PDA

Zobacz pełną wersję : taras na wysokości ok 2,5 m, jaka konstrukcja ?



Chrisma
09-09-2007, 11:00
Witam
mam zamiar zbudować zadaszony taras 3mx5 m, na który wyjście będzie z pokoju. Wysokość poziomu tarasu na poziomem ziemi od 1 do 2,5 m (opadający teren wzdłuż ściany). Chcę, aby była to konstrukcja lekka, więc myślę o konstrukcji stalowej, z podłoga drewnianą i na stalowych słupach, obitych drewnem. Czy ktoś posiada doświadczenie w takich konstrukcjach, czy w zimie nie wystąpi efekt zmiany długości słupów stalowych szkodliwy dla całej konstrukcji ?.

Barbossa
09-09-2007, 11:06
a kto Ci takich banialookoof nagadał?

Chrisma
09-09-2007, 16:50
Barbossa, mów jasniej , do czego masz zastrzeżenia

jajmar
09-09-2007, 18:33
czy w zimie nie wystąpi efekt zmiany długości słupów stalowych
Wystąpi.


szkodliwy dla całej konstrukcji ?.
Przy podanych długościach nie zauważysz i nie odczujesz rozszerzalności termicznej stali.

crab
09-03-2011, 21:18
Nie wiem czy wśród znajomych masz takich którzy posiadają tarasy. Ja mam kilku. Każdy, podkreślam słowo każdy po przesiedzeniu sezonu, dwóch na takim wysokim tarasie budował pergolę na poziomie terenu i tam się przenosił. Przyjemniej jest w ogródku, bliżej natury a nie w wieży obserwacyjnej. Być może mam zboczonych znajomych :D

Stelle
06-03-2016, 21:39
Witaj,
Jestem ciekawa czy udało Ci się wybudować taras. Zamierzam zbudować podobny, postawiony na słupach. Zdradzisz jakie wiążą się z tym przedsięwzięciem koszty?

tomikk81
14-03-2016, 11:57
Witam.Sam jestem zainteresowany kosztami takiego tarasu,wymiary 2.5 szer na 4m dugi.Mam gdzies w telefonie zdjecia takiego tarasu ktory mamy w pracy W szwecji.Z gory moge tylko kazdemu odradzic deski.Po 4 latach deski sa w fatalnym stanie nie sa pokruszone czy polamane,ale sa sine i mocno namoczone woda.Ja na pewno zrobie sobie z deski kompozytowej,

jck1
05-02-2019, 15:13
Witam wszystkich,
Chciałbym podłączyć się do tematu ponieważ w najbliższym czasie chciałbym wykonać taras w moim nowo budowanym domu. Taras całkowicie oddzielony od domu. Wymiary i kształt jak na zdjęciu nr1.
426226
W projekcie mam ten taras wykonany jako płyta betonowa gr.16cm na słupach i ścianie betonowej jak na rys nr2
426228.
Chciałbym jednak zrezygnować z tej ściany na rzecz dodatkowych słupów, żeby całość wyglądała mniej więcej tak jak na zdjęciu nr3. Na czerwono zaznaczyłem ddatkowe słupy.
426227.

Mam jednak dylemat czym wykończyć ten taras? Płytki wiadomo, mogą odpadać, deska kompozytowa też może przysporzyć problemów. Myślałem zatem o plytach betonowych ułożonych luzem. Boję się tylko czy to nie za duże obciążenie. Od rodzaju wykończenia zależy również poziom górnej powierzchni płyty tarasowej w stosunku do podłogi w salonie. Wiadomo im warstwa pokrycia tarasu cieńsza, tym poziom płyty tarasu bardziej zbliżony do poziomu podłogi. Czy ktoś mógłby coś doradzić?