PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt SALSA pracownia KRAJOBRAZY



Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

BG
27-05-2008, 18:10
Uff, po co mi tyle książek było ? Gdzie ja to zmieszczę :o Zabraknie pudeł jak nic...

BG
27-05-2008, 18:12
To dostaliście zdjęcia z krzakiem na scianie i kwiatkami na klatce schodowej?
Pakuję dalej...

madziairobert
28-05-2008, 07:28
BG mnie ominęłaś. Specjalnie?? :lol:

BG
28-05-2008, 08:49
Jejku, nie specjalnie. Kołomyję mam niezłą ....

madziairobert
28-05-2008, 09:04
Mam!! Dziękuję, w domku spokojnie pooglądam bo w pracy nie wypada :)

sienna
28-05-2008, 09:06
BG, pierwsza noc w Salsie zaliczona?

norola
28-05-2008, 09:11
ech ale forum rozgrzane hehe,a nasza BG zapracowana:) połowę rzeczy wyrzucaj ,będzie mniej do pakowania :wink:

BG
28-05-2008, 09:24
Jeszcze nie spałam w Salsie. Wczoraj do 24 pakowałam się. Boże ileż to człowiek rupieci nagromadził .... :wink: , aczkolwiek potrzebnych ( ale śmieci to też sporo było). My zwozimy się po wszystkich gratach. Muszę zabrać akwarium na samym końcu. Odezwał się dupek od schodów z kostki granitowej. Miał być przed 10, a jeszcze go nie ma, znowu świruje. Zbroimy gniazdka, przyjechały listwy - miały być beżowe. No i listwy beżowe są, ale gniazdka w nich białe :evil: i do czego mi to pasuje - do niczego. Wyjścia już nie mamy, bo bez prądu nie zostaniemy. I tak wywal tyle kasy i patrz jak ci biel po oczach daje... Pozostaje je za jakiś czas wymienić. Teraz to lepiej żeby ten dupek od schodów nie przyjeżdzał, bo jak rozkopie mi wokół domu to mebli nie wniosę i jak nic noc pod gwiazdami :wink:

1sadek
28-05-2008, 09:31
Witajcie Salsowicze dawno mnie tu nie było ale pracy sporo oj sporo. Fundamenty wytyczone, wykopane (nie bez problemów ciagle się osuwał grunt ), zalane, dziś wchodzi murarz i działa ze ścianami piwnicy ;-). Materiały nagromadzone także ZACZEŁO się NA DOBRE. Jutro pakujemy się i uciekamy na tydzień nad morze aby wypocząć zebrać sił na dalszą walkę z budową ;-)
Po powrocie ostro zabieram się za strop nad piwnicą mam nadzieje ze do tego czasu Majster wyprowadzi ściany piwnicy.

BG wielkie dzięki za fotki twoja salsa prezentuje się super jest na czym się wzorować ;-) Jeszcze trochę wysiłku na przeprowadzkę i MISSION ACOMPLISH (cholera trochę ci zazdroszczę ale wiem ze kiedyś i Nam będzie to dane;-) )

Mam jeszcze pytanko odnośnie stropu Majster przekonał mnie do monolitycznego fakt ze roboty jest przy tym sporo ale wychodzi dużo taniej niż inne. BG jeśli pamiętasz w jaki sposób był zbrojony twój strop chodzi mi o rozstaw belek, przekrój pręta, odległości między prętami krzyżowymi to był bym wdzięczny za takie info lub foto :-)

Pozdrawiam Wasz Wszystkich Serdecznie i Powodzenia Życzę

BG
28-05-2008, 09:39
1Sadek 30 marca pisałam do Langerob25: U mnie jest strop zbrojony krzyżowo, cokolwiek to znaczy z prętów żebrowanych fi 12 co 30 cm prostych i fi 12 co 30 cm odgiętych w układzie poprzecznym. W układzie podłużnym zastosowano pręt gładki fi 8 co 20 cm. Wieniec wykonano o przekroju 25 x 20 ze stali żebrowanej 4 x fi 12. Strzemiona ze stali gładkiej fi 6 co 30 cm. Słup podtrzymujący podciąg żelbetowy zbrojony pionowo 4 x fi 12 oraz poziomo strzemionami fi 6 co 15 cm. Nadproża zazbrojono 4 x fi 12 - podłużnie i fi 6 co 15 cm poprzecznie. Podciąg żelbetowy dolny poziom + 2,56 o wym. 24 x 34 - zbrojenie górne 2 x fi 12 i zbrojenie dolne 2 x fi 16, strzemione fi 6 co 15 cm. Podeślę Ci fotkę zbrojenia. Mój kierownik mówił, że czołg może po tym jeździć.
Zdjęciee prześlę z domu.

1sadek
28-05-2008, 10:10
Faktycznie to już było nie doczytałem :oops: przepraszam za kłopot i dzięki za szybką odpowiedź

burifanek
28-05-2008, 17:53
Cześć BG widzę że jesteś już na wylocie :D ze Swojego mieszkanka.Pakuj się pakuj jak najszybciej bo jest do czego nie pożałujesz na pewno!!! :D Życzę powodzenia w przeprowadzce i pakowaniu wiem coś o tym kartonów może zabraknąć i worków a końca nie widać.Chętnie wprosiłabym się na parapetówkę gdyby nie ta odległość...Pozdrawiam.

burifanek
28-05-2008, 17:57
no dobra, zrobiłam zdjęcia ale naprawdę nie umiem ich tu wkleić :oops: Sienna wklejaj zdjęcia bo nie mogę się doczekać !!! :D

ANNJAK3005pl
28-05-2008, 19:37
niestety nie dostałam zadnych zdjęć ,ale ciesze sie ze wprowadzacie sie do swojego domku to musi być cudowne uczucie i ciesze sie razem z wami .prosze o zdjecia jak tylko sie zadomowisz .

BG
29-05-2008, 05:49
ANNJAK3005pl czy to jest Twój adres e-mail: [email protected] ?

BG
29-05-2008, 05:53
Zdjęcia wysłałam na powyższy adres, mam nadzieję, że to Twój.

krzycho*
29-05-2008, 08:00
BG podaj mi Swoją pocztę (bo gdzieś wszystko pokasowałem nieświadomie), to podeślę parę zdjęć które mi „wypominasz” :wink: , nie wysyłałem Ci bo z SALSĄ to one mają tylko tyle wspólnego, że ma tam stać, jednak jak na razie to czerpię tylko radość z Waszych postępów. Jeśli ktoś będzie miał chęć popatrzeć to obiecuję wysłać, ino proszę podać pocztę.

SERDECZNIE POZDRAWIAM

msjanuszewscy
29-05-2008, 08:49
BG ten twój domek to piękniusi jak nic !kwiatki super no a te mebelki w kuchni!!!A jak zobaczyłam ten Twój prysznic!!
ja do tej pory ukorzeniałam drzewka cos koło 400 sztuk bedzie , troszkę prac ogrodowych, więc dlatego tak długo nie odzywałam się -jednak śledziłam i nadal śledzę forum .wszystkim salsowiczom życzę powodzenia !!
A Tobie BG "upojnej "pierwszej nocy w salsie!!!idzięki za fotki

szydaki1
29-05-2008, 13:11
BG klamoty w domku się rozejdą i nie będzie ich widać.Pomogłabym ci w przeprowadzce ale mam do ciebie za daleko,więc mogę ci tylko kibicować :P Dzięki za fotki-supcio.

krzycho*
29-05-2008, 13:46
BG śliczne dzięki, zdjęcia super, gratuluję i życzę wszystkiego dobrego w nowych progach.
POZDRAWIAM

madziairobert
29-05-2008, 15:02
No BG mam nadzieję, że nas teraz nie opuścisz :cry: Nie możesz nas teraz zostawić. Bez Ciebie to nie będzie to samo forum. Musisz nas wspierać. Będziesz naszym wirtualnym kierownikiem robót :D

piotr66261
30-05-2008, 00:53
Chcę wszystkich serdecznie przywitać i dołączyć do grona Salsowiczów.

piotr66261
30-05-2008, 00:59
Moja (nasza) z żoną i trzema synami przygoda z budową dopiero się zaczyna.
Wykonany został wykop pod fundament i w przyszłym tygodniu ma ruszyć budowa.Zobaczymy jak to będzie,pozdrawiam

madziairobert
30-05-2008, 07:15
Witaj Piotr w naszym skromnym klubie. Będziemy bacznie obserwować twoją budowę. Jak nam pozwolisz na to :)

burifanek
30-05-2008, 13:50
Witamy Piotra w Klubie :lol: Pozdrawiam

Grzesiek_P
30-05-2008, 15:55
Witam wszystkich salsowiczów. Jestesmy na etapie kupna dzialki i zastanawiamy sie ktory projekt wybrac. Jak na razie najbardziej odpowiada nam Salsa i tu prosba do wszystkich którzy juz ruszyli z budowa - prosze o przeslanie fotek na maila [email protected] :) moze zdjecia pomoga nam w decyzji:) pozdrawiam wszystkich

ANNJAK3005pl
30-05-2008, 19:23
BG tak to mój e mejl [email protected] . witam nowych salsowiczów ,ale nie stety my jeszcze nie zaczeliśmy wiec nie mamy żadnych fotek . BG mam nadzieję że śnilo ci sie coś milego na nowym miejscu bo mówią że te pierwsze sny na nowym są ważne powodzenia i pozdrawiam.

ANNJAK3005pl
30-05-2008, 19:47
BG dzieki piekne za zdjecia nareszcie sie doczekałam i szczerze to suuuuuper wszystko wygląda i fajnie wymyśliłaś te gałązki na ścianach kurcze kiedy my zaczniemy nie mogę sie doczekaćtakiego finału. Jeśli mogę coś doradzić to powieś gdzieś dzwoneczki to przynosi szczęście pozdrowienia

madziairobert
30-05-2008, 20:40
GrzesiekP widzę, że masz zamiar budować sie w woj. lubuskim. Może okolice Gorzowa?? Fajnie by było :D Zdjęcia ciekawe ma BG. Musisz poczekać aż pojawi się na forum i poprosić ładnie :)
BG mam nadzieję że jesteś szczęśliwa na nowym domku. Ja bym była :) Życzę dużo szczęścia i nie zostawiaj nas!

langerob25
30-05-2008, 22:07
Boże!!!Ale się porobiło!!!!Nie było mnie parę dni ,a tu normalnie stron przybyło,@BG już mieszka(gratulacje),@Sienna wróciła z dalekiej podróży,NOWI Salsowicze przybywają.Tylko u mnie po staremu,problemy z drogą ,gminą i takie tam.Ale to będzie zahartowanie przed dalszymi etapami.Pozdrowienia

MaciekMonika
30-05-2008, 22:35
Zahartowanie to my tez juz mamy niezłe, a jeszcze nawet pierwsza łopata nie wbita. Czekając naszych Bobów Budowniczyc załatwiliśmyy już prąd i wodę, ale ile to zachodu!!!! Podziwiam BG że jednak można wybudować i nie oszaleć. Nadal nasza Salsa tylko wirtualna, mam nadzieję, że na dobre nam to czekanie wyjdzie. Pozdrawiamy i do ułyszenia jak w końcu ruszymy.

piotr66261
31-05-2008, 11:53
czekamy na naszą ekipę budowlaną a między czasie chętnie obejrzelibyśmy fotki waszych domków, zaawansowanych w wykończeniu a szczególnie poddasza.Gorąca prośba na [email protected] My jeszcze nie mamy co pokazać poza dziurą w ziemi(chociaż to i tak już coś).

sienna
31-05-2008, 21:49
burifanek :) wysłaaaaałaaaaam :) Piotrowi też się dostało :)

piotr66261
31-05-2008, 22:36
Dzięki w ogóle za serdeczne powitanie

sienna
01-06-2008, 13:02
No i BG zacichła. Ale zobaczycie, jak tylko troszku ogarnie to wróci, bo gdzie tylu ludzi na nią czeka jak nie tu?? :)

Grzesiek_P
01-06-2008, 15:25
sienna może i mi by się dostało :lol: kilka fotek,wiem że jestem nowy na forum i musze czekac cierpliwie ale bym bardzo prosil bo chce zobaczyć na zywo

burifanek
01-06-2008, 17:37
burifanek :) wysłaaaaałaaaaam :) Piotrowi też się dostało :) Dzięki serdeczne sienna za zdjęcie doszły!!! :lol: oczywiście.

burifanek
01-06-2008, 17:39
BG gdzie się podziewasz zawsze wzywasz wszystkich do obecności a tym razem Ciebie nie ma...Czyżbyś tak bardzo była pochłonięta sprzątaniem Swojej ukochanej Salsy??? :D Odpoczniej trochę i zajrzyj do Nas bo zaczynam tęskinić. :cry: Pozdrawiam

ANNJAK3005pl
01-06-2008, 18:50
sienna poprosze o zdjecia bo nic nie dostałam a jestem bardzo ciekawa jak wygląda twój domek czekam z niecierpliwością moj email [email protected] pozdrowienia .

langerob25
01-06-2008, 21:09
no ja też bym się zapisał na fotki na [email protected]

BG
02-06-2008, 06:01
Jestem, jestem, ależ się porobiło na forum. Nie mam jeszcze gniazdek internetowych w domu, a tym samym i internetu. Nie wyobrażacie sobie ile w tym domu jest sprzątania. Trochę ogarnięty parter mamy. Jeszcze piwnica i poddasze do sprzątania. Nie jest wykończone, ale nosi się kurz strasznie :-? . Zrobiłam nowe fotki, ale na razie nie mam jak przesłać. Stare wyślę do nowych Salsowiczów niebawem. Witam wszystkich Nowych kochających Salsę :P . Przez ostatnie dni narobiłam się jak nigdy, ale z zadowoleniem :lol: Prac budowlanych jednak nie koniec. Dzisiaj informatyk, gość od centralnego - zakładanie czujników, przepompownia w piwnicy - bez niej nie bedzie prania :roll: , i oczywiście robią mi odwodnienia i schody zewnętrzne. Najgorsze - cieknący prysznic :evil: . Nigdy nie płaćcie całej kwoty za wykończenia, przynajmniej muszą przyjść naprawić, w przeciwnym wypadku trudno zmobilizować wykonawców. Uściski dla Wszystkich :D

langerob25
02-06-2008, 06:37
Ja też znowu stoję w miejscu.Miałem jutro zająć się wykonaniem podjazdu i drigi na działce,ale pan geodeta nawalił kolejny raz zresztą.Temu Panu dziękujemy!!!

