PDA

Zobacz pełną wersję : MEBLE KUCHENNE - wątek zbiorczy: jakie fronty? gdzie kupić? jakie rozwiązania?



Strony : 1 2 3 [4]

Elfir
29-11-2012, 13:42
tutaj różne rozwiązania:
http://www.urzadzamy.pl/kuchnia/meble/sortowniki,18_2953.html
http://www.kuchnie.pl/galerie/133/Pomys_owe_kosze_na_mieci
http://www.inteligentnakuchnia.pl/kuchnia1.swf (klikaj na szafki)
http://kapi.org.pl/materialy-akcesoria-peka/

katel2
29-11-2012, 18:25
eveee Nie bardzo rozumiem argumentację stolarza, nie wiem w co front miałby uderzyć i co to znaczy że może "nierówno wjechać". Jeśli chodzi o zawory wodne, syfon czy gniazdko do podłączenia zmywarki to ja też mam to wszystko za szufladą i po całkowitym wysunięciu szuflady jest do tego dostęp a gdyby zaszła taka potrzeba to w każdej chwili można wyjąć szufladę z prowadnic (ja poprosiłam stolarza żeby mi pokazał jak to zrobić w razie gdyby coś się działo).
Na zdjęciu szuflada już zamontowana ale jeszcze bez frontu:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=88840&d=1323267598
Mam szufladę na prowadnicach bluma (tandembox) z pełnym wysuwem i cichym domykiem, do środka włożyłam zwykłe wiadro na śmieci i takie rozwiązanie jest super. Jak chcesz mieć więcej wiader żeby segregować to wymierz dokładnie szufladę i sprawdź ile Ci wejdzie. Ja mam jedno duże 33x28cm na zwykłe śmieci i zostaje miejsce na zmiotkę, płyny czyszczące i inne, dno szuflady u mnie to ok 52x42cm.
Cała kuchnia i szuflada już z frontem:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=94664&d=1326317098
Polecam takie szuflady robić na dobrych (markowych) prowadnicach bo po napełnieniu taki kosz sporo waży i przy słabych prowadnicach szuflada może się ciężko prowadzić i z czasem zepsuć.
Marzyło mi się otwieranie pedałem, niestety nie zmieścił się w budżecie a może i dobrze bo śmietnik w szufladzie sprawdza się bardzo dobrze.
Pozdrawiam

eveee
29-11-2012, 20:52
Elfir, katel, dzięki za odpowiedź!
Elfir, widzę, że jest tyle tych systemów, chętnie sobie pooglądam i jeszcze się zastanowię. Dzięki za linki. Choć najbardziej cenne są i tak doświadczenia z życia wzięte :)

stolarz mówił o czymś takim
http://kapi.org.pl/wp-content/uploads/2012/07/09.72.A-Pullboy-Flex-kosz-wstawiany-do-szuflady-300x300.jpeg

Katel, piękna kuchnia! Właśnie po to pytam, bo może ktoś miał kiedyś problem z taką szufladą, że ona gdzieś się "buja na boki", ze względu na to, że ma trochę inne proporcje niż tradycyjna szuflada, nie wiem jak to dokładniej wyjaśnić :) Prowadnice na pewno będą markowe, inne nie wchodzą w grę. Dziękuję za twój głos, jestem przez to bliższa podjęcia decyzji :)

katel2
29-11-2012, 21:52
Dzięki. U nas zamyka się równiutko i zawsze dociąga, nawet jak śmietnik jest mocno doładowany.

Artur i Agnieszka
07-02-2013, 16:40
Witam wszystkich. Mam małe pytanko. Jestem też na etapie wyboru kuchni do domku - biały lakier. Są producenci którzy oferują fronty 3 - krotnie lakierowane a są tacy co 6-cio krotnie lakierowane. Te sześcio są prawie dwukrotnie droższe. Każdy oczywiście zachwala swoje i mam dylemat czy wyłożyć więcej kasy i się nie martwić o np. rysy itp. czy sobie odpuścić.Pozdrawiam

b2211
26-03-2013, 15:59
katel2 z jakiego materiału masz wykonaną kuchnię wygląda super chodzi o fronty i szafki

aniabes
04-04-2013, 09:29
Właśnie mam montowaną kuchnię z frontami w lakierze. dopatrzyłam się w uchwytach - frezach popękania. Czy powinnam prosić o wymianę całego frontu? Boję się, żeby mi po jakimś czasie nie popękał lakier na całości, czy ewentualnie zaszło wilgocią.
Z góry dziękuję za pomoc.

Malwina03
04-04-2013, 12:56
może ktoś zna (robił meble) w firmie Octava meble z Wyszkowa? Szukam opinii.

Kamilcia
06-04-2013, 23:10
Eveee nie roumiem, czemu akurat szuflada z koszem miałaby krzywo się domykać - a więcej szuflad w kuchni nie planujesz? u mnie każda domyka się tak samo dobrze. Mam na systemach bluma - a kosz wysuwany z szuflada to genialne rozwiązanie - nie rezygnowałabym z niego.

aniabes jeśli lakier popękał - reklamuj. Ja miałam taki problem z jednym frontem - reklamacja uwzględniona.

ghsaga
09-04-2013, 19:21
Witam, mam pytanko do was.

Mamy meble z płyty laminowej , dąb cortina. fajnie ladnie pięknie wszystko zostało zamonotwane....i ?

zostały one wyczyszczone cif-em przez montażystę . Po tym wszystkim fronty są szare, matowe. bez takiego połysku. ( przed montażem miały w sobie to coś świecące lecz po tym wszystkim jakoś... plam dostał ? Poradzicie może czym je umyć, przetrzeć lub cokolwiek zrobić ?

Pozdrawiam.

zapert
23-05-2013, 09:30
Właśnie dlatego wolę drewno :) Drewniane meble w każdej chwili można odnowić i przez to służą dłużej. A cena - w dużej mierze zależy od okuć, rodzaju prowadnic itp - jak w kuchniach z płyty.
191114 191115

Nataly Design
23-05-2013, 10:35
Właśnie mam montowaną kuchnię z frontami w lakierze. dopatrzyłam się w uchwytach - frezach popękania. Czy powinnam prosić o wymianę całego frontu? Boję się, żeby mi po jakimś czasie nie popękał lakier na całości, czy ewentualnie zaszło wilgocią.
Z góry dziękuję za pomoc.

Witam , oczywiście firma powinna zabrać front do ponownego lakierowania bo później może być tylko gorzej ,,,Miłego , Piotr

AgaKowal
09-10-2013, 14:02
Jeżeli decydujemy się na meble na wymiar to jedynie od poleconego stolarza wybranie firmy, której opinia jest zbudowana na forach lub z ogłoszenia to inwestycja w ciemno. W celu uatrakcyjnienia ceny mogą korzystać z najtańszych materiałów, które jak wielu z was pisze nie nadają się do użytku w kuchni. Moim zdaniem lepiej zainwestować mniejsze pieniądze w meble produkowane seryjnie, jak coś nie tak to reklamujemy i w ciągu 2-3 tygodni mamy sprawę z głowy, a z stolarzem to się można "wozić" miesiącami.

de-bee
11-10-2014, 10:09
Cześć, chciałabym odświeżyć wątek i bardzo proszę Was o rady z Waszego doświadczenia.
Moja kuchnia będzie biała na połysk, drewniany blat, czarna wolnostojąca lodówka, czarny sprzęt (podłoga grafitowe duże płytki, jedna ściana z cegły).
Mój dylemat to fronty - lakierowane? czy laminowane? głównie chodzi mi o praktyczność - słyszałam że lakier pęka i rysuje się (no i jest droższy od laminatu:) ), kuchnia raczej będzie mocno używana gdyż zarówno ja jak i mąż lubimy pichcić, do tego nie wyobrażam sobie chuchać i dmuchać na kuchnię, a jednak chciałabym żeby była miła dla oka i estetyczna. Które z tych dwóch rozwiązań jest Waszym zdaniem i doświadczeniem praktyczniejsze?


