PDA

Zobacz pełną wersję : KABINA PRYSZNICOWA - polecane modele, opinie, materiały, rozwiązania



Strony : [1] 2 3 4

Griszka
08-02-2003, 14:43
Aktualnie mam następujący problem:

Musze wybrać kabinę do prysznica - nie mogę zdecydować się czy kupić z drzwiczkami rozsuwanymi czy otwieranymi na zewnątrz?

Może ma ktoś jeden lub drugi typ i może podzielić się doświadczeniem (wady i zalety).

Nie chciałbym żałować w przyszłości wyboru.

Maco
08-02-2003, 14:51
My w przyszłym domu zamierzamy w trakcie robienia wylewek obniżyć miejsce pod prysznic o jakiś centymetr i ukształtować spadek do kratki (syfonu prysznicowego) tak, aby po położeniu terakoty był naturalny spadek do kratki. Nie będzie brodzika. Będa same drzwi "zamykające" część łazienki, która stanie się prysznicem.

KrzysiekMarusza
08-02-2003, 16:32
Ten patent z "samymi drzwiami" tez zamierzam wykorzystac - ale z czego
te drzwi ? Sa jakies firmy co takie drzwi oferuja ?

Krzysiek

Bartt
08-02-2003, 16:44
Mamy obecnie drzwi rozsuwane Saniplastu (drugie mieszkanie z rzędu), trzeci raz na pewno wybierzemy otwierane.
Nie ma do nich dostępu by to porządnie umyć i na łączeniach konstrukcji silikon cały czas porasta jakimś grzybkiem, króry wygląda jak brud, a skrobać go co kilka tygodni jest bez sensu

Luśka
08-02-2003, 18:02
Bardzo fajne są kabiny z drzwiami otwieranymi Huppe. Moze nie jest to najtańsza firma, ale i wykonanie i wygląd jest dla mnie bez zastrzeżeń. Mozna też poszaleć z szybami "antiplaque" - nie zatrzymującymi kropelek wody, ale to już kosztuje więcej, niż planuję wydać na kabinę. Z racji miejsca w łazienkach wybraliśmy typ 1002, 90cm x 90 cm z jednostronnie otwieranymi drzwiami. Cena tego szczęścia ~3100 zł.

Maco
08-02-2003, 18:57
Bartt,
spróbuj zastosować silikon sanitarny. Ma w sobie środek grzbobójczy. Ja też miałem te ochydne czarne kropy.... zmieniłem na sanitarny i na razie 2 miesiące idelanie piękna biel !

Maco
08-02-2003, 21:38
Właśnie przeglądałem pismo i było tam kilka stron www z artykułami sanitarnymi (m.in. kabinami):
http://www.artweger.at
http://www.duscholux.pl
http://www.herbec.gsk.pl
http://www.hueppe.com
http://www.kolo.com.pl
http://www.ravak.pl
http://www.sanplast.com.pl

Bartt
08-02-2003, 21:42
Maco mam sanitarny :smile:, oprócz tego, że czasem porasta grzybkiem, to pod wpływem naszej wody zabarwia się na łososiowo :grin:, ale daje się doczyścić

Luna_tyk
08-02-2003, 21:57
W łazience zrobiliśmy dużą kabinę - 1,4x1,0 m, ścianki wymurowane z pustaków szklanych (czeskich - tanio w Castoramie). Drzwi Sanplastu szer. 80 cm otwierane, a nie rozsuwane.
To był wybór celowy, i nie żałuję. Pomimo pozornej szerokości w drzwiach rozsuwanych nigdy nie dostaniesz takiego przejścia - 80 cm. Ustawiczne bytowanie w hotelach z ich kabinkami wydusiło na mnie decyzję o należytym (czytaj - przestronnym) rozwiązaniem miejsca do kąpieli.
Pozdrowienia

Maco
08-02-2003, 22:33
Bartt,
to chyba masz rzeczywiście jakąś starsznie "mocną" wodę !

Bartt
08-02-2003, 22:55
Tak, mieszkam na mini osiedlu z włąsną kotłownią. Silikon różowieje też sąsiadom, więc coś w tym jest :grin:
BTW dziś widziałem wanienkę z hydromasażem za jedyne 29000zł :grin::grin::grin: i to bez hostessy, która ją reklamowałe :wink:
A ja wczoraj wmawiałem sprzedawcy od vissmana, że 10kzł za całą kotłownię to krwiopijstwo :lol:

pik33
08-02-2003, 23:01
29k za wanienkę?? Była chociaż ze złota??

jeezuuu....... :cry:

23-11-2003, 11:52
Polecam budującym zrobienie kabiny z luksferów zamiast typowej kabiny prysznicowej. Postawiłam taką u siebie i jest super. Koniec łazienki przegrodziłam ścianką 1000x2000, dołożyłam wymurowany próg. Duuużo miejsca i bardzo dekoracyjnie. Myślę że też taniej niż zakup porządnej kabiny.

skorpionka
23-11-2003, 12:36
Kabina fajna rzecz,tylko utrzymac ja w nienagannej czystosci to praca nie do pozazdroszczenia,dlatego ja tez jestem zwolenniczka kabin wymurowanych z glazury czy luxferow.

bilbo
28-11-2003, 22:04
A jak z czyszczeniem takich luksfer? Nie bardzo sobie to wyobrażam, czy wycieracie za każdym razem do sucha? A może nie ma takiej potrzeby?
Justa

Agnieszka G.
28-11-2003, 23:53
Bilbo, a czy wycirerałabyś za każdym razem płytki po wzięciu prysznica?
Ściana z luksferów to po prostu ściana.
Jestem jak najbardziej za!

bilbo
29-11-2003, 00:52
Na płytkach zwykle nie widać zachlapań! Widziałam, niestety zacieki na luksferach i wygladało to nieciekawie. Nie wiem tylko co było przyczyną, być może kiepski gatunek.
Justa

Marbo
29-11-2003, 20:54
U mnie w obu łazienkach "wyszły" wnęki prysznicowe i są w kafelkach. .

30-11-2003, 14:50
Myślę że łatwiej czyścic szkło luksferów niż plastik kabin prysznicowych. Z mojego prysznica jeszcze nie korzystam, więc nie wiem czy tak jest na pewno. Jednego jestem pewna że ta ścianka dużo bardziej mi się podoba z wyglądu i wygody w korzystaniu ze względu na ilość miejsca i brak drzwi. Jak ktoś ma klaustrofobię to będzie się tam lepiej czuł.

Józia S.
08-01-2004, 12:01
verunia, wysoki masz ten próg do kabiny? kafelki? czy kabiny z luksferów mają drzwi? jak jest rozwiązany spływ wody?

Jolka
08-01-2004, 14:41
Ja też będę miała taki prysznic. Długo zastanawiałam się nad tym rozwiązaniem, kwestia odpływu, całej obudowy z kafelków itp. W końcu znalazłam brodzik "Koła" o wymiarach 80x120 i problem został rozwiązany. Łazienka ma 140 szerokości, dojdzie półeczka 20 cm i będzie super. Tylko drzwi do takiej kabiny b. drogie ok. 1000 zł.

slaw
08-01-2004, 19:05
Mnie się całkiem podobało takie rozwiązanie prysznica jak na fotkach. Wydłużyłbym jedynie ściankę odgradzającą prysznic od reszty łazienki, bo przy tak krótkiej woda się trochę rozpryskiwała po całym pomieszczeniu, ale nie było to uciążliwe. [foto - mały pensjonat w Łebie]

http://slaw.kosnet.pl/przysznic/kabina1.jpg

http://slaw.kosnet.pl/przysznic/kabina2.jpg

23-01-2004, 15:39
Ja również mam ścianę z luksferów tzn. nie jest to kabina prysznicowa, ale obudowana z ścianek wanna. Tak więc biorąc prysznic robię to w wannie i nie chlapię przy okazji całej łazienki. W praktyce utrzymanie luksfer nie jest najprostsze- jak wszystko zresztą. Jednak dobre mleczko do czyszczenie (najlepsze do kuchenek ze stali nierdzewnej-ale nie pamiętam nazwy) załatwia brzydkie ślady po wodzie, które najbardziej widoczne są od wewnątrz . Na pewno nie czyszczę codziennie. Myślę, że o wiele łatwiejsze są w utrzymanie niż kabina prysznicowa z platstyki. Jak wcześniej takową miałam nie mogłam jej niczym doczyścić. W nowym donku będę miała kabinę z dwóch stron kafle a z jednej luksfery.

25-01-2004, 13:40
Korzystam już z mojej kabinyi moge powiedzieć że pomysł się sprawdził. Próg ma wysokość 10 cm, spadki do kratki ok 2%. Przy większych lepiej będzie spływać woda, u mnie chwile to trwa, ale jest O.K.

izat
28-01-2004, 21:05
A ja jestem zdecydowanie za szklaną kabiną prysznicową. Dwie tafle szkła raz w miesiącu przecieram specjalnym środkiem Ravaka i nie mam problemu z zaciekami. Nie bardzo moge sobie wyobrazić czyszczenie matowych, bo tylko takie mi się podobają, stawiających opór luksfer. Poza tym te fugi, spoiny a w nich gromadzący się kamień.
Pustaki szklane przywołują mi komunistyczne wspomnienia z łazienek dzielonych od WC. Może to nie ten sam asortyment, teraz wybór luksfer jest ogromny, ale mimo wszystko- nie.
Poza tym wydaje mi się, że luksfery szybko by mi się znudziły.

GregGreg
23-02-2004, 10:46
Jak kładliście luksfery. Stosowaliście zbrojenie w fugach???

ara
23-02-2004, 10:55
A ja jestem zdecydowanie za szklaną kabiną prysznicową. Dwie tafle szkła raz w miesiącu przecieram specjalnym środkiem Ravaka i nie mam problemu z zaciekami. Nie bardzo moge sobie wyobrazić czyszczenie matowych, bo tylko takie mi się podobają, stawiających opór luksfer. Poza tym te fugi, spoiny a w nich gromadzący się kamień.
Pustaki szklane przywołują mi komunistyczne wspomnienia z łazienek dzielonych od WC. Może to nie ten sam asortyment, teraz wybór luksfer jest ogromny, ale mimo wszystko- nie.
Poza tym wydaje mi się, że luksfery szybko by mi się znudziły.

LUKSFERY - też nie dla mnie. Nie są ładne.Kojarzą mi się z przelotną na nie modą.
Szukam rozwiązań bardziej uniwersalnych i delikatniejszych...

magero
23-02-2004, 12:38
no dobrze, tez chcemy wybudować prysznic jak na zdjęciu wyżej, ale mamy problem z drzwiami do prysznica, bo bez drzwi to chyba będzie się za bardzo chlapać :))

Robiliście na zamówienie te drzwi, czy jakoś kombinowaliście z kabin?
Wczoraj oglądalam katalogi i najtańsze są po .... 3 tys. :cry:
Inne są, ale mają prowadnice, co mija się z celem. Najlepiej byłoby przymocować do ścianek wybudowanych ale takich nie widziałam.
Może macie jakieś pomysły?
m.

TK
23-02-2004, 16:09
magero, kupowalem same drzwi do prysznica, gdyz mam po prostu scianke kartonowo-gipsowa oblozona kafelkami

drzwi szklane ravaka kosztowaly bodajze 1200 czy 1300 pln
kabiny, ktore dobrze wygladaja, kosztowaly majatek, np 4 tys :( stad ta scianka

Bimba
23-02-2004, 16:36
Kupilismy z mężem bardzo ładną ( na mój gust ) kabinę szklaną , otwieraną wloskiej firmy Italprod za 1100 zł oraz drzwi do prysznica tej samej firmy równiez otwierane ( bez rolek , na zawiasach) za 500 zł. Polecam

deha
24-02-2004, 00:38
no dobrze, tez chcemy wybudować prysznic jak na zdjęciu wyżej, ale mamy problem z drzwiami do prysznica, bo bez drzwi to chyba będzie się za bardzo chlapać :))

Robiliście na zamówienie te drzwi, czy jakoś kombinowaliście z kabin?
Wczoraj oglądalam katalogi i najtańsze są po .... 3 tys. :cry:
Inne są, ale mają prowadnice, co mija się z celem. Najlepiej byłoby przymocować do ścianek wybudowanych ale takich nie widziałam.
Może macie jakieś pomysły?
m.
Witam
Nazwy firmy nie pamiętam, ale już prawie się zdecydowaliśmy na drzwi do prysznica montowane do wymurowanych ścian bez prowadnic tylko na zawiasach z ładnym szkłem. Oglądałem w katalogu w firmie Genbud przy ul Nowowarszawskiej (za Węglówką).

24-02-2004, 08:18
Dzięki bardzo, od razu mi się humor poprawił. :lol:

m.

jerrystp
24-02-2004, 09:56
Witam
Mam pytanie, jak wykańczacie tę ściankę z pustaków szklanych od czoła, płytki szklane po 50zł za sztukę nie wchodzą w rachubę.
Pozdrawiam
Jerry

Karolf
24-02-2004, 15:52
jerry,
znalazłem na Bartyckiej płytki szklane w różnych kolorach, lustrzane, błyszczące lub matowe po kilka zł za sztukę (chyba coś ok 5), sam byłem zaskoczony. Nie pamiętam juz numeru pawilonu, ale znalazłem bez problemu. Ja zastosowałem lustrzane i bardzo mi się to podoba.

pozdrowienia

paj^
25-02-2004, 11:15
biorac prysznic w lazience z lukserow w moim domu, czesto mowie do siebie: ..ale z Ciebie Paweł gosc, ze zrobiles sobie taka lazienke, teraz tesc w bloku w swojej kabinie prysznicowej obija lokcie na szkle .....
nigdy wiecej kabin prysznicowych, szkoda łokci :)

izat
25-02-2004, 12:07
Co to za kabina w której obija się łokcie? :lol:

Nulla
25-02-2004, 15:28
My mamy kabinę pięciokoątną z otwieranymi ( nie rozsuwanymi) drzwiami Sanplastu wraz z brodzikiem kabina jest super bez problemu mieszczą sie dwie osoby, część szkała jest zmatowiona więc nie czuje się jak na wystawie a na dodatek ma bardzo przystępną cenę, czyści się bardzo łatwo bo nie ma kółek ani prowadnic , my używamy płynu do kabin LOC Amway po prostu po kąpieli spryskujemy szkło i nie ma żadnych zacieków ani śladów po mydle polecam

TK
25-02-2004, 17:34
biorac prysznic w lazience z lukserow w moim domu, czesto mowie do siebie: ..ale z Ciebie Paweł gosc, ze zrobiles sobie taka lazienke, teraz tesc w bloku w swojej kabinie prysznicowej obija lokcie na szkle .....
nigdy wiecej kabin prysznicowych, szkoda łokci :)


czy to ten sam Paj^ co na pl.biznes.wgpw? pozdrowionka od Samaela, tutaj jako TK :)

26-02-2004, 12:40
tak TK, udzielam sie na 2 grupach, tutaj jako budujacy domek :)

a kabina w bloku normalna szklana 90 cm, polokragla

paj^
26-02-2004, 12:44
wyzej to ja

Sonika
26-02-2004, 13:45
A jak się montuje zawiasy drzwi do luksferów? Jakoś nie bardzo mogę sobie to wyobrazić.
I jak jest zbudowany brodzik, żeby woda się nie lała na wylewkę?

Marzek
26-02-2004, 14:07
Ten temat nas również interesuje. Nam też się podoba kabina ze ścianką murowaną. Tylko chyba nie z luksferów. Co do drzwi, to chyba jak ktoś wyżej pisał, takie szklane na zawiasach mocowanych do ściany. Czy ktoś ma inny pomysł niż kupienie gotowych drzwi szklanych?. A i powiedzcie coś wiecej o brodzikach w takiej kabinie. Czy stosujecie brodziki? Czy może dno też z kafelków? A może z czegoś innego? I jak, jeśli brak brodzika, poradziliście sobie z odpływem?

pawelko
26-02-2004, 14:23
Ja też planuję taką kabinę!

Odplyw planuję w obrębie wylewki, mozna zrobić tam syfon (trzeba kupić specjalny do takiego celu - widziałem odpowiedni chyba w Castoramie).
Ja chyba syfon zrobię pod stropem poniżej. W razie jakichkolwiek będę miał łatwiejszy dostęp.

Z tego co wiem to w celu zabezpieczenia wylewki należy pod płytki terakoty, glazury położyć preparat izolacyjny zwany "folią w płynie". Nie podam nazwy handlowej, bo jeszcze nie szukałem w sklepach. Ponadto należy zaimpregnować fugi.

pawelko
26-02-2004, 14:25
Acha , zapomniałem podać, że opisuję rozwiązanie polegające na kabinie bez brodzika: wszystko z glazury/terakoty i luksferów. W takim wypadku należy zrobić próg lub duży spadek w kierunku odpływu.

Jolka
26-02-2004, 14:27
A my mamy brodzik "Koła" o wymiarach 80x120.

tomek_2
09-01-2005, 12:58
Jak wyzej - u mnie odksztalcila sie (albo tez "odksztalcil" ja hydraulik w czasie montazu, tylko to przeoczylem) po ok. 2 tygodnich uzytkowania jedna ze scianek mocowanych na sztywno do sciany - konkretnie odksztalcil sie plastik w gornej czesci kabiny). Kabina z niskiej polki, polokragla narozna Sanitec. Czy to moglo byc spowodowane wysoka temp. wody czy tez nieprawidlowym montazem? Jak to mozna poprawic i czy w ogole mozna?

bobi70
09-01-2005, 14:40
witam. wysoka temperatura oczywiscie mogla odksztalcic tworzywo. ale jest pytanie - jak wysoka? na 100% nie taka jaka masz z wody pod prysznicem, bo gdybys w takiej sie wykapal, to raczej nie pisalbys tego posta:)

gdybym ja byl sprzedawca to wysmialbym cie podczas reklamacji.
raczej jest to odksztalcenie mechaniczne powstale przy montazu, transporcie lub jakichkolwiek innych warunkach. ale nie temperatura w kabinie lub jej otoczeniu.

jak to poprawic? >> a jakie to odksztalcenie?
najprawdopodobniej trzeba poprosic producenta o doslanie nowej scianki. tj jej wypelnienia lub samego profilu. wszystko zalezy od konstrukcji.
co do sposobu naprawy-jesli odksztalcenie pozwala na takie zachowanie, nagrzewnica np. bosch taka na np 800 st i lekkie podgrzewanie i doginanie. ale nie bedzie to prosta sprawa. przegrzanie tworzywa moze sie poprostu skonczyc jego zniszczeniem

pajen1
01-04-2005, 09:09
:cry: Witam wszystkich forumowiczów.Chciałbym spytać czy spotkała kogoś historia podobna do mojej.Otóż tydzień temu ok.godz.23 "wystrzeliły" drzwi mojej kabiny prysznicowej.Ponieważ byłem w tym czasie w domu sam, jestem pewny że nikt nikt ich nie potłukł.Po prostu
same się rozleciały w drobny mak.Czy ktoś miał podobne zdarzenie?
PS:Kabina służyła nam cztery miesiące.

pajen1
01-04-2005, 09:10
:cry: Witam wszystkich forumowiczów.Chciałbym spytać czy spotkała kogoś historia podobna do mojej.Otóż tydzień temu ok.godz.23 "wystrzeliły" drzwi mojej kabiny prysznicowej.Ponieważ byłem w tym czasie w domu sam, jestem pewny że nikt nikt ich nie potłukł.Po prostu
same się rozleciały w drobny mak.Czy ktoś miał podobne zdarzenie?
PS:Kabina służyła nam cztery miesiące.

YEYO
01-04-2005, 11:25
Było coś o tym na forum poszukaj w wyszukiwarce

MaBi
01-04-2005, 15:08
Znajomi tak mieli - kabina źle zamontowana i w wyniku naprężeń pęka

01-04-2005, 17:23
jakie było mocowanie drzwi ? jaka kabina ? czy montowałeś zgodnie z instrukcja zachowując zalecane odległości ?

Sp5es
01-04-2005, 19:02
Możliwe.
Kieliszki stojace w barku nie dotykane też się mogą rozleciec (bez zartow).
Przyczyna bylo wewnetrzne naprezenie szkla. Tylko skad sie ono wzielo?

Moze to byc zle fabryczne odprezenie materialu (chyba tu troche mniej prawdopodobne. Tam stosuje sie szklo hartowne i stad chyba juz sama technologia narzuca rezimy,a le za malo o tym wiem.

Drugie, ze w montazu powstalo jakies naprezenie w szybie, ktore sobie ulzylo w jakims tam momencie.

Lukrecja
04-04-2005, 11:14
:cry: Witam wszystkich forumowiczów.Chciałbym spytać czy spotkała kogoś historia podobna do mojej.Otóż tydzień temu ok.godz.23 "wystrzeliły" drzwi mojej kabiny prysznicowej.Ponieważ byłem w tym czasie w domu sam, jestem pewny że nikt nikt ich nie potłukł.Po prostu
same się rozleciały w drobny mak.Czy ktoś miał podobne zdarzenie?
PS:Kabina służyła nam cztery miesiące.
prawdopodobnie były uszkodzone wcześniej, tylko w ogóle tego nie było widać. u mnie było tak z oknem. na szybę zleciał młotek i niby nic się nie stało. a za dwa dni - trach. oczywiście wymienili bez szemrania (największa szyba w chacie he he)

ppp.j
04-04-2005, 12:01
Jedną z definicji szkła można streścić: ciecz o bardzo wysokiej lepkości. Podejrzewam, że szkło w Twoich drzwiach było ze szkła hartowanego, czyli takiego w którym są naprężenia wewnętrzne. Tafla takiego szkła, gdy pęka nie rozpada się na ostre kliny tylko na drobne, nie kaleczące kawałki. Prawdopodobnie w Twojej szybie naprężenia te były zbyt mocne i szkło rozpadło się samoistnie. Tan sam mechanizm był we wzmiankowanych kieliszkach. Jeśli to wytłumaczenie nie wystarczy to pozostają tylko „duchy”. :wink:

pjasio253
20-04-2005, 08:28
Czy ma ktoś doświadczenia albo zasłyszane opinie na temat kabin prysznicowych firmy Aquaform? Jestem na kupnie kabiny JAVA w białym profilu z przeźroczystym szkłem, 80x80. Będę wdzięczny za Wasze opinie. :)

mirekgrodzki
21-04-2005, 19:56
Szukam: Kabina + brodzik za ok. 3.000 PLN.

Parametry, jakich szukam:
90x90, półokrągła, gładkie szkło, głęboki brodzik,
rozsuwane drzwi, chromowe wykończenie,
jak najmniej elementów dodatkowych w mocowaniu szyby,
najlepiej podobna do tej:
http://www.radaway.pl/admin/wyswig/pliki/esklep1/radaway_33.jpg

Co byście polecili?
MG

pattaya
21-04-2005, 19:58
Szukaj w sklepach.Tu nikt kabin nie sprzedaje.

RYSZARD
22-04-2005, 03:33
Być może nie sprzedaje, ale może widział- kupował itd.

Tak samo mozna powiedzieć że nikt tutaj nie sprzedaje piecy, dachowki czy innych materiałów.
Ja sądzę ze mój poprzednik miał po prostu zły dzień skoro zdecydował się na taką miłą odpowiedz.
Pozdrawiam

Goni_Mnie_Peleton
22-04-2005, 04:53
http://www.ravak.pl/?page=rapier1

Nie przejmuj się pierwszą odpowiedzią , pattaya to typowy nabijacz postów , musiał coś napisać to napisał.

janka37
22-04-2005, 06:57
Ja kupuję z Koła - "Aplauz"
Powinieneś się zmieścić w 3 tys. łącznie z powłoką reflex, a za dodatkową opłatą są rónież grafitowe szyby. Zajrzy na stronę koła: www. kolo.com.pl

mantra
22-04-2005, 09:22
My po przeanalizowaniu wszystkich opinii na temat kabin zdecydowaliśmy się na Glass 5 firmy Aquaform. Piękna, a co najważniejsze niezbyt droga. Poza tym dostaniemy niezły rabat. :D

mantra
22-04-2005, 10:00
Ja na podstawie opinii z forum zdecydowałam się na kupno kabiny Glass 5 z Aquaform. Jak na razie chyba nie było z tymi kabinami problemów, ale poszukaj jeszcze sam w wyszukiwarce. Nie wiem natomiast nic o konkretnym modelu Java.

Thom35
22-04-2005, 10:07
ja kupiłem dokładnie taką jak na zdjęciu. producent mało znany "radaweay" albo jakoś tak. natomiast kabina i brodzik jak najbardziej OK.A cena jak najbardziej atrakcyjna. Nie musisz wydawać 3 tys. Wszystko na profilach aluminiowych żadnych malowanych elementów. Złożyłem to w ciągu jednego dnia bez problemu.Zapłaciłem[po rabcie coś około 2100 - 2200 ,już dokładnie nie pamiętam.Mają kilka rodzajów kabin w ofercie (chyba 4) . Wejdz na ich stronę firmową.

pozdrawiam
Tomek

W-wa

Thom35
22-04-2005, 10:09
Zapomniałem dodać. ta suma to za całość czyli kabina ,brodzik,syfon

kulio
22-04-2005, 10:20
akrylowe brodziki sa juz passe...sprobuj wymurowac, doloz do tego same drzwi (choc pewnie w tej cenie raczej nie drzwi huppe)...bedzie ladniej i sadze, ze ponizej 3000

magdak
22-04-2005, 11:38
ja też mam Glass5 - zamontowaną, ale jeszcze nie używaną :wink: - więc jak się sprawuję będę mogła powiedzieć za jakiś czas (przeprowadzka w najbliższy weekend :D :D :D )

mirekgrodzki
22-04-2005, 12:14
ja kupiłem dokładnie taką jak na zdjęciu. producent mało znany "radaweay" albo jakoś tak. natomiast kabina i brodzik jak najbardziej OK.A cena jak najbardziej atrakcyjna. Nie musisz wydawać 3 tys. Wszystko na profilach aluminiowych żadnych malowanych elementów. Złożyłem to w ciągu jednego dnia bez problemu.Zapłaciłem[po rabcie coś około 2100 - 2200 ,już dokładnie nie pamiętam.Mają kilka rodzajów kabin w ofercie (chyba 4) . Wejdz na ich stronę firmową.

pozdrawiam
Tomek

W-wa
Byłem wczoraj na Bartyckiej.
Oglądałem tą właśnie kabinę.
Po dodaniu GŁĘBOKIEGO brodzka i syfonu cena wyszła 3000.
Dużą óznica w cenie. Jak kupiłeś swoją? Bezpośrednio z firmy?
MG
MG

tripper
22-04-2005, 13:33
ogladalem tysiace kabin i z kazda bylo cos nie halo. za wysoka, za niska, drzwi nie tak sie otwieraja, bo na zewnatrz albo sa lamane, szyby nie takie, bo z jakimis badziewnymi wzorkami, na przyklad, albo jeszcze z dodatkami dziwnymi w stylistyce odpustowej, planowalem wydac na kabine jakies 2000, skonczylo sie na polowie, znalazlem jedyna taka kabine w castoramie, ktora byla prosta, bez udziwnien, bez zadnych dodatkow i tanich ozdobek, po prostu miodzio...

mirekgrodzki
22-04-2005, 13:47
ogladalem tysiace kabin i z kazda bylo cos nie halo. za wysoka, za niska, drzwi nie tak sie otwieraja, bo na zewnatrz albo sa lamane, szyby nie takie, bo z jakimis badziewnymi wzorkami, na przyklad, albo jeszcze z dodatkami dziwnymi w stylistyce odpustowej, planowalem wydac na kabine jakies 2000, skonczylo sie na polowie, znalazlem jedyna taka kabine w castoramie, ktora byla prosta, bez udziwnien, bez zadnych dodatkow i tanich ozdobek, po prostu miodzio...
Jaka?
MG

22-04-2005, 17:20
Spróbuj w OPEX-ie w Al.Jerozolimskich.
Tam może być trochę tańsza ta kabina-radaway.

ara
22-04-2005, 17:26
www.aquaform.com.pl

np. wymieniany wyżej glass 5 :)

Apia
22-04-2005, 18:37
Moi rodzice kupili sobie pieciokatna kabine Glass5. Wyglada bardzo ladnie, jedyny mankament to zacieki na szkle :cry:, ktore ciezko usunac. Poza tym splywajaca woda zrobila-nie wiem jak to nazwac- "wyzlobienia" i szko w dotyku nie jest idealnie gladkie. Radze wiec kupic kabine z powloka.

dana15
22-04-2005, 23:37
My mamy kabinę i brodzik Ravaka, jest szyba a nie plastik, są drzwi rozsuwane, zresztą jest duży wybór, nas kabina z brodzikiem kosztowała niecałe 2000 + syfon, więc chyba wyszło ok. 2000 zł. Zajrzyj na stronę www.ravak.pl są podane ceny. Kupowałam je w TTW Opex w Al. Jerozolimskich.

mirekgrodzki
24-04-2005, 17:35
Ravak ma jakąś przerwę w głębikich brodzikach.
Nie są teraz dostępne.
MG

Konstanty
11-05-2005, 11:29
Witam!
Poszukuję kabiny natryskowej z brodzikiem o nietypowych wymiarach-
110 x 80.Brodzik może być z siedziskiem.Bardzo proszę o podpowiedź
jak rozwiązać ten problem.
Pozdrawiam.

robert skitek
11-05-2005, 11:35
zrobić kabine bez brodzika- z płytek na przykład. szyby u szklarza na zamówienie

Irma
11-05-2005, 11:42
http://duscholux-profi.de/dlxInt/intprodukte.nsf/wwwproducts/D88717FF978458B6C1256CE7005E0CC7?OpenDocument&Land=pl

Irma
11-05-2005, 11:43
http://duscholux-profi.de/dlxInt/intprodukte.nsf/wwwproductsneu/02B0733E47129D04C1256CEF0054DDA2?OpenDocument&Land=pl

10 cm od sciany dodac z płytek

Irma
11-05-2005, 11:46
http://www.riho.cz/sv228.htm

Konstanty
11-05-2005, 11:55
http://www.riho.cz/sv228.htm
Irma te ceny to chyba z kosmosu.Za brodzik o wym.100 x 80 ok.5000zł???
Albo źle czytam.

Konstanty
11-05-2005, 12:06
zrobić kabine bez brodzika- z płytek na przykład. szyby u szklarza na zamówienie
Robert,w mojej łazience ten wariant odpada .Żadnych dodatkowych kafelków.Konstrukcja musi być lekka.Optycznie i fizycznie.
Wymiary łazienki odgrywają tu dużą rolę.2.17m x 1.87 m.

robert skitek
11-05-2005, 12:11
zapewniam cię ze moja lazienka jest jeszcze mniejsza, a wlasnie dlatego ze podloga kabiny jest w plytkach, szklo jest przezroczuste bez jakichkolwiek profili wygląda to bardzo lekko...

Konstanty
11-05-2005, 12:19
W takim razie i tę opcje od teraz będę brał pod uwagę.
Gdybyś bardziej szczegółowo mógł napisać o Twoim rozwiazaniu,byłbym
wdzięczny.

robert skitek
11-05-2005, 12:24
zdjecia sa co prawda calej lazienki, ale i kabinke tam widac...
http://rsplus.com.pl//projekty/Tychy_mieszk/real/m05.jpg
http://rsplus.com.pl//projekty/Tychy_mieszk/real/m10.jpg

lafcadio
11-05-2005, 12:28
http://www.riho.cz/sv228.htm
Irma te ceny to chyba z kosmosu.Za brodzik o wym.100 x 80 ok.5000zł???
Albo źle czytam.
A może to w czeskich koronkach ?
:lol:

Konstanty
11-05-2005, 12:33
Dzięki Robert.
Niezły czar ta twoja łazienka.
Napisz w dwóch zdaniach,jesli możesz,jak się do tego zabierałeś?
Gdzie szukać takiego szklarza i ile to kosztuje?

robert skitek
11-05-2005, 12:39
poczytaj tez tutaj:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37992&highlight=szklana+kabina
w kazdym wiekszym miescie jest szklarz, który takie rzeczy robi...
koszt na priv

Konstanty
11-05-2005, 12:51
A może to w czeskich koronkach ?
:lol:
Irma wybacz,ale ze mnie palant.

Konstanty
11-05-2005, 12:56
Robert,dzięki ,że pokazałes mi alternatywne rozwiązanie.
Mam teraz niezły orzech do zgryzienia.Ale to dobrze,że wiem o takim rozwiązaniu przed podjęciem ostatecznej decyzji.
Pozdrawiam.

OlaK
02-06-2005, 12:27
Mam nastepujacy problem w lazience Tesciow. Moze podsuniecie jakis pomysl?

Lazienka jest niewielka (4.5m2), ma sie zmiescic umywalka, sedes, bidet, kabina i pralka. Jedyne sensowne ustawienie sprzetow wymusza zrobienie kabiny 'kombinowanej'.

Sytuacja wyglada tak:
Kabina (prawdopodobnie pentagonalna) jednym bokiem przylega do murowanego slupka w ktorym bedzie pralka i szafki, drugim bokiem do czesci z umywalka. 'Sciana z pralka' jest w rzeczywistosci wneka o dlugosci 167 i glebokosci 33cm, sciana z umywalka nie jest zbyt dluga.

Wymyslilam, ze wstawie zwykly brodzik pentagonalny, jeden bok kabiny (ten od strony pralki) bedzie murowany, do niego trzeba jakos przyczepic drzwi kabinowe, otwierane jak zwykle drzwi.
Zastanawiam sie co z drugim bokiem - murowac zabierajac miejsce czy postawic szklana scianke?

Gdyby drugi bok byl murowany:
- powstalaby wneka umywalkowa, mozna by zrobic blat i podwieszane szafki pod blatem (mam koncepcje :))
-lazienka zmniejszy sie optycznie.
- kabina bedzie 'ciemna'
- rozwiazanie pewnie ekonomiczniejsze
- nie wiem czy starszym ludziom spodoba sie takie rozwiazanie

Jesli bok szklany:
- wiecej miejsca i optycznie i faktycznie
- kabina jasniejsza
- szklo bedzie sie pewnie bardziej brudzic bo umywalka bedzie zaraz obok
- pewnie duzo wyzszy koszt bo trzeba bedzie kupic osobno drzwi, osobno scianke
- na razie nie mam koncepcji jak zagospodarowac powstala w ten sposob 'wneke umywalkowa'

1. Ktore rozwiazanie jest bardziej sensowne?
2. Czy uda mi sie kupic gotowe elementy? tzn. scianke i drzwi czy trzeba zamawiac u szklarza i czy takie rzeczy mozna zamowic u szklarza?
3. Jak latwo lub trudno jest zamontowac drzwi kabinowe do sciany (o ile udaloby sie mi kupic - one sa chyba przygotowane do montazu do innych szklanych elementow?) ?
4. Czy oswietlenie halogenowe nad taka kabina ma sens i jest bezpieczne?


dzieki za pomoc :)
Ola

Jerzysio
10-06-2005, 09:04
...a moze kabina która ma wlasne sciany :-? :roll: :D
Pozdro
J

tripper
10-06-2005, 14:53
nie prosciej wywalic bidet??? czy to koniecznosc? sa takie glowki bidetowe, czy jakos tak, cos a la prysznic, nie pamietam dokladnie, takie cos maja moi rodzice i wisi im obok sedesu...

Magośka
13-06-2005, 11:08
Nie wiem jak się sprawdza, ale widziałam u znajomych wstawioną kabinę która jest na sztywno przysilikonowana do takich murków, Czy słupek z pralką jest do sufitu? U moich znajomych z jednej strony jest murowany blat pod umywalkę, z drugiej zabudowa spłuczki podtynkwej, czyli nie do sufitu. Wygląda O.K. Chcesz to zapytam czy są zadowoleni.

OlaK
13-06-2005, 13:05
Bidetu nie da sie wyrzucic. Byly juz dlugie rozmowy. Wiecie jak sie ma 2 x po blisko 60 lat to.. ech..

I tak jest lepiej bo zdolalam przekonac zeby w ten kawalek gdzie stanie pralka (niecale 70cm) wstawic wlasnie pralke a nie umywalke. Jak sami planowali to wlasnie tam miala byc umywalka. Na tych 70cm...
Bidetu nie udalo mi sie wyperswadowac. No coz..
A wymyslilam im fajniutka lazienke - z duza kabina prysznicowa z wygodnym siedziskiem - w sam raz dla starszych osob na dlugie lata. Tyle, ze nie ma w niej miejsca na bidet :-?

Magoska: Czy taka kabina przysilikonowana na sztywno sprawdza sie? Zapytaj sie prosze. Jak z ewentualnym brudzeniem sie szkla kabiny od strony murka, myciem, itd.
Czemu znajomi zrobili w taki sposob a nie przyczepili po prostu drzwi do murkow?
Slupek z pralka na razie chce zakonczyc na wysokosci kabiny.

Magośka
14-06-2005, 11:22
ok. zapytam, pewnie będziemy się widzieć w piątek 8)

Jerzysio
15-06-2005, 08:19
Ola

...ale oczywiscie wiesz, ze jest takie ustrojstwo jak wc i bidet w jednym ?
I nie chodzi o tzw. bidette, czyli mini sluchawke przy baterii umywalkowej.
Pozdro
J

OlaK
15-06-2005, 09:16
Ola

...ale oczywiscie wiesz, ze jest takie ustrojstwo jak wc i bidet w jednym ?
I nie chodzi o tzw. bidette, czyli mini sluchawke przy baterii umywalkowej.
Pozdro
J

Wiem :)
Tesciowie tez wiedza. Ale echm.. zastosowan bidetu znalezli tyle, ze.. nie bede opowiadac :)

ppp.j
15-06-2005, 12:06
Planuję zrobić murowaną kabinę prysznicową z luksferami. W założeniu będzie w narożniku łazienki. Chcę wybudować jedną ścianę z BK 12cm i w niej umieścić luksfery. Wątpliwości mam co do brodzika. Planuję zrobić murowany i tu pytania:
Jakiej wielkości brodzik i jak go wykonać?
Czy zagłębiać go w podłodze i jeśli tak to czy dawać w tym miejscu pod wylewkę styropian?
Czy wylewkę w tym miejscu zrobić jakoś specjalnie?
Jak rozwiązać sprawę syfonu?
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i rozwiązania.

kaskaa
15-06-2005, 12:26
Są brodziki płaskie z dużym otworem. Czyszczenie syfonu mozna przeprowadzać od góry.

wbro
15-06-2005, 14:03
Proponuję "ciężki" brodzik z konglomeratu lub z wylanego betonu ze spadkami wykończonego moziką 3x3 cm. Zwrócić należy uwagę na zabezpieczenie przeciwwilgociowe (pokrycie wylewki odpowiednimi

wbro
15-06-2005, 14:08
Proponuję "ciężki" brodzik z konglomeratu lub z wylanego betonu ze spadkami wykończonego moziką 3x3 cm. Zwrócić należy uwagę na zabezpieczenie przeciwwilgociowe (pokrycie wylewki odpowiednimi środkami i folią). Użyłem też fugi Sopro nie przepuszczającej wody. Zaletą jest fakt, iż brodziki takie nie "chodzą". :D

ciesiel
15-06-2005, 14:22
Tez taki chcialem

http://www.muratordom.pl/7498_4549.htm

ale zona nie dala sie przekonac :cry:

Jerzysio
16-06-2005, 08:29
....mozna np. kalosze umyc :wink:
J

lw73
16-06-2005, 11:40
Witam
Mam jeszcze jedną propozycje może będzie zaakceptowana.
Mam w swej ofercie niedrogo panel do natrysku i w jego skład wchodzi też natrysk bidetowy.
Pozdrawiam
Marek

ppp.j
16-06-2005, 15:38
Tez taki chcialem

http://www.muratordom.pl/7498_4549.htm

ale zona nie dala sie przekonac :cry:
Dziękuję Ci za namiar na ten brodzik. Swoja droga w drodze rewanżu oprotestowywał bym wszystkie firanki, jakie zechce zawiesić :wink:

Metal
17-06-2005, 08:16
Tez taki chcialem

http://www.muratordom.pl/7498_4549.htm

ale zona nie dala sie przekonac :cry:

Cześć,
mam taki brodzik i pod względem użytkowym jestem z niego bardzo zadowolony. Dużo miejsca i nie obijam się o ściany, nawet jak "prysznicuję" się razem z żoną (własną :wink: ).
Ale jest jedna wada. Woda u nas jest dość zakamieniona i piękne granatowe fugi były piękne dość krótko. Teraz są brudno szare, bo przecież nie będę ich szorował po każdym "kąpanku". Oczywiście były impregnowane. Teraz dumam co z tym zrobić.
Są na rynku duże, płytkie brodziki i teraz chyba z takiego brodzika zrobiłbym podłogę w kabinie.

Przy kaflach na podłodze polecam ogrzewanie podłogowe, np matę grzejną.

Sonika
17-06-2005, 10:37
Planuję zrobić murowaną kabinę prysznicową z luksferami. W założeniu będzie w narożniku łazienki. Chcę wybudować jedną ścianę z BK 12cm i w niej umieścić luksfery. Wątpliwości mam co do brodzika. Planuję zrobić murowany i tu pytania:
Jakiej wielkości brodzik i jak go wykonać?
Czy zagłębiać go w podłodze i jeśli tak to czy dawać w tym miejscu pod wylewkę styropian?
Czy wylewkę w tym miejscu zrobić jakoś specjalnie?
Jak rozwiązać sprawę syfonu?
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i rozwiązania.


My mamy ściankę z BK i luksferów:


http://ssonika.photosite.com/~photos/tn/1102_348.ts1117264204000.jpg


http://ssonika.photosite.com/~photos/tn/1111_348.ts1117529944000.jpg


http://ssonika.photosite.com/~photos/tn/1114_348.ts1117530000000.jpg


Brodzik kupiliśmy możliwie jak najpłytszy, a żeby powiększyć przestrzeń w środku, odsunęliśmy go od ściany:


http://ssonika.photosite.com/~photos/tn/1354_348.ts1118063580000.jpg


Brodzik ma duży odpływ, który można czyścić odgóry.
Musieliśmy trochę podkuć wylewkę, aby schować syfon.
Można też było, przy wylewaniu wylewek uwzględnić wys. brodzika i go "utopić" w wylewce, ale kto wie jaki brodzik kupi tyle czasu wcześnie?

Ściany jak i podłoga pod brodzikiem są zaimpregnowane "gumą w płynie".

Pawel.Karwowski
17-06-2005, 12:53
Ja powiesiłem pralkę nad sedesem (pralka "płytka") a to dało sporo miejsca. Do tego kabino-wanna, umywalka. Z bidetu można zrezygnować i zastosować wielofunkcyjną głowicę do prysznica.

Luc Skywalker
18-06-2005, 15:59
Sonika

jezeli nie wbudowalas tego brodzika,to sie zastanow.
Odsuwajac go od sciany,optycznie faktycznie uzyskasz wiecej przestrzeni.
Jednak te okragle wglebienie spowoduje,ze w nim wlasnie bedziesz trzymac stopy podczas kapieli.W wyniku czego ograniczasz przestrzen do tego kolka.Jezeli postawisz jedna stope w kolku a druga poza nim,to o wypadek latwo.Podloga w brodziku,moim zdaniem powinna byc jednolita.Bez niespodzianek.Ja jestem zwolennikiem brodzika zrobionego z plytek.

Sonika
18-06-2005, 18:37
Sonika

jezeli nie wbudowalas tego brodzika,to sie zastanow.
Odsuwajac go od sciany,optycznie faktycznie uzyskasz wiecej przestrzeni.
Jednak te okragle wglebienie spowoduje,ze w nim wlasnie bedziesz trzymac stopy podczas kapieli.W wyniku czego ograniczasz przestrzen do tego kolka.Jezeli postawisz jedna stope w kolku a druga poza nim,to o wypadek latwo.Podloga w brodziku,moim zdaniem powinna byc jednolita.Bez niespodzianek.Ja jestem zwolennikiem brodzika zrobionego z plytek.


Nie jest tak do końca jak piszesz.
Ta dodatkowa przestrzeń jest mi potrzebna, bo w ścianie mam zamontowane podtynkowe dysze masujące - to te trzy ciemne punkty, które widac.
Stać będe w kółku, to prawda, ale mam możliwość odsunięcia się od ściany.
Gdyby brodzik był zamontowany tak jak piszesz, to cała koncepcja tych dysz wzięła by w łeb.

Luc Skywalker
18-06-2005, 20:42
Sonika

moj post dotyczyl sensownosci stosowania tego konkretnie brodzika.Nie sposobu jego montazu.Sa brodziki,ktore na calej powierzchni sa wglebione,a wiec stoi sie w nich pewniej,szerzej.Moja watpliwosc dotyczy przestrzeni na Twoje stopy,ktora kolko ogranicza.Przekonasz sie o tym po uruchomieniu jego.Samo przymierzenie sie teraz moze byc mylace,ze wzgledu na nielecaca wode.

Luc Skywalker
18-06-2005, 21:10
Sonika

jeszcze jedno.
Zwroc uwage na sposob montazu.
Ja zawsze montuje w ten sposob,ze plytki zachodza na brodzik.Unikam w ten sposob reklamacji ze wzgledu na przeciekanie wody.
Jakakolwiek masa uszczelniajaca szybko przegrywa z woda.

Sonika
18-06-2005, 21:27
Dzięki za rady.
Mam nadzieję, że nie będe tracić równowagi pod prysznicem :wink: , a poza tym brodzik jest już zamontowany.
Płytki zachodza na brodzik. :D

18-06-2005, 21:53
zapraszam do swojego wątku:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=36380

jest tam kilkanaście co najmniej zdjeć murowanych kabin, w tym "ślimakowate" i opisałam dokładnie sposób ich wykonania - krok po kroku.

niestety nie pamiętam strony - gdzieś w środku, pisane w styczniu/lutym - tyle pamiętam :D

Edytax
20-06-2005, 21:18
Zamierzam kupic kabine firmy Ravak co o niej sadzicie i w ktorym ewentualnie sklepie mozna ja zakupic??

nurni
20-06-2005, 21:25
Kabinę polecam i sklep też => INTERKERAM ?! Ale nie bardzo wiem skąd jesteś. :D :o Moj sklep jest w Halinowie k. W-wy.

Pozdrawiam

markus_gdynia
20-06-2005, 22:50
Zamierzam kupic kabine firmy Ravak co o niej sadzicie i w ktorym ewentualnie sklepie mozna ja zakupic??

CASTORAMA - też sprzedaje produkty Ravak-u.

Rytunia
20-06-2005, 23:10
ja kupiłam swoją w Castoramie
przekonał mnie pan, który kopał w nią z całych sił i przeżyła
użytkuję od roku i jestem bardzo zadowolona

lafcadio
21-06-2005, 08:04
Ravak ma rzeczywiście kabiny "nie do zdarcia" swego czasu testowano je właśnie ze względu na odporność na czynniki mechaniczne i wypadł świetnie w przypadku kabin prysznicowych. Wyroby Ravak'a w tym przypadku wypadły lepiej niż produkty z wyższej półki cenowej. Co do zakupów poszperaj w necie powinno być taniej niż w sklepach. Co do Castoramy to po tym co się czyta na forum nie mam zaufania do Supermarketów. Z tego co piszecie są podejrzenia że trafiają tam nie do końca pełnowartościowe towary od producentów, ale może to nieprawda.
:wink:

Magośka
21-06-2005, 22:31
Paweł :o pralka nad ubikacją??? jak to się sprawdza???

Już piszę z poślizgiem o łazience znajomych, gdzie jest wmontowana gotowa kabina prysznicowa
1. od strony umywalki są jakieś brudy nawet się martwili czy to grzyby, ale nie rośnie- chyba mają zamiar wstrzyknąć tam na-wszelki-wypadek jakiś środek grzybobójczy.
2. Od strony stelaża kibelkowego jest o.k. nie ma problemu z brudzeniem się- bo jest to przytwierdzone na stałe.
3. trudno powiedzieć, czy takie zamocowanie kabiny jest przyczyną, czy kiepska jakość - ale drzwi suwane ciężko chodzą.
Aaaa i ważne jest podłożenie jakiegoś paska pod silikon, żeby się nie porobiły "buły" przy uszczelnianiu tego.

Jakie są plusy rozwiązania:
- szukali drzwi o wymiarach pasujących do brodzika i nie znaleźli, a robione na zamówienie są strasznie drogie ponoć- czyli polusem jest cena
- kabina jednak optycznie zajmuje mniej miejsca niż wysokie murki, które po prostu zmniejszają łazienkę i zaciemniają ją.
Pozdrawiam

XGrzesX
03-07-2005, 11:43
Chce kupić kabinę prysznicową, półokrągło, ze szkła hartowanego, z chromowanymi profilami oraz drzwiami przesuwanymi. Rozważam
kabiny:
- Sanplast Cygnus Silver
- Koło Akcent
- Radaway Atena lub Diana

Którą kabinę polecacie ? A może warto kupić jakąś inną w podobnej cenie ?

Pozdarwiam

zibicwikla
03-07-2005, 20:04
Polecam Sigmę za ok 700 pln, jest ok.

z_i_k_u
10-07-2005, 21:59
Czesc,
Grzesiu, kupiłeś tą kabinę już ?
Jeśli tak, to jaką wybrałeś ?

adam_urb
25-08-2005, 13:12
Szanowni a co sądzicie na temat kabin prysznicowych Sigma Sea Horse.
Ma je w swojej ofercie Metal Hurt z Torunia ale są też w super niskich cenach na allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=61577307. Za osiemset :wink: złotych kabina która w kole czy ravaku kosztuje ponad dwa tysiące.
Czy to możliwe? :o Czy ktoś ma jakieś doświadczenia albo wie co to za firma?

adam_urb
25-08-2005, 13:12
Szanowni a co sądzicie na temat kabin prysznicowych Sigma Sea Horse.
Ma je w swojej ofercie Metal Hurt z Torunia ale są też w super niskich cenach na allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=61577307. Za osiemset :wink: złotych kabina która w kole czy ravaku kosztuje ponad dwa tysiące.
Czy to możliwe? :o Czy ktoś ma jakieś doświadczenia albo wie co to za firma?

Cezarr
29-08-2005, 09:45
Też mnie zainteresowała ta kabina. Nie widziałem jej naocznie, a na zdjęciach wygląda ok. Przyłączam się do pytania.

KOŚCIELNIK
01-09-2005, 11:30
Witam,kupiłem tę kabinę razem z brodzikiem.Pierwsze co zrobiłem to wymieniłem syfon na syfon rozbieralny od góry.Przy montażu okazało się że nie można idealnie w posiomie zainstalować syfonu,ale ogólnie ujdzie.Jeśli chodzi o kabinę zrezygnowałem z profili przyściennych,bo mają ordynarny sposób mocowania.Przy pierwszej próbie okazało się że pomimo uszczelnienia kabiny od wewnątrz wycieka woda na zewnątrz.Okazuje się ,że w dolnim profilu jest prowadnica w kształcie rynienki po której woda cieknie w kierunku profili pionowych gdzie jest połączenie tylko na styk.Jeżeli komuś chce się trochę "pobawić" przy uszczelnieniu to jest kabina o.k.Drzwi chodzą idealnie (1 miesiąc) magnes trochę za mocno trzyma.

pattaya
01-09-2005, 12:18
Oglądałem tą kabinę albo w Opexie albo gdzieś na Bartyckiej.
Wygląda nieźle tak do 3-4m.
Z mniejszej odległości-byle co.

adam_urb
01-09-2005, 12:38
Z bliska wcale nie jest źle. Ja już dwa razy byłem ją oglądać. Raz nawet jak sprzedawca nie widział to uwiesiłem się obiema rękami na samym środku profilu całym ciężarem a ważę ponad 80kg i nic nie drgęło :D .
A co do profili przyściennych - rzeczywiście widać główki wkrętów ale poza tym rozwiązanie jest zdaje się standardowe jak w innych kabinach. Kościelnik a jak zamocowałeś ją do ścian? I jak uszczelniłeś ten dolny profil?

adam_urb
01-09-2005, 12:42
Aha i jaki brodzik masz - ten standardowy 7 albo 15 cm czy ten głęboki 24 cm produkowany bodajże przez firmę Sched-Pol czy też coś podobnie z Włocławka?

leho
26-10-2005, 12:39
Ja kupiłem drzi szklane ze stałą ścianką w firmie FOMA na Bartyckiej - taniej niż w jakimkolwiek sklepie w Warszawie

JackD
26-10-2005, 12:43
ja kupiłam swoją w Castoramie
przekonał mnie pan, który kopał w nią z całych sił i przeżyła
użytkuję od roku i jestem bardzo zadowolona
z tym kopaniem, i wieszaniem sie na ramach kabiny...to chyba kanon, w Castoramie w Krakowie. tez tak prezentowano mnie kabine RAVAKa i ją uipełm i jak nan razie jestem zadowolony.....

Cypek
26-10-2005, 12:47
Też mam Ravak-a, kabina, brodzik i panel.
Śmiało polecam.

JackD
26-10-2005, 12:50
Ravak ma rzeczywiście kabiny "nie do zdarcia" swego czasu testowano je właśnie ze względu na odporność na czynniki mechaniczne i wypadł świetnie w przypadku kabin prysznicowych. Wyroby Ravak'a w tym przypadku wypadły lepiej niż produkty z wyższej półki cenowej. Co do zakupów poszperaj w necie powinno być taniej niż w sklepach. Co do Castoramy to po tym co się czyta na forum nie mam zaufania do Supermarketów. Z tego co piszecie są podejrzenia że trafiają tam nie do końca pełnowartościowe towary od producentów, ale może to nieprawda.
:wink:
myślę, że nie można generalizować.....
Trzeba być czujnym. sprawdzac gwarancje, możliwości zwrotu, warunki reklamacji.... i tyle.... co nie znaczy, że nawet w autoryzowanych punktach sprzedazy nie trafisz na bubel, czy niekorzystnie w nich załatwią Twą reklamację.....

feyrus
04-12-2005, 12:44
Tylko taka opcja wchodzi niestety. Może ktoś z was miał podobny dylemat i podzieli się przemyśleniami

rrmi
04-12-2005, 14:32
A moze jednak murowany ?
Pewnie to rzecz gustu , ale mi bardziej sie takie murowane podobaja :)

feyrus
04-12-2005, 14:48
A moze jednak murowany ?
Pewnie to rzecz gustu , ale mi bardziej sie takie murowane podobaja :)

Mi się też podobają. Wogóle na to nie wpadłam.A to nie trzeba teraz czegos kuć w posadzce?
I jak to wogóle wmurować?
Rozumiem ,ze kabinę można do tego jakoś dopasować czy trzeba specjalnie zamawiać?

rrmi
04-12-2005, 14:55
W kwestii kucia to moze jakis fachowiec niech sie lepiej wypowie .
Ale nie sadze . Nie bedzie takiej potrzeby , zaczac murowac i juz .
Nie myslalam tez o kabinie szklanej , a rowniez murowanej .
Szklane moga i wlasciwie musza byc drzwi . :wink:
Niemniej na dobry poczatek moze to byc zaslona.
W calym tym murowaniu istotny jest spadek w brodziku , zeby woda dobrze splywala .To oczywiscie nie jest problemem dla kogos kto zajmuje sie ukaladanim plytek .

feyrus
04-12-2005, 17:06
tam muszę być szklane drzwi, inaczej bedzie wygladało jak komora gazowa :-?
zaraz zacznę szukać takich drzwi.
Widziałam kiedyś Koralle , ale chyba były strasznie drogie.

poltomy
05-12-2005, 01:16
Szklane drzwi ladnie sie prezentuja ale moze sie wypowie ktos kto musi dbac ,zeby byly czysciutkie.W moim prysznicu wstawilem brodzik 80x80 we wnece wylozonej plytkami i ze wzgledow praktycznych dalem zaslonke.

Poltomy.

lw73
05-12-2005, 01:42
Witam
Rzuć okiem na ofertę:
www.ceramikaplus.com.pl
pozdrawiam

Eluś
05-12-2005, 08:14
Ja przebudowywałam swoją łazienkę .Zaplanowaliśmy taki róg 80x80 później w sklepie okazało się, że to mała kabina zaproponowano nam takie oto rozwiązanie brodzik narożny dwie ścianki mają po 80 ale kabina jest w środku ma 90.
Rozwiązanie super. Kabina bardzo wygodna w użytkowaniu pozdrawiam.

anka76
12-12-2005, 22:12
Witam, mam kabine 80x80 ale na środku jest ok. 100. Sprawia się super. KABI. 80x80 zwykła jest naprawde malutka.Pozdrawiam A.

feyrus
13-12-2005, 19:04
Witam, mam kabine 80x80 ale na środku jest ok. 100. Sprawia się super. KABI. 80x80 zwykła jest naprawde malutka.Pozdrawiam A.

Anko76 ,ale na środku czego? masz tzw wycinek koła?

feyrus
13-12-2005, 19:06
w jakim środku? o czym wy piszecie?
jak moze mieć w środku wiecej jak po bokach?

kofi
13-12-2005, 20:35
Mam w pralni brodzik 80 na 80: przyklejony do ściany, a druga ścianka będzie wymurowana z luksferów, drzwi niestety nie ma, będzie zasłonka. Brodzik może nieduży, ale wzięliśmy dość głęboki (30 cm).

anka76
13-12-2005, 21:57
feyrus napisał :"jak może mieć w środku więcej jak po bokach?"- ano może mieć. Kabina jest zamontowana w rogu łazienki. Jest to faktycznie jakby wycinek koła <| ale dziwnie zrobiony gdyż nie ma równego promienia. (Może to właściwie już nie wycinek :) ). Przyprostokątne mają po 80 cm, przeciwprostokątna ponad 100 a dwusieczna tego kąta ma ok 98cm. Mam nadzieje że dobrze to wytłumaczyłam- no cóż geometrii dawno nie miałam :-? Czas się chyba douczyć :) . Producentem jest firma KABI. Kabina jest szklana - szkło do wyboru w kilku wzorach, brodzik do tego modelu jest niestety tylko głęboki. Mnie też podobają się murowane brodziki ale niestety potrzeba szybkiego montażu i wprowadzki na wariackich papierach zmusiła nas do zakupu gotowej kabiny. Na szczęście została jeszcze do zrobienia łazienka na górze i tam sobie poużywam... :)

arcobaleno
14-12-2005, 12:26
Witam !!
Napiszcie proszę jakie wymiary powinna mieć taka murowana kabina, (ale na planie kwadratu bądź prostokąta), żeby była wygodna w użytkowaniu.
Czy wystarczy aby boki miały po 90 cm? A jaka szeroka? Też 90?

Sonika
14-12-2005, 12:55
w jakim środku? o czym wy piszecie?
jak moze mieć w środku wiecej jak po bokach?


My w taki sposób powiększyliśmy naszą kabinę 80-tkę:

http://domeksoniki.photosite.com/~photos/tn/2868_348.ts1118912714000.jpg

Podobnie zrobiliśmy w drugiej.
Kabina 80x80 jest mała. Zrób większą jak masz taką możliwość.

feyrus
14-12-2005, 14:15
Rozumiem.
Z tym ,że mi chodziło o brodzik kwadratowy ( wszystkie 4 boki równe).
Bo on jest zdecydowanie pojemniejszy niż 80- ka zaokrąglona.

Teraz wzięłam do przymiarki brodzik prostokątny 90x 75 z Koła.
Dzięki wszystkim za pomoc merytoryczną.
:)

P.S. Soniko, pojechałam po baterię wannową z Tresa .
Pan kazał czekać 3 tygodnie :o
Musiałam w Castoramie kupić jakąś włoską :(

feyrus
14-12-2005, 14:22
A moze jednak murowany ?
Pewnie to rzecz gustu , ale mi bardziej sie takie murowane podobaja :)
jak powiedziałam to panu od płytek ,o wymurowaniu brodzika to po minie wywnioskowałam,że
1) nie lubi murować brodzików
2) lub nigdy tego nie robił
3) płytki są za grube :o :-? , i lub za szerokie
4) i inne tam

Dobra, niech bedzie ze sklepu- pan bardzo się ucieszył i powiedział ,że najważniejszy jest kompromis.
:roll:

Iskra
16-12-2005, 13:02
Czy natknął się ktoś w poszukiwaniach łazienkowych na kabinę prysznicową półokrągłą- której nie stawia się do kąta, tylko do prostej ściany. Oczywiście kabinę w rozsądnej cenie- wiem, ze można takie kabiny kupić za 10 000, ale ten poziom mnie mało interesuje :D
Prosze o odpowiedzi- ulga remontowa się kończy z końcem grudnia !!!!
Iskra

Tabaza
16-12-2005, 14:54
Witam,
My mamy podobna sytuacje. Ale nie szukalismy kabinki z dwoma sciankami, tylko wymyslilismy sobie, ze postawimy jedna scianke ze szklanych pustakow. Za ta scianka bedzie miejsce, zeby postawic pralke i schowac rozne drobiazgi, ktore niekoniecznie musza byc eksponowane ;) Gdyby to rozwiazanie nie przypadlo Ci do gustu to istnieje mozliwosc kupienia kabiny z trzema scianami. Widzielismy taka podczas naszych wedrowek po sklepach. Ta kabinka, ktora my ogladalismy nie byla zbyt ciekawa, ale moze Ty trafisz na cos interesujacego. Powodzenia w poszukiwaniach :D
Pozdro
Tab

Dominik!
16-12-2005, 15:14
Ja akurat jestem w trakcie kupowania kabiny okrągłej ale nie wolnostojącej, tylko przyściennej. Z firmy sanplast czy Kabi da się coś takiego kupić za całkiem przyzwoite pieniądze.

pasco
04-01-2006, 08:49
Wiem, że można zbudować kabinę bez brodzika, i chciałbym taką zrobić, bo takie rozwiązanie ma dla mnie wiele zalet. W związku z tym pytanie: czy ktoś ma taką kabinę, i gdzie można takie znaleźć (rozumiem, że muszą być jakoś uszczelniane od dołu).
Co prawda do montażu kabiny zostało mi jeszcze trochę czasu, ale łazienkę muszę zaprojektować już teraz.

wodzio
04-01-2006, 09:06
Już parę razy był ten temat poruszany na forum, więc napewno coś znajdziesz jeżeli poszukasz

wodzio
04-01-2006, 09:08
Ale jeżeli ktoś się chce wypowiedzieć to również jestem zainteresowany może będzie coś nowego

Bikerus
04-01-2006, 09:37
Technicznie nie wiem jak to jest zrobione (robili fachowcy).
Ale IMHO to zdecydowanie lepsza opcja niz brodzik. Prosto sie myje, zadnych kombinacji, ładnie wygląda - tylko drzwi na front byly drogie :(

farida
04-01-2006, 10:26
A syfony?Podobno sa jakies specjalne.Tez duzo drozsze?
pozdrawiam.

wodzio
04-01-2006, 11:52
Gdzieś na forum czytałem ze syfon można zrobić z rury wygiętej w U, ma to taki plus ze jak się puści wodę pod większym ciśnieniem to można to łatwo przepłukać. U mnie myślę że mógłbym ten syfon umieścić w piwnicy pod łazienką, może nawet zrobić spólny syfon dla całej łazienki (bez kibelka) Może ktoś coś takiego wykonywał?

pasco
04-01-2006, 11:57
Gdzieś na forum czytałem ze syfon można zrobić z rury wygiętej w U, ma to taki plus ze jak się puści wodę pod większym ciśnieniem to można to łatwo przepłukać. U mnie myślę że mógłbym ten syfon umieścić w piwnicy pod łazienką, może nawet zrobić spólny syfon dla całej łazienki (bez kibelka) Może ktoś coś takiego wykonywał?

Z takim wspólnym syfonem to bym raczej nie kombinował - w odcinku rury pomiędzy odpływem a syfonem z czasem powstanie osad, i może zacząć się niemiły zapach.

pasco
04-01-2006, 12:05
Już parę razy był ten temat poruszany na forum, więc napewno coś znajdziesz jeżeli poszukasz

Owszem, znalazłem parę postów, ale dotyczyły kabiny z murowanym brodzikiem. Ja chciałbym, żeby nie było żadnego brodzika (nawet murowanego), tylko odpływ w podłodze.

kolia
04-01-2006, 12:28
Technicznie nie wiem jak to jest zrobione (robili fachowcy).
Ale IMHO to zdecydowanie lepsza opcja niz brodzik. Prosto sie myje, zadnych kombinacji, ładnie wygląda - tylko drzwi na front byly drogie :(

Drogie tzn ile? i jakiej firmy?

alison
04-01-2006, 12:29
Już parę razy był ten temat poruszany na forum, więc napewno coś znajdziesz jeżeli poszukasz

Owszem, znalazłem parę postów, ale dotyczyły kabiny z murowanym brodzikiem. Ja chciałbym, żeby nie było żadnego brodzika (nawet murowanego), tylko odpływ w podłodze.


"Podłączam" się do pytania Pasco, mnie też ten temat od astrony technicznej bardzo interesuje, może ktoś doświadczony pomoże :wink:

Bikerus
04-01-2006, 13:09
Drogie tzn ile? i jakiej firmy?

2700 zł, szkło hartowane chyba 8mm, okucia srebrne.
Firmy niestety nie pamietam ale kupowane bylo w Giant-cie.

Niektore modele z tego co pamietam byly zabezpieczane dodatkowo jakims srodkiem, ktory powoduje nieosadzanie się kamienia i zacieków.

Gagata
04-01-2006, 13:28
Taką kabinkę nie-kabinkę mają znajomi - do tego zasłonka (baardzo estetyczna, wręcz "bajerancka"). Obeszło się bez drzwi a zapewniam - nie są to ludzie, którzy zastosowali takie rozwiązanie ze względów finansowych... chcę przez to powiedzieć , że był to ich wybór a nie konieczność. Wygląda to świetnie! jak zresztą cały ich domek:-0
Mozna jeszcze (widziałam gdzie indziej) W OGÓLE nie robic ani zasłonki, ani drzwi, tylko przez odpowiednie "zaułki" odpowiednio wydzielić część gdzie leję się woda. jest to rewelacyjne rozwiązanie - a do tego ściankę odgradzającą brodzik od łazieki (bo wtedy takowa musi być - do np.połowy szerokości pomieszczenia) robi się z kolorowych luksferów! Efekt nie z tej ziemi!! Dla mnie bomba, tylko...trzeba mieć miejsce na takie rozwiązanie.

ania
04-01-2006, 13:37
Ja mam taką kabinę.
Sami ją sobie zrobiliśmy. We wnęce.
1. Kupiliśmy u kamieniarza kamień (piaskowany, coby się na mydle nie ślizgać)
2. Kupiliśmy sobie płaski syfon za 80 zł.
3. Kupiliśmy sobie zawiasy do szkła (700 zł skubane kosztowały!)
4. Kupiliśmy sobie szybę.

Poskładaliśmy to sobie na zaprawę i śrubki - kamień oczywiście ze spadkiem i mamy ogromną elegancką kabinę (110x100) za stosunkowo tani pieniądz 8) 8) 8)

kolia
04-01-2006, 13:47
Ania, może jakieś zdjątka byś wkleiła 8)

pasco
04-01-2006, 13:58
Ja mam taką kabinę.
Sami ją sobie zrobiliśmy. We wnęce.
1. Kupiliśmy u kamieniarza kamień (piaskowany, coby się na mydle nie ślizgać)
2. Kupiliśmy sobie płaski syfon za 80 zł.
3. Kupiliśmy sobie zawiasy do szkła (700 zł skubane kosztowały!)
4. Kupiliśmy sobie szybę.

Poskładaliśmy to sobie na zaprawę i śrubki - kamień oczywiście ze spadkiem i mamy ogromną elegancką kabinę (110x100) za stosunkowo tani pieniądz 8) 8) 8)

A robiliście jakieś progi, czy tylko spadek w kierunku odpływu?

Tomik_B
04-01-2006, 13:58
Tutaj (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=451366&highlight=za%B3%B1czam+detal+odwodnienia#451366), jest trochę informacji.

ania
04-01-2006, 14:05
Tylko spadek w kierunku odpływu.
Zdjęć niestety nie mam (nie dysponuję cyfrówką) :cry:

pasco
04-01-2006, 14:32
Tylko spadek w kierunku odpływu.
Zdjęć niestety nie mam (nie dysponuję cyfrówką) :cry:

A drzwi są jakoś uszczelniane od dołu? Ja niestety nie mam tak dużej przestrzeni - tylko około 80cm, i obawiam się, że woda przy kąpieli może się przelewać. Ale właćnie wpadłem na nowy pomysł - obniżenie podłogi w miejscu brodzika o jakieś 2 cm. Wtedy woda się nie powinna wylewać poza obręb brodzika. Odwodnienie liniowe wzdłuż krawędzi to też ciekawy pomysł.

Bikerus
04-01-2006, 14:49
[A drzwi są jakoś uszczelniane od dołu?

Te, które ja kupowałem mają u dołu uszczelkę.

ania
04-01-2006, 14:49
Drzwi nie są w żaden sposób uszczelnione i rzeczywiście woda może się wylewać. Dzieje się to zazwyczaj moim gościom. Dlatego następnym razem zrobimy wzdłuż płyty pod drzwiami kanalik odprowadzający wodę, która ścieka po drzwiach. Będzie to po prostu głębokie nacięcie w płycie.

Będzie mniej elegancko ale bardziej praktycznie.

04-01-2006, 17:31
też kiedyś nie chciałem brodzika, ale jak zobaczyłem ile to kłopotów z wykonaniem tego za pomocą kafelek to stwierdfziłem, że taniej i lepiej wyjdzie jednak brodzik.
I jestem bardzo zadowolony że mam brodzik akrylowy (jest ciepły i woda szybko nie stygnie), łatwo go utrzymać w czystości i uszczelnić.
Do tego kupiłem drzwi Aquaform za niestety ponad 900zł z specjalnego szkła, z powłoką która sprzeja spływaniu wody. Dzrwi są szczelne, maja uszczelkę magnetyczną.

Łazienka to długa kiszka o szerokości 120cm, na jej końcu jest kabina zbudowana tylko z brodzika i drzwi. Jest jeszcze forontowa ścianka wymurowana z kafelek aby zniwelować różniće wymiarze drzwi (90cm) a szerokością łazienki (120cm). W środku mam 3 półki z kafelek, sporo miejsca i od góry oświetlenie halogenami. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne bo jest więcej miejsca niż w zwykłej kabinie, i wszystkie przybory do mycia mam pod ręką.

Naprawdę szczerze polecam jednak kupno brodzika niż kombinownie z kafelkami, płynną folią, impregnatem do fug, odpowiednimi spadkami, syfonami itd.

ppp.j
04-01-2006, 18:23
Jestem w trakcie realizacji takiego prysznica, tzn mam miejsce i czekam na ciepło by wykończyć. Planuję postawić ścianę z BK z luksferami. Teraz jest zalany betonem odpływ ze spadkiem. I tu popełniłem błąd bo syfon dałem na środku i będą kłopoty z przycinaniem płytek na podłodze. Lepiej jest umieścić odpływ przy ścianie i zrobić jednostajny spadek (łatwiej układać płytki na płaskiej powierzchni). Spadki robiono w ten sposób ze początkowo zalali prawie na równo a potem było wyskrobywane gdy beton trochę stężał. Planuję dać zasłonkę na drążku ze sprężyną. Mam taki system w bloku w wannie i się dobrze sprawdza.

pasco
05-01-2006, 09:31
Jestem w trakcie realizacji takiego prysznica, tzn mam miejsce i czekam na ciepło by wykończyć. Planuję postawić ścianę z BK z luksferami. Teraz jest zalany betonem odpływ ze spadkiem. I tu popełniłem błąd bo syfon dałem na środku i będą kłopoty z przycinaniem płytek na podłodze. Lepiej jest umieścić odpływ przy ścianie i zrobić jednostajny spadek (łatwiej układać płytki na płaskiej powierzchni). Spadki robiono w ten sposób ze początkowo zalali prawie na równo a potem było wyskrobywane gdy beton trochę stężał. Planuję dać zasłonkę na drążku ze sprężyną. Mam taki system w bloku w wannie i się dobrze sprawdza.

No, to widzę że pojawił się praktyk :D
Z tym wyskrobaniem betonu to fajny pomysł. Ale jednej rzeczy nie rozumiem - zasłonka na drążku ze sprężyną? Co to takiego? Zasłonka to rozumiem - taka z materiału, ale ze sprężyną - co ona daje?

Bikerus
05-01-2006, 09:35
Ale jednej rzeczy nie rozumiem - zasłonka na drążku ze sprężyną? Co to takiego? Zasłonka to rozumiem - taka z materiału, ale ze sprężyną - co ona daje?

Sprezyna daje to ze zaslonka jest zawsze zasłonieta :)
Odsłaniając zasłonkę ściesniasz spręzyne, puszczasz zasłonkę i ona sie rozciąga na całym drązku....
pzdr

pasco
05-01-2006, 10:29
Ale jednej rzeczy nie rozumiem - zasłonka na drążku ze sprężyną? Co to takiego? Zasłonka to rozumiem - taka z materiału, ale ze sprężyną - co ona daje?

Sprezyna daje to ze zaslonka jest zawsze zasłonieta :)
Odsłaniając zasłonkę ściesniasz spręzyne, puszczasz zasłonkę i ona sie rozciąga na całym drązku....
pzdr

teraz już rozumiem... Ale niemądry byłem :oops:

ppp.j
05-01-2006, 11:47
Nie, nie trochę nie tak. :lol: Zasłonka z folii na kółkach do kupienia w każdym markecie. Natomiast powieszone to jest na drążku. Drążek ten nie jest przykręcony do ściany tylko działa na zasadzie rozpórki, czyli rozciąga się go na potrzebną długość + 5cm a następnie ściska sprężynę wewnątrz rurki i wsadza między ściany. Początkowo sam się dziwiłem jak to dobrze trzyma. Drążki można kupić w różnych zakresach długości.

Bikerus
05-01-2006, 12:12
Ten system ze spręzynką przy kołkach, który opisałem, widziałem w kilku hotelach.

U siebie w domu tez mam rure rozporową (170 cm) i samą zasłonkę.

katerhasser
05-01-2006, 17:13
dobra, ale cały czas nie ma szczegółów technicznych dot. samego "podpłytkowego" odpływu.
Ja chcę taki prysznic w małej łazience na dole. obok będzie muszla i z tradycyjną kabiną byłoby ciasno siedzieć na tronie. Dlatego pomysł prysznica subtelnego, zlewającego się z pomieszczeniem.
Moja żona chciałaby oddzielić wprawdzie prysznic od kibelka szybą, która składałaby się na zawiasach na pół i do tego jeszcze "zamykała" pod prysznic, gdy ten nie używany. Jednak ale dla mnie droga komplikacja, i wątpliwy efekt użytkowy a nawet obniżenie zasad BHP (taka quasi niewidzialna szyba... można się na nią wpakować niechcący - kto się nie rąbnął o otwarte drzwiczki szafki w kuchni, a te nie są przeźroczyste?).
Dlatego ja optuję za pałąkiem i zasłonką. Cały jednak problem jak zrobić niby-brodzik, żeby była jednolita podłoga ale i dobry odpływ, który nie zagrozi zalaniem małej łazieneczki, a nawet przeciekiem na hol i dalej...

Mnie się nasuwa na myśl taka płaska, duża "brytwanka", z odpływem i syfonem, na niej/w niej kratownica, na której dopiero można ułożyć płytki. A szpary na brzegach byłyby bez fug, plus szpara na środku...
Tylko wtegy jak trwale i zgodnie ze sztuką zamocować płytki do takiej kratownicy?
A może zamiast tego jakieś inne rozwiązanie?

ppp.j
05-01-2006, 18:43
Oj katerhasser coś przekombinowałeś z tą kratownicą. :lol: Przed zrobieniem wylewki montujesz odpływ do zamontowania w betonie najlepiej w narożniku lub pod ścianą i w tym kierunku robisz spadek wylewki. Sposób osłonięcia pozostałej części łazienki zależy od inwencji twórczej i możliwości wykonawcy. Ważne tylko by woda nie rozchlapywała się po całym pomieszczeniu a resztę zrobi spadek i grawitacja. Jak bardzo się boisz potopu to w drzwiach zrób mały próg z kafelków.

pasco
06-01-2006, 08:37
Oj katerhasser coś przekombinowałeś z tą kratownicą. :lol: Przed zrobieniem wylewki montujesz odpływ do zamontowania w betonie najlepiej w narożniku lub pod ścianą i w tym kierunku robisz spadek wylewki. Sposób osłonięcia pozostałej części łazienki zależy od inwencji twórczej i możliwości wykonawcy. Ważne tylko by woda nie rozchlapywała się po całym pomieszczeniu a resztę zrobi spadek i grawitacja. Jak bardzo się boisz potopu to w drzwiach zrób mały próg z kafelków.

Tak, tylko pozostaje jeszcze problem dobrego ułożenia kafelków tak, żeby był spadek a kafle równo.
Może jakiś pomysł jak wyprofilować taki spadek? Mi się wydaje, że optymalnie będzie zrobić spadek w kierunku przekątnej kwadratu (oczywiście z dwu stron).

ppp.j
06-01-2006, 09:08
Tak, tylko pozostaje jeszcze problem dobrego ułożenia kafelków tak, żeby był spadek a kafle równo.
Może jakiś pomysł jak wyprofilować taki spadek? Mi się wydaje, że optymalnie będzie zrobić spadek w kierunku przekątnej kwadratu (oczywiście z dwu stron).
Już pisałem że popełniłem błąd umieszczając odpływ na środku przyszłej kabiny (trudności z układaniem kafelków na podłodze z czterema zbieżnymi skosami). Sugeruję odpływ umieścić pod ścianą i dać maskownicę listwową albo w rogu przy ścianach i wtedy spadek jednolity w tym kierunku.

dobrzykowice
06-01-2006, 09:29
mam taką kabinę od dwoch lat i jestem baaardzo zadowolony, spadek jest niezauważalny i nie ma żadnego niebezpieczeństwa zalania nawet pod najsilniejszym strumieniem , no chyba że ktoś zatka odpływ nogą :)
A jak to zostało zrobione :

- podczas robienia posadzki został osadzony odpływ firmy VIEGA, moze troche droższy ale nie ze względu na przeznaczenie a raczej ze względu na markę, nie był to jednak jakiś kosmiczny koszt
- posadzka została w tym miejscu już wstępnie wymodelowana (spadki)
- ze względu na nietypowy wymiar kabiny (jest dłuższa niż normalnie) zdecydowałem się na duże prostokątne (chyba 30x60 cm) płytki z ktorych ułozyłem tylko dwa rzędy opdadjące do środka - zrobiła sie swego rodzaju rynienka
- przy normalnej kabinie nie montowałbym odpływu centralnie tylko przy ścianie przeciwległej do wejscia i zrobiłbym jednolite nachylenie w kierunku tej sciany, prostsze w wykonaniu i estetyczniejsze

- i jeszcze jedno o czym sie zapomina, plastik brodzika jest cieplejszy od ceramiki, ja co prawda mam podłogówke również pod natryskiem ale jednak dla osób wrazliwych może to być duzy minus. Myslę jednak że jakaś fajna drewniana kratka czy cos w tym stylu może rozwiazac sprawę :)

ppp.j
06-01-2006, 09:57
Ponieważ ostateczne wykonanie jeszcze przede mną więc pytanie. dobrzykowice jakie masz wymiary kabiny i jak wysoką ściankę?
Do wszystkich. Jak uważacie jakie są optymalne wymiary kabiny. Mam trochę miejsca ale bez przesady.

ania
06-01-2006, 10:31
Do wszystkich. Jak uważacie jakie są optymalne wymiary kabiny. Mam trochę miejsca ale bez przesady.


Wg mnie 90x90 to absolutne minimum.
Mam 110x100. Jest przestronnie i nikt nie obtłukuje sobie łokci.

pasco
06-01-2006, 11:19
Już pisałem że popełniłem błąd umieszczając odpływ na środku przyszłej kabiny (trudności z układaniem kafelków na podłodze z czterema zbieżnymi skosami). Sugeruję odpływ umieścić pod ścianą i dać maskownicę listwową albo w rogu przy ścianach i wtedy spadek jednolity w tym kierunku.

Ja myślałem o umieszczeniu odpływu w narożniku, ze spadem z dwóch stron. Na razie nie mam pomysłu, jak by zrobić tylko jeden spad - mój prysznic będzie miał 2 boki przyległe do ściany, i 2 "otwarte".

dobrzykowice dzięki za rady. O zimnej podłodze już myślałem, tak jak mówisz - kratka będzie OK.

Może jakieś zdjęcia?

Szaruś
13-01-2006, 15:45
Podczas montażu kabiny prysznicowej rozsypała mi się jedna szyba w drobne kawałki. I nie było żadnego puknięcia, stuknięcia młotkiem czy coś podobnego.

Czy komuś to się zdarzyło :o ?

JackD
13-01-2006, 16:13
jak kazde szkło hartowane ma wysoką odpornośc na uderzenia powiedzmy od czoła, jest w miarę elastyczne....... ale.....
nawet minimalne lekkie stuknięcie oparcie naprężenie dotyczące kantu szyby to własnie taki efekt którego doświadczyłes.....

ania
13-01-2006, 17:18
Czy komuś to się zdarzyło :o ?


Dzisiaj??? ....bo wiesz, 13-go w piątek różne rzeczy się zdarzają...

jacekaqua
13-01-2006, 21:07
Podczas montażu kabiny prysznicowej rozsypała mi się jedna szyba w drobne kawałki. I nie było żadnego puknięcia, stuknięcia młotkiem czy coś podobnego.

Czy komuś to się zdarzyło :o ?

seks w kabinie niedozwolony :lol:

Mareczkos
27-01-2006, 13:20
....właśnie, czy może z przydymianego, grafitowego, tudzież "bąbelkowanego"?
Którą kabinę wybrać do małej (4,2m2) łazienki?
Mamy na oku kabinę Ravaka RKKP-90 z przezroczystą szybą.
Ogólnie bardzo nam się ten model podoba, ale nasze wątpliwości budzi utrzymanie w czystości szyb. Co prawda posiada ona jakiś system zapobiegający zaciekom, ale czy nie będzie tak, że po każdym użyciu trzeba będzie latać ze szmatą? :evil:

Prosiłbym użytkowników kabin o wypowiedzenie się, jak to faktycznie z tą czystością szyb wygląda.

OLA.J.
27-01-2006, 13:25
Też mam RAVAKa z przezroczystymi szybami, ale jescze nie uzywana a nawet nie rozpakowana, myslę że powiększy ona optycznie lazienkę mała, a widziałam jak po powłoce spływa woda i nie trzeba latac ze szmatka, ale podobna tę powłokę nalezy odnawiac co jakieś pół roku i wtedy na pewno ze szmatką

Mareczkos
27-01-2006, 13:30
No własnie "podobno".
Ja też widziałem jak po niej woda spływa, zostają tylko małe kropelki, coś jakby samochód nawoskować, efekt podobny.
Czyli ta powłoka jest ścieralna :(
Dzięki za odpowiedź.

OLA.J.
27-01-2006, 13:35
tak trzeba ja odnawiać na 100% w hyppe jest powłoka stała, ale za dopłata około 1300 , wyszłam z założenia ze jesli ma byc to mija dodatkowa łazienka to nie czesciej niz poł roku bede odnawiac powloke i srodków do odowy za 1300 to nie zuzyje , widziałam taką kabinę i wydaje mi się ze w maire łatow utrzymac ja w czystosci tym bardziej, że ta która widziałam byla uzywana w warunkach remonu łazienki i była jak na takie warunki czysta. Ja juz kupiłam więć nie mam wyboru, mam tylko nadzieję, ze był on trafny

Mareczkos
27-01-2006, 13:54
A jak sprawa ma się z uszczelkami i ewentualnymi nierównościami ściany?
Czy uszczelki w Ravak-u są z obu stron? To jest od wewnątrz kabiny i od zewnątrz?

trafo
24-02-2006, 18:12
Co do odpływu VIEGA, czy był to może taki liniowy? Jeśli tak, to jaki był koszt tego cacka?
Dopiero wczoraj odkryłem, że mają w ofercie takie cudo i nie wiem gdzie i za ile to kupić. Ale chyba to drogawe będzie :cry:

Gerion
25-02-2006, 21:04
Pasco:
1) wybierz się do ETC, gdzieś na pięterku jest firma produkując szklane drzwi do takich rozwiązań. Mi robili wycenę (drzwi 90+okucia+10 cm stały panel szklany) jakieś 1800 zł.
2) też myślałem nad rozwiązaniem "zamiast brodzika", ale małżonka stanowczo zaprotestowała na płytki na podłodze, raz że fugi _będą_ zachodzić od wilgoci, dwa - kojarzy jej się to z internatem czy tanimi hotelikami w Tunezji ;-D
3) mój wnętrzarz (sąsiad nawiasem mówiąc) robi podobny patent u siebie, ale próg wykonuje nieco obły, z maleńkich płytek (2,5 x 2,5 cm), tak by woda się nie przelewała... twierdzi, że stosował kilka razy takie rozwiązania (ja jednak dam gotowy brodzik).

pozdrawiam
Gerion

_ZBYCH_
27-02-2006, 21:36
Co do odpływu VIEGA, czy był to może taki liniowy? Jeśli tak, to jaki był koszt tego cacka?
Dopiero wczoraj odkryłem, że mają w ofercie takie cudo i nie wiem gdzie i za ile to kupić. Ale chyba to drogawe będzie :cry:
Zapomnij!

Te odpływy liniowe kosztujš od 900 zł za 75 cm do 1020 za 120 cm :o :o :o

trobe
28-02-2006, 09:33
Ja mam takie rozwiązanie ze względu na nietypowy kształt miejsca, jakie powstało po połączeniu łazienki i toalety w mieszkaniu. Ściany są z luksferów, zamiast brodzika na posadzce położona jest mozaika, dzięki czemu nie było żadnego problemu z wyprofilowaniem spływu ku środkowi tej przestrzeni. Mozaika powstała po przecięciu normalnej wielkości płyt gresowych (zdecydowanie taniej, niż mozaiki gotowe) i zastosowałam ją w kilku miejscach łazienki, jako element dekoracyjny. Odpływ Viega. Drzwi szklane Duscholux z powłoką anti kalk (3 lata temu kosztowały 1600 zł). Wygląda to bardzo elegancko i na pewno nie przypomina łazienki w tanim hotelu. Użytkowanie bezproblemowe.
Rozmiary 110x110 ale w jednym rogu ściana ścięta.

pasco
01-03-2006, 08:50
Gerion - dzięki za radę. ETC jest trochę daleko, ale chyba się wybiorę :)

Gerion
01-03-2006, 09:09
W poniedziałek byłem w Giancie na obornickiej i mają tam kabiny w dość przyzwoitych cenach (np. 1700zł za kabinę 90cm z rozsuwanymi drzwiami)... Musisz se pewnie porównać, co wyjdzie taniej, czy zrobienie odpowiednich drzwi, czy też gotowa kabina (której przecież nie trzeba montować na brodziku).

pozdrawiam
Gerion

rafgam
05-03-2006, 14:54
....właśnie, czy może z przydymianego, grafitowego, tudzież "bąbelkowanego"?
Którą kabinę wybrać do małej (4,2m2) łazienki?
Mamy na oku kabinę Ravaka RKKP-90 z przezroczystą szybą.
Ogólnie bardzo nam się ten model podoba, ale nasze wątpliwości budzi utrzymanie w czystości szyb. Co prawda posiada ona jakiś system zapobiegający zaciekom, ale czy nie będzie tak, że po każdym użyciu trzeba będzie latać ze szmatą? :evil:

Prosiłbym użytkowników kabin o wypowiedzenie się, jak to faktycznie z tą czystością szyb wygląda.


Mam Huppe z szybą matową - utrzymanie w czystośći i wygląd rewelacyjny. Faktem jest, że zmniejsza nieco optycznie łazienkę - raczej polecam do tych wiekszych

pzdr
rafgam

JackD
06-03-2006, 20:54
A jak sprawa ma się z uszczelkami i ewentualnymi nierównościami ściany?
Czy uszczelki w Ravak-u są z obu stron? To jest od wewnątrz kabiny i od zewnątrz?
od strony ściany stawiasz na silikonie.... i od wewnątrz też silikon...

Ryszard1
06-03-2006, 21:57
Na szkle przezroczystym chyba bardziej sa widoczne plamy po wyschnietej wodzi. Ja mam z jedna, wewnetrzna strone gladka, a na zewnatrz delikatny wzorek/ciapki : mniej widac zabrudzenia,

_ZBYCH_
06-03-2006, 22:42
Mam kabinę przeŸroczystš, bez super powłoki. Na pewno optycznie powiększa łazienkę.

Odnoœnie tych super powłok, nie wiem, jak się spisujš, ale w Castoramie można kupić œrodki chemiczne powodujšce podobny efekt. To działa! :)

Szczegóły TU (http://www.hgpolska.pl/php/grupy_szczegol.php?nr=70)

krzysztofh
07-03-2006, 07:53
Też mam Ravaka półokrągłą z szkłem przezroczystym. Zamontowana ale używana dopiero raz. Niby ta powłoka ale zacieki i tak są. Chyba nie ma takiego zabezpieczenia aby nic po spływającej wodzie nie pozostało. Podobnie jest z wanną chyba najlepszego producenta na świecie Kaldewei. Wanna ma powłoke efekt perlisty. Woda spływa ładnie bo wanna nowa. Co będzie za rok? Wedłog mnie sa to tylko półśrodki, które tak do końca sprawy nie załatwiają.
Jeżeli chodzi o montaż kabin Ravaka to uszczelki są 4, 2 przy ścianach i dwie przy drzwiach, z czego jedna magnetyczna.
Silikon wg zaleceń Ravaka powinno się dać tylko na połączeniu uszczelki i ściany ale wyłącznie od zewnątrz.

Ryszard1
07-03-2006, 20:18
Najlepszym srodkiem na brak plam po wyschnietej wodzie jest ...
sciereczka, ktora po kapieli wyciera sie szybe.
Moja kabina miala dolaczona taka sciereczke (produkcji szweckiej) gratis,

ARMAR
07-03-2006, 21:52
woda spływa super,ale samą wodą się niemyjemy co z mydłem,szamponem itd??? :-?

Joanna Glowacz
08-03-2006, 10:19
A jak sprawa ma się z uszczelkami i ewentualnymi nierównościami ściany?
Czy uszczelki w Ravak-u są z obu stron? To jest od wewnątrz kabiny i od zewnątrz?

W Ravaku spodobało nam się to, że uszczelki przy drzwiach można bez problemu zdjąć i wyczyścić. Na dzień dzisiejszy w mieszkaniu mamy tanią kabinę z przesuwanymi drzwiami (nigdy więcej takiego rozwiązania) i uszczelki muszę czyścić za pomocą wykałaczki. :roll:
Szyba koniecznie gładka bez bąbelków, paseczków i wszelkich innych dekoracji, zwłąszcza przy tak twardej wodzie jaką mamy.
Jeśli chodzi o odświeżanie powłoki, środki Ravaka kosztują ok. 35 zł i wystarczają na dosyć długo.
pzdr
J.

Didi
08-03-2006, 13:30
Ja mam kabinę firmy Kermi Cada z przezroczystą szybą bez super powłoki, do jej pielęgnacji używam środka do czyszczenia kabin prysznicowych frosch.
Nie mam z nią problemów, nie zaparowuje. Raz na tydzień przemyję i jest super.

jakubpar
04-04-2006, 19:26
Witam Serdecznie

Zapewne wielokrotnie był poruszany ten temat na forum - ale postanowiłem go poruszyc jeszcze raz (z gory przypraszam). Mam zamiar kupic kabine prysznicowa - zwykla przecietna cenowo - ale .... tu sie zaczyna problem , na ryku jest obecnie tyle najroznieszych firm ze trudno mi cogolwiek wybrac - a jak sie pytam sprzedawcy to zapewne zachwalaja tylko ten wwyrob na ktorym maja najwieksza marze :( . Dlatego tez prosze Was o pomoc , zebyscie mi zasugerowali jakis model i jakiegos producenta (kabina ma miec 90c m szerokosci). Wanne juz mam - jestem z niej bardzo zadowolny - kupilem wanne firmy PoolSpa - i moge szczerze poleci jak karztemu.

Pozdrawaim

Didi
05-04-2006, 09:06
a co byś konkretnie chciał wiedzieć?
Ja przy kupnie nie sugerowałam się producentem: ja chciałam kupić kabinę szklaną z drzwiami otwieranymi również do wewnątrz i tyle. Kupiłam Karmi Cada. Użytkuję już ją poda dwa lata i sprawdza się super. Nie mam problemów z myciem szyby (choć moja kabina nie ma tej powłoki anty coś tam, tej która nie zostawia śladów) myje ją środkami froscha raz w tygodniu i to wystarcza i jest czysta i niezaparowuje.
Polecam

lw73
05-04-2006, 13:40
Witam

Ja polecam kabiny firmy Ravak.
Jeśli masz trochę więcej kaski do wydania to warto zainwestować w Huppe - bardzo fajna kabinka
Pozdrawiam
Marek

JackD
06-04-2006, 08:03
Też kupiłem Ravaka 90 półokrągłą... sam montowałem... niski brodzik 10 cm drzwi rozsuwane....
jestem zadowolony... z wyglądu estetycznego... łatwości montażu...
cenowo to wyszło ponad 1.000 zł.

lw73
06-04-2006, 09:45
Witam
Nie jesteś jedynym który jest zadowolony. Dobra kabina za niewielkie pieniądze - POLECAM :)

Piwowarek
30-07-2006, 21:09
Witam
jestem tutaj nowy i przerpaszam za "temat niezwiązany z tym działem"
Chodzi mi o ekipe w e Wrocku która robi kabiny prysznicowe na wymiar
Nie wiem czy warto zamiawiac taka kabine czy po prostu podjechać do firmy która sie zajmuje się sprzedaża kabin i po prostu tam kupic. JEst to mój pierwszy remont i pierwsze decyzje związane z moim mieszkankiem.
Orientujecie się ile moze kosztowac kabina narożna o wymiarach 80x80 ?

maximdoradca
30-07-2006, 21:15
takie kabiny można kupić w normalnym sklepie po co ci na zamówienie???

maximdoradca
30-07-2006, 21:16
Polecam Eco Set na braniborskiej Pytaj o firmę cersanit ładne i dość tanie
www.cersanit.pl

mirbom63
31-08-2006, 20:50
Mam w lazience okno.Z tego powodu kabina prysznicowa musi miec 3 scianki-jedna zaslaniajaca czesc okna,dwie pozostale jak przy kabinie naroznej.Czy ktos wie gdzie mozna kupic taka kabine lub podac namiar na producenta.Dzieki.

mirbom63
31-08-2006, 22:56
Nikt nie wie?Przyjdzie mi w takim razie zamurowac okno.

kruszka
31-08-2006, 23:21
RAVAK ROBI KABINY POD NDYWIDUALNE ZAMÓWIENIA www.ravak.pl

robert!!!
01-09-2006, 13:29
Ja mam narożną sanplasta i do tego dodatkową ścianke też saplasta wszystko zamówione w zwykłym sklepie z takimi rzeczami jak kabiny czy wanny.

mirbom63
01-09-2006, 15:42
Dziekuje za informacje.

08-10-2006, 15:57
Witam,
Ja mam ten sam problem z oknem w wąskiej łazience. A ile kosztuje taka dodatkowa ścianka na indywidualne zamówienie? Kiedy szukałem takiej kabiny w Cośtamramie, Pan Doradca powiedział mi że dodatkowa ścianka do kabiny za 1500 zł bedzie mnie kosztowałą 800 zł. Dałem sobie wiśta, bo za taką kasę to ja weznę fachowca od kielni, żeby przestawił okno...

Chrom`ek

Maco
13-11-2006, 23:43
Podjąłem decyzję, żeby taką kabinę sobie sprawić.
Sprawdzam i :o wybór dość spory.

Czy macie jakieś doświadczenia w używaniu takich ?

Możecie coś polecić ?

Z góry dziękuję :)

retrofood
14-11-2006, 07:09
Mam osobistš masażystkę.

Maco
14-11-2006, 07:24
:(

Maco
14-11-2006, 07:25
:(

Padre
14-11-2006, 11:15
My mamy Zenith: http://www.akwaart.ru/kat/cabines/glass/1.html
Jestesmy bardzo zadowoleniu. Juz trzeci rok uzywamy, i gdybysmy mieli jeszcze raz wybierac, na pewno wybralibysmy kabine tego typu.

Pozdawiam
Padre

Włodek W.
14-11-2006, 20:27
Dużo wody zużywa :( ,Do relaksu lepsza wanna i poleżec można :wink: Cena podobna :wink:
Decyzja należy do inwestora 8)
:D
Pozdr. :D

DaroMan..
14-11-2006, 20:37
Padre


a ile kosztuje taka?


D.

raffran
14-11-2006, 22:46
Pare dni temu chodzac za czyms innym natknalem sie na kabine firmy SANART. Ta ktora widzialem wygladala rewelacyjnie,miala troche bajerow,chociaz nie do konca uwazam ze wszystkie sa potrzebne.
Jesli chodzi o cene,to nie mam porownania bowiem jeszcze tym sie nie interesowalem.

www.sanart.net.pl

akwarysta
26-11-2006, 23:09
Czy ma ktoś z Was kabinę ze ściętymi ściankami, tak żeby pasowały pod skos poddasza.Może jakieś namiary na producenta?

el-ka
30-11-2006, 00:43
Chyba najlepiej będzie zrobic kabinę murowaną i drzwi osobno np. Ravak lub u szklarza z silikonową uszczelką. Nie wiem, czy to drzwi mają mieć skos, czy sama kabina. Tak czy tak z gotową nie utrafisz w skos.

cemik1
30-11-2006, 11:21
Ja zamierzam pod skosem postawić kabinę murowaną z luksferów. Drzwi będą kupione w markecie (prostokątne, bez skosów).

akwarysta
30-11-2006, 19:12
Myślałam o bocznych ściankach, które mozna dociąć do odpowiedniego kąta.Chyba jednak zrobimy murowaną :lol: .Za dużo kombinacji....

retrofood
30-11-2006, 19:24
To trochę tak jak z pochyłym basenem do nart wodnych. :roll:

RobertEs
22-12-2006, 09:31
Podjąłem decyzję, żeby taką kabinę sobie sprawić.
Sprawdzam i :o wybór dość spory.

Czy macie jakieś doświadczenia w używaniu takich ?

Możecie coś polecić ?

Z góry dziękuję :)

... jeżeli to jeszcze aktualne
to mój znajomy zainstalował sobie kabinę prysznicową z generatorem pary i sauną tradycyjną. Wszystko w jednej kabinie przedzielonej szklaną ścianką.

Fajna sprawa. Jeżeli to jeszcze aktualne zapytam o namiary
pozdrawiam

retrofood
22-12-2006, 09:38
Temat postu: Kabina prysznicowa z masażem i sauną.

Hm, nie mogę pomóc, bo ja to preferuję wszystko oddzielne.
Bo jak sie skrzyżuje jeża z wężem to wychodzi drut kolczasty.

Maco
22-12-2006, 20:27
Podjąłem decyzję, żeby taką kabinę sobie sprawić.
Sprawdzam i :o wybór dość spory.

Czy macie jakieś doświadczenia w używaniu takich ?

Możecie coś polecić ?

Z góry dziękuję :)

... jeżeli to jeszcze aktualne
to mój znajomy zainstalował sobie kabinę prysznicową z generatorem pary i sauną tradycyjną. Wszystko w jednej kabinie przedzielonej szklaną ścianką.

Fajna sprawa. Jeżeli to jeszcze aktualne zapytam o namiary
pozdrawiam

RobertS,

Jaknajbardziej aktualne.
Koniecznie zapytaj, będę wdzięczny !

zezo
23-12-2006, 18:59
Jak ja wam zazdroszczę że możecie sobie takie cudo kupić, wręcz jestem wściekły :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Dlaczego ja nie mogę???
Dlatego że:
- myslę że taka dobra kabinka kosztuje dużo kasy,
- mam szambo a jak by tak cała rodzinka chciała się czesto masować to sam wywóz szamba z torbami mie puści,
- a najważniesza sprawa, to te gabaryty takiej kabinki :evil: :evil: mogę sie nie zmieścić w taka maszynerię :oops: :oops: :wink: :wink:
ale co tam jakoś da się żyć bez tego luksusu :wink: :wink:

NOTO
23-12-2006, 19:38
Czasami jak biorę prysznic to cała łazienke mam zaparowaną ... to o to choidzi :)

bezele
23-12-2006, 20:16
Zezo wcale nie jest tak droga ,zreszta zobacz sam może to nie jest mercedes z kabin ale chyba moze byc
http://www.allegro.pl/item150898075_hit_kompletna_kabina_parowa_90x90.ht ml

zezo
23-12-2006, 21:11
bezele
Nie no kabinka całkiem całkiem, fajowa :D :D cenowo też jak się człek spręży może dać radę :x :x
Problem to rozmiary, nie zmieszczę się :cry: :cry: troszkę się urosło :wink: :wink:
A zażywać takiego luksusu na kolanach jakoś tak nie bardzo fajnie
:( :( :( :lol: :lol: :lol:
Widać przyjdzie mi żyć bez tego komfortu :wink: :wink:
Ale najlepiej mi się podoba ten opis

- zestaw posiada: system hi-fi (radio, podłączenie pod zmieniarkę CD, alarm, możliwość odbierania połączeń tel.),
:o :o
no szok dawniej człek coś sobie nucił w czasie kapieli lub golenia w takim stylu
http://rotfl.pl/lubelski_full_link-55f2.html
:D :D :D :D :D :D :D
A tera mozna ambitnej muzyki posłuchać.

marta35
12-01-2007, 21:46
witam! czy moze ktos podzielic sie ze mna info na temat ww kabin? polecic jakas firme? jaki jest koszt takich kabin?jak wyglada serwisowanie takiej kabiny? czy sprawdza sie w zwyklej lazience? Pozdrawiam

marta35
13-01-2007, 11:55
Witam! czy w końcu ktos zdobyl jakies doswiadczenia z kabina z sauna? Czy mozecie polecic mi jakas firme i doradzic na co zwrocic uwage przy zakupie?