PDA

Zobacz pełną wersję : szkło szyba zamiast kafli na ścianę w kuchni



Strony : [1] 2 3 4

kasiapro1
08-02-2005, 16:17
Co o tym sadzicie?Zamiast standartowej glazury mleczna szyba?Tylko jak to zamontowac?macie jakies propozycje?

Paty
08-02-2005, 16:33
Taką mleczną szybę o dużej grubości ( 1cm) mają moi znajomi w kuchni zmiast płytek ściennych. Jest ona wzdłuż całego blatu na ścianie i przymocowna jest na nierdzewnych wkrętach w uprzednio wywierconych otworach. Na to nałożone są kwadratowe zaślepki. Montowała jej to firma która robiła meble.
Taka tałflę szklaną ma jako dodatek do bardzo nowoczesnych mebli z ciemnego drewna połączonych z chromowymi dodatkami. Wygląda to bardzo interesujaco.

Paty.

kasiapro1
08-02-2005, 16:44
a co z relingami?tam chyba niebezpiecznie wiercic?
U mnie tez bedzie mleczna szyba,meble klon+ramka alu,ciekawie sie zapowiada...

Whisper
08-02-2005, 16:57
a co z relingami?tam chyba niebezpiecznie wiercic?
U mnie tez bedzie mleczna szyba,meble klon+ramka alu,ciekawie sie zapowiada...

Relingi na ścianie?

kasiapro1
08-02-2005, 17:01
A jak nazwiesz poziome,metalowe prety z haczykami?dla mie to relingi,mam pare gadzetow ktore zawsze u mnie na nich wisza-ociekarka z gabkami to nr.1

akinom
08-02-2005, 18:56
my będziemy mieć taką szybę na ścianie. Tylko nie będzie ona mocowana tak jak piszesz - wkrętami, tylko klejona do ściany.
Będzie nam to montowała firma, w której zamawiamy meble.

kasiapro1
08-02-2005, 19:33
zdradz mi jaki jest koszt m2?
nad okapem bedzie u mnie plyta aluminiowa?
W jakiej firmie zamawiasz meble?
Ja skusilam sie na Wrzosowa

akinom
08-02-2005, 20:35
my zamawiamy w SEKPOLu,
podklejana folią kosztuje ok. 300 zł/m2
podklejana lustrem ok. 800 zł/m2

Z racji ceny bierzemy tą tańszą - efekty (tzn. jak wygląda ta szyba) po niedzieli będzie można oglądać na ekspozycji w Jupieterze na stoisku Sekpolu. Jutro tam jedziemy to dopytam Panią kiedy dokładnie maja ja montować, bo sama jestem ciekawa:)
U nas w pracyw kuchni jest położona szyba i wygląda super

kasiapro1
08-02-2005, 20:39
a ile kosztowaly cie meble?
U mnie mialo byc konkurencyjnie,milo a wyszlo 30 tys bez agd.Fakt,ze cene podbily:magic corner,kolo,carga no i staronowy blat.Wiem ze Natasza zamawiala w sekpolu,wysylala zdjecia,piekna kuchnia.
Kurde,ta szyba troche droga.Do jakiej wysokosci ja montujecie?
Pod szafki czy 3/4 powierzchni podszafkowej?
Ja jestem za opcja nr.2,choc mialam juz tak i jest to niepraktyczne,bo sciagalam z tego miejsca uschniete kawalki jedzenia

Ew-ka
08-02-2005, 20:53
widziałam taką szybę podświetlaną od strony ściany ( taki świecący ekran ) może nie cała ściana ale , np w dwoch miejscach - fajny efekt :lol:

guzik
09-02-2005, 08:46
Mleczną szybę zastosowałam w szafkach, drzwiach i ma się znaleźć również na ścianie przy kuchence i zlewie. Przykręcona wkretami do płyty która jest na ścianie. Słyszałam że przyklejanie szyby przynajmniej przy kuchence nie jest wskazane, pod wpływem ciepła szkło się rozszerza
pozdrawiam
guzik

kasiapro1
09-02-2005, 10:19
macie gdzies zdjecia takowej szyby?

Ew-ka
09-02-2005, 15:04
macie gdzies zdjecia takowej szyby?

niestety :cry:
ale widziałam w Castoramie wystawke mebli kuchennych i tam były te mleczaki zastosowane .....

kasiapro1
09-02-2005, 16:01
moze kukne w castoramie,mam jeszcze troszke czasu

akinom
09-02-2005, 20:40
1. opcja z której dziś zrezygnowaliśmy to fornir w ramkach aluminiowych + do kazdej szuflady tandemboxy - koszt 12tys + sprzety 11 tys (zamówiliśmy AGD też w Sekpolu, bo dostalismy bardzo dobre rabaty). Nie bedzie koszy, cargo itp.
2. opcja, którą dziś wybraliśmy z racji brzydkiego forniuru (widać było kazde pasmo naklejane na płytę - wyszły takie pasy) to płyta laminowana + ramki aluminiowe + wszystkie szuflady z syst. tandembox - to bedziemy mieli wycenione na piątek, ale Pani wspomniała coś o 10tys.

Dodam, że załapaliśmy się na 10% rabat, który obowiązywał tam do końca stycznia. My mebelki zamawiamy od stycznia i czekaliśmy na nową espozycję, aby zobaczyć jak wyglądają w Sekpolu ramki aluminiowe i ten nieszczesny fornir i mimo, że już luty to rabat nam przyznali :)

Wg.mnie ceny są bardzo konkurencyjne - mamy porównanie z firmą "krzak" o której nikt niegdy nie słyszał i ten sam zestaw w fornirze wycenili nam na 18tys, RUST w laminacie na 16tys. takze SKPOL wypadł najlepiej :)

akinom
10-02-2005, 19:23
Słyszałam że przyklejanie szyby przynajmniej przy kuchence nie jest wskazane, pod wpływem ciepła szkło się rozszerza
pozdrawiam
guzik

o tym nie słyszałam - czy ktoś może to jakoś rozwinąc lub wypowiedziec sie czy faktycznie tak jest, ze szkło sie rozszerza??
troche mnie to martwi...

kasiapro1
10-02-2005, 19:48
u mnie cene podbil blat,jakby tak odjac:
-10 za blat(wersja tansza-3 tys)
-1.5-zabudowa lodowki(mial byc inox,ale sie odwidzialo)
-2.5-magic corner
-2.1(3Xcargo waskie)
-1.5(3/4kola)
podnosniki,swiatlo,mlynek,zlew fragranitowy.
No i jakby zliczyc to sie uzbieralo,tansz opcja ok. 15.000zl.
A mial byc oszczednie....

akinom
10-02-2005, 20:34
u mnie cene podbil blat,jakby tak odjac:
-10 za blat(wersja tansza-3 tys)
-1.5-zabudowa lodowki(mial byc inox,ale sie odwidzialo)
-2.5-magic corner
-2.1(3Xcargo waskie)
-1.5(3/4kola)
podnosniki,swiatlo,mlynek,zlew fragranitowy.
No i jakby zliczyc to sie uzbieralo,tansz opcja ok. 15.000zl.
A mial byc oszczednie....

u nas tak:
-podnośniki gazowe mamy w cenie mebli
-ramki aluminiowe tez w cenie
- uchwyty wpuszczane tez w cenie
- zlewu nie doliczyłam do ceny mebli ( a zlew to koszt 2,2tys)
- szyby mleczne (te "lepsze", co do spodu sie nie palcują) - tez w cenie mebli
jak juz wczesniej pisałam - zrezygnowalismy z magic corner, cargo
aha - w cene, którą wcześniej podałam mamy też wliczone oswietlenie.

Wiem, ze cene bardzo podnoszą własnie cargo, magic corner itp. i stąd cena za Twoja kuchnie wzrosła do 30 tys.

My na kuchnie przeznaczyliśmy w sumie z AGD 24tys i sie zmieścilismy :)
i jeszcze coś - zrezygnowaliśmy z zabudowy lodówki, gdyż nie mogliśmy znaleść takiej, którą sobie upatrzyliśmy - zadna do zabudowy nam sie nie podobała.
Postanowiliśmy, ze wolimy kupić lodówkę, w której się zakochaliśmy, niż później wypominać sobie, ze "a mogliśmy wziąć inną"... wybrany przez na s model to LG GR-459QLQA.



Jeśli chodzi o szybe, to montujemy ją aż pod same szafki :) - tylko zmartwiło mnie to, co przeczytała wyżej, ze szyba pod wpływem ciepła sie rozszerza - czy tak faktycznie jest??

kasiapro1
10-02-2005, 20:40
teraz zaluje tak drogiej kuchni,ale podniesie mnie na duchu jak ktos powie ze ladna.No ale na to jeszcze trzeba poczekac.
Duzo mieliscie w standardzie,fakt,w meblach Wrzosowa tego nie ma.
ramki aluminiowe z fornirem byly najdrozsze-no i ja musialam je zamowic...

guzik
11-02-2005, 07:48
Co do szyby...rozmawiałam ze szklarzem dlatego zdecydowaliśmy się przykręcić szybę na wkręty i do tego tzw zaślepki aluminiowe a nie przyklejać!
Czytam i czytam i nadziwić się nie mogę takimi kosmicznymi cenami za kuchnie....nie ten pozim finansowy...ja za swoja kuchnie zapłaciłam bez sprzetów 4500, co prawda żadnych ekstrawagancji ale jest funkcjonalna i ładna, przynajmnie dla mnie. Sama ją zaprojektowałam, rozrysowałam a fachowiec wykonał i tyle.
pozdro
guzik

kasiapro1
11-02-2005, 09:08
wazne,aby dobrze sie czuc w swojej kuchni i mieszkaniu.Czasem bez ekstrawagancjii mozna miec przytulne M.

Sonika
11-02-2005, 10:24
..

Igaaa
11-02-2005, 10:36
Guzik mam do Ciebie pytanie i prośbę, kto robił Twoją kuchnię (i może jakieś namiary, jeśli można) bo przyznam że szukam namiarów na fajna , a zarazem niedrogą kuchnię (jestem ograniczona finansowo :-((( niestety) Będę wdzięczna.

Iga

nnatasza
11-02-2005, 12:13
Sonika - chyba troszeczkę przesadziłaś :-? . Wcale nie uważam, że cena 15-16tys. za meble kuchenne to strasznie dużo. Trzeba wziąć pod uwagę ich wyposażenie - u mnie np. w każdej szafce są 3 samodomykające (nie trzaskają!) szuflady Bluma, jest też małe cargo na przyprawy, zabudowane są wszystkie sprzęty, w tej cenie jest 6cm blat, długa półka grubości blatu (fornirowana tj. meble) + zlew z kranem.
Cena mebli to kwestia ich wykonania i jakości. Wszyscy patrzą tylko na fronty - a trzeba spojrzeć głębiej - na wykonanie kopusu: na tym głównie oszczędzają wykonawcy tanich kuchni i okucia/zawiasy. Więcej trzeba zapłacić również za naturalną okleinę (czyli fornir). Lubię fakturę drewna pod palcami, a nie plastiku.
Nie uważam się za naiwną, ani nie mam zamiaru nikomu z moich znajomych mówić - zobaczcie :lol: mam kuchnię na wymiar za duże pieniądze. Daj spokój...
Można mieć tańszą i piękną kuchnię. Dziewczyny pisały to już wcześniej - najważniejsze by dobrze się w niej czuć. A ja swoją uwielbiam i uważam, że wcale nie była aż taka droga.
http://foto.onet.pl/upload/14/46/_412431_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/5/6/_412432_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/25/97/_393484_n.jpg

nnatasza
11-02-2005, 12:14
kasiupro1 - przepraszam, że post powyżej trochę nie na temat :oops:

guzik
11-02-2005, 13:58
Nie wiem czy spodobalaby ci sie moja kuchnia. Zamawialam ja w Białymstoku, namiary moge podac w poniedzialek OK?
Ja niestety takze nie cierpie na nadmiar gotówki....
jesli podasz mi swój e-mail to wyślę zdjęcia
guzik

kasiapro1
11-02-2005, 14:36
Ja tez uwazam,ze jesli mam sie dobrze czuc to tylko w czyms dobrym.Moge nie miec gresu za 400/m2 a kuchnie w ktorej spedzam duzo czasu i gotuje musze miec super-ale tylko dla mnie.Pewnie znajdzie sie grupa ludzi,ktorym nie bedzie sie podobac,trudno.
Dla mnie ma byc:wygodnie,funkcjonalnie,praktycznie w utrzymaniu czystosci,
.
jakbym chciala zaoszczedzic,to bym w Castoramie kuhcnie zrobila-sama.
A na marginesie,bylam tam dzis,przemeblowanie wielkie.fajne kuchnie sie pojawily:wenge na przyklad

Sonika
11-02-2005, 14:39
..

kasiapro1
11-02-2005, 19:41
czyli ansa byla do mnie.
Wypraszam sobie mila pani.
To moja sprawa za jakie pieniadze mam kuchnie.
Mysle ze suchej nitki nie zostawilabyc na mojej sasiadce,
ma kuchnie za ponad 100 tys!!!!!
Postaram sie tez wyslac zdjecia(jak sie naucze do tego czasu) ,bo nie uwazam ze moja kuchnia bedzie bardziej kiczowata bo 30 tys to ZBOCZENIE!!!!

Ew-ka
11-02-2005, 20:02
:lol:

a na kim ma zrobić wrażenie kuchnia za 2 tyś ? ????
chyba na nikim .....jeśli kogoś nie stać na mercedesa to jeździ maluchem , ale nie przestaje marzyć o dobrym samochodzie . Tak samo jest z inymi rzeczami - jeśli stać kogoś na kuchnie za 30 i wiecej tyś. to jego sprawa i jego pieniądze .... po co obrażać ludzi ? tylko dlatego ,że lepiej zarabiają ? Przez niektórych przemawia nic innego jak zazdrość , a tego na tym forum nie powinno być - tak mi sie wydaje :cry:

kasiapro1
11-02-2005, 20:14
popieram,od razu mi lepiej...

