PDA

Zobacz pełną wersję : CHUDZIAK + WYBRANIE ZIEMI POMÓŻCIE PROSZĘ



Admir
04-11-2007, 17:12
Od września buduję domek marzeń. Miejsce budowy to Gościcino k/Wejherowa - 25km od Gdyni. Wszędzie negocjuję i walczę o możliwie niskie ceny. Teraz nikt z otoczenia nie potrafi mi pomóc.
Ekipa stawiająca mury prze na chudziaki piwnicy i garażu. Istnieje potrzeba wybrania kilkunastu-kilkudziesięciu cm gruntu. Szef ekipy stwierdził, iż za chudziaka liczy 15zł/m kw, a za wybranie ziemi kolejne 15zł.
Kiedy liczę powierzchnię to siwieję. 30 zł za metr kw. chudziaka. Mój budowlaniec twierdzi, że to i tak połowa stawki wg jakichś jego taryf z internetu. Czy to normalna cena? Powiedzcie proszę!!!!!

wojciaszek
04-11-2007, 19:13
najlepiej umawiać się na całość robót,bo jak jesteś przyparty to nic nie wskórasz,chyba że wybierzesz ziemię póżniej i wylejesz chudziak oczywiscie jak masz czas :lol:

ilzan
07-11-2007, 18:36
pytałam gdzie indziej ale nie dostałam odpowiedzi więc pozwól, że podłączę sie pod Twój post, może tu ktoś mnie znajdzie.

Czy mam szansę wylać chudziak jeśli temp w nocy będą spadały poniżej 0
co może się stać jeśli wyleję i przyjdzie mróz?

ANSEXXX
07-11-2007, 21:52
xxx

Admir
07-11-2007, 22:05
pytałam gdzie indziej ale nie dostałam odpowiedzi więc pozwól, że podłączę sie pod Twój post, może tu ktoś mnie znajdzie.

Czy mam szansę wylać chudziak jeśli temp w nocy będą spadały poniżej 0
co może się stać jeśli wyleję i przyjdzie mróz?


Ja dzisiaj zalewałem stropy. I trzy tygodnie ryzyka że przemrozi. Ale jestem dobrej myśli. A chudziaki są przy gruncie i wewnątrz - tam nie prędko przemrozi. Poza tym jest cienki, szybko wiąże i małe ryzyko.
A ile ciebie kasują za metr kw? Podzielisz się taką informacją?

ilzan
08-11-2007, 13:54
Cześć Dziękuję za rady. Bardzo mnie ucieszyły.Mogę działać dalej!

Jeśli mówimy o stawce dla wykonawcy, to dogadałam się za 8 zł/m2 - ludzie z sąsiedztwa. Natomiast za sam chudziak coś ponad 200/m3 ale to załatwiał mąż, więc nie orientuję się. Zapytam i napiszę :wink:

ilzan
08-11-2007, 20:01
chudziak 217 zł/m3 razem z dostawą :)