katel 2 - Twoje fronty to lakier, laminat czy folia? Jak się sprawuje po dwóch latach? :)






eveee Nie bardzo rozumiem argumentację stolarza, nie wiem w co front miałby uderzyć i co to znaczy że może "nierówno wjechać". Jeśli chodzi o zawory wodne, syfon czy gniazdko do podłączenia zmywarki to ja też mam to wszystko za szufladą i po całkowitym wysunięciu szuflady jest do tego dostęp a gdyby zaszła taka potrzeba to w każdej chwili można wyjąć szufladę z prowadnic (ja poprosiłam stolarza żeby mi pokazał jak to zrobić w razie gdyby coś się działo).
Na zdjęciu szuflada już zamontowana ale jeszcze bez frontu:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=88840&d=1323267598
Mam szufladę na prowadnicach bluma (tandembox) z pełnym wysuwem i cichym domykiem, do środka włożyłam zwykłe wiadro na śmieci i takie rozwiązanie jest super. Jak chcesz mieć więcej wiader żeby segregować to wymierz dokładnie szufladę i sprawdź ile Ci wejdzie. Ja mam jedno duże 33x28cm na zwykłe śmieci i zostaje miejsce na zmiotkę, płyny czyszczące i inne, dno szuflady u mnie to ok 52x42cm.
Cała kuchnia i szuflada już z frontem:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=94664&d=1326317098
Polecam takie szuflady robić na dobrych (markowych) prowadnicach bo po napełnieniu taki kosz sporo waży i przy słabych prowadnicach szuflada może się ciężko prowadzić i z czasem zepsuć.
Marzyło mi się otwieranie pedałem, niestety nie zmieścił się w budżecie a może i dobrze bo śmietnik w szufladzie sprawdza się bardzo dobrze.
Pozdrawiam

katel2
12-10-2014, 23:33
De-bee dobrze że napisałaś na priv bo nie zauważyła bym pytania - odpowiem tu to może komuś się przyda. Moje szafki są lakierowane na wysoki połysk, też zastanawiałam się nad laminowanymi bo wyglądały podobnie a cena znacznie niższa ale słyszałam że pod wpływem wys. Temp. niszczy się powłoka - nie wiem jak to jest ale mogę napisać jak sprawuje się mój lakier.
W grudniu będzie 3 lata jak mieszkamy szafki nie są zbytnio porysowane, żeby powstała rysa trzeba porządnie walnąć (mam dwie rysy na kancie drzwiczek - uderzone silnie pokrywką i dzieciaki poradziły sobie w dwóch miejscach prawdopodobnie samochodem) to co jest nie rzuca się jednak w oczy, widać te rysy przy czyszczeniu. Do czyszczenia nigdy nie używam żadnych mleczek i drapiących substancji a ostatni szlif to zawsze płyn do szyb. Kuchnia jest intensywnie użytkowana. Jutro jeszcze wpiszę kilka ( jak myślę) przydatnych uwag.
Pozdrawiam

