PDA

Zobacz pełną wersję : tablica informacyjna na placu budowy



CzechoGG
22-07-2003, 17:19
Czy budując dom jednorodzinny muszę posiadać na placu budowy tablicę informacyjną?

Jola_
22-07-2003, 17:45
Oczywiście. Tylko zaopatrz się w dobre markery do jej wypełaniania. Słońce, deszcz i wiatr powodują, że tablica szybko staje się dziewicza.

karola
22-07-2003, 21:30
Moją całkiem po zimie szlag tafił :( Teraz martwię się, że ktoś z tego tytułu przy wali nam jakąś karę.
Koniecznie musze nową. Jakoś tak czas szybko leci... :D

jarpol
23-07-2003, 08:41
Moją całkiem po zimie szlag tafił :( Teraz martwię się, że ktoś z tego tytułu przy wali nam jakąś karę.
Koniecznie musze nową. Jakoś tak czas szybko leci... :D

Wykonanie tablicy informacyjnej literkami wycinanymi przez ploter nie powinno kosztowac wiecej niz 200 pln i tak tez jest pobierane przez znajoma mi firme. Jest to tablica gotowa z blachy. Przybija sie gwozdzmi do stempla i wisi przez caly czas budowy niekiedy kilka ladnych lat.

Jola_
23-07-2003, 09:10
Jarpol, z punktu widzenia wielkiej firmy - 200 zł to mały pikuś, ale my jesteśmy tylko zwykłymi, biednymi wyjadaczami suchego chleba. Przykro mi to czytać, bo dla mnie 200 zł to jest aż dwieście złotych.

Laviana
23-07-2003, 09:13
Czy są jakieś wymagania co do jakości tabli. Chciałabym wykoć ją sama. Ma być żółta i zawierać odpowiednie informacje. Czy mogę tak zrobić???

Jola_
23-07-2003, 09:31
Sądzę, że nie da się zrobić nic gorszego, od tego co powiesiliśmy na swoich budowach. Na domiar złego, pisaki też są do niczego.

Maluszek
23-07-2003, 09:40
Ja dostałam tablicę od Urzędu Miasta jak odbieraliśmy pozwolenie na budowę.

karola
23-07-2003, 09:48
moja była z płyty pilśniowej :) Poszła przy 3 czy 4 wichurze a była blisko budynku.
Myslę, że nasz kierownik budowy przyeniesie następną - jak tylko mu o tym powiem.
Jak ten czas szybko leci.... :)

Alanta
23-07-2003, 10:38
Najtrwalsze są literki samoprzylepne z papierniczego, kosztują parę złotych...

nnatasza
23-07-2003, 11:17
Alanta - bdb pomysł, szkoda, że na niego nie wpadłam. Ale trudno - dziś z mężem jedziemy wkopać naszą!!!

Bazylka76
23-07-2003, 15:47
Czy są jakieś wymagania co do jakości tabli. Chciałabym wykoć ją sama. Ma być żółta i zawierać odpowiednie informacje. Czy mogę tak zrobić???


W starostwie przy odbiorze pozwolenia na budowę otrzymałam druk jak ma wyglądać tablica informacyjna. Nie zastanawiałam się długo w skelpiku obok urzędu za 35 zł. kupiłam gotowca z mazakiem w komplecie , wisi od połowy kwietnia br i nie narzekam. Mam nadzieję , że nie będzie musiała długo wisieć :D

jarpol
18-04-2004, 21:06
[quote=Laviana]Czy są jakieś wymagania co do jakości tabli. quote]


W starostwie przy odbiorze pozwolenia na budowę otrzymałam druk jak ma wyglądać tablica informacyjna.



Podaje warunki jakim ma odpowiadac tablica informacyjna na budowie
§ 13. 1. Tablica informacyjna zawiera:
1) określenie rodzaju robót budowlanych oraz adres prowadzenia tych robót,
2) numer pozwolenia na budowę oraz nazwę, adres i numer telefonu właściwego organu nadzoru budowlanego,
3) imię i nazwisko lub nazwę (firmę), adres oraz numer telefonu inwestora,
4) imię i nazwisko lub nazwę (firmę), adres i numer telefonu wykonawcy lub wykonawców robót budowlanych,
5) imiona, nazwiska, adresy i numery telefonów:
a) kierownika budowy,
b) kierowników robót,
c) inspektora nadzoru inwestorskiego,
d) projektantów,
6) numery telefonów alarmowych Policji, straży pożarnej, pogotowia,
7) numer telefonu okręgowego inspektora pracy.
2. Tablica informacyjna ma kształt prostokąta o wymiarach 90 cm x 70 cm. Napisy na tablicy informacyjnej wykonuje się w sposób czytelny i trwały, na sztywnej płycie koloru żółtego, literami i cyframi koloru czarnego, o wysokości co najmniej 4 cm.3. Tablica informacyjna znajduje się w miejscu widocznym od strony drogi publicznej lub dojazdu do takiej drogi, na wysokości nie mniejszej niż 2 m.

Sil
19-04-2004, 13:33
Dla oszczędnych (czyli też i dla mnie) :) : w małym sklepiku kupiłam tablicę za 30 zł, a identyczna w dużym markecie budowlanym kosztowała 60 zł i to rzekomo w promocji. Przy okazji- pozazdrościć takich urzędów gminy i starostw, gdzie tablice wręczają przy odbiorze pozwolenia na budowę, albo dają chociaż instrukcje wypełniania. U nas nic takiego nie miało miejsca. Dziennik budowy też musiałam kupić sama.

mobby
21-04-2004, 12:29
Mnie kierownik powiedział tak.
Nie szkoda panu pieniędzy na tablicę.
I tak się zniszczy.
A jak przyjdą na kontrolę, to powiem, że jescze wczoraj tu była. Musieli ją ukraść, albo wiatr porwał.
Chciałem i tak kupić i w składzie budowlanym pytam się o cenę, a człowiek obok (klient) mi odpowiada
"Nie masz pan na co pieniędzy wydawać. Ja już drugi dom stawiam i nigdy tablicy nie miałem"
W końcu nie kupiłem.
Budowa trwa juz prawie rok

Mobby

KrzysiekSw
22-04-2004, 07:20
Te wymiary 70x90 - nie wiedziałem, ale wyciąłem dyktę o podobnych wymiarach, ściągnołem napisy z oryginału, pomalowałem, napisałem markerem, ofoliowałem (mam nadzieję, że dość szczelnie) i powiesiłem - aha, planuję zrobić jeszcze mały daszek. Koszt - 0 zł, godzinka roboty, myślę, że wszyscy mamy poważniejsze wydatki, niż dykta, czy blacha za 60 zł.

pyrka
22-04-2004, 07:59
Kupiłam plastykową tablicę o podanych wymiarach za ok. 30zł. na pierwszej budowie nakleiłam paski z napisami, które szybko zbladły. Tą samą tablicę wykorzystałam na drugiej budowie, ale tym razem wypisałam lakierem do paznokci. :lol: Litery mają ok. 2-2,5 cm wysokości. Zasady o których pisze Jarpol chyba wymyślił jakiś głupek. Jakby pisać literami 4-centymetrowymi, to połowa informacji się na tej tablicy nie zmieści, albo druk będzie tak ścisły, że nieczytelny.

jarpol
22-04-2004, 09:22
chyba wymyślił jakiś głupek..


Rozdział 4
Przepis końcowy
§ 15. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
Minister Infrastruktury: M. Pol

pyrka
22-04-2004, 12:25
Jesienią jest zjazd absolwentów, powiem mu osobiście. :lol: :P :wink:

mdzalewscy
22-04-2004, 20:28
chyba wymyślił jakiś głupek..

Minister Infrastruktury: M. Pol

hm.. Winetu

pyrka
22-04-2004, 20:51
Nawiasem mówiąc tylko podpisał, wymyślił pewnie ktoś inny. Chcial dobrze, żeby napis był widoczny z daleka, ale nie policzył, że tablica powinna być wtedy 4 razy większa.

Jacekde
22-04-2004, 21:07
Mnie tablica kosztowała 20 zł, marker niezmywalny 5 zł. Jak zblednie to jeszcze raz napisze, bedzie taniej niz 200 zł za wyciecie liter. a tablice warto miec bo kara to 500 zł.

MILeq
23-04-2004, 18:55
Wstyd się przyznać, ale ja nie mam (ciiicho :wink:) i jakoś żyję. W razie czego, to przecież cała ekipa budowlana widziała, że jeszcze wczoraj tutaj stała :wink: :wink: :wink: