PDA

Zobacz pełną wersję : Przepisy na coś słodkiego, pysznego i łatwego do zrobienia



Strony : 1 [2] 3 4

aspidisca
20-04-2008, 11:41
Izat, ja robię śmietanowiec podobnie. Tylko bez biszkopta. Nazywam go "salceson", bo do śmietany ubitej, dodaję żelatynę i pokrojoną w kostkę galaretkę w czterech kolorach. Zastyga w blaszce podłużnej, tzw keksówce. Jak się kroi to wygląda jak salceson. Dzieci to uwielbiają.

A dzisiaj ja stawiam moje imieninowe Mikado z szesnastu warst. Częstujcie się:

http://images28.fotosik.pl/199/5b76fa6c27ad0535med.jpg

Nefer
20-04-2008, 12:58
Aspidisca - wszystkiego naj naj z okazji imienin :) A ciasto pięknie wyszło :)

elutek
20-04-2008, 19:42
aspidisca - piękny ten MIKADO :D taki wysoki :o
/mój z 7 blatów to jak naleśnik przy nim wygląda 8) /

ale dekoracja tak cosik znajoma... :lol: :wink:

GRATULACJE dla Solenizantki!!! :)

aspidisca
20-04-2008, 21:07
Elutek, wyobraź sobie jaki on był zanim osiadł :D :D :D
Miał chyba 18 cm wysokości. Mój chłop też zrobił wielkie oczy.
Musiałam go (ten tort oczywiście) trzymac dwiema tortownicami przez noc w lodoówce, żeby się nie rozpełzł, tzn z dołu i z góry, "na żółwia"
Nie wiem dlaczego Tobie wyszło tylko 7 warstw. Przypuszczam że za słabo rozwałkowałaś te placki. Mnie jak zwykle zabrakło masy na pomazanie tortu z zewnątrz.
Ale wydaje mi się że mój tort kokosowy i orzechowy mają ciekawszy smak, chociaż nie są tak okazałe.

chopinetka
21-04-2008, 17:47
Ja z prosba :oops: .
Moze mi ktos powiedziec ,jak sie nazywa taka masa w koloze krowek.taka kruchawa i bardzo slodka.Mazurki sie z tym robi.A moze jakis namiar na taka mase?Prosze bardzo o pomoc.
Pozdrawiam.

ja taką masę uzyskuję z mleka skondensowanego słodzonego /w puszce/

gotuję taką puszkę ok. 3 godziny, dolewając od czasu do czasu wodę -
puszka musi być cały czas zanurzona w wodzie
otwieram dopiero jak wystygnie - to WAŻNE! - inaczej "wybucha" :lol:

czasem dodaję do tej masy miękkie, utarte masło /ok. pół kostki/
i przekładam wafle lub wykładam na mazurek :)

Czy to nie jest właśnie przepis na kajmaka? Ale co dalej, jaki spód?

elutek
22-04-2008, 07:28
kajmak /w niektórych źródłach - kaimak/ to masa sporządzona z mleka lub śmietanki,
cukru i masła z dodatkiem wanilii, czekolady, kawy lub karmelu - dość pracochłonne -
trzeba długo gotować i nieustannie mieszać

to gotowane w puszce mleko to taka uproszczona wersja
/są też kakaowe mleka w puszce - czasem używam, dla odmiany/

taką masą kajmakową można przekładać wafle, posmarować mazurek z kruchego
ciasta lub też wyłożyć na biszkopt - jasny lub ciemny

mazurek:
upieczone, ostudzone kruche ciasto posmarować marmoladą /u mnie lubią powidła
śliwkowe/, a następnie polać masą kajmakową i zanim zastygnie przybrać bakaliami

"poezja smaku":
na upieczony, wystudzony biszkopt wyłożyć masę kajmakową wymieszaną z dowolnymi bakaliami,
na górze ułożyć herbatniki - jeden obok drugiego, można je wcześniej zanurzyć na chwilę
w rozcieńczonym rumie 8) , a na koniec polać całość polewą czekoladową :)

chopinetka
22-04-2008, 22:29
Witam

Poezja smaku - to nawet brzmi kusząco 8)

magpie101
07-06-2008, 18:57
U nas sezon truskawkowy w pelni, wiec podam dwa przepisy.
Wczoraj byly knedle z truskawkami, a oto skladniki i wykonanie:
-1 kg "starych" ziemniakow obrac i ugotowac, jeszcze cieple dobrze rozgniesc
-200 g serka waniliowego homogenizowanego,
-szczypta soli,
-1 jajko,
-2,5 szklanki maka
Wszystkie skladniki zagniesc, urywac po kawalku ciasta, wyrobic w dloniach kulke, splaszczyc, nalozyc cala truskawke (truskawki musza byc dobrze osuszone) i zakleic formujac ponownie kulke.
Z tego przepisu wyszlo mi 28 sztuk. Uwaga! Ciasto sie klei i to nawet bardzo, wiec trzeba miec anielska cierpliwosc ale wiecej maki nie jest wskazane, bo knedle beda twarde. Gotowac od wyplyniecia 3 minuty.
A oto fotki jeszcze przed nalozeniem kwasnej smietany
http://images30.fotosik.pl/226/a9e4b072ab8961cfmed.jpg
http://images32.fotosik.pl/278/d901e3bed87e4468med.jpg

magpie101
07-06-2008, 19:05
Dzisiaj natomiast robilam placek z musem truskawkowym, ktory to placek jest numer 1 dla mojego syna i nawet zima musze robic go czesto, wiec w przyszlym tygodniu czeka mnie akcja mrozenia truskawek.
Skladniki i wykonanie:
Duzy biszkopt, ja nie pieke tylko kupuje w "cukierni mistrza jana" kroje na pol i mam dwa spody. Moj nie wyjdzie mi nigdy tak puszysty jak ten z cukierni.
Na biszkopt wykladam mus: 0,5 kg truskawek miksuje, dodaje 2 lyzki cukru pudru i wlewam 2 galaretke truskawkowa rozpuszczona w 1 pełnej szklance wody. Jak mus zaczyna gestniec wylewam go na biszkopt.
Po calkowitym stezeniu ubijam 0,5 l kremowki, dodaje 2 lyzki cukru pudru i wlewam zelatyne ( 1 lyzka zelatyny namoczona w 1/3 szklanki mleka, po 20 minutach leciutko podgrzana i wymieszana). Po rozlozeniu smietany jeszcze na jakas godzinke do lodowki i gotowe. Do smietany zamiast zelatyny mozna dac 2 smietanfixy.
http://images23.fotosik.pl/225/70332c66ee6f1c23med.jpg
http://images27.fotosik.pl/225/9a071374e3247384med.jpg

Nefer
07-06-2008, 21:29
Z powodu sezonutruskawkowego - biszkopt.

Jesli nie damy rady zjeść wszystkich zakupionych truskawek, a na drugi dzień nieco "przyschną" (oczywiście jeśli sie nadają - zepsute wyrzucamy :) wrzucam je do biszkopta.

A przepis jest taki ( na dużą, okrągłą tortownicę)

5 białek ( piana)
dodać 5 żółtek
Szklanka mąki
szklanka cukru

Wylać do tortownicy i powrzucać truskawki.

Piec 45 - 1h (bez termoobiegu) w temp 160 stopni.

Wczoraj zrobiłam - ciasto istniało dokładnie 15 min :)

galka
09-06-2008, 20:05
musi było pyszne skoro nie zagrzało miejsca

nastka79
10-06-2008, 07:09
Piszcie piszcie dziewczyny (chłopaki też). Ja się odchudzam, ale chociaż sobie popatrzę na te pyszności, to mi wtedy lepiej... :wink:

Nefer
10-06-2008, 07:19
musi było pyszne skoro nie zagrzało miejsca

Najważniejsze, że zrobienie trwa jakieś 10 minut :) I można pisklętom dzioby pozatykać :)

galka
10-06-2008, 20:41
zrobie i pozatykam dzioby moim przerośniętym pisklętom

Wciornastek
11-06-2008, 08:56
U mnie tez wiosenne ciastkowanie, ale takie dla leniwych. Ostatnim przebojem sa ciastka na szybko do kawy. Gotowe w 20 min. Baza do ciasteczek jest ciasto chłodzone francuskie z Lidla :lol: Ciasto kroimy na kwadraty, zaginamy dośrodka narozniki. Na środku kazdego ciateczka kładziemy owoce które sa pod ręka w ogrodzie i ciach do piekarnika. Mozna posypac cukrem puderm.
Trzeba tylko pamietać że owoce puszczaja sok więc stosuje prosta metode unikania soku (nie lubie rozciapcianego ciata)
Np. rabarber. Kroję na kawałki. Dorzucam troche cukru do smaku (dobrze z muskawado) doprowadzam do zagotowania. Gdy troche przestygnie wsypuje łyzke maki ziemniaczanej lub kisiel.
Tak spreparowane owoce nakładam na ciasto. Maka podczas pieczenia wchłania sok.
Tak samo mozno zrobic z zielonym agrestem. W przypadku truskawek, czereśni itp nie trzeba zagotowywac wystarczy cukier i troche mąki ziemniaczanej.

jolariska
24-06-2008, 15:56
Jestem wielkim łasuchem. Przebrnęłam szybciutko przez cały wątek, skopiowałam parę przepisów. Będę robić przy najbliższej okazji.
W pierwszej kolejności knedle z truskawkami, bo mi ślinka na nie leci.
Magpie: mus truskawkowy jest super. Na imieniny robiłam torcik truskawkowo-czekoladowy. Pyszota.
Biszkopt przekroiłam na dwa razy. Na biszkopt rozsmarowałam masę czekoladową- w gorącej śmietance kremówce 30 lub 36% rozpuszczam dwie tabliczki czekolady:jedną mleczną i jedną gorzką, po rozpuszczeniu odstawiam do wystygnięcia ( trochę do zamrażalnika ) i potem na ciasto. Na to biszkopt. Na biszkopt tężejący mus truskawkowy ( truskawki zmiksowane z cukrem i połączone z galaretką rozpuszczoną w 1 szkl. wody). Następna warstwa biszkoptu. Na wierzch cienka warstwa masy czekoladowej i dla dekoracji posypane warstwą :D preparowanego białego ryżu :wink: .
Pyszności. Niestety nie mam zdjęcia . Szybko został skonsumowany :D

magpie101
24-06-2008, 20:53
Nastepnym razem prosze o zdjecie :wink: . Na pewno torcik byl pychota, uwielbiam ciasta ze stopiona prawdziwa czekolada albo ciasta pieczone, ktorych podstawowym skladnikiem jest stopiona czekolada.

monia i marek
18-07-2008, 12:44
SERNIK NA ZIMNO

kostka margaryny (Kasia)
dwa żółtka
pół szklakni cukru pudru
dwie kostki sera białego
dwie galaretki
owoce
kilka biszkoptów do wyłożenia dna tortownicy (ale może być i bez tego)


Margarynę z cukrem ucieram na puszystą masę, do tego dodaje żółtka - dalej ucieram, po trochu dodaje biały serek.
Jak masa zrobi się jednolita i bez grudek dolewam 1 galaretkę rozpuszczoną w połowie szklanki wody.

dno tortownicy (mniejszej) wykładam biszkoptami i na to wlewam masę serową - można do tego dorzucić jeszcze owoce np. na czasie maliny :wink: i przygnieść, żeby znalazły się pod powierzchnią serka. Włożyć do lodówki. Jak stężeje to na serku układam owoce - wszystko jedno jakie i zalewam galaretką i gotowe

SMACZNEGO!

Arctica
24-07-2008, 19:07
Podglądam Was od dłuższego czasu i postanowiłam też pokusić się o MIKADO :lol: , jako że okazja po temu bo syna urodziny...

Tortownicy oczywiście nie mam, bo ze słodkości to ja najbardziej lubię śledzie, więc po co okrągła blaszka... Wymyśliłam, że sprofanuję troszku tego torta i będzie w kształcie samochodu :lol: , a blaty upiekłam na zwykłej półeczce z piekarnika :lol: , i nawet po dwa wchodziły :roll: .

No i właśnie mam problem. Jakieś sztywne mi te blaty wyszły (może za mocno przypiekłam, ale przecież na ciemno złoto :roll: ). Powiedzcie kochane kobitki, ups... może nie tylko kobitki, czy jak je poprzekładam masą to zmiękną ??? :oops:. Czy lepiej czymś nasączyć????
Acha, mam zamiar przełożyć tylko bitą śmietaną bez żadnych ulepszaczy, a cały wierzch zalać czekoladową polewą (bo przecież lakier musi być :wink: ).
Pozdr

ania klepka
24-07-2008, 21:06
Witam,
aktualnie się odchudzam, ale robię jutro smietanowca, tylko, że ja zamiast smietany daję serek homogenizowany wanilowy,

ale wracam do ciasta z truskawkami, ja robie taki bananowiec:
piekę biszkopt , na to masa bananowa tj. kg bananów mocno dojrzałych miksuję z 1/4 szkl. cukru i kostką masła dodaję tężejąca galaretkę cytrynową rozpuszczoną w jednej szklance.
Gdy masa stężeje zalewam biszkopt, na masę bananową nalewam tężejącą galaretkę truskawkową.
Szybkie i mam nadzieję niezbyt tuczące,

Sposób na ciasto z jabłkami"
biszkopt kroję na dwie warstwy , przekładam podsmażone jabłka zalane galaretką cytrynową i na wierzch bita śmietana udekorowana kiwi.

Smacznego
Pozdrawiam
ania

elutek
25-07-2008, 06:19
czy jak je poprzekładam masą to zmiękną ??? :oops:. Czy lepiej czymś nasączyć????
Acha, mam zamiar przełożyć tylko bitą śmietaną bez żadnych ulepszaczy, a cały wierzch zalać czekoladową polewą (bo przecież lakier musi być :wink: ).
Pozdr

zmiękną, na pewno, dlatego dobrze tort zrobić dzień wcześniej - wtedy jest akurat

do śmietany dałam tylko 1 "Śmietan-fix" i też się kupy trzymało -
te blaty przez noc bardzo wciągają śmietanę, no i właśnie dlatego też wilgotnieją
fajny pomysł z tym samochodem :)

Arctica
25-07-2008, 13:04
Dzięki :P , właśnie idę tworzyć, jak będzie czym to się pochwalę :lol:

Arctica
26-07-2008, 13:47
Wyszło takie coś :lol:


http://images28.fotosik.pl/255/63cc24f15e57af2cmed.jpg


http://images34.fotosik.pl/325/c8fbac0fd14e9489med.jpg


Dzięki za przepis
Pozdrawiam

mbz
26-07-2008, 14:19
Ale z Ciebie zdolna jednostka :o :) Taki piekny tort :lol:

elutek
26-07-2008, 15:30
no, no, super wygląda :D

a jak w środku? czy został już przecięty i zrobiono zdjęcie? :roll:
i przede wszystkim - jak smakował...? :)

/ja też dziś zrobiłam, tym razem z 2 warstwami musu porzeczkowego -
zdjęcia i ocena później... :wink: /

monia i marek
26-07-2008, 16:06
Wyszło takie coś :lol:


http://images28.fotosik.pl/255/63cc24f15e57af2cmed.jpg


http://images34.fotosik.pl/325/c8fbac0fd14e9489med.jpg


Dzięki za przepis
Pozdrawiam

Arctica, rewelacja :o :D
Tak pysznie wygląda, że chyba sama mojemu synusiowi upiekę za tydzień :wink:

Arctica
26-07-2008, 20:34
Uprzejmie donoszę, że tort pochłonięty. Niestety nie zdążyłam zrobić zdjęć środka, ale wyglądał jak MIKADO :lol: . Smak dosyć osobliwy, jak ktoś robił to zna :) . Ogólnie wszystkim smakował no i się podobał oczywiście, synek był very happy :lol: .

