PDA

Zobacz pełną wersję : Szafa wnękowaStrony : [1] 2

Lataren
05-09-2007, 08:16
Witam,
czy ktoś z Was robił - albo ma w planach wykonanie - szafy wnękowej?
Potrzebuję małych instrukcji jak się robi taka szafę?
Może jakiś schemat?
Pozdrawiam.

ooliwka
05-09-2007, 15:49
mój teść robił taką sam
:roll:
ale nie podam instrukcji


wiem że materiały kupisz bez problemu
i szafa wysoka na 2,50 + 3x drzwi w tym jedne całe w lustrze
w środku wszystkie wieszaczki itp. wyszło go ok1000zł

agessner
06-09-2007, 09:22
Ja robiłem coś takiego :D
Mieszkam w Poznaniu, więc płyty brałem w Piotrexie (Swarzędz-Jasin), a okucia i prowadnice do drzwi suwanych w systemie Sevroll na Dziadoszańskiej.
Pierwsza rzecz - mierzysz jaką masz wnękę do zabudowy. Oczywiście nie musi to być typowa wnęka, bo z jednej strony (albo nawet dwóch) można dać ściankę z płyty. Przy mierzeniu trzeba zwrócić uwagę, czy ściany są krzywe, żeby potem nie okazało się, że z jednej strony szafa jest za wysoka i nie da się zmontować całości, albo tego typu historie.
Znając wymiary szafy warto siąść wieczorkiem, zastanowić się i narysować co ma być w środku. Ja mam wnękę o szerokości 1,7m i zrobiłem tam szafę o szerokości około 1,2 metra, i kawałek niezamykanej garderoby. W ten sposób drzwi suwane zamykają mi szerokość 1,2m, więc wychodzą dwa skrzydła. Przy zabudowie dłuższych szaf liczba skrzydeł oczywiście będzie większa, przy czym wskazówki odnośnie długości skrzydeł można znaleźć w dokumentacji prowadnic, np. tu: http://www.sevroll.pl/index.php?pageid=76&lang=pl.
Zamykaną szafę podzieliłem w sumie na trzy części. Na samej górze (od około 1,8m) jest coś w rodzaju pawlacza na całą szerokość 1,2m, a poniżej szafa podzielona jest na pół. Po lewej stronie jest część do wieszania odzieży, po prawej szuflady (2 duże i 4 małe, do wysokości około 1,2 metra) i półki. W części do wieszania odzieży mam dwie poziome rurki: jedna na wysokości około 80cm (tak, żeby najdłuższe koszule nie szurały rękawami po podłodze) i druga wyżej. Dodatkowo, żeby można było wieszać długie płaszcze jest zrobione coś takiego: górna rurka biegnie przez całą długość tego przedziału, dodana jest pionowa rurka, która leci od tej górnej (są mocowane do siebie gotowymi elementami) do podłogi w pewnej odległości od jednej ścianki (odległość ta wynika z liczby tych dłuższych ubrań, które chcemy tam zmieścić). Dolna rurka jest mocowana z jednej strony do ścianki, a z drugiej do pionowej rurki.

Grubość płyty, z której robi się szafy 18mm. Format około 2x2,8m. Cena za formatkę jakieś 150zł.
Płytę cięli mi na wymiar w Piotrexie (0,5zł za metr cięcia) i tam też oklejali maszynowo (odpady oddają). Krawędzie widoczne płyt oklejałem. Ze względów na większą trwałość zdecydowałem się na okleinę PCV o grubość 2mm - praktycznie nie można tego normalnym użytkowaniem zniszczyć. Koszt oklejenia jednego metra około 2-3 złote. Przy okazji, robiłem również w ten sam sposób meble do kuchni i fronty wykonywane były z płyty wiśnia oklejonej okleiną 2mm jasny klon - bardzo fajny efekt i niedrogo.
Pocięte oklejone płyty to już układanka. Ja skręcałem wszystko konfirmatami - specjalne śruby meblowe.
Drzwi suwane robiłem trochę kombinowane. Nie są w całości lustrzane, tylko z wstawkami z płyty, ale trudno to tłumaczyć, więc potem dam zdjęcia, żeby była jasność.

Na co warto zwrócić uwagę:
Jeśli robimy szuflady, to upewnić się, że po odsunięciu skrzydła będzie wystarczająco miejsca, żeby szuflada się wysunęła.
Szuflady robiłem z tej samej płyty co szafę. Dna szuflad również z tej samej płyty bo z dzieciństwa pamiętam uginające się i wiecznie wypadające dna z cienkiej płyty pilśniowej.
Prowadnice szuflad kupowałem kulkowe. Mają większą nośność niż rolkowe (co może w szafie do ubrań nie jest argumentem), ale dużo większy jest również komfort użytkowania. W Piotrexie po około 24 zł za parę.
Ja osobiście dałem płytę pilśniową na tył szafy (30zł). Przekonał mnie znajomy stolarz, że koszt prawie żaden, a ściana się nie brudzi i nie trzeba co jakiś czas jej malować. No i kłopot żeby zabezpieczyć boki i półki szafy przy malowaniu czegoś takiego. W miejscu gdzie mam otwartą garderobę na tył dałem normalną płytę 18mm - estetycznie wygląda to jak jest jednolite i gdyby ktoś chciał tam sobie haczyk do powieszenia kurtek przykręcić, to nie ma problemu.
W sumie żadna filozofia.
Wieczorkiem postaram się zamieścić zdjęcia mojego dzieła :D
Pozdrawiam
Andrzej

agessner
06-09-2007, 16:15
Obiecane zdjęcia:
http://www.put.poznan.pl/~agessner/pliki/murator/szafa1.jpg
http://www.put.poznan.pl/~agessner/pliki/murator/szafa2.jpg
http://www.put.poznan.pl/~agessner/pliki/murator/szafa3.jpg
http://www.put.poznan.pl/~agessner/pliki/murator/szafa4.jpg
Pozdrawiam
Andrzej

Han
03-10-2007, 10:47
Bardzo fajna szafa! Gratulacje!

Kaczuch
05-10-2007, 10:00
A ja z moim majstrem remontowym popełniłem coś takiego.
http://images24.fotosik.pl/95/d87855881e81f18f.jpg (www.fotosik.pl)/images24.fotosik.pl/95/d87855881e81f18fm.jpg[/img][/URL]
Czemu płyty k/g i profile? Już odpowiadam, bo zostały z remontu, a przy okazji podobają mi się takie "masywne" półki. Boczne stelaże są ze względu na ścianę która "lekko" pionu nie trzyma. Drzwi do tego cudaka zamontowałem suwane, lustro + płyta. Koszt i czasochłonność większa niż w przypadku zwykłych płyt meblowych.

Lataren
15-10-2007, 09:36
Bardzo fajne.

Ja zrobiłem jak na razie półki teraz pwooli przymierzam się do drzwi do tej szafy więc licze na podpowiedzi...

Kaczuch
20-10-2007, 17:36
Witam
Drzwi, rozumiem że masz zamiar zamówić a nie robić sam. W takim wypadku wystarczy że dolna listwa prowadząca będzie wypoziomowana. Unikniesz dzięki temu samoczynnego rozsuwania sie drzwi. Górna ma za zadanie utrzymanie całej konstrukcji w pionie i to całe jej zadanie. Montaż nader prozaiczny, a jeżeli masz ambitny plan samodzielnego zrobienia drzwi to niestety nie pomogę, ja zamawiałem gotowe na wymiar.

gunarb
16-11-2007, 06:12
prowadnice do szaf różne typy widziałem w Meblopolu (Poznań)

keneida
15-03-2008, 22:38
Witam serdecznie,
zastanawiam się nad zrobieniem drzwi ze sklejki.
Na stronie sevroll.pl są systemy na płyty/lustra o grubośći 4mm.
I taką chcę kupić sklejkę. Wodoodporną, http://www.sklejki.pl/sklejka/art8.html.
Co myślicie o takim rozwiązaniu? Sklejka wydaje się być tanim rozwiązaniem i wyglądającym całkiem naturalnie jak drewno.
Jedyne co mnie martwi to wypaczanie/wykrzywianie się sklejki ale to chba nie grozi jeżeli uzyje się profili aluminiowych wokoło sklejki systemu sevrol.

onna
17-03-2008, 10:24
mam wrażenie,że sklejka będzie zbyt cienka i delikatna na drzwi. No i że się będzie brudzić. Ale nie mogę podejrzeć tej, która pokazujesz bo jakieś alarmy mi w antywirze wyskakują...
Ktoś może wie jak się robi drzwi , które złożone sa z elementów w poprzek? Moja szafa ma mieć 2,8 m wysokości i dobrze by było podzielić każde drzwi na 3 części (te z lustrem na dwie)

Sad Ripper
30-03-2008, 07:35
Przepraszam, że się dołączam do czyjegoś tematu - ale że w temacie, to uznałem, że może choć tu znajdzę odpowiedź...

Otóż muszę zbudować drzwi do szafy wnękowej, ale - tu uwaga - drzwi nie mogą być we wnęce, tylko na zewnątrz, zamykając ją od zewnątrz. Inaczej się nie da. Doradzicie coś? może są prowadnice podłogowe z jakimś ładnym zamknięciem?

pls, pomocy:)

sad ripper

Killer_su
31-03-2008, 09:02
Ważna rzecz - prowadnicy dolnej nie należy przykręcać do podłogi, a przykleić taśmą dwustronną. Przykręcona potrafi się z czasem powyginać i np. drzwi się nie będą chciały domykać.

onna
01-04-2008, 12:46
Przepraszam, że się dołączam do czyjegoś tematu - ale że w temacie, to uznałem, że może choć tu znajdzę odpowiedź...

Otóż muszę zbudować drzwi do szafy wnękowej, ale - tu uwaga - drzwi nie mogą być we wnęce, tylko na zewnątrz, zamykając ją od zewnątrz. Inaczej się nie da. Doradzicie coś? może są prowadnice podłogowe z jakimś ładnym zamknięciem?

pls, pomocy:)

sad ripper

w systemach drzwi suwanych (takich zastępujących normalne drzwi) jest taki element, do ktorego dochodzą drzwi i sie zamykaja. Nazywa sie słup chyba. Myślę że o cos takiego Ci chodzi - poszukaj po takich drzwiach. Ten słup jest elementem ościeżnicy, ale myślę że można go też samego zamontować, chociażby połaczyc z listwa maskująca prowadnice górne

Thorez
08-04-2008, 12:10
Fajny temat więc się podepnę.
Mnie bardzo spodobał się Sevrolowski system drzwi rozwiernych, efekt niesamowity ale mam wątpliwości czy podołam sam - mam wnękę z gotową garderobą, którą chciałbym "zamknąć" takimi drzwiami. Wnęka ma tylko 2,5 na prawie 4 metry szerokości z rozstawem planowanych drzwi 90, 100, 100 i 90 cm. Do tego dochodzi jeszcze problem budownictwa w wielkiej płycie - równych odległości między podłogą i sufitem.. wynoszącą do 2 centymetrów.
Jak do tego podejśc? Teoria jest fajna ale praktyka... przeraża.
Wracajac do meritum - ktoś bawił się w rozwierne na takiej powierzchni?

Killer_su
09-04-2008, 10:48
szafa wnękowa to na prawdę prosta konstrukcja, więc na pewno dasz radę. Ja już zbudowałem 4 takie szafy w tym jedną rozwieralną o drzwiach łamanych (chyba właśnie z systemu Sever...).
Nierówności pomiędzy sufitem, a podłogą wyrównaj sobie półką montowaną ok. 6-7 cm od sufitu. Jeżeli ją wysuniesz przed front szafy to będziesz mógł w niej zamontować halogeny.
W wielkiej płycie (szczególnie tej budowanej 30 lat temu) problemem jest nierówna ściana do której mają d0ochodzić drzwi. Można ją wyrównać profilując specjalnie wąski pas płyty meblowej (raczej trudne do wykonania), albo po prostu dając na ścianę płytę (łatwe rozwiązanie i tak robi większość firm monterskich)

Thorez
09-04-2008, 11:01
No dobra - trochę otuchy się przyda :lol: ale mam jeszcze wątpliwości - marzy mi się równa powierzchnia drzwi a z tego co widzę w tym systemie "konieczne" są rączki i kątowniki? Tak teoretyzuję, że gdyby to wyrzucić to po złożeniu takie drzwi na powierzchni 2,5x4m moga uzyskać świetny efekt.
I jeszcze jedno - czym tak naprawdę różnią się systemy Faworyt, comfort i gemini??

Piszesz o półce - jakie rozwiązanie dokładnie masz na myśli? W moim przypadku tor górny będzie miał długość ok. 4 metrów, drzwi prawie 2,46m wysokości więc ciężar przy płycie grubości 18mm będzie dość spory.

Dzięki za podjęcie tematu.

Killer_su
10-04-2008, 15:03
No dobra - trochę otuchy się przyda :lol:

:D


ale mam jeszcze wątpliwości - marzy mi się równa powierzchnia drzwi a z tego co widzę w tym systemie "konieczne" są rączki i kątowniki? Tak teoretyzuję, że gdyby to wyrzucić to po złożeniu takie drzwi na powierzchni 2,5x4m moga uzyskać świetny efekt.

Możesz wykończyć krawędź płyty okleiną papierową lub PCV - robią to w punktach sprzedaży płyt. Na pewno będziesz potrzebował rączki do otwierania dzwi (rozwieranych jak rozumiem), ale możesz zastosować rączkę wpuszczaną w płytę - otwornicą wiercisz otwór i wklejasz rączkę (przeważnie to jakeś koło). Kołnierz tego koła wystaje ok. 1mm przed front, ale to już chyba nie problem.


I jeszcze jedno - czym tak naprawdę różnią się systemy Faworyt, comfort i gemini??

Nie mam zielonego pojęcia - nie jestem zawodowcem :D


Piszesz o półce - jakie rozwiązanie dokładnie masz na myśli? W moim przypadku tor górny będzie miał długość ok. 4 metrów, drzwi prawie 2,46m wysokości więc ciężar przy płycie grubości 18mm będzie dość spory.

Wysokość nie ma znaczenia. Możesz ją nieco obniżyć tą półką. Zobacz tu:
http://www.vipservis.pl/images/zdjecia/senator/large/rs16.jpg
Na górze jest półka z halogenami - tu akurat zabudowana - mi bardziej podobają się otwarte. No i moim zdaniem odstęp od sufitu do tej półki nie powinien być większy niż 10 cm - ale to już rzecz gustu.
Co do długości 4m. to sporo, ale nie dramat. Możesz poszukać takiej płyty, albo zestawić to z dwóch płyt. Aby płyty półki się nie uginały należy je oprzeć na pionowych ścianach wewnętrznych szafy (łatwiej), albo zamontować do sufitu (trudniej, ale na przykład nie wykonalne przy takim rozwiązaniu jak na foto wyżej - no chyba, że na linkach ozdobnych 8) )

POWODZENIA!!!

78adi
23-04-2008, 22:13
Mam pomieszczenie gospodarcze, gdzie chcę zrobić garderobę. Jak myślicie, mogę użyć płyt z kronopola - mdf laminowane
http://www.kronopol.com.pl/index1.php?lang=1&id=3&idd=13&iddd=5&idddd=5

Killer_su
24-04-2008, 09:33
Możesz, ale płyty nie mogą być za cieńkie bo się będa wyginać po środku

78adi
24-04-2008, 10:45
Możesz, ale płyty nie mogą być za cieńkie bo się będa wyginać po środku

18 mm wzwyż wystarczy???

Lataren
24-04-2008, 12:27
Wszystkie szafy robione są z 18 mm płyt

maggieQ
05-12-2008, 20:43
Witajcie,
czy ktos moglby mi odpowiedziec na takie proste pytanie:

jak gleboko w szafie wnekowej montuje sie listwe dolną do przesuwania drzwi?

chodzi o to, ze jutro wybieram sie po zakupy do wykonania takiej szafy i wlasnie jestem w trakcie projektowania i rozrysowywania polek aby odpowiednio w sklepie podocinac plyty i nie wiem o ile płytsze muszą być wewnetrze polki?

głebokosc wneki mam na 56 cm wiec scianka boczna bedzie na 56 cm, ale w sodku plyty musza byc płytsze z tego co sie zorientowalam to listwa ma ok 7 cm, ale czy mojtuje sie ja jakby "na samym brzegu"? czy glebiej ??

z gory dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam

Killer_su
08-12-2008, 08:30
To już rzecz estetyki. Jedni wolą drzwi zlicowane ze ściankami, a inni osadzone nieco głębiej. Poza tym w większości systemów drzwi wystają nieco przed dolną listwę - zwróć na to uwagę.

maggieQ
08-12-2008, 10:09
dziękuje,
zakupy materiałów do szafy zostały przelozone na ten tydzien wiec, odpowiedz jak najbardziej mi sie przyda.
dziekuje

tomek i ania
11-12-2008, 19:18
Witam, zamierzam również sam zabudować wnękę przy pomocy drzwi przesuwnych, ale chciałbym mieć drzwi z trzech części, u góry i na dole takie szkło matowe i na środku płyta. I mam kilka pytań do znawców tematu:
- czy to jest naprawdę szkło, czy jakaś pleksi matowa?
- i czy w systemach firmy Sevroll dla wypełnień o gubości płyty 18 mm jest to wogóle możliwe, czy musi być to system dla wypełnień 10 mm?
pozdrawiam

tomek i ania
11-12-2008, 20:50
witam, szukając w necie dalej informacji na temat zabudowy wnęk, natknąłem się na ciekawą stonę producenta firmy Laguna, nie trzeba siedzieć z kalkulatorem, mają programik który wszystko oblicza, podaję link dla zainteresowanych http://www.laguna.pl/pl/lagunamodules/calculator/index/ ,
pozdrawiam

Killer_su
12-12-2008, 15:15
Nie znałem laguny.
No ale zanim będę budował kolejną szafę to minie parę lat :-)

Co do szkła - nie wiem czy to szkło czy plexi. W lustrach jest szkło.

Do sewrola 18 się da - dlaczego miałoby się nie dać? 8)

Lataren
19-01-2009, 21:33
Chciałbym odnowić temat - ze względu na fakt, że biorę się za kontruowanie szafy ale już nie we wnę ce tylko wolno-stojącej może ktos ma jakieś uwagi bądź spostrzeżenia. Mile widziane fotografie. Pozdrowionka

Killer_su
20-01-2009, 10:21
Wolnostojąca tzn. na nogach i będziesz mógł ją przesuwać?
Chyba powinieneś założyć nowy wątek.

angela&piter
30-01-2009, 11:52
URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d44a32877ee9f117]http://images47.fotosik.pl/54/d44a32877ee9f117m.jpg[/URL]

stuk
30-01-2009, 13:15
A oto jak wygląda nasze dzieło oczywiście bez wykończeń jeszcze:)


Te płyty maja surowe, niewykończone krawędzie, będziesz je oklejał na zmontowanej szafie? :o

angela&piter
30-01-2009, 15:31
A oto jak wygląda nasze dzieło oczywiście bez wykończeń jeszcze:)


Te płyty maja surowe, niewykończone krawędzie, będziesz je oklejał na zmontowanej szafie? :o

wszystkie poziome i pionowe elementy szafy,obłoże specjalnymi profilami z plastiku i metalu a niewykończone krawędzie półek taśmą którą prasuje się żelazkiem:)

angela&piter
31-01-2009, 22:26
a oto jak prezentuje się przez nas zrobiona szafa:)

http://images25.fotosik.pl/319/cc0795dd45e36849.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images42.fotosik.pl/55/345292da01d5e85amed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Andriu
02-02-2009, 08:13
Ja też zdecydowałem się zrobić szafę w garderobie. najpierw udałem się do komandora po wycenę czy mi się opłaca robić samemu.
Za szafę szeroką na 180cm wys. 250cm głęboka 65cm w środku 4 drążki i górą na wysokości 2 m dwie półki. Wg komandora cena wykonania wraz z montażem 1800zł.
Klamka zapadła robię sam przy okazji zrobie sobie zabudowę składającą się z szafy z drzwiami suwanymi wymiary szafy to 160x200x65cm, 2 szafki na buty wys. 160x60x25cm, małą komódkę 50x50x40cm z dwiema szufladkami, wieszak na ubrania z lustrem. pomierzyłe policzyłem dałem wymiary formatek do wycięcia i oklejenia. Koszt płyt i usługi oklejania za wszystko wyszedł mnie 2040zł akcesoria tj. prowadnice, uchwyty wkręty konfirmaty, zawiasy całość kosztowały 600zł.

Andriu
02-02-2009, 08:18
acha do sypialni dorobiłem jeszcze szafę na ubrania składane wysoką na 250x60x35cm z dwoma drzwiczkami i siedmioma półkami i obo tej szafy półki otwarte. wkrótce załącze zdjęcia jednak proszę o pomoc w znalezienniu opisu jak wstawiać zdjęcia.

stuk
02-02-2009, 09:20
A oto jak wygląda nasze dzieło oczywiście bez wykończeń jeszcze:)


Te płyty maja surowe, niewykończone krawędzie, będziesz je oklejał na zmontowanej szafie? :o

wszystkie poziome i pionowe elementy szafy,obłoże specjalnymi profilami z plastiku i metalu a niewykończone krawędzie półek taśmą którą prasuje się żelazkiem:)

I chcesz ta taśmę nakładać żelazkiem i obcinać krawędzie na zmontowanej szafie? :o

angela&piter
02-02-2009, 13:52
acha do sypialni dorobiłem jeszcze szafę na ubrania składane wysoką na 250x60x35cm z dwoma drzwiczkami i siedmioma półkami i obo tej szafy półki otwarte. wkrótce załącze zdjęcia jednak proszę o pomoc w znalezienniu opisu jak wstawiać zdjęcia.

ja wstawiłem je najpierw na moją stronkę z fotkami,potem pobrałem kod który następnie skopiowałem i wkleiłem do ramki gdzie zamieszcza się komentarz czyli tu:)

angela&piter
02-02-2009, 13:55
A oto jak wygląda nasze dzieło oczywiście bez wykończeń jeszcze:)


Te płyty maja surowe, niewykończone krawędzie, będziesz je oklejał na zmontowanej szafie? :o

wszystkie poziome i pionowe elementy szafy,obłoże specjalnymi profilami z plastiku i metalu a niewykończone krawędzie półek taśmą którą prasuje się żelazkiem:)

I chcesz ta taśmę nakładać żelazkiem i obcinać krawędzie na zmontowanej szafie? :o

tak i w niczym mi to nie przeszkadza:)potem nadmiar taśmy obetnę nożykiem:)nie widzę w tym różnicy czy to obetnę po złożeniu szafy czy przed :D :) :P

stuk
03-02-2009, 08:10
I chcesz ta taśmę nakładać żelazkiem i obcinać krawędzie na zmontowanej szafie? :o

tak i w niczym mi to nie przeszkadza:)potem nadmiar taśmy obetnę nożykiem:)nie widzę w tym różnicy czy to obetnę po złożeniu szafy czy przed :D :) :P

Robiłeś to już kiedyś?

Andriu
04-02-2009, 08:59
http://img243.imageshack.us/img243/1084/dsc00171nm5.jpg (http://imageshack.us)
http://img243.imageshack.us/img243/dsc00171nm5.jpg/1/w450.png (http://g.imageshack.us/img243/dsc00171nm5.jpg/1/)[/img]

Andriu
04-02-2009, 09:07
http://img243.imageshack.us/img243/368/dsc00181pa8.jpg (http://imageshack.us) nareszcze udało mi się coś wkleić tak wygląda już gotowa szafa, oczywiście zaraz żona ją zapełni, ale w końcu po to była robiona. hehe

angela&piter
05-02-2009, 15:55
I chcesz ta taśmę nakładać żelazkiem i obcinać krawędzie na zmontowanej szafie? :o

tak i w niczym mi to nie przeszkadza:)potem nadmiar taśmy obetnę nożykiem:)nie widzę w tym różnicy czy to obetnę po złożeniu szafy czy przed :D :) :P

Robiłeś to już kiedyś?

jasne:)wiele razy :D

angela&piter
05-02-2009, 15:57
http://img243.imageshack.us/img243/368/dsc00181pa8.jpg (http://imageshack.us) nareszcze udało mi się coś wkleić tak wygląda już gotowa szafa, oczywiście zaraz żona ją zapełni, ale w końcu po to była robiona. hehe

nono śliczna szafa:) a ta wąska półeczka to na co przeznaczona będzie???:)

Andriu
06-02-2009, 07:34
na sweterki i koszulki

przemek.git
10-02-2009, 10:57
jesli macie jakies pytanka odnosnie materiałów sposobu konstrukcji prowadnic i technologii zapraszam na gg lub pw wszek kazda szafa inną jest:)

Erol 1
12-02-2009, 10:31
Podziwiam Was. Jakie narzędzia trzeba mieć, żeby samemu szafę zrobić??
I jeszcze jedno - macie jakiś programik do projektowania i wymiarowania takiej szafy?

Killer_su
12-02-2009, 12:35
I chcesz ta taśmę nakładać żelazkiem i obcinać krawędzie na zmontowanej szafie? :o

tak i w niczym mi to nie przeszkadza:)potem nadmiar taśmy obetnę nożykiem:)nie widzę w tym różnicy czy to obetnę po złożeniu szafy czy przed :D :) :P

Robiłeś to już kiedyś?
Nie czepiaj się :wink:
Mozna tzak zrobić. Jeżeli człek sAm okleja płytę to nawet wygodniej będzie jak najpierw ją ustabilizuje np. wmątowując w szafę 8)

Qura
12-02-2009, 12:51
Szafa 180x240x40 (s w g) będzie stała na 6 nóżkach z cokołem lub bez. Na nóżki idzie podłoga szafy. Teraz pytanie: czy skoro szafa będzie widoczna z boku, to lepiej boczną ścianę przykręcić do podłogi z boku czy od góry.

Czy przy drzwiach przesuwno-składanych czoło szafy musi być jakoś specjalnie wykonane?

stuk
12-02-2009, 13:38
Nie czepiaj się :wink:
Mozna tzak zrobić. Jeżeli człek sAm okleja płytę to nawet wygodniej będzie jak najpierw ją ustabilizuje np. wmątowując w szafę 8)
:P :P :P

Andriu
12-02-2009, 14:02
Erol 1 Programu jako takiego nie ma, ja to liczę na papierze najpierw rysunek poglądowy, szczegóły co do wykonanych połączeń i potem liczę i wymiaruję poszczególne formatki z uwzględnieniem kirunku przebiegu słojów drewna. Potej wypisuje wymiary i zaznaczam które kraędzie mają być opklejone a następnie zlecam wykonanie tj. pocięcie i oklejenie płyt. po przywiezieniu potrzebujesz wiertarki i wkrętarki wszystko kręcę na konfirmatach. no i to by było tyle odnośnie filozofi. jeżeli potrzebujesz porady to pisz do mnie.

gazio
12-02-2009, 14:48
Jestem po zrobieniu trzech szaf
1. 2,5 x 2,4 x 0,7 m drzwi trzyczęściowe koszt ok. 2 400 zł.
2. 1,0 x 2,4 x 0,6 m koszt ok. 750 zł
3. 0,9 x 2,4 x 0,55 m koszt ok. 650 zł.
Elementy do pierwszej zamówiełem w zaprzyjaźnionej firmie stolarskiej - drożej ale baardzo solidnie. Gotowe, oklejone przycięte elementy z zalożonymi okuciami i mechanizmami.

Kolejne - płyty o określonych przeze mnie wymiarach zamawiałem w Castoramie i tam tez kupowałem mechanizmy, okucia i taśme do oklejania. Sam uzbrajałem drzwi.
zdecydowanie najprościej zrobić szafę z drzwiami przesuwnymi jeżdżącymi po torze. Początkującym stolarzom nie polecam brania sie na początek za wysokie drzwi łamane. Ja
Szafy robiłem w mieszkaniu (blok z połowy lat 70 tych.) Bez wyrzynarki i koorygowania formatek nie da rady.
Potrzeba trochę narzędzi, sporo czasu i duużo samozaparcia, ale efekt daje satysfakcję (sporo kasy w kieszeni, bo sporo kasuja za takie zabudowy).

przemek.git
12-02-2009, 15:53
to wcale nie tak tanio wychodzi okolo 1000/mb od tej kasy zaczynają sie ceny u producentów...

Qura
12-02-2009, 18:29
Podziwiam Was. Jakie narzędzia trzeba mieć, żeby samemu szafę zrobić??
I jeszcze jedno - macie jakiś programik do projektowania i wymiarowania takiej szafy?

Był taki programik chyba o nazwie PRO100 w którym można było projektować meble i całe zabudowy, a na koniec wydrukować listę formatek. Był jednak stary, trochę toporny i w zakupie dość drogi.

gazio
12-02-2009, 20:22
Zrobić można w różnych wariantach. Widziałem szafę zrobioną przez "Fachowców" z plastikowymi okuciami i torami. Rozrzut cen w materiałach jest ogromny.

przemek.git
13-02-2009, 07:57
mialem na mysli okucia laguny a nie zadne plastiki.......

stuk
13-02-2009, 08:12
Jestem po zrobieniu trzech szaf
1. 2,5 x 2,4 x 0,7 m drzwi trzyczęściowe koszt ok. 2 400 zł.
2. 1,0 x 2,4 x 0,6 m koszt ok. 750 zł
3. 0,9 x 2,4 x 0,55 m koszt ok. 650 zł.
Elementy do pierwszej zamówiełem w zaprzyjaźnionej firmie stolarskiej - drożej ale baardzo solidnie. Gotowe, oklejone przycięte elementy z zalożonymi okuciami i mechanizmami.

Kolejne - płyty o określonych przeze mnie wymiarach zamawiałem w Castoramie i tam tez kupowałem mechanizmy, okucia i taśme do oklejania. Sam uzbrajałem drzwi.
zdecydowanie najprościej zrobić szafę z drzwiami przesuwnymi jeżdżącymi po torze. Początkującym stolarzom nie polecam brania sie na początek za wysokie drzwi łamane. Ja
Szafy robiłem w mieszkaniu (blok z połowy lat 70 tych.) Bez wyrzynarki i koorygowania formatek nie da rady.
Potrzeba trochę narzędzi, sporo czasu i duużo samozaparcia, ale efekt daje satysfakcję (sporo kasy w kieszeni, bo sporo kasuja za takie zabudowy).

To ciekawe co piszesz, bo w hurtowniach płyty i okucia są dużo tańsze niż w szajsmarketach, w dodatku kupisz porządne a nie chińszczyznę. Coś z ta Twoją przyjaźnią ze stolarnią nie teges skoro wyszło drożej...

Ja szukałem ciemnych płyt to w casto były po 35-40zł/m2 i tylko 3 do wyboru. W hurtowni 24zł/m2 (brutto) i wybór dużo większy. Zawiasy blum-a (clip) po 4zł, klameczki po 3zł dokładnie te same co wybrałem w casto po 6zł itd. itp.

gazio
13-02-2009, 08:53
Nie stosuję zawiasów - drzwi otwierane są dużo tańsze w wykonaniu ze względu na koszt mechanizmów. W specsklepie mechanizm do drzwi suwanych (drzwi do pokoju) wiszące tor + 2 rolki (każda na czterech łożyskowanych kólkach) 200 - 250 zł. Zawiasy do drzwi uchylnych - od kilku do kilkudziesięciu zł. Wszędzie można kupic chińszczyzne - w specsklepach też.
Jeśłi chodzi o koszt płyty - w Castoramie jest droższa, ale płace tylko za wyciętą formatkę, niezależnie pd tego ile było ścinek. Na naszym terenie w innych sklepach doliczają ścinki, a na przycięcie czeka się po kilka dni. W Castoramie - od ręki. Biorąc pod uwagę, że jestem amatorem, i czasem w trakcie składania jakiejś listwy mi może brakować - robiłbym taką szafę z miesiąc.

gazio
13-02-2009, 08:59
to wcale nie tak tanio wychodzi okolo 1000/mb od tej kasy zaczynają sie ceny u producentów...
znajomy robil taką szafę na zamówienie - koszt 4 000 zł. Gdybym robił ja wariantem oszczędnościowym mógłbym zejśc do ok. 1300 zł.

Andriu
13-02-2009, 09:31
Gazio wstaw jakieś zdjęcia to obejrzymy twoje dzieło. Ja też zamieszczę kolejne zdjęcia bo oprócz tej sosnowej robiłem taka zabudowę ze skosami. szafki na buty.

gazio
13-02-2009, 09:47
OK. Będą w najbliższych dniach. Będą to linki do zdjęć, bo jakoś wlejanie zdjęć na Forum mi nie wychodzi.

gazio
13-02-2009, 09:50
Gazio wstaw jakieś zdjęcia to obejrzymy twoje dzieło. Ja też zamieszczę kolejne zdjęcia bo oprócz tej sosnowej robiłem taka zabudowę ze skosami. szafki na buty.
Oglądając Twoja szafę sosnową - jestem pełen podziwu. Za takie cuda to ja się nie biorę.

Erol 1
13-02-2009, 10:24
jeżeli potrzebujesz porady to pisz do mnie.
Ok, dzięki.

Gazio, a gdzie ta hurtownia sie mieści?

przemek.git
13-02-2009, 11:55
nie podlega wątliwosci ze jezeli policzysz tylko materiały a nie swój czas...paliwo....prąd.....to wyjdzie taniej.....policz ile godzin to robiles....i ile bys chciał na godzine....i jakis zysk jaki musi miec firma + ewentualny posrednik( studio)rachunek jest prosty:) wiadomym jest ze nikt nie robi niczego za darmo...sugerujesz ze firma zarobiła 2700??chcialabym takich klientów.....aczkolwiek czasami trafiam na malo zorientowanych ludzi którzy zapłacili za meble jeszcze raz tyle ile są warte.....niestety nie u mnie...
przykładem moze byc kuchnia którą wyceniłem na 6500 kolega był na wycenach w studiach kuchenny i najtaniej była za 9800......inny klient robił u mnie garderobe.....poprosił o wycene kuchni którą kupił z BRW.....front MDF......6 szuflad blum.....ramki alu........róznica była rzedu 2300zł.....a i ja na mojej kuchni miałbym godziwy normalny zysk.....trzeba szukac producentów nie posredników.......pzdr

gazio
13-02-2009, 13:30
Tylko że ja to lubię robić .......
Jedni oglądają TV, drudzy jeżdżą na roweże, a ja rozkładam narzędzia ....... :D

gazio
13-02-2009, 13:32
Gazio, a gdzie ta hurtownia sie mieści?
Koszalin

DziadekZ
14-02-2009, 21:34
Podziwiam Was. Jakie narzędzia trzeba mieć, żeby samemu szafę zrobić??
I jeszcze jedno - macie jakiś programik do projektowania i wymiarowania takiej szafy?

Był taki programik chyba o nazwie PRO100 w którym można było projektować meble i całe zabudowy, a na koniec wydrukować listę formatek. Był jednak stary, trochę toporny i w zakupie dość drogi.
PRO100 istnieje nadal i co wiecej całkiem dynamicznie się rozwija. W tej chwili jest to chyba najpopularniejszy program do projektowania mebli. Ma bardzo bogatą bazę materiałów, okuć, sprzętu AGD itp, obsługa intuicyjna, a cena jak na programy projektowe całkiem przystępna - ok 2000 PLN.
Tutaj jest do pobrania wersja demo - może się komuś przyda
http://www.ecru.pl/
W wersji demo można normalnie projektować, nie można za to zapamiętywać wyników ani drukować.

przemek.git
16-02-2009, 08:56
ale mozna zrobic sobie zrzut ekranu otworzyc w paint i wydrukowac

Killer_su
16-02-2009, 13:32
nie podlega wątliwosci ze jezeli policzysz tylko materiały a nie swój czas...paliwo....prąd.....to wyjdzie taniej.....policz ile godzin to robiles....i ile bys chciał na godzine...
Jeżeli nie robił tego w czasie w którym mógłby zarabiać pieniądze inaczej to w moim rozumieniu robociznę miał za darmo.

DziadekZ
16-02-2009, 20:57
ale mozna zrobic sobie zrzut ekranu otworzyc w paint i wydrukowac
Dokładnie :wink:

Andriu
17-02-2009, 07:39
dokładam zdjęcia mojej drugiej szafy na klatce schodowej, było troche problemów z wymierzeniem skosów ale się udało.

Andriu
17-02-2009, 08:55
http://img172.imageshack.us/img172/8387/dsc00203vt5.th.jpg (http://img172.imageshack.us/my.php?image=dsc00203vt5.jpg)

Andriu
17-02-2009, 09:01
http://img172.imageshack.us/img172/2371/dsc00195nk2.jpg (http://imageshack.us)

Andriu
17-02-2009, 09:18
na tym zdjęciu widać mój składzik porządkowy z przeznaczeniem: na dole miejsce na odkurzacz, wiaderka, mopy, miotłe itp.
jeszcze czeka mnie malowanie barierka i po wykończaniu.hehe
http://img102.imageshack.us/img102/5170/dsc00201bq2.jpg (http://imageshack.us)
http://img102.imageshack.us/img102/dsc00201bq2.jpg/1/w450.png (http://g.imageshack.us/img102/dsc00201bq2.jpg/1/)

gazio
17-02-2009, 14:27
Szafa trzydrzwiowa
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/30ebc313a7d18908.html
drzwi do małego pokoju chowane za szafę
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f82ac479e55440a6.html
pozostałe
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/21cd114447cc8dc9.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/110a8b3e904f20c8.html
Drobiazgów jeszcze brakuje,

teco
17-02-2009, 16:31
nie podlega wątliwosci ze jezeli policzysz tylko materiały a nie swój czas...paliwo....prąd.....to wyjdzie taniej.....policz ile godzin to robiles....i ile bys chciał na godzine....i jakis zysk jaki musi miec firma + ewentualny posrednik( studio)rachunek jest prosty:) wiadomym jest ze nikt nie robi niczego za darmo...sugerujesz ze firma zarobiła 2700??

nie kazdy woli siedziec szesnasta godzine przy komputerze, zeby zarobic wiecej kasy. czasem lepiej dla odprezenia popracowac fizycznie ;P

Qura
19-02-2009, 16:22
gazio jako drzwi do pokoju dałeś zwykłą płytę wiórową laminowaną, czy są to drzwi z wypełnieniem?

Przy okazji ile waży płyta MDF oraz Wiórowa laminowana? pytam pod katem własnie przesównyc drzwi.

DziadekZ
19-02-2009, 21:36
gazio jako drzwi do pokoju dałeś zwykłą płytę wiórową laminowaną, czy są to drzwi z wypełnieniem?

Przy okazji ile waży płyta MDF oraz Wiórowa laminowana? pytam pod katem własnie przesównyc drzwi.
Płyta wiórowa 1 metr kwadratowy
grubość 12mm = ok. 8,2kg
grubość 16mm = ok. 10,9kg
grubość 18mm = ok. 12,2kg
Płyta MDF 1 metr kwadratowy
grubość 16mm = ok. 12,2kg
grubość 18mm = ok. 13,7kg
grubość 20mm = ok. 15,2kg

Andriu
20-02-2009, 07:20
ja już kończę swoją przygodę z meblami, wczoraj dorobiłem na ganeczek obok tej ostatnio zamieszczonej szafy ze skosami. Jeszcze tylko lustro i leże do góry du...
http://img16.imageshack.us/img16/2815/ganekgd1.th.jpg (http://img16.imageshack.us/my.php?image=ganekgd1.jpg)
[url=http://imageshack.us]

angela&piter
21-02-2009, 09:45
I chcesz ta taśmę nakładać żelazkiem i obcinać krawędzie na zmontowanej szafie? :o

tak i w niczym mi to nie przeszkadza:)potem nadmiar taśmy obetnę nożykiem:)nie widzę w tym różnicy czy to obetnę po złożeniu szafy czy przed :D :) :P

Robiłeś to już kiedyś?
nie raz a oklejanie mam już z głowy:) i szafa wyglada teraz luxxxx:)

martom
21-02-2009, 14:52
To ja przedstawię swoje zabudowy wykonane własnoręcznie. Każdy mebelek projektowałem sam i skręcałem sam. Te mebelki robiłem pierwszy raz w życiu. Jedynie drzwi i żaluzje kupione gotowe.
PS. Nie polecam okleiny na żelazko (mało odporna mechanicznie lepiej PCV)
http://images43.fotosik.pl/68/5b88a43cf8978620med.jpg
za żaluzją podnoszoną z lewej strony znajduje się biurko z komputerem i półki do sufitu. żaluzja miała być automatycznie podnoszona ale narazie jest ręcznie.
http://images38.fotosik.pl/64/241dc8cd3b563fd1med.jpg
Tutej szafa z jednym skrzydłem jezdnym.
http://images37.fotosik.pl/64/7e13171cdf71cdc5med.jpg
a tu szafa łazienkowa nad pralką
http://images40.fotosik.pl/64/cd6946e2e2ca672bmed.jpg
Tu już u znajomego robiłem szafę. Profile aluminiowe, prowadnice na rolkach górnych.
Pozdrawiam wszystkich majsterkowiczów.

angela&piter
21-02-2009, 15:19
To ja przedstawię swoje zabudowy wykonane własnoręcznie. Każdy mebelek projektowałem sam i skręcałem sam. Te mebelki robiłem pierwszy raz w życiu. Jedynie drzwi i żaluzje kupione gotowe.
PS. Nie polecam okleiny na żelazko (mało odporna mechanicznie lepiej PCV)
http://images43.fotosik.pl/68/5b88a43cf8978620med.jpg
za żaluzją podnoszoną z lewej strony znajduje się biurko z komputerem i półki do sufitu. żaluzja miała być automatycznie podnoszona ale narazie jest ręcznie.
http://images38.fotosik.pl/64/241dc8cd3b563fd1med.jpg
Tutej szafa z jednym skrzydłem jezdnym.
http://images37.fotosik.pl/64/7e13171cdf71cdc5med.jpg
a tu szafa łazienkowa nad pralką
http://images40.fotosik.pl/64/cd6946e2e2ca672bmed.jpg
Tu już u znajomego robiłem szafę. Profile aluminiowe, prowadnice na rolkach górnych.
Pozdrawiam wszystkich majsterkowiczów.

jesteśmy pod wielkim wrażeniem Twoich,że tak nazwie dzieł sztuki użytkowej.

gazio
23-02-2009, 08:26
gazio jako drzwi do pokoju dałeś zwykłą płytę wiórową laminowaną, czy są to drzwi z wypełnieniem?

Tak - jest to małe mieszkanie, a zastosowanie drzwi otwieranych znacznie ograniczyloby powierzchnie pokoju, który służy nam jako garderoba. Grube drzwi trudniej byłoby schować za szafę.

rybas29
02-03-2009, 17:34
Witam, czym przycinacie rączki, tory aluminiowe, żeby to starannie i równo wyszło. Czy można kątówką, czy lepiej ręcznie ewentualnie wyrzynarką. Oczywiście w warunkach domowych.

maslak
02-03-2009, 21:02
u mn ie przycinane było kątówką z porządną tarczą, nieiedy było trzeba trochę poprawić pilnikiem ale niewiele

markrk
06-03-2009, 21:31
Witam,po przeczytaniu postów na tym forum dotyczacych szaf wnękowych postanowiłem sam zrobic szafę o szerokości 140 cm,głebokości 60 i wysokosci 255 cm.Całośc wyszła 1200 zł czyli 700 zł taniej niz w najtanszej firmie co takie szafy robi.System aluminiowy,lustro grafit.
Zdjecia pod adresem http://picasaweb.google.com/mrkoleksy/SZAFA#

Andriu
09-03-2009, 09:01
Markrk super Ci to wyszło, jestem pod wrażeniem, gratulacje. Powinieneś być z siebie dumny. Mi było ciężko zdecydować się na zrobienie szklanych drzwi bo nie wiedziałem jak to zrobić i troszkę się bałem tematu. Superrr.

gazio
09-03-2009, 09:35
Drzwi są ze szkła, czy lustro przyczepiałeś do płyty? Jeżeli ze szkła to napisz w jakiego typu zakładzie kupowałeś lustra.

markrk
09-03-2009, 20:02
Wnętrze szafy sam zrobiłem a raczej sam skręciłem,drzwi lusrto grafit,system aluminiowy satyna Senator zamówiłem u producenta i sam wstawiłem prowadnice koszt tej szafy za wszystko wyszło mnie 1200 zł,teraz w planie szafa o szerokości 320 cm z wbudowanym miejscem na komputer,szufladami ....myślę też o plecach w szafie oraz bokach.szafę w pokoju tą 320 cm wycenili mi na 4500zł (drzwi ze szprosami itd.)wg.moich wyliczeń wyjdzie mnie ona ok 3000 zł i zajmie mi to ok 2 dni pracy,tak więc się opłaca samemu robić.Fotki zamieszczę tej nowej szafy jak zrobię.

josephine
09-03-2009, 21:07
Ciekawe rzeczy tu piszecie. Myślę, że może się przydać, więc dopisuję się do wątku dla pamięci.

jacekot
10-03-2009, 12:28
To ja przedstawię swoje zabudowy wykonane własnoręcznie. Każdy mebelek projektowałem sam i skręcałem sam. Te mebelki robiłem pierwszy raz w życiu. Jedynie drzwi i żaluzje kupione gotowe.
PS. Nie polecam okleiny na żelazko (mało odporna mechanicznie lepiej PCV)
http://images43.fotosik.pl/68/5b88a43cf8978620med.jpg
za żaluzją podnoszoną z lewej strony znajduje się biurko z komputerem i półki do sufitu. żaluzja miała być automatycznie podnoszona ale narazie jest ręcznie.
http://images38.fotosik.pl/64/241dc8cd3b563fd1med.jpg
Tutej szafa z jednym skrzydłem jezdnym.
http://images37.fotosik.pl/64/7e13171cdf71cdc5med.jpg
a tu szafa łazienkowa nad pralką
http://images40.fotosik.pl/64/cd6946e2e2ca672bmed.jpg
Tu już u znajomego robiłem szafę. Profile aluminiowe, prowadnice na rolkach górnych.
Pozdrawiam wszystkich majsterkowiczów.

jesteśmy pod wielkim wrażeniem Twoich,że tak nazwie dzieł sztuki użytkowej.


Ta żaluzja przy komputerze , jakiego jest wymiaru , jakiej firmy i ile kosztowała , a jeszcze jakbyś powiedział czy ciężko się coś takiego montuje ?

sejwiur
13-04-2009, 10:15
A znacie jakiś system na wysokość wnęki 2700mm? Bo sevroll z tego co patrzyłem jest na 2550 tylko.

markrk
13-04-2009, 11:25
A znacie jakiś system na wysokość wnęki 2700mm? Bo sevroll z tego co patrzyłem jest na 2550 tylko.
Senator wymiar wneki do wys max 280 cm.

BenderTheOffender
16-04-2009, 21:36
Markrk, chciałem Cię spytać czy te listwy na ścianie i podłodze kleiłeś czy przykręcałeś a jeśli kleiłeś to czym?

I jeszcze jedno pytanie może ktoś się orientuje takie sztukowane drzwi przesuwne jak na obrazku od Martoma gdzie jest płyta na dole w środku jakaś wstawka (np. lustro) i płyta u góry czy są na to jakieś gotowe systemy laguna/sevroll? Czy trzeba samemu kombinować?

markrk
18-04-2009, 12:07
Markrk, chciałem Cię spytać czy te listwy na ścianie i podłodze kleiłeś czy przykręcałeś a jeśli kleiłeś to czym?

I jeszcze jedno pytanie może ktoś się orientuje takie sztukowane drzwi przesuwne jak na obrazku od Martoma gdzie jest płyta na dole w środku jakaś wstawka (np. lustro) i płyta u góry czy są na to jakieś gotowe systemy laguna/sevroll? Czy trzeba samemu kombinować?

Listwa na suficie przykręcona na kołkach rozporowych,listwa przymykowa na ścianie jest przykręcona konfirmatem do listwy która jest na podłodze dodatkowo przyklejona jest klejem montazowym do ściany i tak samo listwa na podłodze tez przyklejona na kleju.

Jezeli chodzi "sztukowanie dzwi" to zwyczajne szprosy-tak sie robi-najlepiej zamówic dzwi w firmie co sie tym zajmuje i samemu zamontować.
Ja za ok 2-3 tyg bede skladał druga duza szafe i wlasnie dzwi beda ze szprosami,fotki wrzuce.

BenderTheOffender
19-04-2009, 17:29
Dzięki za info! Chętnie zobaczę Twoją nową szafę, stare zdjęcia dają niezły pogląd na przebieg budowy szafy.

Ikonka
08-06-2009, 20:00
witam wszystkich forumowiczów :)

mam pytanie dotyczace drzwi do takiej szafy. Jak można samodzielnie wykonać takie drzwi do szafy przesuwnej? zależy mi aby od góry i od dołu była płyta mdf a środek lustrzany. Czy można takie drzwi zrobić samodzielnie? jeśli tak to jak????czy trzeba jednak takie drzwi zamówić?

shrykull
08-06-2009, 20:11
A ja potrzebuje zrobić szafe wnekową, tyle, że na zewnątrz. Mam duży taras i we wnęce chcę zrobić szafe wnękową oporną na czynniki atmosferyczne, wilgoć i temperatura. Zastanawiam się jakiego materiału użyć do budowy-myślę o tradycyjnym drewnie, ale może ktoś ma inny pomysł czy nie będzie tańszego i lepszego materiału np. jakas specjalna płyta, itp?

Druga rzecz to jak sie za to zabrać, bo jesli mam uzyć drewna to będzie dużo więcej dodatkowej roboty, bo należy samemu zaprojektować i zbić deski tak, zeby otrzymać drzwi i ściany. Nie wiem od czego zacząc...

Przyjżałem się już sevrollowi i wyglada na fajny zestaw, ciekawe czy to drogie? Może lepiej jest iść do sklepu meblowego np. Foorpłyt i samemu podobierać jakieś zawiasy i całą resztę?

ANSEXXX
08-06-2009, 22:44
xxx

Andriu
09-06-2009, 07:35
rozerzyj się za sklejką wodoodporną.

dziaracz
09-06-2009, 18:46
drzwi do małego pokoju chowane za szafę
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f82ac479e55440a6.html
,

Gazio ja mam do Ciebie zapytanie.

Też myślałem o zrobieniu szafy w pokoju w taki sposób jak Tobie się to udało . Również brałem pod uwagę wstawienie drzwi przesuwnych chowanych za szafą.

Powiedz mi na co zwrócić uwagę przy takim montażu. JAk rozwiązałeś kwestię prowadzenia ?? czy dół drzwi ma jakieś prowadnice? czy skrzydło jest podwieszone na prowadnicy? Jakiś model prowadnicy, nazwa??

Czy pozbyłeś się futryny czy została zabudowana??

Masz może jakieś szkice? schematy . rysunki ??

Seth111
24-06-2009, 21:26
Wykonałem kiedyś i szafę i inne mebelki (użytkowane są do dzisiaj), takie tradycyjne, z drzwiami na zawiasach kołkowych. Teraz zamierzam wykonać szafę z drzwiami przesuwnymi. Uważnie przeczytałem wszystkie posty, ale nie znalazłem odpowiedzi na kilka technicznych kwestii.
Jednak najważniejsze pytanie jest takie: jak wyliczacie wysokość drzwi przesuwnych w stosunku do wymiaru od podłogi do sufitu. Jest na to jakaś zasada, czy trzeba to ustalić doświadczalnie. I drugie: rozumiem, że dolna i górna krawędź drzwi pozostaje niewykończona, a może jestem w błędzie?
Może ktoś udzieli mi odpowiedzi na te pytania.

mayland
27-06-2009, 11:45
Mam kilka pytań dotyczących drzwi przesuwnych do szaf wnękowych.
interesuje mnie montaż samych drzwi bo zabudowy środków (juz je sobie zrobiłam).
Wysokość pomieszczenia 2,75. Drzwi przesuwne podwójne.
1. Ile krótsze trzeba zamawiać skrzydła by nie tarły o sufit?
2. Czy ma znaczenie czy będzie szafa z cokołem/listwą maskującą górną czy bez?
3. Czy wogóle jest system do drzwi montowany do sufitu który nie wymaga górnego maskowania i zasłonią go całkowicie drzwi?
2. Który system szyn i wózków polecacie?
3. Czy przy takiej wysokości pomieszczenia mozliwym jest wykonanie drzwi bez okuć wokół? Chodzi mi o to aluminium wokół. Chciałabym drzwi całkowicie w drewnianej lub z płyty ramie, w środku duze lustro.

Inspiracją sa dla mnie te szafy wolnostojace:
http://www.tenerodesign.pl/new/1201950033.jpeg
http://www.tenerodesign.pl/new/1194259428.jpeg
http://www.tenerodesign.pl/new/1194259505.jpeg
Tu nie ma górnego maskowania dodatkowym cokołem ale mocowanie nie do sufitu a chyba boczne. Jakie elementy zastosować by uzyskać taki efekt zabudowując wnekę?

Gosia2708
29-06-2009, 07:58
czy ktoś ma pomysł jak z szafy w kolorze calvados zrobic nowoczesna szafę w kolorze biało czarnym, nie zamawiając nowych drzwi?? Szafa jest duża 240x90cm właściwie są to dwie szafy stojące na przedpokoju dokładnie naprzeciw siebie. Kolor nie pasuje już nam do pozostałego wystroju i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Proszę o podpowiedzi.. remont trwa a czasu mało.

ANSEXXX
13-07-2009, 22:50
xxx

Lataren
15-07-2009, 10:41
Witajcie, borykałem się z problemem szafy dośc długo.
Jednak pod niciskami z zewnątrz ( żona ) postanowiłem wziąść do pomocy znajomych, którzy się tym zajmują.
Byloby pieknie - ale sprawa znajdzie się w sadzie.

Dlaczego? już piszę:
1. środek ustawialiśmy we dwóch - ja trzymałem drugi wiercił - narobił kilka tak zwanych "wyjściówek" porysował półki.
2. pod moją chwilową nie obecność spierniczył jedną półkę w złe miejsce przypiął
3. Jak wiercił pod konfirmaty to narobił dziur - ba nawet się pomylił.

4. NAJLEPSZE - drugi miał zamówić drzwi - zamiast 98 napisałe mu się 89 i sa za krótkie !!!!!!!


5 tak długo robili nowe drzwi, że w końcu kazałem im spadać i wnoszę sprawę dosądu -

PORADA NA PRZYSZŁOŚĆ - żadnych partaczy !!!!

ANSEXXX
15-07-2009, 20:17
xxx

Judka
28-07-2009, 09:03
Chcemy z mężem zrobić sobie sami garderobę. Same półki, bez drzwi.
I IKEA można kupić gotowce. Obudowa szafy o wymiarach:
Szerokość: 50 cm
Głębokość: 38 cm
Wysokość: 236 cm
kosztuje 150 zł
do tego 4 półki - 50 zł i 3 kosze - 45 zł
Czyli taka wąska szafka wychodzi 245 zł.
Chcemy postawić takie 2 szafki a pomiędzy nie 2 drążki na wieszaki po ok. 120 - 150 cm. Całość wyjdzie ok. 520 zł
Pytanie moje brzmi: czy da się taniej?
Dzięki!

ANSEXXX
28-07-2009, 19:49
xxx

MonikkaB
04-10-2009, 12:59
Tak licząc to chyba taniej się nie da :) ale ja bym nie ryzykowała składania szafy samemu, trzeba sie na tym znać no i gwarancji nikt Ci nie da :(
Ja mam szafy Komandora ale znajoma ostatnio zamówiła u nich w salonie szafę marki Slim System za 900zł razem z fajnym wnętrzem i wliczonym montażem. Szafa jest z płyty laminowanej ale bardzo ładnie wygląda.

ANSEXXX
04-10-2009, 16:50
xxx

MonikkaB
05-10-2009, 08:11
Można ale nie koniecznie. O BRW nie słyszałam chyba żadnej pozytywnej opinii. A skoro ten Slim System sprzedaje w salonie Komandora - firmy bardzo solidnej, to nie wydaje mi się, żeby wzięli coś co się zaraz rozleci :)
Fakt na montażu nie znam się za bardzo, ale można stwierdzić czy coś jest solidnie zrobione - w jej szafie nic się nie trzęsie, nic się nie odkręca a szafki,półki są stabilne, nie pękają itp heh Oczywiście, że za tą cenę nie będzie miała materiałów z najwyższej półki, ale wydaje mi się, że z tych tańszych da się zrobić coś dobrego.

adi_
07-10-2009, 21:57
sasiad zaczol zabawe ze stolarka jakies 15 lat temu a ja durny szukalem po salonach specjalistycznych typu komandor i inne badziewia
powiedzial ze zaprojektuje i zrobi i do kosztow materjalow doliczy 200 za fatyge
w takim ukladnie nie oplaci mi sie samemu bawic a do zrobienia bedzie sporo ja sie wezme za co innego

MonikkaB
15-10-2009, 20:43
:)ale nie każdy ma takiego cudownego sąsiada, a także nie każdy ma zdolności stolarskie, żeby zmontować sobie coś takiego samemu.

adi_
16-10-2009, 20:45
widzialem juz stolaza ktory twierdzil ze potrafi wszystko i wiez mi nie jest to stolaz nawet nie widzial nikogo takiego w zyciu i nie potrafi zmontowac wszystkiego
wiec szafa kupiona przez niego i zmontowana przez niego nie bedzie taka sama jak innych co nie chwala sie ze potrafia robic wszystko a maja troszke wyobrazni i sprawne rece pozdrawiam

MonikkaB
20-10-2009, 15:56
I właśnie takiego ryzyka wolę unikać, jak mało zdolny stolarz, i brak gwarancji na szafę.
Skoro jakaś firma proponuje mi zakup szafy za 1500zł a stolarz za 1200zł. to chyba lepiej trochę dopłacić dostać na nią gwarancję. Tym bardziej, że firma nie powie mi że zrobi coś a tak na prawdę nie będzie wiedziała co i jak.

ANSEXXX
20-10-2009, 18:09
xxx

pafciu
21-10-2009, 17:56
Mam pytanie

Czy ktoś z Was robił samodzielnie drzwi przesuwne do szafy wnękowej które składały się z kilku elementów łączonych ze sobą ( płyty + szkło )

Chodzi mi o to w jaki sposób montować uchwyty (rączki) aby nie uszkodzić szkła.

Jeśli ktoś ma patent na szybkie i łatwe połączenie tych elementów będę bardzo wdzięczny

ANSEXXX
21-10-2009, 20:38
xxx

MonikkaB
23-10-2009, 09:17
Anse&drew czy Ty uważnie czytasz co ja pisze?:( pisałam, że szafa jest zrobiona bardzo dobrze (solidnie) czego więcej chcieć? Niska cena, dobra szafa i gwarancja. ... A z doświadczenia swojego wiem, że stolarz lubi się pochwalić, że zrobi coś o czym nie ma pojęcia - dlatego BEZPIECZNIEJ jest zatrudnić firmę. Nawet forumowicz adi_ się ze mną zgadza, że ze stolarzami jest różnie.

ANSEXXX
23-10-2009, 10:01
xxx

mario_f
25-11-2009, 21:20
Koledzy,
Buduje szafe z drzwiami przesuwnymi na systemie Laguna Multiomega. Na instrukcji jest, ze dolne kolko mocuje w plycie i do tego jest potrzebna dziura w plecie o srednicy okolo 35mm, a glebokosci 12mm (plyta ma 18mm). Jak zrobic takie miejsce przy pomocy wiertarki? Wogole instrukcje Laguny dosc ubogie sa w wymiary.
Dla przyklady takie miejsce na dolne kolko jest w instrukcji sevrolla. Srednica 40mm.
http://www.sevroll.pl/_files/produktyPdf/pl/focus.pdf

ANSEXXX
25-11-2009, 21:42
xxx

mario_f
25-11-2009, 22:07
Dzięki wielkie!
A w listwie dolnej tez bede cos musiec wiercic czy tam jest miejsce na te kolka (tej listwie co od dolu na plyte nakladam).

ANSEXXX
25-11-2009, 22:24
xxxx

mario_f
26-11-2009, 12:52
bajecznie wytłumaczone!
dzieki wielkie :)

ANSEXXX
26-11-2009, 16:10
xxx

baddog71
17-06-2010, 15:54
Wszystkie szafy robione są z 18 mm płyt

Oj nie wszystkie! Przy dużych szerokościach skrzydeł stosuje się 10mm płytę i okucia do nich. Chodzi o ciężar materiału...
Poza tym jeśli decydujemy się na lustro to też "10" + lustro ( dla bezpieczeństwa)

agniesia441
15-07-2010, 00:31
Witajcie,
mam kilka pytań. Jestem kompletnie lewa w remontach, ale pojetna:)
W pokoju (jedynym) chce zrobic szafe wnekowa. Co do srodka szafy, mysle jeszcze jak maja byc rozplanowane polki, drazki itp. Szafa ma pomiescic ubrania, buty, koldry. posciel itp. Wneka ma glebokosc 68cm wiec moge poszalec, szerokosc 400cm. Jednakze jest jeden problem. Chce kupic drzwi w castoramie, ale ich wysokosc maksymalna to 248cm. Ja mam sufit na wysokosci +-320cm (+- znaczy stare budownictwo - wszystko plywa). Mysle o 4 drzwiach z plyty mdf - bez luster i udziwnien. Chcialabym aby ta szafa byla pod sam sufit. Co radzicie? Mam znajomego ktory zrobil sliczna szafe jednak na wysokosc 230cm i przede wszystkim mial proste sciany.
Oczywiscie chcialabym najtanszym kosztem to zrobic.
Dziekuje za wszelkie sugestie i rady.
Pozdrawiam

ANSEXXX
15-07-2010, 20:59
Agnieszko jeżeli masz zamiar robić ową zabudowę na 3200 to musisz wziąć pod uwagę to iż płyty mają wymiar 2800 minus cięcie-wyrównanie płyty więc i tak bedzie to łączenie płyt >więc propozycja nadstawka ,długośc rączek 2750 więc pozostaje rowiązanie łączenia segmentowego , Odnośnie mechanizmów jezdnych aluprofil laguna sevroll

agniesia441
15-07-2010, 23:31
Tak wlasnie myslalam ze nadstawka. Bylam dzisiaj w castoramie i akurat trafilam na fajnego i pomocnego pana. Wszystko mi wytlumaczyl. Wiec chyba zrobie tak ze bedzie szala na 2,5 metra a reszta to bedzie pawlacz ale tez z drzwiami przesuwanymi. Nawet rozsadnie brzmi bo w pawlaczu beda rzeczy ktorych sie na codzien nie uzywa. Na razie walcze z remontem kuchni i przedpokoju, wiec temat szafy schodzi na wrzesien-pazdziernik. Ale jak juz zrobimy pochwale sie naszym dzielem.

Dziekuje za pomoc

smuccia
19-07-2010, 14:04
Witam,

Zabieram się do tematu szafy wnękowej - drzwi będę kupował w Castoramie, tam chcę zamówić sobie materiał na środek.
Nigdzie tego nie znalazłem - nie wiem jak najlepiej zamontować pionowe ścianki do sufitu i/lub tylnej ściany.

Chodzi o połączenie np. takiej pionowej ścianki z sufitem, żeby to było w miarę stabilne...
http://lh3.ggpht.com/_u6rc4qnkSWQ/SbGRsZ4seII/AAAAAAAAADY/ZyP_AKv0xsQ/P2272235.JPG

Czy wystarczą takie małe uchwyciki jak na zdjęciach
http://lh3.ggpht.com/_u6rc4qnkSWQ/SbGRu6VahfI/AAAAAAAAADo/UZtM7jOnhck/s512/P3012262.jpg
(dziękuję Markowi za fotosy :) ) czy też można zastosować coś jeszcze (klej montażowy, jakieś prowadnice itp?)

Chodzi mi o ściankę, która podzieli szafę wewnątrz na całej wysokości na 2 cześci, czyli może być zamontowana do podłogi, sufitu i tylnej ściany.

Pozdrowienia

MonikkaB
19-07-2010, 14:32
Podziwiam! Ja jestem ze swojej szafy zadowolona - zrobił ja fachowiec, ale zastanawiam się czy sama nie dałabym sobie z tym rady. Cały czas mam ochotę coś w moim domu poprawić.

Ostatnio znalazłam konkurs dla osób, które chętnie robią coś same, może was zainteresuje. Chodzi o szafę przyszłości Komandor - http://komandor.pl/komandor_szafy-43-108-1.html, tylko nie wiem na ile trzeba być profesjonalistą aby wziąć w nim udział.

gunarb
20-07-2010, 13:28
Witam,

Zabieram się do tematu szafy wnękowej - drzwi będę kupował w Castoramie, tam chcę zamówić sobie materiał na środek.
Nigdzie tego nie znalazłem - nie wiem jak najlepiej zamontować pionowe ścianki do sufitu i/lub tylnej ściany.

Chodzi o połączenie np. takiej pionowej ścianki z sufitem, żeby to było w miarę stabilne...
http://lh3.ggpht.com/_u6rc4qnkSWQ/SbGRsZ4seII/AAAAAAAAADY/ZyP_AKv0xsQ/P2272235.JPG

Czy wystarczą takie małe uchwyciki jak na zdjęciach
http://lh3.ggpht.com/_u6rc4qnkSWQ/SbGRu6VahfI/AAAAAAAAADo/UZtM7jOnhck/s512/P3012262.jpg
(dziękuję Markowi za fotosy :) ) czy też można zastosować coś jeszcze (klej montażowy, jakieś prowadnice itp?)

Chodzi mi o ściankę, która podzieli szafę wewnątrz na całej wysokości na 2 cześci, czyli może być zamontowana do podłogi, sufitu i tylnej ściany.

Pozdrowienia

Wystarczą ja takie montowałem u siebie w szafie

ANSEXXX
27-07-2010, 14:29
u widzę ze jest osoba która ma pojecie o fachowej robocie czy tylko poczytała coś na temat robienia zabudowy szaf ??? prosze o odpowiedz a temat sie rozwinie -----andrewks

gunarb
28-07-2010, 06:22
Używamy czegoś takiego co sie nazywa miara . Ja osobiście taka długą rozwijana i zwijaną

smuccia
02-08-2010, 13:45
i udajecie ze dobrze zrobiliscie -przeciez to wszystko trzeba docina dopasowac jak to robicie -pewnie typowa amatorszczyzna ze szkoda pokazywac a kase placicie za towar taka samą jak fachowcy -współczuje

U mnie super fachowcy najlepszego w gminie Dewelopera raczyli natrudzić się i zrobili spadek na suficie ok 1,5%. Co prawda sufit pomylili chyba na planie z rurą kanalizacyjną, bo ta z kolei jest idealnie prosta.
Nie mam prawie żadnych narzędzi, więc klepiąc swoją szafę pewnie zdecydowanie brnę w typową amatorszczyznę. Na końcu będę udawał że dobrze zrobiłem, a żonie będzie szkoda pokazywać sąsiadom (bo do mnie i tak nikt nie przychodzi), ale serdecznie dziękuję za współczucie.
Wyraźnie mi lepiej.

ANSEXXX
02-08-2010, 20:43
smuccia potrzebujesz pomocy napisz

smuccia
03-08-2010, 15:36
smuccia potrzebujesz pomocy napisz

Dziękuję bardzo :)

Nieee, no. Tak sobie wyrzuciłem frustracje dnia wczorajszego..
Zabudowuję wnękę 260x180 z prefabrykatów: drzwi kupiłem w przydrożnej Casto, banalnie prosty środek zamówiłem w okolicznej hurtowni (choć dla mnie detalni bardziej, bo wyszło podobnie jak w markecie).
Drzwi mają wymiar 915x2500, ja mam wnękę od 256 do 258cm, więc obniżam prowadnicę za pomocą kantówek przymocowanych do sufitu. Całość z prowadnicą chcę po zmontowaniu przykryć listwą przycinaną na wymiar (będzie miała z 12cm wysokości...)
Miałem tę kantówkę przykręcać na podłodze - chciałem ją zakryć listwą przypodłogową i podwyższając drzwi zrobić od razu tamę dla kurzowych kotów w formie progu. Jednak na podłodze są panele i pewnie trzeba byłoby im jakość zapewnić pływalność, więc wszystkie patenty obniżające wnękę będą na suficie.

Oprócz tego wczoraj szlifowałem prawie wszystkie elementy bebechów szafy, bo ściany w żadnym miejścu nie tworzą kątów prostych...
Jutro może będę skręcał całość, to zobaczymy co wyjdzie :)
Podpowiedźcie jakie macie patenty na krzywe ściany, sufity itp. - ja już będę miał to jak wyobrażał to sobie Andrewks, ale innym się na pewno przyda :)

Pozdrowienia.

perm
03-08-2010, 15:53
Szlifowanie kantów płyt szlifierką taśmową (drogie, taśma szybko się zużywa), struganie strugiem elektrycznym (też drogie, noże nawet widiowe też prędko wysiadają), kompletna szafa z plecami zamiast stelarza, prostowanie ścian płytą GK na koszt inwestora.. Niektórzy stosuja tez zasadę szybkiego wykonania roboty. Maksimum jeden dzień, rano zaczynasz, wieczorem kończysz, kasa zanim inwestor dokładnie się przyjrzy :).

ANSEXXX
03-08-2010, 16:26
perm nie moge napisac tego co bym chciał ale moze wiesz o co mi chodzi :)

Natomiast jeżeli Smuccia zacząłeś już robić szafę to możesz to przerwać i zrobić w ten sposób jaki przedstawię przez gg o ile bedzie to Tobie odpowiadać > możesz ładnie wykończyć szafę przez zrobienie pewnych zmian -pozdrawiam

panjurek
13-08-2010, 22:54
Witam wszystkich!
patent na krzywe ściany: ja robię to tak:
1. Po pierwsze stawiam pełne boki
2. Po drugie podłoga ma stopki z regulacja - albo kuchenne, o wysokości 10cm albo niższe regulowane od góry.
3. Jeżeli krzywizna jest na poziomie do 1- 1,5 cm od pionu, tnę podłogę i sufit szafy tak by pasowała do ściany.
Jeżeli krzywizna jest większa, szafa jest robiona do najmniejszego wymiaru. A szpary wykańczam blendami, które są później akrylowane.
generalnie wyregulowanie samych drzwi wymaga pewnej wprawy, przy czym regulacja odbywa się w przede wszystkim w oparciu o stopki.
Co do wysokości - system przesuwny ma tolerancję do 2 - 2,5 cm mniej więcej.
Oczywiście pod tym pojęciem nie kryje się tylko i wyłącznie Indeco, ewentualnie Senator i oczywiście Raumplus.
jeżeli chcesz cieszyć się z szafy dłużej, raczej odpuść wypełnienie 18mm
Przy tak cięzkich drzwiach wszystkie połączenia powinny być zrobione przy pomocy blach.
A lustro podklejane płytą 12mm /10 to za mało/ to przeżytek - zobaczycie jak się wypaczą drzwi ;-)

Pozdrawiam

P.S. Tak się składa że 90% szaf montuję w ciągu jednego dnia i wcale nie na tej zasadzie, że klient jest zmęczony i nie widzi wad.
Mam opracowany system od korpusu po system jezdny. Wbrew pozorom nie wszyscy są pseudo fachowcami ;-)

ANSEXXX
14-08-2010, 08:36
panlulek- kolego powiadasz ze robisz szafy proszę abyś przesłal mi kilka fotek zrobionych przez Ciebie na pocztę ansedrew@wp.pl i wówczas odpowiem na temat Twojego posta

cyb
15-08-2010, 17:34
Czy orientuje się ktoś, jak wygląda kwestia ceny np. zamówienia samej skorupy, czyli np. samych drzwi z montażem vs cena całej szafy?
O ile środek szafy bez problemu można samemu zrobić (w końcu to tylko deski i jakby coś nie wyszło to tego nie widać) o tyle montaż drzwi samemu tak, żeby wszystko było równiuteńko chyba mnie z lekka przerasta.

ANSEXXX
15-08-2010, 21:49
Cyb proponuję abyś udał sie do swojej hurtowni systemów i obliczył ile to wszystko kosztuje _ A deskę to masz w kibelku lub do krojenia

smuccia
17-08-2010, 10:46
Ansexxx - dziękuję bardzo za pomoc - musiałem wyjechać i nie mogłem wcześniej odpisać.
Szafę mniej więcej skleciłem - zrobię zdjęcia i pokażę swoje krzywizny :)

Cyb - możesz sprawdzić sobie na stronach producentów w kalkulatorach online jaka jest różnica w cenie szafy z pełnym środkiem lub bez. Rzeczywiste koszty, jak mówił Ansexxx, tylko Ty sam możesz ocenić podliczając ceny obu rozwiązań w dostępnych Ci firmach.

Ja robiłem bez pełnej obudowy - mam tylko wewnętrzny szkielet.
Co do cen, to jakoś dziwnie tanio wychodziło mi w Casto (albo dziwnie drogo w hurtowni meblarskiej):
- np. cena płyty buk w casto 31 zł/m2
- płyta buk w hurtowni 130zł/sztuka + 30 zł cięcie całej płyty = 160 zł. Płyta ma niecałe 5,8m2 więc brutto wychodzi 27.50 zł/m2 ale
netto (zakładając, że zawsze będziesz miał jakieś odpady, które można będzie wykorzystać tylko do grilla), to wychodzi już cena zbliżona do Casto.

Prawdopodobnie jest to kwestia wysokiej ceny w hurtowni (w mojej okolicy jest tylko jedna...) ale tak mi wyszło.


Pozdrowienia

ANSEXXX
17-08-2010, 14:34
nawiązując do firm meblarskich prowadzą lepszej jakości płyty więc wybór powinien być prosty jakość za cenę czy cena za jakość < Powiem ze w Gorzowie dziwna sprawa cięce od metra lini cięc koszt ponad 2zł brutto

lucnet
25-08-2010, 15:32
Witam, chciałem się zapytać kogoś doświadczonego albo osobe która wie kiedy używać konfirmanty a kiedy komandorów, ponieważ przy zabudowie jedne strona szafy to ściana a druga będzie płyta, jak zastosuje konfirmanty to będzie to widoczne z zewnątrz( użyje zaślepek), ale chyba są mocniejsze od komandorków, chciałem się zapytać jak to sie robi w praktyce, jak normalnie montują bo nie miałem okazji oglądać takiej szafy.

szafa będzie dwu skrzydłowa, na całym jednym skrzydle będzie lustro, i tu mały problem, a mianowicie, jak przykleić lustro do płyty czy na sylikon czy na taśmę dwustronną, czy klej z taśmy albo sylikon nie uszkodzą spodniej warstwy lustra, bo ta jest najważniejsza, czy to są specialne lustra ? a może ktoś wie gdzie takie lustro dostać w łodzi

za odpowiedz dzięki z góry.

ANSE72
25-08-2010, 16:15
odpowiedz za te komandorki to kto to wymyślił powinien w kamieniołomach scyzorykiem robić kostkę granitową < natomiast w ich zastapieniu mozesz uzyć http://www.melar.pl/katalog-produktow_zlacze-trapezowe.php a jednak bym przystawał zamiast konfirmatów złącza mimośrodowe coś takiego http://a.imageshack.us/img842/6166/pict1333w.jpg (http://img842.imageshack.us/i/pict1333w.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us) lub http://www.dacter.pl/zlacza_m.htm lub http://stolarze.com.pl/?product_id=12621&category_id=433

lucnet
25-08-2010, 18:26
raczej nie będę w stanie zastosować łącz mimośrodowych ponieważ nie mam narzędzi odpowiednich, nie dostałem odpowiedzi odnośnie konfirmat i komandorów, może jeszcze jakieś inne rozwiązanie

ANSE72
25-08-2010, 19:27
czytaj dokłądniej a odpwiedz znajdziesz - mimo Twojego nacisku powiem ze możesz zawsze użyć konfirmatów i zawsze tych Twoich komandorków
więc nie ma reguły -aczkolwiek chcąc robić zabudowę wewnętrzna w świetle wnęki nie zastosujesz konfirmatów Tylko inne rozwiązanie _ ale do końca to też nie jest regułą w zależności jaką robisz zabudowę

Natomiast osadzenia złącz mimośrodowych nie pisz ze do tego są [potrzebne odpowiednie narzędzia wystarczy wiertło puszkowe 15mm lub fi 20 lub 25 ołowek miara wiertło fi 5 fi 8

a3756
29-08-2010, 11:22
Witam ja też mam w planach szafę wnękowe i w związku z tym w mam pytanie jak obliczacie wymiar płyty która jest potrzebna na wypełnienie drzwi? który system wybrać Lagunę czy sevroll może ktoś ma doświadczeni. Jaka plyta na drzwi 10 czy 16 szafa wąska 140 szerokość na 260 wysokość. z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi

ANSE72
29-08-2010, 11:53
w zależności jaki rączki zastosujesz i z jakiego systemu mas ztu link i sam do tego dojdziesz jak to obliczyć http://www.laguna.pl/pl/content/index/list/id/56/category/firma/

http://www.sevroll.pl/

panjapa
14-09-2010, 15:39
Chcialbym zrobic szafę do wnęki z jednym bokiem.
Kompletnie nie jestem w temacie i chcialbym dostać parę rad.

szafa szer 2000mm x wys 2440mm raczej 3 skrzydla. chyba ze lepiej 2?

rozumiem ze srodek mozna wykonac z plyty np 18mm z marketu budowlanego,
następnie wszystko poskrecac i okleic krawedzie. I taką plyte mozna kupic juz w dowolnym kolorze?

mam kilka wycen z firm , ale z racji tego ze upodobalem sobie szafe z drzwiami z lacobelu
ceny sa bardzo wysokie. dodatkowo okolo 200 zl / m2 lacobelu

teraz pytanie, poniewaz z racji mojej pracy mam tani dostęp do normalnego szkla i szyb okiennych.
czy np dalo by się zrobic drzwi w szafie ze zwyklego zahartowanego szkla 4mm lub grubszego
a następnie pomalowac na dowolny kolor od spodu lub podlozyc jakas kolorowa tapete ?
ewentualnie dac jakis ladny obrazek / plakat na czesci z jakims wzorem.

chodzi mi o to ze lacobel ma swoj kolor. a gdybym chcial co roku zmieniac np kolo tego szkla od spodu to z lacobelem tego nie zrobie.

i teraz jeszcze jak zabrac sie do tych drzwi ? jaki system stosuje sie do takich rozwiazan jesli drzwi mialy by byc podzielone szprosem pod kątem.
czy pod szklo trzeba dac dodatkowo jakąs plyte i o jakiej grybosci?
i jaka plyte zastosowac do zwyklych drzwi przesuwnych chodzi mi o grybosc.
i jak łaczyc szklo w drzwiach z reszta. i jaki jest koszt samych okuc i jakie polecacie.

pozdrawiam

ewentualnie czy ktos moglby mi dac kilka rad na gg ?

ANSE72
14-09-2010, 19:27
skype ronsia72

ANSE72
24-09-2010, 20:32
Witam andrewks proszę abyś udzielił mi wyczerpującej informacji na temat profesjonalnie wykonanej szafy jakich trzeba użyć narzędzi to tego celu jakich połączeń złączy prowadnice itp
Napisz także < opisz jakich trzeba użyć do tego płyt i jakie mają to być płyty > TYlko proszę abyś mi nie napisał jak wyglada regał do piwnicy, jeżeli napiszesz i przedstawisz mi fotkę Twojej szafy i na priv podasz mi cenę to po jej akceptacji masz pewnę ode mnie zlecenie podam wymiary szafa wysokośc 2900 szerokość 3200 głębokość 640 mają być półki na ubrania półka na walizki itp 2 pantografy dwa drążki na ubrania 4 szuflady chcę mieć dwa lustra reszzta w płycie dzielona > CZEKAM NA WYCZERPUJĄCĄ ODPOWIEDZ cenę możesz podać na priv NIE ZAWIEDŹ MNIE JAK I RESZTY FORUMOWICZÓW

ANSE72
24-09-2010, 20:55
:bye:

gail
18-10-2010, 13:29
Witam czy mógłby mi ktoś pomóc odpowiedzieć na pytanie gdy jest taka szafa (zdjęcie pożyczyłem z poprzedniego wątku)
Gdy w szafie przesuwnej jest np 4 lub 5 skrzydeł co zrobić aby skrzydła drzwi przyciągały się wzajemnie(domykały)
Gdy się spieszę szybko wyciągam ciuchy i zostają szczeliny między skrzydłami w których widać wnętrze szafy i trzeba samemu pilnować i dokładnie domykać szafę rozkładając drzwi. Czy są jakieś taśmy magnetyczne lub coś w tym stylu żeby poszczególne skrzydła się do siebie domykały ??
Jeszcze takiej szafy nie mam dopiero chcę ją zrobić i zastanawiam się nad takim problemem. proszę o pomoc.

ANSE72
18-10-2010, 13:48
w zależ ności jaki tpo jest system jeżeli podobny do simple czyli drzwi przesuwne z frontem zakrywającym tor górny to <są tzw stopery, ograniczniki l naklejane > a jezeli chcesz aby były domykane przez samo domykanie także są rozwiązania

ANSE72
07-11-2010, 06:35
Myslisz ze to takie proste -jesli by tak bylo to szafy robiły by kobiety robie je od 20 lat jako jeden z pierwszych w polsce zadzwon 506469319 moge ci zrobic naprawde tanio -nie bedziesz mial zadnych strat i nie bedziesz sie wstydził szafy

a ja napiszę ze to jest Proste więc , jezeli chcesz zarobkować to polecam zrobić reklamę , a jeżeli pomóc to pomagaj a nie próbujesz wyrywać klientów . I myślę ze to iż robisz to od 20 lat nie znaczy ze robisz to dobrze >

gulon
15-11-2010, 09:56
Znacie jakiś sposób na zamontowanie blokady do drzwi suwanych (szafa 3 skrzydłowa) żeby dziecko ich nie otworzyło? Najlepiej coś bez wiercenia we frontach. Ja myślałem nad jakąś deską montowaną między skrzydłami gdzieś na górze.

ANSE72
15-11-2010, 10:53
opisz jaki masz system jezdny szafy i zrób fotkę

gulon
15-11-2010, 11:59
szafa się dopiero buduje ale już myślę o zabezpieczeniach. Chcę kupić:
System drzwi przesuwnych "FOCUS" z dolnym układem jezdnym, na torze podwójnym 3,0 m długości z trzema skrzydłami drzwiowymi.
SEVROLL

tu link do aukcji:
http://allegro.pl/szafa-system-drzwi-przesuwnych-3-mb-3-skrzydla-i1320495046.html

będą 3 skrzydła, całość szeroka na 2440mm, meblościanka głęboka na 450mm, na system dodaję 100 mm więcej na zewnętrznych krawędziach konstrukcji- czyli łącznie ma to być na 550mm głębokie, wysokość 2650mm . Wszystko na płytach laminowanych 18mm.


PS. Mając szerokość 2440mm i 3 skrzydła to po ile szerokości najlepiej dać każde skrzydło, żeby to się w przyszłości wygodnie użytkowało?

ANSE72
22-11-2010, 12:43
tak robie je od 20 lat w WARSZAWIE SZAFY NIE BEDZIESZ SIE WSTYDZIŁ I WCALE NIE PRZEPłACISZ 506469319 andrzej_ks@vp.pl

Andrewks napiszę, ze już jest mi wstyd za Ciebie > Z powodu nachalnej reklamy , a nie z bezinteresownej pomocy!!!!!!

itanium
23-11-2010, 16:13
Witam.
Wykonałem sam wnętrze szafy wnękowej, teraz zamierzam kupić drzwi przesuwne system komador lub senator. Gdzie w Krakowie kupie je najtaniej? Drzwi o wymiarach 90x230 cm - 2 szt., wypełnione lacobel.
Pozdrawiam

ANSE72
24-11-2010, 16:10
Ja zrobiłem sam całą szafę od podstaw na systemie SEVROLL. Mam już kilka zamówień od znajomych. Czas wykonania 4 popołudnia

W razie pytań zapraszam na GG 3151104

Pozdrawiam
Seba jak do tej pory byłem optymistycznie nastawiony co do samodzielnych prac , ale jak widzę takie coś i czytam że masz zamówienia , TO napiszę wprost ŻAL ŻAL ŻAL , mi tych ludzi co chcą To co zaprezentowałeś !!!!!!!


[QUOTE=seba_m_;4406612 Ważne!!! w systemie SEVROLL pod rolki jest potrzebny frez fi40.


Kolego jeżeli nie jesteś pewien -po prostu nie pisz

ANSE72
25-11-2010, 18:12
Kolego nie jestem Tu po to, aby pokazywać To i Owo . Lecz jak widzę , kogoś kto chce pokazać swoją pracę i Tym się lansuje i także opowiada że ma wzięcie na to < Coś > uwierz mi naprawdę boli , A to co jest według Ciebie czymś czym możesz się poszczycić , nie jest Tym czymś co można wpisać w propozycje realizacji dla osób co chcą mieć szafę , a nie regał do piwnicy . Odnośnie frezu fi 40 -- dobrze że umiesz czytać , lecz warto to również odnieść do praktyki
wózek dolny WD18V HI-TEC

jak napisałem - spokojnie można zrobić gniazdo pod wózek frezem fi 35

seba_m_
25-11-2010, 19:54
Kolego nie jestem Tu po to, aby pokazywać To i Owo . Lecz jak widzę , kogoś kto chce pokazać swoją pracę i Tym się lansuje i także opowiada że ma wzięcie na to < Coś > uwierz mi naprawdę boli , A to co jest według Ciebie czymś czym możesz się poszczycić , nie jest Tym czymś co można wpisać w propozycje realizacji dla osób co chcą mieć szafę , a nie regał do piwnicy . Odnośnie frezu fi 40 -- dobrze że umiesz czytać , lecz warto to również odnieść do praktyki
wózek dolny WD18V HI-TEC

jak napisałem - spokojnie można zrobić gniazdo pod wózek frezem fi 35

Widzę 'kolego" masz jakis swój zamknięty stereotyp że tylko fachowiec musi coś umiec, chyba za dużo przebywałeś w rajchu. Twoje udowadnianie własnych teorii do nieczego nie prowadzi. I dla wyjaśnienia nie robiłem tutaj reklamy tylko chciałem pokazać że też można samemu sobie zrobić szafę a nie regał do piwnicy jak piszesz. Jesli Cię stać na tak elegancki regał to ok, Twoje pieniążki.
Wracając do frezu myślisz że kupowałbym ciężko dostępny frez fi40 mając na półce 35? Spróbuj właśnie praktyki i wtedy napisz.

Ps. Wiekszość Twoich postów raczej nie pomaga tylko krytykuje a tym samym nabija sobie licznik napisanych wypowiedzi.

ANSE72
25-11-2010, 20:24
Kolego po Pierwsze nie obrażaj ludzi ,którzy nie są fachowcami w tej dziedzinie i potrafią zrobić zabudowę szafy itp.

Po drugie - <stereotyp że tylko fachowiec musi coś umiec, > zbyt dużo oglądasz cartoon network
Po trzecie -<Wracając do frezu myślisz że kupowałbym ciężko dostępny frez fi40 mając na półce 35? Spróbuj właśnie praktyki i wtedy napisz.> Tu pojechałeś po bandzie - przemyśl dlaczego sevrool wyznaczył frez fi 40 ,a nie frez fi35 i wówczas napisz OK ?- czekam na odpowiedz

Odnośnie -Ps. Wiekszość Twoich postów raczej nie pomaga tylko krytykuje a tym samym nabija sobie licznik napisanych wypowiedzi.


Jesteś przykładem tego , czego nie powinni ludzie robić -TAKIEJ POPY

Odbierasz To, nad czym wiele osób pracowało latami, aby nazwać to szafą -Zaniżasz poziom wykonanych prac i wprowadzasz ogólną Pope ,co wiąże się z powielaniem baboli

seba_m_
25-11-2010, 22:34
Słuchaj "przyjacielu" to moja szafa w moim domu i mi się podoba i nawet jeśli to zaniżam sobie poziom u siebie. Co Ty myślisz że jakimś góru tu jesteś?? Z Twoich wypowiedzi wynika że umiesz puścić starej babci bajer i wysikać dziurę w śniegu, a szafy to ty człowieku na oczy nie widziałeś jak się robi, no chyba że na YouTube. Teoretyków i nawijaczy takich jak Ty jest tyle co w oglądanym przeze mnie Cartoon Network i wiesz chyba Ciebie też tam widziałem. Życzę Ci abyś się sam ocenił przed sobą. Boli Cię to że ktoś może być lepszy od Twoich żenujących teorii. Chyba Cie ktoś kiedyś nie doceniał. Nie przejmuj się, postaram się to zrozumieć. Pzdr.

ANSE72
26-11-2010, 11:11
<<< Słuchaj "przyjacielu" to moja szafa w moim domu i mi się podoba i nawet jeśli to zaniżam sobie poziom u siebie>>>>>>

Jak najbardziej masz rację , to Twoje dzieło i powiem ze powaliłeś mnie na kolana >


<<<<<<a szafy to ty człowieku na oczy nie widziałeś jak się robi >>>>

Masz rację ,niby skąd miałbym wiedzieć i widzieć jak się robi !!!!! Ale wszystko przede mną :bash:
ALE MAM DLA CIEBIE propozycję ,możesz wysłać TEN Regał ,co samodzielnie wykonałeś na konkurs Komandora . wprowadzisz ich w szok a nagrodą jest 100000$

<<<<< Boli Cię to że ktoś może być lepszy od Twoich żenujących teorii<<<<<

OK -poddaje się , jesteś . ........... praktyk.
Tylko wytłumacz Tu na forum , do czego służą dwa korpusy obok siebie, pomniejszone o wymiar Toru

belgrano
28-11-2010, 17:39
Witam.Panowie mam zamiar zamocować szybę na drzwi przesuwne w szafie. Czy macie pomysły jak to zrobić? Drzwi to płyta z boków są aluminiowe listwy wykończeniowe. Szybę chce wprawić pośrodku drzwi o wymiarach 0,77x0,4. Na pewno trzeba ja przykleić. Natomiast myślałem że od dołu i góry zamontuje ceownik. Tyle że nie ma ceownika z dłuższym ramieniem, który można wkręcić do drzwi szafy, potem włożyć w rowek szybę i po problemie. Znacie jakiś sposób sensownego zamocowania szyby na takich przesuwnych drzwiach?

ANSE72
28-11-2010, 18:33
Kolego musisz dokładniej opisać jaki masz system raczek . Również napisz w jakim celu chcesz wkomponować Float 4mm i dlaczego twierdzisz ze trzeba ją przykleić ?

jarek111.77
02-01-2011, 12:37
Jeśliby można o przesłanie zdjęci na mój adres e-mil to b yłbym bardzo wdzięczny bo też planuje zrobienie takiej szafy.Mój e-mil jarek111.77@o2.pl

manieq82
02-01-2011, 22:40
a jaki system przesuwny najlepiej wybrać
mam do zrobienia drzwi do szafy /garderoby będącej osobnym pomieszczeniem
drzwi mają mieć 2.8 wysokości i ok. 70cm szer.

pozsdr

ANSE72
03-01-2011, 12:06
wszystko zależy od upodobania > Tzn . wyglad rozwiązania czy ma być to na wzór simple -skrzydła frontu zakrywające tor górny jak i dolny , czy tez w torze do tego system rączek jaki wzór itd - Spewnościa jedna opcja łozyska - a nie zwykłe rolki < i również ważna sprawa wielkośc < cięzar> zabudowy frontu jest przeznaczona do odpowiedniego cięzaru okuć

chrobry
11-01-2011, 16:52
Mam takie pytanko odnośnie szafy. Czy plyta 18mm jest odpowiednia na drzwi przesówne rozmiar ok 2600x800 ?
Załóżmy ze swiatło szafy to X,Y to jakie powinny byc wymiary plyt na drzwi przy opcji dwóch połówek. System dolnego prowadzenia, nie wiem jakie rączki ale coś standardowego ? Ktoś może powiedzieć jak to liczyc ?

ANSE72
11-01-2011, 23:06
Kolego pierwszą istotna sprawą jest to jaki system chcesz mieć w swojej szafie . Drugą opcją jakie rączki trzecią płyta 18mm jak najbardziej się nadaje jednak musisz określić jaki wózki i w jakim systemie masz do wyboru Laguna sevroll Bimak Alu profil i inne określ się co chcesz mieć w domu i wówczas otrzymasz podpowiedz

chrobry
12-01-2011, 13:36
OK juz wiem wiecej. System ma być Sevroll Ekonomik. Mam ulotke i wiem mniej wiecej jak obliczyć rozmiary płyty. Teraz mam takie pytanie. Czy to dobry system? W tym systemie płyta ma 10mm - czy to nie za mało jak na drzwi 800x2600 ? Jak w tym systemie zrobić aby w srodku zrobić wstawke ze szkła/lustra - bo przecież płyty nie podłoże bo nie ma tak cienkich płyt chyba ?

ANSE72
12-01-2011, 17:21
jest to najmniejszy problem do takierozwiązaniastosuje się profile H 10mm wraz z uszczelką < a jezlei chce ktoś to wykonać w profilu H bez uszczelki pozostaje flekowanie płytą Mdf 6mm

chrobry
16-01-2011, 15:47
Anse72 możesz jeszcze podpowiedzieć w takiej sprawie. Mam już wykonaną szafę - obudowe . Teraz biorę się za drzwi. Niestety sufit i podłoga nie są idealnie równoległe. Mam więc obawy co do poprawnego przesuwania się skrzydeł. Czy jest jakaś regulacja w tych systemach (sevroll ekonik, laguna gama) poziomowania torów ?

ANSE72
16-01-2011, 21:22
tak oczywiście jest regulacja , jednak w zalezności jakie jest odchylenie od pionu [poziomu > zrób mi fotkę i wyślija na ansedrew@wp.pl i wówczas odpodwiem co jest do poprawki lub co należy dalej robić , lub pogratulować wykonania

kkk21
21-01-2011, 12:25
Witam mam zamiar zbudować szafę otwartą w przyszłości drzwi suwane wymiary 257 wys szer 180 gł 60 i tu mam problem ponieważ szafa ma wyglądać w środku tak , mają być dwa drążki na całej długości pierwszy na wysokości od podłogi100 cm i zaraz nad nim półka na całą długość 180 tylko mam problem bo nie wiem jaka powinna być głębokość i następny drążek 100 cm wyżej i również półka . Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z potrzymaniem tych półek i drążków by nie dzielić szafy płytą meblową na pół
będę wdzięczna za wszystkie podpowiedz

ANSE72
21-01-2011, 16:40
jezeli ma to być szafa na ubrania i drąze to głębokośc zabudowy zalecana 640 > natomiast głębokośc półek 540 -550> również proponuję zrobienie zabudowy na regulowanych nóżkach ze wszględu na poziom pion , Natomiast z Twojego wymiaru nie zalecam takiej dlugości półek ze względu na obiążenie , chyba ze zostanie podzielona również drążkiem pionowym między wysokością półek masz na priv pokazane

perm
21-01-2011, 19:55
Takich pólek się nie robi bo zbyt wiele na nia nie wsadzisz. Ubrania wyżej muszą miec troche swobody by się nie gnieść. Jak już to taką długą półkę przymocuj w kilku miejscach do ściany z tyłu/pleców np za pomoca plastikowych trójkątów (jeżeli dopuszczasz taki standart). To powinno wystarczyć by sie półka nie krzywiła.

ANSE72
21-01-2011, 20:47
to ze zostanie odciążona strona od ściany to środek ciężkości nie zostanie odciążony i przy wymiarze 550 bedzie to :) ale jak już napisałem bedzie ok

perm
22-01-2011, 07:56
to ze zostanie odciążona strona od ściany to środek ciężkości nie zostanie odciążony i przy wymiarze 550 bedzie to :) ale jak już napisałem bedzie ok
Wiele sie tam nie naładuje no chyba że kolega chce tam talerze od sztangi trzymać. :) Moim zdaniem szkoda na taką półkę pieniędzy. Jeżeli nie jest potrzebna konstrukcyjnie to nie ma sensu jej robić.

kkk21
22-01-2011, 08:32
Wiele sie tam nie naładuje no chyba że kolega chce tam talerze od sztangi trzymać. :) Moim zdaniem szkoda na taką półkę pieniędzy. Jeżeli nie jest potrzebna konstrukcyjnie to nie ma sensu jej robić.

Ta półka zaraz nad pierwszym drążkiem jest potrzebna na nie będą wiklinowe koszyki z bielizna ,a ta wyżej bedzie juz robić za pawlacz na rzeczy niepotrzebne , taki montaż na te plastkik jest możliwy nie chciałabym tylko żadnych wsporników .

perm
22-01-2011, 08:54
Ta półka zaraz nad pierwszym drążkiem jest potrzebna na nie będą wiklinowe koszyki z bielizna ,a ta wyżej bedzie juz robić za pawlacz na rzeczy niepotrzebne , taki montaż na te plastkik jest możliwy nie chciałabym tylko żadnych wsporników .

Wiem z doświadczenia że półki pod drązkami nie sprawdzają się. Maja nad nią wisieć ubrania. Będą na tych koszykach leżały. Musisz sobie z tego zdawać sprawę. Jeżeli to akceptujesz to ok. Zastanów się co tam będzie wisieć, zmierz długość ubrania z wieszakiem. 100 cm to wcale nie jest dużo. Przy 180 cm wystarczy że półka oprócz boków będzie opierała się na dodatkowych trzech punktach przy ścianie/plecach. Jeżeli nic ciężkiego tam nie będzie to spokojnie wytrzyma. Możesz tez dać pionową wiszącą ściankę pod półką, skręconą od góry np na konfirmaty, sięgającą w dół jakieś 20 cm, przymocowaną solidnie do tylnej ściany. Nie musi być na całą szerokość półki. Możesz do tej niby ścianki przymocować drążek bo 180 cm dla drążka to trochę dużo. Pólka i drązki będą dużo sztywniejsze.

BROWAReq
29-01-2011, 21:05
Jako nowy na forum się przywitam ładnie - cześć wszystkim ;]
Będę robił szafę z drzwiami przesuwnymi (jedną już zrobiłem tak, więc mniej więcej wiem o co chodzi). Długość szafy będzie wynosiła 460 cm - w zasadzie składać się będzie z 3 części: jedna szafa z drzwiami przesuwnymi 150 cm, obok witrynka ze szkłem ok. 90cm i dalej druga szafa z drzwiami przesuwnymi ok. 220 cm, wszystko na wspólnych płytach na górze i dole. Problemem jest jedynie nierówność sufitu - wysokość pokoju w miejscu przyszłej szafy waha się od 246cm do 249cm... Chcę oprzeć się o wypróbowany już system Sevroll Alfa (lub ew. Laguna multiomega??). Doradźcie co zrobić aby nierówności sufitu nie były zbytnio widoczne na całej długości szafy. Przy poprzedniej szafie tor górny przykręcałem bezpośrednio do sufitu, krzywizny były ale niezauważalne, więc tym bardziej po przykręceniu toru jest wszystko ładnie. Teraz mam zamiar tory górne i dolne przykręcić do płyty (odpowiednio górnej i dolnej ;] tak jak na zdjęciach Markrk) Czy może dobrym rozwiązaniem byłoby zrobienie szafy na wysokość mniejszą o kilka cm od wysokości pokoju?
Pozdrawiam.

molly8
03-02-2011, 12:54
hop

BOHO
13-02-2011, 07:38
chłopie, ale to jest dział "Zrób to sam", a nie "Ogłoszenia drobne".....

Lataren chce sobie zrobić szafę, więc nie odbieraj mu tej przyjemności....

ANSE72
13-02-2011, 08:23
:D

po co sie męczyc -zrobie to za ciebie profesjonalnie i tanio -506469319 warszawa

andreweks zrób dzień dobroci i pomóż koledze , doradź a może to zaowocuje

chrobry
13-02-2011, 08:48
Witam,po przeczytaniu postów na tym forum dotyczacych szaf wnękowych postanowiłem sam zrobic szafę o szerokości 140 cm,głebokości 60 i wysokosci 255 cm.Całośc wyszła 1200 zł czyli 700 zł taniej niz w najtanszej firmie co takie szafy robi.System aluminiowy,lustro grafit.
Zdjecia pod adresem http://picasaweb.google.com/mrkoleksy/SZAFA#

Witam !

Do osób chcących samodzielnie zrobić szafę wnękową. Specjalnie dałem cytat kolegi markrk bo to on mnie zainspirował do zrobienia swojej. Opierając sie na zdjeciach zamieszczonych przez kolege zrobiłem swoją szafę, z której jestem bardzo zadowolony. Koszt mojej to ok 800zl przy czym zostało mi jeszcze sporo materiału, z którego zrobię m.in. drzwi łamane do garderoby i kilka innych pułek. Taniej o jakies 1000zl.
Na koniec powiem, że dawno nie miałem takiej frajdy z pracy.

PS> andrewks pomijam sprawe, że pomyliłeś działy. Dla mnie taką wypowiedzią robisz sobie antyreklame, ja bym nigdy nie skorzystał z twoich usług. Musisz miec naprawde mało klientów.

Ania i Bartek
18-02-2011, 19:35
A czy ktoś z Was przerabiał świeżo zrobioną szafę?
Nasza ma pół roku, zajmuje całą ścianę w sypialni (jest tam specjalna wnęka). Pół szafy jest nadal nieużywana (ale to tylko kwestia czasu...).
Od razu się przyznam, że sama projektowałam układ półek i bardzo chciałam mieć długi drążek na rzeczy wiszące - okazało się, że w praktyce mamy za mało półek na wygodnej wysokości na rzeczy używane codziennie.
Czy zdarzyło Wam się zmieniać układ półek i można to zrobić, oczywiście nie ruszając ścianek "nośnych" szafy?

perm
19-02-2011, 07:58
A czy ktoś z Was przerabiał świeżo zrobioną szafę?
Nasza ma pół roku, zajmuje całą ścianę w sypialni (jest tam specjalna wnęka). Pół szafy jest nadal nieużywana (ale to tylko kwestia czasu...).
Od razu się przyznam, że sama projektowałam układ półek i bardzo chciałam mieć długi drążek na rzeczy wiszące - okazało się, że w praktyce mamy za mało półek na wygodnej wysokości na rzeczy używane codziennie.
Czy zdarzyło Wam się zmieniać układ półek i można to zrobić, oczywiście nie ruszając ścianek "nośnych" szafy?

To żaden problem, zamieść zdjęcie albo rysunek obecnego wnętrza swojej szafy i rysunek co byś w środku chciała zmienić. Podpowiemy jak to najłatwiej zrobić. Zdjęcie wnętrza pomoże nam dopasować rozwiązania techniczne i materialowe by pasowało jedno do drugiego.

Ania i Bartek
20-02-2011, 20:48
Wielkie dzięki za odzew:) Zdjęcie zrobię jak tylko znajdę chwilę na opróżnienie szafy:)

panjapa
21-02-2011, 18:41
Witam chciałbym uzyskac poradę jaki system przesuwny nadaje sie do szafy 3 drzwiowej przesuwnej 2000mm x wys 2440mm
która ma miec skrzydla wypelnione szklem lacobel ? ewentualnie gdzie go kupic
oraz jak zaszklic drzwi zeby byly podzielone poziomo szprosem?
jaki jest koszt samych okuc i jakie polecacie.

ANSE72
21-02-2011, 19:20
Witam chciałbym uzyskac poradę jaki system przesuwny nadaje sie do szafy 3 drzwiowej przesuwnej 2000mm x wys 2440mm
która ma miec skrzydla wypelnione szklem lacobel ? ewentualnie gdzie go kupic
oraz jak zaszklic drzwi zeby byly podzielone poziomo szprosem?
jaki jest koszt samych okuc i jakie polecacie.

Cytat


Witam
Chcialbym zrobic szafę do wnęki z jednym bokiem.
Kompletnie nie jestem w temacie i chcialbym dostać parę rad.

szafa szer 2000mm x wys 2440mm raczej 3 skrzydla. chyba ze lepiej 2?

rozumiem ze srodek mozna wykonac z plyty np 18mm z marketu budowlanego,
następnie wszystko poskrecac i okleic krawedzie. I taką plyte mozna kupic juz w dowolnym kolorze?

mam kilka wycen z firm , ale z racji tego ze upodobalem sobie szafe z drzwiami z lacobelu
ceny sa bardzo wysokie. dodatkowo okolo 200 zl / m2 lacobelu

teraz pytanie, poniewaz z racji mojej pracy mam tani dostęp do normalnego szkla i szyb okiennych.
czy np dalo by się zrobic drzwi w szafie ze zwyklego zahartowanego szkla 4mm lub grubszego
a następnie pomalowac na dowolny kolor od spodu lub podlozyc jakas kolorowa tapete ?
ewentualnie dac jakis ladny obrazek / plakat na czesci z jakims wzorem.

chodzi mi o to ze lacobel ma swoj kolor. a gdybym chcial co roku zmieniac np kolo tego szkla od spodu to z lacobelem tego nie zrobie.

i teraz jeszcze jak zabrac sie do tych drzwi ? jaki system stosuje sie do takich rozwiazan jesli drzwi mialy by byc podzielone szprosem pod kątem.
czy pod szklo trzeba dac dodatkowo jakąs plyte i o jakiej grybosci?
i jaka plyte zastosowac do zwyklych drzwi przesuwnych chodzi mi o grybosc.
i jak łaczyc szklo w drzwiach z reszta. i jaki jest koszt samych okuc i jakie polecacie.

pozdrawiam

ewentualnie czy ktos moglby mi dac kilka rad na gg ?


KOlego albo robisz sobie z kogoś debila , albo musisz szybciej realizować swoje szafy bo trendy się zmieniają >>>>>>

panjapa
21-02-2011, 19:53
Caly czas mam na mysli jedną realizację. i ten sam upatrzony trend . Jak zauważyłes jest to pytanie do poprzedniego wątku , ale
wtedy nie uzyskałem zadnej odpowiedzi wiec ponawiam pytanie jesli ktos wogóle mi odpowie.
Szafa nie została jeszcze zrobiona. Nie rozumiem więc w czym problem ?
Chyba najpierw trzeba wiedziec jak cos zrobic a potem to zacząć robic :) Dlatego pytam.

Jaka jest róznica miedzy zaszkleniem samym szklem a plytą + szklo ?

ANSE72
21-02-2011, 21:09
Caly czas mam na mysli jedną realizację. i ten sam upatrzony trend . Jak zauważyłes jest to pytanie do poprzedniego wątku , ale
wtedy nie uzyskałem zadnej odpowiedzi wiec ponawiam pytanie jesli ktos wogóle mi odpowie.
Szafa nie została jeszcze zrobiona. Nie rozumiem więc w czym problem ?
Chyba najpierw trzeba wiedziec jak cos zrobic a potem to zacząć robic :) Dlatego pytam.

Jaka jest róznica miedzy zaszkleniem samym szklem a plytą + szklo ?

różnica jest w profilach jak również innych wózkach W frontach z szamymnp. Lacobel < lustro muisz mieć profile Rączki o mocowaniu 10 w którą wkładasz mocujesz uszczelkę wraz z lustrem , lacobel i tym podobne inne wózki i profil pod wózek , Natomoast w systemie połączenia szkło plus płyta stosujesz rączki 16 -18 jak i do połączenia płytę 12 mm w tym miejscu gdzie bedzie lustro lacobel itp , Można pisac na ten temat dużo więc proponuję wpisać w google systemy do szaf i masz nap. laguna , sevroll bimak alu profil i inne i tam się dowiesz wszzstkiego jaki potzrebne są tobie do twoich wymagań okucia jak i inne materiały

cm812
25-02-2011, 17:48
witam,

odnośnie drzwi szklanych lub z lustrem tzw. pełnych to sprawa wygląda następująco:
standardowym połączeniem jest połączenie płyty 10mm ze szkłem 6mm za pomocą profilu aluminiowego "H" gdzie różnicę w grubościach uzupełnia się specjalną uszczelką nakładaną na szybę/lustro.
W przypadku gdy płyta jest niestandardowa do drzwi (10mm) aby wpasować się w standardy okuć (profile) frezuje się taką płytę po obwodzie aby uzyskała wymagane 10mm - co pozwala "nabić" profil.
dodatkowo oczywiście płaci się za każdą przewiązkę (profil łączący) osobno i raczej jest to polecane dla systemów aluminiowych ze względu na ich sztywność, aczkolwiek stosuję się też to w systemach stalowych - ja raczej nie polecam.

pozdr

chrobry
30-05-2011, 10:44
Człowieku odpuść, nie szukaj tu jelenia ! To nie to forum, tu się pomoga.

perm
30-05-2011, 17:05
Człowieku odpuść, nie szukaj tu jelenia ! To nie to forum, tu się pomoga.
Daj żyć! Kryzys mamy! ;)

Ania i Bartek
22-07-2011, 23:25
To żaden problem, zamieść zdjęcie albo rysunek obecnego wnętrza swojej szafy i rysunek co byś w środku chciała zmienić. Podpowiemy jak to najłatwiej zrobić. Zdjęcie wnętrza pomoże nam dopasować rozwiązania techniczne i materialowe by pasowało jedno do drugiego.

Po jakimś pół roku udało mi się wreszcie zrobić zdjęcie naszej szafy:) W końcu wyszło na jaw, że tak rzadko robię w niej porządek:)

Mam prośbę do znawców tematu - co można z nią zrobić, żeby zyskała więcej półek, z których można wygodnie korzystać na codzień bez wchodzenia na drabinkę?

http://desmond.imageshack.us/Himg199/scaled.php?server=199&filename=dsc08283eu.jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg109/scaled.php?server=109&filename=dsc08282jg.jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg692/scaled.php?server=692&filename=dsc08279t.jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg827/scaled.php?server=827&filename=wymiaryszafywsypialni.jpg&res=medium

Od razu przepraszam, że nie jest zupełnie pusta.

Oto moje pomysły:
1. obniżyć szuflady o 15-20cm, pozostawiając pod nimi przestrzeń na pudła, itp.
2. nad szufladami dołożyć jedną półkę, a wysokość pozostałych zmniejszyć do ok. 30cm każda, nie wiem, czy technicznie można zmniejszyć tą najwyższą półkę,
3. myślałam też o skróceniu drążka do szerokości jednego skrzydła drzwi (zaznaczone na szaro), a za drugim skrzydłem dodać więcej półek

Wklejam poniżej projekt po zmianach, zaznaczyłam kolorem różowym moje pomysły - czy są logiczne? I czy muszę sporo zainwestować w nowe materiały? Zostało mi trochę płyty, szafę robił kuzyn męża, więc nie będzie problemu z wykonaniem, chodzi o podpowiedź czy można ją jakoś logicznie zmienić?

Dziękuję, Ania


http://desmond.imageshack.us/Himg840/scaled.php?server=840&filename=wymiaryszafywsypialnipo.jpg&res=medium

Brass
27-07-2011, 12:57
Ogólnie to nie widzę problemu z wykonaniem takiej przeróbki. Trzeba domówić brakujące płyty i poświęcić temu 2-3 h.

Ania i Bartek
28-07-2011, 23:36
W przyszłym tygodniu ma przyjść gość, który robił nam szafę i wymierzyć ile potrzeba materiału na zmiany.
Dziękuję Brass za odzew:) Mam nadzieję, że się uda bezproblemowo!

maniaw1981
09-09-2011, 09:19
a ja polecam w 100% firme CREATOR . sama ostatnio zrobilam u nich szafe z LACOBELU i jestem mega zadowolona.... http://www.szafy-meble.pl/

m-333
13-11-2011, 21:55
Baaardzo fajny wątek - wpisuję się troszkę egoistycznie - nie mogę go przecież zagubić :D :goodnight:

cyron
14-11-2011, 14:14
witam, dołączę się do rozmowy o szafie, ponieważ jestem na etapie budowy. Mam mały problem otóż ani podłoga ani sufit do równych nie należą ściany także ale to nie problem bo wyrównam ściany płytą GK, sufit też nie jest tak źle bo margines błędu listwa górna ma do 2,5cm, najbardziej martwi mnie podłoga, posadzka nie jest równa na całej długości tzn. 3,6m są wyboje widoczne po przyłożeniu poziomicy 2m, zastanawiam się jak to wyprostować. Jak to robią ci "fachowcy" listwą ?. Ja chcę zrobić tak rozebrać panele do odpowiedniego miejsca i wyrównać posadzkę klejem do płytek lub wylewką samopoziomującą. Innej koncepcji nie mam. Moim zdaniem listwa dolna jest najważniejsza ponieważ szafa jest spora 3,6m 3 lub 4 drzwi ale raczej 4 ze względu na ciężar skrzydła.
Proszę o jakieś sugestie jak to wypoziomować.

senkaty
16-11-2011, 08:11
Mam mały problem otóż ani podłoga ani sufit do równych nie należą ściany także
Jeżeli myślisz że to mały problem to bardzo się mylisz

Jak to robią ci "fachowcy" listwą ?
Cyron te listwy nie służą do wyrównywania nierówności.Ja wiem że jesteś mistrzem stolarstwa ,ale ci "fachowcy "mają inne sposoby na zniwelowanie różnicy czy ewentualne wyrównanie, oczywiście zgodnie ze sztuką stolarską i za odpowiednią opłatą(fachowość kosztuje).

pauluZ
21-11-2011, 06:57
U mnie wygląda to tak jak na zamieszczonych fotkach.
Sam to wszystko robiłem.

Zrobiłem sobie dechę jako "podłogę" w szafie i ją wypoziomowałem (widać na zdjęciu)
Szyny Sevrolla przyczepione do dechy a wszystko leży na panelach.

Jedno ze zdjęć (chyba to ostatnie jeśli dobrze się posortują) - tam gdzie mamy naklejoną taśmę w kolorze drewna calvados
pokazuję moją drugą szafę gdzie podłoga była na tyle pozioma że szyny Sevroll'a są po prostu do niej przyczepione
na dwustronny plaster.

Szafy mają już jakieś 2 lata i cały czas spisują się dobrze :)

damian j.
03-01-2012, 19:17
Odgrzewam temat,
pytanie do znających temat szaf:)
Jak wiadomo front w szafach z zabudowy w szkle lacobel jest dość drogim rozwiązaniem(około 140pln/m2), dlatego też zacząłem szukać alternatywy i wymyśliłem że można okleić front folią samoprzylepną która występuje w wersji połyskowe(cena ok 15pln za m2). http://allegro.pl/show_item.php?item=2015144180&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a144 4b540a86acf77d00be2ff62
jak widać rozwiązanie dużo tańsze ale nie wiem czy to choć trochę przypomina lacobel?
W necie są również samoprzylepne fototapety dedykowane na drzwi do szaf wnękowych.
Może ktoś stosował takie rozwiązania?

G.N.
03-01-2012, 21:05
Pytasz poważnie czy folia przypomina szkło? W podobnym stopniu jak płyta wiórowa z plastikową okleiną drewnopodobną przypomina polerowane woskowane drewno i to tylko pod warunkiem że będzie perfekcyjnie położona. Folia bardzo uwydatnia wszelkie nierówności. Głupi włosek pod folią wygląda jak górotwór. Idealnie wyprowadzona, gładka, czysta i odpylona powierzchnia, klejenie tylko na mokro i masz efekt.. ładnie położonej folii.

rebet1981
09-01-2012, 19:05
Potrzebuje pomocy odnośnie zabudowy wnęki. Mieszkam w Chemie (lubelskie) u kogo najlepiej zamówić szafę? A może samemu się bawić ?

Fazi_
11-01-2012, 13:46
Witam wszystkich!
patent na krzywe ściany: ja robię to tak:
1. Po pierwsze stawiam pełne boki
2. Po drugie podłoga ma stopki z regulacja - albo kuchenne, o wysokości 10cm albo niższe regulowane od góry.
3. Jeżeli krzywizna jest na poziomie do 1- 1,5 cm od pionu, tnę podłogę i sufit szafy tak by pasowała do ściany.
Jeżeli krzywizna jest większa, szafa jest robiona do najmniejszego wymiaru. A szpary wykańczam blendami, które są później akrylowane.
generalnie wyregulowanie samych drzwi wymaga pewnej wprawy, przy czym regulacja odbywa się w przede wszystkim w oparciu o stopki.
Co do wysokości - system przesuwny ma tolerancję do 2 - 2,5 cm mniej więcej.
Oczywiście pod tym pojęciem nie kryje się tylko i wyłącznie Indeco, ewentualnie Senator i oczywiście Raumplus.
jeżeli chcesz cieszyć się z szafy dłużej, raczej odpuść wypełnienie 18mm
Przy tak cięzkich drzwiach wszystkie połączenia powinny być zrobione przy pomocy blach.
A lustro podklejane płytą 12mm /10 to za mało/ to przeżytek - zobaczycie jak się wypaczą drzwi ;-)

Pozdrawiam

P.S. Tak się składa że 90% szaf montuję w ciągu jednego dnia i wcale nie na tej zasadzie, że klient jest zmęczony i nie widzi wad.
Mam opracowany system od korpusu po system jezdny. Wbrew pozorom nie wszyscy są pseudo fachowcami ;-)


Witam!

Zaczynam budowę szafy, przeczytałem cały ten temat jak również wiele innych i mam już prawie gotowy projekt oraz rozkroje płyt. Pomierzyłem dokładnie wnękę , używając również 2m poziomicy i zauważam odchyłki od pionu/poziomu dochodzące miejcami do 8mm. Zastanawiam się czy takie krzywizny już należy likwidować przy pomocy prostopadłych, dopasowanych do ściany cokołów i równoległych do ściany listew przymykowych, czy przykręcać listwy przymykowe do ścian z użyciem jakiś dystansów a szczelinę akrylować, czy też może przykręcać bezpośrednio listwy przymykowe do ścian a nieprawidłowości likwidować regulacją skrzydeł? Załączam rysunek który może co nieco wyjaśnia.

Zamierzam boki szafy dać całe z płyty (18mm) - szafa z obu boków ma ściany ale płyty wyrównają nierówności i będzie czyściej w środku ( będą również plecy z płyty 10mm). Na podłogę i sufit myślę dać listwy 18mm o szerokości 10cm pod tory.

Niestety wnęka ma tylko 60cm głębokości, więc aby szafa była funkcjonalna chcemy dać boki szersze (71cm) aby po odjęciu 10cm na drzwi pozostało 60cm szerokości na wieszaki itp. Widoczne to będzie tylko z jednej strony, jako że drugi bok dolegać będzie do prostopadłej ściany. Trochę mało szczęśliwe rozwiązanie ale chyba trzeba postawić na funkcjonalność... - jeśliby licować drzwi szafy ze ścianą to w środku pozostałoby najwyżej 51cm na wieszaki - trochę mało, dobrze myślę?

Na 7. stronie tego wątku kolega ANSEXXX tłumaczył koledze mario_f jak sobie poradzić z frezowaniem wgłębienia na kółko w drzwiach, jednak nie widzę jego odpowiedzi tylko same XXX - nie wiem czy to jakiś błąd forum czy u mnie coś nie tak - czy mógłbym prosić o rady jak najlepiej zrobić takie wgłębienie?

Z góry dzięki za wszelkie fachowe opinie :):)

Lataren
11-01-2012, 19:15
50 cm - troszku przy mało możesz czuć dyskomfort przy zamykaniu szafy - drzwi mogą zachaczać o ubranie - ja rozwiązałem to trochę inaczej ale sprawę miałem nieco inną
otóż zabudowałem całą ścianę o szerokości 2,2 m ale problem był taki, że po prawej stronie (stojąc na wprost szafy) były drzwi... odległość od futryny do końca mojej ściany to 50 cm więc skróciłem szafę do 1,8m i wstawiłem o wymiarach 60 cm (razem z drzwimi) a pomiędzy futryną a drzwimi dałem póki cięte pod kątem tzn. bok półki przy futrynie ma 50 cm a przy szafie 60 i sprawdza się idealnie

Lataren
11-01-2012, 19:19
też nie miałem super ekstra sufitu - ale go podwiesiłem i było ok - teraz zabieram się za garderobę z prawdziwego zdarzenia - tzn cały pokój będzie jedną wielką szafą - co prawda ma wymiary 2,5 x 3,2 - więc nie poszaleje ale zawsze - też są nie równe ściany więc rozwiąże to tak - gdzie będzie trzeba to się podkuje żeb y mniej więcej to wyrówna - jeszcze jedno dawać będę całą płytę na bok tak aby zasłonić ew. wykucia - a tak gdzie płyty będą odchodzi od ściany - ze względu na nierówności ścian- walę akryl ) np taki w tubie do silikonu), i go zamaluje na biało - ty jako konstruktor i wykonawca do końca życia będziesz widział nie równości - ja przynajmniej tak mam jak coś sknocę - ale laik będzie sikał po majtkach z zachwytu.

dawids77
28-02-2012, 22:16
Witam

Przymierzam się do zabudowy wnęki. Proszę radę w kilku kwestiach:

1. Wnęka ma 460 cm długości, 60 głębokości, 255 wysokości -> Zakładając że system drzwi potrzebuje 10 cm zostaje 50 cm głębokości czy to wystarczy.?

2. Plan szafy:
- szafa ograniczona z dwóch stron ścianą z góry sufitem
- środek szkielet
- szafa podzielona na 6 części wstawionych 5 ścianek działowych. Wysokość ścianek 210 cm. Pomiędzy poziomem 210 a sufitem pawlacz.
- mój plan zakłada następujące fragmenty patrząc od lewej
1 część - drążek na długie płaszcze dół półka
2 część - dwa drążki na kurtki inne krótkie rzeczy do wieszania
3 część - 4 szuflady i trzy półki
4 część - 4 szuflady i trzy półki
5 część - półki od dołu do pawlacza
6 część - półki od dołu do pawlacza

3. Taki jest plan
- czy w takim planie aby zachować stabilność konstrukcji wszystkie łączenia półek ze ściankami bocznymi muszą być wykonane przy użyciu konfirmantów czy wystarczą tzw "komandorki)
- czy ścianki środkowe powinny być przymocowane z tyłu od ściany a na dole do podłogi przy pomocy komandorków
- czy taki układ jak rozpisałem powyżej jest do zrealizowania w szczególności chodzi mi o szuflady. Wynika z tego że szuflady będą miały około 74 cm szerokości. Chciałbym aby były głębokie na 20 cm
- czy takie kolejność jest prawidłowa
- ponieważ będę miał dużo półek czy jest jakieś narzędzie które pozwala na szybkie poziomowanie półki. Coś co przykręca się do ścianek działowych na to układa sie półkę, następnie półkę przykręca się do ścianek działowych a urządzenie odczepia się od ścianek działowych i montuje się następną półkę
- czy przy takich wymiarach drzwi powinny być wykonane z płyty 11mm aby były lżejsze
- który system jezdny możecie zaproponować do drzwi o takich parametrach
- najwięcej problemów mam z szufladami jak je rozrysować aby było dobrze i żeby pasowały do mojej szafy

Z góry wielkie dzięki za każdą dobrą radę

jareklbn
01-03-2012, 21:08
Cześć.
Dawids77 jeśli chodzi o rozplanowanie to jest ok. Tylko te 50cm na ubrania to trochę mało. I pamietaj ze plyta ma max 278cm,wiec musisz pokombinować z pionowymi ściankami albo robić malutki przewal;]
Z tymi szufladami to tak łatwo nie pojdzie. Musisz je tak wymierzyć żeby nie kolidowały z drzwiami;] i gł 20cm to trochę mało! chyba ze chodziło Ci o wys.
Jak ja robię to staram się co 3/4 półkę łapać na konfirmantke jak jest taka możliwość, bo wtedy jak by nie patrzeć jest konstrukcji sztywniejsza. Pozostałe łapie na komandorki. Pionowe ściany mocowane u dołu na komandorki, a u góry na konfirmanty od str pawlacza.
Grubość płyty na drzwi nie ma znaczenia, ważne jest żeby nie przekroczyć maksymalnego obciążenia na wózek.
Tor o takiej długości to raczej tylko na zamówienie ściągają (przynajmniej u nas w Lublinie).
System każdy poleci Ci inny bo dla jednych x jest lepsze od y:) ja np robię na sevroll Gemini 18
Narzędzie jakie może Ci pomoc w tym wszystkim to poziomnica laserowa;]

dawids77
02-03-2012, 04:38
Cześć.
Dawids77 jeśli chodzi o rozplanowanie to jest ok. Tylko te 50cm na ubrania to trochę mało. I pamietaj ze plyta ma max 278cm,wiec musisz pokombinować z pionowymi ściankami albo robić malutki przewal;]
Z tymi szufladami to tak łatwo nie pojdzie. Musisz je tak wymierzyć żeby nie kolidowały z drzwiami;] i gł 20cm to trochę mało! chyba ze chodziło Ci o wys.
Jak ja robię to staram się co 3/4 półkę łapać na konfirmantke jak jest taka możliwość, bo wtedy jak by nie patrzeć jest konstrukcji sztywniejsza. Pozostałe łapie na komandorki. Pionowe ściany mocowane u dołu na komandorki, a u góry na konfirmanty od str pawlacza.
Grubość płyty na drzwi nie ma znaczenia, ważne jest żeby nie przekroczyć maksymalnego obciążenia na wózek.
Tor o takiej długości to raczej tylko na zamówienie ściągają (przynajmniej u nas w Lublinie).
System każdy poleci Ci inny bo dla jednych x jest lepsze od y:) ja np robię na sevroll Gemini 18
Narzędzie jakie może Ci pomoc w tym wszystkim to poziomnica laserowa;]

Pisze z telefonu wiec bedzie bez Pl znakow za co przepraszam.
1. Chyba pozmieniam uklad (kolejnosc) tak zeby szuflady nie kolidowaly z drzwiami. Chyba je bede musial zrobic szerokie na 60 cm bo inaczej faktycznie beda z drzwiami kolidowac :)
2. Dziekuje za rady faktycznie glebokosc szuflady na 20 cm to moze byc troche malo
3. Scianki pionowe beda mialy 210 cm wiec nie powinno byc problemow.

Jeszcze raz wielkie dzieki za kazda rade
Pozdrawiam

jareklbn
02-03-2012, 10:46
pionowe 210 a pozioma(pawlacz)? Szuflady zrób na głębokość 45 cm. Na pewno coś tam upchniesz;)

dawids77
02-03-2012, 11:04
pionowe 210 a pozioma(pawlacz)? Szuflady zrób na głębokość 45 cm. Na pewno coś tam upchniesz;)

Tak, chce zrobic do poziomu 210 szafe a ponad to do sufitu pawlacz (okolo 40 cm).

dawids77
04-03-2012, 19:44
Tak, chce zrobic do poziomu 210 szafe a ponad to do sufitu pawlacz (okolo 40 cm).

Z moich kalkulacji wynika że będę potrzebował:
Płyta biała 18mm do środka - 18m2
Płyta na drzwi 12mm - 12 m2
Rączki do 6 skrzydeł (listwy nabijane na krawędzie drzwi) - 12 sztuk
Wykończenie półek czyli listwa PCV nabijana na krwędzie - 30 m bieżących
Drążek do wieszania ubrań - około 250 cm
Rozetki - 6 sztuk
Komandorki - 30 sztuk
Konfirmanty - 70 sztuk
Prowadnice do szuflad - 6 kompletów na 6 szuflad
Tor dolny i górny po 4,6 metra na każdy
Kółka dolne i górne - 6 kompletów na 6 drzwi

Tak pytałem w marketach budowlanych to liczą sobie od 1 zł do 1,5 zł za cięcie płyty. :( masakra

jareklbn
05-03-2012, 21:45
jak liczą 1zl za mb to nie jest dużo. Tylko np ja nie mam przekonania do takich supermarketowych usług (formatki nie trzymają wymiaru;]) Poszukaj lepiej stolarni. Porównaj sobie cenę płyt w markecie a w hurtowni. Rozważ tez oklejanie obrzeżem PCV gr1mm według mnie trwalsze i estetyczniejsze niż listwy PCV. Dużo szafa to dużo materiału idzie.

Jolka111
04-11-2012, 12:57
Witam!!!
Myślę o zrobieniu samodzielnie szafy wnękowej. Srodek już kiedyś robiłam, więc nie będzie źle. Trochę boję się drzwi, ale mam nadzieję, że dam radę ;)
Mam tylko pytanie, może głupie, ale jakoś nie natknęłam się nigdzie na odpowiedź. Chciałabym zrobic drzwi w dwóch kolorach. Po śrdoku wstawka z innej płyty. Jak się łączy kawałki płyt ze sobą? Wiem, że są specjalne teowniki do tego celu, ale jak to sklecic w całośc?

BROWAReq
04-11-2012, 16:50
sa specjalne dwu-teowniki - nakładasz na jedna i drugą plytę i przykręcasz wkrętami - wszystko.

Jolka111
07-11-2012, 15:54
sa specjalne dwu-teowniki - nakładasz na jedna i drugą plytę i przykręcasz wkrętami - wszystko.

Dzieki :)
A w którym miejscu te wkręty, bo nie mam możliwości zobaczyc tego "na żywo"

BROWAReq
07-11-2012, 18:03
Trzeba sobie wywiercić dziurki w kształtowniku, żeby przykręcić go wkrętami - po całej długości można od strony pleców płyty. Tylko trzeba pamiętać, żeby dobrze podfrezować kształtownik, żeby później ani minimalnie nie wystawały łebki wkrętów, żeby nie zahaczać nimi i nic potem.

asta2000
08-11-2012, 14:39
Witam
Nie używa się sklejki do drzwi suwanych. Lepiej i taniej będzie wykorzystać płytę laminowaną. W zależności od systemu (firmy) używa się płyty 10 lub 18 mm, a jeżeli ma być lustro to albo samo szkło 4 mm zabezpieczone folią lub naklejone na płytę 12 mm.
Dużo przykładów i wzorów znajdziesz na www.indecogorzow.pl (http://www.indecogorzow.pl) . Teraz modne jest szkło kolorowe (lacobel) i różne łączenia (szprosy)

BROWAReq
13-11-2012, 17:11
Brawo za niesamowicie pomocne "odpowiedzi w temacie" na zadane pytanie...

Skoczen
14-11-2012, 13:43
Chciałabym zrobic drzwi w dwóch kolorach. Po śrdoku wstawka z innej płyty. Jak się łączy kawałki płyt ze sobą? Wiem, że są specjalne teowniki do tego celu, ale jak to sklecic w całośc?

BROWAReq w takich drzwiach nic się nie łączy na wkręty, nic tam się nie podfrezowuje!

Jolka - tak do łączenia płyt są specjalne teowniki oraz dwuteowniki - zależnie od konkretnego systemu. Czasem pełnią one tylko funkcję ozdobną a czasem mają trzymać płyty w jednej płaszczyźnie. Klei się zgodnie z instrukcją montażową producenta, on zawsze opisuje które krawędzie należy kleić. Teowniki zazwyczaj się klei, dwuteowniki nabija na rant płyty.

Określ grubość płyty i wymiary skrzydła, oblicz wagę płyty, wybierz konkretny system, otwórz od niego instrukcję obsługi i sprawdź sposób montażu.

Tutaj masz link do jednego z tańszych i bardziej popularnych w Polsce systemów http://www.laguna.pl/files/file/8msgx4lfug5grq1bdmjqqrhkj1hyt1.pdf

bartekwic
15-11-2012, 09:32
na youtube znajdziecie pomocne filmy ze wskazówkami. Sam często oglądam tam filmy aby podsłuchać fachowców.

Jolka111
15-11-2012, 13:30
Skoczen dzięki :) teraz już coś więcej wiem :) czyli wszystko będzie opisane jak zakupię system?

Skoczen
16-11-2012, 14:22
Skoczen dzięki :) teraz już coś więcej wiem :) czyli wszystko będzie opisane jak zakupię system?

Proszę bardzo, zazwyczaj wszystkie elementy kupuje się w hurtowniach płyt. Zazwyczaj nie jest to komplet z instrukcją gdyż jest to pomyślane o montażystach.

Wszystkie elementy kupuje się na sztuki, według potrzeb a instrukcję montażową należy szukać na stronach producenta konkretnego systemu, lub poprosić w hurtowni o jakieś ksero.

Pamiętaj, że konkretny system to zazwyczaj konkretna grubość płyty i konkretne maksymalne obciążenie skrzydła. Najpopularniejsza grubość płyty do drzwi to według mnie 18mm.

geekey
27-11-2012, 09:44
Jako nowy forumowicz cześć wszystkim.
To tyle tytułem wstępu :) i do konkretów. Przymierzam się do zabudowy powiedzmy półwnęki. Ma to być szafa z jednym bokiem (z drugiego boku ściana). Przejrzałem wątek w całości i wiele praktycznych porad w nim się znajduje. Jednak mój problem jest następujący. Krzywe Ściany - do rozwiązania po prostu postawię dwa boki szafy a szczeliny zakryję akrylem. Jednak krzywy i to jak nie wiem co jest też sufit - można powiedzieć fale dunaju. Stare budownictwo no i płyta stropowa tu opadła tam jest wyżej... Kto ma jaki pomysł. Różnice są nawet ok 2-3 cm więc wydaje mi się że to już sporo. Od razu wielkie dzięki za wszelkie sugestie.
I jeszcze jedno. Jako, że to moja pierwsza szafa to martwi mnie trochę prawidłowe zwymiarowanie wszystkiego. Czy ktoś mógłby udzielić pomocy? tudzież porad jak nie utopić się ze wszystkim już w fazie projektu?
Pozdrawiam Grzesiek.

jareklbn
27-11-2012, 22:17
Cześć. Krzywe ściany to nie tylko Twój problem. Co do mierzenia to weź sobie połap w kilu miejscach wymiary i wtedy Ci wyjdzie, sprawdź sobie kąty ścian, żeby wiedzieć w która stronę ucieka. Wysokościowy problem możesz rozwiązać w taki sposób ze nałożysz na boki czapę i wtedy będziesz miał od razu poziom do toru górnego. Masz jakis rysunek tej szafy? wybrany system?

geekey
28-11-2012, 19:18
pomysł z górną płytą pokrywa się z tym co sam dotąd wydumałem :) szczerze mówiąc nie wiem czy można zrobić coś innego...Rysunek oczywiście mam tyle że muszę go przenieść z kartki na komputer. Generalnie 2,5 m szerokości, do góry jakieś 2,45 (uwzględniając już "dach") no i 60 cm głębokości włącznie z miejscem na system przesuwny, tak więc na szafę zostanie pewnie ok. 50 cm.
Jeśli chodzi o system to rozumiem, że miałeś na myśli drzwi... właściwie rozważam dwa. Albo Omega 18 firmy Laguna albo Focus Sevrola. No chyba, że jakieś inne sugestie.

Tutaj szkic szafy.
http://imageshack.us/photo/my-images/266/szafaszkic.jpg/

Tak chciałbym żeby wyglądała, oczywiście wszelkie sugestie , porady mile widziane.

Pozdrawiam

jareklbn
01-12-2012, 15:44
jakieś sugestie? no to może jak to możliwe to zwiększ głębokość szafy na 65, polki montuj na metalowe kątowniki a nie plastikowe. Rozważ system sevrolla alfa (drzwi można robić z płyty 18 jak i 12. Zrób też sobie symulacje drzwi tzn oblicz ile będą miały szerokości i jak będą się one układać względem polek/drążków chodzi o dostęp do nich. Co do projektu to ja bym zrobił tak: http://imageshack.us/photo/my-images/708/szafaszkic1.jpg/

geekey
01-12-2012, 19:11
a jaka jest różnica pomiędzy focus a alfa? z tego co widziałem na stronie sevrolla to obydwa są z linii Gemini.
Niestety nie ma możliwości na te dodatkowe 5 cm - szafa musiałaby zachodzić na światło drzwi do kuchni :(

jareklbn
01-12-2012, 19:32
Różnią się raczka. i ze w alfie możesz montować lustro a w focusie nie

Skoczen
11-10-2013, 07:14
Oczywiście szafa wnękowa nie musi mieć wszystkich ścianek. Jednak jeśli w łazience w miejscu na szafę wnękową są płytki ceramiczne to pamiętaj, że musisz w nich zrobić otwory pod półki, czasem łatwiej zrobić ściankę z płyty i do niej mocować półki.
Druga ważna sprawa w łazience to zabezpieczenie obrzeży płyt. Pamiętaj że to wilgotne środowisko i wszystkie nieoklejone krawędzie płyty należy zabezpieczyć silikonem, najlepiej przeźroczystym.

perm
12-10-2013, 07:38
Oczywiście szafa wnękowa nie musi mieć wszystkich ścianek. Jednak jeśli w łazience w miejscu na szafę wnękową są płytki ceramiczne to pamiętaj, że musisz w nich zrobić otwory pod półki, czasem łatwiej zrobić ściankę z płyty i do niej mocować półki.
Druga ważna sprawa w łazience to zabezpieczenie obrzeży płyt. Pamiętaj że to wilgotne środowisko i wszystkie nieoklejone krawędzie płyty należy zabezpieczyć silikonem, najlepiej przeźroczystym.Zabezpieczenie silikonem nic nie da, podobnie jak okleina maszynowa, nie mówiąc o takiej na żelazko.

Skoczen
15-10-2013, 09:42
Zabezpieczenie silikonem nic nie da, podobnie jak okleina maszynowa, nie mówiąc o takiej na żelazko.

Zabezpieczenie silikonem czy okleiną daje bardzo dużo i jest polecane przez producentów. Każde zabezpieczenie przed wnikaniem wilgoci jest dobre. Równie dobrze można napisać, że chodzenie z parasolem nic nie daje.

perm
15-10-2013, 17:41
Zabezpieczenie silikonem czy okleiną daje bardzo dużo i jest polecane przez producentów. Każde zabezpieczenie przed wnikaniem wilgoci jest dobre. Równie dobrze można napisać, że chodzenie z parasolem nic nie daje.No niestety. W pomieszczeniach wilgotnych sprawdzają się tylko płyty lakierowane/malowane, laminowane lub foliowane wraz z krawędziami. Pod każdą doklejką czy silikonem prędzej czy później płyta spęcznieje.

perm
16-10-2013, 19:00
A szkło?No nie wiem, ponoć paruje z czasem. Będzie go coraz mniej.

markoz23
05-12-2013, 11:39
Witam. Jestem nowy na forum, które bardzo mi pomogło w budowie tego oto dzieła. Co myslicie?228679228680228681

sandokan32
11-01-2014, 06:51
Jeżeli myślisz że to mały problem to bardzo się mylisz

Cyron te listwy nie służą do wyrównywania nierówności.Ja wiem że jesteś mistrzem stolarstwa ,ale ci "fachowcy "mają inne sposoby na zniwelowanie różnicy czy ewentualne wyrównanie, oczywiście zgodnie ze sztuką stolarską i za odpowiednią opłatą(fachowość kosztuje).

I co ty człowieku fachowy wniosłeś do tematu

123budujemy
28-02-2014, 14:32
Co prawda nie zabudowywałem szafy z plecami i półkami, ale ostatnio uzbrajałem garderobę w pokoju córeczki.
Tanio, prosto i funkcjonalnie

http://www.youtube.com/watch?v=q7LWDjpjC_8

Tomek_Zg
12-04-2014, 16:50
Witam wszystkich na forum :)
Jestem początkującym remontującym, budującym :). Mam za sobą złożoną jedną prostą szafę wnękową, teraz szykuję się do złożenia następnej, z tym, że wtedy miałem w miarę gotowe części, teraz buduję od podstaw. Stąd chciałbym zapytać Was gdzie zakupujecie listwy maskujące ( póki co spotkałem się z możliwością zakupu jedynie ciętych płyt bez obramowań- nie mam pojęcia jak rozwiązać ten problem, okleina?) oraz czy samodzielne "zbudowanie" szuflad wymaga jakiejś szczególnej wiedzy/ umiejętności?