PDA

Zobacz pełną wersję : Płyta indukcyjna, kuchnia z indukcją



Strony : [1] 2 3 4 5 6

Berolina
14-09-2007, 06:45
No i stało się ;-) Stoję przed wyborem sprzętu AGD. Do tej pory wogóle nie brałam pod uwagę płyty indukcyjnej. Wydawało mi się, że są straaasznie drogie. W studiu kuchennym oświecili mnie, że ceny juz nie są tak wysokie, sprawdziłam i się miło zaskoczyłam :D . Jakiej firmy płytę polecalibyście?? Oczywiście w jakiejś w miarę rozsądnej cenie. Uznałam, że np. 3500 to ciut za dużo, skoro Amica, Mastercook, Elektrolux, byłby już dostępny w cenie ok. 2 tys zł., Teka 1800... A co myślicie o firmie Teka???

Angelika
14-09-2007, 09:19
Było juz kilkanascie różnych wątków na ten temat. Poszukaj

jacekp71
14-09-2007, 12:35
np porzadnego whirpoola dostaniesz juz za okolo 2-2,2k.

Berolina
14-09-2007, 18:27
Było juz kilkanascie różnych wątków na ten temat. Poszukaj

No właśnie szukałam i znalazłam tylko parę wątków i to starych... :(
Dlatego napisałam nowego posta...

Analena
14-09-2007, 20:44
Ja przymierzam się do Mastercook ID64. W sieci ok.1800 pln.
Całe szczęście, że i ja zostałam oświecona, bo sądziłam, że to wydatek minimum 4 tyś - więc wogóle nie brałam pod uwagę takiej płyty:)

AmberWind
14-09-2007, 21:00
Ja kupilam Teke. Zaczne ja probowac za ok. 2 tygodnie. Mam nadzieje, ze bedzie ok, chociaz pewnie sie u nas specjalnie nie napracuje, gdyz wlasciwie wcale nie gotujemy 8)

d5620s
14-09-2007, 22:10
mastercooka polecam z czystym sumieniem-w zakresie płyt, okapów i piekarników

Analena
14-09-2007, 23:24
Polecasz Mastercooka? To się cieszę, bo właśnie taki piekarnik płytę i okap wybrałam:) Poza tym mają podobają mi się od strony 'estetycznej' - lekkie wzornictwo:)

Berolina
15-09-2007, 06:44
Ja kupilam Teke. Zaczne ja probowac za ok. 2 tygodnie. Mam nadzieje, ze bedzie ok, chociaz pewnie sie u nas specjalnie nie napracuje, gdyz wlasciwie wcale nie gotujemy 8)

Mnie właśnie polecają Tekę, bo bezramkowa, dobra i niedroga. Hmmm, zobaczymy :-) Napisz jak sprawuje się w użytkowaniu, bo napewno wypróbujesz ;-) mimo, że nie gotujesz :P (ale mi się zrymowało, hihihi)

guciooo
15-09-2007, 14:41
Wg mnie nie opłaca się kupować indukcyjnej jeśli mało się gotuje.
Taka płyta to z 1000zł więcej niz ceramiczna. Za 1000zł to ja
dostanę 3000KW czyli ok 2000 godzin gotowania.
Wątpie bym przez 5 lat tyle wygotował.
Do tego trzeba kupić troche droższe garnki.

Nasz Domek
15-09-2007, 15:38
Wg mnie nie opłaca się kupować indukcyjnej jeśli mało się gotuje.
Taka płyta to z 1000zł więcej niz ceramiczna. Za 1000zł to ja
dostanę 3000KW czyli ok 2000 godzin gotowania.
Wątpie bym przez 5 lat tyle wygotował.
Do tego trzeba kupić troche droższe garnki.

mam indukcyjną...ależ nie o cenę prądu tu się rozchodzi!!!!!! tylko o to że gotując na indukcyjnę szybko doprowadzam do wrzenia...jak na gazie ...nie ma takiej dużej bezwładności jak zwykła elektryczna...noi palniki nie nagrzewają się do czerwoności po wyłączeniu przestaje się gotować natychmiast a nie jeszcze bulgocze przez kilka minut.....mam Amica..wiem to ogólnie marny sprzęt broń Boże pralka...ale płyta już działa 2 lata bez zarzutu...super....nie mogę sobie wyobrazić że ktoś kupuje zwykłą elektryczną....

guciooo
15-09-2007, 18:03
Jak szybko na indukcyjnej zagotuje sie 2 litry wody w czajniku ?


ps. juz znalazłem:

http://vexnet.pl/_smieci/piec.jpg

Dużo szybciej to nie jest.

wicias
16-09-2007, 13:29
Ja osobiscie mam zamiar zakupic Płyte Indukcyjną Siemens EH777501 http://rtv-i-agd.pl/produkt,EH777501,75,738.html cena 3490 zł Pozdrawiam:)

Nasz Domek
16-09-2007, 16:47
Jak szybko na indukcyjnej zagotuje sie 2 litry wody w czajniku ?


ps. juz znalazłem:

http://vexnet.pl/_smieci/piec.jpg

Dużo szybciej to nie jest.

to dla Ciebie 4 a prawie 10 min to żadna różnica?? ogromna! te minuty w ciągu lat złożą się na wiele godzin....jak coś szybko robisz w kuchni to właśnie te minuty się liczą bo przecież przygotowanie całego posiłku to często 30 min....ja mam porównanie używałam ceramicznej 2 lata i teraz używam indukcyjnej....więc wiem co mówię.Spróbuj na ceramicznej zwykłej doprowadzić mleko do wrzenia i potem wyłącz "palnik"....co mleczko dalej będzie kipiało....jeżeli chcesz zakończyć proces gotowania to gary na bok trzeba przestawiać....

RobSto
16-09-2007, 20:21
Mam Mastercook ID64,
bezramkowa, z allegro za 1760 PLN.
Kupiłem 2 m-ce temu - POLECAM.

Julita2
17-09-2007, 10:20
Ja chyba jednak z rezerwą do takich płyt podchodzę. Czy były przeprowadzane badania nt wpływu takiej otwartej mikrofalówki na żywe komórki? Bardzo zacofana nie jestem, ale jakoś boję się, choć eksploatacja pewnie genialna.

dmj
17-09-2007, 13:27
Ja chyba jednak z rezerwą do takich płyt podchodzę. Czy były przeprowadzane badania nt wpływu takiej otwartej mikrofalówki na żywe komórki? Bardzo zacofana nie jestem, ale jakoś boję się, choć eksploatacja pewnie genialna.


Zasada działania nie ma nic wspólnego z kuchnią mikrofalową. Ina sprawa, że ja osobiście również preferuje bardziej naturalne źródła ciepła.

darek

jacekp71
17-09-2007, 22:48
indukcja jest naturalnym zjawiskiem.
zapewne mniej zrozumialym niz np. spoalanie sie gazu, ale jednak naturalnym ....

dmj
18-09-2007, 20:51
indukcja jest naturalnym zjawiskiem.
zapewne mniej zrozumialym niz np. spoalanie sie gazu, ale jednak naturalnym ....

Owszem, analogicznie jak promieniowanie gamma jest zjawiskiem, a azbest minerałem ....naturalnym.

darek

andziak1
19-09-2007, 09:02
Pytanie do użytkowników. Słyszałam, że typowe dla tego rodzaju płyt jest tzw. buczenie podczas pracy (opinia o elektrolux'sie), jak jest z innymi płytami?
Pozdrawiam

cemik1
19-09-2007, 10:07
Ja przymierzam się do Mastercook ID64. W sieci ok.1800 pln.
Całe szczęście, że i ja zostałam oświecona, bo sądziłam, że to wydatek minimum 4 tyś - więc wogóle nie brałam pod uwagę takiej płyty:)
Ja też się przymierzam do mastercooka ale do modelu id622. Ma dwa pola indukcyjne i dwa zwykłe. Przez czas jakiś będzie można wykorzystywać stare garnki. A co do indukcji, to i tak rzadko gotuję na czterech polach jednocześnie. Koszt także niższy, bo 1400PLN.

Basiaw
19-09-2007, 11:14
.....mam Amica..wiem to ogólnie marny sprzęt broń Boże pralka...ale płyta już działa 2 lata bez zarzutu...super....nie mogę sobie wyobrazić że ktoś kupuje zwykłą elektryczną....


A jaki konkretnie masz model płyty Amici? Ja zastanawiam się nad modelem "PI 6516 TF". Wcześniej miałam wytypowany electrolux 60020, ale na innym forum opinie użytkowników budzą trochę obaw a o płytach amici jeszcze złych opinii nie słyszałam (tyle, że w ogóle opinii o płytach indukcyjnych nie ma wiele:-(

pozdrawiam
Basia

Claudia
19-09-2007, 21:18
Mam płytę indukcyjną Simens'a od ponad roku - polecam gorąco.
Jest rewelacyjna :D

mika31
14-10-2007, 11:33
Może głupie pytanie zadam.
Czy płyta indukcyjna i ceramiczna wymagają siły?

14-10-2007, 13:37
Może głupie pytanie zadam.
Czy płyta indukcyjna i ceramiczna wymagają siły?

Moją np można podłączyć na 2 i 3 fazy - to zależy...

cemik1
15-10-2007, 08:18
Może głupie pytanie zadam.
Czy płyta indukcyjna i ceramiczna wymagają siły?
Nie wymaga. Ma jednak możliwość podłączenia do dwóch faz i wtedy nie będą potrzebne większe przekroje przewodów i większe bezpieczniki.

anna.misia
15-10-2007, 12:14
kolejne głupie pytanie-mam płytę ceramiczną i piekarnik z tego co widzę płytę podłancza sie na 230 a piekarnik na siłę czy to jest możliwe ,bo wolałabym podłączyć pod siłę ze względu na koszt kw .Płytę kupiłam przy chwilowym przyćmieniu umysłu chyba ,bo nie spytałam sie o moc przyłaczeniową ,męża nie pytam bo jeszcze nie wie że ją kupiłam -no i mam teraz kłopot-pozdrawiam ANNA

cemik1
15-10-2007, 14:40
Sprawdź dokładnie, czy nie ma możliwości podłączenia płyty do przynajmniej dwu faz (czasami trzeba rozdzielić przewody). Powinno to być opisane w instrukcji instalacyjnej.
Można też podłączyć piekarnik do dwu faz a płytę do trzeciej. Znowu wymaga to jednak zajrzenia do instrukcji. Ja u siebie mam akurat odwrotnie. Piekarnik do jednej a płytę do dwu faz.

mika31
18-10-2007, 13:12
A czy na idukcji da się usmażyć naleśniki?
Czy są jakieś wogóle ograniczenia w tej kwestii?

AmberWind
19-10-2007, 08:14
A czy na idukcji da się usmażyć naleśniki?
Czy są jakieś wogóle ograniczenia w tej kwestii?

Ja smaze wszystko i nie ma problemow. Uwazam, ze plyta indukcyjna byla jednym z lepszych zakupow do domu.
Predkosc nagrzewania jest wyjatkowo szybka, ma fajna 9-stopniowa regulacje, nic sie na niej nie przypali i poki co nie zauwazylam zadnych kulinarnych ograniczen.
Jedynie garnki i patelnie musza byc z oznaczeniem "na indukcje" :-)

mika31
19-10-2007, 08:21
A co się dzieje, gdy użyje się nieodpowiedniego garnka?

AmberWind
19-10-2007, 08:24
Plyta grzac nie bedzie, a na wyswietlaczu pojawi sie informacja bledu :-)

mika31
19-10-2007, 08:46
Dzięki AmberWind. Rozwiałaś już wszystkie moje wątpliwości :D

cemik1
19-10-2007, 11:01
Jedynie garnki i patelnie musza byc z oznaczeniem "na indukcje" :-)
Mogą to być też stare emaliowane garnki. W mnie działają wszystkie.

Lucyna1
19-10-2007, 21:29
To ze emaliowane garnki działają, to wcale nie znaczy ze są przeznaczone do takiego grzania. Ponoć rozgrzewanie w ten sposób emalii jest sporo gorsze od garnków z dnem ferromagnetycznym. Poczytaj na ten temat w fachowych lekturach.

skystar
20-10-2007, 13:21
nam buczy jeden palnik w electrolux'ie, generalnie nie narzekamy, łatwa w utrzymaniu czystości

GGGosik
21-10-2007, 20:15
Ja kupilam Teke. Zaczne ja probowac za ok. 2 tygodnie. Mam nadzieje, ze bedzie ok, chociaz pewnie sie u nas specjalnie nie napracuje, gdyz wlasciwie wcale nie gotujemy 8)

Witam,

właśnie, daj znać, jak już coś zaczniesz gotować :)
Ja chcę zamówić GKST 60I4B,
ale zastanawiam się nad szerszą GKST 75.I4.

Czekam na opinię.

Pozdrawiam,
GGGosik

AmberWind
21-10-2007, 21:05
GGGosik,

Uzytkuje plyte Teki od poczatku pazdziernika. Moim skromnym zdaniem zakup idealny. Nie zamienilabym jej ani na plyte gazowa, ani elektryczna :-)
Gotuje bardzo szybko, ma precyzyjne 9-stopniowy zakres regulacji, timer, nic sie na niej nie przypala, latwa w utrzymaniu czystosci i zawsze wyglada doskonale :-)

GGGosik
21-10-2007, 21:28
GGGosik,

Uzytkuje plyte Teki od poczatku pazdziernika. Moim skromnym zdaniem zakup idealny. Nie zamienilabym jej ani na plyte gazowa, ani elektryczna :-)
Gotuje bardzo szybko, ma precyzyjne 9-stopniowy zakres regulacji, timer, nic sie na niej nie przypala, latwa w utrzymaniu czystosci i zawsze wyglada doskonale :-)

Witaj AmberWind,

dzięki za tę opinię :) Podnosi mnie na duchu.
Powiedz mi tylko, czy przy "wciskaniu" przycisków
słychać "pikanie", bo coś takiego napisano w instrukcji
obsługi tej płyty, którą ściągnęłam sobie z netu.
Przyznam szczerze, że mam kuchenkę mikrofalową
z takim dźwiękiem (każde dodanie minuty, czy zmiana funkcji
odbywa się z głośnym "pik") i mnie do szału to doprowadza,
jak moje najmłodsze właśnie śpi....

Dzięki i pozdrawiam,
GGGosik

AmberWind
21-10-2007, 21:38
Owszem! Plyta komunikuje sie poprzez zmiane wartosci na wyswietlaczu i akustyczne "pikanie". Nam to jednak nie przeszkadza, wiec nawet nie zwrocilam na to ponadprzecietnej uwagi.
Nie wiem, czy to "pik" mozna wylaczyc, poniewaz jak dla nas jest dobrze z tym "pik" :-)

GGGosik
21-10-2007, 21:50
Owszem! Plyta komunikuje sie poprzez zmiane wartosci na wyswietlaczu i akustyczne "pikanie". Nam to jednak nie przeszkadza, wiec nawet nie zwrocilam na to ponadprzecietnej uwagi.
Nie wiem, czy to "pik" mozna wylaczyc, poniewaz jak dla nas jest dobrze z tym "pik" :-)

Ha, a takie dźwięki zaczęłam słyszeć przy małym śpiącym dziecku :)
Słyszę teraz jak sąsiad schodzi po schodach,
jak drzwi na klatce trzasnęły, śmiech dzieci na dworzu, gdy otwarte okno :)
Samo życie :)
Mam nadzieję, że to "pikanie" nie będzie tak głośne
jak w moje mikroweli.

Pozdrawiam,

GGGosik

6slay
23-10-2007, 23:16
Czy dobrze rozumiem, że płcie indukcyjnej bliżej do gazu niż płycie ceramicznej ?
Chodzi o czas i jakość gotowania...

Br, slay

AmberWind
24-10-2007, 13:30
Plyta indukcyjna grzeje zdecydowanie szybciej niz gazowa, czy elektryczna i bez watpienia pozbawiona jest wad gazowej (w postaci ubocznych skutkow spalania - te brudno-tluste plamy na meblach czy scianach), oraz wady elektrycznej czyli malo precyzyjnej regulacji grzania.

habibiana
24-10-2007, 19:00
Witam
ja mam płytę firmy TEkA. Jestem zadowolona nie zamieniłabym na inna.
Tylko mam jedno pytanie
Jeśli gotuję ponizej 5 (czli na 1, 2 , 3 lub 4) to płyta dziwnie tyka. Czy u was jest to samo? Jeśli połoze dwa gary obok siebie to robi sie jak gdyby zwarcie. Nie wiem co to oznacza? wy też tak macie? Czy to jest normalne czy moze moja płyta jest jakaś wadliwa albo źle podłaczona.

GGGosik
24-10-2007, 20:19
Witam
ja mam płytę firmy TEkA. Jestem zadowolona nie zamieniłabym na inna.
Tylko mam jedno pytanie
Jeśli gotuję ponizej 5 (czli na 1, 2 , 3 lub 4) to płyta dziwnie tyka. Czy u was jest to samo? Jeśli połoze dwa gary obok siebie to robi sie jak gdyby zwarcie. Nie wiem co to oznacza? wy też tak macie? Czy to jest normalne czy moze moja płyta jest jakaś wadliwa albo źle podłaczona.

