PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt SALSA pracownia KRAJOBRAZY



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

WOBO
14-06-2007, 13:02
Witam,
mam w planach postawienie takiego domku:
http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/widoki/salsa_534.jpg

czy ktoś już może budował takie cudo? Dysponuje może zdjęciami?

Chcę lada dzień kupić projekt, ale jeszcze się waham czy to dobry wybór - chciałbym zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości.

mirasek5
07-08-2007, 15:03
Witam
Mam pytanie
ja właśnie natrafiłem na ten projekt i bardzo mi się podoba.
Jeśli masz juz jakies informacje a może kupiliście juz ten projekt prosze o rady.
Jeszcze nie jestem na 100% pewien bardzo prosze o informacje.

el-ka
08-08-2007, 22:23
Bradzo miły i wg mnie dobrze rozplanowany na małej powierzchni domek. Mam Sosenkę - też taki niewielki, trochę podobny domek. Salsa też bardzo mi się podobała, nawet wnętrze bardziej. Przeważyło ustuowanie mojej działki wymuszające ogród od strony frontowej. Obo mnie buduje się też bardzo fajny domek Sara z Horyzonu, trochę większy. Podobny do Salsy, tylko z czterospadowym dachem i podobnymi balkonami. Dla mnie plusem jest dach dwuspadowy z usytuowaniem ścianą szczytową do frontu - unika się efektu "stodoły", domek jest zgrabniejszy. Natomiast nie bardzo lubię balkony - dla mnie nie są użyteczne, gdy jest ogród, a podrażają koszt. Ale to kwestia upodobań.

mirasek5
09-08-2007, 10:21
el ka jak myślisz o ile zwieksza sie koszt budowy z balkonami
mi sie te balkony podobaja i to oba. Balkon na ogród to dla nmnie podstawa ja mam działke bardzo widokową na strone południową więc z balkonu bedzie dawało super efekt.
a budujesz taki domek orientowałaś się ile może kostować jego wybudowanie tak realnie

el-ka
09-08-2007, 23:18
Myślę, że biorąc pod uwagę koszty wykończenia dwóch balkonów - płytki, balustrada bedzie to ładnych kilka lub nawet naście tysięcy, Koszt balkonu w stanie surowym to jeszcze pikuś, chociaż trzeba zwrócić uwagę na mostki termiczne. Wykończenie to dopiero zabawa. Bardzo często widzi się odpadające płytki i zaciekające elewacje - to efekty oszczędnosci i zlego wykonawstwa bez odpowiednich ( i drogich) rozwiązań systemowych. Wtedy lepiej chyba takiego balkonu nie mieć. Kosztuje też balustrada, byle jaka szpeci elewację. Także okno balkonowe jest droższe. Możesz to sprawdzić licząc koszt metra kwadratowego balkonu - ułożenie płytek w jakimś systemie, balustrada i to okno - stan surowy będzie stanowił mniejszość - trochę stali, betonu i styropianu. Natomiast przy budowie domku ważne jest przeznaczenie pieniędzy na to, co bedzie Ci sprawiać przyjemność - dla jednego balkon, dla innego kino domowe, dla innego ekstra łazienka itp. I to powinno być dla Ciebie wskazaniem -chyba, że masz bardzo małe finanse i wtedy oszczedzasz na wszystkim - a balkon nie jest przecież elementem koniecznym - jest to "bajer".
U ciebie może z przodu balkon nie jest konieczny - na ulicę będziecie patrzyli? Narysuj sobie lub zedytuj elewację bez balkonu i przemyśl.

BG
19-08-2007, 18:41
Witam. Jestem szczęśliwą posiadaczką projektu Salsa i właśnie rozpoczęłam budowę. Jestem na etapie wylanych ław i pierwszych pustaczków :lol: Mam nadzieję, że odezwie się ktoś kto buduje ten śliczny domek.

kachna28
19-08-2007, 19:31
Właśnie luknęłam na ten projekt -i absorbuje mnie jedno pytanie -gdzie jest kotłownia -albo chociaż drugi komin? -projektant załóżył chyba że każdy grzeje gazem albo kominkiem -a tak jednak nie jest. Ja będę grzała kotłem kondensacyjnym -teoretycznie nie wymaga nawet komina (odprowadzenie spalin przez ścianę) -wybrałam jednak projekt z kominem -żeby mieć opcję awaryjną -jakby na przykład gaz poszedł w górę a węgiel w dół :)
Domek, który buduję -mały ale przestronny -polecam!:
http://www.projekty.z500.pl/projekt/z45.html
Super jest duuuży salon -36m - i dość duże pokoje na poddaszu -szczególnie po podwyższeniu ścianki kolankowej.
Zdjęcia z budowy:
http://foto.onet.pl/4zes3,ck5z01c0wbkn,u.html?P=1

BG
20-08-2007, 06:44
Ładny domek, ale na dole nie ma dodatkowego pokoju, który jest mi potrzebny. Grzanie przewidziane jest na gaz i kominek. Komin trzeba rozbudować do 7 kanałów z 4 w projekcie.

mirasek5
20-08-2007, 09:56
Mnie ten projekt sie podoba za idealne rozplanowanie. dodatkowo jest pokój na dole który uważam za potrzebny. a jesli chodzi o kotłownie ja planuje ja mieć w piwnicy. Tak sie składa że ja muszę mieć piwnice z uwagi na spadek na działce. Więc wykorzystam ja na kotłownie. Zwłaszcza że wstępnie plan jest ogrzewania na wegiel

BG
20-08-2007, 10:05
Ja też podpiwniczam Salsę. Kominek będzie na środku salonu pomiedzy kuchnią, a pokojem dziennym. Zostanie 1,46 m przejścia z salonu do kuchni ponieważ komin jest większy na 7 kanałów. W salonie powiększyłam okno na taras do 3,80 m szerokości ( 4 skrzydła).Na poddaszu zaplanowana jest mała przebudowa łazienki. Będzie miała kształt kwadratu, kosztem holu.

sienna
22-08-2007, 16:42
Właśnie skończyliśmy budowę tego domku a zaczynamy wykańczanie :D. Ale wklejenie zdjęcia to ponad moje siły :)

BG
23-08-2007, 05:55
Gratuluję. Możesz napisać jak długo trwała budowa i czy dokonywaliście zmian, czy domek jest podpiwniczony i jaki był koszt budowy.

sienna
23-08-2007, 10:44
pierwszy szpadel poszedł w ziemię 2 czerwca, a stan surowy otwarty jest od tygodnia. Budowaliśmy z Porothermu, wydaliśmy 100 tys, w tej cenie jest też kupiony styropian i okna. Było trochę zmian: brak garażu, zamiast pokoju na dole jest kotłownia, brak kominka i balkonu z tyłu domu, i brak tarasu, odrobinkę zmienione schody no i wyrzucimy słupek z salonu. Instalacja elektryczna jest prawie skończona a od jutra zaczyna hydraulik. Ze względu na zmiany powierzchnia użytkowa wyszła 102 m2 a netto coś koło 170m2

BG
23-08-2007, 12:38
U mnie dopiero piwnica stoi bez zalanego stropu. Garażu też nie buduję. Niestety materiały kupowałam w tym roku, więc licze, że stan surowy z piwnicą wyniesie mnie około 150 tys. Obym sie myliła.

sienna
23-08-2007, 21:07
Materiał kupowaliśmy w maju - Porotherm 25 w cenie 8,3zł, obecnie jest już w podobnej cenie, zostało 200 sztuk za 8zł nikt nie chce kupić. Na sciany nośne zużyliśmy około 1240, działowe łącznie z poddaszem 500szt
porotherm 11,5.Fudamenty kopane na 1,20m zużyliśmy 21m3 betonu
B-15, stop teriwa 320"garów" 14m3 beton B-20, oczywiśćie na fundament 500 bloczków w cenie 2,5zł.Drzewo w cenie 750zł za m3 na dach ok 4,5m3 plus drzewo pod blachodachówkę, jeszcze cegla pełna 1000sztuk... i tak w wielkim skrócie mamy stan surowy :roll:

BG
24-08-2007, 07:38
Hmm, ja na ławy wylałam 12 m betonu B15 + zbrojenia , poszło mi około 1537 silikatów 25 cm na ściany piwnicy zewnetrzne i nośne, na pozostałe nośne mam zakupione silikaty 18 cm - 2496 sztuk, na działowe silikaty 12 cm - 490 sztuk i beton komórkowy na działówki na poddaszu 341 sztuk. Hmm, coś tego u mnie dużo .... Tyle, że mój wykonawca też do tanich nie należy...Drewno na szalunki 4 kubiki po 600 zł , na dach prawie 5 kubików po 600 zł. Zapomniałam o 2000 szt cegieł na komin i do tego dojdą wkłady kominowe. Koszt mojego domku zwiekszył się o jakieś 35 000 przez piwnicę.

sienna
24-08-2007, 16:08
Kubiki mówisz..... :D Nam budowali Górale i właśnie tak określali m3 drewna, my słyszeliśmy to po raz pierwszy :) Twoi fachowcy też Górale? :D

BG
24-08-2007, 16:52
Nie górale, ale nie tak daleko są Bieszczady. Pewnie gdyby budowali górale byłoby taniej.

BG
28-08-2007, 05:53
Sienna liczyłaś ile wyniesie Cię calość domu z wykończeniem i co planujesz robić. Ja dzisiaj zasypuję wokół piwnic.

sienna
29-08-2007, 17:59
teraz robimy tynki, "robimy" bo to tatusiowie z pomocą męża więc liczy się tylko materiał, w międzyczasie przychodzi hydraulik, ma brać 90 zł od punktu (drogo?), Elektryk już skończył, brał po 10 zł od punktu. Cóż, jak będzie położone ogrzewanie podłogowe to będą zalewane posadzki, ale to też we własnym zakresie więc liczy się tylko materiał, który już mamy. Później ocieplenie poddasza.
Pytasz o moje kalkulacje... nie wiem, wykończenie może być w różowym marmurze albo w panelach po 15 zł za metr. Mam nadzieje że jeszcze ze 30-40 tysięcy i od biedy można się będzie wprowadzać.
Tak spytam... po co się podpiwnicza dom? U nas nawet nie było takiego pomysłu bo choć dom jest na górce to i tak w studzience od wodociągu jest duuużo wody, więc i w piwnicy byłoby jej pewnie sporo.

BG
30-08-2007, 07:29
U mnie nie ma wysokich wód gruntowych, wiec jest sucho. A domek podpiwniczam, zeby mieć miejsce na kotłownię, pralnię itd. dla powiększenia powierzchni. Jeszcze nie wiem ile sobie policzą za wodę, kanalizację, gaz, prąd ale dobrze wiedzieć ile Tobie powiedzieli.

BG
30-08-2007, 07:35
U mnie nie ma wysokich wód gruntowych, wiec jest sucho. A domek podpiwniczam, zeby mieć miejsce na kotłownię, pralnię itd. dla powiększenia powierzchni. Jeszcze nie wiem ile sobie policzą za wodę, kanalizację, gaz, prąd ale dobrze wiedzieć ile Tobie powiedzieli.

sienna
30-08-2007, 15:22
Gazu to u nas nie ma i nic nie mówią że ma być, narazie nie ma też kanalizacji ale ma być w przyszłym roku i podłączenie ma kosztować ok 2700, Wykopaliśmy szambo za 3200, (jako że chcemy się jeszcze w tym roku wprowadzić:)) Przyłącze wodne kosztowało chyba 1200 zł i było już na działce. Matko, ile w tej chałupce jest tynkowania :), najgorsza łazienka na dole, małe to to, nawet zamachu wziąć się nie da. Jak możesz to powiększ sobie ją odrobinkę bo jakoś na mnie klaustrofobicznie działa :), ale jak da sie jaśniutką glazurę i duże, białe okno to może jakoś będzie

BG
30-08-2007, 20:49
W łazience na dole dawałaś okno takie jak w projekcie, czy większe? W sobotę wylewają strop więc jeszcze mam czas żeby zmienić wielkość okna. Muszę się spotkać z wykonawcami instalacji, bo nie mam pojęcia ile potrzeba jeszcze funduszy na wykończenie domku. Oczywiście bez szaleństw.

sienna
31-08-2007, 10:51
Okno jest takiej wysokości jak w kuchni tylko ciut węższe. Powiększyłam je bo nie zamierzam wstawiać prysznica tylko pralkę. Prysznic byłby maleńki.
Ogrzewanie będzie standardowe, na węgiel i drewno. Po budowie zostało tyle drewna że zima z głowy :) Dlatego pokój, który był zaraz przy wejściu stał się kotłownią i ma zmniejszone okno, no i wejście jest z wiatrołapu

BG
31-08-2007, 11:47
Zazdroszcze Ci troszeczkę, że się wprowadzisz już w tym roku. Ja trzymam kciuki za pogodę, żeby przed zimą zrobić dach. Też wprowadziłam trochę zmian w projekcie. Po pierwsze piwnica, powiększone okno w salonie, przebudowa komina, kominek bedzie na ścianie między kuchnią a salonem, schody w domu żelbetowe. Na poddaszu zmieniłam ułozenie korytarza. Będzie prosty, bez tego skrętu. Łazienka będzie kwadratowa bez ścięcia na drzwi. No i lukarny w dachu zamiast okien włazowych. Ale na razie nie moge sobie wyobrazić jak w rzeczywistosci domek bedzie wyglądał, czy bedzie bardzo malutki...

sienna
31-08-2007, 12:33
u mnie też korytarz na górze też miał być prosty, ale jakoś orzekliśmy, że będzie za wąsko, od ostatniego schodka do drzwi wejściowych będzie mało miejsca (a nie chciałam powiększać korytarza kosztem łazienki) i zostało z tym zakrętem. Powiem, że jest ładnie, właśnie ciut inaczej a jak będzie się korzystać z tych pomieszczeń to napiszę jak się przekonam :)
Schody też mam lane, i były ciut zmienione, kilka pierwszych i ostatnich stopni jest prostych, tylko 4 są zabiegowe (2+2) i jak narazie wygodnie się po nich lata :)

BG
31-08-2007, 13:44
Dzięki, zobaczę jak ten korytarz będzie wyglądał. Na rysunkach wszystko sie fajnie zmienia, ale nie widać jak w rzeczywistości to wygląda.

BG
31-08-2007, 13:50
Ja planuję zrobić jeden pokoj za tym skrętem korytarza. Nie wiem czy to dobry pomysł. Boje się, że te dwa pokoje będą strasznie malutkie.

sienna
31-08-2007, 14:34
jeśli zrobisz jeden to będzie taki jak salon, bo ta ściana górna stoi na dolnej, u mnie są 2 i nie są aż tak malutkie, mają po 9 metrów licząc od wysokości 1,80. No ale zależy co dla kogo jest małe... my z mężem mieszkaliśmy w bloku w pokoju o wymiarach 2,5X2,5, czyli całe 5 m2... i wszystko sie tam zmieściło.. :)

BG
01-09-2007, 15:05
Strop nad piwnicą wylany, pogoda się udała. Teraz tydzień przerwy, góra dwa. Mam nadzieję, że ekipa nie zawiedzie. Hmm, nie zwróciłam uwagi na to, że te ściany się pokrywają. Na szczęście ścianki działowe będą stawiane później, jak będzie widać wielkość pokoju. Pozdrowionka :)

sienna
01-09-2007, 16:14
a wiesz... tak sobie myślę od wczoraj.. jak będziesz otwierać i myć okno w lukarnie nad schodami. Ja do swojego połaciowego to nie dosięgnę, mąż z wielką biedą tak. Dojdzie jeszcze kilka cm wylewki ale i tak nie wiem, czy będę w stanie otworzyć okno, a maleńka nie jestem :). Zostaje automatyka do okna ale to koło tysiąca złotych, a teraz są ważniejsze wydatki.
U mnie na dole jest już komplet tynków na ścianach, zaczyna to to przypominać dom :)

BG
01-09-2007, 17:27
Lukarna będzie w pokoju i łazience. Nad oknem połaciowym na klatce schodowej się zastanawiam, czy jest konieczne. Nie wiem czy bez niego nie bedzie za ciemno. Podpowiedz mi, czy montować to okno ?

sienna
01-09-2007, 21:02
na razie to za wiele Ci nie powiem, nie ma drzwi, okien i jest jasno. Ale ja uwielbiam okna połaciowe więc doradziłabym zamontowanie go choćby ze względów estetycznych :) Ja nie lubię przeszklonych drzwi, zechcę wstawić pełne w pokojach więc na korytarzu i schodach bez okna z pewnością byłoby ciemno

BG
02-09-2007, 16:57
Pisałaś o zlikwidowanym słupku w salonie. Nie mogę się dopatrzeć gdzie on jest? Pomyśle nad zwiększeniem wnęki na prysznic na dole kosztem pokoju, chociaż o 10, 20 cm oraz nad wstawieniem większego okna w łazience na dole. Może mój wykonawca coś podpowie. To czekanie, aż strop zwiąże mnie wykończy. Najlepiej jak już mogliby stawiać ściany. Cierpliwość chyba nie jest moją mocną stroną.

sienna
02-09-2007, 17:31
słupek jest na przedłużeniu ściany od łazienki i kuchni, taka maleńka ścianka nośna. Ale u mnie majster sam ją wyrzucił chociaż architekt nie wydał zgody. Wyrzucił, znaczy zbudował, ale "sobie a muzom" jakby się o niego dobrze oprzeć to sie rypnie ;) Służy do tego, żeby na nim oprzeć belki ale u nas jest jedna długa i ten słupek stał się zbędny. Jak już sobie wszyscy fachmani i urzędasy pójdą to będzie można go rozebrać. Na razie został ładnie podmurowany i otynkowany więc raczej nie stwarza zagrożenia. A, no i u nas nie będzie tego łuku nad wejściem... Podoba mi się, ale majster powiedział, że konstrukcyjnie to za słaby by był, i za parę lat mógłby na łeb runąć a ze styropianu to ja go nie chcę :)
Odnośnie tego wiązania- nasz majster mówił że te betony z gruchy są teraz tak dobre, że wystarczy jak beton 2-3 dni postoi, i u nas chyba tak było po stropie Terriva. U Ciebie lany?

BG
02-09-2007, 18:16
U mnie beton z gruchy wylany, a stropu teriva nie robiliśmy. Wykonawca powiedział, że wychodzi drożej. Deskowali strop, zrobili zbrojenie na całości i na to wylewaliśmy beton z gruchy. Podobno po niecałym tygodniu można już robić. Niestety ekipa ma też inne budowy i boję się, że wcześnie nie wrócą. Hmm, a ten słupek jak na mój gust to ściana nośna i raczej nie można tego tak likwidować. Co do łuku nad wejściem, to wykonawcy też nie mają ochoty go robić. Trochę się uparłam i obiecali, że zrobią murowany z cegły. Chętnie pokazałabym Ci parę fotek, ale do tego trzeba jakiś albumik założyć np. na onecie i wklejać adres internetowy. Jak znajdę więcej czasu to coś z tym zrobię.

sienna
02-09-2007, 20:49
słupek jest nośny ale miały opierać się na nim 2 belki, a u mnie majster zrobił jedną długą opierającą sie na ścianach zewnętrznych i słupek stał się zbędny. Mówisz że będziesz mieć więcej czasu... zazdroszczę :) ja nie pracuję, zajmuję się tylko wychowaniem 2-letniego Jędrka no i jestem na pełnym etacie kucharki :) Wyżywić kilku mężczyzn dziennie to nie taka szybka sprawa. Ostatnio w sklepie sprzedawca powiedział, że słyszał że każda kobieta to kaleka.... zawsze ma o jedną parę rąk za mało :) u mnie się sprawdza. Ale na meila możemy się wymienić zdjęciami, tyle potrafię :)

BG
03-09-2007, 05:51
Wychowywanie dziecka i praca w domu też jest ciężka. A co do tego sprzedawcy , to zmień sklep. Moze w innym bedzie ktoś inteligentniejszy. I nie bądź taka krytyczna w stosunku do siebie. Budowa się kiedyś skończy, a mały też podrośnie i znajdziesz pracę . Pozdrawiam.

BG
03-09-2007, 17:06
Sienna zdjęcia wysyłaj na e-mail: [email protected]

MaciekMonika
06-09-2007, 20:25
Witamy, właśnie kilka dni temu kupiliśmy ten projekt, mimo że jeszcze nikt go chyba nie wybudował i nie mieliśmy okazji o nim poczytać. Dużo pomogły nam uwagi sienny, ale ostatnio nic więcej nie słychać. Czy moglibyśmy także dostać zdjęcia na e-meila? [email protected] z góry dziękujemy. Zachęcam jednak do korzystania z forum, może przeniesiemy się do działu projekty? pozdrawiamy

MaciekMonika
06-09-2007, 20:36
Witamy, chcielibyśmy nawiązać kontakt z osobami budującymi lub chcących budować taki dom(może zachęcić do wyboru). Razem byłoby raźniej. My wyboru projektu dokonaliśmy mimo tego,że prawie nic o nim nie czytaliśmy. W miarę dalszych prac nad projektem a potem budowy na pewno posłużymy radą.

BG
07-09-2007, 05:47
Fajnie,że ktoś jeszcze buduje salsę, będzie raźniej. Jeżeli będziecie robić adaptację projektu mam nadzieję, że podzielicie się naniesionymi zmianami.

BG
07-09-2007, 05:58
Napiszcie, czy budujecie z garażem i czy podpiwniczacie i jakie są plany zmian.

sienna
07-09-2007, 13:25
Słuchajcie kochani, powysyłałam Wam zdjęcia, są ciut nieaktualne bo dom ma już okna :) i tynki nawet się kończą, ale teraz czas mam mocno ograniczony bo Jędrek mi zachorował... Jeśli macie jakieś pytania to na wszystkie chętnie odpowiem, może podpowiem.. co do przenosin to nie mam nic przeciwko tylko dajcie znać :)
Pozdrawiam

BG
07-09-2007, 18:34
Dzięki Sienna za zdjęcia, czekam na kolejne. Myśle,że warto zostać tutaj. Może dołączą inni i łatwiej będzie się wymieniać spostrzeżeniami, ale to tylko moja opinia.

sienna
07-09-2007, 18:46
dla mnie miejsce jest obojętne, może być i tu. Zdjęcia aktualne to mam tylko jest kolejny problem, otóż dysk mi się spsuł, napęd znaczy :) Jędrek po kilkanaście godzin na dobę oglądał teletubisie to nic dziwnego - teraz ogląda na DVD a ja zdjęć z aparatu przegrać nie mogę, jak tylko zmoleszczę męża żeby coś z tym zrobił to prześlę kolejne

MaciekMonika
07-09-2007, 22:37
Dzięki sienna za zdjęcia, mniej więcej już coś widać. My jednak mamy wersję projektu z garażem, więc trochę inaczej będzie wyglądał.
Co do naszych zmian to w pomieszczeniu gospodarczym będzie kotłownia na opał drzewny, związana z tym zamiana komina na ścianie pomiędzy salonem a tym pomieszczeniem, postawimy tam kominek,bardziej pasuje w części wypoczynkowej salonu. Pomiędzy kuchnią a salonem będzie jadalnia, więc ten kominek tam trochę by zawadzał. Strop zrobimy drewniany, częściowo belki będą widoczne. Na razie to chyba tylko to, projekt jest u architekta, który teraz go adaptuje, zobaczymy co dalej. aaaa jeszcze taras z tyłu budynku - oczywiście będzie dużo większy, to maleństwo w projekcie nie pozwala nawet na postawienie stołu z krzesłami, a my mamy długą działkę i dużo miejsca z tyłu budynku.

BG
11-09-2007, 12:38
Hmm...., czyżby nic się nie działo w domkach salsa. Niech ktoś naprawi komputerek Sienny. U mnie dzisiaj leje strugami, ale chłopaki dzielnie murują ściany parteru.Wygląda na to, że ściany zewnętrzne dzisiaj skończą. Komin też pnie się w górę ....

sienna
11-09-2007, 13:02
naprawiony :) jeszcze dziś postaram się przesłać zdjęcia. Wiesz, że na dole i na górze jest po ok 150 m2 ścian do tynkowania!!! Niby mała chałupka kurna... :)

sienna
11-09-2007, 13:09
a jednak dziś nie prześlę, bo jak nie urok to sraczka, nie mogę znaleźć aparatu fot, pewnie mąż wozi w samochodzie. Ale jutro to już powinno się udać :)

sienna
11-09-2007, 13:14
a i jeszcze odnośnie komina, tę część co wystaje ponad dach budowaliśmy z klinkieru (co raczej nowością nie jest) a pan, co go tam lepił to 3 dni na nim siedział !!! i to uczciwie robił, złaził tylko na pół godziny na posiłek

BG
11-09-2007, 13:51
Fajnie, że już jesteś. No to mnie pocieszyłaś z tymi tynkami. Ładnie sobie zaśpiewają za ich zrobienie. Niestety u mnie wszystko robione rączkami fachowców... Wysyłałam Ci zdjęcia, ale się wróciły. Komin też planuję z klinkieru. Napisz ile Cię ta przyjemność kosztowała. Materiał + robocizna.

BG
11-09-2007, 13:56
Sienna napisz mi jeszcze jaką masz blachodachówkę , rynny i okno włazowe nad klatką schodową i ceny oczywiście. Wczoraj kupiłam wkłady do komina - 14 sztuk po 80 zł . Masakra...

sienna
11-09-2007, 14:04
Mój brat mi załatwił tanich fachowców, biorą po 11 zł za metr tynku z agregatu i po 15 za sufity ręczne. Właśnie dziś zaczną tynkować górę.
Blachodachówka jest ymmmm taka hm, najpopularniejsza, ceglasta, matowa, firmy Koral, a może to kolor się tak nazywał... nie wiem :) a rynny brązowe z tej samej firmy. Okna dachowe Veluxy, po 1500 za sztukę (kurna ich mać).
Pytasz o cenę komina?? budowała go ta sama ekipa co cały dom, więc w cenie, poszło koło palety klinkieru za ok 1000 zł i kilka worków sadzy chyba po 6 zł woreczek

sienna
11-09-2007, 14:12
aaa cały dach - blachodachówka, gąsiory, rynny, blacha gładka, wkręty i wszystko co potrzebne do pokrycia dachu kosztowało koło 6 tysięcy, chyba 6 z kawałkiem. Ta blachodachówka była w promocji i kosztowała chyba 26 za metr, tzn tylko ten kolor ale taki właśnie miałam upatrzony więc pasowało :) Folia nazywała się COROVIN i fachowcy powiedzieli że jest super, akurat jak jedną połówkę dachu przykryli blachą a drugą tylko folią, zerwała się ulewa, taka porządna, a folia nie przesiąkała nawet jak ją dotykali w czasie tego deszczu

BG
11-09-2007, 15:29
O rany, ja pytałam już o tynki i wołają sobie nawet po 35 zł. Okno na targach w Rzeszowie gość mi doradził Roto obrotowe plastik 435K 1374 zł + 289 kołnierz ( wymiar 74x140 ). Cena jeszcze nie negocjowana.Wygląda na to, że podkarpackie ekipy droższe. Cenią się jak w Warszawie.

sienna
12-09-2007, 10:10
35 zł to już z materiałem, a ja materiał kupowałam sama. A ekipy mam właśnie z wawy :)

sienna
12-09-2007, 13:23
odnośnie okien dachowych to nasłuchałam się o tym, że ciekną, parują itp i wolałam na nich nie oszczędzać. Kupiłam te droższe Veluxy, wyglądają fajnie :) ale słyszałam że Roto też są dobre. Za to Fakro podobno do niczego, oni też produkują do hipermarketów, czyli jakość wiadomo :/
Te moje okna da się otwierać za pomocą sznureczka (co raczej się przyda nad schodami) ale jeszcze nie wiem jak to działa :)

BG
12-09-2007, 16:25
Ja też się boję okien dachowych. Rozmawialam z koleżanką ma dość drogie i też delikatnie zacieka dlatego zdecydowałam sie na lukarny ze zwykłymi oknami. Tylko nad schodami muszę dać włazowe albo wcale.

BG
14-09-2007, 15:55
Cześć Sienna, czekam na zdjęcia. U mnie deskują drugi strop.

sienna
14-09-2007, 18:37
zdjęcia niebawem, bo już nawet zrobiłam, świeżuchne :)

sienna
15-09-2007, 14:54
No nie zrobiłam zdjęć w środku bo się rozdrzaźniłam :) Jędrek jak tylko wszedł to na pięknej nowiutkiej ścianie zostawił swój podpis ołówkiem murarskim... więc zdjęcia tynków wyślę jak zrobię. Wczoraj pożegnałam tynkarzy, śliczniuchne tynki zrobili i to półdarmo.

BG
16-09-2007, 14:39
Do czego służy Ci to malutkie okno dachowe przy kalenicy?

BG
16-09-2007, 14:42
Jakie robiłaś tynki? Gipsowe, czy wapienno - cementowe. Cenę robocizny znam, ale nie wiem ile Cię kosztował materiał . I ile płaciłaś za wylewki- robocizna + materiał . Dawałaś na stropy styropian 5 cm ? Czy wełnę?

sienna
17-09-2007, 12:09
to malutkie okno to wyłaz na dach, posłuży przy czyszczeniu komina, a dodatkowo doświetla stryszek. Tynki na dole są cem- wap, a od klatki schodowej w górę, gipsowe. Na tynki cem-wap to nawet pół palety cementu nie poszło, albo coś koło tego, więc koszt raczej niewielki. A gipsowe... Worek tynku kosztuje 28 zł a z worka zrobisz ok 3 m2, do tego robocizna no i prąd, agregat ciągnie 4 razy więcej prądu niż betoniarka, wszystkie gniazda nam popaliło :)
Wylewki będą w środę, 12 zł za metr, oczywiście bez materiału.

BG
20-09-2007, 13:21
Cześć Sienna, jak postępy w budowie domku ?

sienna
20-09-2007, 14:02
Hej :) wylewki jak lustereczka :), u nas było 129 metrów, zapłaciłam 1600 zł. Teraz przygotowujemy się do ocieplania z zewnątrz, i budujemy budyneczek na opał, a ja chodzę po lesie (za domem mamy parę sosenek i brzózek) i zbieram swoje własne maślaczki, dziś będzie pierwsza zupa :).
A jak u Ciebie postępy?

BG
20-09-2007, 17:19
U mnie niestety bez postępów. Strop odeskowany ale nie zazbrojony. Ekipa zrobiła sobie przerwę i jest na innej budowie. Normalnie mnie trafia. Taka piekna pogoda, a my stoimy z robotą ....Podobno jutro mają przyjść. Wyślij jakieś fotki z wnętrza domu , zwłaszcza z poddasza. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić jego wielkości , zwłaszcza łazienki. Pozdrawiam.

sienna
21-09-2007, 17:27
i co, przyszli?? :) Dziś zostawiłam 1,5 tys w Energetyce... nie skomentuję

BG
21-09-2007, 19:19
Nie przyszli... Nie powiem jak mnie trafia. Przed zimą muszę zdążyć z dachem i oknami. Brak słów...

sienna
22-09-2007, 10:44
a bociany zapowiedziały szybką i mroźną zimę... Komu jak komu ale im akurat wierzę, niestety

BG
25-09-2007, 10:28
W końcu zbroją strop. Jutro, może pojutrze zaleją. Trochę mi się nerwy uspokoją jak zobaczę płytę. Oby tylko zima za wcześnie nie przyszła.

BG
09-10-2007, 11:59
Sienna jak tam twój domek ? Pochwal się postępem prac. I jakieś fotki nowe może podeślesz. U mnie postawili juz komin, teraz ściany poddasza. W tym tygodniu zabiorą się za więźbe.

sienna
09-10-2007, 21:58
to dobre mają tempo :) wreszcie :)
My dziś wstawiliśmy drzwi i tak oto ze stodółki zrobił się dom :) no i mamy już barierki na schodach i balkonie, aaa no i pół domu obklejone styropianem :)
Jak znajdę chwilkę to podeślę fotki

zulaczek
15-10-2007, 11:18
Witam wszystkich zainteresowanych budową domku Salsa. Mam do sprzedania projekt tego domu (bez garażu). Bardzo nam się podobał, niestety po zmierzeniu działka okazała sę za wąska i musieliśmy kupi inny projekt. Cena do negocjacji. Wystawiam go na Allegro. Pozdrawiam.

BG
24-10-2007, 06:01
Cześć Sienna, co słychać w Twoim domku ?

sienna
25-10-2007, 15:24
My pędzimy żeby dom jak najszybciej oddać do użytku. Dziś był kominiarz, stwierdził że domek całkiem ładowny, mamy już prąd, ociepliliśmy z zewnątrz i jesteśmy w trakcie kładzenia wełny na poddaszu. Za kilka dni ma być geodeta i to będą wszystkie papierki do PINBu. A w domu cieplutko jak się przepali... :)
A u Ciebie jaki etap?

BG
26-10-2007, 07:39
U mnie robią dach i ściany działowe. Zagryzam pazurki żeby zdążyli pokryć dach i wstawić okna przed mrozami, a pogoda nie rozpieszcza. Jak znajdziesz chwilkę to napisz proszę trochę o kosztach wykończenia. Ile wydałaś na ocieplenie poddasza, wykończenie. Ile dawałaś wełny, jakie były koszty instalacji itd. Z góry dzięki.

burifanek
03-01-2008, 12:14
Kupiłam projekt domu Salsa bez garażu zwracam się do Tych którzy już zaczęli budowę lub może ukończyli o porady i wszelkie informacje pomocne przy Mojej budowie tego domku. :lol:

burifanek
03-01-2008, 17:10
Witam budujących Salsę zakupiłam właśnie projekt i dołączam się do niewielkiego grona budujących ten domek.Pozdrawiam.

burifanek
03-01-2008, 17:16
Witam.Ja też zakupiłam projekt Salsa bo wydaje Mi się niedrogi w budowie chętnie będę wymieniać się z Wami wszelkimi informacjami podczas budowy domku.Pozdrawiam.

BG
05-01-2008, 13:22
Witaj w klubie. Pozdrawiam. Gdzie budujesz i kiedy zaczynasz?

burifanek
05-01-2008, 18:53
Witam budować będę w okolicach Żywca.Serdecznie Ci dziękuję za zdjecia.

burifanek
05-01-2008, 18:57
Chcemy zacząć latem jak gmina wyda zezwolenie na budowę oczywiście tak myślę że nie powinno być problemów.

przemo1280
06-01-2008, 11:17
Witam Wszystkich :) Razem z żona zastanawiamy się nad kupnem projektu Salsa w wersji bez garażu. Ładny i nieduży domek na wąską działkę czyli w sam raz dla nas :) Zanim dokonamy zakupu chcielibyśmy zobaczyć jakieś zdjęcia z realizacji tego projktu. Jeśli istnieje taka możliwość bardzo prosilibyśmy o przesłanie zdjęć. Z góry dziekujemy :)

langerob25
07-01-2008, 21:20
Ja też zamierzam zakupić ten projekt.Szkoda że nie ma wiele osób które takie domy budują.Ja zamierzam budować wersję z garażem,a z racji tego że nie ma u nas gazu w miejscu pomieszczenia gospodarczego będzie kotłownia.Trzeba bedzie budować drugi komin.Jeśli można to proszę ozdjęcia z budowy na [email protected] .Pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących Salsę.

burifanek
08-01-2008, 19:30
Niektóre pracownie zajmujące się sprzedażą projektów a posiadające w Swojej ofercie domek Salsa mają zamieszczone opinie budujacych,które są bardzo pomocne przy wyborze projektu jak i zaczęciu budowy a także wstawione zdjęcia.

langerob25
08-01-2008, 19:56
Dzisiaj właśnie dostałem linka od @BG z opiniami budujących i fotkami.Dodatkowo przesłała mi parę zdjęć(dziękuje serdecznie @BG).Sam się teraz zastanawiam czy nie zrobić podobnie jak @BG lukarn (?) w dachu.Trochę dodaje to urozmaicenia prostej konstrukcji domu.

langerob25
08-01-2008, 19:56
Dzisiaj właśnie dostałem linka od @BG z opiniami budujących i fotkami.Dodatkowo przesłała mi parę zdjęć(dziękuje serdecznie @BG).Sam się teraz zastanawiam czy nie zrobić podobnie jak @BG lukarn (?) w dachu.Trochę dodaje to urozmaicenia prostej konstrukcji domu.

mirekula
09-01-2008, 01:01
Proszę sienna wyślij i nam zdjęcia. Jesteśmy na etapie kupowania projektu i wybraliśmy właśnie ten. Oto mój e-mail [email protected]. Z góry dziękuję

BG
09-01-2008, 08:15
Fajnie, że jest coraz więcej salsowiczów. Jako już stary ;) salsowicz pozdrawiam wszystkich rozpoczynających budowę.

BG
09-01-2008, 08:18
Fajnie, że jest coraz więcej salsowiczów. Jako już stary ;) salsowicz pozdrawiam wszystkich rozpoczynających budowę.

przemo1280
09-01-2008, 18:52
BG bardzo, bardzo dziękujemy za zdjęcia. Dom jest śliczniutki i dlatego też w naszej małej rodzince decyzja zapadła: kupujemy ten projekt. Mój mąż jest zachwycony prostotą tego domku. Tego właśnie szukaliśmy.

langerob25
09-01-2008, 20:20
Widząc na zdjęciach ocieplony domek,chciałbym spytać ile ma w przybliżeniu metrów powierzchni zewnętrznej?

Kasiaa29
12-01-2008, 10:20
Dołączam do Was :lol:
Własnie zamówilam projekt - wersję lustrzaną z garażem :wink:

Kasiaa29
12-01-2008, 10:26
Sienna, my będziemy budować w Cegłowie, więc parę kilometrów od Was
:lol: :lol:

burifanek
12-01-2008, 18:35
Witaj w klubie salsowiczów Kasiu! :lol:

Kasiaa29
14-01-2008, 15:51
Co tam u was salsowicze :wink:

i dlaczego nikt z was nie ma dziennika budowy, protestuję :P

burifanek
14-01-2008, 17:30
W porządku!!!Któregoś dnia w końcu ktoś go założy też chętnie bym poczytała rad i uwag w nim zawartych.Kasiu może Ty będziesz pierwsza.Pozdrawiam. :lol:

Kasiaa29
14-01-2008, 18:05
Burifanek, ja na pewno założe, bez dwóch zdań,
tylko to moze trochę potrwać, bo na razie to nie mam co pisać, na razie trzeba załatwić pozwolenie i media a wiadomo że to kilka miesięcy potrwa, ale z chwilą wbicia p[ierwszej łopaty na pewno zacznę pisac, i powiem szczerze, że już nie mogę się doczekać

burifanek
14-01-2008, 18:12
Kasia jestem w podobnej sytuacji też dopiero kupiłam projekt i teraz czeka Mnie wiele załatwiania a potem się pomyśli.Też jestem niecierpliwa tak jak Ty.

Kasiaa29
14-01-2008, 18:29
burifanek, a jakie robisz zmiany w projekcie?

BG wielkie dzięki za zdjęcia :P

burifanek
15-01-2008, 13:51
Zmian się trochę nazbierało.Mamy wersję bez garażu bo w przyszłości chcielibyśmy wolnostojący.Kotłownia będzie w pomieszczeniu nr 5 na węgiel,drzwi będziemy robić z boko domu.Będziemy robić oczywiście drugi komin w tym pokoju do pieca.W sypialni chcemy zlikwidować garderobę i powiększyć ją kosztem łazienki.Likwidacja balkonu z tyłu domu bo jest taras to wystarczy i zmniejszenie okien w tych dwóch pokoikach.Co jeszcze wyjdzie podczas budowy to nie wiadomo?

burifanek
15-01-2008, 13:59
Co Cię skłoniło do wyboru projektu Salsa?Bo wcześniej zastanawiałaś się nad WB0035.

Kasiaa29
16-01-2008, 14:41
Niestety zmuszeni jesteśmy zrezygnowac z budowy Salsy, wczoraj w planie zagospodarowania przestrzennego gminy Cegłów przeczytałam, że możemy postawić dom z kalenicą równoleglą do drogi (już wcześniej wiedziałam o tym zapisie, tylko jakoś nie pomyslalam o tym) :evil: :evil: :evil: , a Salsa ma prostopadłą,
Dopiero dziś sie jako tako z tym pogodziłam i niestety szukam dalej, ale już drugiej Salsy nie będzie. Zadzwoniłam do Krajobrazów i nie ma problemu z wycofaniem sie z zamówienia bez ponoszenia jakichkolwiek opłat, ale i tak smutno mi. :cry: :cry: :cry: :cry:
Życzę Wam powodzenia w budowie waszych domków i na pewno będę tu częstym gościem

langerob25
16-01-2008, 16:32
U mnie wszystko się układa po myśli.Uzbrojenie działki nie będzie aż takim dużym wydatkiem,a o to się bałem.Domek będzie stał kawałek od wszelakich medii.
Ja planuję zlikwidować komin w salonie.Bedę miał komin w pomieszczeniu gospodarczym pod kocioł węglowy,może też pod kominek.Myślałem o kominku z możliwością ładowania od tyłu i wtedy miałbym do niego dostęp z kotłowni.Ale jeszcze do końca nie wiem.A wentylację rozwiąże rekupatorem.Trochę zaoszczędze na budowie komina,trochę dorzucę i może niedrogo to będzie kosztować.Na mały domek to może w 8 tysiącach się zmieszczę.
Pozdrawiam wszystkich.

burifanek
28-01-2008, 15:28
Witam Salsowiczów.Czekamy na pozwolenie jak wszystko dobrze pójdzie to latem zaczynamy. :D

langerob25
29-01-2008, 16:56
Witam Salsowiczów.Czekamy na pozwolenie jak wszystko dobrze pójdzie to latem zaczynamy. :D

To musisz mnie zaprosić żebym obejrzał to dzieło.NIe dam Ci spokoju :wink:
Ja jestem w trakcie czekania na WZ,na odpowiedź z elektrowni i z ZGK.Ale już kupiłem pustaki i dachówkę :D W tym tygodniu ma być geodeta zrobić mapkę 1:500 ,potem czekanie 3 tygodnie.A jak wszystko będzie ok,to może w tym roku uda mi się zrobić fundamenty.A jak pieniążki pozwolą to może w 2009 stan surowy.Pozdrowienia dla wszystkich salsowiczów

burifanek
29-01-2008, 17:43
Witaj langerob25 kto kogo pierwszy zaprosi to nie wiadomo bo też tylko planujemy na ten rok zrobienie fundamentów ekipę juz mamy umówioną na początek lata.

maxic76
30-01-2008, 20:51
Witam wszystkich, jestem kolejnym zapaleńcem na budowę Salsy, będzie to jednak wersja z garażem , bez podpiwniczenia, w lustrzanym odbiciu. Ekipę już mam, czekam niestety na kwitologię, jestem dopiero na etapie oczekiwania na warunki przyłączy energii i wod-kan. Chciałbym się dowiedzieć jakie były orientacyjne koszty materiałów, żebym mógł porównać z obecnymi cenami, jakie zmiany proponujecie w projekcie, jeżeli ktoś mógłby mi przysłać zdjęcia z budowy Salsy, byłbym wdzięczny ([email protected]). Pozdrawiam :)

langerob25
31-01-2008, 11:44
@Burifanek jak tylko będe szybszy to zapraszam
@maxic78 na stronie http://pprojekt.pl/projekt332-salsa,zdjecia.html masz parę fotek.

Ten domek to trochę diabelski taki jest,bo salon według projektu ma 666 cm!!!
Nie wiem czy ksiądz mi ten dom poświęci:)

burifanek
31-01-2008, 12:56
langerob25 w sumie daleko od siebie budować nie będziemy może będę przejeżdzać przez Kraków chociaż bliżej do Żywca Mam jadąc na Bielsko zależy skąd pojadę bo to różnie bywa.Pozdrawiam.Też ten wymiar ściany w salonie zauważyłam 666cm super. :wink:

burifanek
31-01-2008, 13:00
langerob25 imprezę można zrobić na fundamencie tylko trzeba będzie jakieś krzesła i stolik załatwić. :D

langerob25
31-01-2008, 14:13
langerob25 imprezę można zrobić na fundamencie tylko trzeba będzie jakieś krzesła i stolik załatwić. :D

Jak tylko pogoda pozwoli,to czemu nie:)

langerob25
31-01-2008, 14:13
langerob25 imprezę można zrobić na fundamencie tylko trzeba będzie jakieś krzesła i stolik załatwić. :D

Jak tylko pogoda pozwoli,to czemu nie:)

A będziecie budować w Żywcu?
Byłem tam kiedyś ,dokładnie w Tresnej na parę dni,a w Żywcu pamiętam jadłem super knyszę.Nawet dzisiaj ją wspominaliśmy,bo rozmawiałem ze znajomymi ze Śląska

burifanek
31-01-2008, 18:09
Nie w samym Żywcu trochę za około 18km.Piękne okolice z widokiem na góry.Jedzenie w Żywcu jest rzeczywiście dobre bo nieraz wskoczyliśmy na rynku do jakiejś restauracji.

BG
31-01-2008, 18:20
Chyba się dołącze do Waszej imprezki, nawet tej na fundamentach. Myślę, że i bez krzeseł damy radę ;) Na pprojektach są moje fotki, pochwalę się nieskromnie :oops:

langerob25
31-01-2008, 18:44
Oczywiście ,że zapraszam. Fotki oczywiście widziałem.Chciałbym juz być już na tym etapie.W pracy mam kolegę ,który też buduje dom więc cały czas gadamy tylko o tym.Raz o tynkach,to znowu o dachach itp.A przede mną jeszcze długa droga. :(

burifanek
31-01-2008, 19:06
BG będziesz mile widziana na imprezce dostaniesz honorowe miejsce gdzie Sobie zażyczysz.:wink:

BG
01-02-2008, 11:24
Wow, dziękuję za zaproszenie i to jeszcze jakie :D . Zobaczycie jak zleci budowa stanu surowego, potem dopiero zacznie się jazda :lol:

maxic76
03-02-2008, 18:56
Mam pytanie do tych, którzy już wybudowali dom: czy macie wielkość okien taką jak w projekcie, a jeżeli tak to czy nie są za małe? Pozdrawiam.

BG
03-02-2008, 19:05
Zmniejszyliśmy wielkość okien balkonowych do 90 cm, w projekcie były na 100 cm. Przy drzwiach balkonowych na 100 cm i bez poprzeczek konieczne są dodatkowe wzmocnienia. Zwiększyliśmy okno na taras do 3,80 m. Pozostałe okna są takie jak w projekcie. Jesli nie robisz lukarn proponuję doświetlić pokoje oknami dachowymi.

maxic76
03-02-2008, 20:37
Też myślimy o powiększeniu drzwi tarasowych do czterech skrzydeł, z balkonów chcemy zrezygnować, a w zamian dać większe okna, ciekawe jak to będzie wyglądało.

norola
16-02-2008, 08:59
czy ktos mógłby mi przesłac zdjecia z budowy i wnętrza domu Salsy(moze byc juz urządzonego),byłabym bardzo wdzięczna e-meil [email protected] :D

norola
16-02-2008, 09:00
dopiero mamy zamiar kupic projekt ale chętnie obejrzelibysmy zdjecia domku:)

norola
16-02-2008, 09:02
No nie zrobiłam zdjęć w środku bo się rozdrzaźniłam :) Jędrek jak tylko wszedł to na pięknej nowiutkiej ścianie zostawił swój podpis ołówkiem murarskim... więc zdjęcia tynków wyślę jak zrobię. Wczoraj pożegnałam tynkarzy, śliczniuchne tynki zrobili i to półdarmo.
sienna mam prośbe ,bo czytałam tutaj na forum iz wymieniacie sie zdjeciami,jesli mogłabys przesłac i dla mnie ,byłabym ogromnie wdzieczna(mile widziane zdjecia z wewnątrz nawet juz urządzonego domku) mój e-meil [email protected]

langerob25
16-02-2008, 09:08
@Sienna coś dawno się nie odzywa.Kilka zdjęć masz też na http://pprojekt.pl/projekt332-salsa,opinie.html?t=154.@BG obiecała wstawić zdjęcia wnętrz.Ja też czekam na to z niecierpliwością.Skąd jesteś?
Chcesz budować z garażem czy bez?

BG
17-02-2008, 10:44
Witam salsowiczów. Niestety, ale mrozy przerwały prace tynkarzy:(. Czekam z niecierpliwością na cieplejsze dni. Powolutku wyruszam na poszukiwania mebli kuchennych, płytek itp. Trwają poszukiwania wykonawców chodniczków, schodów i tarasu. Najbliższe wolne terminy to sierpień, ale się zrobiłam....

norola
17-02-2008, 10:59
@Sienna coś dawno się nie odzywa.Kilka zdjęć masz też na http://pprojekt.pl/projekt332-salsa,opinie.html?t=154.@BG obiecała wstawić zdjęcia wnętrz.Ja też czekam na to z niecierpliwością.Skąd jesteś?
Chcesz budować z garażem czy bez?
witaj ,zdjecia z linków widziałam.Mamy zamiar budować salsę z garazem,jak narazie jeszcze nie zakupiliśmy projektu

norola
17-02-2008, 11:02
powiem tez szczerze ze chętnie obejrzałabym zdjecia z wnętrz salsy juz wykończone :D lub nawet w stanie surowym,byle zobaczyć srodek,widziałam kilka ale nie nasyciłam sie :lol: :lol: :lol:

norola
17-02-2008, 11:03
Witam salsowiczów. Niestety, ale mrozy przerwały prace tynkarzy:(. Czekam z niecierpliwością na cieplejsze dni. Powolutku wyruszam na poszukiwania mebli kuchennych, płytek itp. Trwają poszukiwania wykonawców chodniczków, schodów i tarasu. Najbliższe wolne terminy to sierpień, ale się zrobiłam....
och to moze nam pokazesz kilka fotek z wnętrza domku:) byłoby miło

burifanek
18-02-2008, 22:14
Witaj BG mrozy dopisały a czas goni!Szukaj ładnej kuchni i kafelek będę miała co podpatrywać przy urządzaniu Swojej Salsy w dalekiej przyszłości :lol:

burifanek
19-02-2008, 11:41
langerob25 widzę że będziemy budować niedaleko siebie :D

norola
19-02-2008, 20:45
langerob25 widzę że będziemy budować niedaleko siebie :D
witaj burifanek,a moze Ty dysponujesz jakimis fotkami slalsy?bo nie mogę sie doprosić,cos ucichło forum :)

burifanek
19-02-2008, 21:53
Witaj norola niestety nie Mam żadnych fotek Swojej przyszłej Salsy ponieważ latem dopiero zaczynamy budowę.Pozdrawiam. :D

norola
20-02-2008, 06:41
Witaj norola niestety nie Mam żadnych fotek Swojej przyszłej Salsy ponieważ latem dopiero zaczynamy budowę.Pozdrawiam. :D
ach rozumiem,szkoda :-? rozumiem tez ze nikt Ci na meila nie przysyłał zdjęc? ogromnie jestem ciekawa i mam wielką ochotę zobaczyć zdjecia :D tylko chyba nie uda mi się ich zobaczyc,liczyłąm ze sienna sie odezwie,ale cisza

BG
21-02-2008, 06:58
Witaj norola. Przepraszam Cię, że nie przesłałam zdjęć, ale z czasem było krucho. Wykończeniówka domu wykańcza ;), ale i cieszy jednocześnie. Obiecuję, że prześlę Ci zdjęcia w piątek lub na weekendzie. Pozdrowionka dla wszystkich salsowiczów.

BG
21-02-2008, 06:59
Witaj norola. Przepraszam Cię, że nie przesłałam zdjęć, ale z czasem było krucho. Wykończeniówka domu wykańcza ;), ale i cieszy jednocześnie. Obiecuję, że prześlę Ci zdjęcia w piątek lub na weekendzie. Pozdrowionka dla wszystkich salsowiczów.

norola
21-02-2008, 07:01
Witaj norola. Przepraszam Cię, że nie przesłałam zdjęć, ale z czasem było krucho. Wykończeniówka domu wykańcza ;), ale i cieszy jednocześnie. Obiecuję, że prześlę Ci zdjęcia w piątek lub na weekendzie. Pozdrowionka dla wszystkich salsowiczów.
dziękuję BG,czekam z niecierpliwością :D my niebawem mamy zakupić projekt i być moze juz latem zaczniemy coś budować :)

norola
24-02-2008, 18:16
dziękuję BG za zdjęcia:) miło było popatrzeć,mam nadzieję ze moze jeszcze ktoś bedzie miał ochote pochwalić sie Salsą,zwłaszcza urządzoną juz wewnątrz :) :)

langerob25
24-02-2008, 21:15
Jak masz BG zdjęcia wewnątrz to ja też proszę na [email protected]

BG
25-02-2008, 11:33
Prześlę zdjęcia wieczorkiem albo jutro, dzisiaj robimy wylewki. Wpadłam do domciu coś zjeść i śmigam na budowę.

norola
25-02-2008, 16:27
Prześlę zdjęcia wieczorkiem albo jutro, dzisiaj robimy wylewki. Wpadłam do domciu coś zjeść i śmigam na budowę.
Ach BG tylko pozazdrościć,juz wylewki :) ,jeszcze raz bardzo dziękuje za fotki mam nadzieje,ze po urządzeniu wewnatrz prześlesz kolejne:)wtedy na pewno będzie widać wszystko bardziej dokładniej,gdy są juz pomalowane sciany,podłogi ,glazura i gdy meble już stoją

BG
26-02-2008, 05:54
Już niedługo. Przynajmniej część domku wykończę, bo w maju się przeprowadzam, a czasu niewiele, za to dylematów z wykańczaniem masa.... ;)

BG
26-02-2008, 05:57
Już niedługo. Przynajmniej część domku wykończę, bo w maju się przeprowadzam, a czasu niewiele, za to dylematów z wykańczaniem masa.... ;)

langerob25
26-02-2008, 08:23
Już niedługo. Przynajmniej część domku wykończę, bo w maju się przeprowadzam, a czasu niewiele, za to dylematów z wykańczaniem masa.... ;)
Też bym tak chciał :cry:
Ale może w tym roku chociaż coś zacznę.A w przyszłym postawię.Wczioraj geodeta orzekł że działka moja ma 19 metrów szerokości,a więc Salsa z garażem wejdzie bez problemu.Najwyżej bez okien od strony garażu.W sumie garaż myślę zamienić w duże pomieszczenie typu pralnia,warsztat dla mnie i magazyn na różne takie(kosiarka,łopaty itp.)A na samochód to w przyszłości Wiatę z drzewa sobie zrobię.
Jak myślisz @BG,czy wejdą drzwi do garażu pod schodami?Ewentualnie można obniżyć trochę poziom podłogi do poziomu garażu.Byłoby może wygodnie mieć blisko przejście do garażu i kotłowni.a nie w wiatrołapie,gdzie lepiej może jakąś szafę czy wieszak mieć.
Czekam na fotki @BG :D Z góry dziękuje

burifanek
26-02-2008, 10:00
Witam Salsowiczów po długich przemyśleniach postanowiliśmy wprowadzić następne zmiany w projekcie żeby nie rezygnować z pokoju na dole w którym mieliśmy mieć kotłownię zdecydowaliśmy się częściowo podpiwniczyć gdzie wstawimy piec,bojler i być może pralkę.Czekamy na odpowiedż z firmy budowlanej czy jest to wykonalne.Pewnie koszty fundamentów teraz z piwnicą znowu trochę wzrosną od ostatniej wyceny.

robertb28
26-02-2008, 10:27
witam w gronie Salsowiczów./ wstapilem Tu bo bardzo podoba Mi sie ten domek, jest niewielki,ale mi taki wystarczy. Mowie o domku Salsa z Garazem i kotłownia.
Mam pytanie czy ktos buduje taki domek w Malopolsce lub Slasku. Chetnie chcialbym zobaczyc taki domek na zywo. Czy ktos wie czy jest wogole mozliwosc poszerzenia tego domku na szerokosci o okolo 1 m.
Czy ma ktos jakies fotki domku oczywiscie chodzi mi o zdjecia wnetrz. Głownie pokoi na gorze, salonu, lazienek itp.
Moj adres meilowy to [email protected] lub piszcie na moje gg 3050150
Pozdrawiam i mysle ze ktos napisze.
Robert

burifanek
26-02-2008, 11:20
Witaj robertb28 między Salsowiczami My będziemy budować w okolicach Żywca ale dopiero latem zaczynamy fundamenty.Domek jest niezbyt duży ale w pełni wystarczjący,łatwy do ogrzania ze względu na nie dużą kubaturę oraz bardzo funkcjonalny patrząc na układ pomieszczeń.Czy można go poszerzyć na szerokość to musiałbyś wysłać zapytanie do biura projektowego czy taka opcja wogóle istnieje bo w tym przypadku zmieniają się wszystkie wymiary począwszy od fundamentów po dach.

robertb28
26-02-2008, 11:53
OKI DZIEKI ZA ODPOWIEDZ. No do Zywca daleko nie mam,ale widze ze tez dopiero startujesz wiec na razie nic nie zobacze. A nie masz jakis fotek wmetrza domu, albo nie wiesz gdzie juz taki stoi domek.
Czekam na zdjecia
Robert

norola
26-02-2008, 13:19
Już niedługo. Przynajmniej część domku wykończę, bo w maju się przeprowadzam, a czasu niewiele, za to dylematów z wykańczaniem masa.... ;)
BG czy mogę lićżyć na kolejne zdjęcia Salsy gdy już troszkę się urządzisz? :D

BG
26-02-2008, 19:57
W czwartek montujemy grzejniki i piec. W poniedziałek zaczynamy płytki w piwnicy :). Rany już nie mogę się doczekać kiedy wylewki wyschną. Jak tylko zrobię zdjęcia to prześlę . Chwilowo jestem zabiegana. Wylewki super. Wszystkie kabelki schowane :) Zaczyna się robić ładnie. Jutro spotkanie z gościem od schodów zewnętrznych. Do 16.00 muszę pomysleć nad jakimś projektem. Wczoraj chłopaki do wieczora pracowali nad wylewkami i chcąc nie chcąc zostałam ich kierowniczką ;)

langerob25
27-02-2008, 08:19
Czekaj cierpliwie,bo to ważne żeby dobrze wyschły.Zwłaszcza jak będziesz gdzieś kłaść panele,albo parkiet.Będziesz miał satysfakcję niedługo ,że jako jedna z perwszych zamieszkałaś w Salsie :D .Pozdrawiam i powodzenia

norola
27-02-2008, 08:38
W czwartek montujemy grzejniki i piec. W poniedziałek zaczynamy płytki w piwnicy :). Rany już nie mogę się doczekać kiedy wylewki wyschną. Jak tylko zrobię zdjęcia to prześlę . Chwilowo jestem zabiegana. Wylewki super. Wszystkie kabelki schowane :) Zaczyna się robić ładnie. Jutro spotkanie z gościem od schodów zewnętrznych. Do 16.00 muszę pomysleć nad jakimś projektem. Wczoraj chłopaki do wieczora pracowali nad wylewkami i chcąc nie chcąc zostałam ich kierowniczką ;)
wiesz BG jak czytam Twoje posty to czuję tą Twoją radość z wykańczania domku,na pewno jest i zmęczenie,zabieganie ale chyba i tak wszystko przesłania szczęście :D

burifanek
27-02-2008, 09:14
Witaj BG widzę że wszystko powoli już wykańcza się w Twoim domku jesteś już prawie na mecie.Tylko teraz ta bieganina za wszystkim ale póżniej Sobie odpoczniesz siedząc w salonie przed kominkiem z drinkiem. :lol: Mam cichą nadzieję że na nowe zdjęcia też się załapię. :lol:

burifanek
27-02-2008, 10:38
dopiero mamy zamiar kupic projekt ale chętnie obejrzelibysmy zdjecia domku:) Witaj norola czy zdecydowałaś się już na zakup projektu po obejrzeniu zdjęć Salsy?

norola
27-02-2008, 12:16
dopiero mamy zamiar kupic projekt ale chętnie obejrzelibysmy zdjecia domku:) Witaj norola czy zdecydowałaś się już na zakup projektu po obejrzeniu zdjęć Salsy?
tak jesteśmy zdecydowani na zakup Salsy,jeszcze kilka papierkowych rzeczy mamy do załatwienia i kupimy projekt :D

langerob25
27-02-2008, 14:16
dopiero mamy zamiar kupic projekt ale chętnie obejrzelibysmy zdjecia domku:) Witaj norola czy zdecydowałaś się już na zakup projektu po obejrzeniu zdjęć Salsy?
tak jesteśmy zdecydowani na zakup Salsy,jeszcze kilka papierkowych rzeczy mamy do załatwienia i kupimy projekt :D

To tak jak u mnie.W przyszłym tygodniu ma być mapka 1:500 i wtedy architekt orzeknie,czy Salsa będzie pasować czy nie.I może już w przyszłym tygodniu zakupię projekt. :D
Ale się ruch u Nas zrobił :lol:

BG
27-02-2008, 16:39
Jestem właśnie po spotkaniu z gościem od schodów zewnętrznych. Czekam niecierpliwie na wycenę. W piątek ma się zabrać do pracy. Niestety taras i chodniczki dopiero w sierpniu. Zmierzyłam również wysokość okna kuchennego od wylewi, wynosi 84 cm , a dokładnie 84,4 cm. Styropian w kuchni 4 cm, folia budowlana gruba - 0,3 cm i wylewka 4 cm. Dla mnie wysokość jest ok.

robertb28
28-02-2008, 08:12
witam
Pytanie do BG czy moge prosic o kilka fotek domku, jesli masz, chodzi Mi o wnetrze domku głownie.
Jakie sa wrazenia czy ten pokoj na dole jest bardzo maly>?
Jak pokoje u góry. ?
Czekam na zdjecia, bo coraz bardziej jestem zainteresowany tym projektem, ale czekam na cos co mnie przekona.
Robert
[email protected]

BG
28-02-2008, 20:24
Uzbroj się w cierpliwość. Na weekendzie wyślę fotki. Pozdrowionka:)

robertb28
29-02-2008, 06:10
czekam z niecierpliwoscia. Zreszta zona moja tez. Mam pytanie o ile mniej wiecej jest drozszy dom z podpiwniczeniem od ceny podstawowej bez podpiwniczenie.
Robert

BG
29-02-2008, 07:01
Nas do pierwszego stropu wyniosło 30 tys. - stan surowy. Do tego trzeba doliczyć koszt chudego betonu na podłożu, styropianu - 5 cm + 2 cm , 2 x folia, położenie tynków na ścianach, wylewki, policz ile punktów elektrycznych Ci dojdzie , płytki na podłogę, a cała reszta wykończenia to już według uznania. Ja nie żałuję. W salonie w piwnicy robię barek, tanim kosztem, wymurowany z cegły. Mam gniazdo telewizyjne i internetowe. Robimy piwniczkę na winka. Jedno pomieszczenie to pralnia z suszarnią i piecem gazowym. Jedno jest przeznaczone na spiżarnię i jedno na narzędzia. Pod schodami w piwnicy w zimie będzie trochę drewna do kominka. Reszta będzie na zewnątrz, ale raz w tygodniu można znieść trochę do piwnicy, żeby nie biegać po mrozie.

robertb28
29-02-2008, 10:44
dzieki za szybkie info.
Fajny pomysle, ale my niestety ze wzgledu na koszty bedziemy budowac bez podpiwniczenia.
Hej a powiedz Mi jak z lazeinka na dole., Czy da sie tam zmiescic kabine prysznicaowa 90cm i umywalke i powiedzmy wc wiszace na scianie?
No i ten gabinet. Mysle zeby na pocztaku tam wrzucic lozko i szfe jako pocztakowa sypialnia. Myslisz ze da rade?
8 m2 to strasznie malo?
Jakie sa Twoje opinie. Ja mysle o budowie domu na zasadzie najpierw wykonczenie dolu zamieszkanie a potem robienie gory tzn wykanczanie

Pozdrawiam
czy ty wogole oprocz piwnicy cos zmieniales jeszcze w projekcie.?
Jak pokoje na górze?
robert

robertb28
29-02-2008, 10:45
acha sad jestes jesli mozna zapytac?
chetnie zobaczyłbym taki domek na zywo i czekam na zdjecia wnetrz.
robert

langerob25
29-02-2008, 11:21
@BG budowała dom bez garażu i pom. gospodarczego,a więc dobrze zrobiła budując piwnicę.Gdzie miała by wszystko upchnąć? A tak ma miejsce na pralnie,narzędzia i takie tam.Ja będe budował z garażem,ale czy kiedykolwiek tam stanie samochód to nie wiem.Raczej nie.W garażu będzie zlew,pralka,suszarka,kosiarka,warsztat dla mnie.Może jakieś mopy,wiadra,odkurzacz(może nawet centralny),rekuperator i takie tam.Siłą rzeczy nie będzie miejsca na samochód,a te rzeczy muszę gdzieś pomieścić.Zresztą dla mnie najlepszym miejscem na samochód jest wiata,a nie ogrzewany garaż.Na początek budowy będe miał garaż blaszak ,który póżniej wykorzystam na samochód,a w miarę czasu i funduszy zrobie sobie jakąś wiatę drewnianą nawiązującą stylem do altanki,która już mam :D
Wybierając dom bez piwnic musimy mieś jakieś pom gospodarcze ,bo gdzie pomieścić te wszystkie pierdoły.A żeby już takie były w domu zaplanowane to musi być naprawdę duży dom.
Aha.Z tego co zauważyłem to można chyba jeszcze nad garażem i kotłownią wydzielić stryszek,bo chyba nie ma tam stropu?Tak mi się wydaje.Jeśli tak jest to ja sobie zrobie belki drewniane w poprzek ,na to płyty osb i jest dodatkowe miejsce na rupiecie.

@BG nie zpomnij o mnie.NIe wybaczyłbym Ci tego :x .Odliczam godziny do tych fotek

robertb28
29-02-2008, 11:53
NO TEZ O TYM GAAZU MYSLELM ALE CHYBA ZA WYSOKI NIE JEST ALE NAPWNO SPROBUJE ZROBIC TAM JAKIS STRYSZEK NA RUPIECIE.
ROBERT POZDRAWIAM, MI GLOWNIE CHODZI O ROWERY I EWENTUALNIE PRALKE . mNIE NA PIWNICE NIE BEDZIE STAC, ZATEM ZOSTAJE GARAZ. tUDNO I TAK LEPSZY DOMEK NIZ MIESZKANIE Z TESCIOWA. HAHAH

norola
29-02-2008, 11:58
NO TEZ O TYM GAAZU MYSLELM ALE CHYBA ZA WYSOKI NIE JEST ALE NAPWNO SPROBUJE ZROBIC TAM JAKIS STRYSZEK NA RUPIECIE.
ROBERT POZDRAWIAM, MI GLOWNIE CHODZI O ROWERY I EWENTUALNIE PRALKE . mNIE NA PIWNICE NIE BEDZIE STAC, ZATEM ZOSTAJE GARAZ. tUDNO I TAK LEPSZY DOMEK NIZ MIESZKANIE Z TESCIOWA. HAHAH
słuchaj a moze ja Ci prześle te zdjęcia od BG które dostałam ostatnio,BG ma na pewno sporo pracy,za biegana jest,wiec mogę Ci je przesłac a jak sie troszke bardziej urządzi to prześle nam więcej:)

burifanek
29-02-2008, 12:03
NO TEZ O TYM GAAZU MYSLELM ALE CHYBA ZA WYSOKI NIE JEST ALE NAPWNO SPROBUJE ZROBIC TAM JAKIS STRYSZEK NA RUPIECIE.
ROBERT POZDRAWIAM, MI GLOWNIE CHODZI O ROWERY I EWENTUALNIE PRALKE . mNIE NA PIWNICE NIE BEDZIE STAC, ZATEM ZOSTAJE GARAZ. tUDNO I TAK LEPSZY DOMEK NIZ MIESZKANIE Z TESCIOWA. HAHAH My też zrezygnowaliśmy z projektu z garażem bo koszty dużo większe a piękny drewniany garaż mozna za niewielkie pieniądze kupić połączony z pomieszczeniem gospodarczym gdzie wszystkie graty się zmieszczą zwłaszcza te do ogrodu i nie będzie trzeba daleko chodzić a i domu się nie zagraci biorąc pod uwagę że kotłownię chcemy zrobić w pomieszczeniu nr5 bo po ostatnich rozmowach z wykonawcą za jedną piwnicę zaśpiewał Nam 16 tyś. :cry:

robertb28
29-02-2008, 12:04
oki to jesli mozesz to przeslij Mi bede wdzieczny. A Ty gdzie budujesz Salse?? moj ardes : [email protected]
czekam z niecierpliwoscia
robert

burifanek
29-02-2008, 12:07
oki to jesli mozesz to przeslij Mi bede wdzieczny. A Ty gdzie budujesz Salse?? moj ardes : [email protected]
czekam z niecierpliwoscia
robert Witaj buduję w okolicach Żywca ale dopiero latem będziemy robić fundamenty.

robertb28
29-02-2008, 12:12
ja niestety potrzbuje pokoj na dole. Maly ale zawsze pokoik, wiec odpada pomysl kotlowni w 5. Oki
pozdrawiam

norola
29-02-2008, 12:56
oki to jesli mozesz to przeslij Mi bede wdzieczny. A Ty gdzie budujesz Salse?? moj ardes : [email protected]
czekam z niecierpliwoscia
robert
juz wysłałam mozesz sprawdzac poczte :)
a ja buduję w woj mazowieckim wiec to chyba daleko od Ciebie

langerob25
29-02-2008, 14:07
oki to jesli mozesz to przeslij Mi bede wdzieczny. A Ty gdzie budujesz Salse?? moj ardes : [email protected]
czekam z niecierpliwoscia
robert
juz wysłałam mozesz sprawdzac poczte :)
a ja buduję w woj mazowieckim wiec to chyba daleko od Ciebie
to ja też chcę na [email protected]

norola
01-03-2008, 07:54
oki to jesli mozesz to przeslij Mi bede wdzieczny. A Ty gdzie budujesz Salse?? moj ardes : [email protected]
czekam z niecierpliwoscia
robert
juz wysłałam mozesz sprawdzac poczte :)
a ja buduję w woj mazowieckim wiec to chyba daleko od Ciebie
to ja też chcę na [email protected]
witam zaraz postaram sie przesłac zdjęcia,szkoda ze wczesniej nie wiedziałam to bym od razu wysłałą i do ciebie ,bo miałam tez spis zdjęc (kazde podpisane,a teraz juz nie mam)

langerob25
01-03-2008, 11:53
Dzięki,bo już myslałem ,że nikt mnie tutaj nie lubi :D

norola
01-03-2008, 12:50
Dzięki,bo już myslałem ,że nikt mnie tutaj nie lubi :D
:D :D :D nie ma sprawy

BG
01-03-2008, 15:21
Odpowiem szybciutko na pytania. Pokój na dole nie jest aż taki mały, na sypialnię wystarczy. W mieszkaniu w bloku taka wielkość małego pokoju nie jest rzadka. Pokoje na górze są ładne i duże. Ja jednak mam jeden pokój - sypialnię , zamiast dwóch w projekcie. Sypialnia jest dokładnie nad salonem jak się go podzieli na pół to uzyskamy te dwa pokoje w projekcie na poddaszu. W łazience na dole zwiększyłam wnękę na prysznic o 10 cm żeby wszedł prysznic 90 cm. Jednak mój wspaniały wykonawca wmurował okno w wc dolnym jakieś 6 cm od ściany i o zgrozo prysznic 90 cm może się nie zmieścić. Zobaczymy, co powie Pan od płytek i białego montażu. Szanse na prysznic 90 cm są , kibelek mam pod oknem i umywalkę na ścianie od gabinetu. Ta dolna łazienka jest mała, ale nie tak tragicznie mała. Przy tej powierzchni domu większa nie będzie. Pytał ktoś o wejście pod schodami do garazu. Ja tam mam wejście do piwnicy, które będzie zamurowane i wstawione drzwi, więc spokojnie przejście do garazu się zmieści. Drzwi jednak będą miały wymiary nietypowe, więc robione będą na zamówienie. To trochę napisałam :lol: Pogoda fatalna z nowych fotek nici :cry:

langerob25
01-03-2008, 15:46
W sumie to ja pytałem o te drzwi.To fajnie że się zmieszczą.
Dzięki Tobie @BG przynajmniej można się coś o tym domku dowiedzieć.
Ja już nie mogę sie doczekać chociażby stanu surowego,a to dopiero nastąpi
w przyszłym roku jak tylko zdrowie i pieniążki pozwolą.
Pozdrowienia dla wszystkich salsowiczów.

BG
01-03-2008, 15:53
Robertb28 masz za małą skrzynkę. Załóż na wp albo gdzieś , onet jest ciasny ;) Zdjęcia , które wysłałam wróciły sie do mnie. Zazdroszczę Wam, że możecie sie dopytać, ja niestety mogłam się uczyć tylko na swoich błędach, a niektórych nie można cofnąć.

BG
01-03-2008, 16:17
I jeszcze odpowiedź na pytanie Robertab28 - mieszkam niedaleko Rzeszowa. Pozdrowionka dla wszystkich :D

norola
01-03-2008, 17:12
Witajcie,BG będziemy czekać cierpliwie na kolejne fotki:) ja tu chłopakom powysyłałam zdjecia ,zeby odciązyc trochę Ciebie,bo na pewno masz teraz duzo na głowie :)

MaciekMonika
01-03-2008, 18:14
Witamy ponownie po dość długiej przerwie. Mamy już pozwolenie na budowę! Czekamy teraz na wiosnę i fachowców,mamy nadzieję, że dotrzymają terminu umowy i w maju sie pojawią. Materiały już czekają... Co do zamian w projekcie to tylko kotłownia w pomieszczeniu gospodarczym a tym samym komin na innej ścianie. Wymieniacie sie zdjęciami, czy my też moglibyśmy dostać? Z góry dzięki. [email protected] Pozdrawiamy Salsowiczów i obiecujemy, że w miarę postępów budowy będziemy sie odzywać. :D

robertb28
03-03-2008, 06:26
dzieki Norola i Bg za fotki. Juz wiem cos wiecej, ale szkoda ze nie ma nikt salsy wewnatrz po wykonczeniu.
Robert

szydaki1
03-03-2008, 09:24
Witam salsowiczów.Ślędzę ten temat od dłuższego czasu i wciąż po cichu liczę na jakieś zdjęcia na forum,ale nic !Czekam na warunki zabudowy,a potem projekt.Czy mogłabym również prosić o fotki na[[email protected]].Pozdrawiam.

norola
03-03-2008, 12:13
dzieki Norola i Bg za fotki. Juz wiem cos wiecej, ale szkoda ze nie ma nikt salsy wewnatrz po wykonczeniu.
Robert


trzeba poczekać na BG jak sie urządzi i miec nadzieje ,ze nam pokaże :D

burifanek
03-03-2008, 14:33
BG urządzi się najszybciej z Nas Wszystkich bo My dopiero można by powiedzieć jesteśmy na starcie i dobrze że mamy taką przyjazną duszkę co Nas zdjęciemi obdarza bo z nich dużo można się dowiedzieć i wiele w razie potrzeby pozmieniać budując Swój domek. :P Pozdrawiam Salsowiczów.

BG
03-03-2008, 17:45
Witam ,witam, jakie pochlebne słówka wyczytuję :D :oops: , aż się milej zrobiło. Spotkałam się z " miłym Panem" od wykończeniówki. Mam lekki poślizg, wszystko przez grypę, ta zaraza mi wykonawców rozkłada :evil: Wybrałam wkład do kominka - Tarnava 18kv Comfort, i już się chyba zdecydowałam na schody wewnątrz, będzie marmur. Mój "miły Pan" przywiezie go spod Kielc :) Z powodu funduszy wybrałam najtańszy. Wyobraźcie sobie, że mój "miły Pan" pozałatwiał mi upusty na płyteczki :). W dolnej łazience będzie Tubądzin Alabastrino. W środę zaczynamy murowanie barku w piwnicy, i ścianki przy schodach do piwnicy. Hmmm, muszę założyć internetowy album, tylko ten czas tak pędzi..., a teraz będzie coraz szybciej. Myślę jednak, że jak ja się troszkę zadomowię w nowym domku to Wy będziecie na starcie i wtedy fotki będą najbardziej potrzebne. Moja Salsa już tylko będzie pięknieć ;) Ależ się rozpisałam....

burifanek
03-03-2008, 17:59
Widzę że powoli wszystko się układa w Twoim domku BG raz po myśli a raz nie ale byle do przodu i jakoś będzie.Kupujesz wyposażenie i wykańczasz a to chyba jest najprzyjemniejsza rzecz w budowie domu przyznaj Sama. :wink:

BG
03-03-2008, 18:04
Cześć burifanek :) Kolejności wykończenia już nie ogarniam. Zamówiłam parapety, dzisiaj odmówiłam, bo stwierdziłam, że nie będą pasować do marmuru i tak ciągle ;)

norola
03-03-2008, 18:42
Ech BG chciałabym już byc na Twoim miejscu :D :D :D

Małgorzata36
03-03-2008, 18:50
Witam Salsowiczów!
Zazdroszczę BG, że ma już wykończeniówkę i fajny domek (widziałam zdjęcia na PPprojekt)
Jutro u mnie rusza wykop pod fundament (Salsa z garażem), chociaż nie wiem jaka będzie pogoda, mam nadzieję że nie będzie lać. :-?
Też zamierzam dokumentować (obfotografowywać) budowę.Więc może z czasem będę w stanie wysyłać jakieś fotki.
Chętnie zobaczyłabym zdjęcia wykończeniówki w środku i na zewnątrz. Bardzo proszę o jakieś zdjęcia :lol: mój e-mail: [email protected]
pozdrawiam

azjap
04-03-2008, 15:50
witam, kupiliśmy projekt salsa i chcielibyśmy dokonać pewnych zmian a najlepiej to zobaczyć ten domek w trakcie realizacji
mogłabym dojechać do woj. opolskiego i śląskiego
bardzo nam zależy
pozdrawiam

p.s. proszę chociaż o zdjęcia

burifanek
04-03-2008, 16:32
Cześć burifanek :) Kolejności wykończenia już nie ogarniam. Zamówiłam parapety, dzisiaj odmówiłam, bo stwierdziłam, że nie będą pasować do marmuru i tak ciągle ;) Cześć BG czy parapety już dobrałaś do marmury a może takie same przemyśl sobie wizualnie to może nieżle wyglądać :lol: Spokojnie z tym wykańczaniem bo się zajedziesz :wink:

szydaki1
04-03-2008, 18:44
Dzięki BG.Powodzenia w doborze kafli itp....

Małgorzata36
04-03-2008, 19:00
Dziękuję za zdjęcia, jeśli będę miała swoje to również będę mogła przesłać.
Wykańczaj, wykańczaj BG, my wszyscy Salsowicze czekamy.....
Pozdrawiam

robertb28
05-03-2008, 08:35
No to teraz claa nadzieje w GB :-)) czekamy na zdjecia wykonczenia
Robert

norola
05-03-2008, 08:52
No to teraz claa nadzieje w GB :-)) czekamy na zdjecia wykonczenia
Robert
co my byśmy zrobili bez naszej BG :) :) :)

BG
05-03-2008, 18:29
Witam, witam dzielne Salsowiczki i Salsowiczów. Właśnie wróciłam z budowy. Bareczek wymurowany :D , co prawda zwykła cegła , ale cieszy. Blatu na razie nie będzie. Płyteczki do pralni dzisiaj zostały zakupione, jakieś zwykłe na promocji. Jutro przyjeżdżają kupione wcześniej płytki na podłogę w całej piwnicy. Chłopaki ocieplają poddasze. Ech.... Grzejniczki już prawie wszystkie zamontowane. Dla wytchnienia kupiłam sobie dzisiaj storczyka, to już czwarty z mojej kolekcji. Mój mąż mówi, że nasza salsa jest teraz u kosmetyczki :wink: i chyba ma rację , bo robi sie coraz piękniejsza...

BG
05-03-2008, 18:32
Zapach pierogów dobiega z kuchni, mężuś odpieka na patelni, jeszcze nie jedliśmy obiadku, ale czego nie robi się dla salsy :lol:

langerob25
05-03-2008, 20:09
To nic tylko męża pozazdrościć :D

norola
06-03-2008, 10:50
Witam, witam dzielne Salsowiczki i Salsowiczów. Właśnie wróciłam z budowy. Bareczek wymurowany :D , co prawda zwykła cegła , ale cieszy. Blatu na razie nie będzie. Płyteczki do pralni dzisiaj zostały zakupione, jakieś zwykłe na promocji. Jutro przyjeżdżają kupione wcześniej płytki na podłogę w całej piwnicy. Chłopaki ocieplają poddasze. Ech.... Grzejniczki już prawie wszystkie zamontowane. Dla wytchnienia kupiłam sobie dzisiaj storczyka, to już czwarty z mojej kolekcji. Mój mąż mówi, że nasza salsa jest teraz u kosmetyczki :wink: i chyba ma rację , bo robi sie coraz piękniejsza...
ech BG tylko pozazdrościc ze wykonczenie idzie tak do przodu:)

burifanek
06-03-2008, 15:29
Witam, witam dzielne Salsowiczki i Salsowiczów. Właśnie wróciłam z budowy. Bareczek wymurowany :D , co prawda zwykła cegła , ale cieszy. Blatu na razie nie będzie. Płyteczki do pralni dzisiaj zostały zakupione, jakieś zwykłe na promocji. Jutro przyjeżdżają kupione wcześniej płytki na podłogę w całej piwnicy. Chłopaki ocieplają poddasze. Ech.... Grzejniczki już prawie wszystkie zamontowane. Dla wytchnienia kupiłam sobie dzisiaj storczyka, to już czwarty z mojej kolekcji. Mój mąż mówi, że nasza salsa jest teraz u kosmetyczki :wink: i chyba ma rację , bo robi sie coraz piękniejsza... Z zazdrością wykończeniówki dopisuję się pod norolą :lol: Pozdrawiam.

BG
06-03-2008, 17:06
Własnie wróciłam do domciu. Pierwsza warstwa wełny położona, rura z powietrzem pod kominek zainstalowana, płytki na ścianach w pralni prawie położone, jutro przyjeżdża wanna do pralni. Przyjechały płyteczki na podłogę w piwnicy zgodnie z obietnicą kierowcy. Ściana przy wejściu do piwnicy wymurowana:) Przy barku można już coś łyknąć ;), na wylewkach i gołych tynkach i bez blatu oczywiście...

Małgorzata36
06-03-2008, 17:40
Jeszcze trochę i u BG, zrobimy wirtualna parapetówkę 8) Kiedy, tak orientacyjnie zamierzacie się wprowadzać?
Czym ocieplałaś dach, wełną? jaka grubość? Czy już palicie w domu, aby go osuszyć?

szydaki1
06-03-2008, 17:45
:D A więc dużo się u ciebie dzieje.Wkrótce meta,lato,grill ,poranna kawa na tarasie(rozmarzyłam się),a my żółtodzioby będziemy się błąkać po rozkopanym placu.

BG
06-03-2008, 18:01
Dach ocieplam wełną URSA DF, dwa razy po 15 cm. Centralne uruchamiamy we wtorek i będzie grzanko. Od soboty chłopaki robią kominek i nawiewy, więc też go uruchomimy. Teraz trochę grzaliśmy piecykami elektrycznymi.Przeprowadzamy się w maju, ale czy będzie to początek , czy koniec maja to jeszcze nie wiem. Nie zdążymy zrobić parkietów, niestety dopiero latem zrobimy jak w domu będzie odpowiednia wilgotność.

BG
06-03-2008, 18:04
Zapomniałam napisać, że wełna to DF 40 - cena coś 19 zł za 1 m. Robocizna pod malowanie 25 zł.

norola
07-03-2008, 07:07
Wczoraj w pewnym sensie klamka zapadła:zakupiliśmy projekt SAlsy ( na dodatek okazało sie ze jest promocja:) tak wiec świetnie sie złożyło.Jestesmy w trakcie załatwiania spraw papierkowych,myśle ze koło lata ruszymy,ale mamy zamiar tylko w tym roku zalać fundamenty

norola
07-03-2008, 07:37
mam pytanie do BG ile metrów szerokości ma korytarz na górze,nie choodzi mi o dł ale o szerokośc np jak sie wychodzi z łazienki to sa na przeciw schody,czy nie jest zbyt ciasno?i widze tez ze zmieniliscie wejscie na gorze do łazienki,nie ma wejscia po skosie i czy zrobiliście to kosztem korytarza?czy nie było takiej potrzeby aby zabierac cm z holu?

BG
07-03-2008, 17:53
Jutro zmierzę korytarz, ale szczerze mówiąc mi nie przeszkadza jego szerokość. U mnie jest jeszcze węższy niż w projekcie, poszerzyłam łazienkę jego kosztem, nie zależy mi na jego szerokości, ma służyć tylko i wyłącznie do komunikacji, a łazienka stała się większa- dłuższa. Zrobię fotki projektu i prześlę.

BG
08-03-2008, 15:10
Korytarz ma szerokość 1,37 m, łazienka 3,80 m w stronę korytarza od okna.

norola
08-03-2008, 16:16
Korytarz ma szerokość 1,37 m, łazienka 3,80 m w stronę korytarza od okna.
dziękuje BG za informacje:)

robertb28
14-03-2008, 09:24
witam
czy ktos ma jakies nowe zdjecia wnetrz salsy. i czy mozna salse zoabczyc gdzies juz w malopolscde lub slasku.??
czekam na info

BG
14-03-2008, 11:58
Nowe zdjęcia prześlę na weekendzie. Odpowiadając Robertowi - oczywiście, że istnieje możliwość ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym + podłogówka. Ustal to od razu przy adaptacji i powiedz wykonawcy. Zostawi odpowiednio dużo miejsca na okna i na wylewkę, która trochę więcej miejsca zajmie. Jak już pisałam jestem z podkarpacia. Domek można zobaczyć, ale nie wiem czy nie masz daleko.

langerob25
15-03-2008, 13:20
Nowe zdjęcia prześlę na weekendzie. SUPER! :D

Ja czekam dalej na mapkę.Nie chce kupować wcześniej projektu żeby coś nie wyszło nie tak z szerokością działki.Ja myślę jeszcze nad takim rozwiązaniem:

-przedłużyć dom o ok 1m.
-w środku zmienić przez to salon (zyska ok 6,5 m)
-garaż też o 1 m więc może wygospodaruje miejsce na samochód i jeszcze na pralkę i suszarkę i takie tam
-pokoje nad salonem też automatycznie o metr się powiększa.

Nie wiem tylko jak to zmieni wygląd domku,ale przy moim ułożeniu działki to ja dom będe raczej oglądał od frontu i tyłu niż z boku,a miejsca w środku troszkę więcej będzie:)
Kusi mnie jeszcze to podniesienie o trszkę ścianki kolankowej,zwłaszcza że zamierzam trochę waty rzucić w skosy(ok 28 cm),ale nie wiem jeszcze.W wersji z garażem to może znowu tak źle nie wyglądać(garaż też oczywiście bym podniósł)?Od strony bez garażu wypuściłbym krokwie troszkę dalej żeby to zgubić .Ale jeszcze nie wiem.Zobaczę później.

Co o tym sądzicie?

Pozdrowienia dla Salsowiczów.

BG
15-03-2008, 18:35
Hejka wszystkim. Myślę, że podniesienie ścianki kolankowej to nie jest dobry pomysł, domek i tak wygląda na dość wysoki, ponieważ jest wąski. Natomiast uważam, że wydłużenie go o 1 m to dobry pomysł. Sama miałam na to ochotę, ale przeliczając to z wykończeniem wyszło mi sporo pieniędzy dodatkowo, a i tak zainwestowałam w piwnicę. Zapomniałam dzisiaj zabrać ze sobą aparat :cry: , chociaż i tak jest straszny bałagan :roll: Jeszcze troszke i zdjęcia będą niezłe...

BG
15-03-2008, 19:08
Wysłałam fotki, nie wiem czy do wszystkich salsowiczów, jeśli ktoś nie dostał to niech krzyczy :wink: Teraz juz jest trochę więcej zrobione, te fotki są robione pzed paroma dniami.

maxic76
16-03-2008, 09:48
Wiec i ja poprosze zdjecia: [email protected] .Mamy zamiar ruszyc z budowa czerwiec/lipiec, jak sie uporamy z papierkami i kredytem.

KUZMA
16-03-2008, 09:59
Wysłałam fotki, nie wiem czy do wszystkich salsowiczów, jeśli ktoś nie dostał to niech krzyczy :wink: Teraz juz jest trochę więcej zrobione, te fotki są robione pzed paroma dniami.

Moge takze prosic o zdjecia [email protected] , z gory dziekuje :)

burifanek
16-03-2008, 11:53
Wysłałam fotki, nie wiem czy do wszystkich salsowiczów, jeśli ktoś nie dostał to niech krzyczy :wink: Teraz juz jest trochę więcej zrobione, te fotki są robione pzed paroma dniami. Cześć BG serdecznie dziękuję Ci za zdjęcia widać wszystko posuwa się do przodu już nie długo będziesz mieszkać w Swoim domku. :lol: Oj niedługo!!!!!!!Pozdrawiam.

robertb28
17-03-2008, 08:32
prosba do BG?/
dzieki za wszystkie zdjecia. Mam prosbe czy moglabyc zrobic fotki pokoi na gorze. tzn widok robiony stojac w futrynie drzwiowej. tak by w miare bylo widac cale pomieszczenie. Dotyczyu ta prosba oczywiscie wszystkich pomiesdzczen?
acha pytanie o stryszek. Bo widze ze montowaliscie schodki na strych . gdzie one sie znajduja?/ z Pokoju ??
czekam na zdjecia i info?
robert

BG
17-03-2008, 09:16
Witam. Schodki na stryszek znajdują się w pokoju- u mnie jest to sypialnia( w projekcie są tam dwa pokoje). Postaram sie na dniach zrobić zdjęcia o które prosisz.

Małgorzata36
17-03-2008, 18:45
Dzięki BG za fotki :D , tylko pozazdrościć. Ja mam już 3 tygodnie spóźnienia, bo na działce w miejscu wyznaczenia domu stoi woda :evil: No cóż pozostało mi cierpliwie czekać.
Czy prowadzisz kalkulację domu tzn ile Cię kosztował. Jestem ciekawa ile kosztował Cię stan surowy.
Pozdrawiam

BG
17-03-2008, 20:26
Szczerze mówiąc nie policzyłam dokładnie ile wydałam na stan surowy, ale policze :-? Za to zaczynam liczyć wykończenie i :o zgroza mnie ogarnia. Wykończymy parter, a górę chyba zostawimy na drugi rok, tzn położenie parkietów i łazienka górna. Muszę Cię Małgorzato pocieszyć, że co chwilę ktoś się będzie opóźniał, lepiej się przyzwyczaić..... Moja pierwsza ekipa przyszła z 30 dniowym opóźnieniem i tak się zaczęło... Zbieram wszystkie koszty budowy do jednej teczki, któregoś dnia usiąde i podliczę, na razie licze czy wystarczy na wykończenie parteru :wink:

szydaki1
18-03-2008, 10:16
dzięki za fotki.brawo BG do przodu,do przodu ,amy możemy tylko powzdychać :cry:

BG
19-03-2008, 05:52
Szydlaki1 Wy też zaczniecie przygodę z budowaniem :lol: . Byłam wczoraj do wieczorka na budowie, gaziarze odebrali gaz, dzisiaj zrobią próbę. Chłopaki dzielnie szpachlują ściany. Bałagan niemiłosierny :roll: W domku jest cieplutko, pali się w kominku odpadami desek z budowy. Tak sobie myślę, ze zanim zamięszczę poprzednie koszty będę jednocześnie zamieszczać koszty wykończeniówki. Pozdrowionka. Pewnie placki pieczecie :P , a ja biegam po budowie...

norola
19-03-2008, 12:04
Dziękuję BG za fotki i czekam z niecierpliwością na kolejne.Zakupiliśmy juz projekt naszej salsy :D tak wiec jestesmy szczęsliwi z tego powodu,ale długa droga przed nami

langerob25
19-03-2008, 14:11
Ja wczoraj oddałem papiery architektowi.Wszystko oprócz mapki 1:500.Ma być jeszcze przed świętami.Dzisiaj może mi prześle geodeta wersję elektroniczną to może mógłbym z architektem już coś uzgodnić przez Skypa :D
Podobnie jak @BG chciałbym strop monolityczny,więc będzie musiał konstruktor przeliczyć wszystko.A ja już chciałbym stal kupić,bo później może podrożeć.Ale gościu ze składu mówi że jak coś to później się coś pozmienia w zamówieniu.No i też w przyszłym tygodniu zamawiam projekt.Bo chyba do końca marca w promocji jest.Dobre i to.
Pozdrawiam wszystkich Salsowiczów

burifanek
19-03-2008, 17:33
Witam Salsowiczów u Mnie wszystko się przedłuża nie mam jeszcze mapki do celów projektowych trzyma Nas Starostwo Powiatowe Pan który został wynajęty do załatwiania wszyskich spraw łącznie z pozwoleniem na budowę poszedł sobie na dwa tygodnie urlopu a wykonawca czeka na mapę od geodety bo chciałby się przyjrzeć wszystkiemu i mniej więcej pomyśleć nad usytuowaniem domu na działce a tu dalej wielkie NIC! :evil: Mam nadzieję że po Świetach już się dowiem czegoś konkretnego.Pozdrawiam Salsowiczów.

szydaki1
21-03-2008, 07:41
Chyba najgorsza jest papierologia,biurokracja nas zabije .Potem większość jest zależna od nas i wtedy lepiej widać efekty.To musi być wspaniałe patrzeć jak robota posuwa się do przodu :lol: Pozdrawiam wszystkich salsowiczów i życzę wiosennych i radosnych Świąt Wielkanocy :D :D

robertb28
21-03-2008, 09:26
witam wszystkich Salsowiczów.
Z okazji Swiat Wielkanocnych zyccze Wam wszystkim spokojnych swiat, i tego by nasze Salsy rosly jak najszybciej. Oby wszystko tanialo, a nie drozalo, zeby w Polsce nie bylo tyle zalatwiania i biegania po urzedach.
Tego wszystkim sobie i Wam zycze,

Wesolych Swiat
robert

burifanek
21-03-2008, 10:17
Z racji zbliżających się Świat Wielkanocnych też dołączam się do życzeń i wszystkim Salsowiczom tego co najlepsze,radości,spokoju,zdrowia i przede wszystkim wytrwałości w budowie i szybkiego skończenia wymarzonych domków.Burifanek.

norola
21-03-2008, 15:22
witam wszystkich Salsowiczów.
Z okazji Swiat Wielkanocnych zyccze Wam wszystkim spokojnych swiat, i tego by nasze Salsy rosly jak najszybciej. Oby wszystko tanialo, a nie drozalo, zeby w Polsce nie bylo tyle zalatwiania i biegania po urzedach.
Tego wszystkim sobie i Wam zycze,

Wesolych Swiat
robert

trafne życzenia,Wesołych Świąt dla wszystkich Salsowiczów

BG
21-03-2008, 15:25
Właśnie wróciłam od salsy :wink: i tak myślę czego najbardziej życzyć salsowiczom. Tradycyjnie dużo zdrowia, wytrwałości, cierpliwości, samych dobrych wykonawców i oby wszyscy wybudowali swoje upragnione domki, aby zapłonął ogień w kominkach i płonął zawsze w sercach salsowiczów. Wszyskim życzę Wesołych Świąt :P

BG
21-03-2008, 15:27
A teraz prezent - wysyłam nowe fotki :D

langerob25
21-03-2008, 15:31
A teraz prezent - wysyłam nowe fotki :D

Czekam z niecierpliwością.Dobry mam dzisiaj dzień.Dosałem mapkę do celów projektowych,teraz te zdjęcia.Wesołych Świąt życzę wszytkim Salsowiczom:)

BG
21-03-2008, 15:34
Poszły, możecie sprawdzać skrzynki :D Langerob25 gratuluję :)

langerob25
21-03-2008, 15:49
Poszły, możecie sprawdzać skrzynki :D Langerob25 gratuluję :)

@BG gratulujemy SALSY!

BG
21-03-2008, 15:50
Jestem z niej dumna :wink:

burifanek
21-03-2008, 19:04
A teraz prezent - wysyłam nowe fotki :D Wielkie dzięki dla BG za fotki. :P Pozdrawiam.

norola
22-03-2008, 09:55
Poszły, możecie sprawdzać skrzynki :D Langerob25 gratuluję :)
BG lepszego prezentu nie mogłas nam sprawić,dziękujemy i gratulujemy Salsa pięknie "kwitnie"

1sadek
25-03-2008, 11:52
Witam wszystkich salsujących ;-)
Także zdecydowaliśmy sie na Salse jak dobrze pójdzie to zaczynamy za miesiąc
prace z fundamentami. Zamierzamy budować sposobem gospodarczym a jak wyjdzie to sie zobaczy. Puki co mam pytanie do bardziej zaawansowanych w pracach. Zamierzamy podpiwniczyć budynek ale nie po całości a jedynie pod kuchnią i salonem. Do jakiej wysokości (od gruntu) wyprowadzaliście ściany fundamentowe (piwnicy).
Pozdrawiam

Ps.
Prosił bym również o podzielenie sie fotkami z budowy domku z góry dzięki mój adres to [email protected]

BG
25-03-2008, 12:07
Witam nowego Salsowicza. Ściany piwnicy ponad gruntem są na wysokości około 65 cm. W projekcie było 75 cm. Doliczając jednak strop nad piwnicą tyle wyjdzie.

1sadek
25-03-2008, 12:46
Dzięki BG za tak szybką odpowiedz. :D
Jeśli chodzi o okienka do piwnicy to jaki jest ich wymiar ? Pytam ponieważ zamierzam w piwnicy umieścić kotłownie na paliwo stałe (węgiel i drewno ) i zastanawiam sie czy przez te okna można będzie cokolwiek podać do piwnicy (chodzi mi o opał )?

Pozdrawiam
Ps fotki widziałem na stronie pprojekt

BG
25-03-2008, 12:59
Fotki podeślę Ci z domu. Co do okien to są za małe, żeby cokolwiek podawać. Musiałbyś je wpuścić poniżej gruntu i zrobić studzienki.

1sadek
25-03-2008, 13:36
Tak tez myślałem żeby zrobić jakieś wsypy czy coś takiego. Poszukam jeszcze na forum może coś więcej o tym jest dzięki za odpowiedź. A co do fotek to byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam

burifanek
26-03-2008, 11:00
Witamy w klubie Salsowiczów.Życzę powodzenia w budowie.Pozdrawiam. :wink:

1sadek
26-03-2008, 11:15
Dzięki za miłe powitani i jeszcze raz wielki Dzięki dla BG za fotki
Pozdrawiam