PDA

Zobacz pełną wersję : Płyta indukcyjna, kuchnia z indukcją



Strony : 1 2 [3] 4 5 6

SemperSolus
31-08-2009, 22:13
Poprosiłem o wsparcie forumowicza z działu o elektryce i szczerze powiedziawszy w tym momencie wolałbym oddać głos ekspertowi w dziedzinie przyłącz.

Jeżeli chodzi o przewód, to z tego co wiem, gdy elektryk zakładał instalację u żony w zakładzie kupowaliśmy przewód 5-żyłowy o takim samym przekroju jak na zdjęciu (silnik maszyny ma moc przyłączeniową 5,5 kW).

Zgodnie z tym, co napisałem na wstępie poprosiłem o wsparcie bardziej doświadczonych w tematyce... Liczę na odpowiedź z ich strony.

sure
02-09-2009, 15:28
I czegoś udało się dowiedzieć w kwestii podłączenia?

Ciekawa jestem, w jaki sposób ta plyta Electrolux montowana jest w blacie - nakładana, czy licowana? (na zdjeciach nie wygląda całkiem płasko, nie jestem pewna)

a&zb
02-09-2009, 15:48
Abstrahując od kwestii technicznych, na indukcyjnej gotuje się po prostu GENIALNIE. Jak bym musiał powrócić do gazu, byłoby to bardzo przykre.

sure
04-09-2009, 22:38
a&zb, a na jakiej gotujesz?

bryza2005
05-09-2009, 20:35
Witam.
Ja również mam płytę indukcyjną z TEKI i uważam, że jest rewelacyjne. Zreszta mam tej firmy równiez resztę sprzętów i wsztski się sprawdzają :)

aniahubi
05-09-2009, 20:35
U nas jest tak: przewód od rozdzielnicy do złącza płyty jest 5x2,5mm2 a przewód zamontowany w płycie do podłączenia jej do instalacji jest 4x5mm2.

Odnośnie ułożenia: płyta jest położona na blacie, pod nią wkleja się specjalną piankową uszczelkę, która jest w zestawie.

sure
06-09-2009, 10:00
U nas jest tak: przewód od rozdzielnicy do złącza płyty jest 5x2,5mm2 a przewód zamontowany w płycie do podłączenia jej do instalacji jest 4x5mm2.

Odnośnie ułożenia: płyta jest położona na blacie, pod nią wkleja się specjalną piankową uszczelkę, która jest w zestawie.
Dzięki, aniahubi, już prawie jestem zdecydowana. Jeszce myślę nad Teką, nikt o nich nie pisał, że sa głośne, a także nad ceramiczną z Elektruluxa, bo wizualnie też ładna, a na pewno cicha! A jak sprawuje się Twoja indukcyjna, nadal jesteś zadowolona?

czy ktoś orientuje się, ile w tych modelach jest sensorów na poszczególne pole? W sklepie sprzedawca porównywał pod tym względem podobne modele Boscha i Electroluxa, podobno Bosch ma ich więcej i to plus. Czy ilośc sensorów ma rzeczywiście praktyczne znaczenie?!?

aniahubi
06-09-2009, 14:57
Sensory, czyli poziomy gotowania? U mnie jest 9 + POWER :D no i jeszcze funkcja utrzymania ciepła. To w sumie 11. I to w zupełności wystarczy, nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby jeden poziom był za niski a następny za wysoki lub odwrotnie.
A może to inne sensory :roll: :wink:

sure
06-09-2009, 15:07
Chodzi o czujniki, które są umieszczone w poszczególnych polach, tak, aby "rozpoznawały" kształt garnka. To coś musi być przykryte dnem, żeby kuchenka się włączyła..
Czy np. gdy stawiasz mały garnuszek na dużym polu, kuchenka działa podobnie, niezależnie w jakim miejscu go postawisz?
Jako laikowi, nie wydaje mi się to jakoś strasznie istotne, ale sprzedawca używał tego jako argumentu, ciekawa jestem, czy miał rację?..

NJerzy
06-09-2009, 20:19
Chodzi o czujniki, które są umieszczone w poszczególnych polach, tak, aby "rozpoznawały" kształt garnka.

Tam nie ma żadnych takich czujników. Nie są potrzebne. Wystarczy sprawdzać częstotliwość generatora zasilającego cewkę i wiadomo jak duży garnek/przedmiot jest położony nad cewką.

sure
06-09-2009, 20:53
Chodzi o czujniki, które są umieszczone w poszczególnych polach, tak, aby "rozpoznawały" kształt garnka.

Tam nie ma żadnych takich czujników. Nie są potrzebne. Wystarczy sprawdzać częstotliwość generatora zasilającego cewkę i wiadomo jak duży garnek/przedmiot jest położony nad cewką.

O, to ciekawe. Czy gdzies w necie znajdę materiały na ten temat? Zastanawia mnie, czy sprzedawca celowo mówił nieprawdę, czy ja coś żle zrozumialam? Ale na pewno wypowiedź dotyczyła ilości czujników.. :-?

a&zb
06-09-2009, 22:21
a&zb, a na jakiej gotujesz?

Amica PI6516TF

aniahubi
07-09-2009, 08:08
Chodzi o czujniki, które są umieszczone w poszczególnych polach, tak, aby "rozpoznawały" kształt garnka. To coś musi być przykryte dnem, żeby kuchenka się włączyła...
Żeby uruchomić płytę naczynie do gotowania musi przykryć krzyżyk narysowany na środku każdego pola i mieć minimalną średnicę 12 cm.
Możesz też postawić długie naczynie, które zakryje dwa pola (górne i dolne), wtedy oba krzyżyki muszą być przykryte.
Ogólnie grzeje cały prostokąt pola grzejnego jeśli jest zakryty naczyniem.

popey111
07-09-2009, 15:35
Chodzi o czujniki, które są umieszczone w poszczególnych polach, tak, aby "rozpoznawały" kształt garnka. To coś musi być przykryte dnem, żeby kuchenka się włączyła...
Żeby uruchomić płytę naczynie do gotowania musi przykryć krzyżyk narysowany na środku każdego pola i mieć minimalną średnicę 12 cm.
Możesz też postawić długie naczynie, które zakryje dwa pola (górne i dolne), wtedy oba krzyżyki muszą być przykryte.
Ogólnie grzeje cały prostokąt pola grzejnego jeśli jest zakryty naczyniem.
No właśnie. Dodatkowo zwróćcie jeszcze uwagę że wszyscy producenci zalecają dostosowanie wielości garnka do średnicy pola:) żeby zminimalizować straty energii. Cóż marketing i reklama robią swoje:)

sure
07-09-2009, 18:00
Chodzi o czujniki, które są umieszczone w poszczególnych polach, tak, aby "rozpoznawały" kształt garnka. To coś musi być przykryte dnem, żeby kuchenka się włączyła...
Żeby uruchomić płytę naczynie do gotowania musi przykryć krzyżyk narysowany na środku każdego pola i mieć minimalną średnicę 12 cm.
Możesz też postawić długie naczynie, które zakryje dwa pola (górne i dolne), wtedy oba krzyżyki muszą być przykryte.
Ogólnie grzeje cały prostokąt pola grzejnego jeśli jest zakryty naczyniem.
No właśnie. Dodatkowo zwróćcie jeszcze uwagę że wszyscy producenci zalecają dostosowanie wielości garnka do średnicy pola:) żeby zminimalizować straty energii. Cóż marketing i reklama robią swoje:)
Jak to rozumieć? Że reszta energii pola nei przykrytego garnkiem jest niewykorzystana?

aniahubi
07-09-2009, 20:20
Chodzi o czujniki, które są umieszczone w poszczególnych polach, tak, aby "rozpoznawały" kształt garnka. To coś musi być przykryte dnem, żeby kuchenka się włączyła...
Żeby uruchomić płytę naczynie do gotowania musi przykryć krzyżyk narysowany na środku każdego pola i mieć minimalną średnicę 12 cm.
Możesz też postawić długie naczynie, które zakryje dwa pola (górne i dolne), wtedy oba krzyżyki muszą być przykryte.
Ogólnie grzeje cały prostokąt pola grzejnego jeśli jest zakryty naczyniem.
No właśnie. Dodatkowo zwróćcie jeszcze uwagę że wszyscy producenci zalecają dostosowanie wielości garnka do średnicy pola:) żeby zminimalizować straty energii. Cóż marketing i reklama robią swoje:)
Jak to rozumieć? Że reszta energii pola nei przykrytego garnkiem jest niewykorzystana?
Coś ci się popey111 pomyliło - przecież indukcja polega na tym, że energia wytwarza się w naczyniu a nie na płycie, więc jest idealnie dopasowana do naczynia - zarówno jego kształtu jak i wielkości.
Marnuje się energia w zwykłych kuchenkach elektrycznych z płytą ceramiczną - tam średnica pola grzejącego zależy od ustawionej mocy. Jak dasz za małe naczynie, to będzie grzać powietrze :roll:

popey111
07-09-2009, 20:41
Tak tak:) ciepło wytwarza się w naczyniu ale pole elektromagnetyczne które tą energię dostarcza ma kształt określony przez kształt (średnicę) zwoju znajdującego się pod płytą. Im garnek lepiej dopasowany kształtem do zwoju tym mniej energii się rozprasza. Tak na chłopski rozum. Chyba że jest jakiś fizyk na forum który lepiej to wytłumaczy.

sure
07-09-2009, 21:07
Tak tak:) ciepło wytwarza się w naczyniu ale pole elektromagnetyczne które tą energię dostarcza ma kształt określony przez kształt (średnicę) zwoju znajdującego się pod płytą. Im garnek lepiej dopasowany kształtem do zwoju tym mniej energii się rozprasza. Tak na chłopski rozum. Chyba że jest jakiś fizyk na forum który lepiej to wytłumaczy.
hm, ciekawe, jaki kształt ma zwój pod taka płytą? :roll:
http://www.megamedia.pl/_p/64/n/plyty-indukcyjne-electrolux-ehd-68210-p-p64424.jpg

popey111
07-09-2009, 21:11
mniej więcej koło o średnicy około 21 cm:)

sure
07-09-2009, 21:19
mniej więcej koło o średnicy około 21 cm:)
czyli wyglądaloby na to, że te bez wydzielonych pół są mniej ekonomiczne? Bo te z kółkami na płycie maja pola zbliżone do obwodu kółek, a te po 21cm??

popey111
07-09-2009, 22:02
To znaczy że oszczędniej postawić na takim pól garnek o średnicy zbliżonej do średnicy pola. I tyle a w wypadku np. ehd68200 krzyżyki w zupełności wystarczają bo pola maja taką samą średnicę i moc więc wystarczy dla orientacji oznaczyć ich środek. Nie zmienia to faktu że jak będziemy chcieli coś gotować w kilku większych naczyniach to i tak ta płyta sprawdzi się idealnie i uważam ją za jedną z ciekawszych na rynku (no obecnie ehd68210).

NJerzy
09-09-2009, 17:19
Chodzi o czujniki, które są umieszczone w poszczególnych polach, tak, aby "rozpoznawały" kształt garnka.

Tam nie ma żadnych takich czujników. Nie są potrzebne. Wystarczy sprawdzać częstotliwość generatora zasilającego cewkę i wiadomo jak duży garnek/przedmiot jest położony nad cewką.

O, to ciekawe. Czy gdzies w necie znajdę materiały na ten temat? Zastanawia mnie, czy sprzedawca celowo mówił nieprawdę, czy ja coś żle zrozumialam? Ale na pewno wypowiedź dotyczyła ilości czujników.. :-?

Ja bym szukał raczej jakiejś ksziążki dla elektroników traktującej o indukcyjnych urządzeniach grzewczych, np "Elektroniczne urządzenia grzejne" Gozdecki, Hering, Łobodziński.

NJerzy
09-09-2009, 18:47
Tak tak:) ciepło wytwarza się w naczyniu ale pole elektromagnetyczne które tą energię dostarcza ma kształt określony przez kształt (średnicę) zwoju znajdującego się pod płytą. Im garnek lepiej dopasowany kształtem do zwoju tym mniej energii się rozprasza. Tak na chłopski rozum. Chyba że jest jakiś fizyk na forum który lepiej to wytłumaczy.

Energia się nie rozprasza "w powietrzu". Dopasowanie kształtu cewki i garnka nie ma istotnego znaczenia. Można sobie zrobić proste doświadczenie - okrągły magnes przycciąga przedmioty z siłą zależną od ich masy i materiału, a nie kształtu - jeśli nie wchodzimy w extremalnie odmienne długości.

popey111
09-09-2009, 19:02
To dlaczego w instrukcjach piszą żeby garnek był dopasowany do średnicy pola żeby zminimalizować zużycie prądu?

robertsz
09-09-2009, 20:50
Chodzi o energię (strumień magnetyczny) rozproszenia.
Zajrzyj do podręcznika z fizyki i zobacz jak się układają linie sił pola magnetycznego (takie elipsy).

Dla uproszczenia powiedzmy że:
- przy dopasowaniu garnków 96-98% to linie skupione wokół kształtu, a około 2-4% idzie w kosmos (zamyka się w powietrzu).
- przy niedopasowaniu 5-10% idzie w eter.

Tak działa każde urządzenie elektromagnetyczne.

* wartości wziąłem z sufitu, ale zapewne takiego rzędu będą straty.

a&zb
10-09-2009, 08:32
To dlaczego w instrukcjach piszą żeby garnek był dopasowany do średnicy pola żeby zminimalizować zużycie prądu?

Dlatego, że wtedy większość strumienia magnetycznego przejdzie przez garnek indukując ciepło i czas gotowania będzie krótszy i to jest clou a nie że ciepło grzania gdzieś ucieka na podobieństwo płyt gazowych lub ceramicznych.

Jak garnek jest mniejszy od pola to wtedy moc grzania spada więc gotowanie trwa dłużej i bilans strat wynikających z uciekania ciepła przez ścianki, pokrywkę, itp. jest gorszy.

Wydaje mi się że to ma większe znaczenie przy operacjach typu szybkie zagotowanie dużej ilości wody np na makaron - ale wtedy i tak się bierze odpowiednio duży garnek. I chyba równie nieoptymalnie będzie postawić za duży garnek na małym polu.

Wydaje mi się również że część płyt indukcynych ma pola sekcyjne, czyli dopasowujące średnicę grzewczą do rozmiaru naczynia.

popey111
10-09-2009, 09:03
ale przecież o to mi chodziło, tylko że akurat w tym temacie nie jestem zbyt lotny to napisałem "na chłopski rozum".

NJerzy
10-09-2009, 09:21
To dlaczego w instrukcjach piszą żeby garnek był dopasowany do średnicy pola żeby zminimalizować zużycie prądu?

Im mniejszy przedmiot nad cewką tym wyższa częstotliwość pracy generatora, a im wyższa częstotliwośc tym więcej energii idzie w straty. Głównie straty to rozgrzewanie cewki, trochę w postaci fali elektromagnetycznej.
Duże znaczenie ma materiał garnka - im bardziej ferromagnetyczny tym wyższa indukcyjność cewki, niższa częstotliwość, mniejsze straty.
Duża patelnia aluminiowa z cienką stalową wkładką może być gorzej dopasowana niż mały żelazny rondelek z grubym dnem.

a&zb
10-09-2009, 10:04
To dlaczego w instrukcjach piszą żeby garnek był dopasowany do średnicy pola żeby zminimalizować zużycie prądu?

Im mniejszy przedmiot nad cewką tym wyższa częstotliwość pracy generatora, a im wyższa częstotliwośc tym więcej energii idzie w straty. Głównie straty to rozgrzewanie cewki, trochę w postaci fali elektromagnetycznej.
Duże znaczenie ma materiał garnka - im bardziej ferromagnetyczny tym wyższa indukcyjność cewki, niższa częstotliwość, mniejsze straty.
Duża patelnia aluminiowa z cienką stalową wkładką może być gorzej dopasowana niż mały żelazny rondelek z grubym dnem.

Czyli czynników jest całkiem sporo - tak naprawdę porównanie poboru energii elektrycznej podczas testu różnych płyt na popularnych garnkach różnych rozmiarów (np z serii IKEA 365+) dałoby odpowiedź jakie są różnice w kosztach.

NJerzy
10-09-2009, 14:23
Łatwiej jest zaoszczędzić na jednej parze butów niż na różnicy w rocznym koszcie eksplotatacji różnych rodzajów płyt. Najważniejsza jest wygoda użytkowania.

sure
10-09-2009, 20:31
Ni ewiem, czy to nie w tym watku były zamieszczone jakies wyliczenia? róznice w zużyciu energii były malo znaczące, ale nie wiem, jakie zmienne uwzględniono...

a&zb
11-09-2009, 08:34
Ni ewiem, czy to nie w tym watku były zamieszczone jakies wyliczenia? róznice w zużyciu energii były malo znaczące, ale nie wiem, jakie zmienne uwzględniono...

W naszym przypadku, gdy do gotowania na kuchni gazowej zużywaliśmy rocznie ok. 35m3 gazu ziemnego, raczej nie ma się o co bić...

SemperSolus
11-09-2009, 08:46
Wg mnie w takim przypadku możemy mówić co najwyżej o przewadze funkcjonalności i bezpieczeństwa. Jeżeli chodzi o względy ekonomiczne to przy dzisiejszych cenach płyt indukcyjnych i w miarę przyzwoitych garnków płyta indukcyjna nie jest w stanie się zamortyzować w rozsądnym okresie. Przeciętnie będzie trwało to około 5-6 lat, a przeciętna żywotność to 7-8 lat...

Jeżeli chodzi o wzgląd ekonomiczny to raczej chwyt marketingowy, jeżeli chodzi o wygodę i bezpieczeństwo to faktycznie warto.

a&zb
11-09-2009, 10:20
Wg mnie w takim przypadku możemy mówić co najwyżej o przewadze funkcjonalności i bezpieczeństwa. Jeżeli chodzi o względy ekonomiczne to przy dzisiejszych cenach płyt indukcyjnych i w miarę przyzwoitych garnków płyta indukcyjna nie jest w stanie się zamortyzować w rozsądnym okresie. Przeciętnie będzie trwało to około 5-6 lat, a przeciętna żywotność to 7-8 lat...

Jeżeli chodzi o wzgląd ekonomiczny to raczej chwyt marketingowy, jeżeli chodzi o wygodę i bezpieczeństwo to faktycznie warto.

A skąd ta wartość 7-8 lat? I dla jakiego czasu i częstotliwości użytkowania?

SemperSolus
11-09-2009, 10:47
Sprzedaję sprzęt AGD od blisko 10 lat z krótką przerwą - średnia żywotność sprzętu to 6-8 lat, (wnioski na bazie rozmów z klientami). Elementy mechaniczne i elektronika w większości zakładów są projektowane tak, że mają wytrzymać ok 5 tys. roboczogodzin. (szkolenia i trochę pomęczenie panów z działów technicznych różnych firm).

Oczywiście - zdarzają się wyjątki - pralki, czy lodówki pracujące po 10-12 lat itp., sprzęt Miele (który jest inaczej projektowany - ma wytrzymać ok 20 tys. roboczogodzin). Jednak średnia jest nieubłagana - 6-8 lat.

Każdemu życzę tych produktów, które pracują dłużej ale... patrz wyżej.

Brutalne ale prawdziwe. Dzisiejszy sprzęt ze średniej półki cenowej jest typową masówką, jak się popsuje masz kupić następny. Jeżeli kupisz sprzęt za 5000 tys. to 2/3 tej ceny płacisz właśnie za jakość podzespołów - funkcjonalności są tu tylko dodatkiem. To tłumaczy dlaczego trudno jest dostać tanią płytę ceramiczną, indukcyjną czy gazową Siemensa, AEG, czy w końcu Miele. Oczywiście część kwoty to prestiż i design - Miele np. wcale tego nie ukrywa, jednak to i funkcjonalności to tylko dodatki.

sure
11-09-2009, 11:42
Każdemu życzę tych produktów, które pracują dłużej ale... patrz wyżej.

Brutalne ale prawdziwe. Dzisiejszy sprzęt ze średniej półki cenowej jest typową masówką, jak się popsuje masz kupić następny.

A czy w takim razie można porównac płyty z podobnej półki cenowej (wyposażeniowej?) pod względem częstości awarii? Wyszukałam jakies cztery opinie o mojej planowanej EHD 68210 i co? I nieciekawie, na cztery trzy jest negatywne! :-?
spójrzcie tutaj: http://www.ceneo.pl/;0152313667-10.htm

...no i co teraz? tylko przypadek, czy rzeczywiście często się psuje?!?

SemperSolus
11-09-2009, 20:35
Sure - cały czas mówię o średniej. W tym przypadku, który opisujesz też mówimy o niej, gdyż ten sam model płyty ale sprzedawany pod marką AEG jest o blisko 1000 zł droższy - dlaczego? Może inny proces technologiczny, może inna jakość podzespołów... to wie tylko producent i do tego się nie przyzna.

Co ciekawe - płyty Siemensa czy też Boscha o podobnej funkcjonalności są droższe...

Zgoda możemy uzupełnić moją poprzednią definicję, że mówiąc o konkretnych rozwiązaniach technologicznych musimy wziąć pod uwagę cenę jakie rozwiązania technologiczne osiągają na rynku.

Hmm... może zrobię to na przykładzie zmywarek - Beko OneTouch kosztuje około 2500-3000 zł podczas gdy Siemens o podobnych funkcjonalnościach kosztuje 5000 zł. Więc w tym przypadku 2500 zł to najniższa możliwa jakość podzespołów.

Jaśniej tego nie potrafię wytłumaczyć. Po za tym płyta o której piszesz to średni segment - przeciętna cena internetowa to około 3200 zł. Do 5000 troszkę jej brakuje, a tyle będzie kosztować najtańsza płyta Miele

sure
11-09-2009, 20:56
SemperSolus, ale czy te droższe odpowiedniki innych firm się mniej psują? Bo mam 4 opinie z ceneo i nie wiem, na ile są odpowiednikiem jakiejś średniej?
(wtedy wyglądałaby na to, że 75% plyt Electrioluxa EHD 68210 P się szybko zepsuje)

Nefer
11-09-2009, 21:03
Nie da się wyciągnąć wniosków na podstawie 4 komentarzy ...

sure
11-09-2009, 21:15
Nie da się wyciągnąć wniosków na podstawie 4 komentarzy ...
Właśnie dlatego szukam ten temat tej płyty bliższych informacji...

Nefer
11-09-2009, 21:19
Nie da się wyciągnąć wniosków na podstawie 4 komentarzy ...
Właśnie dlatego szukam ten temat tej płyty bliższych informacji...

Ale z procentami przegięłaś :):)

sure
11-09-2009, 21:27
Nie da się wyciągnąć wniosków na podstawie 4 komentarzy ...
Właśnie dlatego szukam ten temat tej płyty bliższych informacji...

Ale z procentami przegięłaś :):)
Procent wyliczony tylko z tych 4 opinii - skoro 3 były niepozytywne, to tak wychodzi... ;)
Chiałabym poznać nieco szersze spektrum, ale nie mam jak! :roll:

popey111
11-09-2009, 21:36
Sure - cały czas mówię o średniej. W tym przypadku, który opisujesz też mówimy o niej, gdyż ten sam model płyty ale sprzedawany pod marką AEG jest o blisko 1000 zł droższy - dlaczego? Może inny proces technologiczny, może inna jakość podzespołów... to wie tylko producent i do tego się nie przyzna.

Co ciekawe - płyty Siemensa czy też Boscha o podobnej funkcjonalności są droższe...

Zgoda możemy uzupełnić moją poprzednią definicję, że mówiąc o konkretnych rozwiązaniach technologicznych musimy wziąć pod uwagę cenę jakie rozwiązania technologiczne osiągają na rynku.

Hmm... może zrobię to na przykładzie zmywarek - Beko OneTouch kosztuje około 2500-3000 zł podczas gdy Siemens o podobnych funkcjonalnościach kosztuje 5000 zł. Więc w tym przypadku 2500 zł to najniższa możliwa jakość podzespołów.

Jaśniej tego nie potrafię wytłumaczyć. Po za tym płyta o której piszesz to średni segment - przeciętna cena internetowa to około 3200 zł. Do 5000 troszkę jej brakuje, a tyle będzie kosztować najtańsza płyta MielePytanie co lepsze 2Xbeko czy raz Siemens:) A co do jakości podzespołów to uważam że kwestia dyskusyjna.

SemperSolus
11-09-2009, 22:03
Widzisz, ty mówisz o 4 opiniach, ja piszę o średniej wynikającej z około 15 rozmów sprzedażowych dziennie w skali całego sprzętu AGD przez 10 lat.
policzmy:

Przyjmuj

10 lat x12m-cy x18dni (średnia liczba dni pracujących w miesiącu)x15 klientów=ok. 32000 klientów i opinii...

Jak sądzę mam w tym momencie prawo mówić o jakiejś średniej. Podkreślam ja piszę o średniej ogólnej dla całości rynku, a nie dla konkretnego produktu. W przypadku tej płyty możemy mówić o wadzie konstrukcyjnej lub być może nie najlepszej produkcji....
Z drugiej strony opinie jakie słyszę w sklepie wydają się przeczyć temu, co widzę w opiniach na Ceneo w przypadku tego produktu.

Piszczenie płyty Electroluxa - hmm... tu pojawia się pytanie jakie garnki są użytkowane, na 100% wiem, że płyty te nie przepadają za garnkami Tefala ale za to nieźle pracują z Zelmerem i pojedynczo kupowanymi garnkami z serii Ikea 365+ (nie ręczę za zestawy - wiedza na bazie testów robionych dzisiaj na sklepie przy kliencie - trochę zabawy z tym było swoją drogą, ale jak to mówią "klient, nasz Pan. Dla zainteresowanych test był przeprowadzany po podłączeniu płyty przez konserwatora marketu do napięcia 230V, polegał na podgrzaniu 2 L wody przy klasycznym nagrzewaniu bez użycia funkcji "booster". Garnki Zelmera i Tefala pochodziły ze sklepowej półki, garnek Ikea 365+ był klienta. Test był przeprowadzany na potrzeby rekalamacji klientowskiej na płycie z ekspozycji.)

Pęknięcie płyty ceramicznej - z moich doświadczeń i doświadczeń kolegów z POK, którzy jeżdżą do klientów w celu przyjęcia i sprawdzenia reklamacji klienta wynika, że w 6 na 10 przypadków pęknięcie płyty ceramicznej jest spowodowane złym montażem - naprężenia płyty i zły wymiar otworu... niby takie proste, a jednak. Ukruszenia rogów powstają najczęściej w skutek niezabezpieczenia krawędzie przy pomocy bezbarwnego silikonu.

Awaria modułu - cóż to faktycznie nie najlepiej świadczy o kontroli jakości ale zdarza się nawet najlepszym firmom.

Co do dalszych "wniosków" i sugestii... Nie twierdzę, że ta płyta jest zła czy dobra. Martwi mnie jej "kapryszenie" przy garnkach. Płyty Mastercooka nie mają takich problemów, podobnie jest w przypadku płyt Boscha i Siemensa... Jednak uważam, że pod względem funkcjonalnym ta płyta naprawdę jest przy swojej cenie warta uwagi. Jaki okres eksploatacji jej wróżę? Na bazie obecnych cen "wyższej" półki sprzętu - około 6-7 lat. Co padnie? Daję około 80% szans na to, że mogą zacząć szwankować zwoje indukcyjne. Jeżeli chodzi o wymienianego przeze mnie Masercooka zapewne będzie podobnie.

Dlaczego tak uważam? Bo najtańsza płyta Miele kosztuje około 5000 zł, a wyższej klasy płyty Boscha, Siemensa, AEG czy TEKA kształtują się na podobnych poziomach, co oznacza, że podzespoły trafiające do tych urządzeń przeszły testy zaplanowane na około 8-10 tys. roboczogodzin. Te tańsze modele przechodzą przeciętnie testy na około 5 tys.

Oczywiście przy rodzinie 5 osobowej ta żywotność będzie krótsza niż w domu 2 starszych osób, które zdecydowanie mniej gotują (to właśnie te magiczne roboczogodziny). Ale (znów wrócę do średniej) przypuszczam, że przeciętna żywotność modelu w tym segmencie będzie odpowiadać średniej wymienionej kilka postów wyżej...

Heh... Trzeba by wziąć też pod uwagę ilość sprzedaży, procentowo obliczyć liczbę reklamacji itd. Tylko, że średnia i tak wyjdzie taka, że przeciętnie 3 płyty na 100 mają jakąś mniejszą lub większą wadę fabryczną, a średnia żywotność...

Podkreślam jeszcze raz wszystkie te wypociny podaję na bazie CODZIENNEGO kontaktu z ludźmi, którzy przychodzą kupić sprzęt, bo poprzedni się popsuł lub też zaczyna szwankować (7/10 klientów), pozostali mogą pochwalić się albo krótszym okresem eksploatacji i wymieniają, bo się znudził, albo kupują pierwsze urządzenie AGD, albo ich stare już jest tak stare, że wypadałoby wreszcie je wymienić.

Dobra na dzisiaj dość............

aniahubi
11-09-2009, 22:09
Nie da się wyciągnąć wniosków na podstawie 4 komentarzy ...
Właśnie dlatego szukam ten temat tej płyty bliższych informacji...

Ale z procentami przegięłaś :):)
Procent wyliczony tylko z tych 4 opinii - skoro 3 były niepozytywne, to tak wychodzi... ;)
Chiałabym poznać nieco szersze spektrum, ale nie mam jak! :roll:
To ja zaraz dopiszę swoją opinię (bardzo pozytywną) będziesz miała lepsze procenty :D
Teraz spojrzałam - to są opinie nowszego modelu 68210, zobacz sobie poprzednią wersję 68200 - bez suwaka tu: http://www.ceneo.pl/;015510801-10.htm. Opinii jest więcej i bardziej konkretne.

sure
11-09-2009, 22:34
SemperSolus, jestem pod wrażeniem! Dzięki za wyczerpującą opinię!

Aniahubi, wybitnie poprawiłaś statystykę! ;)

spieszę czytać opinie, chyba nigdy tak długo nie wybierałam sprzętu AGD!

popey111
11-09-2009, 23:30
Cóż co do żywotności to ok ale i tak pozostaje kwestia farta:)

popey111
11-09-2009, 23:45
Niestety często jest też tak że drożej nie znaczy lepiej :( ale to już inny temat:)
Co do płyt to electrolux jest moim zdaniem ok. zwłaszcza opisywany model. Nie wiem ilu klientom doradzałem ale doświadczenie mam podobne jak sempersolus:). A garnki tefala na płytach gorenje także ładnie grają-emaliowane z olkusza były dużo cichsze. :) Rozsądnym wyjściem mogą być garnki z jednolitym dnem- chociaż będą podobno mniej sprawne.

a&zb
12-09-2009, 22:56
Trochę bym uważał z ferowaniem wyroków na podstawie danych z serwisu i kontaktu z klientami.

Klienci niezadowoleni dzielą się opiniami średnio 42 razy częściej niż zadowoleni.

Wiele przedwczesnych awarii wynika bądź z niestarannego montażu bądź z niewłaściwego użytkowania.

Lepsza marka i wyższa cena niekoniecznie oznacza wyższą jakość - poniżej przykład.

http://www.frazpc.pl/b/234557

Najtańsze odtwarzacze dvd pracujące na hali produkcyjnej non stop wytrzymują ok. 5000 godzin, za to zmywarka Miele za ciężkie pieniądze pracująca w warunkach zbliżonych do laboratoryjnych psuje się regularnie co kilka miesięcy...

SemperSolus
13-09-2009, 10:01
Tiaaa... Firma Miele też oszukuje, bo płyty ceramiczne bierze od firmy Ceran (nomen omen - jednego z 2 producentów, który je produkuje w Europie), a pola indukcyjne pochodzą z francuskiej fabryki (nazwy producenta nie pamiętam)... Jak sądzisz kto będzie miał bardziej restrykcyjną kontrolę jakości - Miele czy firma MPM?

Ja nie twierdzę, że MPM będzie się psuł, ja twierdzę, że ryzyko awarii jest większe niż w przypadku Miele...

Co do BlueRay - tu działa podobna zależność. Patenty kosztują, wybudowanie własnych fabryk kosztuje. Taniej i skuteczniej zamówić moduł u kooperanta ale skontrolować jakość otrzymywanych podzespołów... W ten właśnie sposób kręci się dzisiejszy biznes.

O jakości decyduje kontrola procesu produkcji, kontrola podzespołów i normy wykorzystane w tych procesach, a tu wybacz ale wolę zawierzyć tym bardziej doświadczonym producentom - jeżeli mnie stać na średnią lub wyższą półkę sprzętu.

W domu mam pralkę Siemensa (40cm gł) i twierdzę, że te modele należą do jednych z bardziej niezawodnych nie na bazie doświadczenia z 1 egzemplarzem ale na bazie rozmów z ludźmi, którzy trochę opowiadają o tym co maja w domach... Lodówkę mam Indesita - zdecydowanie nie najdroższy model - i doskonale wiem o tym, że jeżeli się popsuje po 6 latach nie bedę miał do nikogo pretensji - ot na tyle jest zaprojektowana. podobnie jak w/w pralka. I tu się pojawia sedno sprawy...

Projekt i jakość podzespołów. Chcę sprzęt na 10-15 lat kupuje tanie Miele lub najdroższego Boscha/Siemensa/Hoovera. Nie interesuje mnie tak wysoka trwałość kupuję Indesita/MPM czy taniego Boscha. Jeżeli podliczymy to na tanich sprzętach - o ile wytrzymają do końca planowanego okresu eksploatacji wyjdę lepiej (co 5-6 lat mam nowszy model o lepszych parametrach niż poprzedni).

3 x 5 lat = 15 lat
3 x ok 1600 zł = 4800 zł
1 x 15 lat = 15 lat
1 x 5000 = 5000 zł

Różnica będzie owszem ale w funkcjonalności czy użyteczności sprzętu. Bo nawet nie śmiem mojego Siemensa za 1800 zł porównywać z Miele za 5000 zł pod względem tego jak wygląda pranie po wyjęciu z obydwu pralek...

popey111
13-09-2009, 10:58
Wszystko się zgadza:) czyli jedyna dobra rada to taka żeby kupić to na co nas stać i się nam podoba(dobre parametry, funkcje, markę, itd). Wziąć jeszcze pod uwagę długość okresu gwarancji i ewentualne opinie użytkowników o sprzęcie i koszty serwisowania.

a&zb
13-09-2009, 22:43
Tiaaa... Firma Miele też oszukuje, bo płyty ceramiczne bierze od firmy Ceran (nomen omen - jednego z 2 producentów, który je produkuje w Europie), a pola indukcyjne pochodzą z francuskiej fabryki (nazwy producenta nie pamiętam)... Jak sądzisz kto będzie miał bardziej restrykcyjną kontrolę jakości - Miele czy firma MPM?

Ja nie twierdzę, że MPM będzie się psuł, ja twierdzę, że ryzyko awarii jest większe niż w przypadku Miele...


Wszyscy producenci OEM biorą od tych dwóch producentów - to jest powszechnie wiadome a na płytach są widoczne logo.

Kto jaką ma kontrolę to nie wiem, bo aby ocenić trzeba by spędzić trochę czasu na liniach. Wiem za to, że uzyskiwanie jakości przez restrykcyjną kontrolę to przeżytek w obecnych czasach. Trwałość i niezawodność tylko w niewielkim stopniu wynika z kontroli, a przede wszystkim z rozwiązań konstrukcyjnych i zastosowanej technologii.

A z tym ryzykiem awarii to jest zapewne podobnie jak w samochodach - niezależne rankingi jasno pokazują, że awaryjność marek premium nie ustępuje popularnym a nawet je przewyższa :wink:

mija74
14-09-2009, 22:12
Witam!
Poczytałam troche o płytach indukcyjnych i zastanawiam się czy warto dopłacać i kupować płytę z boosterem czy wystarczy zwykła? Nikt ze znajomych nie korzysta z indukcji a z forumowych opisów wynika, że na indukcji gotuje się bardzo szybko. Więc pytanie do użytkowników - booster sie przydaje czy można życ bez niego? ;) Jestem na końcu wykończeniówki i z gotówką juz krucho...

irreality
14-09-2009, 22:19
Ja mam z boosterem. Mieszkamy dopiero 4 tydzień ale póki co nie używaliśmy ani razu. Płyta ma skalę od 1 do 9. Już przy ustawieniu na 7 gotuje się błyskawicznie. Praktycznie 8 i 9 to do zagotowania dużej ilości wody (wielki gar makaronu :lol:).

Nie wiem natomiast czy to jest dobre porównanie. Trzeba raczej porównać moc pól grzejnych, żeby się nie okazało, że płyta bez boostera ma więcej W niż ta z boosterem i odwrotnie.

Przy wyborze indukcji patrz jak rozwiązane jest sterowanie. Wszystkie mają sensorowe ale różnie wykonane - w niektórych bardzo futurystycznie ale mało wygodnie. Najlepiej obejrzeć kilka.

raffran
14-09-2009, 22:45
Funkcja Booster, a w niektorych indukcjach okreslone jako Power nie sluza tylko do szybkiego gotowania.
Po odpowiednim ustawieniu, zaprogramowaniu plyty i po wlaczeniu tej funkcji spowoduje ze po zagotowaniu plyta automatycznie przelaczy sie na nizszy poziom taki jaki zostal wczesniej ustawiony.
Przyklad gotowanie ziemniakow: programujemy np.poziom 5 i wlaczamy w/w funkcje.Po zagotowaniu sie wody,plyta automatyucznie przelaczy sie na poziom 5. Nie trzeba recznie zmniejszac mocy grzania, a tym samaym pilnowac zeby woda nie wykipiala. Plyta zrobi to za nas.
Chociaz nie jestem pewien, czy tansze plyty maja taka mozliwosc programowania.
Bazuje tutaj na swoich doswiadczeniach i swojej plycie.

irreality
15-09-2009, 13:27
Po czym Twoja płyta rozpoznaje, że już się zagotowało?

Moja płyta ma takie sterowanie funkcji Power ale tylko związane z czasem.

Po włączeniu Power po 8 lub 5 minutach w zależności od pola wraca na ustawiony wcześnie poziom.

raffran
15-09-2009, 14:44
Nie wiem po czy rozpoznaje, jak znajde troche czasu to sie zaglebie w temat.

iwett27
15-09-2009, 15:00
ja funkcje booster włanczam tylko kiedy zalezy mi na bardzo szybkim zagrzaniu wody. Po właczeniu wrzatek mam w 20 sekund:)

aniahubi
15-09-2009, 18:10
Moja płyta też ma booster. Używam go do zagotowywania wody - w garnku, czajniku - jest błyskawicznie i korzystam z tej funkcji praktycznie codziennie. Jest też funkcja automatycznego zagotowania o której pisze raffran, ale też nie czytałam tego rozdziału w instrukcji :oops: Płyta to Electrolux EHD 68200

SemperSolus
15-09-2009, 20:02
Funkcja Booster, a w niektorych indukcjach okreslone jako Power nie sluza tylko do szybkiego gotowania.
[...]
Chociaz nie jestem pewien, czy tansze plyty maja taka mozliwosc programowania.
Bazuje tutaj na swoich doswiadczeniach i swojej plycie.

Raffan ta funkcja o której ty piszesz to AUTOMATYKA ZAGOTOWANIA - a booster to zupełnie co innego, choć w trybie automatycznym jest stosowany.

Funkcja booster służy do szybkiego "podbicia" mocy pola z ok 2200W (9 poziom mocy) do ok 3000W (booster - przykład na bazie płyty Mastercooka). W praktyce czas zagotowania 2 L wody na 9 poziomie mocy zajmie ok. 2 min. z funkcją booster ok. 30 sek. Ot i cała różnica... Zużycie energi?

hmm... ok. 0,15 kWh w przypadku normalnego pola i ok. 0,11 kWh w przypadku funkcji booster (ale tu uwaga !!! podaję za firmami Bosch i Amica, a Ci producenci podali tylko obliczenia dla czasu potrzebnego do zagotowania 2L wody).

W praktyce użyteczność funkcji nazwał bym dyskusyjną. Jedni ją wykorzystają inni nie ("bo różnica rzędu 1,5 min chyba nie jest aż tak istotna...")...
Decyzja należy zawsze do kupującego. Osobiście twierdzę, że dużo bardziej istotna jest możliwość programowani czasu pracy pól (bo przy umiejętnym wykorzystaniu faktycznie przyniesie realne oszczędności).

Choć moja żona zaglądając mi przez ramię właśnie zasypała mnie około 20 przykładami zastosowania funkcji: gotowanie wody na makaron, gotowanie na parze, szybkie podgrzewanie tłuszczu na patelni, podgrzewanie mleka, wywalenie czajnika bezprzewodowego ("było by taniej...") - to tylko niektóre... :D:D:D

mija74
15-09-2009, 20:42
Bardzo wszystkim dziekuję za odzew! Przynajmniej już dokładnie wiem o co z tym boosterem chodzi :) Co do zakupu płyty...cóż nadal mam wątpliwości. Myślę o płycie Amica, czyli raczej ztych tańszych indukcji, szukałam opini na jej temat, znalazłam pozytywne. A może ktos z Was użytkuje Amicę? Chodzi dokładnie o ten model :
http://www.ceneo.pl/1923040

dramol
21-09-2009, 16:34
Witajcie,
zastanawiam się nad płytą Whirlpool ACM 702 NE, bardzo mało opinii na jej temat, możecie doradzić czy warto? Czy nie jest głośna w użytkowaniu oraz czy deklarowana moc całkowita 6kW to nie za mało?

tacim
26-09-2009, 17:32
Mam dobrą cenę wziąłem Whirlpool ACM 707/BA / 1 niech się dzieje wola nieba :)

dzióbek
03-10-2009, 21:09
W końcu my po długich rozważaniach zakupiliśmy płytę Electroluxa 60020 P. Przeczytalismy mnóstwo opinii, przejrzeliśmy liczne fora i jedną z najczęściej zgłaszanych wad była głośność tej płyty. Zdecydowaliśmy sie jednak na zakup i jakie było nasze zdziwienie (albo na starość słuch nam padł), że płyta na nawet na B pracuje cichutko, ale to tak że naprawde trzeba wytęzyć słuch by cokolwiek usłyszeć. W pewnym momencie zwątpilismy czy ona działa, ale para zagotowanej woda dała znak, że ok. Wstawiliśmy dwa garnki i efekt ten sam, czyli prawie nic, jedynie przy zmniejszeniu na 2 słychać było co jakiś czas "pyk". Sterowanie dziecinnie proste, jesteśmy zachwyceni wyborem i aby nie zapeszyć :lol: . Dodam, że mamy garnki z Ikea 365+.

Zazdrośnica
06-10-2009, 09:33
W końcu my po długich rozważaniach zakupiliśmy płytę Electroluxa 60020 P.

Mam tą płytę ale nie dali polskiej instrukcji, ktoś się podzieli?

aniahubi
06-10-2009, 10:15
W końcu my po długich rozważaniach zakupiliśmy płytę Electroluxa 60020 P.

Mam tą płytę ale nie dali polskiej instrukcji, ktoś się podzieli?
Z ich strony możesz ścignąć: EHD60020P (http://www.electrolux.pl/node38.aspx?productid=10449&QPProducts=10449,10450,35365,10451,35364) - po prawej stronie w menu jest instrukcja do pobrania w pdf.

Zazdrośnica
06-10-2009, 10:36
W końcu my po długich rozważaniach zakupiliśmy płytę Electroluxa 60020 P.

Mam tą płytę ale nie dali polskiej instrukcji, ktoś się podzieli?
Z ich strony możesz ścignąć: EHD60020P (http://www.electrolux.pl/node38.aspx?productid=10449&QPProducts=10449,10450,35365,10451,35364) - po prawej stronie w menu jest instrukcja do pobrania w pdf.

kaleka jestem bo nie widziałam :oops: dziękuję uniżenie :D

aniahubi
06-10-2009, 12:59
kaleka jestem bo nie widziałam :oops: dziękuję uniżenie :D
Ej, no co ty? :oops:
Mi mąż nic nie pozwolił kupić zanim nie przeczytał instrucji, więc już wiem gdzie ich szukać :D
Idę obejrzeć Twój domek :D

Zazdrośnica
06-10-2009, 13:32
kaleka jestem bo nie widziałam :oops: dziękuję uniżenie :D
Ej, no co ty? :oops:
Mi mąż nic nie pozwolił kupić zanim nie przeczytał instrucji, więc już wiem gdzie ich szukać :D
Idę obejrzeć Twój domek :D

Zapraszam :D
Twoja pracownia projektowa była na 1 miejscu z Lipińskimi (moja) skąd wybierałam domki

Tak to jest wiecznie się czegoś szuka i oczopląsu można dostać w końcu.

branza
18-10-2009, 11:14
http://www.gorenje.pl/kuchnia/plyty_grzejne_do_zabudowy?c=242972

http://www.bosch-home.pl/produkty/p%C5%82yty-grzewcze/indukcyjne/PIB675M24E.html?source=browse

Dwie płyty indukcyjne jedna droższa druga tańsza którą wybrać

QbaB
18-10-2009, 11:45
http://www.gorenje.pl/kuchnia/plyty_grzejne_do_zabudowy?c=242972

http://www.bosch-home.pl/produkty/p%C5%82yty-grzewcze/indukcyjne/PIB675M24E.html?source=browse

Dwie płyty indukcyjne jedna droższa druga tańsza którą wybrać

Za te pienądze na prawdę można znależć cos ciekawszego.
Ja kupiłem Masrtercook IDE64Z S i funkcjonalnośc jest znacznie lepsza nz wymienione. Mam osobne sterowanie do kazdego pola, osobne minutniki, 12 poziomów mocy i dodatkowe przycski wyboru mocy a takze funkcje memo (chyba to akurat nezbyt przydatne), no oczywście jedno wielke pole (lub dwa osobne) na którym mozna położyc nietypowe naczynia.
Polecam zdobywać instrukcjie obsługi urządzen ktore sa interesujące. Z opisow na stronach internetowych trudno dowiedziec sie wielu rzeczy o urządzeniu, w instrukcji jest wszystko.

Pzdr
QbaB

mbaszun
19-10-2009, 21:55
a co myslicie o lączonej płycie indukcyjnej z ceramiczną? jest tańsza niż sama indukcja.
Zależy mi na zestawie z piekarnikiem za ok 2,5 tyś

myślę o http://www.euro.com.pl/kuchnie-do-zabudowy/mastercook-me-180-x-id622-s.bhtml

lub

http://www.euro.com.pl/kuchnie-do-zabudowy/mastercook-mf196x-id622s.bhtml

QbaB
20-10-2009, 07:08
a co myslicie o lączonej płycie indukcyjnej z ceramiczną? jest tańsza niż sama indukcja.
Zależy mi na zestawie z piekarnikiem za ok 2,5 tyś

myślę o http://www.euro.com.pl/kuchnie-do-zabudowy/mastercook-me-180-x-id622-s.bhtml

lub

http://www.euro.com.pl/kuchnie-do-zabudowy/mastercook-mf196x-id622s.bhtml

Jeżeli potrzebujesz zwykłe pola grzejne a nie inducję to OK a jeżeli chcesz zaoszczędzić po prostu przy zakupie to chyba nie warto. Za 2,5 tys mozna już kupic pełna indukcje i jakiś piekarnik. Zastanów się czy zaoszczędzone teraz 200-300 zł nie będzie Cie denerwowało przez kilka najbliższych lat.

Pzdr
QbaB

Przykłady od sprawdzonego sprzedawcy:
http://www.allegro.pl/item786164065_olmag_mastercook_by_fagor_m8ekpfx_id 64s_prezent.html
http://www.allegro.pl/item784324893_olmag_mastercook_m8ekpfx_idi64s_dost awa_gratis.html
Ja tu kupowałem i jestem bardzo zadowolony z obsługi, nie wiem jednak jeszcze jak się sprawuje sprzęt bo nie jest podłaczony.

alef
20-10-2009, 13:17
ja tez niby w temacie indukcji.....

jakie garnki, patelnie itp. sprzet polecacie? czytalem kilka pozytywnych opini o 365 ikei ale szczerze mowiac jakos nie wydaja mi sie zbyt "porzadnie" wykonane, ogladalem tez jakies garnki tefala...ale one znowu mimo tego ze wszedzie opisane ze do indukcji nie maja gladkiego dna, a nawet w instrukcji obslugi plyty mam wpisane zeby byly plaskie...i badz tu czlowieku madry :-?

mam jeszcze kilka dni na rozwazanie w temacie bo czekam na prad z enionu (sic!) wiec bede wdzieczny za wszelkie rady i spostrzezenia

pzdr

edak
20-10-2009, 21:12
jak to jest ze smazeniem na indukcji? słyszałam, że nie da się usmażyć na złoto z dóch stron np.kotleta :-(

NJerzy
20-10-2009, 22:03
jak to jest ze smazeniem na indukcji? słyszałam, że nie da się usmażyć na złoto z dóch stron np.kotleta :-(

To pewno słyszałaś od posiadacza mikrofalówki a nie płyty indukcyjnej :lol:

aniahubi
21-10-2009, 07:16
jak to jest ze smazeniem na indukcji? słyszałam, że nie da się usmażyć na złoto z dóch stron np.kotleta :-(
Może jestem jakaś wybitnie zdolna, ale mi się udaje :wink: Zarówno kotlety jak i naleśniki i wszystko inne. Nie mam pojęcia skąd te pomysły :roll:

monjan
21-10-2009, 09:23
a co myslicie o płytach ceramiczno-indukcyjnych
np taka
http://www.allegro.pl/item774181130_plyta_indukcyjno_ceramiczna_masterco ok_id622_s.html
lub
http://www.allegro.pl/item774367262_plyta_indukcyjno_ceramiczna_amica_pi m_6507_w_grat.html

edak
21-10-2009, 09:50
to nie pomysły, tak uslyszałam od uzytkownika płyty indukcyjnej. Żebym lepiej kupiła soebie gazową, bo na indukcji nie można nic usmażyć z dwóch stron, tzn, jak się wrzuci np.kotleta na rozgrzany tłuszcz to sie przysmazy z jednej strony, ale jak się go przewraca na dugą stronę to tłuszcz stygnie (?) i kotlet nie jest podsmazony, tylko jakby uduszony w tłuszczu :-(
Wydało mi się to wielce nieprawdopodobne, tym bardziej, że nie słyszałam o tym nigdy wcześniej...więc proszę o zweryfikowanie tej informacji przez użytkowników :-) Chciałabym indukcję, ale chciałabym tez móc od czasu do czasu coś usmazyć na niej :-)

a&zb
21-10-2009, 10:56
to nie pomysły, tak uslyszałam od uzytkownika płyty indukcyjnej. Żebym lepiej kupiła soebie gazową, bo na indukcji nie można nic usmażyć z dwóch stron, tzn, jak się wrzuci np.kotleta na rozgrzany tłuszcz to sie przysmazy z jednej strony, ale jak się go przewraca na dugą stronę to tłuszcz stygnie (?) i kotlet nie jest podsmazony, tylko jakby uduszony w tłuszczu :-(

Nic nie stygnie. Właśnie podczas smażenia indukcja pokazuje największą przewagę nad gazem, bo grzeje dno równomiernie, nie przypala się nic na ściankach, niby czemu tłuszcz miałby stygnąć - płyta grzeje dopóki patelnia stoi na polu, nie jest w stanie wykryć przewracania kotleta :-)

NJerzy
21-10-2009, 11:31
Może ma taką płytę za 100 zł, która ma za małą moc? Albo usiłuje smażyć na zbyt małym poziomie mocy?

mbaszun
21-10-2009, 17:16
a co myslicie o lączonej płycie indukcyjnej z ceramiczną? jest tańsza niż sama indukcja.
Zależy mi na zestawie z piekarnikiem za ok 2,5 tyś

myślę o http://www.euro.com.pl/kuchnie-do-zabudowy/mastercook-me-180-x-id622-s.bhtml

lub

http://www.euro.com.pl/kuchnie-do-zabudowy/mastercook-mf196x-id622s.bhtml

Jeżeli potrzebujesz zwykłe pola grzejne a nie inducję to OK a jeżeli chcesz zaoszczędzić po prostu przy zakupie to chyba nie warto. Za 2,5 tys mozna już kupic pełna indukcje i jakiś piekarnik. Zastanów się czy zaoszczędzone teraz 200-300 zł nie będzie Cie denerwowało przez kilka najbliższych lat.

Pzdr
QbaB

Przykłady od sprawdzonego sprzedawcy:
http://www.allegro.pl/item786164065_olmag_mastercook_by_fagor_m8ekpfx_id 64s_prezent.html
http://www.allegro.pl/item784324893_olmag_mastercook_m8ekpfx_idi64s_dost awa_gratis.html
Ja tu kupowałem i jestem bardzo zadowolony z obsługi, nie wiem jednak jeszcze jak się sprawuje sprzęt bo nie jest podłaczony.

cena interesująca, ale piekarnik w klasie energetycznej B , a mnie interesuje A :)

kasiaa256
21-10-2009, 18:46
zobacz inne aukcje tego sprzedającego - ja znalazłam zestaw z piekarnikiem w klasie A. Mastercook ma teraz do końca paxdziernika promocję na zestawy - dokładają fajne garki. Szukam teraz tańszej oferty na interesujący mnie zestaw. Jak coś znajde to dam linka.

QbaB
22-10-2009, 10:58
zobacz inne aukcje tego sprzedającego - ja znalazłam zestaw z piekarnikiem w klasie A. Mastercook ma teraz do końca paxdziernika promocję na zestawy - dokładają fajne garki. Szukam teraz tańszej oferty na interesujący mnie zestaw. Jak coś znajde to dam linka.

Tak dla sprostowania:
Aby dostać garnki trzeba wysłać kupon i kopie kart gwarancyjnych do producenta (importera) i nie ma ich od razu przy zakupie. Ja narazie oczekuję na dwa zestawy garnków i mikser :)

Generalnie polecam tam zadzwonić to cos doradzą. Ja jestem bardzo zadowolony z obsługi choc zdecydowanie polecam najpierw obejrzeć sprzęt w jakimś sklepie. Co innego zdjęcia a co innego rzeczywistość.
P.S.
Boshe i Siemensy w sklepie tez na mnie nie zrobiły pozytywnego wrażenia. Najlepiej na zywo i w dotyku prezentowal się samsung ale kupilem Mastercook'a.

Pzdr
QbaB

kasiaa256
22-10-2009, 15:14
Widziałam Mastercooka na żywo i potwierdzam, że robi lepsze wrazenie niż Siemens czy Elektrolux. a co do garków to jest róznie - generalnie tak jak mówisz - trzeba wyslac kupon, ale u lokalnego sprzedawcy w moim mieście dokładają garnki od razu, tyle tylko, że niestety cena wyższa niż na Allegro.
Piekarnik już wybrałam - bedzie MF800X. Zostało wybrać płytę - marzy mi się ID84s - ze względu na układ pól grzejnych i szerokość. Niestety cena ciut za wysoka, dlatego rozważam ID64ES lub IDE64ZS. Ta ostatnia jest interesująca ze wzgledu na wolne pole indukcyjne, na którym można postawić jeden duży garnek albo nawet trzy mniejsze. Ciekawe tylko jak pilnowac na jednej mocy 3 garnków jednocześnie, bo domyslam się je dla tego pola jest jedno sterowanie.

mbaszun
22-10-2009, 16:18
chyba decyduje sie na ten zestaw http://www.allegro.pl/item774129850_olmag_zestaw_kryzysowy_mastercook_z_ prezentami.html#gallery

choć ten tez jest interesujący
http://www.allegro.pl/item784730888_olmag_kryzysowy_zestaw_iii_z_indukcj a_i_prezentami.html

QbaB
22-10-2009, 19:19
Widziałam Mastercooka na żywo i potwierdzam, że robi lepsze wrazenie niż Siemens czy Elektrolux. a co do garków to jest róznie - generalnie tak jak mówisz - trzeba wyslac kupon, ale u lokalnego sprzedawcy w moim mieście dokładają garnki od razu, tyle tylko, że niestety cena wyższa niż na Allegro.
Piekarnik już wybrałam - bedzie MF800X. Zostało wybrać płytę - marzy mi się ID84s - ze względu na układ pól grzejnych i szerokość. Niestety cena ciut za wysoka, dlatego rozważam ID64ES lub IDE64ZS. Ta ostatnia jest interesująca ze wzgledu na wolne pole indukcyjne, na którym można postawić jeden duży garnek albo nawet trzy mniejsze. Ciekawe tylko jak pilnowac na jednej mocy 3 garnków jednocześnie, bo domyslam się je dla tego pola jest jedno sterowanie.

Ja kupiłem IDE64ZS ale jeszcze nie podłaczona. Myśle że wlaśnie tak jest żeby uzywac całego pola to trzeba je włączyć (inaczej to są dwa osobne pola) i wtedy jest traktowane jako jedno wiec moc ustawia sie dla całego pola.

Pzdr
QbaB

QbaB
22-10-2009, 19:24
chyba decyduje sie na ten zestaw http://www.allegro.pl/item774129850_olmag_zestaw_kryzysowy_mastercook_z_ prezentami.html#gallery

choć ten tez jest interesujący
http://www.allegro.pl/item784730888_olmag_kryzysowy_zestaw_iii_z_indukcj a_i_prezentami.html
Tez zastanawiałem się nad ta płytą z pierwszego zestawu. Ma osobne sterowanie i timer do każdego pola. Wydaj mi się ze osobne sterowanie bedzie wygodniejsze.
Pzdr
QbaB

aniahubi
22-10-2009, 22:05
to nie pomysły, tak uslyszałam od uzytkownika płyty indukcyjnej. Żebym lepiej kupiła soebie gazową, bo na indukcji nie można nic usmażyć z dwóch stron, tzn, jak się wrzuci np.kotleta na rozgrzany tłuszcz to sie przysmazy z jednej strony, ale jak się go przewraca na dugą stronę to tłuszcz stygnie (?) i kotlet nie jest podsmazony, tylko jakby uduszony w tłuszczu :-(

Nic nie stygnie. Właśnie podczas smażenia indukcja pokazuje największą przewagę nad gazem, bo grzeje dno równomiernie, nie przypala się nic na ściankach, niby czemu tłuszcz miałby stygnąć - płyta grzeje dopóki patelnia stoi na polu, nie jest w stanie wykryć przewracania kotleta :-)
Bo trzeba pamiętać, zeby naczyń z płyty nie podnosić :wink: tylko mieszać łopatką - za każdym razem jak zdejmiesz naczynie wyskakuje error i pole się wyłącza. Jak postawisz w ciągu paru sekund wraca na poprzednie ustawienie, ale ja staram się pilnować i nic nie podrzucać, naleśników i tak nie umiem :D

sure
22-10-2009, 22:15
to nie pomysły, tak uslyszałam od uzytkownika płyty indukcyjnej. Żebym lepiej kupiła soebie gazową, bo na indukcji nie można nic usmażyć z dwóch stron, tzn, jak się wrzuci np.kotleta na rozgrzany tłuszcz to sie przysmazy z jednej strony, ale jak się go przewraca na dugą stronę to tłuszcz stygnie (?) i kotlet nie jest podsmazony, tylko jakby uduszony w tłuszczu :-(

Nic nie stygnie. Właśnie podczas smażenia indukcja pokazuje największą przewagę nad gazem, bo grzeje dno równomiernie, nie przypala się nic na ściankach, niby czemu tłuszcz miałby stygnąć - płyta grzeje dopóki patelnia stoi na polu, nie jest w stanie wykryć przewracania kotleta :-)
Bo trzeba pamiętać, zeby naczyń z płyty nie podnosić :wink: tylko mieszać łopatką - za każdym razem jak zdejmiesz naczynie wyskakuje error i pole się wyłącza. Jak postawisz w ciągu paru sekund wraca na poprzednie ustawienie, ale ja staram się pilnować i nic nie podrzucać, naleśników i tak nie umiem :D
A ja sobie lubię czasem podrzucić nalesnika! ;)
Czy ten komunikat ma jakieś znaczenie strategiczne dla płyty??
(btw, zakupiłam tę z suwakami)

aniahubi
22-10-2009, 22:23
to nie pomysły, tak uslyszałam od uzytkownika płyty indukcyjnej. Żebym lepiej kupiła soebie gazową, bo na indukcji nie można nic usmażyć z dwóch stron, tzn, jak się wrzuci np.kotleta na rozgrzany tłuszcz to sie przysmazy z jednej strony, ale jak się go przewraca na dugą stronę to tłuszcz stygnie (?) i kotlet nie jest podsmazony, tylko jakby uduszony w tłuszczu :-(

Nic nie stygnie. Właśnie podczas smażenia indukcja pokazuje największą przewagę nad gazem, bo grzeje dno równomiernie, nie przypala się nic na ściankach, niby czemu tłuszcz miałby stygnąć - płyta grzeje dopóki patelnia stoi na polu, nie jest w stanie wykryć przewracania kotleta :-)
Bo trzeba pamiętać, zeby naczyń z płyty nie podnosić :wink: tylko mieszać łopatką - za każdym razem jak zdejmiesz naczynie wyskakuje error i pole się wyłącza. Jak postawisz w ciągu paru sekund wraca na poprzednie ustawienie, ale ja staram się pilnować i nic nie podrzucać, naleśników i tak nie umiem :D
A ja sobie lubię czasem podrzucić nalesnika! ;)
Czy ten komunikat ma jakieś znaczenie strategiczne dla płyty??
(btw, zakupiłam tę z suwakami)
Nie, po prostu irytująco piszczy :wink: No i jak za długo będzie ci fruwał naleśnik to się wyłączy :lol:

angela_ap
28-10-2009, 06:04
Mam pytanie: musze kupic czajnik. Zastanawiam się, czy kupic tradycyjny przystosowany do indukcji, czy elektryczny. Znajomi przekonują mnie, że na kuchence indukcyjnej woda zagotuje się szybciej niż w czajniku elektrycznym - czy to prawda?

aniahubi
28-10-2009, 07:09
Mam pytanie: musze kupic czajnik. Zastanawiam się, czy kupic tradycyjny przystosowany do indukcji, czy elektryczny. Znajomi przekonują mnie, że na kuchence indukcyjnej woda zagotuje się szybciej niż w czajniku elektrycznym - czy to prawda?
Prawda. Mój elektryczny wylądował w spiżarni odkąd mam indukcję. Woda w zwykłym czajniku gotuje się bardzo szybko.

kasiaa256
28-10-2009, 07:09
Wałkowałam już temat czajnika elektrycznego - woda może i zagotuje się szybciej na indukcji, ale moim zdaniem uzywanie czajnika elektrycznego jest wygodniejsze - nie ustawiasz mocy, nie włączasz funkcji Booster, nie pilnujesz wody - po prostu zagotuje się i wyłączy.

aneta-we
28-10-2009, 08:17
Wałkowałam już temat czajnika elektrycznego - woda może i zagotuje się szybciej na indukcji, ale moim zdaniem uzywanie czajnika elektrycznego jest wygodniejsze - nie ustawiasz mocy, nie włączasz funkcji Booster, nie pilnujesz wody - po prostu zagotuje się i wyłączy.

tak, woda zagotuje się szybciej. Poza tymi rzeczami, które wymieniła kasiaa256 w niektórych czajnikach elektrycznych można podgrzać wodę do rządanej temperatury.
A mój czajnik niestety jak juz się wyłączy to i tak piszczy :evil: póki go nie rusze z podstawy.

Ewci@
09-11-2009, 13:04
Mam dylemat oczywiscie w temacie płyty indukcyjne czy przydadzą się 4 pola typu booster ? Rozważam zakup Electrolux EHD 60020P ona ma właśnie 2 pola Booster albo Elektrolux EHD 60150 P ona ma 4 pola Booster no i coś co mnie strasznie kusi a nie moge nigdzie znaleźć opini na temat płyty Bosch PIE 615 R 14 E być może ktoś z forumowiczów taką płytę posiada i jest wstanie mi powiedzieć czy warto dopłacić do Boscha? Naczynia - dodam - że zamierzam kupić w IKEA - seria 365+ i z tego co czytałam płyty electroluxa dobrze z nimi współpracują.

Mam równiez pytanie dotyczące funkcji płyt indukcyjnych - nigdzie nie moe znaleźć wytłumaczenia funkcji Stop + Go electroluxa oraz czy ta płyta Bosch ( i electroluxy również ) mają timer do każdego pola osobno ?

Druga sprawa jest taka - obecnie poiadam kuchnię gazową, chcę wymienic ja na indukcję prąd 400V mam, ale po otworzeniu puszki okazalo się , że poprzednia ekipa montująca kuchnię odprowadziła sobie z tej puszki jedna fazę pod piekarnik - czyli po podłączeniu płyty, do jednej fazy będą w puszcze podłączone dwa urządzenia i mam pytanie czy płyta i piekarnik nie będą wzajemnie się wykluczać ?

irreality
09-11-2009, 13:29
Mam dylemat oczywiscie w temacie płyty indukcyjne czy przydadzą się 4 pola typu booster ? Rozważam zakup Electrolux EHD 60020P ona ma właśnie 2 pola Booster

Ja mam właśnie EHD 60020P i szczerze, to przez prawie 3 miesiące mieszkania używaliśmy tej funkcji chyba raz. Nie sądzę, żebym potrzebował więcej niż 2 takie pola. Ale to też zależy od stylu i sposobu gotowania. Dla mnie na ustawieniu 8 i 9 gotuje się tak ekspresowo, że wszystko bym przpalił a wodę wygotował ;-)



Mam równiez pytanie dotyczące funkcji płyt indukcyjnych - nigdzie nie moe znaleźć wytłumaczenia funkcji Stop + Go electroluxa oraz czy ta płyta Bosch ( i electroluxy również ) mają timer do każdego pola osobno ?


Tu jest instrukcja obsługi do płyty, którą posiadam: http://www.electrolux-ui.com:8080/2006/949/59266700PL.pdf
Nie wiem o jaką funkcję Stop+Go chodzi?

Timer jest dla każdego pola ale ustawiony tryb pracy jest dla wszystkich na raz (albo automatyczne wyłączenie albo minutnik).



Druga sprawa jest taka - obecnie poiadam kuchnię gazową, chcę wymienic ja na indukcję prąd 400V mam, ale po otworzeniu puszki okazalo się , że poprzednia ekipa montująca kuchnię odprowadziła sobie z tej puszki jedna fazę pod piekarnik - czyli po podłączeniu płyty, do jednej fazy będą w puszcze podłączone dwa urządzenia i mam pytanie czy płyta i piekarnik nie będą wzajemnie się wykluczać ?

Jeżeli na jednej fazie będzie piekarnik a na drugiej płyta to powinno być OK ale dużo zależy od tego co jeszcze na tych fazach masz popodłączane, jakie są bezpieczniki na tych obwodach i przekroje doprowadzonych przewodów. Lepiej daj do sprawdzenia i podłączenia elektrykowi - raz - dla bezpieczeństwa użytkowników, dwa - dla bezpieczeństwa domu przed pożarem, trzy - dla wyeliminowania ryzyka uszkodzenia urządzeń.

Ewci@
09-11-2009, 13:42
No właśnie też się o to bezpieczeństwo boję sytuacja wygląda tak , że bezpiecznik do prądu 400V ma 16A w puszce mam 5 kabli 2 czarne, jeden czerwony, jeden niebieski i uziemienie i teraz tak do piekarnika panowie monterzy zabrali sobie jeden czarny, nibieski i uziemienie pozostały jeden czarny i czerwony - mam nadzieję, że elektryk poprze mnie w twierdzeniu, że można podłączyc to wszystko na kostkach robiąc tak, że jeden kabel czarny wchodzi a wychodzą z kostki dwa czarne jeden do piekarnika i jeden do płyty. Średnica kabla trójfazowego nie wiem jaka jest jest to płaski kabel - tak się wydaje, że jest płaski w puszcze mam pojedyncze kable została zdjęta z nich biała osłona z informacjami o kablu . Najgorsze jest to, że nie ma szans na to aby zrobić nowe dodatkowe gniazdko pod piekarnik i chyba wstrzymam sie do wizyty elektryka przez zakupem płyty .

Ta funkcja Stop + Go jest w tej drugiej płycie electroluxa EHD 60150P i nigdzie nie mogę znaleźć informacji co to właściwie jest.

Bardzo dziekuję irreality za odpowiedź.

aniahubi
09-11-2009, 13:43
Mam dylemat oczywiscie w temacie płyty indukcyjne czy przydadzą się 4 pola typu booster ?
Funkcję booster używam codziennie - do zagotowywania wody: na herbatę, makaron i wszystko inne, potem przełączam na niższe ustawienie.
Sądzę, że 4 takie pola nie są konieczne, ja używam max dwóch równocześnie (więcej i tak nie da rady ze względu na ograniczoną moc). Jedyna wygoda to taka, że używasz pola które ci najbardziej pasuje (ja wolę te tylne ze względu na dzieci) a nie zastanawiasz się gdzie masz booster.
Gdzieś czytałam, że stop+go działa tak, że możesz na jakiś czas (nie wiem jaki) wyłączyć płytę a jak ją włączysz to od razu uruchomi się na poprzednim ustawieniu.

irreality
09-11-2009, 14:12
No właśnie też się o to bezpieczeństwo boję sytuacja wygląda tak , że bezpiecznik do prądu 400V ma 16A w puszce mam 5 kabli 2 czarne, jeden czerwony, jeden niebieski i uziemienie i teraz tak do piekarnika panowie monterzy zabrali sobie jeden czarny, nibieski i uziemienie pozostały jeden czarny i czerwony - mam nadzieję, że elektryk poprze mnie w twierdzeniu, że można podłączyc to wszystko na kostkach robiąc tak, że jeden kabel czarny wchodzi a wychodzą z kostki dwa czarne jeden do piekarnika i jeden do płyty.

Nie no.... jak... masz dwa czarne i czerwony (zakładam że to trzy fazy) to jeden na piekarnik a dwa do płyty. Niebieski i uziemnienie są wspólne.

Jakby co to płytę możesz uruchomić na jednej fazie też (nie są potrzebne koniecznie dwie).


Najgorsze jest to, że nie ma szans na to aby zrobić nowe dodatkowe gniazdko pod piekarnik i chyba wstrzymam sie do wizyty elektryka przez zakupem płyty .

Z zakupem to niekoniecznie - jeżeli masz kabel który jeden koniec ma w skrzynce a drugi w kuchni to już wystarczy ;-)
Ale generalnie niech to obejży fachowiec rzeby dymu (!) nie było :-)

Chyba że uda Ci się namówić forumowych elektryków na konsultacje zdalne na podstawie zdjęć :D

Ewci@
09-11-2009, 14:32
aniahubi - dzięki to teraz ta funkcje booster bedę rozpatrywac pod kątem funkcjonalności mój mały czlowiek wykazuje ostatnio ogromne zainteresowanie gotowaniem

irreality - postanowione - jutro ściagam elektryka bo nie po to rozwaliłam z tyłu szafkę abym teraz płyty podłączyć nie mogła :wink: a forumowi elektrycy niech doradzają komuś w większej potrzebie :D

pojawił się za to inny problem ( przegladając instrukcję do płyty EHD 60020P :D ) - jeżeli chodzi o blat dziura w nim ma dokładnie takie same wymiary jak ma być pod indukcję, natomiast wnęka pod płytą - do gazowej musiała być o 1 cm płytsza no i chyba jeszcze stolarza będę musiała ściagać aby mi szafkę dopasował do płyty, bo rozumiem , że w sumie muszę mieć 5 cm głębokości aby osadzić w blacie indukcję - mam cichą nadzieję, że na 100% dziura wycięta pod gazową będzie pasować do tej indukcyjnej

alef
09-11-2009, 21:16
No właśnie też się o to bezpieczeństwo boję sytuacja wygląda tak , że bezpiecznik do prądu 400V ma 16A w puszce mam 5 kabli 2 czarne, jeden czerwony, jeden niebieski i uziemienie i teraz tak do piekarnika panowie monterzy zabrali sobie jeden czarny, niebieski i uziemienie pozostały jeden czarny i czerwony(...)

elektryk ze mnie żaden ale 2 tygodnie temu przechodziłem ten temat...wiec tak...z tego co przeczytałem w instrukcji płyty Electrolux EHD 60020P to ona możne chodzić na jednej lub dwóch fazach...także spokojnie możesz sobie podłączyć piekarnik + płytę na tym obwodzie 3-fazowym...musisz zrobić tak jak pisał irreality - u siebie mam podpięte dokładnie tak samo...jedyne zastrzeżenie i wątpliwości miałbym do bezpiecznika...wg mnie 16A to za mało dla płyty...u siebie mam 20A i to w zestawie S302 do płyty + S301 do piekarnika...kosztuje trochę więcej niż S303 ale z opisu mojego elektryka warto

...ale z amperami na bezpiecznikach to lepiej dopytaj elektryka...bo jeśli na zabezpieczeniu przedlicznikowym masz 20A to będziesz musiała zostawić te 16A...ewentualnie czekać cię będzie (tak jak mnie) cała procedura zwiększenia mocy

pawlok
10-11-2009, 20:48
Sorki za "zaśmiecanie' watku być moze glupim pytaniem.
Czy ktoś spotkał się kiedyś z pracującą konfiguracją "płyta indukcyjna + UPS" , zapewniająca dzialanei płyty przy braku energii elektrycznej?
Jeżeli tak jaki to by musiał być UPS?
Jest to wogóle rozwiązanie realne ?

pozdrawiam
Pawlok

NJerzy
11-11-2009, 12:15
Jeśli UPS będzie miał wystarczającą moc i wystarczająco pojemne akumulatory to czemu nie?

mia123
11-11-2009, 12:20
To by musiał być naprawdę spory UPS...

Zazdrośnica
11-11-2009, 15:19
To by musiał być naprawdę spory UPS...

Dlatego warto sobie zakupić butlę na gaz z z palnikiem (takim na spory garnek - są w Leroy) coby chociaż jakiej wody zagotować w razie.

aniahubi
11-11-2009, 15:50
Dlatego warto sobie zakupić butlę na gaz z z palnikiem (takim na spory garnek - są w Leroy) coby chociaż jakiej wody zagotować w razie.
Też myślałam o takim rozwiązaniu, bo jak prądu nie ma to ... kaplica :roll:

irreality
11-11-2009, 21:07
pojawił się za to inny problem ( przegladając instrukcję do płyty EHD 60020P :D ) - jeżeli chodzi o blat dziura w nim ma dokładnie takie same wymiary jak ma być pod indukcję, natomiast wnęka pod płytą - do gazowej musiała być o 1 cm płytsza no i chyba jeszcze stolarza będę musiała ściagać aby mi szafkę dopasował do płyty, bo rozumiem , że w sumie muszę mieć 5 cm głębokości aby osadzić w blacie indukcję - mam cichą nadzieję, że na 100% dziura wycięta pod gazową będzie pasować do tej indukcyjnej

Z tym ściąganiem stolarza to poczekaj aż będziesz mieć płytę w ręku. Na spokojnie przymierzysz i zobaczysz.

Tam chodzi generalnie o to, żeby był dopływ powietrza do otworów wentylacyjnych (jak używasz płyty intensywnie załącza się wentylator w płycie i zasysa powietrze nimi).

Tak więc nie mogą być zabudowane no i musi być jakiś dopływ powietrza do wnętrza szafki (np. szpara z przodu pod blatem - u mnie jest taka na ok. 0,5 cm pomiędzy blatem a frontem piekarnika).

Dziurę w blacie wycinali "na wylot" - natomiast szafka (Ikea) nie ma górnej deski tylko dwie takie belki pomiędzy którymi spokojnie wchodzi płyta. Nic nie trzeba było w szafce docinać.
Zresztą chyba większość szafek kuchennych jest skonstruowana. Otwórz jakąś stojącą i zobacz czy widzisz blat od spodu :wink:

RenataS
13-11-2009, 12:53
ja wybrałam płytę Boscha PIE615R14E, proszę o opinie czy to dobry wybór?

i podpowiedzcie czym sugerowaliście się wybierając piekarnik, bo ja wiem tylko że ma być boscha i tyle, a jest ich taki wybór, że głowa boli :roll:

no i jeszcze zapytam o okap, bo też nie umiem wybrać :oops: chyba poprostu kupię taki co mi sie podoba i tyle, ale bosch takich nie ma ;)

redpradnik
13-11-2009, 13:15
Tak czytam te posty ... bo stoimy przed wyborem calego sprzetu do kuchni i widze ze polecacie Elektroluxa EHD60020P , a czy ktos rozwazal wybor plyty
Mastercook ID64ES??

mia123
13-11-2009, 13:23
Tak czytam te posty ... bo stoimy przed wyborem calego sprzetu do kuchni i widze ze polecacie Elektroluxa EHD60020P , a czy ktos rozwazal wybor plyty
Mastercook ID64ES??

Ja się zastawiałam, ale kupiłam IDE64ZS

redpradnik
13-11-2009, 13:43
Tak czytam te posty ... bo stoimy przed wyborem calego sprzetu do kuchni i widze ze polecacie Elektroluxa EHD60020P , a czy ktos rozwazal wybor plyty
Mastercook ID64ES??

Ja się zastawiałam, ale kupiłam IDE64ZS

Kosztuje 2200 , Elektrolux 60020P - 1400 roznica spora 800 zł
A co ma takiego za to 800 zl wartego uwagi??

Mysle jeszcze nad MASTERCOOK IDE64L S
BOSCH PIF 651R14E
SIEMENS ET 73P501

generalnie chce kupic caly sprzet do kuchni i jest masakra z wyborem:(

michcio0711
13-11-2009, 14:05
Sorki za "zaśmiecanie' watku być moze glupim pytaniem.
Czy ktoś spotkał się kiedyś z pracującą konfiguracją "płyta indukcyjna + UPS" , zapewniająca dzialanei płyty przy braku energii elektrycznej?
Jeżeli tak jaki to by musiał być UPS?
Jest to wogóle rozwiązanie realne ?

pozdrawiam
Pawlok

Owszem, można.
Tylko, że UPS musiał by mieć z 10 kVA mocy, a właściwie to z 15.
Takie używa się raczej do podtrzymania zasilania całych biur czy serwerowni.
Ma to rozmiary pralki, a kosztuje kilkadziesiąt tysięcy.

mia123
13-11-2009, 14:18
Tak czytam te posty ... bo stoimy przed wyborem calego sprzetu do kuchni i widze ze polecacie Elektroluxa EHD60020P , a czy ktos rozwazal wybor plyty
Mastercook ID64ES??

Ja się zastawiałam, ale kupiłam IDE64ZS

Kosztuje 2200 , Elektrolux 60020P - 1400 roznica spora 800 zł
A co ma takiego za to 800 zl wartego uwagi??

Mysle jeszcze nad MASTERCOOK IDE64L S
BOSCH PIF 651R14E
SIEMENS ET 73P501

generalnie chce kupic caly sprzet do kuchni i jest masakra z wyborem:(

Wzięłam bo ma jedno duże pole, np. na duży podłużny garnek, albo np. 3 małe. Poza tym ma funkcje memo, np. często gotujesz ziemniaki to ustawiasz ze 5 minut gotujesz np. na 12 a potem schodzisz np. na 4 i gotujesz 20 minut.
Generalnie wybrałam ze względu na to duże pole.

wkropki
16-11-2009, 13:00
Pomyślałam, że mimo iz jestem o krok przed zakupem to zapytam co myslicie o płycie indukcyjnej Whirlpool ACM703BA. 2lata temu kupiłam kuchnię a teraz muszę zmienic na indukcję więc nie chciałabym umoczyc kasy ;)
Piekarnik wybrałam Amica EBP8452

gaber
15-12-2009, 21:02
A co z dźwiękami, które wydają płyty indukcyjne ? W opiniach z ceneo często pojawiają się "minusy" za "tykania" i piszczenia podczas gotowania. Dotyczy to zwłaszcza płyt electroluxa. Można to jakoś ewentualni wyciszyć ??

redpradnik
15-12-2009, 21:05
A co z dźwiękami, które wydają płyty indukcyjne ? W opiniach z ceneo często pojawiają się "minusy" za "tykania" i piszczenia podczas gotowania. Dotyczy to zwłaszcza płyt electroluxa. Można to jakoś ewentualni wyciszyć ??

kupilismy electroluxa a do tego byl dylemat z garnkami..
jedni polecaja tefala inni zelmera kupilismy rowniez polecane ale bez negatywów garnki emalia olkusz. Na normalnej predkosci gotowania nic nie piszczy jak włączysz booster - dzwonia jak złoto mnie to irytuje zone nie - ja nie gotuje tylko zona:)

aniahubi
15-12-2009, 21:20
Mam płytę electroluxa, garnki emalii olkusz i nie narzekam. Na pewno nic nie dzwoni, czasem buczy, ale bez przesady - nie jest to ani uciążliwe, ani specjalnie głośne. Trzeba też pamiętać o tym, że płyta ma wewnątrz wiatraczek chłodzący i on robi troszkę szumu, choć u mnie to słychać go głównie jak się szufladę otworzy.
Mam też wrażenie że hałas zależy od ilości płynu w naczyniu - ale to muszę sprawdzić. Bo jak gotuję wodę na herbatę, zawsze na boosterze to czasem nic nie słychać, a czasem trochę buczy.

sure
15-12-2009, 21:37
Moja płyta electroluxa buczy trochę na większej mocy, ale jest to mało dokuczliwe. Na razie używam garnków z Ikei i jest ok...

gaber
15-12-2009, 22:49
Czy któraś z posiadanych przez Was płyt electrlouxa pozwala na postawienie naczynia typu brytwanka?

Do Mia123. Jak sprawuje się ten mastercook ?

sure
16-12-2009, 06:58
Moja podobno pozwala wykorzystywać dwa pola dla jednego garnka, czyli postawić np. brytfannę na 2 jednocześnie. Piszę "podobno", bo tak deklaruje producent, ale ja jeszcze nie próbowałam..

aniahubi
16-12-2009, 10:26
EHD68200P - ale też jeszcze nie próbowałam (nie mam nawet żadnej brytfanki) :D

e-mól
16-12-2009, 11:14
Trafił może ktoś na sklep int. gdzie są wyselekcjonowane płyty indukcyjne przystosowane do wpuszczania w blat, czyli bez ramki i bez fazowania.

raffran
16-12-2009, 12:43
EHD68200P - ale też jeszcze nie próbowałam (nie mam nawet żadnej brytfanki) :D

Mamy wlasnie taka plyte i jest taka mozliwosc. Pola grzewcze nie sa w niej wyznaczone kolami, musi byc tylko przykryty" + " Zeby jednak postawic brytwanne na dwoch polach,to by ona musiala byc pokaznych rozmiarow.
Sa rowniez plyty z polami w ksztalcie owalu,elipsy sluzace wlasnie do postawienia podluznego naczynia.

e-mól
06-01-2010, 09:12
ktoś kojarzy która firma robi taką,
czyli szerokość ok 80cm i bez fazowania i ramki metalowej

aneta-we
06-01-2010, 09:34
ktoś kojarzy która firma robi taką,
czyli szerokość ok 80cm i bez fazowania i ramki metalowej

TEKA GKST80i4PROFI ma szerokość 80 cm, jest bez ramki, ale czy bez fazowania, nie wiem :oops:
U mnie jest na blacie.

aneta-we
06-01-2010, 09:36
e-mól własnie zajrzałam na google- ta płyta ma fazowanie :(

e-mól
07-01-2010, 08:34
A czy jakiekolwiek indukcyjne mogą być montowane na równi z blatem?

marzena2000
07-01-2010, 09:46
Ja też szukam szerokiej indukcyjnej. Mnie zainteresowała Amica PI7511SF. Nie wiem czy montowana na równo z bletem - ale prawie bez linii i narduków i z ciemnym bletem ładnie się zleje.

e-mól
07-01-2010, 09:48
znalazłam siemensa ale za 4900 :(

Anulek2005
07-01-2010, 11:30
Na czym polega wykończenie płyty "facette" ?

Może ktoś pokazać na zdjęciu??

aneta-we
07-01-2010, 11:41
znalazłam siemensa ale za 4900 :(

bez fazowania? Mozesz wstawić fotkę?

Damro
08-01-2010, 08:32
może tu coś wybierzesz http://www.ceneo.pl/Plyty_elektryczne;017P1-19077P2-33524.htm

e-mól
08-01-2010, 08:48
Damro:
Ale tu ciężko określić która nie ma fazy

Aneta:
siemens EH801ME21E

q-bis
08-01-2010, 09:22
Małżonka używając płyty indukcyjnej, położyła na nim garnek emaliowany, na którym wcześniej gotowaliśmy już nie raz i wszystko było ok.
Tym razem jednak garnek "przyspawał" , "zespolił" się z płytą na pow ok 3cm2.
Coś strzeliło zaraz na początku - prawdopodobnie odspoiła się w tym momencie emalia. Po podniesieniu garnka - na płycie "nagar" , "przypalenie" o pow wspomnianej wyżej na garnku brak emalii jw.
Garnek był przyniesiony z garażu - zimny, duży, mógł mieć kilka ziarenek piasku pod spodem.
Obecnie płyta grzeje normalnie ale ma wypaloną tę pow. ze spalenia - na gł ok 1mm w kształcie małego księżyca, rogala, wygląda to nie za bardzo...
Jak myślicie czy są szanse na reklamacje czy to wina użytkownika?
PS
Garnek był z bigosem :wink: :D

SemperSolus
08-01-2010, 09:30
e-mól - ta płyta jako jedyna, którą kojarzę nie posiada faz ani ramki - jest dostosowana do "wpuszczenia" w blat kamienny. Siemens jest drogi... ale uwierz - wart swojej ceny.

W pozostałych przypadkach będzie albo ramka po bokach albo faza przynajmniej od frontu.

Nie twierdzę, że znam wszystkie modele dostępne na rynku - takiego sprzedawcy to raczej nie znajdziesz - ale sprzedając przez 9 lat AGD trochę się tych płyt naoglądałem...

Marzena2000 - płyta posiada lekką fazę na krawędziach. Modele te na razie mają bardzo dobre opinie ze strony nabywców. Jednak jak w przypadku prawie każdej sprzedawanej przeze mnie Amici polecam rozważenie przedłużenia gwarancji na 5 lat - opcja dostępna na stronie producenta.

Anulek2005 - chodzi o mocniejsze niż zazwyczaj fazy na bokach płyty - nazwę tą stosuje firma Teka dla niektórych wzorów płyt ceramicznych.

Anulek2005
08-01-2010, 09:58
Anulek2005 - chodzi o mocniejsze niż zazwyczaj fazy na bokach płyty - nazwę tą stosuje firma Teka dla niektórych wzorów płyt ceramicznych.

Ok - to teraz proszę o informację co to są fazy??? Bo raczej nie mówimy o fazach księżyca, prawda :wink: :wink: :wink:

Wybaczcie, jeśli pytam o podstawy ...

katarzynap3
08-01-2010, 22:31
Anulek faza to obrazowo mówiąc ścięcie płyty, tak, że nie ma ostrej krawędzi. Jak byś na nią popatrzyła "z profilu" to nie będzie kąta prostego na krawędzi, a tylko takie cóś zbliżone do zaokrąglenia.
:wink:

Damro
09-01-2010, 00:04
krótko mówiąc kanty płyty lekko zeszlifowane :P ja jak wybierałam płytę wiedziałam że musi byc szersza niż 60cm i napewno bez ramki lecz z fazem,ponieaż niefazowana wydawała mi się za masywna,za bardzo odstawająca od blatu i jak na złośc większośc była bez ramki i bez frezu :lol: ,u ciebie znowu na odwrót :D

e-mól
11-01-2010, 07:58
W jakim sensie wart tej ceny?
Czym się będzie różnił od gorenje lub mastercooka np?


e-mól - ta płyta jako jedyna, którą kojarzę nie posiada faz ani ramki - jest dostosowana do "wpuszczenia" w blat kamienny. Siemens jest drogi... ale uwierz - wart swojej ceny.

gaber
12-01-2010, 09:14
Małżonka używając płyty indukcyjnej, położyła na nim garnek emaliowany, na którym wcześniej gotowaliśmy już nie raz i wszystko było ok.
Tym razem jednak garnek "przyspawał" , "zespolił" się z płytą na pow ok 3cm2.
Coś strzeliło zaraz na początku - prawdopodobnie odspoiła się w tym momencie emalia. Po podniesieniu garnka - na płycie "nagar" , "przypalenie" o pow wspomnianej wyżej na garnku brak emalii jw.
Garnek był przyniesiony z garażu - zimny, duży, mógł mieć kilka ziarenek piasku pod spodem.
Obecnie płyta grzeje normalnie ale ma wypaloną tę pow. ze spalenia - na gł ok 1mm w kształcie małego księżyca, rogala, wygląda to nie za bardzo...
Jak myślicie czy są szanse na reklamacje czy to wina użytkownika?
PS
Garnek był z bigosem :wink: :D

Jak z bigosem to może się udać ;), gdyby była rąbanka na smalcu nie było by wogóle o czym mówić.

gaber
12-01-2010, 09:26
Po długich i wyczerpujących poszukiwaniach, naszą wybranką została płyta z Mastercooka IDE64ZS. Dzięki Mia za podpowiedzi. Jeszcze nie podłączona więc nie napiszę na razie jak działa. Mamy nadzieję, że się sprawdzi.

Dzięki wszystkim za pomocne uwagi.

krzys_i_aga
12-01-2010, 09:39
Stwierdzenie z reklamy "płyta zimna w dotyku" "zimne grzanie" to debilizm do potęgi entej. Przecież garnek się nagrzewa a od niego płyta jest tak samo gorąca. Ale cóż reklama sobie a życie sobie.

arti.sa
13-01-2010, 09:19
Stoję przed dylematem.
A czy macie jakieś opinie o Teka GKST 60 i4 Basic Slider?
Ale chyba nowszym modelem jest IR641.

dominika161
13-01-2010, 11:52
wiecie cos moze na temat tej płyty Płyta Electrolux EHD 68210 P????

aniahubi
13-01-2010, 11:57
Wiecie :D Ja mam poprzednią wersję - zamiast tylu pól z określeniem mocy mam + i -, a sure ma tą właśnie. Obie działają :wink:

lukasz-s
13-01-2010, 20:56
Stwierdzenie z reklamy "płyta zimna w dotyku" "zimne grzanie" to debilizm do potęgi entej. Przecież garnek się nagrzewa a od niego płyta jest tak samo gorąca. Ale cóż reklama sobie a życie sobie.
Masz płytę indukcyjną? Oczywiście że sie nagrzewa, cudów nie ma, ale jak wykipi Ci coś to ręcznikiem papierowym przecieram bez problemu - ręka cała a i nic nie przywiera. Na płycie zwykłej to koszmar, od razu wszystko przywiera, a nie ma mowy żeby przetrzeć nie ryzykując zwęglenia ręki. Uwierz mi - różnica jest naprawdę duża.

gaber
13-01-2010, 23:43
Stoję przed dylematem.
A czy macie jakieś opinie o Teka GKST 60 i4 Basic Slider?
Ale chyba nowszym modelem jest IR641.

sporo opinii jest na ceneo

Ewci@
14-01-2010, 23:52
to ja dopiszę coś o płycie TEKA IR 641
-miałam już kupić boscha a pan w sklepie - a widziała pani teke ir 641 gwarantuje że będzie pani bardziej zadowolona
-stolarz montuje teraz kuchnie moim rodzicom oni kupili electroluxa ehd 60020p a mi od razu powiedział abym w teke zainwestowała ponoć nie miał jeszcze ani jednego klienta który by składał reklamacje dla tego modelu teki ( bo ten stolarz to i sklep ze sprzętem ma tak przy okazji ;) )
- no i te opinie z ceneo też mi w głowie namieszały a do soboty muszę już kupić płytę :evil: ... i chyba faktycznie postawię na tą teke bo na dodatek cena - jak dla mnie- jest rewelacyjna :D

Mam nadzieje, że osoby z tego forum użytkujące ten model teki również są bardzo zadowolone

bradykardia1
15-01-2010, 19:08
Amica PI7508TF czy ktoś może ma i użytkuje tę płytę?
ze względu na specyfike mojej kuchni bardzo chciałbym kupic prostokątną płytę - ta ma "Wymiary (szer. x wys. x gł.) 77 x 5 x 51,8 cm " i bardzo mi się podoba . Znajomy sprzedawca agd bardzo ją polecał i Amicę ogólnie , ale teraz juz sama nie wiem

e-mól
15-01-2010, 20:19
Czy kojarzycie marki które robią płyty bez faz i ramek, czyli do licowania z blatem kamiennym.

gosiula25
15-01-2010, 20:58
Czy posiada ktoś może płytę Whirlpoola z serii cube?Jal sprawuje sie ta płyta bo właśnie taką zamówiłam i nie wie, czy to dobry wybór

popey111
15-01-2010, 23:53
Czy kojarzycie marki które robią płyty bez faz i ramek, czyli do licowania z blatem kamiennym.Hotpoint, beko, candy, samsung, gorenje. Tyle mi przychodzi na myśl w tej chwili.

sure
16-01-2010, 07:55
Czy kojarzycie marki które robią płyty bez faz i ramek, czyli do licowania z blatem kamiennym.Hotpoint, beko, candy, samsung, gorenje. Tyle mi przychodzi na myśl w tej chwili.
teka chyba też miała? :roll:

e-mól
16-01-2010, 20:16
a żeby jeszcze do tego więcej niż 60 cm miała
bo ja jedynie siemensa takiego znalazłam

AMFI
16-01-2010, 20:31
Czy kojarzycie marki które robią płyty bez faz i ramek, czyli do licowania z blatem kamiennym.Hotpoint, beko, candy, samsung, gorenje. Tyle mi przychodzi na myśl w tej chwili.

ja mam whirpoola wpuszczonego w blat, super to wyglada i uzytkuje się :)

popey111
16-01-2010, 21:20
a żeby jeszcze do tego więcej niż 60 cm miała
bo ja jedynie siemensa takiego znalazłam
E-mól po prostu siemens się tym chwali i daje ładne rysunki techniczne. Poszukam czegoś dla Ciebie:)

popey111
16-01-2010, 22:41
Szukałem, szukałem i nic wszystkie ze szlifem ale czy warto za jedną strefę utrzymującą ciepło tyle dopłacać?

aniawmuratorze
16-01-2010, 22:45
to ja dopiszę coś o płycie TEKA IR 641
-miałam już kupić boscha a pan w sklepie - a widziała pani teke ir 641 gwarantuje że będzie pani bardziej zadowolona
-stolarz montuje teraz kuchnie moim rodzicom oni kupili electroluxa ehd 60020p a mi od razu powiedział abym w teke zainwestowała ponoć nie miał jeszcze ani jednego klienta który by składał reklamacje dla tego modelu teki ( bo ten stolarz to i sklep ze sprzętem ma tak przy okazji ;) )
- no i te opinie z ceneo też mi w głowie namieszały a do soboty muszę już kupić płytę :evil: ... i chyba faktycznie postawię na tą teke bo na dodatek cena - jak dla mnie- jest rewelacyjna :D

Mam nadzieje, że osoby z tego forum użytkujące ten model teki również są bardzo zadowolone

mam i gotuję na tece
bardzo szybko podgrzewa a garnki nie brzęczą :wink:

kalia
17-01-2010, 11:27
Witam :lol:
Ja też mam płytę Teke 64 od roku i jestem wprost zachwycona szybkością gotowania , fakt że trzeba się przestawić z gazowej na indukcję bo prędkość gotowania jest nieporównywalna . Ja na początku przypaliłam kilka potraw hi hi , po prostu trzeba pilnować . A co do buczenia to również zależy od garnka lub patelni, ja kupiłam garnki za 850,- kpl i prawie nie syczą a mam patelnie tytanową (rewelacja) i ta burczy . Nie mam czajnika na indukcję tylko elektryczy Philipsa o mocy 2400 Wat i błyskawicznie gotuje wodę

paweleu
17-01-2010, 19:38
Witam,

Przeczytałem wszystkie podstrony i widzę dobre opinie o płycie Teka IR 641. Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć czym ona się różni w porównaniu do Amica PI 6508 TF ? Bo cenowo Teka trochę niższa ale niewiele bo mogę mieć dobrą cene za tą Amice.

Będę wdzięczny za jakieś informacje.


Pozdrawiam
Paweł

Pinok
17-01-2010, 19:42
Teka 6,4kW - Amica 5,8kW

W teka małe pole z przodu duże z tyłu w Amice odwrotnie co dla niektórych osób jest bardzo ważne.

Więcej różnic nie widzę, sam wybrałem Tekę chociaż właśnie te 2 modele rozważałem.

e-mól
17-01-2010, 21:42
Ale ta szerokość to tylko ze względów estetycznych.


Szukałem, szukałem i nic wszystkie ze szlifem ale czy warto za jedną strefę utrzymującą ciepło tyle dopłacać?


Właśnie w IKEA znalazłam taką płytę, tylko że na trzy pola w jednym rzędzie, szerokość 77cm
O ile ilość pól mi nie przeszkadza to zastanawiam się czy na takiej szerokości płyty 3 pola to nie za ciasno?

No i druga kwestia, czy ta płyta coś warta?

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20147647

paweleu
17-01-2010, 22:00
Teka 6,4kW - Amica 5,8kW
W teka małe pole z przodu duże z tyłu w Amice odwrotnie co dla niektórych osób jest bardzo ważne.

Więcej różnic nie widzę, sam wybrałem Tekę chociaż właśnie te 2 modele rozważałem.

Ooo bardzo słuszna uwaga z tymi polami.. To już decyzja już zapadła, biorę Tekę bo często używam małych garnków/patelnii i wygodniej jest mieć z przodu - bo często jestem tylko sam w domu.

A co do KW to ciekawa sprawa bo pomimo że Amica ma mniej mocy to na te średnie pola można więcej mocy dać.

Pole 145mm T: 1100/1800 A: 900/1600
Pole 180mm T: 1600/2300 A: 1400/2800
Pole 210mm T: 2100/3000 A: 1500/3000


Pozdrawiam
Paweł

popey111
17-01-2010, 22:38
Ale ta szerokość to tylko ze względów estetycznych.


Szukałem, szukałem i nic wszystkie ze szlifem ale czy warto za jedną strefę utrzymującą ciepło tyle dopłacać?


Właśnie w IKEA znalazłam taką płytę, tylko że na trzy pola w jednym rzędzie, szerokość 77cm
O ile ilość pól mi nie przeszkadza to zastanawiam się czy na takiej szerokości płyty 3 pola to nie za ciasno?

No i druga kwestia, czy ta płyta coś warta?

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20147647

Wygląda rozsądnie, za ciasno nie powinno być. Cena nie jest wygórowana.
A patrzyłaś http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30156052 lub inne modele? Wyglądają nieźle.

popey111
17-01-2010, 22:38
Ale ta szerokość to tylko ze względów estetycznych.


Szukałem, szukałem i nic wszystkie ze szlifem ale czy warto za jedną strefę utrzymującą ciepło tyle dopłacać?


Właśnie w IKEA znalazłam taką płytę, tylko że na trzy pola w jednym rzędzie, szerokość 77cm
O ile ilość pól mi nie przeszkadza to zastanawiam się czy na takiej szerokości płyty 3 pola to nie za ciasno?

No i druga kwestia, czy ta płyta coś warta?

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20147647

Wygląda rozsądnie, za ciasno nie powinno być. Cena nie jest wygórowana.
A patrzyłaś http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30156052 lub inne modele? Wyglądają nieźle. Dodatkowo jeszcze pięć lat gwarancji:)

Mixer4all
23-01-2010, 09:12
Szybkie pytanie Teka IR 641 czy tez Bosch PIE 651T01E?, duzo dobrego czytalem o tece no i ta cena :) wiec prosze o pomoc najbardziej osoby uzytkujace w/w plyty.

angela_ap
23-01-2010, 11:50
Posiadam IR 641 nie mam żadnych zastrzeżeń

Nina81
23-01-2010, 11:58
ja wybrałam płytę Boscha PIE615R14E, proszę o opinie czy to dobry wybór?

i podpowiedzcie czym sugerowaliście się wybierając piekarnik, bo ja wiem tylko że ma być boscha i tyle, a jest ich taki wybór, że głowa boli :roll:

no i jeszcze zapytam o okap, bo też nie umiem wybrać :oops: chyba poprostu kupię taki co mi sie podoba i tyle, ale bosch takich nie ma ;)

piekarnik: mnie zależy na pyrolizie (mogę dopiekać mięso bez przykrycia a potem wciskając guzik wyczyścić piekarnik; z funkcji korzysta sie raz na pare miesiecy, pol roku) oraz prowadnicach teleskopowych (je trzeba odkręcac do pyrolizy)

ja duzo piekę, pizzę także (ale nie jakąś ze sklepu...) - do tego potrzebna jest bardzo wysoka temperatura, więc jak zakres byłby do 300 stopni to byłopy super

do tego ewentualnie grill i rożen (ale bez tych funkcji się obejdę)

przejrzyj sobie jeszcze ten wątek: http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=22697

kamilamonica
24-01-2010, 18:51
A czy na idukcji da się usmażyć naleśniki?
Czy są jakieś wogóle ograniczenia w tej kwestii?

Ja smaze wszystko i nie ma problemow. Uwazam, ze plyta indukcyjna byla jednym z lepszych zakupow do domu.
Predkosc nagrzewania jest wyjatkowo szybka, ma fajna 9-stopniowa regulacje, nic sie na niej nie przypali i poki co nie zauwazylam zadnych kulinarnych ograniczen.
Jedynie garnki i patelnie musza byc z oznaczeniem "na indukcje" :-)


czy garnki firmy "ZEPTER" nadaja się do kuchni indukcyjnej?

jaksie
24-01-2010, 19:06
A czy na idukcji da się usmażyć naleśniki?
Czy są jakieś wogóle ograniczenia w tej kwestii?

Ja smaze wszystko i nie ma problemow. Uwazam, ze plyta indukcyjna byla jednym z lepszych zakupow do domu.
Predkosc nagrzewania jest wyjatkowo szybka, ma fajna 9-stopniowa regulacje, nic sie na niej nie przypali i poki co nie zauwazylam zadnych kulinarnych ograniczen.
Jedynie garnki i patelnie musza byc z oznaczeniem "na indukcje" :-)


czy garnki firmy "ZEPTER" nadaja się do kuchni indukcyjnej?


Nie wiem, czy wszystkie, ale te, które ma moja teściowa od kilkunastu lat, sie nie nadają.

Deamos
24-01-2010, 19:07
Hej,

Co sadzicie o indukcjach Samsunga a konkretnie o modelu CTN 364E004?
Ojciec bedzie kupowal na dniach i w Euro ja ogladal za 1599, w necie odrobine taniej
http://www.ceneo.pl/2539770

popey111
24-01-2010, 22:42
Hej,

Co sadzicie o indukcjach Samsunga a konkretnie o modelu CTN 364E004?
Ojciec bedzie kupowal na dniach i w Euro ja ogladal za 1599, w necie odrobine taniej
http://www.ceneo.pl/2539770
Moim zdaniem spoko.:) Standardowa płyta ze średniej półki z ciekawym sterowaniem.

Ewci@
28-01-2010, 08:53
ja wybrałam płytę Boscha PIE615R14E, proszę o opinie czy to dobry wybór?

i podpowiedzcie czym sugerowaliście się wybierając piekarnik, bo ja wiem tylko że ma być boscha i tyle, a jest ich taki wybór, że głowa boli :roll:

no i jeszcze zapytam o okap, bo też nie umiem wybrać :oops: chyba poprostu kupię taki co mi sie podoba i tyle, ale bosch takich nie ma ;)

piekarnik: mnie zależy na pyrolizie (mogę dopiekać mięso bez przykrycia a potem wciskając guzik wyczyścić piekarnik; z funkcji korzysta sie raz na pare miesiecy, pol roku) oraz prowadnicach teleskopowych (je trzeba odkręcac do pyrolizy)

ja duzo piekę, pizzę także (ale nie jakąś ze sklepu...) - do tego potrzebna jest bardzo wysoka temperatura, więc jak zakres byłby do 300 stopni to byłopy super

do tego ewentualnie grill i rożen (ale bez tych funkcji się obejdę)

przejrzyj sobie jeszcze ten wątek: http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=22697

Właśnie miałam kupić tą płytę indukcyjną Bosch PIE615R14E ale po głębszym zastanowieniu - o czym tu już pisałam nie kupiłam jej ani nie kupiłam modelu PIE651T14E głównie ze względu na cenę. Nr 1 odpadł bo nie ma sterowania do każdego pola ma jedno centralne co może przeszkadzać ale nie musi, nr 2 - cena ( może nie jakaś kosmiczna ale skoro są płyty z tymi samymi funkcjami i to o połowę tańsze i do tego fantastycznie pracujące to po co przepłacać - ale to tylko moja skromna opinia) ! poza tym szukałam płyty z dużym polem znajdującym się z tyłu płyty, doradzono mi tekę IR 641 no i teraz chodzę i dziękuję za wybicie mi z głowy boscha ;) . W cenie płyty nr 2 mam tekę plus zestaw naprawdę porządnych garnków.

Co do piekarnika bosch - dla mnie ważne były teleskopy - musiały być na prawie każdej prowadnicy - piszę o tym gdyż moja mama kupiła teraz jakiś model boscha gdzie ma tylko jedną prowadnicę teleskopową. Zwracałam uwagę na to aby piekarnik miał samoczynne czyszczenie oraz szybkie nagrzewanie .

Co do okapu - to kryterium jest jedno głośność i siła ciągu - kuchnia otwarta to radzę okap z silnym ciągiem, ja mam kuchnię zamkniętą i okap firmy faber i jestem zadowolona bałam się szklanej powierzchni, że będzie się trudno czyścić ale nie mam z tym problemu. Moja mama kupiła okap mastercook do otwartej kuchni i jest ciut głośniejszy od mojego okapu ale za to ma 2x większą moc pochłaniania i naprawdę w salonie nie czuć smażenia potraw jak okap pracuje na programie nr 3

Basia_KRK
28-01-2010, 17:29
piekarnik: mnie zależy na pyrolizie (mogę dopiekać mięso bez przykrycia a potem wciskając guzik wyczyścić piekarnik; z funkcji korzysta sie raz na pare miesiecy, pol roku) oraz prowadnicach teleskopowych (je trzeba odkręcac do pyrolizy)
Potwierdzam, pyroliza to REWELACJA! Zrobiliśmy pierwszą po roku i to było nie do uwierzenia - piekarnik jak nówka! Byłam na prawdę w szoku!

olika
28-01-2010, 19:51
Moze odbiegne od poprzednich postow ale chce napisac kilka slow na temat indukcji, gotuje na niej od kilku dni i zakochalam sie !
To milosc od pierwszego gotowania na boosterze( nie wiem czy tak sie to pisze) nie wyobarazm sobie powrotu do gazu, gotowania na tej plycie nauczylam sie w 3 sekundy!
tempo gotowania wody jest oszalamiajace....

p.s. to taka uwaga dla niezdecydowanych :D

e-mól
12-02-2010, 09:09
Jestem przerażona tym ile wiedzy trzeba zglębić i czasu poświęcić żeby wszystko powybierać. :evil:

Może tu mi się uda i ktoś szukał dokładnie tego co ja.
Czyli porządna płyta o szerokości ok 80cm, im więcej tym lepiej, żeby nie buczała miała bajery, ale jedynie te przydatne (pojęcia nie mam jakie) i żeby nie miała stalowej ramki.
Czy są firmy które wiodą prym w produkcji płyt i takie których absolutnie nie brać pod uwagę, bo może wszystkie płyty poza logo to to samo?

popey111
12-02-2010, 22:48
siemens EH975SK11E
Amica PI8500TF
A gdybyś jednak myślała o czteropalnikowej to kup amicę z serii inari lub electroluxa ehd68210 mają co prawda po 70cm ale za to cztery pola o dużej mocy:)

aneta-we
13-02-2010, 09:00
Czyli porządna płyta o szerokości ok 80cm, im więcej tym lepiej, żeby nie buczała miała bajery, ale jedynie te przydatne (pojęcia nie mam jakie) i żeby nie miała stalowej ramki.


mam 80-tke: TEKA GKST80i4PROFI
Jak dla mnie ok. Ma 4 pola, nie buczy, ma blokade przed dziecmi, tajmer. Nie ma stalowej ramki.
Tak wygląda w realu:
http://lh4.ggpht.com/_8Plan52eFtk/StxKQNo3LnI/AAAAAAAABUc/bSBUTHQCwws/s640/3kuchniap%C5%82ayta.JPG

e-mól
14-02-2010, 21:53
A to "inari" coś oznacza? To amica na równi z elektroluxem?
Elektroluź niby szeroki ale pola to chyb aciaśniej są ustawione niż w 60-siątkach, to trochę bez sensu.


siemens EH975SK11E
Amica PI8500TF
A gdybyś jednak myślała o czteropalnikowej to kup amicę z serii inari lub electroluxa ehd68210 mają co prawda po 70cm ale za to cztery pola o dużej mocy:)

popey111
14-02-2010, 22:59
Czy na równi? Amika lepiej wygląda a electrolux to jednak pewniejszy zakup, z drugiej strony do amiki za 150zł można dokupić pięć lat gwarancji. Technicznie te płyty praktycznie się nie różnią. Porównuję amikę PI 7511 SF INARI i elecroluxa ehd68210.

sewerynslowi
15-02-2010, 13:14
Szybkie pytanie Teka IR 641 czy tez Bosch PIE 651T01E?, duzo dobrego czytalem o tece no i ta cena :) wiec prosze o pomoc najbardziej osoby uzytkujace w/w plyty.

TEKA !!

e-mól
15-02-2010, 13:47
NO TO TAKIE NAWYBIERAŁAM
Teka IR 645
Teka GKST 90-35 i4 Profi
Teka GKST 80 i4 Profi
Amica PI7511SF

a może jeszcze jakaś inna?

Tecznicznie czym będa się różniły, w tece nie ma zbyt dokładnych opisów

sewerynslowi
15-02-2010, 13:53
a dlaczego nie TEKA IR641? ja mam i bardzo polecam, użytkujemy ją od lipca zeszłego roku, podłączona pod siłę, bardzo fajne i przydatne funkcje - np. power i roztapianie sera i czekolady.

e-mól
16-02-2010, 10:34
Na dzisiaj dwa typy

gorenje IT740AC ma niby zabezpieczenie przed wykipieniem
http://www.gorenje.pl/kuchnia/plyty_grzejne_do_zabudowy?c=242974

i teka GKST 80 i4 Profi
http://www.teka.com/html/cat/prod.php?producto=PR-0001799&categoria=CA-0000003&idioma=pl&backto=P%C5%82yty%20kuchenne&nameProd=GKST%2080%20i4%20Profi&nameCat=P%C5%82yty%20kuchenne

Technicznie która lepsza?

popey111
16-02-2010, 10:37
Technicznie żadna. Ale teka ma większe jedno pole więc wygrywa.

orkan73
16-02-2010, 13:39
To i ja mam pytanie czy są jakiś znaczące różnice w płytach indukcyjnych:
1. Electrolux EHD 60125P i
2. Siemens EH 675TK11E
bo z opisu to prawie to samo tylko że pierwsza ma 7 segmentowy wskaźnik opadania ciepła a druga 2 stopniowy - nie wiem czy to ma jakieś znaczenie
no i pierwsza kosztuje około 1400zł a druga prawie 3000 zł
I czy jest sens płacić za Siemensa czy Electrolux jet równie dobry a dużo tańszy?

popey111
16-02-2010, 14:02
To i ja mam pytanie czy są jakiś znaczące różnice w płytach indukcyjnych:
1. Electrolux EHD 60125P i
2. Siemens EH 675TK11E
bo z opisu to prawie to samo tylko że pierwsza ma 7 segmentowy wskaźnik opadania ciepła a druga 2 stopniowy - nie wiem czy to ma jakieś znaczenie
no i pierwsza kosztuje około 1400zł a druga prawie 3000 zł
I czy jest sens płacić za Siemensa czy Electrolux jet równie dobry a dużo tańszy? Nawet gdyby siemens był lepszy, to przy tych różnicach w cenie :) odpowiedź jest prosta. Podobno siemens lepiej steruje mocą (tak twierdzą w siemensie) :)

olika
16-02-2010, 14:27
Tez sie zastanawialam nad wyborem simens kontra electrolux i ze wzgledow finansowych zdecydowalam sie na electroluxa wprawdzie nie ten model... ale ja jestem bardzo zadowolona, plyta jest super, nie brzeczy, nie halasuje, fajnie sie nia steruje, pola booster rewelka ja nie zaluje zakupu.
Natomiast suksilam sie na lodowke simens i zmywarke i czuje pewne rozczarowanie bo nie widze w nich takich walorow za ktore trzeba by bylo placic tyle wiecej kasy.
Moja stara zmywarka zanussi w niczym nie ustepowala simensowi.(mam na mysli oczywiscie jakosc zmywania :wink: obie garnkow nie domywaja :lol: )

bradykardia1
17-02-2010, 12:00
Czyli porządna płyta o szerokości ok 80cm, im więcej tym lepiej, żeby nie buczała miała bajery, ale jedynie te przydatne (pojęcia nie mam jakie) i żeby nie miała stalowej ramki.


mam 80-tke: TEKA GKST80i4PROFI
Jak dla mnie ok. Ma 4 pola, nie buczy, ma blokade przed dziecmi, tajmer. Nie ma stalowej ramki.
Tak wygląda w realu:
http://lh4.ggpht.com/_8Plan52eFtk/StxKQNo3LnI/AAAAAAAABUc/bSBUTHQCwws/s640/3kuchniap%C5%82ayta.JPG

aneta-we jakiej grubości masz blat i czy tak zamontowana płyta nie przeszkadza Ci w użytkowaniu szuflad? chce zamontować płytę 77 cm nad szafka 60-tką z piekarnikiem teoretycznie mieści sie w blacie tylko zastanawiam się jak to wygląda w użytkowaniu np z szufladami pod spodem.

smajki
21-02-2010, 07:36
WItam

Również stoję przed zakupem płyty indukcyjnej Mam na oku dwie w sumie jedengo producenta whirpool ACM 702 NE lub ACM 703 BA. Powiedzcie którą wziąść jakie różnice mają?? bo na stronie producenta wynika że ta 702 lepsza choć jest to troche ciekawe

Pozdr

unixxxxxce
21-02-2010, 13:31
Każdy tu wymienia zadowalające dla siebie marki, jednakże czy wiecie że większość AGD produkuje jedna firma ? A tylko logo się zmienia ???
Oczywiście w tych droższych ( choć to średnia półka ) modelach wykonanie niektórych elementów jest znacznie lepsze i trwalsze. Jest tak np w grupie BOSCH i SIEMENS.
Oczywiście są oznaczenia znacznie droższe jak np MIELE czy SMEG ale to już raczej dla gadżeciarza półka.
Tak na prawdę każdy produkt AGD ma dwa, a nawet i więcej lat gwarancji więc teoretycznie powinien sprawować się dobrze.
Ja dla przykładu podam że np Amica ( w tym wypadku piekarnik ) moich rodziców miał 2 lata gwarancji po 2 i pół roku zaczął się psuć na wszystkie możliwe sposoby. Także na produkt oznaczony marką AMICA radze uważać choć nie jest to nagminne ale czasem warto dołożyć, aby użytkowanie było łatwe i przyjemne, a przede wszystkim oszczędne !
Więcej o tym:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,124,54863994,54870671,Re_Plyta_indukcyjna_czy_ce ramiczna_.html

popey111
21-02-2010, 20:02
WItam

Również stoję przed zakupem płyty indukcyjnej Mam na oku dwie w sumie jedengo producenta whirpool ACM 702 NE lub ACM 703 BA. Powiedzcie którą wziąść jakie różnice mają?? bo na stronie producenta wynika że ta 702 lepsza choć jest to troche ciekawe

Pozdr Jak by nie patrzeć 703 jest lepsza. :) ma większe pola 2x21cm i 2x14,5 no i buster dla wszystkich pól. A 702 ma pola 2x14,5 1x21i 1x18 i buster dla jednego pola

popey111
21-02-2010, 20:15
Każdy tu wymienia zadowalające dla siebie marki, jednakże czy wiecie że większość AGD produkuje jedna firma ? A tylko logo się zmienia ???
Oczywiście w tych droższych ( choć to średnia półka ) modelach wykonanie niektórych elementów jest znacznie lepsze i trwalsze. Jest tak np w grupie BOSCH i SIEMENS.
Oczywiście są oznaczenia znacznie droższe jak np MIELE czy SMEG ale to już raczej dla gadżeciarza półka.
Tak na prawdę każdy produkt AGD ma dwa, a nawet i więcej lat gwarancji więc teoretycznie powinien sprawować się dobrze.
Ja dla przykładu podam że np Amica ( w tym wypadku piekarnik ) moich rodziców miał 2 lata gwarancji po 2 i pół roku zaczął się psuć na wszystkie możliwe sposoby. Także na produkt oznaczony marką AMICA radze uważać choć nie jest to nagminne ale czasem warto dołożyć, aby użytkowanie było łatwe i przyjemne, a przede wszystkim oszczędne !
Więcej o tym:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,124,54863994,54870671,Re_Plyta_indukcyjna_czy_ce ramiczna_.html
Na podstawie jednego piekrnika wyrabiasz sobie zdanie o marce? A co do lepszej jakości to ok ale co mają powiedzieć osoby które zaiwestowały grube pieniądze w sprzęt bsh(bosch siemens holding) i po takim okresie czasu jak podałeś przy piekarniku amiki też się im sprzęt popsuł? Szkoda pisać....

aneta-we
21-02-2010, 21:20
Czyli porządna płyta o szerokości ok 80cm, im więcej tym lepiej, żeby nie buczała miała bajery, ale jedynie te przydatne (pojęcia nie mam jakie) i żeby nie miała stalowej ramki.


mam 80-tke: TEKA GKST80i4PROFI
Jak dla mnie ok. Ma 4 pola, nie buczy, ma blokade przed dziecmi, tajmer. Nie ma stalowej ramki.


aneta-we jakiej grubości masz blat i czy tak zamontowana płyta nie przeszkadza Ci w użytkowaniu szuflad? chce zamontować płytę 77 cm nad szafka 60-tką z piekarnikiem teoretycznie mieści sie w blacie tylko zastanawiam się jak to wygląda w użytkowaniu np z szufladami pod spodem.

przepraszam, nie widziałam Twojego posta.
Nie wiem jaką grubośc ma blat (moge zmierzyc, tak "na oko" 3-4 cm)ale nic nie przeszkadza w otwieraniu szuflad, w uzytkowaniu ich.
W jednej pod płytą mam sztucce, w drugiej deski kuchenne, tace.
Sama płyta nie jest na tyle gruba, żeby mogła przeszkadzac. Dośc duzy, gruby jest kabel zasilający ale on jest prowadzony za szufladami.

bradykardia1
21-02-2010, 22:25
Czyli porządna płyta o szerokości ok 80cm, im więcej tym lepiej, żeby nie buczała miała bajery, ale jedynie te przydatne (pojęcia nie mam jakie) i żeby nie miała stalowej ramki.


mam 80-tke: TEKA GKST80i4PROFI
Jak dla mnie ok. Ma 4 pola, nie buczy, ma blokade przed dziecmi, tajmer. Nie ma stalowej ramki.


aneta-we jakiej grubości masz blat i czy tak zamontowana płyta nie przeszkadza Ci w użytkowaniu szuflad? chce zamontować płytę 77 cm nad szafka 60-tką z piekarnikiem teoretycznie mieści sie w blacie tylko zastanawiam się jak to wygląda w użytkowaniu np z szufladami pod spodem.

przepraszam, nie widziałam Twojego posta.
Nie wiem jaką grubośc ma blat (moge zmierzyc, tak "na oko" 3-4 cm)ale nic nie przeszkadza w otwieraniu szuflad, w uzytkowaniu ich.
W jednej pod płytą mam sztucce, w drugiej deski kuchenne, tace.
Sama płyta nie jest na tyle gruba, żeby mogła przeszkadzac. Dośc duzy, gruby jest kabel zasilający ale on jest prowadzony za szufladami.



wielkie dzięki, skoro nie ma z tym problemu płyta będzie nad piekarnikiem jak zakładał plan ;)
pozdrawiam

unixxxxxce
22-02-2010, 08:33
Na podstawie jednego piekrnika wyrabiasz sobie zdanie o marce? A co do lepszej jakości to ok ale co mają powiedzieć osoby które zaiwestowały grube pieniądze w sprzęt bsh(bosch siemens holding) i po takim okresie czasu jak podałeś przy piekarniku amiki też się im sprzęt popsuł? Szkoda pisać....

To jest jeden z przykładów - nie montujemy tych sprzętów od dziś !
Ogół opinii jest taki jaki napisałem.
Znamy opinie klientów, z resztą sami przekonaliśmy się o ich działaniu...

popey111
22-02-2010, 08:41
Tak. Tylko weź pod uwagę ceny. A co do piekarników amiki to słyszałem mnóstwo pozytywnych opinii. A to że są słabiej wykonane to prawda. I tyle. Wszystko to kwestia ceny, potrzeb, jakości.wyglądu, itd..... W liczniku to co dostajemy a w mianowniku cena i tyle. Ważne jest żebyśmy wiedzieli co kupujemy.

unixxxxxce
22-02-2010, 08:53
To chyba nie czytasz z uwagą - o tym właśnie napisałem...

popey111
22-02-2010, 10:42
To chyba nie czytasz z uwagą - o tym właśnie napisałem...Jakoś mi uciekło :)

aniawmuratorze
23-02-2010, 08:43
Czyli porządna płyta o szerokości ok 80cm, im więcej tym lepiej, żeby nie buczała miała bajery, ale jedynie te przydatne (pojęcia nie mam jakie) i żeby nie miała stalowej ramki.


mam 80-tke: TEKA GKST80i4PROFI
Jak dla mnie ok. Ma 4 pola, nie buczy, ma blokade przed dziecmi, tajmer. Nie ma stalowej ramki.


aneta-we jakiej grubości masz blat i czy tak zamontowana płyta nie przeszkadza Ci w użytkowaniu szuflad? chce zamontować płytę 77 cm nad szafka 60-tką z piekarnikiem teoretycznie mieści sie w blacie tylko zastanawiam się jak to wygląda w użytkowaniu np z szufladami pod spodem.

przepraszam, nie widziałam Twojego posta.
Nie wiem jaką grubośc ma blat (moge zmierzyc, tak "na oko" 3-4 cm)ale nic nie przeszkadza w otwieraniu szuflad, w uzytkowaniu ich.
W jednej pod płytą mam sztucce, w drugiej deski kuchenne, tace.
Sama płyta nie jest na tyle gruba, żeby mogła przeszkadzac. Dośc duzy, gruby jest kabel zasilający ale on jest prowadzony za szufladami.

w instrukcji mojej plyty jest napisane że nie należy pod płytą trzymać metalowych rzeczy na przykład sztućcow

aneta-we
23-02-2010, 08:47
w instrukcji mojej plyty jest napisane że nie należy pod płytą trzymać metalowych rzeczy na przykład sztućcow

a napisali dlaczego?
Jaką masz płytę?

popey111
23-02-2010, 08:55
Nie powinno się trzymać bo się mogą rozgrzać. Jak chcesz mieć pod płytą szufladę to trzeba ją od płyty oddzielić płytą meblową i zostawić tyle miejsca ile zaleca producent.

aneta-we
23-02-2010, 08:57
Nie powinno się trzymać bo się mogą rozgrzać. Jak chcesz mieć pod płytą szufladę to trzeba ją od płyty oddzielić płytą meblową i zostawić tyle miejsca ile zaleca producent.

to pewnie tyk mam bo nic się nie nagrzewa

Deamos
23-02-2010, 09:29
Nie powinno się trzymać bo się mogą rozgrzać. Jak chcesz mieć pod płytą szufladę to trzeba ją od płyty oddzielić płytą meblową i zostawić tyle miejsca ile zaleca producent.

to pewnie tyk mam bo nic się nie nagrzewa

Jak dla mnie to typowe zabezpieczenie sie producenta jak by komus sie nagrzewalo... To jeszcze zalezy od glebokosci szuflady i tego jak blisko plyty znajduja sie metalowe elementy (np. sztucce). Pole elektromagnetyczne slabnie z kwadratem, wiec malutka roznica ma znaczenie.

aniawmuratorze
23-02-2010, 11:31
w instrukcji mojej plyty jest napisane że nie należy pod płytą trzymać metalowych rzeczy na przykład sztućcow

a napisali dlaczego?
Jaką masz płytę?

mam plytę TEKI IR 641
chodzi o nagrzewanie
nie wiem czy ma to wplyw na pole elektromagnetyczne

Terry
23-02-2010, 19:42
Czy ktoś może powiedzieć ile taka płyta indukcyjna pożera prądu na miesiąc? Wiem że jeden mniej a drugi więcej gotuje ale może jakieś przybliżone koszty tak aby przekonać męża :wink:

popey111
23-02-2010, 19:55
Wejdź na stronę mastercooka lub amiki pobierz katalog ze sprzętem do zabudowy i tam masz takie piękne zestawienia :) może nie miesięczne ale ładnie pokazują różnicę.
Średnio wyjdzie pewnie 15% różnicy między zwykłą płytą a indukcyjną.

michcio0711
23-02-2010, 21:18
Porównywalnie z gazem.Od gazu z butli nawet chyba taniej.

assiak
23-02-2010, 21:29
A czy ktoś z Was ma, lub słyszał jakies opinie o Tece GKSt 90-35 Dz Profi? Czy takie rozmieszczenie "palników" (wyłącznie wzdłuż blatu) jest praktyczne? Bardzo mi się podoba, i mam dileme ;) Z góry dzięki za zawsze mega pomocne info!!!! Pozdr!

e-mól
23-02-2010, 22:25
Tylne palniki przydają się przy nadpobudliwych małych dzieciach.

popey111
23-02-2010, 22:38
A czy ktoś z Was ma, lub słyszał jakies opinie o Tece GKSt 90-35 Dz Profi? Czy takie rozmieszczenie "palników" (wyłącznie wzdłuż blatu) jest praktyczne? Bardzo mi się podoba, i mam dileme ;) Z góry dzięki za zawsze mega pomocne info!!!! Pozdr! Płyta jest ok, jak pasuje tobie ten układ, to kupować i gotować pyszne rzeczy:)

smajki
28-02-2010, 07:06
WItam

Gonią mi po głownie dwie plyty WHIRLPOOL ACM 703 BA i MASTERCOOK ID64 S jakieś opie sugtie co do tych płyt proszę o pomoc

pozdr

popey111
28-02-2010, 07:45
WItam

Gonią mi po głownie dwie plyty WHIRLPOOL ACM 703 BA i MASTERCOOK ID64 S jakieś opie sugtie co do tych płyt proszę o pomoc

pozdr Ciężki wybór ale może jednak coś innego:) coś z mocą jakież 7 kw a nie sześć jak w tych które podałeś,np beko hii64400 lub ehd60020. :)

bedzia
28-02-2010, 16:06
Witam,

mam zamiar urządzać na nowo kuchnię (całkowity remont). płytę gazową chciałabym zastąpić indukcyjną. jaką wybrać?
widzę, że wiele osób chwali tekę IR 641. czy faktycznie warto ją kupić?
czy jest jeszcze jakaś inna w tym przedziale cenowym godna polecenia?

pozdrawiam :)

Wosto
28-02-2010, 17:01
Gonią mi po głownie dwie plyty WHIRLPOOL ACM 703 BA i MASTERCOOK ID64 S jakieś opie sugtie co do tych płyt proszę o pomoc
pozdr


Witam.
Akurat jestem na etapie zakupu płyty indukcyjnej. Oczywiście cena jest istotnym argumentem, więc ustawiłem sobie próg na 2.000 zł.
W necie znalazłem 4 interesujące urządzenia:
1. GKST 60 I4 Entry - TEKA;
2. GKST 60 I4 B - TEKA;
3. PI 6508TF - Amica;
4. ID 64 S - Mastercook.
- tak pytałem p. rok temu. Zdecydowałem się wówczas na Mastercooka ID64S i jestem zadowolony. Nie mogę porównywać z innymi, bo używam tylko tej, ale jak na razie "0" kłopotów.
Pozdrawiam.

damianexus
28-02-2010, 18:05
mam tekę IR 641 i jestem po pierwszych gotowaniach. Płyta błyskawicznie gotuję wdoę w garnkach, super funkcjonalna , bardoz cicha. Szkoda kasy na drozsze

bedzia
28-02-2010, 21:29
mam tekę IR 641 i jestem po pierwszych gotowaniach. Płyta błyskawicznie gotuję wdoę w garnkach, super funkcjonalna , bardoz cicha. Szkoda kasy na drozsze

czyli chyba skłonię się ku tece :) tym bardziej, że ma oddzielne sterowanie dla każdego z pól. no i jeszcze nie spotkałam się z negatywną opinią o tym modelu.

mam jeszcze pytanie odnośnie wielkości pól i średnicy garnków:
ile wynosi tolerancja dla pola np 21 cm? o ile cm może być średnica garnka mniejsza bądź większa niż pole?

popey111
28-02-2010, 21:43
bedzia ta płyta to standardowy model:)
Chyba muszę napisać coś poważniejszego o indukcjach:) bo wszyscy kupują taniochę :( Ale poważnie
dla tego modelu nie znalazłem ale teka podaje dla innych 10 cm więc i tu nie powinno być inaczej

bedzia
28-02-2010, 22:10
bedzia ta płyta to standardowy model:)
Chyba muszę napisać coś poważniejszego o indukcjach:) bo wszyscy kupują taniochę :( Ale poważnie
dla tego modelu nie znalazłem ale teka podaje dla innych 10 cm więc i tu nie powinno być inaczej

tanie nie zawsze znaczy złe ;) jeżeli jest faktycznie dobra to dlaczego nie?

zależy mi na płycie z oddzielnym timerem do każdego z pól - bo czasem przy dzieciach można zapomnieć o czymś ;) a dzięki timerowi wyłączy się i powiadomi o np. ugotowanym ryżu :)

z tańszych płyt brałam jeszcze pod uwagę Mastercooka ID64S, ale po przeczytaniu różnych opinii w sieci wydaje mi się, że teka jest lepiej oceniana.

a może jeszcze jakaś inna płyta powinna być wzięta pod uwagę - też z taniochy ;)?

popey111
28-02-2010, 22:13
Jak dla mnie to samo:) kwestia gustu:) Tak jak już pisałem najwięcej problemów to zły montaż i tego trzeba dopilnować. Ale z tych dwóch to teka ma wygodniejsze sterowanie ;)

bedzia
28-02-2010, 22:38
Jak dla mnie to samo:) kwestia gustu:) Tak jak już pisałem najwięcej problemów to zły montaż i tego trzeba dopilnować. Ale z tych dwóch to teka ma wygodniejsze sterowanie ;)

Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

co do montażu - pod płytą nie planuję szuflady na sztućce tylko szafkę na garnki itp a tu będzie większy odstęp od płyty niż w przypadku szuflady - jeśli o to chodziło. na coś jeszcze powinno się zwrócić uwagę?

popey111
28-02-2010, 22:42
Jak dla mnie to samo:) kwestia gustu:) Tak jak już pisałem najwięcej problemów to zły montaż i tego trzeba dopilnować. Ale z tych dwóch to teka ma wygodniejsze sterowanie ;)

Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

co do montażu - pod płytą nie planuję szuflady na sztućce tylko szafkę na garnki itp a tu będzie większy odstęp od płyty niż w przypadku szuflady - jeśli o to chodziło. na coś jeszcze powinno się zwrócić uwagę?
Nie oto:) tylko żeby dobrze przylegała do blatu, miała zapewnioną wentylację i podłączona prze fachowca który się zna i czyta instrukcje:)

casie
14-03-2010, 13:22
Czy komus zdarzyło, żeby po kilku tygodniach uzywania np. patelni na plycie, płyta zaczynała wariowac ? tzn mam na mysli nie wykrywnaie danego naczynia... :( mi się tak zdarzyło już z dwoma patelniami i nie mowie tu o jakiejs taniej podróbie, ale patelni Berghoffa do indukcji ?? :(

J.Sz.

DoniaSuzzi
14-03-2010, 13:44
Witam Kochani ,

Chcę zasięgnąć Waszej opinii. Co sądzicie o płytach indukcyjnych firmy Mastercook? Chciałam kupić komplet płyta, piekarnik i mikrofalówka - wszystko z Mastercook'a. może ktoś użytkuje płytę tej firmy, albo coś o nich słyszał?

pati.n
29-03-2010, 21:51
Electrolux do zab. EOB33100X+EHD60020P (indukcja) Czy można prosić o opinie o tym zestawie?

akklimek
29-03-2010, 22:19
Witam Wszystkich
podpowiedzcie coś o płytach indukcyjnych, piekarnikach i mikrofalach Amica...
podobno bardzo dobrze sie sprawdzają przy stosunkowo niskich kosztach zakupu (porównując z Bosch, Siemens czy Elektrolux)
mam do urządzenia całą kuchnię a banku nie obrabowałem ;)
pozdrawiam :D

bendetto
14-04-2010, 21:27
Witam.
Zastanawiam się nad zakupem takiej płyty:

http://www.amica.com.pl/pl,produkt,plyta-grzejna,pi6509l,417,2.html
Ma ktoś taką co sądzicie?



A z tym to chyba coś nie tak


.....idac za najnowsza Encyklopedia Sztuki Kulinarnej...

Czas potrzebny do ogrzania 2l wody od 20 do 100st.C
rodzaj plyty; moc (kW); przyblizony czas (min.); zuzyta energia (kWh); sredni koszt (kWh)
gazowa 2,8; 8,2; 0,45; 0,14
elektryczna 2,0; 9,45; 0,35; 0,11
ceramiczna 2,2; 8,15; 0,28; 0,09
indukcyjna 2,8; 4,45; 0,25; 0,08

Gazowa w kosztach (patrzac na to porownanie) z ceramiczna i indukcyjna wypada jednak gorzej, miedzy ceramika a indukcja koszt niemalze ten sam, ale czasowo juz widac spora roznice.

Jak może płyta ceramiczna i indukcyjna o podobnej mocy i prawie dwukrotnie dłuższym czasie gotowania pobrać tyle samo prądu.

A dowiedział się ktoś ile taka indukcja miesięcznie prądu pobiera i najważniejsze ile w czasie czuwania pobiera w instrukcji nie ma napisane.
A jak ma przyciski sensorowe to napewno coś bierze.

mkostrz
28-06-2010, 19:05
Witam,
zastanawiam się nad zakupem indukcji i mam dwa typy:
1. Mastercook IDE64L S
2. Teka IR 641

Co waszym zdaniem powinienem wybrać.

PS. Różnica w cenie nie jest istotna

katel2
01-07-2010, 15:32
Witam,
proszę o opinię na temat płyt:
Amica INARI PI6511 SF - ta ma chyba większość dostępnych funkcji ale podobno jest awaryjna ?
Teka GKST 60 I4 Basic Slider - nie ma pola na podłużne naczynie ale opinie na temat Teki są w większości pozytywne!
Obydwie mają suwak slider - czy w znacznym stopniu ułatwia on pracę (nie trzeba klikać + i - )?
Obecnie gotuję na gazie i wszelkie informacje od posiadaczy płyt indukcyjnych są dla mnie cenne

malgos_se
06-07-2010, 14:25
Polecam AEG HK884400 płyta rewelacja , nie mogę doczekac się już gotowania na tym cudeńku i czekam z niecierpliwością na montaż . Mamy już za sobą wstępne sprawdzenie , została uruchomiona na chwile i robi naprawde duże wrażenie.

pola08
06-07-2010, 22:03
witam, czy ktoś posiada i uzytkuje płytę Mastercook ID84 S? Jak sie sprawuje, warto kupic mastercooka? Chciałam dosyć szeroką, a ta cenowo nawet jest ok?
http://www.ceneo.pl/1160227

AnnaP.
07-07-2010, 11:07
Ja planuję kupić tę szeroką mastrercooka (widziałam w sklepie - fajnie wygląda), ale od 15 lipca ma być w sprzedaży nowy model. Rozmawiałam z Mastercookiem i różnica jest taka, że nowa ma możliwość podłączenia do 230V. I troszkę wizualnie, ale to niuanse. Nie wiem czy warto czekać, bo siłę też.mam przygotowaną. Zakupiłam juz okap 90 i myślę, że z tym rozmiarem płyty fajnie się zgra.

agnie-cha
25-07-2010, 17:13
Mam prośbę : czy mogłby mi ktoś pomóc podjąć decyzję w temacie indukcja/ gazówka , co jest praktyczniejsze i łatwiejsze w użyciu jak się sporo gotuje , chwyt reklamowy , że jest zimna w dotyku mnie nie przekonuje bo uważam to za bajer w kuchence a nie za pomocne w np. ugotowaniu zupy a do tego ma służyć a nie do ozboby blatu kuchennego.
czy to prawda, że nie można używać patelni teflonowej np. tefal ?
przeraża mnie jeszcze jeden drobiazg ; kipiące mleko - płaskie szkło indukcji i póżniejsze sprzątanie wszystkich zakamarków w które to mleko wleci................................. w płycie gazowej jest zagłębienie .

radi79
26-07-2010, 07:50
Używałem długo, długo kuchenki gazowej, potem przez jakieś 3-4 lata elektryczną ceramiczną i w końcu indukcję. Nigdy z własnej nieprzymuszonej woli nie wrócę do elektrycznej, a i do gazu też mnie nie raczej nie ciągnie.
Zimna w dotyku płyta to nie jest bajer marketingowy, ale bardzo praktyczna rzecz, bo jak coś wykipi to się nie przypala i utrzymanie w czystości indukcji jest bajecznie proste.
Co do garnków i patelni to niestety trzeba używać takich, które są przeznaczone na indukcję. Są naturalnie dostępne patelnie teflonowe, również Tefal.

mr6319
26-07-2010, 15:19
agnie-cha (http://forum.muratordom.pl/member.php?83392-agnie-cha) pisze:
czy to prawda, że nie można używać patelni teflonowej np. tefal ?
Oczywiście, że są patenie Tefal przystosowane do indukcji. Obecnie mam jeszcze w bloku kuchenkę gazową. Kupowałem,jakiś czas temu patelnie za niemałe pieniadze własnie tefal. Wybór padł na taką, która może być używana na indukcji, bo mam zamiar sie w tym roku przeprowadzić i gotowac na płycie.

agnie-cha
26-07-2010, 15:25
Dzięki za odpowiedzi , muszę się decydować bo też przeprowadzka na jesieni.

Ola_gda
26-07-2010, 15:46
Zimna w dotyku płyta to nie jest bajer marketingowy, ale bardzo praktyczna rzecz, bo jak coś wykipi to się nie przypala

To ciekawe, bo nasza indukcja nie jest zimna w dotyku - nagrzewa się od garnka - a co za tym idzie to co wykipi niestety potrafi się przypalić.

jaksie
26-07-2010, 20:01
To dziwne, mnie kilka dni temy totalnie wykipiało mlkeo, nic się nie przypaliło.
Jeśli coś długo się gotuje, to po zdjęciu garnka przez chwilę świeci się kontrolko H - hot,ale płyta nie jest wrząca,jeśli stawiam coś na krótko, płyta jest zimna po zdjęciu garnka..

misiakulka
26-07-2010, 20:17
a ja znalazłam taką płytę co wygląda jak indukcja, a jest gazowa. polska firma nazywa się dynaxo.... potrzebuje 5 palników, na gaz i maksymalnie proste do sprzątania. to mi pasuje idealnie

agnie-cha
26-07-2010, 21:49
To dziwne, mnie kilka dni temy totalnie wykipiało mlkeo, nic się nie przypaliło.
Jeśli coś długo się gotuje, to po zdjęciu garnka przez chwilę świeci się kontrolko H - hot,ale płyta nie jest wrząca,jeśli stawiam coś na krótko, płyta jest zimna po zdjęciu garnka..

jaksie : mnie ciekawi co się stało z tym wykipiałym mlekiem , czy zdążyłas je "złapać" czy powlewało się we wszystkie zakamarki , szuflady, za szafki .. itd.
u mnie na porządku dziennym jest wykipiałe mleko ( dzieci /młodzież ) sobie często gotuje i tylko na chwilkę się odwróci........................... ale z płyty gazowej z "dołkiem", kórą użytkuję obecnie,to nie ma problemu "wybrać " tego mleka ale z płaskiej indukcji to co innego ,...... i podobnych sytuacji sie obawiam, może to śmieszne ale takie jest życie............codzienne.

jaksie
27-07-2010, 07:49
Mleka było mało, to fakt, rozlało się po płycie i blacie. Jedynie musiałam starannie powycierać przy brzegach płyty, bo jest tam minimlana szczelina.

Ola_gda
27-07-2010, 19:27
jeśli stawiam coś na krótko, płyta jest zimna po zdjęciu garnka..

Jeśli na krótko. Ale jak coś gotujesz długo to płyta się nagrzewa od garnka. Więc stwierdzenia o zawsze zimnej indukcji są w moim mniemaniu dużo na wyrost. Nie jest może wrząca, ale gorąca i owszem.

jaksie
27-07-2010, 19:52
Tak, zgada się, ale nawet jeśli coś gotuję dłużej i wykipi, to się nie przypala tak jak na płycie ceramicznej. Mojej płyty ceramicznej nie mogłam czasem doszorować.
Ale fakt, jest to lekki nadużycie, podobnie jak z zimną szybą w piekarnikach ;)

MonkaD
28-07-2010, 12:14
Ja uparłam się przy płycie indukcyjnej Teki i ciekawa byłam jednej rzeczy, więc zadzwoniłam do serwisu Teka. Chcę kupić GKST 60 i4 Basic Slider, a wg ceneo najtaniej można ją kupić w sklepie, w którym oferują GKST 60 i4 Booster Slider. Dowiedziałam się, że to jest ta sama płyta, niczym się nie różni. Pytałam też o wielkość pól i powiedział, że najmniejsze naczynie ustawione na polu 16 cm musi mieć średnicę co najmniej 10 cm, a na największym 23 cm mogę postawić naczynie większe, ale ogrzewane będzie tylko do 23 centymetrów. Pozostałe podobne Teki nie mają pola 23 cm.
Amica PI 6511 SF i Electrolux EHD 682 10 mają pola po 21 cm.
I teraz moje pytanie: jak myślicie, czy upierać się przy tym polu 23 cm ? Chodzi mi o postawienie duużej patelni. Czy jednak olać to pole i wybrać wszystkie po 21 cm ?
Czy warto zapłacić 1300 zł za zróżnicowane pola, w tym 23 cm; czy też 1800-2000 zł i mieć wszystkie pola po 21 cm ?

MonkaD
28-07-2010, 12:25
No chyba, że czegoś nie rozumiem, bo w Electroluxie i Amice można łączyć pola w jedno ?

morfeusz1
30-07-2010, 04:51
Ja mam płytę indukcyjną Siemensa. Użytkuję dopiero od 12 dni. Nie umiem jeszcze na niej normalnie gotować, jak gotuję np. ziemniaki, makaron - to niemal stoję i się patrzę, czy nie wykipi. Nie umiem chyba dobrać odpowiedniej mocy jeszcze. Ale jak coś wykipi, to bez problemu mozna to zmyc wilgotną szmatką.
Szybko trzeba zmyć, gdy wykipi cos, co zawiera sól, przyprawy. Co do plam - na razie poleruję płytę kilka razy dziennie: wkurza mnie każda plamka. Mam taką zółtą ściereczkę (nie wiem jak się nazywa, kupiona w rossmanie) i najpierw przecieram płytę wilgotną szmatką, a potem wycieram do sucha tą żółtą szmatką i nią poleruję. Wszystko schodzi :) Raz użyłam mleczka do płyty indukcyjnej i musiałam polerowac chyba przez 5 minut, żeby pozbyć się wszystkich świecących smug. Więc teraz tylko ta szmatka.

Nadulka
30-07-2010, 07:52
Ja moją płytę myję płynem do szyb,wszystko schodzi i nie zostawia smug.
A gdy coś wykipi to też nie przywiera do płyty,można łatwo zetrzeć.

Iza_K
30-07-2010, 10:50
Płytę czyszczę tak jak Nadulka, płynem do szyb i wycieram do sucha i jest czysta i lśniąca.

morfeusz1
30-07-2010, 10:55
Płynem do szyb z alkoholem? I psikacie bezpośrednio na płytę, czy na szmatkę?