Cieszę się że Wam też się podoba, to głównie Wasza zasługa, że w ogóle powstał. Dzięki za pochwały i zachwyty :roll:

Moniu skuś się, synek na pewno będzie zachwycony.

Pozdr

elutek
27-07-2008, 07:42
http://images33.fotosik.pl/333/0c9fe091dd25e36f.jpg (www.fotosik.pl)

http://images31.fotosik.pl/332/81637713b8711099.jpg (www.fotosik.pl)


dekoracja z lekka "wielkanocna" - pisaki zostały... 8)
ale smaczniejszy od poprzedniego, naprawdę dużo dały te 2 warstwy owocowe

Arctica - dopiero teraz zauważyłam -
nie tylko tort super, ale co za postument, zdolniacha z Ciebie :)

Arctica
27-07-2008, 09:42
Arctica - dopiero teraz zauważyłam -
nie tylko tort super, ale co za postument, zdolniacha z Ciebie

Blaszka do pieczenia, przekręcona do góry dnem i owinięta folią alu :lol: :lol: :lol:
Zdolności nie potrzebne :lol: :lol: :lol:
Pozdr

ullerowa
30-08-2008, 16:28
Przepis na szybkie kruche ciasto z owocami
Specjalnie dla Ili :lol:

ciasto:
kostka margaryny, 3 szkl. maki, 1/2 szkl cukru, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 5 zółtek
z tego robimy "kruszonke"

beza:
5 białek, szczypta soli, 1 lub 1 i 1/2 szkl cukru (w zaleznosci od kwaśnosci owoców)
ubijamy na sztywna beze

owoce (dzisiaj byly sliwki, moga byc jabłka, gruszki a nawet brzoskwinie z puszki po odsaczeniu)

prawie cała kruszonke wsypujemy na blachę na to dajemy owoce, potem beze i posypujemy resztką kruszonki

pieczemy ok. 1 godziny

i to wszystko, smacznego

magpie101
30-08-2008, 20:09
Mam sliwki i chetnie bym zrobila takie ciasto ale mam pytanie: czy ta kryszonkaq na spodzie bedzie sie trzymac zeby mozna bylo ukroic ladne kawalki czy moze sie kruszy? I na jaka duza blaszke jest to przepis? Zdjecie tez by bylo mile widziane.

ullerowa
30-08-2008, 20:48
Mam sliwki i chetnie bym zrobila takie ciasto ale mam pytanie: czy ta kryszonkaq na spodzie bedzie sie trzymac zeby mozna bylo ukroic ladne kawalki czy moze sie kruszy? I na jaka duza blaszke jest to przepis? Zdjecie tez by bylo mile widziane.

ciasto wychodzi kruche ale dobrze sie kroi po ostudzeniu (u mnie czesto jeszcze ciepłe jest próbowane i tez sie nic z nim nie dzieje), nie sypia sie okruszki :wink: oczywiscie blaszka nasmarowana tluszczem i posypana bułka tarta
jest to porcja na taką normalna duza blaszke :D
zdjecia nie ma, bo ciasta prawie tez juz nie ma :oops: :roll:

magpie101
30-08-2008, 20:55
Zaraz zabieram sie za pieczenie, bo takiego cuda jeszcze nie robilam. Mialam robic drozdzowe ze sliwkami ale z tym jest duzo mniej pracy, wiec robie Twoj przepis, jutro podziele sie wrazeniami.

ila66
30-08-2008, 21:26
SKUBANIEC

SKŁADNIKI :
3 SZKL MĄKI
1 KOSTKA MARGARYNY
3 ŁYŻKI SMALCU
5 ŁYŻEK CUKRU
2 ŁYŻECZKI PROSZKU DO PIECZENIA
5 ŻÓŁTEK
3 ŁYŻKI CACAO

WSZYSTKIE SKŁADNIKI WYRABIAMY RAZEM- WYGNIATAMY :D

ROZDZIELAMY CIASTO NA 3 CZĘŚCI;
I-SZĄ WYLEPIAMY PROSTOKĄTNĄ FORME
II-GA CZĘŚĆ CIASTA ŁACZYMY Z CACAO, POŁOWĘ TEJ PORCJI SKUBIEMY NA KAWAŁKI I ROZRZUCAMY NA WYŁOZONYM CIEŚCIE
III-CIA BIAŁA CZESC CIASTO , I DZIELIMY NA 2 CZESCI I SKUBIEMY JAK CIEMNE CIASTO


NA TO WYKŁADAMY (ROZSYPUJEMY) DOWOLNE OWOCE : JABŁKA, WINOGRONO,ŚLIWKI....

Z POZOSTAŁYCH OD CIASTA BIAŁEK UBIJAMY PIANĘ ;
5 BIAŁEK I 1 SZKLANKA CUKRU.

WYKŁADAMY UBITA PIANĘ NA POSKUBANE CIASTO I OWOCE :D

NA PIANĘ SKUBIEMY POZOSTAŁE KAWAŁKI CIASTA BIAŁE I CIEMNE :D

PIECZEMY 45 MINUT, TEMP 180 STPONI :D


WYGLADA TO MNIEJ WIĘCEJ TAK :D
http://m.onet.pl/_m/0fd13cc40434727d466db7a661b64f0e,5,12.jpg

magpie101
30-08-2008, 21:47
Piekny skubaniec! Zapomnialam calkiem o tym ciescie, a bardzo je lubie.

Moje ciasto ze sliwkami wedlug przepisu ullerowej jest juz w piecu, jutro zrobie zdjecie i pokaze (jak mi wyjdzie :roll: ).

magpie101
31-08-2008, 16:28
http://images36.fotosik.pl/6/a074a9d09eeb82b9med.jpg
http://images36.fotosik.pl/6/ba9c86d7b0f9ea31med.jpg

magpie101
31-08-2008, 16:31
Ciasto robi sie ekspresowo i jest bardzo smaczne! Polecam!

arcobaleno
03-11-2008, 14:48
Czy ktoś zna przepis na sernik toffii? (czasem nazywany snickers)
To nasze ulubione ciasto dostępne w miejscowej cukierni - chciałabym jednak zaimponować rodzince :oops: i zrobić taki sama :wink:
To taki bardzo puszysty i wilgotny sernik na cieniuteńkim cieście z ok 1 cm warstwą toffi - na to jeszcze rzucają orzechy - a ta wartwa tofii, to nie takie tylko ugotowane mleko zagęszczone, bo ona ma bardziej smak czekolady..no trudno to opisać, ale jest przepyszne !!
Zna ktoś??

magpie101
03-11-2008, 15:04
Sernik Snickers
Składniki na spód:

* 1,5 szklanki mąki
* 3 łyżki cukru pudru
* 125 g masła
* 2 żółtka
* 1 łyżka wody
* 1,5 łyżki kakao
* 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia

Wszystkie składniki zagnieść. Zrobić kulę, owinąć w folię, umieścić w lodówce na co najmniej 1 godzinę. Po tym czasie formę kwadratową 23 x 23 cm wyłożyć papierem do pieczenia, wcisnąć w nią spód, ponakłuwać widelcem, podpiec około 10 - 12 minut w temperaturze 170şC.

Masa serowa:

* 75 dag zmielonego twarogu
* 6 jajek (osobno białka i żółtka)
* 1 łyżka mąki ziemniaczanej
* 1 łyżka mąki pszennej
* 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
* 2/3 szklanki cukru pudru
* 5 snickersów (średni rozmiar, po 40 g każdy), pokrojone na drobne kawałki

Na dekorację:

* masa kajmakowa z puszki, ilość dowolna
* snickersy, pokrojone na drobne kawałki
* ewent. polewa czekoladowa lub słone orzeszki

Żółtka zmiksować do białości z cukrem pudrem. Dodać pozostałe składniki, zmiksować, dodając na końcu ubitą pianę z białek (delikatnie wymieszać) i pokrojone batoniki.

Wyłożyć na podpieczony spód, wyrównać. Piec około 50 - 60 minut w temperaturze 180şC. Wystudzić, włożyć na minimum 3 godziny do lodówki.

Przed podaniem - dowolnie udekorować.

Smacznego :)

arcobaleno przepis skopiowalam z tej stronki http://mojewypieki.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?292263, sa tam zdjecia ale nie mozna ich kopiowac na inne fora, wiele przepisow na pyszne serniki i inne ciasta tam znajdziesz. Napisz jaki bedzie efekt koncowy.[/img]

elutek
09-11-2008, 07:09
MIKADO - mój trzeci w karierze... 8) :wink:

http://images26.fotosik.pl/293/e718b02d7ca0f972.jpg (www.fotosik.pl)

arcobaleno
14-11-2008, 10:50
Elutek - smaka mi narobiłas, więc zabieram sie za mikado 8)
Ile szklanek mąki (70 dag=3-4?) potrzeba do ciasta bo piekarka ze mnie marna :oops:

nastka79
14-11-2008, 10:53
1 szklanka - ok. 17 dkg :D

arcobaleno
14-11-2008, 10:55
1 szklanka - ok. 17 dkg :D
senkju :D

elutek
14-11-2008, 11:13
Elutek - smaka mi narobiłas, więc zabieram sie za mikado 8)
Ile szklanek mąki (70 dag=3-4?) potrzeba do ciasta bo piekarka ze mnie marna :oops:

arco - na szklanki to ja nie wiem... :-?
no nie mów, że wagi nie masz :roll: :)

arcobaleno
14-11-2008, 12:08
Elutek - smaka mi narobiłas, więc zabieram sie za mikado 8)
Ile szklanek mąki (70 dag=3-4?) potrzeba do ciasta bo piekarka ze mnie marna :oops:

arco - na szklanki to ja nie wiem... :-?
no nie mów, że wagi nie masz :roll: :)
Pewnie, ze nie mam :roll: Ani wagi, ani miarki pożądnej - wszystko na szklanki i łyżki najlepiej :wink:
Placki sie pieką - robię w tortownicy 30 cm, więc wyszło mi tylko 9 placków :roll: Oczywiście wałka też nie mam, a, że wódką wałkuje się średno a do tego skończyła mi się mąka i placki przyklejają mi się do blatu :lol: więc wylepiam po prostu cieniuteńko - na razie mam dwa upieczone - ale twarde !! :lol:

elutek
14-11-2008, 12:35
ba, ale szklanka szklance nierówna :-? szczególnie w dzisiejszych czasach
tak jak i kostka masła, są takie po 250 gramów i takie po 165 gramów...
/i nie każde "Wiejskie" to masło :lol: /

arco, jak zrobisz, to wklej zdjęcie :)

MIKADO jest naprawdę smaczny /choć pracochłonny - te placki :evil: /
i warto ze 2 razy przełożyć jakimś konkretnym dżemem, nie będzie taki mdły :)

i najlepszy jest po kilku dniach, trzymany w lodówce lub spiżarce, ale nie na blasze
bo przesiąka takim metalicznym, okropnym smakiem...
no, to tyle wymądrzania :wink: POWODZENIA :D

arcobaleno
14-11-2008, 13:52
elutek - każda rada jest dobra :)
Ja placki już upiekłam (jeden spaliłam bo się zagadałam :oops: ) czyli będzie tylko 8 warstw, ale mam nadzieję, ze i tak będzie smakował :wink:

Przełożę go wieczorem a jutro będziemy probować :D
No własnie - tylko w czym ja mam go trzymać skoro nie na blasze?? :roll:
Placki piekłam na 2 blaszki - tzn jedna tortownica a drugi spód do pizzy - on jest z teflonu - może na nim zrobię tego torta..

mayland
14-11-2008, 14:11
Patera lub talerz do pizzy 8)

elutek
14-11-2008, 14:22
Patera lub talerz do pizzy 8)

owszem :) , ale to na drugi dzień -
przełożone masami ciasto MUSI być włożone w coś ciasnego 8) co ograniczy
jego "puchnięcie"
bo "puchnie" sporo i gdyby było zostawione tak "luzem" to się po prostu
brzydko rozejdzie :(
osobiście wkładam w silikonową tortownicę wyłożoną /również boki/ pergaminem
następnego dnia wykładam na paterę i dekoruję /wtedy już stoi bez problemów/

elutek
17-11-2008, 09:05
Elutek - smaka mi narobiłas, więc zabieram sie za mikado 8)

arcobaleno, no i ... :roll:

pewnie tak szybko został zjedzony, że nie zdążyłaś zrobić zdjęcia :)
/możesz wkleić swoje :D /

arcobaleno
19-11-2008, 07:04
:D Pyyyychota był :D Wszystkim smakował bardzo ! Poza tym, że mocno spiekłam 2 placki (piekłam po 2) bo się zagadałam, i te placki jak się trafiło na spieczone miejsce to dawały posmak goryczki :roll: :oops:

Fotkę mam ostatniego kawałka :lol: Wstawię zaraz :wink:

Zgodnie ze wskazówkami oprócz 2 mas dodałam jeszcze coś kwaśnego, czyli powidła śliwkowe wymieszane z resztką dżemu jagodowego i wciśnietymi 2 cytrynami (bo było za mdłe a tak dodało supersmaczek :wink: ).

Przepis się sprawdził, wie wykorzystam go na święta jako swój urodzinowy tort :D

foksi
23-11-2008, 20:23
Jaki smakowity wątek :wink:

A miałam sie odchudzać :oops:

To ja też coś zapodam - deser bez pieczenia.

KULECZKI OWSIANE


- 1,5 szklanki mleka
- pół kostki masła (lub margaryny)
- 4 łyżki kakao
- zapach migdałowy (lub inny jak kto lubi)
- 1 szklanka cukru
- 1 paczuszka cukru waniliowego
- paczka płatków owsianych (górskich) 400g
+ garnek z nieprzywierajacym dnem

Do garnka wlać szklankę mleka (reszte zostawić na potem) Wrzucić masło i pozostałe składniki. Wymieszać
Kiedy calość zawrze dosypac płatki i od tego momentu ciagle mieszać ( bo przywiera!) Pogotować kilka minut dodając wg potrzeby pozostale mleko gdy masa zbyt mocno się zagęszcza.
Zestawić z ognia i przestudzić. Gdy masa będzie lekko ciepła formowac kulki ( mnie wychodzi ok30szt).
Po przestudzeniu włożyc do lodówki by zastygły.
SMACZNEGO!!!

