PDA

Zobacz pełną wersję : wymiana grzejników



yaceq
05-08-2003, 21:33
Wymieniam grzejniki żeliwne na aluminiowe i w związku z tym mam pytanie, czy mogę złącza zaworów i korki grzejników uszczelniać taśmą teflonową, czy też lepiej tradycyjnie pakułami?

tom soyer
06-08-2003, 09:45
Wymieniam grzejniki żeliwne na aluminiowe i w związku z tym mam pytanie, czy mogę złącza zaworów i korki grzejników uszczelniać taśmą teflonową, czy też lepiej tradycyjnie pakułami?
mozesz

godul1
07-08-2003, 15:28
Yaceq,
A z czego masz zrobioną resztę instalacji?
Jamam z stali ocynk i po sześciu latach od wymiany grzejników na aluminiowe strasznie skorodowały mi korki łączące rury z grzejnikiem. Niektóre nawet zaczęły cieknąć. Wydaje mi się, że dałem za mało pakuł, a zbyt mocno skręciłem połączenia. Spowodowało to bezpośrednie zetknięcie dwóch różnych metali i przyspieszoną korozję najsłabszego elementu - czyli stalowego korka. Moja rada: Dużo teflonu albo pakuł i nie skręcaj na maxa a tylko tyle aby nie ciekło.
Pozdrawiam

NOTO
27-07-2004, 19:38
Wymieniam grzejniki żeliwne na aluminiowe i w związku z tym mam pytanie, czy mogę złącza zaworów i korki grzejników uszczelniać taśmą teflonową, czy też lepiej tradycyjnie pakułami?

A jaki jest powód wymiany ? Pytam bo często ludzie wymieniają myśląc że będzie oszczędniej - a najczęściej tak nie jest :)