PDA

Zobacz pełną wersję : KABINA PRYSZNICOWA - polecane modele, opinie, materiały, rozwiązania



Strony : 1 [2] 3 4

robert58
13-01-2007, 21:25
doświadczenia mi brak ...
podam linka jeszcze jednego:

http://www.poolspa.pl/

Mephisto
13-01-2007, 22:26
Witam,

my też koniecznie chcieliśmy kupić kabinę Ravaka, ale po porownaniu wycen z Hüppe okazało się , że ta druga firma wychodzi taniej. Więc zanim sie zdecydujecie poproście o oferty klku różnych firm. Poza tym w Ravaku były teraz podwyżki, jak nam powiedział zaprzyjaźniony handlowiec...

Pozdrawiam i życzę udanych wyborów:)

Mephisto

lw73
13-01-2007, 22:54
Witam
Owszem owszem były podwyżki na Ravaka od 1-go Niestety podwyżki na Huppe bedą w marcu :-(

Mephisto
13-01-2007, 23:43
No właśnie, dlatego składamy zamówienie najpóźniej w przyszłym tygodniu :)

Podobno mają też podrożeć baterie Hansa Grohe, jeśli ktoś się nimi interesuje :)

POzdrawiam,

Mephisto

ja-anna
14-01-2007, 13:49
doświadczenia mi brak ...
podam linka jeszcze jednego:

http://www.poolspa.pl/

Tej firmy nie polecaja ludzie z innego forum.


Witam.
Tez przerabiam ten temat aktualnie i kopie po internecie.Ofert dużo wypowiedzi użytkowników mało .
A szkoda .
pozdrawiam .

Maco
14-01-2007, 17:03
Firma poolspa wydaje się być mercedesem.

Nie stań mnie na nią - szukam Volksvagena albo Skody...

Szkoda, że mało wypowiedzi użytkowników.

Ceny swoją drogą za podobne modele od 5 do 30 tysięcy !!! :cry:

Nie jest łatwo wybrać coś sensownego...

robert58
14-01-2007, 18:26
gdzieś na forum były wypowiedzi osoby pracującej w branży jaccuzi itp.

poszukam niebawem i dam linka ..

oorbus
14-01-2007, 19:54
i tak oto przyjemność i "rytuał" przebywania w saunie został sprowadzony do stania na baczność w kabinie 90x90 :cry: co to sie porobiło!!!

taki Mcdonald. Wyciśnięto całą magię i ideę sauny...

ech :(

Maco
14-01-2007, 20:55
i tak oto przyjemność i "rytuał" przebywania w saunie został sprowadzony do stania na baczność w kabinie 90x90 :cry: co to sie porobiło!!!

taki Mcdonald. Wyciśnięto całą magię i ideę sauny...

ech :(

oorbus, masz całowitą słuszność. I można nad tym ubolewać.
Z drugiej strony nic niegy nie będzie takie jak kiedyś....
I w gonitwie czasu pozostaje dość trywialny wybór - albo sauna expressowa albo żadna.

Ja mimo tego chcę mieć sanunę bardzo tradycyjną, czyli oddzielny domek, piec na drewno, tradycja... - ale to jak kominek, do nastroju. Na codzień taka kabina prysznicowo-saunowa wydaje się dobrym kompromisem...

Masz jakiś inny pomysł ?

robert58
14-01-2007, 21:46
znalazłem ...

co prawda nie o kabinach tylko o wannach ... ale trochę jest o producentach i takie tam ...

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=71990&highlight=poolspa

robert58
14-01-2007, 21:50
doświadczenia mi brak ...
podam linka jeszcze jednego:

http://www.poolspa.pl/

Tej firmy nie polecaja ludzie z innego forum.


Witam.
Tez przerabiam ten temat aktualnie i kopie po internecie.Ofert dużo wypowiedzi użytkowników mało .
A szkoda .
pozdrawiam .

z jakiego forum? Innego?

robert58
14-01-2007, 21:54
i tak oto przyjemność i "rytuał" przebywania w saunie został sprowadzony do stania na baczność w kabinie 90x90 :cry: co to sie porobiło!!!

taki Mcdonald. Wyciśnięto całą magię i ideę sauny...

ech :(

dlaczego akurat 90x90 ?

czemu nie wspomnisz o wymiarach np. 151x151x227 lub 110x110x230?
Czy tam również zbyt mało miejsca?

oorbus
14-01-2007, 21:54
wiesz,
ja wole wypić piwo w pubie z kumplami (posiedzieć, pogadać,) a nie z braku czasu kupić w sklepie i obalić przy ladzie ( choć to teraz chyba zabronione jest :lol: )
no bo do czego taka prysznicowa sauna ma służyć???( hydro masaż wg mnie już jest bardziej sensownym rozwiązaniem )
rozumiem, że też trza w niej i tak postać te parenaście minut....

w saunie ciało ma sie rozgrzać " do szpiku kości", a tego się nie da osiągnąć w 3 min.

ja też marzę o bani drwewnianej w ogrodzie...na razie mnie nie stać. ale nie lubię substytutuf.

takie moje zdanie.
amen

robert58
14-01-2007, 21:57
jasne,
o gustach nie ma co dyskutować.

ps. ja też marzę o innym aucie ale nie planuję zakupu fabryki lub salonu firmowego 8)

thomasso
15-01-2007, 10:54
zajrzyj tu

http://www.saunaspa.pl/

robert58
15-01-2007, 13:26
tutaj też jest trochę
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=85902&highlight=

2112wojtek
15-01-2007, 14:13
A sa w ogole kompaktowe kabiny prysznicowe polaczone z sauna?
Z laznia parowa owszem , ale czy plastikowa kabina wytworzy temp. wnetrza ok. 90st ?
Jesli ktos zna taka firme to tez bylbym ciekaw informacji na ten temat.

dodi
21-01-2007, 10:05
Hey

Widze ze w ofertach sklepów pojawiło się bardzo dużo kabin prysznicowych wyprodukowanyh w Chinach , ceny sa kuszace , całą szklaną (bez ramek) mozna kupic juz za 1500-2000 zl, czy ktos z Was ma może doświadczenie z tymi wyrobami, czy warto to kupowac?

dodi

SAVAGE7
21-01-2007, 10:12
my mamy GEMY i jest ok. chociaż jeszcze nieużywana. wygląda ładnie a za taki wygląd z markowej firmy musielibyśmy zapłacić więcej.

dodi
21-01-2007, 10:18
a Gemy to jest Chinska produkcja?

dodi

SAVAGE7
21-01-2007, 10:22
chińska.

aik
21-01-2007, 10:31
Wlasnie ja tez jestem zainteresowana taka kabina, moze wypowie sie ktos kto taka kabine juz uzytkuje, ciekawa jestem jak one sie sprawuja, cZy niema z nimi pozniej problemow. Poz

Artur K.
21-01-2007, 13:10
Cóż, sporo europejskich renomowanych firm produkuje w ...Chinach, takie czasy. Że coś pochodzi z tego kraju, nie oznacza automatycznie że jest kiepskie. Musisz się przyjżeć dokładnie szczegółom kabiny, a w szczególności mocowaniu do ściany, zawiasom, zamknięciu. Jeżeli wyglądają na solidne a sprzedawca daje standardową gwarancje - można kupować.

RobertEs
22-01-2007, 09:25
Podjąłem decyzję, żeby taką kabinę sobie sprawić.
Sprawdzam i :o wybór dość spory.

Czy macie jakieś doświadczenia w używaniu takich ?

Możecie coś polecić ?

Z góry dziękuję :)

... jeżeli to jeszcze aktualne
to mój znajomy zainstalował sobie kabinę prysznicową z generatorem pary i sauną tradycyjną. Wszystko w jednej kabinie przedzielonej szklaną ścianką.

Fajna sprawa. Jeżeli to jeszcze aktualne zapytam o namiary
pozdrawiam

RobertS,

Jaknajbardziej aktualne.
Koniecznie zapytaj, będę wdzięczny !

Przepraszam z nie odpowiadałem...
kolega kupił w Bydgposzczy ... SaunaSpa. Fordońska 112a
tel. 052 327 45 11
http://www.saunaspa.pl

jest zadowolony. Twierdzi, że idelana sprawa z gorącej sauny przechodzi pod zimny prysznic - podobno rewelacja, a najbardziej zachwycona jest jego żona (cellulit te sprawy :lol: )

pozdrawiam

Katjusza
23-01-2007, 13:31
Ja bym sie zastanawiala nad taka kabina...ze wzgledu np. na serwis. Jak sie cos zepsuje czy trzeba bedzie wymienic uszczelke to pewnie jest problem. Poza tym kabiny nie uzywane wygladaja pieknie, doopiero po jakims czasie uzytkowanie widac ze ma znaczenie z jakich materialow zostale zrobione i jakie jest wykonanie.

Ja polecam takie rozwiazanie - poszukanie np. przez allegro, sklepow ktore sprzedaja nowe markowe artykuly, ale po cenach o wielle nizszych niz katalogowe. Ja znalazlam takiego kogos, kto sprzedaje przez internet i mozna rowniez produkty odbierac i zamawiac w Katowicach w Rozdzieniu. Kupilam tam kabine NIVEN - cena katalogowa 3500 zl, za 2800. Sprzedawca umie tez doradzic.

Ogolnie odradzam kupowanie tanich rzeczy..na poczatku wszystko jest ok, a potem okazuje sie ze koszty eksploatacji sa o wiele wieksze niz artykulow dobrej jakosci.

katjusza

SAVAGE7
23-01-2007, 13:43
A CO W KABINIE MOŻE SIĘ ZEPSUĆ?

scur
23-01-2007, 17:17
Ja mam od pół roku kabinę wyprodukowana w Chinach "Healt".
Kupiłem ja za 1500 razem z brodzikiem. Podoba mi się. Jak w każdej z przezroczysta szybą widać po kapieli ślady kamienia, od tego są środki i już. Nie wierzcie sprzedawcom że posiadaja powłokę jakąś tam i się nie brudzą. To jest chwyt handlowy i nic więcej.
Zwrócie uwagę aby kółeczka były łożyskowane to ułatwia przesuwanie drzwi i ma dłuższą żywotność.
Życzę mądrych wyborów. :)

Kanton
23-01-2007, 20:38
Gemy użytkuje się ok zwłaszcza na nowych rolkach, stare (białe ) nie wypinały się a nowe tak i są bardziej estetyczne, Jeżeli ktoś kupił na starych rolkach to można dokupić nowe, co zadaje kłam twierdzeniu że nie ma części, Chińczycy zawsze jak wysyłają kabiny (kontener) to dorzucają wiadro części zamiennych, poza tym Gemy ma serwis we wszystkich większych miastach Polski (importer tego pilnuje, poza tym sorki ale jest tańsza conajmniej o 1000 PLN od Niven

dodi
23-01-2007, 21:28
Szczerze ale nie widzialem kabiny Gemy ktora wyglada jak Niven

dodi

Kanton
24-01-2007, 15:19
no bo nie jest podobna chodzi o profil z aluminium (srebrny), wypełnienie: pasek albo grafit

marta35
25-01-2007, 10:09
Znalazłam 2 firmy, które się mocno reklamują z kabinami parowymi: AQUASAN i sanart www.sanart.net.pl
Czy ktoś z Was slyszał coś o tych kabinach? ktoś ma w domu?
pozdrawiam

marta35
25-01-2007, 10:16
http://www.allegro.pl/item156996484_hit_sauna_finska_z_kabina_prysznicow a_.html

to przykład takiej kabiny prysznicowej z sauną fińską. Jest tych firm teraz naprawdę sporo ale mnie interesuje własnie sauną z generatorem pary a z sauną suchą.
Pozdrawiam

popi
16-02-2007, 10:50
Czy pod prysznicem kłaść płytki bezfugowe, aby uniknąć w przyszłości grzyba, czy jest inna metoda na to. Co z sufitem, czy też płytki czy malować jakąś specjalną farbą.

Pawel78
16-02-2007, 18:18
Dobra wentylacja i nic nie trzeba robić.Płytki pod brodzikiem bym położył bo każdy przeciek będzie widoczny jeśli zrobisz spadek do środka łazienki.

KozAnka
05-03-2007, 10:14
Też kupiłem Ravaka 90 półokrągłą... sam montowałem... niski brodzik 10 cm drzwi rozsuwane....
jestem zadowolony... z wyglądu estetycznego... łatwości montażu...
cenowo to wyszło ponad 1.000 zł.

A jaki model kupiles?

aniaj169
05-03-2007, 15:59
Mam pytanie w związku z kabiną prysznicową otóż podobają mi się takie kabiny jak np. bez profili otwierane półokrągłe mogę podać przykład "Aqua-San Wirginia".
Ewentualnie proszę o polecenie innej kabiny oczywiście niezbyt wygórowanej cenowo. Pozdrawiam

PAWPIO
13-05-2007, 07:10
Witam.
Czy może ktoś z was kupował już wannę lub kabinę z hydromasazem rodem z Chin, różnica w cenie jest bardzo duża, zastanawiam się czy w przypadku kabiny z hydromasazem jest sens tyle przepłacać z markowy produkt.

Sp5es
13-05-2007, 15:48
Zastanów się jakie będą koszty, gdyby przyszło Ci towywalić i wstawić "normalne".

Kabinę ex China może bym kupił, ale nie hydromasaż związany z techniką, grożące zalaniem. Ile kosztuje zalanie ? (pytanie pomocnicze)

Kto to naprawi za 3 lata?

To takie intuicyjne przeświadczenie.

Edybre
13-05-2007, 20:32
Oglądałam w castoramie zarówno chińskie jak i inne panele prysznicowe, różnice w cenie kilkukrotne. Sprzedawcy mówili, że te chińskiej produkcji sa bardzo często reklamowane - psują się głowice, więc generalnie odradzali.

bratki
13-05-2007, 23:35
Oglądałam w castoramie zarówno chińskie jak i inne panele prysznicowe, różnice w cenie kilkukrotne. Sprzedawcy mówili, że te chińskiej produkcji sa bardzo często reklamowane - psują się głowice, więc generalnie odradzali.

A nie są przypadkiem zainteresowani? Prowizja od wartości sprzedaży, ogólna awersja do Chin, ja wiem co jeszcze? Od kilku lat nie spotkałam już sprzedawców wyrażających poglądy na tyle swobodnie, by wskazać palcem skłonny do usterek produkt. Zawsze słyszę: "wszystkie są dobre, zależy tylko od potrzeb", i "no te najdroższe - to prestiż i są jeszcze lepsze od tych co i tak są świetne"

iwonaszczytno
13-05-2007, 23:42
Nie przesadzajcie z tymi chinolami, cała elektronika jest tam robiona, praktycznie wszystko, oni naprawdę robią coraz lepsze produkty, bo słabej jakości nie sprzedawałyby się

aśkaszymon2003
28-05-2007, 12:53
prosze o poradę ponieważ jestem na etapie kupowania "towaru" do łazienek:)
chodzi mi o kabinę prysznicową-jaką poradzilibyscie kupić - a drzwiami suwanymi czy normalnie otwieranym? co to jest powłoka anticalc i jak ona się sprawdza ? czy brodzik akrylowy czy... czy z panelem bo słyszałam że lepiej nie bo trudno to pózniej wyczyścić/kamień i ogólnie brud/
JAKIEJ FIRMY POLECACIE KABINY?

TAKIE SAME PYTANIE O WANNĘ-chciałabym kupić wannę wolnostojącą w stylu retro na nózkach wydaje mi się ze łatwiej utrzymac ja w czystości i wyglada super-może wiecie gdzie taka mozna kupic najtaniej a może ktoś ma argumenty przeciw takiej wannie:)))??

Bardzo proszę o info:) i dziękuję

stuk
28-05-2007, 14:20
Idź do sklepu i sobie pooglądaj - zobaczysz jakie drzwi Ci najbardziej odpowiadają. Tu nie ma co radzic - jedni wolą przesuwane, drudzy otwierane itd. co komu pasuje. Otwierane zajmują miejsce w pomieszczeniu więc jak łazienka mała to mogą nie być dobrym pomysłem. Ja kupiłem do małej łazienki kabinę półokrągłą szkalną Gemy, drziw przesuwane, brodzik akrylowy.
Zwaracaj uwagę jak drzwi chodzą, bo niektóre są tak tandetne, że nie do wiary że coś takiego się sprzedaje.
Jeśli chodzi o producentów to mam w obecnym mieszkaniu kabinę plastikową Kabi - w życiu takiego chłamu nie widziałem i ja nigdy nie kupię.

piotrul
28-05-2007, 15:46
Zwróć uwagę na dloną krawędź - obojetnie czy drzwi uchylane czy przesówane - żeby woda spływała prosto do brodzika a nie po różnych ramkach i zakamarkach. Ogólnie im niej załamań i zakamarów tym lepiej, bo łatwiej się czyści. Ja mam taki eksperyment, że praktycznie bez szczoteczki do zębów nie podchodź :wink:

79mirka
28-05-2007, 20:05
Zdecydowanie nie, te najtansze ze sklepow typu Casorama itp. Moja mama juz trzeci raz sie nadziala, kupila takie przesuwne, nie ze szkla i to jest po prostu badziewie jakich malo :evil: Jesli moglabym to jakos uogolnic-wydaje mi sie ze dopiero przy tysiacu zlotych mozesz znalezc cos czego nie trzeba bedzie wymieniac za 2-3 lata. Moim osobistym faworytem sa drzwi otwierane, podejrzewam ze sa trwalsze i mniej "awaryjne" od przesuwanych. A co do szkla, to radze jakies ktore nie jest bardzo trudne w pielegnacji-ciocia ma takie duze, ktore trzeba do sucha wytrzec po kazdym prysznicu. Koszmarek! Mi by sie nie chcialo, ja leniuszek jestem :oops: . Dlatego u mnie-prysznic murowany, z dodatkiem luksferow!

Monika $ Seba
28-05-2007, 22:21
może nie do końca w teamcie ale co tam zadowolony klient w końcu ze mnie gorąco polecam www.megalazienki.pl my kupiliśmy u niich wszystko całą ceramikę i armaturę z jeszcze niiższą ceną niż na stronce. Mamy dobrą lokalizację bo do nich jakieś 9 km ale myślę,że wysyłkowo też się spiszą

Bogumiła
29-05-2007, 00:15
Ja mam przesuwane w jednej łazience i uchylne w drugiej. Te przesuwane mam dlatego, że mój mąż i córka skrytykowali otwierane - problem z dostaniem się do ręcznika, jeżeli nie znajduje się np. na drzxwiach. Ale moim zdaniem większy problem, to sprzątanie drzwi przesuwanych - te wszystkie zakamarki - koszmar! Drzwi uchylne mają jedną podstawową wadę - kapiącą wodę po otworzeniu - ale ten problem wydaje mi się mały :wink:

novi_ana
29-05-2007, 08:29
ogladaliśmy oglądaliśmy i oglądaliśmy kabiny.. to co nam sie podobało, bylo za drogie w końcu postanowilismy zrobić murowany, podgrzewany brodzik i zamówiliśmy szybę hartowaną :-?

stuk
29-05-2007, 09:50
A co do szkla, to radze jakies ktore nie jest bardzo trudne w pielegnacji-ciocia ma takie duze, ktore trzeba do sucha wytrzec po kazdym prysznicu. Koszmarek! Mi by sie nie chcialo
Nieprawda. Wystarczy zbierak z gumą, taki jak do szyb samochodowych i po sprawie. Są też podobno jakieś "impregnaty" do szkła co wystarczy co pare miesięcy zastosować (nie sprawdzałem). Natomiast dla mnie koszarkiem sa drzwi plastikowe - jak się tego nie szoruje co chwile to się robi syf że hej. Z kolei szorowanie rysuje plastik hehehe.

Co do drzwi przesuwanych - najlepsze są takie na rolkach u góry i na dole. Dla mnie te zwykłe zaczepy plastikowe co się przesuwają to nieporozumienie. A widziałem kabiny z rolkami u góry a takimi plastikami na dole hehehe. Moja kabina ma porządne rolki u góry i na dole i możliwość odchylenia drzwi (odczepiają się na dole) w celu wyczyszczenia.

Olenka717
29-05-2007, 10:10
Stuk a co to za producent i model kabiny? A moze jakąś fotkę?
pozdrawiam

stuk
29-05-2007, 10:25
Stuk a co to za producent i model kabiny? A moze jakąś fotkę?

Gemy 2010N. Kabina w zestawie z brodzikiem akrylowym 90x90. Szkło hartowane 6mm. Ja mam wersję ze szkłem przeźroczystym (są jeszcze grafit i w paski). Uszczelki magnetyczne. Produkcja chińska, ale zaskakująco porządna. Porównywałem z wieloma kabinami europejkich producentów - bez porównania jakość systemu przesuwania drzwi. Do tego często inni producenci dają cieńsze szkło. I cena jak za tąjakość też ok - za zestaw dałem w styczniu jakieś 1300zł.

Wygląda mniej więcej tak:

http://www.gemy.cn/admin/image/G2010A.jpg

Olenka717
29-05-2007, 11:01
Dzięki :D

bratki
30-05-2007, 01:32
Moim zdaniem, jeśli tylko miejsce pozwala, to najlepiej za wszelką cenę uniknąć kabiny z profilami.

Szczerze mówiąc po wielu różnych doświadczeniach - mam ochotę cofnąć się do epoki kamienia łupanego. Tzn. wszystkie nowoczesne kabiny budzą we mnie grozę. To zawsze jest koszmar dla osoby która ma to czyścić.

Tak naprawdę tylko w trzech mieszkaniach miałam warunki, które mnie nie męczyły. Chodzi mi kabiny prysznicowe.

Jedna była typu szwedzkiego - po prostu odpływ w posadzce z lekkim spadkiem, żadnych ścianek, drzwiczek, firanek - całowite NIC. Po prostu trochę przestrzeni (odległość od kibelka ok. 1,5 metra), odrobina nonszalancji i podgrzewana podłoga.

Druga była wykafelkowaną wnęką (sporą), z niewielkimi drzwiami z drewna takimii jak do saloonu. Ot, od kolan do piersi.

Trzecia była murowana i miała zwykłą szmatę, którą raz w tygodniu wrzucałam do pralki.

We wszystkich łazienkach ze szkłem, z kabinami itd. klnę jak marynarz, bo pół życia można spędzić na utrzymywaniu ich w znośnym stanie.

telesforek
30-05-2007, 08:34
Ja zniechęciłam się do kabiny z dzwiami otwieranymi po nocelu w hotelu z taką kabiną. Po prostu ilość wody wylewająca się na posadzkę była dla mnie nie do zaakceptowania. Kupiłam Koło z drzwiami przesuwanymi i jestem zadowolona, chociaż czyszczenie kabiny jest trudniejsze niż innych sprzętów. Ale można sobie trochę ułatwić życie używając środków do usuwania kamienia (naprawdę skuteczne!). Drzwi do czyszczenia można zdjąć.

bratki
30-05-2007, 09:15
Ale można sobie trochę ułatwić życie używając środków do usuwania kamienia (naprawdę skuteczne!). Drzwi do czyszczenia można zdjąć.

Czego by nie robić, to przy kabinie dłużej myjesz kabinę niż ciało. :)

I to nawet globalnie więcej czasu poświęcasz na konserwację tego sprzętu niż na wykorzystywanie go do celów, do jakich został zakupiony.

Lucia
30-05-2007, 14:11
Drzwi uchylne mają jedną podstawową wadę - kapiącą wodę po otworzeniu - ale ten problem wydaje mi się mały :wink:
Mam kabinę, w której drzwi otwierają się w obie strony. Jak wychodzę z kabiny otwieram je "do środka". Jako, że kabina spora nie ma z tym żadnego problemu. Pomimo uchylnych drzwi podłoga jest zawsze sucha.

SAVAGE7
30-05-2007, 20:48
mam tą samą kabinę co STUK z tym, że szkło jest w graficie. kupiłem pewnie jak on w krakowskim bomarze. mogę polecić z czystym sumieniem. efektowna i faktycznie solidna jak na chińszczyznę. no i cena w stosunku do wyglądu korzystna.

jaszczurka
31-05-2007, 00:08
wanna na nożkach-jest super
http://img240.imageshack.us/img240/4337/img3138go5.jpg
koszt-ponad 5000zł Wema Olsztyn

kacha110
01-06-2007, 17:39
suwane drzwi ciężko domyć w miejscach niedostępnych.
Na górze będę miała otwierane drzwi i mam nadzieję, że będą bardziej praktyczne.

zott36
01-06-2007, 20:16
Chciałam zapyta czy ktoś posiada jedna z tych 2 kabin . W sklepie wygladały fajnie poza tym nie sa kosmicznie drogie z brodzikiem wychodzi ciut powyzej 3 tys.zł
Ale mnie interesuje jak sie je uzytkuje , czy nie wypadaja drzwi , czy woda nie scieka na podłoge , czy łatwo sie czysci. Moglibyście sie podzielic spostrzezeniami?
Czy warto kupowac tej firmy i te modele.
http://www.ravak.pl/?page=rapier1

lw73
03-06-2007, 22:52
Witam
Gorąco polecam wyroby Ravaka. Bardzo dobra jakość

Pozdrawiam

Korciula
04-06-2007, 18:03
Nie wiem ja ten model ravaka bedzie sie sprawowal, ale wiem ze model w wersji kwadratowej bez profili od miesiaca co prawda sprawuje sie bardzo dobrze. Myje sie dobrze. ja robie to co tydzien, bo mamy bardzo twarda wode. Jesli wycieram do sucha to szyba jest idealnie czysta. Z drugiej strony tak naprawdę bede mogla sie wypowiedziec po kilku latach użytkowania, bo po miesiącu to chyba kazda kabina wyglada dobrze;)

Betsi2006
25-06-2007, 22:55
Drzwi uchylne mają jedną podstawową wadę - kapiącą wodę po otworzeniu - ale ten problem wydaje mi się mały :wink:
Mam kabinę, w której drzwi otwierają się w obie strony. Jak wychodzę z kabiny otwieram je "do środka". Jako, że kabina spora nie ma z tym żadnego problemu. Pomimo uchylnych drzwi podłoga jest zawsze sucha.

Kapiąca woda po otworzeniu drzwi to nie jest taki mały problem. Zawsze musisz mieć jakiś ręcznik przy wyjściu z kabiny. Uszczelka dolna też zachodzi kamieniem z wody ( na styku ze szkłem) i trzeba ją szorować, Urzytkowałam taką kabinę przez 5 lat i teraz kupię z drzwiami przesównymi ( ale mozliwością wyjęcia z dolnej szyny do dokładnego umycia albo jak Lucia z drzwiami otwieranymi też do wewnątrz. Moja kabina będzie duża 110x80-90.
Szyba tylko z powłoką zabezpieczającą przed " kropkami" z wody.

zahir1000
09-07-2007, 18:49
Ja koniecznie chcę zasłonę prysznicową ale jakiś ciekawy materiał i dobrej jakości szyny. Czy ktoś widział coś takiego i zna namiary ??? czy znajdę brodzik 100cmX140cm ? chyba nie, będę musiał zrobić z płytek :-?

kaloosa
18-07-2007, 15:51
sama sie zastanawiam nad kabina z chin (no ale w wersji bez hydromasazy), taka jaka mi sie podoba w wersji polskiej jest co najmniej 1500, tylko nie wiem jak ten towar wyglada po kilku latach
Dam jednak przyklad: znajomy sprzedaje w duzym skaadzie budowlanym, towar maja rozny, powiedzial ze jednemu klientowi spadla jedna czesc drzwi prysznicowych(kabina sprowadzana z chin) i sie rozbila, sklep zadzwonil do importera i w ciagu nastepnego dnia brakujaca czesc zostala dostarczona kurierem, podczas kdy podobna sytuacja wymagala by wypisywania roznych kwitkow itp.

Sako
19-07-2007, 02:32
Prawda jest taka, ze bardzo wiele produktow powstaje w Chinach... Nie wiem czy wiecie, ale np buty wielu znanych firm o renomie typu Adidas czy Puma powstaje w tych samych fabrykach. To czy towar jest z Chin o niczym nie swiadczy, moze to byc towar dobry, ale rownie dobrze moze byc tragiczny. Cena jest podwyzszana przez firmowanie go przez znana marke, czesto mozna kupic bezfirmowy o podobnej jakosci. Roznica polega na tym, ze jesli kupuje sie towar markowy, to zaklada sie, ze dana firma wymaga pewnych norm jakosci. Przy towarze no-name czy firmy krzak jakosc towaru moze byc trudna do ustalenia. Polecam poszukanie opinii o konkretnym modelu - prawda jest taka, ze nawet towary markowe moga byc bardziej lub mniej udane. Przyklad - moi rodzine kupili kiedys kuchenke do zabudowy, znanej firmy Whirlpool, nie dzialala dobrze - spadaly pokretla .... na szczescie okazalo sie, ze producent uznal to za wade konstrukcyjna i w ramach gwarancji wymienil pokretla na posiadajace dluzszy styk z bolcami regulacyjnymi i od tego czasu jest ok. Miedzy innymi z tego powodu nie polecam kupowania nowosci, bo usuniecie problemow zajmuje producentom troche czasu (jakies 0.5 roku, choc produktu z problemami mozna trafic na rynku do okolo 1 roku od wprowadzenia - zapasy magazynowe sklepow), a to jak dlugo produkt jest w sprzedarzy przewaznie nie jest tajemnica i mozna taka informacje uzyskac od sprzedawcy.

andrzej100
19-07-2007, 08:10
Bardzo mi sie podobaly plytki scienne chinskie. Zrezygnowalem, jak sie dowiedzialem, ze to koncowka a nastepna partia dojedzie po 3m-cach. Kupujac wloskie (a moze hiszpanskie) przekonalem sie co do roznicy jakosci. Ogromna na korzysc europejskich.
Moze post nie na temat, ale w jakis sposob oddaje realia.

W USA widzialem prawie wszystko made in China, a jakosc pierwszorzedna.

SAVAGE7
19-07-2007, 08:23
mam chińską kabinę GEMY. naprawdę dobra jakościowo. polecam.
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/1/0/6/22730181_d.jpg

JACKIE P
23-07-2007, 00:51
zapraszam do odwiedzenia oferty czeskiej firmy RAVAK - podaję linka
www.ravak.pl
Kompletna kabina tj. ścianka + drzwi wykonane w Alu + szkło /nie plexi/ kosztuje ok. 1150 zł.
Chyba warto wydac takie pieniądze. Producent pochodzi z Czech.
U nas od 2 lat się sprawdza, firma produkuje także chemię do utrzymania szkła w czystości.

NOTO
23-07-2007, 09:41
Polecam RAVAK. Jest dobry ...

Lili Lili
23-07-2007, 10:48
To ja od drugiej strony. Mam markową kabinę z hydromasażem polskiej firmy Poolspa. Jej karta gwarancyjna to bardzo ciekawa lektura, zabrakło miejsca do wpisów. Nawalało wszystko. Autoryzowany montażysta a nie pasowały drzwi i były wymieniane, marne uszczelki, armatura, czerniejące lustra. A serwis też niespecjalnie bystry. W nowym domu zastanowię się nad chińską za 1/4 ceny. Jak będę miała problemy to przynajmniej za wydane grosze, a nie za kupę kasy.

SAVAGE7
23-07-2007, 11:01
hmmmm i tu się zastanawiam czy ten hydromasaż to nie zbytek luksusu podobnie jak wanna z hydro. drogie toto i często nawala. może po prostu wejść do zwykłej kabiny, wanny i wziąść normalną, zwykłą kąpiel?

A.K
23-07-2007, 11:10
Witam.
Czy może ktoś z was kupował już wannę lub kabinę z hydromasazem rodem z Chin, różnica w cenie jest bardzo duża, zastanawiam się czy w przypadku kabiny z hydromasazem jest sens tyle przepłacać z markowy produkt.

Nie wiem jak kabiny ale mam chińskiego quada dałem za niego 11tys.(jedna trzecia ceny odpowiednika markowego) i mówię TRAGEDIA!!!!! Praktycznie nie ma wyjazdu bez awari a wszystkie gumy skruszały po trzech miesiącach !!!????
Więc jak ktoś chce dołaczyć do mojego klubu "zadowolonych z chińszczyzny inaczej" to proszę kupcie sobię tę kabinę.....

Lili Lili
23-07-2007, 11:56
hmmmm i tu się zastanawiam czy ten hydromasaż to nie zbytek luksusu podobnie jak wanna z hydro. drogie toto i często nawala. może po prostu wejść do zwykłej kabiny, wanny i wziąść normalną, zwykłą kąpiel?
Co do wanny to się zgodzę. W nowym domu mam już zwykłą wannę bez wodotrysków bo wcale nie korzystałam i nie polecam. Te wanny są duże - trudno napełnić ciepłą wodą, długo trwa a i zagrzanie we własnym zakresie nie jest szybie ani tanie. Nie można używać bajerów jak sole czy olejki. I ciągle ta dezynfekcja. Ale z prysznicem co innego. Nawet jeśli nie używam zbyt często hydromasażu to olbrzymim plusem jest to, że taka kabina jest zamknięta. Pierwszy strumień ciepłej wody wypełnia kabinę fajnym ciepełkiem i nic nie wieje po plecach. A sauna w zimie nieoceniona.

Darek Rz
23-07-2007, 12:07
Nie przesadzajcie z tymi chinolami, cała elektronika jest tam robiona, praktycznie wszystko, oni naprawdę robią coraz lepsze produkty, bo słabej jakości nie sprzedawałyby się

Witam

Towary z Chin sprzedają sie dlatego tak dobrze że są tanie ,a nie dlatego ze są dobre to po pierwsze . Po drugie "cała" elektronika nie jest robiona w Chinach a tylko jej część (zresztą niewielka ) a ta która już miała "szczęście" być wyprodukowana właśnie w Chinach jest najbardziej tandetna .
Co do kabin Chińskich to kolega który pracuje w duzej hurtowni z armaturą powiedział ze są Chińskie kabiny bardzo tandetne ,ale są równiez wykonane naprawdę dobrze na które praktycznie nie ma reklamacji ,a kosztują połowe ceny produktu firmowego . Dokładnie tak samo jak w przypadku znanych firm .Kwestia wyłuskania takich "rodzynków" .

pozdrawiam

stiff
23-07-2007, 13:02
czy to jest ta chińszczyzna ?
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=215445932

piotru7
23-07-2007, 13:45
czy to jest ta chińszczyzna ?
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=215445932

Tak to jest typowa chińszczyzna
w dodatku sprzedający to typowy pośrednik, który zamawia towar
po otrzymaniu pieniędzy, stąd też na taką kabinę trzeba czekać 2-3
miesiące, aż przypłynie z Chin i przejdzie przez kilka firm :-?

andrzej100
23-07-2007, 15:04
Nie przesadzajcie z tymi chinolami, cała elektronika jest tam robiona, praktycznie wszystko, oni naprawdę robią coraz lepsze produkty, bo słabej jakości nie sprzedawałyby się

Witam

Towary z Chin sprzedają sie dlatego tak dobrze że są tanie ,a nie dlatego ze są dobre to po pierwsze . Po drugie "cała" elektronika nie jest robiona w Chinach a tylko jej część (zresztą niewielka ) a ta która już miała "szczęście" być wyprodukowana właśnie w Chinach jest najbardziej tandetna .
Co do kabin Chińskich to kolega który pracuje w duzej hurtowni z armaturą powiedział ze są Chińskie kabiny bardzo tandetne ,ale są równiez wykonane naprawdę dobrze na które praktycznie nie ma reklamacji ,a kosztują połowe ceny produktu firmowego . Dokładnie tak samo jak w przypadku znanych firm .Kwestia wyłuskania takich "rodzynków" .

pozdrawiam

Oj nie zgodze sie z kolega. Bedac w USA zamowilem przez neta laptopa HP (wypasiona wersja)ze strony producenta. Caly dostarczony zostal z Chin ( w internecie sledzilem przesylke jak Fedex ja przewozil, wiec nic nie bylo dolozone w USA).
GEMY to tez chinszczyzna? A to niespodzianka. Mam takowa kabine i jestem bardzi zadowolony.
Co do panelu to znajomi narzekaja na kiepskie cisnienie wody i stad brak komfortu uzywania panela. Wam tez to sie zdarza?

Bianca
17-08-2007, 19:49
Witam,
chciałabym do łazienki taką niestandartową kabinę prysznicową o wym.110x90. Może macie jakieś namiary na takie kabiny?Wolałabym te o mało widocznych profilach, najlepiej tylko zawiasy i szkło i brodzik płytki.
Z góry wielkie dzięki za pomoc.

lw73
18-08-2007, 12:01
Witam
Myślę że jako takich jednolitych będzie trudno Ci wyszukać. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie zestawu drzwi plus ścianka boczna.
Pozdrawiam

rrmi
18-08-2007, 12:05
Bede miala taka kabine , moze ciut wieksza , ale Maz bedzie to stawial ,wlasciwie bedzie to scianka z K-G,
potem oblozymy plytkami.
Brodzik tez bedzie z plytek .
Nie bardzo chce szkalne drzwi i byc moze scianke troche pozaginam :D ,
zeby woda nie wylewala sie.
Uwazam , ze to najlepsze rozwiazanie dla nas ,
bo nie podobaja nam sie gotowe kabiny .

akacja
18-08-2007, 12:45
Prostokątne duże brodziki mają Ravak(Galaxy Pro), Riho(DB33, DA62), Sanplast(Pure Line), Koło. Najczęściej 120x90, 110x80, 120x80. Może zmień jeden wymiar jeśli możesz, będzie łatwiej znaleźć. Każda firma ma kabiny do kompletu, albo robią na wymiar.

Bianca
18-08-2007, 15:00
No właśnie znalazłam Koło: brodzik Pacyfik 120x80 i do tego ścianki Niven. Ale to choler... drogie. Komplet ok.4000 zł. :o Myślałam jeszcze żeby zrobić tylko z jednej strony ograniczenie szklaną ścianką i tyle lub opcja z drzwiami ale druga ścianka do połowy g-k. a od połowy szkło? Może to obniży koszty? A jak nie to trudno, trzeba będzie przeboleć,bo uwielbiam patrzeć przez okno podczas prysznica. :)

pawlaczynski
22-08-2007, 14:03
Witam,
Jak w temacie - widział ktoś jakieś ciekawe okrągłę kabiny prysznicowe? Przez ciekawe mam na myśli ciekawe pod względem cenowym. 9000 za kabinę nie bardzo mi się podoba a niestety, ze względów konstrukcyjnych do łazienki da się wstawić tylko kabinę okrągłą. Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
P.R.

Grzegorz-Milano_Style
22-08-2007, 19:36
A może coś takiego:

wymiary 98x98x215cm


http://www.milanostyle.pl/PUB/seriaBL/BL-455/MilanoStyle_BL-455_4_1.JPG
http://www.milanostyle.pl/PUB/seriaBL/BL-455/MilanoStyle_BL-455_10_2.JPG

lub takiego - kabina okrągła, lecz stawiana w narożniku:
wymiary: 96x96x217cm


http://www.milanostyle.pl/PUB/seriaBL/FB-829/IMG_2329_1.JPG
http://www.milanostyle.pl/PUB/seriaBL/FB-829/IMG_2326_1.JPG
http://www.milanostyle.pl/PUB/seriaBL/FB-829/IMG_2327_1.JPG


Są to kabiny masażowo - parowe - jeśli o takie Ci chodzi, powklejam więcej fotek innyc modeli

Damro
22-08-2007, 20:04
Wygląda jak budka telefoniczna :lol:

Grzegorz-Milano_Style
22-08-2007, 20:13
Nie widziałem okrągłej budki telefonicznej:) Faktem jest, że opcję odbierania rozmów telefonicznych te kabiny posiadają.

Na zdjęciach kabiny okrągłe zawsze wyglądają bardzo chudo - dopiero rozmiary 110, 120cm wyglądają znośnie - w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Dodam jeszcze, że kabiny okrągłe są dużo wygodniejsze od kabin narożnych o tych samych wymiarach.

motyczka
22-08-2007, 21:07
ja mam półokrągłą z Sanplastu, dla mnie jest ciekawa :wink:

http://www.empikfoto.pl/albumy25/253321/404915/previews/12285814_26_02_07_013.jpg

http://www.sanplast.pl/SAN_PKI/prod_imgs/PRODTYP_413/imagpt/KPP-AVIIA_EX-S_BIG.jpg
model KPP-AVIIa/EX-S
Wymiary podstawy 900x1100

http://www.sanplast.pl/SAN_PKI/prod_imgs/PRODTYP_413/imagpt/KPP-AVIIa_EX-rzuty_z_boku_z_gory.jpg

pozdrawiam :)

Grzegorz-Milano_Style
22-08-2007, 21:10
A coś takiego?


Wymiary 120x85cm
bardzo dobra jakość wykonania zawiasów, stelaża, brodzik akrylowy (nie akrylowany!!!), fantastyczne półeczki dodają uroku

http://www.milanostyle.pl/PUB/VICTORIA/VICTORIA%2009.jpg

koszt bez baterii natryskowej: 2900zł

Grazia-Ol
22-08-2007, 21:20
Ale najważniejsze: jaka to kabina?. Marka i nazwę proszę :D

Grzegorz-Milano_Style
22-08-2007, 21:22
Zapomniałem dodać, że półka obraca się wokół osi przy ścianie i możemy w trakcie kąpieli sięgnąć po to, co się na niej znajduje:)

Marka oraz model tylko na PW

Grzegorz-Milano_Style
22-08-2007, 21:22
Zapomniałem dodać, że półka obraca się wokół osi przy ścianie i możemy w trakcie kąpieli sięgnąć po to, co się na niej znajduje:)

Marka oraz model tylko na PW

Bianca
22-08-2007, 21:23
no no ładne to cudo!
cena też konkretniejsza!
A gdzie to to można kupić a wcześniej zobaczyć?

Grazia-Ol
22-08-2007, 21:24
Motyczko, a jaka wanna stoi obok kabiny. Nazwę, markę, rozmiar proszę. :D

Tedii
23-08-2007, 00:31
Wygląda jak budka telefoniczna :lol:
..i bez telewizora.... :cry:

pawlaczynski
23-08-2007, 11:15
:) ten Sanplast ciekawy ale wydaje mi się, że gdzieś go widziałem i cena była 'średnio ciekawa. Możesz napisać ile kosztowała ta kabina?

P.R.

ps - to kabina do łazienki dzieci (przyszłych :-) więc nie wydaje mi się, żeby potrzebowały telefonu.

motyczka
23-08-2007, 17:18
wysłałam wiadomosc na priva :)

motyczka
23-08-2007, 17:37
Motyczko, a jaka wanna stoi obok kabiny. Nazwę, markę, rozmiar proszę. :D
KOŁO, OVAL Lux a rozmiar już szukam na stronie, bo kto by to pamiętał :D ...w każdym razie jest fajna :wink:

175x85
głębokośc: 44 cm
pojemność 235l.

daxima
23-08-2007, 19:31
Ja poproszę namiary na to cudo na pw jeśli już musi być w takiej formie

gola99
23-08-2007, 19:45
ja też bym bardzo prosiła o namiary na kabinkę!!!!!!!!!!

Grazia-Ol
29-08-2007, 08:33
Potzrbuję od zaraz 2 kabiny prysznicowe półokrągłe 90x90 cm. Jedna dwuskrzydłowa, druga rozsuwana lub jednoskrzydłowa prawa z nieprzezroczystym szkłem. Mile widziane nie problemowe: łatwe w użytkowaniu i czyszczeniu.
Szukam w Ravaku i Kole.
Co o nich sądzicie? Które profile sa wygodniejsze: chrom satyna czy białe?

A może zaproponujecie inne HITY :wink: niekoniecznie te najdroższe.

SAVAGE7
29-08-2007, 09:02
ja mam gemy. przyznam, że zaskoczyła mnie jakość w stosunku do ceny
http://wema.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=&product_id=131&category_id=21&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=24&vmcchk=1

a u mnie wygląda tak

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/1/0/6/22730181_d.jpg

Grazia-Ol
29-08-2007, 12:21
A jak spisuje się szyba przyciemniana. Nie zostają brzydkie zacieki jak na naczyniach z duraleksu?

SAVAGE7
29-08-2007, 12:25
po prostu raz w tygodniu spryskuję ją cillitem "kamień i rdza", przecieram i spłukuję. według mnie w ogóle nie jest problematyczna. rolki chodzą dobrze i nie ma nieszczelności. wygląd podoba się wszystkim. jestem b. zadowolony z tego zakupu. dodam, że użytkuję ją od pół roku a w wannie się jeszcze nie kąpałem.

Grazia-Ol
29-08-2007, 12:43
Przeglądnęłam wszystkie kabiny, sa OK w wygladzie i cenie. Tylko... jaka to firma. Wema to sieć sprzedazy, a marka Kabiny Gema?

Ogłdałąm też wanny, mały wybór, ale handlują też Kołem ,Excelentem, Cersanitem.

Wejście jest szerokie? Wygodne/, Jak się spisują suwnice?
:o Nie spotkałam takich w salonach, albo może gapowa :wink: ta jestem.

SAVAGE7
29-08-2007, 13:03
juz pisałem, że rolki chodzą ok. kabinę nabyłem w krakowskim bomarze2 ale mają tez placówki w innych miastach, tutaj adres;
http://www.bomar2.com.pl/praca.php
gemy to produkcja (i tu cię zaskoczę) chińska. ale jakośc wykonania jest naprawdę wysoka. no po prostu nie mam sie do czego doczepić... no może tylko to, że gałki do otwierania przysznica nie sa na równym poziomie. wiem, że taka kabinę ma też forumowicz stuk więc jeśli chcesz się jeszcze czegos dowiedzieć to może spróbuj na priv.

kasiola
29-08-2007, 14:43
mam Avantgarde KP2 firmy Sanplast z szybą Master Care- podobno jest, ale jeszcze nie wiem bo nie zamontowana- jeżeli ktoś może coś powiedzieć na jej temat to proszę.

jacekp71
30-08-2007, 01:46
mnie sie podoba seria NIVEN z KOLA, co prawda nie mam kabiny ale drzwi prysznicowe NIVEN, to jednak gdybym montowal kabine taka bym wlasnie wybral.
kabina szklana, powloka REFLEX w standardzie.

KiZ
30-08-2007, 12:03
Ja zamowilem nivena 90 w kwadracie do małej lazienki. W duzej bedzie prawdopodobnie scianka koralle 120 na brodziku 80*120.

Luiza_Czesiek
30-08-2007, 12:56
my kupiliśmy "jaśmin" i jesteśmy bardzo zadowoleni :)
http://images24.fotosik.pl/71/68f85334bfc538d7.jpg (www.fotosik.pl) [img]http://images28.fotosik.pl/71/3dc7e4d0c9b6bb38m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3dc7e4d0c9b6bb38) http://images24.fotosik.pl/71/73c75c4d29e7b5e9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=73c75c4d29e7b5e9)

Grazia-Ol
30-08-2007, 13:27
Jaśmin? A producent?

Do dużej łazienki moim typem jest Niven, ale trochę drogi.
Chińskie podobno nie ustepują tym z Koła, ale czy mają normy przyjete na nazsdym rynku? słyszałąm ,że nie mają szkła hartowanego :o

CMYK
30-08-2007, 19:33
my tez mamy GEMY i kafelkarze mowili ze bardzo porzadna kabina duzo jej montuja w domach i nie ma z nia problemu w dalszym uzytkowaniu

http://images20.fotosik.pl/318/f8a7abfae8999d1dmed.jpg

CMyK

zott36
30-08-2007, 20:27
Od 2 miesiecy szukam kabiny prysznicowej , przejzałam chyba wiekszosc kabin :wink: dostepnych na rynku i odpowiada mi wyłącznie ravak RKKP4 - 90 lub RKCP4 tylko ta cena :(

Grazia-Ol
30-08-2007, 20:57
Ja od tego zaczynałam :wink: i nawet byłam już zdecydowana, ale okazało się, że posługiwałam się katalogiem z 2006 roku, który notabene dał mi Pan w TTW Opex W-Wa Al. Jerozolimskie (:evil: zakała rodziny). W katalogu 2007 ceny znacznie różnią się , oczywiście in plus.

Najbliższa wizualnie do tych z Ravaka jest Niven Koło. Chodzi o to, żeby było jak najmniej profili i płytki, niski brodzik.ną

Kto ma podobną?

motyczka
30-08-2007, 21:19
ktoś ostatnio pytał o kabinki, więc moge jeszcze raz wkleić foteczkę :wink:

http://www.empikfoto.pl/albumy25/253321/404915/previews/12285814_26_02_07_013.jpg
Sanplast
model KPP-AVIIa/EX-S
Wymiary podstawy 900x1100

Grazia-Ol
30-08-2007, 21:43
Fajna, ale chyba w róg się nie wpasuje ( z jednej strony mam ściankę).
Motyczko, widzę skrawek Twojej wanny. Czy to nie Clarisa owalna z Koła?

Grazia-Ol
31-08-2007, 19:33
:o Nie mają kabin?

rogbog
31-08-2007, 20:10
Witam,my też jesteśmy zdecydowani na kabinę Gemy.Jedynie nie możemy zdecydować się na rodzaj szkła -grafitowe lub białe.Znalazłam już nawet dość dobrą ofertę cenową( z transportem o ok.350 zł taniej niz w sklepie).Brodzik dokładnie taki sam jak na zdjęciu.

http://designhome.pl/miniaturki/1174.jpg

Pozdrawiam Bogusia

Grazia-Ol
31-08-2007, 21:35
Trochę wysoki ten brodzik. Ma sluzyć jeszce do innych celów, np. pranie, kąpiel dzidziusia?

d5620s
01-09-2007, 11:59
mamy spory problem-mąż jest wysoka osobą (198cm) i trudno nam dobrać kabinę z drzwiami rozsuwanymi. W większości chinskich modeli górny pierścień profilu jest zbyt nisko i niewygodnie się wchodzi do takiej kabiny. Nie chcemy kabiny otwieranej na zawiasach, chcemy głęboki brodzik -to troche rozwiązuje problem ale nie calkowicie. Znacie kabinydobrej jakości, niezbyt drogie, których producent nie dyskryminuje dryblasów:)?

andrzej74
01-09-2007, 17:32
Mamy Huppe 501 1/4 koła. Kupiliśmy w lipcu, była promocja 25%. Brodzik pasują również z innych firm - lista na stronie Huppe.

Sonika
01-09-2007, 17:58
Ja mam Ravaka - mało profili, w sumie samo szkło:

http://images21.fotosik.pl/394/874dff68e95cb5f6med.jpg

motyczka
02-09-2007, 23:02
Fajna, ale chyba w róg się nie wpasuje ( z jednej strony mam ściankę).
Motyczko, widzę skrawek Twojej wanny. Czy to nie Clarisa owalna z Koła?

już mnie pytałaś :lol: w podobnym wątku :) pozwolisz, że zacytuje:

"KOŁO, OVAL Lux a rozmiar już szukam na stronie, bo kto by to pamiętał ...w każdym razie jest fajna

175x85
głębokośc: 44 cm
pojemność 235l."

pozdrawiam
:D

Damro
03-09-2007, 00:31
No cacy :D

Damro
03-09-2007, 00:32
my kupiliśmy "jaśmin" i jesteśmy bardzo zadowoleni :)
http://images24.fotosik.pl/71/68f85334bfc538d7.jpg (www.fotosik.pl) [img]http://images28.fotosik.pl/71/3dc7e4d0c9b6bb38m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3dc7e4d0c9b6bb38) http://images24.fotosik.pl/71/73c75c4d29e7b5e9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=73c75c4d29e7b5e9)
A ile to cudo kosztuje?

Grzegorz-Milano_Style
03-09-2007, 12:44
Proszę o nieco więcej informacji - czy to ma być kabina masażowa, prysznicowa, masażowo-parowa? Jaki budżet wchodzi w grę? Jaki rozmiar byłby najlepszy (brodzik)?

Pozdrawiam
Grzegorz Kazimierowicz
MilanoStyle

novi_ana
03-09-2007, 13:32
mój wysoki mąż zażyczył sobie murowany brodzik i dużą wysoką taflę szyby, bez drzwi

d5620s
03-09-2007, 13:51
niestety mamy miejsce tylko na półokrągłą 90-tke

Anna Broc
06-10-2007, 11:16
W swojej naiwności :oops: myślałam, że każda kabina pasuje do każdego brodzika
( byle kszałt się zgadzał ) Mam zainstalowany już brodzik cersanitu półokrągły ale okazuje się, że kabina która mi podoba się - Health JK2209 LC2 prawa - firma Schedpol- może nie pasowac ( wyczytałam na ich stronie) Kabina ta ma takie drzwi jakie mi odpowiadają - tylko jedne drzwi przesuwane w lewo lub prawo. Cena tez niewygórowana. Podobno kabiny Koła też nie pasują.
Może ktoś znający się na rzeczy podpowie mi czy rzeczywiście musze kupic koniecznie kabinę Cersanitu, chociaż nie moge wśród nich znaleźc takiej która by mi odpowiadała ( chciałabym własnie z jednymi przesuwanymi drzwiami i z powłoką tzw. antybrudową)

Rezi
06-10-2007, 14:20
co do kabiny ci nie powiem ale te powłoke mozesz sob ie zrobic sama
w Leroyu lub innych sieciowych marketach jest środek firmy Ravak, spryskujesz czekasz wycierasz i gotowe - kosztuje to ok 30 zł

Anna Broc
06-10-2007, 14:56
Cenna informacja, dziekuję, Rezi, :) :lol: :D

Tedii
07-10-2007, 23:58
Miałem podobny problem z brodzikiem Panda.
Na oko kupiłem kabinę szklaną z dwoma drzwiami przesuwnymi.
Trzeba było lekko dopasować profile aluminiowe przez wygięcie.
Spasowało idealnie.
Możesz zrobić szablon z tektury w/g brodzika i z tym do sklepu.

Anna Broc
08-10-2007, 19:21
Dziękuje, Teddi, skorzystam. :lol: :lol: :D

brodziu
15-10-2007, 10:43
Witajcie.
Jako mlody czlowiek szukam kabiny prysznicowej w granicach do 2000 zlotych.
90, wysokosc 190cm lub 185 z glebokim brodzikiem, najchetniej podwone drzwi przesuwne, polokragla, szklane szyby oraz lagodne profile to nasze wymagania.
Rozwazam miedzy innymi:
Novellini Nills (ktos ma?)
Kolo fresh
Cersanit Carmen oraz
chinskie kabiny.
Bede wdzieczny za wszelkie rady osob o podobnyc wymaganiach. Moj wzrost 190 znacznie ogranicza wybor w tym zakresie cenowym. Wykluczam kabiny z profilami, ktorych nie da sie latwo wyczyscic,oraz z profilami ucietymi maszynowo od gory,
o kotremozna poranic rece. Mile widziane zaslepki naprofilach od gory.

Tommar
28-10-2007, 20:05
Mam pytanie, czy ktoś z Was ma może doświadczenia z montażem kabiny prysznicowej z brodzikiem zintegrowanym z panelem. Czy taki brodzik stanowi jakiś problem przy montażu zwłaszcza przy podłączaniu syfonu. Zastanawiam się nad zakupem kabiny Cersanit Carmen właśnie z takim brodzikiem ze względów finansowych jednak jeśli mam mieć z tym problem to jakoś wysupłam większą kasę na zakup tych rzeczy osobno.

hlasco
29-10-2007, 11:45
ja mam cersanit paola, nie ma problemu z zamontowaniem syfonu = trzeba tylko kupić taki aby go zamontować "od góry", mój kosztował 30 zł, problem jest z zamocowaniem tego brodzika do ściany, producent twierdzi, że wystarczy go osadzić na silikonie na podłodze i tak samo zrobić na krawędzich przy ścianie - żadnych płytek, żadnych haczyków - wydaje mi się, że tak zamontowany brodzik może jeździć - oczywiście na nim spocznie kabina przymocowana do ściany

EDZIA76
30-10-2007, 20:01
nalezy zastosowac syfon czyszczony od góry

anasan
04-11-2007, 22:28
A coś takiego?


Wymiary 120x85cm
bardzo dobra jakość wykonania zawiasów, stelaża, brodzik akrylowy (nie akrylowany!!!), fantastyczne półeczki dodają uroku

http://www.milanostyle.pl/PUB/VICTORIA/VICTORIA%2009.jpg

koszt bez baterii natryskowej: 2900zł

Prosze o namiary.

Grzegorz-Milano_Style
05-11-2007, 15:21
Namiary są juz na PW

Monika $ Seba
05-11-2007, 17:49
ja sama szukałam czegoś niestandardowego, bo wszyscy mi mówili "90-tka się nie zmieści". Kupiłam więc szybę długą na 140 cm w najszerszym punkcie ma 90 cm jeden koniec zaczyna się od 80 cm drugi kończy na 52 cm- wchodzi się swobodnie, a do tego wygląda super- żadnych zbędnych prowadnic, minimum profili
zdjęcia w tak małej łazience jak moja nie da się zrobić bardziej szerokokątnego :-?

http://img404.imageshack.us/img404/4199/obraz002mo7.jpg
http://img404.imageshack.us/img404/6791/obraz031jf9.jpg

anasan
05-11-2007, 19:22
SUUper to jeszcze o namiary gdzie ją kupiłaś poprosze:)

Monika $ Seba
06-11-2007, 20:57
Katowice sklep Dagma
kabina jest firmy Samo (włochy) nazwa Open Surf

anasan
06-11-2007, 22:16
Wielkie dzięki za namiary juz napisałam do nich ,mam tylko cicha nadzieję ze cena mnie nie przerazi :) !!! A może napiszesz mi ile zapłaciłaś za nią?:)

izat
06-11-2007, 23:48
taka kabinka Samo kosztuje ponad 5 tys
do brodzika jest fajny podest drewniany za jedyne ..............
nietypowe kabiny można złożyć z Huppe, rozmiar dowolny

anasan
07-11-2007, 00:06
Ale ceny jeszcze wyższe!!!!

Dottka
07-11-2007, 01:19
Sporo różnistych wymiarów brodzików ma np. Kaldewei. Niektóre firmy robią brodziki z konglomeratu czy innego tworzywa coriano-podobnego na wymiar (dość drogie z tego co pamiętam z własnych poszukiwań). Kabiny to już inna bajka, ale też znajdą się firmy które robią na wymiar. Jak ktoś ma nietypowe wymiary miejsca na kabinę i sporo kasy może mieć co mu się spodoba... Ja szukałam czegoś z minimalna ilością "fikuśników" i krzywizn, bo trzeba to potem jakoś utrzymać w czystości (przez jakiś czas użytkowałam "gościnnie" jakąś półokrągła kabinę ze szkła i akrylowy brodzik i to wystarczyło żeby się zniechęcić do takiego zestawu skutecznie), dlatego mam kabinę otwieraną uchylnie i prostokątną. Użytkuje ponad rok i jestem baardzo zadowolona z wyboru mimo, że było trochę drożej (brodzik plus kabina w sumie niecałe 4 tys.) . Grzyb sie nie wprowadził do zakamarków prowadnic, bo ich nie mam 8)

KiZ
07-11-2007, 10:04
Katowice sklep Dagma
kabina jest firmy Samo (włochy) nazwa Open Surf

W sanimexie jest teraz w promocji, ale nie pamiętam dokładnie ceny.

Ładne i niezbyt drogie duze, asymetryczne kabiny ma w ofercie Ronal.

Monika $ Seba
07-11-2007, 21:48
jak podałam cenę z Sanimexu to w Dagmie dali taką samą. kabina jest droga ale warta ceny- drewienko które jest opcjonalne kosztuje 1200 zł więc dużo , my z niego zrezygnowaliśmy, za to wzięliśmy brodzik, choć najpierw miał być z samych płytek. Brodziak jest bardzo "płytki" i elegancki. Dokładne ceny wysłałam na PW

Nasz Domek
03-01-2008, 12:38
kto z Was robił kabinę we własnym zakresie mam na myśli ściankę i drzwi ze szkła...marzy mi się niestandardowe rozwiązanie szkło z nadrukiem drzwi przesuwne wszystko na odcinku 120 cm...wiem że można kupić gotowe ścianka + ruchoma część na 120, ale jest jakiś standart wykonania , wymiaru, a za pozastandardowe wymiary liczą sobie krocie...jak rozwiązaliście sprawę szczelności...czy tylko silikon , czy są specjalne uszczelki...?

jacekp71
03-01-2008, 13:16
duzo pytan na raz ;-)

ale tak:
- robilem taka kabine,
- drzwi mam otwierane, a nie przesuwane,
- standardowe rozwiazania wystarczaja i nie ma co przeplacac za cos innego, rozmiarow drzwi i kabin jest tyle, ze cos dopasujesz, zwlaszcza ze scianki i tak murujesz pod wymiar,
- uszczelnienie - zestaw uszczelek od producenta w komplecie plus silikon,

Nasz Domek
03-01-2008, 13:33
no tak ale ja już mam wymurowane..i chcę na pewno niestandardową wysokość....tak na 220 cm bo mi tak pasuje do koncepcji że nie wspomnę że chce zamawiać szkło z nadrukiem..a to już inna baśń tylko mnie interesuje czy można np kupić same uszczelki systemowe i czy będą pasować...czy to się sprawdza w użtkowaniu...pytanie wybitnie do osób które nie kupowały gotowych a same robiły przeszklenia w kabinach

markdottir
03-01-2008, 15:18
my będziemy sami robić, jak odzyskamy płynność finansową. dam znac jak poszło ;o)

pleg
03-01-2008, 16:26
kto z Was robił kabinę we własnym zakresie mam na myśli ściankę i drzwi ze szkła..