_ZBYCH_
13-02-2005, 18:16
a co z relingami?tam chyba niebezpiecznie wiercic?
U mnie tez bedzie mleczna szyba,meble klon+ramka alu,ciekawie sie zapowiada...
Kasiu, do Twojej nowoczesnej kuchni polecam takie relingi:

http://www.dacter.pl/reling/alu_rel01.jpg

Do nabycia w firmie DAC-TER (http://www.dacter.pl/) w Ursusie.

kasiapro1
13-02-2005, 18:47
A na czym trzymaja sie takie cuda?
Zbychu,firma Decter jest droga dla detalistow takich jak ja,jak ma sie firme to od razu inaczej.Na Wlochach jest hurtownia tansza od dactera,dowiem sie adresu to napisze,bede tam kupowac.

mdzalewscy
13-02-2005, 20:25
...........
..........

...........
.........
ale ja kupie za około 5tyś, i uważam iż za to można kupić kuchnie co najwyżej estetycznią/poprawną

nnatasza ile Twoja kuchnia ma szerokości ?

Sonika
13-02-2005, 21:19
Żle wyszło, nie chciałam nikogo obrazić.
:oops: :oops: :oops:
A jeżeli ktoś się czuje obrażony, to przepraszam.
Post usunęłam.

mdzalewscy
13-02-2005, 21:25
Post usunęłam.
ja też .




Pozdrawiam

_ZBYCH_
13-02-2005, 21:28
A na czym trzymaja sie takie cuda?
Zbychu,firma Decter jest droga dla detalistow takich jak ja,jak ma sie firme to od razu inaczej.Na Wlochach jest hurtownia tansza od dactera,dowiem sie adresu to napisze,bede tam kupowac.
Takie cuda, jak każde inne tego typu trzymają się na śrubkach :lol:, ale pewnie można też je przykleić do szkła specjalnym klejem.

DacTer drogi powiadasz :roll:. Dla kogo drogi, dla tego drogi :wink: :lol:.

_ZBYCH_
13-02-2005, 21:29
A na czym trzymaja sie takie cuda?
Zbychu,firma Decter jest droga dla detalistow takich jak ja,jak ma sie firme to od razu inaczej.Na Wlochach jest hurtownia tansza od dactera,dowiem sie adresu to napisze,bede tam kupowac.
Takie cuda, jak każde inne tego typu trzymają się na śrubkach :lol:, ale pewnie można też je przykleić do szkła specjalnym klejem.

DacTer drogi powiadasz :roll:. Dla kogo drogi, dla tego drogi :wink: :lol:.

_ZBYCH_
13-02-2005, 21:36
macie gdzies zdjecia takowej szyby?
Proszę:

http://www.zbychdom.republika.pl/Kuchnie/Kuchnia%201.JPG

http://www.zbychdom.republika.pl/Kuchnie/Kuchnia%202.JPG

A tu ciekawostka, szyba "zbita". Jako blat na barze zastosowano taka samą "zbitą" szybę.

http://www.zbychdom.republika.pl/Kuchnie/Kuchnia%203.JPG

mdzalewscy
13-02-2005, 21:42
A tu ciekawostka, szyba "zbita".

to znaczy to taka celowo niby zbita ? (kupiona taka), czy stało się małe "trach"

_ZBYCH_
13-02-2005, 21:49
A tu ciekawostka, szyba "zbita".

to znaczy to taka celowo niby zbita ? (kupiona taka), czy stało się małe "trach"
:lol: Oczywiście celowo zbita szyba hartowana umieszczona między dwoma całymi (jeszcze :wink: :lol: ).

mdzalewscy
13-02-2005, 22:13
:lol: Oczywiście celowo zbita szyba hartowana umieszczona między dwoma całymi (jeszcze :wink: :lol: ).
oooo, to ja jestem daleko za "trendy"

Ew-ka
14-02-2005, 18:41
:lol:
ja tez zmieniłam post ....coby na nikogo nie pokazać palcem

:lol:

kasiapro1
14-02-2005, 21:12
Zbychu,piekna kuchnia,moj styl tylko pewnie gabaryt cenowy nie ten.
dacter za drogi,wiesz:budowa,alarmy....to wszystko takie drogie i ludzienie chca sie targowac-hihi

czupurek
15-02-2005, 08:34
Zbychu - pięknie

powiedzcie, gdzie się kupuje takie szyby? (szklarz, market, etc...?)

nnatasza
19-02-2005, 20:17
...........

nnatasza ile Twoja kuchnia ma szerokości ?

Ta cz

nnatasza
19-02-2005, 20:21
...........
nnatasza ile Twoja kuchnia ma szerokości ?

Ta czesc w ksztalcie litery U ma szerokosc ok. 380-390, a komin z micro ok.190.


Ps. przepraszam za brak polskich znakow, ale moja coreczka bawila sie dzis klawiatura i jak wciskam alt to mi komp. wariuje :o ... musze go "zresetowac".

_ZBYCH_
20-02-2005, 11:06
Zbychu - pięknie

powiedzcie, gdzie się kupuje takie szyby? (szklarz, market, etc...?)
Szklarz i to nie pierwszy lepszy...

_ZBYCH_
20-02-2005, 11:07
Zbychu,piekna kuchnia,moj styl tylko pewnie gabaryt cenowy nie ten.
dacter za drogi,wiesz:budowa,alarmy....to wszystko takie drogie i ludzienie chca sie targowac-hihi
Nie chcą się targować powiadasz :roll:

ankalenka
24-02-2005, 09:33
wracając do głównego wątku - szyby w kuchni na ścianie, to obecnie mieszkam już w drugim mieszkaniu z kuchnią wykończoną w ten sposób. Za pierwszym razem zamawialiśmy zwykłą szybę zbrojoną siatką stalową u normalnego szklarza i wyszło około 60 zł za m2 (było to 6 lat temu, nie wiem jak teraz). Jedyny problem jaki był to wiercenie w szybie pod puszkę kontaktu, bo uparłam się mieć gniazdka zamontowane na szkle - wymagało wielkiej precyzji w wymierzaniu ale się udało. Sposób montażu był następujący: około 12 cm poniżej linii blatu przykręciliśmy do ściany zwykłą drewnianą łatę - wkręty co kilkadziesiąt cm żeby było pewnie. szyba była tak wymierzona, że góra wchodziła pod szafki wiszące. narysowałam ołówkiem na ścianie obszar zakrywany przez górne szafki i posmarowałam klejem do luster. wzdłuż łaty drewnianej też nałożyłam wąski pas kleju na ścianę. potem postawiliśmy szybę na łacie, docisneliśmy lekko szybę do ściany, trzymaliśmy 10 minut i już.
Za drugim razem w kolejnym mieszkaniu zamiast szyby zbrojonej zamówiliśmy w glaspolu szybę hartowaną z wzorem w poziome wąskie równoległe linie. Szyba hartowana, z wywierconym uprzednio otworem pod puszkę. sposób montażu ten sam, robiliśmy razem z mężem zajęło nam wszystko z 20 minut. koszt za m2 nie pamiętam, ale bliżej 150-200 zł. teraz się zastanawiam czy w budowanym domu też sobie zrobić szybę czy gres czy granit. szyba jest zecydowanie najtańsza, sprawuje się bez zarzutów, historie o rozszerzaniu pod wpływem ciepła nie do końca są prawdziwe (fizycznie tak, ale klej który pozostaje elastyczny niweluje jakikolwiek problem).
Jedyny problem to relingi: w szybie hartowanej nie można wiercić bo się cała sypie. wszelkie otwory należy wykonać przed hartowaniem.

dana15
24-02-2005, 18:06
koszt za m2 nie pamiętam, ale bliżej 150-200 zł. teraz się zastanawiam czy w budowanym domu też sobie zrobić szybę czy gres czy granit. szyba jest zecydowanie najtańsza,

Czy dobrze zrozumiałam? Koszt szyby 150-200 zł za m2? czy to jest taniej niż glazura?

ankalenka
24-02-2005, 20:00
to oczywiście zależy i od glazury (ja pisałam o gresie) :lol:
ta szyba którą kładliśmy nie była zwykła a i producent należy do górnej półki. Jestem przekonana, że zwykła mleczna szyba jest kilkakrotnie tańsza.

Przypominam że nie jest to wątek "jak najtaniej wykończyć ścianę w kuchni"...

seledynka
19-03-2005, 13:54
Witam wszystkich.Chciałam się was poradzić co zrobić na ścianie między blatem a szafkami górnymi.Meble mam w kolorze czereśni z dodatkowymi elementami w kolorze stali pewnie wiecie o jakie chodzi bo to jest teraz na czasie :) Myślałam o szkle mlecznym poczytałam sobie już tutaj troche na ten temat ale nie moge nigdzie znaleźć przykładowych zdjęć jak to wygląda.Nie mam kompletnie pomysłu na ściany również pozostałe ja uwielbiam ciepłe przytulne wnętrza ale nie moge się zdecydować może ktoś mi coś zaproponuje?Cała kuchnia musi być raczej w płytkach bo malowanie nie wchodzi w gre :( Mamy bardzo delikatne ściany małe puknięcie i już odcisk albo dziura :( Jakoś trudno mi sobie wyobrazić wszystkie ściany w płytkach a o wyborze koloru to już nawet nie wspomne:( Niestety nie mam nikogo w pobliżu by sie poradzić dlatego was o to prosze:) http://www.meblobuk.com.pl/grafika/big_big_Doza.jpg mebelki w takim kolorze bez tych jasnych uchwyty również takie. Daje ten przykład by lepiej można było sobie wyobrazić i dodam że kuchnia jest mała:)

Charlie
19-03-2005, 14:40
Kolega zamontował sobie w tym miejscu szkło zbrojone - ładnie wygląda ale nadaje się do nowoczesnego design-u mebli kuchennych.

_ZBYCH_
19-03-2005, 19:05
Zobacz ten wątek: Mleczna szyba w kuchni zamiast glazury??? (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=41142&highlight=szyba)

dominoxs
31-08-2005, 20:17
Poradźcie mi, proszę , co myślicie o pokryciu ściany między szafkami w kuchni hartowaną szybą . Czy utrzyma się na ścianie i jak będzie się zachowywała w pobliżu palmików ?
Z jakimi problemami w użytkowaniu należy się liczyć ?

akinom
01-09-2005, 20:07
mam taką szybę, na razie jest OK. Jednak w nowym mieszkanku jestesmy od pół roku. Staramy się na palnikach blisko szybie nie gotować, bo bardzo sie nagrzewa. Poza tym jest ok, bardzo łatwa w utrzymaniu czystości po różniastych zachlapaniach. Wygląda super (przy zimnym utrzymaniu kuchni - chodzi o kolorystykę i meble)

Monika $ Seba
02-09-2005, 12:17
mam taką szybę, na razie jest OK. Jednak w nowym mieszkanku jestesmy od pół roku. Staramy się na palnikach blisko szybie nie gotować, bo bardzo sie nagrzewa. Poza tym jest ok, bardzo łatwa w utrzymaniu czystości po różniastych zachlapaniach. Wygląda super (przy zimnym utrzymaniu kuchni - chodzi o kolorystykę i meble)

zdjecia prosimy :D :D :D

nowwi
02-09-2005, 18:24
Jak mocuje się taką szybę? Przydałaby mi się w paru miejscach w domu, także w sypialni, tylko boję się, że spadnie w nocy i :o

Sonika
02-09-2005, 20:00
zdjecia prosimy :D :D :D


Jestem za, a nawet bardzo za :wink: .

dominoxs
02-09-2005, 20:09
Poszliśmy oglądać szyby, i wiemy jeszcze mniej

jaka grubość ( od 4 do 10 mm )

hartowana ?


piaskowana ?

A może mleczna ...........

Meble w kuchni będą w kolrze bardzo jasnej rozbielonej zieleni , w takim " szybowym " kolorze i chcialabym , żeby ta szyba złapała ten odcień. Ale nie widziałam akurat takiej

Nad mocowaniem beda musiel sie zastanowic szklarze , bo my na razie nie wiemy.

Martwia mnie tylko te palniki .....

ankalenka
05-09-2005, 09:15
był kiedyś ten temat omawiany na forum. Poszukajcie. Ja opisałam jak u mnie w mieszkaniu jest zamontowana szyba, ktos pisał o innym rozwiązaniu. dość długi opis więc nie chce mi się wklejać.
PS. u mnie nic się nie nagrzewa od tylnich palników.

Delaware
05-09-2005, 12:25
Oto wspomniany przez ankalenka watek:

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=41142&highlight=szyba

a jako iz tez planuje takie wykonczenie kuchni (przezroczysta szyba na pomaranczowo-czerwonej scianie), mam pytanie do znajacych sie na rzeczy:

- Czy szyba musi byc hatrowana?

Delaware
05-09-2005, 12:31
I znalazlam jeszcze cos na gazecie:

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=653&w=28312604&v=2&s=0

Joskul
06-09-2005, 10:37
Mam szybę przy kuchni (ale elektrycznej), jej szerokość jest identyczna jak okapu- 90cm. Zamontowano ją na śrubach z zaślepkami podczas montażu kuchni, na dole oparta jest o cokół blatu i zasilikonowana. Ponieważ cokół jest dość gruby, ok.1,5cm, szyba odstaje od ściany. U góry kończy się tuż pod okapem. Nie myłam jej jeszcze od tyłu, ale planuję odkręcić śruby i odchylić ją (może kiedyś, bo narazie nie widać brudu). Sama szyba jest lekko seledynowa. Myje się zdecydowanie lepiej niż kafelki, czy stal, jestem zadowolona z tego wyboru.

akinom
07-09-2005, 19:40
nasza szyba jest mleczna, hartowana, 4,8 mm, podwójna klejona.
Zamocowana do ściany na wkrętach (nie odstaje od sciany - przylega do niej), na wierzchu śrubek zamocowaliśmy chromowane, małe okrągłe zaślepiki (dostępne w Castoramie).

Montowalismy ją po montażu mebli kuchennych (ekipa poradziła sobie bez problemu).
Kuchnia ma dł. 3,6, szyba znajduje się na całej długości mebli kuchennych, podzielona jest na 3 cześci - jedna pod okap i reszta pod szafki.

Zdjęć nie posiadam, bo nie mam cyfrówki.