katel2
13-10-2014, 23:59
Myślałam że dziś będę miała więcej czasu ale nie tym razem, no ale przynajmniej nie na tablecie. To tak szybko:
- śmietnik w szufladzie pod zlewem spisuje się na medal, nic się nie popsuło i nie rozregulowało
- prowadnice bluma sprawują się fantastycznie warto było dołożyć
- przy zlewie dobrze jest zamontować w blacie dozownik do płynu do naczyń a jeszcze lepiej dołożyć drugi z mydłem w płynie
- wybrałam droższy zlewozmywak ze względu na materiał który miał być łatwiejszy do czyszczenia i mogę polecić firma schock materiał cristadur
- bateria zlewozmywakowa jest najczęściej używaną baterią w domu (przynajmniej u mnie ja dużo czasu spędzam w kuchni) kupcie porządną jeśli musicie zaoszczędzić to na łazienkowych
- bateria z elastyczną wylewką i możliwością przełączenia na prysznic bardzo ułatwia pracę (szczególnie mycie owoców i warzyw np. do przetworów)
- jestem też zadowolona że zlew jest 1,5 komorowy, dokupiłam sito i można w małej komorze odsączać np. warzywa i owoce
To chyba wszystkie przemyślenia, kuchnie planowałam - projektowałam przez ok. rok jestem z niej bardzo zadowolona, prawie wszystko przewidziałam poza:
- blat ma aluminiowy ozdobny pasek/listwę która jest regularnie rysowana przez sprzączki od naszych pasków
- uchwyty meblowe mają ostre krawędzie i zdarza się że kaleczą boleśnie i do krwi - cudne są ale niestety niebezpieczne
Mam nadzieję że się te moje przemyślenia komuś przydadzą. Więcej zdjęć kuchni jest w moim albumie jeśli ktoś ma ochotę pooglądać.
Pozdrawiam

agatah
14-10-2014, 08:51
katel, kuchnia bardzo mi się podoba :)

Co do ostrych rogów uchwytów. Wystarczy zwykły metalowy pilnik i chwila czasu. Delikatnie podpiłować i nic nie będzie się działo :) Ja swoje tak piłowałam po tym jak koleżanka sobie palec do krwi przecięła.

de-bee
15-10-2014, 00:03
Katel, bardzo bardzo dziękuję :):):)

de-bee
15-10-2014, 00:07
Agatah, oglądałam Twoją kuchnię w galerii, bardzo ładna, moja będzie w podobnym stylu.
Twoje meble są laminowane czy lakierowane? Jak się sprawdzają?
Jak sprawdza się drewniany blat i olejowanie?
Widzę też, że okap masz chyba zabudowany na równi z linią szafek - jak się sprawdza gotowanie? Tzn zastanawia mnie jak mocno brudzi się szafka nad płytą zakrywająca okap? Tez będę mieć taki okap i rozważam różne za i przeciw :)
Z góry dzięki za pomoc:)

adrianad
15-10-2014, 12:36
A możecie polecić jakieś dozowniki do płynu/mydła do zamontowania w blacie? Będę miała głębszy blat więc w sumie fajnie by mi takie rozwiązanie pasowało, tylko żeby to była solidna rzecz...

katel2
15-10-2014, 14:07
Dzięki agatah niezły pomysł z tym piłowaniem! Twoja kuchnia też mi się bardzo podoba, lubię proste nowoczesne kuchnie łatwo utrzymać w nich porządek. Twoją jeszcze pięknie ociepla blat i podłoga - u siebie miałam z tym problem (z ociepleniem) ale pomogły firanki/zazdrostki i zioła w doniczkach.
De-bee - nie ma sprawy!
Adrianad ja dozowniki kupiłam w ikei 3 lata temu do dziś działają bezproblemowo. Przy montowaniu okazało się że nie mieściły się i musiałam wykuć kawałek ściany żeby je zmieścić.
Pozdrawiam

adrianad
15-10-2014, 14:25
Katel, dzięki za odpowiedź! Nie wiedziałam, że w ikei to dostanę. Taki masz? http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50137289/

katel2
15-10-2014, 14:34
Adrianad dokładnie właśnie takie dwa obok siebie!

agatah
15-10-2014, 14:48
Agatah, oglądałam Twoją kuchnię w galerii, bardzo ładna, moja będzie w podobnym stylu.
Twoje meble są laminowane czy lakierowane? Jak się sprawdzają?
Jak sprawdza się drewniany blat i olejowanie?
Widzę też, że okap masz chyba zabudowany na równi z linią szafek - jak się sprawdza gotowanie? Tzn zastanawia mnie jak mocno brudzi się szafka nad płytą zakrywająca okap? Tez będę mieć taki okap i rozważam różne za i przeciw :)
Z góry dzięki za pomoc:)

Dzięki :)

Moje są... z Ikei. ;)
"ABSTRAKT biały, czerwony, szary,
jasnobeżowy – kuchnia z połyskiem. Drzwi
ABSTRAKT z połyskiem są zarówno wytrzymałe,
jak i łatwe do utrzymania w czystości. Wykonane
są z płyty pilśniowej (MDF) pokrytej folią"

Nie narzekam na nie. Kuchnie uzytkuję intensywnie od 2,5 roku. W domu jest małe dziecko i koty, a nic się z nimi nie dzieje.

Laminatu bym nie robiła, bo widziałam jak odchodzi z mebli.

Blat super, raz do roku olejowany i nie mam z nim żadnych problemów. Warunkiem jest dobre przygotowanie powierzchni (czyli doskonałe wyszlifowanie blatu - ma być gładki jak lustro) i dobry olej (u mnie Osmo Top Olej do blatów).


Szafka nad płytą nie brudzi się bardziej niż inne.
Raczej od brudnych paluchów niż od czego innego. Bo niby od czego?

de-bee
15-10-2014, 18:09
z tą szafką nad okapem.. jeden stolarz mnie postraszył że tłuszcz będzie zostawać skoro okap nie będzie nad całą płytą tylko bardziej nad tylnimi palnikami. Ale jakoś nie chciało mi się wierzyć by miało to aż takie znaczenie ;) Dobrze poznać Twoją opinię :) dzięki też za info o Twojej kuchni! :)

ivettt
23-10-2014, 20:26
Witam.
Jestem tu nowa ale podczytywałam ;)
Obecnie jestem na etapie poszukiwania stolarza.... i kilku zaproponowało mi fronty lakierowane lakierem....samochodowym! Po nitce do kłębka szłam dalej i tu okazało się, że niektóre lakiery są szkodliwe dla zdrowia ;( Mam w domu dwoje czteroletnich dzieci i normalnie boję się teraz montować lakierowane fronty.... Co o tym myślicie? Może jednak jakieś inne białe frony - nie lakierowane? Kuchnię mam mikroskopijną 250 x 168cm - do zabudowy 2 ściany "L". Myślałam, że te "błyszczące" fronty trochę mi dodadza przestrzeni - no ale chyba wolę zdrowe niż w połysku. Doradźcie coś.
pozdrawiam
mama bliźniaczek :)

katel2
23-10-2014, 21:57
Witaj ivettt! Nie jestem fachowcem od ekologii i nie wiem na ile lakierowane meble są szkodliwe ale podejrzewam że nie bardziej niż inne meble z płyt klejonych - to chyba one są w meblach najgorsze. Szkodliwe działanie mają też tekstylia (wykładziny, dywany, meble tapicerowane, zasłony i inne) nowo kupione, wraz z wiekiem substancji toksycznych powinno wydzielać się mniej. Jeśli nie malowaliśmy specjalnymi farbami to farby również wydzielają szkodliwe substancje. Wietrzenie pomieszczeń pomaga w pozbywaniu się toksycznych oparów. Może wypowie się jeszcze ktoś bardziej wyedukowany ekologicznie.
Pozdrawiam