Sam tak chcę zrobić, ale raczej zastosować gotowe rozwiązania, czyli standardowe drzwi szklane i jakiś zestaw płytek zamiasta brodzika np. gotowy:

http://www.cerkolor.com.pl/index.php?ms=8&id=285

http://www.cerkolor.com.pl/data/uploadedimages/20070603164312.jpg

Ciekaw jestem, czy ktoś z forumowiczów już skorzystał z takiego rozwiązania

iwokur
04-01-2008, 09:55
A czy wam rónież wydobywa się niperzyjemny zapach z prysznica?

joan
04-01-2008, 11:28
ale skąd?
jeśli z kratki - załatwiam zalewając od czasu do czasu domestosem...poza tym mam poprowadzoną wentylację od kanalizacji...

jacekp71
04-01-2008, 13:31
no tak ale ja już mam wymurowane..i chcę na pewno niestandardową wysokość....tak na 220 cm bo mi tak pasuje do koncepcji że nie wspomnę że chce zamawiać szkło z nadrukiem..a to już inna baśń tylko mnie interesuje czy można np kupić same uszczelki systemowe i czy będą pasować...czy to się sprawdza w użtkowaniu...pytanie wybitnie do osób które nie kupowały gotowych a same robiły przeszklenia w kabinach

fajny pomysl, pewnie da oryginalny efekt,
ale wg mnie koszt przewyzszy uzytecznosc i efekt sam w sobie.

ale, kto co lubi ;-)
zycze powodzenia ;-)

SZEFLERA
06-01-2008, 16:51
Anno, czy w końcu kupiłaś tę kabinę health jednoskrzydłową? Zastanawiamy się nad zakupem dokładnie tego samego modelu i bylibyśmy wdzięczni za opinię kogoś, kto już z niej korzysta.

SZEFLERA
06-01-2008, 17:06
Szukamy osób, które posiadają kabiny rozprowadzane przez firmę Omnires - a dokładniej interesują nas modele Health oraz Appollo

Anna Broc
06-01-2008, 17:32
Nie, wolałam nie ryzykowac a nikt nie umiał mi jednoznacznie powiedziec czy bedzie ona pasowac do mojego cersanitowskiego brodzika wiec kupiłam kabinę też cersanitu, jeszcze stoi nierozpakowana i czeka na mojego fachowca ( ma zacząc kończe nie u mnie wszelkich robót po 10 )
W ogóle błedem jest kupowanie osobno brodzik a osobno kabinę, teraz większośc firm proponuje to w zestawach. U mnie wyszło jak wyszło bo na samym początku chciałam miec bez brodzika a tylko spływ w posadzce i zasłonę. Okazało sie nie można wyrobic odpowiedniego spadku wiec przystałam na brodzik ale chciałam z zasłonka, bo mam uczucie że w kabinie nawet 90cm jest mi za ciasno. Jednak kabina wygląda lepiej niż zasłonka i względy estetyczne wzięły górę.

SZEFLERA
06-01-2008, 20:38
Ok, dzięki za odpowiedź.

Irma
15-01-2008, 12:01
http://darkokk.webd.pl/Inne/Kabiny/Durasan/havana.jpg
czy ktos moze kupował coś takiego na allegro? jaks ie sprawuje?
jest podejrzanie tania, ale wygląda ok. zastanawiam sie, czy jej nie kupić.

jabko
15-01-2008, 12:11
Wygląda na straszny bezmarkowy chiński produkt.

Jak chcesz taniego chińczyka to lepiej poszukaj coś z półmarkowych czyli firmowanych przez polskie firmy.
Takie kabyny to ATRIUM, GEMY i SSWW

Te firmy mają przynajmniej swoje strony i chwalą się swoją marką.
A o całkiem niezłej jakości Atriuma i Gemy w stos do niskiej ceny można znaleść cos w sieci

SAVAGE7
15-01-2008, 12:35
potwierdzam. mam gemy i jestem b. zadowolony.

Irma
15-01-2008, 12:51
dzieki, no wlasnie tez tak myslalam, ze to badziew, chyba juz mi odbija ze strachu, ze sie w budzecie nie wyrobie...

słaby
06-02-2008, 11:41
Zwracam się z prośbą o opinię na temat kabiny prysznicowej .
Ze względu na ograniczoną ilość gotówki jaką dysponuję , na zakup kabiny chcę przeznaczyć od 1500-2000 zł.
Sprzedawca w salonie polecił mi kabinę prysznicową firmy POOLSPA o nazwie City Rondo ( jeśli się nie mylę )
Chciałbym prosić o opinię na temat tej kabiny lub innych w tym przedziale cenowym

jacekp71
07-02-2008, 20:57
polecam NIVEN z Koła,
prosta i nowoczesna, posiada powloke REFLEX,
ale szukaj w internecie, ceny w detalu przewyzsza twoj budzet.
ja kupowalem na allegro - kilkaset pln taniej niz w sklapach.

zebra
07-02-2008, 21:02
niven to mój faworyt;)
fantastyczna jest:)

jacekp - montowałeś ją z brodzikiem? i jaką masz? kwadratową czy półokrągłą?
i mam prośbę - pokaż łazienkę;)

jacekp71
07-02-2008, 21:35
zebra, ja nie mam kabiny NIVEN ;-)
myslalem o jej zakupie, ale koniec z koncem mamy murowane scianki kabiny prysznicowej wiec wstawilismy drzwi prysznicowe NIVEN.

GGGosik
07-02-2008, 21:40
Ja też mam kupionego Nievena, ale jeszcze nie jest zamontowana :)

GGGosik
07-02-2008, 21:41
Sorki, Niven :)

zebra
07-02-2008, 21:43
jacek :)
GGGosik kainę masz czy drzwi do wnęki?
:)

jacekp71
07-02-2008, 22:04
Ja też mam kupionego Nievena, ale jeszcze nie jest zamontowana :)

podrzuć Słabemu cene i rozmiar ....

Annja
08-02-2008, 06:23
My również ze względów "oszczędnościowych" zakupiliśmy na allegro kabinę Alfa z brodzikiem Deante, półokrągła 80 cm. Z przesyłką wyszło niecałe 900 zł 8)
Wygląda fajnie, a czytałam już na forum pozytywne wypowiedzi użytkowników na jej temat.

słaby
08-02-2008, 10:26
Kabina NIVEN to nie ten przedział cenowy.
Myślę o czymś do 2000 z brodzikiem .
Co możecie mi jeszcze polecić ?

słaby
08-02-2008, 10:27
Kabina NIVEN to nie ten przedział cenowy.
Myślę o czymś do 2000 z brodzikiem .
Co możecie mi jeszcze polecić ?

hela32
08-02-2008, 10:31
Kabina NIVEN to nie ten przedział cenowy.
Myślę o czymś do 2000 z brodzikiem .
Co możecie mi jeszcze polecić ?

Ja wczoraj zakupiłam kabinę firmy radaway Afrodyta cena z brodzikiem i syfonem 2368. Wykonanie jest super. Czeka na montaż.

dianap
08-02-2008, 10:39
ja mam koło akcent plus , tez jeszcze nie zamontowana :( brodzik tez akcent :) na niven chorowałam dłuższy czas ale cena ufff

GGGosik
09-02-2008, 15:44
Niven 90 cm lewe kosztowały mnie 1.405,- zł

GGGosik
09-02-2008, 15:51
Jak widzicie zachowałam się niezbyt przytomnie :)
Wybaczcie... jestem skołowana tym mieszkaniem i bieganiem....
Jak widzicie podałam cenę drzwi wnękowych.... bo ja mam zabudowany
prysznic, zrobioną wnękę i z Nivena mam tylko drzwi... Sorki....
GGGosik

pleg
22-02-2008, 23:25
Witam
Troche ale troche mi sie zmienia koncepcja, co prysznica okazuje sie, że zabraknie mi miejsca na duze otwierane drzwi.
W tej sytuacji najlepsza bylyby drzwi skladane w harmonijke, alebo jak w ikarusach.
Ktoś spotkal sie z takim rozwiazaniem?

raffran
22-02-2008, 23:41
Kabina prysznicowa inaczej?
U nas wcale nie bedzie drzwi do kabiny i brodzika tez nie bedzie,ot taka (nie)zwykla bedzie kabina.

el-ka
23-02-2008, 00:24
Antykabina ? :lol: :wink:

dżordż5
23-02-2008, 08:00
W tej sytuacji najlepsza bylyby drzwi skladane w harmonijke,

Ponoć najgorsze, co może być. Ci, co mają na ogół przeklinają. Doczyścić takie drzwi we wszystkich harmonijkowych zakamarkach to prawie niewykonalne. Nie polecam takiego rozwiązania.

Bełatka
23-02-2008, 18:12
stuk i SAVAGE7 , dalej jesteście zadowoleni z tej kabiny ?
Mężowi się jakaś chińska kabina spodobała i stwierdził - po co przepłacać.

raffran
23-02-2008, 21:21
Antykabina ? :lol: :wink:

Kabina,czy antykabina,zwal jak zwal.
Wszystko zalezy od rozplanowania lazienki.Spoko beda mogly korzystac dwie osoby z lazienki,nieogladajc sie nawzajem.
No fakt,w niektorych przypadkach to moze byc minus takiego rozwiazania :lol: :wink:

carringtontomas
23-02-2008, 21:38
Witam
Troche ale troche mi sie zmienia koncepcja, co prysznica okazuje sie, że zabraknie mi miejsca na duze otwierane drzwi.
W tej sytuacji najlepsza bylyby drzwi skladane w harmonijke, alebo jak w ikarusach.
Ktoś spotkal sie z takim rozwiazaniem?

Proponuję drzwi z przesuniętą osią obrotu, wtedy mając kabinę np 90cm skrzydło ma 60cm - takie rozwiązanie zastosował np KOłO w swoich kabinach NIVEN - właśnie ostatnio zapodałem jedną z nich.
poniżej link:

http://kolo.com.pl/kolo/kabiny/kabiny_niven/kabiny_prysznicowe_kabiny_niven_25439.html

ashen
24-02-2008, 00:24
szkoda tylko że serwis Koło reaguje na reklamacje 2 miesiące - uszczelka właśnie w kabinie NIVEN

pleg
24-02-2008, 01:22
Zdecydowałem się na drzwi skladane na pół w środku kabiny, inne przy moim rozstawie łazienki nie wchodziły w rachubę.
Dzięki za podpowiedzi :)

MarcinG22
24-02-2008, 17:14
Witam

Wysyłałem pare zdjec kabin ktore montowałem moze to pomoze

Mam jeszcze inne zdjecia

http://forum.muratordom.pl/prysznic-na-poddaszu-pod-skosem-pomysly-i-wykonanie,t107788.htm

asiulka
27-02-2008, 23:47
czy ciężko samodzielnie zamontować szklane drzwi do kabiny, czy powinien robić to fachowiec jednak? myslę ,zeby odłożyć to w czasie ze względu na koszty

markdottir
28-02-2008, 11:19
czy ciężko samodzielnie zamontować szklane drzwi do kabiny, czy powinien robić to fachowiec jednak? myslę ,zeby odłożyć to w czasie ze względu na koszty
my mam plan zrobić to samodzielnie. jak uzbieramy na drzwi to damy znac jak poszło ;o)

MarcinG22
28-02-2008, 13:22
Powiem tyle ze mozna ale to moja praca wiec nie bede sobie szkodził
Drzwi juz wysyłałem na cały kraj
Pozdrawiam

Natalia Stanko
03-03-2008, 07:30
Jestem na etapie wyboru kabiny i najbardziej podobają mi się kabiny , które mają przezroczystą tafle szkła. Obawiam sie jednak, ze będzie ona wymagała wiele zachodu - przy naszej twardej wodzie. Czy naprawdę?
Proszę o rade użytkujących takie kabiny - przez jakiś czas. Jak często trzeba szorować szyby? Chyba nie po każdej kąpieli?.. :roll:

mikita
03-03-2008, 11:47
Ja mam taką kabinę, pielęgnacja polega na tym, że po każdym prysznicu zbieramy resztki wody taką gumową ściągaczką (nie wiem jak się to fachowo nazywa). Nie robimy tego jakoś super dokładnie, i miejscami widać zaschnięte krople, ale tragedii nie ma. Raz w tygodniu robię gruntowniejsze mycie już jakimś środkiem do kabin prysznicowych. Chodzi mi tu głównie o osad z mydła i żelu pod prysznic. Nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe, ale fakt, sprzątanie wymaga większej dokładności niż w przypadku nieprzezroczystych kabin (taką też czyściłam dokładnie co tydzień, ale jak gdzieś "mniej dokładnie" doczyściłam, to nie było tego widać :) )

KiZ
03-03-2008, 12:56
Ja mam taką kabinę, pielęgnacja polega na tym, że po każdym prysznicu zbieramy resztki wody taką gumową ściągaczką (nie wiem jak się to fachowo nazywa). Nie robimy tego jakoś super dokładnie, i miejscami widać zaschnięte krople, ale tragedii nie ma. Raz w tygodniu robię gruntowniejsze mycie już jakimś środkiem do kabin prysznicowych. Chodzi mi tu głównie o osad z mydła i żelu pod prysznic. Nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe, ale fakt, sprzątanie wymaga większej dokładności niż w przypadku nieprzezroczystych kabin (taką też czyściłam dokładnie co tydzień, ale jak gdzieś "mniej dokładnie" doczyściłam, to nie było tego widać :) )

j.w.

krzysztofh
03-03-2008, 13:19
Ja też tak robię po każdej kąpieli jak przedmówcy, ale pod ręka mam też gąbkę mocno chłonącą wodę, taką w kolorze irchy i ta gąbka poprawiam po ściągaczce, tak że kabina po umyciu jest czysta. Zajmuje mi to 3 min. i dzięki temu nie ma kłopotu z jej czyszczeniem. Po dwóch latach (prawie) wygląda jak by ją dopiero co zamontował.

ms.
03-03-2008, 13:55
Po każdej kąpieli - wtedy naprawdę nie zajmie dużo czasu.

Natalia Stanko
03-03-2008, 17:22
No nie, ja po kąpieli lubię poleżeć - a tu muszę ze ścierą latać, w dodatku pilnować kiedy syn i mąż się wykąpie - chyba zrezygnuję - choć te kabiny są przepiękne. Aquaform za dodatkową opłatą robi szkło antyk - takie pęłzajace łezki.

dzieki za odzew natalia

krzysztofh
03-03-2008, 20:10
Jak się kąpie kilka osób to jasne że po ostatniej się wyciera. Kabina jak pozostaje mokra przez pół godziny nic się nie stanie.

jacekp71
03-03-2008, 21:06
jak zawsze, jest cos za cos ....
o ladne rzeczy trzeba dbać, inaczej nie beda ładne ;-)

wiem tylko, ze gdybym mial rezygnowac z czegos, bo jest czasem niepraktyczne, nie mai lbym polowy rzeczy w domu .... za to duzzzzzo wolnego czasu w ponurych wnetrzach ;-)

zielonooka
03-03-2008, 21:54
Ja mam taką kabinę, pielęgnacja polega na tym, że po każdym prysznicu zbieramy resztki wody taką gumową ściągaczką (nie wiem jak się to fachowo nazywa). Nie robimy tego jakoś super dokładnie, i miejscami widać zaschnięte krople, ale tragedii nie ma. Raz w tygodniu robię gruntowniejsze mycie już jakimś środkiem do kabin prysznicowych. )

mam taka kabine i potwierdzam - gumowa "rączka" (podobna do takiej jaka uzywam do szyb samochodu) niezbedna po kazdym (!@!!) myciu
inaczej - wyglada to niestety ohydnie! (jakby ktos glutami na te szybe pluł)
:roll: :evil: :roll:
nie jest to jakos b. uciazliwe czy pracochłonne ale sam fakt ze MUSZE to zrobic - mnie wkurza :/

EZS
03-03-2008, 23:45
dziwne. nic nie zbieram, nie ścieram, nic nie zasycha, nic nie widać :roll: to znaczy widać, jest przezroczysto... mam mało twardą wodę ? to skąd osad w czajniku. Może szyby jakieś tegez...??? Sama nie wiem, ale dotychczas nie wpadłam na pomysł latania ze ścierą, bo nie było powodu...

jaszczurka
04-03-2008, 09:42
dziwne. nic nie zbieram, nie ścieram, nic nie zasycha, nic nie widać :roll: to znaczy widać, jest przezroczysto... mam mało twardą wodę ? to skąd osad w czajniku. Może szyby jakieś tegez...??? Sama nie wiem, ale dotychczas nie wpadłam na pomysł latania ze ścierą, bo nie było powodu...

Niektore szyby sa pokryte jakąś warstwą po ktorej woda ścieka, ale cena wysoka... ja mam 2prysznice jeden z szyba przejrzysta drugi suwane i jakies tam wzorki,nie musze mowic ktory wyglada efektowniej, i tak jak pozostali pod reka mam sciagaczke do wody.Raz w tyg a moze i nie czyszcze gabeczka z plynem do szyb-3min i po wszystkim, bardziej sie martwie oknami w salonie heheh

mikita
04-03-2008, 09:53
Ja też mam kabinę z powłoką refleks, ale jak nie wyczyszczę po kąpieli to ślady kropli zostają.

JANINKI-AMORKI82
04-03-2008, 09:57
Ja mam taką kabinę, pielęgnacja polega na tym, że po każdym prysznicu zbieramy resztki wody taką gumową ściągaczką (nie wiem jak się to fachowo nazywa). Nie robimy tego jakoś super dokładnie, i miejscami widać zaschnięte krople, ale tragedii nie ma. Raz w tygodniu robię gruntowniejsze mycie już jakimś środkiem do kabin prysznicowych. Chodzi mi tu głównie o osad z mydła i żelu pod prysznic. Nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe, ale fakt, sprzątanie wymaga większej dokładności niż w przypadku nieprzezroczystych kabin (taką też czyściłam dokładnie co tydzień, ale jak gdzieś "mniej dokładnie" doczyściłam, to nie było tego widać :) )

j.w.

niestety - u rodziny jest to samo, pod prysznicem wisi ściągaczka do wody i po kąpieli heja!! dla mnie to masakra bo jak skończyłam ściągać tą wodę to już byłam cała spocona i mogłam sie znowu kąpać :-?

Gluś
04-03-2008, 10:04
Ja też mam kabinę z powłoką refleks, ale jak nie wyczyszczę po kąpieli to ślady kropli zostają. też mam. Powłokę refleks to można se do ..... wsadzić. Przy twardej wodzie żadne powłoki nie pomogą. Następnym razem zasłonka z ceratki , którą sobie będę do śmieci wywalać.

mikita
04-03-2008, 10:46
Podziwiam Was za zaparcie z jakim czyścicie tą ściągaczką:) 3 minuty... tak, że można się było można znowu kąpać:) Mnie i mojemu mężowi zajmuje to niespełna pół minuty:)

jaszczurka
04-03-2008, 13:38
Podziwiam Was za zaparcie z jakim czyścicie tą ściągaczką:) 3 minuty... tak, że można się było można znowu kąpać:) Mnie i mojemu mężowi zajmuje to niespełna pół minuty:)

3min to czyszcze raz tyg uzywając detergentów, a tak to 3 ruchy z gory na dół

zielonooka
04-03-2008, 16:36
Podziwiam Was za zaparcie z jakim czyścicie tą ściągaczką:) 3 minuty... tak, że można się było można znowu kąpać:) Mnie i mojemu mężowi zajmuje to niespełna pół minuty:)

mi to zajmuje tez ok tyle czasu - ale wkurza m nie sam fakt ze musze to zrobic i myslec o tym a jak nie zrobie to wchodzac do lazienki "obrywam po oczach" tyymi glutami :-?

ps. na pewno zalezy to tez od wody - ja nie wiem jaka mam ale z pewnoscia glutogenną :)

julienx
04-03-2008, 22:05
Sciągaczka załatwia problem... Polecam

mekeke
05-03-2008, 04:53
kiedys rozmawialem z pracownikiem pewnego marketu i dowiedzialem sie ze dobrym sposobem jest stosowanie preparatu Anticalc firmy ravak...podobno zapobiega powstawaniu tych brzydkich plam po wodzie...

anblue
06-03-2008, 13:06
witam,
bardzo proszę o poradę - z małego pomieszczenia 150 x 90 cm chcę zrobić łazienkę, no i stąd mój pomysł aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń tzn. potraktować to wnętrze jako całą kabinę. Z brodzika 120 x 90 stworzyć podłogę, w pozostałych 30 cm na ścianie zamontoważ małą umywalkę i muszlę.
Tylko nie wiem jak zaimpregnować(?) ściany od strony brodzika - nie chcę kafli, tylko jakieś inne tańsze rozwiązanie...Czy nadają się np. płyty PCV? jaki to mógłby być materiał? Szyby uszczelniane silikonem? Z góry dzięki :D za wszystkie podpowiedzi!!! :D

AXENTY
07-03-2008, 11:35
Bez względu na rodzaj pokrycia końcowego ścian i posadzki, należy je uszczelnić. Można to zrobić za pomocą płynnej folii i taśmy uszczelniającej do narożników. Na tak przygotowaną ścianę można nałożyć np. tynk cem-wap, i pomalować farbą silikonową. Na posadzkę można wylać wylewkę cienkowarstwową i zaimpregnować jakimś środkiem hydrofobizującym.

carringtontomas
07-03-2008, 13:06
witam,
bardzo proszę o poradę - z małego pomieszczenia 150 x 90 cm chcę zrobić łazienkę, no i stąd mój pomysł aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń tzn. potraktować to wnętrze jako całą kabinę. Z brodzika 120 x 90 stworzyć podłogę, w pozostałych 30 cm na ścianie zamontoważ małą umywalkę i muszlę.
Tylko nie wiem jak zaimpregnować(?) ściany od strony brodzika - nie chcę kafli, tylko jakieś inne tańsze rozwiązanie...Czy nadają się np. płyty PCV? jaki to mógłby być materiał? Szyby uszczelniane silikonem? Z góry dzięki :D za wszystkie podpowiedzi!!! :D

A gdzie chcesz zamontować tą muszlę??
Jełsi dobrze rozumiem, to pomieszczenie jest wąskie a długie - będziesz pod prysznic wchodzić skacząc przez muszlę?
Dla własnego komfortu zrezygnowałbym z tego i dał tam np kosz na bieliznę lub na ręczniki.

carringtontomas
07-03-2008, 13:07
I jeszcze jedno - w takich małych pomieszczeniach trzeba pamiętać o wentylacji, tymbardziej, ze ma tam być prysznic - inaczej grzyby po pół roku pewne.

d5620s
07-03-2008, 17:28
kurczę, trochę mało. Rozwiązanie które proponujesz jest do zrobienia w kwadracie 150/150 ale przy 90...nie da rady:(

anblue
07-03-2008, 23:50
hej,

niestety jest tylko tyle powierzchni do wygospodarowania w kuchnio-przedpokoju na poddaszu, tzn.120x150...i jakoś w tym się muszę zmieścić...
muszla ma być podwieszana, umywalka na tej samej ścianie - obydwie naprzeciw brodzika, na stronie tej 30-to centymetrowej powierzchni + pompa odprowadzająca ścieki SFA, oczywiście brodzik jako podłoga.
Inspiracją :wink: jest gotowa kabina tego typu specjalnie na małą powierzchnię - trzyfunkcyjna: tzn. prysznic, umywalka, wc, widziałam takie w necie, robią je we Francji, montuje się je b. szybko

http://www.altor-industrie.fr/altor/cabine_douche/en/statique/batiment/logement.php

http://www.calypseau.fr/collectivites_compact.html

nawet pisałam do nich, ale to 1.duży koszt, 2.nie ma przedstawiciela w Polsce,tzn jest, ale nieobecny więc chcę cos podobnego sama zrobić...
Nie mam innej możliwości...Dlatego też myślałam nie o kaflach, bo na tak małą powierzchnię to tak sobie to będzie wygladać, tylko ściany takie jak w kabinie...Myślałam o PCV, ale nie wiem, jak to się sprawdza w takich warunkach, znalazłam też coś takiego jak płyty-laminaty GLASBORD

http://www.sarana.com.pl/laminat_glasbord.html

ale nie wiem, czy to dobry pomysł?
Wentylacja to na pewno będzie musiała być, to jasne - mam nieopodal komin.

No i wielke dzięki za zainteresowanie :D

el-ka
08-03-2008, 00:20
Nie wiem, czy kafle nie będą właśnie najtańszym i najlepszym rozwiązaniem. szkło na pewno jest znacznie droższe, nie wiem co do tych płyt. Są stosowane w przetwórstiwe mięsnym jako powierzchnie bezspoinowe (tam kafli nie wolno ze względu właśnie na fugi), ale biorąc pod uwagę parametry odporności chemicznej tych płyt mogą być dość drogie. Nie wiem też jak z estetyką w takiej toalecie - efekt pudełka plastikowego.
Z gotowych kabin korzystałam we Francji w Formule 1, ale zawsze były szersze i płytkie i kibelek byl obok.
Co do rozplanowania: według mnie kompletnie nie ma możliwości, aby na szerokości 90 cm zrobić na przeciwko kibelek i umywalkę. Najmniejszy sraczyk z osprzętem zajmie minimum 60 cm, siedząc oprzesz kolana o ścianę, a głową walniesz w tę umywalkę. Zauważ, że w najmniejszej podobnej kompaktowej kabinie z WC ONYX podwieszenie muszli i spłuczka są po drugiej stronie ściany, inaczej stelaż zmniejszy pomieszczenie o klkanaście cm. Jeśli u Ciebie byłoby możliwe przebicie na drugą stronę, to nie lepiej poszerzyć pomieszczenie?
Natomiast ewentualnie jest możliwe upchnięcie kibelka obok mniejszej kabiny własnie na tej szerokości 150 cm, trochę też wąsko, ale kabinka może być 80, na WC 70 z biedą starczy, chociaż łokcie przy sobie. Zasłonka zamiast stałej ścianki poprawi sytuację. Umywalka wtedy spokojnie na wejściu.

