PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt SALSA pracownia KRAJOBRAZY



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

igma
13-10-2008, 14:02
Już dwóch wykonawców powiedziało że jest problem z wyceną bo nie ma kilku potrzebnych do tego celu rysunków.
Czy ktoś z Was zastanawia się nad budową z YTONG?

langerob25
13-10-2008, 14:20
jak chcesz budować z Ytonga jednowarstwową to lepiej nie.Mostków nie unikniesz.

igma
13-10-2008, 14:44
To wyczytałam

Spoiny w ścianach, wykonane ze zwykłych zapraw cementowo-wapiennych także
tworzą mostki cieplne. Problem ten dotyczy zwłaszcza ścian jednowarstwowych,
które nie mają dodatkowej warstwy izolacji. W ścianach tych należy stosować zaprawy
klejące lub zaprawy ciepłochronne (tzw. ciepłe zaprawy), które zawdzięczają
podwyższoną izolacyjność cieplną zawartości mikrogranulek styropianu lub perlitu
(szkliwa wulkanicznego o bardzo niskim współczynniku przewodności cieplnej
jednowarstwowo znaczy bez ocieplenia?

langerob25
13-10-2008, 17:31
Chodziło mi właśnie o to,że bez docieplenia.Chyba,że chcesz ytonga docieplać,np 24 cm +styro.

burifanek
13-10-2008, 17:44
Potrzebuję rzuty dachu jeżeli ktoś z forumowiczów lub forumowiczek posiada to bardzo ładnie się uśmiechnę :D i poproszę o przesłanie na email bo tak się składa że nie Mam projektu gdyż oddałam do Starostwa i wykonawcy.Mój email [email protected]

igma
13-10-2008, 17:50
Tak będziemy dawać ytong 24cm+styro. Dzięki za pomoc

burifanek
13-10-2008, 18:51
do igma
Serdeczne dziękuję za skan dachu jest już u Mnie :D Pozdrawiam

norola
15-10-2008, 07:56
ciekawe co u moniki i maćka? i jak im idą instalacje? czekamy na nowe zdjecia w dzienniku. U nas deszczowo,czekamy na pogode aby móc dokończyć nasze prace budowlane,strop już jest nad piwnicą. Po zakończeniu zajmę się stworzeniem dziennika budowy:)

MaciekMonika
17-10-2008, 07:49
Witajcie. U nas też deszczowo, ale my mamy dach :lol: :lol: :lol: Instalacje idą pełną parą, a tak naprawdę to już skończone :P tzn, te, które muszą być przed tynkami. Obiecuję zrobić zdjęcia podczas weekendu. W przyszłym tygodniu tynki, potem podłogówka. Część instalacji grzewczej już zrobiona, wszystkie rureczki pod grzejniki schowane w ścianach. Domek nabiera coraz bardziej realnych kształtów pomieszczeń mieszkalnych. Zapraszam do naszego dzienniczka w sobotę wieczorem.

norola
17-10-2008, 17:40
Witajcie. U nas też deszczowo, ale my mamy dach :lol: :lol: :lol: Instalacje idą pełną parą, a tak naprawdę to już skończone :P tzn, te, które muszą być przed tynkami. Obiecuję zrobić zdjęcia podczas weekendu. W przyszłym tygodniu tynki, potem podłogówka. Część instalacji grzewczej już zrobiona, wszystkie rureczki pod grzejniki schowane w ścianach. Domek nabiera coraz bardziej realnych kształtów pomieszczeń mieszkalnych. Zapraszam do naszego dzienniczka w sobotę wieczorem.

super już nie mogę się doczekać nowych zdjeć :D :D :D

ANNJAK3005
19-10-2008, 17:42
Monika Maciek gdzie te zdjęcia w dzienniczku na pewno wszyscy nie mogą sie doczekac :lol: :lol: .Oczy już mnie bolą od wpatrywania się w monitor 8) :P

MaciekMonika
19-10-2008, 18:13
Tak to jest, jak się obiecuje, a potem coś niestety wypada no i nie dotrzymuje się słowa. Sorka. Nie wczoraj, ale dzisiaj wkleiłam kilka zdjęć naszych instalacji. Mamy już wszystko przygotowane pod tynki. Niestety przedłuży się to o tydzień, :evil: :evil: własnie pionformował nas o tym Pan od tynków. Dobrze, że nie o miesiąc...Poczekamy. I tak mieliśmy szczęście, podobno teraz nie tak łatwo o dobrych fachowców a kolejki są nawet do roku.

norola
20-10-2008, 06:43
Tak to jest, jak się obiecuje, a potem coś niestety wypada no i nie dotrzymuje się słowa. Sorka. Nie wczoraj, ale dzisiaj wkleiłam kilka zdjęć naszych instalacji. Mamy już wszystko przygotowane pod tynki. Niestety przedłuży się to o tydzień, :evil: :evil: własnie pionformował nas o tym Pan od tynków. Dobrze, że nie o miesiąc...Poczekamy. I tak mieliśmy szczęście, podobno teraz nie tak łatwo o dobrych fachowców a kolejki są nawet do roku.
ale idą prace na budowie...super zdjęcia:)

langerob25
20-10-2008, 19:22
Znalazłem nowy dziennik Salsy.Dziennik Doroty i Damiana.Szkoda ,że dawno nie aktualizowany:(

burifanek
20-10-2008, 20:09
Znalazłem nowy dziennik Salsy.Dziennik Doroty i Damiana.Szkoda ,że dawno nie aktualizowany:(
langerob25
Ja go już też znalazłam tylko trochę wcześniej już nawet wymieniłam się informacjami z budującymi Dorotą i Damianem :D budują niedaleko Mnie :lol:

norola
21-10-2008, 06:24
Znalazłem nowy dziennik Salsy.Dziennik Doroty i Damiana.Szkoda ,że dawno nie aktualizowany:(
langerob25
Ja go już też znalazłam tylko trochę wcześniej już nawet wymieniłam się informacjami z budującymi Dorotą i Damianem :D budują niedaleko Mnie :lol:
a gdzie można znależć ten dziennik doroty i damiana???? :P

langerob25
21-10-2008, 08:08
Jest tutajhttp://forum.muratordom.pl/dziennik-doroty-i-damiana-projekt-salsa,t133729.htm

norola
22-10-2008, 06:26
Jest tutajhttp://forum.muratordom.pl/dziennik-doroty-i-damiana-projekt-salsa,t133729.htm

dziękuje langerob za podanie linku do tego dziennika:) być może odwiedzą nas na forum :lol:

norola
22-10-2008, 06:29
Pogoda na zalanie stropu nad piwnicą dopisała,schody wejściowe tez juz prawie mamy, w tym tyg koniec części pierwszej naszej budowy :P

burifanek
22-10-2008, 09:35
Witam Salsowiczów u Mnie w ostatnim czasie zalali płytę i zrobili schody wejściowe tak że do domu wchodzić już mogę :D gorzej z resztą :cry: szukam teraz tanich materiałów budowlanych silikaty już zaliczkowałam :D czyli może w niedalekiej przyszłości zaczną rosnąć ściany :D już nie mogę się doczekać!!!

ANNJAK3005
22-10-2008, 18:20
Witam ,powiedzcie mi czy ktoś kupował już drzwi wejściowe dwuskrzydłowe i ile płaciliście ,bo pytaliśmy w kilku punktach i była to kosmiczna suma ,a gośc od okien dał nam broszurkę gdzie drzwi kosztują 3891,80 + 99zł próg razem to jakieś 4,500 złto chyba nie tak dużo jak myślicie

ANNJAK3005
22-10-2008, 18:30
Podam wam stronę na której są te drzwi www.KMTstal są z szybkami na boku lub bez i te są tańsze pozdrowienia

ANNJAK3005
22-10-2008, 20:12
sorki ale lepiej wejść w gogle i napisać KMT stal drzwi stalowe ta strona działa.

ANNJAK3005
22-10-2008, 20:16
Sorki lepiej wejść w gogle i napisać KMT stal drzwi stalowe lepsza strona.

langerob25
22-10-2008, 20:22
Ale to są drzwi stalowe.Ja jednak wolałbym drewniane.Ja osobiście nie bede robił drzwi jak w projekcie.Maksymalnie z naświetleniem z boku,a takie kupię też za 4500 drewniane.Ajeśli kasy braknie to zamontuję pojedyncze.Naświetlenie to koszt 50% samych drzwi.Czyli jak drzwi pojedyncze kosztują 3000,to z naświetleniem około 4500.Może być więcej lub mniej ale tak to wygląda.

langerob25
22-10-2008, 20:34
Pisząc jak w projekcie miałem na myśi drzwi szerokości 2 metrów ,a takie to na pewno kosztują fortunę

shira3
22-10-2008, 21:22
Również myślę o budowie Salsy - kto buduje Salsę bliżej Szczecina? Może warto byłoby się wymieniać doświadczeniami w realiach regionu?

igma
26-10-2008, 07:15
W projekcie salsy jest strop teriva czy ktoś z Was zamiast zastąpił terive płytami na strop?

langerob25
26-10-2008, 07:53
Ja będe robił monolityczny,@BG tez taki robiła.Podobno lepszy,nie ma efektu "klawiszowania".Ale Tobie chodzi chyba o "żerański"? Najlepiej to rozglądnąć się w okolicy i zorientować w kosztach.Bo czasami może wyjść drożej jak nie ma blisko dostawcy.

igma
26-10-2008, 08:27
Pomysł ze zmianą stropu wyszedł od wykonawcy, zaproponował płyty ale dokładnie jakie to będę wiedziała w poniedziałek, kiedy przyjedzie do nas porozmawiać. On proponuje płyty bo ma do nich dostęp i jak powiedział przy takim stropie będzie mniej pracy.
Zdecydowaliśmy, że budujemy z ytong, zaczynamy na początku listopada

langerob25
26-10-2008, 12:42
Jak będzie dobra cena to czemu nie? Chyba to dość szybko też idzie.Powodzenia

KUZMA
26-10-2008, 13:36
Witam ponownie
22 pazdziernika zaczelimy budowe Salsy :) planowalismy to na przyszly rok , ale Murarz zaproponowal, ze zacznie juz teraz , :):):)

igma
26-10-2008, 15:49
Witam ponownie
22 pazdziernika zaczelimy budowe Salsy :) planowalismy to na przyszly rok , ale Murarz zaproponowal, ze zacznie juz teraz , :):):)
Czekamy na zdjęcia z budowy domku


do wszystkich którzy budują salsę: podzielcie się z nami swoimi zdjęciami z budowy

Kilka osób pisało, że zaczęło budowę, a żadnego dziennika nie przybyło :-?

igma
26-10-2008, 15:53
langerob25 ty będziesz ogrzewał dom tylko kominkiem?

langerob25
26-10-2008, 16:00
NIe będzie kominka.Bedzie kotłownia w miejscu pomieszczenia gospodarczego.
Piec na węgiel ,drzewo,gazu nie ma na razie.Zrezygnowaliśmy z kominka całkiem.Myślę ,że prawie cały parter będzie w podołgówce.Grzejniki w garażu,w małym pokoju (chyba) i w łazience.

igma
26-10-2008, 16:06
ach, tu mnie zaskoczyłeś, myślałam, że będziesz miał kominek i to dwustronny, właśnie chciałam się poradzić. My myśleliśmy o kominku dwustronnym z płaszczem wodnym i rozprowadzeniem na cały dom, teraz zastanawiamy się czy nie wybrać ogrzewania na cały dom piecem na drzewo a kominek jednostronny i bardziej dla przyjemności i efektu wizualnego

langerob25
26-10-2008, 16:56
Na początku tak myślałem,ale po przemyśleniu ,to nie wiem czy nie za leniwy jestem na palenie w kominku :oops: Może czasami,rekreacyjnie.Jeśli chcecie inwestować w płaszcz wodny ,to wtedy wypadałoby się zobowiązać do częstego palenia,żeby koszty ponesione kiedykolwiek się zwróciły.Chyba lepiej zrobić tak jak myślisz.Ogrzewanie swoją drogą,a kominek swoją drogą. Chyba ,że masz dostęp do drzewa (swój las np.) ale wtedy i tak tym drewnwm możesz palić sobie w piecu ,a w kominku jak masz ochotę.

MaciekMonika
26-10-2008, 18:01
My właśnie mamy takie rozwiązanie - kominek z płaszczem wodnym na ścianie z kotłownią. Jeżeli będziemy palić w kominku to już nie musimy w piecu i odwrotnie. Jak dla mnie to kominek musi być, przede wszystkim dla lepszej atmosfery domowej. Lubimy ogień, jak tylko zaczęliśmy myśleć o własnym domku to wybrażałam sobie salon z kominkiem.

langerob25
26-10-2008, 18:10
Właśnie dużo ludzi wyobraża sobie salon z kominkiem.Ja wcześniej nigdy tak nie myślałem i może dlatego nie robię.Ale jak ktoś o tym myśli ,albo jest niezdecydowany,to na początek chociaż niech komin zrobi.A potem zawsze jest możliwość do zrobienia.Bez komina sprawa się komplikuje

Małgorzata36
26-10-2008, 18:46
oczywiście, zgadzam się, że fajnie mieć kominek, ale człowiek cały czas jest zmuszony iść na kompromisy, ja też niestety nie będę miała kominka, ale wydałam już tak duuużo na pompę ciepła, że ze względów ekonomicznych musiałam zrezygnować z kominka :cry:

Małgorzata36
26-10-2008, 18:55
do @Langerob, schody będą takie jak w projekcie - drewniane. W ogóle w mojej Salsie jest bardzo mało zmian : grubsze ściany 42cm, brak kominka, szersze drzwi garażowe 250cm, podniesiona ścianka kolankowa o jeden bloczek i ogrzewanie podłogowe z pompą ciepła i chyba to wszystkie zmiany.
Pozdrawiam Salsomaniaków

langerob25
26-10-2008, 19:05
Dzięki za info.Fakt ,że budowa to jakieś kompromisy.Trzeba czasami z czegoś zrezygnować,bo niestety wszystko kosztuje.Pozdrowienia

igma
26-10-2008, 20:11
My właśnie mamy takie rozwiązanie - kominek z płaszczem wodnym na ścianie z kotłownią. Jeżeli będziemy palić w kominku to już nie musimy w piecu i odwrotnie. Jak dla mnie to kominek musi być, przede wszystkim dla lepszej atmosfery domowej. Lubimy ogień, jak tylko zaczęliśmy myśleć o własnym domku to wybrażałam sobie salon z kominkiem.
Macie kominek dwustronny?
A Jak będziecie palić w kominku latem tylko po to żeby mieć ciepłą wodę to nie będzie się grzało w salonie?

BG
27-10-2008, 07:05
Ależ dyskusja na forum :) . Ja mam kominek jednostronny. Mniej szyb do czyszczenia :wink: . Teraz palę tylko w kominku, który ma rozprowadzenia grawitacyjne. Odrobinka drzewa wieczorem i jest ciepło. Rano, gdy wstaję wkład kominka jest jeszcze ciepły, szyba również. W popiele jest jeszcze żar. Jestem bardzo zadowolona, jak narazie przepalam tylko w kominku i to wystarcza. Wychodzi bardzo tanio. Drewno kupiłam w pobliskim zakładzie BRW. Odpady z produkcji, czyściutkie klocki drewniane po 60 zł za m3. Na weekendzie piekliśmy ziemniaczki w kominku, zawinięte w sreberko, pycha :D. Teraz widzę, że ogrzewanie gazowe posłuży mi tylko w silne mrozy, lub pod nieobecność w domu.

igma
27-10-2008, 08:10
Ależ dyskusja na forum :) . Ja mam kominek jednostronny. Mniej szyb do czyszczenia :wink: . Teraz palę tylko w kominku, który ma rozprowadzenia grawitacyjne. Odrobinka drzewa wieczorem i jest ciepło. Rano, gdy wstaję wkład kominka jest jeszcze ciepły, szyba również. W popiele jest jeszcze żar. Jestem bardzo zadowolona, jak narazie przepalam tylko w kominku i to wystarcza. Wychodzi bardzo tanio. Drewno kupiłam w pobliskim zakładzie BRW. Odpady z produkcji, czyściutkie klocki drewniane po 60 zł za m3. Na weekendzie piekliśmy ziemniaczki w kominku, zawinięte w sreberko, pycha :D. Teraz widzę, że ogrzewanie gazowe posłuży mi tylko w silne mrozy, lub pod nieobecność w domu.
:lol: Nie ma to jak ziemniaczki pieczone w kominku, są naprawdę pycha :D
A tak przy okazji to mojego męża siostra kończy właśnie budowę i wyobraźcie sobie, że pewnego dnia wraca po pracy do swojego nowego domu i co widzi... budowlańcy zajadają sobie ziemniaczki, które wcześniej upiekli w jej nowym kominku :lol: 8)

KUZMA
27-10-2008, 09:21
My nie zrezygnowalismy z kominka, mamy ogrzewanie na ekogroszek, wiec ekonomiczne , kominek bedzie raczej ozdoba i bedzie w nim palone tylko dla przyjemnosci w zimne dlugie wieczory :)
Dziennik zalozylismy , zdjec jeszce nie wstawilismy, musze poprobowac jak, :)

norola
27-10-2008, 10:04
witajcie,ale ożyło nasze forum :lol: my również nie zrezygnowaliśmy z kominka,bo to było moje marzenie,mieć w domku kominek :) ale boję się czy jego użytkowanie nie będzie kłopotliwe-chodzi mi o to czy nie będzie sie brudzić i kopcić w salonie,bo wiem że niektórzy takie problemy z kominkiem miewają :roll:

BG
27-10-2008, 10:26
Z kominka kopci się tylko wtedy, gdy otworzymy gwałtownie drzwiczki. Otwierając powolutku nic się nie dymi na pokój. Co do brudzenia się , to jeśli ktoś jest pedantem to odradzam kominek. Zawsze coś na płyteczki koło kominka spadnie, a to kawałek drewienka, a to troszkę popiołu. Cóż taki urok kominka. Daje jednak tyle "ciepła", że rekompensuje wszystkie popiołki :P . Wszystko zależy również od jakości wkładu. Ja mam Tarnavę 18 kv. Szyba trochę się kopci i trzeba czyścić. Z tego, co czytałam na forum przy drogich wkładach nie ma problemu z szybą. Daję jednak radę :wink: , gazetka i popiołek i szyba czysta.

BG
27-10-2008, 11:16
Z kominka kopci się tylko wtedy, gdy otworzymy gwałtownie drzwiczki. Otwierając powolutku nic się nie dymi na pokój. Co do brudzenia się , to jeśli ktoś jest pedantem to odradzam kominek. Zawsze coś na płyteczki koło kominka spadnie, a to kawałek drewienka, a to troszkę popiołu. Cóż taki urok kominka. Daje jednak tyle "ciepła", że rekompensuje wszystkie popiołki :P . Wszystko zależy również od jakości wkładu. Ja mam Tarnavę 18 kv. Szyba trochę się kopci i trzeba czyścić. Z tego, co czytałam na forum przy drogich wkładach nie ma problemu z szybą. Daję jednak radę :wink: , gazetka i popiołek i szyba czysta.

norola
27-10-2008, 11:35
no właśnie trochę się tego obawiam,bo trochę pedantyczna niestety jestem :-? a z drugiej strony marzenie o jesiennych wieczorach przy kominku i z kubkiem ciepłej herbaty jest silniejsze :P

igma
27-10-2008, 14:27
Właśnie po to żeby nam się nie brudziło w salonie przy kominku, ktoś bardzo mądry wymyślił kominek dwustronny, masz kominek na ścianie łączącej salon z kotłownią(pom.gosp.) i podkładasz sobie do kominka od strony kotłowni a w salonie masz czyściutko i piękny widok drwa palącego się w kominku 8) :D

norola
27-10-2008, 17:48
Właśnie po to żeby nam się nie brudziło w salonie przy kominku, ktoś bardzo mądry wymyślił kominek dwustronny, masz kominek na ścianie łączącej salon z kotłownią(pom.gosp.) i podkładasz sobie do kominka od strony kotłowni a w salonie masz czyściutko i piękny widok drwa palącego się w kominku 8) :D

tylko że moja kotłownia mieści się pod salonem-w piwnicy :roll:

langerob25
27-10-2008, 17:58
To musisz poszukać kominka ładowanego od dołu :lol: :lol: :lol: :lol:
Żarty się mnie dzisiaj trzymają :roll:
Ale wracając do kominka ładowanego od tyłu z kotłowni to naprawdę zaleta.
Jak chcesz dokładasz sobie w salonie.Ale rozpalasz,wymiatasz popiół już w kotłowni.Czyściej na pewno.Sam tak chciałem.

igma
27-10-2008, 18:03
:lol:

MaciekMonika
27-10-2008, 21:06
Jejku, jaki ruch na naszym forum, jest o czym pogadać, co?? :) Niestety nie mamy kominka dwustronnego, choć to rzeczywiście fajna sprawa. Zrobiliśmy komin z dwoma przewodami - jeden na kominek drugi na piec. Jak palę w jednym to zakręca się zaworek i ciepełko idzie tylko z jednej wersji ogrzewania, już wiem,że to będzie kominek :lol: Co do ciepłej wody - przecież jest coś takiego jak obieg tylko między piecem lub kominkiem a zasobnikiem wody!! Bez dopływu ciepła do grzejników czy podłogówki! My teraz mieszkamy w bloku, w którym z powodu bardzo wyskoich kosztów ogrzewania olejowego wspólnota zadecydowała o ogrzewaniach indywidualnych. Mamy więc piec na drewno i już jesteśmy wyuczeni, damy radę więc i w domu. Jeżeli chodzi o ciepłą wodę to wystraczy chwilka a wrząteczek leci :D

langerob25
27-10-2008, 21:13
Teraz mnie zaskoczyłaś :o Piec w bloku? :o
A co do palenia to każdy da rady.Ja kiedyś nie wiedziałem o co biegateraz już wiem.A jak bedę miał inny piec to znowu nie będe wiedział o co biega.Wszystko kwestia wprawy.Polak potrafi przecież wszystko

BG
28-10-2008, 06:52
No cóż ja nie mam pomieszczenia gospodarczego obok domu, więc dwustronny kominek odpada. Moje pomieszczenia gospodarcze są w piwnicy :)

igma
28-10-2008, 07:08
Jasne, że można zakręcić grzejniki, żeby grzała się tylko woda ja zastanawiam się czy wkład kominkowy nie daje ciepła gdy grzejemy w nim tylko na ciepłą wodę, bo gdy jest chłodno w domku to nie ma problemu ale gdy na dworze 30st.,a my chcemy ciepłą wodę?
My raczej zdecydujemy się tylko na ogrzewanie kominkiem dwustronnym z płaszczem wodnym.

burifanek
28-10-2008, 08:11
Witam Salsowiczów ostatnio bardzo aktywnych na Forum :D U Mnie będzie kominek z wkładem ani od tyłu ani od dołu ładowany po prostu taki normalny.Nie wyobrażam sobie w święta nie zapalić w kominku a to chyba z przyzwyczajenia.Często też zimą grillowaliśmy w kominku. Doświadczenie w paleniu już mam gdyż w obecnym domu mam kominek ale otwarty i dużo ciepła wychodzi kominem,dymić się nie dymi bo jest wykonany przez zduna a przy czyszczeniu zawsze się trochę nabrudzi to jest raczej nieuniknione no chyba że ktoś popiół odkurzaczem wyciągnie :lol: Nie budujemy pomieszczenia gospodarczego ani garażu a kotłownia będzie w małym pokoju na dole.

MaciekMonika
28-10-2008, 14:08
odnośnie postu igmy - jak będzie 30 st to rzeczywiście z kominkiem byłoby trochę ciepło, no ale przecież pali się wtedy w piecu, już pisałam, że ogrzewanie albo jednym, albo drugim :o
A jeśli chodzi o ogrzewanie w bloku - naprawdę palimy w piecach. My to jeszcze mamy komfort, bo mieszkamy na parterze i mamy piec w piwnicy, chociaż latać trzeba. Ale ci wyżej mają piec w kuchni lub przerobili WC na mała kotłownię i przenieśli sedesik do łazienki. :-?

shira3
29-10-2008, 18:35
Hej -wychodzi mi na to - choć większość Was się ukrywa skąd jest 8) - że najbliżej nas jest "lubuskie" - możesz mi zdradzić choć na priv skąd jesteście? nasze województwa graniczą może być niedaleko. A może jednak jest ktoś z okolic Szczecina?

norola
30-10-2008, 07:19
Hej -wychodzi mi na to - choć większość Was się ukrywa skąd jest 8) - że najbliżej nas jest "lubuskie" - możesz mi zdradzić choć na priv skąd jesteście? nasze województwa graniczą może być niedaleko. A może jednak jest ktoś z okolic Szczecina?
a moze nikogo nie ma z okolic szczecina :roll: ja niestety nie jestem,mieszkam w centralnej Polsce :D

MaciekMonika
30-10-2008, 08:37
TO MY!!! sorka, ale chyba umknął mi post o zapytanie kto jest z okolic Szczecina. Mamy do Szcz. jakieś niecałe 90 km. Zresztą często tam jeżdżę - jeszcze studiuję. No a jakieś kino też dzieciakom się należy.

Mariusz22
30-10-2008, 09:50
Witam wszystkich Salsowiczów . Wraz z żoną wybraliśmy ten projekt i zaczeliśmy budowę. Narazie są tylko fundamenty ale już widać jakiś zaryz domu :)

langerob25
30-10-2008, 11:10
Witamy nowych SALSOWICZÓW.Jest nas coraz więcej :D Powodzenia w dalszych pracach.Napisz czy z garażem i czy były jakieś zmiany?

Mariusz22
30-10-2008, 12:11
Tak nasz domek będzie z garażem troszkę zmian jest np . Kotłownia w pom. gospodarczym; cztero kanalowy komin wentylacyjny po między kuchnią a małą łazienką co wiązał się z pomiejszeniem w projekcie o 10 cm kuchni i małego pokoju, oczywiście dodatkowy komin w pom . gospodarczym no i okno dachowe w pokoju u góry i sypialni

igma
30-10-2008, 13:40
Tak nasz domek będzie z garażem troszkę zmian jest np . Kotłownia w pom. gospodarczym; cztero kanalowy komin wentylacyjny po między kuchnią a małą łazienką co wiązał się z pomiejszeniem w projekcie o 10 cm kuchni i małego pokoju, oczywiście dodatkowy komin w pom . gospodarczym no i okno dachowe w pokoju u góry i sypialni
Witamy
Może będzie nowy dziennik budowy? 8)
Ile kubików betonu zamówiliście na ławy?

langerob25
30-10-2008, 14:17
@igma jeśli robisz wg projektu,czyli na 50x30,dodatkowo od strony salonu 60x30 to nie powinno wyjść więcej jak 10m3 betonu.

igma
30-10-2008, 14:33
Dzięki langerob25 :)
Jak zawsze pomocny 8)

shira3
30-10-2008, 16:18
Czy zmienialiście miejsce kominka? w projekcie jego umiejscowienie jest jak dla mnie niefortunne. Czy przeprojektowanie go do częsci wypoczynkowej pokoju to droga zmiana w projekcie?

langerob25
30-10-2008, 17:10
Dzięki langerob25 :)
Jak zawsze pomocny 8)
Tak wychodz z projektu.Warstwa chudego betonu to będzie dodatkowo ok 3,5 m3.Tylko pamętaj ,że wykop szerszy o 5 cm to już 1 m3 więcej.


Czy zmienialiście miejsce kominka? w projekcie jego umiejscowienie jest jak dla mnie niefortunne. Czy przeprojektowanie go do częsci wypoczynkowej pokoju to droga zmiana w projekcie?
Zmienić można bez problemu.Robisz komin po drugiej stronie.Adaptacja to naprawdę parę minut roboty.A koszta podobne jeśli chodzi o wykonanie

Mariusz22
30-10-2008, 18:13
Na ławy wyszło 14 m betonu B -20 szer. 60 cm wys. 40 cm kupiłem w dobrej cenie 240 zł za metr . Zrezygnowaliśmy z komina jaki był w projekcie dodatkowo projektując komin dymowy i dwa wentylacyjne w ścianie od strony pom. gospod. Myśle że to dobre rozwiązanie .

igma
30-10-2008, 18:27
Wykop pod ławy gotowy,:) na jego podstawie wyliczyliśmy jaka ilość betonu jest nam potrzebna (13 m3), zamówimy 16, jak zostanie to nie będzie problemu droga dojazdowa taka,że dziś już się samochodem zakopałam, nie wiem jak u Was ale u mnie ciągle pada :roll:

Mariusz22
30-10-2008, 18:35
Dzisiej udalo mi się założyć Dziennik budowy ale nie wiem jak go przenieść do naszego forum . Nie jestem wybitnym internautą:)

Mariusz22
30-10-2008, 19:27
udalo się :D

langerob25
30-10-2008, 19:55
no i mamy kolejny dziennk.Super :D Będziesz musiał dodatkowo rozwiązać wentylację kuchni ,łazienek likwidując ten komin przy kuchni.Możesz to zrobić
poprzez kominki wentylacyjne.A jak to masz zamiar rozwiązać?

igma
30-10-2008, 20:22
Na ławy wyszło 14 m betonu B -20 szer. 60 cm wys. 40 cm kupiłem w dobrej cenie 240 zł za metr . Zrezygnowaliśmy z komina jaki był w projekcie dodatkowo projektując komin dymowy i dwa wentylacyjne w ścianie od strony pom. gospod. Myśle że to dobre rozwiązanie .
Rzeczywiście w dobrej cenie kupiliście beton, my kupimy za ok. 310 za m

inzynierooo
31-10-2008, 17:36
Witam Wszystkich, długo czekałem ale teraz to i Ja mogę założyć dziennik budowy wymazonego domku jakim oczywiście jest SALSA, od 3 tygodni trwaja prace budowlane i jak na razie idzie bardzo dobrze, aby tylko pogoda była przychylna :)

langerob25
31-10-2008, 17:48
Normalnie jak grzyby po deszczu rosną nam nowe dzienniki.
Czekamy,czekamy.

inzynierooo
31-10-2008, 18:29
Już wszystko gotowe, biorę się za wklejanie zdjęć

Mariusz22
31-10-2008, 18:42
kuchnię bi łazienkę górną i dolną będe wentylował po przez wybudowanie komina między kuchnią a łazienką niestety będę musiał zmiejszyć o 10 cm kuchnię i o 5 cm mały pokój ale myślę że to dobre rozwiązanie.

langerob25
31-10-2008, 18:57
kuchnię bi łazienkę górną i dolną będe wentylował po przez wybudowanie komina między kuchnią a łazienką niestety będę musiał zmiejszyć o 10 cm kuchnię i o 5 cm mały pokój ale myślę że to dobre rozwiązanie.

Aha,bo myślałem ,że będziesz mieć tylko jeden komin.

langerob25
31-10-2008, 19:03
Już wszystko gotowe, biorę się za wklejanie zdjęć

Szybko poszło :D

inzynierooo
31-10-2008, 19:40
śmiga się troche na kompie :) wybrałem tylko kilka zdjęć z poszczególnych etapów budowy z pośród około 200 fotek. Jeszcze troche powrzucam przy okazji :)

burifanek
31-10-2008, 21:34
Witam nowych Salsowiczów!Widzę też że Dzienników Budowy przybywa :D będzie na co popatrzeć no i może coś podpatrzeć :wink: Pozdrawiam starych i nowych na Forum!

norola
02-11-2008, 08:42
Rzeczywiście nas budujących Salsę przybywa :D :D :D

Mariusz22
02-11-2008, 09:11
jak grzybki po deszczu :D

ba-sia3
04-11-2008, 18:49
witam
też będziemy z mężem budować salsę, czy ktoś mógłby przesłać mi kilka fotek wnętrz na adres [email protected]
A może buduje ktoś ten domek w okolicach Radomska? :) Z góry serdecznie dziękuję

ANNJAK3005
05-11-2008, 19:05
hej salsowicze mój domek nabiera kształtów i teraz wiem że to była słuszna decyzja . Wszystko jest takie jak chciałam wymiar pokoi i ogólnie całość jest super . taras wylany i stoją już dwa okrągłe słupki na zadaszenie wygląda to jak dworek .My budujemy się na dolnym śląsku koło Opola jeśli komuś po drodze to zapraszam . pozdrowienia

ANNJAK3005
05-11-2008, 19:09
Nie moge wysłać na razie fotek bo komputer szwankuje ,ale postaram sie coś z ty zrobić i na pewno pokarzę co już mamy zrobione. :wink: :lol:

langerob25
05-11-2008, 19:41
Wszyscy coś robią.Pod koniec roku lawinowo ruszyły budowy. :D
Ja dzisiaj też dostałem dobrą wiadomość.Z wszystkich urzędów dostałem już pozytywne odpowiedzi w sprawie WZ. Czyli niedługo będą Warunki Zagospodarowania :D

ba-sia3
05-11-2008, 20:34
cześć salsowicze

mam pytanie .
ile mniej więcej kosztują przeróbki na gotowym projekcie?


Chciałabym wprowadzić następujące zmiany.
na dole mały pokoik zlikwidować i łazienkę zlikwidowaći zrobić dużą kuchnię, natomiast w miejcsu atarej kuchni zrobić łazienkę.
czy to się będzie opłacało?

pozdrawiam

burifanek
05-11-2008, 20:48
cześć salsowicze

mam pytanie .
ile mniej więcej kosztują przeróbki na gotowym projekcie?


Chciałabym wprowadzić następujące zmiany.
na dole mały pokoik zlikwidować i łazienkę zlikwidowaći zrobić dużą kuchnię, natomiast w miejcsu atarej kuchni zrobić łazienkę.
czy to się będzie opłacało?

pozdrawiam

Budujemy domy pod Siebie i żeby Nam się w nich dobrze mieszkało :D więc każda zmiana zaprocentuje w przyszłości :wink: i nie zastanawiaj się zbytnio czy coś pozmieniać czy nie bo potem możesz tego żałować.Każdy z Nas dokonał pewnych zmian z myślą o lepszej funkcjonalności co niektórych pomieszczeń.Wydatek związany z architektem nie będzie spory a zwróci się po czasie i wtedy zobaczysz że był opłacalny.

langerob25
05-11-2008, 20:48
Wg mnie to nawet nic nie będzie kosztować,bo nie zmieniasz nic w konstrukcji domu.Tylko ścianki działowe zmieniasz,a to nie zmienia kwesti PnB.
Trzeba sobie to tylko dokładnie zaplanować.Czyli jak to ma wyglądać,dostosować do tego wentylację,kanalizację,rozmiar i położenie okien.Pewnie coś się znajdzie jeszcze.
Ja bym nie zawracał głowy architektowi.

ba-sia3
05-11-2008, 21:00
ale nie doczepią sie później jeśli tego nie naniosę na plan? bo to mi się wydaje niemożliwe. Bo przecież wszystko musi być na projekcie prawda?

langerob25
05-11-2008, 21:06
Możesz pozmieniać wszystko w środku,jeśli nie wnikasz w konstrukcję domu.
A to tylko zmienianie ścianek działowych,możesz je przesuwać, likwidować.
Ja bym nie płacił za takie przeróbki.

burifanek
05-11-2008, 21:07
ale nie doczepią sie później jeśli tego nie naniosę na plan? bo to mi się wydaje niemożliwe. Bo przecież wszystko musi być na projekcie prawda?

Nie wszystko musi być nakreślone w projekcie przed złożeniem o Pozwolenie na Budowę niektórych zmian dokonuje się podczas budowy i wtedy robi się tzw.zgłoszenie do Organów,które zezwolenie wydały.

langerob25
06-11-2008, 05:55
ale nie doczepią sie później jeśli tego nie naniosę na plan? bo to mi się wydaje niemożliwe. Bo przecież wszystko musi być na projekcie prawda?

Nie wszystko musi być nakreślone w projekcie przed złożeniem o Pozwolenie na Budowę niektórych zmian dokonuje się podczas budowy i wtedy robi się tzw.zgłoszenie do Organów,które zezwolenie wydały.
To racja.Np możesz w trakcie budowy zmienić strop na monolityczny np. i wtedy kierownik robi wpis do dziennika o takiej zmianie,plus oczywiście przedkładasz projekt nowego stropu.

1sadek
06-11-2008, 07:59
Witajcie Salsowicze
dziś kończę prace z dachem pozostało jeszcze parę obróbek także powoli zbliżamy się do końca prac budowlanych na ten rok. Już myślałem ze nie damy rady w tym roku nakryć naszej salsy a jednak się udało :). Na ten rok plan wykonany jeszcze trochę robót porządkowych na działce, rozbiórka deskowania stropu i koniec koniec !! na ten rok :D (czas odpocząć ) Okna i drzwi zabijam deskami i czekam na wiosnę niech się wietrzy chałupka. Wszystkim wam życzę powodzenia na placu boju i trzymam kciuki.

inzynierooo
06-11-2008, 21:00
1sadek wrzuć jakieś zdjęcia z budowy

1sadek
07-11-2008, 07:19
1sadek wrzuć jakieś zdjęcia z budowy
Co do fotek to postaram się coś wrzucić myślę ze teraz będę miał trochę więcej wolnego czasu także się podzielę :D

burifanek
07-11-2008, 10:25
1sadek wrzuć jakieś zdjęcia z budowy
Co do fotek to postaram się coś wrzucić myślę ze teraz będę miał trochę więcej wolnego czasu także się podzielę :D
No ja też chętnie popatrzę na postępy prac budowy następnej Sasly :lol:

KUZMA
07-11-2008, 22:52
Witajcie Salsowicze
dziś kończę prace z dachem pozostało jeszcze parę obróbek także powoli zbliżamy się do końca prac budowlanych na ten rok. Już myślałem ze nie damy rady w tym roku nakryć naszej salsy a jednak się udało :). Na ten rok plan wykonany jeszcze trochę robót porządkowych na działce, rozbiórka deskowania stropu i koniec koniec !! na ten rok :D (czas odpocząć ) Okna i drzwi zabijam deskami i czekam na wiosnę niech się wietrzy chałupka. Wszystkim wam życzę powodzenia na placu boju i trzymam kciuki.

Mozesz podac kwote jaka do tej pory wydaliscie na materialy?

ba-sia3
08-11-2008, 14:34
Mam pytanie

czy ktoś z was zwiększał wysokość ścian zewnętrzych na górze, ta żeby nie trzeba budować ścianki wewnątrz?
:wink: Jak na razie mam same pytania ale dopiero zaczynamy i jeszcze mało wiem.

:D

langerob25
08-11-2008, 14:43
Chodzi Ci pewnie o wysokość ścianki kolankowej.Wg projektu 90 cm .Czyli nie jest źle.Szafki w kuchni maja niecałe 90 zazwyczaj.Ja myślę podnieść,chociaż boję się żeby nie popsuć wyglądu domku.Ale zaryzukuje.Podniose troszkę do góry i dodatkowo delikatnie wydłużę okap ,co może trochę zamaskować różnicę.

aneczkasl
09-11-2008, 19:25
Witam serdecznie Wszystkich Salsowiczów! Projekt salsy kupiliśmy już w marcu,jednak te wszystkie formalności związane z pozwoleniem trochę trwały,dlatego zamierzamy rozpocząć budowę wiosną.Czy Ktoś mógłby napisać jaka jest powierzchnia dachu tego domku chodzi mi o wersję z garażem i pomieszczeniem gospodarczym.Z góry bardzo dziękuję!

langerob25
09-11-2008, 20:37
powierzchnia dachu to ok.180m2

aneczkasl
09-11-2008, 21:17
Bardzo dziękuję,będę często tu zaglądać i korzystać z porad.Pozdrawiam!

1sadek
10-11-2008, 11:09
Mozesz podac kwote jaka do tej pory wydaliscie na materialy?