Polecam - swietna rzecz, inna od płytek i łatwa w utrzymaniu czystości (po kazdym gotowaniu utp. myje ją płynem do mycia szyb)

MarzannaPG
07-09-2005, 21:47
A co myślicie o zastosowaniu tynku mineralnego w miejsce kafelek ściennych i przykrycie go przeźroczystą szybą hartowaną? Dodam, że kuchnia otwarta na salon a taki sam tynk planuję na jednej ze ścian salonu, ale już bez szyby oczywiście.

bettka
08-09-2005, 22:50
Akinom, ty na serio piszesz o o ym przecieraniu po każdym gotowaniu? Bo ja gotuję codziennie i jak sobie pomyslę, że miałabym codziennie moja kuchnię przecierać płynem do szyb i jeszcze polerowac do sucha to mi sie tego gotowania odechciewa... albo i jedzenia nawet :wink:

XGrzesX
11-09-2005, 21:09
Chce zamontować szybę na ścienie przy blacie w kuchni. Jakie macie pomysły na zamontowanie gniazdek w takim przypadku ? Czy gniazdka zamontowane pod szafkami wiszącymi będą OK ? Wydaje mi się, że kiedpsko wygląda np. czajnik elektryczny z takim wiszącym z góry kablem.

nobel
13-09-2005, 15:02
czy ta szyba bedzie podswitlana?
zawsze mozna wyciac otwor w szybie i wstawic tam gniazdko...
montowanie gnizda pod szafka to ostatecznosc..

pozdrawiam

monig
14-09-2005, 08:03
Miałam podobny problem.
Nie zrobiłam kontaktów (dwóch) w szafkach wiszących od spodu - nastąpnym razem zrobiłabym. U mnie jest kuchnia z murkiem z dwoma ciągami równoległymi więc zawsze mogłam wybrać, gdzie podłączyć urządzenie z którego często korzystam tak by nie było podłączone właśnie z efektem zwisającego z góry kabla.
Jeśli gniazda, o których piszesz, byłyby używane na stałe (tzn. do czajnika itp.) to nie robiłabym gniazd pod szafkami ale jeśli będą używane sporadycznie to tak - ale tylko ze względów estetycznych - kuchnia otwarta, zbyt duża liczba gniazd itp.
Ja w przyszłości wymienię swoje gniazda (kremowe) na granitowe (takie mam blaty i ściankę pod meblami - ale z tego co słyszałam są drogie.
Gniazda ładne i nie odcinające się od szyby bo ze szkła ma chyba Gira.

akinom
14-09-2005, 22:20
rozwiązaniem są tuby z gniazdkami montowane w blacie szafek (sami mamy szybe na scianie w kuchni i gniazdka własnie w blacie). Chcesz skorzystać z gniazdka wyciągasz tubę, wkładasz wtyczkę i tubę chowasz w blat.
Swietne rozwiązanie, ale niestety dość drogie (1 szt. tuby to koszt 530zł)

http://en.red-dot.org/rd/img/360/2002-09-0450-c.jpg
http://www.dacter.pl/powerport/powerport07.jpg[/url]
http://en.red-dot.org/rd/img/360/2002-09-0450-a.jpg
http://en.red-dot.org/rd/img/360/2002-09-0450-b.jpg

SzymonT
15-09-2005, 13:41
rozwiązaniem są tuby z gniazdkami montowane w blacie szafek (sami mamy szybe na scianie w kuchni i gniazdka własnie w blacie). Chcesz skorzystać z gniazdka wyciągasz tubę, wkładasz wtyczkę i tubę chowasz w blat.
Swietne rozwiązanie, ale niestety dość drogie (1 szt. tuby to koszt 530zł)


Kto to sprzedaje?

malgosimi
15-09-2005, 13:52
wow! ale super pomysł!! dołączam sie do pytania: kto to sprzedaje :)

akinom
15-09-2005, 19:05
rozwiązaniem są tuby z gniazdkami montowane w blacie szafek (sami mamy szybe na scianie w kuchni i gniazdka własnie w blacie). Chcesz skorzystać z gniazdka wyciągasz tubę, wkładasz wtyczkę i tubę chowasz w blat.
Swietne rozwiązanie, ale niestety dość drogie (1 szt. tuby to koszt 530zł)


Kto to sprzedaje?


namiary wysłałam na priv.

modulor
15-09-2005, 19:08
rozwiązaniem są tuby z gniazdkami montowane w blacie szafek (sami mamy szybe na scianie w kuchni i gniazdka własnie w blacie). Chcesz skorzystać z gniazdka wyciągasz tubę, wkładasz wtyczkę i tubę chowasz w blat.
Swietne rozwiązanie, ale niestety dość drogie (1 szt. tuby to koszt 530zł)

http://en.red-dot.org/rd/img/360/2002-09-0450-c.jpg
http://www.dacter.pl/powerport/powerport07.jpg[/url]
http://en.red-dot.org/rd/img/360/2002-09-0450-a.jpg
http://en.red-dot.org/rd/img/360/2002-09-0450-b.jpg


ciekawy pomysł ale śmieciołap i może się zepsuć
w szkle można spokojnie u szklarza wyciąć takie otwory na gniazdka
żaden problem

akinom
19-09-2005, 18:32
rozwiązaniem są tuby z gniazdkami montowane w blacie szafek (sami mamy szybe na scianie w kuchni i gniazdka własnie w blacie). Chcesz skorzystać z gniazdka wyciągasz tubę, wkładasz wtyczkę i tubę chowasz w blat.
Swietne rozwiązanie, ale niestety dość drogie (1 szt. tuby to koszt 530zł)

http://en.red-dot.org/rd/img/360/2002-09-0450-c.jpg
http://www.dacter.pl/powerport/powerport07.jpg[/url]
http://en.red-dot.org/rd/img/360/2002-09-0450-a.jpg
http://en.red-dot.org/rd/img/360/2002-09-0450-b.jpg


ciekawy pomysł ale śmieciołap i może się zepsuć
w szkle można spokojnie u szklarza wyciąć takie otwory na gniazdka
żaden problem

co najwyżej mogą tam wpadać okruchy. Na krojenie chleba czy bułek mam wygospodarowane miejsce. Poza tym tuby zainstalowalismy w takim miejscu, aby nie przeszkadzały - na samych koncach blatu.

Monika B
20-09-2005, 09:12
A jak się cóś rozleje?

XGrzesX
20-09-2005, 10:09
Ja niestety ni mogę czegoś takiego zastosować bo do tego jest potrzebna szafka a niestety w ciągu mam piekarnik, zmywarkę i szuflady.

Inezka
22-11-2005, 09:04
A gdyby zamiast plytek polozyc taka szybe pomieszana z drewnem????
Ma ktos cos takiego? Chetnie obejrze zdjecia :) I gdzie mozna kupic takie gotowe panele drewniane, wygladajace jak jedna calosc?

anekri
23-11-2005, 09:55
też jestem bardzo bardzo zainteresowana
czy nikt nie ma naprawdę zdjęć??
najwięcej obaw mam co do jej estetycznego i trwałego zamontowania- nie wiem ja to ugryźć :roll:
ostatnio na polsacie w programie Dekoratornia było właśnie takie super rozwiązanie kiedy to ściana za kuchenką była jakby wgłębiona i pomalowana na ciemny kolor chyba fiolet- na tym była jakaś ozdoba i wtedy szyba, ale ona umieszczona była jakby w scianie
U mnie płyta z palnikami jest w narożniku i nie mogę tego zastosować- może ktoś ma pomysł na takie rozwiązanie??

2112wojtek
23-11-2005, 10:25
też jestem bardzo bardzo zainteresowana
czy nikt nie ma naprawdę zdjęć??
najwięcej obaw mam co do jej estetycznego i trwałego zamontowania- nie wiem ja to ugryźć :roll:
?

Rozwiazania o ktore pytacie stosuje od dosyc dawna Alno , Tielsa czy Wellman. To b.wysoka polka , ale popdpatrzyc zawsze cos mozna

http://www.alno.com.pl/

http://www.alno.de/

Zamiast szyb czy "paneli drewnianych" kladzie sie malamine a glownie laminaty, imitujace lustro, szklo ,drewno, stal etc. Ostatni krzyk mody :lol: :lol: to meble na wysoki polysk.. Fronty lub scianki za blatem malowane sa wielokrotnie lakierami o spec. wlasciwosciach, nadajace powloce wyglad jakby szafki pokryte byly szklem.Oczywiscie szklo takze ma zastosowanie. Jest to najczesciej szklo akrylowe. Robi sie takze specjalne listwy do mocowania takich szyb a nawet cale kasetony szklane, ktore nie tylko zastepuja plytki ale jeszcze swieca.

Sonika
23-11-2005, 15:08
Fronty lub scianki za blatem malowane sa wielokrotnie lakierami o spec. wlasciwosciach, nadajace powloce wyglad jakby szafki pokryte byly szklem.Oczywiscie szklo takze ma zastosowanie. Jest to najczesciej szklo akrylowe. Robi sie takze specjalne listwy do mocowania takich szyb a nawet cale kasetony szklane, ktore nie tylko zastepuja plytki ale jeszcze swieca.

Wojtku,
a w hurtowniach można kupić te rzeczy o których piszesz, czy jest to dostępne tylko u Alno?

Jakie nazwy mają lakiery i te świecące szyby?
Chętnie bym gdzieś pooglądała w necie.

2112wojtek
23-11-2005, 19:01
a w hurtowniach można kupić te rzeczy o których piszesz, czy jest to dostępne tylko u Alno?

Jakie nazwy mają lakiery i te świecące szyby?
.

Mysle, ze w hurtowniach bedzie klopot. Firmy meblarskie przescigaja sie w swoich pomyslach na zachwycenie klienta. Ostatnio widzialem na targach fronty na wysoki polysk z kilku firm i przyznam , ze roznica w wykonaniu nawet dla laika nadto widoczna. Te z Alno wygladaly jakby je ktos dodatkowo pokryl gruba szklista warstwa - efekt niesamowity. Ale...Alno to Mercedes w swojej klasie, firma , ktora stac na badania rozwojowe a nawet opatentowanie wlasnego koloru /to ta fantastyczna czerwien/.
Swiecace szyby ...nie wiem czy jest jakas nazwa handlowa? W tej branzy tak szybko sie wszystko zmienia a to dosyc nowy wynalazek, podobnie jak pionowe szuflady,pantografy teleskopowe, listwy i gniazda w blacie itd..Tym bardziej ze te"drogie" firmy nad tym wciaz pracuja, wymyslaja i zastrzegaja sobie systemy, a zanim maluchy zaczna podgladac i podrabiac uplynie troche czasu.
To jak powiedzialem jest system a calosc i tak indywidualnie musi to zrobic stolarz.
Zerknij tutaj http://www.amipolska.pl/ w branzy akcesoriow tez istnieje scisla specjalizacja.Moze cos znajdziesz ?Z firm specjalistycznych znam jeszcze Enorm Schmidt, robiaca rozwiazania pod konkretne zamowienie :P Takich firm specjalistycznych jest sporo a niektore rozwiazania mozna zrobic wlasnym sumptem- stolarze maja swje patenty.

akinom
27-11-2005, 19:14
Akinom, ty na serio piszesz o o ym przecieraniu po każdym gotowaniu? Bo ja gotuję codziennie i jak sobie pomyslę, że miałabym codziennie moja kuchnię przecierać płynem do szyb i jeszcze polerowac do sucha to mi sie tego gotowania odechciewa... albo i jedzenia nawet :wink:

na serio, wole ja przetrzec po kazdym gotowaniu, niz zostawić tłuszcz, aby zasechl a potem szorowac, szorowac.

Psikam plynem i przeciecieram recznikiem papierowym-chyba to nie wymaga duzo pracy:)

akinom
08-01-2006, 10:50
A jak się cóś rozleje?
blat roboczy mam w innej części kuchni. Jak dotąd nic się jeszcze nie rozlało :)

Joasia
01-03-2006, 23:15
Widziałam w Ikei takie panele szklane w aluminiowych listwach - do ułożenia na ścianie pomiędzy blatem a górnymi szafkami w kuchni. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak się one sprawdzają w użyciu? Czy za to szkło nie dostają się okruchy, woda lub t.p.?
http://bi.gazeta.pl/o/a/forum/346/3/346350.jpg

Piotrek1
03-03-2006, 10:51
A jakie mają wymiary te panele??

Joasia
03-03-2006, 23:02
45 na 60 cm.

MarzannaPG
05-03-2006, 13:30
I w jakiej cenie?

Joasia
05-03-2006, 20:21
Nie pamiętam :( , ale to było coś straaasznie taniego.

botanika
20-05-2006, 19:15
Proszę powiedzcie co to może być za szyba i najważniejsze czy będzie przepuszczała kolor ściany pod nią?

botanika
21-05-2006, 18:20
http://www.kuchnie.pl/gfx/dla_kuchni/11pa080030.jpg
coś znalazłam

2112wojtek
22-05-2006, 07:56
To moze byc szyba ale rownie dobrze moze byc to najmodniejsza ostatnio plyta lakierowana.
Bede mial zdjecia z szyba na scianie i z szyba podswietlana za jakie 2-3 tygodnie, /jak sie stolarz wyrobi :lol: /, moze bede mogl pokazac ,jesli rzecz jasna nie bedzie za pozno :D

Daria
22-05-2006, 08:28
Wojtek

oczywiście pokaż - dla mnie na pewno będzie jeszcze dużo za wcześnie - ale takie rozwiązanie mam na dzień dzisiejszy w planach ...

malgosimi
22-05-2006, 09:37
To moze byc szyba ale rownie dobrze moze byc to najmodniejsza ostatnio plyta lakierowana.
Bede mial zdjecia z szyba na scianie i z szyba podswietlana za jakie 2-3 tygodnie, /jak sie stolarz wyrobi :lol: /, moze bede mogl pokazac ,jesli rzecz jasna nie bedzie za pozno :D


Wojtek, a przy takim rozwiązaniu, jak proponujesz dopasować kolor? I czy jakoś szczególnie się ją przyczepia do ściany?

2112wojtek
22-05-2006, 10:03
Wojtek, a przy takim rozwiązaniu, jak proponujesz dopasować kolor? I czy jakoś szczególnie się ją przyczepia do ściany?
Nie rozumiem pytania "jak w takim rozwiazaniu dopasowac kolor ? " :cry: :( Przybliz troche.
Szyba moze byc podklejana kolorową folia/np pod kolor mebli , lub w kolorze np frontow/ lub bezposrednio krecona na przygotowana sciane. Stolarz wie jak to zrobic, zeby nie bylo widocznych mocowan ,jesli komus to przeszkadza.
Na zdjeciu botaniki nikt sobie nawet nie zadawal tego trudu - nie bylo absolutnie takiej potrzeby, a gore-dol maskuja i uszczelniaja listwy.
Proste i funkcjonalne, bez zadnych drogich systemow.

botanika
22-05-2006, 22:39
Chyba coś już było na forum o chowanych kontaktach elektrycznych ,po to aby nie wycinać w szkle otworów.Gniazda umieszczone nad blatem strasznie się zresztą paćkają.Więc ostatecznie jak je schować ? Pod blatem?Czy jest jakieś systemowe rozwiązanie?

Falki
23-05-2006, 07:39
Niestety mam jedną złą wiadomość dla zwolenników szyby na ścianie nad blatem - na zdjęciu nie widać co prawda kuchenki, ale zapewne nad nią też jest szyba (widziałem takie fotki). U znajomych taka właśnie sytuacja skończyła się pęknięciem szyby z powodu naprężeń termicznych. Nie mówię, że nie da się tego rozwiązać, ale jednak warto pamiętać o tym aspekcie. Po pierwsze szkło specjalnie do tego przygotowane, a po drugie elastyczne mocowanie, szczególnie przy większych taflach.

2112wojtek
23-05-2006, 07:52
Niestety mam jedną złą wiadomość dla zwolenników szyby na ścianie nad blatem - na zdjęciu nie widać co prawda kuchenki, ale zapewne nad nią też jest szyba (widziałem takie fotki). U znajomych taka właśnie sytuacja skończyła się pęknięciem szyby z powodu naprężeń termicznych. Nie mówię, że nie da się tego rozwiązać, ale jednak warto pamiętać o tym aspekcie. Po pierwsze szkło specjalnie do tego przygotowane, a po drugie elastyczne mocowanie, szczególnie przy większych taflach.

Widzialem podobna sytuacje na plytkach gresowych :D :D -
No coz, wszystko sie rozszerza i kurczy, w przypadku szyby wystarczy otwor na wkrety wywiercic o ok 1 mm wiekszy niz sruba i skurcz jej nie straszny. A kleimy oczywiscie klejami elastycznymi :D - blad w sztuce, to sie zdarza i to nie jest zla wiadomosc dla zwolennikow szyby.
Wiekszym problemem przy szybie jest szastanie garami i punktowe stukniecie /co sie wydarzyc moze takze na zwyklej plytce/.

Sonika
27-05-2006, 13:50
To moze byc szyba ale rownie dobrze moze byc to najmodniejsza ostatnio plyta lakierowana.



Taka sama z jakiej się robi fronty szafek?

Falki
29-05-2006, 09:15
(...) taka właśnie sytuacja skończyła się pęknięciem szyby z powodu naprężeń termicznych.(...)
Widzialem podobna sytuacje na plytkach gresowych(...)

Nigdy nie widziałem pękniętych płytek za kuchenką, choć to oczywiście nie świadczy o tym, że tak nie bywa. Za to na pewno łatwiej wymienić płytki niż wielką szybę ;-) zastanawiam się, czy ten patent z elastycznym mocowaniem do ściany zda egzamin, bo temperatura może też ujawnić ukryte naprężenia materiału... Tym niemniej płyta szklana na ścianie jest "cool" :-)

2112wojtek
29-05-2006, 09:27
To moze byc szyba ale rownie dobrze moze byc to najmodniejsza ostatnio plyta lakierowana.



Taka sama z jakiej się robi fronty szafek?

W rzeczy samej. Patrz sztandarowy mebel Alno - "red". Nie daje sie natomiast tego za plyta kuchenna. Chyba , ze za szklem :P

Xena z Xsary
29-05-2006, 09:45
Swietny jest ten pomysł ze szkłem!
Pewnie może być też taka szyba mleczna?
Botanika - bardzo fajnie - prosto, ładnie, estetycznie.Bardzo mi sie podoba.

Sonika
30-05-2006, 06:28
To moze byc szyba ale rownie dobrze moze byc to najmodniejsza ostatnio plyta lakierowana.



Taka sama z jakiej się robi fronty szafek?

W rzeczy samej. Patrz sztandarowy mebel Alno - "red". Nie daje sie natomiast tego za plyta kuchenna. Chyba , ze za szklem :P

Wojtku,
a lakierowaną też można dać?
Jakiej grubości są takie płyty i jak się je mocuję do ściany?

kuleczka
30-05-2006, 08:12
U nas jest szyba zbrojona. Bardzo ciekawie to wygląda.

Sonika
30-05-2006, 08:25
U nas jest szyba zbrojona. Bardzo ciekawie to wygląda.

Masz szybę pod okapem i pod szafkami?
A jak z wysokościami tych szyb i czy to jest jedna szyba, czy są łączone?
Chętnie bym zobaczyła zdjęcia Kuleczko, mogłabyś wkleić - bardzo proszę :) .

SzymonT
30-05-2006, 10:30
U nas jest szyba zbrojona. Bardzo ciekawie to wygląda.

Masz szybę pod okapem i pod szafkami?
A jak z wysokościami tych szyb i czy to jest jedna szyba, czy są łączone?
Chętnie bym zobaczyła zdjęcia Kuleczko, mogłabyś wkleić - bardzo proszę :) .

Tu dotknęłas ważnego problemu. Własnie zamawiam szybe do kuchni. O ile pod szafki nie ma problemu to pod okapem (jesli ktoś nie ma go zrównanego z szafkami) jest inny wymiar. W moim przypadku jest to niewielki prostokąt (ponad standardowy dolny poziom szafek) o wymiarach 160x600. Z wypełnieniem tego jednym kawałkiem szkła wraz z całą reszta ściany o załóżmy to kształcie litery odwróconej "T" czy też "L" jest kłopot. Bo narożniki szfek sa oczywiście pod katem 90st ale w szybie nie da się wyciąć naroznika wewnetrznego pod kątem prostym. jest to zwykle nawiercenie o małym, ale zawsze promieniu. W związku z tym szyba nie będzie idealnie pasować do szafki i będzie odstawać od krawędzi szafek jeśli wogóle ma sie wmieścić. A wyglądac to będzie nieciekawie.
Ostatecznie ja się zdecydowałem mieć jedną dużą płyte szklaną na całej długości szafek a ten mały "otwór" pod pochłaniaczem pozostawic niezasłonięty.

2112wojtek
30-05-2006, 11:46
U nas jest szyba zbrojona. Bardzo ciekawie to wygląda.

Masz szybę pod okapem i pod szafkami?
A jak z wysokościami tych szyb i czy to jest jedna szyba, czy są łączone?
Chętnie bym zobaczyła zdjęcia Kuleczko, mogłabyś wkleić - bardzo proszę :) .

Tu dotknęłas ważnego problemu. Własnie zamawiam szybe do kuchni. O ile pod szafki nie ma problemu to pod okapem (jesli ktoś nie ma go zrównanego z szafkami) jest inny wymiar. W moim przypadku jest to niewielki prostokąt (ponad standardowy dolny poziom szafek) o wymiarach 160x600. Z wypełnieniem tego jednym kawałkiem szkła wraz z całą reszta ściany o załóżmy to kształcie litery odwróconej "T" czy też "L" jest kłopot. Bo narożniki szfek sa oczywiście pod katem 90st ale w szybie nie da się wyciąć naroznika wewnetrznego pod kątem prostym. jest to zwykle nawiercenie o małym, ale zawsze promieniu. W związku z tym szyba nie będzie idealnie pasować do szafki i będzie odstawać od krawędzi szafek jeśli wogóle ma sie wmieścić. A wyglądac to będzie nieciekawie.
Ostatecznie ja się zdecydowałem mieć jedną dużą płyte szklaną na całej długości szafek a ten mały "otwór" pod pochłaniaczem pozostawic niezasłonięty.

Prosze Pana, szybe podobnie jak arkusze blachy czy tez plyty laminowane najczesciej nie wycina sie pod szafkami. Szafki wiesza sie na takich powierzchniach niewycinanych w "L" cz w"T" tylko na calych prostokatach.
Tak sie przyjelo , ze po szafka sie nie daje plytek tylko oklada dookola. Nie ma sensu w przypadku okladzin, których wycinanie moze sprawic brzydki wyglad.Szafka moze wisciec nawet na takiej tafli szkla - bez obaw , mozna tak ja zawiesic , ze nie peknie. :D

SzymonT
30-05-2006, 11:55
Prosze Pana, szybe podobnie jak arkusze blachy czy tez plyty laminowane najczesciej nie wycina sie pod szafkami. Szafki wiesza sie na takich powierzchniach niewycinanych w "L" cz w"T" tylko na calych prostokatach.
Tak sie przyjelo , ze po szafka sie nie daje plytek tylko oklada dookola. Nie ma sensu w przypadku okladzin, których wycinanie moze sprawic brzydki wyglad.Szafka moze wisciec nawet na takiej tafli szkla - bez obaw , mozna tak ja zawiesic , ze nie peknie. :D

Oczywiście 2112wojtek masz rację, tylko trzeba było w moim przypadku pomysleć o tym przed powieszeniem szafek :(

MałaR.
30-05-2006, 15:16
Ja tylko podam link do mojego starego watku gdzie 2112Wojtek napisal wiele ciekawych rzeczy :)

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1019065&highlight=#1019065

Sonika
30-05-2006, 17:51
U nas jest szyba zbrojona. Bardzo ciekawie to wygląda.

Masz szybę pod okapem i pod szafkami?
A jak z wysokościami tych szyb i czy to jest jedna szyba, czy są łączone?
Chętnie bym zobaczyła zdjęcia Kuleczko, mogłabyś wkleić - bardzo proszę :) .

Tu dotknęłas ważnego problemu. Własnie zamawiam szybe do kuchni. O ile pod szafki nie ma problemu to pod okapem (jesli ktoś nie ma go zrównanego z szafkami) jest inny wymiar. W moim przypadku jest to niewielki prostokąt (ponad standardowy dolny poziom szafek) o wymiarach 160x600. Z wypełnieniem tego jednym kawałkiem szkła wraz z całą reszta ściany o załóżmy to kształcie litery odwróconej "T" czy też "L" jest kłopot. Bo narożniki szfek sa oczywiście pod katem 90st ale w szybie nie da się wyciąć naroznika wewnetrznego pod kątem prostym. jest to zwykle nawiercenie o małym, ale zawsze promieniu. W związku z tym szyba nie będzie idealnie pasować do szafki i będzie odstawać od krawędzi szafek jeśli wogóle ma sie wmieścić. A wyglądac to będzie nieciekawie.
Ostatecznie ja się zdecydowałem mieć jedną dużą płyte szklaną na całej długości szafek a ten mały "otwór" pod pochłaniaczem pozostawic niezasłonięty.

Prosze Pana, szybe podobnie jak arkusze blachy czy tez plyty laminowane najczesciej nie wycina sie pod szafkami. Szafki wiesza sie na takich powierzchniach niewycinanych w "L" cz w"T" tylko na calych prostokatach.
Tak sie przyjelo , ze po szafka sie nie daje plytek tylko oklada dookola. Nie ma sensu w przypadku okladzin, których wycinanie moze sprawic brzydki wyglad.Szafka moze wisciec nawet na takiej tafli szkla - bez obaw , mozna tak ja zawiesic , ze nie peknie. :D


Ale jeśli szyba pod okapem powinna być hartowana - gaz, a po bokach nie musi - to jak te szyby połączyć ze sobą??
Chyba się już w tym wszystkim pogubiłam :cry: .

2112wojtek
30-05-2006, 18:48
Oczywiście 2112wojtek masz rację, tylko trzeba było w moim przypadku pomysleć o tym przed powieszeniem szafek :(

A to pech ,nie przewidzialem tego wariantu :wink:
Coz Szymonie, mialem nieodparte wrazenie, ze jestes przed ta operacją. :)



Ale jeśli szyba pod okapem powinna być hartowana - gaz, a po bokach nie musi - to jak te szyby połączyć ze sobą??
Chyba się już w tym wszystkim pogubiłam .

Mysle , ze tak :wink: Tzn.... zdecydowanie tak :lol: :lol:

kuleczka
31-05-2006, 14:13
Jak widać pod okapem jest mała szczelina.
http://foto.onet.pl/upload/35/47/_604032_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/25/47/_604031_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/3/79/_604041_n.jpg

Sonika
31-05-2006, 14:15
Kuleczko, link nie działa :( .
Musisz się najpierw zalogować, a potem go wkleić.

kuleczka
31-05-2006, 14:24
Już poprawiłam, powinno działać :)

kuleczka
31-05-2006, 14:56
Widok całości

http://foto.onet.pl/upload/19/26/_604048_n.jpg
Jak widać jeszcze kable sterczą ze ścian i gołe żarówki wiszą :wink:

Falki
31-05-2006, 15:09
Jaka ładna pomarańczowa kuchnia :-))) ja też będę miał pomarańczową ;-) i to niedługo.

Sonika
31-05-2006, 16:35
Bardzo ładną masz kuchnię Kuleczko i dzięki za wstawienie zdjęć :D .

A z czego są fronty i czy na ścianie z oknem też masz szybę - tam gdzie zlew?

Ta szyba wygląda jakby była w kratkę :-? , tak?

kuleczka
31-05-2006, 19:03
Dzięki :D
Fronty są z lakierowanego mdf na satynkę. Nad zlewem jest szyba, ale nie ma jej na ościeżach. Nie martwię się tym zbytnio, bo cała kuchnia jest pomalowana zmywalną emulsją Beckersa (chyba tak to się pisze :oops: ). Ta krateczka to jest właśnie to zbrojenie, wyglada to troszkę jak mozajka.

Sonika
31-05-2006, 19:24
Kuleczko - bardzo się cieszę, że wstawiłaś te zdjęcia, bo mogę sobie chociaż trochę wyobrazić jak będzie wyglądać nasza kuchnia i muszę powiedzieć, że podoba mi się bardzo :wink: .
U nas fronty będą lakierowane na wysoki połysk i ściana jest w trochę innym kolorze niż u Ciebie, ale cała koncepcja jest bardzo podobna do Twojej :D - cokół i uchwyty i nawet jasny blat :D .

A ile kosztuje taka zbrojona szyba, czy jest droższa od hartowanej?
Ona jest w jakiejś ramce?
Jak jest zamontowana do ściany?

kuleczka
31-05-2006, 19:55
Szybę założył pan, który robił też meble. Jest ona w ramce aluminiowej, oparta na blacie i przyklejona do ściany(klej jest pod tą ramką). Koszt to niecały 1000zł.
Cieszę się, ze ci się podoba :D

botanika
31-05-2006, 20:03
Śliczna ta kuchnia.Czy szyba zbrojona to zawsze musi być w krateczkę?

kuleczka
31-05-2006, 20:20
Raczej tak, ale pewności to nie mam. U nas na początku miała być mleczna, ale fronty i blat zlały by się z mleczną szybą, więc stanęło na zbrojonej.

akinom
31-05-2006, 20:40
mam szybe mleczną, hartowaną w kuchni pod szafkami i okapem.
Całość składa się z 3 części - osobne po szafki i osobna pod okap.
Szyba przykręcona jest na śruby do sciany, na srubkach założone są chromowane zaślepki dostępne każdym markecie budowlanym.
zinteresowanym zdjęcia mogę wysłać mailem.

Rozwiązanie z szybą jest super, bardzo polecam.

Sonika
01-06-2006, 06:38
Akinom, wyślij mi zdjęcia proszę - adres mailowy podałam na priv.

kajja
01-06-2006, 09:04
mam szybe mleczną, hartowaną w kuchni pod szafkami i okapem.
Całość składa się z 3 części - osobne po szafki i osobna pod okap.
Szyba przykręcona jest na śruby do sciany, na srubkach założone są chromowane zaślepki dostępne każdym markecie budowlanym.
zinteresowanym zdjęcia mogę wysłać mailem.

Rozwiązanie z szybą jest super, bardzo polecam.


Akinom bardzo proszę o zdjęcia...

aldi
01-06-2006, 09:32
ja też poproszę o zdjęcja
[email protected]

malgosimi
01-06-2006, 10:18
ja tez bardzo prosze! [email protected]

botanika
01-06-2006, 19:59
Ja też proszę uprzejmie o zdjęcia!

darek79
01-06-2006, 20:05
ja również:
[email protected]

dzięki !

Sonika
02-06-2006, 07:03
Byłam u szklarza i po tej wizycie mam wątpliwości - czy to co nazywamy tutaj szybą hartowaną na pewno nią jest, a czy nie jest to czasem szyba bezpieczna????

To jest pytanie do tych, którzy już mają takie szyby, a może i Wojtek coś na ten temat wie - upsss :oops: :wink: , to znaczy Wojtek na pewno wie :wink: .
Wojtuś napisz coś, please...

Szyba zbrojona, jeśli chodzi o moją kuchnię - ODPADA, bo w takiej nie można wyciąć otworów na gniazdka, a ja już niczego przerabiać nie będę.

SzymonT
02-06-2006, 08:16
Byłam u szklarza i po tej wizycie mam wątpliwości - czy to co nazywamy tutaj szybą hartowaną na pewno nią jest, a czy nie jest to czasem szyba bezpieczna????

Jak byłem ostatnio w salonie z zabudowami szklanymi to przedstawiono mi kilka alternatyw wykonania szyby tzw. mlecznej do zabudowy nad blatem:
- szyba pojedyncza piaskowana hartowana
- szyba pojedyncza trawiona tzw. satinato hartowana
- szyba podwojna, z wklejona pomiedzy dwie warstwy mleczna folia

Najbardziej szlachetna jest satinato. Wszystkie róźnia sie tez stopniem "mleczności" i ceną. Oczywiście też grubością, która na dodatek zalezna jest od rozmiaru pojedyńczego fragmentu szkła.

2112wojtek
02-06-2006, 09:30
To jest pytanie do tych, którzy już mają takie szyby, a może i Wojtek coś na ten temat wie - upsss :oops: :wink: , to znaczy Wojtek na pewno wie :wink: .
.

Co wiem to powiem :D Szymon mowi o sposobie wykonczenia powierzchni . Jest tego jeszcze wiecej , moze nie w supermarketach ale u szklarzy na pewno.
szklo oprocz piaskowania , moze byc malowane natryskowo, sitodrukowo, angobowane, trawione i wytrawiane / najdrozsze/.
Szklo mozna zdobic np wtapianiem hologramow, aplikacji , fusingowac.
Szklo hartowane nie podlega dalszej obrobce typu wiercenie,giecie lecz nie oznacza to jednak wcale , ze nie mozna miec szkla hartowanego i gietego z otworami.
Najpierw sie wycina otwory, potem hartuje :lol: . W Twoim przypadku Soniko to zabieg tanszy niz np u mnie :P , bo hartownia szkla /jest ich niewiele/ znajduje sie pod Krakowem.
Duze powierzchnie szkla uzytkowego powinny byc hartowane ze wzgledow bezpieczenstwa. Szklo hartowane po rozbiciu rozsypuje sie na drobne kawalki.
Szklo moze byc zabezpieczane folia. Jest to szklo hartowane , na ktore nakleja sie folie o wysokiej przezroczystosci lub folie barwiaca - to tzw szklo w pelni bezbieczne -po rozbiciu kawalki szkla pozostaja na folii i nie rozsypuja sie. Jest jeszcze szklo klejone warstwowe takie jak w samochodach, szklo zbrojone z zatopiona siatka stalowa, szklo pancerne - lub kuloodporne ,szklo polaryzujace/fotochromowe -zmienia barwe pod wplywem swiatla/ , elektropolaryzujace /zmienia swoj kolor i przezroczystosc pod wplywem przylozonego napiecia , mozna je juz kupic u nas w postaci okien i drzwi /
Oprocz tego szklo ma jeszcze podzial ze wzgledy na sklad a w zwiazku z tym kolor i przezroczystosc - float, crowl itp jak rowniez szkla barwione w masie i z nakladana elektrochemicznie powloka. Jest takze szklo tzw kwarcowe /glupia nazwa bo szklo robi sie z kwacu ale tu chodzi o wyroznienie odpornosci powierzchni na zarysowanie i przezroczystosc/.
Z ciekawostek , moze nie wszyscy pamietaja z fizyki, ale szklo nie jest cialem stalym :P i nie jest wieczne. Szklo to ciecz przechlodzona, ktora z czasem zaczyna uporzadkowywac sobie "strukture" i po jakims czasie zwyczajnie sie rozsypuje na kawalki . Nie ma wiec pewnosci , ze 100letnie lustro po babci ktoregos dnia nie rozypie sie na drobne kawalki :P .
Wiecej nie pamietam . trza by szklarza popytac.

akinom
02-06-2006, 21:12
[quote=Sonika]
- szyba podwojna, z wklejona pomiedzy dwie warstwy mleczna folia



mam tą :)

PS. zdjęcia kuchni zainteresowanym podałam.
Botanika podaj proszę maila:)

Sonika
03-06-2006, 07:33
Dzięki serdeczne Wojtku - bardzo to łopatologiczne co napisałeś i wreszcie zaczynam łapać :wink: w temacie... :D .

Akinom - dzięki za przesyłkę :wink: , masz bardzo ładną kuchnię :D.

akinom
04-06-2006, 11:13
Akinom - dzięki za przesyłkę :wink: , masz bardzo ładną kuchnię :D.

Bardzo dziekuje:)

SzymonT
06-06-2006, 11:40
akinom ja też dziękuję za zdjęcia. Baaardzo fajna kuchnia. Też ciemny front jak moja :-) Szyba wygląda fajowo. Jak wykończyłas styk szyby z blatem - to mnie nurtuje w przypadku montażu. Są jakieś proponowane przez montażystów rozwiązania?
P.S. Z czego jest blat?

Sonika
06-06-2006, 12:03
U mnie temat pt. "szyba" pomału się krystalizuje :D .
Będzie hartowana z Ikea, wraz z prowadnicami.
Zamiast szyby można też kupić panel ze stali.

Żelka
06-06-2006, 15:31
Już poprawiłam, powinno działać :)
Wow, kuleczko, czemu nie ma Twojego domku w galerii zdjec? :cry:
Takie ladne wnetrza, kuchnie i kominek widzialam i wolam o reszte... :D
P R O S Z E..... 8)

czupurek
03-07-2006, 07:49
U mnie temat pt. "szyba" pomału się krystalizuje :D .
Będzie hartowana z Ikea, wraz z prowadnicami.
Zamiast szyby można też kupić panel ze stali.


i co skrystalizował się? kupiłaś te z Ikei? a co z otworami na gniazdka?

alekspo_mug
03-07-2006, 13:57
akinom, ja również chętnie zobaczyłabym Twoją kuchnię. Bardzo proszę o zdjęcia na priv [email protected].

mkkafe
03-07-2006, 23:13
Fajne te szyby
Ale troche bym sie ich bala...Te pekniecia itp
Jeszcze nie wiem jaka bedziemy miec kuchnie
Ale teraz ponad blatem mam folie samoprzylepna lekko blyszczaca, w kolorze srebrnym tez fajnie wyglada i przez 4 lata nic sie zlego z nia nie dzialo

adria
05-07-2006, 11:24
Fajne te szyby
Ale troche bym sie ich bala...Te pekniecia itp
Jeszcze nie wiem jaka bedziemy miec kuchnie
Ale teraz ponad blatem mam folie samoprzylepna lekko blyszczaca, w kolorze srebrnym tez fajnie wyglada i przez 4 lata nic sie zlego z nia nie dzialo

- a można to z folią gdzieś zobaczyć?
- czy ta folia jest bezbarwna?
- gdzie się ją kupuję?

duke
06-07-2006, 08:51
Ja również zastanawiam się nad zamontowaniem szyby (o dł. 215cm) nad blatem kuchennym. Z tym, że u mnie płyta elektryczna będzie na półwyspie, a wiec odpada problem z dotknięciem szyby przez coś gorącego.
Tak sobie myślę, że najlepszym pomysłem byłoby zamontować szybę którą łatwo byłoby później zdemontować. Gdyby szyba była przezroczysta, to co jakiś czas moglibyśmy sobie malować ścianę za szybą tak, aby nadawać kuchni coraz to inny wygląd...
Zastanawiam się jednak czy oprócz szyby stosuje się jeszcze glazurę na ścianę w miejscach niewidocznych (za szafkami stojącymi)? Jakby się coś rozlało, to zawsze lepiej mieć z tyłu glazurę, nawet najtańsza, niż nie zabezpieczoną ścianę. No i jak jest zabezpieczone połączenie szyby z blatem, chodzi mi o to, aby za szybę nie wyciekała woda (ważne szczególnie w okolicy zlewozmywaka).
No i jeszcze pytanie, gdzie w Warszawie lub w okolicy (najchętniej na zachód od wawy) znajdę szklarza, lub kogoś innego, kto by mi to zrobił? Na Bartyckiej są firmy, które się tym zajmują, ale tam jest drogo
maja

nika19
06-07-2006, 12:58
Soniko, a ile kosztuje to szyba w Ikei? jestem uziemiona (chora) w domu i nie moge sprawdzić . MOja kuchnia tez po mału krystalizuje sie :)

Sonika
06-07-2006, 13:13
Czupurku, póki co zakupiliśmy prowadnice do szyb, a szyby kupimy albo w Ikei, albo u szklarza.
Z otworami nie powinno być problemu - myślę, że szklarz wytnie.

Nika - w Ikei taka szyba to taniocha :wink: , hartowana 40x60 cm kosztuje 30 zł.

A czemuś Ty chora bidulko :( ?
Jaką kuchnię będziesz miała i gdzie zamawiasz - tam gdzie ja?

czupurek
07-07-2006, 07:08
Czupurku, póki co zakupiliśmy prowadnice do szyb, a szyby kupimy albo w Ikei, albo u szklarza.
Z otworami nie powinno być problemu - myślę, że szklarz wytnie.

Nika - w Ikei taka szyba to taniocha :wink: , hartowana 40x60 cm kosztuje 30 zł.

A czemuś Ty chora bidulko :( ?
Jaką kuchnię będziesz miała i gdzie zamawiasz - tam gdzie ja?


Sonika - no to muszę cię zmartwić. szyby w ikea taniocha i też się napaliłam, ale telefonowałam do szklarza - OYTWORÓW W SZKLE HARTOWANYM SIĘ NIE WYCINA

i upadła moja koncepcja - bo mam 2 gniazdka i to podwójne na ścianie. jedyne rozwiązanie to, przerzucić te gniazdka w tubę chowaną w blat - ale czy wtedy wyjdzie taniej niż zamówić szybę u szklarza, już w wycięciami? (taka tuba z gniazdkiem to wydatek rzędu 380 zł, więc chyba żaden interes)
:cry: :cry: :cry:

Sonika
07-07-2006, 07:24
Czupurku, póki co zakupiliśmy prowadnice do szyb, a szyby kupimy albo w Ikei, albo u szklarza.
Z otworami nie powinno być problemu - myślę, że szklarz wytnie.

Nika - w Ikei taka szyba to taniocha :wink: , hartowana 40x60 cm kosztuje 30 zł.

A czemuś Ty chora bidulko :( ?
Jaką kuchnię będziesz miała i gdzie zamawiasz - tam gdzie ja?


Sonika - no to muszę cię zmartwić. szyby w ikea taniocha i też się napaliłam, ale telefonowałam do szklarza - OYTWORÓW W SZKLE HARTOWANYM SIĘ NIE WYCINA

i upadła moja koncepcja - bo mam 2 gniazdka i to podwójne na ścianie. jedyne rozwiązanie to, przerzucić te gniazdka w tubę chowaną w blat - ale czy wtedy wyjdzie taniej niż zamówić szybę u szklarza, już w wycięciami? (taka tuba z gniazdkiem to wydatek rzędu 380 zł, więc chyba żaden interes)
:cry: :cry: :cry:

Jeśli nie da się wyciąć, to przeniosę powyżej szyby, bo szyba wys. na 40 cm, a pomiędzy szafkami ~ 60.
Można też najpierw wyciąć otwory, a potem ją zahartować - ciekawe ile taka kombinacja by kosztowała :-? ? - u szklarza oczywiście - wiesz może Czupurku?

czupurek
07-07-2006, 07:35
Jeśli nie da się wyciąć, to przeniosę powyżej szyby, bo szyba wys. na 40 cm, a pomiędzy szafkami ~ 60.
Można też najpierw wyciąć otwory, a potem ją zahartować - ciekawe ile taka kombinacja by kosztowała :-? ? - u szklarza oczywiście - wiesz może Czupurku?

dobry pomysł z tym przeniesieniem wyżej, choć u mnie nie przejdie bo ja chciałam szybki z ikei dać odwrotnie czyli 60 cm na wys. A do szklarza się wybieram zapytać. ale było gdzieś na forum że 600-800 zł

Sonika
08-07-2006, 08:56
600 - 800 zł za ile, za metr takiej szyby :o :o :o ?
O matko i córko ....:o .
Napisz Czupurku, że się pomyliłaś :wink: .

fracek
08-07-2006, 15:00
Hmmmm.. Mnie 8 mm szyba mleczna tzw Decomat + hrtowanie o wym. 170 cm szerokosci x 65 wysok. kosztowala z zamonotwaniem 32o zł

czupurek
10-07-2006, 06:46
Sonika byłam w piątek w STUDIU KUCHENNYM
szyba nie hartowana (ponoć nie trzeba) podklejona na mleczno folią, mocowanie kołki, dł. ściany 2,5m cena 1800 zł
jadę do ikei, a gniazdka przeniosę

czupurek
10-07-2006, 06:48
Hmmmm.. Mnie 8 mm szyba mleczna tzw Decomat + hrtowanie o wym. 170 cm szerokosci x 65 wysok. kosztowala z zamonotwaniem 32o zł


zamawiałeś u szklarza?

Sonika
10-07-2006, 06:55
Sonika byłam w piątek w STUDIU KUCHENNYM
szyba nie hartowana (ponoć nie trzeba) podklejona na mleczno folią, mocowanie kołki, dł. ściany 2,5m cena 1800 zł
jadę do ikei, a gniazdka przeniosę

:o :o :o - koszmarne pieniądze Czupurku.
Hartowana nie musi być, ale tam gdzie płyta = wys. temp. chyba powinna.

A w Ikei nie wykup wszystkiego, zostaw coś dla mnie :wink: .

czupurek
10-07-2006, 07:07
Sonika byłam w piątek w STUDIU KUCHENNYM
szyba nie hartowana (ponoć nie trzeba) podklejona na mleczno folią, mocowanie kołki, dł. ściany 2,5m cena 1800 zł
jadę do ikei, a gniazdka przeniosę

:o :o :o - koszmarne pieniądze Czupurku.
Hartowana nie musi być, ale tam gdzie płyta = wys. temp. chyba powinna.

A w Ikei nie wykup wszystkiego, zostaw coś dla mnie :wink: .


chcę jeszcze wybrać się do zwykłego szklarza - może tam nie będzie studyjnych cen. ja potrzebuję tylko kilka, więc napewno starczy :P

fracek
10-07-2006, 20:59
Witam.Szklo zamawialem u szklarza tj. w hurtowni szkla.W tej hutrowni zamawiano wiele takich szybek stad wiedza ludzi tam pracujacych wystarcza mi az nadto. Od nich wiem ze szyba powina byc hartowana wtedy jest ponoc bardziej wytrzymala na zmiany termiczne, naprezenia czy chociazby zwykle przypadkowe uderzenia.Moim dwum kumpelom pekla foliowana niehartowana szyba ktora byla klejona specjalnym klejem.Mozecie sobie wyobrazic jaka ich czeka rujnacja kuchni.Pozdrawiam

Mis Uszatek
10-07-2006, 23:53
Działalność "studiów kuchennych" powinna być wprowadzona do kodeksu karnego, gdzieś między oszustwem i wyłudzeniem.

Joasia
11-07-2006, 04:28
Z tymi gniazdkami, to widziałam gdzieś na zdjęciu takie gniazdka połączone w metalowej listwie - ze cztery sztuki. I tę listwę można zamontować pionowo pomiędzy szybami - ma to i tę zaletę, że maskuje łączenia szyb. Może w Ikei mają też takie listwy gniazdkowe?

A co do studiów kuchennych - Misiu Uszatku, święta prawda...

mkkafe
13-07-2006, 22:18
Fajne te szyby
Ale troche bym sie ich bala...Te pekniecia itp
Jeszcze nie wiem jaka bedziemy miec kuchnie
Ale teraz ponad blatem mam folie samoprzylepna lekko blyszczaca, w kolorze srebrnym tez fajnie wyglada i przez 4 lata nic sie zlego z nia nie dzialo

- a można to z folią gdzieś zobaczyć?
- czy ta folia jest bezbarwna?
- gdzie się ją kupuję?

Troche nie zagladalam
Jutro wkleje fote
folia jest srebrna, kupiona w sklepie z okuciami meblowymi

malgosimi
13-07-2006, 22:52
Witam.Szklo zamawialem u szklarza tj. w hurtowni szkla.W tej hutrowni zamawiano wiele takich szybek stad wiedza ludzi tam pracujacych wystarcza mi az nadto. Od nich wiem ze szyba powina byc hartowana wtedy jest ponoc bardziej wytrzymala na zmiany termiczne, naprezenia czy chociazby zwykle przypadkowe uderzenia.Moim dwum kumpelom pekla foliowana niehartowana szyba ktora byla klejona specjalnym klejem.Mozecie sobie wyobrazic jaka ich czeka rujnacja kuchni.Pozdrawiam

A w jakim mieście jest ta hurtownia?

citizen girl
03-08-2006, 21:46
Sonika - no to muszę cię zmartwić. szyby w ikea taniocha i też się napaliłam, ale telefonowałam do szklarza - OYTWORÓW W SZKLE HARTOWANYM SIĘ NIE WYCINA

i upadła moja koncepcja - bo mam 2 gniazdka i to podwójne na ścianie. jedyne rozwiązanie to, przerzucić te gniazdka w tubę chowaną w blat - ale czy wtedy wyjdzie taniej niż zamówić szybę u szklarza, już w wycięciami? (taka tuba z gniazdkiem to wydatek rzędu 380 zł, więc chyba żaden interes)

Ja mam taką szybę (dł. 2,5m) nad blatem. Jest podwójna klejona, w środku (pomiędzy taflami) laminowana i hartowana. Ale otwory robi się przed hartowaniem. Nie wiem ile to kosztowało, bo walczę ze sobą i fakturami...
Ale wygląda super i łatwo się myje (a właściwie nie widać na tym brudu tak bardzo
:D
Acha, szkło u mnie nazywa się Opti White i nie ma tego zielonkawego pobłysku, który zawsze jest przy przezroczystym szkle.

fracek
04-08-2006, 09:51
Witam. Hurtownia jest w Kielcach na ul. Robotniczej facet nazwa sie chyba Pająk. On wszystkim sie zajmuje i wysyla szklo do hartowni ktorych jest stosunkowo malo. Samo hartowanie wczesniej obrobionego szkla tj. krawedzie+ otwory to koszt ok. 60 zł/m kw.

czupurek
16-08-2006, 09:16
Niom. Ja mam problem z głowy. Kupiłam te szyby w ikeii wkładane w szyny. jedno zastrzeżenie - nie wszystkie krawędzie szyb są równe, więc trochę trwało zanim dopasowałam by nie było szpar.

gniazdka ze ścian wywaliłam. koncepcja tub upadła z uwagi na cenę, więc moje będą pod szafkami razem z halogenkami (czekam na dostawę).

jak tylko się obrobię wkleję zdjęcia

dla mnie wyszło super i co najważniejsze nie drogo. 10 szyb + szyny i duperelki do zawieszania w szynach kosztowały mnie 500 zł. :P

czupurek
16-08-2006, 09:42
no to wklejam. jakość zdjęć taka sobie bo, robiona komóreczką, ale mam nadzieję że będzie widać

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/0/8/3/17751146_d.jpg

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/7/8/4/17751145_d.jpg

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/0/1/9/17751147_d.jpg

monka
16-08-2006, 09:49
czupurku fajna kuchnia wyszła :D
możesz powiedzieć gdzie ją robiłaś?
z czego są fronty? drewno czy mdf no i jaki to kolor?

Mohag
16-08-2006, 10:01
do tych ciemnych matowych mebli taka jasna tafla z polyskiem wyglada superos 8) :lol:

czupurek
16-08-2006, 10:24
czupurku fajna kuchnia wyszła :D
możesz powiedzieć gdzie ją robiłaś?
z czego są fronty? drewno czy mdf no i jaki to kolor?

dzięki
niestety jam już bidna i na robioną nie było mnie stać (robiona będzie tylko zabudowa lodówki tzw. słupek - obecnie zbieram kasę), a kuchnia ....

- szafki z brw, kupowane pojedyńczo (wg potrzeb) z serii nika: fronty drewniane kolor ciemna olcha (a korpusy zwykłe kolor ciemna jabłoń)
- blat na wymiar robiony na zapadłej
- szyby - ikea
- robota własna

czupurek
16-08-2006, 10:28
do tych ciemnych matowych mebli taka jasna tafla z polyskiem wyglada superos 8) :lol:

ee tam. połysk jest bo po drugiej stronie akurat wypadają mi okna i luksfery. tak normalnie to zwykła szyba mleczna (czyli szkło + jakaś powłoka od tyłu w kolorze białym). no może jak każde szkło gdy czysta to się świeci :P

monka
16-08-2006, 10:43
dzięki
niestety jam już bidna i na robioną nie było mnie stać (robiona będzie tylko zabudowa lodówki tzw. słupek - obecnie zbieram kasę), a kuchnia ....


w sumie metody nie są ważne, liczy sie efekt :D
czupurku a BRW to jaki koszt na twoją kuchnię ? może warto o tym pomyśleć :roll:

czupurek
16-08-2006, 10:59
dzięki
niestety jam już bidna i na robioną nie było mnie stać (robiona będzie tylko zabudowa lodówki tzw. słupek - obecnie zbieram kasę), a kuchnia ....


w sumie metody nie są ważne, liczy sie efekt :D
czupurku a BRW to jaki koszt na twoją kuchnię ? może warto o tym pomyśleć :roll:

patrząc na możliwości - uważam że zrobiłam dobrze. istniejący układ wod-kan i elektr. i tak uniemożliwiał szaleństwo z systemem długaśnych szuflad, etc. więc jak miało być zwyczajnie, to czemu i nie z gotowców

szafki 2800zł (dół dł 3,75 + 0,90 [narożna], góra 3,60 +0,90)

monka
16-08-2006, 11:31
cena super 8)
powiedz mi jeszcze jak z tą zabudową robisz? skąd front weźmiesz?


robiona będzie tylko zabudowa lodówki tzw. słupek

czupurek
16-08-2006, 11:46
cena super 8)
powiedz mi jeszcze jak z tą zabudową robisz? skąd front weźmiesz?


robiona będzie tylko zabudowa lodówki tzw. słupek


mam tylko nadzieję, że się szybko nie rozsypie :lol:
fronty są ramkowe więc standard. pozostaje tylko kolor dobrać - na ku słońcu na II p robią brw indywidualnie, więc tam zamierzam zamówić. ewentualnie na zapadłej, tam też mają frontów od groma i ciut, ciut.
więc myślę, że dobiorę. kurcze co ja mówię, muszę dobrać bo inaczej się powieszę :wink:
w ramach tzw reklamacji zapobiegliwie, z myślą o słupku zamówiłam już 3 szt uchwytów, co by były takie same

Piotrek1
06-09-2006, 08:30
Soniko i Botaniko,

co słychac z waszymi szybami na scianie w kuchni. Czy są już zamontowane? Kto wam to będzie robił i za ile? moj zona jask Ci wspominałem Soniko przymierza sie też do tego. 8)

Ślimak Maciek
06-09-2006, 12:22
I czy ktoś ma namiar gdzie znaleźć ramki do zamontowania szyb - te z IKEA niestety nam nie pasują...

Pozdrawiam,

Maciek

imwbudowa
06-09-2006, 12:55
a ja mam pytanie, czy za tą szybą nie zbiera Wam się brud? nie robią się mazaje? zwłaszcza przy płycie gazowej?

Właśnie wczoraj miałam pomiar kuchni i Pan nam odradził, tzn. stwierdził, że się tego nie podejmie, bo te które robił i oglądał u innych z czasem zachodzą brudem i wygląda to bardzo kiepsko. Po przeczytaniu tego wątku podchodzę sceptycznie do jego opinii, ale jednak wątpliwości zostały, a nie chcę mlecznej tylko zupełnie przeźroczystą lub zbrojoną (bo tak będę miała zrobione biblioteczki obok w salonie).

kasiaR
20-09-2006, 13:33
http://www.kuchnie.kast.pl/galeria/galeria_images/galeria_01_d.jpg

http://www.kuchnie.kast.pl/galeria/galeria_images/galeria_03_d.jpg

http://www.kuchnie.kast.pl/galeria/galeria_images/galeria_04_d.jpg

http://www.kuchnie.kast.pl/galeria/galeria_images/galeria_07_d.jpg
http://www.kuchnie.kast.pl/galeria/galeria_images/galeria_06_d.jpg

http://www.kuchnie.kast.pl/galeria/galeria_images/galeria_10_d.jpg

http://www.terjot.pl/drzwi_szklane_balustrady_szklane_%20kabiny_pryszni cowe_podlogi_i_stopnie_szklane_dachy_szklane_polki _blaty_lustra_pliki/image276.jpg

pozdrawiam,
KasiaR :wink:

imwbudowa
20-09-2006, 13:47
dzięki, super to wygląda, chyba zaryzykuję :)
najwyżej ściągnę i raz na pół roku będę malować ścianę

aneta123
20-09-2006, 16:14
Działalność "studiów kuchennych" powinna być wprowadzona do kodeksu karnego, gdzieś między oszustwem i wyłudzeniem.

Misiu Uszatku, mimo wszystko chyba trochę przesadziłeś, bo zaszufladkowałeś razem wszystkie studia kuchenne.
Ja rzeczywiście zanim zdecydowałam się na wykonanie swojej kuchni, robiłam kilka wycen i zgadza się - niektóre wyceny salonów warszawskich mnie dobiły, zwłaszcza tych markowych. Ale znalazłam takie, które ceny miało naprawdę przyzwoite i dobrą jakość. Z pewnością takie też działają na terenie naszego kraju. I raczej ich działalność nie nosi znamion oszustwa ani wyłudzenia.
Przynajmniej ja nie czuję się oszukana ani pokrzywdzona z powodu wyłudzenia.
pozdrawiam

SzymonT
06-11-2006, 08:45
Ufff, no to wreszcie po kilku miesiącach szukanie, wybierania i oczekiwania udało się. Szyba pojedyncza trawiona tzw. satinato hartowana. Montaż tez bez większych problemów. A tak wygląda po zamontowaniu:

http://www.man.poznan.pl/~konserwa/foto/szyba1.jpg

Pozdrawiam,
Szymon

Sonika
08-11-2006, 13:51
SzymonT - szyba wygląda świetnie :D .

Napisz proszę czy pomiędzy blatem, a szybą masz listwę, a jeśli tak to jaką?
Co jest dane od góry szyby?
Jak jest zamontowany relling na przyprawy?
Czy to coś nad rellingiem to świetlówka?
Jakiej długości jest szyba?
Czy ona jest zamontowana tylko na śrubach czy też na kleju?
Ile kosztował m2?
Masz może jeszcze jakieś zdjęcia?

Ufff :wink: - z góry dzięki :D

imwbudowa
08-11-2006, 16:36
A ja podziwiam domowego kucharza, tyle przypraw, ja bym nie wiedziała do czego je dodać i szybciej straciłyby zapach, niż bym je zużyła.
Szyba pierwsza klasa, jak nie zda u mnie egzaminu farba lateksowa, to też tak zrobię

SzymonT
09-11-2006, 12:17
SzymonT - szyba wygląda świetnie :D .

Dziękuję :-) No to po kolei:


Napisz proszę czy pomiędzy blatem, a szybą masz listwę, a jeśli tak to jaką?

Tak - tam jest listwa - klasyczna, nablatowa o przekroju trójkąta. Szyba styka się z listwą, ale aby zbyt dużo nie odstawała od listwy jest sfrezowana (ta szyba) pod katem 45st.


Co jest dane od góry szyby?

Nic. Odstęp ok 0.5 cm od dolnej krawędzi szafek


Jak jest zamontowany relling na przyprawy?

To jest reling dostępny w komplecie z lampą właśnie. W lampie jest taka szczelina, w którą wsuwa się różne relingi
Lampa jest firmy KRULEN model Boston R (http://www.krulen.com.pl/meblowe-boston-r.htm). Kupiłem ją u przedstawiciela w Poznaniu.
Relingi zaś do kompletu są f-my Linero 2000 i dostępne tutaj (http://www.peka.pl/).
Uwaga - zarówno lampa jak i relingi nie są tanie :(


Czy to coś nad rellingiem to świetlówka?

Tak. Patrz wyżej.


Jakiej długości jest szyba?

Wymiary szyby to: 2280x590mm


Czy ona jest zamontowana tylko na śrubach czy też na kleju?

Tylko na śrubach


Ile kosztował m2?

Tu dało po kieszeni. Nie wiedziałem, że tak trudno znaleźć porządną firmę robiącą porządne zabudowy szklane. Pierwszych wyrzuciłem za drzwi bo przynieśli mi całkowicie źle zwymiarowaną szybę i proponowali przycinać szafki jak się nie chciała zmieścić :o (ale byli tani). Drudzy byli dużo drożsi ale jestem bardzo zadowolony z jakości szyby i wykonania.
Cena (szyba satinato hartowane ESG 8mm, dolna krawędź szka spolerowana pod kątem 45 stopnii, dystanse ze stali nierdzewnej z montażem) to 1800zl.


Masz może jeszcze jakieś zdjęcia?

Na razie nie - a interesują Cię jakieś konkretne szczegóły?

Pozdrawiam,
Szymon

SzymonT
09-11-2006, 12:18
A ja podziwiam domowego kucharza, tyle przypraw, ja bym nie wiedziała do czego je dodać i szybciej straciłyby zapach, niż bym je zużyła.

Lubimy z żoną gotować :-)
Poza tym kilka słoików to herbaty, a część jest opisana, czego może nie widać.

Pozdrawiam,
Szymon

akinom
12-11-2006, 21:11
a ja mam pytanie, czy za tą szybą nie zbiera Wam się brud? nie robią się mazaje? zwłaszcza przy płycie gazowej?

Właśnie wczoraj miałam pomiar kuchni i Pan nam odradził, tzn. stwierdził, że się tego nie podejmie, bo te które robił i oglądał u innych z czasem zachodzą brudem i wygląda to bardzo kiepsko. Po przeczytaniu tego wątku podchodzę sceptycznie do jego opinii, ale jednak wątpliwości zostały, a nie chcę mlecznej tylko zupełnie przeźroczystą lub zbrojoną (bo tak będę miała zrobione biblioteczki obok w salonie).


Ja mam szybe przykręconą do ściany srubami, czyli nie ma przestrzeni między szybą a ścianą i zaden brud sie nie zbiera (nie wiem jak to jest jak zostawiona jest przestrzen miedzy szyba a sciana - bo takie rozwiazania tez widziałam).

Mam kuchnie gazowa i wszystko jest ok - po gotowaniu przecieram szybe płynem do mycia naczyn a potem pł. do mycia szyb i recznikiem papierowy i lsni.

Polecam

Piotrek1
22-11-2006, 11:51
byłem dzisiaj w IKEI aby kupić listwy do szyb (IMPERATIW albo NYKED) i checa bo już ich nie produkuja , jak i osprzętu do nich (haczyki, i akcesoria do zawieszenia. :o :o :o
Bedzie od stycznia nowa wersja tego IMPERATIWU ( dł. 120cm za 39.99 PLN, mniejsza i ładniejsza, wzornik na scianie maja) i nowy system do zawieszania +akcesoria (tez mają) ASKER. A ja chciałem montowac szybe w przyszłym tygodniu. Jak pech to pech. Bedę chyba musiał wysłać do IKEI szklarza, zeby ogladnął to cudu i narazie zamontował szybe bez listwy. :cry: :wink:

2112wojtek
22-11-2006, 13:07
Szybe mozna takze przykleic do pomalowanej na odpowiedni kolor sciany bez widocznych sladow klejenia. Warunkiem dobrze przygotowana sciana i odpowiedni klej -jest to wysokoelastyczny ,poliuretanowu klej reakcyjny
np PUK 503.
Tylko co zrobic jak sie juz szklo nam znudzi ? :D

Piotrek1
22-11-2006, 13:11
Wojtek
jak to zrobic. Klej bezbarwy czy jak? bo szkło będzie zbrojone i przeźroczyste? :roll: :P

2112wojtek
22-11-2006, 13:20
Rodzaj kleju podalem Ci / ten akurat z Sopro ,ale PCI, i chyba Kerakol tez robia taki/
Powierzchnia klejona musi byc odtluszczona/szklo/ podloze zas /sciana z farba/ mocne, nie luszczace sie.
Dokladna instrukcja jest na opakowaniu i warto sie jej trzymac, jak pisza przylozyc,oderwac, przykleic ,to tak zrobic.
Wysoceelastyczne , reakcyjne kleje poliuretanowe maja to do siebie , ze sa przezroczyste i nie zmieniaja przeziernosci szyby. Nawet wiec jesli gdzies sie miejscowo szyba nie przyklei, nie bedzie tego widac.
Nie ma tez problemu z dylatowaniem szkla przed pekaniem - pracuje sobie niezaleznie, bo klej ma wysoka elastycznosc.

kuleczka
22-11-2006, 18:48
Właśnie mi pękła szyba zbrojona przy płycie grzewczej. W sumie to nawet mi jej zbytnio szkoda, bo marzy mi się jakaś zmiana, kuchnia z tą szybą podobała mi się coraz mniej po zamieszkaniu (bo na pczątku to bardzo). Teraz nie muszę kombinować, jak przekonać małżonka, że szyba jest be..... :D
Pokombinuję z jakimś zmywalnym tynkiem i w zdecydowanie mocniejszym kolorze :wink:

Damro
22-11-2006, 22:38
A mnie strasznie podoba się taka szyba tylko specjalnie potłuczona,wygląda to super czy ma ktoś taką u siebie?Ktoś wiem że miał to u siebie na ścianie i na blacie stołu. :P

Winkiel
22-11-2006, 22:59
A mnie strasznie podoba się taka szyba tylko specjalnie potłuczona,wygląda to super czy ma ktoś taką u siebie?Ktoś wiem że miał to u siebie na ścianie i na blacie stołu. :P

Ta szyba to zapewne hartowane szkło tłuczone. Ona jest klejona pomiędzy szyby, które nie są zbite. Kosztuje majątek, i przypuszczam, że ze względu na łączenie tych szyb jest bardziej podatna na naprężanie, co wiąże sie z tym, że nie nadaje sie do montażu za płytą grzejną.

No chyba, że Indukcyjną

imwbudowa
23-11-2006, 08:29
kosztuje majątek i jest bardzo gruba (te trzy szyby), chyba lepiej wygląda jak jest w jakiś sposób podświetlona (jako stół, czy ściana), tak przy ścianie postawiona - chyba nie byłoby tego efektu.

imwbudowa
23-11-2006, 09:53
Może dokładnie nie na temat, ale zastosowałam (jeszcze nie korzystam, bo nie mieszkam :( ) szkło hartowane pod kominek, zamiast glazury. Prawie w całym domu mam drewniane podłogi (oprócz wejścia), więc głupio wyglądałby nagle taki pas glazury lub marmuru (to może by jeszcze przeszło). Jestem ciekawa jak to będzie wyglądać, szyba będzie położona na parkiecie. Na lato pewnie będziemy ją ściągać :) .

Piotrek1
19-12-2006, 08:21
szyba w kuchni w kilku odsłonach!!! :roll: 8) :P

[img]http://foto.m.onet.pl/_m/4eb7ef72fa58818410d00bf61c940376,5,19,0.jpg
po wykończeniu drugi róg
http://foto.m.onet.pl/_m/d36d6d81476f3104b4ef6f8a869f9079,5,19,0.jpg
bez wykonczenia
http://foto.m.onet.pl/_m/de910de8411fe989b73b2a47435cfe55,5,19,0.jpg
pod oknem
http://foto.m.onet.pl/_m/75fa34838a0493c03cb4ee3590f47d16,5,19,0.jpg
szyba (zbrojona)+śruba
:wink:http://foto.m.onet.pl/_m/2e53ce823845a0ec6272a341e4b8de2f,5,19,0.jpg

więcej na albumie

kuleczka
19-12-2006, 12:33
Też taką miałam i pękła przy kuchence po kilku miesiącach używania :-?

Piotrek1
19-12-2006, 12:45
Kuleczko :evil: :evil: nie kracz :x :evil: :roll:
Lepiej przyznaj się,że specjalnie rozbiłaś,żeby zmienić wystrój kuchni :lol: 8) :P

casandra75
19-12-2006, 19:48
WITAM WSZYSTKICH

PO co HARTOWAĆ?
ZAHARTOWANA SZYBA PO UDERZENIU ROZSYPUJE SIE W DROBNY MAK.
A SZKŁO BEZPIECZNE NP. Z 4-MA FOLIAMI W SRODKU BEZBARWNYMI lub MLECZNYMI PEKNIE ALE NIE ROZLECI SIE TYLKO BEDZIE W JEDNYM KAWAŁKU-noi mozna wiercic otworki.

casandra75
19-12-2006, 19:59
A szkło zbrojone jest najtańsza wersja wykonania koncepcji przymocowania tej szyby do sciany, nie drogim rozwiazaniem jest szkło mleczne potocznie mwimy na nie lakomat lakierowany 4mm- 110zł za m2 póznie ceny winduja.
:D

Piotrek1
20-12-2006, 08:28
Casandro,
dla tego też mam zbrojone 8 mm 8) :P :wink:

andziak1
13-09-2007, 09:28
Czy ktoś może użytkuje taki system w kuchni?
Może ktoś zna ceny, ma zdjęcia lub namiary na firmę z okolic Pruszkowa.

http://fotoforum.gazeta.pl/3,0,855417,1,0,35.html

ochikarka
13-09-2007, 11:11
mam namiary ale na szklarza z Ostrowa Wielkopolskiego - tam będę zamawiała taką szybe . Cała tafla szybt to wymiar 255/165 zł cena 300 zł za całość . Jest do wyboru pare kolorów ja wybrałam brąz RAL 8017 - czeka się na zamówienie 2 tygodnie.

andziak1
13-09-2007, 13:02
Firmy z okolic Warszawy też będą mile widziane :wink: , najbardziej interesują mnie ceny, z tego co zdążyłam się zorientować w innych częściach kraju ceny są bardzo rozbieżne. (W tym samym regionie ceny wahają się od 100-300zł za m2 z transportem i montażem).

Ochikarka, bardzo dziękuję za odpowiedź, jak dla mnie to za daleko, ale może komuś innemu przydadzą się namiary na w/w firmę.

buszka71
02-10-2007, 11:24
Widziałam kilka wnętrz kuchennych, w których na ścianie zamist kafli jest tafla szkła i bardzo spodobało mi się takie rozwiązanie. Po rozeznaniu wstępnym dowiedziałam się, że nie musi być to koniecznie szkło hartowane (na tej ścianie nie będzie kuchenki), które niestety jest dość drogie.
Czy ktoś z Was ma tak wykończoną kuchnię? Jakie są + i - takiego rozwiązanie, z jakiego szkła jest wykonane i jak zamocowane (klej czy przykręcenie do ściany)?

Bede bardzo wdzieczna za wszelkie opinie.

Lidka i Janusz
02-10-2007, 11:47
Sonika ma szkło w swojej kuchni. Wyglada u niej pięknie :D . Sama także chciałam, ale facet zażyczył sobie za metr 187 zł szkła hartowanego. Straszna kwota, prawdopodobnie zastosuję plexi . Na razie pomalowane ściany. :) A płytek raczej nie chcę.

@nia
02-10-2007, 12:28
wygląda pięknie, też nad tym myślałam ale jakoś nie wyszło - głównie ze względu na cenę
musisz też zwrócić uwagę, że ściana musi być idealnie gładka, bo takie szkło się klei i żeby ładnie wyglądało musi bardzo dobrze przylegać do ściany

buszka71
02-10-2007, 12:44
ceny straszne - to prawda:( Dziś dzwoniłam do kilkunastu firm we Wrocławiu. Ceny od 250 do 350 zlotych za m2 szkła hartowanego. Jeden ze szklerzy powiedział, że szkło hartowane wcale nie jest konieczne. Wystarczy inne, np. lakomat, a jego cena to około 130zł. Różnica ogromna.
Z tego, co mówił bardzo drogie są uchwyty, które mocują szkło hartowane do ściany. Trzeba też u wiekszości szklarzy dodatkowo płacić za zrobienie otworów i wyszlifowanie.
Dziś mamy zobaczyć co Pan ma do zaoferowania. Co prawda remont dopiero się zacznie, ale ja lubię mieć wszystko wcześniej zaplanowane:)

novi_ana
02-10-2007, 13:41
rozpatrywałam..
wykonawca przestrzegł mnie przed jednym, przy krzywych ścianach mało, że trudno je założyć, to po jakimś czasie nie ma siły wchodzą tam pająki i zostają:-?
sam ściągał taką szybę
oczywiście dotyczy to tylko nierównych ścian.. u mnie trochę ich jest

martinezbb
02-10-2007, 19:43
nas to też spotkało ,podjechałem do firmy co bawi sie z szybami kupiłem taka 60x80 z wywierconymi otworami i przykreciłem do sciany nad płytą - kosz 70 pln-jak peknie podjade jeszcze raz i ponownie kupie ,zapytam wtedy o hartowane szkło obaczym po czasie

Sonika
03-10-2007, 08:11
Dzięki Lidka i Janusz :D .

Za swoje szyby - wszystkie hartowane zapłaciłam 500 zł na gotowo, tzn. z wycięciem otworów na kontakty i montażem.
Mam trzy - jedna 180 x 80cm i 200 x 52cm (w sumie).
Myślę, że cena nie była jakaś zabójcza, a płytki z klejem, fugą i robotą kosztowałoby podobnie :roll: .

Nie są montowane na klej, który zdaniem szklarza po pewnym czasie zaczął by pękać i za szybą zrobiłaby się kratka, ale na silikonie, który położony jest tylko na brzegach.

Jak do tej pory nic za nie nie wlazło :wink: .

buszka71
03-10-2007, 08:33
Za tak duże tafle, cena faktycznie nie jest wysoka. Jakiej są grubości?
Ja pytałam o 6mm, ale może cieńsze też wystarczą...

kirkris
03-10-2007, 08:37
też właśnie mam w planie montaż szkła w kuchni - planuję szkło z białą folią pod spodem, więc pękające kleje i pająki niestraszne :)
A szczeliny da się schować silikonem albo gipsem i podmalować :)


K

Sonika
03-10-2007, 08:41
Są na 4mm.

arkadiush
07-10-2007, 13:26
Sonika
czy możesz podać jakieś namiary za tego szklarza.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam :)

mayland
07-10-2007, 21:31
Ja planuję między szafkami położyć fototapetę i przykryć ją szkłem. Przymierzam się do panoramy z ulubionym widokiem :lol:

arkadiush
07-10-2007, 21:39
może to wyglądać naprawdę fajnie. Mi przez myśl przeszło coś podobnego tyle że zamiast widoku zeskanowany i powiększony byłby kawałek przepisu ze starej książki kucharskiej np na placki po węgiersku :). Całość miałaby stary druk o literach coś ok 5 cm. Czy to zrealizuje tego nie wiem :)

mayland
07-10-2007, 21:43
Ja chcę połączyć tym elementem kuchnie z salonem. Tam również będzie fototapeta. Wszystkie będą w kolorze czarno-białym lub w obcieniach brązu, pod kolor mebli. Nie chcę by wygladały tandetnie i pstrokato stąd pomysł na takie troche gazetowe wersje.

Morrwa
07-10-2007, 21:47
A macie namiary na fajne gotowe (niedrogie) tapety. Bo robienie własnej to koszt ok. 200 zł za metr, co po dodaniu ceny szkła - ok. 200 zł - daje niezłą sumkę. Ja szukam ciekawej fototapety i jestem załamana.

arkadiush
07-10-2007, 21:52
drukowałem ostatnio zdjęcie córki do jej nowego pokoju o wymiarach 1x1m na allegro i zapłaciłem za to coś ok 40 zł Jakość ok ale dużo zależy od zdjęcia.
http://allegro.pl/item253644465_fototapeta_wydruk_z_materialu_powier zonego_.html

Pozdrawiam

mayland
07-10-2007, 21:54
Cena fototapety zalezy też od materiału na jakim chcesz go wykonać. najdroższe są na flizelinie. Ja planuje zwykły, plakatowy wydruk. Ma byc surowo :lol:

mayland
07-10-2007, 21:55
Prosze namiary
http://www.fototapety.com.pl/catalog/product_info.php?cPath=1_55&products_id=677
29,90zł/m2 :lol: :lol:

mayland
07-10-2007, 21:57
arkadiush to ta sama firma :lol:

arkadiush
07-10-2007, 21:59
zgadza się :)

Morrwa
07-10-2007, 22:00
Dzięki za namiary - to może być punkt zwrotny w myśleniu o mojej sypialni :wink:

mayland
07-10-2007, 22:04
Dobrze wiedzieć, że te ich wydruki wychodzą całkiem fajnie :lol: Własnie ubolewałam, że nie mam kogo zapytać o jakość wydruku a tu proszę... Wszystko jasne :wink: :lol:

mayland
07-10-2007, 22:06
Dodam jeszcze, że mam średniej wielkości kuchnię. Pomyslałam, że taka panorama, obiekt w oddali bądź krajobraz ją optycznie powiększy, doda przestrzeni. Chyba wolę gotując patrzeć w dal niż w gołą ścianę :wink: :lol:

arkadiush
07-10-2007, 22:08
są ok po naklejeniu też nic się nie dzieje, jednak najlepiej aby zdjęcie było robione aparatem co najmniej 8 mega pixeli.

mayland
07-10-2007, 22:12
Przygotowałam się 8) :lol: Dodatkowo ściagnełam zdjecia z wakacji od znajomej robione lustrzanką :lol: Może coś da sie wybrać :lol:

Morrwa
07-10-2007, 22:49
Ja jutro robię przegląd zbiorów. Zdjęcia tylko z lustrzanek - innych nie robimy. ciekawe jak yjdzie. :roll: :roll: :roll: :roll:

kasia Z10
08-10-2007, 16:50
Ja też mam w planach pas z szyby a pod nią chciałabym przykleić jakąś fajną wzorzystą tapetę. Czy moglibyście wkleić jakieś przykładowe fotki z szybami zamiast kafli?

Sonika
08-10-2007, 20:02
Sonika
czy możesz podać jakieś namiary za tego szklarza.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam :)

Szklarz jest na ul. Sarego.
Pozdrawiam :D

DarioAS
08-10-2007, 21:27
znalazłam coś takiego i już mi się podoba. Płytki do kuchni już kupiłam :roll: , ale jak znajdę w naszej okolicy szklarza, to też będe kombinować.
Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, co rzucić za tą szybę?
Zeby nie przytłaczało za bardzo...
http://images11.fotosik.pl/90/4dfe0590ec4039f0med.jpg

malmuc
08-10-2007, 22:29
znalazłam coś takiego i już mi się podoba. Płytki do kuchni już kupiłam :roll: , ale jak znajdę w naszej okolicy szklarza, to też będe kombinować.
Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, co rzucić za tą szybę?
Zeby nie przytłaczało za bardzo...

ja mam fajne zdjecia jak moje dziecie zajada kanapkę z nutellą, usmarowane od ucha do ucha :lol: do tego jest super tło bo sniadanko miało miejsce na tarasie w Chorwacji, a więc tłem jest morze i skały :wink:

DarioAS
10-10-2007, 10:21
oj, Malmuc to by było super!!
ale cóż...
wczoraj na gwałt szukałam kogoś, kto mi to zrobi.
I zdębiałam. Zaden szklarz się tego nie podejmie, niektórzy to nawet nie słyszeli o czymś takim :o .
A w Krakowie...
trochę daleko, a koszt...
powyżej 400 zł m2 (nawet i 500 zł), w dodatku bez montażu.
Nie mam już czasu na dalsze poszukiwania, więc odpuściłam sprawę i kupiłam płytki (drugie, bo pierwsze jednak oddamy :wink: )

mayland
10-10-2007, 12:58
Wiecie co jeszcze fajnie wyglada miedzy szafkami? Mi sie spodobało też szkło zbrojone. To takie, jakie znamy z komunistycznych budowli, z taką widoczna siateczką w szkle. :lol: Ono równiez fajnie wyglada. Tylko nie pasuje do wszystkich kuchni stylistycznie :-? :lol:

androzek
10-10-2007, 18:15
Szkło lub blacha stalowa na ścianę w panelach jest w Ikea i nazywa się Imperativ.Cena przystepna.

martinezbb
11-10-2007, 11:11
potwierdzam wczoraj byłem i widziałem takowe rzeczy zestaw na 3 elementowy około 160 pln

Annja
12-10-2007, 06:54
potwierdzam wczoraj byłem i widziałem takowe rzeczy zestaw na 3 elementowy około 160 pln
Będę musiała to koniecznie obejrzeć! Mi też marzy się szkło na ścianie nad blatem kuchennym, a właśnie wczoraj byłam u lokalnego szklarza, który ma różne świetne szyby do montowania na ścianie, podklejone od spodu różnymi bajerami, że np wygląda jak zaciągnięta żaluzja metalowa, ale cena - kosmos - 300 zł za metr kwadratowy :-?

Lukiz
19-10-2007, 11:12
znalazłam coś takiego i już mi się podoba. Płytki do kuchni już kupiłam :roll: , ale jak znajdę w naszej okolicy szklarza, to też będe kombinować.
Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, co rzucić za tą szybę?
Zeby nie przytłaczało za bardzo...
http://images11.fotosik.pl/90/4dfe0590ec4039f0med.jpg

Witam wszystkich.
To zdjecie DarioAS jest z kuchni w której to wykonywałem. Współpracuje z grafikiem który takie cuda tworzy( dowolne zdjęcia ze zbiorów własnych oraz z naszych), zapewniam także montaż, oraz szkło na wymiar.
Zainteresowanych zapraszam
[email protected]

daxima
20-10-2007, 22:53
Lukiz macie jakies portfolio do obejrzenia

mayland
21-10-2007, 07:57
Pobawiłam się trochę ze zdjeciami z wakacji :lol: Zobaczcie jak to
wyszło :wink: Którą obstawiacie? Można nad nimi popracować jeszcze. To tylko biało-czarne wersje zdjęć. Więcej nie umię zrobić :(
1
http://images31.fotosik.pl/9/dce42612187dd2ae.jpg (www.fotosik.pl)
2
http://images34.fotosik.pl/9/88b772b8293a1955.jpg (www.fotosik.pl)
3
http://images33.fotosik.pl/9/3cba6fe5decf5f6a.jpg (www.fotosik.pl)
4
http://images32.fotosik.pl/9/3974d7be97fa51ad.jpg (www.fotosik.pl)
5
http://images32.fotosik.pl/9/e18bcc3cd970258f.jpg (www.fotosik.pl)
6
http://images31.fotosik.pl/9/ee5cead912a9148a.jpg (www.fotosik.pl)
7
http://images31.fotosik.pl/9/e16f24fc079ee9b4.jpg (www.fotosik.pl)
8
http://images34.fotosik.pl/9/592e7106956be027.jpg (www.fotosik.pl)
9
http://images34.fotosik.pl/9/cb07dd07cfe4d5fe.jpg (www.fotosik.pl)

daxima
21-10-2007, 08:54
Mnie przypadły do gustu 1,5 i 6 w kontekście zrobienia tzw ślepej ściany

Hmm chyba muszę póść za przykładem i wziąść się osobiście do roboty!!!

kolakao
21-10-2007, 12:59
No niezle - pomysl super -mayland znowu skierowalas mnie na dobre strony!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kaśka maciej
21-10-2007, 13:13
Mayland wszystkie są absolutnie czaderskie :D
Dzięki Ci Panie Boże za to forum, znowu naprowadziło mnie na świetne pomysły 8)
Przyszło mi własnie do głowy, że można by było zrobić takie zdjęcie na drzwi, na szafę, :roll: 8) do pokojów dzieci :)

mayland
21-10-2007, 16:56
To miłe, że sie Wam podobają. Dziś jeździłam po... knajpach które robił mój wykonaca wykończeniówki i oglądałam... tynki który będzie najlepszy do fototapet czarno-białych :lol:
Kolakao podobał mi się w pizzeri Tomato :wink: :lol: Efekt surowej sciany. Moja babcia powie, że oszalałam :wink: :lol:

kolakao
21-10-2007, 18:43
A na jakiej to ulicy???

mayland
21-10-2007, 18:50
Przy Dworcu PKP, obok przystanku.
Pierwsze wrażenie takie sobie. Zwyczajnie. Ale trzeba posiedzieć by docenic szczegóły :lol:

kolakao
21-10-2007, 19:27
No to ide na pizze!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wisia30
22-10-2007, 15:08
Witam, ja także planuję zrobić coś takiego w kuchni pomiędzy szafkami, ale wymyśliłam sobie dwie koncepcje, jedna jest taka, że u znajomej plastyczki zamówię sobie akwarelę z jakimś krajobrazem (bardzo lubię impresjonizm więc coś w tym stylu może) - tylko taki dłuuugi na całą ścianę, a drugi pomysł mam taki żeby pod spód dać korek na niego nasze zdjęcia, z wakacji, rodzinne, można wtedy za jakiś czas to zmienić, jak wystawkę. Chcę wogóle przykręcić tą płytę a nie przykleić , bo jak mi się znudzi to sobie zmienię podkład. Myślę też o czymś takim w łazience nad wanną, tylko tam to chyba coś wodoodpornego pod spód.

mayland
22-10-2007, 15:33
Kaśka widziałam zdjecie dziecka w bardzo duzym powiększeniu w sypialni rodziców za łóżkiem. Wyglądało rewelacyjnie! Bardzo, bardzo rodzinnie i przyznam, że mnie to wzruszyło troszku :oops: :lol: