PDA

Zobacz pełną wersję : Płyta indukcyjna, kuchnia z indukcją



Strony : 1 2 3 4 [5] 6

Justynka
30-12-2013, 09:27
1igor1 (http://forum.muratordom.pl/member.php?17931-1igor1) dzięki serdeczne za info
link nie działa niestety, tam chyba trzeba się zalogować...

1igor1
30-12-2013, 14:16
poprawiłem link, powinien już działać

Oszolom
31-12-2013, 09:52
No to popłynąłem z wiedzą o elektryczności.Dobrze że chociaż żarówkę i wtyczkę umiem wymienić,bo żona wymieniłaby mnie na "lepszy model".A kupiłem tego AEG z ramką.

curlymeg
03-01-2014, 15:45
Witam,

Czy mozecie polecic plyte indukcyjna z jednym albo obiema strefami polaczonymi,ktorej panel sterowania jest bardzo cichy podczas ustawiania mocy grzania?

Obecnie mam whirpoola ktory jest bardzo glosny podczas wlaczania, omylkowego polozenia np. scierki na panelu, sterowania plytą.

Aż dziecko mi sie budzi :)

Poradzcie cos super cichego...

erbata
09-01-2014, 22:50
Witam ja trochę z innej beczki ale może komuś się przyda mam płytę indukcyjną samsunga kosztowała ok. 1200 zł a więc tanio jak na indukcję ogólnie jest ok. ale odkryłem jeden poważny mankament minimalna średnica naczynia musi wynosić 12 cm, mniejsze naczynia nie są wykrywane np. kawiarka o średnicy 6 cm. trzeba dokupić adapter

AniaS79
10-01-2014, 14:52
Jeszcze sprawie płyty Samsung, model CTN364N006

Jednak płyta jest skrajnie do dupy. Szukając informacji na jej temat (poza masą negatywnych opinii ze strony użytkowników) natrafiłam na taką oto informację na stronie producenta, w dziale "wsparcie":

"Podczas używania 2 pól z jednej strony (albo prawej albo lewej) może być zauważalny spadek efektywności gotowania (spadek mocy).. Jest to związane z tym, że w danej chwili może być zasilane wyłącznie jedno z pól z danej strony płyty oraz następuje ciągłe przełączanie zasilania między tymi dwoma polami (co objawia się często słyszalnym dźwiękiem przełączania przekaźnika).

Nie jest to usterka, ale prawidłowe działanie płyty indukcyjnej."

PRAWIDŁOWE działanie płyty?! Ja wszystkich przestrzegam, przed zakupem tak "prawidłowo" działającej płyty. Nigdy w życiu nie byłam z czegoś równie mocno niezadowolona, co właśnie z tego.

I teraz pytanie kompletnego laika do Speców (uprzedzam, że dla kogoś, kto się zna, może być głupie ;)):
Czy jeśli okaże się, że płyta dedykowana jest pod jedną fazę (bo z czegoś chyba wynika ten spadek), można ją jakoś "podrasować", żeby nie spadało to napięcie? Czy ona ma już w ustawieniach ograniczanie mocy i nic z tym nie zrobię?

Jarek.P
10-01-2014, 15:00
Jeśli płyta faktycznie jest przystosowana do zasilania tylko z jednej fazy, to i maksymalny pobór mocy z pewnością będzie miała taki, żeby to miało szanse działać.
Ciebie jednak ten temat nie dotyczy o tyle, że instrukcja wyraźnie stwierdza, że płyta może być zasilana z jednej bądź z dwóch faz. Pytanie, czy Ty ją masz zasilaną z jednej fazy, czy z dwóch...

A w przypadku zasilania normalnej płyty z jednej fazy to nie płyta wymagałaby "podrasowania" a instalacja (przewód większej średnicy, większe zabezpieczenia, przyłącze zdolne udźwignąć takie podłączenie).

J.

annyonne
12-01-2014, 20:42
A co sądzicie o płycie electolux EHH 16340FK? Ogólnie opinie ma ok ale w temacie jestem zielona, to moja pierwsza indukcja... A może macie inne typy? Zależy mi na podstawowych funkcjach oraz na tym by można było używać w tym samym czasie 4 palników bez spadku mocy.

Jagoda82
29-01-2014, 08:49
Witam

Czy ktoś używał i mógłby się wypowiedzieć na temat płyty Bosch PIT651F17E
To jest jak na razie mój wybor nr 1 ale martwi mnie brak opinii w internecie na jej temat.

Będę baaardzo wdzięczna za odpowiedź :)

manhatan17
11-02-2014, 09:55
witam! liczę ze znajdę pomoc w tym wątku. w naszej planowanej kuchnia będzie płyta indukcyjna. podłączenie będzie na "siłę". zupełnie nie wiem na jaka płytę się zdecydować, które modele są godne polecenia a które nie? przeczytałam 10 ostatnich stron tego wątku i rozumiem tylko że moc powinna być jak największa. rozważam 2 opcje: indukcja na 5 pól grzejnych ( minus tego rozwiązania to cena, najtańsza jaką znalazłam kosztowała ok 2,5 tys. :( ), standardowa 60tka ale koniecznie z jednym polem grzejnym większym np. 26-30cm.

z konkretnych modeli jakie upatrzyłam na 5 pól:
Whirlpool ACM 795 BA
Amica PI8600TF

mirela99
11-02-2014, 12:23
A czy komuś zepsuła się indukcja po okresie gwarancji ? Czy ktoś naprawiał i ile potem działała ? Nie chce mi się nikt podjąc naprawy :(

gahan
11-02-2014, 16:26
mirela99,

jak długo gotowałaś na tej płycie i dlaczego nikt nie chce się podjąć naprawy -czyżby nie wiedzieli co uległo awarii?

Elfir
11-02-2014, 21:12
Ja mam polecanego tu elektroluxa i jestem bardzo zadowolona z tej płyty. Do ideału brakuje, by była produkowana w kolorze szarym lub białym.
Bez problemu przestawiłam się z gazu na indukcję.

marnajola
12-02-2014, 08:09
Ja mam polecanego tu elektroluxa i jestem bardzo zadowolona z tej płyty. Do ideału brakuje, by była produkowana w kolorze szarym lub białym.
Bez problemu przestawiłam się z gazu na indukcję.
Elfir mozesz przypomniec , który to konkretnie model??

Elfir
12-02-2014, 10:27
EHH46540FK (lub jego starszy odpowiednik EHH46540FOK)

maczekg
12-02-2014, 19:55
A czy komuś zepsuła się indukcja po okresie gwarancji ? Czy ktoś naprawiał i ile potem działała ? Nie chce mi się nikt podjąc naprawy :(

Mnie się popsuła ze dwa lata temu Teka IR645. Płyta miała 5-6 lat, tak mniej więcej. Po otwarciu płyty usterka była od razu widoczna - wysadzone elementy. Zrobiłem zdjęcie, wysłałem mailem do serwisu wraz z prośbą o wycenę modułu - wstępnie ok. 1000zł, moduł starego typu, czas na sprowadzenie około miesiąca. Wsiadłem w samochód i pojechałem po nową płytę.
W wolnej chwili podjąłem się remontu tego modułu samodzielnie, bo prąd jest moim przyjacielem od lat. Zamówiłem i wymieniłem co trzeba w sumie za około 70zł. Płyta ruszyła, trafiła do szafy. Po przeprowadzce do nowej chatki trafiła na blat :) bo była funkcjonalnie dużo lepsza niż zakupiony wtedy electrolux. W nowym miejscu popracowała pół roku, po czym odmówiła współpracy w podobnym stylu, choć bez już bez dymu. Tym razem już odpuściłem, bo szkoda mi było czasu.
Podejrzewam, że nikt na kolanie nie chce naprawiać, bo to może być dużo niewdzięcznej pracy. Elementy stosowane mogą być niedostępne, zamienniki drogie i na zamówienie, naprawa ryzykowna ze względu na charakter działania indukcji - tam, gdzie są impulsy i zasilanie sieciowe, są z reguły duże energie. Dokumentacji z reguły nie ma, a elektronika wcale nie taka banalna (w mojej kilka dedykowanych mikrokontrolerów). Bez doświadczenia i specyficznych narzędzi może być trudno, a trudno=drogo.
Zapytaj może serwis producenta o ew. wycenę naprawy. A nuż się będzie opłacało. A jeśli nie, to za ok. 1000 zł myślę można kupić jakąś niedrogą płytę. Na kolejne 5-6 lat może wystarczy... :)

ryba154
13-02-2014, 08:16
Czy znacie płytę 60cm z polem 28cm?

sheenaz
14-02-2014, 08:32
ryba, są takei płyty ale 3-polowe, np.
Bosch Pik651t14e
WHIRLPOOL ACM 803 BA
electrolux EHD60125P
electrolux EHD60124P

Kilka na pewno znajdziesz,

moma30
15-02-2014, 10:35
Jeszcze sprawie płyty Samsung, model CTN364N006

Jednak płyta jest skrajnie do dupy. Szukając informacji na jej temat (poza masą negatywnych opinii ze strony użytkowników) natrafiłam na taką oto informację na stronie producenta, w dziale "wsparcie":

"Podczas używania 2 pól z jednej strony (albo prawej albo lewej) może być zauważalny spadek efektywności gotowania (spadek mocy).. Jest to związane z tym, że w danej chwili może być zasilane wyłącznie jedno z pól z danej strony płyty oraz następuje ciągłe przełączanie zasilania między tymi dwoma polami (co objawia się często słyszalnym dźwiękiem przełączania przekaźnika).

Nie jest to usterka, ale prawidłowe działanie płyty indukcyjnej."

PRAWIDŁOWE działanie płyty?! Ja wszystkich przestrzegam, przed zakupem tak "prawidłowo" działającej płyty. Nigdy w życiu nie byłam z czegoś równie mocno niezadowolona, co właśnie z tego.

I teraz pytanie kompletnego laika do Speców (uprzedzam, że dla kogoś, kto się zna, może być głupie ;)):
Czy jeśli okaże się, że płyta dedykowana jest pod jedną fazę (bo z czegoś chyba wynika ten spadek), można ją jakoś "podrasować", żeby nie spadało to napięcie? Czy ona ma już w ustawieniach ograniczanie mocy i nic z tym nie zrobię?


Piszę jako mądry polak po szkodzie - właśnie odsyłam tą płytę do sklepu.

Po pierwsze - informacja z serwisu Samsunga - płyta posiada tylko 2 cewki ( na całą płytę!) - stąd takie działanie płyty i spadek mocy.
Absolutnie nie można jej podłączać pod 400v, bo grozi to spaleniem płyty.

Pod płytą są naklejki pokazujące schemat przyłączenia na 1 i 2 fazy, więc można się trochę ratować przyłączając na 2 fazy.

Płyta faktycznie nie wyrabia tak jak pisze Pani wcześniej, bo te 2 cewki w jakiś cudowny sposób dzielą się mocą na 4 pola.
Mój znajomy elektryk osłupiał.

Całe szczęście kupowałam przez internet i mogę oddać.

Kupiłam Whirlpoola z łączonym polem i tego można podłączyć pod 400v (nawet na 2 sposoby) i ma 4 cewki, nie dołączony jest tylko kabel o czym nikt nie informuje.

Pozdrawiam,

rafstraz
18-02-2014, 11:31
moma30, Jaki model whirpoola kupiłaś? i czy kable dokupisz?

Kupiłam Whirlpoola z łączonym polem i tego można podłączyć pod 400v (nawet na 2 sposoby) i ma 4 cewki, nie dołączony jest tylko kabel o czym nikt nie informuje.

Pozdrawiam,[/QUOTE]

rafstraz
18-02-2014, 11:50
Zastanawiam się nad modelami:
elektrolux EHH6540FOK
whirpool ACM 816/BA

Doradźcie, proszę biorąc pod uwagę hałas pracującej indukcji, ,głośność dźwięków przy ustawieniach, równe rozłożenie mocy przy pracujących czterech polach

i może banalne pytanie, czy większe garnki, np. z bigosem....jestem w stanie na tej indukcji postawić, celem ugotowania. Może to smieszne ale to pierwsza indukcja.... w moim życiu

bladyy78
18-02-2014, 11:55
Dla mnie płyta indukcyjna to rozwiązanie dla osób, które nie za bardzo mają co robić z pieniędzmi. Po za tym trzeba zwracać uwagę na to jakie garnki/patelnie się kupuje, a te na płyty indukcyjne są najczęściej droższe.

Płyta indukcyjna jest dla osób które nie mają gazu a nie chcą mieć bomby w postaci butli która zajmuje miejsce w szafce, po drugie 90% obecnie produkowanych garnków, nawet tych najtańszych nadaje się na indukcję wiec temat garnków jest wyłącznie wymysłem ludzi którzy nasłuchali się o indukcji od osób które jej nie mają. Jedynie problem może być z patenami te najtańsze są aluminiowe i trzeba na to zwracać uwagę. indukcja ma jedną wadę jaką zauważyłem trzeba się na niej nauczyć smażyć i zakupić do niej dobrą patelnię.

Diedra
18-02-2014, 13:53
Tak, Rafstraz, możesz stawiać większe garnki i patelnie :) Ciepło rozejdzie się po całym dnie. Ograniczenie może natomiast dotyczyć tego, jak małe naczynie zadziała. U mnie 12 cm i ani milimetra mniej - mam garnek 16 cm, gdzie dno ma średnicę 11.5 cm i mogę sobie pomarzyć o użyciu go na indukcji :)

rafstraz
18-02-2014, 14:34
Diedra jaki model masz indukcji i jak się sprawuje?

ryba154
18-02-2014, 16:56
a brzegi kotleta beda nie upieczone?

Elfir
18-02-2014, 20:06
Dla mnie przestawienie się z gazu na indukcję było niezauważalne, także podczas smażenia.
Jak mam elektroluxa.

Nie działa na kuchence właśnie tania patelnia - kupiłam a źle rozszyfrowałam ideogramy :)
A także stary garnek, bo od gazu mu się dno wybrzuszyło i nie przylega odpowiednio duża powierzchnią do indukcji.
Najtańsze garnki z IKEA działają.

rafstraz
19-02-2014, 12:00
elektrolux EHH6540FOK
whirpool ACM 816/BA

Elfir Twój elektrolux cicho pracuje?

Elfir
19-02-2014, 16:07
Wentylator szumi, kiedy gotuję na stopniach 7-9 i power. Poza tym jest bezszelestny
Strzykało, kiedy używałam pożyczonego garnka z dnem warstwowym. Moje garnki mają dna jednowarstwowe, wiec nie strzyka.

wtf69
22-02-2014, 13:56
A może mi ktoś przedstawić koszta utrzymania takiej płyty ? Nie korzystam z kuchni jakoś zbyt wiele[ w tygodniu aby coś odgrzać 15min gotowania, a w weekend trochę dłużej 2-3h] Obecnie korzystam z gazowej kuchni ale niedługo będę zmuszony przejść na elektrykę. Wiadomo prąd trochę drożej wyjdzie od gotowania na gazie tylko jak dużo?

Elfir
22-02-2014, 14:13
Do gazu dolicz koszt abonamentu :)
Mając instalację elektryczną abonament płacisz , niezaleznie czy masz płytę, czy nie.

wierka
22-02-2014, 15:48
A może mi ktoś przedstawić koszta utrzymania takiej płyty ? Nie korzystam z kuchni jakoś zbyt wiele[ w tygodniu aby coś odgrzać 15min gotowania, a w weekend trochę dłużej 2-3h] Obecnie korzystam z gazowej kuchni ale niedługo będę zmuszony przejść na elektrykę. Wiadomo prąd trochę drożej wyjdzie od gotowania na gazie tylko jak dużo?

aż przejrzałam swoje rachunki za prąd.
kuchnię indukcyjną uruchomiłam w lutym 2013 roku. wcześniej gotowałam na gazie.
gotuję mało, ale więcej niż przed remontem.. w nowej kuchni, aż chce się gotować :D
poniżej zestawienie rachunków za prąd

02/14 416
12/13 395
10/13 390
07/13 300
06/13 511
03/13 415
02/13 291 remont
12/12 360
10/12 306
08/12 278
06/12 363
04/12 384

biorąc pod uwagę podwyżki prądu.. jakoś znacząco nie zauważyłam różnicy w rachunkach.

wtf69
22-02-2014, 16:52
aż przejrzałam swoje rachunki za prąd.
kuchnię indukcyjną uruchomiłam w lutym 2013 roku. wcześniej gotowałam na gazie.
gotuję mało, ale więcej niż przed remontem.. w nowej kuchni, aż chce się gotować :D
poniżej zestawienie rachunków za prąd

02/14 416
12/13 395
10/13 390
07/13 300
06/13 511
03/13 415
02/13 291 remont
12/12 360
10/12 306
08/12 278
06/12 363
04/12 384

biorąc pod uwagę podwyżki prądu.. jakoś znacząco nie zauważyłam różnicy w rachunkach.

A jak się prezentowały mniej więcej rachunki za gaz ?

wierka
22-02-2014, 17:19
miałam gaz z butli - chyba 58 zł za butlę. wymieniałam co około 2 miesiące

wtf69
22-02-2014, 19:00
czyli około 5.5m3 tyle wychodzi na jednej butli.

KKM1
10-05-2014, 20:51
Czy ktoś z Was używa płyty indukcyjnej o szerokości 80cm? W sklepie Pan mi taką zaprezentował przedstawiając ją w samych superlatywach. Teraz używam gazowej 60 - czasem przy większym gotowaniu trochę ciasnawo się robi na płycie Proszę o opinię osoby które użytkują 80 cm Cena oczywiście również proporcjonalnie wyższa - zastanawiam się czy warto

mrowkaa
11-05-2014, 21:45
Witam Forumowiczów :)

Czytałam kilkanaście stron wstecz aby dowiedzieć się jakie płyty są sprawdzone i polecane. Nie udało mi się znaleźć żadnego modelu ,który by odpowiadał moim kryteriom :( może moglibyście mi coś doradzić.

Szukam płyty indukcyjnej 60cm z funkcjami:
1) rozszerzone pole
2) proste boki/brzegi/kanty aby móc ją "wtopić" w blat
3) przyspieszone grzanie (booster czy jakoś tak)
4) najlepiej aby miała blokadę przed dziećmi
5) szybko stygła
6) z prostą intuicyjną obsługą /wyświetlaczem
7) dodatkowym atutem będzie funkcja ,że gdzie nie postawie garbek tam płyta ją wykryje i zacznie grzać

będę wdzięczna za pomoc :)

Elfir
11-05-2014, 22:33
nr 7 jest w większosci płyt na odwrót - jak płyta jest włączona a garnka nie ma to się wyłącza.

Gdyby było, jak piszesz, skad miałaby wiedzieć, jaką moc ustawić pod losowo ustawionym garnkiem?

mrowkaa
12-05-2014, 08:39
chyba źle opisałam pkt 7 , chodzi mi o funkcje wykrywania naczynia bez opcji ,że zacznie grzać bo tak jak piszesz byłoby to dość dziwne.

Znalazłam coś co by mi odpowiadało Bosch PIN 651F27E,ale ma niestety szlifowane krawędzie więc nie bardzo będę ją mogła wpuścić w blat :/ więc muszę szukać dalej.

Rafałer
12-05-2014, 13:08
W 2005 były za 3 500 a teraz w 2014 już za 1000 haha :)

Elfir
12-05-2014, 15:21
chyba źle opisałam pkt 7 , chodzi mi o funkcje wykrywania naczynia bez opcji ,że zacznie grzać bo tak jak piszesz byłoby to dość dziwne.
.

Ale po co ma wykrywać naczynie?

gabba
13-05-2014, 07:00
W Teka, ta funkcja określona jest jako Flex

sheenaz
13-05-2014, 09:41
mrowka, podłączam się pod pytanie elfir, po co to wykrywanie naczynia, skoro ma nie grzać.

Bayzone_pl
16-05-2014, 10:12
Witam Forumowiczów :)

Czytałam kilkanaście stron wstecz aby dowiedzieć się jakie płyty są sprawdzone i polecane. Nie udało mi się znaleźć żadnego modelu ,który by odpowiadał moim kryteriom :( może moglibyście mi coś doradzić.

Szukam płyty indukcyjnej 60cm z funkcjami:
1) rozszerzone pole
2) proste boki/brzegi/kanty aby móc ją "wtopić" w blat
3) przyspieszone grzanie (booster czy jakoś tak)
4) najlepiej aby miała blokadę przed dziećmi
5) szybko stygła
6) z prostą intuicyjną obsługą /wyświetlaczem
7) dodatkowym atutem będzie funkcja ,że gdzie nie postawie garbek tam płyta ją wykryje i zacznie grzać

będę wdzięczna za pomoc :)

Proszę bardzo:
Siemens EH601FB17
http://www.siemens-home.pl/produkty/plyty-grzewcze/indukcyjne/EH601FB17.html

Rafałer
19-05-2014, 15:43
Proszę bardzo:
Siemens EH601FB17
http://www.siemens-home.pl/produkty/plyty-grzewcze/indukcyjne/EH601FB17.html

No ta wydaje się być ok ale znalazłbyś inne w niższej cenie

Bayzone_pl
20-05-2014, 08:17
No ta wydaje się być ok ale znalazłbyś inne w niższej cenie

Niestety, niewiele firm robi płyty dedykowane do zabudowy na równi z blatem - a jeśli dołożyć do tego Twoje wymagania to znalazłem Ci prawdopodobnie najtańszą... swoja drogą.. jeśli wpuszczasz płytę w blat to masz blat kamienny... a wtedy taki wydatek na płytę to pikuś :)

mrowkaa
20-05-2014, 11:59
Proszę bardzo:
Siemens EH601FB17
http://www.siemens-home.pl/produkty/plyty-grzewcze/indukcyjne/EH601FB17.html

Dzieki Bayzone za polecenie tej plyty. Jest naprawdę super . Odpowiada moim oczekiwaniom ,ale niestety ze względu na nieoczekiwane wydatki musze zacząć ciąć koszty ;/ Znalazlam coś takiego . nie spełnia wszystkich moich kryteriów ,ale jestem ciekawa co o niej sądzisz . http://www.siemens-home.pl/produkty/plyty-grzewcze/indukcyjne/EH651FT17E.html polecasz ?

wiem ,że to forum o płytach ,ale może na zmywarkach też się znasz ? http://www.siemens-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/SN66N098EU.html?source=search

xmichal79x
29-05-2014, 08:40
Witam,
Planuje zakup plyty indukcjyjnej, wstępnie myślałem o BOSCH PIE651B17E, ale zauważyłem zę podłącza się ją do zwykłego gniazdka 230V, a mam w kuchni wyprowadzoną siłe , specjalnie z myślą o indukcji. Czy wg was w takim razie poszukać czegoś innego w podobenj cenie, podłaczanego do siły, czy też nie ma to większego znaczenia w użytkownaiu i brać tego Boscha na zwykły prąd?
Byłem przekonany, że większość plyt indukcjyjnych jest na siłe, a widzę, że chyba jest na odwrót.
Czy podłączenie do siły daje jakieś zalety?

Elfir
29-05-2014, 09:24
wiekszosc jest na zwykły prąd, ale warto podłączać na trójfazowy - dwie fazy po dwa pola grzejne.

xmichal79x
29-05-2014, 09:35
Elfir,
niestety jestem dość zielony w tym temacie,
"ale warto podłączać na trójfazowy - dwie fazy po dwa pola grzejne." - to znaczy , że taką zwykłą płytę na 230 V mam podłączyć tak jak piszesz, czy muszę kupić taką na 400V ? :)

Jarek.P
29-05-2014, 09:35
"Siła" to też zwykły prąd. Ogromna większość płyt (wszystkie mi znane) zezwala na podłączenie zarówno do "siły" jak i do zwykłego gniazdka (o ile instalacja na to pozwoli), ten Bosch jak najbardziej również. To, że w danych technicznych jest napisane "zasilanie 220-240V" nie oznacza, że ona nie jest na siłę. Siła to jak najbardziej 230V, tyle, że powtórzone trzy razy i z pewnymi niuansami, które tutaj są nieistotne, a z punktu widzenia płyty to jest zwykle tylko kwestia odpowiedniego podłączenia przewodów i ustawienia zworek na zaciskach.

xmichal79x
29-05-2014, 09:42
ok, dzięki za info!

Bayzone_pl
30-05-2014, 08:18
Dzieki Bayzone za polecenie tej plyty. Jest naprawdę super . Odpowiada moim oczekiwaniom ,ale niestety ze względu na nieoczekiwane wydatki musze zacząć ciąć koszty ;/ Znalazlam coś takiego . nie spełnia wszystkich moich kryteriów ,ale jestem ciekawa co o niej sądzisz . http://www.siemens-home.pl/produkty/plyty-grzewcze/indukcyjne/EH651FT17E.html polecasz ?

wiem ,że to forum o płytach ,ale może na zmywarkach też się znasz ? http://www.siemens-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/SN66N098EU.html?source=search

Płyta jak płyta, ale nie spełnia wymogów więc...
Zmywarka dobra - nawet bardzo dobra ale równie dobry będzie choćby model SN66M083EU - i już jesteśmy bliżej wymarzonej płyty :)

sewan
30-05-2014, 08:29
Bardzo proszę o pomoc co do płyty indukcyjnej. Po długiej analizie tematu wiem, że chcę płytę m.in. z funkcją boster dla każdego pola. Dla posiadaczy takiej płyty Electrolux EHI6540FOK , czy ta płyta ją posiada ? Tzn. pisze, że ma boster, ale nie potrafię nigdzie czy to znaczy to samo, że dla każdego pola... Z góry dziękuję za pomoc

Figa z makiem
30-05-2014, 11:46
Płyta jak płyta, ale nie spełnia wymogów więc...
Zmywarka dobra - nawet bardzo dobra ale równie dobry będzie choćby model SN66M083EU - i już jesteśmy bliżej wymarzonej płyty :)

tutaj pewnie rolę odgrywa również kwota...

Elfir
30-05-2014, 12:14
Bardzo proszę o pomoc co do płyty indukcyjnej. Po długiej analizie tematu wiem, że chcę płytę m.in. z funkcją boster dla każdego pola. Dla posiadaczy takiej płyty Electrolux EHI6540FOK , czy ta płyta ją posiada ? Tzn. pisze, że ma boster, ale nie potrafię nigdzie czy to znaczy to samo, że dla każdego pola... Z góry dziękuję za pomoc

mam tę płytę i ma booster (nazwany "power") osobno na każde pole. Z resztą sterowanie na każde pole osobno ma.

Rafałer
30-05-2014, 13:09
mam tę płytę i ma booster (nazwany "power") osobno na każde pole. Z resztą sterowanie na każde pole osobno ma.

właśnie miałem to pisać

pawko_
02-06-2014, 14:45
A czy nie po to masz wyprowadzoną siłę kolego xmichal79x żeby odciążyć resztę instalacji od płyty ? Ja mam dwie fazy z siły podłączone pod płytę jedna pod piekarnik. Coś elektryk tłumaczył, że jak wszystkie sprzęty będą włączone to mogłoby dojść do przeciążenia instalacji, chyba, że jestem w błędzie ?

julo23
03-06-2014, 21:04
.

Jarek.P
04-06-2014, 11:08
@julo - wybacz, odpowiadając przypadkowo skasowałem treść twego posta (jako moderator mogę to zrobić, dziś najwyraźniej mi kawy zabrakło i kliknąłem nie tam, gdzie trzeba, sorry).

Odpowiedź zaś brzmi: obie płyty możesz podłączyć pod siłę, kup tą, która Ci się bardziej podoba. Siła to zarówno 230 jak i 400V, zależy tylko od sposobu podłączenia odbiornika.

julo23
04-06-2014, 13:26
Dzięki za odpowiedz, ale przecież na siłę jest kabel z 3 fazami. Rozumiem że taki odbiornik ma możliwość takiego podpięcia mimo że ma oznaczenie 230V. Bo przecież moc 7,2 kW jest potężna.

Wkleje jeszcze raz nazwe płyty która mnie interesuje:
Bosch PIE611F17E.

Jarek.P
04-06-2014, 13:34
Tak i do płyty podłącza się dwie fazy oraz przewód neutralny, wykorzystując tym samym dwa razy po 230V. Trzecią fazę można wykorzystać np. dla piekarnika. Na tej płycie jest (powinna być) naklejka z rozrysowanym sposobem podłączania do jednej lub do dwóch faz.

julo23
04-06-2014, 15:45
Acha, czyli mając trzy fazy w kuchni i chcąc korzystać w pełni z jej dobrodziejstw czyli możliwości grzania na pełnej mocy na wszystkich jej polach grzejnych, trzeba ją tylko odpowiednio podłączyć. I nie traci ona niczego w porównaniu do tej z oznaczeniem 400V.
Ciekawe więc dlaczego producent różnie je oznacza.

Rozumiem że pewnie 1 faza idzie na dwa pola grzejne a druga faza na pozostałe.
Piekarnik z mikrofalą niestety mam po drugiej stronie kuchni i będzie niestety pod 230V na gniazdko.
Instalacje mam nową, elektryk dokładnie pytał gdzie co ma być i też widział później projekt kuchni więc myśle że nie będzie problemu.

Znalazłem jeszcze taką kuszącą oferte:
Zelmer ZPI 6012UE + komplet garnków Provesta 652.70
za 999zł. Co myslicie o tym modelu zelmera ?

Jarek.P
04-06-2014, 18:39
Po płytach z oznaczeniem "400V" możnaby się spodziewać, że można je zasilać "spomiędzy faz", korzystając wtedy z napięcia 400V, ale płyty z taką możliwością są dość rzadkie. W dobie instrukcji tłumaczonych przez atechnicznych idiotów równie dobrze może to być nieporozumienie z oznaczeniami, ktoś rozumując "siła" = " 400V" w ten sposób w opisie płyty zasygnalizował możliwość podłączenia płyty do siły (ale w sposób opisany przeze mnie wcześniej), co jest bzdurą, ale niestety bzdurą powszechną.

Zrozumienie, o co chodzi w "sile" jest dla laika problematyczne, więc uwierz po prostu na słowo: każdą płytę, każdą bez wyjątku [1] da się podłączyć do siły. Pozostają co najwyżej niuanse, jak ona do tej siły będzie podłączona: do jednej fazy, do dwóch, między dwie fazy, czy może do trzech naraz (choć o takich płytach nie słyszałem), ale to już jest problem elektryka, który sprzęt będzie podłączał, a jeśli ktoś chce koniecznie sam, to zwykle płyta ma instrukcję montażu albo choć naklejkę przy zaciskach, z której jasno powinno wynikać co i jak. Naklejka jest rysunkiem pokazującym sposób podłączenia, jej zrozumienie wymaga podstawowych wiadomości na temat instalacji elektrycznych, a jej zrozumienie może być dobrym sprawdzianem, czy można się za to brać samemu, czy nie :)

[1] - przynajmniej póki nie rozmawiamy o płytach produkowanych tylko na rynek USA/Japonia

Bayzone_pl
05-06-2014, 07:58
Żeby zakończyć wszelkie dywagacje trzeba chyba raz a konkretnie powiedzieć, że teoretycznie nie ma w domowych sieciach napięcia 400V - tylko 3 fazy po 230V.
Zainteresowanych szczegółami technicznymi oraz w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie typu "skoro 3 fazy po 230V to czemu 400V a nie 690V??" odsyłam do wujka googla, cioci wikipedii albo lekcji fizyki na poziomie szkoły średniej...

Do przeważającej większości płyt (a już praktycznie w ciemno dotyczy to wszystkich płyt o mocy powyżej 7000W ) zalecane jest podłączanie na dwie fazy po 230V lub tworząc tzw. mostek tylko jedną fazę 230V - niemniej tego rozwiązania powinno się unikać ponieważ zarówno dla bezpieczeństwa, instalacji jak i praktyczności i użyteczności płyty lepiej kiedy mamy dostępną tzw. "siłę" czyli podłączenie trójfazowe i podepniemy dwie fazy.

To, co dla większości osób może być mylące - to wprowadzające w błąd opisy i oznaczenia z tabliczek znamionowych. Na tabliczce znamionowej będzie 230V zgodnie z technicznymi warunkami urządzenia natomiast opis może zarówno powielić oznaczenie z tabliczki (230V) jak i uwzględnić "opcję" nazewnictwa 400V (230V-400V)

Od razu trzeba zaznaczyć, że na rynku od jakiegoś czasu są dostępne płyty - jest ich dosłownie kilka - praktycznie po jednym modelu na producenta, które są wyłącznie pod 230V i przychodzą z gotową wtyczką do gniazdka zamiast z kostką lub kablem - np. Amica PI 6509LN

Mam nadzieję że to z grubsza rozwieje rozmyślania i pytania - czy da się podpiąć.

PS> Jakoś przeoczyłem post kol. Jarek.P - Pozdrawiam.

julo23
05-06-2014, 12:52
Dzięki za wyjaśnienia laikowi :)

Dobrze zrozumiałem ? Mam 3 fazy po 230V a będę miał podłączoną płytę na dwie fazy po 230V . Trzecia faza będzie wolna bo nie posiadam piekarnika z płyta. Czy taka płyta niekoniecznie będzie mieć pełną moc czyli 7,2kW bo pewnie przekrój kabli jej na to nie pozwoli.
Bo jesli nie to po co ją wogóle kupować? Może brać o mniejszej mocy.

Jarek.P
05-06-2014, 13:03
Dzięki za wyjaśnienia laikowi :)

Dobrze zrozumiałem ? Mam 3 fazy po 230V a będę miał podłączoną płytę na dwie fazy po 230V . Trzecia faza będzie wolna bo nie posiadam piekarnika z płyta.

Dokładnie tak.


Czy taka płyta niekoniecznie będzie mieć pełną moc czyli 7,2kW bo pewnie przekrój kabli jej na to nie pozwoli.
Bo jesli nie to po co ją wogóle kupować? Może brać o mniejszej mocy


A jakie masz te przewody? I jakim bezpiecznikiem są zabezpieczone?
Jeśli przewód ma przynajmniej 2,5mm2, a bezpiecznik 3B16 (a przy nowym domu i nowej instalacji jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby było mniej), to nie ma obaw, wystarczy.

julo23
06-06-2014, 09:14
Nowe budownictwo, przewód pod kuchenkę (siła do kuchni) jest osobno przeprowadzony.
A o przekrój i bezpiecznik musze sie dopytać teraz elektryka jak bedzie u mnie, dobrze w sumie wiedzieć nawet dla samego siebie takie rzeczy.

A jeszcze jedną rzecz dopytam, skoro już zawracam głowę to skorzystam z okazji już do końca :D

Będzie jakaś różnica między takimi podłączeniami:
1. instalacja 3 fazy po 230V a podłączona płyta na dwie fazy po 230V . Moc przyłączeniowa płyty 7,2 kW wg instr.
2. instalacja 3 fazy po 230V a podłączona płyta na trzy fazy po 230V . Moc przyłączeniowa płyty 7,2 kW wg. instr.

To bedzie dokładnie to samo tylko że dwoma przewodami będzie szło większe natężenie prądu ? Ale działanie płyt nic sie nie zmieni ?
Nie będzie różnicy w działaniu między tymi kuchenkami ?

Jarek.P
07-06-2014, 07:05
Tylko że podłączenie płyty pod dwie fazy wynika bezpośrednio z jej konstrukcji: pola grzejne stanowią osobne urządzenia, podłączane po dwa na fazę. Przerabianie tego na trzy fazy pewnie byłoby możliwe, możnaby np. największe pole przerzucić na osobną fazę ale zysk właściwie żaden, a gwarancji trochę szkoda.
NIemniej teoretycznie przedpiśca ma rację, to samo obciążenie podzielone na trzy fazy zamiast dwóch wynikowo da mniejsze obciążenie przypadające na każdą z faz.

pawko_
10-06-2014, 07:55
Swoją indukcję mam podłączoną pod dwie fazy, a piekarnik i mirofalę pod jedna fazę. Czy nie ma żadnych przeciwskazań ?

Jarek.P
10-06-2014, 08:08
Piekarnik+mikrofala to razem 5,5kW, przy ich równoczesnym użyciu (i piekarniku pracującym z pełną mocą) ta faza będzie przeciążona, zwłaszcza jeśli to jest przewód 2,5mm2 i bezpiecznik B16. Co prawda mikrofalka zwykle jest włączana na czas rzędu kilku minut max, więc takie krótkotrwałe przeciążenie nie powinno to być problemem, niemniej staraj się unikać równoczesnego uruchamiania obu urządzeń, zwłaszcza jeśli w piekarniku grzeje wszystko, co grzać może.

Rafałer
10-06-2014, 10:37
jak za takie pieniądze to nawet się opłaca

aberowski
23-06-2014, 09:36
no całkiem całkiem

magda912
23-06-2014, 22:23
Witam, bardzo proszę o pomoc w wyborze płyty.

Od dawna wiedziałam, że chcę płytę czarną, bezpolową, ok 80 cm.
Wybrałam AEG HK874400FB
http://www.aeg.pl/Products/Gotowanie/P%C5%82yty_do_zabudowy/P%C5%82yty_indukcyjne/HK874400FB

Ale po obejrzeniu jej włączonej, trochę nabrałam watpliwości, czy wygodny jest system sterowania obrotowo-suwakowy.
Jakoś wydaję mi się, że precyzyjny ruch palcem dookoła jest trudniejszy, niż przy zwykłym suwaku.
Dodatkowo, po przeczytaniu całego wątku, wiem, że polecacie system łączonych dwóch pól, na brytfankę, a w tej płycie tego nie ma.
Ale w sumie powiedzcie mi, kiedy i do jakich potraw używa się takiego pola? Czy faktycznie jest takie niezbędne?
W tej płycie jest możliwe dokupienie takiej nakładki, łączącej dwa pola, ale koszt to ok 500 zł.

Dodatkowo kilka osób pisało, że przynajmniej jedno pole dobrze, aby było większe niż 26 cm, a najlepiej 30 cm.
W tej płycie, o ile dobrze czytam , to pola są o wielkości 21 cm każde. Ale zmierzyłam moje garnki i nawet największy garnek do spaghetti ma średnicę 20 cm, więc w sumie nie wiem, czy potrzebne by mi były większe garnki, większe pola.
Kolejne, na co polecaliście zwrócić uwagę, to najmniejsza, mozliwa średnica garnka, która tutaj wynosi 12 cm.
Chcę zakupić komplet garnków IKea 365+ i jest tam taki malutki rondelek, na 2 jajka, czy podgrzanie porcji zupki dla dziecka, podana średnica to 13 cm, ale nie wiem, czy chodzi o dno, czy o najszerszy obwód garnka.

No i najważniejsze, była dyskusja o polach typu Booster( w tej płycie nazwane Power), i fazach, że są połączone, jak się włączy dwa pola, to inne grzeją słabiej itd.
Sprawdzam moc całej płyty i poszczególnych pól i wydaję mi się, że jest ok, ale bardzo proszę kogoś, kto się zna, o opinie, czy nie będzie problemów z mocą na wszystkich polach.
Kopiuję z instrukcji:

4.13 Funkcja Zarządzanie energią
• Pola grzejne są pogrupowane zgodnie z umiejscowieniem i liczbą faz podłączonych do płyty grzejnej
(patrz ilustracja).
• Maksymalne obciążenie każdej fazy wynosi 3700 W.
• Funkcja rozdziela moc między pola grzejne podłączone do tej samej fazy.
• Funkcja włącza się, gdy łączna moc pól grzejnych podłączonych do jednej fazy przekracza 3700 W.
• Funkcja zmniejsza moc pozostałych pól grzejnych podłączonych do tej
samej fazy.
• Wskazanie dla pól o zmniejszonej mocy grzania zmienia się w zakresie dwóch poziomów.

Bardzo proszę o opinię, czy płyta jest ok, rozwianie moich watpliwości, albo wskazanie, czy jest inna płyta 80 cm, bezpolowa o dobrych funkcjach.
Z góry dziękuję

Elfir
23-06-2014, 22:39
Przecież jest opis:
Na płycie MaxiSense® możesz postawić naczynia tam, gdzie zechcesz


chyba, że pokazujesz nie tą płytę o którą ci chodzi?

magda912
23-06-2014, 23:47
Elfir, niby w opisie jest, że ta moja płyta ma Maxisense i jest filmik do tego, ale na filmiku pokazują inny model, a w opisie mojej płyty z instrukcji nie ma słowa o łączeniu dwóch pól i o garnkach dowolnej średnicy, tylko wyraźnie jest napisane, że 4 pola od 125 do 210 mm i że " w celu uzyskania optymalnych rezultatów gotowania należy uzywać naczyń o średnicy nie większej niż podano w tabeli, czyli 210 mm."

Wydaje mi się, że na stronie producent z rozpędu przypisał cechy innego modelu(niestety z widocznymi polami) tej mojej, wybranej płycie.
Bo jak się czyta instrukcję, to nic takiego, o łączeniu pól i o dowolnej wielkości garnka nie jest napisane.
Chyba, że ja czegoś nie doczytałam.

Elfir
24-06-2014, 00:39
No to nie wiem co ci poadzić skoro opis na stronie i w instrukcji są różne.
Napisz do dystrybutora prosbę o wyjasnienie

DANTERIUSZ
24-06-2014, 09:26
maila wysłać i po problemie

Resoviax
24-06-2014, 12:55
ja bym się w tym mailu po nich przejechał

aberowski
24-06-2014, 14:34
ja bym się w tym mailu po nich przejechał

nie ma tak fajnie, im to wisi :)

Bayzone_pl
24-06-2014, 15:57
Obawiam się moi mili, że nie macie racji i "przejechanie" się po dystrybutorze nie ma podstaw.
ale od początku:

Witam, bardzo proszę o pomoc w wyborze płyty.
Od dawna wiedziałam, że chcę płytę czarną, bezpolową, ok 80 cm.
Wybrałam AEG HK874400FB

Zdefiniuj "bezpolową" - bo trzeba rozgraniczyć:

- płyta która ze względów estetycznych nie ma namalowanych "kółek"
to nie to samo co:
- płyta która nie ma namalowanych "kółek" ze względu na rozmieszczenie cewek indukcyjnych na większym i bardziej nieregularnym obszarze.



Dodatkowo, po przeczytaniu całego wątku, wiem, że polecacie system łączonych dwóch pól, na brytfankę, a w tej płycie tego nie ma.
Ale w sumie powiedzcie mi, kiedy i do jakich potraw używa się takiego pola? Czy faktycznie jest takie niezbędne?
W tej płycie jest możliwe dokupienie takiej nakładki, łączącej dwa pola, ale koszt to ok 500 zł.

No właśnie - czy to będzie niezbędne - czy masz - gotujesz w brytfance?

W tym wypadku mamy do czynienia z pierwszym rodzajem płyty, jest to "tradycyjna" płyta czteropolowa, z czterema równej wielkości polami ułożonymi w trapez. Nie są to pola nieograniczone. Z racji że są duże - automatycznie są elastyczne względem wielkości garnka - czyli idea Maxisense jest zachowana - co więcej prawe pola można "połączyć" ale tylko dla funkcji grill z wykorzystaniem płyty plancha-grill.

Do drugiej opcji należy dopiero model HK956970FB :)




Dodatkowo kilka osób pisało, że przynajmniej jedno pole dobrze, aby było większe niż 26 cm, a najlepiej 30 cm.
W tej płycie, o ile dobrze czytam , to pola są o wielkości 21 cm każde. Ale zmierzyłam moje garnki i nawet największy garnek do spaghetti ma średnicę 20 cm, więc w sumie nie wiem, czy potrzebne by mi były większe garnki, większe pola.
Kolejne, na co polecaliście zwrócić uwagę, to najmniejsza, możliwa średnica garnka, która tutaj wynosi 12 cm.
Chcę zakupić komplet garnków IKea 365+ i jest tam taki malutki rondelek, na 2 jajka, czy podgrzanie porcji zupki dla dziecka, podana średnica to 13 cm, ale nie wiem, czy chodzi o dno, czy o najszerszy obwód garnka.

No i tu idealnie wychodzi konfrontacja siły na zamiary - tego co mamy i z czego będziemy korzystać - liczy się średnica dna lub wkładki ferromagnetycznej w dnie garnka - w zależności od konstrukcji.
Większą pułapką jest za małe dno - płyta wtedy "nie zobaczy" garnka.
Zakładam, że to pierwsza Twoja płyta indukcyjna więc jeszcze nie znasz pułapek ani specyfiki działania ale doskonale dedukujesz "czym to pachnie"

Mam nadzieję że cokolwiek pomogłem.

magda912
24-06-2014, 22:15
Dziękuję za odpowiedzi.
Bayzone, masz rację, niezbyt precyzyjnie się wyraziłam. Jako "bezpolową" miałam na myśli płytę bez narysowanych jakichkolwiek białych kółek, krzyżyków, czyli aspekt wizualny.
Wiem, że jest ta płyta, którą wskazałeś gdzie "bezpolowa"(chyba bardziej trafnie użyte) oznacza, że gdziekolwiek się stawia, tam się płyta załącza, ale to za wysoka półka cenowa, poza tym wizualnie jest brzydsza, ze względu na narysowane kreski.

Co do gotowania w brytfance, to nigdy nie gotowałam, ale pewnie dlatego, że nigdy nie miałam płyty z takimi polami, żeby można było na tejże płycie w brytfance gotowac :D
Ale jako, że wiele osób zachwalało w swoich płytach posiadanie takiego pola na brytfankę, to chciałam się dowiedzieć, co tez takiego mozna w takiej brytfance ugotować na płycie, bo do tej pory brytfanka kojarzyła mi się z pieczeniem w piekarniku.
I dopiero jak kilka osób napisze mi co w ten sposób gotuje, to będę mogła stwierdzić, czy ja też bym tak mogła gotować i czy koniecznie chcę pola do brytfanki :)

Masz rację, że nigdy jeszcze nie miałam płyty indukcyjnej, stąd wnikliwe przeczytanie caaaaałego wątku, i stąd kilka moich pytań.

Co do garnków Ikei, to ja wiem, liczy się średnica dna, a nie garnka, jesli chodzi o stosowanie na płycie, tylko chodziło mi o to, czy ktoś ma takie garnki i czy może mi napisać, czy podana na stronie średnica, to średnica najszerszego miejsca w garnku, czy średnica dna(u mnie nie ma Ikei, więc nie mogę podjechać i sobie zmierzyć.) A często używam takiego malutkiego garneczka(o wielkości zblizonej do tego małego, który planuję kupić z Ikei), więc trochę bym się wkurzyła jak by się okazało, że kupiłam super piękną płytę, a nie mogę na niej odgrzać małej porcyjki jedzenia, albo wręcz odwrotnie, nie mogę ugotować wielkiego gara bigosu, bo jego dno jest większe niż 21 cm, a tyle wg opisu powinien mieć największy garnek używany na płycie, która mi się podoba.

Mąż dzisiaj dzwonił na infolinię AEG pytać się o to Maxisense, ale mu trochę mętnie odpowiedzieli, że to oznacza, iż płyta "sama rozpoznaje" wielkość garnka i się dopasowuje, czyli to co na stronie i to o czym piszesz, ale mąż nie dopytał o te garnki większej wielkości, a jak później dzwoniłam, to ciagle było zajęte.

Ale z tego co piszesz, to widzę, że miałam rację, że większego garnka niż podane 21 cm nie można użyć i że do połączenia dwóch pól potrzebna jest ta podkładka, która kosztuje ponad 500 zł.

Więc chyba muszę zrezygnowac z tej płyty.

A czy moglibyście mi w takim razie podpowiedzieć płytę czarną, ok 80 cm, z 4 polami, z których jedno jest do garnków o średnicy 30 cm, dwa pola dają się połączyć dla brytfanki(o ile doczekam się odpowiedzi o sensowności tego rozwiązania ;) ) jest Booster na wszystkich polach, funkcja stop and go, płyta ma dużą mocą, żeby włączenie dwóch Boosterów nie powodowało spadku mocy w pozostałych polach, z regulacją na cztery suwaki, z czerwonym podświetleniem, a do tego z bardzo mało widocznymi polami po wyłączeniu płyty(najchętniej bez żadnego rysunku).

Wiem, że mam dużo konkretnych wymagań, ale tak już mamy, że szukamy po kolei sprzetu idealnego dla nas no i teraz utknęliśmy na indukcji :D
Cena najchętniej do 2500 zł, no chyba, że by się pojawił jakiś ideał, to może bym była skłonna z 500 zł dorzucić ;).

Z góry dziękuję za pomoc

Elfir
24-06-2014, 22:26
moja mama na gazie w brytfance dusi gołąbki, karkówkę szpikowaną czosnkiem, wołowe zrazy zawijane, bitki.
Ja nie mając brytfanki dusiłam te rzeczy w pikarniku, w naczyniu do zapiekania :D

Bayzone_pl
25-06-2014, 08:50
A czy moglibyście mi w takim razie podpowiedzieć płytę czarną, ok 80 cm, z 4 polami, z których jedno jest do garnków o średnicy 30 cm, dwa pola dają się połączyć dla brytfanki(o ile doczekam się odpowiedzi o sensowności tego rozwiązania ;) ) jest Booster na wszystkich polach, funkcja stop and go, płyta ma dużą mocą, żeby włączenie dwóch Boosterów nie powodowało spadku mocy w pozostałych polach, z regulacją na cztery suwaki, z czerwonym podświetleniem, a do tego z bardzo mało widocznymi polami po wyłączeniu płyty(najchętniej bez żadnego rysunku).


Whirlpool ACM 795BA :)

Resoviax
27-06-2014, 10:47
a jak z zasadnością tej kwoty której żądają? nie płaci się za markę?

Spotykacz
30-06-2014, 21:36
Cóż to jak ze wszystkim innym. Ale jak już np. kupisz taką płytę, która ma flexi power to sobie ją tak ustawisz, że na długą metę oszczędzisz. No i z zalet na pewno jeszcze to, że przy dzieciach nieporównywalnie większe bezpieczeństwo.

magda912
07-07-2014, 21:31
No ale ten Whirlpool ma strasznie widoczne pola :(
Nie wiem już co wybrać, czy łądny wygląd, czy funkcjonalność ;)
A opróćz AEG jest jakaś płyta, cała czarna, bez narysowanych pól?

paniczhrabi
07-07-2014, 22:00
mamy dylemat wybrałem juz płyte Whirpoola ACM 808BAS ale okazuje sie ze garki które posiadamy (duzy komplet Zeptera) maja z 15 lat ale sa w dobrym stanie nie beda działać z indukcja, nie przyciagaja wcale magnesu. Jest na to jakiś sposób ? nie chce rezygnowac z indukcji tym bardziej ze ta ma fajny kolor nie wiem czy zwykle płyty elektryczne tez sa w takim jasnym kolorze ? garków nie wyrzuca były kupione za ciekie pieniadze. Co tu zrobic?

Elfir
08-07-2014, 11:09
są specjalnie podkładki do garnków na indukcję.

Jozecki
08-07-2014, 11:40
Dokładnie, to nie te czasu kiedy płyta indukcyjna była nowością i każdy miał problemy z odpowiednim sprzętem.

fajna kobieta
14-07-2014, 16:06
Przyszedł i na mnie czas kiedy muszę kupic płytę.:rolleyes:Znalazlam cos takiego Siemens EH651RE1E czy waro sobie zawracać głowę czy moze jakaś inna alternatywa? ;)Niestety brytfanki na niej sie nie ustawi...Szkoda.

magda912
16-07-2014, 20:57
No chyba jednak bierzemy Whirlpoola. Bayzone, a Ty masz jakieś opinie na jej temat? Dobra, bezawaryjna, nie hałasuje itd? Proszę Cię o poradę, bo na dniach musimy zamawiać.Pozdrawiam

AgnesK
16-07-2014, 22:25
Przy okazji remontu kuchni chcemy wymienić płytę ceramiczną na indukcję.
Pytanie brzmi:
W kuchni mamy kabel trzyfazowy, teraz podłączona jest do tego płyta cer. i piekarnik. Mamy na oku płytę indukcyjną Boscha na 230 V, moc grzewcza 7200 W. Bezpiecznik jest B16. Czy jak podłączymy płytę indukcyjną i piekarnik to nasza instalacja to wytrzyma?

AgnesK
17-07-2014, 13:21
Dzięki :)

Manolev
29-07-2014, 14:36
moja mama na gazie w brytfance dusi gołąbki, karkówkę szpikowaną czosnkiem, wołowe zrazy zawijane, bitki.
Ja nie mając brytfanki dusiłam te rzeczy w pikarniku, w naczyniu do zapiekania :D

MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm mmmmmmm :lol2:

Adka_
30-07-2014, 07:57
jaka wybrac indukcje do 1200zl?

dring
30-07-2014, 10:56
jaka wybrac indukcje do 1200zl?

Z gwarancją.

Bayzone_pl
30-07-2014, 14:30
Z gwarancją.

np.
ZEI 76640XB

i 1200,- jeszcze na dobrą patelnię wystarczy

Adka_
31-07-2014, 05:51
a co sadzicie o piekarniku Bosch HBA43T350 i plycie Electrolux EHH 6340FSK lub AEG HK63420PXB

Bayzone_pl
31-07-2014, 07:36
a co sadzicie o piekarniku Bosch HBA43T350 i plycie Electrolux EHH 6340FSK lub AEG HK63420PXB

Piekarnik - bez rewelacji - za te same pieniądze masz dużo ciekawszy, pojemniejszy i lepszy - Amica EBI 8562AA
Płyta -
Electrolux jest słabszy od mojej propozycji - ścięty po bokach, bez timera
AEG - praktycznie to samo co zaproponowałem ale lekko licząc 100,- drożej

(dla przypomnienia Zanussi - Electrolux - AEG to jedno i to samo konsorcjum ;) )

Adka_
31-07-2014, 19:26
jakoś nie mam zaufania do Amici, potrzebuje piekarnik prosty bez bajerów, jedyne co to to chciałabym teleskopowe prowadnice

SieMyszka
31-07-2014, 19:37
Polecam Samsunga, od dłuższego czasu korzystam właśnie z piekarników ich firmy i nigdy nie narzekałam.

Adka_
01-08-2014, 05:44
a czym sie rozni Electrolux EHH 3634 F9K od EHH16340FK od EHH 6340FSK ?

Adka_
01-08-2014, 10:20
np.
ZEI 76640XB

i 1200,- jeszcze na dobrą patelnię wystarczy

yyy ale ona droga jest cos 1800zl, niestety wiecej jak 1200 nie moge dac

Elfir
01-08-2014, 11:11
Na temat piekarników jest osobny watek, nie róbcie bałaganu!

Bayzone_pl
01-08-2014, 12:38
yyy ale ona droga jest cos 1800zl, niestety wiecej jak 1200 nie moge dac

zei 76640xb - 1099,-

Adka_
01-08-2014, 13:03
Na temat piekarników jest osobny watek, nie róbcie bałaganu!

przepraszam, juz sie tam przenioslam

Adka_
02-08-2014, 07:27
warto kupic mastercook? http://allegro.pl/plyta-indukcyjna-mastercook-ide64zs-i4455716046.html

Bayzone_pl
02-08-2014, 08:23
warto kupic mastercook? http://allegro.pl/plyta-indukcyjna-mastercook-ide64zs-i4455716046.html

Na chwilę obecną nic z Mastercook nie warto kupić bo Mastercook aktualnie nie istnieje - nie ma gwarancji.

Adka_
02-08-2014, 08:38
a jaka firma robi dla Ikea? np plyte Folklig

Bayzone_pl
02-08-2014, 09:42
a jaka firma robi dla Ikea? np plyte Folklig

Teoretycznie czy praktycznie?

Teoretycznie sprzęt Ikea to Whirlpool i Electrolux (po zdjęciu pasuje bardziej Whirlpool)

Praktycznie ani Whirlpool ani Electrolux nie robią płyt, tak samo jak Amica, BSH i cała reszta - płyty indukcyjne robi kilka firm oemowych a następnie są one brandowane. Generalnie na większości płyt jest szkło francuskiego SchottCeran a pod spodem cewki niemieckiego E.G.O.

Adka_
07-08-2014, 06:47
warto kupic Ikeowska FOLKLIG?
a co z marka Beko np BEKO HII 64401 AT

Bayzone_pl
07-08-2014, 08:47
warto kupic Ikeowska FOLKLIG?
a co z marka Beko np BEKO HII 64401 AT

Ikeowa płyta to Whirlpool teoretycznie tak jak pisałem
Beko - niekoniecznie - o ile produkcja ta sama co innych indukcji to będzie problem z serwisem...

Adka_
07-08-2014, 11:49
Ikeowa płyta to Whirlpool teoretycznie tak jak pisałem
Beko - niekoniecznie - o ile produkcja ta sama co innych indukcji to będzie problem z serwisem...

dziekuje
tak, juz teraz wiem ze to whirpool, ale kusi mnie 5 letnia gwarancja...skoro uwazasz ze whirpool jest ok to chyba warto kupic

Bayzone_pl
07-08-2014, 12:35
dziekuje
tak, juz teraz wiem ze to whirpool, ale kusi mnie 5 letnia gwarancja...skoro uwazasz ze whirpool jest ok to chyba warto kupic

Amen :)

kotylozaur
08-08-2014, 21:44
Jestem po zakupach sprzętu AGD do nowego domu. Kupiłem płytę Electrolux EHH46540FK, zresztą polecaną na forum.
Ponieważ jest to moja pierwsza indukcja, to mam kilak pytań.
Czy normalne, że płyta na poziomie 8 ledwo smaży cebulkę na patelni (wybaczcie ten dość obrazowy opis, ale nie wiem jak inaczej zmierzyć moc płyty :) )? Zagotowanie wody w dużym garnku na 14 poziomie nawet jest problemem...
No i czy normalne jest, że płyta buczy po włączeniu?
Płytę podłączył mi stolarz od kuchni, domyślam, się że nie robił tego pierwszy raz więc powinien zrobić to dobrze, ale czy można źle podłączyć płytę? Tzn. tak, że płyta działa tylko kiepsko?

maczekg
08-08-2014, 22:29
Mam i sobie chwalę AEG AEG HK65425PFB, zdaje się być podobna, a ojciec ten sam :) Tak, to normalne że płyta buczy, ale to raczej nie ona, a korelacja płyta-garnek. W zależności od garnka odgłosy mogą być różne. Wiatraki też w płycie pracują, to również dodaje hałasu całości, choć pracują z różnymi obrotami w zależności od obciążenia. W Tece IR645, jaką kiedyś miałem, było dużo lepiej (czyt. ciszej), ale może dlatego padła (przegrzewanie ?).
Jeżeli mam szybko zagotować wodę to nigdy nie używam 14, tylko P (booster czy też inna nazwa). Kiedy zaczyna wrzeć, zjeżdżam do niższych wartości. Co do szybkości grzania, czego używałeś przed indukcją? Było szybciej? W moich indukcjach (trzy jak do tej pory) było bezkonkurencyjnie szybciej względem gazu i grzewczych, ale zawsze używam P do zagotowania.
Co do smażenia cebulki na 8, o ile pamiętam w instrukcji do AEG wspomniane jest, że zależność mocy od nastawy regulatora nie jest liniowa. Jednym słowem nastawa 7 nie znaczy, że grzejesz połową mocy max. dostępnej przy 14. To raczej zależności logarytmiczne - im bliżej końca tym zmiany są bardziej "widoczne", zresztą podobnie zdaje się odwzorowywać to skala na płycie. Poprzednie płyty, jakich uzywałem, miały nastawy 9+P, 10+P, więc tam miałeś mniej precyzyjną regulację, ale 14+P dostepne w AEG wcale nie jest jakąś super zaletą, Ad rem, jeśli mam smażyć (patelnia z powłoką SKK albo Fissler stalowy), grzeję szybko na P, smażę na 11-13, przy nastawie na 8 "krew zalewa" towarzystwo na patelni, duszeniem bym to nazwał.
Jednym słowem, po mojemu zdaje się być w porządku. Co do nieprawidłowego podłączenia, to albo działa, albo nie. Od jakości instalacji raczej uzależniałbym wydajność płyty, ale zakładam, że domek dość świeży. Teoretycznie, jeśli podłączona jest jednofazowo i zasilanie chałupy jest marne to jest mozliwe, ze wydajność spadnie. Jednak czy da się to zauważyć raczej wątpię. Mieszkam na wsi, zasilanie jest fatalne, zdarzają się wyłączenia, UPSy czasami pokazują zbyt niskie napięcie, ale nie zauważyłem wpływu tych zjawisk na jakość gotowania makaronu z wyjątkiem rzecz jasna całkowitej kaplicy, bo wtedy to "do Ciebie Panie" lub bardziej rozsądnie grill/ognisko (żadnego nie posiadam).

kotylozaur
09-08-2014, 11:11
Wcześniej miałem gaz i póki co wydaje mi się, że gaz był szybszy. Ale z tą mocą płyty rzeczywiście może być tak, że należy najpierw iść na maksa, a później schodzić w dół. Muszę sprawdzić. Co do zasilania w domu to jest na razie słabo, ponoć to wina prowizorki, przez którą jestem podłączony (tak twierdzi elektryk), światła przygasają jak załącza się lodówka, żarówki się przepalają, kicha ... Gorzej jeżeli po przełączeniu na przyłącze docelowe dalej będzie taka kicha. Może więc i indukcja nie pracuje jak powinna na najwyższej mocy.

Elfir
09-08-2014, 11:28
...
No i czy normalne jest, że płyta buczy po włączeniu?



Mam inny model elektroluxa.
Ma 9 poziomów + power (booster).
Zasadniczo grzeję w czajniku wodę na poziomie 8 (jakieś 3-4 minuty?), na Power to kilkanaście sekund.
Smażę na ok. 5-6
Po wyłączeniu pracuje czasem wentylator
Buczy przy niektórych garnkach (prawdopodobnie wynika to z budowy ich dna)

Od gazu zdecydowanie szybsza i bardziej precyzyjna.
Jedyne czego mi brakuje to funkcji szybkie wyłączenia pola (teraz muszę przyciskiem zjechać do 0)

maczekg
09-08-2014, 16:47
światła przygasają jak załącza się lodówka, żarówki się przepalają, kicha ... Gorzej jeżeli po przełączeniu na przyłącze docelowe dalej będzie taka kicha. Może więc i indukcja nie pracuje jak powinna na najwyższej mocy.

Słabo to mało powiedziane. To dramat, jeśli klęka napięcie po włączeniu lodówki :) Lodówka pobiera ułamek tego, co płyta, więc jak ta się załącza to strach myśleć, co się dzieje. Myślę, że na docelowym będzie lepiej :)

maczekg
09-08-2014, 16:50
Mam inny model elektroluxa.
Ma 9 poziomów + power (booster).
...
Jedyne czego mi brakuje to funkcji szybkie wyłączenia pola (teraz muszę przyciskiem zjechać do 0)

Jeśli masz + i - do każdego pola, to spróbuj wcisnąć jednocześnie obydwa, pole powinno się wyłączyć (wskoczyć na 0). Tak jest w większości płyt, a niewiarygodne się zdaje, żeby nowoczesna płyta nie miała szybkiego wyłączenia. Ewentualnie vide instrukcja ;)

Elfir
09-08-2014, 17:22
no własnie w instrukcji nie znalazłam takiego opisu. Dzięki za pomysł, przetestuję.

kotylozaur
09-08-2014, 19:57
Wybierając płytę chciałem kupić tę co ma Elfir bo tak zachwalała, a tu okazało się, że mam inny model :) U mnie wystarczy dotknąć na skali 0 lub 9 lub 14, nie trzeba palcem przesuwać.

Elfir
09-08-2014, 22:06
u mnie się też nie przesuwa tylko naciska + lub - do uzyskania odpowiedniego poziomu mocy

Jamejski
10-08-2014, 16:42
a czym sie rozni Electrolux EHH 3634 F9K od EHH16340FK od EHH 6340FSK ?

Ja pozwolę nawiązać do pytania bo też mnie interesują te różnice.

Barsa
11-08-2014, 11:13
Jak zacząłem czytać forum to mam coraz więcej wątpliwości, byłem już dość mocno zdecydowany na Whirlpool ACM 816 BA, głównie ze względu na opinie w necie i łączone pole, a Wy tu polecacie Electrolux EHH46540FK, ten nie ma łączonego pola, ale powiedzcie, Ci co macie je, czy jest aż tak bardzo przydatne??

Barsa
11-08-2014, 17:28
Na początku przepraszam za post za postem, ale inna kwestia teraz mnie "męczy"

Aktualnie używam patelni ok. 25 cm średnicy i jak żonie zachcę się jajek sadzonych oraz zrobię dla siebie, to średnio mi się to mieści, a w tym elektroluxie największe pole grzewcze to 21 cm, czy na to nie będę mógł postawić patelni 25 cm?

Może głupie pytanie, ale nigdy nie miałem styczności z indukcją, po za wzrokową :P

Elfir
11-08-2014, 17:50
smaże na patelni o średnicy 30 cm

Elfir
11-08-2014, 17:50
Jak zacząłem czytać forum to mam coraz więcej wątpliwości, byłem już dość mocno zdecydowany na Whirlpool ACM 816 BA, głównie ze względu na opinie w necie i łączone pole, a Wy tu polecacie Electrolux EHH46540FK, ten nie ma łączonego pola, ale powiedzcie, Ci co macie je, czy jest aż tak bardzo przydatne??

ale to ty musisz określic czy tobie jest to potrzebne. Czy masz taką brytfankę na dwa pola i z niej korzystasz.

Barsa
11-08-2014, 18:36
W budżetowych płytach chyba nie ma sensu na funkcja łączenia pół, bo i tak trzeba przykryć środki tych dwóch pól, wiec tylko brytfanki i to o odpowiedniej wielkości wchodzą w grę... wiec sobie daruję.

Po za tym Electrolux ma mocniejsze pola grzewcze, szczególnie w "power".


smaże na patelni o średnicy 30 cm

oooo to fajnie, pewnie po prostu dłużej się smaży??

Elfir
11-08-2014, 18:49
nie wiem czy dłużej. Jak ma grube dno to się rownomiernie ciepło rozkłada.

Bayzone_pl
12-08-2014, 08:11
nie wiem czy dłużej. Jak ma grube dno to się rownomiernie ciepło rozkłada.

i tu dochodzimy do clou tematu - żeby gotowanie na indukcji miało sens - warto pomyśleć nad odpowiednimi garnkami i patelniami - w zależności od tego kto jaką kuchnię preferuje. Ja najczęściej polecam klientom normalny (rzekłbym przeciętny) komplet garnków i do tego porządną i konkretną patelnię (nierzadko prawie w tej samej cenie co komplet garnków lub nie wiele tańszą)

Elfir
12-08-2014, 13:30
nie sądze by moja patelnia była taka kosztowna :D

Barsa
13-08-2014, 15:05
Elfir a jak się ma sprawa ze zmywaniem, ogólnie dbaniem o czystość tego Eletroluxa oraz jak tam z samym szkłem,... bo byłem w sklepie i zauważyłem, że płyta nie jest z Schott Ceran a przynajmniej nie ma tego nadruku, trochę mnie to zdziwiło.....

Elfir
13-08-2014, 15:24
szkło - czyści się jak szkło :D Gąbka, płyn i wytarcie ręcznikiem papierowym.
Oczywiście, jak na szkle - paluchy widać. Wolałabym białą płytę, ale nie ma w ofercie.
Nie wiem co to Schott Ceran, ale jesli to ceramika to indukcje nie sa ceramiczne.

tak czystej kuchenki wczesniej nie miałam. Przypalonego brudu na gazowej nigdy mi się nie chcialo szorować (a ruszt to już wogole!)

Barsa
13-08-2014, 16:01
Ok indukcja, ale szkło to szkło, a Schott Ceran to huta szkła w Niemczech... chyba najbardziej polecana i robi płyty dla większości marek, ale nie dla Elektroluxa, wiec kto dla nich robi? Euro Kera?

ps. chyba już za dużo o tym wszystkim czytam.

Elfir
13-08-2014, 16:18
pewnie tania płyta na rynku nie bedzie miała super-hiper-ekstra szkła.
Ponieważ nigdy wczesniej nie interesowałam się tym czym rózni sie szklo od szkła, mialam łatwiej :)

Barsa
13-08-2014, 16:30
Tylko, że Schott Ceran ma Amica, Bosch, Whirpool i pewnie z 80 % płyt... z większych tylko Elektrolux się wyłamuję.

Elfir
13-08-2014, 17:11
Może mają własną fabryke i nie musza kupowac od innych firm?

Barsa
13-08-2014, 17:15
wiesz... huta szkła to nie pikuś, żeby tak mieć swoją :)

Kiedyś brali z francuskiego Euro Kera, teraz nie wiem... ale chyba jednak to mało ważne, raczej z Chin to nie idzie, choć Euro Kera ma tam chyba fabrykę.

Bayzone_pl
14-08-2014, 07:14
wiesz... huta szkła to nie pikuś, żeby tak mieć swoją :)

Kiedyś brali z francuskiego Euro Kera, teraz nie wiem... ale chyba jednak to mało ważne, raczej z Chin to nie idzie, choć Euro Kera ma tam chyba fabrykę.

Samsung ma jeszcze Kera ;) to tak na marginesie.
Wszystkie indukcje Eluxa są z niemieckiej montowni więc "czajna" odpada ;)

Indukcja oczywiście będzie o niebo łatwiejsza do utrzymania niż gaz a tym bardziej ceramika - płyta się sama z siebie nie grzeje więc nawet jak coś wykipi - zwłaszcza na początku gotowania - to nie przywiera - płyta może się nagrzać dopiero od garnka - ale nadal są to temperatury <100stC (przy smażeniu niewiele ponad 200stC - ale wtedy mamy do czynienia z tłuszczem który się łatwo zmywa.)

aksamitka
28-08-2014, 05:43
w mieszkaniu nie mam "sily" ktora plyta ( z tych tanszych) będzie pod 230? jaki zabiezpiecznie minimum powinno byc to takiego gniazdka?
czy Electrolux EHH6340FSK podepnę pod zwykle gniazdko?

Sonicsquad
28-08-2014, 07:03
Zdaje się, że większość płyt można podpiąć pod 230V. Działają wtedy ze zmniejszoną mocą. Kabel to minimum 2.5mm2 i osobny obwód zabezpieczony RCD plus 16A.

aksamitka
28-08-2014, 14:21
płyta FOLKLIG z Ikei w instrukcji ma podane ze na 400V ( i faktycznie sa 4 kable), na opakowaniu zas ze 230-400
Czy plyty zasilane 230v sa już z wtyczką?

Bayzone_pl
28-08-2014, 14:56
płyta FOLKLIG z Ikei w instrukcji ma podane ze na 400V ( i faktycznie sa 4 kable), na opakowaniu zas ze 230-400
Czy plyty zasilane 230v sa już z wtyczką?

Tak, płyty dedykowane wyłącznie pod 230V najcześciej mają wtyczkę.
Na opakowaniu jest 230-4000 bo można ją zapiąć i tak i tak - jak większość.

aksamitka
28-08-2014, 15:11
Tak, płyty dedykowane wyłącznie pod 230V najcześciej mają wtyczkę.
.
czy taka plyta jest EHH6340FSK ?

Bayzone_pl
28-08-2014, 15:20
czy taka plyta jest EHH6340FSK ?

Nie.

taką płyta jest np. Amica PI6509LN
http://www.amica.pl/produkty/produkt/4293-Plyta_indukcyjna_Plug_Play--PI6509LN

aksamitka
28-08-2014, 15:30
czyli bede musiala "dorobic" wtyczke? czy ten electrolux tez bedzie mial 4 kable?

Duńczyk z Polski
28-08-2014, 20:36
Nie.

taką płyta jest np. Amica PI6509LN
http://www.amica.pl/produkty/produkt/4293-Plyta_indukcyjna_Plug_Play--PI6509LN

Witam,
Półprawda. A czemu nie powiesz Pani o ciemnej stronie mocy, czyli o tym iż płyta moc znamionową ma na poziomie 7,5kW (pod "siłą") a tutaj tylko 3,7kW? Coś za coś, pójdzie na 230V ale nie z pełną mocą jaką by miała pod "siłą" czyli tak naprawdę jeżeli będzie się gotować na wszystkich polach na raz to osiągnie "sprawność" mniej więcej 50% wyjściowej. Dodatkowo ta płyta ma 4xBooster w tym jeden 3,0kW a to oznacza, teoretycznie rzecz jasna, że jak się go włączy to płyta "siada", ale oczywiście tak zapewne nie jest bo i ten Booster tez ma obniżoną moc max. dostosowaną do możliwości podpięcia pod 230V. Poza tym Booster przy takim podpięciu jest trochę bez sensu, bo z natury ma służyć do szybkiego zagotowania/podgrzania z dużą mocą, a gdzie tutaj duża moc? A-ha, i ma jeszcze funkcję automatycznego zagotowania gdzie podejrzewam na początku też włącza się Booster. Reasumując, będzie działała ale trzeba się nauczyć wykorzystywać jej ograniczoną moc a na pewno nie gotować wszystkiego na raz. I tego Pani nie przeskoczy, bo to nie wina płyty tylko sposobu podłączenia i to nie zależnie od producenta. Tak więc, skoro się Pani uparła na indukcję to niech Pani poszuka przynajmniej jeszcze niższego modelu, bez Boostera albo z jednym i bez dodatkowych funkcji za które trzeba zapłacić ale nie wykorzysta się w pełni. Albo płyta typu Mix, gazowo-elektryczna tylko tutaj jest ceramika ale przynajmniej podłącza się ją do 230V i ma pełna moc http://novaquchnia.pl/index.php?id_product=285&controller=product

A tutaj zestawienia mocy pól dla Amiki podpiętej pod siłę:
18,0 cm pole indukcyjne Booster (1,085/1,4 kW)
18,0 cm pole indukcyjne Booster (1,085/1,4 kW)
22,0 cm pole indukcyjne Booster (1,5/2,3 kW)
22,0 cm pole indukcyjne Booster (2,3/3,0 kW)

Pozdrawiam
Duńczyk z Polski

Elfir
28-08-2014, 21:23
Duńczyk - czytałeś wcześniejsze wypowiedzi, czy po prostu skrytykowałeś pierwsza lepszą?

"Zdaje się, że większość płyt można podpiąć pod 230V. Działają wtedy ze zmniejszoną mocą. "

Miałam przez jakiś czas podpiętą płytę Elextroluxa pod 230V i dawałam radę bez większego poświęcania się. Płyta automatycznie się wyłączała, gdy była przeciążona.

Duńczyk z Polski
28-08-2014, 21:46
Duńczyk - czytałeś wcześniejsze wypowiedzi, czy po prostu skrytykowałeś pierwsza lepszą?

"Zdaje się, że większość płyt można podpiąć pod 230V. Działają wtedy ze zmniejszoną mocą. "

Miałam przez jakiś czas podpiętą płytę Elextroluxa pod 230V i dawałam radę bez większego poświęcania się. Płyta automatycznie się wyłączała, gdy była przeciążona.

Witam,
Przejrzałem, wszystkich się nie da, za dużo. Poza tym nie krytykuję tylko zwracam uwagę, a to różnica. Ale zostawmy tą semantykę. Wszędzie się o tym pisze tylko nie do wszystkich takie ogólne stwierdzenia dochodzą, tak więc postanowiłem napisać dosadnie jakie są konsekwencje, poparte danymi sprzętu, żeby potem nie było że ktoś nie doczytał albo nie zrozumiał, a poza tym grzecznie też napisałem że da się żyć z taką płytą aczkolwiek jest to upierdliwe, czyż nie? Czyż nie napisałem i czyż nie jest upierdliwe :-)? W każdym razie moja próżność została mile połechtana iż nad takim marnym puchem jak jak z dwoma postami, pochyliło się ponad 10 tysia postów. Szacun.

Pozdrawiam
Duńczyk z Polski

PS.
Ma pecha, akurat był na końcu i nawinął się "pod klawiaturę" :-)

aksamitka
29-08-2014, 06:40
ale ja zdaje sobie sprawe z tego ze ona nie dziala z pełną mocą, ale skoro nie mam "sily" w bloku to nic z tym nie zrobię... a plyta o mocy 3,7k jest drozsza niz kupiony juz przezemnie electrolux. Chce indukcje bo na poprzednim mieszkaniu sprawowała sie rewelacyjnie, tutaj mam gaz do którego mam awersje

Bayzone_pl
29-08-2014, 09:09
Paradoksalnie kol. Duńczyk - łatwiej znaleźć płytę mieszaną gaz-indukcja - to po pierwsze - zwłaszcza że nie każdy może lub chce sobie pozwolić na płytę szerszą niż 60 cm. więc jak już coś chcesz zaproponować i pouczać to z głową ;)
Po drugie, większość osób tutaj szukając informacji, stara się zajrzeć choć kilka postów a nawet stron wstecz a tym bardziej to nie była półprawda, bo jak dobrze zauważono ( kol. Elfir ) sama zainteresowana już uzyskała tą informację (choć faktycznie nie aż z takim rozmachem)

Finalnie - płyta jak widzę już kupiona - więc niech służy i cieszy - a może w bloku będzie jakiś remont i pozwolą na puszczenie osobnej instalacji albo - o matko - 400V :)

Pozdrawiam.

aksamitka
29-08-2014, 13:04
tak kupiona bo montaz na dniach.... czyli pozostaje aby elektryk "dorobil" wtyczke i sprawdzil czy dziala....
remontu sie nie spodziewam- to blok ok 12-14 letni , zerszta nie wiem jak dlugotu pomieszkam...

Semafori
04-09-2014, 15:32
Ja miałem indukcję na wynajmowanym mieszkaniu i dla mnie to była jakaś masakra. jestem jak najbardziej za każdym innym rodzajem kuchenki.

aksamitka
16-09-2014, 05:27
kuchenka zamontowana na 230v, działa, nic się nie dzieje, nie wiem ile mam przydzielonej mocy, takze nie ma sie co obawiać!

Bayzone_pl
16-09-2014, 07:23
kuchenka zamontowana na 230v, działa, nic się nie dzieje, nie wiem ile mam przydzielonej mocy, takze nie ma sie co obawiać!

Elegancko :wave:

marez
22-09-2014, 13:12
Jaką płytę indukcyjną polecacie? Chcę jakiś tańszy model i aby dobrze się sprawował. Nie znam się na funkcjach takiej płyty bo nie miałem nigdy indukcji. Jedynie płytę elektryczną.
Warto kupować jakąś tańszą indukcję czy lepszą elektryczną?
Dzięki za podpowiedzi.

aksamitka
23-09-2014, 16:21
ja mam Electrolux EHH6340FSK, sprawdza sie super

fajna kobieta
29-09-2014, 21:02
Szukam płyty indukcyjnej ktora miałaby takie pola ( pole) które pasowałoby do garnków rożnej wielkości.W tej chwili mam ceramiczna o określonych wielkościowo polach i niestety niektóre garnki i patelnie mocno wystają poza pole grzewcze. :(

kroles
29-09-2014, 22:20
Szukam płyty indukcyjnej ktora miałaby takie pola ( pole) które pasowałoby do garnków rożnej wielkości.
http://www.bosch-home.pl/szczegoly-informacji-prasowej.html?pressrelease=flexinduction-%E2%80%93-indukcja-dostosowana-do-twoich-potrzeb~12678

fajna kobieta
01-10-2014, 18:47
Cena niestety zaporowa jak dla mnie...:jawdrop:szukam dalej

kroles
01-10-2014, 21:44
Są tańsze z tą funkcją z Boscha, ale tak całkiem tanio to nie mają.

AniaS79
02-10-2014, 06:10
Moja Samsung CTN 364N006 taką ma, ale póki nie dowiem się dlaczego źle działa, to jej nie polecę. W zasadzie wklejam bardziej po to, żeby Ci nie przyszło do głowy ją kupić mimo, że ładna :/
http://images.sklepy24.pl/42747222/23642/large/plyta-indukcyjna-samsung-ctn-364n006.jpg

Dzisiaj dzwonię do serwisu i podzielę się potem informacją odnośnie przyczyny "fiksowania" mojej płyty, o którym pisałam tu wcześniej. Dużo osób z forum sugerowało złe podłączenie, ale coś mi się wydaje, że to jednak nie będzie to, bo tajemniczo zniknęła z większości sklepów, a sporo osób, które ją ma narzeka na dokładnie te same problemy (wszyscy mają źle podłączoną?).

Uprzedzam, że koszt wymiany szyby w tej płycie jest niestety bardzo wysoki (osobiście sobie ją rozwaliłam). Na szczęście koszt wymiany pokrywa firma ubezpieczeniowa. W przeciwnym wypadku wolałabym wymienić płytę na nową.

fajna kobieta
03-10-2014, 18:00
Znalazłam taka Whirlpool ACM 828/BA warta swojej ceny?( 1300zl) 282744

Barsa
03-10-2014, 22:07
Tylko, że żeby to działało trzeba stawiać naczynia na dwóch polach z napisem.... ja kupiłem z normalnymi polami, nie używam brytfanek, a te pola są głównie pod takie naczynia.

yaro09
08-10-2014, 12:12
Witam, przymierzam się do zakupu pierwszej płyty indukcyjnej.
Ze względu na fakt, że nieraz używam podłużnych garnków (brytfanek), to chyba zdecyduję się na model,
który posiada po jednej stronie większą strefę, którą można podzielić na pół i w razie potrzeby używać połowy tej strefy.
Macie takie płyty? Czy być może jest to niepraktyczne i lepiej zainwestować w standard = 4 pola?

Póki co znalazłem taką:
Whirlpool ACM848BA
http://www.whirlpool.pl/p%C5%82yta-indukcyjna-%5BACM-816_BA%5D-601374/855781601000/
co myślicie?

I prośba na przyszłość, jeśli piszecie o swoich płytach, to podawajcie proszę nazwę producenta i model.
Pozdrawiam:)

teylor90
27-10-2014, 22:49
Jak w temacie. Mam zamiar nabyć ten ciekawy przedmiot. Znalazłem taką aukcję: http://allegro.pl/kuchenka-indukcyjna-plyta-mia-3600-w-podwojna-i4699230289.html Pytanie do osób które się orientują, czy w ogóle warto zależy mi na szybkim czasie gotowania - jednak slyszałem że garnki są dosyć kosztowne. Czy ta płyta to jakby przenośny kuchenka ? Odpalam i mogę grzać jak na normalnej ? Będę wdzięczny za każdą wypowiedź.

Marysia Ro
28-10-2014, 10:17
Ja bym na Twoim miejscu nie kupowała sprzętów firmy, o której nikt nigdy nie słyszał...

Faktoman
30-10-2014, 07:34
Ja bym na Twoim miejscu nie kupowała sprzętów firmy, o której nikt nigdy nie słyszał...


Tu sie zgodzę, kto wie co to za firma i jakiej jakości sprzęt robi. Lepiej nie ryzykować. O powszechnie znanych produkcetach AGD też dużo można mówić złych rzeczy, no ale jednak są znani, więc łatwo też zrobić rozeznanie w opiniach użytkowników.

DariuszKosmyk
31-10-2014, 09:28
Dokładnie - lepiej postawić na jakąś sprawdzoną firmę, bo wtedy masz gwarancję i wiesz u kogo ewentualnie się dochodzić.

mateuszratajczyk
15-11-2014, 09:30
a co to za firma? bo aukcja allegro już niedostępna. Ja mam płytę indukcyjną Electrolux i głównej mierzę jestem zadowolony, zarówno z jakości jak i jej pracy. Jeśli chodzi o szybkość gotowania to mam opcję boostera.

dindo
26-11-2014, 22:16
Witam Was

Zakupiłem polecaną tutaj przez Was płytę Electrolux EHH4650FK. Płyta jest podłączona pod 2 fazy. Problem polega na tym, że płyta nie grzeje. Tzn. normalnie pracuje, nie wyświetla żadnego błędu, ale woda (0,5l) po 5 minutach nawet nie zrobiła się letnia (w trybie P). Jedynie co to jak jest włączone pole to słychać takie metaliczne cykanie (używamy garnków Ikea 365+). Czy trzeba wzywać serwis czy raczej jest coś źle podłączone (choć elektryk zarzeka się że wszystko jest OK)?

Elfir
26-11-2014, 22:31
na Power woda mi się grzeje na tej płycie poniżej minuty, więc raczej coś nie tak z płytą, skoro elektryk twierdzi, że jest ok.

Elfir
27-11-2014, 10:09
bo mnie osobiście te garnki wyglądają na takie co mają aluminiowe denka, czyli magnes do nich nie przywrze, i na płycie indukcyjnej nie zaskoczą bo aluminum to diamagnetyk

Te garnki są dedyykowane do indukcji

Elfir
27-11-2014, 12:18
Ja gotuję m.in. na tym zestawie:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90207402/

opis:
Dno tworzy jedna warstwa aluminium znajdująca się pomiędzy dwiema warstwami ze stali nierdzewnej, dzięki czemu ciepło rozchodzi się równomiernie a ryzyko przypalenia i przywierania jest ograniczone.

i idzie bez problemu.

anddzi8
08-12-2014, 21:00
Czy płyty Electroluxa na 7,2 kW (m.in. EHH46540FK) da sie podlaczyc pod 1 faze?
Mam aktualnie w kuchni osobny obwód pod kuchenke z zabezpieczeniem 20A i przewodami 3x2,5mm2 lecz wiem, że jest t zbyt mało na taka moc. Jednak czy do czasu modernizacji instalacji jest mozliwe podlaczenie na jednej fazie przy ograniczonej mocy? Czy płyta ma mozliwości ograniczenia?

mateuszratajczyk
09-12-2014, 22:44
Czy płyty Electroluxa na 7,2 kW (m.in. EHH46540FK) da sie podlaczyc pod 1 faze?


Tak, w przypadku tej płyty zasilanie to 1 faza. :)

Elfir
09-12-2014, 23:27
mozna podłączyć pod 1 fazę, ale licz się z tym, że nie da sie pracowac na pełnej mocy na wszytskich polach

anddzi8
10-12-2014, 19:10
Dziekuje za odpowiedz.
Czy płyta posiada wbudowane ograniczenie programowe przy podlaczeniu na 1 fazie czy po prostu zbytnie przeciazenie (np.booster) bedzie objawialo sie wybiciem bezpiecznika?

Elfir
11-12-2014, 12:21
ograniczenie programowe

savve
11-12-2014, 21:51
Witam.

Zastanawiam się nad wyborem płyty indukcyjnej, chciałbym, żeby płyta miała wbudowane pole łączone i mieściła się maks w kwocie 1700-1800 pln. Mam kilka opcji, ale z tego co czytałem to w tej cenie nie dostanę prawdziwego pola łączonego (jego środkowa część nie będzie grzała). Jak to wygląda z Waszego doświadczenia?

Zastanawiam się nad :
Electrolux EHI6740FOK
Samsung CTN464NC01
TEKA IRF644
Whrilpool ACM 816/BA (czytałem opinie, że elektronika bardzo wadliwa?)

Czy może bez sensu przepłacać i wziąć: Electrolux EHI6540FOK / EHH 46540FK?

Będę wdzięczny za pomoc.

Adka_
17-12-2014, 12:31
moja plyta indukcyjna chyba nie działa dobrze, nie jestem w stanie upiec naleśników bo przypalają sie na środku, ? sprawdzałam inne patelnie i jest to samo, np kotlet spalony na środku, brzegi nie usmażone, da sie cos z tym zrobić?

tomekwa
17-12-2014, 12:47
Interesuje mnie dobra jakościowo płyta indukcyjna (chętnie bez ramki) szerokości 90cm (lub podobnej). Jakieś rozsądne propozycje?

Elfir
17-12-2014, 15:04
moja plyta indukcyjna chyba nie działa dobrze, nie jestem w stanie upiec naleśników bo przypalają sie na środku, ? sprawdzałam inne patelnie i jest to samo, np kotlet spalony na środku, brzegi nie usmażone, da sie cos z tym zrobić?

Kupic patelnię dobrze przewodzącą ciepło.
Na jkim polu smazysz? Może za małym w stosunku do średnicy naczynia?

mateuszratajczyk
19-12-2014, 09:07
są specjalnie podkładki do garnków na indukcję.

są też specjalne adaptery pozwalające grillować. Electrolux ma taki fajny patent

Savve - Electrolux EHI6740FOK będzie jak najbardziej ok. Myślę że będziesz zadowolony.

"moja plyta indukcyjna chyba nie działa dobrze, nie jestem w stanie upiec naleśników bo przypalają sie na środku, ? sprawdzałam inne patelnie i jest to samo, np kotlet spalony na środku, brzegi nie usmażone, da sie cos z tym zrobić? "

Oznacza to ze za dużą moc dajesz. A patelnia też jest jakaś słaba bo nierównomiernie rozprowadza ciepło.

Jamejski
20-12-2014, 19:43
Adaptery które umożliwiają grilowanie na indukcji? Co to?

Podejrzewam że to nie jest w żaden sposób problem płyty tylko tanich garnków. Wiesz jak działa indukcja?

yaro09
22-12-2014, 23:16
Planuję kupić płytę indukcyjną, standardową 60 cm, do max 1500, najlepiej około 1300zł.
Możecie polecić jakieś modele?

polac
12-01-2015, 10:57
Czy ktoś może polecić jakąś fajna sprawdzoną płytę indukcyjną do 4000W, w przedziale 1000-1500zł? Interesują mnie płyty podobne do Amica PI6509LN, czyli dedykowane pod 230V.

mateuszratajczyk
19-01-2015, 21:56
Adaptery które umożliwiają grilowanie na indukcji? Co to?

zobacz na film demonstracyjny https://www.youtube.com/watch?v=hEUw2UZsJeU

@polac zobacz właśnie na Electroluxa EHH46540FK

Susełka
23-01-2015, 11:33
Mam pytanie dotyczace płyty z Ikea Folklig. Czy ktoś ma taką płytę i też mu ona brzęczy nawet w nocy gdy nie pracuje. Moja tak się dziwnie zachowuje a panowie z serwisu twierdzą że wszystko jest w porządku. Mnie jednak to brzęczenie niepokoi.

Elfir
23-01-2015, 13:01
brzęczy ci wyłączona?

U mnie Electrolux czasem brzęczy na najwyższej mocy jak mam kiepskiej jakości garnek, który źle przylega dnem. A tak to czasem sobie cicho pstryka i szumi wentylator.

Susełka
23-01-2015, 13:18
Tak brzęczy wyłączona. ALe nie jest to brzęczenie takie jak przy gotowaniu. Jest to ciche brzęczenie. Nie mam piekarnika jeszcze zamontowanego i pod płytą jest dziura, więc słychać. Jak wyłączyłam esa od płyty w rozdzielni to nie brzęczy, więc mniemam że pobiera prąd podczas tego brzęczenia.

Elfir
23-01-2015, 13:55
Ja też pod płytą mam dziurę (płyta zamontowana w blacie stołu).

IMHO jest coś źle zamontowanego

Susełka
23-01-2015, 14:12
Płytę montował teraz pan z serwisu whirlpoola i byłą na testach w serwisie i podobno jest wszystko ok. Ale mnie niepokoi

Susełka
24-01-2015, 07:29
mpoplaw rezonuje jak jest wyłączona? Serwis potraktował mnie jak blondynkę, która aby najeść się dżemu rozłupuje pączki. Zagrozili mi karą finansową za ich niepotrzebne przyjazdy do mojej sprawnej płyty. Ręce mi opadły. Dla tego jeśli ktoś ma płytę z Ikea proszę o odpowiedź. Dodatkowo podobno w Whirlpoolu jest tak, że przyjźdźa serwis podporządkowany do danej miejscowości i innego nie mogę wezwać, pomimo, że ma do mnie tyle samo km.

Susełka
24-01-2015, 09:13
Z instalacją u mnie ok. Serwisant jak przyjechł do mnie do domu to powiedział ż eon brzęczenia nie słyszy. Masakra jakaś, ja słyszę mąż słyszy znajomi słyszą a serwisant nie. Od początku też nie brzęczałą dopiero po jakims czasie.

Foxikos
24-01-2015, 21:36
A. Czy te adaptery do grila , mogą byc stosowane bez tzw bridge ?
Ktoś stosował ?

martahp
25-01-2015, 16:55
Miałam ten sam problem, właśnie z naleśnikami. Próbowałam na kilku patelniach. Aż wreszcie kupiłam porządną tefala i po problemie. Niestety musisz zainwestować w dobrą, ciężką patelnię. U mnie taka tania, lekka, (z niskim rantem do naleśników) zupełnie się nie sprawdzała.

yaro09
25-01-2015, 17:42
a jeśli mowa o patelniach, to jakie polecacie na indukcję?
bo właśnie zamierzam kupić 3 patelnie różnej wielkości, ale nie mam pojęcia czym się kierować... firmą? ceną?

Elfir
25-01-2015, 20:01
przeznaczeniem.

Ja mam jedną ceramiczną no name, jedną stalową Fagora i jedną teflonową Tefala.
Ceramiczną najlepiej mi się myje

yaro09
26-01-2015, 17:38
To mam przy okazji pytanie o wielkość garnków na indukcję.
Czy spód garnka może być większy lub mniejszy od pola indukcyjnego?
Przykładowo mam pola 18 i 14,5 cm, a garnek ma 17,5 cm

Elfir
26-01-2015, 18:14
może być większy

yaro09
26-01-2015, 18:42
Mam pola następującej średnicy:
14,5
18
18
21

a garnki mam zazwyczaj 16-17,5 cm
więc wychodzi na to, żeby używać tylko najmniejszego pola?

Elfir
26-01-2015, 19:26
dla garnka o średnicy 17,5 używasz pola 18 cm.
Dla 16 możesz najmniejszego lub średniego.

martahp
26-01-2015, 20:45
Ja się tymi wielkościami nie przejmuję - jeśli akurat garnek nie pasuje, stawiam tam, gdzie mam miejsce i gotuję bez problemu. Są już płyty indukcyjne bez wyznaczonych pól - grzeją tam, gdzie ustawione naczynie.

yaro09
26-01-2015, 20:56
ja mam płytę SIEMENS EH 651BE17E
i zastanawiam się, czy te garnki muszą być ściśle dopasowane, czy mogą być nieco mniejsze od pola indukcyjnego
(słyszałem, że wówczas są duże straty energii, przy polu większym od garnka. Z kole małe pole + duży garnek = zbyt słabe i nierównomierne grzanie)

Elfir
26-01-2015, 21:08
nie ma strat energii jesli to różnice rzędu 1 cm po bokach garnka

zaumber
02-02-2015, 17:49
Hej, może już nie w temacie na ostatnie posty.
Mam problem odnośnie płyty indukcyjnej przenośnej, dokładnie takiej:
http://img19.allegroimg.pl/photos/oryginal/50/10/64/59/5010645912
zbiłem szybkę, właściciel mieszkania przekazał nam ją jako rozwiązanie "na chwilę" lecz przypadkiem jedna z szybek poprostu wypadła gdy przemywałem urządzenie, przed pierwszym użyciem.
Stąd też mam pytania:
1. Czy szybka mogła być luźna i bez zabezpieczeń przed dostaniem się tam wody?
2. Czy jest szansa dokupienia pojedyńczej płytki do takiego urządzenia? (ewentualnie docięcia płytki ?)

Proszę o odpowiedz.

mateuszratajczyk
06-02-2015, 13:52
brzęczy ci wyłączona?

U mnie Electrolux czasem brzęczy na najwyższej mocy jak mam kiepskiej jakości garnek, który źle przylega dnem. A tak to czasem sobie cicho pstryka i szumi wentylator.

czyli wszystko u ciebie w normie.

"Nie mam piekarnika jeszcze zamontowanego i pod płytą jest dziura, więc słychać. Jak wyłączyłam esa od płyty w rozdzielni to nie brzęczy, więc mniemam że pobiera prąd podczas tego brzęczenia. "

Wydaje m się, że po zamontowaniu piekarnika będzie przestrzeń wypełniona i nie będzie słychać aż tak. Nie martwiłbym się tym na zapas.

Jamejski
06-02-2015, 19:40
Pamiętaj że pomiędzy piekarnikiem a płyta musisz mieć przerwę odpowiedniej wielkości (w instrukcji płyty powinna być instrukcja montażu). Inaczej elektronika w płycie będzie Ci się przegrzewać i wój z gwarancją

akinom88
09-02-2015, 09:52
Szukam indukcji do 2000 zł, mile widziane 2 pola i jedno większe. Mam podpięcie do siły. Czy ktoś z Was może coś polecić lub odradzić? Do tej pory celowałam w Samsunga ale ta wybrana ma złe opinie...

Elfir
09-02-2015, 20:06
mój elektrolux kosztował nieco powyżej tysiąca.

kzzzzzo
10-02-2015, 15:25
Szukam indukcji do 2000 zł, mile widziane 2 pola i jedno większe. Mam podpięcie do siły. Czy ktoś z Was może coś polecić lub odradzić? Do tej pory celowałam w Samsunga ale ta wybrana ma złe opinie...

Najsolidniejsze i w rozsądnej cenie są sprzęty bosha. Te najbardziej warte uwagi są zazwyczaj najpopularniejsze w dużych sklepach więc wybór jest łatwy.

tomekwa
11-02-2015, 14:39
Czy ktoś ma może Elektroluxa ehd8740iok? Przekonuje mnie funkcją bridge (ale pewnie inne też to mają).
Brać tą płytę czy inna alternatywa (płyty 770-900 mm)?

voyteck10
08-04-2015, 21:35
odgrzewam kotleta (wątek znaczy się) :)

EHH46540FK - kto ma ten model, wielka prośba o pomoc i info: Czy ta płyta pracuje równo czy impulsowo (włącz/wyłącz)????

Miałem do tej pory Amicę PI6512TB i nie mogłem utrzymać "temperatury" czy to na patelni czy w garnkach. Garnki są OK od razu uprzedzę :)
Płyta działała płynnie tylko na max a przy obniżeniu siły grzania widać było na potrawie przerwy w podgrzewaniu (widać bąbelki gotowania/nie widać i tak w kółko). Było to tak drażniące, że musiałem się pozbyć tej płyty, bo nie było możliwości utrzymania jednego poziomu podgrzania. Wyglądało to tak jakby moc podgrzania była identyczna bez względu na poziom, a tylko przerwy w grzaniu się różniły w zależności od poziomu ustawienia. Dla mnie rozwiązanie absurdalne, bo po to ustawiam niższy poziom, aby moc grzania była niższa, żeby czegoś nie przypalić, a jednak czasami nawet ten krótki moment grzania powodował przypalenie potrawy w tym krótkim momencie działania.

Mam świadomość, że na najniższych poziomach może się coś takiego dziać, ale tam w skali 1-8 na 6 już było to wyraźnie widoczne. Ponoć nie w każdej płycie te przerwy w działa/nie działa są tak bardzo widoczne, stąd moje pytanie jak to jest u was bo muszę kupić coś szybko, bo dziura w blacie :)

Jeśli możecie dać znać jak to wygląda w tym modelu Electroluxa EHH46540fk będę wdzięczny. Wiem, z opinii znajomych, że w starszym modelu EHD60020P raczej wyglądało to płynnie, ale nie wiem jak to wygląda w nowych modelach. Kiedyś Electrolux brał induktory ponoć od Mastercooka, a teraz nie wiem. Dodatkowa sprawa, że na ich stronie przy starszym modelu jest opis o precyzyjnej regulacji temperatury, a przy nowym modelu już tego info nie ma.

z góry dzięki za wszelkie info :)

wiolek_lp
18-04-2015, 17:47
A ja mam problem z wyborem, jak zwykle zresztą :rolleyes:
Rozważam tę polecaną tutaj Electrolux EHH46540FK
http://www.oleole.pl/plyty-do-zabudowy/electrolux-ehh46540fk.bhtml
i Bosch PIE611F17E
http://www.oleole.pl/plyty-do-zabudowy/bosch-pie611f17e.bhtml#opis

Cena ta sama, funkcje praktycznie też, w Boschu fajne jest to że każdy poziom mam na osobnej cyferce, nie muszę klikać 5 razy chociaż w Electroluxie z tego co widziałam po zdj jest przejście co parę cyferek ?

Miał ktoś tego bosha ? Co poradzicie ? ;)

azjaak123
19-04-2015, 11:30
odgrzewam kotleta (wątek znaczy się) :)

EHH46540FK - kto ma ten model, wielka prośba o pomoc i info: Czy ta płyta pracuje równo czy impulsowo (włącz/wyłącz)????

Miałem do tej pory Amicę PI6512TB i nie mogłem utrzymać "temperatury" czy to na patelni czy w garnkach. Garnki są OK od razu uprzedzę :)
Płyta działała płynnie tylko na max a przy obniżeniu siły grzania widać było na potrawie przerwy w podgrzewaniu (widać bąbelki gotowania/nie widać i tak w kółko). Było to tak drażniące, że musiałem się pozbyć tej płyty, bo nie było możliwości utrzymania jednego poziomu podgrzania. Wyglądało to tak jakby moc podgrzania była identyczna bez względu na poziom, a tylko przerwy w grzaniu się różniły w zależności od poziomu ustawienia. Dla mnie rozwiązanie absurdalne, bo po to ustawiam niższy poziom, aby moc grzania była niższa, żeby czegoś nie przypalić, a jednak czasami nawet ten krótki moment grzania powodował przypalenie potrawy w tym krótkim momencie działania.

Mam świadomość, że na najniższych poziomach może się coś takiego dziać, ale tam w skali 1-8 na 6 już było to wyraźnie widoczne. Ponoć nie w każdej płycie te przerwy w działa/nie działa są tak bardzo widoczne, stąd moje pytanie jak to jest u was bo muszę kupić coś szybko, bo dziura w blacie :)

Jeśli możecie dać znać jak to wygląda w tym modelu Electroluxa EHH46540fk będę wdzięczny. Wiem, z opinii znajomych, że w starszym modelu EHD60020P raczej wyglądało to płynnie, ale nie wiem jak to wygląda w nowych modelach. Kiedyś Electrolux brał induktory ponoć od Mastercooka, a teraz nie wiem. Dodatkowa sprawa, że na ich stronie przy starszym modelu jest opis o precyzyjnej regulacji temperatury, a przy nowym modelu już tego info nie ma.

z góry dzięki za wszelkie info :)

dołączam się do pytania?

azjaak123
19-04-2015, 11:32
a czy moi szanowni forumowicze mogliby podpowiedzieć czym się różnią płyty od tych za ok. 1000 zł od tych za 2000-3000 tys? czy tylko bajerami czy może jakimiś szczegółami w pracy urządzenia lub uciążliwościami w urządzeniu?

azjaak123
19-04-2015, 12:37
a taka płyta electrolux EHI 674 FOK używa ktoś?

Eneen
14-05-2015, 11:58
Czy ktoś korzysta z płyt teka typu flex np IRF321? Zależy mi na informacji czy ten typ płyt także pracuje w trybie włacz-wyłącz, w całym zakresie lub jego części, np. powyżej 3. Z góry dziękuje za pomoc.

Elfir
14-05-2015, 19:04
a czy moi szanowni forumowicze mogliby podpowiedzieć czym się różnią płyty od tych za ok. 1000 zł od tych za 2000-3000 tys? czy tylko bajerami czy może jakimiś szczegółami w pracy urządzenia lub uciążliwościami w urządzeniu?

Tańsze mogą być nieco głośniejsze. (wentylator, "tykanie" pól).
mam z tych tańszych, więc zgaduję.

Itka87
21-05-2015, 14:48
A jakich garnków używacie na indukcji? Poszukuję porządnych, przy których nic nie będzie buczało :)
Jeśli chodzi o patelnię, słyszałam, że dobrze sprawuje się tefal preference. Ktoś z Was używa?

Buniaa
29-05-2015, 11:33
Ja tez jestem obecnie na etapie poszukiwań całego AGD do zabudowy do kuchni, w tym płyty indukcyjnej. Przestawiam się z gazu na indukcję. I z wyborem również mam kłopot. Natomiast mam koleżankę która też jest świeżo po zakupach AGD do kuchni i ona ma np. płytę Whirpool ACM 848 BA - 6 zmysł. Ona chwali sobie szalenie, a na forach i w opiniach sklepów internetowych większość przeklina tę wspaniałą dodatkową funkcję z gotowaniem. Ona twierdzi że na polu FlexiCook stawia obok siebie 3 garnki i jest ok, a inni że trzeba postawić garnek tam gdzie jest napis bo inaczej nie wykryje go. I bądź tu mądry w wyborze....
Biorę też pod uwagę Electrolux EHH16340FK - chyba tutaj wskazywaną w niektórych postach ze względu na funkcję Stop/Go i Bosch PIT611F17E.

A co do garnków do indukcji - króluje chyba IKEA.

Bracianka
29-05-2015, 21:29
Garnki do indukcji mam z Tesco, w promocji były, komplet za 200zł - działają ;-)

A ja mam inne pytanie, z serii głupich i pewnie zadawanych niezwykle często. Gotuję sobie i gotuję, fajnie mi się gotuje, a nasłuchałam się, że całkiem inaczej niż na gazie, i że wszystko przypalę ;-) No i oczywiście nasłuchałam się, że będzie drogo. Niestety rachunek za prąd mi jeszcze nie przyszedł, więc nie wiem - będzie drogo, czy nie będzie? ;-)

plusfoto
30-05-2015, 09:02
No i oczywiście nasłuchałam się, że będzie drogo. Niestety rachunek za prąd mi jeszcze nie przyszedł, więc nie wiem - będzie drogo, czy nie będzie? ;-)
Może nie przyszedł bo są w szoku że tak mało zużyłaś i Cię sprawdzają.;)

kameleon9
01-06-2015, 00:15
No tak- przeczytałem 10 ostatnich stron i dalej nic nie wiem...
Jestem na takim etapie że zaczynam szukać wyposażenia kuchni i nie mam zielonego pojęcia za jakimi firmami czy modelami patrzeć, choćby w przypadku przedmiotowej indukcji a powyższe posty mi nie pomogły...
Powiedzcie prosze czego szukać o co pytać, co jest ważne a co jest dodatkowym bajerem...
wielkie dzięki :)

Elfir
01-06-2015, 12:59
Każda wersja podstawowa wystarcza na normalne gotowanie. Wszystko inne to bajery - albo cie stać i sobie fundujesz, albo nie i rezygnujesz.

Ja z Booster/Power prawie wcale nie korzystam (chociaż mam, bo chyba tę opcję mają już wszystkie płyty?). Nie mam wielkiej brytfanny, by musieć mieć połączone pola. Większe rzeczy piekę w piekarniku.

Dla mnie najważniejszym elementem było, by każde pole miało osobne sterowanie + niewysoka cena.

Polecam sklep ole!ole! - mają bardzo dobrze rozpisane funkcje sprzętów i można wybrać te, na których zależy ci najbardziej.

Bracianka
01-06-2015, 17:43
W sumie ja też boostera do tej pory użyłam raz - żeby zobaczyć jak działa ;-) Ogólnie na indukcji wszystko dużo szybciej się podgrzewa, więc zwykłe pola mi jak najbardziej wystarczają. Prawie na wszystkich internetowych sklepach są porównywarki funkcji, więc można sobie porównać kilka modeli. Ja akurat na RtvEuroAgd kupowałam (to nie reklama, tylko stwierdzenie faktu), można sobie było bez problemu porównać płyty.

channel8
02-06-2015, 08:12
Ja mam płytę whirpoola - jedną z tańszych, ale działa poprawnie. Często korzystam z połączonych pól jak też z boostera (zawsze mi się spieszy :rolleyes:).
Przy zakupie płyty zwracałam uwagę na jej moc. Im wyższa tym większa gwarancja że w sytuacjach max obciążenia wszystkie pola będą odpowiednio działały.

mateuszratajczyk
06-06-2015, 09:18
Biorę też pod uwagę Electrolux EHH16340FK - chyba tutaj wskazywaną w niektórych postach ze względu na funkcję Stop/Go i Bosch PIT611F17E.

A co do garnków do indukcji - króluje chyba IKEA.

zobacz sobie też model Electroluxa EHH 3634 F9K.

Co do Indukcji to włąsciwie wszystkie garnki są robione w tym standardzie, no chyba że są żeliwne. Co do Ikea, moim zdaniem to badziewie.

Mmelisa
06-06-2015, 10:42
...

Co do Indukcji to włąsciwie wszystkie garnki są robione w tym standardzie, no chyba że są żeliwne. Co do Ikea, moim zdaniem to badziewie.

To "badziewie" uzywam od prawie 5 lat i nie mam problemow.. ba! dokupilam sobie drugi komplet i kupie jeszcze jeden :D
nawet jak zupe przypalilam (zapomnialo mi sie, ze ja podgrzewam) to bez problemu garnek doczyscilam,

rangerek
15-06-2015, 22:03
pytanie do posiadaczy EHH46540FK - czy da się ją podłączyć na 2x230V bo jako jedyna nie ma tego wpisane w instrukcję wprost (Whirlpool i Bosch wprost mają napisane i nawet narysowane) - dość pilne pytanie :)

rangerek
16-06-2015, 15:04
ok mam odpowiedź oficjalną jeśli komuś się przyda :)

Witam,
Płyta o modelu EHH46540FK, ma całkowity pobór mocy 7400W i podłączamy ją
do zasilania trój fazowego 380-400V,czyli „siły”, z przyłączeniem płyty do
dwóch faz (jedna faza 230V - strona prawa góra i dół, druga faza 230V -
strona lewa góra i dół), zasilanie i uziemienie, schemat podłączenia płyty
znajduje się na spodzie płyty.
Podłączenie płyty powinno być zrobione przez osobę z uprawnieniami.

Electrolux Infolinia

hanias78
29-06-2015, 11:19
Mnie nic nie buczy, spokojnie;)

Bracianka
04-08-2015, 09:19
Weź zwykły magnes, jeśli przyczepi się do garnka, to garnek powinien działać. Do tej pory nie zdarzyło mi się, żeby oznaczony garnek nie działał. Poza tym ważna jest też średnica i kształt dna, ale to powinno być opisane w instrukcji.

ikonkerto
22-08-2015, 16:11
Witam, własnie szukamy sprzęt AGD do domu i zatrzymaliśmy się na kuchni indukcyjnej(100% taką chcemy kupić a nie inną) Tylko zastanawiamy się jaki model wybrać i liczę na pomóc forumowiczów. Interesuje nas czy lepiej kupić coś z boosterem czy bez niego to też będzie w porządku. Drugą kwestią jest przedział cenowy kuchni (1500-2100 pln ) Oczywiście te bez funkcji booster są tańsze.

Rozmyślamy dość poważnie nad Amicą model http://www.neo24.pl/?p=amica_58ie3_318htadqxv dostępną prawie w każdym sklepie. Jedynym problemem jest brak boostera w niej. Gdyby nie to, to chyba już dawno dokonalibyśmy zakupu.
Jeżeli ktoś może pomóc i coś doradzić to góry dzięki za wszelkie rzetelne opinie. Chętnie poznam też jakiś inny model kuchni w przedziale cenowym, który nas interesuję.

domerek
25-08-2015, 11:49
Czyli teoretycznie nie muszą to być stricte garnki pod indukcje?

AleksandraMaj
31-08-2015, 07:45
No właśnie ja też sie zastanawiam nad płytą indukcyjną do kuchni, ale mam taki problem, że coś nie bardzo rozumiem opisy tych płyt...
Mianowicie: w RTV Euro AGD wypatrzyłam płyte whirlpoola za 1599 złotych (na tyle mnie w tych ratach 30 zero procent stać), sęk w tym, że w opisie jest wzmianka "Pola grzewcze: 2 wolne strefy indukcyjne " - ktoś z was może mi wyjaśnić co to znaczy?
Pierwszy raz rozglądam się za indukcją i zwyczajnie nie wiem czy to ma jakieś większe znaczenie, czy jest ok?
Model: Whirlpool ACM 828 BA

jjg
02-09-2015, 08:35
Czy udało Ci się coś wyjaśnić w tej sprawie ?

jjg
02-09-2015, 08:39
a czy moi szanowni forumowicze mogliby podpowiedzieć czym się różnią płyty od tych za ok. 1000 zł od tych za 2000-3000 tys? czy tylko bajerami czy może jakimiś szczegółami w pracy urządzenia lub uciążliwościami w urządzeniu?


Czy udało się czegoś dowiedzieć w tej sprawie ? Od dłuższego czasu szukam infomacji, ale bezskutecznie..
Stoję przed podobnym dylematem i jestem ciekawy na jaką płytę się zdecydowałe(a)ś ?

Mmelisa
02-09-2015, 09:01
N..sęk w tym, że w opisie jest wzmianka "Pola grzewcze: 2 wolne strefy indukcyjne " - ktoś z was może mi wyjaśnić co to znaczy?
Pierwszy raz rozglądam się za indukcją i zwyczajnie nie wiem czy to ma jakieś większe znaczenie, czy jest ok?
Model: Whirlpool ACM 828 BA
chodzi o to, ze na tych polach mozesz postawic brytfane, a obok tez brytfane badz 2, 3 mniejsze garnki.. (funkcja felxi cook )
Pola maja to do siebie, ze "rozpoznaja" postawiony garnek.
Poczytaj na ceneo raz jeszcze opis tej indukcji..

na google znalazlam taki oto obrazek
http://www.idealhomeshowchristmas.co.uk/images/2014/10/ACM-828-with-Flexi-Zone.jpg



jak i filmik na yt

https://www.youtube.com/watch?v=f2BoxiZyYIc

AleksandraMaj
09-09-2015, 09:36
chodzi o to, ze na tych polach mozesz postawic brytfane, a obok tez brytfane badz 2, 3 mniejsze garnki.. (funkcja felxi cook )
Pola maja to do siebie, ze "rozpoznaja" postawiony garnek.


aaa super! Dzięki za wyjaśnienie, normalnie szukałam tej informacji cały czas i nie mogłam znaleźć, przez co stałam zupełnie z kupnem,
to teraz już wiem czym się kierować i jednak w Euro zdecyduję sie w takim razie na jakaś z większą ilością tych pól indukcyjnych, bo tak jak pokazujesz na tym zdjęciu wyżej to przy małych garnkach, których sporo używam miałoby to dla mnie mega znaczenie. A na raty bez procentów to można trochę droższą
Piękne dzięki!

marynarzyk
10-09-2015, 10:14
ja szukam o wiele mniejszej płyty - max 50x50 cm. Możecie coś polecić?

Mmelisa
13-09-2015, 21:36
I tu się zgodzę - z takich dyskusji rzadko kiedy wynikają jakieś konkretne wnioski. Najlepiej zrobisz, jak przejdziesz się po sklepach. Idź do jakiegoś RTV Euro AGD albo innego i tam zobacz co w ogóle można w tej chwili znaleźć w ofertach. Gdybym ja sama miała coś takiego kupić, szukałabym prostych sprzętów, bez żadnych udziwnień. I tak rzadko kiedy się z tego korzysta.

warto porownywac parametry danych sprzetow, czytac wystawione opinie np na ceneo...
ja bralam pod uwage firme, zastosowane technologie i ilosc pol grzejnych..
obecnie korzystam z 4palnikowej 60cm indukcji i jak postawie duza patelnie i duzy garnek to mam malo miejsca na te mniejsze...dlatego do "domu" kupilam indukcje na szer 80cm:)

tomalbuk
29-09-2015, 11:34
Ja zakupiłem płytę indukcyjną Kernau. Chodzi bardzo fajnie i ma przydatne funkcje np. Keep Warm, która automatycznie utrzymuje temperaturę co zapobiega kipieniu. Z indukcyjną kuchnią jest też mniej korowodu bo dużo łatwiej utrzymuje się ją w czystości. Jednak wybór już jest indywidualną rzeczą, na pewno trzeba zweryfikować swoje potrzeby i dobrać pod nie odpowiedni rodzaj kuchenki.

Wasylns
29-09-2015, 20:52
Witam, właśnie wybieramy z narzeczoną płytę indukcyjną i okazało się to nieco trudniejsze niż myśleliśmy. Problem polega na tym, że od samego początku wyobrażaliśmy sobie w naszej kuchni płytę indukcyjną, w której podświetlenie ma kolor niebieski. Z racji tego, że większość sprzętów Samsunga ma takie właśnie podświetlenie (lodówki, kuchenki, mikrofale, zmywarki), sądziliśmy, że wystarczy wybrać indukcję od tego producenta. Okazało się jednak, że jest to błędne założenie, ponieważ płyty Samsunga mają podświetlenie czerwone. Zaczęliśmy się zatem rozglądać za inną płytą, ale niestety nie udało się niczego znaleźć. Z racji tego, że informacja o kolorze podświetlenie nie jest zwykle podawana w Internecie zaczęliśmy dzwonić do producentów. Dotychczas rozmawialiśmy z Samsungiem, Elektorluxem, Amicą, Solgazem i Boshem i każdy z tych producentów zapewniał, że nie ma w ofercie takiej płyty. Chciałbym prosić forumowiczów o pomoc w tej kwestii. Czy ktoś posiada płytę indukcyjną, w której podświetlenie ma kolor niebieski? Byłbym wdzięczny za podanie producenta i modelu, żebym mógł sprawdzić pozostałe informacje o tym sprzęcie. Bardzo przydałyby się również uwagi, jeżeli ktoś taki sprzęt posiada, ponieważ oczywiście nie wybrałbym słabego sprzętu tylko ze względu na kolor podświetlenia.

Wiem, że problem ten może się wydawać błahy, ale oboje z narzeczoną mamy takie charaktery, że przeszkadzają nam drobnostki. Całą resztę sprzętu mamy już wybraną i wszędzie podświetlenie ma kolor niebieski, a jedynie z płytą jest kłopot.

markarw
21-10-2015, 10:37
czy indukcję mogę podłączyć w starym bloku z lat 70/80?

urszula216
24-10-2015, 11:42
Witam,
potrzebuję pomocy w wyborze płyty indukcyjnej. Przejrzałam mnóstwo ofert, przeczytałam prawie cały wątek forum i mnóstwo innych opinii i dalej nie wiem co wybrać. Może mam zbyt duże wymagania? potrzebuję płytę cichą, z funkcją rozpoznawania wielkości garnka, wykrywaniem obecnosci naczynia, funkcją booster i łaczonymi polami(pod brytfankę), oszczędzającą zużycie energii. Dobrze gdyby jeszcze miała programowanie czasu gotowania. Płyta o szerokości 58-60cm. I to wszystko do 1500 zł. Czy to wogóle możliwe? Co polecacie? Bardzo proszę o pomoc :)

urszula216
25-10-2015, 20:42
Witam wszystkich jeszcze raz :)
pobiegałam dziś po sklepach i oto płyty które przypadły mi do gustu SAMSUNG NZ64H57477K , ELECTROLUX EHI 6540FHK , WHIRLPOOL ACM 829/NE . Mając te 3 modele na uwadze czym się kierować? wyglądem? czy może któras z nich ma fajniejsze parametry? którą wybrać? proszę pomóżcie mi się z tym uporać.

Mmelisa
25-10-2015, 21:18
Witam wszystkich jeszcze raz :)
pobiegałam dziś po sklepach i oto płyty które przypadły mi do gustu SAMSUNG NZ64H57477K , ELECTROLUX EHI 6540FHK , WHIRLPOOL ACM 829/NE . Mając te 3 modele na uwadze czym się kierować? wyglądem? czy może któras z nich ma fajniejsze parametry? którą wybrać? proszę pomóżcie mi się z tym uporać.

Poczytaj o parametrach i wybierz te, jakie Tobie najbardziej odpowiadaja :)