OK
08-03-2008, 00:35
A ja myślałam, że mam najmniejszą łazienkę na forum :o
Okazuje się, że ze mnie niezły obszarnik :wink: :lol:
Zajrzyj sobie do mojego mieszkanka (link w stopce) - na dole pierwszej stronki moja łazienka przed remontem i po zmianach. Właśnie cała w kaflach :lol:
Moja ma wymiar 155x175 plus ok. 0,5 m2 w drzwiach (mur grubości 50 cm).

Koniczynka
08-03-2008, 10:01
Gdzie szukać nietypowych drzwi do brodzika łazienkowego. Mamy pomysł na nietypową kabinę prysznicową,. Huppe daje ceny gigantyczne (10 tysięcy) może gdzie indziej?

jacekp71
09-03-2008, 00:34
a co jest wg ciebie "nietypowe" ?

Jola z Melisy
13-03-2008, 20:27
Czy ktoś ma może, albo wie coś o kabinach prysznicowych aseo? Bardzo proszę o opinie.

zbyszekmak
07-04-2008, 20:46
Szukam pomysłu na kabinę prysznicową mogę tylko wstawić okrągłą lub wycinek koła ,dlatego że chcemy ją dostawić do ściny,jeśli ktoś ma takową kabinę proszę wszystkich o radę bo sam nie jestem pewien jak to będzie wyglądał.

marpie
08-04-2008, 10:11
Witam

Mam problem z kabiną prysznicową. Otóż uszczelki przepuszczają wodę przy ścianie i na dole drzwi oraz na połączeniu między drzwiami i boczną ścianką. Załączam zdjęcia żeby było widać o co chodzi.
W każdym sklepie, w którym byłem mówią mi, że bez faktury na zakup nic nie pomogą, bo każda kabina ma własne uszczelki. A jak nie mam faktury to co?? A nie mam, bo kupiłem gotowy dom bez faktur na poszczególne rzeczy. Proszę o pomoc - co teraz robić? Aha - na zawiasach jest napisane ANZE. I to wszystko.
http://img507.imageshack.us/img507/9374/p1020418anm7.jpg

Depi
08-04-2008, 10:23
Poprosić sprzedawcę domu o naprawę?

M@riusz_Radom
08-04-2008, 10:40
A ten posika się ze śmiechu ...

Cpt_Q
08-04-2008, 10:58
A ten posika się ze śmiechu ...
ma blisko... :wink:

mynia_pynia
08-04-2008, 12:38
Nie wiem jak u ciebie, ale my mamy uszczelnione wszystkie połączenia między ścianą a kabiną silikonem bezbarwnym i nic nie przecieka.

Jest to bardzo łatwe do wykonania. Bierzesz taśmę malarską i przyklejasz do ściany i do kabiny w odległości około pół centymetra od rogów (w tym miejscu po obklejeniu wszystkiego wciskasz silikon) Uszczelniaj z każdej strony (od wewnątrz i od zewnątrz). Jak nałożysz silikon zakładasz rękawiczkę jednorazową, na palucha trochę wody z mydłem i dociskasz silikon (wygładzasz). To co się rozpaćka zostaje na taśmie malarskiej którą odklejasz zaraz po wygładzeniu - żeby sylikon nie związał i nie ciągnął się.

Dzięki taśmie malarskiej zostają ci piękne równe krawędzie i nie kuje w oczy.

Jak masz kolorowe fugi to możesz kupić kolorowy silikon - zależy od gustu.

W razie demontażu kabiny silikon łatwo usunąć ze ściany.

Cpt_Q
08-04-2008, 12:53
Nie wiem jak u ciebie, ale my mamy uszczelnione wszystkie połączenia między ścianą a kabiną silikonem bezbarwnym ....

Ja polecałbym silikon sanitarny, zawiera dodatki przeciwgrzybiczne i jest bardziej odporny na długotrwałe działanie wilgoci.

Depi
08-04-2008, 13:10
A ten posika się ze śmiechu ...

Jak w kupionym samochodzie coś przecieka, to się go reklamuje. Te same zasady chyba obowiązują także w przypadku domów. Jak coś, to do prawnika. Jak mu wymaruje pismo z wezwaniem do usunięcia wad rzeczy sprzedanej i zagrozi sądem, to może zrezygnuje z tego sikania.

Sama wada jest błaha, ale koszty procesu sądowego nie. Dlatego myślę, że powinien raczej przyjść i poprawić. Choćby tak, jak napisane powyżej.

kosmo77
08-04-2008, 13:22
Depi, Ty jesteś prawnikiem czy właśnie przyleciałeś z matplanety? Czy jak sprzedasz dom to będziesz później jeździł i świadczył serwis dożywotnio nowym właścicielom? Sorry, ale samochodów się nie kupuje na tę samą umowę co domów.

Depi
08-04-2008, 13:30
Skąd wiedziałeś? :lol: Jestem, jestem :d

Dożywotnio może nie, ale obowiązuję ogólne zasady choćby elemetarnej rękojmi za wady.

Jak się dom zawali dzięń po sprzedaży to co - pech?

kosmo77
08-04-2008, 13:39
Wiesz, jakoś się domyśliłem - nie wiem, szósty zmysł czy intuicja :) W każdym razie będę pamiętał aby domu nie sprzedawać prawnikowi (albo ewentualnie doliczę w tym przypadku koszty dożywotniej obsługi klienta do ceny, co powinno dać ten sam efekt).

PS jak się zawali to owszem, trzeba znaleźć winnych. Ale jak mi kran przecieka to do sądu raczej nie polecę.

Cpt_Q
08-04-2008, 13:42
Moim zdaniem prościej zasilikonować i zapomnieć.



...zagrozi sądem, to może zrezygnuje z tego sikania.

Sama wada jest błacha, ale koszty procesu sądowego nie.

A jeżeli sąd orzeknie, że nie ma w tym winy sprzedającego dom?

Prawnikiem jesteś, to chociaż zastosuj sprawdzanie ortografii w pisanych tekstach.

Depi
08-04-2008, 14:05
Moim zdaniem prościej zasilikonować i zapomnieć.



...zagrozi sądem, to może zrezygnuje z tego sikania.

Sama wada jest błacha, ale koszty procesu sądowego nie.

A jeżeli sąd orzeknie, że nie ma w tym winy sprzedającego dom?

Prawnikiem jesteś, to chociaż zastosuj sprawdzanie ortografii w pisanych tekstach.

Jak sąd tak orzeknie, to klops oczywiście. Ryzyko zawsze istnieje. Trzeba sprawdzić, czy wszystko zostało wykonane zgodnie ze sztuką.

Sprawdzanie mam włączone, ale po angielsku. Przez to podkresla mi wszystko poprawnie napisame, co trochę dezorientuje. Dzieĸi za zwrócenie uwagi.

jacekp71
08-04-2008, 22:11
W każdym sklepie, w którym byłem mówią mi, że bez faktury na zakup nic nie pomogą, bo każda kabina ma własne uszczelki.

?? :o :o
a jak niby mieliby zamiar polaczyc info z faktury z rodzajem uszczelki ?
byly sprzedane osobno ?

zielony_listek
09-04-2008, 13:57
a jak niby mieliby zamiar polaczyc info z faktury z rodzajem uszczelki ?
byly sprzedane osobno ?

Może chodzi o to, że na fakturze jest model kabiny?

A może by tak pozwać do sądu wszystkich producentów kabin? W końcu może sie trafi na tego właściwego :-) Albo jak się sprawa przedłuży, a myć się nie można (no bo jak bez uszczelki), to sędzia się wkurzy i osobiście uszczelni kabinę pro publico bono ?

Depi
09-04-2008, 14:54
Albo jak się sprawa przedłuży, a myć się nie można (no bo jak bez uszczelki), to sędzia się wkurzy i osobiście uszczelni kabinę pro publico bono ?

:lol:

d5620s
09-04-2008, 15:59
Skąd wiedziałeś? :lol: Jestem, jestem :d

Dożywotnio może nie, ale obowiązuję ogólne zasady choćby elemetarnej rękojmi za wady.


:) słabiutki z ciebie prawnik... czyli ile? dla ułatwienia dodam, ze kc to reguluje i k a z d y szanujący sie prawnik bez problemu rzuciłby terminem:)

Depi
09-04-2008, 16:34
Pytał się, czy dożywotnio, to piszę, że nie. Swoje uwagi, jak też ułatwienia, zachowaj dla siebie.

marpie
10-04-2008, 10:18
Nie wiem jak u ciebie, ale my mamy uszczelnione wszystkie połączenia między ścianą a kabiną silikonem bezbarwnym ....

Ja polecałbym silikon sanitarny, zawiera dodatki przeciwgrzybiczne i jest bardziej odporny na długotrwałe działanie wilgoci.

Witam

To raczej nie wchodzi w grę, bo przecieka w miejscach ruchomych - między drzwiami a ścianą z kafelkami oraz na połączeniu między drzwiami a drugą ścianką szklaną.

Silikon tam gdzie powinien być to jest.

MarcinG22
10-04-2008, 13:57
To proste należy zdjąć dolna uszczelkę i obejrzeć ją z profilu, potem narysować i wysłać do firmy od uszczelek i oni dobiorą.

zielony_listek
11-04-2008, 11:22
Skąd wiedziałeś? :lol: Jestem, jestem :d

Dożywotnio może nie, ale obowiązuję ogólne zasady choćby elemetarnej rękojmi za wady.


:) słabiutki z ciebie prawnik... czyli ile? dla ułatwienia dodam, ze kc to reguluje i k a z d y szanujący sie prawnik bez problemu rzuciłby terminem:)

No ale żaden szanujący się prawnik nie zrobiłby tego za darmo :-)

Depi
11-04-2008, 13:48
Hehe - tyż prowda ;)

mazena66
18-04-2008, 11:14
Tylko nie zamawiaj kabiny okrągłej z firmy KABI. J atakową zamówiłam w styczniu i do dnia dzisiejszego czekam na zrealizowanie zamówienia. Dawno bym zrezygnowała ale kupiliśmy i zampnowaliśmy już brodzik specjalny do tej kabiny a sama kabina miała być za dwa tygodnie. Nie wim jak to się skończy? Chyba podam ich do sądu kosnumenckiego.

dabell
18-04-2008, 13:07
Zaglądnij do mojego dziennika - mam kabinę HUPPE, półokrągłą.
Jest super, tylko koszt... :evil: .

Monika $ Seba
18-04-2008, 19:53
ja też mam półokrągłą firmy Samo- zdjęcia w dzienniku

Pyniol1
16-05-2008, 12:30
Witam
Czy ktoś orinetuje się gdie można kupić/zamówić kabinę prysznicową zamontowaną na prostej ścianie (coś takiego jak na zdjęciu) ?

http://foto3.m.onet.pl/_m/1d7ef8c4247c48911c657cbbe01fe2cf,5,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/273a259364209831d4ab3fc9f996d0e2,5,19,0.jpg

Pozdrawiam

fennel
16-05-2008, 13:33
Witam
Czy ktoś orinetuje się gdie można kupić/zamówić kabinę prysznicową zamontowaną na prostej ścianie (coś takiego jak na zdjęciu) ?

Moze pod tym linkiem cos znajdziesz http://www.kabinyprysznicowe.pl/kabiny.htm ?

tomek123
28-05-2008, 13:29
Kochani mam pytanie - czy ktoś spotkał się z kabinami Health JK2209 sprzedawanymi przez warszawską firmę Omnires.
Jest to produkt chiński montowany w Polsce (szkło ma grobosć 6 mm.) cena rozsądna sposób otwierania też mi leży. ALE CO TO JEST ZA WYNALZEK trudno mi powiedzieć.
:o :o Może ktoś miał z tym stycznosć????
Pozdrawiam Tomek123