Jeśli chodzi o materiały to ok 50 tys robocizna wyniosła ok 15 tys.

ba-sia3
10-11-2008, 16:01
jaka jest szerokość schodów wewnątrz domu?

langerob25
10-11-2008, 16:38
jaka jest szerokość schodów wewnątrz domu?
Z projektu wychodzi ok 90 cm .
A tutaj masz zrobione jak by wyglądało po Twoich zmianach
http://lh6.ggpht.com/_idGmjNhYADg/SRhitf50XqI/AAAAAAAAAGA/SK03UuGR3HY/s640/basia32.jpg

http://lh6.ggpht.com/_idGmjNhYADg/SRhitIAVIII/AAAAAAAAAF4/Gset3pdiFdU/s576/basia3.jpg

ba-sia3
10-11-2008, 16:52
o dzięki
byłam dzisiaj u pana, który miał zająć się adaptacją projektu i nanieść mi te zmiany i bardzo mnie skrytykował, że za dużo ich i to bez sensu, bo więcej zmiany wyniosą niż projekt, który on by zrobił od początku.
I co mam o tym myśleć?
O schodach tez się wypowiadał bardzo negatywnie, że są bardzo wąskie.

i wogóle tak mi dużo nagadał, że głowa mnie rozbolała :evil: .

ba-sia3
10-11-2008, 16:53
ładnie to rozrysowałeś. Że też Ci sie chciało? :o

igma
10-11-2008, 17:13
Gdybym mogła jeszcze raz wybierać projekt, nigdy nie kupiłabym gotowego. Lepiej pójść do architekta pokazać mu ewentualnie projekt salsy i powiedzieć co miałoby być inaczej. Podejrzewam, że wyjdzie taniej, ale na pewno nie drożej.
Zakup "gotowego" projektu później nanoszenie na niego zmian to przede wszystkim strata pieniędzy i czasu ( mam to za sobą i wiem ).
To tylko niby gotowe projekty każdy taki i tak trzeba przystosować do warunków danego regionu za co ja zapłaciłam 600zł
Ja za gotowy projekt + wszelkie adaptacje itd. zapłaciłam ponad 4000zł

langerob25
10-11-2008, 17:28
o dzięki
byłam dzisiaj u pana, który miał zająć się adaptacją projektu i nanieść mi te zmiany i bardzo mnie skrytykował, że za dużo ich i to bez sensu, bo więcej zmiany wyniosą niż projekt, który on by zrobił od początku.
I co mam o tym myśleć?
O schodach tez się wypowiadał bardzo negatywnie, że są bardzo wąskie.
i wogóle tak mi dużo nagadał, że głowa mnie rozbolała :evil: .
Wiesz,domek Salsa to mały dom w sumie i nie ma co wymagac cudów.Schody na 90 cm cm nie są takie złe.Jakby pokombinowac to można zrobić szersze.Coś kosztem czegoś.Niech nie przesadza,bo znowu tak dużo tych zmian to znowu nie ma.Projekt pewnie kupiłaś? Idź do innego architekta.
Zobaczysz co powie.

ładnie to rozrysowałeś. Że też Ci sie chciało? .
Czasami lubię się pobawić,zresztą to dużo czasu mi nie zajeło,bo tylko troszkę ścianki poprzestawiałem.

ba-sia3
10-11-2008, 17:35
jeszcze nie kupiłam projekyu i może lepiej

Salsa bardzo mi sie podoba, ale z poprawkami jest jeszcze fajniejsza.
na przykład nad garażem można zrobić pralnię , po podniesieniu domku o dwa pustaki.

langerob25
10-11-2008, 17:51
Spytaj ile Ci powie w takim razie za gotowy projekt podobny do Salsy.

ba-sia3
10-11-2008, 18:15
ok 2300 2400 bo oczywiście pytałam

burifanek
10-11-2008, 18:54
Gdybym mogła jeszcze raz wybierać projekt, nigdy nie kupiłabym gotowego. Lepiej pójść do architekta pokazać mu ewentualnie projekt salsy i powiedzieć co miałoby być inaczej. Podejrzewam, że wyjdzie taniej, ale na pewno nie drożej.
Zakup "gotowego" projektu później nanoszenie na niego zmian to przede wszystkim strata pieniędzy i czasu ( mam to za sobą i wiem ).
To tylko niby gotowe projekty każdy taki i tak trzeba przystosować do warunków danego regionu za co ja zapłaciłam 600zł
Ja za gotowy projekt + wszelkie adaptacje itd. zapłaciłam ponad 4000zł
Właśnie igma słuszna racja projekty robią tylko po to żeby je po prostu sprzedać nikt tak do końca nie zastanawia się chyba nad tym projektując czy dom będzie funkcjonalny czy nie.Potem każdy zmienia pod siebie za co sporo musimy zapłacić :cry: nie wiem czy ktokolwiek wybudował ten dom w takim stanie jak jest :roll: przypuszczam że nie... zawsze coś znajdzie się co Nam nie będzie odpowiadać.

langerob25
10-11-2008, 18:56
Cena chyba nie taka zła.A dodatkowo ile będzie Cię kosztować adaptacja projektu i ogólnie uzyskanie pozwolenia? Może rzeczywiście sciągnąć co Ci się podoba ze Salsy ,i dostosować pod siebie w projekcie indywidualnym. Zwłaszcza, że prokjekt Salsy jest stosunkowo ubogi ,porównując do innych projektów z konkurencyjnych pracowni

MaciekMonika
10-11-2008, 20:09
Osobiście uważam,że projekt Salsy jest bardzo funkcjonalny! - oczywiście jak na tak mały dom. My właśnie wybudowaliśmy go w 90 % tak jak było. Niestety większośc gotowych projektów zakłada ogrzewanie gazowe, więc musieliśmy z pomieszczenia godpodarczego zrobić kotłownię, przenieść tam komin a przy okazji też kominek. Nie wiem dlaczego przy takim rozwiązaniu większość robi 2 kominy zostawiając ten z projektu, wystarczy przecież 1 dwukanałowy. Myślałam, że ten, kto wybiera tak mały dom po prostu na wszystkim musi oszczędzać na każdym kroku. Poza tym nic nie zmienialiśmy, w ofertach są tysiące różnych projektów, jeżeli ten nie odpowada, szuka się dalej. Obecnie mamy już tynki, Salsa nabiera naprawdę fajnych kształtów i nadal polecam ten projekt. Wnętrze jest zaprojektowane ok, wprowadzając tak dużo zmian straci swój urok. Jeżeli nie odpowada, to lepiej nie kupować projektu, tylko zlecić architektowi przy zachowaniu podobnego wyglądu zewnętrznego. Po takich zmianach chyba tylko to zostaje. Pozdrawiam.

annaoj2008
10-11-2008, 20:13
Hejka,miło Was czytać.Długo nie pisałam ale jestem z forum na bieząco.Szczególne pozdr. dla zawsze gotowego do pomocy@langeroba :D Powiem tylko że czekam na noweWZ bo odrzucili nam komplet dok.do uzysk.PnB
No i będziemy czekać na odstępsto od Ministra w sprawie odl.Może zacznę wiosną, albo latem :(

MaciekMonika
10-11-2008, 20:19
OOOQQQ :evil: Szkoda, ale nic straconego, wiosna już niedługo :D :D Życzymy cierpliwości i trzymamy kciuki. Pozdrowienia.

igma
10-11-2008, 20:55
Osobiście uważam,że projekt Salsy jest bardzo funkcjonalny! - oczywiście jak na tak mały dom. My właśnie wybudowaliśmy go w 90 % tak jak było. Niestety większośc gotowych projektów zakłada ogrzewanie gazowe, więc musieliśmy z pomieszczenia godpodarczego zrobić kotłownię, przenieść tam komin a przy okazji też kominek. Nie wiem dlaczego przy takim rozwiązaniu większość robi 2 kominy zostawiając ten z projektu, wystarczy przecież 1 dwukanałowy. Myślałam, że ten, kto wybiera tak mały dom po prostu na wszystkim musi oszczędzać na każdym kroku. Poza tym nic nie zmienialiśmy, w ofertach są tysiące różnych projektów, jeżeli ten nie odpowada, szuka się dalej. Obecnie mamy już tynki, Salsa nabiera naprawdę fajnych kształtów i nadal polecam ten projekt. Wnętrze jest zaprojektowane ok, wprowadzając tak dużo zmian straci swój urok. Jeżeli nie odpowada, to lepiej nie kupować projektu, tylko zlecić architektowi przy zachowaniu podobnego wyglądu zewnętrznego. Po takich zmianach chyba tylko to zostaje. Pozdrawiam.
Ludzie którzy wybierają projekt gotowy i nie zmieniają w nim nic są zdecydowanym wyjątkiem ( jeśli w ogóle tacy istnieją) albo nie mają pojęcia o budowaniu, funkcjonalności itp. My bardzo długo szukaliśmy odpowiedniego projektu, jeden był za duży, inny nie miał kotłowni, jeszcze inny niewłaściwe rozmieszczenie pomieszczeń itd.itp. W każdym projekcie coś niestety nie pasuje do naszych wyobrażeń.
ba-sia3 na dzień dzisiejszy ( po przejściu wszystkich formalności ) nie zastanawiałabym się ani chwili nad wykonaniem tzw.projektu indywidualnego np. na podstawie salsy szczególnie jeśli kosztuje to tyle ile piszesz, ale to tylko moje zdanie :)
I tak jak pisałam żaden tzw.gotowy projekt nie jest w pełni gotowy, trzeba go dodatkowo przystosować do warunków każdego regionu i to Wam powie np. Pani na infolinii np. KRAJOBRAZóW. Przystosować czytaj osoba uprawniona musi przybić swoją pieczątkę złożyć swój, jakże cenny podpis ( u mnie 600 zł :x ) i tyle

1sadek
10-11-2008, 21:36
Ja myślę ze zmiany w projekcie są konieczne. Jednak zmiany przed rozpoczęciem budowy (na papierze) trzeba konfrontować ze stanem faktycznym w trakcie budowy. Przed postawieniem każdej ścianki działowej mierzyłem po kilka razy wymiary pomieszczenia i w paru przypadkach (np łazienki na parterze) zmieniałem je. Generalnie wychodzę z założenia ze projekt to jedno a budowa to zupełnie inna bajka, powinno być tak aby odpowiadało mi a nie panu projektantowi (nie mówię tu o elementach konstrukcyjnych, chociaż tez nie wszystkich :) )

norola
11-11-2008, 09:16
Osobiście uważam,że projekt Salsy jest bardzo funkcjonalny! - oczywiście jak na tak mały dom. My właśnie wybudowaliśmy go w 90 % tak jak było. Niestety większośc gotowych projektów zakłada ogrzewanie gazowe, więc musieliśmy z pomieszczenia godpodarczego zrobić kotłownię, przenieść tam komin a przy okazji też kominek. Nie wiem dlaczego przy takim rozwiązaniu większość robi 2 kominy zostawiając ten z projektu, wystarczy przecież 1 dwukanałowy. Myślałam, że ten, kto wybiera tak mały dom po prostu na wszystkim musi oszczędzać na każdym kroku. Poza tym nic nie zmienialiśmy, w ofertach są tysiące różnych projektów, jeżeli ten nie odpowada, szuka się dalej. Obecnie mamy już tynki, Salsa nabiera naprawdę fajnych kształtów i nadal polecam ten projekt. Wnętrze jest zaprojektowane ok, wprowadzając tak dużo zmian straci swój urok. Jeżeli nie odpowada, to lepiej nie kupować projektu, tylko zlecić architektowi przy zachowaniu podobnego wyglądu zewnętrznego. Po takich zmianach chyba tylko to zostaje. Pozdrawiam.

Ale rozgorzała dyskusja na naszym forum :D my też nie zrobiliśmy wielu zmian w salsie,oprócz tego że podpiwniczyliśmy pod salonem,a tak inne zmiany są nieznaczne. Maciek i Monika macie już tynki??? a możemy liczyć na nowe fotki w Waszym dzienniku budowy? :) :) prosimy :oops:

burifanek
11-11-2008, 14:35
Osobiście uważam,że projekt Salsy jest bardzo funkcjonalny! - oczywiście jak na tak mały dom. My właśnie wybudowaliśmy go w 90 % tak jak było. Niestety większośc gotowych projektów zakłada ogrzewanie gazowe, więc musieliśmy z pomieszczenia godpodarczego zrobić kotłownię, przenieść tam komin a przy okazji też kominek. Nie wiem dlaczego przy takim rozwiązaniu większość robi 2 kominy zostawiając ten z projektu, wystarczy przecież 1 dwukanałowy. Myślałam, że ten, kto wybiera tak mały dom po prostu na wszystkim musi oszczędzać na każdym kroku. Poza tym nic nie zmienialiśmy, w ofertach są tysiące różnych projektów, jeżeli ten nie odpowada, szuka się dalej. Obecnie mamy już tynki, Salsa nabiera naprawdę fajnych kształtów i nadal polecam ten projekt. Wnętrze jest zaprojektowane ok, wprowadzając tak dużo zmian straci swój urok. Jeżeli nie odpowada, to lepiej nie kupować projektu, tylko zlecić architektowi przy zachowaniu podobnego wyglądu zewnętrznego. Po takich zmianach chyba tylko to zostaje. Pozdrawiam.
Witam MaciekMonika!Projekt Salsy jest funkcjonalny to fakt ale na Swoim przykładzie coś Wam powiem.Kupiłam projekt byłam bardzo zadowolona i nadal jestem.Projekt odpowiada Nam w zupełności no prawie.. nie budujemy garażu i pomieszczenia gospodarczego ani nie podpiwniczamy więc nie ma gdzie zrobić kotłowni,wstawić drugiego komina i pieca więc adaptujemy pokój na dole na kotłownię a dlaczego???bo okazało się że w miejscu gdzie budujemy nie ma gazu to raz a dwa nie łatwo znależć ładny mały,funkcjonalny domek żeby miał wszystko. :wink: Pozdrawiam i byle do przodu a doczytałam że macie już tynki :)

MaciekMonika
11-11-2008, 20:25
Kurcze, ale dyskusja. Żeby nie było nieporozumień - wiem, że zmieniać zawsze coś trzeba, to jasne. Ale chyba nie wszystko, bo to już wychodzi inny projekt. My też nietety nie mamy gazu :cry: i stąd kotłownia w pomieszczeniu godpodarczym. Tynki są :D Zdjęć nie obiecuję tak szybko, bo już raz obiecywałam i potem wyszło jak wyszło, pamiętacie? Postaram się jak najszybciej, raz już nawet aparacik wzięłam, ale po dwóch zdjęciach bateryjki odmówiły posłuszeństwa, pech. Pozdrawiamy.

kola65
12-11-2008, 14:46
Witam SALSOWICZÓW.

My również zdecydowaliśmy się na zakup projektu SALSA z garażem. Myślę ,że przez okres
zimy załatwimy wszystkie formalności i zaczniemy na wiosnę budowę domu niedaleko Milówki,
powiat żywiecki.
Chciałbym zapytać o punkt 8 w zestawieniu materiałów, czy bloczek betonowy 25x25x14
to bloczki na ścianę fundamentową bo mają jakiś dziwny wymiar, i co według was najlepsze
na ściany zewnętrzne.
:D :P

burifanek
12-11-2008, 15:08
Witam nową Salsowiczkę :D Życzę powodzenia i wytrwałości w załatwianiu formalności.My budujemy z silikatów do których przekonała Mnie Nasza forumowiczka BG która już mieszka w Swoim domku a ostatnio Nas trochę zaniedbała :cry: Mam nadzieję że nie długo się odezwie :wink:

Mariusz22
12-11-2008, 20:35
bloczki fundandamentowe to 25/12/39 cm

igma
12-11-2008, 22:06
Witam kola65
My będziemy budować z cegły EDER

BG
13-11-2008, 08:40
Jestem, jestem :wink: Podczytuję Was. Trochę się może zaniedbałam, ale przyznam się, że budowa mnie zmęczyła i troszeczkę odpoczywam od wykonawców, cegieł itp. Powiem od siebie na temat projektu. Wybierając projekt jesteśmy ograniczeni wielkością działki, stronami światła, finansami :-? . Wydaje mi się, że wybieramy projekt, który wydaje się nam najbardziej optymalny, taki dom na jaki nas stać. Ja osobiście troszeczkę go przystosowałam do swoich potrzeb, jednak niewiele zmieniłam. Mieszkam już troszkę i powiem, że domek jak na swoją wielkość jest funkcjonalny. Przyznać trzeba, że domek jest mały, ale chyba nikt nie myśli, że jest inaczej. Nieraz siedzę sobie w salonie, czy w kuchni i myślę, że mogłaby być większa. Jednak ten dom dla mnie to i tak duży sukces, na inny, większy pewnie byłoby mnie stać, ale jakim kosztem :roll: . Chcę jeszcze trochę żyć poza domem, pojechać na wakacje i cieszyć się tym co mam. Nie zgadzam się z opinią, że ktoś kto buduje dom z gotowego projektu na niczym się nie zna. Salsa to pierwszy projekt jaki znalazłam, szukając domu na wąśką działkę, innych już nie oglądałam. Spojrzałam i stwierdziłam, że spełnia moje oczekiwania i po 9 miesiącach zamieszkałam w Salsie, czego i Wam życzę :P .

paulinka_kl
13-11-2008, 14:24
Witam wszystkich na forum!
Planujemy budowę i zastanawiamy się nad projektem salsy.Sam projekt mi nie wiele mówi dlatego trafiłam na to forum aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego domku.Mamy znajomych którzy się budują lecz widzeli swoj projekt na rzywo a my wybieramy w ciemno.Mam do was prośbe możecie mi przesłać zdjęcia na maila ( [email protected] ) abym mogła wizualnie zobaczyc jak on wygląda(bardziej chodzi mi o środek domu).Podoba mi sie projekt lecz nie jestem do końca przekonana do wielkości pomieszczen.

paulinka_kl
13-11-2008, 14:27
Witam wszystkich na forum!
Planujemy budowę i zastanawiamy się nad projektem salsy.Sam projekt mi nie wiele mówi dlatego trafiłam na to forum aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego domku.Mamy znajomych którzy się budują lecz widzeli swoj projekt na rzywo a my wybieramy w ciemno.Mam do was prośbe możecie mi przesłać zdjęcia na maila ( [email protected] ) abym mogła wizualnie zobaczyc jak on wygląda(bardziej chodzi mi o środek domu).Podoba mi sie projekt lecz nie jestem do końca przekonana do wielkości pomieszczen.

igma
13-11-2008, 19:57
Czy Wasi wykonawcy mieli jakieś problemy z zewnętrznymi osiami budynku, bo u nas chyba popełnili błąd, ławy i ścianki fundamentowe są przesunięte względem osi o 6 cm na zewnątrz.

annaoj2008
14-11-2008, 14:23
Mam pierwszą wycenę murów+kominy+schody+balkon[murarka] bez dachu=35tyś.Salsa wydłużona o 1m.Nie mam w planach garażu i gosp.Działka szer13m, więc dodatkowe utrudnienie.Co Wy na to?

langerob25
14-11-2008, 15:23
Mam pierwszą wycenę murów+kominy+schody+balkon[murarka] bez dachu=35tyś.Salsa wydłużona o 1m.Nie mam w planach garażu i gosp.Działka szer13m, więc dodatkowe utrudnienie.Co Wy na to?

Jeśli to ma być bez fundamentów(?) to trochę dużo wg mnie.

kola65
14-11-2008, 18:21
Igma gratuluję i kibicuję widzę że ruszyliście ostro.Potrzebuję rady tych którzy już mają mury garażu czy jest możliwe by komin umieścić w garażu w rogu przy pom gosp z drugiej strony w pom gosp piec co węglowy a kominek rogowy w salonie.zastanawiam się czy jest w garażu tyle miejsca.pozdrawiam "Salsomaniaków"

kola65
14-11-2008, 20:33
http://file:///C:/Documents%20and%20Settings/Kola/Pulpit/nk/dom/target0.html

annaoj2008
15-11-2008, 09:51
Mam pierwszą wycenę murów+kominy+schody+balkon[murarka] bez dachu=35tyś.Salsa wydłużona o 1m.Nie mam w planach garażu i gosp.Działka szer13m, więc dodatkowe utrudnienie.Co Wy na to?


To cena z fundamentami,żle opisałam :),ale czy i tak nie za dużo?a sam dach na ile mogą wycenić?

igma
15-11-2008, 11:36
U mnie bez ław, schodów i dachu 27 tys.zł
Za dach zbieramy wyceny, ceny w granicach od 60zł do 75zł plus 300zł za każde okno :o

annaoj2008
15-11-2008, 12:21
to za metr dachu?więźba i położenie dachówki?z ociepleniem?bo jestem zielona :lol:

langerob25
15-11-2008, 12:29
to za metr dachu?więźba i położenie dachówki?z ociepleniem?bo jestem zielona :lol:
Myslę że za wszystko.U nas za dach liczą sobie ok 50-70 pln za metr dachu + podbitka i rynny.Tak ceny się kształtowały u paru znajomych.U Ciebie po przedłużeniu będzie ok 150 m2 dachu czyli średnio licząc po 60/m2 ok 9000 pln.

langerob25
15-11-2008, 12:33
http://file:///C:/Documents%20and%20Settings/Kola/Pulpit/nk/dom/target0.html

Musisz najpierw wstawić fotkę na jakiś serwer ,a dopiero potem wkeić jego adres na forum

igma
15-11-2008, 13:15
dzisiaj jeden nam wycenił 75zł/m2 więźba, podbitka i dachówka, za rynny dodatkowo (nie pytałam ile bo to i tak za drogo) i za każde okno dachowe 300zł

1sadek
15-11-2008, 17:08
dzisiaj jeden nam wycenił 75zł/m2 więźba, podbitka i dachówka, za rynny dodatkowo (nie pytałam ile bo to i tak za drogo) i za każde okno dachowe 300zł

Ja za robociznę dachu zapłaciłem 2000 zł w tym 2 okna. Salsa z garażem pokrycie to blacha trapezowa. Z tym ze ja tez robiłem ten dach a więc urlop, poza tym opłacałem 1 pomocnika (300 zł) no i 2 wianki :-). Gdybym miał zapłacić 9000 zł za robociznę dachu, to w tym roku zaprzestał bym na stropie i nakrył dom folią. Nie wydolił bym finansowo.

annaoj2008
15-11-2008, 17:23
Mam kolejną wycenę.Jak wróci syn ,to zeskanuje i powiecie co o tym sądzicie.

MaciekMonika
15-11-2008, 17:50
Nam ekipa postawiła dom od fundamentów po sam dach, bez wylewania wewn.schodów, bo będą drewniane), wstawiła 4 okna dachowe, 1 komin - wzięli 40 tys.z Vatem. Rozliczaliśmy się za każdy etap budowy, etapów było VII. Koszt robót samego dachu policzyli 8 tys.

langerob25
15-11-2008, 19:22
Ja będę miał zrobione za ok.50-55 pln/m2.Wszystko ma być dograne po świętach.Dachu u mnie wyjdzie ponad 200 m2.Cena zawiera heblowanie widocznych elementów więźby,podbitkę(a właściwie nadbitkę),ozdobne zwieńczenie krokwi i montaż rynien.Ekipa zamówiona na początek września przyszłego roku

annaoj2008
16-11-2008, 11:53
To jest ten drugi kosztorys. Pod każdym z tych punktów kryją się szczegóły z nim związane np. jak jest wpisany dach to wiadomo, że z kominami i wstawione połaciowe.,oraz R to robocizna, S sprzęt, M materiały. Po materiały do hurtowni jezdzimy my, oni robią swoje.Aha, cena materiałów jest uśredniona tzn. jeśli bloczek jest gdzieś po 6zł, a w innym miejscu po 7 zł, to pan wyciagnął średnia cenę. Co sądzicie?

http://img376.imageshack.us/img376/1159/kosztorysbg0.th.png (http://img376.imageshack.us/my.php?image=kosztorysbg0.png)http://img376.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

igma
17-11-2008, 11:04
Ocieplając ścianki fundamentowe robiliście tak jak jest w projekcie tzn. patrząc od zewnątrz
styropian ekstrudowany 6cm , abizol r+p , bloczek betonowy , abizol r+p ?
Bo nasz kier.bud. proponuje jeszcze na styro dać siatkę + klej + abizol
a z kolei wykonawca proponuje styropian fs20 8 cm czyli o ponad połowę tańszy siatka klej i dopiero na to abizol , no i oczywiście abizol od wewnątrz.
Jak wy robiliście?

langerob25
17-11-2008, 11:32
jeśli dajesz fs20 to wtedy już napewno z siatką i klejem.A styrodur już jest odpowiednio twardy,ale ta siatka to zawsze jakaś ochrona,zwłaszcza mechaniczna.Ja daję hydropian,to cos pośredniego między styrodurem a fs20.Ma twardość zbliżoną do fs20,a nasiąkliwość zbliżoną do styroduru czyli bliską zera.A na to dam klej z siatką albo folię bąbelkowa dla ochrony chaniczmej.No i ten abizol,albo coś w tym stylu.

Mariusz22
17-11-2008, 14:15
Swóje ścianki fundamentowe pomalowałem z obu stron Dysperbitem, od zewnątrz przykleiłem styropian 6 cm na który dałem siatkę i dwa razy klej.

langerob25
17-11-2008, 21:08
Do @igma.Wg mnie w projekcie właśnie jest błąd.Nie doczytałem wcześniej,ale nie wolno na pewno stosować abizolu r,p w kontakcie ze styro,bo go rozpuści.Projektant tego powinien wisieć za j....
Szukaj czegoś bez rozpuszczalników organicznych,są nawet takie abizole,ale na pewno nie r czy p

igma
17-11-2008, 21:33
Dzięki za odpowiedzi :)
My chyba zdecydujemy się na styropian fs20 10 cm, siatka, klej i coś ala abizol

igma
19-11-2008, 07:59
Cisza na forum zapanowała... ja ją przerwę :)
Wracając do wycen dachu. Już mamy wykonawcę za m2 dachu wezmą 60zł, w tej cenie jest wszystko włącznie z montażem 3 okien dachowych, rynien + wszystkie bajery związane z podbitką i krokwiami:)
Jakie rynny zakładacie?

burifanek
19-11-2008, 08:17
Cisza na forum zapanowała... ja ją przerwę :)
Wracając do wycen dachu. Już mamy wykonawcę za m2 dachu wezmą 60zł, w tej cenie jest wszystko włącznie z montażem 3 okien dachowych, rynien + wszystkie bajery związane z podbitką i krokwiami:)
Jakie rynny zakładacie?
Witaj igma Mnie też podobnie dach wycenili tak przypuszczam biorąc pod uwagę murowanie ścian,płytę,schody,kominy i cały dach 33 tysiące wszystko łącznie z rynnami a chyba bardzo dobre są Marley poczytaj i kolorów sporo do wyboru :D http://www.rynnyroku.pl/kolory

burifanek
19-11-2008, 08:24
do igma
Jak tam pomysły na górną łaienkę?podczytywałam Twój wątek i powiem Ci że też Mam problem jak tam wszystko pomieścić a do tego jeszcze ją zmniejszam kosztem sypialni chcę ścianę przesunąć o 60 cm więc wiele miejsca w niej nie będzie :cry: ale wstępnie wanna na pewno pod oknem w dalszym planie umywalka a za nią geberit z miską na wprost drzwi mniej więcej tak by to wyszło boję się tylko żeby to głupio nie wyglądało jakoś sobie tego na razie wyobrazić nie mogę może na żywo będzie lepiej,tylko muszę jeszcze trochę poczekać zanim to zobaczę :cry:[/b]

igma
19-11-2008, 08:33
do igma
Jak tam pomysły na górną łaienkę?podczytywałam Twój wątek i powiem Ci że też Mam problem jak tam wszystko pomieścić a do tego jeszcze ją zmniejszam kosztem sypialni chcę ścianę przesunąć o 60 cm więc wiele miejsca w niej nie będzie :cry: ale wstępnie wanna na pewno pod oknem w dalszym planie umywalka a za nią geberit z miską na wprost drzwi mniej więcej tak by to wyszło boję się tylko żeby to głupio nie wyglądało jakoś sobie tego na razie wyobrazić nie mogę może na żywo będzie lepiej,tylko muszę jeszcze trochę poczekać zanim to zobaczę :cry:[/b]
Jakiś tam pomysł mam, jak będę miała więcej czasu to może wkleję swój wstępny projekt. Jeśli wanna może być pod oknem tak jak u Ciebie to będzie dobrze, na pewno wszystko się pomieści i powinno się ładnie komponować

maluchna26
19-11-2008, 19:41
Witam wszystkich salsowiczów!!! Obserwuję forum od kilku miesięcy i niektórym bardzo zazdroszczę postępów w budowie domku. Kupiliśmy z mężem działkę budowlaną i prawdopodobnie zakupimy projekt Salsa. Mam do użytkowników forum ogromną prośbę: jeśli posiadacie jakieś zdjęcia z zewnątrz i wewnątrz domu to bardzo proszę o przesłanie na adres [email protected]. Interesują mnie wszystkie fotki, a głównie te z wnętrza domu w stanie surowym i oczywiście już urządzonego. Uśmiecham się zatem do Was szeroko i czekam na zdjęcia. :D :D :D :D :D :D :D :D :D

norola
21-11-2008, 08:23
dawno mnie nie było na forum,tzn czytałam o czym piszecie ale się nie odzywałam :roll: nowych forumowiczów przybywa że hej,jak widać projekt salsy podoba się wielu osobom :wink: u nas na budowie cisza aż do wiosny,już bym chciała,zeby zima minęła,by móc dalej coś robić. Zaglądam ciągle do dziennika budowy Moniki i Maćka,czekając z niecierpliwością na nowe zdjęcia :lol: Coś dawno nie odzywał sie Krisch i Sienna :-?

ba-sia3
21-11-2008, 21:30
Witam dawno mnie nie było

Projekt domku jednak robi nam archtiekt na wzór salsy. Na razie dostałam szkic, tylko, że pan się bardzi zagalopował i wyszła powieszchnia użytkowa ok 200 metrów, więc musi zmniejszyć, a klatkę schodową zrobił taką ogromną, że zajmuje pół domu i też trzeba zmienić trochę sie na to wszystko wkurzyłam, bo architekt tworzy własne wizje a nie słucha co my mamy do powiedzenia.

i czeka mnie z nim ciężka batalia

maluchna26
22-11-2008, 10:55
Do ba-sia3: Jak już będziesz znała koszty stworzeniu projektu u architekta to proszę daj znać. Ja też się zastanawiam czy nie stworzyć całego projektu właśnie u architekta, czy zamawiać gotowy projekt Salsy i przerabiać. To co chciałabym zmienić to wydłużyć dom o 1 m, podpiwniczyć i zrobić garaż w piwnicy, a nie z boku domu (dodam, że mam wąską działkę), a także przenieść komin na ścianę przeciwległą do tej oryginalnej z projektu. Jeszcze raz proszę o jakieś zdjęcia na wyżej podany e-mail i z góry serdecznie dziękuję...

annaoj20008
22-11-2008, 22:20
Hejka wszystkim :D .U nas trochę posypało śniegiem.A u Was ? Czy ktos z Was dysponuje zestawieniem materiałów dla Salsy? Podobno na www.pprojekt, jak kupujesz projekt to dołączaja.Ja kupilam w Krajobrazach i nic takiego nie ma.Wielka Prosba do wszystkich, jesli posiadacie taki zestaw materiałów wyślijcie na mojego maila.W hurtowni na jego podstawie zrobią wycenę. :D

annaoj20008
22-11-2008, 22:36
A tak na marginesie to profil annaoj2008 oraz annaoj20008 to ja, tylko musiałam sie jeszcze raz zarejestrowac, bo mi nie wchodziły hasla i nie zgadzał się mój mail. Napisałam do administratora, ale nie dostałam odpowiedzi. Moje dane na profilu z ,, biedronką''sa nieaktualne.

langerob25
23-11-2008, 07:17
Hejka wszystkim :D .U nas trochę posypało śniegiem.A u Was ? Czy ktos z Was dysponuje zestawieniem materiałów dla Salsy? Podobno na www.pprojekt, jak kupujesz projekt to dołączaja.Ja kupilam w Krajobrazach i nic takiego nie ma.Wielka Prosba do wszystkich, jesli posiadacie taki zestaw materiałów wyślijcie na mojego maila.W hurtowni na jego podstawie zrobią wycenę. :D

Możesz ściągnąć np tutaj (http://www.krajobrazy.com.pl/kosztorysy/salsa.doc).

A ja się muszępochwalić.Od wtorku mam WZ,więc mam nadzieję,że już większych niespodzianek u mnie nie będzie i zaczniemy w maju

annaoj20008
23-11-2008, 16:01
langerob napisał: A ja się muszę pochwalić.Od wtorku mam WZ,więc mam nadzieję,że już większych niespodzianek u mnie nie będzie i zaczniemy w maju[/quote]

GRATULUJĘ,w końcu masz upragniony papierek.Gdyby nie pora roku to zapewne byś ruszył ostro z kopyta.Niech zima się szybko konczy :lol: i do roboty.Jak dobrze pójdzie to może ruszymy z budową w zbliżonych terminach :wink:
Dzięki za namiar na kosztorys. Tam jest kosztorys projektanta i naszej BG ? czy zawiera on wszystkie potrzebne materiały do stanu surowego zamkniętego? Rzuć fachowym okiem langerob. Jeśli masz policzone metry posadzek i tynków to wrzuć prosze na forum. My też wydłuzamy Salsę, ale na wysokości wiatrołapu i małego pokoju, bez garażu i gospodarczego ( to dla przypomnienia :) )

langerob25
23-11-2008, 18:07
Ja też raz się zdziwiłem jak otworzyłem kosztorys a tam pisze "Salsa BG".
Coś w tym jest bo BG jest prekursorką tego domku ,ale w tym wypadku chodzi,że to SALSA bez garażu.Kosztorys troszkę ubogi (tak jak i projekt) w stosunku do innych biur.Nawet zestwienie stali bardzo ogólne.Trzeba troszkę kosztorys dostosować pod siebie.Czasami stosuje się inne materiały,troszkę zmienia się niż w projekcie.Ja szczerze mówiąc nie liczyłęm dokładnie,ale tak patrząc na projekt to u Ciebie powinno wyjść ok 120m2+balkony(wykusze) po powiększeniu o 1 metr.To posadzki.A tynki to zależy dużo jaka wysokość pomieszczeń,ile podwieszanych (niektórzy wtedy nie tynkują tych powierzchni).
Mam nadzieję,że niedługo wyjaśni się sprawa Twoich zawirowań z PnB.Wiem co to jest bo to samo przerabiałem

annaoj20008
23-11-2008, 20:54
Dzięki langerob za wyjaśnienie.Może hurtownia da sobie jakoś radę i wyliczy, zobaczymy. A co sądzisz o tej ogólnej wycenie, którą przedstawiła mi jedna z firm bud.? Umiesciłam parę postów wyżej, tylko trzeba na nią najechać kursorem i otworzyć. Nikt się nie wypowiedział na temat tej wyceny :(

langerob25
24-11-2008, 20:20
Co do kosztorysu to ciezko mi się wypowiadać.Tu dużo zależy od regionu.Ale jak dla mnie to do przyjęcia byłyby pozycje do dachu.Dachu u Ciebie może być ok 150m2 wychodzi ponad 70 PLN za m2.Posadzki to juz jak dla mnie ekstremalna cena.Da się na pewno stargować coś z tego.

shira3
24-11-2008, 20:37
Hej - salsowiczów pewnie wkrótce przybędzie :) Jesteśmy zdecydowani też wybudować taki domek ale....mam pytanie - czy te dwie sypialnie na górze nie są kliteczkami? Jak to wygląda w realu- da się tam jakoś mieszkać czy raczej połączyć je w jedną? I jeszcze jedno - czy ktoś z Was robi zadaszenie tarasu i jakie? Będę wdzięczna za podpowiedzi.

igma
25-11-2008, 15:58
Jeśli chodzi o zadaszenie to my sobie planujemy zakupić coś podobnego do tego :)
http://www.mol.net.pl/?Markiza%20Pergola,q=&t=1&p=17&k=32&l=3&lg=pl

norola
26-11-2008, 08:53
zajrzałam do dziennika budowy Moniki i Maćka,są nowe zdjęcia-Wasza salsa nabiera juz uroku:)))zazdroszczę Wam tego etapu :wink:

shira3
26-11-2008, 16:09
Jak to pasuje? :wink:
http://images28.fotosik.pl/299/f9ee933a938b42b0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f9ee933a938b42b0)

burifanek
26-11-2008, 18:56
Jak to pasuje? :wink:
http://images28.fotosik.pl/299/f9ee933a938b42b0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f9ee933a938b42b0)
Fajnie sobie domek umiejscowiłaś :D Pasuje,pasuje jak najbardziej.

norola
27-11-2008, 10:23
Jak to pasuje? :wink:
http://images28.fotosik.pl/299/f9ee933a938b42b0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f9ee933a938b42b0)

super,piękne miejsce: :D :D :D

maluchna26
27-11-2008, 11:06
Jak to pasuje? :wink:
http://images28.fotosik.pl/299/f9ee933a938b42b0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f9ee933a938b42b0)


domek jak z marzeń...

shira3
27-11-2008, 16:24
no ...bo na razie jeszcze właśnie z marzeń....niepokoi mnie tylko żże będę musiała wyciąć trochę drzew i miejsce będzie mniej urokliwe...trudno, posadzę nowe.

ANNJAK3005
27-11-2008, 17:49
witam wszystkich nasz domek już stoi ,czekamy na okna .Pokoiki na górze nie są małe moim zdaniem w takim pokoju zmieści się nawet duże łóżko dla gości to znaczy sypialnia druga . My wylaliśmy taras o dł 3,5 metra a szer 5,5 metra i nad tym jest zadaszenie dach pokryty jest dachówka tak jak dach domu ,firma zrobiła nam to w cenie dachu 10,000 tys ale na taras materiał swój , dwa filary okrągłe po bokachna tym trzyma sie dach. Jeśli tylko będę mogła wyślę zdjęcia. shira3 jeśli chcesz to wyślę ci na meila jedno z tarasem morze sie uda pozdrowienia.

shira3
27-11-2008, 18:00
Bardzo chcę!!! Zwłaszcza taras mnie interesuje bo ne jesteśmy z mężem miłośnikami słonka i choć u nas będzie od wschodu to...I jeszcze jedno czy ścianka kolankowa nie jest za niska? Myślimy o podniesieniu jej o 1 pustak czyli 30cm. Mój adres to [email protected] i czekam na fotki . Z góry dzięki. :)

burifanek
27-11-2008, 18:56
witam wszystkich nasz domek już stoi ,czekamy na okna .Pokoiki na górze nie są małe moim zdaniem w takim pokoju zmieści się nawet duże łóżko dla gości to znaczy sypialnia druga . My wylaliśmy taras o dł 3,5 metra a szer 5,5 metra i nad tym jest zadaszenie dach pokryty jest dachówka tak jak dach domu ,firma zrobiła nam to w cenie dachu 10,000 tys ale na taras materiał swój , dwa filary okrągłe po bokachna tym trzyma sie dach. Jeśli tylko będę mogła wyślę zdjęcia. shira3 jeśli chcesz to wyślę ci na meila jedno z tarasem morze sie uda pozdrowienia.
Pochwal się chętnie Wszyscy zobaczymy nową Salsę :lol:

ANNJAK3005
27-11-2008, 19:09
My też podnieslismy ścianke kolankową o 30 cm czyli o jedna cegłę i dom nie stracił na wygladzie wręcz jest zgrabniejszy

ANNJAK3005
27-11-2008, 19:24
Bardzo chętnie bym pokazała zdjecia ,ale moim komputerem jest coś nie tak więc nie wiem kiedy ,ale się postaram pozdrowienia

ANNJAK3005
27-11-2008, 19:27
pokarze zdjęcia jak tylko będę mogła i jeśli sie komputer nie będzie szwankował pozdrowienia

burifanek
27-11-2008, 20:18
pokarze zdjęcia jak tylko będę mogła i jeśli sie komputer nie będzie szwankował pozdrowienia
No to czekam z niecierpliwością i też pozdrawiam

maluchna26
28-11-2008, 07:23
Ja jeszcze nie buduję domku (jak najbardziej jest w planach - wczoraj pytaliśmy o kredyt), ale oczywiście też bardzo chętnie zobaczę zdjęcia.

shira3 nie martw się, drzewka w każdej chwili możesz posadzić... :wink:

shira3
28-11-2008, 21:59
ale mi chodzi o te dwa pokoiki na górze oprócz dużej sypialni - widzę, że niektórzy je łączą ...

ANNJAK3005
29-11-2008, 16:10
witam . Jeżeli nie potrzebujesz tylu pokoi to można zrobić jeden , ale one są wystarczająco duże w takim domu .Pokój na dole jest mniejszy od tych dwóch i tam można zrobić np. garderobę .Ja zostaję przy wszystkich pokojach a garderoba będzie w największym pokoju na górze tak jak zrobili to Monika i Maciek.

igma
29-11-2008, 16:21
pokarze zdjęcia jak tylko będę mogła i jeśli sie komputer nie będzie szwankował pozdrowienia
Wszyscy czekamy niecierpliwie na Twoje zdjęcia :D

shira3
30-11-2008, 16:13
Ja pokoju na dole potrzebuję na sypialnię na wypadek W, gdyby schody okazały się w którymś momencie życia za strome :-? Powiększam go przez wydłużenie budynku. Ale czekam na pomysły zadaszenia choć częściowego tarasu i czekam na obiecaną fotkę :) i jeszcze jedno - gdzie w salonie planujecie postawic telewizor? U nas kominek będzie na przeciwległej ścianie ale w tym momencie nie bardzo widzę miejsce dla tv...

langerob25
30-11-2008, 16:50
Ja pokoju na dole potrzebuję na sypialnię na wypadek W, gdyby schody okazały się w którymś momencie życia za strome :-? Powiększam go przez wydłużenie budynku. Ale czekam na pomysły zadaszenia choć częściowego tarasu i czekam na obiecaną fotkę :)

Z tym zadaszeniem to chyba musisz poczekać na zdjęcia od Annajak3005. Jest jeszcze opcja markizy.Linka masz wyżej od Igmy. No i gratuluję działeczki.Podobną działeczkę ma chyba też jedna z naszych forumowiczek.
Zobacz też na fotki @BG na stronie pprojekt ,w dziale poświęconym Salsie.

libra1
30-11-2008, 17:18
Ja pokoju na dole potrzebuję na sypialnię na wypadek W, gdyby schody okazały się w którymś momencie życia za strome :-? Powiększam go przez wydłużenie budynku.
Shira, bardzo dobrze ze myslisz o malym pokoju na dole. Ja obecnie przebywam za granica i widze jak starsi ludzie walcza ze schodami. Zwykle albo maja caly 'dobytek' na dole w salonie albo wyciagi krzeselkowe zamontowane na schodach lub tzw. windy sufitowe. A ile czasu potrzebuja, aby sie tam dostac.... zal na to patrzec, a wystarczylby dodatkowy pokoj+prysznic w lazience na parterze.

langerob25
30-11-2008, 17:58
Tak sobie właśnie pomyślałem,że ja tu do Was nie pasuję chyba.Na naszym forum same BABY.Ale plusem takiego obrotu sprawy jest to ,że w kwestii ,że tak powiem , estetycznej bedzie wszystko jak najbardziej w porządku.

Z innej beczki.Moje mysli na okrągło krążą wokół Salsy.Normalnie do czasu budowy to już chyba osiwieję,a to będzie dopiero początek.Ostatnio o 22 wieczorem dostałem impuls i zbudowałem sobie drewniany model schodów jakie u mnie bedą.I po przemysleniach uznałem,że żeby z nich nie rezygnować, muszę przerobić troszkę garderobę w pokoju na górze.Ponieważ ,choć pewny nie jestem, schodząc można by sobie głowę rozbić o strop.Może to komus pomoże.Wszytko zależy jakie te schody bedą.U mnie bedzie spocznik,żebym miał wejście do pokoju nad garażem.U @BG zauważyłem dzisiaj właśnie,że jest podobnie.
u mnie wyjdzie coś takiego:
http://lh4.ggpht.com/_idGmjNhYADg/STLaiUf8I7I/AAAAAAAAAJQ/ZxSQYaF4DLE/garderoba.jpg

schody wymyśliłem sobie takie(klatka będzie powiększona o 25 cm):
http://lh4.ggpht.com/_idGmjNhYADg/STLaiJc9qDI/AAAAAAAAAJI/ZTjkNMICsz8/schody.jpg

Jak wyżej pisaliście,schody jeśli juz są,to najlepiej żeby były wygodne.Czasami więc trzeba przez to coś zmienić.Ja już tyle zmieniam,że niedługo to siępogubię w tym wszystkim :(

igma
30-11-2008, 18:14
BABY? :-? :evil: :wink:

langerob25
30-11-2008, 18:16
Chyba podpadłem :-? Wstyd mi teraz :oops: Naprawdę

maluchna26
30-11-2008, 19:57
shira3 widzę, że obydwie nie mamy jeszcze domku, ale takie same pomysły na jego lekką przemianę. Wyżej napisałam jakie zmiany planujemy w Salsie... Dalej czekam na odpowiedź w sprawie kredytu :cry:

shira3
30-11-2008, 20:12
Rzeczywiście podobne...u mnie nie będzie jednak piwnicy. Staram się przygotować dla projektanta listę zmian, żeby już potem nie :-? mieszać. langerob25, dzięki za uznanie, zauroczyło mnie miejsce już dawno - 0,5 ha i stare drzewa tylko trochę kłopot paradoksalnie- zmieścić między nimni domek.... :evil:

langerob25
30-11-2008, 21:22
No i jeszcze działka duża.Domek nie jest duży,więc niedużo drzew usuniesz.
Tylkko obiecaj sumiennie nam na forum,że za każde usunięte posadzisz dwa nowe :D

shira3
01-12-2008, 13:00
Obiecuję - nawet trzy !!! :lol: Już zresztą kilkanaście posadziłam :) Wprawdzie owocowych ale...chyba też się liczy. Planuję jeszcze sporo dosadzić iglastych - ale już po zakończeniu.

ANNJAK3005
01-12-2008, 17:48
witam wszystkich .szczerze to wysłałam 2 zdjęcia ,ale niestety nie doszły i bardzo mi przykro obiecuję ze sie postaram. Mój kominek jest na stronie salonu w rogu od korytarza, a telewizor będzie wisiał na ścianie bo będzie jeszcze tam miejsce a na podłodze niska dłuższa szafka na jakieś dekoracje i DVD i tam też mały wypoczynek. po drugiej stronie jadalnia i kuchnia z wysepką po środku już kupiłam nawet lampę z trzema kinkietami nad wyspę :P :lol: jest fajny i będzie tam pasował .

shira3
01-12-2008, 21:08
ANNJAK3005 podpowiedz mi czy przez to, że podnosiłaś na kolanku musiałaś także wydłużać dach? Nasz projektant mówi, że to konieczne -powiększyć dach o 20-30cm z każdej strony a chcemy podnieść dokładnie o 24cm. Czy u Ciebie też tak było? A może ktoś z Was też podnosił? No i jeszcze jedno - ja z wysokością pokoi na górze? Myślę, że 2,70 to za dużo jak na poddasze ? A może się mylę? Powiedzcie, jak to rozwiązaliście?

langerob25
01-12-2008, 21:23
ANNJAK3005 podpowiedz mi czy przez to, że podnosiłaś na kolanku musiałaś także wydłużać dach? Nasz projektant mówi, że to konieczne -powiększyć dach o 20-30cm z każdej strony a chcemy podnieść dokładnie o 24cm. Czy u Ciebie też tak było? A może ktoś z Was też podnosił? No i jeszcze jedno - ja z wysokością pokoi na górze? Myślę, że 2,70 to za dużo jak na poddasze ? A może się mylę? Powiedzcie, jak to rozwiązaliście?

Ja też chće podniesc troszkę kolankową i myślę,że Twój architekt ma rację.
Wydłużenie okapu pozwoli troszkę zamaskować tą różnicę w ściance kolankowej.Dom nie straci tak dużo po tym podniesieniu na wyglądzie.

ANNJAK3005
02-12-2008, 18:36
witam podnosząc ściankę do gory o 30 cm nie zwiększyliśmy dachu. dach i tak wystaje poza ściany i nie bylo żadnych dodatkowych kosztów,więc nie wydłużaliśmy dachu .dach jest ustawiony tylko pod większym kątem,ale wcale tego nie widać . Mylisz się co do pokoi na poddaszu po wylewce i regipsach będzie 150 cm .moje pokoje już są więc nie są wysokie .

ANNJAK3005
02-12-2008, 18:40
Napisałam 150 :oops: :P pomyliłam sie 250 cm :wink:

burifanek
02-12-2008, 22:28
ANNJAK3005 podpowiedz mi czy przez to, że podnosiłaś na kolanku musiałaś także wydłużać dach? Nasz projektant mówi, że to konieczne -powiększyć dach o 20-30cm z każdej strony a chcemy podnieść dokładnie o 24cm. Czy u Ciebie też tak było? A może ktoś z Was też podnosił? No i jeszcze jedno - ja z wysokością pokoi na górze? Myślę, że 2,70 to za dużo jak na poddasze ? A może się mylę? Powiedzcie, jak to rozwiązaliście?
Mój wykonwca twierdzi że podniesienie domu o jeden pustak w żadnym wypadku nie zepsuje jego wyglądu bo to jest zaledwie 24 cm zależy z czego budujecie a przełdużenie okapu dachu też w tym wypadku nie będzie potrzebne bo i tak wystarczająco wystaje.Jednak to indywidualna sprawa każdego z Nas jak się komu spodoba tak zrobi. :wink:

maluchna26
03-12-2008, 08:25
Mam pytanko! Czy ktoś z budujących Salsę wydłużył dom o ok.1 metra??? Jeśli tak, to jak to się ma do wnętrza domu. Co przez to powiększyliście? Salon, a może pokój na dole??? I czy ktoś myślał o przeniesieniu kominka na stronę przeciwległą do tej z projektu, bo w oryginale nijak mi ten kominek w tym miejscu nie pasuje, gdyż chowa się za krzesłami z jadalni, a ja chcę żeby był widoczny...

ba-sia3
03-12-2008, 20:02
Witam dawno mnie nie było ale mam już prawie gotowy projechciałabym wam go pokazać, ale nie mam pojęcia jak wkleić zdjęcia'

burifanek
04-12-2008, 12:15
Witam dawno mnie nie było ale mam już prawie gotowy projechciałabym wam go pokazać, ale nie mam pojęcia jak wkleić zdjęcia'
Poproś langeroba on Ci na pewno pomoże wkleić zdjęcia :D

paulinka_kl
04-12-2008, 12:17
Fajnie tak poczytać o planach budowy...ja niestety jeszcze nic nie moge zaplanować bo jestem dopiero w trakcie przepisu dzialki.


P.S.ostatnio chyba nik nie zauważył mnie tutaj bo nie dostałam od nikogo odp.

burifanek
04-12-2008, 12:19
Fajnie tak poczytać o planach budowy...ja niestety jeszcze nic nie moge zaplanować bo jestem dopiero w trakcie przepisu dzialki.


P.S.ostatnio chyba nik nie zauważył mnie tutaj bo nie dostałam od nikogo odp.
No to witamy na Naszym Forum o Salsie :D i pozdrawiamy

langerob25
04-12-2008, 14:40
Witam dawno mnie nie było ale mam już prawie gotowy projechciałabym wam go pokazać, ale nie mam pojęcia jak wkleić zdjęcia'
Poproś langeroba on Ci na pewno pomoże wkleić zdjęcia :D

Czuję się wywołany. :D

do @ba-sia3

Zrobiłem taki mały opis jak wkleić fotki.Tak szybko,może komuś pomoże. Do pobrania tutaj (http://s113.chomikuj.pl/File.aspx?id=37433544&vid=37433544&tk=1507649&t=633639973789983750&d=70&k=1330626&name=jak+wklejac+fotki.pdf) lub tutaj (http://www.sendspace.pl/file/uPAswIRw/)

do @maluchna26

My bedziemy przedłużać dom o 1 metr.Po przemyśleniach ,powiększam salon o pół metra,wiatrołap 25 cm,klatkę(korytarz) i pokój mały też o 25.No i łazienkę.Łazienkęzrobię bez tego uskoku.A na górze dwa pokoje nad salonem o półmetra,no i łazienkę i korytarz też o pół metra.Dodatkowo garaż i kotłownię równo po 50cm.Trochę namieszałem.Mam nadzieję,że da sie coś z tego zrozumieć.Zdjęcia będą w przyszłym roku dopiero,bo po zawirowaniach z papierami zaczynam dopiero w maju.
Kominek na drugą stronę przenosi @Igma ,@MonikaiMaciek.


do @paulinka_kl

No rzeczywiście nie było odzewu na ten Twój wcześniejszy post. :(
Szału z fotkami nie ma.Zobacz może na dziennik MonikiiMaćka ,na stronie pprojekt też jest parę fotek w dziale o Salsie.Ja na razie fotek domku nie mam,dopiero w maju zaczynam.A Ci co skończyli tak często się nie pojawiają,a Ci co niedawno zaczęli to czasu pewnie nie mają.Ale w przyszłym roku będzie lepiej.Bo coraz więcej Salsowiczów :D

annaoj20008
04-12-2008, 20:11
Hejka do wszystkich nowych i starych Salsowiczów.Powiem Wam, że jestem załamana sytuacją w bankach.Brak kredytów we frankach i euro a w złotówkach są koszmarnie drogie. Rata 2300 :evil: przez 30 lat to chyba lekka przesada, koszmar! Wiele osób zapewne się wstrzyma.Jakie macie zdanie na ten temat lub pomysly na nizsze kredyty :cry:

langerob25
04-12-2008, 20:29
2300 x12x30 to kwota astronomiczna.Jaki to ma być kredyt? Rzeczywiście sytuacja w ciągu paru tygodni stała się ciężka.Ja osobiście nie rozglądałem się za kredytem,chociaż chyba zacznę.Na początek mały kredyt z możliwością wcześniejszej spłaty.A później się zobaczy jak to będzie.
Ciężko coś doradzić.Na początek to szukać,szukać.Albo przeczekać?Tylko jak długo trzeba będzie?

annaoj20008
04-12-2008, 20:45
Kredyt w BOŚ na 300 tyś na 30 lat, w opcji stałych rat.W malejących naliczyli 2945 zł pierwsza a ostatnia 840 zł .KOOOSZMAR!!!

langerob25
04-12-2008, 20:58
Rzeczywiście niewesoło.Najlepiej to może szukać jakiegoś doradcy,który znajdzie jakąś ofertę?Ale to nie zmienia faktu,że szału z kredytami to n razie nie będzie :(

annaoj20008
04-12-2008, 21:42
Właśnie w sobotę idziemy do doradcy i zobaczymy co nam powie i zaproponuje :roll:

norola
05-12-2008, 12:57
oj tak z tymi kredytami jest teraz zamieszanie,dlatego my staramy się budować dom systemem gospodarczym i jak narazie bez kredytu .Wziąc kredyt jest całkiem prosto ale potem go spłacić... :x
Ciekawe co u BG czy coś nowego zrobiłą w swoim domku??? :)

paulinka_kl
05-12-2008, 12:59
Coś strasznego z tymi kredytami....No i jestem w szoku ze nie ma kredytów w frankach bo znajomy załatwia krdyt i właśnie we frankach.a w innych bankach pytaliście???

annaoj20008
05-12-2008, 14:22
Może coś w sobotę sie dowiemy, bo w tygodniu nie mamy czasu :( Az tak na chwilę obecną nie jestem zorientowana i nie w temacie, ale tu i ówdzie przebąkują o zawyżonych wymaganiach przy kredycie w obcej walucie( jesli taka jeszcze oferują), i że złotówka na dłuższy czas pewniejsza i łatwiejsza w przewalutowaniu na przyszłość.

maluchna26
05-12-2008, 19:07
do langerob25 Dzięki za odpowiedź, zrozumiałam wszytko, które pomieszczenia będą wydłużane. U mnie będzie trochę inaczej, bo będziemy budować bez garażu z boku, tylko w piwnicy.

O ile będziemy budować. Kredyty!!!!!!!! Załamka. Zdolność na 160.000 tys. na 30 lat rat 1550 miesięcznie. To jest chore. Trochę lepsza oferta jak masz dodatkowego (trzeciego) kredytobiorcę. Mam nadzieję, że do wiosny się to zmieni, bo już dłużej na dom nie mogę czekać - zwariuję!!!

shira3
06-12-2008, 15:34
wykonawca proponuje nam postawienie salsy za 35000 w tym: stan zerowy, stan surowy otwarty bez dachu czyli ściany zewnętrzne i działowe,strop i komin. Co mam myśleć o tej ofercie?

langerob25
06-12-2008, 17:28
wykonawca proponuje nam postawienie salsy za 35000 w tym: stan zerowy, stan surowy otwarty bez dachu czyli ściany zewnętrzne i działowe,strop i komin. Co mam myśleć o tej ofercie?

Ciężko powiedzieć jak kształtują się ceny u Was.Da się przeżyć.Chociaż u nas byłoby taniej.Szukaj dalej.Najlepiej kogoś z polecenia.Może znajdziesz coś lepszego

MaciekMonika
06-12-2008, 20:56
wykonawca proponuje nam postawienie salsy za 35000 w tym: stan zerowy, stan surowy otwarty bez dachu czyli ściany zewnętrzne i działowe,strop i komin. Co mam myśleć o tej ofercie?
Trochę drogo .Jak chcesz mogę się dowiedzieć ilie wzięłaby ekipa która nam stwiała Salsę stan zerowy, stan surowy otwarty ściany zewnętrzne i działowe,strop i komin ,wieźba ,pokrycie dachu dachówką ,montaż blacharki.

viola&radek
06-12-2008, 21:22
Witamy, my naszą Salsę wydłużyliśmy o 1 m. z każdej ze stron. Dzięki temu kształtniejszy i większy jest salon z jadalnią(33,6m2), zaś z mały pokój na parterze nie jest juz taki mały i ma (11,76m2), wiatrołap ma kształt kwadratu(6,56m2), noi i można wyprostować ściankę łazienki:) Jednoczesnie na poddaszu dłuższe są dwa pokoiki. Sypialnia nie została znacznie powiekszona gdyż planujemy wykożystać dodatkowy metr, na wydzielenie prywatnej łazienki, troche też kosztem już istniejacej w projekcie. Komin został przeniesiony do pomieszczenia gospodarczego, kominek narożny.
Odnośnie kosztów budowy znaleźliśmy solidną ekipę która za 32000 zl. wybuduje stan surowy otwarty z deskowaniem i papowaniem, naszym zdaniem to dobra cena jak na Warszawę i okolice. Jesteśmy na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę.
Pozdrawiamy

shira3
06-12-2008, 21:51
Oczywiście że chcę a nawet bardzo bym prosiła :)

langerob25
06-12-2008, 22:09
Oczywiście że chcę a nawet bardzo bym prosiła :)
No widzisz,masz kogoś z okolic już dobrze rozeznanego.Naprawdę jeśli za ten sam domwoklicach jedna firma chce 40 tys ,a inna 30 tys to róznicawarta zastanowienia i przeanalizowania.Za 10,czy nawet 5 tys to można wiele zdziałać.

igma
07-12-2008, 09:13
Witamy nowych Salsowiczów

Czy ktoś z forumowiczów może mi podpowiedzieć
chcemy zrobić 4 skrzydła drzwi tarasowych, jesteśmy zdecydowani ( już widzimy jakie będziemy mieli widoki ) ale nasz wykonawca mówi, że to będzie niestabilne, że wszystko będzie się ruszało i takie tam. Co Wy o tym myślicie, ktoś może coś słyszał albo widział u kogoś okna na szerokości 4m
Wiem że BG ma takie rozwiązanie, ale nie wiem czy nie ma z tym problemów

BG
08-12-2008, 11:11
BG nie ma żadnych problemów ze stabilnością okna, ale okno musi być dobrego producenta. Jeśli chodzi o kredyty to ostatnio doleciało mi, że jeszcze Pekao S.A. najmniej zaostrzyło kryteria udzielania kredytów. Myślę, że Salsa jest również dobrym domkiem o staranie sie o kredyt z dopłatami. Pekao S.A udziela jednak kredytów tylko w złotówkach.

maluchna26
09-12-2008, 13:22
BG super, że zajrzałaś na forum. Przeczytałam wszystkie twoje posty i wiem, że już mieszkasz w Salsie. Jeżeli byłaby możliwość to proszę o przesłanie kilku zdjęć ma mój e-mail ([email protected]). A co do banku PKO S.A. to jeszcze sprawdzę. Nie bardzo natomiast orientuję się w tych dopłatach do budowy domu. Jakie trzeba spełnić warunki??? Za odpowiedź będę bardzo wdzięczna... :D

BG
09-12-2008, 15:43
Pod tym linkiem poczytasz o kredycie z dopłatą: http://dom.gazeta.pl/nieruchomosci/1,73497,5837370,Mieszkanie_lub_dom_za_kredyt_z_dop lata.html
Kiedyś były średnio opłacalne, bo można było wynegocjować dobrą marżę w banku, teraz banki powariowały więc może warto pomyśleć o tym kredycie. Im mniejszy domek tym dopłata wychodzi wyższa, a Salsa duża nie jest :roll:

langerob25
09-12-2008, 16:53
Witamy.Długo Cię nie było.Ja też mam pytanie do Ciebie.Pomniejszyłaś garderobę na górze kosztem klatki? Zachodziła obawa że po zmianie schodów można uderzać głową w sufit? Bo ja myślę ,że po kombinacjach ze schodami trzeba to zmienić.
Jak się mieszka? Co byś teraz zmieniła?

norola
09-12-2008, 19:55
Witamy.Długo Cię nie było.Ja też mam pytanie do Ciebie.Pomniejszyłaś garderobę na górze kosztem klatki? Zachodziła obawa że po zmianie schodów można uderzać głową w sufit? Bo ja myślę ,że po kombinacjach ze schodami trzeba to zmienić.
Jak się mieszka? Co byś teraz zmieniła?

dobre pytanie Langerob..-Co byś BG zmieniła? :D :D

igma
09-12-2008, 20:58
Mamy nowy dziennik budowy
Tylko czemu ten kto go założył się nie chwali :lol:

maluchna26
09-12-2008, 21:52
Dziękuję BG za link. Poczytałam i teraz tylko muszę odwiedzić niektóre banki. Zobaczymy co z tego wyjdzie...

norola
10-12-2008, 06:43
Mamy nowy dziennik budowy
Tylko czemu ten kto go założył się nie chwali :lol:

jaki dziennik???? :D

igma
10-12-2008, 07:45
http://forum.muratordom.pl/dziennik-budowy-salsa,t143635.htm

norola
10-12-2008, 12:17
http://forum.muratordom.pl/dziennik-budowy-salsa,t143635.htm

ach ten dziennik-widziałam już jakiś czas temu :D a ja ciągle nie mam czasu zrobic swojego :oops:

Mariusz22
10-12-2008, 19:41
Czekamy czekamy na następne dzienniki :)

maluchna26
11-12-2008, 14:53
Mamy nowy dziennik budowy
Tylko czemu ten kto go założył się nie chwali :lol:



Ja też już ten dziennik widziałam. Szkoda, że ostatnio już nikt nie wkleja żadnych zdjęć :(

annaoj20008
11-12-2008, 17:47
Jak to jest z kredytami tzn. jesli bank przyzna mi np. 300 tyś bo o tyle składałam a okaże się ,że zmieściłam się w 250 to mogę już tej reszty nie brać i spłacać tylko te 250?

ba-sia3
11-12-2008, 19:39
Witam
Z wklejeniem zdjęć poradziłam sobie w inny sposób dla mnie mniej skomplikowany :D

tutaj są zdjęcia

tak będzie wyglądał nasz domek

http://picasaweb.google.com/gajzlerbarb/ProjektPoprawiony#

langerob25
11-12-2008, 21:02
Jestem trochę w szoku.Niezły ten projektant.Ciekawy dom wyszedł.Fajne schody,miejsce wykorzystane.Szybko i fachowo to zrobił.Dom poszerzony i trochę traci dla tych co mają małą działkę.No i ten kąt na dachu nad garażem 10'C to nie wszędzie przejdzie.Masz w WZ zapis pozwalający na taki kąt pochylenia?No i nie bardzo gont na to pasuje(kładłem w tamtym roku na altanie i trochę wcześniej czytałem i raczej stosowany dla dachów plus 15'C).Za mały kąt.A nie dało by się tego garażu obniżyć w stosunku do domu?wtedy może kąt dało by się większy dać na tym dachu i chyba ładniej by było.Chyba że jakieś szczególne względy tym kierowały.No i dużo droższy na pewno w wykonaniu.Same fundamenty to niemały koszt.Ale ciekawie to zrobione.Ja gdybym nie potrzebował pokoju na dole,to może bym coś podobego zrobił.Zwłaszcza fajne będą korytarze.I na dole i na górze.Tak na gorąco,to trochę zaskoczony jestem.Ten architekt nieźle to wszystko wykombinował.
Dzisiaj właśnie zrobiłem razem z żoną projekt jak ma wyglądac wiatrałap i wyszedł prawie,że identycznie.Z tym że będzie kwadratowy.Drzwi do garażu tak samo ,szafa też w tym samym miejscu.I wejściowe jednak na zewnątrz otwierane jak u CIebie.Kiedyś już @BG tak mi radziła,no i po przemyśleniach tak samo bedzie u nas.
http://img519.imageshack.us/img519/1078/wiatriap2em2.png

ba-sia3
11-12-2008, 21:29
Z dachem kombinowaliśmy na różne sposoby i ostatecznie ten nam sie spodobał najbardziej.

A i tak mój mąż dopatrzył sie jeszcze jednej zmiany mianowicie drzwi do kotłowni muszą być z drugiej strony, wtedy będzie więcej miejsca w środku.


w łazience na górze wyszła fajna wnęka na prysznic nie było jej w planach, ale jak jest to mamy zamiar zrobi ćcoś takiego http://www.cersanit.pl/bath.php?cms_id=4636&lang=pl

langerob25
12-12-2008, 05:53
Ale czy WZ pozwala na taki dach? Bo często są ograniczenia.A 10'C to prawie płaski dach.

ba-sia3
12-12-2008, 11:45
jeśli taki zaprojektował to chyba można bo dostał warunki zabudowy i czytał je

annaoj20008
12-12-2008, 18:15
No proszę co można z Salsą zrobić.Nie tylko wydłużyć, ale i poszerzyć :) . Podoba mi się hol, wiele zyskuje.Niestety przy ograniczeniach ze strony działki i określonych finansach taki pomysł odpada.

Ps.dostaliśmy z Ministerstwa Infrstr. pozwolenie na dosunięcie Salsy na 1,5 m z granicą sąsiada ale odrzucili po tej stronie okna dachowe.Musimy wyrzucić z klatki schodowej i małego pokoju.Najgorsze, że bok wykuszu też jest zbyt blisko granicy aby była szyba. Nie wiem jak by wyglądał jeden z boków z luksferów( jeśli mogą być?) lub bez szyby, tylko mur?
Macie pomysł?

shira3
12-12-2008, 18:45
o jakim wykuszu piszesz?

annaoj20008
12-12-2008, 19:06
Wymyśliłam sobie przedłużenie salonu i doświetlenie przez wykusz.Salon będzie u mnie od strony północnej.

langerob25
12-12-2008, 19:19
no jak ściana ma luksfery to liczy się jako ściana bez okien.Więc chyba powinno być.To może wtedy z obu stron luksfery? Fajnie ,że macie pozwolenie na usytuowanie domu.Bez okien da radę.Nie ma tragedi.Okna dachowe to słaby punkt domu,ale niestety czasami trzeba.Oby jak najmniej.

Każdy przrerabia Salsę pod siebie.A to dopiero początki projektu:)