PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt SALSA pracownia KRAJOBRAZY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16

igma
06-04-2009, 21:11
Gratulacje
Jestem pierwsza! :lol:

KUZMA
06-04-2009, 21:33
GRATULACJE :)

norola
07-04-2009, 06:16
W swoim dzienniku dodałam 4 nowe zdjęcia z budowy,dziś myślę że będzie ich więcej,pogoda dopisuje :D
Zastanawialiśmy się nad szerokością okna w kuchni 90cm czy 100? Mam pytanie do Igma jaka jest szerokość okna u Was w kuchni?

Michasia
07-04-2009, 10:18
Gratulacje Langerob!!!!! :)

langerob25
07-04-2009, 11:13
Dziękuje wszystkim za gratulacje.Już niedługo zacznę praktykować ,a nie tylko teoretyzować :D

igma
07-04-2009, 13:12
W swoim dzienniku dodałam 4 nowe zdjęcia z budowy,dziś myślę że będzie ich więcej,pogoda dopisuje :D
Zastanawialiśmy się nad szerokością okna w kuchni 90cm czy 100? Mam pytanie do Igma jaka jest szerokość okna u Was w kuchni?

wszystkie trzy otwory okienne na dole mają 120 cm (120szer.x150wys.), powiększyliśmy i nie żałujemy :D
Jeśli będziesz wybierała białe okna to wiem, że takie wymiary są standardowe więc będzie taniej, ale warto przejść się do biura gdzie będziecie zamawiali okna i zapytać czy mają standardy i czy są one w niższych cenach itd.

norola
07-04-2009, 18:42
W swoim dzienniku dodałam 4 nowe zdjęcia z budowy,dziś myślę że będzie ich więcej,pogoda dopisuje :D
Zastanawialiśmy się nad szerokością okna w kuchni 90cm czy 100? Mam pytanie do Igma jaka jest szerokość okna u Was w kuchni?

wszystkie trzy otwory okienne na dole mają 120 cm (120szer.x150wys.), powiększyliśmy i nie żałujemy :D
Jeśli będziesz wybierała białe okna to wiem, że takie wymiary są standardowe więc będzie taniej, ale warto przejść się do biura gdzie będziecie zamawiali okna i zapytać czy mają standardy i czy są one w niższych cenach itd.

dziękuję za odpowiedź,a w moim dzienniku nowe zdjęcia :P

Mariusz22
07-04-2009, 19:20
Langerob25 gratulacje i czekamy na zdjęcia z placu boju :D . U nas zaczeliśmy murowanie ścian i juz po dwuch dniach widać zarys domu :)

langerob25
07-04-2009, 19:24
No właśnie pezd chwilą widziałem fotki :D Rzeczywiście już widać zarysy.Oby tak dalej.

annaoj20008
07-04-2009, 20:30
@langerob, gratulacje. Kiedy zaczynasz?

burifanek
07-04-2009, 21:16
GRATULUJĘ!!!!!!!!!!! langerob25 spóżniłam się trochę ale ostatnio jakoś tutaj nie zaglądałam teraz pozostaje tylko czekać aż się zacznie :D

langerob25
07-04-2009, 21:17
Koniec maja początek budowy.Mam nadzieję,że do końca czerwca coś będzie widać,bo wtedy muszę wyjechać na ok 5 tygodni.A potem reszta.Wg planów do końca września SSO, mam nadzieję ...

annaoj20008
07-04-2009, 21:21
Może razem ruszymy? chociaż watpię, bo okazało sie że są niedoróbki w przyłączach. Trzeba będzie chyba wystąpić o warunki budowy przył. gazu. To obecne mamy po prawej stronie budynku, a w naszej Salsie ma byc po lewej.Oto dowód na kolejna niedoróbke ze stronu prowadzacego biura! zgroza! :evil:

burifanek
07-04-2009, 21:27
U Nas mury się wznoszą z prędkością światła :D muszą nadrabiać straty wynikłe z opóżnienia gdyż śnieg nie chciał zniknąć z Naszej działki przez dłuuuuuuuugi czas,zresztą mamy go tam jeszcze trochę :x Czekam na zdjęcia jak podeślą to zaraz dodam do chomika :D


http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=budowanie

norola
08-04-2009, 07:00
Langerob25 gratulacje i czekamy na zdjęcia z placu boju :D . U nas zaczeliśmy murowanie ścian i juz po dwuch dniach widać zarys domu :)

:lol: :lol: :lol: zupełnie jakbym widziała swoją Salsę-jesteśmy na tym samym etapie budowy :D ale fajnie hehe

Mariusz22
08-04-2009, 17:46
Mam nadzieję że nie będziemy się ścigać :D :D [/b]

norola
09-04-2009, 07:03
Mam nadzieję że nie będziemy się ścigać :D :D [/b]

:lol:
i chyba dobrze widzę że masz zmniejszony otwór na drzwi wejściowe? jeśli tak to powiem Ci że my też :lol:

Mariusz22
09-04-2009, 18:19
Dokładnie tak :D . Żona nie chciała takich drzwi jak w projekcie. Jutro już chyba ściany będą wybudowane do samego welbunku :D

burifanek
09-04-2009, 19:56
Widzę że wszyscy ostro budują :D u Mnie też nie próżnują połowa domku już stoi :D :D :D

burifanek
09-04-2009, 20:20
Zapomniałam wkleić chomika ze zdjęciami już się poprawiam :D

annaoj20008
09-04-2009, 23:21
@norola, jaką masz wielkość otworu drzwi wejściowych, po zmniejszeniu?
Śmieszne dzióbki mają te wejściowe schody( po bokach), będzie to praktyczne?

norola
10-04-2009, 06:27
@norola, jaką masz wielkość otworu drzwi wejściowych, po zmniejszeniu?
Śmieszne dzióbki mają te wejściowe schody( po bokach), będzie to praktyczne?
z tego co pamiętam to chyba 100 cm zostawiliśmy,a dzióbki jak to nazwałaś,dlaczego miałyby być nie praktyczne? :roll: dla mnie to są normalne schody i jestem z nich ogromnie zadowolona :D

igma
10-04-2009, 07:35
@norola, jaką masz wielkość otworu drzwi wejściowych, po zmniejszeniu?
Śmieszne dzióbki mają te wejściowe schody( po bokach), będzie to praktyczne?
z tego co pamiętam to chyba 100 cm zostawiliśmy,a dzióbki jak to nazwałaś,dlaczego miałyby być nie praktyczne? :roll: dla mnie to są normalne schody i jestem z nich ogromnie zadowolona :D

Faktycznie, inaczej wyglądają te schody; praktyczne czy nie, jedno jest pewne jeśli będą tam płytki to będzie miał płytkarz więcej zabawy :wink:

A jakie wymiary otworów okiennych robisz?

igma
10-04-2009, 07:41
Widzę że wszyscy ostro budują :D u Mnie też nie próżnują połowa domku już stoi :D :D :D

Pięknie rośnie domek. Twoje schody najbardziej mi się podobają ( z tych salsowych ). Moje jeszcze nie są dopracowane, będziemy jeszcze coś tam podlewać betonem, ale na razie o tym nie myślę :roll:

norola
10-04-2009, 08:40
@norola, jaką masz wielkość otworu drzwi wejściowych, po zmniejszeniu?
Śmieszne dzióbki mają te wejściowe schody( po bokach), będzie to praktyczne?
z tego co pamiętam to chyba 100 cm zostawiliśmy,a dzióbki jak to nazwałaś,dlaczego miałyby być nie praktyczne? :roll: dla mnie to są normalne schody i jestem z nich ogromnie zadowolona :D

Faktycznie, inaczej wyglądają te schody; praktyczne czy nie, jedno jest pewne jeśli będą tam płytki to będzie miał płytkarz więcej zabawy :wink:

A jakie wymiary otworów okiennych robisz?
schody robił mój tato,który będzie też moim płytkarzem,więc wiedział co robi :wink:

burifanek
10-04-2009, 16:19
Widzę że wszyscy ostro budują :D u Mnie też nie próżnują połowa domku już stoi :D :D :D

Pięknie rośnie domek. Twoje schody najbardziej mi się podobają ( z tych salsowych ). Moje jeszcze nie są dopracowane, będziemy jeszcze coś tam podlewać betonem, ale na razie o tym nie myślę :roll:


Dziękuję,dziękuję za miłe słowa odnośnie schodów :oops: rzeczywiście ładnie wykonwcy wyszły,pewnie się przyłożył :D Pogoda dopisuje więc z niecierpliwością czekamy na dalsze efekty prac.Teraz zastanawiamy się nad schodami wewnętrznymi będą wylewane z betonu tylko jeszcze nie wiem jakie :roll: może podpatrzę od BG bo ona ma też betonowe a tak prawie każdy z Was robi drewniane więc nie mam zbytnio rozeznania.

maluchna26
11-04-2009, 09:28
Do wszystkich Salsowiczów:


(`*•.¸ (`*•.¸ ¸.•*´) ¸.•*´)

*******@--@--@
******@------------@
****@-----------------@
***@--------------------@
**@-----------------------@
**@-(\(\-----------/)/)----@
**@-(=':')-------(':'=)----@
**@(..(")(")..(")(")..)----@
***@---------------------@
*****@----------------@
********@--@--@
Niech Wam jajeczko dobrze smakuje,
bogaty zajączek uśmiechem czaruje.
Mały kurczaczek spełni marzenia,
wiary, radości, miłości, spełnienia.
Pozdrawiam;)

Michasia
11-04-2009, 10:12
Dla wszystkich salsowoczów....

Kiedy Wielka Noc nastanie,
życzę wam na
Zmartwychwstanie
dużo szczęścia i radości,
które niechaj zawsze gości
w dobrym sercu,
w jasnej duszy
i niech wszystkie żale zgłuszy.

Pozdrawiam.... :)

burifanek
11-04-2009, 11:01
Wesołego zająca co śmieje się bez końca
Szczerbatego barana co beczy od rana
Radości bez liku i pisanek w koszyku


Wszystkim Salsowiczom życzy Burifanek


http://img16.imageshack.us/img16/3706/134054.gif (http://img16.imageshack.us/my.php?image=134054.gif)
http://img16.imageshack.us/img16/134054.gif/1/w512.png (http://g.imageshack.us/img16/134054.gif/1/)

KUZMA
11-04-2009, 12:06
Zajączka słodkiego,
Śmingusa mokrego,
pisanek kolorowych,
Świąt wesołych i zdrowych,


życzy kuzma :)

ANNJAK3005
11-04-2009, 15:25
Zdrowych ,wesołych Świąt, smacznego jajka i mokrego dyngusa dla wszystkich salsowiczów :D pozdrowienia

langerob25
11-04-2009, 17:34
http://img401.imageshack.us/img401/157/0060.gif

annaoj20008
11-04-2009, 21:50
Malutki baranek ma złote różki,
pilnuje pisanek na trawce z rzeżuszki,
gdy nikt nie widzi chorągiewką buja
i cicho beczy wesołego Alleluja:)

Wszystkim Salsowiczom........annaoj20008 :)

norola
16-04-2009, 06:58
ale cichutko na forum:)) u nas mury pną się do góry :D jeszcze trochę i będziemy zamawiać strop :lol:

Mariusz22
16-04-2009, 18:48
Ja dzisiej zalewałem nadproża ,a na sobotę planujemy szlowanie stropu :D . Szkoda tylko że urlop już mi się kończy :cry:

norola
16-04-2009, 18:50
mamy już otwory okienne na dole :D w moim dzienniku 3 nowe zdjecia :P

norola
16-04-2009, 18:51
Ja dzisiej zalewałem nadproża ,a na sobotę planujemy szlowanie stropu :D . Szkoda tylko że urlop już mi się kończy :cry:

no to czekamy na jakieś nowe zdjęcia :wink:

burifanek
16-04-2009, 19:09
mamy już otwory okienne na dole :D w moim dzienniku 3 nowe zdjecia :P

Widziałam :D domek coraz większy u Nas podobny etap z tym że nadproża założone teraz zbroją strop jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu będą zalewać :)

ewula83
17-04-2009, 15:09
Wczoraj byliśmy u geodety- prawdopodobnie w przyszłym tygodniu wytyczymy budynek. Zależy to głównie od murarza- czy będzie miał czas zająć się naszymi fundamentami. Jeśli dobrze pójdzie to i u nas coś zacznie się dziać. :D

KUZMA
17-04-2009, 16:51
Pieknie domki rosna :) Miło patrzeć :):):)
U Nas w przyszlym tygodniu bedzie stawiana więźba :)
Zdjęć tradycyjnie brak :(

annaoj20008
17-04-2009, 19:38
Ale Wam zazdroszczę :wink:
Ja niestety czekam na nowe warunki dla przyłacza gazu. Wiedziałam, że trzeba złożyć o nowe, ale Biuro( czyt. mądry pan z biura projektowego)był przekonany, że będzie ok i zwodził przez 3 tygodnie.
I tak kolejne dni płyną a mnie roznosi.
Wniosek o PnB złożony a tu taka wpadka... wystrzegajcie sie takich zawodowców( rada dla przyszłych Bobów Budowniczych :( )

burifanek
17-04-2009, 21:06
Ale Wam zazdroszczę :wink:
Ja niestety czekam na nowe warunki dla przyłacza gazu. Wiedziałam, że trzeba złożyć o nowe, ale Biuro( czyt. mądry pan z biura projektowego)był przekonany, że będzie ok i zwodził przez 3 tygodnie.
I tak kolejne dni płyną a mnie roznosi.
Wniosek o PnB złożony a tu taka wpadka... wystrzegajcie sie takich zawodowców( rada dla przyszłych Bobów Budowniczych :( )

Współczuję Ci biedaczko :cry: tak to nieraz bywa z tymi biurami...nie wszystko układa się tak jakbyśmy chcieli :-? ale nie przejmuj się powoli się poukłada i też w końcu zaczniecie przecież ciągle czekać nie możecie :D

U Nas prace postępują do przodu,prawie dziennie prowadzimy rozmowy telefoniczne i ustalamy szczegóły,dostajemy od wykonawcy zdjęcia co jest dla Nas bardzo ważne bo niestety nie możemy uczestniczyć w budowie ale jak na razie wszystko idzie dobrze i jesteśmy dobrej myśli że do końca tak będzie :wink: W miarę postępu prac wrzucam fotki do Chomika więc możecie przeglądać :)

langerob25
18-04-2009, 12:57
No,no.Domy rosną jak grzyby po deszczu.Coraz bogatsze to nasze forum

burifanek
18-04-2009, 14:45
No,no.Domy rosną jak grzyby po deszczu.Coraz bogatsze to nasze forum

Teraz czekamy na Ciebie langerob25 :D :D :D

shira3
19-04-2009, 08:50
Długo mnie tu nie było - zakręcona jestem jak sznurek w kieszeni....na razie sam sznurek bo...czekam na kredyt :/ Mam już pozwolenie na budowę! Na działce wycięte niektóre drzewa i zepchnięty humus :) Jak panowie bankowcy wreszcie się namyślą - zaczynamy! Ekipa już przebiera nogami - mamy 1,5 miesiąca opóźnienia! Pan projektant od adaptacji nam to załatwił :x Teraz czekamy na decyzję banku - trzymajcie kciuki :) Pozdrawiam wszystkich.

igma
19-04-2009, 20:45
Witajcie Kochani :)
Cieszę się, że macie upragnione pozwolenia, że Wasze domki rosną, ale jeszcze bardziej się cieszę, że mam to już daleko za sobą, ufff :wink: :lol:

P.S. Są nowe zdjęcia w moim dzienniku

norola
20-04-2009, 08:42
Witajcie Kochani :)
Cieszę się, że macie upragnione pozwolenia, że Wasze domki rosną, ale jeszcze bardziej się cieszę, że mam to już daleko za sobą, ufff :wink: :lol:

P.S. Są nowe zdjęcia w moim dzienniku

jak dobrze w poniedziałek z rana obejrzeć sobie w dzienniku igmy nowe zdjęcia :D Czy kolor domku to pastelowy fiolet?

langerob25
20-04-2009, 11:53
No ten rok będzie obfity w nowe Salsy.@Ewula83, @Shira3,mam nadzieję ,że ja też niedługo :D No coraz większe postępy u Burifanka i Noroli. Ja już mam uprawomocnione PnB,na działce nawieziono piasku do zasypywania fundamentu.Gdzieś za ok.miesiąc ja też ruszam. Pozdrowienia

norola
20-04-2009, 12:08
No ten rok będzie obfity w nowe Salsy.@Ewula83, @Shira3,mam nadzieję ,że ja też niedługo :D No coraz większe postępy u Burifanka i Noroli. Ja już mam uprawomocnione PnB,na działce nawieziono piasku do zasypywania fundamentu.Gdzieś za ok.miesiąc ja też ruszam. Pozdrowienia

o to będziemy razem w gronie budujących.Jutro już chyba dojdą do poziomu stropu,trzeba juz zamawiać :D

annaoj20008
20-04-2009, 20:00
Bardzo pomocne są te Wasze zdjęcia :) , szczególnie te @igmy, bo widać Salsę w całej okazałości i można jeszcze pewne rzeczy przemyśleć.

norola
21-04-2009, 06:48
Do IGMA- Wasz domek wygląda naprawdę fajnie,czekamy na zdjęcią z wewnątrz :P

ewula83
21-04-2009, 19:25
TEGO DNIA WYCZEKIWAŁAM OD DAWNA. W PONIEDZIAŁEK UPRAWOMOCNIŁO SIE NASZA PNB, A JUTRO RUSZAMY NA PIERWSZE ZAKUPY ZWIĄZANE Z NASZYM DOMKIEM (STAL, CEMENT ITP). JUŻ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAC BUDOWY- NASI PRZYJACIELE BUDUJĄ SIĘ KILKA METRÓW OD NAS. KIEDY WIDZE ICH MURY TO AZ MNIE COŚ ZATYKA. MARZY MI SIE CHOC PODOBNY ETAP BUDOWY...

ba-sia3
21-04-2009, 20:15
Witam znowu nie byłam na forum sto lat
ale mam zdjęcia,
nareszcie ruszyliśmy z budową na tej stronie http://chomikuj.pl/ba-sia3
są pierwsze zdjęcia.
Mistrzem fotografii to ja nie jestem ale coś tam widać i panowie muraże ładnie pozowali.

pozdrawiam

igma
21-04-2009, 21:02
Witam ba-sia3
Super, że już ruszyliście z budową :) Zobaczysz jak szybko zleci, my niedawno zaczynaliśmy a tu już zbliżamy się do końca :D
Będziecie się musieli trochę napracować, bo widzę, że piękny domek obok Waszego stoi :wink:
Powodzenia

igma
21-04-2009, 21:56
Do IGMA- Wasz domek wygląda naprawdę fajnie,czekamy na zdjęcią z wewnątrz :P
Dzięki. Dzisiaj jeszcze nie mam zdjęć z wewnątrz, Panowie od tynków zaczynają wcześnie rano i bardzo późno kończą. Ciężko jest tam wejść gdy pracują, mało miejsca i strasznie brudno :wink: Ale już prosiłam męża żeby zrobił fotki przed ich przyjazdem więc jak on nie zapomni to na pewno będą.

norola
22-04-2009, 07:25
Witam znowu nie byłam na forum sto lat
ale mam zdjęcia,
nareszcie ruszyliśmy z budową na tej stronie http://chomikuj.pl/ba-sia3
są pierwsze zdjęcia.
Mistrzem fotografii to ja nie jestem ale coś tam widać i panowie muraże ładnie pozowali.

pozdrawiam

no i mamy kolejny dziennik budowy na forum :D My dziś zamawiamy strop,bo będzie w nast.tyg już układany.Dziś będą nowe zdjęcia w chomiku :wink:

ciekawe co się dzieje z Moniką i Maćkiem,dawno sie nie odzywali i nie mają od dłuższego czasu żadnych nowych zdjęć w dzienniku,i czy jeszcze czasem BG nas tu podgląda? :D

igma
22-04-2009, 15:13
Wiecie co zawsze się zastanawiałam dlaczego niektórzy forumowicze przestają pisać dzienniki budowy, przestają tak bez słowa, zwyczajnie znikają
i domyśliłam się kilku powodów - nie mają czasu, nie mają już ochoty dzielić się widokami swojego domku, ktoś ich do tego zniechęcił itp.itd., ale nawet przez myśl mi nie przeszło, że niektórzy przestają pisać, bo nagle się okazuje, że nie mają już pieniędzy na inne roboty budowlane czy też wykończenia, a głupio tak pisać, "a tym postem kończymy nasz dziennik bo nie mamy już pieniążków" :wink: więc znikają. Oświeciło mnie kiedy pomyślałam sobie, że mnie może spotkać ten sam los :cry:

langerob25
22-04-2009, 16:18
Pewnie to jeden z powodów.Chociaż najważniejszy to pewnie strach przed kradzieżą.Złodziej pozna doskonale rozkład domu i sprzętu po fotkach i ułatwia mu to pracę.A nawet rozmieszczenie czujek i tego rodzaju rzeczy.Ale u wielu przychodzi pewnie taki moment ,że kończą się pieniążki i nie ma się czym chwalić.

igma
22-04-2009, 16:38
Jeśli ktoś zakończył pisanie dziennika w obawie przed kradzieżą to jaki był sens zaczynać taki dziennik?
Uważam, że nie ma potrzeby pokazywać innym jaki się ma sprzęty w domu bo i rzeczywiście po co kusić los, ale dziennik budowy to w zasadzie wątek w którym powinniśmy pokazywać nasze budowy do stanu pod klucz, a reszta to już wolna wola :D

norola
22-04-2009, 18:06
wstawiłam 3 nowe zdjęcia. Obawy przed pokazywaniem domku,czy kradzieżą w sumie rozumiem,ale zawsze można nie odkrywać się do końca.Chociaż przypuszczam że większosć rezygnuje z prowadzenia dziennika z innych powodów :-?

ba-sia3
22-04-2009, 20:52
ja pojawiam sie i znikam na forum ponieważ jestem troszkę leniem i nie chce mi sie duuuużo pisać, albo zwyczajnie nie mam czasu, albo padam wieczorem na twarz.
to :) tak w kwestii wytłumaczenie :wink: . Ale postaram sie częściej coś skrobnąć.

A na budowie już prawie stan zero ukończony. Cieszę sie bardzo. Mój mąż, który budowę podziwia tylko na zdjęciach też bardzo zadowolony, więc wszystko ok.

Ostatnio spotkała mnie ciekawa przygoda, odwoziłam męża i w czasie jazdy mąż mówi patrz salsa, taka jak nasza, niestety nie mieliśmy czasu zatrzymać się i podziwiać, więc kiedy już wracałam sama postanowiłam wejść do środka i obejrzeć sobie troszkę, miałam szczęście, bo akurat byli murarze, chyba nie wzbudziłam podejrzeń, bo mnie wpuścili. 8)
Zobaczyłam i nareszcie wiem jak to wszystko będzie wyglądało. :roll: Bo nie bardzo przemawiały do mnie rysunki.


A tak na marginesie czy ktoś z forumowiiczów buduje salsę w okolicach Radomska?
Na dziś kończę swój przydługi i dość pokrętny wywód :lol:

burifanek
23-04-2009, 08:16
norola
Czy wstawiłaś szerokie nadproże nad drzwiami wejściowymi gdybyś kiedyś przypadkiem chciała zmienić drzwi na szersze? bo Ja tak właśnie zrobiłam bo kto to wie co może Mi za kilka lat przyjść do głowy :roll:

norola
23-04-2009, 09:15
norola
Czy wstawiłaś szerokie nadproże nad drzwiami wejściowymi gdybyś kiedyś przypadkiem chciała zmienić drzwi na szersze? bo Ja tak właśnie zrobiłam bo kto to wie co może Mi za kilka lat przyjść do głowy :roll:

w sumie to chyba nie dlatego wstawiliśmy to szersze nadproże,ale dlaczego to nie wiem :roll: muszę męża podpytać :D a może tez sie kiedys wstawi szersze drzwi,heh. Chociaż wolę węższe :P

ba-sia3
25-04-2009, 23:34
mam pytanie czy można stosować zwykłą smolę do pomalowania fundamentów od wewnątrz?

igma
26-04-2009, 08:41
mam pytanie czy można stosować zwykłą smolę do pomalowania fundamentów od wewnątrz?

Dlaczego zwykłą smołę? Ja niestety nie wiem czy można.

igma
26-04-2009, 21:21
ANNJAK3005 Dzieje się coś u Was w domku? Żadnych nowych zdjęć nie ma :(

W ogóle wszystkich chyba wywiało gdzieś, ... gdzie... brak netu?

Michasia
26-04-2009, 23:24
Igma Twój domek jest prześliczny i nie mogę się na niego napatrzeć. Czekam na następne zdjęcia i ciągle sprawdzam dzienniki innych salsowiczów ale nic się nie dzieje :-? Pozdrawiam wszystkich serdecznie. :)

norola
27-04-2009, 06:41
Igma Twój domek jest prześliczny i nie mogę się na niego napatrzeć. Czekam na następne zdjęcia i ciągle sprawdzam dzienniki innych salsowiczów ale nic się nie dzieje :-? Pozdrawiam wszystkich serdecznie. :)

Mnie też się podoba domek Igmy :D Ja postaram się dziś wstawić nowe zdjęcia,bo będę na budowie :P

igma
27-04-2009, 15:18
Igma Twój domek jest prześliczny i nie mogę się na niego napatrzeć. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. :)

Mnie też się podoba domek Igmy

Dzięki

norola
28-04-2009, 07:52
wczoraj dodałam nowe zdjęcia do swojego dziennika.Jesteśmy coraz bliżej stropu.Mamy też już postawiony garaż :D

chwilowo ucichło nasze forum,dawno nie pokazywał się Mariusz22, Małgorzata 36, Sienna, Inzynieroo.Gdzie oni się podziewają? :roll:

igma
28-04-2009, 11:53
Właśnie. Robert też się nie odzywa, miał zaczynać chyba w maju. Czy coś się zmieniło?
Chętnie zobaczyłabym nowe zdjęcia Małgorzaty, Małgosiu pokaż nam kilka świeżych fotek

langerob25
28-04-2009, 16:27
Właśnie. Robert też się nie odzywa, miał zaczynać chyba w maju. Czy coś się zmieniło?
Chętnie zobaczyłabym nowe zdjęcia Małgorzaty, Małgosiu pokaż nam kilka świeżych fotek

Jestem,cały czas czytam,ale nie miałem nic nowego do powiedzenia.Chociaż nie.Dzisiaj dostałem wiadomość od architekta,że PnB ostatecznie uprawomocnione,mam zarejestrowany dziennik budowy.Nic tylko zaczynać .Ale zaczynam dopiero pod koniec maja.Co więcej? Moi studniarze gdzioeś utknęli,więc na razie nie ma studni.Wspólnie z dwoma innymi sąsiadami robimy projekt przyłącza wod -kan.Chociaż jeśli z wodą sprawa jest jasna ,to z kanalizą gorzej.Duży koszt i jeśli gmina nie pomoże to chyba nici z kanalizacji.Wtedy zrobimy wspólnie przyłącz wodny.A każdy z nas rozważa ewentualnie POŚ.Wtedy będę podglądał IGMĘ ,bo chyba chce też robić.
Ja też chętnie zobaczyłbym jakieś fotki Małgorzaty i innych pewnie zapracowanych Salsowiczów

:D

Mariusz22
28-04-2009, 19:12
Sorki ale miałem awarie komputera i dopiero dzisiej mogłem odwiedzić nasze forum :)

burifanek
28-04-2009, 19:50
No wszyscy wywołani do apelu!!!!!!!! a o Mnie to nikt nie pyta :cry:
W czwartek u Mnie zalewają strop i schody pogoda dopisuje robotnicy się uwijają jak tylko mogą a Mnie tylko kasy ubywa :( czekam z niecierpliwością na nowe zdjęcia,może jutro coś podeślą...:D

annaoj20008
28-04-2009, 22:07
Hurrraaaaaaaaaaaaaaaaaa !

Mamy Pozwolenie na budowę. :P :P

Dzisiaj załatwiałam prądy budowlane, w czwartek mają podrzucić blaszaczka i zaczynamy małe trzęsienie ziemii ok. 20 maja.

Czy trzeba mieć prawomocne PnB aby zgłosić w Nadzorze Budowlanym chęć rozpoczęcia robót?
Samo rozpoczęcie robót to wiem, że po uprawomocnieniu.

Michasia
29-04-2009, 01:15
Do burifanek:

Oczywiście, że o Tobie pamiętamy!!!! :D I już nie mogę doczekać się nowych zdjęć. Twoja salsa coraz piękniejsza i podoba mi się, że jest na dość wysokim fundamencie. Też chciałabym taki ale nie wiem czy przypadkiem nie trzeba pytać o zgodę autora projektu (projektanta) jeśli chciałabym podnieść fundament na troszkę więcej niż 50cm nad poziom ziemi do wylanych posadzek.

Co o tym myślicie??? :)

Gratulacje Annaoj20008!!! Czekamy na zdjęcia 8) :lol:

norola
29-04-2009, 07:04
Do burifanek:

Oczywiście, że o Tobie pamiętamy!!!! :D I już nie mogę doczekać się nowych zdjęć. Twoja salsa coraz piękniejsza i podoba mi się, że jest na dość wysokim fundamencie. Też chciałabym taki ale nie wiem czy przypadkiem nie trzeba pytać o zgodę autora projektu (projektanta) jeśli chciałabym podnieść fundament na troszkę więcej niż 50cm nad poziom ziemi do wylanych posadzek.

Co o tym myślicie??? :)

Gratulacje Annaoj20008!!! Czekamy na zdjęcia 8) :lol:

u mnie też jest wyższy fundament ale z tego powodu,że domek stoi na górce :) myślę że nie trzeba pytać o zgodę projektanta na podniesienie fundamentu(tak mi się wydaję,chyba że jestem w błędzie).
A nasze forum trochę ożyło :lol: O burifanek nie pytałam gdzie się podziewa bo zaglądasz do nas często :P
Do Mariusza22 na jakim jesteś etapie budowy?ciekawa jestem czy nadal idziemy "łeb w łeb" :wink: :D

burifanek
29-04-2009, 07:55
[quote="Michasia"]Do burifanek:

Oczywiście, że o Tobie pamiętamy!!!! :D I już nie mogę doczekać się nowych zdjęć. Twoja salsa coraz piękniejsza i podoba mi się, że jest na dość wysokim fundamencie. Też chciałabym taki ale nie wiem czy przypadkiem nie trzeba pytać o zgodę autora projektu (projektanta) jeśli chciałabym podnieść fundament na troszkę więcej niż 50cm nad poziom ziemi do wylanych posadzek.

Co o tym myślicie??? :)

Witaj Michasiu
w sumie wygląda to tak że fundament powinien być tak jak w projekcie ale tylko ta część co wystaje z ziemi z tym że nie zawsze musi...druga sprawa dotycząca jego wysokości albo głębokości zależy od strefy przemarzania gruntu gdzie budujecie domek a w każdym rejonie Polski jest inna każdy wykonwca robi według siebie Mój powiedział że to są góry i fundament musi być wyższy a co za tym idzie pewnie będzie też cieplej od podłogi.Nikogo o zgodę nie pytałam zrobił jak uważał dużo też zależy od kierownika budowy czy Ci podpisze i wyda zgodę ale z tym też nie powinno być problemu wszystko jest do przeskoczenia to Ty budujesz dom i mają go dla Ciebie zrobić tak jak sobie to wymyślisz. Wiesz mamy też tam lekki spadek w stronę strumyka i jest trochę wyżej wystający z ziemi bo tam wejście do kotłowni będzie z ogródka bez żadnych schodków żeby sobie życia nie utrudniać :D

burifanek
29-04-2009, 07:58
[quote="annaoj20008"]Hurrraaaaaaaaaaaaaaaaaa !

Mamy Pozwolenie na budowę. :P :P

Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

igma
29-04-2009, 08:35
Czy trzeba mieć prawomocne PnB aby zgłosić w Nadzorze Budowlanym chęć rozpoczęcia robót?
Samo rozpoczęcie robót to wiem, że po uprawomocnieniu.

Nie trzeba mieć uprawomocnionego PnB, im prędzej zgłosisz rozpoczęcie robót tym szybciej zaczniesz budowę

Zakrzów
29-04-2009, 09:46
Witam serdecznie, tez zamierzam budować Salsę, z garażem. Mam pytanie do igmy. Czy Wasze okno na taras jest przesuwne? Jaki był koszt takiego okna?

igma
29-04-2009, 10:07
Witam serdecznie, tez zamierzam budować Salsę, z garażem. Mam pytanie do igmy. Czy Wasze okno na taras jest przesuwne? Jaki był koszt takiego okna?

Nasze okno jest przesuwne, z potrójną szybą (dwa środkowe okna, boczne to fix-y), wym. 3960x2340, jest PCV-barwione w masie, ma szprosy i kosztowało 6750 brutto. Piszę o tych wszystkich szczegółach, bo one wszystkie mają duże znaczenie w przypadku kształtowania się ceny :)
Okno przesuwne ma naprawdę dużo zalet i póki co żadnych wad, bardzo polecam

Zakrzów
29-04-2009, 12:58
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Ja napiszę więcej jak dopracuję kilka szczegółów, aby nie zapeszać :)

langerob25
29-04-2009, 20:32
Się ruch zrobił :D
Cześć @Zakrzów. Jakiś swojak chce budować Salsę?
Ja będę podnosił stan zero o 50 cm.Później obsypię ziemią do pierwotnego stanu.Działka leży nad malutką rzeczką i obawiam się wylania, bo takie małe to najbardziej zdradliwe są. Architekt naniósł na zagospodarowanie wysokość stanu '0' podniesione o 50 cm .

Burifanek to u Ciebie jutro wielki dzień? Już będzie strop
:D

Annaoj20008 to zaczniemy w podobnym czasie :D

ANNJAK3005
29-04-2009, 21:54
Witam was i chce sie wytłumaczyc .Nie mogłam pisac bo niestety moj komputer siadł ,ale kupiłam laptopa i w koncu mogę coś napisac i poczytac a wiele sie dzieje,gratuluje początku budowy i powodzenia ,igma ślicznie wygląda twoja salsa . U nas już troche się działo pomalowane ściany na poddaszu i położone panele na dole wykafelkowany salon i kuchnia ,a teraz zaczynamy kafelkowac łazienki ,tylko nie mam pojęcia jak pomalowac salon może podpowiecie mi coś :lol: . obiecuję wkleic zdjęcia postaram sie jutro to zrobic. fajnie znowu czytac i pisac do Was nie moglam się doczekac, teraz bede na bieżąco ,mąż stwierdził ze jestem uzależniona :D :D :roll: może i tak ,ale to fajne uzależnienie :lol:

igma
30-04-2009, 06:38
Witam was i chce sie wytłumaczyc .Nie mogłam pisac bo niestety moj komputer siadł ,ale kupiłam laptopa i w koncu mogę coś napisac i poczytac a wiele sie dzieje,gratuluje początku budowy i powodzenia ,igma ślicznie wygląda twoja salsa . U nas już troche się działo pomalowane ściany na poddaszu i położone panele na dole wykafelkowany salon i kuchnia ,a teraz zaczynamy kafelkowac łazienki ,tylko nie mam pojęcia jak pomalowac salon może podpowiecie mi coś :lol: . obiecuję wkleic zdjęcia postaram sie jutro to zrobic. fajnie znowu czytac i pisac do Was nie moglam się doczekac, teraz bede na bieżąco ,mąż stwierdził ze jestem uzależniona :D :D :roll: może i tak ,ale to fajne uzależnienie :lol:

Aniu, czekam na zdjęcia z ogrooooooomną niecierpliwością :lol:

norola
30-04-2009, 06:55
oooo wywołałam prawie wszystkich i dobrze :D dziś przywożą u nas strop :P

burifanek
30-04-2009, 22:20
U Nas strop zalany :D :D :D a z okazjii 1 Maja pracownicy świętują no i wrócą dopiero w poniedziałek :cry:

norola
01-05-2009, 08:47
U Nas strop zalany :D :D :D a z okazjii 1 Maja pracownicy świętują no i wrócą dopiero w poniedziałek :cry:

gratulacje, nasz strop jeszcze czeka w paletach :lol:

norola
02-05-2009, 07:46
a jednak u nas belki stropowe już w większości położone,w nast. tyg. pewnie będzie już gotowy :D w chomiku nowe zdjęcia,zapraszam :P

burifanek
02-05-2009, 08:21
a jednak u nas belki stropowe już w większości położone,w nast. tyg. pewnie będzie już gotowy :D w chomiku nowe zdjęcia,zapraszam :P

Pooglądałam sobie nowe zdjęcia i wiesz powiem Ci ładny będziesz mieć kominek My też myślimy dostawić go do komina prawą stroną żeby nie zajmował sporo miejsca a najbardziej podobają Mi się półeczki koło kominka piątka dla taty :D chcę takie zrobić gdzieś w domy tylko ze szklanymi półeczkami i większe bo bardzo Mi się to podoba.Jednak nie próżnujecie belki stropowe już prawie całe rozłożone jeszcze trochę i będziesz po górze biegać :lol:

norola
02-05-2009, 10:15
a jednak u nas belki stropowe już w większości położone,w nast. tyg. pewnie będzie już gotowy :D w chomiku nowe zdjęcia,zapraszam :P

Pooglądałam sobie nowe zdjęcia i wiesz powiem Ci ładny będziesz mieć kominek My też myślimy dostawić go do komina prawą stroną żeby nie zajmował sporo miejsca a najbardziej podobają Mi się półeczki koło kominka piątka dla taty :D chcę takie zrobić gdzieś w domy tylko ze szklanymi półeczkami i większe bo bardzo Mi się to podoba.Jednak nie próżnujecie belki stropowe już prawie całe rozłożone jeszcze trochę i będziesz po górze biegać :lol:

a dziękuję :D :D :D z półeczek jestem bardzo zadowolona,a tacie nie wiem jak się wynagrodzę :lol:

ANNJAK3005
03-05-2009, 19:32
witam obiecalam kilka zdjęc ijesli macie ochote to zajrzyjcie na chomika .Rosną nasze salse jak grzybki super oglądalam dzienniki budowy.Pozdrowienia

burifanek
03-05-2009, 19:58
witam obiecalam kilka zdjęc ijesli macie ochote to zajrzyjcie na chomika .Rosną nasze salse jak grzybki super oglądalam dzienniki budowy.Pozdrowienia

Witaj chciałam pooglądać zdjęcia ale pisze jak otwieram ten Twój link z 25 strony że taki chomik nie istnieje popatrz co się stało i jak możesz wklej nowego :D

burifanek
03-05-2009, 20:09
ANNJAK3005

Otworzyłam link miałam zapisany w ulubionych :oops: no wiesz Ty już chyba nie długo przeprowadzać się będziesz :P zrobiliście duże postępy od ostatniego razu tylko gratulować domek wygląda na bardzo przestronny jak oglądam Twoje zdjęcia jest w nim bardzo jasno i przyjemnie.Mam pytanie odnośnie stelażu ze spłuczką w małej łazience jaki to wymiar chodzi Mi o szerokość bo chyba jest węższy niż geberit przynajmniej tak Mi się wydaje.

langerob25
03-05-2009, 20:24
No rzeczywiście postępy niesamowite.Rzeczywiście jakoś wszystko duże się wydaje.Mi to się podoba balustrada.Coś w moim guście:)

igma
03-05-2009, 21:15
Super ANNJAK3005!!
Najbardziej podobają mi się płytki( w salonie ), chcę podobne :D
Gdyby nie to, że łazienki jeszcze nie skończone, to rzeczywiście już można by mieszkać.

KUZMA
03-05-2009, 21:21
ANNJAK3005
pieknie :) kolory scian, podłogi , bardzo mi sie podobaja :) milo dla odmiany poogladac prawie gotowa do zameszkania Salse :) GRATULUJE :)

annaoj20008
03-05-2009, 21:42
No kochani, muszę powiedzieć, że zdjęcia Waszych domków są piękne.
@ANNJAK3005, fajnie wyglądają kolory w pokoikach, nie wspomnę już o salonie i płytkach. Bardzo podobne ostatnio oglądałam, tylko były prostokątne.
Dałaś mi możliwość zobaczenia po ułożeniu i potwierdziłaś mój wybór.
Zastanawiać się tylko będę, czy nie wprowadzić delikatnie drugiego koloru. Zobaczymy.
@norola, kominek i półeczki słodkie.
Napiszcie proszę jakie macie kominki (nazwa, firma) i ich wielkość.
Nasz ma być typowo ozdobny, myślę o półokrągłym, żeby zajął jak najmniej miejsca i zastanawiam się nad wielkością i mocą.
Doradźcie coś proszę, może dysponujecie jakimiś wizualizacjami?
Ja już o kominku, a dopiero pakowac zaczynam manele. Rozpoczynamy ok. 20 maja :o :roll:

burifanek
03-05-2009, 22:03
annaoj20008
Myślimy o takim wkładzie bo jest malutki a nie ma za bardzo miejsca żeby zbliżac się do okna bo za ciekawie to by nie wyglądało ale do tego jeszcze daleka droga

http://www.allegro.pl/item607863764_wklad_kominkowy_maja_12kw_osprzet_ko minki.html

burifanek
03-05-2009, 22:07
annaoj20008
Poczytaj tutaj jest też trochę zdjęć Ja tam często zaglądam co nowego :D

http://forum.muratordom.pl/kominki-nasze,t40057.htm

ANNJAK3005
04-05-2009, 14:24
Dziękuję za mile słowa ,łazienki zaczniemy jeszcze w tym tygodniu ,dzisiaj zaczeliśmy z mężem robic drewutnię bo mamy kominek z płaszczem wodnym a drewienko już schnie ,kafelkarz kończy garaż, w tym tygodniu też bedzie nam fachowiec skladał meble kuchenne a koło 15 bedą drzwi .Na pewno wkleję zdjęcia mój laptopik sprawuje się super więc nie będzie już problemów :D .Ajeśli chodzi o stelarz to nie wiem zmierzę i napiszę.

maluchna26
04-05-2009, 15:00
Hurrraaaaaaaaaaaaaaaaaa !

Mamy Pozwolenie na budowę. :P :P

Dzisiaj załatwiałam prądy budowlane, w czwartek mają podrzucić blaszaczka i zaczynamy małe trzęsienie ziemii ok. 20 maja.

Czy trzeba mieć prawomocne PnB aby zgłosić w Nadzorze Budowlanym chęć rozpoczęcia robót?
Samo rozpoczęcie robót to wiem, że po uprawomocnieniu.



A mogę się dowiedzieć ile czekaliście na to pozwolenie? Tak w przybliżeniu w miesiącach, tygodniach, bo my na samą mapkę czekamy już miesiąc. Przy okazji oczywiście serdecznie gratuluję i życzę udanego budowania Salsy.

igma
04-05-2009, 15:04
Dziękuję za mile słowa ,łazienki zaczniemy jeszcze w tym tygodniu ,dzisiaj zaczeliśmy z mężem robic drewutnię bo mamy kominek z płaszczem wodnym a drewienko już schnie ,kafelkarz kończy garaż, w tym tygodniu też bedzie nam fachowiec skladał meble kuchenne a koło 15 bedą drzwi .Na pewno wkleję zdjęcia mój laptopik sprawuje się super więc nie będzie już problemów :D .Ajeśli chodzi o stelarz to nie wiem zmierzę i napiszę.

och, jak ja bym już tak chciała...
Dzisiaj byłam w swoim domku (jak co dzień zresztą :lol: ), zrobiłam sobie kawę, usiadłam w salonie (bo na zewnątrz jakoś tak wiało :wink: ) Siedzę sobie, patrzę i nagle zauważam, że ktoś chodzi po działce sąsiadów, wychodzę , patrzę, pytam kto i okazuje się, że to właściciele tej działki, czyli moi sąsiedzi :) Poznaliśmy się, wypili ze mną kawę, porozmawialiśmy i muszę Wam powiedzieć, że fajnie tak usiąść sobie z sąsiadami na tarasie i napić się kawy :D zresztą w dosyć spartańskich warunkach, nie miałam cukru(ale powiedzieli, że nie słodzą - to tak jak ja ) i nie miałam nawet łyżeczki, więc gdy pytanie powinno brzmieć- ile łyżek kawy chcecie? - to dzisiaj brzmiało "ile widelców kawy chcecie?" hehe
:lol:

langerob25
04-05-2009, 16:28
A mogę się dowiedzieć ile czekaliście na to pozwolenie? Tak w przybliżeniu w miesiącach, tygodniach, bo my na samą mapkę czekamy już miesiąc. Przy okazji oczywiście serdecznie gratuluję i życzę udanego budowania Salsy.

Ja czekałem 8 tygodni.Ustawowo mają 65 dni czasu na wydanie PnB.Czytałem jeden wątek na forum,to jest to bardzo zróżnicowane w zależności od starostwa.Czasami ludzie dostają po 2 tygodniach:) .

Igma urządza sobie majówki w nowym domku :)

igma
04-05-2009, 16:31
Igma urządza sobie majówki w nowym domku :)

Pierwsza majówka była 1 dnia maja

annaoj20008
04-05-2009, 20:49
@maluchna 26, na samo pozwolenie czekaliśmy około miesiąca, w międzyczasie były drobne poprawki dokumentacji. Gdyby nie to, to może było by jeszcze szybciej.
Pakuję sie, pakuję... :wink: .Też zrobiliśmy jeszcze grilla, w otoczeniu starego domku... bo potem to tylko zostaną wspomnienia :cry: :lol:

annaoj20008
05-05-2009, 19:24
Czy ktoś z Was kochani jest na bieżąco z kredytami. Który bank ma najsensowniejsze propozycje.
Chcieliśmy brać we frankach w BGŻ, ale podobno juz nie chcą podpisywać.

burifanek
06-05-2009, 17:16
Czy ktoś z Was kochani jest na bieżąco z kredytami. Który bank ma najsensowniejsze propozycje.
Chcieliśmy brać we frankach w BGŻ, ale podobno juz nie chcą podpisywać.

Pracowałam kiedyś dla kilku Banków powiem Ci po pierwsze zastanów się czy wziąść kredyt w walucie? teraz skoki są niesamowite a nie liczyłabym na większe spadki.Zawsze najlepsze kredyty miało PKO BP i być może dalej mają musisz sprawdzić aktualną ofertę.Jako jedyny Bank dokładnie sprawdzają zdolność kredytową chodzi tutaj o zarobki netto i resztę wydatków na budżet domowy ale warunki kredytowania chyba mają najlepsze przynajmniej kiedyś mieli.Dużo Banków wycofuje się teraz z udzielania wysokich kredytów bo ludzie nabrali a teraz nie spłacają bo nie mają odpowiednich dochodów.

annaoj20008
06-05-2009, 22:04
No właśnie zaczeliśmy zastanawiać się nad walutą. Jutro bedę wiedziała coś więcej. Poprosilismy doradcę finansowego( znajoma) o zorientowanie się w ofertach banków, bo juz czas i kasa się kończy :x
Dzięki @burifanek za odpowiedz :wink:

norola
08-05-2009, 07:20
dziś będę na budowie,więc i zdjęcia nowe wstawię w dzienniku :D

a jak u innych forumowiczów? do IGMA na jakim jesteście teraz etapie? robicie coś dalej w domku? do BURIFANEK strop już wyschnął? :P

burifanek
08-05-2009, 07:39
dziś będę na budowie,więc i zdjęcia nowe wstawię w dzienniku :D

a jak u innych forumowiczów? do IGMA na jakim jesteście teraz etapie? robicie coś dalej w domku? do BURIFANEK strop już wyschnął? :P

No to czekamy na zdjęcia :D U Mnie kierownik powiedział że wchodzić można bo strop jest gotowy ale Moja Firma żeby nie próżnować cały tydzień wyskoczyła sobie na małą robótkę no i muszę teraz troszkę poczekać ale myślę że początkiem tygodnia znowu zaczną już się doczekać nie mogę :P

igma
08-05-2009, 07:46
Nie dzieje się nic specjalnego, takie tam drobne prace np. szlifowanie belek nad garażem. Musimy dzisiaj podlać pod kominek, bo już jest i niedługo będzie montowany. Dzisiaj będziemy wylewać posadzkę w kotłowni, musi już być żeby postawić te różne ciężkie wielkie zbiorniki, w poniedziałek zaczynamy hydraulikę. W zasadzie już cała hydraulika wybrana, wstępnie wybrałam już armaturę do łazienek, oczywiście jeszcze nie kupujemy, ale trzeba już się było zdecydować, żeby hydraulik wiedział jak robić instalacje. To tyle, po zakończeniu hydrauliki wylewanie posadzek. Pozdrowienia dla wszystkich :D

norola
09-05-2009, 09:35
no to troszkę u IGMY się dzieje.wczoraj cały dzień spędziliśmy na budowie-jesteśmy na etapie szalowania balkonów :P W dzienniku nowe zdjęcia :D

Mariusz22
09-05-2009, 16:51
Widzę że wszyscy uwijają się z robotą , my dzisej zalaliśmy strop kolejny etap prac zamknięty :D

Mariusz22
09-05-2009, 16:56
norola widzę że nadal jesteśmy na tym samym etapie budowy :D pozdrawiam.[/b]

norola
11-05-2009, 07:13
norola widzę że nadal jesteśmy na tym samym etapie budowy :D pozdrawiam.[/b]

oj chyba troszkę mnie przegoniłeś,powiedzmy że etap podobny :wink: :D :D

norola
13-05-2009, 06:54
I zaczęło się u nas zalewanie stropu :D jak narazie pogoda dopisuje-jest słonecznie ale chłodno :P

ANNJAK3005
15-05-2009, 20:30
kuchnia gotowa :lol: sypialnia przywieziona tylko poskladac kominek w poniedzialek ,drzw tez wiecie co sama nie wierze że to już koncówka ,ale nie moge sie doczekac wyprowadzki :wink: zdjecia wysle jak cos bedzie widac obiecuje

igma
16-05-2009, 17:51
kuchnia gotowa :lol: sypialnia przywieziona tylko poskladac kominek w poniedzialek ,drzw tez wiecie co sama nie wierze że to już koncówka ,ale nie moge sie doczekac wyprowadzki :wink: zdjecia wysle jak cos bedzie widac obiecuje

Czekam z niecierpliwością. Kiedy się wprowadzacie?

langerob25 znasz już dokładny termin rozpoczęcia budowy?

langerob25
16-05-2009, 18:28
langerob25 znasz już dokładny termin rozpoczęcia budowy?

Dokładnie nie wiem ,ale na 27 zamawiam ściąganie humusu,potem geodeta.Wykonawca twierdzi,że do końca maja zaczniemy.Mam nadzieję

ANNJAK3005
16-05-2009, 21:54
Chcemy pod koniec maja to dopiero bedzie wyścig ,ale mam nadzieje ze sie wyrobimy :lol:

ANNJAK3005
17-05-2009, 11:20
A oto moja kuchnia ,obejrzyjcie i powiedzcie czy Wam sie podoba jeszcze nie wszystko skonczone ,ale juz moge zrobic sobie kawe :lol: :lol: .Kominek zaczety ,ale skoncza dopiero kolo środy . www.chomikuj.pl/salsa17 folder początek

burifanek
17-05-2009, 12:17
A oto moja kuchnia ,obejrzyjcie i powiedzcie czy Wam sie podoba jeszcze nie wszystko skonczone ,ale juz moge zrobic sobie kawe :lol: :lol: .Kominek zaczety ,ale skoncza dopiero kolo środy . www.chomikuj.pl/salsa17 folder początek

Kuchnia elegancka też chętnie bym się w niej kawki napiła:D za nie długo będziecie robić parapetówkę bo czytałam że już zostały ostatnie dni do przeprowadzki trzymam kciuki i GRATULUJĘ!!!!!!!

KUZMA
17-05-2009, 14:12
Kuchnia Piekna :)
W szczegolnosci podoba mi sie kolor szafek :) zreszta wszystko super:)

igma
18-05-2009, 13:52
Dokładnie nie wiem ,ale na 27 zamawiam ściąganie humusu,potem geodeta.Wykonawca twierdzi,że do końca maja zaczniemy.Mam nadzieję
No to już niedługo będziesz mógł wdrażać swoje pomysły :D

langerob25
18-05-2009, 14:09
Dokładnie nie wiem ,ale na 27 zamawiam ściąganie humusu,potem geodeta.Wykonawca twierdzi,że do końca maja zaczniemy.Mam nadzieję
No to już niedługo będziesz mógł wdrażać swoje pomysły :D

Właśnie wczoraj zamówiłem koparkę i geodetę.Wykonawca twierdzi,że ma cały czerwiec dla nas,wiec do końca czerwca może strop będzie.Garaż-blaszak zamówiony,prąd od sąsiada.Może w przyszłym tygodniu wywiercą mi studnię,przynajmniej tak mam obiecane.Coś się dzieje pomału.Wreszcie.Muszę tylko kupić nową kartę pamięci do aparatu ,bo stara padła,żeby móc się pochwalić postępami na forum :D

igma
18-05-2009, 15:17
Muszę tylko kupić nową kartę pamięci do aparatu ,bo stara padła,żeby móc się pochwalić postępami na forum :D
Obowiązkowo :D

burifanek
18-05-2009, 22:14
Dokładnie nie wiem ,ale na 27 zamawiam ściąganie humusu,potem geodeta.Wykonawca twierdzi,że do końca maja zaczniemy.Mam nadzieję
No to już niedługo będziesz mógł wdrażać swoje pomysły :D

Właśnie wczoraj zamówiłem koparkę i geodetę.Wykonawca twierdzi,że ma cały czerwiec dla nas,wiec do końca czerwca może strop będzie.Garaż-blaszak zamówiony,prąd od sąsiada.Może w przyszłym tygodniu wywiercą mi studnię,przynajmniej tak mam obiecane.Coś się dzieje pomału.Wreszcie.Muszę tylko kupić nową kartę pamięci do aparatu ,bo stara padła,żeby móc się pochwalić postępami na forum :D

To będzie dopiero co oglądać :o jak Nasz rodzynek zacznie budowanie :D :D :D juz się doczekać nie mogę :lol: :lol: :lol:

norola
19-05-2009, 06:56
Dokładnie nie wiem ,ale na 27 zamawiam ściąganie humusu,potem geodeta.Wykonawca twierdzi,że do końca maja zaczniemy.Mam nadzieję
No to już niedługo będziesz mógł wdrażać swoje pomysły :D

Właśnie wczoraj zamówiłem koparkę i geodetę.Wykonawca twierdzi,że ma cały czerwiec dla nas,wiec do końca czerwca może strop będzie.Garaż-blaszak zamówiony,prąd od sąsiada.Może w przyszłym tygodniu wywiercą mi studnię,przynajmniej tak mam obiecane.Coś się dzieje pomału.Wreszcie.Muszę tylko kupić nową kartę pamięci do aparatu ,bo stara padła,żeby móc się pochwalić postępami na forum :D

To będzie dopiero co oglądać :o jak Nasz rodzynek zacznie budowanie :D :D :D juz się doczekać nie mogę :lol: :lol: :lol:

rodzynków to mamy dwóch,jest jeszcze mariusz22 :P
u nas strop zalany,podlewamy go codziennie,lada dzień ruszamy z murowaniem poddasza :)

igma
19-05-2009, 15:30
rodzynków to mamy dwóch,jest jeszcze mariusz22 :P
u nas strop zalany,podlewamy go codziennie,lada dzień ruszamy z murowaniem poddasza :)
Rodzynek może być tylko jeden :roll: :wink:
a więc wygląda na to, że już nie mamy rodzynka :(
Mamy za to dwóch mężczyzn na forum :D ; jeszcze jakiś się zgłasza?

ewula83
19-05-2009, 16:16
My również zaczęliśmy budowę naszej SALSY. W zeszły poniedziałek rozpoczęliśmy prace. fundamenty robimy trochę innym sposobem- otóż ławy zalane są równo z poziomem gruntu. Na to ok. 3-4 warstwy bloczku...
W między czasie zmieniliśmy murarza. Do tego poprzedniego mieliśmy jakieś złe przeczucia- to był nasz sąsiad. co prawda dobry fachowiec, ale jakiś taki nie słowny. Ten obecny nie dość, że równie tani (za wszystko łącznie z tarasami, kominami itd) weźmie 25 000 to do tego jeszcze sprawdzony . Budował dom u mojego szwagra- szybko, czysto i co najważniejsze porządnie.
Teraz będę spokojna o mój domek.

langerob25
20-05-2009, 16:30
No fakt już nie jestem rodzynkiem :cry:
Pozostaje się cieszyć,że coraz więcej nas jest na forum,facetów.

shira3
20-05-2009, 19:13
Melduję, że mamy już dziennik budowy! Wszystkich serdecznie zapraszamy i prosimy o komentarze!!! :D

langerob25
20-05-2009, 22:08
My również zaczęliśmy budowę naszej SALSY. W zeszły poniedziałek rozpoczęliśmy prace. fundamenty robimy trochę innym sposobem- otóż ławy zalane są równo z poziomem gruntu. Na to ok. 3-4 warstwy bloczku...
W między czasie zmieniliśmy murarza. Do tego poprzedniego mieliśmy jakieś złe przeczucia- to był nasz sąsiad. co prawda dobry fachowiec, ale jakiś taki nie słowny. Ten obecny nie dość, że równie tani (za wszystko łącznie z tarasami, kominami itd) weźmie 25 000 to do tego jeszcze sprawdzony . Budował dom u mojego szwagra- szybko, czysto i co najważniejsze porządnie.
Teraz będę spokojna o mój domek.

Prawdziwe "Salsobranie" w tym roku :)

annaoj20008
21-05-2009, 14:24
Witajcie wszyscy po długiej przerwie...odcięli mi prąd, gaz i inne media w tym internet i nie mogłam sie odezwać.Wpadłam na komputer do znajomej.
U mnie sie dzieje...burzą mi stary domek. Dachu juz nie ma, ścian połowę również brak. Straszny obraz. Może jak pojadę dzisiaj to będzie tylko gruz?
Około 1 czerwca wpadnie geodeta wytyczyc budynek. Mam nadzieję, że nic nie pokrzyżuje planów.
Sezon rozbiórkowo-budowlany w pełni...
Blaszak zapakowany po sufit oczywiscia nie materiałami bud. tylko gratami z chatki.
Jesli uda nam się zainstalować internet w obecnym mieszkanku, to wrzucę parę fotek z placu boju- warto to zobaczyć :roll: . Uwieczniamy dzień po dniu, to co wyprawiają pod naszą nieobecność. Najbardziej zdezorientowana jest nasza sunia, bo musiała zostac na działce :cry: ale nas codziennie widzi.
Pozdrawiam wszystkich, do następnego usłyszenia :( ( brakuje mi codziennego kontaktu z forum, chociaż do poczytania :( )

norola
22-05-2009, 11:43
Melduję, że mamy już dziennik budowy! Wszystkich serdecznie zapraszamy i prosimy o komentarze!!! :D

piękne widoki shira3:) czekamy na kolejne fotki.

burifanek
22-05-2009, 20:25
Do ANNJAK3005

Napisz jak możesz jaką masz wysokość do parapetu okiennego w tych małych pokoikach i wysokość nad oknem.Serdecznie z góry dziękuję. :D Jak tam przygotowania do przeprowadzki bo już chyba na walizkach albo kartonach siedzicie :P

shira3
22-05-2009, 20:50
Help - na jakiej wysokości macie w kuchni okno?
bo mi sie cos wydaje za nisko...

ANNJAK3005
22-05-2009, 21:59
Nie mam pojecia na jakiej wysokosci ,ale jutro zmierzę i napiszę.W nastepna niedziele bedziemy juz spac w domku :lol: ,zrobie zdjecia jak bedzie juz czysto ,bo na razie to wszystkie ekipy sie powoli wynoszą i wkraczam ja ze ścierą :lol: :lol: mam nadzieje ze siostry mi pomogą .

shira3
22-05-2009, 22:27
Super! Gratulacje i czekamy :)

igma
23-05-2009, 08:27
Help - na jakiej wysokości macie w kuchni okno?
bo mi sie cos wydaje za nisko...
Jeśli robisz wg projektu to jest dobrze.
Ważne żeby było na tej samej wysokości co okno w salonie, bo później to będzie źle wyglądało.
Skoro mowa o oknach to mam pytanie do norola, otwór okienny w Twojej łazience na dole nie jest na tej samej wysokości co otwór okienny w kuchni, dlaczego? To było zamierzone?

norola
23-05-2009, 09:38
Help - na jakiej wysokości macie w kuchni okno?
bo mi sie cos wydaje za nisko...
Jeśli robisz wg projektu to jest dobrze.
Ważne żeby było na tej samej wysokości co okno w salonie, bo później to będzie źle wyglądało.
Skoro mowa o oknach to mam pytanie do norola, otwór okienny w Twojej łazience na dole nie jest na tej samej wysokości co otwór okienny w kuchni, dlaczego? To było zamierzone?

hmmm a wiesz igma że nie wiem,dziwne ,że nawet tego nie zauważyłam-dziś zapytam-może pomyłka murarza? :roll:

shira3
23-05-2009, 18:39
Help - na jakiej wysokości macie w kuchni okno?
bo mi sie cos wydaje za nisko...
Jeśli robisz wg projektu to jest dobrze.
Ważne żeby było na tej samej wysokości co okno w salonie, bo później to będzie źle wyglądało.
Skoro mowa o oknach to mam pytanie do norola, otwór okienny w Twojej łazience na dole nie jest na tej samej wysokości co otwór okienny w kuchni, dlaczego? To było zamierzone? Właśnie tego nie jestem pewna - planuję po oknem zabudowę z szafek tak jak w całej kuchni - w końcu duża nie jest :-? Szafki chciałabym zrobić nieco wyższe niż standardowe i zastanawia mne czy nawet standardowe się zmieszczą i da się okno otworzyć. U mnie okno kuchenne i łazienkowe będą na tej samej wysokości - w kuchni normalne a w łazience wąskie natomiast w salonie będzie nisko - marzyło nam się takie do posiedzenia na dużym parapecie z poduchami i z kawką 8)

igma
23-05-2009, 20:56
Właśnie tego nie jestem pewna - planuję po oknem zabudowę z szafek tak jak w całej kuchni - w końcu duża nie jest :-? Szafki chciałabym zrobić nieco wyższe niż standardowe i zastanawia mne czy nawet standardowe się zmieszczą i da się okno otworzyć. U mnie okno kuchenne i łazienkowe będą na tej samej wysokości - w kuchni normalne a w łazience wąskie natomiast w salonie będzie nisko - marzyło nam się takie do posiedzenia na dużym parapecie z poduchami i z kawką 8)
Okno w kuchni, wg projektu powinno zaczynać się na wysokości 90 cm od gotowej posadzki. Meble kuchenne standardy są na wysokość - chyba - 80cm do tego blat chyba 3 cm więc oczywiście się zmieszczą.Projekt może nie jest jakiś specjalnie wyszukany czy rozbudowany, ale podstawy są zrobione tak, aby wszystkie standardy się mieściły. W projekcie jest nawet zlewozmywak nie pod oknem, a w prawym narożniku, a to po to żeby bateria zlewozmywakowa nie przeszkadzała w otwieraniu tego okna. Co do tego jak zaprojektować kuchnię to myślę, że masz jeszcze dużo czasu. Fajnie, że masz już jakiś pomysł, co i jak, ale co do wykonalności pomysłu to i tak trzeba się przejść do punktu, gdzie projektują i wykonują kuchnie bo oni, mając wymiary dokładnie Ci powiedzą co da radę zrobić, a o czym trzeba będzie zapomnieć.

shira3
23-05-2009, 21:35
Hehe - wiem, że to może dziwne na tym etapie mysleć o kuchni :lol: ale w oczekiwaniu na ten kredyt po prostu dostaję świra :evil: Muszę się czymś zająć :D

norola
24-05-2009, 06:38
i wszystko się wyjaśniło co do okna w łazience dlaczego jest troszkę niżej-mój tato zrobił to z myślą o mnie,żebym mogła je swobodnie otwierać :) a mnie to zupełnie nie przeszkadza,że jest troszkę niżej bo z moim wzrostem będę miała do niego łatwiejszy dostęp :D

shira3
24-05-2009, 11:57
Jednymi z ostatnich do rozstrzygnięcia pozostały nam dwie kwestie:
1 - jak zorganizować antresolę nad pomieszczeniem gospodarczym przy garażu?
2 - ostatnio zaintrygowały mnie informacje, że przydomowo można pozyskiwać biogaz. Na o.55ha zielska i liści jest w bród więc czemu by ich nie spróbować wykorzystać? Czytaliśmy ostatnio,że z 11 kg mokrej biomasy można pozyskać 7,5 KW enrgii w biogazie którego kaloryczność wynosi około 55% kaloryczności ziemnego. Może ktoś z szanownych Forumowiczów interesoweł się podobnymi kwestiami i może się podzielić swoją wiedzą w przedmiocie?

KUZMA
24-05-2009, 18:00
Pozwole sobie wkleic post kiedys napisany przez BG dot. okna w kuchni :)



BG
27.02.08 17:28 Zmierzyłam u siebie wysokość między oknem w kuchni a wylewką i wynosi ona 84 cm. Wcześniej było około 92 cm, ale doszła folia 0,3 + styropian 4 cm + wylewka. Nie będe robić parapetu w oknie kuchennym. Blat szafki będzie równo z oknem.
Małgorzata
28.02.08 16:03 No, właśnie 84 cm, trochę mało. U mnie jeszcze będzie ogrzewanie podłogowe w całym domu, bo ogrzewany będzie pompą ciepła, więc znowu ok 5-8 cm podłoga pójdzie w górę (niedobrze). Chyba podniosę 10 cm okna w górę, żeby (jak zauważył Langerob) blat w kuchni wyszedł wyżej niż parapet.

langerob25
24-05-2009, 18:28
Witam.Jutro wracam do Polski.Wreszcie.W końcu coś się zacznie dziać.

Z tym oknem trzeba dobrze pomyśleć.Jeśli ktoś jest wysoki i chce mieć wyższe szafki,to lepiej okno troszkę wstawić niższe(podnieść parapet).Chociaż wg projekt wysokość otworu w murze od poziomu wykończonej podłogi to 90 cm.Jeśli się trzymać projektu to powinno być wszystko OK.Trzeba tylko dobrze przemyśleć wysokość od poziomu niewykończonej podłogi i wysokość pomieszczeń jeszcze w stanie surowym.Jeśli tutaj coś nie wyjdzie,to nie ma tragedii tylko wtedy trzeba zamówić odpowiednio wysokie(czyli niższe :D ) okna.

A jeśli chodzi o biogaz to jeszcze raczkująca chyba sprawa.Trzeba by znaleźć coś konkretnego w tej sprawie.No i może jakaś dotacja? Wg mnie wszystko co "bio" powinno być w jakiś sposób dotowane,ale rzeczywistość bywa różna :cry:

Pozdrowienia.

Może już niedługo u mnie pojawią się jakieś fotki z budowy. :D

norola
25-05-2009, 08:27
Zastanawiam się nad zabudową wnęki pod schodami,żeby mieć schowek.Tylko zastanawiam się,czy będzie to ładnie wyglądać,bo schody będą gotowe,drewniane :roll: nie byłoby dylematu ,gdyby schody były betonowe. Czy ktoś z Salsowiczów ma zamiar zrobić schowek pod schodami gotowymi?

shira3
25-05-2009, 08:58
Zastanawiam się nad zabudową wnęki pod schodami,żeby mieć schowek.Tylko zastanawiam się,czy będzie to ładnie wyglądać,bo schody będą gotowe,drewniane :roll: nie byłoby dylematu ,gdyby schody były betonowe. Czy ktoś z Salsowiczów ma zamiar zrobić schowek pod schodami gotowymi?
Jeżeli chodzi o estetykę to dużo będzie zależało od kolorów i tego jakie rozwiązanie podłogi tam zastosujesz. Ja myślę o koncepcji w galerii projektu.Planuję też dodatkowy schowek nad poddaszem. Z podniesionej ścianki kolankowej i opuszczonego sufitu na poddaszu do 2.5m. uzyskam na "strychu" dodatkowe0.4m. wysokości.

igma
25-05-2009, 08:59
Zastanawiam się nad zabudową wnęki pod schodami,żeby mieć schowek.Tylko zastanawiam się,czy będzie to ładnie wyglądać,bo schody będą gotowe,drewniane :roll: nie byłoby dylematu ,gdyby schody były betonowe. Czy ktoś z Salsowiczów ma zamiar zrobić schowek pod schodami gotowymi?
Ja robię schowek pod schodami. Schody będę miała drewniane tyle, że będą one z podstopnicami. Reszta będzie zabudowana regipsem.

norola
25-05-2009, 11:42
Zastanawiam się nad zabudową wnęki pod schodami,żeby mieć schowek.Tylko zastanawiam się,czy będzie to ładnie wyglądać,bo schody będą gotowe,drewniane :roll: nie byłoby dylematu ,gdyby schody były betonowe. Czy ktoś z Salsowiczów ma zamiar zrobić schowek pod schodami gotowymi?
Ja robię schowek pod schodami. Schody będę miała drewniane tyle, że będą one z podstopnicami. Reszta będzie zabudowana regipsem.

właśnie o tym myślałam,to chyba dobry pomysł :D a bardzo zależy mi na tym schowku :) z tym ,że schody bez podstopnic chyba nie wchodzą w grę,jeśli ma być schowek prawda?ciekawe jakby to wyglądało

norola
25-05-2009, 11:48
Zastanawiam się nad zabudową wnęki pod schodami,żeby mieć schowek.Tylko zastanawiam się,czy będzie to ładnie wyglądać,bo schody będą gotowe,drewniane :roll: nie byłoby dylematu ,gdyby schody były betonowe. Czy ktoś z Salsowiczów ma zamiar zrobić schowek pod schodami gotowymi?
Jeżeli chodzi o estetykę to dużo będzie zależało od kolorów i tego jakie rozwiązanie podłogi tam zastosujesz. Ja myślę o koncepcji w galerii projektu.Planuję też dodatkowy schowek nad poddaszem. Z podniesionej ścianki kolankowej i opuszczonego sufitu na poddaszu do 2.5m. uzyskam na "strychu" dodatkowe0.4m. wysokości.

u nas też wyjdzie ładne pomieszczenie nad garażem,z racji tego że wyszła u nas wyższa podmurówka, ściana kolankowa też podniesiona.Chciałabym tam zrobić m.in suszarnię,ale wejście do niej będę miała w pomieszczeniu gospodarczym - gdzie będą schodki na stryszek.

igma
25-05-2009, 12:38
norola, na tym zdjęciu fajnie widać jakby to mogło wyglądać
http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/wnetrza/salsa__195.jpg
Tylko te stopnie, prawie na górze są bez podstopnic, te niżej mają i nie polecam Ci robić inaczej ponieważ w schowku będziesz miała dużo kurzu i wiecznie brudno, już nie wspomnę o tym co będzie, gdy ktoś schodząc ze schodów przez przypadek(lub celowo :lol: ) zrzuci np. łupinki słonecznika :roll: :lol: Gdy schody będą bez podstopnic będzie też widać co tam w schowku się znajduje, a to co tam zazwyczaj jest nie zawsze się dobrze prezentuje :-?

norola
26-05-2009, 07:25
norola, na tym zdjęciu fajnie widać jakby to mogło wyglądać
http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/wnetrza/salsa__195.jpg
Tylko te stopnie, prawie na górze są bez podstopnic, te niżej mają i nie polecam Ci robić inaczej ponieważ w schowku będziesz miała dużo kurzu i wiecznie brudno, już nie wspomnę o tym co będzie, gdy ktoś schodząc ze schodów przez przypadek(lub celowo :lol: ) zrzuci np. łupinki słonecznika :roll: :lol: Gdy schody będą bez podstopnic będzie też widać co tam w schowku się znajduje, a to co tam zazwyczaj jest nie zawsze się dobrze prezentuje :-?

rzeczywiście tu fajnie widać,dzięki serdeczne IGMA :D chyba już nie mam dylematu :wink: :P

igma
26-05-2009, 07:52
Nie ma sprawy norola :)
U nas ciągle hydraulika, ciągnie się to w nieskończoooooność :roll:
Jeszcze podłączenie solarów i podłogówka i coś tam jeszcze, ale nie zapamiętałam - jak się czegoś nie kuma to trudno to zapamiętać :wink: :lol:

rybcew
26-05-2009, 22:37
Witam!
Drodzy Państwo, ja również zamierzam budować taki właśnie domek, jednak zastanawiam się czy wydolę finansowo. Jak wiecie kosztorysy zamieszczane przy projekcie są bardzo zachęcające, i jak wynika ze stron niniejszego forum, możliwe jest wybudować Salsę ponosząc „przystępne” koszta.

W Słupsku, gdzie mieszkam, zauważyłem budowę właśnie domu moich marzeń, Salsy oczywiście, w stanie trochę bardziej zaawansowanym niż surowy zamknięty, tu po krótkiej rozmowie z „inwestorem” wpadłem przyznaję w przerażenie spowodowane informacją na temat kosztów takiej budowy. Inwestor określił, że do takiego stanu, bez ceny działki, wydał na budowę 290 000 PLN, a aby dom wykończyć potrzebuje kolejne 100 000 PLN. Zaznaczyć należy, że nie było tam wodotrysków, a dom wygląda raczej skromnie.

I tu zacząłem się zastanawiać, ponieważ na samą budowę przeznaczyłem 260 000 PLN, z tym, że część prac wykończeniowych zamierzam wykonać sam, z głównym naciskiem aby wykończyć zupełnie parter, a potem już mieszkając w Salsie na spokojnie zabrać się za piętro (tylko wykończenie).
Korzystając z Waszego doświadczenia, chciałbym poznać jakie szacowaliście koszta biorąc się za budowę, a może ile faktycznie wydaliście na całość zamierzenia, pomijając oczywiście koszta działki, a może co Was w tym całym przedsięwzięciu finansowo zakończyło i czy uważacie, że mój budżet może udźwignąć budowę tego domeczku. Zaznaczyć należy, że zamierzam budować Salsę z garażem, planując w pomieszczeniu gospodarczym kotłownię, poza tym rezygnuję z balkonu od frontu, pozostawiając wymiarowe okno, natomiast wewnątrz zamierzam tylko na piętrze połączyć te dwa mniejsze pokoiki.
Z góry dziękuje za rady i pomoc!
Pozdrawiam!

shira3
27-05-2009, 08:29
Witam!
Drodzy Państwo, ja również zamierzam budować taki właśnie domek, jednak zastanawiam się czy wydolę finansowo. Jak wiecie kosztorysy zamieszczane przy projekcie są bardzo zachęcające, i jak wynika ze stron niniejszego forum, możliwe jest wybudować Salsę ponosząc „przystępne” koszta.

W Słupsku, gdzie mieszkam, zauważyłem budowę właśnie domu moich marzeń, Salsy oczywiście, w stanie trochę bardziej zaawansowanym niż surowy zamknięty, tu po krótkiej rozmowie z „inwestorem” wpadłem przyznaję w przerażenie spowodowane informacją na temat kosztów takiej budowy. Inwestor określił, że do takiego stanu, bez ceny działki, wydał na budowę 290 000 PLN, a aby dom wykończyć potrzebuje kolejne 100 000 PLN. Zaznaczyć należy, że nie było tam wodotrysków, a dom wygląda raczej skromnie.


I tu zacząłem się zastanawiać, ponieważ na samą budowę przeznaczyłem 260 000 PLN, z tym, że część prac wykończeniowych zamierzam wykonać sam, z głównym naciskiem aby wykończyć zupełnie parter, a potem już mieszkając w Salsie na spokojnie zabrać się za piętro (tylko wykończenie).
Korzystając z Waszego doświadczenia, chciałbym poznać jakie szacowaliście koszta biorąc się za budowę, a może ile faktycznie wydaliście na całość zamierzenia, pomijając oczywiście koszta działki, a może co Was w tym całym przedsięwzięciu finansowo zakończyło i czy uważacie, że mój budżet może udźwignąć budowę tego domeczku. Zaznaczyć należy, że zamierzam budować Salsę z garażem, planując w pomieszczeniu gospodarczym kotłownię, poza tym rezygnuję z balkonu od frontu, pozostawiając wymiarowe okno, natomiast wewnątrz zamierzam tylko na piętrze połączyć te dwa mniejsze pokoiki.
Z góry dziękuje za rady i pomoc!
Pozdrawiam!
Wiele zależy od lokalnych kosztów robocizny, rodzaju materiałów na budowę a przede wszystkim standardu wykończenia.
My przykładowo jesteśmy na etapie podsumowania bilansu do SSO. Mamy domówione ekipy,kierownika i materiały (pustaki alfa z keramzytobetonu, z tego samego materiału strop)więźbę,stal,beton i materiały na fundament plus materiały na ocieplenie (wełna mineralna). Bilans za wszystko zbliża się do 120.000pln.

shira3
27-05-2009, 09:21
Jeszcze jedno; u mnie na miejscu znam chwilowo bezrobotne dwie ekipy które gotowe były postawić -od wykopów po gąsiory na dachu naszą salsę poniżej 40.000. Jedna typowo techniczna, wymagająca odrobiny więcej nadzoru. Ale obie rzetelnie znają fach. Jeszcze w styczniu chcieli oni około 65000 za tą samą robotę.

norola
27-05-2009, 10:33
Witam!
Drodzy Państwo, ja również zamierzam budować taki właśnie domek, jednak zastanawiam się czy wydolę finansowo. Jak wiecie kosztorysy zamieszczane przy projekcie są bardzo zachęcające, i jak wynika ze stron niniejszego forum, możliwe jest wybudować Salsę ponosząc „przystępne” koszta.

W Słupsku, gdzie mieszkam, zauważyłem budowę właśnie domu moich marzeń, Salsy oczywiście, w stanie trochę bardziej zaawansowanym niż surowy zamknięty, tu po krótkiej rozmowie z „inwestorem” wpadłem przyznaję w przerażenie spowodowane informacją na temat kosztów takiej budowy. Inwestor określił, że do takiego stanu, bez ceny działki, wydał na budowę 290 000 PLN, a aby dom wykończyć potrzebuje kolejne 100 000 PLN. Zaznaczyć należy, że nie było tam wodotrysków, a dom wygląda raczej skromnie.


I tu zacząłem się zastanawiać, ponieważ na samą budowę przeznaczyłem 260 000 PLN, z tym, że część prac wykończeniowych zamierzam wykonać sam, z głównym naciskiem aby wykończyć zupełnie parter, a potem już mieszkając w Salsie na spokojnie zabrać się za piętro (tylko wykończenie).
Korzystając z Waszego doświadczenia, chciałbym poznać jakie szacowaliście koszta biorąc się za budowę, a może ile faktycznie wydaliście na całość zamierzenia, pomijając oczywiście koszta działki, a może co Was w tym całym przedsięwzięciu finansowo zakończyło i czy uważacie, że mój budżet może udźwignąć budowę tego domeczku. Zaznaczyć należy, że zamierzam budować Salsę z garażem, planując w pomieszczeniu gospodarczym kotłownię, poza tym rezygnuję z balkonu od frontu, pozostawiając wymiarowe okno, natomiast wewnątrz zamierzam tylko na piętrze połączyć te dwa mniejsze pokoiki.
Z góry dziękuje za rady i pomoc!
Pozdrawiam!
Wiele zależy od lokalnych kosztów robocizny, rodzaju materiałów na budowę a przede wszystkim standardu wykończenia.
My przykładowo jesteśmy na etapie potsumowania bilansu do SSO. Mamy domówione ekipy,kierownika i materiały (pustaki alfa z keramzytobetonu, z tego samego materiału strop)więźbę,stal,beton i materiały na fundament plus materiały na ocieplenie (wełna mineralna). Bilans za wszystko zbliża się do 120.000pln.

dokładnie wszystko zależy od kosztów robocizny,materiałów i innych rzeczy,w naszym przypadku gdzie budujemy sami SSO prawdopodobnie wyniesie nas w granicach 50 tys. tak więc nie da się dokładnie określić wysokości poniesionych wydatków,bo każdy z nas budując ten sam dom ponosi różne koszta

KUZMA
27-05-2009, 14:35
Ale moze kwoty jakie podajemy pomoga chociaz w przblizeniu okreslic cene
U Nas SSO Salsa bez garazu + jednostanowiskowy wolnostojacy garaz
Robocizna 40 tys
Materialy 70 tys

Mury gazobeton Solbetu, stropTerriva i dachowka Robena :)
Pozdrawiam:)

rybcew
27-05-2009, 21:41
Bardzo dziękuję za informacje. Takie wiadomości napawają mnie optymizmem.
Biorąc pod uwagę, że w moim regionie ceny usług nie są wygórowane, ekip pod dostatkiem, nawet tych "sprawdzonych" a ceny materiałów na normalnym poziomie, mniemam, że mój budźet udźwignie budowę domu, w związku z powyższym podjąłem decyzję.
Inwestor o którym pisałem w poprzednim poście prawdopodobnie poadł ofiarą ekipy, która odrobinę go naciągnęła, bo suma olbrzymia, a domek w łaty, tu pustak, tam cegła. A takich oferentów też nie brakuje, a również mi obywatel chciał zbyć działkę budowlaną pełną uroku, ale pod słupami WN, które cięły działkę po przekątnej. Dopiero lektura gminnego planu zagospodarowania przestrzennego m. Kobylnica objawiła mi, że pod linią obowiązuje zakaz zabudowy i zasadzeń wysokopnących w pasie 2 x 7,5 m.

Bardzo dziękuję za pomoc, jak tylko wbiję szpadel w ziemię, natychmiast poinformuje Szanownych Państwa o "rosnącej" Salsie!
Pozdrawiam!

langerob25
28-05-2009, 07:39
Witam wszystkich.

U mnie coś się zaczyna dziać.Humus ściągnięty,geodeta może dzisiaj wyznaczy dom,jeśli tylko pogoda pozwoli.Zaopatrzyłem się w garaż(blaszak),który wczoraj wyposażyłem w prąd(dzięki uprzejmości sąsiada)Wykonawca twierdzi,że w przyszłym tygodniu zaczniemy.Za chwilę jadę do Enionu podpisać umowę.Zobaczymy co powiedzą :-?

KUZMA
28-05-2009, 08:45
Gratuluje langerob25, trzymam kciuki, aby pogoda dopisala i wszystko poszlo zgodniez planem :)

norola
28-05-2009, 11:28
Witam wszystkich.

U mnie coś się zaczyna dziać.Humus ściągnięty,geodeta może dzisiaj wyznaczy dom,jeśli tylko pogoda pozwoli.Zaopatrzyłem się w garaż(blaszak),który wczoraj wyposażyłem w prąd(dzięki uprzejmości sąsiada)Wykonawca twierdzi,że w przyszłym tygodniu zaczniemy.Za chwilę jadę do Enionu podpisać umowę.Zobaczymy co powiedzą :-?

to teraz się zacznie. Czekamy na zdjęcia kolejnej salsy :D :lol:

shira3
28-05-2009, 14:02
Witam wszystkich.

U mnie coś się zaczyna dziać.Humus ściągnięty,geodeta może dzisiaj wyznaczy dom,jeśli tylko pogoda pozwoli.Zaopatrzyłem się w garaż(blaszak),który wczoraj wyposażyłem w prąd(dzięki uprzejmości sąsiada)Wykonawca twierdzi,że w przyszłym tygodniu zaczniemy.Za chwilę jadę do Enionu podpisać umowę.Zobaczymy co powiedzą :-?
Przyłączam się do gratulacji!
My czekamy na ostatni telefon z banku (już nas nosi po kątach) wierząc, że zadzwoni za pięć minut i rzucimy hasło ekipie...

igma
31-05-2009, 08:36
U nas też się trochę dzieje. Zaczynamy podłogówkę na dole. Sami rozkładaliśmy folię i styro na posadzkach, teraz czas na hydraulika. Jest już zdecydowanie bardziej przytulnie :D

shira3
02-06-2009, 18:33
Stało się!!!!!!!!!
Umowa podpisana. W czwartek wchodzi ekipa.
I cieszę się . I boję się.

annaoj20008
02-06-2009, 20:00
Witajcie po kolejnych dniach milczenia.
No i zaczęło się.
Papiery w banku czekają na rozpatrzenie a na działce praca wre :D
Geodeta w piatek wytyczył budynek a od wczoraj zaczęli kopać.
Nie do pozazdroszczenia... na gruzach starego ma powstać nowy...wszystko się sypie, trzeba będzie szalować.
Zbrojenia gotowe, w piątek mają zalewać, najpóźniej w poniedziałek.
Jest pełno gruzu, który ma byc wykorzystany do tarasu ale też do wypełnienia z piachem środka( do stanu zero)
Czy może tak być, czy wypełnia sie tylko piachem i ubija, zagęszcza?
Słyszałam dwie różne opinie.
Proszę Was doswiadczonych budowniczych o zdanie.

langerob25
02-06-2009, 22:09
Witam wszystkich!!

Widzę ,że Igma już kolejny etap ma za sobą :)
Ja jestem na podobnym do Annyoj20008:)
W oczekiwaniu na ekipę kręcę zbrojenie na fundamenty.Już prawie gotowe.
We czwartek ma być koparka.W piątek zalewam ławy.Tylko ta pogoda.W poniedziałek ma przyjść ekipa i murować fundament.Ja w międzyczasie będe robił wieniec na ścianę fundamentową.Zdecydowałem się na wieniec,ponieważ ściana wyjdzie dość wysoka.
A co do tego gruzu ja bym dał tylko trzeba wrzucać na przemian z piachem,dodatkowo lejąc dużo wody.Wtedy piasek dobrze wejdzie w szczeliny.Ale gruz betonowy,bo ceglanego to raczej bym nie dawał.

annaoj20008
02-06-2009, 22:16
Dzieki @langerob. A co z tym ceglanym gruzem nie tak, bo mamy właśnie pomieszany, taki wiesz porozbiórkowy(z pełną cegłą)
I jeszcze jedno. Czy chudy beton po posadzkach ze starego domu powinien być całkowicie usunięty, czy może zostac na dnie stanu zerowego? co sądzisz?ma to znaczenie?

langerob25
02-06-2009, 22:52
Wg mnie cegła może się pod wpływem wilgoci rozpuścić.Nie wiem jak u Was z wodami gruntowymi.Czy są wysokie? Ale jak tak tylko sobie gdybam.Chociaż słyszałem opinię,że cegła pełna z rozbiórki to jest lepsza niż ta nowa z fabryki.Może by ją wykorzystać? Dla pewności zapytaj kierownika budowy co o tym sądzi.

annaoj20008
03-06-2009, 07:45
@langerob, Czy chudy beton po posadzkach ze starego domu powinien być całkowicie usunięty, czy może zostac na dnie stanu zerowego? co sądzisz?ma to znaczenie?
Dzięki za porady i podpowiedzi. Pewie będę miała mnóstwo pytań, bo lubię wiedzieć co i jak :lol: :oops:

igma
03-06-2009, 16:18
Stało się!!!!!!!!!
Umowa podpisana. W czwartek wchodzi ekipa.
I cieszę się . I boję się.
Jak długo czekaliście na decyzję o kredycie(chodzi mi o ten ostatni etap) :)

shira3
03-06-2009, 18:53
Prawie półtora miesiąca :evil:

annaoj20008
03-06-2009, 19:55
@shira3, a w jakim banku składaliście papiery?

igma
03-06-2009, 20:53
Prawie półtora miesiąca :evil:
To i tak szybko, ja słyszałam, że to trwa 2-3 m-cy ( chociaż nie chciało mi się wierzyć, dlatego pytam )

shira3
03-06-2009, 21:08
@shira3, a w jakim banku składaliście papiery? poszło na PW

langerob25
03-06-2009, 22:11
@langerob, Czy chudy beton po posadzkach ze starego domu powinien być całkowicie usunięty, czy może zostac na dnie stanu zerowego? co sądzisz?ma to znaczenie?
Dzięki za porady i podpowiedzi. Pewie będę miała mnóstwo pytań, bo lubię wiedzieć co i jak :lol: :oops:

ja bym zostawił,ale najlepiej takie rzeczy konsultować z kierownikiem budowy,zwłaszcza jeśli widzi jak to wszystko wygląda.Ja mam podobnie.Lubię wiedzieć,czemu akurat tak,a nie inaczej.Wykonawców z góry uprzedzam,że mogą być udziwnienia z mojej strony :D

annaoj20008
04-06-2009, 17:49
@wiesz langerob, chyba kierownika to zbyt często nie bedę widywała. Gościu jest od wykonawcy i mam nadzieję, że nie pożałuję tego. W razie czego pozostanie mi ktoś z nadzoru, ale jestem dobrej mysli.
Dlatego też bedę zadawała dużo pytań na forum :wink: .
A na jakim etapie jestes dzisiaj?

@shira...nic nie doszło PW :(

norola
04-06-2009, 19:26
Na budowie czekała na nas niespodzianka-okazało się ,że nie będziemy pierwszymi domownikami salsy...w jednej z półek kominkowych ptaszek uwił sobie gniazdo w którym są jajka :D :D :D w dzienniku można obejrzeć moich przyszłych członków rodziny :wink:

annaoj20008
04-06-2009, 20:00
shira, dzięki. Otrzymałam i odpisałam :D

langerob25
04-06-2009, 21:56
U mnie dzisiaj szalony dzień.Pogoda nie rozpieszcza.Ale dało mi się trochę rzeczy kupić i dodatkowo zrobić.Koparka wykopała fundament.Z pomocą taty wyrównaliśmy spód,dodatkowo wykopaliśmy pod przypory.Jutro przyjdzie ekipa wrzuci tylko zbrojenie i zalejemy.A w poniedziałek murowanie

KUZMA
05-06-2009, 09:23
U Nas za chwile SSO, murarz mowi, ze potrzeba jednego dnia na wkonczenie, ale niestety pogoda deszczowa i nie oplaca sie brac pracownikow na 2, 3 godziny dziennie :( zdjecia mam nadzieje beda w przyszlym tygodniu :)

Dalsze prace dopiero na przyszla wiosne :( niestety skonczyly sie pieniadze ,
zastanawiamy sie czy zaslaniac okna folia czy zostawic tak jak jest, murarz mowi ze zostawic :)

shira3
06-06-2009, 13:29
U nas dzisiaj kopią pod ławy i zbroją. Jak pójdzie wg planu to we wtorek zalewamy :)

madzia_slask
07-06-2009, 10:46
Witam,
razem z mężem postanowiliśmy, że zamiast kupna mieszkania będziemy budowali dom. Wybraliśmy Salsę, bo jest prześliczna :D Projekt już zamówiony i czekamy, żeby działać dalej. Mam pytanie ile czasu potrzeba, żeby postawić Salsę w stanie surowym? Bardzo bym chciała, żeby do zimy stanął domek naszych marzeń z dachem i oknami. Tylko nie wiem czy to realne.. Jest czerwiec a my nie mamy jeszcze ani pozwolenia ani żadnych przyłączy..
Pozdrawiam

shira3
07-06-2009, 11:18
Witam,
razem z mężem postanowiliśmy, że zamiast kupna mieszkania będziemy budowali dom. Wybraliśmy Salsę, bo jest prześliczna :D Projekt już zamówiony i czekamy, żeby działać dalej. Mam pytanie ile czasu potrzeba, żeby postawić Salsę w stanie surowym? Bardzo bym chciała, żeby do zimy stanął domek naszych marzeń z dachem i oknami. Tylko nie wiem czy to realne.. Jest czerwiec a my nie mamy jeszcze ani pozwolenia ani żadnych przyłączy..
Pozdrawiam To zależy - jeśli nie będziecie wprowadzać żadnych zmian i znajdziecie "szybkiego" adaptującego, no i jeśli u was na pozwolenie na budowę nie czeka się długo 8) no i macie kasę na już - bez czekania na kredyt, to samo budowanie SSZ dobrze zorganizowana ekipa jest w stanie wykonać w czasie do 3 miesięcy :D

shira3
07-06-2009, 11:26
W jeszcze jednej kwestii odwołam się do skarbnicy wiedzy jakim jest nasze forum. Otóż została mi do rozstrzygnięcia kwestia jak poprowadzić przewód powietrza do kominka aby za wiele nie wchodzić w styropian na chudziaku.
Rozważam poprowadzenie z dwoma kolankami pod ławą. Tylko czy da to porządaną grawitację? Liczę na szanownych forumowiczów.

langerob25
07-06-2009, 13:49
Jeśli chcesz prowadzić pod ławą,to chyba więcej załamań wyjdzie.Poprowadź najkrótszą drogą pod chudziakiem,najlepiej od strony zachodniej niech będzie czerpnia tej rury.Ewentualnie w chudziaku.

KUZMA
07-06-2009, 19:39
Zdjecia juz sa :) Zapraszam :)

norola
08-06-2009, 07:36
witajcie.Mamy już celagier,teraz czeka nas deskowanie i zakładanie papy a także murowanie szczytów :P Nasza ptasia rodzinka która zamieszkała w naszej salsie powiększa się-jest 5 jajek :D :D

do Shira-dzięki za komentarze :)

devil-80
08-06-2009, 16:23
Witam wszystkich.

Mam pytanie czy ktoś może wybudował ten dom w okolicach Piły-właśnie przymierzam się do budowy jakiegoś domu,jak uda mi się zakup działki. W oko wpadł mi właśnie projekt Salsy, czy posiada ktos moze zdjęcia wnętrza w gotowym domu :) ?

Jakie ogrzewanie byscie polecali -nie ma mozliwosci przyłączenia gazu.
Ze zmian to chętnie przydluze domek o 1m,chcialbym wersje z garazem wiec jak by co to miejsce na piec bylo by w pomieszczeniu gospodarczym.

Pozdrawiam

burifanek
10-06-2009, 17:18
Witam nowych na Forum :D podczytuję co piszecie u wszystkich spore postępy,każdy chyba zadowolony :P U Nas więżba gotowa przybijają deski czołowe pod rynny na początku tygodnia będą kłaść dachówkę czekamy z niecierpliwością na końcówkę bo już bliżej niż dalej :D :D :D

norola
10-06-2009, 19:12
Witam nowych na Forum :D podczytuję co piszecie u wszystkich spore postępy,każdy chyba zadowolony :P U Nas więżba gotowa przybijają deski czołowe pod rynny na początku tygodnia będą kłaść dachówkę czekamy z niecierpliwością na końcówkę bo już bliżej niż dalej :D :D :D

o to pięknie u nas deskowanie chyba w piątek-ale dachówki w tym roku nie będziemy mieć :-? :(

annaoj20008
11-06-2009, 15:46
Prace u wszystkich pełną parą :D
U nas wylane ławy, co prawda nie takie ładne jak u Was, ale mam nadzieję że trwałe i udzwigną Salsę :lol:
Ile dni musi upłynąć, by móc stawiać bloczki? Murarzy spodziewamy się w poniedziałek albo...? :o

shira3
11-06-2009, 16:43
Prace u wszystkich pełną parą :D
U nas wylane ławy, co prawda nie takie ładne jak u Was, ale mam nadzieję że trwałe i udzwigną Salsę :lol:
Ile dni musi upłynąć, by móc stawiać bloczki? Murarzy spodziewamy się w poniedziałek albo...? :o
Spokojnie moga zaczynać. Nasi majstrowie też chcieli już po dwóch dniach. Ale ostatecznie stanęło na poniedziałku :D

kola65
11-06-2009, 20:36
Burifanek powiedz jaką dachówke wybraliście dla swojej salsy.

burifanek
11-06-2009, 21:24
Burifanek powiedz jaką dachówke wybraliście dla swojej salsy.

Dachówka to Koramic Kunice L 15 Brązowa Angoba dostałam w dobrej cenie a jak u Ciebie postępy w budowie ? co nowego ? masz już coś zrobione ? jak tak to pochwal się wszyscy pewnie ciekawi nowej Salsy :lol:

Michasia
11-06-2009, 21:54
Pytanie do Burifanka :D . Wiem, że to bardzo odległa dla mnie sprawa.... :-? ale jakie wymiary mają okna w małych pokoikach na górze, bo ja chciałabym podobne :) ???

annaoj20008
11-06-2009, 22:57
Doradcy kochani, podpowiedzcie...mamy już nadproża, czekają na odpowiedni moment, ale 3 z nich są nadkruszone. Widać zbrojenie. Czy to bardzo szkodzi, czy potem się te wykruszenia zaklei, po osadzeniu, czy powinnam domagać się wymiany?( zakupował je wykonawca) :roll: :oops:

langerob25
11-06-2009, 23:07
Doradcy kochani, podpowiedzcie...mamy już nadproża, czekają na odpowiedni moment, ale 3 z nich są nadkruszone. Widać zbrojenie. Czy to bardzo szkodzi, czy potem się te wykruszenia zaklei, po osadzeniu, czy powinnam domagać się wymiany?( zakupował je wykonawca) :roll: :oops:

sprawdź jakość tych nadkruszonych nadproży mechanicznie(np młotkiem).Jeśli bedą się dalej kruszyć to pewnie jakośc ich pozostawia do życzenia.Jeśli nic sięnie dzieje to ja bym zostawił,tyko niech zabezpieczą widoczne zbrojenie,np jakimś klejem,żeby nie korodowało.

Michasia
12-06-2009, 06:27
Nie mogę się napatrzeć na te coraz to piękniejsze salsy :D . Gratuluję i życzę jak najbardziej korzystnej pogody :D. My nadal czekamy na podział działki :-? Czy możecie uwierzyć, że zwykłe podzielenie działki jedną linią może trwać cztery miesiące??? :o Mam nadzieję, że nie dłużej :roll:

burifanek
12-06-2009, 08:22
Pytanie do Burifanka :D . Wiem, że to bardzo odległa dla mnie sprawa.... :-? ale jakie wymiary mają okna w małych pokoikach na górze, bo ja chciałabym podobne :) ???

Witaj Michasiu okna mają szerokość 120 cm i wysokość na 140 cm będą nie dzielone dlatego że więcej światła będzie w pokoikach.Wykonwca zaproponował żeby przesunąć je bardziej na środek żeby to wizualnie dobrze wyglądało na początku zastanawiałam się czy to dobrze ale teraz doszłam do wniosku że chyba tak jest lepiej.Wszystko wejdzie spokojnie i łóżko,biurko z tyłu szafa a pod skosem komoda bo jakoś te pokoiki małe Mi się wydawały :wink:

burifanek
12-06-2009, 08:24
Nie mogę się napatrzeć na te coraz to piękniejsze salsy :D . Gratuluję i życzę jak najbardziej korzystnej pogody :D. My nadal czekamy na podział działki :-? Czy możecie uwierzyć, że zwykłe podzielenie działki jedną linią może trwać cztery miesiące??? :o Mam nadzieję, że nie dłużej :roll:

Michasiu może trwać podział działki 4 miesiące My dokupowaliśmy z tyłu parę metrów i też czekaliśmy tyle a może więcej już nie pamiętam.

shira3
12-06-2009, 08:37
Bijemy się z myślami - dachówka czerwona czy szara? Tylko takie mamy opcje - co lepiej pasuje do naszego miejsca?

burifanek
12-06-2009, 08:45
Bijemy się z myślami - dachówka czerwona czy szara? Tylko takie mamy opcje - co lepiej pasuje do naszego miejsca?

Szara Mi się podoba bo lubię szarości we wnętrzu też :D czerwonej jest już wszędzie bardzo dużo bo to kolor najczęsciej chyba stosowany ale jest dużo ładnych pochodnych czerwieni i może coś takiego byś sobie wybrała.

igma
12-06-2009, 09:04
Odcienie czerwieni jest naprawdę dużo. Te standardowe są rzeczywiście bardzo popularne i jak dla mnie już nudne. My mamy kolor brązowo miedziany - i też wygląda na odcień czerwieni :D

shira3
12-06-2009, 09:47
Igma twój kolor jst przepiękny - taki chciałam, zwłaszcza, że chcę brązowe okna - niestety w planie zagospodarowania tych terenów narzucone są te dwa :/

igma
12-06-2009, 09:58
Jeśli chcesz brązowe okna to szary dach nie będzie się dobrze z nimi komponował. Proponuję więc czerwień zbliżoną do brązu :D

shira3
12-06-2009, 10:01
No właśnie - dzięki za pomysł :D Tak zrobię. tak myślałam, że ten szary to jakoś tak...myślałam też o graficie ale w sumie nie wiadomo czy to jeszcze szary czy raczej czarny albo i granatowy :-? Okna Igma zmałpuję od Ciebie - także drzwi wejściowe... :P I jeszcze pytanie jaki duży masz otwór wejściowy?

Michasia
12-06-2009, 10:01
Dziękuję ci drogi Burifanku za odpowiedź :D

igma
12-06-2009, 11:38
shira3, wysokość otworu taka jak w projekcie, a szerokość 150 cm

norola
12-06-2009, 12:20
Jeśli chcesz brązowe okna to szary dach nie będzie się dobrze z nimi komponował. Proponuję więc czerwień zbliżoną do brązu :D

BG ma szary dach i brązowe okna i bardzo ładnie się komponują

igma
12-06-2009, 12:41
BG ma szary dach i brązowe okna i bardzo ładnie się komponują
Czy ładnie się komponują jest kwestią gustu, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje.

langerob25
12-06-2009, 14:12
Jeśli chcesz brązowe okna to szary dach nie będzie się dobrze z nimi komponował. Proponuję więc czerwień zbliżoną do brązu :D

Dokładnie.Np kasztan.Miałem taką dachówkę kupioną nawet.Jak się okazało,w słońcu czerwona,a wieczorem jak ciemniej brązowa.Ja jednak wolałem brąz i wymienilem.Dla Ciebie może być idealna.W takim otoczeniu jak Twoje to jednak bardziej klasycznie bym zrobił,czyli nie szarość.

A od Igmy też odgapię drzwi.Jak dla mnie mogą być nawet identyczne.Bardzo mi się podobają

igma
12-06-2009, 15:06
W takim otoczeniu jak Twoje to jednak bardziej klasycznie bym zrobił,czyli nie szarość.
Właśnie, w tak pięknym miejscu, szarość to nie najlepszy pomysł

A od Igmy też odgapię drzwi.Jak dla mnie mogą być nawet identyczne.Bardzo mi się podobają
Hej, hej nie wszyscy na raz :wink: Cieszę się, że Wam się podobają. Fajnie byłoby zobaczyć takie same drzwi w Waszych domkach

shira3
12-06-2009, 19:52
W takim otoczeniu jak Twoje to jednak bardziej klasycznie bym zrobił,czyli nie szarość.
Właśnie, w tak pięknym miejscu, szarość to nie najlepszy pomysł

A od Igmy też odgapię drzwi.Jak dla mnie mogą być nawet identyczne.Bardzo mi się podobają
Hej, hej nie wszyscy na raz :wink: Cieszę się, że Wam się podobają. Fajnie byłoby zobaczyć takie same drzwi w Waszych domkach hehe u mnie już na pewno będą takie - jak już będę nieco bliżej poproszę o namiary na producenta. Daaaaasz????

kola65
12-06-2009, 21:20
Burifanek powiedz jaką dachówke wybraliście dla swojej salsy.

Dachówka to Koramic Kunice L 15 Brązowa Angoba dostałam w dobrej cenie a jak u Ciebie postępy w budowie ? co nowego ? masz już coś zrobione ? jak tak to pochwal się wszyscy pewnie ciekawi nowej Salsy :lol:


Dzięki za odpowiedz w sprawie dachówki.
Właśnie jestem na etapie szukania dachówki ciemny brąz. A twoja mi się podoba.
U mnie na budowie przerwa po zalaniu stropu. Ściankę kolankową podnoszę o jeden pustak bo dach nad garażem musi mieć co najmniej 30 stopni (warunki zabudowy w planie zagospodarowania przestrzennego działki). Wiadomo w górach inaczej się buduje.
Wrzuciłbym jakieś zdjęcia ale nie wiem jak to zrobić :oops:

burifanek
13-06-2009, 08:02
[quote=kola65]Burifanek powiedz jaką dachówke wybraliście dla swojej salsy.

Dachówka to Koramic Kunice L 15 Brązowa Angoba dostałam w dobrej cenie a jak u Ciebie postępy w budowie ? co nowego ? masz już coś zrobione ? jak tak to pochwal się wszyscy pewnie ciekawi nowej Salsy :lol:


Dzięki za odpowiedz w sprawie dachówki.
Właśnie jestem na etapie szukania dachówki ciemny brąz. A twoja mi się podoba.
U mnie na budowie przerwa po zalaniu stropu. Ściankę kolankową podnoszę o jeden pustak bo dach nad garażem musi mieć co najmniej 30 stopni (warunki zabudowy w planie zagospodarowania przestrzennego działki). Wiadomo w górach inaczej się buduje.
Wrzuciłbym jakieś zdjęcia ale nie wiem jak to zrobić :oops:

Witaj kola65 dachówkę kupiłam niedaleko Ciebie :D jak chcesz wrzucić fotki to spróbuj na tej stronce
http://imageshack.us/
musisz nacisnąć myszką z boku po prawej Browse....otworzą Ci się Twoje pliki w komputerze wtedy na ten co chcesz wkleić najedziesz wpiszesz otwórz i tyle.Potem jak się załaduje możesz nacisnąć na zdjęcie powiększyć i skopiować link do zdjęcia a potem wkleić go na Forum.Nie wiem czy Ci dobrze wytłumaczyłam. Możesz też spróbować na Chomiku tam mamy pozakładane Galerie langerob25 często Nam pomagał jak ją założyć też nie jest trudno.Spróbuj bo nie ukrywam że chciałabym zobaczyć Salsę sąsiada :lol:

BG
13-06-2009, 08:09
Norola, mój dach jest ciemno brązowy, nie szary. Cały domek z zewnątrz jest utrzymany w kolorach brązów i beżów.

burifanek
13-06-2009, 08:13
Norola, mój dach jest ciemno brązowy, nie szary. Cały domek z zewnątrz jest utrzymany w kolorach brązów i beżów.

Witaj BG miło Cię słyszeć :D pojawiasz się i znikasz :wink:

shira3
13-06-2009, 08:37
Ostatnio słyszeliśmy od budowlanego profesjonalisty,że warto chudziak na gruncie oddzielić od ściany fundamentu bodaj 1cm.grubości paskiem styropianu.Ponoć tam zawsze jest największy mostek termczny. Załatwi on też dylatację. Niegłupio też jest wypełnić przestrzeń, na odległość 0.5m.wewnątrz od tej ściany i głębokość do ławy (tak w trójkąt lub trapez) dużym granulatem keramzytu. Napewno zwróci się to szybko w kosztach ogrzewania.

norola
13-06-2009, 12:51
Norola, mój dach jest ciemno brązowy, nie szary. Cały domek z zewnątrz jest utrzymany w kolorach brązów i beżów.

poważnie??dałabym sobie rękę uciąć że szary he he he :D :D :D na zdjęciach wygląda jak grafit :P

igma
13-06-2009, 17:34
hehe u mnie już na pewno będą takie - jak już będę nieco bliżej poproszę o namiary na producenta. Daaaaasz????
Dam. Możliwe też, że znajdzie się stolarz, gdzieś bliżej Ciebie, który podejmie się wykonania takich samych :)

rrober1975
13-06-2009, 19:00
witam Wszystkich


Jestem dopiero "zaczynającym SALSOWICZEM",i nie ukrywam ze będę liczył na pomoc ze strony pozostałych forumowiczów.W naszym domku dokonaliśmy następujących zmian: wydłużenie o 1m,innych układ ścianek na poddaszu,a także kotłownia na paliwa stałe.To chyba tyle na początek.Pozdrawiam Wszystkich i oczywiście na bieżąco będę sie dzielił z forumowiczami postępami na placu budowy

viola&radek
13-06-2009, 19:40
Po długim czasie podglądania też postanowiliśmy pokazać naszą rosnącą salsę
http://chomikuj.pl/salsa01
o zmianach pisaliśmy już jakiś czas temu
pozdrawiamy

igma
14-06-2009, 16:09
Po długim czasie podglądania też postanowiliśmy pokazać naszą rosnącą salsę
http://chomikuj.pl/salsa01
o zmianach pisaliśmy już jakiś czas temu
pozdrawiamy

Bardzo wysoko u Was fundamenty. Ile Was kosztował stan zero?

viola&radek
14-06-2009, 16:53
materiały ok. 25000, robocizna ok. 7500, ale jest ona większa od standardowego projektu o 2 metry, tzn wydłużyliśmy zarówno przód jak i tył budynku, co nie zmienia faktu że i tak wyszło dużo.
Największym zaskoczeniem był piach, 350zł za samochód, przywiezli 14. Weszło 12, reszta została na zasyp tarasu który też powiększymy. Drogi też był styrodur 3500zł. Z uwagi na gliniasty teren musimy go podnieść o ok 20-30cm a budynek tylko obsypiemy, żeby na wiosnę nie chodzić po wodzie :-?

igma
14-06-2009, 17:20
Rzeczywiście bardzo dużo to kosztowało :o Niestety, aby zasypać tak wysokie fundamenty potrzeba tak dużo piachu :-?
Powodzenia w dalszych pracach :D
Pozdrawiam

KUZMA
15-06-2009, 09:42
ANNJAK3005 wlasnie ogladalam Twoje zdjecia Salsy, az dech zapiera , poprostu pieknie :) pozdrawiam:)

igma
15-06-2009, 09:53
ANNJAK3005 dopiero teraz zobaczyłam, nie wiedziałam, że są nowe zdjęcia. Super! Widać, że już mieszkacie. Zrób proszę jeszcze jakieś zdjęcia górnej łazienki, bardzo mnie interesuje jak to wygląda u Ciebie. Na dzień dzisiejszy mam identyczne sofy w salonie (tyle, że ja mam 3, 2 i fotel ) i raczej też trafią do naszej salsy ( bo nie będzie kasy na nowe, chociaż te są ładne to mi się marzy narożnik w salsie ).

igma
15-06-2009, 09:55
Zapomniałam jeszcze dopisać, że fajny mieliście pomysł na schody - te zajmują naprawdę mało miejsca - a to jest ważne w salsie.
Wydaje mi się jednak, że jest ciemno w salonie - zdjęcia ( te pierwsze na stronie ) były robione wieczorem?

shira3
15-06-2009, 13:02
ANNJAK3005 dopiero teraz zobaczyłam, nie wiedziałam, że są nowe zdjęcia. Super! Widać, że już mieszkacie. Zrób proszę jeszcze jakieś zdjęcia górnej łazienki, bardzo mnie interesuje jak to wygląda u Ciebie. Na dzień dzisiejszy mam identyczne sofy w salonie (tyle, że ja mam 3, 2 i fotel ) i raczej też trafią do naszej salsy ( bo nie będzie kasy na nowe, chociaż te są ładne to mi się marzy narożnik w salsie ). Gdzie można obejrzeć te zdjęcia? Poproszę o link..... :)

LoboAlien
15-06-2009, 17:17
Witam wszystkich.
Jestem nowy na forum, ale temat Salsy sledze od dawna jako "gość", podoba mi sie rozwiązanie Igmy z kominkiem i dodatkowa wiata, oraz nietypowym rozwiązaniem , co zrobić aby podnieść podłogę (za podłogówkę masz plusa), projekt wydłużenia domku przez langerob25 tez utkwił mi w pamięci ;), widzę ze wszyscy jesteście na etapie kończenia budowy i że ceny wąchają sie w zależności od regionu i sposobu zorganizowania prac. Ja mam zamiar wydać na Salse ok 250000 zł , mam wielka nadzieje że sie zmieszczę w tym przedziale cenowym. Działke mamy razem z moja narzeczona na Dolnym Śląsku okolice Świdnicy jakies 4000 m2, w tym do późniejszego rozplanowania po naszym wybudowaniu domku, pozostaną nam obok naszej działki jakies 4 działki po 2600 m2.
Fakt jestem nowy ale mam do was pytanie czy nie użyczyłby mi ktoś skana rzutów z wymiarowaniem pokoi, chce się rozeznać mniej więcej w wymiarach długości ścian pomieszczeń.
Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

P.S. czy ktoś buduje Salse na Dolnym Śląsku? z chęcią bym podjechał obejrzeć.

rrober1975
15-06-2009, 17:55
hej .
http://galeriaprojektow.pl/kr_salsa_z_garazem.htm

Tam znajdziesz rzuty domku i przekrój.(po otwarciu strony,na dole po lewej stronie masz link).
Ja buduję sobie odbicie lustrzane,ale niestety na razie nie posiadam skanów SALSY.Moze kiedyś ....
pozdrawiam :D

LoboAlien
15-06-2009, 18:40
Dzieki za pomoc tyle mi wystarczy wlasnie o to mi chodzilo :lol:

igma
15-06-2009, 18:46
http://chomikuj.pl/salsa17 w "Początek"

igma
15-06-2009, 18:50
To powyżej to było do shira3

Witam LoboAlien

LoboAlien
15-06-2009, 18:52
Igma czyj to jest domek? Bo widzę że już wykończony

igma
15-06-2009, 18:54
To domek naszej salsowej forumowiczki ANNJAK3005

LoboAlien
15-06-2009, 18:59
Czesto bywam w lubuskim :) Moze nawet w tym roku bede nad jeziorem Sławskim. I tu moje pytanie : Daleko mieszkacie od Sławy

igma
15-06-2009, 19:04
według mapy TARGEO jakieś 35 km

LoboAlien
15-06-2009, 19:05
czy w okolicy sierpnia mozna byłoby do was zajrzeć , oczywiście po wcześniejszym ustaleniu terminu i etc.

igma
15-06-2009, 19:07
tak :D

igma
15-06-2009, 19:09
Wszystkich forumowiczów zapraszam do nowego dziennika salsowiczki monia_lublin

norola
16-06-2009, 07:57
Wszystkich forumowiczów zapraszam do nowego dziennika salsowiczki monia_lublin


a czy można poprosić o link do dziennika?bo nie mogę znaleźć tej użytkowniczki :roll:

igma
16-06-2009, 08:15
http://forum.muratordom.pl/salsa-moni-lublin,t162024.htm

norola
16-06-2009, 09:25
http://forum.muratordom.pl/salsa-moni-lublin,t162024.htm

dziękuję :D :D :D