BG
02-06-2008, 06:49
Ci wszyscy wykonawcy ( zdecydowana większość) to z innej bajki są niż my :wink:

Grzesiek_P
02-06-2008, 09:55
Dzięki BG za fotki masz świetny gust już ci zazdroszcze :lol: pozdrowienia

piotr66261
02-06-2008, 11:01
Wielkie Dzięki za zdjęcia,jest na co popatrzeć.A u mnie wciąż tylko dziura w ziemi.

sienna
02-06-2008, 13:19
Wysłałam :) Wszyscy dostali? Przypominam że te 2 pokoje to sypialnie na górze :D a Velux jest nad klatką schodową, oczywiście mocno niewykończoną ale mam nadzieję że to się niebawem zmieni. Dziś zbliżam się do malowania salonu, zobaczymy... :)
I powiem Wam jedno: warto samemu wykańczać co tylko się da. My z mężem niby dwie lewe rączki. Ale mąż lepiej położył terakotę niż wykwalifikowany glazurnik. A teraz majster kładł nam gładzie w salonie i kuchni. W salonie mąż sam przytarł a kuchnię przycierał majster. Facetowi przytarcie kuchni zajęło 15 min więc żeby go połechtać powiedziałam że tarcie salonu zajęło mężowi 7 godzin. Ten się obśmiał jak z najlepszego kawału, ale okazało się że ten fachman z Bożej łaski tarł papierem 100 !!!! a mój mężulek 240 :) Salon gładziuśki jak pupa Archanioła a kuchnia podrapana. Sami kuchnię gładzimy... i jest dobrze :) Majster twierdzi że zawsze tak robi i że grunt zakryje wszystkie rysy, ale mi się jakoś wierzyć nie chce.
A zatem papierek w dłoń i do dzieła :) Pozdrawiam

BG
02-06-2008, 13:29
Sienna święta prawda. My ze względu na czas wszystko zlecaliśmy, ale szpachlowanie cokołów przy schodach poprawiałam i tarłam papierkiem i malowałam. Wszysto robione na odwal, byle szybciej. Stwierdziliśmy z mężem, że następnym razem sami sobie pomalujemy - starannie i czysto. Teraz pełno ciap, plam, jakieś poprawki wszędzie widoczne. Jeśli się ma tylko czas i umiejętności warto samemu. Następnym razem większość zrobię sama jeśli tylko czas pozwoli.

sienna
02-06-2008, 14:16
BG, a co oznacza "następnym razem" ?? Czyżby Salsa Ci się znudziła i myślisz o kolejnej budowie ?? :D

madziairobert
02-06-2008, 14:40
Ale sie narobiło (10 stron). Fajnie że BG się odezwałaś bo bałam się, że nie wrócisz. Sienna mogę prosić Cię o zdjęcia. [email protected]

ANNJAK3005pl
02-06-2008, 18:52
dziękuje za zdjęcia śliczne kolory w pokojach chyba coś ściągnę od ciebie bo podobają mi się mam nadzieje że nie masz nic przeciwko .Niedługo sie wprowadzicie jak BG fajnie i powodzenia my dalej czekamy na pozwolenie.mam prośbę jeśli masz zdjęcia domu na zewnątrz to proszę prześlij czekamz niecierpliwością [email protected]

KUZMA
02-06-2008, 19:00
Sienna czy ja rowniez moge prosic o zdjecia [email protected] :) z gory dziekuje :) my dopiero bedziemy budowac salse w przyszlym roku :) pozwolenie juz mamy , ale narazie nie mamy funduszy :( pozdrawiam :):):)

Grzesiek_P
03-06-2008, 06:58
Sienna też czekam na zdjęcia [email protected] pozdrawiam wszystkich

krzycho*
03-06-2008, 07:54
SIENNA ja też nie mam żadnego zdjęcia od Ciebi i jest mi bardzo przykro :cry: .
SERDECZNIE POZDRAWIAM WSZYSTKICH "SALSOWICZÓW"

[email protected]

sienna
03-06-2008, 07:59
Grzesiek, wczoraj wysłałam ale mejl mi wrócił. ta pierwsza literka w loginie to Q??
Anna :) ja już mieszkam :) pół roczku a te kolorki to u mnie Ci się podobają, czy u BG?

sienna
03-06-2008, 08:06
Właśnie mi przyszło do głowy że nie mam zdjęć na zewnątrz, ale nadrobię to. Może BG pokaże nam salsę z zewnątrz??
Nauczcie mnie wklejać zdjęcia, proooooszę, wtedy nikogo nie ominę i Krzychu nie będzie robił podkówki

Grzesiek_P
03-06-2008, 08:24
sienna pierwsza literka to G pozdrawiam

burifanek
03-06-2008, 10:16
Właśnie mi przyszło do głowy że nie mam zdjęć na zewnątrz, ale nadrobię to. Może BG pokaże nam salsę z zewnątrz??
Nauczcie mnie wklejać zdjęcia, proooooszę, wtedy nikogo nie ominę i Krzychu nie będzie robił podkówki
Cześć sienna jest opisane na muratorze w temacie KTO MNIE NAUCZY WKLEJANIA ZDJĘĆ bardzo dokładnie tylko że trochę trzeba poczytać ale da się potem wrzucić zdjęcia.Próbowałam i Mi się udało to pewnie Ciebie też się uda musisz próbować aż Ci wyjdzie.Powodzenia :D

madziairobert
03-06-2008, 12:21
Sienna Piękne masz kolorki na ścianach. Jeszcze jakbyś dołem się podzieliła z nami :) (zdjęciami)

KUZMA
03-06-2008, 16:13
Sienna :)Dziekuje za zdjecia :) kolorki w pokajach sliczne :)

ANNJAK3005pl
03-06-2008, 18:04
sienna u ciebie te kolorki sa śliczne .kurcze nie jestem na bierząco na forum . a tak na marginesie to czemu nie mam od ciebie zdjęc tylko kilka prooooosze wyślij jeszcze jakieś . pół roczku już mieszkasz ale ci fajnie ,teraz piękne słońce ,tarasik , basen ,żyć nie umierać my dalej czekamy na pozwolenie strasznie to długo trwa .pozdrowienia

Małgorzata36
03-06-2008, 20:20
No,nie wszyscy mają zdjęcia, a mnie tylko 6 dni na forum nie było i już nic nie mam, oprócz zakończonych robót fundamentowych :D Zalana podłoga.
Za radą BG, mam dren i folię kubełkową, ale teraz tak sucho, że po moim "basenie" na działce ani śladu. Teraz to normalnie pustynia jest na całej działce.
Wszyscy znajomi przyjeżdżają i dziwują się, (patrząc na fundament) że taki mały domek budujemy, a ja się cieszę, że mało do sprzątania będzie.
Sienna, proszę, proszę o zdjęcia: [email protected]

langerob25
03-06-2008, 20:59
Wszyscy znajomi przyjeżdżają i dziwują się, (patrząc na fundament) że taki mały domek budujemy, a ja się cieszę, że mało do sprzątania będzie.


Każdemu się wydaje patrząc na fundamenty,że mały domek będzie.To tylko złudzenie.

aru140
03-06-2008, 21:14
Sienna słyszałem że rozsyłasz zdjęcia sowjej SALSY, to ja też poproszę. Pozdrawiam
[email protected]

Grzesiek_P
04-06-2008, 07:29
dzięki sienna,kolorki pierwsza klasa,jakbyś mogła domek z zewnątrz pokazać byłbym wdzięczny pozdrowienia

msjanuszewscy
04-06-2008, 09:36
sienna czy ja równiez mogę prosic o parę fotek? :oops: [email protected] z góry dziękuję.
a co do glazurników to Masz racje jak sama nie zrobisz to nigdy nie będziesz zadowolona .Bo ci to tylko na akord pędzą ! :x

norola
04-06-2008, 10:15
sienna czy ja równiez mogę prosic o parę fotek? :oops: [email protected] z góry dziękuję.
a co do glazurników to Masz racje jak sama nie zrobisz to nigdy nie będziesz zadowolona .Bo ci to tylko na akord pędzą ! :x
to i ja poprosze na [email protected]

sienna
05-06-2008, 09:46
Wysłałam :) Wczoraj malowaliśmy salon, kolor wyrazisty, jak zwykle bo nie lubię bylejakości :). jak tylko odrobinkę uprzątnę to obiecuję zdjęcia, z zewnątrz też postaram się cyknąć.
Pozdrawiam wszystkich :)

sienna
05-06-2008, 10:38
jeden mejl mi wrócił, nie wiem który bo wysyłałam zbiorowo

norola
05-06-2008, 11:23
Wysłałam :) Wczoraj malowaliśmy salon, kolor wyrazisty, jak zwykle bo nie lubię bylejakości :). jak tylko odrobinkę uprzątnę to obiecuję zdjęcia, z zewnątrz też postaram się cyknąć.
Pozdrawiam wszystkich :)

dziekuję sienna za fotki,fajne kolorki:) czekam na kolejne :P

kris1979
05-06-2008, 17:16
witam jestem nowym sympatykiem salsy i foru,jestesmy po zakupie projektu i mamy wraz zona nadziej ze wystartujemy z poczatkiem nowego roku prosze serdecznie o kilka fotek z realizacji badz stanu wykonczonego dzieki pozdrawiam wszystkich

kris1979
05-06-2008, 17:18
moj meail [email protected]

ANNJAK3005pl
05-06-2008, 18:38
witamy nowego salsowicza fajnie ze jest nas coraz więcej bo salsunia jest śliczna pozdrowienia

burifanek
05-06-2008, 18:46
Wysłałam :) Wczoraj malowaliśmy salon, kolor wyrazisty, jak zwykle bo nie lubię bylejakości :). jak tylko odrobinkę uprzątnę to obiecuję zdjęcia, z zewnątrz też postaram się cyknąć.
Pozdrawiam wszystkich :)
Cześć sienna Wszyscy proszą o zdjęcia więc i Ja się dopiszę bo bym się wyłamała jakbym nie poprosiła :D Pozdrawiam

burifanek
05-06-2008, 18:48
BG gdzie jesteś??????????????????????????????????

madziairobert
05-06-2008, 19:07
No ja też się martwię o BG. Chyba nas nie zostawi :o

Małgorzata36
05-06-2008, 21:03
Nie martwcie się @BG, wykańcza dom i się przeprowadza, to nie ma czasu. Ale fotki to chyba cyknie coooo????
Sienna dzięki za fotki, faktycznie ciekawe te kolory i ciekawa stylizacja tzn sufit w innym kolorze(ciemniejszym) niż ściany. Fajnie to wygląda. Widzę też, że okna masz inne niż w projekcie....
Mój fundament schnie.......... 8)

Małgorzata36
05-06-2008, 21:05
@madziairobert gdzie się budujecie? Bo chyba jesteśmy blisko. Ja się buduję w Miastku w pomorskim.

BG
06-06-2008, 06:09
Jestem, jestem :P Nowe fotki czekają. Nie miałam jak ich zgrać z aparatu. Mamy problemy organizacyjne :wink: z kabelkami przy kompikach :roll: Ech... roboty masa, ciągle tyle do zrobienia, ale pomalutku się przyzwyczajamy. Dzisiaj pierwszy raz szłam po swoich schodach zewnętrznych, mała rzecz a cieszy :P Takie dziwne - mamy schody, a tyle czasu wspinaliśmy się bez nich :o . Witam nowego salsowicza . Fotki oczywiście na weekendzie prześlę. Pozdrawiam gorąco Salsowiczów. Budujcie, bo pogoda piękna. Takie małe spostrzeżenie - drzwi tarasowe na środku otwierane nie są zbyt wygodne. Powinny być bardziej na wprost wyjścia z holu. Jeśli ktoś ma 3 skrzydła - to otwierane powinny być te na wprost holu.

BG
06-06-2008, 06:46
Od razu uprzedzę, że mój salon jest praktycznie biały i jakoś tak mam nadzieję, że przez to nie jest byle jaki :roll: . Podobno z gustami się nie dyskutuje.

kris1979
06-06-2008, 06:52
dziekuje za serdeczne przyjecie w gronie z niecierpliwoscia czekamy na fotki.do bg my planujemy takie drzwi radzisz by otwieraly sie nie w czesci centralnej a na wprost korytarza czy tak pozdrawiam wszystkich :) :)

madziairobert
06-06-2008, 07:35
Małgorzata36 my jeszcze się nie budujemy. Musimy najpierw załatwić formalności z działką, a w następnym roku może zaczniemy. Oczywiście Salsę. A mamy zamiar budować się w małej wioseczce przy granicy z woj. lubuskim. Pozdrawiam gorąco. A jeszcze prosba do wszystkich, BG wybudowała się "BG"- bez garażu, a ma ktoś z garażem. Chciałabym zobaczyć zdjęcia domku na zewnątrz z garażem.

BG
06-06-2008, 07:38
Dokładnie tak, pokój stanie się ustawniejszy. Wiem, że z zewnątrz wyglada fajniej jak ktoś ma podwójne drzwi, gdy są na środku. Jednak patrząc na funkcjonalność od środka, lepiej, gdy zachowany jest ciąg komunikacyjny.

szydaki1
06-06-2008, 09:21
BG mów lepiej jak ci się mieszka,co ci się śniło na nowym miejscu? :wink:

BG
06-06-2008, 09:47
Miejsce nie jest takie nowe. Właścicielem działki stałam się jeszcze jako dziecko ( dzięki babci bratu - wujkowi Stefanowi ). Przed budową domu spędzałam weekendy i popołudnia razem z mężem po pracy w starym domku, który był na działce. To moja rodzinna działka, na tej ulicy się wychowałam, w domu obok, więc czuję się tak jakbym mieszkała tam od lat. Wstając rano widzę starą lipę w rogu działki u sąsiadów, po której wspinałam się jako dziecko. Nie zamieniłabym tego miejsca na żadne inne, chociażby kilka razy większe. Tam czuję się bezpiecznie. Sam domek ciągle jeszcze trochę obcy, jeszcze trudno uwierzyć, że mój. Co do snów... śni mi sie coś co noc, ale niestety nie pamiętam :roll: . Zmęczenie jednak robi swoje. Kiedyś mieszkałam w domu parterowym, później w mieszkaniu i tak myślę, że póki się nie przyzwyczaję do tego gdzie co leży to schody nie są moim sprzymierzeńcem :wink: Mam jeszcze takie złudzenie, że to chwilowy wyjazd i trzeba wrócić na mieszkanie, ale na szczęście nie :P

szydaki1
06-06-2008, 10:42
Ja zawsze mieszkałam w małych klitkach,więc salsa będzie dla mnie jak pałac(pewnie do czasu).Mam prośbę BG,czy mogła byś podać wymiary pokoików na górze po podłodze?Bo ja zostawię te dwa małe i mam blade pojęcie o ich wielkości.Z góry ci dziękuję :D

sienna
07-06-2008, 09:51
Od razu uprzedzę, że mój salon jest praktycznie biały i jakoś tak mam nadzieję, że przez to nie jest byle jaki :roll: . Podobno z gustami się nie dyskutuje.


BG :) przepraszam, nie tak miało zabrzmieć. Jestem minimalistką, wolę mniejsze pomieszczenia bo wydają mi się przytulniejsze. A jak wiadomo biały powiększa. Dlatego mój salon jest pomarańczowy (razem z sufitem) i ma ciemną podłogę. Optycznie chyba się zmniejszył, chyba... :)
Wychowałam się w domu, gdzie wysokość pomieszczeń wynosiła 3,5 metra, a parapety zaczynały się na wysokości klatki piersiowej dorosłej osoby

ANNJAK3005pl
07-06-2008, 15:52
nie wiem jak inni ale ja czytając BG i sienny poczulam mały smutek ze nie maluje ścian i że chyba w ty roku nie zaczniemy budowy biurokracja niestety ,ale prosze chociaż o fotki waszych domków żeby oczka nacieszyć czekam i pozdrawiam

BG
07-06-2008, 16:05
Szykuję dla Was kochanych Salsowiczów fotki. Mam nadzieję, że uda mi się wysłać bo internet chodzi mi dziadowo :evil: Ileż w tym domu jest do sprzątania.....( u mnie jeszcze piwnica).

madziairobert
07-06-2008, 17:23
Och BG aż w serduszku ciepło się zrobilo. piękna ta Twoja salsa. ja też uwielbiam kwiaty i nie wyobrażam sobie domu bez takiej pięknej zieleni. Aż miło popatrzeć. A te kafelki w holu śliczne są.

BG
07-06-2008, 17:30
Wysłałam 33 zdjęcia, mam nadzieję że dotarły wszystkie i do Wszystkich. Oglądając je nie zwracajcie uwagi na meble, lampy, zasłony,firanki i takie tam :wink: Nie jesteśmy umeblowani, czas i finanse znacznie nam to uniemożliwiły, ale teraz powolutku i z zastanowieniem będzie łatwiej.

burifanek
07-06-2008, 17:51
BG serdeczne podziękowania za zdjęcia domek z meblami nie ten sam odmieniony całkowicie,jak na start to całkiem,całkiem a Ty o wymianach piszesz co niejeden to do końca życa tak się nie urządzi.Wszystko ciężka praca Twoja i męża podziwiam Was.Pozdrawiam. :D

madziairobert
07-06-2008, 17:55
BG dostałam wszystkie wielkie dzięki. A ten salon mały się wydaje. Może na zdjeciu tylko. Pozdrawiam gorąco.

BG
07-06-2008, 18:15
Ten salon taki wielki wcale nie jest, ale mały też nie. Nasza stara kanapa i fotel są wielkie, musimy wymienić na zgrabniejsze. No i 4 okna też swoje zrobiły, jest mało ścian. Kominek też mamy duży, chcielismy, żeby ogrzał dom i żeby wchodziły duże polana. Mniejsza kanapa lub narożnik i fotelik zgrabny rozwiążą problem umeblowania. Dodatkowo na zdjęciach kanapa była odsunięta od ściany, bo jeszcze zakładaliśmy gniazdka internetowe. Tetewizor 42 cale też zajął dużo miejsca. Cóż dom jest mały to i salon nie jest wielki :roll:

ANNJAK3005pl
07-06-2008, 19:53
Bardzo dziękuje za zdjęcia ,ja chciałabym miećtak jak ty i byłabym szczęśliwa widzę ze lubisz kwiaty ja też ale one chyba mnie nie bo mam zaledwie cztery i zadna rewelacja . mam pytanie czy ty masz otwartą kucnie jak w projekcie . pozdrowienia

BG
07-06-2008, 22:52
Między kuchnią, a salonem jest komin na 2,20 m. Z kuchni jest przejście do salonu na 1,45 m wzdłuż ściany z oknami i wyjście na hol. Moja kuchnia nie jest otwarta jak w projekcie, w tym miejscu jest kominek na kominie.

langerob25
07-06-2008, 23:21
@BG ,fotki super.Mi się najbardziej podobają płytki w korytarzu,ogólnie korytarz fajnie wygląda.Naprawdę za ostatni rok wykonałaś kawał dobrej roboty.Pozdrawiam

norola
08-06-2008, 08:04
BG salsa piękna,dziękuje za fotki:) mnie tez strasznie podobają sie Twoje kafelki w holu,ech tylko pozazdroscić

piotr66261
08-06-2008, 08:08
Dzięki za fotki.Schody ze światełkami po prostu zwalają z nóg.Gratuluję i pozdrawiam.

BG
08-06-2008, 09:02
Dziękuję :oops: Kawał roboty jeszcze przede mną, ale teraz będzie już fajnie, bo na miejscu i nie "na zapalenie płuc" :wink:

Małgorzata36
08-06-2008, 21:17
@BG, czy Ty sama to wszystko projektowałaś?? No wiesz schody i światełka, kominek, glazurę w łazience i w przedpokoju itd...
Jeśli tak, to gratuluję, naprawdę bardzo ładne. Ja nie mam takiego polotu do wykańczania wnętrz....niestety, także to chyba będzie na głowie męża, bo na projektanta wnętrz nas nie stać. Ale u mnie będzie wszystko , tak jak w projekcie.
No może oprócz grubości ścian ( w projekcie 36, a u nie 42 cm)
Masz super domek..... :D

szydaki1
08-06-2008, 21:26
Fakt ,salon nie wielki,ale twój własny i w nim z rodziną przed kominkiem zasiądziesz a nie z nami,więc gratuluję.Dzięki za fotki.(przypomnę się z prośbą o wymiary po podłodze pokoików na górze,czyli u ciebie pokoju po rozdzieleniu).I nie zadław się przy kolacji, :P tak ci zazdroszczę,że aż.......

BG
08-06-2008, 21:38
Sama decydowałam o wykończeniu, o kolorach, płytkach itp. Na mojej głowie byli wykonawcy i cała logistyka budowy. Na głowie męża papierologia. Niestety czasami na decyzję o wyborze różnych rzeczy było kilka minut przez telefon, nie było łatwo..... Na szczęście teraz patrząc na dom, wiem jak pewne rzeczy zmienić i urządzić, zwłaszcza jak umeblować salon i wprowadzić do niego klimat pasujący do całego domu, ale to jeszcze potrwa. Miło, że podoba się Salsowiczom mój domek, bo kosztował mnie wiele wysiłku. Kobietom nie jest łatwo użerać się z wykonawcami... :roll: , ale warto było :P Przy wykańczaniu trzeba trzymać się pewnych zasad. Zbytnia różnorodność kolorów w małych domkach wprowadza nieład. Ja lubię kolory natury: brązy, beże, zielenie i kolory słońca. Kolory przyrody zawsze ze sobą grają. Kolor okien, drzwi zewnętrznych, wewnętrznych, kolor podbitki, sztachet na ogrodzenie, metalowe barierki i słupki ogrodzeniowe są podobne. Dobory kolorów wprowadzają ład. Jasne kolory powiękaszają. Sufit jaśniejszy sprawia wrażenie wyższego pomieszczenia. Sufit ciemniejszy od ścian wydaje się bardzo nisko itd.

BG
08-06-2008, 21:42
Jutro zmierzę pokoje :oops:

ANNJAK3005pl
08-06-2008, 21:53
witam wszystkich ,oglądam już chyba 10 raz zdjęcia od i nie mogę się napatrzeć . teraz to widze ze BG kuchnie ma inaczej niż w projekcie ja zostanę przy otwartej kuchni ,zawsze o tym marzyłam ,ale kominek chcę mieć w rogu w salonie a nie w jadalni i chyba będzie to wykonalne .a jeśli chodzi o drzwi tarasowe to będzie ich mniej przynajmniej od strony salonu wtedy bedzie wiecej miejsca na kanapy . Dzięki BG że nam podpowiadasz co i jak ..... zgineli byśmy bez niej ,chyba wszyscy sie ze mną zgodzą ,no i jeszcze Sienna .... chciała bym jeszcze zobaczyć salsę na zewnątrz pozdrowienia .

msjanuszewscy
08-06-2008, 22:12
do BG i SIENNA dzięki za fotki -obydwie dokonalyście cudów w upiększaniach Waszych gniazdek rodzinnych .Z tych fotek czuje sie takie ciepło rodzinne. Każdy z tuch domów ma swoją indywidualność , dzięki której świat nie jest nudny.och jak ja Wam zazdroszczę -już na swoim .

BG-powolutku dojdziesz do wypragnionego wystroju. A te twoje kwiatki!!! :o cudo!!!
Możesz byc dumna ze Swego gniazdeczka , które uwiłaś!!!

Jeszcze raz obydwu dumnym posiadaczkom i mieszkankom SALSY gratuluję pomysłowości i dzieki za fotki !
pozdrawiam nowych i starych salsowiczów!! :D

krzycho*
09-06-2008, 10:42
Śliczne dzięki dla BG za śliczne zdjęcia, ANNJAK3005pl masz racie że można je oglądać na okrągło, może kiedyś i my dojdziemy do takiego stanu (budowy oczywiście), BG czy przy schodach nie będzie barierki lub poręczy na ścianie? Pytam, bo po takiej nalewce to ryzykowne miejsce :wink: .

POZDRAWIAM WSZYSTKICH SALSOWICZÓW

BG
09-06-2008, 11:00
Będzie barierka :) po zewnętrznej stronie, ale zabrakło funduszy...

krzycho*
09-06-2008, 11:27
No to brak pytań, tak trzymać, a na razie nastawiać nalewkę niech „pracuje”. :lol:

BG
09-06-2008, 11:33
Barierki nie ma, ale piwniczka na nalewki jest :P

krzycho*
09-06-2008, 11:51
Przynajmniej milej spędzać czas w oczekiwaniu na barierkę, no proszę niema a my się jej „trzymamy” :wink: .

