PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za inwentaryzacje ?



wookie85
19-10-2007, 21:41
Jakie sa z grubsza stawki za wykonanie inwentaryzacji ( kamienica ) ? Rzuty kondygnacji , poddasze , piwnica i przekroj przez klatke + opisy mieszkan , tabelki itp. Z gory dzieki.

Gościk
19-10-2007, 23:36
no wiesz, kurcze blade my tu budujemy stosunkowo mniejsze domki i nie bardzo wiem ile za kamienice i jaką kamienice 1000m2 czy 10000m2, następne pytanie czy nową postawioną,czy taką sto lat , mogą być różne ceny, ale może zadzwoń do jakiegoś geodety, chyba najlepiej.

wookie85
20-10-2007, 06:49
nie no wiem ze wiekszosc tu domki buduje ale moze ktos cos wie w temacie ;] metrazu nie znam dokladnie bodaj ok 3000m2 , stara kamienica zamieszkana , chcialem z grubsza zorientowac sie jakie sa stawki.

pzdr

mapan
20-10-2007, 07:10
Witam,
sądząc z zawodu w profilu, to trafiła się fucha?
Myślę, że za taka robotę możesz śmiało wziąć 1000 zł. Jak masz dużo pomieszczeń na kondygnacji to roboty z pomiarami i rysunkiej jest więcej, niż przy paru dużych pokojach. Jak masz dalmierz laserowy, to 1 dzień pomiary i szkice, 2-3 dni rysowanie, 1 dzień obliczenie powierzchni, opis techniczny plotowanie, oprawieni itp. Wychodzi 5 dni roboty, a 20 zł za godzine to bierze teraz pomocnik murarza. Poniżej 1000 to chyba z to bym się nie brał.
pozdrawiam
mapan

wookie85
20-10-2007, 07:48
wlasnie

nam na 5 osob zaproponowali 2000 zl :/ to nawet na student troszke malo bo dowiedzialem sie dzis ze stawki przy takie powierzchni dlabiutra to 6-10 zl a nam daja 0,75 zl za m2... , do tego maja termin 10 dni w sumie malo juz , kamienica ma 4 kondygnacje + poddasze , piwnica , 3 przekroje to troche roboty jest , wiec wydaje mi sie ze 4000 zl na grupe no nawet 4 osob nie 5 ( sami mowili ze min 4 na taki budynek ) to racjonalna kwota , wiadomo darowanemu koniowi w zeby sie nie zaglada ale kazdy chce byc fer traktowany ;] jednym slowem bedziemy negocjowac

ps faktycznie duzo szybciej bedzie szla robota majac dalmierz , niz zabawa z tasma ?

aha no i jak przypomnialem sobie bodaj 3000m2 ma kamienica

mapan
20-10-2007, 08:16
sczrze to bez dalmierza za to się nie bior :). Jak masz wszystkie ściany obstawione meblami i tylko kawałek przciwległej est widoczny, to zostaje skakanie po meblach z taśmą. Jeden odczytuje, drugi szkicuje a nie osłysy, wlnie się przy notowaniu i kłopot gotowy. trzeba jechać do klienta jeszcze raz.

anirac
20-10-2007, 11:59
Dokladnej odpowiedzi nie moge dac, ale podam moze cos co w przyblizeniu pomoze ustalic kosztorys. Kiedy kupowalam strych musiala zostac przeprowadzona inwentaryzacja, ale wlasnie tylko ostatniej kondygnacji . Wykonala to gmina i wystawiala do przetargu. Orientacyjny koszt takiej zabawy to 1500 zl. Potem ja, juz jako (nie)szczesliwy inwestor musiialam przeprowadzic inwentaryzacje reszty, ale pomogla i Wspolnota mIeszkaniowa, ktora bedzie remontowac i wymieniac przewody kominowe, ciagi wod-kan i elektryke. Wszystko razem wynioslo ok. 3 ty s. Podaje okolo - poniewaz bylo to zawarte we wspolnym projekcie przebudowy i modernizacji kamienicy(wykonywanym przez architekta).

anirac
20-10-2007, 12:53
Aha - kamienica ma 3 pietra, piwnice i strych. Czyli wlasciwie sumujac strych z reszta - ogolna inwentaryzacja wyszla na okolo 4 500 zl.

wookie85
20-10-2007, 15:53
Tak, generalnie dowiedzialem sie ze stawki za tego typu prace sa niskie kiedy sa przetargi i startuje np urzad miasta badz inny organ panstwowy , poprostu prywatne firmy placa lepiej , dostajemy 2700 zl max za prace , 5 osob jest , ale na poczatek zeby sie wprawic bedzie ok ;] , jesli sie spiszemy mozemy liczyc na dalsza wspolprace tak nam powiedziano.

Dalmierz bedzie trzeba nabyc , akurat tyle co na glowke wyjdzie ;] ale to inwestycja na przyszlosc , tasm dzia dzialalismy bylo ciezko ale o dziwo 4 osoby dawaly sobie sprawnie rade , z dalmierze za pewne dokladnie i szybciej i wszedzie prawie da sie dostac.

Tak czy owak stawki sa od naprawde niskich jak w sumie tutaj do takich faktycznie juz typowych, dzieki za odpowiedzi

owszem
22-10-2007, 00:29
Nie frajerujcie się.Inwentarka kamienicy to przerąbana sprawa. Dziwolągi konstrukcyjne, dpelno detali, nietypowe elemnty. Ja robie wielka plyte i tez miasto płaci , a z biura mam 1,24 za m2. Co do dalmierza to biuro nie ma dalmierzów??a wysokosci jak wam bedzie sie chcialo mierzyc. Zreszta, teraz studenci z tego co slyszalam tak sa wycwanieni , ze nie chca tego robic "za zadne pieniadze",Inwentarki to dziadoska robota, a w kamienicach to juz zycze powodzenia i cierpliwosci w trakcie pierdzielenia mocherow bo tacy tam mieszkają..ech

mapan
22-10-2007, 06:26
wg mnie kamienica to nie tragedia. Tam przynajmniej pokój ma w każdym miejscu taką samą szerokość, a nie jak w wielkiej płycie 3,03m + - 10 cm (w zależności w którym rogu się mierzy). Najbardziej wkurzają mnie klitki w piwnicach i zakręcone pomieszczenia na strychach.

wookie85
22-10-2007, 07:10
Zdam relacje jak skonczymy moze komus sie przyda ;]
Zdecydowalismy sie ze robimy bo - za ta kase kupie sobie dalmierz i dwa jak sie spiszemy dostaniemy inne w inwentaryzacje pewnie w sensownym termienie , trzy to jednak spore doswiadczenie jak widze teraz. Kamienica krzywa jest ale wlasnie nie tak jak blok ;] , idzie sprawnie , jedna klatka okazala sie malo "ciekawa" ale w pozostalych 2 poszlo sprawnie na 12 mieszkan ze 3 nam zostaly , zobaczymy jak bedzie szlo rysowanie , 5 osob to sporo wiec praca idzie dobrze , gorzej ze niektorzy czasem nawalaja nieco :/ , dam znac jak skonczymy ;]

wookie85
30-10-2007, 13:09
praca zrobionoa , to byl lekki hardcore :lol: , komunikacja w 5 osobowej grupie dosc ciezko , na dodatek to mnie o wszystko sie pytali :wink: , mialem 4 kobity na glowie sami rozumiecie ;p , ale zrobione generalnie , chociaz na ostatni dzie doszla dodatkowa robota ( jakies glupie tabelki ze wzorem jak wyliczona pow mieszkania , samo wyliczenia programu nie starczylo , wzorek w exelu , a niektore mieszkania mocno krzywe byly i katow nie trzymaly ;] , koszmar ) , takze temacik do zamkniecia a jesli ktos bedzie kiedys robil taka inwetarke to 9 dni to jednak troche za malo czasu ;]

mapan
30-10-2007, 13:41
W związku z tym, że istnieje kilka norm na obliczanie pow. a żadna nie jest obowiązkowa do stosowania, zawsze powinieneś podawać na jakiej podstawie powierzchnia została obliczona.

wookie85
30-10-2007, 23:27
Moze zawsze ale nie bylo o tym mowy wczesnie i uwierz mi po 9 dniach roboty dowiedziec sie o tym i robic to , to ma sie dosc ;] bo tak pewnie bysmy to wczesniej w planach uwzglednili.

A czy zawsze , bo mowisz cos o normach , to inni tez byli zdziwieni takim opisem powierzchni no ale coz moze i racja

mapan
31-10-2007, 07:42
Ups, mam nadzieję, że nie wdepnąłeś w g..no. Powierzchnia stanowi podstawę do naliczania np. czynszu, a gdy idzie o pieniądze, to już żartów nie ma.
Polecam artykuł:
http://msrm.pl/?st=art&art=17
Szkoda, że już po robocie.

wookie85
31-10-2007, 11:57
Tak wiem o tym ;] najlepsze jest to ze np nie mielismy dostepu do jakiegos mieszkania , 1 pokoj , administracja dala powierzchnie , 18m2 , nam wyszlo max 16m2 :lol: , generalnie wlasnie my mieslimy dla administracji wyliczyc i sprawdzic powierzchnie bo ich dane byly wziete albo z komosu albo z planow z przed ja wiem kilkudziesieciu laty.

mapan
31-10-2007, 12:18
Jasne, tyle tylko, że pod inwentaryzacją i obliczeniami nie podpisuje się administracja tylko Wy. Z doświadczenia wiem, że każda zmiana pociągająca za sobą wzrost czynszu najemców lub zmiana udziału w części wspólnej owocuje kosmicznymi często awanturami "pokrzywdzonych" mieszkańców. Domagają się przedstawienia wyliczeń i weź im wytłumacz, że musisz dodać grubości tynków, a pilastra poniżej 0,1 m2 nie odejmiesz im od powierzchni. Zaczyna się jazda z rzeczoznawcami itd. Dlatego jako praktyk przestrzegam przed lekkim podejściem do podawanych wyników. Musisz mieć pełne przekonanie o prawidłowości swoich obliczeń, a co gorsza musisz ten wynik uzasadnić i poprzeć np. PN. Jeśli nie mam dostępu do pomieszczenia, a ktoś podaje np 16 m2, nie pozostaje mi nic innego jak tą wartość przyjąć. Nic mnie jednak nie powstrzyma przed wpisaniem klauzuli, że "z uwagi na brak dostępu do lokalu nr taki i taki, powierzchnia lokalu została przyjęta na podstawie oświadczenia pani Takiej i Takiej reprezentujące Administratora" W razie draki masz dupochron.

wookie85
31-10-2007, 17:02
My pod tym sie nie podpisujemy tylko osoba ktora wygrala przetarg , jaka firma ( ona zlecila to firma ktore nas wziela , nie bylo zadnej umowy ). Noatmiast do czego wykorzysta to administracja do konca mi nie jest znane , tak czy owak ja zakladam ze nasze pomiary sa wlasciwe , z pewnym marginesem ( ten budynek ma koszmarnie krzywe sciany w niektorych miejscach ) a same mozliwosc pomiaru dokladnego czasem byly nie mozliwe.Administracja bedzie martwila sie czy komus czynsz podniesc bo 0,3m2 nam wyszlo wiecej , wedlug mnie ich wczesniejsze "pomiary" byy zle o ile cos mierzyli a liczyli z planu. Im chodzilo o sprawdzenia czy ktos sobie np pustostanu nie zajal itp , tak mi sie wydaje , ale spytam sie przy okazji jak to jest z tymi powierzchniami.

Rafał_B
07-10-2016, 22:02
Aktualny koszt wykonania inwentaryzacji budowlanej waha się od 2 do 6zł/m2, w zależności od zakresu, stopnia skomplikowania i lokalizacji.
Mierzenie zamieszkałej kamienicy za mniej niż ok. 3zł/m2 jest po prostu nieopłacalne. Chyba, że ktoś mierzy jedną kondygnację a resztę bezmyślnie kopiuje, niby sprawdzając ale niestety nie unikając poważnych błędów. Często też przerysowywane są archiwalne dokumentacje bez szczegółowego mierzenia stanu rzeczywistego...
Tak więc radzę poza ceną zwracać uwagę na jakość opracowania. Więcej informacji na temat inwentaryzacji znaleźć można w poradniku na: www.inwentaryzacja-budowlana.com.pl