PDA

Zobacz pełną wersję : Co ze star? boazeri??



venda
25-07-2003, 20:13
Czy ktoś zna sposób na odnowienie boazerii?

Ryszard1
27-07-2003, 17:27
chyba nalatwiej, najskuteczniej odnowic stara boazerie jest pomalowanie jej na jakis, ciemniejszy kolor,

Snowdwarf
29-10-2003, 06:40
w jakim stanie ejst ta boazeria i ile chcesz przeznaczyć na jej odnowiecznie czasu i środków...
oraz od tego z jakiego drewna jest wykonana
podaj więcej szczegółow

el-ka
10-11-2006, 01:18
Zerwać,wyp.....przyć, nie palić w kominku, bo od lakierów można się zatruć. :wink:

Ryszard1
10-11-2006, 23:37
Jezeli jest to typowa profilowana boazeria polakierowana jasnym lakierem to b.ciezko taka wyczyscic i polakierowac. Mozna powtorzyc polozenie lakieru bezbarwnego (troche sciemnieje), mozna tez jezeli pasuje do otoczenia dac ciemniejszy kolor. Ja poprostu stara boazerie zdemontowalem i pomalowalem ciany,

Mohag
11-11-2006, 11:13
Zerwać,wyp.....przyć

ja tak zrobilam i teraz bardzo zaluje :-? boazeria byla z jasnych i ciemnych listew... wystarczylo zeszlifowac i dobrac trzy kolory bejcy, pociagnac nia jasne listwy na przemian, wymienic listwy wykonczeniowe na listwy ze stali szlachetnej... efekt jest czadowy 8) niestety nie moge znalezdz photosa a gdzies go widzialam... teraz drewno jako wykonczeniowka jest coraz bardziej popularne i robia piekne koncepcje scienne, lazienkowe, obudowy wanien, szafki itp wlasnie takie listewkowe jak kiedys nasze pospolite boazerie.

a_kacper
18-02-2007, 11:04
Posiadam boazerie z szerokim piórem, jest pomalowana jasnym lakierem. Pod wpływem czasu boazeria ściemniała. Czy ciężko jest spolerować tą warstwę lakieru i wykonać nową warstwę jasnego lakieru. Nie chce malować ciemnym kolorem bo będzie za ciemno w pomieszczeniu.
Jak do tego sie zabarać? Czego używać najlepiej?
Najbardziej martwi mnie pióro które ma 1-1,5cm szerokości.

Ryszard1
21-02-2007, 00:31
...Czy ciężko jest spolerować tą warstwę lakieru...
niestesty trudno : istnieja metody mechaniczne, chemiczne czy cieplne, ale przy boazerii mniej skuteczne.
Istnieje prosty sposob : trzeba uzyc PRZED lakierowaniem jakiegos srodka zapobiegajacego sciemnieniu drewna, np Caponu,