PDA

Zobacz pełną wersję : Płyta indukcyjna, kuchnia z indukcją



Strony : 1 2 3 [4] 5 6

Iza_K
30-07-2010, 13:08
Tak, płynem do szyb z alkoholem. Bezpośrednio na płytę.

Nadulka
30-07-2010, 14:19
Ja też psikam bezpośrednio na płytę.

Nikoru
30-07-2010, 15:53
Widzę, że niektóre osoby mają problem z kipieniem i przypalaniem na płycie indukcyjnej.

Od 10 miesięcy jestem użytkowniczką płyty indukcyjnej AEG 68002K-MN. Jest to płyta z ramką. Kiedy się rozglądałam za płytą, bardziej podobały mi się bez ramek, ale bardzo dziękuję sprzedawcy, który mnie przekonał właśnie do takiej.

Nawet, jeśli coś wykipi, to nie wylewa się na meble, tylko zostaje w ramce. Jeden raz przelało ramkę, ale wtedy wykipiało mi naprawdę dużo i szybko. Zaletą tej płyty jest to, że jeśli coś wykipi, to zaraz się wyłącza (wtedy nie zdążyło).

Polecam więc płyty ramkowe z funkcją wyłączania, jeśli coś wykipi.

Nigdy też nic mi się na płycie nie przypaliło (w garnku i owszem). Myślę, że to tez dzięki tej funkcji wyłączania.

Jeśli chodzi o zachowanie czystości, to płyta mocno się kurzy i trzeba ją często przecierać. Ja nie stosuję żadnych płynów. Zmywam ją wodą ścierką od zlewu (nie pozostawiającą smug) i to wystarcza.

Nadulka
30-07-2010, 15:56
To mamy te same płyty;)
Jestem z niej bardzo zadowolona,a ty?

morfeusz1
30-07-2010, 17:20
Spróbuję kiedyś z tym płynem, chociaż na razie wystarcza mi mokra szmatka i potem żółta szmatka do wypolerowania ;)

martahp
02-08-2010, 23:49
Jesli zamierzacie kupic indukcję, sprawdźcie uważnie, czy wszystkie pola to indukcja. Mnie niestety przydarzył się kłopot - kupowałam płytę w sklepie internetowym, opis wskazywał na indukcję, ale na zdjeciu widać było, że dwa pola zawierają taki napis, pozostałe dwa nie. Skontaktowałam się ze sklepem, zapewniono mnie, ze to pełna indukcja. Po montazu okazało się, że dwa pola są ceramiczne. A że monaż przebiegał dwa dni przed Wigilią, nie było czasu na wymianę, reklamację itp., na czyms musiałam gotować.
I teraz niestety to gotowanie jest niewygodne - mylą mi się garnki (problem zniknie, gdy dostosuje wszystkie do indukcji), na polu indukcyjnym zdąży wykipić, gdy na ceramicznym jeszcze się nie zagotuje, - koszmar. Dlatego przestrzegam przed takim rozwiązaniem !!!

Nikoru
05-08-2010, 11:29
To mamy te same płyty;)
Jestem z niej bardzo zadowolona,a ty?

Nie wiem czemu, ale nie dostałam powiadomienia o nowym poście.

Jestem baaardzo zadowolona z mojej płyty i szczerze ją polecam wszystkim poszukującym :-)

gosiek60
05-08-2010, 18:03
Witam, mam pytanie dotyczące indukcji: użytkuję ją od jakiś 2 tygodni, wiec brak mi doświadczenia i liczę na rady :)
Na płycie pojawiły m ie się dziwne plamy, takie jakby tęczowe(benzynowe), wystąpiły po używaniu na polu patelni, być może patelnia była od spodu zatłuszczona??? Niczym nie mogę zmyć tych plam, sa jakby wżarte w płytę, poradźcie jak się ich pozbyć? :bash:

GROSZEK27
08-08-2010, 09:29
Witam,
Kupiłem płyte 60020P.
I mam pytanie co do podłączenia i podbicia gwarancji.
Wiem że musi podłączyć płytę elektryk z uprawnieniami i podbić gwarancje ale w karcie gwarancyjnej nie ma miejsca na podbicie przez elektryka.
Więc co on tak na prawdę ma mi podbić?

opell
11-08-2010, 12:51
witam polecam płyte firmy TEKA model ir 641mają dobra opinie i są w przystepnej cenie masz tu link z cenami i sklepami:
http://www.ceneo.pl/2141246
Sam mam taką i jestem zadowolony fajnie sie sprawuje.

Vafel
11-08-2010, 12:57
Po uwagę warto też wziąć inną płytę TEKI - Basic Slider (http://www.ceneo.pl/1170088). Od innych odróżnia się tym, że największe pole ma 23 cm (a nie 21 jak większość).

Claudii
11-08-2010, 14:23
a może Mastercook , całkiem przyzwoita cena i nienagannie się spisuje.

mrsmoonx
13-08-2010, 17:28
ja też proponuję Mastercook, używam 8 m-cy nie mam zarzutów, a cena 1600 pln

grazi
11-09-2010, 16:14
A czy ktos posiada plyte in dukcyjna w kolorze szarym?

Klodziki
11-09-2010, 22:18
Podczepie się pod powyższe pytanie: Szarym albo białym? :)

hosz
21-09-2010, 21:13
Widzę, że niektóre osoby mają problem z kipieniem i przypalaniem na płycie indukcyjnej.

Od 10 miesięcy jestem użytkowniczką płyty indukcyjnej AEG 68002K-MN. Jest to płyta z ramką. Kiedy się rozglądałam za płytą, bardziej podobały mi się bez ramek, ale bardzo dziękuję sprzedawcy, który mnie przekonał właśnie do takiej.

Nawet, jeśli coś wykipi, to nie wylewa się na meble, tylko zostaje w ramce. Jeden raz przelało ramkę, ale wtedy wykipiało mi naprawdę dużo i szybko. Zaletą tej płyty jest to, że jeśli coś wykipi, to zaraz się wyłącza (wtedy nie zdążyło).

Polecam więc płyty ramkowe z funkcją wyłączania, jeśli coś wykipi.

Nigdy też nic mi się na płycie nie przypaliło (w garnku i owszem). Myślę, że to tez dzięki tej funkcji wyłączania.

Jeśli chodzi o zachowanie czystości, to płyta mocno się kurzy i trzeba ją często przecierać. Ja nie stosuję żadnych płynów. Zmywam ją wodą ścierką od zlewu (nie pozostawiającą smug) i to wystarcza.


Witam,
ramka ma jeszcze jedno istotne znaczenie - chroni płytę przed stłuczeniem! Właśnie 5 miesięcy temu wymieniłam po 10 latach płytę ceramiczną na nową z Amica, Tym razem kupiłam ze szlifem, bo wyglądają ładniej. I okazało się, że spadła solniczka na szlif i płyta pękła! Jestem pewna, że gdyby była ramka, nic by się nie stało. Na poprzednią ciągle coś spadało i działa do dziś bez uszkodzeń. Niestety nowa płyta (choć poprzednia też jest z Amica), wydaje mi się słabsza i gorszej jakości, dlatego zaczynam czytać posty o indukcjach, choć ciągle nie jestem do nich przekonana.

Matilde1
25-09-2010, 07:28
.

jaksie
25-09-2010, 08:19
Pytasz poważnie?
Czy ty kiedyś gotowałaś?
Przecież podczas gotowania wytwarza się para, zapachy, chcesz mieć to cały czas w powietrzu?

Matilde1
25-09-2010, 09:44
.

jaksie
25-09-2010, 10:35
w życiu bym z wyciągu nie zrezygnowała

prawdziwy.anika
25-09-2010, 17:39
niestety przy gazie jest nieco gorzej z czystoscia niz przy pradzie
ale przy plycie tez kolorowo nie jest...tluszcz z gotowania osiada wszedzie
nie rezygnuj z wyciagu,jak jest trudny dostep do komina,to chociaz okap z filtrami,na ktorym zatrzyma sie czesc osadu

KamaG
30-09-2010, 08:59
a ja znalazłam taką płytę co wygląda jak indukcja, a jest gazowa. polska firma nazywa się dynaxo.... potrzebuje 5 palników, na gaz i maksymalnie proste do sprzątania. to mi pasuje idealnie
Misiakulka jak się sprawdza ta Twoja płyta? czy ona jest gorąca jak grzeje?

ngel
30-09-2010, 10:01
tez jestem szczęśliwą użytkowniczką płyty indukcyjnej (Teka ) i powiem szczerze, że nie miałam najmniejszego problemu z przestawieniem się z gazówki na indukcję. Uwielbiam na niej gotować- a najbardziej kocham ją za łatwość czyszczenia. Moja kuchenka po długim gotowaniu ma ciepłe pola ale nie gorące- dla mnie to super sprawa przy małym dziecku. Nie zamieniłabym tej kuchenki na żadną inną :-)

artmag
30-09-2010, 15:43
Kochani powtórzę tu pytanie z wątku o sprzęcie do kuchni
wstępnie wybrałam płytę płyta idukcyjna Teka GKST 90 35i4 Profi -
tu pytanie- mam okazję kupić w zamian (trochę taniej) ELECTROLUX EHD 68200 P czy warto?

Teka ma dobre opinie w necie, przy elektroluxie ludzie narzekają na dodawanie/ujmowanie mocy (ślinienie palców)
Ponieważ gotuję na gazie- nie mam porównania- czytrudno przestawić się na "sterowanie palcami" z pokręteł, czy faktycznie elektrolux ma kiepskie sensory?

raffran
30-09-2010, 16:35
Mamy takiego Electroluxa tylko w wersji bez ramki.
O slinieniu palcow nie ma mowy, palce powinny byc suche zeby nie bylo problemow.
Uzytkujemy ja juz prawie dwa lata i nie zauwazylismy niedogodnosci, chociaz na poczatk przy przestawieniu sie z gazowej bylo roznie.

artmag
30-09-2010, 21:27
Wielkie dzięki za odpowiedź raffran :)
Ten model jest bez ramki, ma sfazowane dwie krawędzie i to tak "ramkowo" wygląda
Kupiliśmy ją

mądraPolkaPoRemoncie
02-10-2010, 18:58
Jestem po remoncie, a przed wyborem AGD.

Mój problem to płyta kuchenna. Ma być elektryczna (gaz zlikwidowałam, być może będę żałować), optymalnie indukcyjna.
Mam napięcie 230V.
O tzw. sile nie pomyślałam wcześniej (nie miałam o tym pojęcia :-(.
Elektryk wymienił przewody i zainstalował 1 obwód (+ bezpiecznik, jest rozdzielnia) wyłącznie do płyty kuchennej.

Zastanawiam się nad wyborem między
2 płytami, gdzie różnica dotyczy mocy całkowitej :
- 7,4kW , nie jest wymagany bezpiecznik
- 3,5kW.

Cenowo korzystniejszy jest ta o większej mocy.

Projektant , mówi że:
- nie mam zamawiać większej mocy przyłączeniowej w ZE, bo "więcej będę płacić"
- do dzisiaj produkowanego sprzętu AGD nie trzeba tzw. "mocy"
- nic się nie stanie, jeśli kupię płytę kuchenną o mocy całk. 7,4 kW, mając moc przyłączeniową 4,5 kW.
Czy on ma rację?

Którą płytę wybrać i dlaczego?

Naprawdę już sama nie wiem...

harmonia
21-10-2010, 15:34
W sumie racja, Amica dobrze się sprawdza. Sprzęt wcale nie taki drogi, a daje rade nawet przy sporym eksploatowaniu. W kazdym sklepie można znaleźć ta markę, jak ostatnio widziałam na magicznej planecie, za jakieś niewielkie pieniądze. No w każdym razie co się tyczy marki, to ja jestem jak najbardziej za.

muszelek
29-10-2010, 11:15
ja wprawdzie nie mam indukcyjnej a ceramiczna ale jak palce tylko troszke mokre to juz sensory nie lapia - wiec nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym slinieniem palcow (swoja droga fuj ;))

nicol21
29-10-2010, 12:30
Czy kojarzycie marki które robią płyty bez faz i ramek, czyli do licowania z blatem kamiennym.

hmmm... a czy nie wystarczy po prostu kupic plyty do obudowy? bo ja taka wybralam i chcemy ja osadzic w blacie granitowym.... czy do takiego blatu musza byc jakies specjalne plyty? bo kurka.... o tym to nie wiedzialam!

boooosze czy powinam w takim razie na cos wiecej zwracac uwage wybierajac np piekarnik czy mikrofale? bo sie gubie juz....

tosia125
29-10-2010, 12:49
ja mam osadzaną w blacie granitowym własnie
kupiliśmy normalną taką mastercooka, ale otwór to wycinał nam kamieniarz na miejscu przy montazu i pod zlew zreszta tez i radze tez tak Tobie zrobic, bo wiesz jak to jest z szblonami... niby do kazdej rzeczy dolaczany jest szablon, ale ja wole w razie czego zeby to kamieniarz bral odpowiedzialnosc za otwory.. :)
granitowy blat jest super na pewno nie bedziecie zalowac... :)
pozdrawiam
a...
zmywarke i piec bralismy typowo pod zabudowe i meble do tego sa standardowe nie wiem czym sie martwisz akurat w tym przypadku to nie ma czym tylko przemysl rozmieszczenie...
a mikrofala to nie wiem bo ja nie mam na razie i nie wiem czy szybko bede miala wiec nie doradze...

Claudii
29-10-2010, 13:32
płyta indukcyjna jest super , ale i jest niebezpieczna jak się coś bezmyślnie zrobi:oops::
robiłam dzieciakom frytki ....na "P" , zapomniała na chwilę ,że mam na pełnej mocy ,podniosłam pokrywkę i olej się zapalił, płonęła cała patelnia , szok.
Mąż chwycił za patelnię i wyleciał z nią na plac rzucając na piach , po drodze się poparzył , oblał ścianę w wiatrołapie.
Nie wiedziałam co zrobić , byle daleko od firanek itp mnie uratowały płytki w salonie ,na których położyłam płonącą patelnię .
Trzeba uważać jak się coś robi na "P" , nie wolno zapomnieć ,że coś mamy na piecu a szczególnie olej,tłuszcz.
Przestrzegam syna ,że jak sobie podgrzewa obiad to niech stoi przy piecu i broń boże by nie szedł na komputer.
Frytki+komputer= POŻAR , tak znajomy wypalił mieszkanie.

Nalepiok
29-10-2010, 13:48
mastercook się u mnie spisuje bardzo dobrze :)

polecam

prawdziwy.anika
29-10-2010, 14:34
:cool:

Moniq1978
29-10-2010, 15:13
WITAM

Zwracam sie do Was z prośbą o pomoc.
Za miesiąc przeprowadzam się do nowego mieszkania,i musze zdecydowac się płytę albo ceramiczną,albo indukcyjną.
Po przeczytaniu całego forum o płytach indukcyjnych jestem głupsza niz byłam w tym temacie.

Problemem jest to,że nowe mieszkanie znajduję sie w starszym bloku,a nie w nowym budownictwie.
Z tego co sie dowiedziałam,to w tym byudynku była wymieniana w tym roku instalacja elektryczna. W moim mieszkaniu tez Administracja ma wymienić instalacje elektryczną.
Ale bedzie to instalacja tradycyjna czyli na 220V.

I tu zaczynaja się moje watpliwości.
To ,że kuchenki elektryczne na 220V sa to wiem. tylko pytanie czy moc ich grzania bedzie odpowiednia,czy tez może przez to że podłaczenie bedzie na 220V to automatycznie moc grzania bedzie mniejsza. Choc na zdrowy rozsądek jeżeli producent przystosowuje kuchenkę na 220V to jej moc grzania nie powinna sie w niczym róznić od takiej która podłacza się pod siłę.Czy dobrze myślę?

Rozglądałam sie ostatnio po sklepach za kuchenkami i ceny wahały sie miedzy 1500-2000 zł. Na taka kuchenke mogę sobie pozwolić,ale czytajac niektóre wpisy boję się że sie wpakuje na minę,że taki sprzęt za mniejszą kasę jest gorszy od tego za 5 tys.
Czy faktycznie Mastercook bedzie duzo gorszy od siemensa? Czy działają na takich samych zasadach?


Szczerze mówiąc nie za bardzo rozumiem czym mogłyby sie te kuchenki różnić,poza producentem,i tym ze musiałabym dopłacić za firme.


Szczerzez mówiąc najbardziej podoba mi sie mastercook indukcyjny ID 64ES-ale czy jest on w wersji na 220 V?

Ponad to obawiam sie tego buczenia kuchenek indukcyjnych,które było wczesniej opisywane.
Obawiam się tej przerywanej pracy o której pisano.


Bardzo proszę Was o rade na co zwracac uwagę przy wyborze kuchenki-bo sprzedawcom w sklepach nie dowierzam. Powiedza wszystko co chcę usłyszec byle tylko sprzedac sprzęt. Zwłaszcza w Euro.
Jakie funkcje w kuchenkach sa przydatne a jakie są zbyteczne i bez sensu za nie dopłacac.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie
Monika

Moniq1978
29-10-2010, 15:15
I jeszcze jedna sprawa:
O co chodzi z tymi szczelinami-gdzie one musza byc umieszcone,czy koniecznie muszą być,czy bez nich kuchenka sie popsuje?
Czy sa one bardzo widoczne?
Pozdr
Monika

Moniq1978
29-10-2010, 15:18
Kolejna moja wątpliwość:
Czy jeśli zamontuję kuchenkę na 220V to czy pola będą mogły grzac z maksymalna mocą wszystkie na raz?

Moniq1978
29-10-2010, 15:20
Kuchenka Mastercook IDE64ZS-co oznaczają óżne moce przy każdym polu grzewczym?
Na jednym jest 220V,na drugim 3100 a na trzecim 3600?
Czy jest to kuchenka na 220V czy na siłę?
Podaję linka
http://www.ceneo.pl/2143435s

Moniq1978
29-10-2010, 19:51
230V to jedna faza.
Da się podłaczyć płyty do jednej fazy ale mogą byc problemy z wykorzystaniem większej liczby pól jednocześnie i z dużymi mocami.

Zaleca podłaczać sie płyty do dwóch faz (ponieważ płyty mają dwa moduły mocy, zazwyczaj po jednym na stronę lewą i prawą). Wówczas moc całkowita płyty rozłożona jest na dwa przewody (z przewodem N w sumie 3 przewdy).

Tyle mojej wiedzy, którą uzyskałem z netu i z instrukcji urządzeń. W praktyce jeszcze nie wiem bo nie podłaczałem. Sprzęt kupiony ale czeka w hurtowni aż będę miał trochę miejsca w domu żeby to wnieść.

Pzdr
QbaB


Witam

Czy dotyczy to równiez płyt przystosowanych na 220V?

pozdr
Monika

Moniq1978
29-10-2010, 20:29
O, to ciekawe. Czy gdzies w necie znajdę materiały na ten temat? Zastanawia mnie, czy sprzedawca celowo mówił nieprawdę, czy ja coś żle zrozumialam? Ale na pewno wypowiedź dotyczyła ilości czujników.. :-?

Wcale bym sie nie zdziwiła gdyby sprzedawca sciemniał tylko po to rzeby sprzedac sprzet.
Miałam tę nieprzyjemność,że ktoś mnie nabrał na TV-na szczęście sprawe udało sie odkręcić,dlatego teraz nie ufam sprzedawcom,tylko szukam rad na takich forach:)

nicol21
31-10-2010, 14:13
hmmm... a czy nie wystarczy po prostu kupic plyty do obudowy? bo ja taka wybralam i chcemy ja osadzic w blacie granitowym.... czy do takiego blatu musza byc jakies specjalne plyty? bo kurka.... o tym to nie wiedzialam!

boooosze czy powinam w takim razie na cos wiecej zwracac uwage wybierajac np piekarnik czy mikrofale? bo sie gubie juz....


kolejna rzecz, wczoraj byliśmy w innym salonie kuchennym i pan nam powiedział, że jako że płyta indukcyjna jest grubsa to granit musi mieć 4cm grubości bo 3 to za mało... pytanie jest takie - czy ktoś coś wie w tym temacie? bo przeciez 4cm to jest to i bardzo grubo i też bardzo ciężko w przypadku granitu!
Dzięki.

mr6319
31-10-2010, 14:29
A jaką płytę z ramką polecicie? Moja Żona jest bardzo za ramką i chyba muszę czegoś poszukać...

jaksie
31-10-2010, 14:57
Ja żałuję, że nie mamy ramki :( Już mam maleńkie wyszczerbienie :( Mąż przesunął zbyt energicznie stalowy pojemnik na przyprawy :( Niby nie widać, ale ja wiem :(

nicol21
31-10-2010, 15:07
ja bym chciala z ramką [fajnie też wygląda wg mnie] ale z pewnych powodów jestem ograniczona i wygląda że tylko na przodzie płyty będę miała tylko część ramki.... a szkoda.

agamaz
07-11-2010, 22:45
Drodzy forumowicze!!!
Przede mną jeszcze chwila do zakupu sprzętu AGD, jednakże już zaczynam się rozglądać. Na początek interesuje mnie płyta grzewcza - postawiliśmy na gaz, ale płyta ma być ceramiczna, co daje nam płytę gazową ceramiczną.

I tu proszę nie mylić z płytami pół na pół gazowo-elektrycznymi ani gazem na szkle.

Interesuje nas gaz przykryty w całości płytą ceramiczną. Znalazłam takie rozwiązanie w firmiy DYNAXO, robią płyty gazowe ceramiczne do campingów i na tej bazie zrobili 2 warianty domowe: płytę Dyna Cook X5 i X2 (odpowiednio z 2 i 5 palnikami). W związku z powyższym mam następujące pytania:
1. Czy ktoś z Was ma taką płytę i jak się ona sprawdza w praktyce? (a jeśli jest z Wrocławia lub okolic, to czy możnaby było "ją zwiedzić"?)
2. Czy widzieliście jakieś inne płyty gazowe ceramiczne ? (Widziałam jeszcze ofertę Mastercook-a, ale na jakiejś stronie o kuchenkach, a na stronie Mastrecook-a niestety nic na ten temat nie ma)

Pozdrawiam i czekam na wieści
Aga

monjan
08-11-2010, 12:22
A jaką płytę z ramką polecicie? Moja Żona jest bardzo za ramką i chyba muszę czegoś poszukać...

ja też się chętnie dowiem...

Klodziki
08-11-2010, 13:10
Ja się chętnie się dowiem i zapytam jeszcze raz czy ktoś ma BIAŁĄ płytę indukcyjną??????

ANNNJA
09-11-2010, 13:43
Też poszukuję od kilku dni białej płyty,
z tego co przejrzałam oferty, to : znalazłam około 8 białych, w tym 2elektryczne a nie indukcyjne,
z opisów wynikało, że za białą indukcję z wieloma funkacjami płacimy ok. 400- 500zł więcej niż przy czarnej

może już ktoś kupił, albo ma namiary na więcej płyt białych?

ANNNJA
09-11-2010, 14:11
ja znalazłam takie:
http://www.ceneo.pl/Plyty_elektryczne;004+sp~~syta~~Mindukcyjna;0170Bi aly_P12-014826-0153585.htm

mirela99
09-11-2010, 14:13
http://www.gorenje.pl/imagelib/products-details/c7efe39d17bc8fe1d00edd6954f27bc9_68438_fp.jpg
gorenje seria ora-ito white

Klodziki
09-11-2010, 14:42
Bardzo fajna ta gorenje, mirela użytkujesz ją? Ale ona ma te wzorki?? NA powiększeniu już są tylko okrągłe prążki ;)

ANNNJA
09-11-2010, 14:42
gdzie i za ile, bo nie moge znaleść, wyskakują tylko jakieś gazowe, dziękuję

ANNNJA
09-11-2010, 14:49
chyba mam coś takiego:
ale z tego też wynika że dopiero od 2500zl,
a podobne wyposażenie np. w Elektrolux, tylko czarna zaczyna się od 1700zł, różnica za kolor ogromna!!
http://www.nokaut.pl/plyty-grzejne/plyta-indukcyjna-gorenje-it-640-ora-w.html

Klodziki
09-11-2010, 15:19
No właśnie, cena dużo wyższa od czarnej :(

Mi się jeszcze podoba ta, stalowa, i ma 5 pól ........ tylko ta cena :(
http://www.ceneo.pl/;0152296322-10.htm

agata39
10-11-2010, 09:33
Czy płytę indukcyjną musi podłączyć elektryk i podbić gwarancję,czy można samemu.Oczywiście jak ma się pojęcie.

radi79
10-11-2010, 10:13
Chyba w większości przypadków musi być elektryk, żeby nie stracić gwarancji. Najlepiej zadzwoń do serwisu producenta płyty i wypytaj + ewentualnie zamów od razu gościa do podłączenie. W moim przypadku płytę Mastercook'a zamontowali goście od mebli kuchennych, a elektryk przysłany przez serwisu popatrzył, przybił w karcie gwarancyjnej pieczątkę, skasował coś koło 100 i zniknął.

Nysza
10-11-2010, 15:31
Czy płytę indukcyjną musi podłączyć elektryk i podbić gwarancję,czy można samemu.Oczywiście jak ma się pojęcie.

aby nie stracić gwarancji niestety ale musi być fachowiec do podłączenia ... moje mężo, stwierdził że za tą cenę to sprzęt powinien się sam podłączać i podłączył ją sam :D

agata39
11-11-2010, 21:23
Mam płytę elektrolux i na druku gwarancyjnym nie ma wskazanego miejsca na pieczątkę elektryka. A z tekstu wynika tylko,że dla bezpieczeństwa powinien to zrobić elektryk.

mr6319
12-11-2010, 08:02
aby nie stracić gwarancji niestety ale musi być fachowiec do podłączenia ...
Nie musi!!!!! Podłączenie płyty indukcyjnej jest proste. Na każdej są schematy podłączeń i wystarczy podłączyć według tych rysuneczków.
A rzeczywiście by wykluczyć ewentualne złe podłączenie i możliwość spowodowania jakiegoś wypadku producenci zalecają podłączenie sprzętów przez elektryków.
Ważne jest, że zalecają a nie wymuszają.
I z tego co się orientuję na pewno nie ma w gwarancji zapisu o jej utracie jak płytę podłączy ktoś inny.
Złe podłączenie płyty i jej uszkodzenie (mało wątpliwe bo powinna mieć zabezpieczenia) to i tak brak gwarancji bo usterka nie wynikła w wyniku jej użytkowania a błędnego podłączenia.

Nysza
12-11-2010, 14:32
u mnie było wyraźnie zaznaczone aby nie stracić gwarancji koniecznie osoba z uprawnieniami musi podłączyć sprzęt ... ...

ale jak napisałam mąż sam podłączył bo to jest banalnie proste ...

agata39
13-11-2010, 19:24
Mój mąż elektrykiem nie jest,ale pojęcie ma i podłączył sam.Myślałam tylko o pieczątce elektryka,ale myśle,że jednak nie ma potrzeby.

waqu
14-11-2010, 16:51
Witam, a w szczególności uzytkowników płyt indukcyjnych!

Prosiłbym bardzo o Waszą opinię na temat poniższej informacji.
Byliśmy z małżonką oglądać sprzęt AGD do remontowanej kuchni i spotkaliśmy się z bardzo ciekawą opinią sprzedawcy na temat płyt indukcyjnych. Otóż sprzedawca powiedział nam, że należy przy zakupie sugerować się ceną płyty indukcyjnej, gdyż modele o niższych cenach (około 1500zł) posiadają 'słabą elektrykę'. Wg wyjaśnień sprzedawcy skutkuje to tym, że przy włączonych np. 4 polach nie wszystkie z nich moga grzać z pełną mocą jaka została zadeklarowana przez producenta. Dodatkowo mogą pojawić się w trakcie użytkowania 'dziwne odgłosy' płyty.

Prosiłbym Was o komentarz. Co sądzicie o tym sprzedawcy? Czy może mieliście tego typu problemy z płytami indukcyjnymi?

bradykardia1
14-11-2010, 20:24
odgłosy są normalne dla działania płyty co jest też zapisane w większości instrukcji obsługi , szkło produkuje jeden czy dwóch producentów, cewki ponoć podobnie, ale nie dam sobie głowy uciąć - poszperaj w necie :yes: . ja mam elektroluxa poniżej 1500 ;) i jak na razie działa bez zarzutu ;) płyta ma sama sobie regulować moc , żeby z nią nie przesadzić.

skibusia
29-01-2011, 22:00
Czy ktoś ma tą płytę siemensa i może się podzielić jak się ją użytkuje? Czy są obecnie jakieś inne produkty podobne do tego, bez ramki i do zabudowy w blacie?

żona m
02-04-2011, 16:04
Czy na rodzimym rynku takowa znajdę?
- druga sprawa: szukam baterii zlewozmywakowej na blat zlicowany z parapetem, która się składa/łamie, umożliwiając otwarcie okna.

ANSE72
02-04-2011, 19:43
http://www.xga.topmarket.pl/images/plyty_elektryczne_7.jpg http://www.google.pl/images?um=1&hl=pl&newwindow=1&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch&sa=X&ei=xm2XTa9vitiyBoeBwboI&ved=0CDEQBSgA&q=bateria+zlewozmywakowa+sk%C5%82adana&spell=1&biw=1280&bih=595

żona m
03-04-2011, 11:13
Gdybys jeszcze była tak miły i podał namiary dokładne byłabym wdzięczna.

żona m
03-04-2011, 18:16
http://www.topmarket.pl/plyta-indukcyjna-teka-gkst-95-n-i4-select-p10564.html
już znalazłam, ale cena niestety zaporowa. Za samą płytę tyle nie dam, w takim razie zlew wraca pod okno....chyba.

stilla
12-04-2011, 13:52
Mógłby być problem z okapem nad taka kuchenka.

witu102
12-04-2011, 14:49
niekoniecznie...można estetycznie zabudować w szafce narożnej:
http://www.2hd.pl/images/mini/c5f7b55dc098fa032ce66ec4f38405f9.jpg
lub są też okapy narożne:
http://www.bestagd.pl/galerie/o/okap-narozny-elica-hydra_810.jpg

GośkaR
14-04-2011, 09:42
Czy na rodzimym rynku takowa znajdę?
- druga sprawa: szukam baterii zlewozmywakowej na blat zlicowany z parapetem, która się składa/łamie, umożliwiając otwarcie okna.

Ja równiez będe miała płyte induk. w rogu ale zamierzam kupić normalną w kwadracie płyte natomiast sam narożnik obudować płytą kartonogipsową :)

tosia125
02-05-2011, 08:14
zastanówcie się czy naprawdę chcecie narożną! bo to że jest taka to nie znaczy, że jest praktyczna!

przepraszam za wykrzykniki, nie jest to zamiarem krzyczenia, ale zwrócenia szczególnej uwagi.... :)

ja mam na rogu kuchenkę i płytę indukcyjną, no i okap oczywiście ( mam kuchnię tradycyjną, drewnianą, a nie nowoczesną)
uważam, że pomysł z kuchceniem w rogu był genialny, bardzo sobię chwalę i widzę same zalety, po prawej mam zlew i okno na drogę (którą przyjeżdzają goście i mój :) ..) po lewej mam długi blat kuchenny do krojenia, przygotowywania itp. też zresztą z oknem na ogród..... więc róg jest maksymalnie wykorzystany, ja się dobrze czuję, widzę wszystko.... i mam dostęp do wszystkiego....

ale co w temacie... nie mam płyty indukcyjnej narożnej tylko prostokątną wstawioną tak równolegle do brzegu blatu... nad kuchenką... więc w rogu, z tyłu nazwijmy to... zostało mi trochę miejsca na to, żeby tam ustawić przyprawy i takie tam inne...
gotuję dużo i wierzcie mi, że nie wyobrażam sobie płyty narożnej! po pierwsze ściany chyba by się szybko brudziły... po drugie jak to miejsce przed płytą zagospodarować... po co taki wolny kawałek blatu? wydaje mi się, że to tylko taki bajer niepotzrebny...

jak ktoś ma to proszę o opinie, bo sama jestem ciekawa, jak się gotuje....

tosia125
02-05-2011, 08:18
stare zdjecie, tylko poglądowe, wygląda pusto, bo to były początki, teraz mam wiecej tego tam za piecem....


54831

Czarna_Inez
16-05-2011, 12:57
Witam Was!
Właśnie podczas gotowania, przestała mi działać jedna strona mojej płyty! Nie ma żadnych komunikatów, po prostu jest martwa :| Kończę gotowanie na drugiej połowie, ale jestem nie bardzo szczęśliwa, ze coś się z nią dzieje :|
Czy ktoś z Was ma pomysł cóż to może być? Mam model: Teka GKST 60 FI4 HIGH...

Kazik123
17-05-2011, 14:40
Myślę o zakupie Mastercook I4DE64 ZS. Macie doświadczenia z używaniem strefy Evolis?

mikka27
22-05-2011, 11:05
Witam, czy możecie mi popdpowiedziec, które z płyt indukcyjnych. dostepnych na naszym polskim rynku są dostosowane do zatapiania w blacie z kamienia/konglomeratu.
Jak na razie znalazłąm tylko taką informacje w opisach płyt SIEMENS. Linia ta nazywa sie "Plano Desing".
Czyzby tylko ta firma miała taką plytę???
Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

agnie-cha
24-05-2011, 05:07
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z płytą ind. Amica
http://www.ceneo.pl/3157859

ma bardzo dobre opinie , co ciekawe na szkle jest napis Made In Germany , widziałam na żywo w sklepie.

mikka27
24-05-2011, 11:57
:)Czyzby nikt nie miał płyty indukcyjnej na równo z blatem? Nikt nie ma blatu z konglomeratu/granitu????
Podbijam pytanie

mikka27
25-05-2011, 08:54
:)
Myślę o zakupie Mastercook I4DE64 ZS. Macie doświadczenia z używaniem strefy Evolis?

Dołaczam się do tego pytania:)

Kazik123
25-05-2011, 09:04
Takie samo pole mają płyty Samsunga. Pytanie aktualne :)

tosia125
25-05-2011, 13:10
ja mam, ale nie rozumiem "wtapiania" się w blat.. chyba wszyscy producenci juz teraz robią płyty do zabudowy?

mrówka75
25-05-2011, 16:16
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z płytą ind. Amica
http://www.ceneo.pl/3157859

ma bardzo dobre opinie , co ciekawe na szkle jest napis Made In Germany , widziałam na żywo w sklepie.

Ja mam taką płytę. Napis ma większość płyt i to ten sam , same płyty robi firma która jest poddostawcą do różnych marek. Sama płyta sprawuje się ok, użytkowanie mega proste, rowki wyglądają bardzo fajnie no i duży plus za to , że nie ma tych kółek wyrysowanych ( co dla mnie było dość istotne przy wyborze)

agnie-cha
25-05-2011, 21:54
mrówka75 ; dzięki za odzew, jak jest z tą wielkością pól , niby piszą, że można różnej wielkości garnki używać bo nie ma "kółka" wyznaczającego wielkość a w instrukcji napisane, że 4 pola o średnicy 21cm każde, najmniejszy garnek 14 cm , największy 21 ...? na co dzień używam patelni 32 cm więc pewnie będę smażyć na dwa razy a tego nienawidzę, wynika z tego, że w małym kubeczku też nie bo ma 7cm........... . Jak to jest ?
W przyszłym tygodniu ma być montowana a wtedy to ją przetestuję.

mrówka75
26-05-2011, 14:09
muszę się przyznać, że nawet nie zajrzałam do instrukcji :) Ponieważ najczęściej gotuje mąż używa 2 pól tych najbliższych, patelnia do najmniejszych nie należy a płyta grzeje ok.

tosia125
27-05-2011, 07:39
mrówka75 ; dzięki za odzew, jak jest z tą wielkością pól , niby piszą, że można różnej wielkości garnki używać bo nie ma "kółka" wyznaczającego wielkość a w instrukcji napisane, że 4 pola o średnicy 21cm każde, najmniejszy garnek 14 cm , największy 21 ...? na co dzień używam patelni 32 cm więc pewnie będę smażyć na dwa razy a tego nienawidzę, wynika z tego, że w małym kubeczku też nie bo ma 7cm........... . Jak to jest ?
W przyszłym tygodniu ma być montowana a wtedy to ją przetestuję.



ja mam taka płyte, która ma w prawym górnym duże kółko, w prawym dolnym mniejsze, a po lewej ma jedno duże narysowane, ale mozna uzywac jako dwa takie jak po prawej lub jedno bardzo długie...

gotuje w duzych garnkach i małych, jak patelnia wystaje to nic sie nie dzieje i jak garnuszek za mały tez nic, wszystko ok

BetaGreta
18-08-2011, 19:46
Proszę o radę. Jaką moc powinny mieć pola na płycie indukcyjnej?
Rozważam dwa typy TEKA IR 642 http://www.ceneo.pl/10656549s (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ceneo.pl%2F106 56549s) oraz MASTERCOOK I3D4MR http://www.ceneo.pl/7611627s (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ceneo.pl%2F761 1627s).
Pierwsza ma dwa pola 1800/2500W, jedno pole 1400/1800W i jedno 2200/3200W.
Druga ma dwa pola 2800W, jedno 2000W i jedno 3000W.
Skłaniam się bardziej ku tej z TEKI, ale nie wiem jak z tymi mocami. Czemu taka rozpiętość i jak to wpływa na użytkowanie.
EDIT:
Czy funkcja power w TECE działa na tej samej zasadzie co booster w innych indukcjach? Nie doczytałam czy w tym modelu funkcja power jest dla każdego pola?

aleksmar
28-02-2012, 08:21
czy ktoś z szanownego grona narzeka na takową kuchenkę?

na co powinnam zwrócić uwagę przy wyborze? jakie cechy są pożądane a jakie zbędne?

Anad65
28-02-2012, 08:27
Podczepiam się pod temat o kuchni indukcyjnej. Wszelkie rady mile widziane.

mr6319
29-02-2012, 13:01
CZy dla tej płyty:
TEKA GKST 60 I4 Booster Slider
ma ktoś rozpisane moce na poszczególnych polach.
Nie chodzi mi o moc całkowitą pola ale o:
pole lewe górne ustawione na 1 moc z jaką pracuje to..., pole lewe górne ustawione na 2 moc z jaką pracuje to... itd. dla wszystkich pól i ustawień.
Jak ktoś ma taką rozpiskę to poproszę.

1igor1
29-02-2012, 13:49
oj, takiej rozpiski to raczej nie znajdziesz. trzeba by watomierz wpiąć pod płytę i mierzyć każde pole z osobna. A w jakim celu potrzebne ci te dane??

1igor1
29-02-2012, 13:53
czy ktoś z szanownego grona narzeka na takową kuchenkę?

na co powinnam zwrócić uwagę przy wyborze? jakie cechy są pożądane a jakie zbędne?

mam i nie narzekam,
cechy - to fajnie jak jest dużej mocy powyżej 6,8kW, fajnie jak są 4 pola booster. i ważne żeby była na siłę a nie na 230V
lepsze płyty mają slider zamiast standardowego +-,
jeszcze lepsze mają pole indukcyjne tak skonstruowane, że nie ma standardowych pól w kształcie koła, tylko np cała połowa płyty grzeje, wtedy na takiej płycie można położyć kilka garnków, nie ma też problemu z brytwanną

popey111
01-03-2012, 15:23
mam i nie narzekam,
cechy - to fajnie jak jest dużej mocy powyżej 6,8kW, fajnie jak są 4 pola booster. i ważne żeby była na siłę a nie na 230V
lepsze płyty mają slider zamiast standardowego +-,
jeszcze lepsze mają pole indukcyjne tak skonstruowane, że nie ma standardowych pól w kształcie koła, tylko np cała połowa płyty grzeje, wtedy na takiej płycie można położyć kilka garnków, nie ma też problemu z brytwannąAle przecież praktycznie każdą płytę możemy podłączyć pod 230V
jedynym ograniczeniem jest moc jaką w stanie jest przekazać instalacja. Wiadomo że standardowa instalacja pociągnie max 3,5 kw.
Poza tym co co napisałeś warto jeszcze zwrócić uwagę na moc poszczególnych pól (zdarzają się płyty o polu 18 cm i mocy max 1,2(1,4)kw.
Dodatkowo lepiej mieć większe pola (najlepiej takie żeby działały z garnkami również o małej średnicy).

1igor1
01-03-2012, 15:32
miałem na myśli żeby nie brać płyt na 230 zakończonych wtyczką. tylko te przystosowane do przyłączenia 2-fazowego
Niby każdą płytę można podłączyć pod 230 tylko trzeba mieć kabel 4mm2 i zabezpieczenie 32A, w praktyce nikt takich instalacji w domu nie ma

pisałem też że mają być dużej mocy, i wtedy palniki też mają z automatu większą moc niż 1,2 (1,4)kW.

popey111
01-03-2012, 16:32
Igor niekoniecznie niestety :( nowe płyty amiki mają pola 1,2/1,4(booster), jak dla mnie farsa :) ale cenę mają przyjemną.

1igor1
01-03-2012, 16:45
to jest raptem kilka płyt, i to raczej tych nowych, ale z reguły mają większą moc, zawsze znajdziesz płyty które mają coś nie tak. Ale juz np amica pi6511sf jako jedne z nielicznych ma wszystkie 4 pola tej samej mocy

popey111
01-03-2012, 16:50
to jest raptem kilka płyt, i to raczej tych nowych, ale z reguły mają większą moc, zawsze znajdziesz płyty które mają coś nie tak. Ale juz np amica pi6511sf jako jedne z nielicznych ma wszystkie 4 pola tej samej mocy
Co racja to racja dodatkowo nie ma problemu z wielkością naczyń. :)

1igor1
01-03-2012, 16:54
w końcu się w czymś zgadzamy :)

The_Cat
03-03-2012, 23:38
Huh, przekopałam się przez wątek i na podstawie lektury mam 4 typy:
ELECTROLUX EHD 60015 P
Bosch PIE 611T14E
Siemens EH651TA11E
Teka IBR 641

ta sama półka cenowa a jednak nie jest wszystko takie samo - chyba nie będę przepłacać za Siemensa, który nie posiada boostera. O Tece się naczytałam wielu pozytywów a czy ktoś ma opinię na temat Bosha i Electroluxa z tej listy?
Aha, takie banalne pytanie - taniej wyjdzie kupić zestaw płyta+piekarnik czy oddzielnie? I rozumiem, że nawet jak oddzielnie się kupuje to można sobie to jedno pod drugim spokojnie zamontować? Bo nie sądzę, że zmieszczę na blacie słupek z piekarnikiem :/

popey111
04-03-2012, 00:51
Huh, przekopałam się przez wątek i na podstawie lektury mam 4 typy:
ELECTROLUX EHD 60015 P
Bosch PIE 611T14E
Siemens EH651TA11E
Teka IBR 641

ta sama półka cenowa a jednak nie jest wszystko takie samo - chyba nie będę przepłacać za Siemensa, który nie posiada boostera. O Tece się naczytałam wielu pozytywów a czy ktoś ma opinię na temat Bosha i Electroluxa z tej listy?
Aha, takie banalne pytanie - taniej wyjdzie kupić zestaw płyta+piekarnik czy oddzielnie? I rozumiem, że nawet jak oddzielnie się kupuje to można sobie to jedno pod drugim spokojnie zamontować? Bo nie sądzę, że zmieszczę na blacie słupek z piekarnikiem :/
Pomyśl o boschu albo electroluxie ale raczej ehd60020 czyli to samo co 60015 ale z timerem i w sumie tańsza bo popularniejsza.

The_Cat
04-03-2012, 08:25
Pomyśl o boschu albo electroluxie ale raczej ehd60020 czyli to samo co 60015 ale z timerem i w sumie tańsza bo popularniejsza.
O racja, timer się bardzo przyda. Ciekawe czemu tamta jest droższa :> W ceneo jest opis że 60020 ma dwa szlifowane brzegi a ta 60015 ma szkło ceramiczne - to znaczy, że tylko jedna z nich jest ze szkła ceramicznego czy jak?
I czy ja dobrze rozumiem, z opisu w ceneo, że Bosh nie ma boostera dla pojedynczych pól tylko dla całej płyty?

torga
04-03-2012, 08:51
Witajcie
Z płyt najbardziej wpadły nam w oko te
Teka GKST 80 i4 Multi Slider http://www.ceneo.pl/11020264

Teka IRS 643 http://www.ceneo.pl/10656520
Teka podobno ma solidne płyty więc mamy nadzieję ,że się nie zawiedziemy.
Powiedzcie proszę jak z głośnością tych płyt.

The_Cat
04-03-2012, 09:12
Co do głośności to robiłam wywiad i nie są takie bardzo uciążliwe. Na własne uszy słyszałam, albo właściwie nie słyszałam, siemensa (modelu nie pamiętam ale dość nowa ze średniej półki). Moim zdaniem bardziej denerwujące są piszczące płyty gazowe (nie wszystkie oczywiście, ale spora ich część).

miplomar
04-03-2012, 09:30
Proszę o info nt. płyty indukcyjnej Hotpoint-Ariston KIO 744 DDZ/HA.

1igor1
04-03-2012, 19:04
O racja, timer się bardzo przyda. Ciekawe czemu tamta jest droższa :> W ceneo jest opis że 60020 ma dwa szlifowane brzegi a ta 60015 ma szkło ceramiczne - to znaczy, że tylko jedna z nich jest ze szkła ceramicznego czy jak?
I czy ja dobrze rozumiem, z opisu w ceneo, że Bosh nie ma boostera dla pojedynczych pól tylko dla całej płyty?

szkło ceramiczne mają obie,
co do Boscha do booster się włacza dla każdego pola osobno, przy czym tak jak prawie dla wszystkich płyt płyta indukcyjna jest podzielona na stronę lewą i prawą, i booster działa zawsze na jednym polu na jedną stronę, czyli naraz możesz włączyć 2 boostery jeden po lewej (obojętnie czy góra czy dół) drugi po prawej stronie

1igor1
04-03-2012, 19:06
Witajcie
Z płyt najbardziej wpadły nam w oko te
Teka GKST 80 i4 Multi Slider http://www.ceneo.pl/11020264

Teka IRS 643 http://www.ceneo.pl/10656520
Teka podobno ma solidne płyty więc mamy nadzieję ,że się nie zawiedziemy.
Powiedzcie proszę jak z głośnością tych płyt.

z tych dwóch zdecydoawnie tą Teka GKST 80 i4 Multi Slider bym brał
co do głośności, zależy to od wielu czynników, generalnie nie są głośne, ale zalezy do od ustawionej mocy i najbardziej od rodzaju garnka.

1igor1
04-03-2012, 19:26
Proszę o info nt. płyty indukcyjnej Hotpoint-Ariston KIO 744 DDZ/HA.

Bardzo fajna plyta, bardzo praktyczna jest ta metalowa listwa z przodu

The_Cat
04-03-2012, 19:40
A jak to jest z kupowaniem w komplecie? Bo ciekawi mnie taki zestaw : http://www.ceneo.pl/12242952s (Bosch HBN 231E1L + PIA 611T14E) - czy warto poszukać innego piekarnika? Choć ten niby spełnia moje wymagania...

1igor1
04-03-2012, 19:49
to nie jest żaden zestaw. to jest osobny piekarnik i płyta, tylko zaoferowane przez sklep razem. Jak cena jest korzystniejsza to można kupić razem. Co do piekarnika to jest to jeden z najniższych modeli z boscha, jeżeli pieczesz bardzo mało to może być OK.

The_Cat
04-03-2012, 20:01
to nie jest żaden zestaw. to jest osobny piekarnik i płyta, tylko zaoferowane przez sklep razem. Jak cena jest korzystniejsza to można kupić razem. Co do piekarnika to jest to jeden z najniższych modeli z boscha, jeżeli pieczesz bardzo mało to może być OK.

Ok, czy coś stoi na przeszkodzie do umieszczenia tego w tradycyjny sposób piekarnik pod płytą a nie w słupku gdzieś opodal? Aktualnie piekę co tydzień chleb i to w piekarniku z jedną grzałką górną i bez funkcji typu termoobieg, tak więc nie wiem czy potrzebuję wysokich modeli - cudów nie wyprawiam w zakresie pieczenia. Fakt, że każdy niemiennie się dziwi, że ja cokolwiek mogę upiec na takim sprzęcie jaki mam (jakaś amica sprzed potopu).

1igor1
04-03-2012, 20:11
możesz to umieścić jedno pod drugim.
Ze sprzętem to jest tak, że jak się czegoś nie ma to tego nie brakuje, a jak już raz czegoś spróbujesz to potem to musisz mieć. ja muszę mieć prowadnice teleskopowe i przynajmniej 3 szyby w piekarniku. i bardzo bym chciał mieć pyrolizę.

Andrewhoopoe
08-03-2012, 08:26
Bardzo proszę o ocenę płyty AEG HK 634200 XB , zależy mi na ramce, mam w kuchni siłę.

Andrewhoopoe
12-03-2012, 06:59
Zależy mi na opinii osób zorientowanych.Nie wiem na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie płyty , czy moc poszczególnych palników jest w porządku?
Może powinny być jakieś dodatkowe funkcje których tu nie ma ( albo są :) ) . Kupować nie kupować?

w33497
14-03-2012, 13:21
ja również zbieram informacje na temat płyt indukcyjnych i mam kilka wstępnych typów:
-Samsung CTN 364N006 lub CTN 464KC01
-eLECTROLUX EHD68210P
-mASTERCOOK IDE 64ZS
-SIEMENS EH 675MV11E

Ogólnie to interesuje mnie płyta w rozmiarze ok 60, najbardziej podobają mi się te bez zaznaczonych pól grzecwzych, i mile widziane funkcje takie jak np booster, z funkcją oznajmiania gotujacej się wody, z funkcją podtrzymujacą daną temp przez jakis czas, rozpoznawanie garnka, chce zeby były duze pola grzewcze, a interesuje mnie funkcja wyłączania się płyty gdynp mleko wykipi czy jest to funkcja przydatna, czy nastepuje to zaraz , czy musi pół mleka się wylac zeby ta funkcja zadziałała ???

Prosze o porady :)

Spirea
21-03-2012, 10:04
Co racja to racja dodatkowo nie ma problemu z wielkością naczyń. :)

Popey, czy na pewno tak jest?
Zaczęłam sprawdzać płyty i zaglądać do instrukcji, bo wyczytałam, że producenci podają minimalne wymiary naczyń. W Aimce Pi75... jest napisane, że minimalna średnica naczynia to 14 cm a maksymalna 21 cm (!?). Większe naczynie trzeba stawiać tak, aby zakryło dwa trójkąciki.

fantomek24
06-04-2012, 06:53
czy to prawda ze elektryczna płyta indukcyjna jest najbardziej energooszczędnym urządzeniem kuchennym bardziej niż płyta gazowa?

lolek30
06-04-2012, 08:42
..nie, narazie jeszcze nie

dzabij
06-04-2012, 08:45
czy to prawda ze elektryczna płyta indukcyjna jest najbardziej energooszczędnym urządzeniem kuchennym bardziej niż płyta gazowa?

I tak i nie.

- jak mieszkasz w mieszkaniu i nie ogrzewasz gazem, to możesz skasować licznik gazu (o ile taki jest) i wtedy indukcja bedzie prawdopodobnie tańsza od płyty gazowej, bo odpadną ci wcale nie małe opłaty stałe za gaz.

- jak ogrzewasz mieszkanie/dom gazem i nie mozesz pozbyć się licznika, wtedy gazowa jest ciągle tańsza.

Natomiast indukcja ma inne zalety które za nią przemawiają :

- bezpieczeństwo
- wygoda (np. timer)
- indukcja jest czystsza (zero problemów z czyszczeniem zwykłymi detergentami + brak tłustego nalotu na meblach po kilku latach)

Ma i wady, wymaga zasilania najlepiej trójfazowego i dobrej instalacji.

fantomek24
06-04-2012, 09:16
przyznam ze nie kumam tego
- jak mieszkasz w mieszkaniu i nie ogrzewasz gazem, to możesz skasować licznik gazu (o ile taki jest) i wtedy indukcja bedzie prawdopodobnie tańsza od płyty gazowej, bo odpadną ci wcale nie małe opłaty stałe za gaz.

- jak ogrzewasz mieszkanie/dom gazem i nie mozesz pozbyć się licznika, wtedy gazowa jest ciągle tańsza.

dzabij
06-04-2012, 11:53
przyznam ze nie kumam tego
- jak mieszkasz w mieszkaniu i nie ogrzewasz gazem, to możesz skasować licznik gazu (o ile taki jest) i wtedy indukcja bedzie prawdopodobnie tańsza od płyty gazowej, bo odpadną ci wcale nie małe opłaty stałe za gaz.

- jak ogrzewasz mieszkanie/dom gazem i nie mozesz pozbyć się licznika, wtedy gazowa jest ciągle tańsza.


Do podgrzania litra wody na gazie czy indukcji musisz dostarczyć takiej samej ilości energii. Pomijając sprawność obu urządzeń, energia z gazu będzie tańsza niż energia z kabla.

Jest jedno ale -> posiadając gaz, płacisz nie tylko za "czyste" metry sześcienne paliwa które zużywasz, ale również opłaty stałe związane z tym że masz gaz. U mnie są to opłaty abonamentowa i sieciowa stała. W zależności od taryfy, wcale nie sa to takie małe kwoty. I teraz, jeżeli zrezygnujesz z licznika gazowego to moze się okazać ze całościowo prąd do gotowania na indukcji będzie tańszy niż gaz wraz ze wszystkimi opłatami towarzyszącymi.

Z prądu zrezygnować nie sposób; z gazu - czemu nie.

Darek G
06-04-2012, 13:50
Może być jeszcze gaz z butli 11kg, ale tutaj dochodzi zabawa z wymianą butli no i chyba kosztowo porównując do gazu z butli indukcja wyjdzie taniej (chociaż tu nie mam pewności).

adamfcb
06-04-2012, 14:30
ale gaz z butli niejest taki sam jak z sieci, jest duzo slabszy

fantomek24
06-04-2012, 14:39
ze skrzynki raczej nie moge zrezygnowac ponieważ bede przeceiz korzystal chociażby do ogrzewania podlogowego do podgrzania wody...

Elfir
06-04-2012, 22:23
Ludzie, zamiast zakładać nowy temat, przeszukajcie forum!

Łączę :p

A tu dyskusja o płytach, czyli o wyższości świąt...
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?30319-KUCHNIA-jaka-p%C5%82yta-gazowa-elektryczna-ceramiczna-indukcyjna-do%C5%9Bwiadczenia&highlight=p%C5%82yta

a tu o opłacalności:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?130070-ile-kosztuje-gotowanie-na-kuchence-elektrycznej&highlight=kosztuje

channel8
14-04-2012, 18:13
Mam takie pytanie do użytkowników płyt indukcyjnych. Jeżeli pole grzewcze ma np. średnicę 18cm to mogę na nim postawić (no i gotować) garnek o średnicy 20cm? No i czy dobrze się będzie gotowało? Pytanie moje wzięło się stąd iż posiadam garnki o średnicy 20 - 24 cm zaś większość płyt ma co najmniej dwa pola mniejsze, takie 14 - 18 cm.

Spirea
14-04-2012, 20:47
Channel, ja ostatnio wertowałam instrukcje płyt i u niektórych producentów pojawiają się informacje o wielkościach minimalnych i czasami maksymalnych na dane pole.
Możesz dać większy garnek, ale wtedy lepiej mieć naczynie z grubym dnem, aby rozprowadziło to ciepło. Jak pytałam się osoby, która doradzała mi przy wyborze sprzętu, o postawienie patelni 28 cm na palniku 21, to raczej niezbyt uda się dobrze usmażyć. Optymalnie do 24 cm. Jeśli większe, to trzeba byłoby brać szerszą płytę.

channel8
14-04-2012, 21:30
A jak garnek będzie większy tak ok. 1- 2 cm niż średnica pol grzewczego będzie dobrze?

1igor1
15-04-2012, 08:22
będzie dobrze, ja używam patelni 26 cm na palnikach 21cm i nie zauważyłem jakiegoś dyskomfortu, ale patelnię kupiłem porządną. nie ma różnicy między środkiem a brzegami. gaz grzeje tylko po okręgu i daje rady grzać, więc z indukcją też nie będzie problemu

papuch
25-04-2012, 06:37
Właśnie stałam się właścicielką płyty indu Bosch Pie 611T14E - poczytałam i wybrałam (nie wiem czy trafiłam w 10 ale tak wybrałam i już) teraz choć jeszcze nie gotuję pełną parą ale serce mi drży kiedy stawiam na niej czajnik bo mam wrażenie (a jest to mój pierwszy taki sprzęt) że zaraz ją zarysuję, utrącę albo zrobię jej inną krzywdę. Najlepiej bym tylko na nią patrzyła i jadła kanapki.
Mam pytanie- czy ktoś słyszał coś o garach firmy Rosenthal Thomas Cook& Pour??? mają niby promocję w Tesco i gar który normalnie (tzn u nich normalnie bo dla mnie cena nie jest normalna) koszutje 430 zł (7,5 litra) można kupić za 126 zł. Mają taką promocę znaczkową aż do 70 % taniej. Nie wiem co zrobić bo garów mi będzie trzeba (do tej pory był gaz i każda emalia była dobra) a dostałam od znajomej strasznie dużo tych znaczków (pomyślała że mi zrobi prezent do nowego domku)
Nigdzie na necie nic nie mogę znaleźć na temat tych garów ;-(((( to jest aż niemożliwe żeby nikt nic o nich nie pisał ;-(

papuch
25-04-2012, 17:11
Dziś po raz pierwszy ugotowałam obiad używając płyty i tych garnków o których pisałam w poście wyżej. Płyta chodziła ciszej niż przy czajniku (za 60 zł) jestem z nich zadowolona ;-) ... po jednym dniu. Chociaż małż przyuważył że to Made in China...;-(
Napiszcie czy za ronedle z pokrywką na ok. 3 litry 87 zł , 4,7 litra za 98 zł -to dużo??? czy standard?
Co mi się podoba w tych garach to że mają miarkę w środku i "sitko" w pokrywce- to jest rzeczywiście fajny patent.

Limonka78
17-05-2012, 19:57
Dopiero przykładam się do zakupu płyty indukcyjnej. Obecnie używam zwykłej, elektrycznej. Powiedzcie mi proszę, co to znaczy, że płyta jest głośna? Płyta elektryczna nie wydaje żadnych odgłosów. Czy to znaczy, że z indukcją jest inaczej?

mk64
17-05-2012, 21:12
Moja czasami jakby lekko popiskiwała. Słychać też wentylator jak się włączy. No, ale ja mam Amicę :(

marynata
16-08-2012, 16:18
Witam(szukałam,ale nie ma takiego wątku-jakby co proszę o połączenie z innym).
Do wczoraj byłam przekonana że tylko gaz,dzisiaj nagle i niespodziewanie coś mi się odmieniło i zachciało mi się indukcji,jak gazownik jutro ma montować rurę :roll: typowo,ale do rzeczy.
Ponieważ miałam mieć gaz nie interesowałam się indukcją,w sobotę mam mieć też elektryka i muszę wiedzieć co mam od niego chcieć.
Problem mój polega na tym,że widzę w necie różne moce :???:
Kompletnie tego nie rozumiem,dla przykładu wzięłam w porównywarce Boscha
http://www.bosch-home.pl/product-comparison.html?ps=PIB651N14E,PIA611T66E

PIB651N14E-7 000 W -Bez wtyczki


PIA611T66E-3 680 W -Wtyczka Schuko/Gardy z uziemn.
wskaźnik zalegania ciepła, moc przyłączeniowa 3,7 kW (230V). Konieczność używania garnków ze stali ferromagnetycznej. Wtyczka do gniazdka z uziemieniem, niepotrzebna dodatkowa instalacja elektryczna.

Moja blond głowa wydedukowała sobie ha ha ha że suma mocy wszystkich pół grzejnych w tej drugiej jest mniejsza.Ale ja nie wiem czy mam chcieć moc większą czy mniejszą?Czy wystarczające jest 3,7 kw dla czterech pól,czy będzie miało to jakiś wpływ na szybkość nagrzewania się,gotowania i czego tam jeszcze?Prosić elektryka o "siłę",czy spokojnie pozostać przy gniazdku? :???:

DEZET
16-08-2012, 16:30
I tak trzeba osobną instalację do gniazda doprowadzić 3x2,5 więc wybór należy do Ciebie, czy słabsza, czy mocniejsza płyta. A podłączyć 3 fazy to dla elektryka pestka.

Zielony ogród
16-08-2012, 16:38
z mocą ci nie pomogę, ja kupowałam indukcje "na wygląd" - mam na 220, ale to dobry wybór. jeżeli miałaś gaz, to docenisz - indukcja jest rewelacyjna.

marynata
16-08-2012, 16:40
O no to już bardzo mi pomogliście.
Jaka masz płytę konkretnie?

marynata
16-08-2012, 16:58
Nie kapuję nic
2 pola po 1800
2 pola po 1400
a moc całkowita 4600 :confused:

http://www.ceneo.pl/11645893s

Kasia242
16-08-2012, 19:08
Nie kapuję nic
2 pola po 1800
2 pola po 1400
a moc całkowita 4600 :confused:

http://www.ceneo.pl/11645893s (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ceneo.pl%2F116 45893s)

marynata ...4600W to całkowita moc płyty...innymi słowy nuie wdajac się w tech, szcegóły...kazdy panel z osobna moze oddac tyle ile napisali...ale jesli uruchomisz je wszystkie na raz na pełna moc to...ona się rozłozy i razem nie przekroczy 4600 W
np. gotujesz zupe i na drugim smazysz...oba ustawiłas na max. 2x1800W = 3600w czyli pozostałe dostaja tylko po 500wW..to jest zdaje sie te bosterowanie :)
Innego wytłumaczenia nie ma no chyba że to jest ,,chłyt materkindody z ta mocą poszczególnych paneli,ale raczej nie:)
Ciebie i twojego elektryka interesuje tylko jeden parametr - moc całkowita =4600W
:)pozdrawiam

marynata
16-08-2012, 19:12
no teraz już wszystko panimaju wreszcie
dzięki :rolleyes:

dez
16-08-2012, 20:33
Marynato jeśli mogę Ci coś doradzić to zastanów się na płytą Teka IR 641. Mam taką już od dobrych 3 lat i nic się z nią nie dzieje, moc ma sporo większą bo 6400 W i wszystkie pola z boostem, woda grzeje się szybciej niż w czajniku ;) Z racji że moc całkowita to 6400 to masz spory zapas mocy na gotowani na kilku garnkach. Co do podłączenia to mi elektryk doprowadził 5x4mm (400 a nie 230) i ponoć tylko takim przewodem powinno się podłączać płyty indukcyjne (teraz będziesz miała taką a za 5-6 lat zmienisz na mocniejszą i będzie klops z podłączeniem do 3F).

Dodam jeszcze że pola odpowiednio: 1800, 2300, 2300 i 3000. Przekłada się to bezpośrednio na ekonomię zużycia prądu bo przy ustawieniu boost dużo szybciej doprowadzisz wodę do wrzenia (np przy gotowaniu ziemniaków) a później ustawiasz na 1/3 mocy i spokojnie "dogotowywują" się potrawy. Przy mniejszej mocy dłużej będziesz grzała do odpowiedniej temp i zużycie prądu wzrośnie.

Co do garnków to każda indukcja wymaga ferromagnetycznych (po prostu magnes musi przywierać do dna garnka), ważne też żeby dno było płaskie. Dosyć istotne jest też żeby płyta miała wskaźnik nagrzania pola (moja ma) bo szkło samo z siebie się nie nagrzewa, ale przejmuje temp od dna garnka i zanim wystygnie mija trochę czasu, u mnie wyświetla się litera H i wiem żeby nie dotykać ;)
Kontynuując reklamowanie indukcji dodam że to najbezpieczniejsze urządzenie do gotowania bo ma czujnik temp i nie pozwala żeby np olej się zapalił samoczynnie (wyłącza się bodaj przy 250stopniach). Nie testowałem ale wierzę producentowi ;)

marynata
17-08-2012, 07:07
Dzięki.
Troszkę się boję,bo to moja pierwsza w życiu indukcja,a jak byłam na wyjezdzie i musiałam korzystać kuchenki elektrycznej(ale typowej,nie ind)to radziłam sobie bardzo słabo (np nie umiałam opanować kipienia i było zdejmowanie garnków).
Jednak chcę mieć białe ściany w domu i taki krok wydaje się konieczny.

channel8
17-08-2012, 08:36
Moja indukcja ma 7200 (tego czegoś ;-) ) i grzeje bardzo szybko - czas gotowania obiadu skrócił się o ok. 40%

gahan
17-08-2012, 08:40
marynata,

potwierdzam opinię o płycie TEKA, użytkuje takową mój brat i bardzo sobie chwali;

ja natomiast kupiłam Electroluxa ( nie pamiętam typu - a nie jestem w domu), wszystkie pola mają funkcje boster, woda w czajniku zagotowuje się błyskawicznie;
ogólnie jestem pod wielkim wrażeniem tego sprzętu, bo całe życie gotowałam na gazie;
w sumie dopiero uczę się na niej gotować, bo krótko mieszkam :)
bardzo podoba mi się funkcja samoczynnego wyłączenia płyty jeśli coś zaczyna kipieć i wylewać się na płytę , albo podtrzymywanie ciepła pod garnkiem : ugotowałam ziemniaki i musiały jeszcze postać jakieś 15 min zanim poszły do obiadu, więc stały sobie na płycie na podgrzewaniu i nie wystygły ani nie zbryliły się jak to często bywa;

to takie moje pierwsze pozytywne spostrzeżenia użytkowniczki gazu :)

garnki kupiłam emaliowane z Olkusza, mają ciekawe wzornictwo, nie tylko takie " babcine" tradycyjne, jeśli ktoś nie lubi;
moje są dosyć ciężkie i solidne,ze szklanymi pokrywami i wykończeniami stalowymi ( uchwyty ), można je także używać w piekarnikach i myć w zmywarce;

wydostałam z czeluści mojej starej kuchni jakieś od wieków nie używane emaliowane garnuszki i wszystko działa na indukcji :)

jeśli interesuje Cię typ płyty to chętnie sprawdzę po powrocie do domu


aha i jeszcze jedno moje spostrzeżenie : jak gotowałam na gazie nastawiałam np.gar ziemniaków i w tym czasie leciałam powiesić pranie, bo zanim się zagotowały to minęło dosyć sporo czasu; teraz najlepiej nie wychodzić z kuchni, bo raz dwa wszystko kipi i trzeba redukować moc

moja płyta ma moc 7200 "czegośtam" :)

marynata
17-08-2012, 12:09
przy ustawieniu boost dużo szybciej doprowadzisz wodę do wrzenia Czytam właśnie że Teka IR 641 może być podłączona i na 230 v i na 400 v,pewnie przy tej pierwszej opcji ta funkcja nie będzie działać :???:


jeśli interesuje Cię typ płyty to chętnie sprawdzę po powrocie do domu
Poproszę.

dez
17-08-2012, 13:38
dodajmy o 0,00001%

PS 5x2,5mm2 wystarczy z palcem w nosie na każdy model płyty, a mówiąc precyzyjniej 4x2,5mm2 bo 99% płyt chodzi na 2F a 3 kabelek pozostaje w rezerwie na piekarnik albo zmywarkę

Szczerze to nie robiłem porównania o ile mniej zużywa prądu, ale czytałem kilka porad na temat używania indukcji i praktycznie wszędzie zwracali na to uwagę żeby doprowadzić do zagotowania wody na boost i pozniej zmniejszyc na normalny poziom (powiedzmy 4-5 / 10). Co do kipienia to zgadza sie że wykipi, ale tylko wtedy kiedy ustawisz na maks i zapomnisz o zmniejszeniu, ale tak samo sie zrobi na gazie.

Z tego co wiem jeśli podłączyłbym moją płytę pod 230 to nie mógłbym używać wszystkich pól jednocześnie na boost, ale tak czy inaczej patrząc przyszłościowo opłaca się podciągnąć 400 pod płytę bo nigdy nie wiadomo co za kilka lat wykombinują z tymi płytami. Pamiętam też że na początku chciałem podłączyć płytę 4x4mm ale elektryk kategorycznie zabronił i kazał dołożyć jeszcze jeden przewód. U mnie akurat miałem blisko od rozdzielni do płyty więc 5x4mm mimo że droższy wydał mi się lepszym rozwiązaniem, ale nie twierdze że 5x2,5mm nie wystarczy.

Przewaga nad gazem jest też taka że ustawiam sobie czas kiedy ma się wyłączyć grzanie i mogę wyjść z kuchni i zapomnieć o gotowaniu.

Gdybym teraz miał kupować nową płytę to zastanowiłbym się nad taką która "wyczuwa" garnek i grzeje tylko pod nim (chodzi o obszar grzania). Nie wiem o ile jest droższa ale ten bajer jest akurat mocno przydatny.

marynata
17-08-2012, 16:12
ale tak czy inaczej patrząc przyszłościowo opłaca się podciągnąć 400 pod płytę bo nigdy nie wiadomo co za kilka lat wykombinują z tymi płytami.Ale czy pod to można podpiąć płytę która nie ma oznaczenia 230/400 a samo 230?
przykładowo pierwsza z brzegu
http://www.bosch-home.pl/produkty/p%C5%82yty-grzewcze/indukcyjne/PIA611T66E.html
Wtyczka Schuko/Gardy z uziemn.
moc przyłączeniowa 3,7 kW (230V)

generalnie chodzi o to czy możliwa jest uniwersalność,czy już muszę widzieć co chcę

marynata
17-08-2012, 18:55
O dzięki za przybliżenie tego straszliwego elektrycznego tematu :lol:

oki_net
22-08-2012, 07:32
Witajcie

Muszę zdecydować się już na płytę indukcyjną no i mam dylemat. Często gotuje na patelni lub garnku o średnicy 28 cm, a większość indukcji ma pola maks 26 czy nawet 21 cm - jak to się ma wówczas do garnków o większej średnicy?

Zastanawiam się nad płytą teka GKST 80 i4 Multi Slider

http://www.teka.pt/files/productgalleryphoto/gkst_80_i4_multi_slider_1.jpg

Albo amica PI8500TF

http://www.amica.com.pl/produkty/images/mc/3020/PI8500TF.jpg

Teka wydaje mi się fajniejsza bo ma więcej funkcji, amica za to ma lepsze pola grzewcze w tym jedno 28 cm

No i nie wiem co wybrać, czy ważne faktycznie jest żeby garnek miał maksymalnie tyle co średnica pola grzewczego?

misztalsky
03-09-2012, 09:11
Sorry za taki mały offtopic, ale czy ktoś z Was już używał takiej płyty indukcyjnej ? Chcę wiedzieć czy jest lepsza od klasycznej kuchenki gazowej, bo się zastanawiam nad tym czy płyta indukcyjna czy gaz. bo się zastanawiam czy nie zakupić indukcji z http://e-naczynia.pl bo akurat mają promocję na ten produkt.

firewall
03-09-2012, 13:04
Tak naprawdę nie jest lepsza. Oba typy dają ten sam efekt. Ugotowana woda, obiadek etc. Różnice wychodzą tak naprawdę latem, gdy gotujesz obiad. Przy kuchence gazowej jest o wiele cieplej w kuchni.
Jeśli chodzi o szybkość przygotowania potrawy - wygrywa indukcja.
Jeśli chodzi o utrzymanie płyty w czystości - wygrywa indukcja.
Koszt całoroczny - wygrywa gazowa

marynata
03-09-2012, 13:12
Jeśli chodzi o utrzymanie płyty w czystości - wygrywa indukcja.Nie tylko płyty,ale i całej kuchni,a nawet mieszkania jeżeli jest małe.

firewall
03-09-2012, 13:16
A jest jeszcze taka fajna indukcja Siemensa co nie da się doprowadzić do wykipienia z garnka ( chytry układ pomiarowy temperatury każdego garnka steruje mocą pola grzewczego).

colt9
08-09-2012, 14:18
Witam. Jestem zainteresowany kupnem płyty indukcyjnej. Mam mieszkanko w którym poprzednio był gaz. W fakturze za prąd mieszczą się następujące dane: moc umowna 4.40 kw, zabezp. (A):20 ilość faz: 1. W mieszkaniu nie ma siły. Czy przy tych parametrach jest możliwość kupna i podłączenia płyty indukcyjnej czy czeka mnie jakaś modernizacja, jeżeli nie proszę podać jakich płyt i o jakich parametrach szukać żeby nie było problemów z pozostałą częścią urządzeń. Dziękuje i pozdrawiam

firewall
08-09-2012, 15:11
jeśli wystarczy ci z dwoma polami grzewczymi to OK. Czteropolowej nie wykorzystasz bez przydziału mocy i przeróbki instalacji.

colt9
08-09-2012, 15:14
jeśli wystarczy ci z dwoma polami grzewczymi to OK. Czteropolowej nie wykorzystasz bez przydziału mocy i przeróbki instalacji.
a czy dużo roboty z taką przeróbką ?

firewall
08-09-2012, 15:20
czasami od słupa.

colt9
08-09-2012, 15:43
Przy mocy umownej 4.40 kw ile max mocy mogłaby mieć płyta indukcyjna ?

S76
10-09-2012, 18:25
Kolego colt9, ja mam taką płytę:

http://www.siemens-home.pl/produkty/p%C5%82yty-grzewcze/indukcyjne/EH651TA16E.html?source=browse

Jest to płyta jednofazowa. Przy pierwszym uruchomieniu ustawia się maksymalną wartość natężenia prądu (do wyboru jest: 10A, 13A, 16A oraz maksymalna 20A) pobieranego przez urządzenie. Przypuszczam, że w Twoim przypadku można byłoby się pokusić o ustawienie 13A. Oczywiście w takim przypadku nie będzie możliwe jednoczesne korzystanie z 3-4 pól z pełną mocą. W każdym razie u mnie jest ona podpięta do 1 fazy, maksymalne natężenie ustawiłem na 16A (zabezpieczeniem jest bezpiecznik 16A) i po roku użytkowania mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jestem zadowolony z takiego rozwiązania.

Pozdrawiam

colt9
10-09-2012, 23:24
Kolego S76 Bardzo dziękuje za odpowiedź. A czy ktoś zna jeszcze inne płyty o podobnych parametrach ?

firewall
11-09-2012, 06:51
Nastawa 13A daje moc 3kW. Czyli mając 4 pola mamy kaganiec 3kW. Jeżeli jedno pole pójdzie na maksa to zostanie 1,2kW na pozostałe. Komfort użytkowania nikły. Jeżeli włączymy 4 palniki mamy max.750W na każdy. Wtedy kuchenka indukcyjna traci przewagę nad innymi rodzajami kuchenek.

colt9
11-09-2012, 10:09
A byłaby możliwość przy tych parametrach ustawić na 16A i ile by to dało mocy.

S76
11-09-2012, 11:19
Nastawa 13A daje moc 3kW. Czyli mając 4 pola mamy kaganiec 3kW. Jeżeli jedno pole pójdzie na maksa to zostanie 1,2kW na pozostałe. Komfort użytkowania nikły. Jeżeli włączymy 4 palniki mamy max.750W na każdy. Wtedy kuchenka indukcyjna traci przewagę nad innymi rodzajami kuchenek.

Ja od blisko roku funkcjonuję z, jak to ładnie określiłeś, "kagańcem" na poziomie 3,7 kW (mam ustawione I max=16A) i nigdy nie stwierdziłem (moja lepsza połowa także), aby brakowało mocy. A w okresie świątecznym użytkowaliśmy jednocześnie 3-4 pola. Opisywana przeze mnie płyta ma 17 poziomów mocy. Prawda jest taka, że najwyższy poziom (i to nie zawsze) wykorzystujemy tylko w początkowym okresie podgrzewania naczynia. Z chwilą uzyskania wymaganej temperatury / rozpoczęcia wrzenia moc obniżamy z poziomu 17 (pobór mocy 1,4 lub 1,8 kW w zależności od pola) na 6-8 (pobór mocy rzędu kilkuset W) i na tym poziomie prowadzimy właściwe gotowanie / smażenie. Oczywiście jednoczesne załadowanie na płytę 4 zimnych naczyń i uruchomienie wszystkich pól spowoduje, że podgrzewanie potrwa zdecydowanie dłużej. Pytanie tylko, jak często użytkownikowi zdarza się taka sytuacja ?

Prawda jest taka, że nawet producent narzucił na tą płytę "kaganiec" - przy 20A mamy maksymalną moc 4,6 kW, a sumaryczna moc wszystkich 4 pól to 6,4 kW! Inny model tego samego producenta:

http://www.siemens-home.pl/produkty/p%C5%82yty-grzewcze/indukcyjne/EH651TA66E.html?source=browse

moc przyłącza - 3,68 kW (a więc maksymalny prąd 16A), sumaryczna moc pól - 6,4 kW!


A byłaby możliwość przy tych parametrach ustawić na 16A i ile by to dało mocy

Przy 16A masz 3,7 kW (jak u mnie). Podejrzewam, że u Ciebie także można byłoby spróbować ustawić 16A. W sporadycznych sytuacjach (intensywne użytkowanie płyty + jednoczesne włączenie innego urządzenia typu odkurzacz, pralka) może jednak "wybijać" bezpiecznik główny.

colt9
11-09-2012, 23:59
S76 bardzo Ci dziękuje za odpowiedź. A który z tych modeli EH651TA16E i EH651TA66E byłby lepszym rozwiązaniem ?

S76
12-09-2012, 06:52
S76 bardzo Ci dziękuje za odpowiedź. A który z tych modeli EH651TA16E i EH651TA66E byłby lepszym rozwiązaniem ?

Po przejrzeniu specyfikacji obu płyt wydaje się, że główna różnica polega na tym, że w nowszym modelu EH651TA66E kabel jest zakończony wtyczką. Przypuszczam także, że producent ograniczył w tym modelu prąd maksymalny do 16A. I to chyba jedyne różnice pomiędzy tymi produktami. Biorąc pod uwagę, że model EH651TA66E jest o jakieś 200 - 300 zł droższy, bez wahania brałbym starszą EH651TA16E.

I jeszcze żeby całkowicie rozwiać wątpliwości - przejrzyj opinię o EH651TA16E (szczególnie opinię osoby o nicku "radzik"):

http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/opinie-siemens-eh651ta16e.bhtml#opinie


Pozdrawiam

colt9
13-09-2012, 10:16
Kolego S76 a jaki macie piekarnik ? A co sądzicie o piekarniku AMICA EBI810 74 C dałby radę przy tych parametrach w połączeniu z tą płytą SIEMENSA ?

S76
14-09-2012, 10:29
Kolego colt9, mamy coś takiego:
http://www.siemens-home.pl/produkty/piekarniki-i-kuchenki-mikrofalowe/piekarniki-kompaktowe-i-parowe/HB84K552.html?source=search

Pod płytą można zapewne zamontować dowolny piekarnik, który się fizycznie zmieści (w końcu urządzenie będzie niezależne od płyty). Zakup sugeruję jednak skonsultować z osobą, która będzie Wam zabudowywała ten sprzęt w kuchni.

Pozdrawiam

colt9
14-09-2012, 10:49
Kolego colt9, mamy coś takiego:
http://www.siemens-home.pl/produkty/piekarniki-i-kuchenki-mikrofalowe/piekarniki-kompaktowe-i-parowe/HB84K552.html?source=search

Pod płytą można zapewne zamontować dowolny piekarnik, który się fizycznie zmieści (w końcu urządzenie będzie niezależne od płyty). Zakup sugeruję jednak skonsultować z osobą, która będzie Wam zabudowywała ten sprzęt w kuchni.

Pozdrawiam

Ten Wasz piekarnik to prawdziwy kombajn, napewno ślicznie się prezentuje z tą płytą. Widzę, że jesteście wierni jednej marce :), a czy mógłbyś mi coś doradzić z lodówek ?

S76
15-09-2012, 18:04
Ten Wasz piekarnik to prawdziwy kombajn, napewno ślicznie się prezentuje z tą płytą. Widzę, że jesteście wierni jednej marce :), a czy mógłbyś mi coś doradzić z lodówek ?

Piekarnik faktycznie dobrze prezentuje się z tą płytą. Jak chodzi o wierność marce - cały sprzęt w kuchni mamy od tego producenta :-) Generalnie sugerowałbym konsultować wybór sprzętu z osobą, która będzie Wam projektowała i wykonywała meble kuchenne. U nas wyglądało to tak, że po dopracowaniu projektu kuchni wybraliśmy z żoną konkretne modele płyty, piekarnika, okapu, lodówki oraz zmywarki i następnie przekazaliśmy tą informację panu, który projektował i robił kuchnię. Jego zadaniem było sprawdzenie, czy wybrany sprzęt będzie pasował. Okazało się, że wybrana przez nas lodówka nie zmieści się, w związku z czym człowiek ten podał nam, jakie modele będą pasować. Lodówkę wybraliśmy taką:

http://www.siemens-home.pl/produkty/ch%C5%82odnictwo/urz%C4%85dzenia-do-zabudowy/ch%C5%82odziarko-zamra%C5%BCarki/jednodrzwiowe/KI34VX20.html?source=browse

i jesteśmy z niej zadowoleni. Myślę, że dla typowej rodziny 3-4 osobowej rodziny ma wystarczającą pojemność. Lodówka ta, co nas niezmiernie cieszy, jest bardzo cicha.

Pozdrawiam

marynata
04-10-2012, 10:16
Jeszcze podbiję sobie ten wąteczek,bo nadal czuję się zagubiona ;)

Jak wybierać płytę pod względem wielkości pól ?
Czy dane pole jest przeznaczone tylko pod naczynie równe lub mniejsze sobie?

firewall
04-10-2012, 16:08
są i takie płyty na których możesz położyć garnek w dowolnym miejscu, a naczynie może być w dowolnym kształcie. Mają tylko jedną wadę - cenę. A tak pozostaje używać garnków dopasowanych do pól(najefektywniejsza praca).

marynata
04-10-2012, 19:40
dzięki :-D

fotohobby
21-10-2012, 18:42
Tak po prawdzie, to zdecydowany jestem na płytę indukcyjną czarny mat, ale nie wszystkie miałek okazję zobaczyć na włąsne oczy.
Szczególnmie moedele TEKA, które sa fizycznie nieobecne w okolicy.
Stąd pytanie - jak powierzchnie posiadają płyty, jakie posiadacie ?
Głównie chodzi mi o posiadaczy płyt TEKA, ale również Bosch/Siemens, czy Amisa które też rozważam.

tomasz_wedas
24-10-2012, 12:40
Płyty nie są aż takie drogi jak kolega mówie. Polecam zobaczysz na ceneo i się przekonać.

tomasz_wedas
24-10-2012, 12:44
Wtedy jest najbardziej efektywne grzanie. Popatrz również na płyty indukcyjne które same dopasują pole grzewczę do garnka który zostanie położony na niej. Pozdrawiam

tomasz_wedas
24-10-2012, 13:04
Ja posiadam płyte firmy teko i jest bardzo zadowolony :)

Rebel1
22-11-2012, 07:52
Stanowczo odradzam płyt indukcyjne firmy Amica. Bo to niebezpieczny szajs przez który może popalić wszystko w domu. Mówię to nie dlatego że mam ślepą nienawiść do któregokolwie producenta tylko wiem to z doświadczenia i niestety smutnego. Półtora roku temu zakupiłem płytę indukcyjną firmy Amica. Model Amica PB*4VI508 FTB wtedy wydawał się nie najgorszy. Miał wszystko co wówczas było na płytach raczej lepszych i kosztował też około 1400 zl. Płyta została zabudowana przez doświadczoną firmę która to robi na terenie Łódzkiego nie jeden rok. Podłączył to uprawniony elektryk. Ale pu kilku miesiącać zaczęła zachowywać się dziwnie. Po postawieniu garnka nie zawsze się dała uruchomić. Paliło się swiatełko i regulacja mocy ale nie grzało np. Myślałem że to może kwestia garnków bo z z tymi garnkami raz działała a raz nie. Garnki sprawdzałem i magnezik pod spodem przyciągał się. Ale nic. Kupieł nowe Zelmera. Które napewno na indukcję się nadawały. Niby problem pawie zniknął. Prawie zawsze wszystko działało. Wiec korzystaliśmy dalej ale raczej sporadycznie. Zaznaczam że nie gotujemy codziennie bo poprostu z żoną nie mamy na to czasu.Jemy w dzień w pracy a wieczorem u teściowej;-) A wiec dalej koszystając z płyty zauważyłem że chyba nierówno grzeje. Tak jakby impulsami. I to tylko na małym poziomie mocy. Wyczytałem w instrukcji ze to normalne. No to dobra najwazniejsze ze działa i gotuje. Czasami rano podgrzewałem jakies parówki sobie na śniadanie albo gotowałem jajka itd. Minęło półtora roku i zdarzyła się tragedia. Było zwarcie w samej płycie. I to wtedy kiedy nikogo nie było w domu. Zwarcie międzyfazowe. Spaliła się połowa sprzętu w domu łącznie z lodówką, piecem gazowym Viessmana, ogrzewaniem podłogowym i jeszcze kilka drobnych sprzętów. Straty podliczyłem na około 20 tys pln. Zgłosiłem to do Amici. Za 3 dni pojawili się panowie którzy od wejścia nawet nie zaglądając co się stało powiedzieli że odrzucają gwarancję ponieważ płyta jest źle zabudowana. Okazało sie ze powina być dla tej płyty specjalna wentylacja w szafce czyli otwory pod szafką w listwię oraz szpara centymetr pod blatem zeby powietrze mogło sobie cyrkulować. Powiedzielie ze zagotowała się elektronika napewno ale otwierać nie będa bo to itak moja wina. KRew mnie zalała. Przez ten gówniany sprzęt z którego prawie nie korzystałem spaliło się wszystko w domu. Dobrze ze sam dom się nie zjarał. A oni nawet nie chcieli zajrzeć do środka zeby się upewnić co się stało. Zgłosiłem ten problem do firmy która ją zabudowała ale zrobili wielkie oczy bo u innych producentów takiego sprzętu nie ma takich wymagań a zabudowa itak miała nieszczelne szuflady z odstepami po kilka mm miedzy nimi. Przy czym gorna szuflada ze sztuczcami była dośc gleboka i miała pod płytą z 10 cm głębokości. Nie zauważyłem też zeby coś się w niej nagrzewało ale Pan z serwisu powiedział że wystarczy zeby troche sie nagrzała i wtedy czuła elektronika w srodku poprostu sie pali i robi zwarcie. Ja pytam jak takie urządzenia są dopuszczane do obrotu kiedy przy sporadycznym gotowanie to szlag trafia!? Kto teraz za to zapłaci. Szykuję sie do rzeczoznawcy po opinię techniczna i chyba dalej do Sądu. SPRZET AMICA TO SZAJS SERWIS TO AROGANCKA BANDA SZUKAJACA PRETEKSTU ZEBY NIE NAPRAWIAC SPRZETU. JESTEM PEWIEN ZE JAK SIE DOWIEDZIELI ILE SPRZETU SIE U MNIE POPALIŁO TO POSTANOWILI MNIE OLAC ZEBY UNIKNAC ODPOWIEDZIALNOŚCI. Pozdrawiam wszystkich wielbicieli firmy Amica.

Elfir
22-11-2012, 13:45
a co napisane jest w instukcji montażu?
Bo jeśli uprzedzali, że musi być wentylacja i szczelina, to wina jest twoja i firmy, która robiła zabudowę.

channel8
22-11-2012, 15:29
Pod moją płytą jest pustka. Szafka zaczyna się od drugiej szuflady a z przodu mam zaślepkę, właśnie na cyrkulację powietrza. Tak jak Elfir napisała, ważne co jest w instrukcji montażu.

joliska
22-11-2012, 15:47
Wyklikana przeze mnie instrukcja montażu płyty nie pozostawia złudzeń - wina leży po Twojej i montującego stronie...

gahan
02-12-2012, 21:03
Nastawiłam na płytę duży garnek emaliowany ( Emalia Olkusz) z wodą, bo chciałam zapasteryzować dwa słoiki z sokiem. Na dno położyłam ręcznik papierowy. Woda zaczęła się gotować, zmniejszyłam moc, coś mi tam pstrykało-strzelało, ale to częste odgłosy przy indukcji. W pewnym momencie głośno strzeliło i pomyslałam,że to słoik pękł. Po 10 min. wyjęłam słoiki ( nie pęknięte), wylałam wodę i zauważyłam,że emalia w garnku jest w dwóch miejscach odpryśnięta, a wokół porobiła się siateczka spękań i złuszczeń.
Cóż - uznałam- garnek do wyrzucenia. Szkoda, bo z nowego kompletu.

Ale najgorsze jest to,że odprysło szkło na płycie indukcyjnej, zrobiła się jakby dziura - wgłębienie średnicy 2cm. Odprysk pokrywa się z odpryskiem w garnku. W dnie garnka od strony zewn. również odpadła emalia.
Zaznaczę,że garnki nadają się na indukcję.

Czy komuś stało się coś takiego? Indukcji używam dopiero od kilku miesięcy, a tu taka przykra niespodzianka.

Oczywiście zgłoszę do reklamacji, ale nie wiem - może są jakieś czynności niewskazane przy używaniu płyty, albo ja nieumiejętnie ją użytkuję?

Dodam,że uszkodzone pole nadal działa, ale "dziura" jest bardzo widoczna.

Alina&Mariusz
03-12-2012, 21:01
Co nie jest wpisane w instrukcji jako zabronione - jest w pełni dozwolone.

gahan
03-12-2012, 21:14
W zasadzie - tak, w zasadzie powinno to podlegać reklamacji, ale ja ciągle się zastanawiam dlaczego tak się stało, co było bezpośrednią przyczyną; czy to mogła być wina garnka?

yaiba83
06-12-2012, 07:36
Ręcznik papierowy był ułożony pomiędzy garnkiem a indukcją czy na dnie garnka w jego wnętrzu?

kalumet
06-12-2012, 07:57
Ręcznik papierowy był ułożony pomiędzy garnkiem a indukcją czy na dnie garnka w jego wnętrzu?

ręcznik był w garnku na dnie
może najpierw spróbować z reklamacją garnka

gahan
06-12-2012, 13:00
Ręcznik papierowy był ułożony pomiędzy garnkiem a indukcją czy na dnie garnka w jego wnętrzu?

oczywiście,że na dnie w garnku,żeby słoiki nie przylegały bezpośrednio do garnka, bo lubią pękać

MikeTNK
14-12-2012, 11:49
Zapytam bo nie znam się na pasteryzowaniu słoików - one w garnku stały nakrętką do góry czy do dołu i z czego wykonana nakrętka ?

żona m
15-12-2012, 01:06
coś mi tam pstrykało-strzelało, ale to częste odgłosy przy indukcji.


nie wiem jak u reszty ale gotuję na indukcji od roku i nic mi nie strzela i nie pstryka. Może tu tkwi problem. Ja bym reklamowała i garnek i płytę.

channel8
16-12-2012, 12:14
coś mi tam pstrykało-strzelało, ale to częste odgłosy przy indukcji.


nie wiem jak u reszty ale gotuję na indukcji od roku i nic mi nie strzela i nie pstryka. Może tu tkwi problem. Ja bym reklamowała i garnek i płytę.

Zgadzam się :yes: jak najbardziej!!! Ja gotuję troche krócej ale nic mi nie strzela i pstryka, jedynie co to na wysokim biegu słychać bardzo delikatny szum wentylatora - chłodzenia.

gahan
16-12-2012, 13:49
Doczytałam w instrukcji obsługi plyty,że różne trzaski i inne odgłosy czasem się pojawiają i są normalne - bo wiele zależy od rodzaju garnków, grubości dna, warstw itp. będzie serwisant, zobaczymy co powie;
a garnki? kupiłam z wyraźnym przeznaczeniem na indukcję, nawet mi do głowy nie przyszło,że mogłoby być z nimi coś nie tak, nawet nie zachowałam paragonu, więc ich nie zareklamują w razie czego :(

WADER999
17-03-2013, 16:34
Witam
Rozważam zakup płyty indukcyjnej Bosch PIA611T16E .
W mieszkaniu jest jedna faza z mocą przyłączeniową 5 kw i bezpiecznikami(w lokalu) 16A (Ten główny to chyba 20A).
Pytanie do użytkowników płyty? -jak jest końcówka kabla z płyty? I ile jest kabli ? 3/5 ?
Czy ten model płyty jest tylko dedykowany pod instalacje jednofazową ?

Chodzi o to czy przy zmianie lokalu w którym będą już dwie fazy dobrze by było mieć możliwość takiego podłączenia.
Jak dobrze rozumuje mając do dyspozycji typową wtyczkę lub tylko 3 kable z płyty jesteśmy skazani na jedną fazę?

Jarek.P
17-03-2013, 19:36
Z taką mocą przyłączeniową i takim zabezpieczeniem, to z tą płytą będzie bardzo cieniutko.

O "typowej wtyczce" zapomnij, takie rzeczy podłącza się na sztywno. W płycie zapewne masz kostkę przyłączeniową i na niej, według instrukcji można zmostkować zasilanie dla jednej bądź dwóch faz, to standardowe rozwiązanie.

J.

WADER999
17-03-2013, 19:59
[QUOTE=Jarek.P;5880874]Z taką mocą przyłączeniową i takim zabezpieczeniem, to z tą płytą będzie bardzo cieniutko.

Jarku - dzięki za opinie ale,chyba nie czytałeś całego wątku powyżej .
Użytkownik S76 używa takiej płyty(tylko siemensa o tych samych parametrach) na podobnych parametrach przyłączeniowych i jest zadowolony ,a na brak mocy nie narzeka .
Dodam ,że poprzedni właściciel mojego lokalu(kuchni) użytkował w tym miejscu płyte samsunga 7KW i przez okres 3 lat bezpieczniki wyrzuciło mu 3-4 razy.
Więc jeszcze sie zastanawiam czy kupić płyte z "kagańcem" tę boscha ,czy wersje otwartą 7 KW i racjonalnie gospodarować używaniem sprzętu by nie przeciążyć instalacji .
Jeśli będe mógł używać co najmniej dwóch pół na max to już będzie bardzo dobrze.

WADER999
21-03-2013, 16:19
Postanowiłem udać się do sklepu i sprawdzić sam jak to jest z tą płytą Bosch PIA611T16E (3.7kW)
Fizycznie wychodzi z niej kabel z trzema żyłami ,brak jakiejkolwiek skrzynki rozdzielczej .
Jak rozumiem w takiej konfiguracji zostaje tylko opcja jednej fazy .
Jak przysłowie mówi nie można mieć wszystkiego .

Moja druga opcja to płyta BOSCH PIA 611T14E .
Tu już mamy 6,4 KW (Jedna/dwie fazy) ,podłączenie 230/240 i 5 kabli (oryginalnie zmostkowane na 3 )
Przy tej opcji chciałbym spróbować podłączyć tę płytę pod dwa obwody (kuchenny 16A i pokojowy 16A)
W obwodzie pokojowym mam tylko telewizor (40W)i radio ,w kuchennym standordowe odbiorniki)
Wiem ,że nie zwiększe tym samym mocy przyłączeniowej ,ale przynajmniej odciąże instalacje .
Rozwiązanie pewnie mało profesjonalne ,ale może zda egzamin.

dublic
05-04-2013, 10:55
A wiecie może jak to będzie w przypadku płyty o mocy 2,8 kW (chodzi konkretnie o taką: http://www.niezawodne-agd.pl/plyty-grzewcze/show/igd22s)? Szykuje mi się przeprowadzka do nowego mieszkania, gdzie sytuacja jest taka sama jak u Colta – moc 4,4 kW, brak siły, itd.… słyszałem od poprzednich lokatorów, że są np. problemy z wyłączającym się bojlerem, podobno dlatego, że instalacja jest stara (to kamienica) i szybko się przegrzewa. Nie znam się na tym za bardzo, więc będę wdzięczny jak ktoś mi w prosty sposób wytłumaczy co mam robić w tej sytuacji.

Jarek.P
05-04-2013, 11:02
Taka płyta znakomicie się nadaje do pracy z jednofazową instalacją, ale to nie znaczy, że z każdą instalacją. Dobrze by było, żeby tą twoją ocenił elektryk i w razie potrzeby położył nowy, osobny przewód od tablicy bezpiecznikowej do kuchenki, z tego co piszesz wynika, że może to być potrzebne.

J.

cameo
02-05-2013, 11:47
Szukam jak w temacie, płyty indukcyjnej bez fazowanych krawędzi oraz ramki. Potrzebne jest to po to żeby zlicować płytę z blatem. Jakie znacie, jakie polecacie? ps. idealnie byłoby gdyby cena nie zabijała ;-)

Bayzone_pl
04-05-2013, 09:14
jaki rozmiar?

cameo
08-05-2013, 21:32
Zwykła 60tka lub coś w tej okolicy (szafka 60tka)

Bayzone_pl
09-05-2013, 15:18
Oficjalnie powinna to być płyta dedykowana do zabudowy na równi z blatem jak np.
Siemens EH 601MB11E - ca. 2900,-
Siemens EH 601ME21E - ca. 3050,-
i jest ich niewiele na rynku...

...nieoficjalnie... teoretycznie jeśli osoba montująca kuchnię chce się wykazać - można wybrać dowolną płytę indukcyjną która nie ma ozdobnego szlifu czy ramki - innymi słowy jest "prostościęta" - będzie trochę "rzeźby" ale da się jak chociażby:
Amica PI 6512TU - ca. 1050,-

Pozdrawiam

cameo
09-05-2013, 19:11
Bayzone_pl dzięki za odpowiedź. Wysłałem Ci maila na [email protected]

Piotr Grabarski
29-05-2013, 15:36
Rozważam zakup jednej z dwu ww. płyt. Różnica w cenie znaczna (+50%). Usiłuje dojść czym się różnią. OK, jedna ma przyciski +/- a druga suwaczki, ale to detal. Ramka - jedni lubią, inni nie - ale to nie wpływa na cenę. Więc co? W opisie (droższej) HK65425PFB pełno jest informacji o systemach Eko i OptiHeat wpływających na obniżenie kosztów - pozwalających na optymalne ogrzewanie potrawy z w wykorzystaniem ciepła resztkowego. Pytałem w AEG, ale nikt mi nie potrafił wyjaśnić, o co chodzi:
Rozumiem sens wykorzystywania ciepła resztkowego w płycie ceramicznej, ale jaki jest sens wykorzystywania ciepła resztkowego w płycie indukcyjnej?? Przecież płyta indukcyjna jest zimna! OK, no może nieco ogrzewa się od garnka, ale to raczej nie działa tak, że garnek ogrzewa płytę, a płyta - garnek, garnek - płytę, płyta garnek itd.
Obsunęło im się coś w opisie, marketing przedobrzył, czy ja coś przeoczyłem?

Bayzone_pl
29-05-2013, 16:22
Jest zasadnicza różnica między tymi płytami.
HK65425PFB ma dodatkowo:
- pole poszerzane
- timer z odliczaniem od rozpoczęcia gotowania

a poza tym to o czym pisałeś czyli slider i nie ma ramki

Piotr Grabarski
29-05-2013, 16:41
Jest zasadnicza różnica między tymi płytami.
HK65425PFB ma dodatkowo:
- pole poszerzane
- timer z odliczaniem od rozpoczęcia gotowania
a poza tym to o czym pisałeś czyli slider i nie ma ramki

OK, no ma pole poszerzone (i tak nie mam takich garnków, długie naczynia idą do piekarnika).
Timer - e...
Co do ramki - przeglądałem Forum i kwestia, czy to wada, czy zaleta jest dość kontrowersyjna. Często te same modele są w wersjach ramkowych i bezramkowych. BTW: Co to jest ten OptiFix?

Natomiast wracam do kwestii EKo i OptiHeat - jaki jest sens ww w płycie INDUKCYJNEJ? Na oko wygląda to albo na nadgorliwość marketingu albo copy&paste. Albo się mylę..?

Bayzone_pl
31-05-2013, 10:10
Co do ramki - przeglądałem Forum i kwestia, czy to wada, czy zaleta jest dość kontrowersyjna. Często te same modele są w wersjach ramkowych i bezramkowych.

tu akurat fakt - jest to kwestia sporna - osobiście ja klientom odradzam ramki.


Co to jest ten OptiFix?

Dodatkowy (do dokupienia) system montażowy dla tej płyty umożliwiający prostszy montaż oraz zapewniający właściwą wentylację



Natomiast wracam do kwestii EKo i OptiHeat - jaki jest sens ww w płycie INDUKCYJNEJ? Na oko wygląda to albo na nadgorliwość marketingu albo copy&paste. Albo się mylę..?

Powiem tak, na pierwszy rzut oka tak to wygląda ale po chwili zastanowienia... jak masz rozgrzany garnek i mimo wszystko rozgrzaną od niego płytę to na krótką metę może i miałoby to sens... jeszcze bardziej jeżeli weźmiemy pod uwagę np patelnie gdzie temperatury przy smażeniu są dużo wyższe niż 100st. podczas gotowania.

A podsumowując


OK, no ma pole poszerzone (i tak nie mam takich garnków, długie naczynia idą do piekarnika).
Timer - e...

to wybrać:

Electrolux EHH 46540FK za niecałe 1500,-

Pozdrawiam
Aureliusz Marszałek

T-ownik
31-05-2013, 21:05
Ten hk63420pxbl (http://matrixmedia.pl/plyta-aeg-hk63420pxb.html) jest wersją dla ludzi trzeźwo myślących, 65425PFB dla geeków. jedna rzecz, która mi się akurat nei podoba do końca to ta ramka, która może pasować przy niektórych meblach jak świni apaszka.

Yorey
18-08-2013, 08:39
czy dla przeciętnego użyszkodnika ma to jakieś znaczenie? Rozumiem, że jak kupię taką 230V to jestem podpięty pod jeden bezpiecznik, który wówczas musi mieć 32A i jak szlag trafi fazę to cała kuchnia nie robi, a jak mam taką na 400V to w razie awarii jednej fazy pół kuchni pracuje. Ale czy np. prawdą jest, że jesli kuchnia jest 230V to w przypadku włączenia wszystkich pół grzewczych na maximum mogą one faktycznie tego maximum nie osiągnąć? Ew. czy są jakieś inne różnice?

Jarek.P
19-08-2013, 10:23
Tak, ma to znaczenie, z tych powodów, które wymieniasz.
Jedna tylko uwaga: nie ma chyba płyt "na 400V", a przynajmniej ja o takich nie słyszałem. Popularnie dostępne pozwalają podłącztyć jedną lub dwie fazy zasilania, ale to cały czas będzie 230V. Przy zasilaniu z jednej fazy, tak jak piszesz, będzie wymagana instalacja umożliwiająca pobór dużego prądu i niektóre modele mogą nie chcieć pracować z pełną mocą na wszystkich polach. Jeśli masz możliwość podłączenia "siły", zrób to.

J.

Yorey
19-08-2013, 10:36
i tak też zrobiłem - w sensie zamówiłem kuchenkę, która umożliwia podpięcie 400V (w sensie 230V na jedną stronę i 230V na drugą stronę).

Dzięki!

angela_n
20-08-2013, 20:11
Witam

Jestem przed zamówieniem mebli do kuchni i bardzo proszę o poradę czy tak może być umieszczona płyta indukcyjna? (tam gdzie jest ta dziura będzie do szafki dochodził blat +-5 cm) Czy te 5 cm to za mało??
207618

ps dodam że mamy aneks kuchenny i za tą dużą szafkę puszkę do podłączania płyty

tucz
26-08-2013, 10:09
witam,

czy ktoś może podpowiedzieć jak prawidłowo zamontować płytę indukcyjną zlicowaną z blatem granitowym?
czy wystarczy tylko uszczelka, która jest razem z płytą czy też warto uszczelnić dodatkowo, np. silikonem?
z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

arbea
02-09-2013, 11:18
Chciałam się zapytać czy ktoś użytkuje płytę jak w temacie czyli AEG HK 65425 PFB i czy warto ją zakupić??

maczekg
06-09-2013, 16:00
Mam, używam. Indukcja jak chyba każda inna. Kupiłem po awarii poprzedniej płyty dlatego, że nie był dostępny od ręki Bosch (chyba PIE615R14E), a do Teki jakoś już mi brakuje zaufania. W Boschu bardziej podobało mi się po prostu sterowanie.
Tak na marginesie, po mojemu im mniejszy panel sterujący tym lepiej - nawet na krawędziach można wtedy postawić naczynie tudzież położyć ściereczkę bez wywoływania alarmu o zwartych przyciskach.
Płyta działa sprawnie, jakoś się do niej przyzwyczaiłem już. To ciepło resztkowe to takie coś prawie niezauważalne - jeśli nastawia się timer płyta przestaje po prostu podgrzewać garnek na moment przed zakończeniem gotowania, więc nie chodzi tu o wykorzystanie ciepła powierzchni płyty, tylko raczej samego naczynia. Co do wykorzystania z patelnią, to chyba mało kto smaży z timerem :) Jednym słowem nie powinien być to argument decydujący o zakupie tego a nie innego modelu. Najlepszą funkcją, jaką posiada, to możliwość wyciszenia dźwięków - piszczy wtedy tylko przy błędach i włączaniu, natomiast nie przy zmianie mocy - dla mnie rewelacja. Dużych naczyń nie mam, więc nie wiem jak sprawdza się poszerzone pole.
Co moze irytować to wentylatory - włączają się tuż po właczeniu zasilania. W Tece startował (1) dopiero przy mocnym grzaniu - może właśnie dlatego się psuła, błąd projektu. Nie jest to jednak jakiś dramat, cecha wspólna AEG i Electroluxa, można się do tego przyzwyczaić i po pewnym czasie przestać zwracać uwagę na takie pierdoły :)
Mam zaufanie do AEG, choć nie lubię Electroluxa. Ta sama elektronika, to samo zachowanie. Ale działa, grzeje dobrze, póki co (odpukać) nie ma z nią problemów. Spotkałem się z opiniami, że skoro fabryka ta sama, to po co przepłacać - swoje pieniądze wydaję tak jak chcę. Pralka AEG jaką mam jest świetna, piekarnik (już drugi) jest świetny.

maczekg
06-09-2013, 16:10
Pewnie już za późno :)
Jeśli masz już wybraną płytę, zerknij na jej rysunki montazowe. Tam jest powiedziane, jakiej wielkości ma być otwór w blacie, na tej podstawie zobaczysz, o ile płyta jest większa niż otwór - z reguły kilka cm z każdej strony.
Po mojemu montaż niepraktyczny - para z garnków będzie Ci się skraplać na ścianie szafki piekarnikowej. Duży garnek czasem potrafi wystawać poza obrys płyty - kolejny minus. Trzeba doposażyć się w kit do montażu płyty w szufladzie - w innym wypadku jakiś nóż czy widelec może niechcący pokiereszować Ci płytę od środka.
Kabel płyty zawsze możesz przedłużyć, z tym nie ma problemu. Gorzej z odprowadzeniem okapu. Nie widzę lodówki, może można byłoby coś poprzestawiać.

monalisa00
03-10-2013, 11:42
Czy ktoś jest w posiadaniu i użytkuje płytę Whirlpool ACM816BA, mam zamiar ja nabyć ale chciałabym poznać opinię tych którzy ją mają i w pełni użytkują :)

Oszolom
14-10-2013, 08:43
Podpinam się pod pytanie.
Interesują mnie stosunkowo tańsze płyty z funkcją pól łączonych.
Z tanich opcji mam do wyboru:
Whirlpool ACM816BA z polem "Flexi Coock".
Whirlpool ACM 814 BA - jak wyżej tylko większa płyta
Whirlpool ACM 751 BA - płyta o mocy 6000W z funkcją 6-ty zmysł i innymi. Posiada strefę "Flexible Zone"?, czy to się różni od "Flexi Coock:?.
Mastercook I3D4DZR - nowość Mastercooka, z polem Duo Zone.
Hotpoint-Ariston KIO 632 C C - Jest jakieś teoretycznie podwójne pole, ale mało jest o tym informacji (nawet na stronie producenta).
Candy CIE 6335 - teoretycznie 3 pola grzejne, lecz pole "Pro" umożliwia położenie dwóch mniejszych naczyń jednocześnie.

Ma ktoś w.w. płyty?, jak to się sprawuje?.
Bayzone czym się różnią funkcje "Flexi" w Whirpoolach?. Czy moc zmniejszona do około 6000W w stosunku do standardowych 7200W robi dużą różnicę?.
Co wiesz na temat tego nowego Mastercooka?, nawet na ich stonie jest mało informacji na temat tej płyty.

Bayzone_pl
14-10-2013, 11:32
Oszolom wybór masz między ACM 816 BA i ACM 814 BA - różnicę znasz.
ACM 751 BA to stary model
na resztę szkoda czasu

waldisobon
05-11-2013, 12:47
Zastanawiam się nad płytą indukcyjną (pierwsza w życiu).

Kompletnie się na tym nie wyznaję - wskoczyłem na skapiec.pl:

http://www.skapiec.pl/site/cat/26140/filtr/_0_0-1500_0_0_0_0_0_0_0_0

i widzę, że głównym parametrem jest moc. Jaka powinna być moc tak standardowo, żeby nie kupić za słabej lub za mocnej?

W kwocie do 1500 PLN da się kupić coś dobrego?

judyta87
11-11-2013, 19:38
Hej, ja się dołączę do tematu. Jaki jest w ogóle przelicznik, a raczej, co się bardziej opłaca w skali miesiąca, korzystanie z kuchenki gazowej, czy właśnie z płyty indukcyjnej? Jak jest z trwałością? Wiem, że niektóre płyty bardzo szybko się rysują. Pozdrawiam

Diedra
12-11-2013, 13:40
Masz doprowadzony gaz do domu? Taniej będzie na gazie. Nie masz - indukcja. O rysowaniu się "niektórych" płyt pierwsze słyszę, szkło pochodzi od tego samego producenta, Schott-Ceran, więc bujda na resorach. Ja korzystam i z gazu i z indukcji. Obie lubię, każdej używam do czego innego. W lecie używam wyłącznie indukcji - przy gazie w kuchni tropiki.

Elfir
13-11-2013, 17:05
hmm.. oglądam polecanego tu Electroluxa EHH46540FK

http://www.electrolux.pl/Additions/ImageResize/ImageExternal.aspx?src=http%3a%2f%2fservices.elect rolux-medialibrary.com%2fdownload.php%3fsrc%3dehppdb-pictures%2fE%2fE%2fWS_PN%2fPSEEHO110P000099.png&width=415&height=415&interpolation=HighQualityBicubic&forcejpeg=true

I nijak nie mogę znaleźć jednego szczegółu, którym się różni od EHH6540FOK
http://www.electrolux.pl/Additions/ImageResize/ImageExternal.aspx?src=http%3a%2f%2fservices.elect rolux-medialibrary.com%2fdownload.php%3fsrc%3dehppdb-pictures%2fE%2fE%2fWS_PN%2fPSEEHO110P000099.png&width=415&height=415&interpolation=HighQualityBicubic&forcejpeg=true

Dlatego producenci nie potrafią porządnie opisywac produktów na swoich stronach, by klient na piwerszy rzut oka widział różnice pomiędzy konkretnymi modelami?
W opisie w zasadzie to samo, jedyna różnica to na rysunku montażowym jedna płyta ma przewód elektryczny wrysowany a druga nie.

Bayzone_pl
14-11-2013, 07:54
hmm.. oglądam polecanego tu Electroluxa EHH46540FK
I nijak nie mogę znaleźć jednego szczegółu, którym się różni od EHH6540FOK
Dlatego producenci nie potrafią porządnie opisywac produktów na swoich stronach, by klient na piwerszy rzut oka widział różnice pomiędzy konkretnymi modelami?
W opisie w zasadzie to samo, jedyna różnica to na rysunku montażowym jedna płyta ma przewód elektryczny wrysowany a druga nie.

Odpowiadam na pytanie.
produkty są dobrze opisane.
różni je jedna rzecz która jest również opisana.
EHH6540FOK jest modelem na rok 2012 a EHH46540FK jest modelem aktualnym :)
Technicznie niczym się nie różnią - jest to ta sama płyta ze zmienionym wg aktualnej polityki oznaczeniem.

Elfir
14-11-2013, 10:03
Hmm.. nie łapie systemu zmieniania oznaczeń tego samego produktu. Moim zdaniem dla klienta byłoby przejrzyściej jakby zostali przy starym oznaczeniu, albo napisali, że ta płyta ma dwa numery oznaczajace tylko roczniki. Ja porównywałam opisy tych modeli a nie daty.

W każdym razie bardzo dziękuję, jak zwykle jesteś niezastąpiony i dużo robisz dla tego działu :)

Każde pole ma osobny panel strujący, jak widzę? Zwracano mi uwagę, że przelączanie jednym panalem czterech pól jest niefunkcjonalne.

Anad65
14-11-2013, 10:30
Ja też kupiłam płytę elekroluxa EHH6540FOK . Powiem szczerze,że trochę się jej naszukałam i był problem z zakupem. Szkoda,że tam gdzie o nią pytałam nie powiedzieli,że EHH46540FK model to jest to samo tylko inny rocznik . Ja się uparłam na ten model , bo ma dobre opinie.

otic
14-11-2013, 18:57
Proszę o ocenę głośności pracy płyty indukcyjnej, wg mnie ,ta którą posiadam jest za głosna..:/..jednoczasowa praca 4 pól grzejnych jest nie do zaakceptowania...

Link do autorskiego filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=zIbG_b2cvqg - zwiększ głośność przy oglądaniu.

1igor1
14-11-2013, 19:58
a próbowałaś z innymi garnkami?? bo to raczej wina garnków a nie płyty ...

otic
14-11-2013, 21:41
a próbowałaś z innymi garnkami?? bo to raczej wina garnków a nie płyty ...


Próbowałem z innymi garnkami oraz TE garnki próbowałem na innych płytach (Whirpool, Teka)- niestety wychodzi na to że jest to wina tej płyty indukcyjnej z Gorenje- nawet serwis zamówiłem by na to spojrzał i wg nich to jest w porządku....

Właśnie o to chodzi ze mam doswiadczenie z innymi płytami i wiem że nie musze znosić takich brzęków- bo jakoś inni producenci potrafią wyciszyć swoje układy....

Bayzone_pl
15-11-2013, 07:37
Hmm.. nie łapie systemu zmieniania oznaczeń tego samego produktu. Moim zdaniem dla klienta byłoby przejrzyściej jakby zostali przy starym oznaczeniu, albo napisali, że ta płyta ma dwa numery oznaczajace tylko roczniki. Ja porównywałam opisy tych modeli a nie daty.

taki ich urok - co poradzisz.



Każde pole ma osobny panel strujący, jak widzę? Zwracano mi uwagę, że przelączanie jednym panalem czterech pól jest niefunkcjonalne.

zgadza się.

Pozdrawiam i dziękuję :)

MariuszoM
23-11-2013, 10:42
Witam .
Mam SIEMENS EH 601ME21E na rowni z blatem z kamienia ---jaka uszczelke zastosować i skad ja zdobyć by zlikwidowac szpare wokól płyty.:(

minia111
26-11-2013, 09:46
tez mam ten problem z uszczelką,,, ktoś ma jakieś porady?

Jarek.P
26-11-2013, 10:48
A silikonem tego wykończyć nie można? Oczywiście nie mówię o wałku silikonu naokoło kuchni, tylko o silkonowym wypełnieniu pod krawędzią płyty tak, żeby tylko to równo leżało i było szczelne.
O ile nie ma jakichś specjalistycznych uszczelek (nie wiem, może są?) to możnaby tez próbować użyć uszczelki montażowej do zlewów kuchennych, je zdaje się można kupić luzem.

J.

Piotzaw
30-11-2013, 17:26
Witam wszystkich. Stoję przed decyzją zakupu indukcji vs ceramika. Zdecydowałem sie prawie na AEG HK 65425 PFB. Ale czytając rożne opinie o indukcji natknąłem sie na info o zapaleniu oleju na patelni. Rzeczywiście indukcja potrafi konkretnie szybko zagrzać. Wiem , ze niektóre (wszystkie?) płyty mają zabezpieczenie prze przegrzaniem garnka ( nie chłodzenie płyty) , wyłączają sie albo ograniczają moc powyżej jakiejś temperatury. Czy znacie jakieś modele mające taką funkcje? Czy płyty AEG/Electrolux mają takie cosik? Jeszcze pytanie do użytkowników AEG. miałem taka płytę przez pewien krótki czas i zaraz po włączeniu płyty startował wentylator. Czy wszystkie tej firmy tak mają, czy inni producenci tez w ten sposób konstuują płyty? Trochę mnie to denerwowało.

Bayzone_pl
02-12-2013, 07:22
Witam wszystkich. Stoję przed decyzją zakupu indukcji vs ceramika. Zdecydowałem sie prawie na AEG HK 65425 PFB. Ale czytając rożne opinie o indukcji natknąłem sie na info o zapaleniu oleju na patelni. Rzeczywiście indukcja potrafi konkretnie szybko zagrzać. Wiem , ze niektóre (wszystkie?) płyty mają zabezpieczenie prze przegrzaniem garnka ( nie chłodzenie płyty) , wyłączają sie albo ograniczają moc powyżej jakiejś temperatury. Czy znacie jakieś modele mające taką funkcje? Czy płyty AEG/Electrolux mają takie cosik? Jeszcze pytanie do użytkowników AEG. miałem taka płytę przez pewien krótki czas i zaraz po włączeniu płyty startował wentylator. Czy wszystkie tej firmy tak mają, czy inni producenci tez w ten sposób konstuują płyty? Trochę mnie to denerwowało.

- Praktycznie na każdej indukcji zapalisz olej.
- Praktycznie każda płyta ma wentylatory do chłodzenia cewek.

Piotzaw
02-12-2013, 10:30
- Praktycznie na każdej indukcji zapalisz olej.
- Praktycznie każda płyta ma wentylatory do chłodzenia cewek.

No sie zmartwilem.
Jak jest możliwość to mojej żonie na pewno sie zapali

r19
02-12-2013, 12:18
No sie zmartwilem.
Jak jest możliwość to mojej żonie na pewno sie zapali

A co, wlewa olej na patelnię i wychodzi?

AniaS79
20-12-2013, 16:42
Witam. Czy ktoś poza mną ma Samsunga CTN 364N006 ?
http://www.alphaprice.com/images/article_la/63036.JPG

Ta płyta to był najgorszy zakup, jakiego mogłam dokonać! "Głupieje", kiedy są na niej więcej niż dwa garnki. Mowy nie ma, żeby "booster" działał na dwóch polach jednocześnie. Podgrzanie potraw na czterech palnikach naraz jest po prostu niemożliwe (zawaliłam w ten sposób zeszłoroczną Wigilię...). Działa wtedy jeden, reszta przerywa (pulsuje).
Kolega, który kupił ten sam model ma dokładnie taki sam problem.
I teraz nie wiem na ile to błąd montażu (tuż pod nią mam płytką szufladę, jednak to rozwiązanie jest w większości prezentowanych na forum kuchni!) a na ile wada fabryczna sprzętu. U koleżanki, która również ma płytką szufladę pod płytą, wszystko działa bez zarzutu (Teka).

Powinnam reklamować, ale obawiam się, że serwis odmówi wymiany lub naprawy zasłaniając się właśnie niewłaściwym montażem :/ Próbowałam jednak gotować przy otwartej szufladzie i problem nie znika.
Przy okazji: jeśli montaż jest faktycznie niezgodny z instrukcją to kto ponosi za niego winę? Ja jako osoba akceptująca projekt? Wykonawca mebli? Czy może ten, kto montował meble i sprzęt?

Może ktoś ma taki model albo go zna (?) Macie w tym temacie jakieś doświadczenia? Wściekła jestem, że kupiłam taki badziew...

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Elfir
20-12-2013, 17:24
Jak masz podłączoną płytę? Do siły 400 V czy całość na jednym 230 V?

AniaS79
20-12-2013, 18:04
Płyta i piekarnik: siła.

Jarek.P
20-12-2013, 18:15
Może w konfiguracji płyty jest wprogramowane ograniczenie mocy? Albo mimo doprowadzonej siły jest podłączona tylko pod jedną fazę? Tak czy tak coś jest nie tak, reklamowałbym...

J.

AniaS79
20-12-2013, 18:27
No właśnie poczytałam sobie opinie na jej temat (szkoda, że po fakcie) i sporo ludzi ma ten sam problem z tym właśnie egzemplarzem. Spada moc przy użyciu więcej niż jednego pola, co właściwie uniemożliwia normalne gotowanie. Nie można również np. podrzucić naleśnika na patelni, bo płyta nie wychwytuje naczynia po jego ponownym odstawieniu. A z doświadczeń niezadowolonych wynika, że Samsung uważa fakt za normalny i prawidłowy.
Poszukam jednak faktury i spróbuję to zareklamować.

Jednocześnie przestrzegam wszystkich przed zakupem tej płyty. Szkoda nerwów i pieniędzy...

koktajl
20-12-2013, 20:14
Czy ktos uzytkuje taka płytę
AEG model HK874400FB? Czy warto ja kupić? Zalezy nam na 80-tce.

AniaS79
21-12-2013, 08:54
Dziękuję. Poproszę kogoś, kto wie jak się obejść z prądem, żeby sprawdził jak jest u mnie, bo mówiąc szczerze pojęcia nie mam. Ale jest logiczne to, o czym piszesz.

koktajl
23-12-2013, 16:07
Czy ktos uzytkuje taka płytę
AEG model HK874400FB? Czy warto ja kupić? Zalezy nam na 80-tce.

Podnosze. Czy ktos moze mi cos poradzić?

Oszolom
29-12-2013, 12:08
Jestem na etapie wyboru płyty indukcyjnej. I jest problem.
Mam przyłącze na 400V i taką płytę chciałem wybrać.
Problem polega na tym że, jest bardzo mało płyt działających na tym zasilaniu.
Przejrzałem instrukcje modeli modele AEG, Electroluxa, Beko i pobieżnie inne na popularnych wyszukiwarkach.
Żaden z w.w producentów nie ma w katalogu czy instrukcji obsługi informacji o możliwości przyłączenia na 400V.
Zawsze jest "220-230V 50Hz".
Czy to tylko niedbalstwo producentów?, w końcu większość z nich ma maksymalne obciążenie 6000-7200W.
Mam w ciemno przyjmować, że płytę można podłączyć pod 400V?.
A może dać sobie spokój i podłączyć płytę pod normalne gniazdko prądowe?.
Obawiam się tylko że jak na jednej sieci będzie działała płyta i piekarnik z mikrofalą Samsunga może pójść po koreczkach.....

1igor1
29-12-2013, 14:29
Jestem na etapie wyboru płyty indukcyjnej. I jest problem.
Mam przyłącze na 400V i taką płytę chciałem wybrać.
Problem polega na tym że, jest bardzo mało płyt działających na tym zasilaniu.
Przejrzałem instrukcje modeli modele AEG, Electroluxa, Beko i pobieżnie inne na popularnych wyszukiwarkach.
Żaden z w.w producentów nie ma w katalogu czy instrukcji obsługi informacji o możliwości przyłączenia na 400V.
Zawsze jest "220-230V 50Hz".
Czy to tylko niedbalstwo producentów?, w końcu większość z nich ma maksymalne obciążenie 6000-7200W.
Mam w ciemno przyjmować, że płytę można podłączyć pod 400V?
A może dać sobie spokój i podłączyć płytę pod normalne gniazdko prądowe?.
Obawiam się tylko że jak na jednej sieci będzie działała płyta i piekarnik z mikrofalą Samsunga może pójść po koreczkach.....

Wszystkie płyty działają na 230V, ale można je podłączyć na 2 fazy. Ale wtedy i tak napięcie jest 230V a nie 400 gdyż płyta korzysta z dwóch faz osobno. Jak masz podpiętą siłę to 3 fazę możesz jeszcze wykorzystać np do mikrofali lub piekarnika.
P.s. uważaj bo są płyty które są zakończone zwykłą wtyczką, wtedy pracuje ona tylko na 1 fazę, i między innymi nie można korzystać ze wszystkich pól jednocześnie z max mocą, gdyż komputer wylicza wtedy tak moc aby nie przekroczyła 3600W

Oszolom
29-12-2013, 17:07
Dobra, przyznaję się. Totalnie tego nie czaję.
Inaczej, co mam zrobić z tym grubym przewodem (w środku są chyba 3 kable), który wystaje ze ściany?.
To podobno developer zostawił do przyłączenia płyty indukcyjnej.

Interesują mnie płyty w ramce, najbardziej te:
AEG HK 63420 PXB
AEG HK 65425 PFB - bez ramki, ale chyba lepsza.

Można je podłączyć na te 2 fazy?.

1igor1
29-12-2013, 18:42
Ten kabel co wystaje ze ściany powinien mieć 5 żył, ewentualnie 4, - 2 fazy, 1 - zero, 1 - uziemienie, jeśli tak to jest ok.
Te płyty co wypisałeś pracują na 2 fazach więc tak jak Cię interesuje

Oszolom
29-12-2013, 19:26
Ok.
Właśnie wróciłem z mieszkania, rzeczywiście jest 5 żył w kablu.
A jak rozpoznać czy płyta może pracować na 1 czy 2 fazach?.

Teraz się zastanawiam....co to jest faza
Zawsze wiedziałem że, przewód prądowy składa się z "+"(napięcie) z "-" i tzw "0" czyli masa.

Jarek.P
29-12-2013, 21:56
Ad pierwsze pytanie - zajrzeć do instrukcji. Jeśli nie pisze w specyfikacji technicznej, to powinno jasno wynikać z instrukcji podłączenia. Niestety, trzeba to choć odrobinkę "czaić"

A co do czajenia właśnie - "+" i "-" to prąd stały, tu masz zmienny. Masa nie ma nic wspólnego z zerem i w domowych instalacjach elektrycznych w zasadzie nie jest wyróżniana. U Ciebie masz przewód fazowy, neutralny i ochronny. Co jest czym - poszukaj góglem. A kuchnię może zleć do podłączenia elektrykowi - i bezpieczniej będzie i kartę gwarancyjną podbije.

Justynka
30-12-2013, 06:41
A ta płyta może być podłączona pod 2 fazy Siemens eh601fb17? bo z instrukcji wydaje się to nie wynikać...przynajmniej dla mnie ;)

1igor1
30-12-2013, 07:31
Ok.
Właśnie wróciłem z mieszkania, rzeczywiście jest 5 żył w kablu.
A jak rozpoznać czy płyta może pracować na 1 czy 2 fazach?.

Teraz się zastanawiam....co to jest faza
Zawsze wiedziałem że, przewód prądowy składa się z "+"(napięcie) z "-" i tzw "0" czyli masa.
Ja rozpoznaję między innymi po maksymalnej mocy, te co pracują tylko na 1 fazie mają moc do 3600W, oraz oczywiście instrukcja instalacji
Co do prądu, to tak jak pisali poprzednicy "+" i "-" masz w instalacji z prądem stałym, czyli np w aucie, a w prądzie zmiennym masz fazę (lub 2 lub 3 fazy), przewód "0" i uziemienie

1igor1
30-12-2013, 07:36
A ta płyta może być podłączona pod 2 fazy Siemens eh601fb17? bo z instrukcji wydaje się to nie wynikać...przynajmniej dla mnie ;)

Tak, ta płyta jest przystosowana do 2 faz, a tu masz instrukcje (https://portal.bsh-partner.com/portal(bD1kZSZjPTAwOQ==)/loginframe.htm?PORTAL_LANGUAGE=PL&PORTAL_LAYOUTINDEX=3&PORTAL_LOGINNAME=consumer_18_3&PORTAL_PASSWORD=password&PORTAL_REGIONINDEX=18&portal_endconsumer_menuid1=0000000400&portal_endconsumer_menuid2=0000000412&MATNRGA=EH601FB17) i ściągnij sobie plik oznaczony II - czyli instrukcja instalacji i tam jest wszystko opisane :)