No to ciekawostka (ja dopiero mam kupić tę płytę),
mów proszę dalej :) Co jeszcze jest nie tak?

Pozdrawiam,
GGGosik

mika31
25-10-2007, 04:51
Kurcze habibiana jesteś mało wymagająca:).
Czy inne płyty też tak mają? To normalne?

cemik1
25-10-2007, 07:18
Inne płyty też tak mają i jest to normalne (przynajmniej tak napisano w instrukcji do mojej płyty mastercooka).
Jest to efekt modulacji (włączania i wyłączania grzania) w celu utrzymania zadanej (niższej) temperatury. Dźwięki mogą pochodzić od przekaźników lub innych elementów przełączających oraz z samego garnka.

eli2
29-10-2007, 10:56
Ha, a takie dźwięki zaczęłam słyszeć przy małym śpiącym dziecku :)
Słyszę teraz jak sąsiad schodzi po schodach,
jak drzwi na klatce trzasnęły, śmiech dzieci na dworzu, gdy otwarte okno :)
Samo życie :)
Mam nadzieję, że to "pikanie" nie będzie tak głośne
jak w moje mikroweli.

Pozdrawiam,

GGGosik[/quote]

Dziewczyno - wyluzuj z tym śpiącym dzieckiem bo się wykończysz.
Dzieciak musi się przyzwyczaić do "odgłosów życia codziennego"

laspalmas
29-10-2007, 12:57
Tak trochę z innej beczki :wink: Bardzo mnie zastanawia ile one zużywają prądu? Zwrócił ktoś na to uwagę lub próbował dociekać?

mika31
29-10-2007, 14:14
Ja kupilam Teke. Zaczne ja probowac za ok. 2 tygodnie. Mam nadzieje, ze bedzie ok, chociaz pewnie sie u nas specjalnie nie napracuje, gdyz wlasciwie wcale nie gotujemy 8)

AmberWind! Czy ta twoja Teka wymaga siły?

wisia30
09-11-2007, 09:34
Witam, zastanawiam się nad kupnem płyty indukcyjnej, przejżałam różne wątki, ale nie znalazłam odpowiedzi, więc może ktoś tu wie jak te fale na których pracuje płyta indukcyjna działają na metalowe elementy znajdujące się w jej pobliżu, np. guziki od spodni?

jacekp71
09-11-2007, 20:44
osoby z rozrusznikami serca powinny uwazac.
tak stoi w instrukcji obslugi.

o guzikach i klamrach nic nie napisano .... w mojej ;-)

olivaw
11-11-2007, 22:14
Witam wszystkich,
Czy macie jakieś rzetelne informacje na temat wpływu płyty indukcyjnej na zdrowie? Jak na razie tylko to mnie zaniepokoiło...

dzięki za pomoc!

seweryn80
12-11-2007, 19:59
nie działa wogóle bo aby dosżło do czegoś to musi leżeć na tej płycie i pewnie to nic się nie stało

gogo5660
12-11-2007, 20:04
Trzeba uwazac na kolczyki w intymnych miejscach :P

cemik1
13-11-2007, 08:24
Przeważne nie są z materiałów ferromagnetycznych. Nie ma więc problemu.

Beciura
13-11-2007, 14:48
Tak trochę z innej beczki :wink: Bardzo mnie zastanawia ile one zużywają prądu? Zwrócił ktoś na to uwagę lub próbował dociekać?
No właśnie zwrócił ktoś na to uwagę ??
Ja cały czas chcę przekonać męża że nie jest to takie drogi jak mysli, ale cały czas mam zbyt mało argumentów aby go przekonać :roll:
Strasznie mi się podobają te płyty indukcyjne ... tylko proszę o pomoc tych co teraz użytkują jakie płacicie rachunki ?? proszę muszę męża przekonac do indukcji !!!!! 8)

Beciura
13-11-2007, 14:52
Witam wszystkich,
Czy macie jakieś rzetelne informacje na temat wpływu płyty indukcyjnej na zdrowie? Jak na razie tylko to mnie zaniepokoiło...

dzięki za pomoc!

Znalazłam coś takiego TUTAJ (http://forum.kuchnie.pl/viewtopic.php?t=40)

olivaw
13-11-2007, 15:37
bardzo, bardzo dziekuję:)

Beciura
13-11-2007, 15:50
bardzo, bardzo dziekuję:)
Nie ma za co ;-)

Beciura
14-11-2007, 10:41
Hej no Forumowicze plisssss bardzo proszę o pomoc
Chciałabym wiedzieć czy użytkownicy płyty indukcyjnej nie narzekają na wysokie rachunki za prąd :roll:
Proszę was o odpowiedź, przecież na pewno macie jakieś porównanie - choćby z okresu kiedy nie używaliście tejże płyty.

carringtontomas
14-11-2007, 11:23
Hej no Forumowicze plisssss bardzo proszę o pomoc
Chciałabym wiedzieć czy użytkownicy płyty indukcyjnej nie narzekają na wysokie rachunki za prąd :roll:
Proszę was o odpowiedź, przecież na pewno macie jakieś porównanie - choćby z okresu kiedy nie używaliście tejże płyty.

Z tego co widzę, pobór mocy płyty indukcyjnej to ok 6,8 kW czyli porównywalnie do płyty elektrycznej -jeśłi zatem na indukcyjnej gotujemy szybciej, a co za tym idzie - krócej, zuzywamy mniej energii.
Dlatego wydaje mi się, że płyta indukcyjna zmniejszy zapotrzebowanie na energię o ok. 30%

Beciura
14-11-2007, 11:40
Z tego co widzę, pobór mocy płyty indukcyjnej to ok 6,8 kW czyli porównywalnie do płyty elektrycznej -jeśłi zatem na indukcyjnej gotujemy szybciej, a co za tym idzie - krócej, zuzywamy mniej energii.
Dlatego wydaje mi się, że płyta indukcyjna zmniejszy zapotrzebowanie na energię o ok. 30%
Dzięki za odpowiedź
Z tego co wiem to płyta indukcyjna jest na pewno oszczędniejsza od płyty ceramicznej
Mnie chodzi tylko przede wszystkim o to aby przekonać męża , że zakup tejże płyty ( indukcyjnej) jest tak zwanym strzałem w 10 ze względu na oszczędność, czystość etc.
Ja do tej pory używam płyty gazowej - gaz z butli, w miesiącu zużywam średnio 1 szt. ponieważ dużo nie gotuję , czyli koszt gotowania na takiej płycie kosztuje mnie około 50 zł miesięcznie . Mąż twierdzi , że gotowanie na płycie indukcyjnej będzie droższe :-? ja myślę, że koszty będą podobne ,no tylko jak go do tego przekonać :roll:

A czy jest Ktoś na forum kto wcześniej stosował inną metodę gotowania ? Chodzi mi o to , czy po zmianie na płytę indukcyjną rachunki za prąd bardzo wzrosły ???

Wiadomo piec centralnego ogrzewania i pompy cały czas pobierają jakiśtam prąd + do tego gotowanie ''na prądzie'' boję się że w przyszłości mogę nie wydołać na rachunki za elektryczność :oops:

Kurcze sorry, że wam tak truję, ale na prawdę chciałabym mieć takiego ''asa'' w kieszeni aby móc mężowi okazać ----> zobacz ludzie mają indukcję gotują na niej i żyją :lol: ( to znaczy , że rachunki za energię elektryczną ich nie wykończyły ) :lol:

carringtontomas
14-11-2007, 11:43
Ja mam inne pytanie dotyczące garnków.
znalzałem cos takiego:
"Wymagają zatem używania odpowiednich garnków - ze stali szlachetnej, stali emaliowanej lub żeliwa; garnki powinny mieć grube dno. Najlepiej stosować naczynia polecane przez producenta kuchenki. Po postawieniu garnka nieferromagnetycznego (zawsze z zawartością, np. z wodą) na polu grzejnym i włączeniu grzania, na płycie pojawia się informacja, że garnek jest nieodpowiedni i płyta wyłącza się automatycznie.

Uwaga! Aby sprawdzić, czy garnek jest ferromagnetyczny, wystarczy przystawić do jego dna magnes. Jeśli nie przylgnie, garnek nie nadaje się do gotowania na kuchence indukcyjnej."

Może ktoś poda producenta, ceny, linki?? :)

Basiaw
14-11-2007, 11:49
Z tego co widzę, pobór mocy płyty indukcyjnej to ok 6,8 kW czyli porównywalnie do płyty elektrycznej -jeśłi zatem na indukcyjnej gotujemy szybciej, a co za tym idzie - krócej, zuzywamy mniej energii.
Dlatego wydaje mi się, że płyta indukcyjna zmniejszy zapotrzebowanie na energię o ok. 30%

Producenci piszą o 30-40% procentach oszczędności, ale czy tak jest naprawdę? Ok, zgodzę się, że taka oszczędność ma miejsce gdy chodzi o zagotowanie wody ale czy również wtedy, gdy przez 3 godziny na małej mocy powoli gotuje się gar rosołu?
Pola grzejne płyt indukcyjnych mają większy maksymalny pobór mocy niż analogicznej wielkości pole "zwykłej' płyty, ale zagotowują szybciej, więc tu jest oszczędność, ale przy dalszym gotowaniu taka oszczędność już raczej nie ma miejsca... ale oczywiście mogę się mylić.

pozdrawiam
Basia

Beciura
14-11-2007, 11:52
Ja mam TAKIE (http://www.swiatkuchni.com/go/_info/?id=572) jak na zdjęciu (zestaw) , polecam
Z tym magnesem to prawda , jak sie nie ''przyklei'' do dna to w tych garnkach nie będzie sie dało gotować
Można także gotować w zwykłych garnkach emaliowanych ( np Olkusz), tylko wiadomo im grubsze dno tym szybciej się garnek nagrzewa i mniej energii się zużywa bo dno garnka samo w sobie utrzymuje duzo ciepła

znalazłam jeszcze coś takiego http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=264778173

carringtontomas
14-11-2007, 12:06
Ja znalazłem również na allegro zestaw z Tefal'a - więc garnki sa ogólnie dostępne.
Już się bałem, ze płyta kosztuje 2500 a garnki drugie tyle :)

to już jestem zdecydowany na 80% - teraz jeszcze muszę się doedukowac, czy indukcja nie ma negatywnego wpływu na płód dziecka u kobiet w ciąży - tzreba mysleć perspektywicznie :)

Beciura
14-11-2007, 12:21
carringtontomas pewnie , że garnki są ogólnie dostępne i wcale nie są takie drogie :lol:
Ja mam firmy berghoff i nie narzekam - dostałam je w prezencie ślubnym - wtedy nawet nie wiedziałam , że coś takiego jak płyta indukcyjna istnieje :lol:
Ja już na 90% jestem pewna , że kupie indukcje tylko martwią mnie tylko te rachunki za prąd :roll:

Z tego co wiem to płyta nie oddziaływuje mocno na nasze zdrowie , ale jak cos znajdziesz to wklej linka tez z chęcią poczytam, bo nie ukrywam , że planuję powiększenie rodziny , więc temat tez mnie dotyczy :lol:

carringtontomas
14-11-2007, 12:57
Ja również, póki co jestem "młodym" żonkosiem więc chciałbym wiedzieć jaki wpływ ma ta płyta na kobiety w ciąży -jednak zawsze mogę gotowac prezez te 9 miesięcy :D :D :) :D :P
Szukam i szukam, nic nie znalazłem więc chyba to razcej plotki - pamiętam jak kiedyś to samo było z telefonami komórkowymi - ludzie gadali, ze jak się przez nie gada to się dostaje raka :)

Beciura
14-11-2007, 13:19
Szukam i szukam, nic nie znalazłem więc chyba to razcej plotki - pamiętam jak kiedyś to samo było z telefonami komórkowymi - ludzie gadali, ze jak się przez nie gada to się dostaje raka :)
:lol: :lol:
Tak pamiętam teraz prawie każdy ma telefon komórkowy i co ?? wszyscy powinniśmy wyglądać jak wielkie raki :lol: :P :wink:


Ludzie boja się nowości stąd też chyba biorą się jakieś takie dziwne teorie :roll: przecież gdyby indukcja szkodziła zdrowiu to nie dopuszczono by tylu płyt na sprzedaż :D

Z tego co wiem to indykcja działa tylko na garnek ( który stoi BEZPOŚREDNIO na polu grzewczym ) owszem znajdujące sie w pobliżu kary magnetyczne , dyskietki itp mogą ucierpieć , ale człowiek jest raczej odporny stworem :lol:

***************************************

Ciekawa jestem dlaczego ludzie nie chcą się za mną podzielić wysokością swoich rachunków za prąd podczas stosowania płyty :-?

carringtontomas
14-11-2007, 13:24
Ciekawa jestem dlaczego ludzie nie chcą się za mną podzielić wysokością swoich rachunków za prąd podczas stosowania płyty :-?

Podejrzewam, że ciężko jest policzyć ile płaci się za pralkę, ile za zmywarkę, ile za płyte ceramiczną czy piekarnik - rachunek się płąci jeden w całości.

Większość ludzi tutaj dopiero urządziło bądź urządza swoje domy - jednak tak jak pisąłem wczesniej, jeśłi porównasz czas gotowania płyty elektrycznej i indukcyjnej to koszty wychodzą zblizone - oszczędność w zastosowaniu indukcji polega na skróconym czasie gotowania i to wszystko.

Więc jeśli Twój mąż doceni, że wczesniej gotowałaś obiad godzinę, a teraz będzie Cie miał pół godziny więcej dla siebie to na pewneo kupi indukcję :D

Beciura
14-11-2007, 13:55
Więc jeśli Twój mąż doceni, że wczesniej gotowałaś obiad godzinę, a teraz będzie Cie miał pół godziny więcej dla siebie to na pewneo kupi indukcję :D

Dzięki właśnie TO mu powiem ;) :lol: 8)

GGGosik
14-11-2007, 14:11
Witam,
widzę, że temat powrócił....
Ja jednak zdecydowałam się na ceramiczną, bo nie widzę
możliwości przyzwyczajenia się do buczenia, o którym
tu pisano :) Cena też oczywiście ok. 1.000 zł niższa.
Za indukcją przemawiało do mnie jedynie to,
że po zdjęciu garnka, dziecko nie oparzy się jak dotknie płytę...
(miałam takie zdarzenie jak pierwsze moje tak dotknęło rączką-siegnęło!...)

Będę musiała uważać z drugim dzieckiem, i tyle...
A czyści się tak samo, jak ceramiczna, a prąd... Sądzę,
że na ceramicznej też można zaoszczędzić, gdy się nauczy oszczędnie
gotować - tzn odpowiednio sterować temperaturą pól... :)

Życzę dobrych wyborów,
GGGosik

carringtontomas
14-11-2007, 14:49
Z tego co wiem, buczenie i tak jest cichsze niż praca okapu:)

Wiadomo, każdy kupuje to co lubi - ja mam dylemat straszliwy.

AmberWind
14-11-2007, 15:20
bo nie widzę
możliwości przyzwyczajenia się do buczenia, o którym
tu pisano :)

Jakie buczenie? :o


Beciura,

Jako uzytkownik plyty indukcyjnej niestety niewiele moge powiedziec o tym czy jest to bardziej ekonomiczne rozwiazanie od elektrycznej czy mniej. Ja po prostu nie zwracam na to uwagi.

Beciura
14-11-2007, 18:09
Beciura,

Jako uzytkownik plyty indukcyjnej niestety niewiele moge powiedziec o tym czy jest to bardziej ekonomiczne rozwiazanie od elektrycznej czy mniej. Ja po prostu nie zwracam na to uwagi.

AmberWind ja nie rozważam co jest bardziej ekonomiczne płyta elektryczna czy indukcyjna ( bo wiem że indukcja jest oszczędniejsza) tylko mój koffany mąż myśli, że jak będziemy mieli pralkę, zmywarkę , piekarnik elektryczny, piec od centralnego ogrzewania (też trochę prądu pobiera) i do tego jak dojdzie gotowanie przy użyciu prądu (indukcji) to rachunki za prąd będą u nas powodowały 8O 8O
Powiedz mi - przypuszczam, że praktycznie wszystkie wyżej wymienione sprzęty masz w swoim domku - czy te rachunki są na prawdę kosmiczne ??? Ile średnio płacisz za energię elektryczną ? [/b]

AmberWind
14-11-2007, 18:18
Srdnio ok. 300 PLN wiec nie jest to jakos kosmicznie przy naszym zapotrzebowaniu na energie. Ogrzewanie nie jest elektryczne.

Beciura
14-11-2007, 19:05
Srdnio ok. 300 PLN wiec nie jest to jakos kosmicznie przy naszym zapotrzebowaniu na energie. Ogrzewanie nie jest elektryczne.

AmberWind dzięki http://www.cosgan.de/images/smilie/liebe/a010.gif normalnie decyzja zapadła na 100 % kupuję płytę indukcyjna :lol:
NO to teraz problem jaką ???? :P

Basiaw
14-11-2007, 20:05
Za indukcją przemawiało do mnie jedynie to,
że po zdjęciu garnka, dziecko nie oparzy się jak dotknie płytę...
(miałam takie zdarzenie jak pierwsze moje tak dotknęło rączką-siegnęło!...)



Gosiu, jeśli to był jedyny argument, to to żaden argument, bo płyta indukcyjna też jest gorąca po gotowaniu - bezpośrednio pod garnkiem w którym się gotowało szkło jest naprawdę gorące, bo owszem, prąd rozgrzewa dno garnka ale potem to dno oddaje ciepło i szkło robi się gorące. Owszem, wokół garnka szkło jest chłodne, ale jak już zestawisz naczynie a dziecko wyciągnie rękę to tez może się sparzyć.

pozdrawiam
Basia

Basiaw
14-11-2007, 20:12
Srdnio ok. 300 PLN wiec nie jest to jakos kosmicznie przy naszym zapotrzebowaniu na energie. Ogrzewanie nie jest elektryczne.

AmberWind dzięki http://www.cosgan.de/images/smilie/liebe/a010.gif normalnie decyzja zapadła na 100 % kupuję płytę indukcyjna :lol:
NO to teraz problem jaką ???? :P

O rany... te 300 zł to miesięcznie? Mam nadzieję, że po przeprowadzce aż tak mi rachunki nie skoczą. Obecne mieszkanie nie jest duże, ale urządzeń jest sporo, komputer ciągle chodzi, dzieciaki nie garną się do gaszenia światła, często korzystam z piekarnika, który swoje ciągnie, tyle że na gazie gotuję i moje rachunki to 160-180 zł za dwa miesiące. Chyba płyta grzejna nie ssie prądu za 200 zł miesięcznie :o ??

pozdrawiam
Basia

anna-maria3
14-11-2007, 20:48
O rany... te 300 zł to miesięcznie? Mam nadzieję, że po przeprowadzce aż tak mi rachunki nie skoczą. Obecne mieszkanie nie jest duże, ale urządzeń jest sporo, komputer ciągle chodzi, dzieciaki nie garną się do gaszenia światła, często korzystam z piekarnika, który swoje ciągnie, tyle że na gazie gotuję i moje rachunki to 160-180 zł za dwa miesiące. Chyba płyta grzejna nie ssie prądu za 200 zł miesięcznie :o ??

pozdrawiam
Basia

Ja też tak zareagowalam :o
Non stop chodzi telewizor, do tego dwa komputery, światło, które moje dziecko włącza nawet w południe, bo w końcu posiadło sztukę włączania światła :), czajnik elektryczny, dość często piekarnik, codziennie mikrofalówka... I płace miesięcznie 40-50 złotych.
O rany, co to będzie :-?

Beciura
14-11-2007, 21:20
AmberWind plissssss napisz czy ta opłata to rachunek miesięczny czy okresowy ( dwumiesięczny - taki jaki wystawia elektrownia ) bo nam tutaj dziewczyny zaraz popadają :lol:
Ja obecnie płacę różnie od 120 do nawet 210 zł (za dwa miesiące) moja mama natomiast płaci prąd około 200 zł i gaz ( z sieci ) około 260 więc dla mnie koszt 300 zł ( nawet na miesiąc ) nie wydaje mi się wysokim rachunkiem :roll: ja u siebie w domu nie będę miała gazu ( no chyba że gdzieś w razie ''W'' butlę z mieszanką propan-butan)

GGGosik
14-11-2007, 21:26
[/quote]

Gosiu, jeśli to był jedyny argument, to to żaden argument, bo płyta indukcyjna też jest gorąca po gotowaniu - bezpośrednio pod garnkiem w którym się gotowało szkło jest naprawdę gorące, bo owszem, prąd rozgrzewa dno garnka ale potem to dno oddaje ciepło i szkło robi się gorące. Owszem, wokół garnka szkło jest chłodne, ale jak już zestawisz naczynie a dziecko wyciągnie rękę to tez może się sparzyć.

pozdrawiam
Basia[/quote]

oho, a wszyscy mowili, ze bedzie zimna... moze nie od razu,
ale po zdjeciu garnka nie sparzymy sie...
No to dobrze wiedziec.... I tym bardziej ceramiczna :)
Dzieki, GGGosik
Sluchajcie, znowu rozpetala sie dyskusja, ze indukcja bardziej oszczedna...
Teraz mam w mieszkaniu wszystko na prad:
piekarnik+plyta, czajnik, mikrofalowka, frytkownica, odkurzacz :),
telefon, pralka (codziennie chodzi)... no wszystko
i place ok. 100,- zl za prad/m-c
To po co mi az takie oszczednosci na indukcji....
A uzywam wszystkich urzadzen czestooooo :)
Wiec dajcie sobie wmowic, ze chce w ten sposob zaoszczedzic....
Wszak wody na herbate nie bedziecie gotowac na plycie-po to sa czajniki,
A oprocz wyzszego o ok. 1.000,- zl kosztu zakupu indukcji
(wczesniej myslalam o zakupie plyty ind. Teka, jedna z tanszych, a dobra),
dochodzi koszt zakupu garnkow, patelni itp.... Obecne mozesz
wstawic do lamusa....
Chyba ze gotujesz dla przedszkola, szkoly, baru itp...
To sadze, ze bylaby to oszczednosc :)

Pozdrawiam,
GGGosik

PS. Zaraz dostane po glowie za tego maila i wzburzy sie Pan od wykresow :)

Beciura
14-11-2007, 21:33
PS. Zaraz dostane po glowie za tego maila i wzburzy sie Pan od wykresow :)

:lol: :lol: :lol:

Ja Cię nie będę biła :D
Każdy ma prawo wyboru, nie wiedzieć czemu osobiście jestem bardziej skłonna ku indukcji :roll: ( z resztą dla mnie już decyzja zapadła kupuję właśnie tę płytę )

A jeśli chodzi o naczynka to nawet nie wiedziałam ( do niedawna nie wiedziałam ) a mam już od 6 lat garnki przystosowane do gotowania na indukcji :lol:

anna-maria3
14-11-2007, 21:55
A jeśli chodzi o naczynka to nawet nie wiedziałam ( do niedawna nie wiedziałam ) a mam już od 6 lat garnki przystosowane do gotowania na indukcji :lol:

Beciura, ale jesli dotychczas używałaś ich na gazie, to niestety mają wypaczone dno i nie będą sie nadawały na indukcję :roll: Garnki na indukcję muszą mieć idealnie równe dno...

A jesli chodzi o rachunki... Ja kupiłam płytę indukcyjną, bo na elektryczną ceramiczną nie godził się mąż (ze względu na koszty właśnie :) ), jednak jak usłyszal, że jest płyta Pininfarina (Gorenje), to oszalał i powiedział, że kupujemy. Ostatecznie kupiliśmy Tekę, ale Pininfarin (czy jak to się pisze...) podjął decyzję za nas :o
Oczywisćie liczę sie z rachunkami wyzszymi niz za gotowanie na gazie, ale 300 złotych miesięcznie to dużo - tak uważam. No, chyba że był to rachunek okresowy :)
Tak sobie szacuję, że skoro w mieszkaniu płacę 40-50 miesiecznie, to przy plycie indukcyjnej i większej powierzchni mieszkalnej, czyli większej ilosci właczonych swiateł, dobijemy do 150 PLN... Jeśli się mylę, to proszę, nie wyprowadzajcie mnie z błędu ;) Połudzę sie jeszcze ze trzy miesiące, zanim przyjdzie pierwszy rachunek ;)

Beciura
14-11-2007, 22:06
A jeśli chodzi o naczynka to nawet nie wiedziałam ( do niedawna nie wiedziałam ) a mam już od 6 lat garnki przystosowane do gotowania na indukcji :lol:

Beciura, ale jesli dotychczas używałaś ich na gazie, to niestety mają wypaczone dno i nie będą sie nadawały na indukcję :roll: Garnki na indukcję muszą mieć idealnie równe dno...


O kurcze, poważnie ? nie wiedziałam :o :o :o

A jeśli chodzi o rachunki to 300 zł oczywiście to jest dużo , ale jak ja będę mieszkała z rodzicami to myślę , że na dwie rodziny to nie będzie tak źle co ??? :roll:

MCB
15-11-2007, 10:00
Beciura, ale jesli dotychczas używałaś ich na gazie, to niestety mają wypaczone dno i nie będą sie nadawały na indukcję :roll: Garnki na indukcję muszą mieć idealnie równe dno...


Chyba nie. Na ceramiczną tak bo musi przylegać dokładnie go płyty grzejnej.
W indukcyjnej grzeje nie płyta tylko sam garnek.

MCB

Basiaw
15-11-2007, 10:55
Beciura, ale jesli dotychczas używałaś ich na gazie, to niestety mają wypaczone dno i nie będą sie nadawały na indukcję :roll: Garnki na indukcję muszą mieć idealnie równe dno...


Chyba nie. Na ceramiczną tak bo musi przylegać dokładnie go płyty grzejnej.
W indukcyjnej grzeje nie płyta tylko sam garnek.

MCB


Ale żeby ten garnek grzał to też musi przylegać idealnie do płyty. Gdyby tak nie było, to na indukcji można byłoby używać starego typu garów żeliwnych, ale niestety, jeśli mają nierówne dno, to nie "działają".

pozdrawiam
Basia

Sail
15-11-2007, 11:07
Ja sie wtrącę co do kosztów: aktualnie mamy płytę ceramiczną i piekarnik elektryczny (pracują na 380 V - nie wiem, czy to ma znaczenie), lodówkę, zamrażarkę jakąś ruską - 20 letnią więc pewnie prądu żre nieporównywalnie dużo w porównaniu do np. w/w lodówki, pralkę, która chodzi co najmniej raz dziennie, zmywarkę, mikrofalówkę, komputer, stary telewizor, oczywiście czajnik elektryczny itp. Za prąd płacimy ok. 100 zł miesięcznie, więc te 300 zł to jakieś nieporozumienie, chyba, że ktoś świeci kilkanaście żarówek po 100 W każda przez całą dobę :roll: :wink:

Basiaw
15-11-2007, 11:13
Za prąd płacimy ok. 100 zł miesięcznie, więc te 300 zł to jakieś nieporozumienie, chyba, że ktoś świeci kilkanaście żarówek po 100 W każda przez całą dobę :roll: :wink:


Uff, dzięki za pocieszenie:-)
Jak wygląda Wasze gotowanie? W sensie czy codziennie obiady czy raczej w weekendy? Oczywiście zmierzam do tego jak długo u Ciebie pracuje płyta ceramiczna :wink:


pozdrawiam
Basia

Sail
15-11-2007, 11:29
Uff, dzięki za pocieszenie:-)
Jak wygląda Wasze gotowanie? W sensie czy codziennie obiady czy raczej w weekendy? Oczywiście zmierzam do tego jak długo u Ciebie pracuje płyta ceramiczna :wink:


pozdrawiam
Basia
Płyta pracuje często - mamy dwójkę dzieci i nie jadamy poza domem. Piekarnik chodzi równie często.
Aaaa - mamy jeszcze Thermomix i w nim też dużo gotujemy, ale to też jest na prąd ;)

AmberWind
15-11-2007, 11:33
Hmmm ... jeszcze nigdy nie udalo nam sie zaplacic 50 PLN za prad ... ale widac mozna.

300 PLN to w rozliczeniu 2-miesiecznym - tak chyba standardowo otrzymuje sie rachunki :roll: I jest to rzeczywiscie bardzo malo. Nie mniej my wlasciwie w ogole nie gotujemy tzn. nigdy zadnych obiadow. Czesto za to chodzi piekarnik do podgrzewania gotowcow kupionych na miescie. Caly sprzet AGD, ktory mamy ma klase A+. Z domu korzystaja dwie osoby.

anna-maria3
15-11-2007, 11:33
Własnie tak mi się zdawało, że 300 złotych to dużo...
Zakładam, że w porownaniu z mieszkaniem, w domu bedzie po prostu dłużej działal odkurzacz (bo większa powierzchnia do odkurzania), będzie włączonych więcej swiateł (bo na klatce schodowej, w hallu...), no i będzie drozsze ogrzewanie, ale reszta powinna działać w podobnym zakresie. Przecież nie zacznę nagle więcej prać, albo więcej oglądać TV... Do tego wszystkeigo dojdzie jeszcze indukcja, ale nie sądzę, zeby zmiany były na tyle duze, zeby rachunek skoczył z 50 na 300 złotych...

anna-maria3
15-11-2007, 11:37
AmberWind, ja pisałam o kosztach miesięcznych. Skoro piszesz, że płacisz 300 złotych za dwa miesiące, to wyjdzie koo 150 miesięcznie, czyli tyle ile spodziewam się po przeprowadzce :) Moje wspomniane 50 złotych to za mieszkanie i gotowanie na gazówce :)

Beciura
15-11-2007, 13:00
No dzięki wam wszystkim w końcu mamy tak zwane konkrety :lol: bez wykresów co ile i w jakim czasie gotuje :lol:
Dla mnie 300 zł za prąd na okres dwumiesięczny ( tak jak wystawia elektrownia ) jest rachunkiem zadowalającym bo myslę , że jak ja mój mąż i moi rodzice zamieszkamy razem to te opłaty będą bardzo zbliżone ... a wkurza mnie jedynie fakt jak znajomi mówią, że będę tego ( swojego postanowienia o indukcji ) strasznie żałowała bo ktoś tam ''znajomy ich znajomych'' płaci rachunki po 600 zł :o według mnie jest to kwotą stanowczo podniesioną przez opowiadającego :evil:

Sail
15-11-2007, 13:36
a wkurza mnie jedynie fakt jak znajomi mówią, że będę tego ( swojego postanowienia o indukcji ) strasznie żałowała bo ktoś tam ''znajomy ich znajomych'' płaci rachunki po 600 zł :o według mnie jest to kwotą stanowczo podniesioną przez opowiadającego :evil:
Jak 6 lat temu kupowałem zmywarkę to znajomi i rodzina mówi: a po co, a dlaczego, przecież to tyle prądu żre i wody i w ogóle to diabeł wcielony :wink:
A my kupiliśmy, i jesteśmy baaaardzo zadowoleni, i wody zużywam jakoś mniej niż zakłada się na 4-o osobową rodzinę (może dlatego, że dzieci jeszcze małe) i rachunek za prąd mnie jakoś nie zabija, a napewno oszczędzam czas, ręce i kręgosłup. Oczywiście w nowym domku też będzie zmywarka, tyle że "60".

Beciura
15-11-2007, 14:39
Jak 6 lat temu kupowałem zmywarkę to znajomi i rodzina mówi: a po co, a dlaczego, przecież to tyle prądu żre i wody i w ogóle to diabeł wcielony :wink:
A my kupiliśmy, i jesteśmy baaaardzo zadowoleni, i wody zużywam jakoś mniej niż zakłada się na 4-o osobową rodzinę (może dlatego, że dzieci jeszcze małe) i rachunek za prąd mnie jakoś nie zabija, a napewno oszczędzam czas, ręce i kręgosłup. Oczywiście w nowym domku też będzie zmywarka, tyle że "60".
Potwierdza się fakt ...ludzie boja się nowości :lol:
Sali z tego co napisałeś to wnioskuję iż do tej pory masz w domku zmywarkę 45 cm tak ? Czy mógłbyś mi opisać jak się sprawuje w użytkowaniu ? Słyszałam, że trochę mało rzeczy można do niej włożyć :-? Ale ja niestety mam zbyt małą kuchnie aby zmieścić w niej zmywarkę 60 cm http://www.nasz-bocian.pl/modules/Forums/images/smiles/a_frusty.gif

Sail
16-11-2007, 08:05
Sali z tego co napisałeś to wnioskuję iż do tej pory masz w domku zmywarkę 45 cm tak ? Czy mógłbyś mi opisać jak się sprawuje w użytkowaniu ? Słyszałam, że trochę mało rzeczy można do niej włożyć :-? Ale ja niestety mam zbyt małą kuchnie aby zmieścić w niej zmywarkę 60 cm http://www.nasz-bocian.pl/modules/Forums/images/smiles/a_frusty.gif
Sali Mali to w bajce ;) :lol:
Sprawuje się w sumie OK, ale.... jak zwykle jest ale, albo włożymy garnki i niewiele więcej albo same talerze, sztućce, szklanki, kubeczki itp. i wtedy wchodzi dużo (kupiliśmy specjalnie dwa zestawy talerzy ;) ) ale garnki trzeba umyć standardowo. I tak zwykle robimy bo wolę umyć dwa garnki niż np. 8 talerzy.
Zmywarkę można załadować na różne sposoby - mi to wychodzi z reguły dużo lepiej niż Żonie ;)
Miałem przyjemność używać 60 i tam wchodzi jednak dużo więcej naczyń :roll: :wink:

Beciura
16-11-2007, 09:49
Sali Mali to w bajce ;) :lol:
Kurcze przepraszam za pomyłkę :oops:


Sprawuje się w sumie OK, ale.... jak zwykle jest ale, albo włożymy garnki i niewiele więcej albo same talerze, sztućce, szklanki, kubeczki itp. i wtedy wchodzi dużo (kupiliśmy specjalnie dwa zestawy talerzy ;) ) ale garnki trzeba umyć standardowo. I tak zwykle robimy bo wolę umyć dwa garnki niż np. 8 talerzy.
Zmywarkę można załadować na różne sposoby - mi to wychodzi z reguły dużo lepiej niż Żonie ;)
Miałem przyjemność używać 60 i tam wchodzi jednak dużo więcej naczyń :roll: :wink:
Dziękuję za odpowiedź
Dzięki Wam powoli zaczynam mieć wyobrażenie o tym czego chcę :lol:
Meble kuchenne wycenili mi na 8000 ( z cichym domykaniem 9200 ) , muszę się jeszcze zastanowić BARDZO poważnie nad tym rozkładem co mi teraz wyrysowali ... być może kupię małą lodówkę pod zabudowę i wtedy zmieszczę gdzieś zmywarke 60 cm :roll:
Jednego jestem na 100 % pewna będę gotowała na indukcji :D przeważyło przede wszystkim to , że można stopniować moc ( prawie tak samo jak podczas gotowania na gazie )

Sail
16-11-2007, 10:20
Jednego jestem na 100 % pewna będę gotowała na indukcji :D przeważyło przede wszystkim to , że można stopniować moc ( prawie tak samo jak podczas gotowania na gazie )
W ceramicznej też można przecież stopniować moc :roll: Tyko trzeba kupić taką która ma 9 albo 12 stopni a nie 3 ;)
Ja na razie mam regulację pokrętłem - więc bezstopniową....
Ale powiem jedno - dobre garnki to podstawa. Dostaliśmy w prezencie garnki które przed przeceną kosztowały 400€ :o po przecenie (likwidacja sklepu) 50€ :o :o :o Mają naprawdę grube dno, i to czuć bo ważą trochę - nie to co pseudo podwójne dostępne u nas za 100 zł w hipermarketach.
Jak gotuje w tych garnkach to moc na minimum, a zawartość się gotuje :o , przy tych "zwykłych" nie było takie możliwości. To też na pewno oszczędza energię jak palniki pracują na minimum ;)

Beciura
16-11-2007, 11:04
W ceramicznej też można przecież stopniować moc :roll: Tyko trzeba kupić taką która ma 9 albo 12 stopni a nie 3 ;)
Ja na razie mam regulację pokrętłem - więc bezstopniową....
Ale powiem jedno - dobre garnki to podstawa. Dostaliśmy w prezencie garnki które przed przeceną kosztowały 400€ :o po przecenie (likwidacja sklepu) 50€ :o :o :o Mają naprawdę grube dno, i to czuć bo ważą trochę - nie to co pseudo podwójne dostępne u nas za 100 zł w hipermarketach.
Jak gotuje w tych garnkach to moc na minimum, a zawartość się gotuje :o , przy tych "zwykłych" nie było takie możliwości. To też na pewno oszczędza energię jak palniki pracują na minimum ;)
No niby racja , ceramiczna tez ma regulację, ale według mnie wolniej reaguje :-? w domu mam teraz płytę 2+2 (2 palniki na gaz + 2 płyty grzewcze) i jak rosól mi się zagotuje to niestety muszę ściągnąć go na trochę z płyty grzewczej bo inaczej bulgotał by dotąd dopóki płyta trochę nie ostygnie :roll: ( mam 6 stopni regulacji ) Jeśli chodzi o garnki to podzielam twoje zdanie ja może nie mam takich drogich jak Ty , ale jestem zadowolona i mam nadzieję, że jednak będę mogła nadal je stosować ( pomimo użytkowania ich na gazie )
Ja w prezencie dostałam TAKIE (http://www.allegro.pl/item264778173_berghoff_charm_12_elem_garnki_bergho ff_polecamy_.html)
Moja teściowa jak pierwszy raz była u mnie na obiedzie ... chciała odcedzić makaron więc zdjęła garnek z kuchni trzyma w ręce i mówi ''Ty popatrz kurcze to sie jeszcze gotuje'' nawet zaglądała pod spód garnka jakby chciał tam zobaczyć , nie wiem co podgrzewacz http://www.nasz-bocian.pl/modules/Forums/images/smiles/hihi.gif
A jeśli chodzi o dno tych garnków to rzeczywiście wyglądają na masywne no i garnki same w sobie są ciężkie , nie jak te zwykłe byle co imitujące niby poczwórne dno :-?

MagdalenaK
17-11-2007, 09:23
Witam wszystkich inwestorów i proszę o pomoc przy wyborze płyty do kuchni. Otóż będziemy mieszkać na wsi, a tam oczywiście nie ma co liczyć na ziemny gaz. Zostaje butla która niekoniecznie mi odpowiada. Jakie macie doświadczenia po gotowaniu na płycie indukcyjnej, jak z rachunkami za to itp. Będę wdzięczna za każdą uwagę. Z pozdrowieniami Magda

marta-mam niebieski dach
17-11-2007, 10:21
http://forum.muratordom.pl/plyta-indukcyjna,t112163.htm

Edith
18-11-2007, 11:02
To ja tez coś dodam od siebie. Użytkuję indukcje prawie od roku, codziennie obiady w domu 3 osobowa rodzina. Rachunek płacę 170zł za 2-mce, przy czym piec chodzi cały rok ( ciepła woda ), czajnik elektryczny, komputer non stop (co prawda LCD monitor, ale dyski troche żrą prądu :)), pralka prawie codziennie. Generalnie uważam że moje rachunki są ok bo te 300zł wydało mi sie sporo.

Natomiast jesli chodzi o garnki, polecam Berghoff, koszt jednorazowy może spory (komplet około 400zł) ale gotowanie rewelacyjne. Rewelacyjne w utrzymaniu czystości, potrawy nawet jak sie troche przysmarzą łatwo sie odrywają resztki. Ziemniaki można ugotować w łyżce wody, gotowanie na parze, i co bardzo ważne szybko sie gotuje jest to odczuwalne, poza tym długo trzymają temperaturę potrawy nie stygną tak szybko. Na prawdę polecam, podaje link do sklepu:

http://www.e-naczynia.pl/index.php

sharoon
18-11-2007, 15:22
Polecam tego electroluxa. Koleżanka ma i jest zachwycona

http://www.electrolux.pl/node38.aspx?productid=10451

Beciura
19-11-2007, 21:48
Edith dzięki za odpowiedź
Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu , że nie taki diabeł straszny jak go malują :lol:
Ja obecnie też mam kompa z lcd, czajnik, termę, pralkę, bojler 80 l,i dwie płytki grzewcze ( kuchnia gazowo elektryczna) i średnio płacę 120 do 160 za okres rozliczeniowy więc jak dojdzie indukcja chyba nie będzie tak źle - odejdzie bojler dojdzie piec na eko-groszek więc chyba rachunki będą zbliżone do obecnych.

ciku
20-11-2007, 15:38
Czy ktoś mógłby mnie oświecić jaki znaczek musi być na garnkach abym wiedziała, ze nadają się na płytę indukcyjną?
Pytanie drugie jakich uzywać patelni i czy do kupienia są małe garnuszki na, powiedzmy, jedno jajko.

Edith
20-11-2007, 15:56
Do sprawdzenia czy garnki nadają się na indukcje wystarczy zwykły magnes, jeśli przyciąga to znaczy że się nadają, ale jak ktoś juz pisał, najlepiej aby miały idealnie płaskie dno. Na jedno jajko możesz wstawić w normalnym najmniejszym garnku, nie widzę problemu, sądzę, że ze względu na wielkość pola w mniejszym garnku są większe straty.

Garnki polecam jak wyżej, ale podam jeszcze raz: http://www.e-naczynia.pl/index.php

Basiaw
20-11-2007, 17:07
Tak się trochę czepiam tych płyt indukcyjnych, ale na innym forum wyszła następująca kwestia, mianowicie gotowanie na małych mocach - że albo bulgocze albo cisza w garnku, wyraznie widać kiedy podawany jest impuls prądu. Osoba która załozyła wątek napisała, że nie radzi sobie z płytą teka basic i przez tę impulsowość nie może ugotowac jajek, ktoś inny potwierdził, że jest ta zmienność, tyle, że mu to nie przeszkadza.
Kolejna rzecz, o której myślałam, że dotyczy mojej małej, jednopolowej płyty a dużych płyt już nie i znowu rozczarowanie:-(

pozdrawiam
Basia

Edith
20-11-2007, 17:36
Prawdę powiedziawszy nie bardzo wiem w czym problem, bo ja nie zauważam takiego objawu, jeśli gotuje na małej mocy to jest to oczywiście wolniej , ale o to chyba chodzi (generalnie na gazie tez tak jest). Gotuje pod przykryciem i jak się temperatura w garnku zwiększy to tez może bulgotać, ale mniej intensywnie niż na większej mocy.

lukasz-s
20-11-2007, 22:38
"Edith" jakiej płyty używasz?

Edith
21-11-2007, 09:42
Ja mam płytę którą dostałam w prezencie przywieziona z włoch Scholtes, odpowiednikiem na polski rynek jest ARISTON KZT 6124 ID F.

lukasz-s
21-11-2007, 22:39
Ja mam płytę którą dostałam w prezencie przywieziona z włoch Scholtes, odpowiednikiem na polski rynek jest ARISTON KZT 6124 ID F.
Dzięki ale z tymi odpowiednikami to może być różnie :-)) wygląd taki sam a w środku... .

Edith
22-11-2007, 14:08
Na rynek włoski ten sam sprzęt ma nazwę Scholtes, jest akurat odwrotnie delikatnie różni sie wyglądem, ma za to te same funkcje i parametry, sprawdzałam, bo nie mam po polsku instrukcji i wysyłałam maila do Aristona ... Pozdrawiam

Orion66
10-01-2008, 13:38
Witam,

Zależy mi na taniej płycie indukcyjnej - do 2 tys zł.
Na celowniku mam Whirpoola, Candy, TEKA. Co polecacie?

Gdzieś czytałem - nie wiem czy to prawda - że niektóre płyty są tak zrobione że nie można niezależnie regulować mocy na każdym z palników. Tzn. jak działają 2 palniki i jeden z nich chce skręcić na np. 30% mocy to drugi palnik też automatycznie skręca się do 30% mocy?
Czy to prawda? Jeśli tak to dla mnie katastrofa.

Dzięki za rady

retrofood
10-01-2008, 13:51
Przecież pisze:

ZANIM ZAPYTASZ POSZUKAJ ODPOWIEDZI

więc czemu nie poszukasz?
idź do dzialu "wnętrza"

jabko
10-01-2008, 13:53
Podział mocy działa raczej tak:
Jak na jednym gotujesz z mocą 50% to na drugim nie dasz 100% tylko mniej.

Candy to makarony (jak ardo, ariston itp) więc raczej dno.

Pozostają Ci dwie z których TEKA jest chyba lepsza.
Co germany to germany ;)

adiz1
10-01-2008, 14:10
Też szukałem indukcji w ekonomicznej cenie.
Po długich "za i przeciw" padło na płytę TEKA (ten model z "B"). Niestety czeka jeszcze na podłączenie w kartonie.

Renatka&Petronek
10-01-2008, 15:32
U nas TEKA czeka w kartonie na zamontowanie. Na razie możemy ocenić wygląd. Jest OK. Jak się będzie sprawować ocenimy dopiero w marcu.

Anna Broc
10-01-2008, 16:17
Czy dobrze rozumiem ??? Nie moge gotowac na pełnej mocy na wszystkich palnikach?? To dlaczego wszyscy tak chwala te indukcyjne ???? :roll: Nigdzie w opisach tdego nie umieszczają, więc jak to w końcu jest , gdzie można dowiedzec się całej prawdy o nich ? Już zdecydowałam się na indukcję bo wszysczy chwalą a tu okazuje się że właściwie można gotowac wg zyczenia tylko na 1 polu. Więc zznowu zmiana planu i chyba jednak zwykła elekryczna.

kubaimycha
10-01-2008, 19:03
U nas kupiona Miele, ale wciąż czeka na blat ...

ocia79
10-01-2008, 19:40
U nas takze TEKA czeka w kartonie.

Orion66
11-01-2008, 11:36
Czy dobrze rozumiem ??? Nie moge gotowac na pełnej mocy na wszystkich palnikach?? To dlaczego wszyscy tak chwala te indukcyjne ???? :roll: Nigdzie w opisach tdego nie umieszczają, więc jak to w końcu jest , gdzie można dowiedzec się całej prawdy o nich ? Już zdecydowałam się na indukcję bo wszysczy chwalą a tu okazuje się że właściwie można gotowac wg zyczenia tylko na 1 polu. Więc zznowu zmiana planu i chyba jednak zwykła elekryczna.

Dołączam się do pytania

Anna Broc
11-01-2008, 16:41
ja tez ponawiam prośbę aby użytkownicy kuchenek indukcyjnych napisali kilka słów, czy można gotowac jednoczesnie z pełną mocą na wszystkich polach grzejnych. Nikt z moich znajomych nie ma takich kuchenek a w inerncie znajduję tylko ogólne zachwyty. ktoś napisał, że gdy w czasie gotowania chce się zmniejszyc temperaturę kuchenka przerywa podgrzewanie na 2 sek. , że reguluje się czas podgrzewania a nie moc.
Może gdzies można przeczytac na czym tak naprawde polega gotowanie
( nie chodzi mi o wyjaśnienia zjawisk fizycznzych ale praktyczne, czy mogę najpierw dac na pełne grzanie aby potrawe zagotowac a potem zmniejszyc ( moc czy czas, nie wiem) aby np. ziemniaki gotowały się na tzw. małym ogniu ( przestarzałe pojęcie ) przez 20 min. Albo dusic bitki wołowe przez 2 godz, na małym ogniu.

angi
11-01-2008, 18:36
a ja proszę napiszcie gdzie mam kupić płytę indukcyjną, czy mogę przez internet

Anna Broc
11-01-2008, 19:02
a ja proszę napiszcie gdzie mam kupić płytę indukcyjną, czy mogę przez internet
Ja m.inn. zwróciłam uwagę na jn
TEKA GKST 60 I 4 B
wejdź na ceneo, wpisz parametry sprzętu i potem wrzucaj to co ci wpadło w oko do notesu. ja tak robie od kilku dni.Zamierzam cały sprzet kupic w internecie po zrobionym na tym forum rozeznaniu co do zakupów internetowych.Już kupiłam ze sklepu internetowego kabinę pryzncowa i poszło bezbolesnie. Sprzęt który zamierzam kupic nie jest jakos specjalnie tańszy niz w tradycyjnym sklepie euro agd ale nie każdą pozycje którą chce kupic znalazłam w skepie tradycyjnym ( chodzi mi głównie o lodówke z funkcja stay fresh, najtańszą, co prawda niską ,znalazłam tylko w sklepach internetowych)
Czyli nie masz obiekcji co do indukcji ? ja pozbyłam się oporów ale znowu czytam jakies komentarze i powstają wątpliowści, a to komuś pika co 2 sek przez 2 godz gotowania, a to nie może ustawic i albo się gotujei kipi albo nie gotuje, po zwiększeniu mocy znowu gotuje się i kipi itd. a to jw że nie można ustawic na całą moc kilku palników jednocześnie więc czekam na dopływ nowych informacji aby ostatecznie zdecydowac. :lol:

angi
11-01-2008, 20:51
dzięki aniu serdecznie

Anna Broc
11-01-2008, 21:31
aha, był wątek o sklepach internetowych

http://forum.muratordom.pl/najlepsze-i-bezpieczne-sklepy-internetowe,t118701.htm?highlight=sklepy internetowe

wiele sklepów ma dobra opinię ale zawsze znajdzie się jakiś źle obsłużony klient, który dostał np. niekompletny sprzęt lub miał inne kłopoty ale tam też pracują ludzie i mogą zdarzyc się błędy.

christof333
12-01-2008, 14:41
Jeśli płyta indukcyjna to Teka-myśle że jest to jedna z lepszych.
I wcale niejest prawda że na płycie jak sie gotuje to cały czas kipi a po zmniejszeniu poziomu grzania nie-gotuje sie.Parametry płyty indukcyjnej pozwalają na błyskawiczne zagotowanie sie np.zupy a potem automatycznie sie zmniejsza poziom grzania tak aby podtrzymywać wrzątek ale bez kipienia.

angi
12-01-2008, 16:05
też chcę teki w kształcie nerki

Anna Broc
12-01-2008, 16:09
Dziękuję za te kilka słów, christof 333. Czy kuchenka sama automatycznie zmniejsza moc grzania czy trzeba to zaprogramowac? A co z gotowaniem jednocześnie na pełnej mocy na wszystkich polach?
A może jest tak że im lepsza ( czyli pewnie i droższa) kuchenka to lepsze gotowanie,łatwiejsze ustawienie mocy itd
POzdrawiam

martar
12-01-2008, 16:29
U mnie też Teka czeka w kartoniie- forum zrobilo swoje :D

christof333
13-01-2008, 09:45
W nowoczesnych płytach indukcyjnych są programy które po ustawieniu pozwalają na szybkie!!! zagotowanie płynu a potem automatycznie zmniejsza sie poziom grzania.Z tego co wiem podczas grzania płyt nie możemy wykorzystać każdego pola w 100%- zresztą niepotrzeba Tobie aż 100% do gotowania lub smażenia bo cały czas by niesamowicie kipiała "zupa" a smażone mięso by sie spaliło :oops:
Podaje bardzo ciekawy link -prosze szczegulnie zwrócić uwage na posty JAŚa są konkretne i można sie naprawde wiele NAUCZYĆ http://forum.kuchnie.pl/viewtopic.php?t=40

Orion66
13-01-2008, 10:47
Jaś to farmazoniarz. Głupoty pisał o zasilaniu płyty.

A ja mam pytanie. Czy płyta indukcyjna wydaje jakieś nieprzyjemne buczenie podczas pracy?

Anna Broc
13-01-2008, 11:27
jest teka GST 60 14 B o mocy 7,4 oraz GST 60 14 o mocy 5,9.

Oczywiście nieczęsto zdarza się aby gotowac na pełnej mocy na 4 polach ale nie wiem na ile jest ograniczenie innych pól gdy na jednm gotuje na 100 %
( czy pozostałe grzeją na 20 czy 60 % i jak to ma się do efektu bo nie wiem czy gotowanie wystepuje przy 100 czy tylko przy 80 % wykorzystania mocy.

Lub inaczej , chce na 3 polach gotowc na średnim "ogniu"
tak aby tylko gotowało się, czy są tu jakies ograniczenia? Może wiec kupic tę o większej mocy tak na wszelki wypadek? Czy ta moc podawana nie ma tu nic do rzeczy. Może to głupie pytania ale nie każdy jest obeznany ze współczesną techniką. Temat drążę bo dla mnie zupełnie obcy do tej pory był.
Dziękuje wszystkim za wymiane informacji. :lol:

christof333
13-01-2008, 13:48
Jeśli będziemy chcieli jednocześnie gotować/smażyć jednocześnie na czterech polach jest to możliwe! większość płyt jest podzielona na pola-lewa i prawa to znaczy jeśli lewa to dwa pola z lewej.I jeśli włączy sie pole LEWE na 100% to automatycznie drugie lewe pole będzie miało wydajność mniejszą-ale itak możesz używać to drugie pole bez pogorszenia wydajności.W tym samym czasie można włączyć pole po PRAWEJ na 100% i tak jak w pierwszym przypadku drugie prawe pole będzie miało mniejszą wydajność.
Płyty nie-wydają jakichś dziwnych dżwięków

Anna Broc
13-01-2008, 17:15
Jeszcze raz dziękuję, :lol:
tak naprawde to wydaje mi się że nie może byc jakichs ograniczen no bo w końcu po co robiliby 4 pola gdyby nie były wydajne? No ale jak się czyta rozne wypowiedzi to powstają wątpliwości.

christof333
14-01-2008, 17:41
Zapomniałem napisać o czymś bardzo ważnym:
-jeśli ulegnie awarii jedno pole np. po lewej automatycznie drugie(lewe) nie-BĘDZIE działać do momentu usunięcia usterki :o

Anna Broc
14-01-2008, 18:31
Czyli te indukcyjne psują się? Myslałam że ze względu na rodzaj są one bezawaryjne. Chyba jednak kupię tę pól elektr. na pół indukcyjną.

christof333
14-01-2008, 18:42
Wiadomo że WSZYSTKO sie ma prawo zepsuć -taka jest prawda :x
Ja mam zamiar kupić jednak indukcje-i wybór będzie pomiędzy TEKA GKST 6014 a 6014b narazie jeszcze niezdecydowałem sie na który model padnie wybór?!

Anna Broc
14-01-2008, 19:58
To tak na wszelki wypadek, czy serwis firmy Teka jest łatwodostępny w Polsce i niedrogi? jak to jest z długowiecznością płytek indukcyjnych - tego pewnie jeszcze nikt nie wie bo to nowośc. NO, za dużo tych pytań. 8)

Basiaw
15-01-2008, 06:47
Zapomniałem napisać o czymś bardzo ważnym:
-jeśli ulegnie awarii jedno pole np. po lewej automatycznie drugie(lewe) nie-BĘDZIE działać do momentu usunięcia usterki :o


Czy ta "urocza cecha" dotyczy tylko indukcji czy wszelkich płyt ceramicznych?

pozdrawiam
Basia

christof333
15-01-2008, 18:17
Niestety ale nie-wiem czy w płytach ceramicznych występuje ten sam problem :-?
Ten problem z indukcyjnymi to wcale nie-jest powiedziane że akurat wystąpi-to jak gra w totolotka.Pamiętajmy że jest gwarancja i serwis-więc naprawde nierezygnujmy z postępu techniki bo i napewne w płytach ceramicznych są wady.
Ja w dalszym ciągu jestem przekonany do kupna indukcji :wink:

Orion66
15-01-2008, 23:03
A ja mam pytanie. Czy można komfortowo gotować/smażyć na polu o mocy 1400 W ?

stiff
20-01-2008, 00:59
Jaka jest różnice pomiędzy modelami TEKA GKST 6014 , 6014b a 60 I4 FB ?

stiff
20-01-2008, 11:01
Jaka jest różnice pomiędzy modelami TEKA GKST 6014 , 6014b a 60 I4 FB ?

Sam sobie zadałem to sam sobie odpowiem - każdy model (udało mi się znależć 4 modele GKST 6014) ma różnej średnicy pola grzewcze a co za tym idzie są różnej mocy.Do tego dochodzi kosmetyka w stylu - brak szlifowanych krawedzi (ale nie wiem która ma a która nie ) :D ]

christof333
20-01-2008, 15:34
Ja bardziej polecam płyty bez ramki-łatwiej sie wkomponywują w blat (bardziej estetyczny wygląd)

Anna Broc
20-01-2008, 17:44
tu są opisane różnice w typach teka GKST

http://forum.kuchnie.pl/viewtopic.php?t=640&sid=7502ef0f483f94ec307b310a7fd4890b
ale w koncu nie wiem ktora jest najlepsza :roll:

stiff
20-01-2008, 19:44
A co powiecie o tej FB ? Jest chyba najtańsza.
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=296165578

mika31
20-01-2008, 20:38
Ja mam Tekę 60 I 4B. Jeszcze nie podłaczona.
Mam pytanko a pro po czasu gotowania. Np. ile gotuje się na indukcji jajko na twardo ile na miękko? Czy inne takie?

jabko
21-01-2008, 06:29
Ja mam Tekę 60 I 4B. Jeszcze nie podłaczona.
Mam pytanko a pro po czasu gotowania. Np. ile gotuje się na indukcji jajko na twardo ile na miękko? Czy inne takie?
dobre :lol:

Strzelam:
Jako że płyta indukcyjna jest szybsza niz wszystkie inne myslę że jajko na miękko ugotuje się w 3 minuty a na twardo 10min

Basiaw
21-01-2008, 07:10
Mam trochę inne pytanie- do użytkowników- tak przy okazji wątku o płytach. Powiedzcie mi proszę jak w praktyce wygląda rozgrzewanie patelni o średnicy większej niż średnica pola grzejnego? Ktoś zadał takie pytanie na innym forum i to rzeczywiście ciekawy temat. Większość płyt ma największe pole o średnicy 21 cm a patelnie przecież na ogół są sporo większe, tak 24-28 cm. Skoro indukcja grzeje miejscowo to w jakim czasie nagrzeje się brzeg patelnie wychodzący poza te 21 cm pola grzejnego? Czy na 'zwykłej' płycie ceramicznej taka patelnia nagrzeje się równomiernie?
Może osoby znające temat z autopsji może podzielą się swoją wiedzą?

pozdrawiam
Basia

Claudia
21-01-2008, 11:17
Ja mam płytę Siemens i mogę grzac jednocześnie na 4 polach z pełną mocą (funkcja Power). Przy funkcji Power płyta troche buczy, natomiast na niskiej mocy 1-3 tak sobie pstryka od czasu do czasu.
Co do nagrzewania patelni - nagrzewa równo nawet jeśli patelnia wychodzi poza brzegi pola (choć Siemens ma pole o średnicy pow 24 - największa patelnia równo mieści się w polu :wink: ).

Płytę użytkuję już dwa lata i jestem z niej bardzo zadowolona - gotuje się wysmienicie.

Pozdrawiam,

fryki
21-01-2008, 13:53
Candy to makarony (jak ardo, ariston itp) więc raczej dno.





:lol:
a czy poza taką argumentacją ktoś posiada negatywne informacje na temat płyt Candy?

jestem mocno zainteresowana jedną z płyt tej firmy jednak nigdzie -dosłownie nigdzie nie ma żadnych opinii na ich temat.

Czy wszyscy w Polsce kupują TEKA?

kaśka maciej
21-01-2008, 15:12
To ja też się o coś spytam (jabko nie nabijaj się :evil: :wink: )

Czy istotna jest ramka wokół płyty, czy też nie?? :roll:
Słyszałam sporo opowieści, że te bez ramki ulegają uszkodzeniom, mam na myśli brzegi oczywiście. Podobno bardzo łatwo je uszczerbić. Prawda to czy bzdura??
Muszę się wkrótce zdecydować na jakąś płytę i mam zgryza z tą ramką :roll:

christof333
21-01-2008, 17:46
Faktycznie płyta bez ramki szybciej ulegnie awari.
Ramka powoduje usztywnienie płyty i przez to płyta jest odporniejsza na uszkodzenie!
Ale bez ramki płyta bardziej wkomponowuje sie w blat przez co wygląda lepiej.
Więc wybór z ramką lub bez zawsze pozostaje WAM do wyboru-estetyka lub bardziej bezpieczna :wink:

kaśka maciej
21-01-2008, 20:00
Faktycznie płyta bez ramki szybciej ulegnie awari.
Ramka powoduje usztywnienie płyty i przez to płyta jest odporniejsza na uszkodzenie!
Ale bez ramki płyta bardziej wkomponowuje sie w blat przez co wygląda lepiej.
Więc wybór z ramką lub bez zawsze pozostaje WAM do wyboru-estetyka lub bardziej bezpieczna :wink:

Dzięki :D

Kłopot
22-01-2008, 08:15
Ciekawe co Wy z tymi płytami robicie :) Ja mam od ponad 5 lat bezramkową (moi rodzice mają taką również, jak i wielu znajomych) i nic nie uległo awarii ani tym bardziej się nie wyszczerbiło. A płyta tego typu wygląda dużo ładniej. Może to też kwestia firmy.

Pozdrawiam

Basiaw
22-01-2008, 08:22
Ciekawe co Wy z tymi płytami robicie :) Ja mam od ponad 5 lat bezramkową (moi rodzice mają taką również, jak i wielu znajomych) i nic nie uległo awarii ani tym bardziej się nie wyszczerbiło. A płyta tego typu wygląda dużo ładniej. Może to też kwestia firmy.

Pozdrawiam


Możesz napisać jaką masz płytę i jak się na niej gotuje? Czy poważnym problemem jej moment wrzenia w garnku i wolniejsza reakcja płyty na zmianę ustawień w porównaniu do gazu?
Ja ostatecznie zdecydowałam się na taką płytę ceramiczną:
http://www.agdyby.pl/plyty-elektryczne/66320_K-FN/

(znaczy nie w tym sklepie, tylko ta płyta)
Odebrałam ja w miniony piątek, mam nadzieję, że po zamontowaniu nie będę żałować wyboru.

pozdrawiam
Basia

Kłopot
22-01-2008, 09:17
Moi rodzice mają taką:
http://www.electrolux.pl/node38.aspx?productid=10673
Chyba bardzo podobna do Twojej (poza ramkami to chyba to samo).
Ja miałem jakiś starszy model ale też electroluxa (nie pamiętam oznaczenia). Na obu gotowało się świetnie. Teraz też będę miał płytę tej firmy tyle że indukcyjną :)
A jesli chodzi o szczegóły gotowania to raczej moja żona jest lepszym adresatem;) Ale może pomogę. Nie wiem jak reakcja na gazie ale na tych płytach tez bardzo szybko można zmniejszyć grzanie. Najwyraźniej nie jest to problem skoro nie mieliśmy nigdy do tego obiekcji.
Miłego użytkowania.

Basiaw
22-01-2008, 09:40
A jesli chodzi o szczegóły gotowania to raczej moja żona jest lepszym adresatem;) Ale może pomogę. Nie wiem jak reakcja na gazie ale na tych płytach tez bardzo szybko można zmniejszyć grzanie. Najwyraźniej nie jest to problem skoro nie mieliśmy nigdy do tego obiekcji.
Miłego użytkowania.


Dzięki za odpowiedź:-) Skoro z gotowaniem na płycie electroluxa nie wspominasz rzucania garnkami przez żonę i pomstowania na ustrojstwo to znaczy nie może byc źle :)

pozdrawiam
Basia

lkowalczyk
14-02-2008, 11:45
A ja mam pytanie do użytkowników płyty indukcyjnej czy warto inwestować w płytę z rozszerzonym polem ( np.typu rynienka), czy jest to zbędny wydatek, bo dno garnka rozgrzewa się równomiernia jak się takowy postwi na środku pola?. Pomóżcie, bo sa takie płyty w ofercie m.in Boscha, Simensa a nie wiem czy warto wydawać pieniądze, czy typowy model: cztery okrągłe pola jest może wystarczającym?. Pozdrawiam Agnieszka

Lucyna1
18-02-2008, 09:44
Jestem uzytkowniczka płyty idukcyjnej SIEMENS z funkcja powerbost na wszystkie 4 pola grzejne. Funkcja ta słuzy do bardzo szybkiego osiagnięcia najwyższej temperatury-czyli płyta dostaje tkzw "pałera" :) . Jeszcze nigdy nie miałam okazji korzystać z potrzeby, aby wszystkie pola grzałay na "fulla". W płytach indukcyjnych to jest nawet niemozliwe,poniewaz po zagotowaniu wody czy "czegos tam" od razu nalezy zmniejszyc moc, poniewaz potrawa uciekłaby z garnka. Moja płyta ma moc 9, ale zwykle gotuje na 5 lub 6. Ta 9 słuzy tylko do osiagnięcia w jak najszybszym czasie najwyzszej temperatury w naczyniu, potem sie moc zmniejsza aby potrawa sie gotowała spokojnie :) .
Płyta indukcyjna gotuje bardzo szybko-należy ja wyczuć.Ziemniaki,ryz czy makaron osiagaja swoja miękkosc momentalnie :) .
Ktos pytał o dno patelni wiekszej od pola grzewczego.Mimo ze dno jest większe od pola grzejnego nawet o kilka cm, to i tak naczynie nagrzewa sie momentalnie (kilka sekund) i osiaga równomierna temperaturę.
Jesli chodzi o dzwieki przy gotowaniu:
Płyty indukcyjne sa z dołu wyposażone w wentylator,który przy dłuzszym gotowaniu sie włącza-i tak sobie symaptycznie buczy :) .Poza tym nie wydaja innych dzwięków, no chyba ze sie nastawi timer to powiadamia o zakonczeniu pracy trzekrotnym pisnięciem.
lkowalczyk
uwazam zakup płyty z rozszerzonym polem na brytfanne czy "cos temu podobne" to zbędny bajer za który trzeba płacić. Garnki z dnem ferro- magnetycznym maja to do tego, ze pobieraja temperature z płyty tylko w miejscu zetknięcia ale garnek grzeje sie równomiernie ,nie ma cześci naczynia bardziej ciepłej czy bardziej zimnej :) .
Na początku miałam problem ze smazeniem na płycie ,bo nie byłam swiadaoma ze istnieją patelnie teflonowe na płyte. Smazyłam na patelni z Zept.... i kotlety czy naleśniki były blade i niesmaczne. Jak zgłebiłam swoja wiedze o nczyniach, to zakupiłam patelnie pokryta teflonem i jest to moje ulubione naczynie :)
Jeśli ktoś ma jeszcze jakies pytania to służę pomocą.
W kazdym bądź razie ja bym jej juz nie zamieniła na zadna inną :D

anna-maria3
18-02-2008, 14:40
My mamy TEKA GKST 60 I4B
Użytkuję od 3-4 tygodni - REWELACJA!
Woda zagotowuje się duzo szybciej. Nie wiem, czy można gotować na maksymalnej mocy na wyztskich polach, ale na 3 na pewno tak :)

jajko na miękkogotuję 4 minuty od zagotowania na 6-7 mocy. Wychodzi idealne - białko ścięte, zółtko lejące :wink:

ZIemniaki, makarony, troszkę szybciej niż na gazie, bo woda szybciej się zagotowuje.

Ze smażeniem też miałam problemy, ale jak już załapałam o co chodzi, to jest ok.
Całe życie używałam płyty gazowe, a teraz nie zamieniłabym indukcji na żadną inną. Przecieram ją szmatką i wygląda super.

lkowalczyk
18-02-2008, 14:50
do Lucyna1
Dzięki bardzo za Twoją radę odnośnie poszerzonego pola. Teraz już nie będę się zastanawiała nad wyborem z rozszerzonym polem czy bez?. Nie lubię zbędnie wydawać pieniędzy. Czy możesz mi jeszcze podać, który masz model Siemensa. Agnieszka

Lucyna1
18-02-2008, 15:10
Ikowalczyk-nasz model to SIEMENS EH777501.
Polecam w ciemno-nie bedziesz załować jak kupisz kuchnie indukcyjną.
pozdrówka

fido
20-02-2008, 08:28
co do szczerbania się brzegów płyty bezramkowej
to powiem że znam użytkownika 6 płyt elektrycznych bezramkowych w mieszkaniach wynajmowanych przez np. studentów i nigdzie (odpukać) nie przydażyło się ukruszenie

kubaimycha
20-02-2008, 10:22
co do szczerbania się brzegów płyty bezramkowej
to powiem że znam użytkownika 6 płyt elektrycznych bezramkowych w mieszkaniach wynajmowanych przez np. studentów i nigdzie (odpukać) nie przydażyło się ukruszenie

...moja, użytkowana w poprzednim domu przez 10 lat niestety sie uszczerbiła...winnego oczywiście nie było :roll:
Teraz mam płytę wpasowaną na równi z blatem...

Jola_K
20-02-2008, 13:59
Ja mam płytę Siemens i mogę grzac jednocześnie na 4 polach z pełną mocą (funkcja Power)..

Napisz prosze, ktory masz model?

lakusz
08-03-2008, 22:31
Jakie wady w porównaniu do ceramicznych mają płyty indukcyjne?

wiem że indukcyjne są lepsze i nowsze, ale na pewno mają jakieś wady ;) lub ograniczenia.

anna-maria3
09-03-2008, 08:16
Jakie wady w porównaniu do ceramicznych mają płyty indukcyjne?

wiem że indukcyjne są lepsze i nowsze, ale na pewno mają jakieś wady ;) lub ograniczenia.

Ja nigdy nie miałam zwykłej ceramicznej, wiec trudno mi porównywać, ale biorąc pod uwage tylko indukcję, wad nie widzę :)

fido
09-03-2008, 09:42
dla mnie zalety indukcyjnej:
- tasza energia od gazowej
-szybka zmiana temeperatury
- mniejsze ryzyko popażenia


wady:
- nie można używać wszystkich pół na raz (w niektórych modelach)
- słychać ponoć jakieś pykanie - tak jakby iskry przeskaiwały

Miran
09-03-2008, 09:48
Witam
Zastanawiający jest fakt że nikt nie poleca Mastercook ID 64E S.
Płyta wydaje się być ciekawą propozycją i cenowo i pod względem funkcji i jest również bez ramki.
Stoję przed faktem zakupu płyty indukcyjnej i na razie moim faworytem jest właśnie ten Mastercook i piekarnik Samsunga.
Piekarniki Samsunga przynajmniej na papierze prezentują się super i słyszałem dużo pochlebnych opinii,żałuję tylko że Samsung nie robi płyt indukcyjnych.
Wracając do płyty Mastercooka to właśnie zastanawia mnie że bardzo mało o nich opinii czy ktoś z was maże użytkuje taką płytę.

Pozdrawiam

anna-maria3
09-03-2008, 12:52
wady:
- nie można używać wszystkich pół na raz (w niektórych modelach)
- słychać ponoć jakieś pykanie - tak jakby iskry przeskaiwały

Na mojej płycie można używać wszystkich pól.
Jeśli chodzi o "pykanie" to owszem, słychać, ale nie uznałabym tego za wadę. Taka uroda tych płyt. Przy płytach gazowych też słychać syczenie, jak gaz się pali :)

CoolaTT
09-03-2008, 20:29
To prosiłbym o podanie konkretnego modelu takiego w granicach do 2500 pln, no i oczywiście sprawdzonego przez forumowiczów.

jacekp71
09-03-2008, 21:18
prosze bardzo: WHIRLPOOL AKM 990,
codziennie sprawdzana w boju ;-)

katalogowo / cennikowo kosztuje wiecej niz 2,5k, ale spokojnie kupisz ja w tym pulapie (internet, dobre sklepy sieciowe),

fido
09-03-2008, 21:45
a jaką masz płytę?

jacekp71
09-03-2008, 22:07
kto ?

anna-maria3
10-03-2008, 06:21
a jaką masz płytę?

HHHmmm, jeśli to pytanie do mnie, to odpowiadam :)
TEKA GKST 60 I 4 B
Katalogowo również powyżej 2500 PLN, ja kupiłam przez internet za niecałe 1800 PLN, o ile dobrze pamiętam.

kasiakp
26-03-2008, 07:58
ktora plyta indukcyjna TEKA jest z rama? Wiekszosc jest chyba bez ramki

christof333
27-03-2008, 14:09
Płyta indukcyjna bez ramki jest "estetyczniej" schowana w blacie-nie-wystaje za bardzo ponad i jest wygodniejsza w utrzymaniu czystości-minus to że bez ramki może uledz szybszemu uszkodzeniu. Ramka usztywnia płyte przez co jest odporniejsza na uszkodzenie.

VIP Jacek
17-05-2008, 20:24
odświeżam wątek.

A jakiej firmy i model polecacie piekarnik elektryczny? Oczywiście w rozsądnych pieniądzach.

christof333
18-05-2008, 09:27
ja osobiście polecam AEG / ELECTROLUX 8)
Dla mnie są to jedne z najlepszych piekarników- i Znajdziesz wsród nich te o przystępnej cenie

Zorka31
18-05-2008, 22:14
czy ktoś użytkuje płytę mieszaną, 2 grzejne + 2 indukcja? I następne: postraszono nas, że indukcja zmienia smak potraw, prawda? I jeszcze, ze smakuje jak z mikrofali... Ja nie mam mikrofali z premedytacją, a teraz się zastanawiam nad indukcją, bo na czymś muszę gotować..

anna-maria3
19-05-2008, 06:27
czy ktoś użytkuje płytę mieszaną, 2 grzejne + 2 indukcja? I następne: postraszono nas, że indukcja zmienia smak potraw, prawda? I jeszcze, ze smakuje jak z mikrofali... Ja nie mam mikrofali z premedytacją, a teraz się zastanawiam nad indukcją, bo na czymś muszę gotować..

Hmmm, ja nie wiem, jak smakuje obiad z mikrofali, bo w mikrofali nie gotuję - używam jej tylko do podgrzewania i rozmrażania... Jak dla mnie, smak potraw z płyty indukcyjnej nie jest ani zmieniony, ani gorszy, ani tymbardziej sztuczny. Nie wypowiem sie jednak na temat płyty mieszanej - mam całą indukcyjną.

farida
19-05-2008, 10:17
czy ktoś użytkuje płytę mieszaną, 2 grzejne + 2 indukcja? I następne: postraszono nas, że indukcja zmienia smak potraw, prawda? I jeszcze, ze smakuje jak z mikrofali... Ja nie mam mikrofali z premedytacją, a teraz się zastanawiam nad indukcją, bo na czymś muszę gotować..

Ja tez jestem ciekawa jakiegos mieszanego rozwiazania.Moze ktos wie o plycie z tylko 2ma polami ? Moze 2 gaz +2 indukcja?

acca5
19-05-2008, 11:39
Może ktoś widział w necie indukcyjną bardziej długa tj 90cm tak aby tzw pola grzewcze były w jednej linii, widziałam Miele i Smega ale to nie dla mnie ta cena :-? jestem niewysoka i denerwuje mnie przekładanie garnków na głębokości 60cm

sauber79
27-05-2008, 08:37
Witam wszystkich, to mój pierwszy post :D

Mam pytanie jak wyżej. Czy płyta ceramiczna ma jakieś zalety w porówniau z indukcyjną ? Pytam dlatego iż ze względu na ograniczony budżet zamierzam kupić płytę Mastercook, która ma 2 pola ceramiczne i 2 indukcyjne. Ma ktoś może taką płytę ? Czy takie rozwiżanie 2/2 jest dobre ?

Dzięki

Talbot
27-05-2008, 09:25
Nie wiem gdzie sie budujesz (małe miasto, czy duże), bo tam gdzie ja mieszkam, nie ma prądu czasami i wtedy ciesze sie że mam gazową płytę.
Ja bym rozwazył zastosowanie pół ceramiczna - pół gazowa i zastosował butlę.

Ale jelsi chodzi o twoje pytanie, to ja osobiście bardzo nieufnie podchodze do kwestii promieniowania elektromagnetycznego emitowanego przez płytę indukcyjną. To w końcu to promieniowanie jest tam czynnikiem grzewczym. Swojej żonie, zwłaszcza gdyby była w ciąży, nie powzoliłbym przy takiej płycie gotować. Ale to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam

sauber79
27-05-2008, 11:07
To nowe osiedle, nie ma gazu, więc pozostaje tylko wybór kuchni elektrycznej (ceramika lub indukcja).
A ile jest w tym prawdy, że główną wadą kuchni ceramicznej jest brak mozliwości płynnej regulacji ciepła (tak jak w kuchniach gazowych i podobno ceramicznych). Tzn., na kuchni gazowej jest możliwość szybkiej regulacji płomienia, natomiast w ceramicznej zamin zmnieszy się ciepło, to trochę czasu mija zanim płyta się ostudzi. ? Czy to jest uciązliwe w codziennym gotowaniu ?

zbigmor
27-05-2008, 11:23
To nowe osiedle, nie ma gazu, więc pozostaje tylko wybór kuchni elektrycznej (ceramika lub indukcja).
A ile jest w tym prawdy, że główną wadą kuchni ceramicznej jest brak mozliwości płynnej regulacji ciepła (tak jak w kuchniach gazowych i podobno ceramicznych). Tzn., na kuchni gazowej jest możliwość szybkiej regulacji płomienia, natomiast w ceramicznej zamin zmnieszy się ciepło, to trochę czasu mija zanim płyta się ostudzi. ? Czy to jest uciązliwe w codziennym gotowaniu ?

Kolega pisał o gazie z butli 11-kilogramowej. Jeśli jest gdzie ją ustawić to nie jest to wcale złe rozwiązanie.

sauber79
27-05-2008, 11:49
Butle mam po 18 lat, wedłg mnie to uciązliwe, w kazdym razie wyleczyłem się butli gazowej. Zdecydowanie stawm na kuchnie elektryczną.

Inka Opole
27-05-2008, 11:53
Butli uzywalem lat 5
napewno jest to tansze rozwiazanie niz elektryczne...mimo to w nowym domu bedzie plyta elektryczna..zastanawiam sie nad indukcyjna
wg mnie butla ma dwa plusy jest tansza i jest szybciej/dokladniej sterowalna niz prad..pozatym minusy

rusek007
27-05-2008, 11:56
.......główną wadą kuchni ceramicznej jest brak mozliwości płynnej regulacji ciepła (tak jak w kuchniach gazowych i podobno ceramicznych). Tzn., na kuchni gazowej jest możliwość szybkiej regulacji płomienia, natomiast w ceramicznej zamin zmnieszy się ciepło, to trochę czasu mija zanim płyta się ostudzi. ? Czy to jest uciązliwe w codziennym gotowaniu ?
Z tą regulacją nie jest tak źle, przeprowadzając się z bloku miałem obawy co do gotowania na płycie elektrycznej. Mam płytę Indesit i nie widzę żadnego problemu z utrzymaniem temperatury, a po wyłączeni bardzo szybko obniża się temperatura. Jeśli chodzi o kuchnię indukcjną, to jest ona bardziej ekonomiczna. Ale trzeba brać pod uwagę, że dotychczasowe garnk,i patelnie, rondelki czy czajnik stają się bezużyteczne, bo musisz stosować specjalne naczynia przeznaczone do kuchni indukcyjnej, czytaj wykonane ze specjalnych stopów metali nieżelaznych, bo inaczej kuchenka nawet się nie załączy. Czyli, dużo większy koszt zakupu kuchenki indukcyjnej i wymiana wszystkich garnków, czy warto? Kwestia gustu i kieszeni.

Szymon_J
27-05-2008, 12:05
Ale trzeba brać pod uwagę, że dotychczasowe garnk,i patelnie, rondelki czy czajnik stają się bezużyteczne, bo musisz stosować specjalne naczynia przeznaczone do kuchni indukcyjnej, czytaj wykonane ze specjalnych stopów metali nieżelaznych, bo inaczej kuchenka nawet się nie załączy. Czyli, dużo większy koszt zakupu kuchenki indukcyjnej i wymiana wszystkich garnków, czy warto? Kwestia gustu i kieszeni.

Ewentualnie zamiast specjalnych garnkow na indukcje kupujesz najtansze garnki emaliowane (50zl za komplet) i gotujesz az milo :)

krysia2006
27-05-2008, 12:55
zakup płyty indukcyjnej, plus z reguły kompletu nowych specjalnych garnków, to minimalnie 2 razy droższy zakup niz ceramiczna, uzasadnienie ekonomiczne wskazuje więc na płytę ceramiczną, by odrobić różnicę, trzeba pewnie nastu lat, a za nascie lat pewnie wyrzuce czy ceramiczną czy indukcyjna na szrot....

plus obawy o ewentualne promieniowanie indukcji..., jest to niezbadane...

d5620s
27-05-2008, 13:25
zakup płyty indukcyjnej, plus z reguły kompletu nowych specjalnych garnków, to minimalnie 2 razy droższy zakup niz ceramiczna, uzasadnienie ekonomiczne wskazuje więc na płytę ceramiczną, by odrobić różnicę, trzeba pewnie nastu lat, a za nascie lat pewnie wyrzuce czy ceramiczną czy indukcyjna na szrot....

plus obawy o ewentualne promieniowanie indukcji..., jest to niezbadane...

osoby nie korzystajace z indu nie powinny sie wypowiadac...mam dokladnie ta plyte 2/2 i jest super. stosunkowo tania, nowe gary mam za 30zł -te z gazówki nie działają na zadnym polu bo dno zwichrowane i na elektrycznym tancza...
u mnie pola elektryczne nie uzywane-jak kipi gar indukcja reaguje w ciągu sekundy. na elektrycznej muszisz podniesc cały garnek (poparzenie) albo cały czas kontrolować gotowanie co mi sie nie udaje...
pol elektrycznych uzywam w razie większych imprez i korzystam z niektórych starych garnków

krysia2006
27-05-2008, 14:03
osoby nie korzystajace z indu nie powinny sie wypowiadac...

jasne....


forumowiczu, wypowiadałam sie jedynie co do ekonomiki zakupu, a chyba że koszt płyty indukcyjnej i garów jest wyższy niz zakup ceramicznej płyty jest bezsprzeczny..., chyba że mamy taką demokrację a.d. 2008 że już nie wolno mówić...???

Inka Opole
27-05-2008, 14:20
[quote="krysia2006
jasne....


forumowiczu, wypowiadałam sie jedynie co do ekonomiki zakupu, a chyba że koszt płyty indukcyjnej i garów jest wyższy niz zakup ceramicznej płyty jest bezsprzeczny..., chyba że mamy taką demokrację a.d. 2008 że już nie wolno mówić...???[/quote]

specjanych garnkow nie trzeba kupowac..juz nie raz i nie dwa zostalo to udowodnione..jezeli przechodzisz z gazu to czy na ceramike czy na indukcje i tak tzreba kupic nowe..
co do ceny samej plyty to tak jest drozsza ale roznice nie sa jakies strzasnie powalajace

TomD
27-05-2008, 17:02
Ale jelsi chodzi o twoje pytanie, to ja osobiście bardzo nieufnie podchodze do kwestii promieniowania elektromagnetycznego emitowanego przez płytę indukcyjną. To w końcu to promieniowanie jest tam czynnikiem grzewczym. Swojej żonie, zwłaszcza gdyby była w ciąży, nie powzoliłbym przy takiej płycie gotować. Ale to tylko moje zdanie.


Kuchnia indukcyjna - urządzenie służące do gotowania potraw, działające na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Pomiędzy powierzchnią płyty a umieszczonym na niej naczyniem wytwarza się zmienne pole magnetyczne. Jego działanie generuje ciepło, które pozwala na podgrzanie potrawy znajdującej się wewnątrz naczynia.

Szklana płyta nie nagrzewa się, ponieważ indukcja działa tylko na metal ferromagnetyczny, czyli taki, do którego przywiera magnes. W ten sposób pominięta zostaje przeszkoda, która powodowała stratę energii. Dodatkowo pole indukcyjne emituje ciepło (a tym samym zużywa energię) tylko jeśli jest w bezpośrednim kontakcie z metalowym naczyniem, do którego wielkości automatycznie się dostosowuje


Czyli:
a) żadnego promieniowania tu nie ma, tylko pole magnetyczne
b) garnki nie muszą być specjalne tylko takie do których przywiera magnes

yacol
27-05-2008, 20:31
Jesli chodzi o ekonomie to ok - indukcja jest drozsza ale co do garnkow to zalezy. My np dopiero kompletujemy zestaw i poprostu wybieramy takie ktore nadaja sie na indukcje (np z ikei) a jakiestam dostaniemy do płyty. Wiec duzej roznicy nie widze. Pozatym dla mnie liczy sie bardziej komfort a tu juz raczej indukcja przoduje. Pozatym ceramiczna wyglada strasznie jak sie cos poprzypala, po paru latach juz niejest taka blyszczaca. A promieniowanie niezbadane ?? To smieszne, jak juz ktos mowil - szczoteczki elektryczne tez laduja sie indukcyjnie. O komorkach tez wiele sie mowilo(i nadal mowi) ze mozg sie gotuje, powoduja raka, a jak miedzy dwie komorki wsadzi sie jajko to sie ugotuje. I co - swiat wymiera od komorek ? Zawsze jak jest innowacja to pojawiaja sie przeciwnicy. Pozatym ceramiczna tez w jakistam sposob promieniuje, ze o instalacji elektrycznej w domu nie wspomne :P

d5620s
27-05-2008, 22:53
osoby nie korzystajace z indu nie powinny sie wypowiadac...

jasne....


forumowiczu, wypowiadałam sie jedynie co do ekonomiki zakupu, a chyba że koszt płyty indukcyjnej i garów jest wyższy niz zakup ceramicznej płyty jest bezsprzeczny..., chyba że mamy taką demokrację a.d. 2008 że już nie wolno mówić...???

Krysiu-prezentujesz faktycznie postawę godną naszej rodzimej demokracji-gdzie każy uważa się za eksperta -zwłaszcza w zakresie polityki. Dział Hyde Park jest w innym miejscu a to jest forum doradcze. Jak ktoś pyta :Jak wam się podoba...? to może się subiektywnie wypowiadać każdy. A jak pada pytanie z cyklu "Jak się użytkuje...", "zalety i wady...." to uczciwość nakazuje pisać o tym, o czym ma się pojęcie, co się używało/widziało itd. Poczytaj trochę forum na temat garów to dowiesz się, że na indukcji można używać nawet emaliowanych a kuchnię można ustrzelić już za jakieś 1400.

tola
27-05-2008, 22:57
A ja mam jeszcze inne pytanie.
Czy warto dopłacić jeszcze więcej i kupić płytę szerszą niż 60cm.
Słyszałam, że jest dużo wygodniejsza, gdy gotuje się w kilku garnkach, lub używa dużej patelni.
Jakie są wasze opinie, czy przy indukcji ma to tak wielkie znaczenie?

Damro
27-05-2008, 23:52
zakup płyty indukcyjnej, plus z reguły kompletu nowych specjalnych garnków, to minimalnie 2 razy droższy zakup niz ceramiczna, uzasadnienie ekonomiczne wskazuje więc na płytę ceramiczną, by odrobić różnicę, trzeba pewnie nastu lat, a za nascie lat pewnie wyrzuce czy ceramiczną czy indukcyjna na szrot....

plus obawy o ewentualne promieniowanie indukcji..., jest to niezbadane...
Totalna bzdura :D

wisia30
28-05-2008, 02:12
d5620s, pomimo że także nie użytkowałam jeszcze indukcji pozwolę sobie na wypowiedź w tym temacie. Największą zaletą ceramiki nad indukcją jest dla mnie to że funkcjonuje już od tylu lat, wiadomo że nikt od tego się nie rozchorował ani nie kopnął w kalendarz. Ja jeszcze sama się waham co kupić, :-?

Newfie
28-05-2008, 06:04
zakup płyty indukcyjnej, plus z reguły kompletu nowych specjalnych garnków, to minimalnie 2 razy droższy zakup niz ceramiczna, uzasadnienie ekonomiczne wskazuje więc na płytę ceramiczną, by odrobić różnicę, trzeba pewnie nastu lat, a za nascie lat pewnie wyrzuce czy ceramiczną czy indukcyjna na szrot....

plus obawy o ewentualne promieniowanie indukcji..., jest to niezbadane...

osoby nie korzystajace z indu nie powinny sie wypowiadac...mam dokladnie ta plyte 2/2 i jest super. stosunkowo tania, nowe gary mam za 30zł -te z gazówki nie działają na zadnym polu bo dno zwichrowane i na elektrycznym tancza...
u mnie pola elektryczne nie uzywane-jak kipi gar indukcja reaguje w ciągu sekundy. na elektrycznej muszisz podniesc cały garnek (poparzenie) albo cały czas kontrolować gotowanie co mi sie nie udaje...
pol elektrycznych uzywam w razie większych imprez i korzystam z niektórych starych garnków

No to mnie bardzo ucieszyłaś :D Ja jutro odbieram moją płytę 2/2 :D
Przekonała mnie dlatego, że indukcja - znam gotowanie na tym, dla mnie same zalety, ale mam sporo niezniszczonych garnków do użytku na elektrycznej i szkoda by mi było kupować całości nadającej się do indukcji :wink:

krysia2006
28-05-2008, 10:00
zakup płyty indukcyjnej, plus z reguły kompletu nowych specjalnych garnków, to minimalnie 2 razy droższy zakup niz ceramiczna, uzasadnienie ekonomiczne wskazuje więc na płytę ceramiczną, by odrobić różnicę, trzeba pewnie nastu lat, a za nascie lat pewnie wyrzuce czy ceramiczną czy indukcyjna na szrot....

plus obawy o ewentualne promieniowanie indukcji..., jest to niezbadane...
Totalna bzdura :D

a koleżanko uzasadnisz, bo może jak krytykujesz podasz powody...

napisałam o względach ekonomicznych:
porównajmy popularną na forum firmę teka
najtańsza indukcja: 1650 zł
http://www.best-media.pl/product_info.php?products_id=8370

najtańsza ceramika: 844 zł
http://www.feni.pl/index.php?item_number=29826&c=259

ile oszczędność jest mięsięcznie na indukcji, 10 zł??? 100 zł??? 1000zł????

w ile lat pokryjemy różnicę??

a garki???

a teraz może ktoś poda bezsprzeczne badania o braku jakichkolwiek negatywnych wpływów na człowieka indukcji???

cemik1
28-05-2008, 11:07
No to może jakieś badania, które w niezbity sposób potwierdzałyby złowrogi wpływ gotowania na płycie indukcyjnej na zdrowie gotującego.

cemik1
28-05-2008, 11:17
A wracając do pytania głównego. Mam właśnie taką płytę 2+2 z mastercooka i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem ją ze względu na cenę (w porównaniu do czysto indukcyjnej) i możliwość używania starych garów aluminiowych. W znakomitej większości działają na indukcji stare garnki emaliowane i stalowe patelnie toteż najczęściej korzystam tylko z pól indukcyjnych. Gotowanie na nich jest szybsze i oszczędniejsze. Przewagą ceramicznych jest tylko to, że mogę na nich warzyć w starych aluminiakach - szybkowarze i ekspresie. Nie ma problemu regulacji, hałasu czy innych podobnie podnoszonych. Czasami zdaża się, że duże garnki nie mieszczą się obok siebie. Nie stanowi to dotąd jakiegoś krytycznego problemu (trzeba czasem pomieszać) ale szersza płyta jest na pewno godna zastanowienia. Wadą jej (tej szerszj płyty) jest wyższy koszt.
Są w tym dziale przynajmniej ze dwa wątki o kuchniach indukcyjnych. Tam znajduje się większośćodpowiedzi na zadawane pytania.

Newfie
28-05-2008, 11:23
A wracając do pytania głównego. Mam właśnie taką płytę 2+2 z mastercooka i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem ją ze względu na cenę (w porównaniu do czysto indukcyjnej) i możliwość używania starych garów aluminiowych. W znakomitej większości działają na indukcji stare garnki emaliowane i stalowe patelnie toteż najczęściej korzystam tylko z pól indukcyjnych. Gotowanie na nich jest szybsze i oszczędniejsze. Przewagą ceramicznych jest tylko to, że mogę na nich warzyć w starych aluminiakach - szybkowarze i ekspresie. Nie ma problemu regulacji, hałasu czy innych podobnie podnoszonych. Czasami zdaża się, że duże garnki nie mieszczą się obok siebie. Nie stanowi to dotąd jakiegoś krytycznego problemu (trzeba czasem pomieszać) ale szersza płyta jest na pewno godna zastanowienia. Wadą jej (tej szerszj płyty) jest wyższy koszt.
Są w tym dziale przynajmniej ze dwa wątki o kuchniach indukcyjnych. Tam znajduje się większośćodpowiedzi na zadawane pytania.

Cemik1, czy używasz jednocześnie dwóch pól indukcyjnych? Gdzieś czytałam że można tylko jednego na raz (ale i tak zamówiłam :wink: )

Newfie
28-05-2008, 11:25
...a teraz może ktoś poda bezsprzeczne badania o braku jakichkolwiek negatywnych wpływów na człowieka indukcji???

Rozumiem że telefonu komórkowego nie używasz, bo ten to ma potwierdzony negatywny wpływ na człowieka :roll:

yacol
28-05-2008, 12:03
...a teraz może ktoś poda bezsprzeczne badania o braku jakichkolwiek negatywnych wpływów na człowieka indukcji???

Rozumiem że telefonu komórkowego nie używasz, bo ten to ma potwierdzony negatywny wpływ na człowieka :roll:

I komputera, samochodu, ze o paleniu papierosow i niezdrowym odzywianiu nie wspomne :)

Edit-tutaj wiadomo ze to szkodliwe. Przy plycie indukcyjnej niewiadomo. Gdyby to bylo tak bardzo szkodliwe to napewno by o tym bylo glosno. A skoro nie moga tego stwierdzic to nawet jesli to szkodliwe to w tak minimalnym stopniu ze nikt nie odczuje roznicy. No chyba ze ma rozrusznik serca, o tym warto informowac jesli to rzeczywiscie przeciwskazanie

Newfie
28-05-2008, 12:10
...a teraz może ktoś poda bezsprzeczne badania o braku jakichkolwiek negatywnych wpływów na człowieka indukcji???

Rozumiem że telefonu komórkowego nie używasz, bo ten to ma potwierdzony negatywny wpływ na człowieka :roll:

I komputera, samochodu, ze o paleniu papierosow i niezdrowym odzywianiu nie wspomne :)

Edit-tutaj wiadomo ze to szkodliwe. Przy plycie indukcyjnej niewiadomo. Gdyby to bylo tak bardzo szkodliwe to napewno by o tym bylo glosno. A skoro nie moga tego stwierdzic to nawet jesli to szkodliwe to w tak minimalnym stopniu ze nikt nie odczuje roznicy. No chyba ze ma rozrusznik serca, o tym warto informowac jesli to rzeczywiscie przeciwskazanie

Tak - indukcja ma wpływ na rozrusznik serca, jest to napisane w instrukcji.
Ale z pozostałym wpływem - nie przesadzałabym, konserwanty w żywności nas szybciej zabiją niż indukcja :wink:

cemik1
28-05-2008, 12:54
Cemik1, czy używasz jednocześnie dwóch pól indukcyjnych? Gdzieś czytałam że można tylko jednego na raz
Można korzystać z dwu ale nie na pełnej mocy. Jak jedno było ustawione na maksa i drugie też się chce tak ustawić, to w tym pierwszym obniża się moc. Praktycznie jest to bez znaczenia. Nie zdażyło mi się jednocześnie chcieć szybko zagotować dwu garów wody. Dla innych czynności moc (ta ograniczona) jest zupełnie wystarczająca. I tak czasami (jak nastawię za dużą moc) przypalają się gotowane ziemniaki.

krysia2006
28-05-2008, 13:29
...a teraz może ktoś poda bezsprzeczne badania o braku jakichkolwiek negatywnych wpływów na człowieka indukcji???

Rozumiem że telefonu komórkowego nie używasz, bo ten to ma potwierdzony negatywny wpływ na człowieka :roll:

oczywiście że używam telefonu komórkowego....

tak jak oczywiste jest że telefon komórkowy ma wpływ negatywny na człowieka, zwieksza ryzyko nowotworów mózgu

dopiero co 2-3 dni temu jednym z głownym newsów na onecie było:
Obszerne studium, w ramach którego przebadano ponad 13 tysięcy dzieci, wykazało, że korzystanie z komórki zaledwie dwa-trzy razy dziennie w okresie ciąży wystarcza, by zwiększyło się ryzyko wystąpienia u dzieci nadpobudliwości oraz trudności ze sprawowaniem, emocjami i relacjami międzyludzkimi przed osiągnięciem wieku szkolnego. Prawdopodobieństwo to jest jeszcze większe, gdy dzieci same używają telefonów przed siódmym rokiem życia.
http://wiadomosci.onet.pl/1488675,242,1,0,1,kioskart.html

Natomiast nierozumiem złosliwości, nigdzie nie napisałam że indukcja ma negatywny wpływ na człowieka, wyraziłam obawy i stwierdziłam brak badań co do tego faktu....

a dwa przewagę ceramicznej podkreśliłam po stronie ekonomiki, podałam linki że ceramiczna jest 2 razy tańsza...

czyżby bycie posiadaczem indukcji zwlaniało z obiektywnego myślenia i zaprzeczaniu faktom..???

oczywiście rozumiem argumenty zwolenników indukcji jakie tu padły że palenie papierosów, samochody i tak nas zabiją szkoda że w takim gronie stawiają płyty indukcyjne...

Newfie
28-05-2008, 15:12
Krysia2006, wyluzuj trochę, mniej napięcia wychodzi też na zdrowie.

Madziulka84
28-05-2008, 16:54
ja mam pol na pol. 2 pola indukcyjne 2 ceramiczne, jak sie sprawdza zobaczymy, bo jeszcze tam nie mieszkamy i nie mialam okazji jej wykorzystac

jacekp71
29-05-2008, 17:31
napisałam o względach ekonomicznych:

ile oszczędność jest mięsięcznie na indukcji, 10 zł??? 100 zł??? 1000zł????

w ile lat pokryjemy różnicę??

a garki???

cos ty sie tak zaparla o tę stope zwrotu ?
a tzw. uzytecznosc nie ma znaczenia ?

zaloze sie, ze np. na kibelek czy wanne nie zalowalas pieniedzy .... ;-)

Damro
29-05-2008, 23:39
napisałam o względach ekonomicznych:

ile oszczędność jest mięsięcznie na indukcji, 10 zł??? 100 zł??? 1000zł????

w ile lat pokryjemy różnicę??

a garki???

cos ty sie tak zaparla o tę stope zwrotu ?
a tzw. uzytecznosc nie ma znaczenia ?

zaloze sie, ze np. na kibelek czy wanne nie zalowalas pieniedzy .... ;-)
I krótszy czas siedzenia w kuchni przy garach :D

2112wojtek
29-05-2008, 23:45
napisałam o względach ekonomicznych:

ile oszczędność jest mięsięcznie na indukcji, 10 zł??? 100 zł??? 1000zł????

w ile lat pokryjemy różnicę??

a garki???

cos ty sie tak zaparla o tę stope zwrotu ?
a tzw. uzytecznosc nie ma znaczenia ?

zaloze sie, ze np. na kibelek czy wanne nie zalowalas pieniedzy .... ;-)
I krótszy czas siedzenia w kuchni przy garach :D

Krysia 2006 sam nie gotuje. Robi to za niego żona. :D
Krysiu wróć do starego nicka. :P

krysia2006
02-06-2008, 12:47
Krysia2006, wyluzuj trochę, mniej napięcia wychodzi też na zdrowie.

Polecam majowy numer miesiącznika "Praca i zdrowia" szeroko omawiający negatywne aspekty pół elektromagnetycznych także z eksploatacji urządzeń powszechnych w naszych domach, choćby biurowych...

Jako ciekawostkę podam tylko że pod wpływem najnowszysch badań niemieckie Ministerstwo orzekło że dzieci do lat 5 bezwględnie nie powinny używać komórek, natomiast starsze z dużym ograniczeniem...

Oczywiście, nie przekresla to wiary niektórych że jak chorób nie widzą natychmiast to zagrożeń nie ma...

p.s. zasadnioczo w czym problem, napisałam jedynie że płyty ceramiczne są tańsze..., więc wadą indukcji jest to że są droższe..

yacol
02-06-2008, 13:31
Ale piszą tam że indukcja jest bardziej szkodliwa niz ceramiczna ? Bo ceramiczna tez promieniuje wiec tu o przewadze jedna nad druga chyba niemozna mowic. Jedyna przewaga to ta cena. Ale podejrzewam ze 95% osob majacych indukcje potwierdzi ze warto

jacekp71
03-06-2008, 15:11
więc wadą indukcji jest to że są droższe..

a ty swoje ....
nie lubie byc upierdliwy, ale widac czasem trzeba, wiec powiem prowokacyjnie drogiej krysi2006 tak: kupilas wymarzona wanne, przeplacilas, mozna bylo taniej .... wiec nie czepiaj sie cen bo to hipokryzja ....
pozd.

Damro
03-06-2008, 23:26
więc wadą indukcji jest to że są droższe..

a ty swoje ....
nie lubie byc upierdliwy, ale widac czasem trzeba, wiec powiem prowokacyjnie drogiej krysi2006 tak: kupilas wymarzona wanne, przeplacilas, mozna bylo taniej .... wiec nie czepiaj sie cen bo to hipokryzja ....
pozd.ale tu już nie chodzi o cenę zakupu ceramiki nad indukcją tylko większość decyduje się nad indukcją ze względu na duże niższe koszty eksploatacji.

krysia2006
04-06-2008, 10:55
no ale to jest oczywiste, że indukcja mnie prądu zużywa, wiadomo ktos kupuje auto diesla by mniej paliło...troche to ośmieszające powtarzanie oczywistości...

ale zastanawia mnie czy niektórzy czytają tak naprawde co piszą inni, pytanie otwierające wątek to "Zalety ceramiki nad indukcją"

Więc odpowiedziałam:
1. Ceramika jest tańsza
2. Indukcja bezspornie wytwarza pole elektro magnetyczne, na dzień dzisiejszy ewentualne skutki wobec człowieka pozostaja niewiadomą

Może powyższe to nieprawda??
Wiadomo że autem z dieslem się taniej jeździ a jednak niektórzy mają benzynowe auto, wiadomo że indukcja tańsza w eksploatacji, ale niektórzy patrzą na koszty zakupu i kupują ceramiczną...., a niektórzy gazaową...

Było dziesiątki wątków z peanami o indukcji, chyba każdy je zna, prosze po prostu czytać o co chodzi autorowi a nie powtarzać znane slogany, a jakiejś nerwowości chyba właścicieli indukcji nie rozumię...

p.s. Ceramiczna nie wydaje mi dzwięków, wielokrotnie na forum czytałam że indukcja wydaje dźwięki.....

jacekp71
04-06-2008, 15:04
ale zastanawia mnie czy niektórzy czytają tak naprawde co piszą inni, pytanie otwierające wątek to "Zalety ceramiki nad indukcją"

Więc odpowiedziałam:
1. Ceramika jest tańsza

kiedy zrozumiesz, ze to co tansze nie jest lepsze ?

krysia2006
05-06-2008, 07:46
Kolego ale umiesz czytać??? Zwłaszcza tytuł wątku..??

Kiedy ja kupowałam najtańsza indukcja kosztowała 2700, a ceramiczna 1100...., policzyłam, stwierdziłam że zanim odrobię różnicę, to pewnie na szrot wyrzucę tą czy tamtą płytę, bo czas leci szybko i sa coraz nowsze produkty i chyba dzis nikt nie kupuje TV czy AGD z myslą że będzie go użytkował 20 lat....
wyższa cena zakupu jest wadą, z prostej przyczyny nie każdego stać na tą wyższą cenę...

oczywiście że merdecedes serii E, a może jakies BMW jest lepsze niż opel corsa a może dacia logan, a jakos jednak większośc kupuje tańsze samochody..

a co ciekawe najwięcej kupuje płyty gazowe... bo sa najtańsze w zakupie...

p.s. Jacku, czytaj co piszą inni, czytaj tytuł wątku, gdzie napisałam że ceramiczna jest lepsza?????? Lepsza może jest w jednym moja nie hałasuje, indukcje które widziałam, jak dla mnie wydają jakieś żalosne dźwięki..., ale wlaściciele mówili że tak ma być...

albo Jacku jak dalej nie kumasz, dla mnie zaletą ceramiki było to że w cenie indukcji miałam płytę z piekarnikiem i jeszcze kompletem nowych garków i jeszcze coś zostało..

jacekp71
05-06-2008, 14:54
odpowiem wiec tak:
nie mozesz uznac ceny za minus wlasnie z tego powodu, ze nie mowimy o tych samych rzeczach !

jak slusznie zauwazylas nikt nie porownuje mercedesow do renówek ....
oczywiscie sa drozsze, ale nie sa gorsze ..., ale tez za ich cene kupujesz cos wiecej niz cztery kola i silnik ....

podobnie z indukcja: jest drozsza to fakt i nikt tego nie neguje, ale czy tez nie oferuje wiecej ??
jesli indukcja mialaby byc jedynie drozsza od ceram. i nie oferowac nic w zamian, to w pelni zgoda - cena bylaby wadą,

poniewasz nie dostrzegasz zalet indu. za ktore warto zaplacic, to rzecz jasna ze cena jest dla ciebie mankamantem,

krotko mowiac nie mozesz porownywac gruszek do jablek parzac li tylko na cennik ....

ciao ;-)

hybris
05-06-2008, 15:24
cena indukcji jest wysoka, ponieważ jest ona stosunkowo od niedawna w użyciu w gospodarstwach domowych (w hutach w piecach indukcyjnych wytapia się np. żeliwo). jeżeli chodzi o różnicę, to jest ona tyljko w zuzyciu energii. płyta ceramiczna zuzywa jej więcej. jezeli będziesz chciał zagotowac wodę, to zagotujesz ją najszybciej na płycie indukcyjnej. oczywiście bedziesz musiał zainwestować w nowe gary feromagnetyczne (takie, do których kleją się magnesy). A jak zamarzysz o ładnych patelniach miedzianych, ręcznie klepanych, to możesz sobie je kupić i powiesic na scianie, bo jajecznicy z niej nie zjesz. i jeszcze jeden ważny argument, który powinieneś rozważyć:
smak! możesz mi wierzyć lub nie, ale nawet kawa z zaprzacza, robiona na indukcji smakuje fatalnie, nie mowiąc o jajecznicy. najlepsze smakki pochodzą z tradycyjnych kuchni opalanych węglem/drzewem.

Inka Opole
05-06-2008, 17:50
smak! możesz mi wierzyć lub nie, ale nawet kawa z zaprzacza, robiona na indukcji smakuje fatalnie, nie mowiąc o jajecznicy.

ja nie wierze

frykow
05-06-2008, 18:43
smak! możesz mi wierzyć lub nie, ale nawet kawa z zaprzacza, robiona na indukcji smakuje fatalnie, nie mowiąc o jajecznicy. najlepsze smakki pochodzą z tradycyjnych kuchni opalanych węglem/drzewem.

Jaki to ma sens co piszesz, skoro w każdym tym przypadku ciepło do wody jest przekazywane z dna garnka w ten sam sposób?

hybris
05-06-2008, 18:48
sens? jest w tym trochę metafizyki ale metafizyka jest także nauką. sprobuj sobie wyobrazić, że pijesz piwo - zimne, twoje ulubione. pijesz je ze szklanego, schłodzonego kufla i pijesz je z plastykowego kubeczka. to samo piwo, ta sama ilośc alkoholu, pije je ta sama osoba - ale smak?

frykow
05-06-2008, 20:39
sens? jest w tym trochę metafizyki ale metafizyka jest także nauką. sprobuj sobie wyobrazić, że pijesz piwo - zimne, twoje ulubione. pijesz je ze szklanego, schłodzonego kufla i pijesz je z plastykowego kubeczka. to samo piwo, ta sama ilośc alkoholu, pije je ta sama osoba - ale smak?
OK, ale to co innego. Zapytam się tak: jesteś pewien, że w ślepym teście potrafiłbyś odróżnić kawę zaparzoną na wodzie gotowanej na ognisku, czajniku elektrycznym i piecu indukcyjnym? Może spróbuj kiedyś wykonać taki test.. ;)

hybris
05-06-2008, 20:45
wykonywałem kiedys taki test. zresztą ty też pewnie - piłeś wino z mołdawii, z kalifornii, z francji? wino - z jednego szczepu: pinot noir - czy poczułeś różnicę?

frykow
05-06-2008, 20:48
Nadal zły przykład, to tak jakbyś tą testową kawę miał zrobić z wody różnego pochodzenia.

Czy wino z Mołdawii inaczej smakuje po schłodzeniu w lodówce, a inaczej po schłodzeniu w wiaderku z lodem?

Dobra, koniec przekomarzania się.

hybris
05-06-2008, 21:00
ostatni przykład na dziś:
idziesz się opalać: kładziesz sie na plaży a kładziesz się na solarium. solarium w tym przypadku to płyta indukcyjna.

2112wojtek
05-06-2008, 21:23
ostatni przykład na dziś:
idziesz się opalać: kładziesz sie na plaży a kładziesz się na solarium. solarium w tym przypadku to płyta indukcyjna.
Dla raka skóry to bez różnicy.
Różnica pomiędzy solarium a płażą jest taka ,że na plaży można przez parę godzin poogładać sobie laski i wykąpać się a w solarium przez 15 minut leżysz w sarkofagu i oglądasz jedynie swojego wacka.
Efekt na skórze podobny.

kaśka maciej
05-06-2008, 21:24
Dla raka skóry to bez różnicy.
Różnica pomiędzy solarium a płażą jest taka ,że na plaży można przez parę godzin poogładać sobie laski i wykąpać się a w solarium przez 15 minut leżysz w sarkofagu i oglądasz jedynie swojego wacka.
Efekt na skórze podobny.
Wojtuś, ja ciebie też love :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Bingo!!!

2112wojtek
05-06-2008, 21:40
Wojtuś, ja ciebie też love :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
!!
Znaczy się , pewnikiem teraz grupensex będzie :wink:

kaśka maciej
05-06-2008, 21:43
Wojtuś, ja ciebie też love :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
!!
Znaczy się , pewnikiem teraz grupensex będzie :wink:
tylko trza wewontki zmienić :D
bo tu pola magnetyczne i inne takie som :roll:

d5620s
05-06-2008, 21:52
ostatni przykład na dziś:
idziesz się opalać: kładziesz sie na plaży a kładziesz się na solarium. solarium w tym przypadku to płyta indukcyjna.
hybris, z maniackim uporem porównujesz głowę z d....ą:) ale zabawne, więc mozecie przekomarzać się dalej:)

2112wojtek
05-06-2008, 22:10
hybris, z maniackim uporem porównujesz głowę z d....ą:) ale zabawne, więc mozecie przekomarzać się dalej:)

Czy mogę prosić o zgodę na używanie tego grepsu w moim szarym życiu zawodowym ?

hybris
06-06-2008, 06:15
własnie mój analityczny umysł odkrył zasadę przesuwania się userów w rankingu. Oto ona (przekazuje innym, aby także w przeciągu miesiąca osiągneli status: "Olimp/Elita Forum".

Niezaleznie od treści poruszanej w danym wątku, wpisz pewne uniwersalne zdanie ogólne - np. "piszesz głupoty, ale zabawne to pisz dalej"
Nie przejmuj się, że zdanie to swoją moca semantyczną równe będzie argumentowi feministycznemu "nie, bo nie!".

Ale dlaczego masz się nie przejmować? Ano dlatego, bo za chwile twoja koleżanka, która także ma chętkę na status olimpijki, odpisze: "jesteś super! normalnie fantastyczny!"

i tym samym macie już jeden post na koncie - i nie musicie znać się na kwestiach poruszanych w wątku.

ważne: zdanie ogólne, które wpisujecie ma być ogólnym. to znaczy, kazde z jego pojęć ma miec mmozliwie szeroki zbiór desygnatów (to po pierwsze) i nie może miec żadnego, ale to żadnego związu z przedmiotem wątku.

Przylkład:

d5620s napisał:

hybris, z maniackim uporem porównujesz głowę z d....ą ale zabawne, więc mozecie przekomarzać się dalej

i nie istnieje taki post na tym forum i na każdym innym forum internetowym, pod którym uzycie w dyskusji tego postu nie byłoby możliwe. kto nie wierzy niech sprawdzi.

i tak oto staje się elitą/olimpem, bo zasadą rządzi proste kryterium ilościowe a nie jakościowe - czyli matematyka a nie semantyka.

----

dżizys, co ja takiego wypisuje po tej kawie? co to za kawa? ;)

cemik1
06-06-2008, 06:55
jesteś pewien, że w ślepym teście potrafiłbyś odróżnić kawę zaparzoną na wodzie gotowanej na ognisku, czajniku elektrycznym i piecu indukcyjnym?
Jestem pewien, że wskazałbym kawę, herbatę lub inny tego rodzju napój zaparzoną na wodzie gotowanej na ognisku. Taka woda, ze względu na sposób gotowania, ma specyficzny aromat - ogniska właśnie.

2112wojtek
06-06-2008, 07:14
Jestem pewien, że wskazałbym kawę, herbatę lub inny tego rodzju napój zaparzoną na wodzie gotowanej na ognisku. Taka woda, ze względu na sposób gotowania, ma specyficzny aromat - ogniska właśnie.

Bardzo to ciekawa i jakże cenna uwaga.
Wracając jednak do tematu głównego.
Czy mam rozumieć, że w zależności od urządzenia woda ugotowana na płycie ma aromat prądu albo indukcji magnetycznej ?
:D

hybris
06-06-2008, 07:23
a kiełbasa z grilla, kiełbasa z ogniska, kiełbasa z grilla elektrycznego, kiełbasa z patelni z kuchni ceramiczniej / z gazu/ z indukcji będzie smakowała tak samo, skoro do jej upieczenia zużylismy daną ilość energii?

Inka Opole
06-06-2008, 07:33
a kiełbasa z grilla, kiełbasa z ogniska, kiełbasa z grilla elektrycznego, kiełbasa z patelni z kuchni ceramiczniej / z gazu/ z indukcji będzie smakowała tak samo, skoro do jej upieczenia zużylismy daną ilość energii?

porownanie kielbasy z grilla jak i z ogniska do reszty jest jakby powiedziec troszke bezsensu..niby wiesz co mowisz a ciagle probujesz delikatnie "pokrecic"

herbata z ceramicznej,indukcyjnej,czajnika elektrycznego czy na gazie zagotowana bedzie miala taki sam smak pod warunkiem ze uzyjemy tej samej wody jak i herbaty..na ognisku oczywiscie ze bedzie inaczej smakowac..czy tez jak raczyles zauwazyc na piecach opalanych drewnem..pizza tez inaczej smakuje z takiego pieca niz ze zwyklego elektrycznego..ale dokladasz do tego "smak,zapach" drewna jak sam wiesz cos z czyms mieszasz
tak samo kielbasa i sto innych rzeczy

dlatego wytlumacz czemu woda zagotowana na indukcji czy jajecznica zrobiona na indukcji jest mniej smaczna niz ta zrobiona na zwyklej ceramicznej?

hybris
06-06-2008, 07:50
nie będzie miała takiego samego smaku, chocbys używała tej samej herbaty i wody destylowanej. spróbuj sama. od miesiąca gotuję na płycie indukcyjnej (kupiłem ją ze wzgledu na małe dziecko w domu - bo indukcja ma byc niby bezpieczniejsza, miała się nie nagrzewać, że niby pole magnetyczne itp. itd. - ale to kit) i nie smakuje tak samo. nie potrafię jednak tego wytłumaczyć.
gdyby jednak nie było róznicy w smakach, to w najlepszych restauracjach świata (takiej. np. HK) gotowano by na płytach indukcyjnych. tylko na tej płycie zagotujesz w tak krótkim czasie wodę.

Inka Opole
06-06-2008, 08:05
nie będzie miała takiego samego smaku, chocbys używała tej samej herbaty i wody destylowanej. spróbuj sama. od miesiąca gotuję na płycie indukcyjnej (kupiłem ją ze wzgledu na małe dziecko w domu - bo indukcja ma byc niby bezpieczniejsza, miała się nie nagrzewać, że niby pole magnetyczne itp. itd. - ale to kit) i nie smakuje tak samo. nie potrafię jednak tego wytłumaczyć.
gdyby jednak nie było róznicy w smakach, to w najlepszych restauracjach świata (takiej. np. HK) gotowano by na płytach indukcyjnych. tylko na tej płycie zagotujesz w tak krótkim czasie wodę.

z indukcji nie pilismy herbaty ale z ceramicznej gazowej czajnikow elektrycznych itd itp tak i roznicy zadnej nie bylo..dlatego nie moge sobie wyobrazic dlaczego z indukcji ma inaczej smakowac...zwlaszcza ze troche gotowalismy na indukcji i roznicy smakow nie poczulismy w jedzeniu

w kuchniach swiatowych uzywa sie gazowe z troche z innych wzgledow niz smak...na gazie masz o wiele wieksza kontrole nad gotowaniem niz w elektrycznych

indukcyjna jest bezpieczniejsza i nie nagrzewa sie tak jak ceramiczna ale nie jest oczywiscie zimna:)

hybris
06-06-2008, 08:19
nad indukcją też masz b.dobra kontrolę. lepszą niż nad gazówką - w zależności od modelu, masz rózne czułości.

a z tym bezpieczenstwem to lipa, lipa że łohohohoh. płyta jest gorąca, oparzyc się oparzysz