POZDRAWIAM

kris1979
09-06-2008, 18:37
witam ja tez chcialbym obejrzec tak zachwalane fotki wielka prozba do bg czy moglabys mi je przeslac dzieki

ANNJAK3005pl
09-06-2008, 18:59
fajnie ze ktoś wymyślił takie forum :lol: jest to nam potrzebne jak powietrze ,a zwłaszcza nowicjuszom .postanowiłam ze jak zaczne budowe to będę robiła ciągle zdjecia i je wysyłała na forum ,bo dzieki temu jest łatwiej zacząć i wszystkiego dowiedzieć o budowie ale przynudzam dzisiaj co poprostu to czekanie na papiery i pozwolenie jest okropne :x . BG , SIENNA wyślijcie jeszcze troszkę zdjęć prooooszę pozdrowienia :o

BG
09-06-2008, 19:19
Kris1979 nie dostałeś 33 zdjęć ? ANNJAK3005pl ?

kris1979
09-06-2008, 20:42
nie niedostalem zdjec ominela mnie ta przyjemnosc

ANNJAK3005pl
09-06-2008, 21:09
:P właśnie je obejrzałam a nie zaglądałam na poczte fajny jest taki zgrabniutki :wink: dzieki bardzo i znowu prośba bardzo bym chciala zobaczyć łazienkę na górze zróbcie zdjęcia i pokarzcie nie mam pojęcia gdzie umieścić kibelek dzieki z góry.

if-fa
10-06-2008, 20:50
serdecznie pozdrawaim wszystkich SALSOWICZOW!
dolaczam do grona budujacych :)

norola
11-06-2008, 08:38
serdecznie pozdrawaim wszystkich SALSOWICZOW!
dolaczam do grona budujacych :)

serdecznie witamy na naszym pokładzie:)

madziairobert
11-06-2008, 09:29
witaj if-fa. Coraz więcej nas :D

aru140
11-06-2008, 11:47
BG dzięki za zdjęcia są naprawdę świetne, aż trudno oczy oderwać :o.

SIENNA niestety Twoje zdjęcia nie dotarły :cry: , poproszę jeszcze raz o przesłanie na:
[email protected]

Pozdrwaiam wszystkich Salsowiczów

burifanek
11-06-2008, 12:11
serdecznie pozdrawaim wszystkich SALSOWICZOW!
dolaczam do grona budujacych :)
Witaj w Klubie coraz większym :D

ANNJAK3005pl
11-06-2008, 19:42
:wink: witam najmłodszego salsowicza a niedawno mnie witano jak ten czas leci tylko nie w biurokeacji :evil: :lol: a na naszej działce nic tylko trawa coraz większa ponawiam prośbę o zdjecie z pięterka i łazienki :roll: pozdrowienia

MaciekMonika
11-06-2008, 19:58
Przyszedł czas i na nas 09.06 ruszyliśmy wreszczie z budową SALSY :D WRESZCZIE.

madziairobert
12-06-2008, 11:03
MaciekMonika budujecie Salsę z garażem?? Może macie przybliżone koszty budowy tego pięknego domku? Mieszkamy w tym samym woj. więc mogę się na Was sugerować :wink:

ANNJAK3005pl
12-06-2008, 19:08
MaciekMonika oby szybko urosła wasza SALSA powodzenia :wink: i czekamy na wasze fotki bo sami wiecie jak one cieszą gdy sie je ogląda :P

gochakaj
13-06-2008, 12:41
BG i Sienna bardzo prosze o przesłanie zdjęć na adres :[email protected].

igma
13-06-2008, 17:51
witajcie Salsowicze
dołączamy do Waszej silnej grupy :D
oglądaliśmy wiele projektów,ale salsa jest dla nas najlepsza - funkcjonalna i przepiękna
Mamy już działkę, wybraliśmy projekt(z garażem i pom.gosp.), ale z budową ruszamy dopiero wiosną 2009
Już się nie możemy doczekać...
Pozdrawiamy wszystkich miłośników salsy :D

Wyczytaliśmy na forum że BG i sienna już się urządzają więc gdyby była taka możliwość to bardzo prosimy o zdjęcia, dużo zdjęć, jesteśmy bardzo ciekawi jak to wygląda u Was. Z góry dziękujemy
Jak tylko będziemy mieć swoje zdjęcia(dopiero wiosną 2009 :( ) to na pewno też się pochwalimy
aga&mat :lol: :lol:

igma
13-06-2008, 17:53
p.s. zdjęcia proszę na maila [email protected] :D

madziairobert
14-06-2008, 13:57
Witaj Igma!! Fajnie, że coraz nas więcej.

Małgorzata36
14-06-2008, 21:16
Witamy, witamy wszystkich nowych Salsowiczów !!!!! :lol:

My już "ciągniemy" ściany, bardzo ekscytująca ta budowa.....

igma
15-06-2008, 10:57
hej salsowicze.
My w naszym projekcie będziemy chcieli dokonać kilku małych zmian. Napiszcie czy Wy też coś zmieniacie i oczywiście co :)
Takie rady mogą być bardzo pomocne dla nas wszystkich, bo nie oszukujmy się wielu rzeczy nie da się przewidzieć, a ważne żeby mieszkało nam się wygodnie :lol:
P.S.Dzięki za przywitanie :D :D

ANNJAK3005pl
15-06-2008, 15:36
witam starych :wink: i nowych salsowiczów .ja jeszcze nie zaczełam ale u nas nie będzie balkonu od tylu bo jest taras a i koszty większe drzwi z tylu garażu beda pod schodami w domu i troszke większe okna ,a kominek po drugiej stronie w salonie bedzie przyjemniej siedzieć na kanapie jesli chodzi o drzwi tarasowe to bedą trzy wiec nie mam wielkich zmian na szczęście wiec salsa ma idealny rozstaw pomieszczeń :P pozdrowienia

burifanek
15-06-2008, 19:03
hej salsowicze.
My w naszym projekcie będziemy chcieli dokonać kilku małych zmian. Napiszcie czy Wy też coś zmieniacie i oczywiście co :)
Takie rady mogą być bardzo pomocne dla nas wszystkich, bo nie oszukujmy się wielu rzeczy nie da się przewidzieć, a ważne żeby mieszkało nam się wygodnie :lol:
P.S.Dzięki za przywitanie :D :D
Witaj igma! w klubie :D Poczytaj Nasze Forum o Salsie od początku tam po kolei każdy z Nas wpisał jakie będzie wprowadzał zmiany. :P Pozdrawiam

igma
15-06-2008, 21:39
czytałam całe forum, jeszcze zanim sie zapisałam i rzeczywiście kilka osób wspominało o pewnych zmianach ale nie wszyscy,a poza tym dołączyło dużo nowych salsowiczów no i czytanie tego wszystkiego od początku zabiera naprawdę dużo czasu,a wszyscy mamy go wciąż za mało, więc myślę że to dobry pomysł żeby odświeżyć temat :D
mam nadzieję że nikt nie ma nic przeciwko :wink:

burifanek
16-06-2008, 07:28
Gdzie się podziewa BG i sienna?????????
Czyżby już Nas chciały opuścić?????????? :cry:

BG
16-06-2008, 08:33
Burifanek, nic z tych rzeczy. Choróbsko mnie wzięło :evil: Dobrze, że jest kominek w domciu. Wczoraj się mocno dogrzewałam, bo pogoda raczej nie czerwcowa.... Dzisiaj w pracy z toną chusteczek przy nosie :( Jak tam postępy w budowie u Salsowiczów ? Witam nowicjuszy :P

burifanek
16-06-2008, 09:31
BG wracaj szybko do zdrowia bo bez Ciebie nie poradzimy :D Takiego doradcy jak Ty to już chyba nie znajdziemy :wink:

madziairobert
16-06-2008, 16:49
Podoba mi się to nasze forum. Salsowicze zabiegani po pracy a w pracy każdy na forum siedzi. BG przy kominku miło powracać do zdrowia :) . Pozdrawiam serdecznie.

ANNJAK3005pl
16-06-2008, 18:41
witam nowych . BG jak wyzdrowiejesz czego ci życze to daj nam trochę szczęścia i wyślij nam zdjęcia z reszty domu ta sama prośba do innych co już zaczeli .my stoimy w miejscu i to jest wkurzające :x .Udusić tylko tych biurokratów

ANNJAK3005pl
16-06-2008, 21:57
BG czy na piętrze masz tak jak w projekcie ściany czy je wyprostowałaś jeśli tak ile ma korytarz i czy zrobił sie bardzo maly .na zdjęciach wygląda że tak ale nie jestem pewna czekam na odpowiedz.

BG
17-06-2008, 08:06
Wyprostowałam ściany łazienki i zwiększyłam ją kosztem korytarza. Korytarz jest mały, ale on do niczego nie jest mi potrzebny. O jego wymiarach pisałam juz chyba kiedyś na forum.

ANNJAK3005pl
17-06-2008, 20:10
BG dzieki za odpowiedz ,pomyśle o tym bo mam jeszcze na to czas. wszystkim SALSOWICZOM życzę udanego i słonecznego urlopu . mam nadziwję że będzie nas na to stać ,a jak nie to na budowie też można sie super opalić :D :D :D :wink: pozdrowienia

MaciekMonika
18-06-2008, 20:50
Hej wszystkim my przemy ciągle do przodu z "Naszą " Salsą.Oby tak dalej.Zaczyna się nam wyłaniać z ziemi nasz wymarzony domek.Pozdr.

norola
20-06-2008, 09:28
Witajcie,lada dzień mamy dostać pozwolenie na budowę i chyba w sierpniu ruszymy,w tym roku mamy zamiar zrobic tylko piwnicę i fundamenty,a w góre pójdziemy na następny rok wiosną.Postaram sie wkleic zdjecie ze zmianami jakie wykonaliśmy w projekcie:) :D

norola
20-06-2008, 09:31
hej salsowicze.
My w naszym projekcie będziemy chcieli dokonać kilku małych zmian. Napiszcie czy Wy też coś zmieniacie i oczywiście co :)
Takie rady mogą być bardzo pomocne dla nas wszystkich, bo nie oszukujmy się wielu rzeczy nie da się przewidzieć, a ważne żeby mieszkało nam się wygodnie :lol:
P.S.Dzięki za przywitanie :D :D
Witaj igma! w klubie :D Poczytaj Nasze Forum o Salsie od początku tam po kolei każdy z Nas wpisał jakie będzie wprowadzał zmiany. :P Pozdrawiam
ja postaram się wkleić zdjęcie ze zmianami,nie wiem tylko czy będę umiała:)

igma
20-06-2008, 13:35
witaj norola. trzymam kciuki żeby się udało :D
czekamy na zdjęcia
pozdrowienia

msjanuszewscy
25-06-2008, 08:06
BG-widziałam twoje nowe fotki na pprojekt-są super.
Norola ja również trzymam kciuki za ciebie ,byś jak najszybciej wkleiła te twoje fotki.
Pozdrawiam wszystkich salsowiczów -oby domki szybko rosły!

MaciekMonika
25-06-2008, 21:15
Kilka osób pyta o zastosowanych w salsach zmianach - pisaliśmy już chyba to kiedyś ale powtórzyc można. My przestawiliśmy kominek na ścianę w salonie, w pomieszczeniu gospodarczym będzie kotłownia, co powoduje, że potrzebny będzie tylko jeden komin. Jakoś nie pasuje kominek pomiędzy kuchnią a jadalnią. Obecnie jak juz ruszyła budowa to powiększyliśmy okno w jadalni - w projekcie jest 140/100, teraz będzie 140/150. No i schowek pod schodami a schody oczywiście zabudowane. pozdrawiamy wszystkich Salsowiczów.

KUZMA
25-06-2008, 22:48
Zmiany to: zmiana instalacji gazowej na eko-groszek, piec bedzie w wolnostojacym garazu, dodatkowe okno w salonie, reszta bez zmian :)

langerob25
25-06-2008, 23:15
Ja będe budował z garażem i u mnie zmian parę będzie.Można zobaczyć w dzienniku budowy.Obecnie czekam na pozwolenie na budowę.Papiery zostały złożone 16 czerwca.Strop przeliczony juz na monolityczny.Jutro jadę po projekt stropu.Jeśli wszystko będzie ok,to ruszymy we wrześniu.W tym roku fundamenty,w przyszłym stan surowy.Cały czas myślę nad studnią.Mam wstępnie zamówionego gościa na sierpień.Wodociąg też będe miał oczywiście.Ale lubimy z żoną drzewka ,kwiaty,ładną trawkę a to kosztuje mnóstwo wody w takie lata jak mamy ostatnio.Tylko koszt takiej studni to ok 300 PLN/m wiercenia z materiałem.Teren zasobny w wodę jak twierdzi studniarz.Ale np. 20m studni to ok 6000 PLN.
Aha ,nasza biurokracja.Mój architekt składał papiery o PnB.No i oczywiście coś musiało być nie tak,Nie wystarczyło zapewnienie komunikacji poprzez drogę gminną.Trzeba doniesć jeszcze papierek ,że droga gminna ma połączenie z drogą powiatową.

igma
26-06-2008, 10:26
Witajcie
My będziemy budowali również wersję z garażem
Chcemy powiększyć okno w łazience na dole ( nie będziemy tam mieli kabiny prysznicowej,tylko wc zlew i pralkę)
Zastanawialiśmy się też nad przestawieniem kominka na ścianę w salonie aby w pom.gosp. mieć kotłownię,ale jeszcze się nie zdecydowaliśmy :roll:
Prawdopodobnie również dodamy skrzydło, albo dwa do drzwi tarasowych, a pod schodami oczywiści schowek
Marzy nam się żeby jeszcze w tym roku postawić fundamenty a w przyszłym roku jak najprędzej ruszyć i skończyć budowę.
Do langerob25 my zamiast studni zamierzamy wkopać kilka zbiorników pod ziemię będzie się w nich zbierała deszczówka i będzie rozprowadzana na powierzchnię

szydaki1
26-06-2008, 10:48
A my jesteśmy uziemieni na jakiś miesiąc.Kupiliśmy działkę ,ale warunkowo.Czekamy na decyzję agencji nieruch.rolnej ,mają prawo pierwokupu,nie będą chcieli naszych 850 m kw.,ale my musimy im to zgłosić bo to działka rolna.Chore przepisy.Za miesiąc dopiero po drugiej umowie not.możemy ruszyć z papierkami do Pnb

:evil: Jak tak dalej pójdzie to nie zdążymy w tym roku z fundamentami.Ile wam średnio zajmowało załatwianie papierków do Pnb?Łącznie z przyłączami,mapką,projektem...

gochakaj
26-06-2008, 20:35
Witajcie.My równiesz budujemy wersje z garażem,z pomieszczenia gospodarczego robimy kotłownie co wiążę się z przestawieniem komina i kominka,pomieszczenie przedłużamy do końca budynku aby go trochę powiększyć.Musimy niestety podnieść naszą salse do góry i to o przeszło 1m
takie dostaliśmy warunki zabudowy że dom musi mieć wysokość 9 m.Troche
się obawiam jak to będzie wyglądać.Czekamy aż architekt zaadoptuje projekt.Zaczynamy dopiero na wiosnę,nie mogę się doczekać i jestem pełna obaw czy podołamy,to forum podnosi mnie na duchu.Pozdrawiam wszystkich.

gochakaj
26-06-2008, 20:41
SIENNA prześlij mi zdjęcia na adres: [email protected]
BG dzięki za zdjęcia pięknie masz,tylko pozazdrościć

norola
28-06-2008, 12:32
witajcie,mam małą obsuwę,bo obiecałam Wam te zmiany w moim projekcie,a jak narazie nie mam czasu bo dostalismy pozwolenie i w nastepnym tyg. mamy już ruszyc z piwnicą i fundamentami.Tak więc czekajcie cierpliwie na pewno wszystko zrobię to co obiecałam :) :) :)

igma
28-06-2008, 13:40
My chcielibyśmy mieć kominek na ścianie w salonie przy pomieszczeniu gospodarczym i podobnie jak langerob25 chcielibyśmy żeby była możliwość załadunku drewna z tyłu wkładu czyli w pomieszczeniu gospodarczym, czy ktoś ma namiary na tego typu wkłady kominowe?

ANNJAK3005pl
28-06-2008, 19:21
Witajcie ja niestety nie mam sie jeszcze czym pochwalic , architekt mówi ze moooorze uda sie zacząć w sierpniu .prośba jeśli ktoś ma nowe fotki to bardzo prosze o nie [email protected]

ANNJAK3005pl
28-06-2008, 19:24
sienna moja prośba o nowe fotk jeśli masz :lol:

maxic76
29-06-2008, 18:59
Strasznie mnie zaintrygowaliscie tym kominkiem przy garazu, jutro ide do pani architekt i chociaz mam juz zaadaptowany projekt, to bede chcial dodac te zmiane. Poza tym scianke pomieszczenia gospodarczego mamy dosunieta do konca budynku, zamiast okna w salonie bedzie witryna 180/230 (u nas na strone zachodnia), trzy skrzydla na taras, drewniany strop nad parterem, brak balkonow i powiekszona lazienka kosztem holu.
http://img105.imageshack.us/img105/4930/200806260010lh9.jpg
http://img113.imageshack.us/img113/6641/2008062600111ic4.jpg

igma
30-06-2008, 09:45
Przedłużone pomieszczenie gospodarcze to świetny pomysł, też dokonamy tej zmiany, trzy skrzydła na taras jak najbardziej ok , ale z balkonów nie zrezygnujemy za nic, są piękne :D
pozdrawiamy

norola
01-07-2008, 17:30
witajcie,opiszę zmiany jakie wprowadziliśmy w naszej salsie,a zdjecia dołoze w pozniejszym terminie(o ile będe umiała je wstawić na forum:)
Owe zmiany:
1.wykonanie częsciowego podpiwniczenia budynku(pod pokojem dziennym)
2.w pomieszczeniu gospodarczym przesunięcie drzwi zewnętrznych,wykonanie schodów do piwnicy
3. w pokoju dziennym powiekszenie drzwi balkonowych do 3 skrzydeł,likwidacja okna w scianie bocznej,powiększenie komina,
4.w wiatrołapie zlikwidowanie przy drzwiach wejsciowych otworu okiennego,wstawienie drzwi do przejscia do garażu
5. na poddaszu likwidacja scianki działowej pomiedzy 2 pokojami
6 w łazience na poddaszu zmiana lokalizacji drzwi wejsciowych i scianki działowej(powiększenie łązienki(tak jak u BG)

maxic76
03-07-2008, 13:43
Czy ktos z Was sie orientuje, czy teraz mozna odpisac podatek za materialy budowlane? Pozdrawiam

gochakaj
03-07-2008, 19:26
My też przedłużamy pom.gospodarcze,balkon likwidujemy od strony wejścia bo
tą strone mamy na droge.

BG
04-07-2008, 09:21
Obecnie nie ma ulgi budowlanej, ani odsetkowej. Jedyna mozliwość to odliczenie części VAT od zakupionych niektórych materiałów budowlanych.

burifanek
06-07-2008, 12:08
Witam Salsowiczów po długiej nieobecności pochłonęła Mnie budowa.Muszę się pochwalić FUNDAMENTY WYLANE!!! :D co prawda wyszły wysokie na 2.20 ale takie właśnie są uroki górskich działeczek miał być lekki spadek :( no i za kieszonkę z lekkka szarpnęło tylko pięć tysiączków więcej na betonik wyszło :evil:

Neta80
06-07-2008, 20:50
Witam wszystkich serdecznie !

przeczytałam Wasze forum, w niedługim czasie mam nadzieję dołączyć do grona Salsowiczów, czytając wasze wpisy powiem szczerze nie raz łezka w oku mi się zakręciła (przeprawy w urzędach, wybory, pozwolenia, pierwsze wbicie szpadla, po stan surowy i wykańczanie BG :D Dziękuję z góry za pewne zmiany na które zwróciliście uwagę i pewne bardzo istotne rozwiązania - mam nadzieję że mnie również będą one dotyczyły. Ten domek mnie równiez urzekł - szczególnie ze względów finansowych :wink: ale oczywiście jest też niezmiernie urokliwy, jak na tak prostą konstrukcję, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli z zakupem działki i zagospodarowaniem terenu to mam nadzieję że już w niedługim czasie dołącze do Was .. jeśli chodzi o mnie - dziś utwierdziliście mnie w moim marzeniach.

dziękuję i do następnego wpisu (mam nadzieję ..)
Trzymajcie za mnie kciuki w przeprawach z bankiem i urzędnikami :cry: !
Pozdrawiam wszystkich Salsowiczów z pięknego i rówego na szczęście :wink: Mazowsza !

burifanek
07-07-2008, 16:57
Witaj Neta80 w Naszym Klubie :D

norola
08-07-2008, 07:48
Witam wszystkich serdecznie !

przeczytałam Wasze forum, w niedługim czasie mam nadzieję dołączyć do grona Salsowiczów, czytając wasze wpisy powiem szczerze nie raz łezka w oku mi się zakręciła (przeprawy w urzędach, wybory, pozwolenia, pierwsze wbicie szpadla, po stan surowy i wykańczanie BG :D Dziękuję z góry za pewne zmiany na które zwróciliście uwagę i pewne bardzo istotne rozwiązania - mam nadzieję że mnie również będą one dotyczyły. Ten domek mnie równiez urzekł - szczególnie ze względów finansowych :wink: ale oczywiście jest też niezmiernie urokliwy, jak na tak prostą konstrukcję, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli z zakupem działki i zagospodarowaniem terenu to mam nadzieję że już w niedługim czasie dołącze do Was .. jeśli chodzi o mnie - dziś utwierdziliście mnie w moim marzeniach.

dziękuję i do następnego wpisu (mam nadzieję ..)
Trzymajcie za mnie kciuki w przeprawach z bankiem i urzędnikami :cry: !
Pozdrawiam wszystkich Salsowiczów z pięknego i rówego na szczęście :wink: Mazowsza !

witamy na naszym pokładzie:)
my w koncu zaczęliśmy budowę:-) mamy wykopane fundamenty i piwnice:)

Piotr00
08-07-2008, 10:04
czesc mam zamiar wylac fundamenty do zimy nie wiem jescz enawet w co rece wlozyc mysle z eznajde na szybko jakas firme solidna i mi zrobia jak nalezy nie mam pojecia o kosztach wogle mozecie cos doradzic ile moz ekosztowac stan surowy otwarty dach kryty blachodachowka i moz ejakies malutkie zmiany z oknami al eto potem macie jakies zdjecia jak u was szly prace i na co uwazac?

sienna
09-07-2008, 06:20
Witajcie :) Troszqu mnie nie było a tu proszę, nie leniuchujecie :) Burifanek wreszcie zalałaś fundamenty :)
Dołączam się do powitań dla nowych Salsowiczów. Neta będziesz budować w Mińsku? To będzie 3 Salsa w okolicy :) A przynajmniej 3 forumowa Salsa :)
Piotr, u mnie stan surowy otwarty rok temu kosztował ok 40 tysięcy. Oczywiście bez robocizny, kryty też blachodachówką (w Replinie jest najtańsza bo tam produkują). Porotherm 16 tys, beton 7, więźba 3, blachodachówka z orynnowaniem 6. No i do tego gary, trochę stali i drewna

Dagidab6
09-07-2008, 07:32
Byłam u architekta, troszeszkę się załamałam, bo wrysował w mój piękny projekt komin pomiedzy garażem a domkiem. Czy taki kikut nie będzie głupio wyglądał. Czekam na opinię

Dagidab6
09-07-2008, 07:35
Witam wszystkich Salsowiczów, bo nie przedstawiłam się na wstępie.
(Ale to dlatego, że śledzę Wasze forum już od miesiąca i myślę, że znam już was wszystkich.)

Piotr00
09-07-2008, 08:51
hmm stan surowy otw 40 tys rok temu bez roboty wiec jak ja wezme firme teraz to 100tys chyab braknie domyslam sie a jak wogle domek sie spisuje robiles jeszce jakies zmiany na co zwrucic uwage juz przy fundamnetach a z czego sciany byly by najlepsze ?

Dagidab6
09-07-2008, 10:00
Czy może ktoś z dolnośląskiego buduje lub ma taki domek?

Neta80
09-07-2008, 13:10
Witam wszystkich,

Sienna - tak będę się starała budować pod Mińskiem ok. 5 km od centrum,
bardzo mnie to cieszy że to już kolejna Salsa w tej okolicy, chętnie obejrzałabym te domki w realu ?

Czy wiecie kto może buduje w okolicach Warszawy lub Mińska Mazowieckiego chętnie dojadę jesli można :D

pozdrawiam serdecznie :)

sienna
09-07-2008, 14:03
A cóż ja mogłabym Ci zasugerować, Piotrze, na poziomie fundamentów? U mnie nie były smarowane tym czarnym mazidłem tylko kładli jakąś folię. A ściany to też nie wiem. Ja budowałam z porotermu. Rewelacja :) domek cieplutki, choć ociepliliśmy tylko 10-tką styropianu i pomimo że wprowadzaliśmy się do świeżuchnego domu (w czerwcu ruszyła budowa a w listopadzie zamieszkaliśmy)
Neta :) po której stronie Mińska będziesz budować? Ja uciekłam z tego miasta rok temu i to na wschód, 20 km dalej znalazłam przepiękne Mrozy i strasznie mi tu dobrze:) A w Sulejówku też jakiś forumowicz buduje Salsę, ale nie było mnie tu ostatnio to go straciłam z oczu

langerob25
09-07-2008, 14:12
Byłam u architekta, troszeszkę się załamałam, bo wrysował w mój piękny projekt komin pomiedzy garażem a domkiem. Czy taki kikut nie będzie głupio wyglądał. Czekam na opinię

Myślę ,że będzie wyglądał tak samo jak ten "oryginalny" pod kominek od strony jadalni. Zobacz na mój dziennik budowy.Mam wizualizację takiego komina od strony pom gospodarczego.mój będzie przesunięty w stronę salonu.Tak będzie na pewno lepiej.

burifanek
09-07-2008, 19:14
Sienna gdzie się podziewałaś????????????
Czekam na zdjęcia z niecierpliwością i prośba już wcześniej pytałam jaki jest wymiar okien na górze u Ciebie zmierz i prześlij bardzo proszę :lol:

burifanek
09-07-2008, 19:22
hmm stan surowy otw 40 tys rok temu bez roboty wiec jak ja wezme firme teraz to 100tys chyab braknie domyslam sie a jak wogle domek sie spisuje robiles jeszce jakies zmiany na co zwrucic uwage juz przy fundamnetach a z czego sciany byly by najlepsze ?
Moje fundamenty dopiero co wylane,najmocniejsze chyba jakie są z betonu B20 wylewane w szalunki z desek zapłaciłam 45 tysięcy i doszły jeszcze dodatkowe koszty podczas prac.W sumie 50 tysięcy.Materiał i robocizna.Bez pomieszczenia gospodarczego i garażu oraz tarasu.Pomieszczenie na parterze zaadaptowane na kotłownię obniżone w dół i wzmocniona w nim ściana.Dodatkowo drenaż wokół domu i wyrównanie działki.Zaznaczam jednak że działka z lekkim spadkiem terenu i wyszły na 2.20 wysokie.

sienna
09-07-2008, 19:54
Matuchno! :) u mnie nie było żadnych szalunków bo chłopaki ręcznie kopali na 1,20. A ile wzięli fachowcy?
O jakie zdjęcia chodzi? chcę się nauczyć wklejać zdjęcia ale nie wiem gdzie o tym przeczytać

sienna
09-07-2008, 19:56
wysokość okien 148 a szerokość 136

langerob25
09-07-2008, 21:42
A ja mam mega problem.Papiery do starostwa złożone 17 czerwca,a 23 czerwca unieważniony został Plan Zagospodarowania.I przyszło powiadomienie o tym.I co teraz? Normalnie kicha i tyle.

Dagidab6
10-07-2008, 08:07
Dzięki Langerob25, dzięki za odpowiedź widzę, że jesteś po raz kolejny inspiracją mojej Salsy.Podsunęłeś mi wiele fajnych pomysłów tą wizualizacją. Dobudowanie ścianki w kuchni aby w salonie mógł się znaleźć telewizor to strzał w 10!!!

maxic76
10-07-2008, 14:44
sienna wchodzisz najpierw na strone www.imageshack.us, dodajesz zdjecie z komputera, ustawiasz rozmiar 800x600 (bo ponoc jest najlepsze do forum), naciskasz host it i czekasz, po chwili pokazuje sie twoje zdjecie po zmianie
rozmiaru w malej ramce, klikasz na nie lewym myszy tak, zeby sie powiekszylo, na powiekszone zdjecie klikasz prawym i wybierasz wlasciwosci, kopiujesz adres (musisz rozciagnac ramke) i wklejasz go na forum. ma to wygladac tak IMGadresIMG. to IMG znajdziesz na zoltych prostokacikach. mozesz po wszystkim wcisnac "podglad" aby upewnic sie ,ze jest dobrze. moze to troche zawile, ale powinno sie udac, staralem sie podac wszystko krok po kroku. powodzenia

sienna
10-07-2008, 15:16
Wielkie dzięki :) jak to przetrawię to spróbuję

Piotr00
11-07-2008, 09:08
wiecie co wiec bede lal fundament z betony i cala robocizna kompletnie bedzie okolo 35 tys z waszego doswiadczenia jak myslicie to duzo oczywiscie biore firme robia od a do z bo inaczej nie moge mieszkam za granica ale ponoc stan do stropu to wyjdzie kolo 150 tys troche mnie to przerazilo bo liczylem z ebedzie taniej okazlo sie za jak tak dalje to 200tys musz ewylozyc zeby stana surowo z konami ups

sienna
11-07-2008, 10:33
200 tysięcy to ja do tej pory nie wydałam na ten dom, a do wykończenia zostały mi obie łazienki, kuchnia i duża sypialnia.
Dom budowała mi firma, od ręcznego kopania fundamentów po ścianki działowe i dach. Wzieli prawie 30 tysięcy, a reszta to tak, jak pisałam Ci wcześniej. Piszesz o oknach, u mnie kosztowały 4200, z zewnątrz brązowe a w środku białe.
Kto robił Ci tę kalkulację? Bo jak dla mnie to kosmos...

Piotr00
11-07-2008, 11:25
no wlansie cos mi to za drogo kalkulacje robia mi firmy w rzeszowie wiec czekam na wyceny kilka kolejnych firm bede mial orientacje ale niestety jestem skazany na firmy bo nie mam czasu sie tym zajc kompletnie ale jak pisalem mialem cicha nadzieje ze za 100 tyys postawie cchoc surowo a ty w jakim regionie masz dom i te 30 tys to firma wziela za robote czego?

sienna
11-07-2008, 14:22
ja na Mazowszu :) a firma była zza Krakowa gdzieś, coś o Tymbarku mówili. Wykopali fandamenty ręcznie, więc bez szalowania no i reszta: ściany i ścianki działowe, strop, schody, więźba i dach. Na koniec zdjęli szalunki, posprzątali i więcej ich nie widziałam :)
Tylko wiesz, jak im np brakło piachu to dzwonili i mówili, ja się tym zajmowałam, oni tylko budowali.

Piotr00
11-07-2008, 14:51
aha no to fajnie w sumie ja biedny zostane skazay na zdziercow no coz

burifanek
11-07-2008, 18:46
aha no to fajnie w sumie ja biedny zostane skazay na zdziercow no coz
Piotr00 coś za coś...albo się poświęcasz albo za wszystko trzeba zapłacić bo dzisiaj niestety ale nikt nic za darmo nie robi i każdy chce zarobić.Jeszcze niejedno wyda Ci się drogo ale nieraz warto sie dobrze zastanowić czy nie zapłacić trochę więcej żeby potem nie żałować :wink:

Piotr00
11-07-2008, 19:52
no jasne tylko jesli za robote mam zapalcic 100 tysia to sie wstzrymam i zrobie sam pozniej bo 100tysia zarobic nie latwo i bede mial robote zapenwiona a na tym sie znam wiec zadna przeszkoda nie jets dla mnie wykaczyc dom jesli mam zaplacic wiecej z arobote niz sam zarabiam bede musial zrobic sam i przynjamniej bede mial dobzre zrobione a 2 drugiej strony jesli takie sa ceny w polsce to czegos nie rozumie po ci polacy wyjedzaja z agranice skoro w polsc emozna zarobic tyle co w bogatych krajach mysle ze te firmy co robia mi wycene to laduja z gornej polki ile wejdzie bo roznca jest olbrzymia chcialby umowic sie z kim z podkarpacia co sie buduje albo wybudowal penwie mial bym jakis poglad

burifanek
12-07-2008, 09:55
no jasne tylko jesli za robote mam zapalcic 100 tysia to sie wstzrymam i zrobie sam pozniej bo 100tysia zarobic nie latwo i bede mial robote zapenwiona a na tym sie znam wiec zadna przeszkoda nie jets dla mnie wykaczyc dom jesli mam zaplacic wiecej z arobote niz sam zarabiam bede musial zrobic sam i przynjamniej bede mial dobzre zrobione a 2 drugiej strony jesli takie sa ceny w polsce to czegos nie rozumie po ci polacy wyjedzaja z agranice skoro w polsc emozna zarobic tyle co w bogatych krajach mysle ze te firmy co robia mi wycene to laduja z gornej polki ile wejdzie bo roznca jest olbrzymia chcialby umowic sie z kim z podkarpacia co sie buduje albo wybudowal penwie mial bym jakis poglad
Przecież Sam pisałeś że mieszkasz za granicą....a pytasz po co Polacy tam wyjeżdzają... :roll:

Piotr00
12-07-2008, 14:02
no wlasnie mysle co ja tu robie skoro w polsce taki raj jak obiecywali mozna niezle zarobic hehehehe no ale dosc zartow za 2 tyg jak dobzre pojdzie bede na urlopie w polsce i mam nadziieje ze fundamencik bedzie wylany :D

Małgorzata36
12-07-2008, 19:19
U mnie fundamenty wylane w maju to koszt ok 40500zł : bloczki fundamentowe 6000 zł, wykop pod ławę 900zł, beto na ławę B20 4.600zł, stal ok 2000zł, drewno do szalunku 1000zł, robocizna 13000zł, papa i cement 2000zł,piach i jego nawiezienie 6000zł, styropian do ocieplenia fundamentu i podłogi 5000zł.
pozdrawiam wszystkich starych i nowych Salsowiczów

annaoj2008
13-07-2008, 23:40
Witajcie Salsomaniacy!Dołączam do Waszej mocnej grupy z BG na czele!Na 99% zakupimy ten projekt i po zebraniu kompletu papierków zaczniemy wiosną nastepnego roku. Wasze uwagi i porady są suuuper!Prawdziwy poradnik dla raczkującego Salsomaniaka-czyli dla mnie:):). Fotki na pprojekcie są też bardzo pomocne i pomagają mojej wyobrażni.Jeśli mogę prosić o inne, które sobie przesyłacie to podaję maila [email protected] będę wdzięczna.Moja działka to 13 szer. i 30 dł.,ale mam pozwolenie na odl. 1,5 m od granicy sąsiada.Co Wy na to?

annaoj2008
14-07-2008, 12:37
Witaj if-fa.Wyczytałam, że jestes z Torunia.Na jakim jesteś etapie budowy?

annaoj2008
14-07-2008, 22:58
Z ciekawostek na wstępie: na waruki zabudowy czekałam rok bez dwóch tygodni :evil: Jest ktoś, kto czekał dłużej albo podobnie? :roll: Gdzie wszyscy jestescie? :cry: haaaaaalo!

langerob25
15-07-2008, 09:59
Ja jestem :D Witam w klubie.Fajny domek wybrałaś :D Ja będe budował z garażem.Papiery miałem już złożone o pozwolenie ale Wojewoda zaskarżył Plan Zagospodarowania i muszę zaczynać od zera.Czyli czekam na WZ.Mam nadzieję ,że krócej to potrwa niż u Ciebie.Budowa mi się odwlekła.Mam taki pomysł jeszcze.Myślę ,aby nad garażem zmienić dach na dwuspadowy i wtedy nad garażem byłoby by dodatkowe pomieszczenie z wejściem np z półpiętra(trzeba by odpowiednio zaprojektować schody).Co Wy na to? Spróbuję to narysować .Będzie bardziej obrazowo.

norola
15-07-2008, 11:55
witajcie ,ostatnio obiecałam wklejenie zdjęc na forum ze zmianami jakie wprowadziliśmy,niestety chyba nie uda mi się tego zrobić,wiec jeśli ktoś chętny to mogę przesłać na meila zdjęcia

aro121
15-07-2008, 12:45
Witakm jestem nowy na forum i obecnie przymierzam się do kupna projektu Salsy bez garażu. Będe wdzięczny za wszelkie zdjęcie gotowego domu. Jeśli tylko mogę prosić [email protected]

langerob25
15-07-2008, 13:23
witajcie ,ostatnio obiecałam wklejenie zdjęc na forum ze zmianami jakie wprowadziliśmy,niestety chyba nie uda mi się tego zrobić,wiec jeśli ktoś chętny to mogę przesłać na meila zdjęcia
Daj na [email protected]ęki z góry.Pozdrowienia

maxic76
15-07-2008, 13:25
norola przyslij mi te zdjecia, to wrzuce na forum. [email protected]

aro121
15-07-2008, 14:30
czy ktoś z salsowiczów buduje w świętokrzyskim. Dajcie znać....

annaoj2008
15-07-2008, 14:32
Właśnie dzisiaj uprawomocniły się nasze WZ. Umówieni jesteśmy za ok.2 tygodnie z geodetą na mapkę do celów projektowych.Mam nadzieję,że jutrzejsza wizyta w biurze projektowym będzie owocna i projektant potwierdzi nasz znakomity wybór-czyli SALSĘ :D :D :D Podobnie jak Ty langerob 8) chcemy wydłużyć S... o metr,tylko że z przodu.Zależy nam na wiekszym pokoju na dole. Przy okazji powiększy się wiatrołap na jakąś garderobę.Oczywiście pokój u góry tez dostanie metraz w prezencie,ale zostanie podzielony.Nie wiem tylko jak rozwiązać wtedy wejścia do tych nowo utworzonych pokoi. Pomóżcie proszę.A co sądzicie o tym wszystkim?Langerob, Twój dziennik jest extra :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

langerob25
15-07-2008, 16:33
Mogłabyś to rozwiązać np tak:

http://www.imagic.pl/files//3997/./annaoj.JPG
http://www.imagic.pl/files//3997/./annaojrzut.JPG
Ten obcięty pokój będzie miał ok 12 m2 po podłodze.Można też inaczej,ale kosztem łazienki.Może jeszcze coś innego wpadnie Co do głowy :P

Małgorzata36
15-07-2008, 20:22
@norola, ja też poproszę o te zdjęcia: [email protected]
Z góry dziękuję :lol:
@langerob, Ty to masz "łeb" do projektowania i przekształcania naszej Salsy. Ja buduję tak jak w projekcie z garażem, ale wydłużenie o 1 metr, uważam za bardzo dobry pomysł

annaoj2008
15-07-2008, 20:43
Langerobciu, mam nadzieję, że nie poczujesz się urażony tym zdrobnieniem, ale to z radości :lol: .Rozwiązanie SUPER!,no a ten rysunek i jeszcze wizualizacja- brak słów.Stokrotne dzięki.Szkoda, że emotikonki nie mają kwiatków :P :P :P

langerob25
15-07-2008, 20:51
Nie ma sprawy.Cieszę się,że mogłem pomóc.Ja też uważam ,że przedłużenie domu o metr to dobry pomysł.Duży wiatrołap to na pewno plus.Pokoik na dole też wyjdzie spory wtedy.No i dodatkowy pokój na górze.
@Sienna,wiesz ,że jest taka miejscowość w Polsce jak Twój nick? Nad Zalewem Rożnowskim. :D Mam sentyment do tego miejsca bo tam spędziłem pierwsze wakacje z moją dzisiejszą żoną :D W sumie nie Siennej ,ale niedaleko

annaoj2008
15-07-2008, 21:07
Zapomniałam,że nasza S.. ma być w lustrzanym odbiciu.Im dłużej przyglądam się S..tym więcej chcę kombinowac.Póki mogę.Bo bedzie taki moment, że projektant powie stop, dość, czas zrobić ostateczne poprawki.Tak myślę, że pokój 11 i 12 połączymy(o ile pamiętam tak zrobiła BG)i wtedy narożnik łazienki tez bym wyprostowała.W dachu nad połaczoną 11 z 12 wstawiłabym okno połaciowe ( chyba tak się nazywa?,takie płaskie :lol: ), bo to pomieszczenie w moim przypadku to północ brrrrr... :( Langerob, tak myślę które rozwiązanie mniej metrów by zabierało połączonym i przedłużonym pokojom tj. tej 10+14: to superanckie Twoje, czy może jakby lustrzane odbicie obecnej sytuacji przy 11 i 12 z podciętym rogiem łazienki?Ale nasmarowałam.Mam nadzieję, że nie zasneliście :wink:

langerob25
15-07-2008, 21:31
Można tak zrobić.Jeśli te pokoje beda połączone to zlikwidować róg łazienki.A jeśli chcesz zrobić ten skos po drugiej stronie to wtedy trzeba ściać łazienkę od strony pokoi nad wejściem.Zaraz Ci to przerobię na fotkach.

annaoj2008
15-07-2008, 21:32
Jeszcze raz wielka prośba do Salsowiczów: podeślijcie pare zdjęć.Też bym chciała nacieszyć oko i ruszyć ostrzej wyobraznię, pliiiis :(

annaoj2008
15-07-2008, 21:48
Syn-gimnazjalista podpytuje w jakim programie robisz te kolorowe i czarnobiałe z wymiarami cuda?

langerob25
15-07-2008, 21:57
Program to Arcon,Już prawie mam te zmiany naniesione :D A w tym pokoju od północy to tylko połaciowe?Jeśli tak to nie jedno,bo będzie za ciemno.

http://www.imagic.pl/files//3997/./annaoj2.JPG
http://www.imagic.pl/files//3997/./annaojrzut2.JPG
Powierzchnia po podłodze:
Pomieszczenie 1= 27.84 m2
Pomieszczenie 2= 12.94 m2
Pomieszczenie 4= 12.73 m2
łazienka = 8.05 m2

Powierzchniowo podobnie wychodzi.Ale ten pokój (pomieszczenie 4) jest wtedy bardziej ustawny.No i ładnieszy korytarz chyba z tym skosem.Plusem mojego wcześniejszego rozwiązania ,przy likwidowaniu skosu w łazience i łączeniu pokoi nad salonem,jest większa łazienka(bez skosów).Wybór należy do Ciebie.Na to jest jeszcze czas ,bo to ścianki działowe,nic w konstrukcji nie zmieniają.

annaoj2008
15-07-2008, 22:51
Dzięki bardzo :P Wyobrażnia, wyobrażnią ale co przed oczami , to przed oczami :lol: Domownicy idą spać.Na mnie też czas, bo jutro wizyta w biurze proj. i będę bredzić.Dobrej nocki wszystkim.Może będę miała fajne zdjęcia S.. w porannych mailach??

MaciekMonika
16-07-2008, 07:16
Witam grono Salsowiczów. My jesteśmy już na etapie wylanego stropu i zalanych wieńców. Do końca tygodnia być może będzie już więźba. Mam obecnie mały dylemat i proszę o pomoc. Nasz domek wejście ma od strony zachodniej, chodzi mi teraz o te dwa pokoje na górze, czy od strony wschodniej nie będzie tam za ciemno tylko przy oknach balkonowych? Może dodać tam okna połaciowe? Sienna - od dawna nie widzę Twoich zdjęć, jak masz to rozwiązane? nie jest tam za ciemno? Te okna to dość droga sprawa, więc nie chcę potem żałować, że niepotrzebnie je założyliśmy, ale też nie na tyle droga, żeby potem żałować że za ciemno i można było założyć. Liczę na pomoc. Pozdrawiam.

norola
16-07-2008, 07:35
norola przyslij mi te zdjecia, to wrzuce na forum. [email protected]
dziękuję Ci bardzo za pomoc,zdjęcia już wysłałam,tak więc wszyscy będa mogli zobaczyć na forum :D :D :D mam nadzieje ze bedzie coś na nich widać.Jeszcze raz dziękuję maxic 76

A&T
16-07-2008, 09:27
Wtam wszystkich. Bardzo podoba mi sie ten projekt i pod względem finansowym jak i również jego funkcjonalności. Mam tylko pytanie czy zmieszczę sie w kwocie 180 tyś ale już do wprowadzenia podkreślę, że chcę mieć zrobiony tylko dół a góra w miarę przypływu gotówki. Jestem z woj. kujawsko-pomorskiego. Myslimy o wykopaniu fundamentów we własnym zakresie. piec zrobi nam teśc gdyz się tym zajmuje, przyłącze wod-kan oraz elekt. tez sami. Zmieszczę sie???. Ja bardzo chce mieć ten dom tylko czy taka kwota mi wystarczy - działke już mamy. Proszę o odp.

sienna
16-07-2008, 10:18
langerob :) bo ta sienna to taka ładna nazwa, a jak na dodatek dobrze Ci się kojarzy to się cieszę :)

Ja też powiększałam tę swoją Salsę, ale o pół metra chyba. Nie po to, żeby zrobić większy wiatrołap ale żeby ta wnęka przy drzwiach wejściowych była większa. Teraz mogę postawić tam ławeczkę i jest git :) bo wejście mam od wschodu, czyli od południa przyjemny chłodek. Odnośnie okien, MaćkuMoniko :) to u mnie jest odwrotnie niż u Was. Małe pokoje są od zachodu a więc dobrze doświetlone a i tak powiększyłam sobie okna (nie mam tam balkonu). Od wschodu mam dużą sypialnię i mam jedne drzwi i 2 okna. Nie mam żadnych drzew pod domem a mimo to można było to pomieszczenie doświetlić lepiej. Planuję ok 1/3 zabudować. Zrobię drzwi przesuwne, lustrzane oczywiście, a za nimi garderobę. Mam nadzieję że światło będzie się odbijać od luster i tym sposobem będzie jaśniej.
A&T witamy :) ja głosuję że się zmieścisz. Rok temu ja miałam 150 tys i do wprowadzenia się wystarczyło - wszystkie instalacje, tynki, podłogi (łazienki do dziś nie są wykończone). Luksusów nie było ale i tak było cudnie, bo u siebie :)

A&T
16-07-2008, 12:06
Witam
Sienna ale ty tez duzo prac robiłaś we własnym zakresie czy prace zlecone były firmom. Jestem tak zachwycona tym domem, że juz nie mogę się doczekać kiedy zaczniemy sie budować. Projektu jeszcze nie mamy ale jestesmy na razie na etapie dowiadywania się wszytkiego zeby później nie było niemiłych niespodzianek. Perspektywa własnego domu jest teraz dla mnie najważniejsza. Co do projektu mam pyanie czy garaż jest ogrzewany bo jeśli tak to chciałabym z tego ogrzewania zrezygnować jak i z jednego balkonu od strony tarasu. Nie przyznam, że lepiej z nim wygląda ale taras mi wystarczy a mozna o ciut obniżyc koszty.

A&T
16-07-2008, 12:12
Zapomniałam sie zapytać Sienna czy ta kwota 150tys to sama budowa czy juz miałaś umeblowany w jakimś stopniu dom??? Właściwie jakbyś mogła mi napisac co miałaś na myśli do wprowadzenia. Przepraszam może za zbyt dziwne pytanie. :)

burifanek
16-07-2008, 12:27
Witam Nowych!!!!Widzę że na Forum aż wrze od wypowiedzi czyżbym coś przegapiła :roll: muszę dobrze poczytać. :lol:
Gdzie podziewa się Nasza BG??????????

sienna
16-07-2008, 14:08
A&T, ja przede wszystkim budowałam bez garażu bo mam wąską działkę. Balkon mam tylko nad wejściem, zlikwidowałam kominek i taras a z pokoju na dole zrobiłam kotłownię. Jeszcze schody mam inne ale to akurat na koszt nie wpływa.

maxic76
16-07-2008, 15:01
Prosze norola, oto twoje zdjecia:
http://img386.imageshack.us/img386/1788/koparka003ul4.jpg
http://img329.imageshack.us/img329/8541/koparka004yv7.jpg
http://img509.imageshack.us/img509/1397/koparka006le6.jpg

A&T
16-07-2008, 17:30
SIENNA, czy mogłabym liczyć na jakieś zdjęcia wykończeniowe ([email protected]). Jak wygląda teraz dom bez tarasu i balkonu. Jak ja Ci zazdroszczę, że już w nim mieszkasz i masz za sobą tą całą lataninę i załatwianie formalności. Ja się boję, że nie podołam i będę miała już dość chociaż z drugiej strony lubię takie sprawy załatwiać. Ale za ta jaka nagroda czeka później - WŁASNY DOM.

sienna
16-07-2008, 18:34
A jakie to są zdjęcia wykończeniowe?
Taras to ja chciałam mieć, ale po pierwsze byłby od zachodu, czyli jak dla mnie nie do użytku. W domu rodzinnym tak miałam i więcej nie chcę. Poza tym mój mąż jest policjantem i twierdzi, że jak długo pracuje tak nie widział jeszcze włamania przez drzwi wejściowe, 95 % obecnie jest przez taras. No i to zaważyło. Często w nocy jestem w domu sama z synkiem i rozumiecie kochani :) czuję się bezpieczniejsza. Ale jak tylko mężuś pójdzie na emeryturę to zafunduję sobie taras z boku, czyli od północy.
Balkon mam tylko od ulicy a i tak za często go nie używam, właściwie tylko do trzepania chodnika. Zrobiliśmy go z myślą o ozdobie domu i właśnie taką pełni funkcję.

A&T
16-07-2008, 20:06
Siena - chodzi mi o to jak sie urządziłaś wewnątrz orazi jak wygląda dom bez tarasu i balkonu. Jesteś na razie jedyną osobą która obstawia, że zmieszczę się w kwocie 180tyś. Hmmm ciekawe jak to wyjdzie w praniu. Mam cichą nadzieję, że zostanie jeszcze troche na małe umeblowanie. Ja niestety mieszkam w bloku na 54m2.

sienna
16-07-2008, 20:27
Ja też mieszkałam na podobnym metrażu i to z teściową ... :D
Wiesz, na te nowe meble to radzę Ci się nie nastawiać. Chociaż z drugiej strony trochę robót chcesz wykonać we własnym zakresie. U mnie do wprowadzenia się większość robili fachowcy, mąż tylko wełnę między krokwie włożył i przytegował płytę karton-gips, teść zrobił barierkę na schodach i balkonie a brat układał panele na podłodze. Wszelkie instalacje, tynki, wylewki- to robota fachowców.

gutek22
16-07-2008, 21:33
:D
Bardzo sie cieszymy, z mężem, że istnieje takie forum. Informacje, jakimi się wymieniacie są baaaaardzo ciekawe i praktyczne. My zastanawiamy się nad zakupem tego właśnie projektu, Salsa wpadła nam w oko szczególnie ze względów finansowych. Na 99% zdecydujemy sie właśnie na zakup tego, to znaczy mój mąż już jest na 100% zdecydowany. MAMY OGROMNĄ PROŚBE: MY JESTEŚMY Z MIELCA, CZY JEST W TYM GRONIE KTOŚ Z WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO, kto ma już wybudowany taki domek, chociaż w surowym stanie. Zależy nam bardzo na zobaczeniu tego na własne oczy, więc jeśli była by taka możliwość bardzo byśmy prosili o "audiencje" :roll:
Czekamy na jakieś wiadmości!!!
Pozdrowienia :lol:

sienna
16-07-2008, 22:40
Gutek witamy i zapraszamy na nasze forum. A o audiencję to ubiegajcie się u BG. Co prawda jakoś teraz zacichła ale pukajcie do niej :)

BG
17-07-2008, 07:39
O rany !!! :o Ależ się porobiło na forum. Na weekendzie poświęcę trochę czasu na zapoznanie się z nowymi Salsomaniakami. Witam wszystkich i przepraszam za nieobecność na forum, zarabotana jestem niestety. Szkoda, że doba nie ma więcej godzin :wink: Praca, praca i jeszcze raz praca. Wczoraj powiesiłam zasłonki w dużym pokoju - zdobyczne od mamy :wink: Karnisz nowy od brata w prezencie na parapetówkę. Zaczynamy robić wiatę na drewno, ręcami :wink: mojego taty. Na weekendzie zrobię fotki moich schodów wejściowych i chodniczka, no i płotu oczywiście. Chociaż przez te deszcze nie jest całkiem pomalowany, obecnie jest dwukolorowy :-? Część pomalowana drewnochronem, część sadolinem. Przy odrobince wolnego czasu ciągle coś robimy w domciu. Mieszka się supcio :P Burifanek też się stęskniłam :D

langerob25
17-07-2008, 08:16
Do @A&T . Garaż wg projektu jest ogrzewany.

Piotr00
17-07-2008, 09:34
Witam u mnie wyceny sa w toku ceny rozne ciekawe ajk z robota tez pewnie roznie jak tarfie uczciwego rzetelnego czlowiek mysle ze za 3 tyg moze bede biegal jzu po fundamentach i moze sciany pojda wgore jak wystarczy urlopu wciaz waham sie nad rodzjame fundamentu beton czy bloczki te chyba wyjda dosc taniej w sumie chetnie spotkam sie z kim z okolicy kto juz wybudowal zeby zerkanc jak to wyglada jak stoi juz hehe pozdro

igma
17-07-2008, 09:34
Witajcie
Gorąco się zrobiło na naszym forum :lol: Bardzo się cieszę z tego powodu.
My od dzisiaj zaczynamy załatwianie wszystkich formalności, nie będzie wesoło, ale co zrobić - to konieczność. :-?
Witamy wszystkich nowych salsowiczów.
Sienna bardzo proszę o zdjęcia Twojej salsy.
pozdrowienia dla wszystkich :D

annaoj2008
17-07-2008, 10:36
Hejka ponownie.Jak miło gdy jestescie na forum.Zawsze coś nowego wnosicie, nie mówiąc już o tych planach, szkicach... langeroba :PNawet BG się ponownie odezwała.Brakowało jej, prawda? Wczoraj dotarłam z synem( bardzo pomocny i zaangażowany gimnazjalista) do biura proj.Wyliczył mi ile zapłacę za usługi zwiazane z papierkami do momentu złożenia o pozwolenie na budowę.No cóż, najwyzsza suma to 2800+22%Vat za adaptację projektu.Wtej cenie mogę dokonać 5 zmian m.innymi wydłużenie budynku o metr.Czy takie są ceny? Za godzinkę idziemy na rozmowę do innego biura.O wynikach napiszę.Narka :wink:

A&T
17-07-2008, 11:24
U nas zaczęło się nieciekawie. Zaczeliśmy sie pytać kiedy będą mogli nam podłączyć wodę i prąd i ... okazało się, że z prądem nie jest źle ale z wodą szok 2 LATA. Jak tu zacząć bez wody. Muszą to zaplanować w budżecie (takie gadanie) , gdyby było więcej wniosków od innych ludzi to może da radę przyspieszyć ale tam gdzie mamy działkę jeszcze nikt nie zaczął się budować a my jesteśmy pierwszymi którzy chcą to zrobić. I co teraz, prosić się sąsiadów czy "użyczą nam trochę wody".
Czy może ktoś mi napisać ile kosztowało go wybudowanie domu do wprowadzenia bo jak na razie to tylko Siena dała mi odpowiedź.

cinka33
17-07-2008, 12:22
Witam wszystkich Salsowiczów. My z mężem jestesmy już zdecydowani na 99,99% procent na projekt Salsa. Idealnie nam odpowiada. Jest jeden problem chcielibyśmy zamienić pokoje na górze stronami - niestety mamy wejście od południa a wolałabym mieć pokoje dzieci własnie od południa a sypialnie od północy. Czy już ktoś coś podobnego robił - taki mały misz masz :D . Prosze bardzo o radę. Drugie pytanie jak wygląda w praktyce wydłużenie domu o 1 m? Pozdrawiam wszystkich i dziekuję za ewentualną odpowiedź. Mój e-mail [email protected]

langerob25
17-07-2008, 14:13
Wydłuż dom o metr i zamień miejscami pokoje podobnie jak chce zrobić @annaoj2008.na poprzedniej stronie masz to pokazane.A wydłużenie domu to nie problem.Gorzej gdyby trzeba go było poszerzyć.Ja wydłużam o metr i zwiększam salon przez to,@annaoj 2008 zwiększa pokój na dole + wiatrołap.Dla Ciebie lepsze by było przyjąć wersję drugą.Zobacz na te rysunki na wcześniejszej stronie.Dużo Ci się wyjaśni.

norola
17-07-2008, 14:42
Wtam wszystkich. Bardzo podoba mi sie ten projekt i pod względem finansowym jak i również jego funkcjonalności. Mam tylko pytanie czy zmieszczę sie w kwocie 180 tyś ale już do wprowadzenia podkreślę, że chcę mieć zrobiony tylko dół a góra w miarę przypływu gotówki. Jestem z woj. kujawsko-pomorskiego. Myslimy o wykopaniu fundamentów we własnym zakresie. piec zrobi nam teśc gdyz się tym zajmuje, przyłącze wod-kan oraz elekt. tez sami. Zmieszczę sie???. Ja bardzo chce mieć ten dom tylko czy taka kwota mi wystarczy - działke już mamy. Proszę o odp.
my tez mamy zamiar zmiescić sie w takiej kwocie,z tym ze budujemy sami,bez żadnej ekipy.Wykonczenie domku tez będe miała gratis,bo mój tata zajmuję się malowaniem ,tynkami,kładzeniem płytek i paneli,tak wiec na pewno trochę zaoszczędzimy.Myslimy też ze na początek moglibysmy wykonczyć dół a góre troszke pozniej,oczywiscie wszystkie plany mogą ulec zmianie,to zalezy od finansów:)

A&T
17-07-2008, 16:02
Norola - czy zaczeliście już budowę. U nas przez tą wodę wszystko się pokiełbasiło :( Ale nie damy się tak łatwo i będziemy walczyć. Kurczę juz po nocach nie mogę spać tak bym już chciała to wszystko zacząć. A to jeszcze daleka droga. Projekt mi się podoba, że nawet nie myślę o przeróbkach (nie wiem może to i źle), tylko chcemy zlikwidować jeden balkon, ogrzewanie w garażu i może jedno okno w nim. Ale to żadne zmiany :D A jak u Ciebie?

kris1979
17-07-2008, 18:42
witam po dosc dlugiej przerwie,na forum az wrze .Pozdrawiam "starych salsowiczow"i witam nowych.My bylismy na krutkim urlopie w kraju poniewarz obecnie przebywamy w wielkiej brytani,udalo nam sie ruszyc procedure zagospodarowania przestrzennego w naszej gminie i czekamy na dokumenty,mamy nadzieje ze uda nam sie wystartowac z budowa z nowym rokiem,zycze powodzenia i wytrwalosci dla salsomaniakow.Zglaszam chec przyjecia nowych [email protected]

annaoj2008
17-07-2008, 19:53
Witajcie ponownie.Cena adaptacji projektu w moim przypadkutak jak pisałam rano 2800+vat 22% i w tym 5 zmian lub 2000+vat22% a za każdą zmianę w projekcie dopłata.Widocznie takie są u mnie ceny. :cry: Według Was na dzien dzisiejszy ile kosztuje zbudowanie i wykończenie S...ze stanem w środku: tynki, wylewki gotowe do położenia,, czegoś'' na podłodze, doprowadzenie lazienek tak by można z nich korzystać...czyli przeprowadzka na szybko do nowego domciu.

Dodane:

Fajnie BG, że się pojawiłaś ponownie. Czy mogłabyś podesłać również na moją skrzynkę parę zdjęc Salsy, które tak bardzo zachwalali "starzy" forumowicze? asia.filipowicz(at)gmail.com
Pozdrawiam :wink:

norola
18-07-2008, 07:29
Norola - czy zaczeliście już budowę. U nas przez tą wodę wszystko się pokiełbasiło :( Ale nie damy się tak łatwo i będziemy walczyć. Kurczę juz po nocach nie mogę spać tak bym już chciała to wszystko zacząć. A to jeszcze daleka droga. Projekt mi się podoba, że nawet nie myślę o przeróbkach (nie wiem może to i źle), tylko chcemy zlikwidować jeden balkon, ogrzewanie w garażu i może jedno okno w nim. Ale to żadne zmiany :D A jak u Ciebie?

tak my zaczęliśmy budowę od lipca,z tym że w tym roku robimy tylko piwnicę,a dopiero na wiosnę będziemy kontynuować budowę.My zmian wprowadziliśmy sporo,na poprzedniej stronie forum są zdjecia z naszymi zmianami a kilka postów wczesniej opisane te zmiany

norola
18-07-2008, 07:31
Witajcie ponownie.Cena adaptacji projektu w moim przypadkutak jak pisałam rano 2800+vat 22% i w tym 5 zmian lub 2000+vat22% a za każdą zmianę w projekcie dopłata.Widocznie takie są u mnie ceny. :cry: Według Was na dzien dzisiejszy ile kosztuje zbudowanie i wykończenie S...ze stanem w środku: tynki, wylewki gotowe do położenia,, czegoś'' na podłodze, doprowadzenie lazienek tak by można z nich korzystać...czyli przeprowadzka na szybko do nowego domciu.

Dodane:

Fajnie BG, że się pojawiłaś ponownie. Czy mogłabyś podesłać również na moją skrzynkę parę zdjęc Salsy, które tak bardzo zachwalali "starzy" forumowicze? asia.filipowicz(at)gmail.com
Pozdrawiam :wink:
to muszę przyznać że cena u Was za adaptację jest kosmiczna,my zapłaciliśmy 800zł za zmiany,a było ich naprawdę sporo,na poprzedniej stronie są zdjęcia ze zmianami,wkleił je maxic 76(bo ja niestety jeszcze nie opanowałam wklejania zdjęc na forum :oops:

cinka33
18-07-2008, 08:34
Dziękuję za podpowiedzi. Wydłużać dom będziemy bardziej od strony salonu, bo na nim mi zależy aby był jak największy - a zamieniac chyba pokoi nie będziemy ale dodamy maluchom okna dachowe. Dzieki wszystkim, że tu są - to tak wiele dla nowych i poczatkujących. :P

sienna
18-07-2008, 09:56
A&T, a nie możecie sobie wykopać własnej wody, znaczy się studni? Półtora roku temu, jak wybierałam działkę, miałam tez na oku działkę bez wody właśnie. Wodociąg był jakieś 80m dalej i ktoś mi wyliczył że taniej będzie wykopać studnię.

annaoj2008
18-07-2008, 10:06
Do @norola: nic tylko pozazdrościć takiego taty, który tyle rzeczy Tobie porobi przy domku i w ten sposób baaaardzo obniży koszty budowy.Ja niestety zdana będę na firmę, bądz ekipy wykończeniowe i myślę ile kasy muszę wziąć z banku ? :(

annaoj2008
18-07-2008, 10:09
@langerob co tam z Twoimi WZ?cisza?jak długo u Ciebie się czeka?

annaoj2008
18-07-2008, 10:14
Do @Małgorzata 36 :P :fajnie że piszesz te koszta które na bieżąco ponosisz.Moze nie doczytałam wyzej, ala powiedz budujecie systemem gospodarczym czy masz ekipę od A-Z ?

langerob25
18-07-2008, 11:18
Wniosek o WZ złożony we wtorek.Przy pomyślnych wiatrach ok 4 miesięcy,mówią żeby się przygotować na 6 miesięcy.
Najgorsze jest to ,że już miałem wszystko złożone,miałem wyrys i wypis z MPZP,a tu wojewoda zaskarżył plan i sąd zawiesił wykonanie.

gutek22
18-07-2008, 11:44
Sienna możesz napisać co wiesz o tej własnej studni???
My też mamy baaaaardzo poważny (czytaj: kosztowny) problem z wodą. Podobnie jak A&T zaczynamy budować na jeszcze nie "zasiedlonych" działkach i my mamy aż 120 m do przekopania, w dodatku, w najgorszym scenariuszu będziemy musieli kopać pod drogą wojewódzką... Ktoś się może orientuje ile to może kosztować, bo pan w gminie był mało rozmowny, gdyż byłam ok 14 i już miał wychodzić do domu, a więcej informacji może mi udzielić jak wróci z urlopu, ok. środy :-? . A wracając do tej własnej studni. To wiem tylko z opowiadań, że to się wbija jakąś szpile, tak? Ale zastanawiamy się jak ta inwestycja wyjdzie na przestrzeni lat, bo potem trzeba mieć chyba własną hydrofornię i tutaj na pewno wzrastają rachunki za prąd. Czekam na jakieś potweirdzone informacje, ja tylko spekuluje. Pozdrawiam wszystkich i życzę MIŁEGO WEEKENDU :lol: !!!