PDA

Zobacz pełną wersję : Kamienne ?cie?ki



Zielona
30-07-2003, 11:30
Czy ktoś może robił sam?
Może macie jakieś rady, wskazówki?

Chciałabym kamienie o nieregularnych kształtach.

pitbull
30-07-2003, 11:42
Musisz stosowac podobne zasady jak przy ukladaniu kostki betonowej.

Zielona
30-07-2003, 12:20
Ale kostkę trzymają po bokach krawężniki, a ja nie chcę krawężników.
Ktoś radził by zrobić takie betonowe niby krawężniki, ale ciut pod powierzchnią ziemi, by trzymały kamienie "w kupie" a nie wystawały nad ziemię. Czy to dobry pomysł?

pitbull
30-07-2003, 12:26
To zalezy jaka chcesz sciezke. Jesli duze kamienie w formie sciezki a pomiedzy nimi trawa to nie musisz miec zadnych murkow. Kamien jest w poziomie trawnika. Jesli to ma byc chodnik regularny z kamienia to jesli plyty beda duze a chodnik 1,2 m szerokosci na podsypce piaskowej stabilizowanej cementem to tez nie musi byc murkow.

Zielona
30-07-2003, 13:09
Gdzie najlepiej pytać o takie nieregularne duże kamienie?

pitbull
30-07-2003, 13:44
To sa kamieni kopalniane, albo pytac o kamien sortowany w kopalniach (okolice Zabierzowa) albo np. w Beskidzie Wyspowym pogadac z okolicznymi rolnikami z odpowiednim transportem. Ale w kopalni pewnie bedzie taniej - najdrozszy jest transport.

Zielona
30-07-2003, 13:46
Dzięki Pit :lol:

Jaś Kowalski
02-08-2003, 13:45
Ja u siebie kiedys wykonalem scieżkę przez trawnik z polnego kamienia. Wykonałem ją jako prowizorkę, czyli bez podsypki. Kamienie okazały sie stabilne, trawa pomiędzy nimi ładnie i równo rosła- więc tak pozostawiłem.

Slawek :)
06-08-2003, 16:06
A skąd wytrzasnąć okrąglaki na kocie łby?
Najlepiej gdyby były takie niejednorodne, jak to u nas na nizinach Dolnego Śląska często się zdarza. Tylko nie polecajcie mi proszę chodzenia po polach i zbierania, bo chciałbym z tego zrobić podjazd pod dom i to długości ok. 50 m. Dlatego zbieranie musiałbym skończyć krótko przed emeryturą. :lol:

Janu
07-08-2003, 21:51
Okrąglaki ?
Zajrzyj do www.mine.wroc.pl.
Trochę kosztują, ale jak musisz...
Janu

08-08-2003, 08:35
Janu,
wielkie dzięki za info :D
Z tego co widzę, to muszę trochę zaoszczędzić, ale otoczaki niczego sobie :lol:

Slawek :)
08-08-2003, 09:57
ten gość to byłem ja!
jeszcze raz dzięki Janu (dobrze kojarzę, że Ty też jesteś z okolic Miękini?)
pozdro
Sławek

08-08-2003, 13:52
Sławek
Kojarzysz dobrze...
Janu

Jaś Kowalski
09-08-2003, 11:42
A skąd wytrzasnąć okrąglaki na kocie łby?
Najlepiej gdyby były takie niejednorodne, jak to u nas na nizinach Dolnego Śląska często się zdarza. Tylko nie polecajcie mi proszę chodzenia po polach i zbierania, bo chciałbym z tego zrobić podjazd pod dom i to długości ok. 50 m. Dlatego zbieranie musiałbym skończyć krótko przed emeryturą. :lol:

W gazecie regionalnej (Olsztyn) znalazłem ogłoszenie prywatne, gospodarz sprzedawał kamień polny po 50 zł/tona z za- i rozładunkiem. Nawet połowy nie wziąlem. Kupiłem 12 ton. Wynajęcie samochodu 300zł.

W sasiedztwie mam firmy handlujące kamieniem polnym, kosztuje 150zł/tona

Slawek :)
11-08-2003, 08:38
Jasiu,
dokładnie czegoś takiego szukam, niestety wątpię czy owe firmy przywiozą kamień z Olsztyna do Wrocławia za owe 300 pelenów. :cry:

Jaś Kowalski
11-08-2003, 21:22
Jasiu,
dokładnie czegoś takiego szukam, niestety wątpię czy owe firmy przywiozą kamień z Olsztyna do Wrocławia za owe 300 pelenów. :cry:

...aaaaaaaa, Sławku- teraz to ja mieszkam pod Warszawą :lol:
Sądzę, że nalezy też poszperać w ogłoszeniach prywatnych, może i samemu dać- bezrobocie jest, moze ktoś pozbierał :)

kaazik
12-08-2003, 21:50
Odpady kamienne (granitowe, marmurowe) można bardzo tanio kupić w zakładach kamieniarskich (wyrób nagrobków, parapetów) na terenie całego kraju, są to odpady z płyt jednostronnie polerowanych o grubości od 2 do 8 cm. Można z nich układać ścieżki, tarasy, murki itp. Ja zamierzam z odpadów granitow wykonać wszystkie tarasy, ścieżki i podjazdy.

Jaś Kowalski
12-08-2003, 21:58
Odpady kamienne (granitowe, marmurowe) .

A jaka jest cena takich odpadów w Twoim regionie?

Pozdrawiam :)

kaazik
13-08-2003, 19:11
Nie wiem ile kosztują odpady. Mam mały zakład kamieniarski, swoje odpady rozdawałem znajomym za darmo, teraz zbieram dla siebie, myśle ze w większości zakładów jest podobnie, sprzedawane są tylko duże odpady a małe są traktowane jak gruz.

Jaś Kowalski
13-08-2003, 21:28
Dziękuję, pozdrawiam :)

Slawek :)
14-08-2003, 08:26
Hey,
wczoraj trochę przeglądałem cenniki kamienia.
Pod Strzegomiem jest taki kamieniołom (miejscowość nazywa się chyba Grabinów), gdzie płyty - odpady kosztują 25 lub 40 PLN za tonę (zależnie od tego, czy sortowane), a i drobna kostka jest tania. Jak będę następny razem w tamtej okolicy, to obejrzę sobie te odpady, bo cena jest mocno atrakcyjna. :o

Wowka
14-08-2003, 09:20
A może by tak pojeździć po okolicy i zobaczyć czy gdzieś nie ma jakiejś starej stodoły czy też budynku z kamienia przeznaczonego do rozbiórki.... Ja sam zużyłem sporo tak zdobytego kamienia wapiennego i piaskowca.

dabi
13-09-2003, 12:25
Nie wiem ile kosztują odpady. Mam mały zakład kamieniarski, swoje odpady rozdawałem znajomym za darmo, teraz zbieram dla siebie, myśle ze w większości zakładów jest podobnie, sprzedawane są tylko duże odpady a małe są traktowane jak gruz.

Czy ktoś może mi powiedzieć jakie są etapy układania podjazdów z kostki granitowej??

Manik
09-10-2003, 18:53
Mieszkam co prawda pod Warszawą, ale mój szwagie jest rolnikiem i kopiąc ziemniaki częstomusi oddzielać kamień od katrofli (kopie kombajnem do ziemniaków) :) Pokazywał mi góry kamienia uzbierane przez kilka lat i góry z tegorocznych wykopków.
Wiem że często ludzie od niego kupują lub zabierają za darmo ten kamień (kamień różnej wielkości).

Proponuję rozejrzeć się tam gdzie są uprawiane pola przez rolników ( nie tam gdzie są ugory, a tych ostatnio coraz więcej) i popytać wśród miejscowych. Może coś ciekawego się trafi :D

pozdrawiam