Ten deser nie jest tak słodki jak sklepowe słodycze (choć oczywiście można dodać więcej cukru jeśli ktoś lubi) Ale mój synek i mąż bardzo go lubią.

elutek
30-11-2008, 08:06
podam przepis na bardzo smaczne i bardzo łatwe do zrobienia ciasto /torcik?/

potrzebne: biszkopt, śmietana kremówka, owoce z puszki /w sezonie świeże/

pieczemy biszkopt /najlepiej dzień wcześniej, wieczorem/, przekrawamy na 2 lub 3 krążki
nasączamy syropem z puszki, układamy owoce i ubitą śmietanę /ja ubijam z minimalną ilością cukru/,
przykrywamy następnym krążkiem, nasączamy, smarujemy górę i boki śmietaną

ciasto jest naprawdę łatwe do zrobienia i smaczne - takie "lekkie" w smaku :)

robiłam wczoraj, tak na szybko, i mimo że trochę kremówki na górę i boki brakło :oops: ,
to i tak ciasta już nie ma 8) /z brzoskwiniami było/

http://images47.fotosik.pl/35/c205867393bdbd2f.jpg (www.fotosik.pl)

Wciornastek
01-12-2008, 12:41
Poszukuje przepisu na mufinki vel babeczki. Koniecznie z orzechami i bakaliami i czekoladą. :D

Kupiłam fajne formy do mufinek w kształcie gwiazdek i choinek. Dlatego proszę po pomoc :D

elutek
04-12-2008, 08:17
kruche ciasteczka:
50 dkg mąki, 25 dkg masła /lub Kasi/, 15 dkg cukru pudru, 4 żółtka, cukier wanilinowy
szybko zagnieść, schłodzić, rozwałkować /nie za cieńko/, wykrawać foremkami,
posmarować białkiem, posypać wg uznania- cukrem, orzechami, migdałami, upiec

http://images31.fotosik.pl/413/1e7923629d9b9ec8m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1e7923629d9b9ec8)

Ew-ka
07-12-2008, 14:38
znalazłam Wielkie Zarcie a w nim fajne przepisy ...wczoraj np zrobiłam kuleczki Rafaello http://images34.fotosik.pl/414/6e3351c52ccff517m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6e3351c52ccff517)

http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis13565.html

udały sie wyśmienicie - a zrobiłam dlatego bo kupiłam malutkie papierowe foremki - robota z nimi prawie zadna ....wiec polecam do zrobienia z dziećmi :D

a dzisiaj przy obiedzie zrobiłam ciasteczka adwentowe (ok 30 szt)
http://www.gotowanie.wkl.pl/artykul.php?id=806
zaraz parze kawe i ...wcinamy :Dhttp://images36.fotosik.pl/38/4a277c2dbe0f88f2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4a277c2dbe0f88f2)

aniawmuratorze
07-12-2008, 21:14
Poszukuje przepisu na mufinki vel babeczki. Koniecznie z orzechami i bakaliami i czekoladą. :D

Kupiłam fajne formy do mufinek w kształcie gwiazdek i choinek. Dlatego proszę po pomoc :D

tu szukam moich inspiracji mufinkowych i przepisów :D
http://mojekucharzenie.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?442830

monia i marek
07-12-2008, 21:39
znalazłam Wielkie Zarcie a w nim fajne przepisy ...wczoraj np zrobiłam kuleczki Rafaello http://images34.fotosik.pl/414/6e3351c52ccff517m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6e3351c52ccff517)

http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis13565.html

udały sie wyśmienicie - a zrobiłam dlatego bo kupiłam malutkie papierowe foremki - robota z nimi prawie zadna ....wiec polecam do zrobienia z dziećmi :D

a dzisiaj przy obiedzie zrobiłam ciasteczka adwentowe (ok 30 szt)
http://www.gotowanie.wkl.pl/artykul.php?id=806
zaraz parze kawe i ...wcinamy :Dhttp://images36.fotosik.pl/38/4a277c2dbe0f88f2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4a277c2dbe0f88f2)
Ewuś, przez Ciebie, a dokładnie przez tę stronkę z Wielkim Żarciem zmarnowałam cała niedzielę na kopiowaniu przepisów i analizowaniu ich :lol: :lol:
Dzięki za linki :wink:

IlonaS.
08-12-2008, 14:58
Podaję przepis na najłatwiejszy murzynek świata, pyszny i wilgotny 8)

2 szkl. mąki
3 jaja
3/4 szkl cukru
1 szkl. mleka
1/2 szkl oleju
1,5 łyżeczki sody
2 łyżki kakao
1 łyżeczka cynamonu
cukier waniliowy
słoik dżemu (robiłam już z truskawkowym, jagodowym, owoce leśne, malinowym.......)

Wkładamy wszystkie składniki do miski (oprócz dżemu). Miksujemy.
Dodajemy dżem, miksujemy. Wylewamy na nasmarowaną blaszkę. Pieczemy 50 min w 180 st.
Posypujemy cukrem pudrem.
Pyszny :wink:

kuleczka super przepis, cisto naprawdę rewelacyjne :D
Niestety nie zdążyłam zrobić zdjęcia bo tak szybko zostało zjedzone :oops:

stukpuk
09-12-2008, 08:48
Witam.
Szukam przepisu na mega prosty (żebym nie potrafił zepsuć) przepis na sernik,na zimno. Widziałem gdzieś na forum przepis który chyba wlepiła ILA66,ale nie mogę go znaleść :-?

Wciornastek
09-12-2008, 09:09
Poszukuje przepisu na mufinki vel babeczki. Koniecznie z orzechami i bakaliami i czekoladą. :D

Kupiłam fajne formy do mufinek w kształcie gwiazdek i choinek. Dlatego proszę po pomoc :D

tu szukam moich inspiracji mufinkowych i przepisów :D
http://mojekucharzenie.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?442830

Dzięki juz pare przepisów druknęłam. Ale nie takich z orzechami a ja mam nadmiar orzechów więc musze je jakoś zagospodarować.

PS. Czy któryś z tych przepisów wypróbowałaś

kuleczka
09-12-2008, 21:48
kuleczka super przepis, cisto naprawdę rewelacyjne :D
Niestety nie zdążyłam zrobić zdjęcia bo tak szybko zostało zjedzone :oops:
Cieszę się że smakował.
Ja ostatnio robię niewielką innowację, dodaje jeszcze pół łyżeczki rozgniecionych goździków, dżemu tylko 3-4 łyżki i 2 łyżki miodu. Prawie to samo, a inny smak. Pycha 8)

ewusia
11-12-2008, 10:56
Tak apropo mufinek-mnie najbardziej smakują kokosowo-śmietankowe. Proste a jak sie pieką to cały dom pachnie kokosem.

ilość: 12 dużych mufinek

2 i 1/4 szkl mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1/4 łyżeczki soli
3/4 szkl słodkiej śmietanki (min. 18%, a najlepiej kremówka)
1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
1/2 łyżeczki ekstraktu kokosowego lub olejku do ciasta (opcjonalnie)
125g masła
2/3 szkl cukru
2 jajka

1 i 1/3 szkl wiórków kokosowych

Wymieszać mąkę z proszkiem i solą w jednej misce.
Do śmietany wlać ekstrakty zapachowe.
Utrzeć masło z cukrem, dodac jajka dalej miksując.
Do masy maślano-jajecznej dodawać naprzemian mąkę i śmietanę. Miksować tylko do połączenia składników.
Domieszać do masy kokos.

Napełniać ciastem foremki do mufinek do 3/4 wysokości.
Piec w 180 stopniach przez 20-25 min.

Podaje też sprawdzony przepis na mufinki uniwersalne do których dodajesz co chcesz, próbowałam np z kawałkami czekolady i były rewelacyjne... jak chcesz z orzechami to proponuję lekko je wcześniej na patelni podsmażyć


2 szklanki mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia (czubate)
3/4 szklanki cukru (jezeli maja być na słodko)-ja dałam tylko pół szkl.cukru lub
pół płaskiej łyżeczki soli (jak na słono)
wymieszać
Dodac 2 jajka, szklankę mleka, 100g stopionego masla (margaryny) i wkład właściwy (czyli to z czym je robisz: jablka z cynamonem, dowolne mrozone owoce, czekolada w kawalkach bakalie, lub cebule podsmażona, szynkę, ser żółty w kosteczke, oliwki itd...co ci sie żywnie podoba)
wszystko szybciutko wymieszac (im szybciej tym lepiej)
Powkładać do natłuszczonych foremek lub filiżanek lub foremek do babeczek do 3/4 wysokosci i piec w 210 stopniach 15-30 minut aż będą rumiane.

Jeżeli robi sie je z mrożnonymi owocami, NIE należy ich przedtem rozmrażać.

Życzę smacznego :D

magpie101
15-12-2008, 10:41
Pierniczki, ktore wczoraj pieklam:
-1 kg maki
-2 jaja
-4 lyzeczki sody
-1/2 szklanki mleka
-20 dkg cukru
-50 dkg miodu plynnego
-1 kostka masla prawdziwego
-30 g przyprawy do piernika
-1 plaska lyzka kakao
Do miski wkladamy wszystko procz masla. Maslo topimy i wlewamy, a sode rozpuszczamy w mleku i dopiero dolewamy do reszty skladnikow.
Zarabiamy ciasto i odstawiamy w chlodne miejsce najlepiej na kilka dni (u mnie staly jeden dzien). Walkujemy ale nie za cienko i pieczemy na 170 stopni po 10 minut. Nie pieke na srodkowym ryszcie tylko o jednen wyzej na pergaminie.
Przed pieczeniem
http://images34.fotosik.pl/419/10711b26a9f7ddf6med.jpg
Po wyjeciu z pieca i udekorowane
http://images29.fotosik.pl/304/b90fc0e9daac5a4fmed.jpg
http://images50.fotosik.pl/40/889d6eda7413d28bmed.jpg
Z tego przepisu wyszlo 101 sztuk.

stukpuk
16-12-2008, 11:31
Pierwsze ciasto w życiu "stuknięta wizja sernika na zimno" :D O przepis pytajcie Ilone :D :D :D :D
Teraz czekam aż galaretka zamarźnie :D i atakuje pierwszy kawałek.
http://images31.fotosik.pl/420/385dac24b81063a2.jpg
Jak nie pojawie się do wieczora to prosze wyrzucić resszte dla bezpieczeństwa 8)

magpie101
16-12-2008, 12:19
Pierwsze ciasto w życiu "stuknięta wizja sernika na zimno" :D O przepis pytajcie Ilone :D :D :D :D
Teraz czekam aż galaretka zamarźnie :D i atakuje pierwszy kawałek.
http://images31.fotosik.pl/420/385dac24b81063a2.jpg
Jak nie pojawie się do wieczora to prosze wyrzucić resszte dla bezpieczeństwa 8)

Jak ukroisz kawalek to prosze o zdjecie serniczka w przekroju :P .

elutek
16-12-2008, 12:31
stuku, mam nadzieję, że między sernikiem, a blachą jest pergamin -
inaczej nieciekawy, metaliczny posmak gwarantowany

ila66
16-12-2008, 12:32
DLA STUKA :D
http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/0,0.html

stukpuk
16-12-2008, 12:35
stuku, mam nadzieję, że między sernikiem, a blachą jest pergamin -
inaczej nieciekawy, metaliczny posmak gwarantowany

....a ja mam nadzieje, że żelazo zdrowe jest :D :roll:

To środek zjem ja , a brzegi dla żony!

magpie101
16-12-2008, 12:35
stuku, mam nadzieję, że między sernikiem, a blachą jest pergamin -
inaczej nieciekawy, metaliczny posmak gwarantowany

Cos mi sie wydaje, ze jednak nie ma 8) .

stukpuk
16-12-2008, 12:46
stuku, mam nadzieję, że między sernikiem, a blachą jest pergamin -
inaczej nieciekawy, metaliczny posmak gwarantowany

Cos mi sie wydaje, ze jednak nie ma 8) .

.......no nie ma............... :roll:

magpie101
16-12-2008, 12:55
stuku, mam nadzieję, że między sernikiem, a blachą jest pergamin -
inaczej nieciekawy, metaliczny posmak gwarantowany

Cos mi sie wydaje, ze jednak nie ma 8) .

.......no nie ma............... :roll:

Jak juz sie zetnie to zdejmij tortownice wlacznie ze spodem. Mi tez nieraz sie zapomina o pergaminie :oops: ale jakos zyjemy :P

Nefer
16-12-2008, 13:18
zabrakło izolacji przeciwżelazowej ? :):) I tak będzie mniameczny :)

stukpuk
16-12-2008, 13:28
stuku, mam nadzieję, że między sernikiem, a blachą jest pergamin -
inaczej nieciekawy, metaliczny posmak gwarantowany

Cos mi sie wydaje, ze jednak nie ma 8) .

.......no nie ma............... :roll:

Jak juz sie zetnie to zdejmij tortownice wlacznie ze spodem. Mi tez nieraz sie zapomina o pergaminie :oops: ale jakos zyjemy :P

Łatwo powiedzieć "zdjąć" tortownica zabytek , dawno nie otwierana więc jak szarpłem za ten zamek to się urwał :lol: :lol: Ale obkroiłem go dookoło i wyszedł :D Tylko na środku się troche przyczepił, ale żonie powiedziałem, że tak mam być 8)

magpie101
16-12-2008, 13:35
Fotki, fotki!!!!!!
Ale mi slinka cieknie na ten serniczek, tez mam fajny przepis na taki o smaku cytrynowym i chyba zrobie na sobote.

stukpuk
16-12-2008, 14:27
Oto stuknięty sernik
http://images48.fotosik.pl/40/22b94c9481829d08.jpg
I jego pierwsza śmiertelna ofiara........... :-?
http://images32.fotosik.pl/419/7e5ad83a2af56007.jpg

elutek
16-12-2008, 14:34
typowo męskie zestawienie kolorów w tym serniku :wink: :)

ale GRATULUJĘ :D ciekawe jak smakuje? :roll:

stukpuk
16-12-2008, 14:37
typowo męskie zestawienie kolorów w tym serniku :wink: :)

ale GRATULUJĘ :D ciekawe jak smakuje? :roll:

O co chodzi z tymi kolorami? :o
A smakuje wybornie (żona zna się na sernikach) i pochwałom nie było końca :roll:

I udowodniłem ,że równie dobrze mieszam mikserem jak i betoniarką! 8)

magpie101
16-12-2008, 14:38
Wyglada pieknie (kolorystycznie wszystko zgrane) i apetycznie! I pewnie wspaniale smakuje......

magpie101
16-12-2008, 14:40
Oto stuknięty sernik
http://images48.fotosik.pl/40/22b94c9481829d08.jpg
I jego pierwsza śmiertelna ofiara........... :-?
http://images32.fotosik.pl/419/7e5ad83a2af56007.jpg

A co to dzisiaj za swieto masz, ze w srodku tygodnia serniczek robiles????? Przyznaj sie bez bicia 8) .

stukpuk
16-12-2008, 14:53
Oto stuknięty sernik
http://images48.fotosik.pl/40/22b94c9481829d08.jpg
I jego pierwsza śmiertelna ofiara........... :-?
http://images32.fotosik.pl/419/7e5ad83a2af56007.jpg

A co to dzisiaj za swieto masz, ze w srodku tygodnia serniczek robiles????? Przyznaj sie bez bicia 8) .

Z nudów. Człowiek siedzi to sobie szuka zajęcia żeby żonie pomóc :D

magpie101
16-12-2008, 15:01
Stukpuk fajnie ma ta Twoja Zona :P .
Moj maz to do ciast reki nie przylozy ale za to gotuje od czasu do czasu (jak skonczy nieraz szybciej prace) i to jak gotuje........ jak juz cos robi to jest to pyszne ale kilka godzin potrafi sie bawic z jednym daniem.

ania klepka
16-12-2008, 16:03
Pierwsze ciasto w życiu "stuknięta wizja sernika na zimno" :D O przepis pytajcie Ilone :D :D :D :D
Teraz czekam aż galaretka zamarźnie :D i atakuje pierwszy kawałek.
http://images31.fotosik.pl/420/385dac24b81063a2.jpg
Jak nie pojawie się do wieczora to prosze wyrzucić resszte dla bezpieczeństwa 8)

Proszę o przepis, wygląda super

stukpuk
16-12-2008, 16:06
Pierwsze ciasto w życiu "stuknięta wizja sernika na zimno" :D O przepis pytajcie Ilone :D :D :D :D
Teraz czekam aż galaretka zamarźnie :D i atakuje pierwszy kawałek.
http://images31.fotosik.pl/420/385dac24b81063a2.jpg
Jak nie pojawie się do wieczora to prosze wyrzucić resszte dla bezpieczeństwa 8)

Proszę o przepis, wygląda super

O przepis to musisz pytać Ilony 66 :D

stukpuk
16-12-2008, 16:15
Przepis jest podobno na 1 lub 2 stronie :D
Ja osobiście nie podaje bo mogę pomylić składniki i może komuś zaszkodzić :roll:

ania klepka
16-12-2008, 16:44
Przepis jest podobno na 1 lub 2 stronie :D
Ja osobiście nie podaje bo mogę pomylić składniki i może komuś zaszkodzić :roll:

chyba jestem ślepa bo nie znalazłam tego przepisu, Ilona podaj jeszcze raz "please"

Anula74
18-12-2008, 07:31
przepisu na sernik na zimno ktoś szukał, podaję najlepsze, najłatwiejsze ciasto na świecie. I nie jest tuczące :wink:

potrzebne składniki:
biszkopt lub małe okrągłe biszkopciki (ja wybieram ten drugi wariant),
jogurt śmietankowo-waniliowy Campina (w kartonie 1 l) jest słodki nie potrzeba do niego cukru,
płatki migdałowe,
owoce np. mandarynki, brzoskwinie z puszki zimą a latem co sie komu podoba mogą być wiśnie, maliny (pychota) porzeczki itd,
galaretki smak według uznania ilość według miary naczynia w którym robi się ciasto,
żelatyna

wykonanie:
upiec biszkopt i wystudzony podrzeć na małe kawałki lub też paczkę biszkopcików wrzucić do wysmarowanej masełkiem tortownicy (wysmarować w celu uszczelnienia)

jogurt Campiny wstawić wraz z pudełkiem do ciepłej wody tak żeby miał temperaturę pokojową

rozpuścić około 3 łyżeczek (można dać 4) żelatyny w gorącej wodzie dobrze wymieszać i ostudzić ale tak żeby miała płynna konsystencję

do miski wylać jogurt dodać żelatynę energicznie mieszając całość (należy zbliżyć się ideału polegającego na tym ze żelatyna nie jest cieplejsza od jogurtu. jeśli tak będzie żelatyna natychmiast się ścina i powstają grudki)

całość wlać na biszkopt lub biszkopty w tortownicy, można lekko przemieszać tak żeby masa rozprowadziła się równo po naczyniu

i tu można zrobić wariację na temat do takiej masy można dać pokrojoną w kostkę galaretkę, lub owocki. co kto chce, może zostać sam jogurt i biszkopt

można to wszystko po wierzchu posypać płatkami migdałowymi ja osobiści uwielbiam, rodzina nie twierdząc że są za twarde

i to do lodówki do stężenia ale nie musi być sztywne :wink:

jak masa jogurtowa lekko stężeje układamy na wierzchu owoce, jeszcze na 5 minut wstawiamy do lodówki a potem wylewamy galaretki.

ja uzależniam ilość galaretek od miejsca w naczyniu, czasem są to dwie czasem trzy wylewne oczywiście etapami, jedna stygnie i dopiero na to następna warstwa.

ciasto pycha , lekkie słodkie ale nie za słodkie i takie odświeżające.

SMACZNEGO :P

stukpuk
18-12-2008, 07:51
Musi być prosty jeżeli ja sobie z nim poradziłem :lol:

ania klepka
19-12-2008, 18:26
Anula 74 , dzięki za przepis , ja swój robię podobnie tylko zamiast jogurtu kupuję 2 serki campiny waniliowe te po 400 g, do tego galaretka cytrynowa rozpuszczona w małej ilości wody, na górę galaretka truskawkowa i owoce.
jako biszkopt stosuję biszkopciki zmoczone w mleku lub delicje.
Tez pycha, zawsze wychodzi i lekkie ciasto.

ale tu chodziło mi o tą kakaową masę.


Pozdrawiam, idę robić "murzynka"

Ew-ka
19-12-2008, 18:55
dzisiaj przy obiedzie zrobiłam ciasteczka orzechowe -przepis prosty a ciasteczka pyszne
:lol:
http://images34.fotosik.pl/421/7ea9035dc6027cecmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Przepis:

10 dkg zmielonych orzechów
10 dkg cukru pudru
4 żółtka
1 margaryna
1/2 kg mąki pszennej

Zagniesc ciasto - odrywalam po kawałku -ręką na blacie robiłam placki( 0,5 cm) z ktorych wykrawalam ciasteczka ..piekłam ok 18 min w 200 st :D

ania klepka
29-12-2008, 21:13
mam pytanie, co robicie aby ciasto nie opadło po upieczeniu,
po upieczeniu zostawiacie jeszcze w piekarniku czy wyciągacie, a może inny cudowny patent?

magpie101
29-12-2008, 21:43
mam pytanie, co robicie aby ciasto nie opadło po upieczeniu,
po upieczeniu zostawiacie jeszcze w piekarniku czy wyciągacie, a może inny cudowny patent?

Ja od razu wyjmuje, sernik i biszkopt zawsze troszke opadnie, a reszta raczej nie powinna.

magpie101
29-12-2008, 21:45
dzisiaj przy obiedzie zrobiłam ciasteczka orzechowe -przepis prosty a ciasteczka pyszne
:lol:
http://images34.fotosik.pl/421/7ea9035dc6027cecmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Przepis:

10 dkg zmielonych orzechów
10 dkg cukru pudru
4 żółtka
1 margaryna
1/2 kg mąki pszennej

Zagniesc ciasto - odrywalam po kawałku -ręką na blacie robiłam placki( 0,5 cm) z ktorych wykrawalam ciasteczka ..piekłam ok 18 min w 200 st :D

Jutro chce upiec te ciasteczka na sylwester, jak wyjda to wkleje fotki!

Kobietki podajcie sprawdzony przepis na biszkopt, ja mam dwa przepisy ale nie zawsze wyjdzie taki biszkopt pulchny jak bym chciala.

elutek
30-12-2008, 06:31
Kobietki podajcie sprawdzony przepis na biszkopt



dziewczynki :D gdyby któraś miała problemy z upieczeniem biszkopta
/bo ja miałam :( kilka lat dochodziłam do właściwego przepisu, nie pomagało
ubijanie na parze, dodawanie wody itp./ to bardzo proszę, podaję sprawdzony
przepis, mi udaje się zawsze /tfu, tfu, odpukać :) :wink: /

nastawiam piekarnik na 160 st. tortownicę smaruję tłuszczem, wysypuję
bułką tartą i biorę się za ciasto
wszystko trwa nie dłużej niż 15 minut+pieczenie ok. 20 minut

4 białka ubić na sztywno ze szczyptą soli
dodać powoli i stopniowo /ubijając/ 3/4 szklanki cukru kryształu
dodać 4 żółtka, ubijać, na koniec powoli dodawać 1 szklankę mąki
i 1 łyżeczkę proszku do pieczenia, delikatnie wymieszać
przełożyć do tortownicy, tortownicę do piekarnika i finito :D

wychodzi mniej więcej taki:
http://images28.fotosik.pl/106/60ea6082b7378b8c.jpg (www.fotosik.pl)

/można dodać 3 łyżeczki kakao i wtedy jest biszkopt ciemny/

magpie101
01-01-2009, 15:01
Jutro chce upiec te ciasteczka na sylwester, jak wyjda to wkleje fotki!


Upieklam, wyszly pyszne - polecam!

http://images50.fotosik.pl/44/ae585e9f3ec3431dmed.jpg

magpie101
01-01-2009, 15:03
Elutek, a tutaj biszkopt z Twojego przepisu - wyszedl bardzo puszysty, dziekuje za przepis!
http://images48.fotosik.pl/44/d68372ea7e2506cfmed.jpg
http://images33.fotosik.pl/433/7060f5cf3c05d029med.jpg

ania klepka
01-01-2009, 18:37
elutek - Twój biszkopt u mnie wyszedł też rewelacyjny, dzięki

ania klepka
01-01-2009, 18:38
magpie, co to za czerwień, galaretka czy coś innego?

magpie101
01-01-2009, 19:33
magpie, co to za czerwień, galaretka czy coś innego?


Dzisiaj natomiast robilam placek z musem truskawkowym, ktory to placek jest numer 1 dla mojego syna i nawet zima musze robic go czesto, wiec w przyszlym tygodniu czeka mnie akcja mrozenia truskawek.
Skladniki i wykonanie:
Duzy biszkopt, ja nie pieke tylko kupuje w "cukierni mistrza jana" kroje na pol i mam dwa spody. Moj nie wyjdzie mi nigdy tak puszysty jak ten z cukierni.
Na biszkopt wykladam mus: 0,5 kg truskawek miksuje, dodaje 2 lyzki cukru pudru i wlewam 2 galaretke truskawkowa rozpuszczona w 1 pełnej szklance wody. Jak mus zaczyna gestniec wylewam go na biszkopt.
Po calkowitym stezeniu ubijam 0,5 l kremowki, dodaje 2 lyzki cukru pudru i wlewam zelatyne ( 1 lyzka zelatyny namoczona w 1/3 szklanki mleka, po 20 minutach leciutko podgrzana i wymieszana). Po rozlozeniu smietany jeszcze na jakas godzinke do lodowki i gotowe. Do smietany zamiast zelatyny mozna dac 2 smietanfixy.

ania klepka
04-01-2009, 13:19
magpie, dzięki.
następnym razem też zrobię z truskawkami. Ja często przekładam tak jabłkami , albo robię bananowca.
Dzisiaj piekę paczki, a jutro wpiszę się do wątku "czy wy też musicie się odchudzać"

Pozdrawiam i smacznego

magpie101
04-01-2009, 13:30
Dzisiaj piekę paczki

O paczki to my uwielbiamy ale staram sie piec nie wiecej niz 2 razy do roku (raz obowiazkowo na koniec karnawalu), bo zawsze wychodzi mi okolo 70 duzych i wszystkie zjadamy w 2 dni. Dlatego tak rzadko je pieke, bo przy wiekszej czestotliwosci pieczenia musialabym ciagle zagladac do watku o odchudzaniu.

My lubimy z budyniem waniliowym i marmolada obowiazkowo z lukrem.
Ja robie takie gdzie na 1 kg maki daje 14 zoltek i stopione maslo, a nadziewam dopiero po upieczeniu szpryca.

ania klepka
04-01-2009, 20:25
po pączkach zostały mi białka jaj, więc zrobiłam ciasteczka kokosowe, pycha.
Przepis na ciasteczka:
- białka jaj ubić na sztywno, dodać cukier i wiórki kokosowe, układać na blaszce piec 20 minut w temper. 200 stopni

mbz
07-01-2009, 10:01
A ja upieklam po Nowym Roku ciasteczka "Caluski Pani Darling" z ksiazki M. Musierowicz o tym samym tytule - sa super pyszne :)

Przepis:
- rozpuscic 75g gorzkiej czekolady i odstawic do wystygniecia
- pol kostki masla lub margaryny ubic na puszysto z jednym jajkiem i pol szklanki cukru
- wlac czekolade
- dodac szklanke maki i pol lyzeczki proszku do pieczenia
- wymieszac, przelozyc na stolnice i wyrobic na zwarte gladkie ciasto
- wlozyc w folie i na godzine wstawic do lodowki
- po godzinie wyjac, rozwalkowywac i wycinac rozne ciasteczka
- piec w temp. ok. 120 stopni ok. 15-20 minut

Sa bardzo kruche, ale i bardzo smaczne - na jednym sie nie konczy :)

magpie101
07-01-2009, 10:24
A ja upieklam po Nowym Roku ciasteczka "Caluski Pani Darling" z ksiazki M. Musierowicz o tym samym tytule - sa super pyszne

Na pewno wyprubuje, bo lubie wszystko co czekoladowe :P .

magpie101
07-01-2009, 10:27
http://images28.fotosik.pl/106/60ea6082b7378b8c.jpg

Elutek biszkopt, ktory jest na Twoim zdjeciu jest z 4 jaj? Pytam, bo ja robilam ale na prostokatnej blaszce, wiec wyszedl duzo nizszy, a w sobote musze zroboc w tortownicy i nie wiem czy te 4 jaja starcza zeby biszkopt przeciac na 3 czesci.

Bede robic tort przekladany masa budyniowa i truskawkami do synusia na 15 urodziny.

elutek
07-01-2009, 10:44
http://images28.fotosik.pl/106/60ea6082b7378b8c.jpg

Elutek biszkopt, ktory jest na Twoim zdjeciu jest z 4 jaj? Pytam, bo ja robilam ale na prostokatnej blaszce, wiec wyszedl duzo nizszy, a w sobote musze zroboc w tortownicy i nie wiem czy te 4 jaja starcza zeby biszkopt przeciac na 3 czesci.

Bede robic tort przekladany masa budyniowa i truskawkami do synusia na 15 urodziny.

z 4 jaj :)

stukpuk
07-01-2009, 19:15
Kto chce przepis na.............http://fundir.org/stuff/fundir.org,mieszanka_nr31,cec455b4bfa20378ea65e5c2 b3a48120.jpg :lol:

cieszynianka
07-01-2009, 22:13
Poproszę o przepis :oops: :lol:

stukpuk
08-01-2009, 11:25
Poproszę o przepis :oops: :lol:

A masz ukończone 18 lat? :wink: 8)

cieszynianka
08-01-2009, 14:13
Poproszę o przepis :oops: :lol:

A masz ukończone 18 lat? :wink: 8)

Dziękuję Ci za komplement :D
Mam ukończone i to ponad dwukrotnie :-?

stukpuk
08-01-2009, 15:50
Poproszę o przepis :oops: :lol:

A masz ukończone 18 lat? :wink: 8)

Dziękuję Ci za komplement :D
Mam ukończone i to ponad dwukrotnie :-?
No to tak doświadczonej kobiecie nie musze podawać przepisu na takie wypieki :oops: :lol:

cieszynianka
08-01-2009, 16:21
Poproszę o przepis :oops: :lol:

A masz ukończone 18 lat? :wink: 8)

Dziękuję Ci za komplement :D
Mam ukończone i to ponad dwukrotnie :-?
No to tak doświadczonej kobiecie nie musze podawać przepisu na takie wypieki :oops: :lol:

Nigdy jeszcze tego nie wypiekałam i nie wiem jak to odjąć od całości, żeby włożyć do piekarnika, no i nie wiem czym odbarwić :lol: :lol: :lol:
A, i w jakiej temperarurze :lol:

mbz
08-01-2009, 18:44
A ja upieklam po Nowym Roku ciasteczka "Caluski Pani Darling" z ksiazki M. Musierowicz o tym samym tytule - sa super pyszne :)

Przepis:
- rozpuscic 75g gorzkiej czekolady i odstawic do wystygniecia
- pol kostki masla lub margaryny ubic na puszysto z jednym jajkiem i pol szklanki cukru
- wlac czekolade
- dodac szklanke maki i pol lyzeczki proszku do pieczenia
- wymieszac, przelozyc na stolnice i wyrobic na zwarte gladkie ciasto
- wlozyc w folie i na godzine wstawic do lodowki
- po godzinie wyjac, rozwalkowywac i wycinac rozne ciasteczka
- piec w temp. ok. 120 stopni ok. 15-20 minut

Sa bardzo kruche, ale i bardzo smaczne - na jednym sie nie konczy :)

Mala poprawka - maki powinny byc 2 szklanki i szczypte soli dodac.

stukpuk
08-01-2009, 19:19
Poproszę o przepis :oops: :lol:

A masz ukończone 18 lat? :wink: 8)

Dziękuję Ci za komplement :D
Mam ukończone i to ponad dwukrotnie :-?
No to tak doświadczonej kobiecie nie musze podawać przepisu na takie wypieki :oops: :lol:

Nigdy jeszcze tego nie wypiekałam i nie wiem jak to odjąć od całości, żeby włożyć do piekarnika, no i nie wiem czym odbarwić :lol: :lol: :lol:
A, i w jakiej temperarurze :lol:

Najlepsza temperatura to chyba 36 stopni :wink:
I można w całości wypiekać :lol:

cieszynianka
08-01-2009, 22:03
Wypiekanie w temp. 36 stopni, to chyba jak wędzenie na zimno :lol:

Anula74
09-01-2009, 08:13
Poproszę o przepis :oops: :lol:

A masz ukończone 18 lat? :wink: 8)

Dziękuję Ci za komplement :D
Mam ukończone i to ponad dwukrotnie :-?
No to tak doświadczonej kobiecie nie musze podawać przepisu na takie wypieki :oops: :lol:

Nigdy jeszcze tego nie wypiekałam i nie wiem jak to odjąć od całości, żeby włożyć do piekarnika, no i nie wiem czym odbarwić :lol: :lol: :lol:
A, i w jakiej temperarurze :lol:

Najlepsza temperatura to chyba 36 stopni :wink:
I można w całości wypiekać :lol:

włóżcie do piekarnika w całości na trzy zdrowaśki :wink: :wink:

dankaf
10-01-2009, 11:19
Witam.A więc tak:
Ciasteczka orzechowe z przepisu Ew-ki zrobiłam -są bardzo dobre
murzynek z przepisu kuleczki zrobiłam wczoraj jest pyszny ale musiałam dłużej trzymac.
Wrzucam przepis na BIAŁĄ DAMĘ bardzo dobry placuszek

BISZKOPT
6 jaj-białka ubic z cukrem
6 łyżek mąki
6 łyżek cukru(do białek)
1 łyżeczkę proszku do pieczenia
Po ubiciu białek z cukrem dodajemy żółtka-miksując.A później dodajemy mąkę oraz proszek delikatnie mieszając
Czas pieczenia 20 min.-180 stopni

WIERZCH CIASTA
0,5 l kremówki(tortowa 36%-łowicka w żółtym kartoniku)
2 serki homogenizowane waniliowe
2 łyżki żelatyny
1 puszka ananasów
1 szklanka cukru
1 cukier waniliowy
1 paczkę rodzynków
2 jaja
Żelatynę namoczyc w zimnej wodzie aby napęczniała(ok.1/4szkl.wody).Później
sok z ananasów zagotowac z żelatyną aby się rozpuściła.
Serki zmieszac z cukrem,cukrem waniliowym i jajkami.Ubic śmietanę i dodac do serków.Ostudzony sok z ananasów wlac do masy(wszystko miksując).Dodac ananasy pokrojone w kostkę i na końcu rodzynki.Masę wyłożyc na biszkopt i posypac startą czekoladą.(wstawic do lodówki)Ja sypię czekoladę troszkę później jak już placek dobrze stężeje.

ŻYCZĘ SMACZNEGO.

ania klepka
10-01-2009, 13:09
Witam.A więc tak:
Ciasteczka orzechowe z przepisu Ew-ki zrobiłam -są bardzo dobre
murzynek z przepisu kuleczki zrobiłam wczoraj jest pyszny ale musiałam dłużej trzymac.
Wrzucam przepis na BIAŁĄ DAMĘ bardzo dobry placuszek

BISZKOPT
6 jaj-białka ubic z cukrem
6 łyżek mąki
6 łyżek cukru(do białek)
1 łyżeczkę proszku do pieczenia
Po ubiciu białek z cukrem dodajemy żółtka-miksując.A później dodajemy mąkę oraz proszek delikatnie mieszając
Czas pieczenia 20 min.-180 stopni

WIERZCH CIASTA
0,5 l kremówki(tortowa 36%-łowicka w żółtym kartoniku)
2 serki homogenizowane waniliowe
2 łyżki żelatyny
1 puszka ananasów
1 szklanka cukru
1 cukier waniliowy
1 paczkę rodzynków
2 jaja
Żelatynę namoczyc w zimnej wodzie aby napęczniała(ok.1/4szkl.wody).Później
sok z ananasów zagotowac z żelatyną aby się rozpuściła.
Serki zmieszac z cukrem,cukrem waniliowym i jajkami.Ubic śmietanę i dodac do serków.Ostudzony sok z ananasów wlac do masy(wszystko miksując).Dodac ananasy pokrojone w kostkę i na końcu rodzynki.Masę wyłożyc na biszkopt i posypac startą czekoladą.(wstawic do lodówki)Ja sypię czekoladę troszkę później jak już placek dobrze stężeje.

ŻYCZĘ SMACZNEGO.

ślinka już mi leci, idę zaraz na tort urodzinowy mojego chrześniaka.

Pozdrawiam
życzę miłego weekendu wszystkim łasuchom

magpie101
10-01-2009, 18:25
A ja zaraz zabieram sie za tort dla mojego syna na urodziny.

magpie101
11-01-2009, 14:37
A ja zaraz zabieram sie za tort dla mojego syna na urodziny.

http://images38.fotosik.pl/48/8fc7b93438ac2fb1med.jpg

stukpuk
11-01-2009, 17:17
Tylko sie nie śmiać, bo się zablokuje i zamkne w sobie :cry: :wink:
Kolejna kulinarna niespodzianka dla żony :D
produkcjahttp://images44.fotosik.pl/48/873ec479d5dc1965.jpg
pole bitwyhttp://images34.fotosik.pl/434/d10f7740b7d72150.jpg
i najprzyjemniejsza część produkcji, nakładanie marmolady........niekoniecznie na rogaliki :wink: :roll:
http://images43.fotosik.pl/47/0daab7e2699a7796.jpg

I przepis: http://rogaliki.ciasta.net/rogaliki-z-powidlami.php

Tylko ja podwoiłem wszystkie składniki,a marmolade/powidła musaiłem potroić :wink: :roll:

elutek
11-01-2009, 18:08
A ja zaraz zabieram sie za tort dla mojego syna na urodziny.

http://images38.fotosik.pl/48/8fc7b93438ac2fb1med.jpg

piękny :D

a można wiedzieć, z czym on jest? :roll: :)

elutek
11-01-2009, 18:11
Stuk - jestem pełna podziwu :) rogaliki śliczne :)

pokażesz, jak się upiekły, czy może już ich nie ma? :roll: :wink:

magpie101
11-01-2009, 18:52
Elutek ugotowalam 3 budynie smietankowe z 1200 ml mleka, do tego 8 lyzek cukru. Po przestudzeniu utarlam 200 g masla dodajac po jednej lyzce budyniu na gladka mase. Biszkopt przekroilam na 3 platy, pierwszy posmarowalam konfitura, na to krem i pokrojone mrozone truskawki, potem drugi p;at biszkoptu i krem na to truskawki i trzeci plat, a na to juz cienko kremem i ozdoby. Wszystkie trzy platy nasaczalam herbata.

cieszynianka
11-01-2009, 19:05
Tylko sie nie śmiać, bo się zablokuje i zamkne w sobie :cry: :wink:
Kolejna kulinarna niespodzianka dla żony :D
produkcjahttp://images44.fotosik.pl/48/873ec479d5dc1965.jpg
pole bitwyhttp://images34.fotosik.pl/434/d10f7740b7d72150.jpg
i najprzyjemniejsza część produkcji, nakładanie marmolady........niekoniecznie na rogaliki :wink: :roll:
http://images43.fotosik.pl/47/0daab7e2699a7796.jpg

I przepis: http://rogaliki.ciasta.net/rogaliki-z-powidlami.php

Tylko ja podwoiłem wszystkie składniki,a marmolade/powidła musaiłem potroić :wink: :roll:


Wyrażam podziw i szacunek dla Twoich poczynań kuchennych.
Zazdroszczę Twojej Połowicy :wink:

stukpuk
11-01-2009, 21:12
Stuk - jestem pełna podziwu :) rogaliki śliczne :)

pokażesz, jak się upiekły, czy może już ich nie ma? :roll: :wink:

Mówisz i masz :D
Rogaliki jeszcze bez polewy :D
Jeszcze mi 3 sztuki się ostały.

stukpuk
11-01-2009, 21:14
cieszynianka nie ma czego zazdrościć, ja zły chłopak jestem 8)

cieszynianka
11-01-2009, 21:21
cieszynianka nie ma czego zazdrościć, ja zły chłopak jestem 8)


:o :o :o
Coś Ty, gdybyś był taki zły, to byś dla Twojej Połowicy tak się nie starał :roll:

Dla ścisłości dodam, że zazdroszczę jej nie Ciebie osobiście (moja większa połowa jest wspaniała i nie mam zamiaru jej zmieniać na lepszy model :lol: ), ale zazdroszczę jej takich niespodzianek :D

stukpuk
11-01-2009, 21:28
cieszynianka nie ma czego zazdrościć, ja zły chłopak jestem 8)


:o :o :o
Coś Ty, gdybyś był taki zły, to byś dla Twojej Połowicy tak się nie starał :roll:

Dla ścisłości dodam, że zazdroszczę jej nie Ciebie osobiście (moja większa połowa jest wspaniała i nie mam zamiaru jej zmieniać na lepszy model :lol: ), ale zazdroszczę jej takich niespodzianek :D

E tam stram się..... z nudów człowiek szuka sobie zajęcia w domu......i przypadkowo za "gary" się złapałem.

cieszynianka
11-01-2009, 21:36
cieszynianka nie ma czego zazdrościć, ja zły chłopak jestem 8)


:o :o :o
Coś Ty, gdybyś był taki zły, to byś dla Twojej Połowicy tak się nie starał :roll:

Dla ścisłości dodam, że zazdroszczę jej nie Ciebie osobiście (moja większa połowa jest wspaniała i nie mam zamiaru jej zmieniać na lepszy model :lol: ), ale zazdroszczę jej takich niespodzianek :D

E tam stram się..... z nudów człowiek szuka sobie zajęcia w domu......i przypadkowo za "gary" się złapałem.

No już nie bądź taki skromny :wink:

Wisienka na torcie
15-01-2009, 09:40
Wow wow wow :) Jestem zauroczona :D Mój chłop nie robi takich kulinarnych niespodzianek... :roll:

Anula74
15-01-2009, 09:51
Stukpuk

no no jestem pod wrażeniem :o a jakie te trójkąciki równiutkie ho ho masz talent chłopie i nie bądź taki skromny

a te gary (te e tle) po kulinarnych szaleństwach też Ty zmywasz ??? :wink:

Żelka
15-01-2009, 10:29
To ja podam przepis na bardzo proste ciasto, bez pieczenia.

Bananowiec

W 1/2 litra mleka ugotowac dwa budynie smietankowe, lub waniliowe (bez cukru). Ostudzic.
Zmiksowac 250g margaryny lub masla z 250g cukru pudru. Do tego po woli dodawac juz ostudzony budyn i miksowac.
Jak juz jest wszystko polaczone dodac 100g kokosu, 150g pokruszonych petit berow (tak polamac mniej wiecej) i 1/2 kg bananow pokrojonych w krazki.
Na talerzu, lub czyms tam :wink: , ulorzyc obrecz od tortownicy i cala mase do tego przelozyc. Potem obrecz zdjac (albo po prostu ta mase uformowac jak kto woli, bez tej obreczki, mozna zrobic krztalt jaki sie chce) i polac glazura czekoladowa.

Jesli ktos kokosu nie lubi, mozna zrobic bez. Mozna zrobic tez podwojna porcje jak ma sie wiecej ludzi do czestowania.

Anula74
15-01-2009, 10:48
To ja podam przepis na bardzo proste ciasto, bez pieczenia.

Bananowiec

W 1/2 litra mleka ugotowac dwa budynie smietankowe, lub waniliowe (bez cukru). Ostudzic.
Zmiksowac 250g margaryny lub masla z 250g cukru pudru. Do tego po woli dodawac juz ostudzony budyn i miksowac.
Jak juz jest wszystko polaczone dodac 100g kokosu, 150g pokruszonych petit berow (tak polamac mniej wiecej) i 1/2 kg bananow pokrojonych w krazki.
Na talerzu, lub czyms tam :wink: , ulorzyc obrecz od tortownicy i cala mase do tego przelozyc. Potem obrecz zdjac (albo po prostu ta mase uformowac jak kto woli, bez tej obreczki, mozna zrobic krztalt jaki sie chce) i polac glazura czekoladowa.

Jesli ktos kokosu nie lubi, mozna zrobic bez. Mozna zrobic tez podwojna porcje jak ma sie wiecej ludzi do czestowania.


o i to jest przepis jaki lubię. Nic nie trzeba piec więc i stres że nie urośnie jest mniejszy. Wypróbuje na pewno.

nastka79
15-01-2009, 12:20
o i to jest przepis jaki lubię. Nic nie trzeba piec więc i stres że nie urośnie jest mniejszy. Wypróbuje na pewno.
To poprosim zdjęcie jak już będzie zrobione :D

Anula74
15-01-2009, 12:24
będzie zdjęcie jak zdążę przed paszczą małża mego :lol: :lol: :lol:

mayland
15-01-2009, 13:35
Tylko sie nie śmiać, bo się zablokuje i zamkne w sobie :cry: :wink:

:o :o POkaże to mojemu mężowi!!!! Niech uczy od miszzzcza :wink: :lol: :lol:

Wisienka na torcie
15-01-2009, 13:44
U mojej koleżanki, zawsze na stole stał blok czekoladowy, którzy wszyscy wręcz ubóstwiali... Nie chciała jednak podzielić się przepisem, żmija jedna :)

Więc znalazłam coś w necie, myślę, że to może być to! :)

Proste, szybkie, bez pieczenia. Chyba jeszcze w tym tygodniu wybróbuję! :)

Blok czekoladowy z herbatnikami - składniki

* margaryna 1 kostka
* woda 0,5 szklanki
* cukier 2 szklanki
* kakao 5-6 łyżek
* mleko w proszku 0,5 kg
* herbatniki- 1 paczka

Wodę, cukier i margarynę zagotować, kakao i mleko w proszku razem wymieszać po czym ciągle mieszając wlewać zagotowaną wodę z cukrem i tłuszczem. Do gładkiej masy dodać bakalie i pokruszone herbatniki bądź wafle. Formę keksową wysmarować tłuszczem i przełożyć do niej masę. wstawić do lodówki do zastygnięcia. Kroić jak keks.

A wygląda to mniej więcej tak:
http://gotowaniecieszy.blox.pl/resource/blok_czekoladowy.jpg

stukpuk
15-01-2009, 14:50
Tylko sie nie śmiać, bo się zablokuje i zamkne w sobie :cry: :wink:

:o :o POkaże to mojemu mężowi!!!! Niech uczy od miszzzcza :wink: :lol: :lol:


Jak mu pokażesz te fotki to potem dostane od niego BĘCKI :-? :lol:

Miszzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzczu teraz szuka nowych przepisów, tylko trzeba teraz podnieść sobie porzeczke!

cieszynianka
15-01-2009, 19:20
No to czekamy na efekty :D

I nie potknij się o poprzeczkę :lol: :lol: :lol:

magpie101
17-01-2009, 21:57
Oponki z sera bialego
http://images25.fotosik.pl/314/7b113416d89a3977med.jpg

stukpuk
17-01-2009, 22:09
Oponki z sera bialego
http://images25.fotosik.pl/314/7b113416d89a3977med.jpg

Zimówki?

cieszynianka
17-01-2009, 22:11
Nie, po bieżniku widać, że letnie :lol:

magpie101
17-01-2009, 22:12
Nie, po bieżniku widać, że letnie :lol:

Dobrze mowisz :P .

monka
18-01-2009, 09:48
ale by mi się teraz takie oponki do kawki przydały :wink:
magpie podasz przepis?

magpie101
18-01-2009, 10:08
Prosze bardzo, przepis jest od moni z forum, robi sie je bardzo szybko i wyszlo 47 sztuk.

OPONKI SEROWE

Składniki
1/2 kg sera półtłustego
1/2 kg mąki (plus do podsypania przy wyrabianiu ciasta)
1/2 szklanki cukru
4 żółtka
1 pełna łyżeczka sody oczyszczonej
1 łyżeczka octu
1/4 litra kwaśnej śmietany
cukier waniliowy

Olej do smażenia (do zimnego dodać mały kieliszek spirytusu)
cukier puder po posypania lub lukier cytrynowy.

Przepis
Przesianą mąkę wysypać na stolnicę, dodać przepuszczony przez praskę ser, wbić żółtka, dodać cukier, śmietanę, sodę i ocet.
Zagnieść ciasto. Oprószyć delikatnie mąką, przełożyć na talerz.
Ucinać ciasto po kawałku, wałkować na grubość ok. 1 – 1,5 cm, wykrawać szklanką kółka, zrobić w środku małą dziurkę kieliszkiem.
Najlepiej wyrobić wszystkie oponki, układając je na lekko oprószonej
mąką desce. Wtedy smażenie idzie bardzo sprawnie )

Wrzucać oponki na gorący tłuszcz, smażyć na złoty kolor.
Po usmażeniu posypać cukrem pudrem lub polukrować.

rrmi
18-01-2009, 10:35
Ja robie te oponki (http://gotowanie.onet.pl/25050,0,1,oponki_serowe,ksiazka_przepis.html).
Chyba jest ich mniej niz w przepisie podanym wyzej , Zeljka mowila , ze dla Niej za slodie to mozna dac mniej cukru .
Porcja do zjedzenia przez wieczor :oops:
Prawde mowiac lepiej tych oponek nie robic , bo sa bardzo dobre i szybkie do zrobienia :roll: :wink:

magpie101
18-01-2009, 10:57
Ja robie te oponki (http://gotowanie.onet.pl/25050,0,1,oponki_serowe,ksiazka_przepis.html).
Chyba jest ich mniej niz w przepisie podanym wyzej , Zeljka mowila , ze dla Niej za slodie to mozna dac mniej cukru .
Porcja do zjedzenia przez wieczor :oops:
Prawde mowiac lepiej tych oponek nie robic , bo sa bardzo dobre i szybkie do zrobienia :roll: :wink:

Dzieki za przepis rrmi, nastepnym razem zrobie je, tych moich wyszlo zdecydowanie za duzo na nasza trojke.
I w Twoich widze, ze zamiast sody jest proszek, a co do cukru to tez dam mniej, ja dalam 1/2 szklanki na wieksze proporcje pozostalych skladnikow i oponki sa slodkie.

Wisienka na torcie
19-01-2009, 11:06
W sobotę z robiłam blok czekoladowy, który umieściłam powyżej...
Wyszedł całkiem, całkiem :) Jeśli jednak ktoś będzie zainteresowany, to osobiście proponuję wrzucić dwa razy mniej składników, a dwa razy więcej herbatników :) Wyjdzie bardziej chrupiące, a mniej gumiaste... Mimo wszystko blok czekoladowy jest całkiem niezły :) Chrupię sobie teraz do kawki :)

nastka79
19-01-2009, 12:14
Oponki muszę zrobić koniecznie, bo mężowi oczy wyszły na wierzch i ślinę toczył jak je zobaczył, a faktycznie roboty nie za wiele, to go uszczęśliwię...

monka
19-01-2009, 12:58
Dziewczyny dzięki za przepisy na oponki. Teraz mam dylemat które zrobić :lol:

magpie101
19-01-2009, 13:11
Dziewczyny dzięki za przepisy na oponki. Teraz mam dylemat które zrobić :lol:

Tych moich wyszlo strasznie duzo i dzisiaj bede zmuszona wyrzucic, bo nie bylismy wstanie w 3 zjesc 47 sztuk.

magpie101
19-01-2009, 13:13
A za mna "chodza" paczki (mam fajny przepis z kilkunastu jaj) ale poczekam do tlustego czwartku, bo jak paczkow robie okolo 70 sztuk to wszystkie zjadamy :o , wiec nie bede piekla teraz zeby kilogramow nie przybylo.

rrmi
19-01-2009, 13:13
monka
Rob moje , bo tamtych jest wiecej :roll: :lol:
A to takie dobre , ze mozna jesc na tony :wink:
ps .47 sztuk to ja sama bym zjadla do wieczora :-?

gabula
19-01-2009, 13:42
Dziewczyny dzięki za przepisy na oponki. Teraz mam dylemat które zrobić :lol:

No to ja dołożę jeszcze mój :lol:
- 20 dkg sera
- 1 jajko
- 6 łyżek stopionej margaryny
- 6 łyżek mleka
- 40 dkg mąki
- 10 dkg cukru
- 1 mały proszek do pieczenia i cukier waniliowy
Wszystko razem zarobić (ja to robię ręką) rozwałkować, wykrawać i smażyć. Smacznego 8)

monka
19-01-2009, 16:20
rrmisia z całym szacunkiem dla Twojego przepisu będę jednak zmuszona zrobić oponki według magpie. Bo tak po głębszym przemyśleniu tematu :roll: to do mniej niż 47 sztuk nie warto zasiadać :roll: :lol:

stukpuk
20-01-2009, 15:54
[quote="stukpuk"]Kolejny wypiek stukniętego cukiernika z przypadku.
:D :D

Tym razem zmusiła mnie sytuacja rodzinna :roll: (czyli żona i własne urodziny)
Przepis Ilona :wink: , wykonanie własne :D
http://images32.fotosik.pl/440/f010a1363008da35med.jpg
http://images35.fotosik.pl/51/91b8e15b378f2b6emed.jpg

Wieczorem lub jutro pokaże co mi wyszło :lol:

stukpuk
20-01-2009, 15:56
http://images36.fotosik.pl/51/f1ed33e61d5e0b20med.jpg
Straszna góra wyszła?! :o :cry: :cry:
podobno zawsze opada ........... :oops:[/quote]

mayland
20-01-2009, 16:03
Stuku no ale Tobie nie opada :o :oops: :lol: :lol: To chyba dobrze, nie? :wink:

stukpuk
20-01-2009, 16:07
Stuku no ale Tobie nie opada :o :oops: :lol: :lol: To chyba dobrze, nie? :wink:

Odstukać wszystko ok

stukpuk
21-01-2009, 09:44
No i coś takiego mi wyszło..........przecięty na 3 częśći, przesmarowany marmoladą, na koniec czekolada, miał byc inny wzór, ale przez tą góre wszystko spływało i wyszedł taki "artystyczny nieład" :D :D :D
Jeszcze tylko kosmetyczne pociągniecia rogów czekoladą i będzie gotowy!!
http://images26.fotosik.pl/316/b7d57ee3b52d08c5.jpg

Anula74
21-01-2009, 10:39
Ty naprawdę jesteś niesamowity :roll:

magpie101
21-01-2009, 12:04
Stukpuk ciasto pierwsza klasa!

Czy Ty piekles biszkopt, bo jesli to biszkopt to moge Ci powiedziec dlaczego wyrosla taka gora.

stukpuk
21-01-2009, 12:17
Stukpuk ciasto pierwsza klasa!

Czy Ty piekles biszkopt, bo jesli to biszkopt to moge Ci powiedziec dlaczego wyrosla taka gora.

To piernik :D , ale wyszedł "kopiec kreta" :roll:
Ale możesz powiedzieć, przyda się na następny raz :D

magpie101
21-01-2009, 12:26
Wiem, ze biszkopt tak wyrasta na srodku jak wylewamy surowe ciasto na srodek tak jak Ty. A nalezy wylewac przy brzegach blachy i do srodka splynie tyle ciasta ile potrzeba i rowno wyrosnie.

stukpuk
21-01-2009, 13:08
Wiem, ze biszkopt tak wyrasta na srodku jak wylewamy surowe ciasto na srodek tak jak Ty. A nalezy wylewac przy brzegach blachy i do srodka splynie tyle ciasta ile potrzeba i rowno wyrosnie.

A co ma piernik do wiatraka? Przecież jak się wleje to jest takie żadkie , że sie samo poziomuje 8)

elutek
21-01-2009, 13:22
Wiem, ze biszkopt tak wyrasta na srodku jak wylewamy surowe ciasto na srodek tak jak Ty. A nalezy wylewac przy brzegach blachy i do srodka splynie tyle ciasta ile potrzeba i rowno wyrosnie.

A co ma piernik do wiatraka? Przecież jak się wleje to jest takie żadkie , że sie samo poziomuje 8)

no właśnie :roll:

bonsaii
21-01-2009, 13:48
Najwyraźniej ta zasada ma zastosowanie tylko przy biszkopcie ;)

Stukpuk, moje uszanowanie :)

magpie101
21-01-2009, 14:27
Tak wyczytalam kiedys i tak robie. Jak wlewalam biszkopt na srodku to zawsze mialam gorke.

stukpuk
21-01-2009, 17:55
Przekrój właściwy..............
http://images41.fotosik.pl/51/6978a74289a2032a.jpg

elutek
21-01-2009, 18:04
Stuku, śliczny /i pewnie pyszny/ ten piernik, taki pulchniutki :)
a przepis to gdzieś na forum można znaleźć? :roll:

stukpuk
21-01-2009, 18:08
Stuku, śliczny /i pewnie pyszny/ ten piernik, taki pulchniutki :)
a przepis to gdzieś na forum można znaleźć? :roll:

Już dwie trzecie zjedzone :D , ja nie mam głowy do pamiętania przepisów :roll:
Na ten pierniczek przepis mam od Ilony66, może gdzieś jest, ale głowy nie dam, ale jak nie ma to poszukam i moge napisać.

aspidisca
21-01-2009, 18:25
ALE CIACHO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:wink: :oops:

stukpuk
22-01-2009, 14:17
ALE CIACHO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:wink: :oops:

Ja czy piernik? hehehheheheee :lol: :lol: :lol: :roll: :wink:

magpie101
22-01-2009, 14:21
Stukpuk wiedzialam, ze o to spytasz :P .
Ciacho w przekroju wyglada bardzo apetycznie!

stukpuk
22-01-2009, 14:48
Stukpuk wiedzialam, ze o to spytasz :P .
Ciacho w przekroju wyglada bardzo apetycznie!
Skąd wiedziałaś? Po oczach widać? :o :lol: :o :lol:

magpie101
22-01-2009, 14:55
I po oczach i znam Cie troche juz z forum :P , wiec wiem z jakim pytaniem mozesz wyskoczyc :wink: .

stukpuk
22-01-2009, 15:00
I po oczach i znam Cie troche juz z forum :P , wiec wiem z jakim pytaniem mozesz wyskoczyc :wink: .

To my się znamy? :o :wink: (udaje zdziwionego...... :roll: )
Wyskoczyłem jak guma z majtów!!!!??????!! :lol:

magpie101
22-01-2009, 15:07
Mimo, ze forumowiczow jest wielu i pamietam tylko kilkadziesiat osob, to Twoj profil dla mnie jest charakterystyczny :) .

stukpuk
22-01-2009, 15:17
Mimo, ze forumowiczow jest wielu i pamietam tylko kilkadziesiat osob, to Twoj profil dla mnie jest charakterystyczny :) .

Dobra, a teraz powiec czy to dobrze , czy źle? :o

magpie101
22-01-2009, 15:30
Ciebie stuku lubie, wiec odpowiadajac na Twoje pytanie - dobrze.
Chociaz niektorych co kojarze po niku mimo, ze nie znam osobiscie strasznie dzialaja mi na nerwy

stukpuk
22-01-2009, 15:36
Ciebie stuku lubie, wiec odpowiadajac na Twoje pytanie - dobrze.
Chociaz niektorych co kojarze po niku mimo, ze nie znam osobiscie strasznie dzialaja mi na nerwy


Wrodzona skromność każe mi podziękować i zaprosić na kawe :wink: :roll:




PS.Jak stukowa zapyta,to się nie znamy.........

magpie101
22-01-2009, 15:40
:P

stukpuk
22-01-2009, 15:42
:P

Może razem coś upieczemy? :oops: :wink: :roll:

aspidisca
22-01-2009, 15:54
ALE CIACHO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:wink: :oops:

Ja czy piernik? hehehheheheee :lol: :lol: :lol: :roll: :wink:

E tam, piernik. Ciastka nie robią na mnie wrażenia :oops: :oops: :oops:

aspidisca
22-01-2009, 15:56
Ale przepis na rogaliki mam zabookmarkowany...

Zrobię może w sobotę dla dzieci.

stukpuk
22-01-2009, 16:09
ALE CIACHO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:wink: :oops:

Ja czy piernik? hehehheheheee :lol: :lol: :lol: :roll: :wink:

E tam, piernik. Ciastka nie robią na mnie wrażenia :oops: :oops: :oops:

Chcecie żeby mnie żona zabiła? :o :lol:

Poszukam obu przepisów i wlepie :D

IlonaS.
23-01-2009, 15:29
A może ktoś ma przepis na faworki? :roll:

stukpuk
24-01-2009, 12:17
Zaległe przepisy.
Na rogaliki, tylko ja wszystkie skłądnik dałem podwójnie.
http://rogaliki.ciasta.net/rogaliki-z-powidlami.php

A pierniczek:

1 szklanka cukru
2 szklanki mąki pszennej :wink:
1 przyprawd od piernika
0,5 szklanki zimnej, przegotowanej wody
0,5 szklanki oleju
0,5 szklanki rozgrzanego miodu
1 łyżeczka sody (małej łyżeczki od herbaty) :wink:
1 łyżeczka cacao (również ta malutka)
4 jajka
5. marmolada twarda (kupić o jedną trzecią więcej jeżeli mamy predyspozycje do podjadania) :roll:
6. polewa czekoldowa (gorzka i biała)

I jak zrobić , żeby nie zepsuć.....

1.Ubić bałka na sztywno, dodać cukier=ubić
2. dodać żółtka (taka żółta masa z jajka :wink: :roll: )=ubić
3. dodać wode, olej, miodzik=ubić
4. wysmarować forme tłuszczem/papier do pieczenia
5. Potem do masy dodajemy wcześniej wymieszane(mąka+soda+przyprwa do piernika+cacao)=ubić
6. piec w piekarniku nagrzanym do 170 stopni około 45 minut7. wyjąć przekroić na 3 częśći i przesmarować marmoladą (według uznania, ja lubie słodkie więc troche dowaliłem z dużo :roll: )
7. dekorujemy polewą czekoladową według uznania i talentu
8 Wtrącająca się żona, która zawsze wie lepiej=ubić 8) :wink:

PS. Na czerwono uwagi dla panów :wink: :roll:

cieszynianka
25-01-2009, 15:41
Co???????????????
Żonę ubić :o
Tak na śmierć, mikserem :-?

stukpuk
25-01-2009, 16:59
Co???????????????
Żonę ubić :o
Tak na śmierć, mikserem :-?

Możliwości jest bez liku........... :wink:

cieszynianka
25-01-2009, 17:04
Co???????????????
Żonę ubić :o
Tak na śmierć, mikserem :-?

Możliwości jest bez liku........... :wink:

No tak, można jeszcze skazać na śmierć przez pokrojenie jajcarnią, jak to robili w "Szuflandii" :roll:

stukpuk
25-01-2009, 17:08
Co???????????????
Żonę ubić :o
Tak na śmierć, mikserem :-?

Możliwości jest bez liku........... :wink:

No tak, można jeszcze skazać na śmierć przez pokrojenie jajcarnią, jak to robili w "Szuflandii" :roll:

Ja chce zginąć o takiego tortu........ :roll: http://images42.fotosik.pl/53/b2460c595e603386.jpg

Super w smaku, tylko nie moge dojść z czego jest ta "cielista" masa, wyczułem chyba mąke i cukier puder :roll:

cieszynianka
25-01-2009, 17:13
Spytaj producenta jak robił "skórę " :lol:

stukpuk
25-01-2009, 17:15
Spytaj producenta jak robił "skórę " :lol:

To jakiś znajomy, dalszych znajomych co go w sumie nikt nie zna :lol:

I próbuje sam dojść z czego to jest? I może Wy, kochane i bardziej doświadczone kuchareczki wiecie :D :wink:

Benta
25-01-2009, 19:08
Faworki:

2 szklanki mąki
2 łyżki masła
4-5 żółtek
1 szklanka śmietany
szczypta soli

Wszystko zagnieść, porządnie wybić wałkiem . itd.. Do smażenia potrzebne 3 kostki smalcu.
Smacznego

monka
25-01-2009, 20:03
I próbuje sam dojść z czego to jest? I może Wy, kochane i bardziej doświadczone kuchareczki wiecie :D :wink:

tak myślę że ten gustowny biuścik to z masy marcepanowej jest :roll:

monka
25-01-2009, 20:09
A może ktoś ma przepis na faworki? :roll:

Proszę bardzo:
1,5 szkl mąki
40 dag. cukru pudru
1 łyżka masła
3 żółtka
5-10 dag śmietany (daję na oko)
1 kieliszek spirytusu
szczypta soli
Składniki usiekać razem, dodać tyle śmietany aby ciasto było twarde jak na makaron. Dobrze wyrobić i wybijać wałkiem tak długo aż bedą się tworzyły pęcherze. Przykryć ściereczką i zostawić na godzinę.
Ciasto wałkuję dosyć cienko bo lubię kruchutkie faworki, zrobione według tego przepisu takie są :D

stukpuk
26-01-2009, 08:17
I próbuje sam dojść z czego to jest? I może Wy, kochane i bardziej doświadczone kuchareczki wiecie :D :wink:

tak myślę że ten gustowny biuścik to z masy marcepanowej jest :roll:

Marcepan bym poznał :D :D :D , to coś innego 8)

IlonaS.
26-01-2009, 11:36
Dzięki za przepis na faworki, jutro jeden na pewno wypróbuję :D

A to przepis na przepyszne muffinki ze snicersami i bayleisem

Składniki
250 g mąki
7 łyżek cukru
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
4 łyżki likieru baileys
3 Snicersy
1 jajko
160 ml mleka
60 g topionego masła

W misce łączymy suche składniki. Wszystkie mokre składniki łączymy w miseczce i dodajemy do suchych. Mieszamy chwile łyżką, dodajemy pokrojone w kostkę batony i mieszamy jeszcze chwilę. Takim ciastem napełniamy foremki i pieczemy w piekarniku nagrzanym do temperatury 190 stopni ok. 25 minut.
Należy pamiętać, że ciasto na muffinki powinno być grudkowate i nie zbyt starannie wymieszane.

magpie101
31-01-2009, 09:45
Wczoraj wieczorem pieklam szarlotke - jest to ciasto nr 2 mojego syna (nr 1 to truskawkowiec).

Przepis:
1,5 kg jablek obieram i scieram na grubych oczkach tarki od razy na patelnie teflonowa. Przesmazam na duzym ogniu dodajac cukier waniliowy, szczypte cynamonu i jak sa jablka kwasne to lyzke cukru. Najwazniejsze aby jablka szybko odparowaly sok i lekko sie przesmazyly, nie moga sie cale rozgotowac tylko musza byc widoczne wiorki.
Ciasto:
Do miski wrzucic
-3 szklanki maki
-5 dkg cukru
-1 margaryna
-4 zoltka
-2 lyzeczki proszku
-2 lyzki kwasnej smietany
Ciasto zagniesc w misce (ja to robie max 5 minut), podzielic na 2 czesci. Jedna czesc wlozyc do zamrazalnika, druga wylozyc na blache posmarowana tluszczem. Na rozlozone ciasto wylozyc jablka, na to zetrzec ciasto z zamrazalnika na tarce na wiorki (ciasto nie jest twarde ale dobrze sie sciera). Uwaga zostawic kuleczke ciasta! Na starte ciasto polozyc ubite 4 bialak z 15 dkg cukru pudru i na piane zetrzec reszte ciasta na tarce dla ozdoby.
pieke 40 minut na 160 stopni, ciasto jest szybkie (jak smaza sie jablka to w tym czasie wyrabiam ciasto) i zawsze sie udaje. Wieczorem postaram sie wstawic fotki.

aspidisca
04-02-2009, 19:11
Stukuś,
Zrobiłam dzisiaj rogaliki od Ciebie.
Warto było!!!

One takie są śmieszne - niby drożdżowe, a kruche. Po prostu krucho-drożdżowe. Moje dziecko dzięki nim polubiło powidła śliwkowe.

magpie101
21-02-2009, 19:02
PĄCZKI:
-14 zoltek
-1 kg maki
-8 dkg drozdzy
-2,5 szklanki mleka
-1 szklanka cukru pudru
-kilka kropli olejku waniliowego
-5 lyzek spirytusu
-200 g masla

Zrobic rozczyn z polowy letniego mleka, drozdzy, lyzki maki i cukru, zostawic do wyrosniecia.
Stopic maslo, zebrac serwatke.
Po wyrosnieciu drozdzy wszystkie skladniki wlozyc do duzej miski i wyrabiac ciasto do uzyskania pecherzykow powietrza (ja wyrabiam duza lyzka drewniana).
Ciasto zostawic do wyrosniecia.
Po wyrosnieciu wylozyc na posypana maka stolnice, rozwalkowac na placek o grubosci 1,5-2 cm, wykroic szklanka krazki, odkladac na bawelniana sciereczke, druga nakrywamy.
Smaze paczki dopiero po wykrojeniu wszystkich na 2 kostkach smalcu i 2 kostkach planty.
Nadziewam po lekkim przestudzeniu szpryca (marmolada, powidla, budyn, ajerkoniak) i lukruje.

http://x.screeny.pl/ga2701/ea0334d4b98bfe92f6404610/zwierzaki_089.jpg

Wychodzi 50-55 duzych paczkow.

gabula
21-02-2009, 20:06
wyglądają bardzo apetycznie :D ech...chyba się skuszę,
pamiętam jak w dzieciństwie piekłam razem z mamą pączki co najmniej raz w miesiącu

magpie101
21-02-2009, 20:18
Paczki pieke od 5 lat, wczesniej nie probowalam, bo myslalam, ze ciezko sie je robi. Wyprobowalam kilka przepisow ale temu jestem wierna, bo zawsze wychodzi i nie trzeba lepic kulek tylko sie wycina, a paczki sa puszyste. Dwie godzinki i paczki gotowe.

monia i marek
21-02-2009, 20:24
Korzystam z tego przepisu, co Magpie - jest znakomity, potwierdzam. Taka ilość żółtek, bez białek powoduje, że nawet po 2 dniach są świeżutkie i smaczne :wink: :D

magpie101
21-02-2009, 20:37
Korzystam z tego przepisu, co Magpie - jest znakomity, potwierdzam. Taka ilość żółtek, bez białek powoduje, że nawet po 2 dniach są świeżutkie i smaczne :wink: :D

Zaowazylam "swoj" przepis w Twoim dzienniku wczoraj :P .

monia i marek
21-02-2009, 21:05
Mój przepis różni się minimalnie, więc wrzucę:
PĄCZKI (53szt)

Skladniki:
-1 kg maki
-8 dkg drożdży
-1 szklanka cukru pudru
-2 szklanki ciepłego mleka
-14 żółtek
-20 dkg masła stopionego bez serwatki
-6 łyżek spirytusu
Wykonanie:
z drożdży, szklanki letniego mleka i łyżki maki zarabiamy rozczyn i odstawiamy do wyrośnięcia. Do dużej miski wkładam wszystkie wyżej wymienione składniki i do tego dodaje wyrośnięty rozczyn i wyrabiam. Potem znowu zostawiam do wyrośnięcia. Wyrośnięte ciasto wyrzucam na posypany maka blat i rozwałkowuję na placek o grubości 2 cm, wycinam szklanka krążki. Smażę na 2 kostki smalcu+2 kostki planty, po usmażeniu jeszcze cieple szprycuje marmolada lub budyniem śmietankowym. Na koniec obtaczam paczki w lukrze z dodatkiem olejku pomarańczowego.
_________________

magpie101
21-02-2009, 21:17
Moniko no to chyba mamy przepis z tego samego zrodla. W moim tez byly 2 szkl. mleka i 6 l spirytusu ale ja przepis troche zmodyfikowalam.

monia i marek
21-02-2009, 21:27
Możliwe :wink: Ja jeszcze dałam połowę cukru waniliowego i szczyptę soli, o czym tam nie napisałam. U Ciebie z kolei widzę olejek waniliowy, więc sądzę, że w smaku wychodzi podobnie :D

monia i marek
21-02-2009, 21:34
Nie wiem czy wrzucałam już tutaj przepis na ciasto z adwokatem, które piekę każdego roku na swoje imieniny? Nie jestem pewna, ale sprawdzić mi ciężko, bo bardzo mi kiepsko chodzi dzisiaj net.

Ciasto z adwokatem


1. Biszkopt z 10 jaj: ubić białka na sztywno, dodać 10 łyżek cukru, cukier waniliowy, potem żółtka. Ubijać jeszcze 5 min. Delikatnie wymieszać z 4 łyżkami mąki ziemniaczanej i 6 łyżkami mąki pszennej. Piec w temperaturze ok. 170 st. na złoty kolor. Formę najlepiej wyłożyć pergaminem lub folią (ale wtedy trzeba folię wysmarować margaryną i posypać mąką pszenną).
2. 1 l śmietany 36% ubić na sztywno, dalej ubijając na średnich obrotach dodać 4 opakowania „Śnieżki”, 1/2 l adwokata, 2 rozpuszczone białe czekolady.
3. Biszkopt podzielić na dwie części ( górną i dolną). Wierzchnią część (najlepiej trochę przesuszoną) pokruszyć i dodać do kremu.
4. Krem wylać na dolną część biszkoptu (najlepiej wyłożyć wysoką formę folią i lekko docisną jej brzegi do masy). Całość posypać dość grubą warstwą kokosu.
5. Ciasto powinno być dobrze schłodzone ( najlepiej zrobić je dzień wcześniej i trzymać w lodówce szczelnie zawinięte w folię, żeby nie wchłonęło innych zapachów).
6. Nie należy degustować bezpośrednio przed prowadzeniem samochodu.

Smacznego!

galka
22-02-2009, 10:01
monia imarek napisał;
dodać 4 opakowania „Śnieżki”, ½ l adwokata

przepis brzmi smakowicie,adwokacik-mniam :lol: proszę opomoc w rozszyfrowaniu tego fragmentu

monia i marek
22-02-2009, 10:03
Kopiowałam ze swoich przepisów i 1/2 się zmieniła w takie cuś :lol: Miało być:"1/2l adwokata" :lol: :lol: przepraszam, już poprawię :wink:
Ciasto jest znakomite - ja je kroję na spore kwadraty i dodatkowo na dwóch bokach przyklejam biszkopty sklepowe (te podłużne) - wygląda dekoracyjnie i zapobiega rozłazeniu się masy, która nie jest bardzo gęsta - musi być mocno schłodzona.

galka
22-02-2009, 10:52
Dzięki-będę próbować :)

pozdrawiam

elutek
22-02-2009, 16:36
magpie - pączusie "przegięcie" - będę robić :) ale z połowy porcji

tylko z tą szprycą będzie problem, gdzie to można kupić?
może da radę strzykawką bez igły? :roll:

monia i marek
22-02-2009, 16:39
Można kupić w marketach, sklepach z art.gosp.domowego - wygląda jak strzykawka, tylko trochę grubsza i większa :wink:

magpie101
22-02-2009, 17:23
magpie - pączusie "przegięcie" - będę robić :) ale z połowy porcji

tylko z tą szprycą będzie problem, gdzie to można kupić?
może da radę strzykawką bez igły? :roll:

Elutek obawiam sie, ze strzykawka sie nie uda, bo koncowka jest za krotka i za cienka - zapcha sie. Ja w swojej szprycy mam koncowke duzo grubsza od strzykawki, a i tak ciezko idzie. Swoja kupilam w minimalu za okolo 20 zl ale ostatnio widzialam podobne w sklepie "wszystko po 4,5 zl".
Na fotce ta najdluzsza koncowka jest do nadziewania i powiem szczerze, ze bez tego urzadzenia nie odwazylabym sie robic paczkow lepionych z marmolada przed smazeniem, pewnie wszystkie by sie pootwieraly, bo ja wprawy nie mam.

http://x.screeny.pl/ga3967/9475ab136130168ef6552710/murator.jpg

Nefer
22-02-2009, 17:27
Dobra. Kultowy Murzynek z dżemem (??? :o ) siedzi w piekarniku. ZObaczymy co za zwierzę z tego wyjdzie :)

magpie101
22-02-2009, 17:30
Dobra. Kultowy Murzynek z dżemem (??? :o ) siedzi w piekarniku. ZObaczymy co za zwierzę z tego wyjdzie :)

Jak wyjdzie to poprosimy o przepis i fotke w przekroju.

elutek
22-02-2009, 17:41
magpie - mam, mam, mam coś takiego :D
fajnie, że wkleiłaś zdjęcie :) ja tego używam przeważnie do dekoracji tortów,
ale taka dłuższa końcówka też tam jest /teraz wiem do czego 8) /

a pączki robiłam kilka razy w życiu, od razu z nadzieniem i to prawda, że zawsze
trochę jednak wyleci do tłuszczu i kopci potem :roll: :wink:


Nefer - powodzenia :) sępy już pewnie czekają? :wink:

Nefer
22-02-2009, 17:45
Dobra. Kultowy Murzynek z dżemem (??? :o ) siedzi w piekarniku. ZObaczymy co za zwierzę z tego wyjdzie :)

Jak wyjdzie to poprosimy o przepis i fotke w przekroju.

Przepis stąd :):) A sępy czekają ....

Fakt, że robi się 5 minut :)

elutek
22-02-2009, 17:52
Podaję przepis na najłatwiejszy murzynek świata, pyszny i wilgotny 8)


pyszny na pewno nie jest,
ale za to baaardzo wilgotny, tzw. zakalec :(


http://images13.fotosik.pl/114/7360592f35c96bf0.jpg (www.fotosik.pl)

Nefer - robisz z przepisu kuleczki? :roll: trzymam kciuki :) :wink:

Nefer
22-02-2009, 17:57
Nioooo tylko w brytfance. Na razie wygląda zaczapiście i ładnie urósł.
Jeszcze musi posiedzieć 15 min.

magpie101
22-02-2009, 18:30
elutek napisala:


magpie - mam, mam, mam coś takiego
fajnie, że wkleiłaś zdjęcie ja tego używam przeważnie do dekoracji tortów,
ale taka dłuższa końcówka też tam jest /teraz wiem do czego /

:P :P :P

ila66
22-02-2009, 20:28
PRZEPIS NASZEJ FROSCHKI :D
ZNALAZLAM NA FORUM, ZAMIESZCZONY BEZ JEJ ZGODY :-?

FROSCHKA;
proponuje makrony
u nas najlepsze sa na odpustach


20 dkg cukru pudru
20 dkg kokosowych wiorkow
4 bialka (jesli jajka byly male to potrzebujesz 5)

Bialka schlodz w lodowce i ubij na szytwna piane , dosyp cukier i znowu troche ubijaj,potem dosyp kokos i wymieszaj (powinno byc dosc geste , jak za zadkie dosyp kokosu)
blaszke wyloz papierem pergaminowym , lyzka nabieraj porcje wielkosci orzecha wloskiego i nakladaj na blache
piecz okolo 25 min w temp.180 st
powinny byc lekko zlote

nastka79
23-02-2009, 08:48
PRZEPIS NASZEJ FROSCHKI :D
ZNALAZLAM NA FORUM, ZAMIESZCZONY BEZ JEJ ZGODY :-?

FROSCHKA;
proponuje makrony
u nas najlepsze sa na odpustach


20 dkg cukru pudru
20 dkg kokosowych wiorkow
4 bialka (jesli jajka byly male to potrzebujesz 5)

Bialka schlodz w lodowce i ubij na szytwna piane , dosyp cukier i znowu troche ubijaj,potem dosyp kokos i wymieszaj (powinno byc dosc geste , jak za zadkie dosyp kokosu)
blaszke wyloz papierem pergaminowym , lyzka nabieraj porcje wielkosci orzecha wloskiego i nakladaj na blache
piecz okolo 25 min w temp.180 st
powinny byc lekko zlote
Toż to kokosanki a nie makarony żadne... :P

elutek
23-02-2009, 08:56
PRZEPIS NASZEJ FROSCHKI :D
ZNALAZLAM NA FORUM, ZAMIESZCZONY BEZ JEJ ZGODY :-?

FROSCHKA;
proponuje makrony
u nas najlepsze sa na odpustach


20 dkg cukru pudru
20 dkg kokosowych wiorkow
4 bialka (jesli jajka byly male to potrzebujesz 5)

Bialka schlodz w lodowce i ubij na szytwna piane , dosyp cukier i znowu troche ubijaj,potem dosyp kokos i wymieszaj (powinno byc dosc geste , jak za zadkie dosyp kokosu)
blaszke wyloz papierem pergaminowym , lyzka nabieraj porcje wielkosci orzecha wloskiego i nakladaj na blache
piecz okolo 25 min w temp.180 st
powinny byc lekko zlote
Toż to kokosanki a nie makarony żadne... :P

MAKRONY :wink:

IlonaS.
23-02-2009, 10:36
Podaję przepis na najłatwiejszy murzynek świata, pyszny i wilgotny 8)


pyszny na pewno nie jest,
ale za to baaardzo wilgotny, tzw. zakalec :(


http://images13.fotosik.pl/114/7360592f35c96bf0.jpg (www.fotosik.pl)

Nefer - robisz z przepisu kuleczki? :roll: trzymam kciuki :) :wink:

Robię dosyć często bo naprawdę pyszny ale ostatnio przesadziłam z dżemem i właśnie coś takiego mi wyszło :-?

magpie101
13-03-2009, 20:24
Wlasnie upieklam biszkopt wedlug przepisu Elutka - pieknie wyrosl (na blaszce prostokatnej).
Jutro ubije 0,5 l kremowki z lyzka zelatyny i cukrem pudrem, wyloze na biszkopt, na to mrozone truskawki (duzo, bo zbliza sie sezon truskawkowy, a ja jeszcze mam kilkanascie paczek w zamrazalce) i zaleje galaretka.

cieszynianka
13-03-2009, 20:33
Wlasnie upieklam biszkopt wedlug przepisu Elutka - pieknie wyrosl (na blaszce prostokatnej).
Jutro ubije 0,5 l kremowki z lyzka zelatyny i cukrem pudrem, wyloze na biszkopt, na to mrozone truskawki (duzo, bo zbliza sie sezon truskawkowy, a ja jeszcze mam kilkanascie paczek w zamrazalce) i zaleje galaretka.

Chyba Cię jutro odwiedzę :lol:

magpie101
13-03-2009, 20:56
Wlasnie upieklam biszkopt wedlug przepisu Elutka - pieknie wyrosl (na blaszce prostokatnej).
Jutro ubije 0,5 l kremowki z lyzka zelatyny i cukrem pudrem, wyloze na biszkopt, na to mrozone truskawki (duzo, bo zbliza sie sezon truskawkowy, a ja jeszcze mam kilkanascie paczek w zamrazalce) i zaleje galaretka.

Chyba Cię jutro odwiedzę :lol:

A zapraszam, zapraszam na kawke i ciasteczko :P !

cieszynianka
13-03-2009, 21:03
Wlasnie upieklam biszkopt wedlug przepisu Elutka - pieknie wyrosl (na blaszce prostokatnej).
Jutro ubije 0,5 l kremowki z lyzka zelatyny i cukrem pudrem, wyloze na biszkopt, na to mrozone truskawki (duzo, bo zbliza sie sezon truskawkowy, a ja jeszcze mam kilkanascie paczek w zamrazalce) i zaleje galaretka.

Chyba Cię jutro odwiedzę :lol:

A zapraszam, zapraszam na kawke i ciasteczko :P !

Dziękuję, już mi ślinka cieknie :D

elutek
14-03-2009, 06:20
Stuk dawno nic nie piekł... :roll:

cieszynianka
14-03-2009, 08:44
Stuk dawno nic nie piekł... :roll:

Albo piekł, ale się nie pochwalił :lol:

ania klepka
14-03-2009, 09:08
Stuk ma wielki post

magpie101
06-04-2009, 12:01
Moze ktos wrzuci przepis na babe wielkanocna, taki sprawdzony, ktory zawsze wychodzi :P .

elutek
06-04-2009, 13:59
Moze ktos wrzuci przepis na babe wielkanocna, taki sprawdzony, ktory zawsze wychodzi :P .

może być drożdżowa? zawsze wychodzi :)
wieczorem wrzucę

Anula74
06-04-2009, 14:02
a ja robię babkę gotowaną super :P

magpie101
06-04-2009, 14:36
Moze ktos wrzuci przepis na babe wielkanocna, taki sprawdzony, ktory zawsze wychodzi :P .

może być drożdżowa? zawsze wychodzi :)
wieczorem wrzucę

Moze byc :P

magpie101
06-04-2009, 14:37
a ja robię babkę gotowaną super :P

Przepis poprosze :P

Anula74
06-04-2009, 14:39
może być wieczorem ?

musisz mieć formę do gotowania babki można kupić kosztuje około 30 zł (taka forma babkowa ale zamykana od góry) babka jest super wilgotna, może lezeć kilka dni i jest bardzo smaczna. Przepis mam w domu.
napisze wieczorem

:P

Anula74
06-04-2009, 14:41
ale znalazłam w internecie podaję

składniki
kostka margaryny
6 jaj
szklanka cukru
szklanka mąki tortowej
szklanka mąki ziemniaczanej
1/2 proszku do pieczenia
cukier waniliowy
sok z półówki cytryny
odrobina startej skórki z cytryny
trochę alkoholu, np. rumu


Masło utrzeć z cukrem, wbijać po jednym całym jajku na przemian z mąką wymieszaną z proszkiem do pieczenia. Dodać cukier waniliowy, sok z cytryny i alkohol. Przełożyć do wysmarowanej tłuszczem i wysypanej bułką tartą formy do gotowania. Zagotować wodę w garnku, powinna sięgać do połowy formy. Babkę gotować na małym ogniu pod przykryciem 1 godzinę i 15 minut. Po wyłączeniu gazu ciasto zostawić w otwartej formie ok. 10 min. Polać polewą kakaową.

magpie101
06-04-2009, 14:42
może być wieczorem ?

musisz mieć formę do gotowania babki można kupić kosztuje około 30 zł (taka forma babkowa ale zamykana od góry) babka jest super wilgotna, może lezeć kilka dni i jest bardzo smaczna. Przepis mam w domu.
napisze wieczorem

:P

Ło matko, a pokaz w necie jak taka forma wyglada, bo pierwsze slysze o takim wynalazku :o :P

Anula74
06-04-2009, 14:42
ja kupuję gotowe polewy, wrzucam torebkę z polewą do gorącej wody i po chwili mam płynną polewę do babki.

elutek
07-04-2009, 08:33
babka drożdżowa z rodzynkami /lub bez :wink: /

1/2 kg mąki
250 ml mleka
10-15 dkg cukru pudru
15 dkg KASI
4 dkg drożdży
5 jaj
10 dkg rodzynków /jak kto lubi/
olejek wanilinowy do smaku
tłuszcz i bułka tarta do blachy
szczypta soli

z tych składników robi się 2 baby /napełnić formy do połowy, bo bardzo rośnie/,
lub 1 placek na dużej prostokątnej blaszce

drożdże rozetrzeć z letnim mlekiem i łyżką cukru, odstawić do wyrośnięcia,
żółtka utrzeć z solą, dodać cukier, utrzeć, dodać mąkę, wyrośnięty rozczyn
i ciepły tłuszcz /rozpuszczona KASIA/ - wyrobić i odstawić do wyrośnięcia

następnie dodać ubitą na sztywno pianę, olejek i opłukane i obtoczone w mące rodzynki,
przełożyć do wysmarowanej i wysypanej formy, gdy podrośnie /z tym się nie spieszyć,
im więcej wyrośnie tym lepiej, ja czekam min. 40 minut/
piec w średnio nagrzanym piekarniku /ok. 160 st.. ok. 40 minut/
po wystudzeniu posypać cukrem pudrem lub polać lukrem, polewą itp.

Anula74
07-04-2009, 10:24
może być wieczorem ?

musisz mieć formę do gotowania babki można kupić kosztuje około 30 zł (taka forma babkowa ale zamykana od góry) babka jest super wilgotna, może lezeć kilka dni i jest bardzo smaczna. Przepis mam w domu.
napisze wieczorem

:P

Ło matko, a pokaz w necie jak taka forma wyglada, bo pierwsze slysze o takim wynalazku :o :P

http://sklep.holkap.pl/product/6321.html

http://images37.fotosik.pl/95/0cea9de9aae9efae.jpeg (http://www.fotosik.pl)

magpie101
08-04-2009, 12:41
elutek bardzo dziekuje za przepis, po pracy bede latac za forma do baby taka tradycyjna, bo ja mam korytko, a na swieta chce okragla.

Anula74 forme pewnie kupie po swietach, bo czytalam opinie w necie i babka wychodzi swietna.

Anula74
08-04-2009, 12:43
jest rewelacyjna mówię tak bo jadam :wink:

ila66
18-04-2009, 21:12
POLECAM :D
http://www.ewawachowicz.pl/ewa-gotuje-odc0.htm

elutek
05-05-2009, 10:44
:D

http://mojewypieki.blox.pl/2008/10/Paluszki-Wiedzmy.html