ivettt
23-10-2014, 22:07
Dzięki za szybki odzew :)
Wiem, wiem jestem przewrażliwiona ;) No niestety sporo osób wokół mnie ostatnio choruje na tego, co do tyłu chodzi :( No i niektórzy przegrali z nim walkę.... Chyba dlatego w ostatnim czasie "schizuję". Nie kupuję juz nawet chleba bo "chemiczny" - piekę za to własny, może nie tak piękny ale chyba zdrowszy i smaczniejszy. Wiem, że lakier do samochodów nie jest ekologiczny i na takie meble się nie zgodzę. Może ktoś zna jakieś nazwy ekologicznych lakierów do mebli, żebym wiedziała jak ze stolarzami rozmawiać? Rozpiętość cenowa mojej kuchni 2500-6500zł - hmmmm
:goodnight:

wasli
24-10-2014, 01:13
Ja mam pytanie laika. Na stronach wszystkich producentów mebli kuchennych mamy fajne wizualizacje, portfolio itd. Z jedną się umówiłem, straciłem tydzień, wizualizacja to jakaś tragedia. Szukam kogoś w Warszawie, kto mi zrobi kuchnię na wymiar w rozsądnej cenie i właśnie chciałbym się dowiedzieć, jakie są ramy tej rozsądnej ceny, by wiedzieć, czego się w ogóle spodziewać.

Mam otwartą kuchnię 4 m2, więc wejdzie tam tylko to, co niezbędne. Ze 2 m blatu, jedna ściana 120 cm szerokości i 260 cm wysokości cała w zabudowie, do tego ze 3 szafki stojące, dwie wiszące łącznie na półtora metra. Blat drewniany, styl nowoczesny, szafki białe, matowe, może z jakąś drewnianą obramówką. Wiem, że nie da się podać dokładnej wyceny, ale chodzi mi o jakiekolwiek pojęcie. 7? 10? 12 tysięcy? Z góry dziękuję.

Swoją drogą gdyby ktoś miał do polecenia producenta z Warszawy lub okolic to będę bardzo wdzięczny.

ivettt
24-10-2014, 07:28
Wasli no to możesz poszaleć - ściana cała w zabudowie! Ja mam problemy z wciśnięciem zmywarki ;( Z czego mają być te Twoje białe, matowe fronty?
W Castoramie widziałam takie białe matowe - wyglądały jak szare, brudne :( Ładne białe matowe były w BRW - ale okazało się, że to lakierowane.
Ja też proszę o namiary na fachowca ze ŚLĄSKA!!!

Marysia Ro
24-10-2014, 09:08
wasil, jakoś nie potrafię wyobrazić sobie Twojej kuchni - 4m2, jedna ściana ma 120cm, a na drugiej ma się zmieścić aż 2m blatu? Chyba że liczysz w tym też płytę i zlew? Albo Twoja kuchnia ma inny układ, niż to sobie wyobrażam :)

katel2
24-10-2014, 13:49
wasil zrób kilka wycen kuchni u różnych osób (firm, stolarzy) zobaczysz kto budzi Twoje zaufanie i czy cena przez niego oferowana jest do przyjęcia dla Ciebie. Nawet jak znajdziesz kogoś fantastycznego i z polecenia to kontroluj jego pracę na bieżąco i przed ostatecznym odbiorem (zapłatą) sprawdź czy wszystko jest zrobione jak trzeba, czy coś nie jest obite, porysowane czy się wszystko prawidłowo otwiera i działa. Ja zrobiłam 4 wyceny: 10500, 11800, 15700, 22000 - jak widać rozrzut x2, dlatego warto sprawdzić u różnych osób. Jeżeli ktoś już robił Ci wizualizację i jesteś niezadowolony ze współpracy na tym etapie to proponuję znaleźć kogoś innego nie zaczynaj współpracy z kimś z kim nie możesz się dogadać.
ivettt rozumiem Cię jeżeli chodzi o tego do tyłu chodzącego, ja też chlebek, makaron, przetwory i inne staram się sama robić ale chodziło mi o to że możliwe jest że lakier na frontach będzie mniej szkodliwy niż płyty z których są zrobione wnętrza szafek - spotkałam się z taką opinią (gdzieś w necie) że lakierowanie zmniejsza właśnie uwalnianie szkodliwych związków bo nie mogą się one przebić z płyty przez warstwę lakieru.

ivettt
26-10-2014, 18:52
A może by tak fronty akrylowe....... :bash:

noka2
15-01-2015, 17:38
Witam
Czy może ktoś z forumowiczów mógłby mi podać namiary na fabrykę dobrych i srprawdzonych frontów lakierowanych.

Urbis
15-01-2015, 19:24
Polecam fronty FRONTPOL nie jeden raz zamawiałem u nich i zawsze wszystko było Ok.

Bastiano
23-01-2015, 11:34
Witaj katel2

Mam pytanie o wymiary Twojej kuchni oraz o wysokość okna, bo sytuacja w mojej przyszłej kuchni będzie podobna. Muszę tylko skrócić trochę okno, bo jest za nisko i nie zmieści się blat pod nim, a podnieść się całego nie da, bo sufit jest trochę za nisko. Zastanawiam się czy będzie estetycznie wyglądać, jak zmniejszę wysokość okna...

P.s funkcjonalna i estetyczna kuchnia

katel2
07-02-2015, 23:31
Witaj Bastiano!
Dopiero dziś zobaczyłam Twój wpis, teraz częściej jestem na forum ogrodniczym:) - jak coś to dawaj znać na priv. Wymiary kuchni: ściana z okapem 2,40m; z oknem 3,66m; z zabudową 3,03m; blat na wysokości 90 cm (jak dla mnie tak jest wygodniej niż standardowe 86, mam 165cm wzrostu). My podnieśliśmy okno do góry i też się martwiłam że będzie widać że wyżej niż 2 pozostałe - ale to nie rzuca się w oczy - dwa pozostałe są na innych ścianach oczywiście. Będzie dobrze jak zmniejszycie okno, tylko zwróćcie uwagę jak od zewnątrz to wygląda, czy obok nie macie drugiego okna bo gdyby było i było niżej to dziwnie by to wyglądało.
303247
My podnieśliśmy to w kuchni i w wiatrołapie żeby było ok.
Pozdrawiam

semiramida
22-03-2017, 10:30
a ma ktoś fronty magura?

kasiani
04-06-2018, 09:57
Ja mam fronty os :spam: i jestem bardzo zadowolona.

Brzeszczot_33
16-08-2018, 10:18
Czy ma ktoś w głębokiej szufladzie sztucce? U nas niestety są tylko głębokie szuflady a szkoda tracić przestrzeni...
Czy ktoś ma ciekawe wkłady na sztucce czy inne rozwiązania?

marcinz2
21-12-2018, 09:13
a ja polecam kupić tutaj :spam: robili mi na zamówienie

Krzysiek331
13-05-2019, 13:37
W Swarzędziu mają bardzo dobre meble, do wyboru do koloru. Bardzo duży wybór, ponadto meble są bardzo dobrze wykonane, stabilne i mają szansę przetrwać nawet kilkanaście lat, o ile się będzie dbać ;)

ngreen
19-07-2019, 13:57
Najlepiej porównac sobie ceny jakie mają poszczególne studia mebli, nie kierujcie się jednak jedynie ceną ale jakością wykonanych mebli. Polecam zwrócic uwagę na
fronty kuchenne, z jakich firm zamawiają
na rodzaj zastosowanych zawiasów
jak równiez na to czy kuchnia będzie dla nas wygodna, kuchni nie kupuje się na krótko,nie będziemy jej przez jakiś czas wymieniali poza tym jest to jedno z najczęściej wykorzystywanych pomieszczeń w domu, tak wieć dobrze aby była wygodna oraz funkcjonalna.
Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić::spam:

OlgaOlga
08-08-2019, 13:02
Co sądzicie o akcesoriach GTV?
Warto się na nie skusić, czy jednak lepiej zainwestować w blumy?

Elfir
08-08-2019, 19:16
to jest ten sam poziom.

zuzanna123
26-09-2019, 11:41
Podepnę się pod pytanie, bo obecnie jestem na etapie urządzania kuchni w mieszkaniu i szukam producenta, który wykona dla mnie meble kuchenne, najlepiej z okolic Czechowic. Myślałam o :spam:- może ktoś z Was u nich zamawiał? Jak z realizacją?

brencik
26-09-2019, 14:52
GTV to klasa niżej niż BLUM.

Vincent009
21-07-2021, 15:33
Ja jestem zachwycony płytami MPB. Jakiś czas temu wymieniłem wszystkie fronty właśnie na takie wykonane z tej płyty. Wyglądają świetnie (wybrałem czarny kolor) i są mega solidne.

barto125
19-08-2021, 09:57
Kuchnia otwarta na salon, w kształcie U, mam problem ze ścianą gdzie będzie słupek z piekarnikiem i lodówka double door. Czy taki układ ma sens, czy pomyśleć o czymś innym?
https://i.imgur.com/shQllYW.png

Elfir
19-08-2021, 20:51
może piekarnik przy narozniku (będzie można szybko odłożyć gorącą blachę na blat), potem słupek i na końcu lodówka? Wówczas nie masz lodówki przy gorącym piekarniku.

barto125
19-08-2021, 21:00
może piekarnik przy narozniku (będzie można szybko odłożyć gorącą blachę na blat), potem słupek i na końcu lodówka? Wówczas nie masz lodówki przy gorącym piekarniku.

Mam w aktualnym mieszkaniu piekarnik obok lodówki i nie sądzę, żeby w jakikolwiek sposób to przeszkadzało, ścianka lodówki nawet się mocno nie nagrzewa, a piekarnik jest używany bardzo rzadko + te w zabudowie ciepłe powietrze wywalają do przodu. A po prawej stronie nie za bardzo mi pasuje, bo nie ma tam ściany
Ale zamiana słupków miejscami to bardzo dobra rada!

Bonito
30-09-2021, 20:51
Cześć, jestem na ostatniej prostej przy projektowaniu kuchni. Jako fronty wybraliśmy akryl szary mat marki REHAU (faktycznie się nie palcują). Czy są warte swojej ceny względem polskich marek jak np AquaAkryl lub Acrylux.
Różnica w cenie plyty to około 400 do 870zl.

WiosennaRosa
06-10-2021, 10:08
Cześć,
Mam pytanie co sądzicie o producencie mebli Layman? Podoba mi się seria NAVIA6 (kolor czarny mat), nawet udało mi się dopasować nasze meble do ich rozmiarów, ale nie wiem jakiej są jakości te meble. Może macie takie?
W starym mieszkaniu kuchnie robił nam stolarz i pracował na frontach takich jakie mają BlackRedWhite (przynajmniej tak mówił, po 6 latach są ok). Teraz nie chcemy wydawać za dużo kasy na stolarza dlatego chcemy kupic gotowe meble do samodzielnego montażu. Bierzemy tez pod uwagę IKEĘ, ale nie wszystko nam tam pasuje... Planuję teraz też dopłacić do "szkieletu" - haczyki, podnośniki itp. żeby ewentualnie później za kilka lat wymienić tylko fronty jak okażą się naprawdę beznadzieje.
Gdzie jeszcze mogę poszukać dobrych mebli do samodzielnego montażu? Polecacie coś?

MagdaBąk
13-03-2023, 01:10
gdzie w warszawie (okolicach) mozna kupic porzadne meble kuchenne. mam wrazenie ze w tych salonach meblowych powariowali z cenami. mam do zrobienia w sumie 6 szafek stojacych i 1 wiszaca + zabudowa lodowki, zadne tam full ekskluzif, w dwóch miejscach zrobili kosztorys i wyszlo ok 15 tys zlotych bez sprzetow! mam do wydania na meble circa polowe tej sumy

Zobacz sobie na :spam: