PDA

Zobacz pełną wersję : Płyty klinkierowe na taras



rafal9
10-07-2007, 12:59
Czy ktoś okładał schody bądź taras betonowy płytami klinkierowymi?
Taki odpowiednik gresu tylko trochę grubsze i wyglądają solidniej.

Na jaką zaprawę i jaką fugę można stosować,
no i może ktoś już użytkuje jakiś czas i ma wnioski czy warto to stosować czy lepiej zwykły gres - tylko, że trudno znaleźć coś ładnego w gresie.

rafal9
11-07-2007, 11:55
Odświeżam,
co dać na taras?

Annja
11-07-2007, 12:24
Przyłączam się do pytania, bo ciągle się nie mogę zdecydować czy taras okładać dechami ( cena :-? ) czy jakimś kamieniem właśnie.
Ja też mam wrażenie, że gres to nienajlepsze rozwiązanie - tak jakoś mało solidnie wygląda. Widziałam ładne płyty z barwionego betonu, takie "udające" piaskowiec, ale nie wiem jak spisywałyby się w użytkowaniu, bo dość jasne były i chropowate.

bwojtek
11-07-2007, 17:43
Mam taras wyłożony płytami "Bradstone Old Town". Wygląda pięknie - wszyscy myślą, że to naturalny kamień. Tyle, że to świeża sprawa i nie wiem jak się sprawdzi po latach. No i cena około 200zł/m2 też do najniższych nie należy...

Edybre
11-07-2007, 18:47
A kto to produkuje i w jakim kolorze?

bwojtek
11-07-2007, 19:15
http://www.semmelrock.pl/kolor.php?access=&prod=oldtown&base=bradstone

Annja
12-07-2007, 07:15
Właśnie te płyty o których pisze bwojtek miałam na myśli, a dokładnie te w kolorze piaskowym. W katalogu wyglądały super - takie śródziemnomorskie klimaty. Tylko nie wiedziałam, że to takie drogie :-? W takim układzie nie wyjdzie dużo taniej niż drewno. Z tym, że nic już z tym nie trzeba robić, a o drewno na tarasie trzeba dbać, olejować itp.
Dalej mam "zagwostkę" z tym tarasem :-?

seblo
12-07-2007, 09:20
Czy faktycznie "nic z tym już nie trzeba robić"?
Może we Włoszech albo w Grecji to i owszem, ale w tak wilgotnym klimacie, jak w Polsce, to wydaje mi się, że pory tego rodzjau płyt dosyć szybko zaatakowane zostaną przez jakieś mchy, czy grzyby. Więc na pewno, raz na 2-3 lata trzeba będzie to umyć myjką ciśnieniową - poza tym to chyba dobry pomysł.
Sam się zastanawiam.

bwojtek
12-07-2007, 09:24
Te płyty nie mają porów. To jest chyba polimerobeton - przynajmniej dla mnie tak wygląda.