PDA

Zobacz pełną wersję : Ogród + nawodnienie - ceny w Warszawie i okolicach?



arkadiusz
11-11-2007, 09:59
Ile w tej chwli kosztuje zrobienie m2 ogrodu z nawodnieniem i co jest wliczone w tę cenę (chodzi konkretnie o ogród w Łomiankach)?

konrado
11-11-2007, 12:11
też się chętnie dowiem

TYGRYZ
12-11-2007, 16:24
JEŻELI ZAMÓWICIE FIRMĘ WYJDZIE OK 2500 ZŁ ZA TKZ. SEKCJĘ .

ILOŚĆ SEKCJI W OGRODZIE UZALEŻNIONA JEST GŁÓWNIE OD WYDAJNOŚCI I CIŚNIENIA WASZEGO ŹRÓDŁA H2O, ORAZ KSZTAŁTU POWIERZCHNI DO NAWODNIENIA.

NAJŁATWIEJ ZAŁOŻYĆ NAWODNIENIE W KWADRACIE LUBPROSTOKĄCIE, JEŻELI JEST ŻYWOPŁOT BĘDZIE TO ZAZWYCZAJ OSOBNA SEKCJA Z NAWADNIANIEM KROPELKOWYM

TROCHĘ ZALEŻY OD FIRMY KTÓREJ MATERIAŁÓW UŻYJECIE DO ZAŁOŻENIA NAWODNIENIE CENY MATERIAŁÓW RÓŻNIĄ SIĘ NP. TORO , HUNTER, RAIN BIRD SĄ DROŻSZE NIŻ ELGO MOŻE TROSZKĘ LEPIEJ WYKONANE ALE CZY WARTO PRZEPŁACAĆ?

JEŹELI KTOŚ MA TROCHĘ SAMOZAPARCIA MOŹE SAM ZAŁOŹYĆ NAWODNIENIE I OBNIŹYĆ KOSZTY O OK POŁOWĘ NP. GARDENA ZROBI WAM PROJEKT NAWODNIENIA ZA DARMO A NIE JEST SKOMPLIKOWANA W MONTAŻU

NA DZIAŁCE OK 1000 M2
WEJDZIE OK 4 SEKCJĘ
CZYLI OK 9--10 TYŚ ZŁ.

PRZY WIEKSZYCH PRZESTRZENIACH MOZNA DAC ZRASZACZE O WIĘKSZYM ZASIĘGU WIĘC KOSZT NIE JEST WPROST PROPORCJONALNY DO WIELKOŚCI DZIAŁKI

NA POCZĄTKU NA PEWNO WKOPAŁBYM RURY PRZED ZŁOŹENIEM TRAWNIKA , POTEM SZKODA USZKADZAC DARŃ

MOZNA ZAŁOZYC NA POCZĄTKU SAME ZRASZACZE I WŁĄCZAĆ JE RĘCZNIE A ELEKTORNIKĘ ( ELEKTROZAWORY CZUJNIK DESZCZU, WILGOTNOŚCI, ZAMONTOWAĆ PÓŹNIEJ)

TYGRYZ
12-11-2007, 16:37
POST WYŻEJ PODAŁEM CENY SAMEGO NAWODNIENIA ZAKŁADANEGO PRZEZ FIRMĘ,

JEŻELI CHODZI O OGRÓD TO ZAŁOŻENIE TRAWNIKA OK 9 ZŁ ZA M2 TRAWNIKA ROBOCIZNA ( JEŻELI TEREN W MIARĘ RÓWNY ) + ZIEMIA 200-300 ZŁ ZA WYWROTKĘ 3-4 M3 NIE WIEM ILE WYWROTEK WEJDZIE U WAS ALE WARSTWA ZIEMI URODZAJNEJ POWINNA BYC OK10 CM

ROŚLINY MOGĄ KOSZTOWAĆ DUŻO NA OGRÓD OK1000 M2 OK 10 000 TAK ŻEBY BYŁO COŚ WIDAĆ ( ŻYWOPŁOT + TROCHĘ DOOKOŁA:) )

CIEŻKO MÓWIC O CENACH BEZ PROJKTU I KONKETNEJ DZIAŁKI

pawel i renia
12-02-2009, 13:17
nawodnienie 1000m2
2 linie kropelkujące przy siatce
3 linie zraszaczy
pełna automatyka na elektrozaworach
koszt 3000 robocizna 3 dni zabawy z łopatą


:wink:

Mymyk_KSK
12-02-2009, 14:37
To troche tak, jakby analizować ile kosztuje wybudowanie domu... Koszt zrobienia ogrodu "na gotowo" (robocizna, materiały, rosliny) uzależniony jest m. in. od:

1. tego, co jest uwzględnione w projekcie i co ma być zrobione - elementy małej architektury, oświetlenie, ogrodzenie, oczka wodne - można dłuuugo wymieniac.

2. jakie materiały są użyte w projekcie - dla przykładu inaczej kształtuje się cena nawierzchni żwirowej a inaczej nawierzchni z kostki granitowej

3. jakiej wielkości mają być rośliny - ledwo odrastające od ziemi czy nieco "podhodowane". Jakie to mają być rośliny - gatunki różnią się ceną.

4. trawnik z siewu, czy darniowy

itd.

Jako "rząd wielkości" można przyjąć 20-40 zł/m2 ogrodu - bez nawodnienia.

DorciaIQ
09-11-2009, 14:13
A koszt robocizny (z przygotowaniem) trawnika sianego ktos sie orientuje?

Monsiu
10-11-2009, 13:14
akurat wczoraj moja znajoma pochwaliła się,ze urządziła 70 m2 ogódka.Tak,70, a nie 700.Za projekt+roślinki+obłożenie rabatek kostką brukową zapłaciła 1800 zl i to ponoć bez robocizny,którą ma zamiar jakoś tam inaczej w barterze rozliczyć. Roslinki to kilka malutkich krzaczków,kwiatków,zioła i jedna (tak,sztuk 1) średnia tuja.
1800 zł za 70 m2 ogródka to wychodzi 250 zł za m2.....

Dla mnie to kosmos,ale ona twierdzi,że to po znajomości itd.

Skoro to tyle kosztuje,to ja się przekwalifikuję z chęcią na ogrodnika:)

Acha,cena nie zawiera ani nawodnienia,ani trawnika ani nic poza to ,co juz napisałam, acha, jeszcze korą pan podsypał krzaczki:D

Mymyk_KSK
10-11-2009, 13:38
akurat wczoraj moja znajoma pochwaliła się,ze urządziła 70 m2 ogódka.Tak,70, a nie 700.Za projekt+roślinki+obłożenie rabatek kostką brukową zapłaciła 1800 zl i to ponoć bez robocizny,którą ma zamiar jakoś tam inaczej w barterze rozliczyć. Roslinki to kilka malutkich krzaczków,kwiatków,zioła i jedna (tak,sztuk 1) średnia tuja.
1800 zł za 70 m2 ogródka to wychodzi 250 zł za m2.....

Dla mnie to kosmos,ale ona twierdzi,że to po znajomości itd.

Skoro to tyle kosztuje,to ja się przekwalifikuję z chęcią na ogrodnika:)
Tyle kosztuje - ale pytanie ile jest w tym zarobku ;-)

Acha,cena nie zawiera ani nawodnienia,ani trawnika ani nic poza to ,co juz napisałam, acha, jeszcze korą pan podsypał krzaczki:D


Przy większych ogrodach koszty na m2 sa niższe bo po prostu cena ineczej się rozkłada..

Nie tak dawno - we wrześniu - urzadzałam swoją rabatkę w przedogródku, ok. 6 m2. Rośliny + ziemia + włóknina + kora kosztowały mnie na tym kawałeczku... 750 zł. Robociznę i projekt dałam sobie gratis ;-) Gdybym robiła to dla kogoś, to musiałabym doliczyć koszt projektu (dniówka żeby się spotkać z Inwestorem, omówić sprawy, a następnie rozsądnie zagospodarować taki mały kawałeczek - powiedzimy 300 zł) oraz koszt robocizny - dniówka: kupić rośliny i materiały, sprzątnąć teren, zutylizowac śmieci pobudowlane, przekopac, przegrabić, posadzić rośliny, wyłożyć włókninę, rozsypać korę - 150 zł. W sumie Klienta kosztowałoby to 1200 zł, mój zarobek wyniósłby - po odliczeniu kosztów materiałów, dojazdu, utylizacji smieci i podatku - ok. 285 zł za 2 dni pracy i tzw. myśl techniczną. Czyli nie wyciągnęłabym nawet 150 zł/dzień krzyczanych przez tzw. "pana Władka" od tynkowania, ogrodzeń, murowania czy co tam chcecie. Dalej chcesz się przekwalifikować? ;-)

Monsiu
10-11-2009, 15:00
kupić rośliny i materiały, sprzątnąć teren, zutylizowac śmieci pobudowlane, przekopac, przegrabić, posadzić rośliny, wyłożyć włókninę[/b], rozsypać korę - 150 zł. W sumie Klienta kosztowałoby to 1200 zł, mój zarobek wyniósłby - po odliczeniu kosztów materiałów, dojazdu, utylizacji smieci i podatku - ok. 285 zł za 2 dni pracy i tzw. myśl techniczną. Czyli nie wyciągnęłabym nawet 150 zł/dzień krzyczanych przez tzw. "pana Władka" od tynkowania, ogrodzeń, murowania czy co tam chcecie. Dalej chcesz się przekwalifikować? ;-)


na 6 m2 rosliny,włóknina i kora kosztowały Cię 750 zł??????
To jakie to są rośliny i ile ich jest? przecież musi byc odstęp pomiędzy nimi....
BTW-worek kory kosztuje 10-11 zł, więc na 6 m2 może 4-5 worków max wyjdzie,ale to niejest koszt 150 zł, tylko min. 3 razy mniej.


nie wiem,gdzie kupujesz ziemię,ale worek to również koszt około 10 zł, i rosliny sadzi się w dołku,w tym celu nie trzeba wymieniać 6m2 podłoża,tylko nasypać do odpwiednio dobranego do wielkości rosliny dołka.

Rosliny- wiem,ile kosztują małe krzaczki,często jeżdzę do sklepów ogrodniczych.W zalezności od rodzaju,od 10 zł wzwyz,mówię o MALYCH roślinkach,bo takie moja znajoma posadziła.

Tuja-znajoma ma 1 sztuje,najdroższa duża tuja(około 2m) to maksymalnie 300 zł,w najdroższym możliwym sklepie i drogi gatunek.

Chciałabym zobaczyć Twoje 6m2 za 750 zł, oczywiście to jest koszt bez nawodnienia,kostki brukowej na otoczkę roslinek itp?
Jesli chcesz się pochwalic,to chętnie obejrzę zdjęcia.


dalej piszesz-sprzatnąc śmieci pobudowlane-no tak,6 m2 terenu to kupa śmieci, natepnie przekopac i przegrabić-równiez bardzo dużo pracy,zwazywszy,że u mojej znajomej nie było przekopywania,tylko POSADZENIE roślin.A co tu grabic,skoro ni ema jeszcze liści bo teren jest świeży?
Nigdy nie uwierzę,że taki jest koszt organizacji ogrodu (biorąc pod uwage zakres prac opisanych przez mnie wyżej), ponieważ od 3 lat urządzam swoj-okolo 700m2, i wiem, co ile kosztuje.Cały sezon sadzę,przesadzam,upiększam itp.
a 750 zł za 6 m2?-cóż, gratuluję, to wielki wyczyn za taką kwotę urządzić tak mały kawałek...

Mymyk_KSK
10-11-2009, 15:59
750 zł za 6 m2?-cóż, gratuluję, to wielki wyczyn za taką kwotę urządzić tak mały kawałek...

Widzisz, akurat o projektowaniu i urzadzaniu ogrodów to ja mam takie dość konkretne pojęcie, gdyż zajmuję się tym od przeszło 10 lat więc nie ma potrzeby zebyś uświadamiała mnie jak gęsto się sadzi rośliny ani jak wykonuje sie przygotowanie podłoża, ani ile co kosztuje. BTW pisząc "grabienie" nie miałam na myśli grabienia liści tylko wyrównanie ziemi i rozbicie brył po przekopaniu - ale to chyba jako "doświadczony ogrodnik" wiesz?

Twoje watpliwe "gratulacje" są zupełnie nie na miejscu.




Twoje 6m2 za 750 zł, oczywiście to jest koszt bez nawodnienia,kostki brukowej na otoczkę roslinek itp?

Nie czytasz uważnie - bez nawodnienia, bez kostki brukowej, ale oczywiście rośliny wliczone. Roślin nie tak dużo - częśc małych, ale np. uwzględniłam w powyższej kwocie wyrośnięte bluszcze w cenie 75 zł/szt (i to z 20% rabatem).

A rosliny moga być małe ale nietypowe i dlatego kosztowne. Gdyby ktoś powiedział, że połozył panele po 150 zł/m2 to też byś mu się popukała po głowie bo Ty widziałaś w markecie po 20 zł/m2? Panel panelowi nierówny, roslina roślinie tez.


igdy nie uwierzę,że taki jest koszt organizacji ogrodu (biorąc pod uwage zakres prac opisanych przez mnie wyżej), ponieważ od 3 lat urządzam swoj

Akurat Twoja wiara do niczego mi nie jest potrzebna.

Monsiu
10-11-2009, 16:15
[quote="Mymyk_KSK BTW pisząc "grabienie" nie miałam na myśli grabienia liści tylko wyrównanie ziemi i rozbicie brył po przekopaniu - ale to chyba jako "doświadczony ogrodnik" wiesz?

A rosliny moga być małe ale nietypowe i dlatego kosztowne. Gdyby ktoś powiedział, że połozył panele po 150 zł/m2 to też byś mu się popukała po głowie bo Ty widziałaś w markecie po 20 zł/m2? Panel panelowi nierówny, roslina roślinie tez.

quote]

wyobraz sobie,że wiem.
Nadal fascynuje mnie koszt tych 6m2. na razie podałaś koszt jednego bluszczu za 75 zł (podejrzewam,że ma kilka metrów dlugosci,bo sadzonka kosztuje około 10 zł)

natomiast znajoma,o której wcześniej pisałam,nie posadziła żadnych egzotycznych roslin,bo specjalnie o to pytałam.Nawet zresztą nie potrafiła wymienić ich nazw,ale stwierdział,że to takie zwykłe,"zielono-żólte", oraz zioła. Zioła nie są roslinami egzotycznymi i nietypowymi, ale to jako "doświadczony zawodowy ogrodnik z 10-letnią praktyka" pewnie tez wiesz?

DorciaIQ
12-11-2009, 12:37
Wy sie przepychacie, a ja serio pytam jaki powinien byc koszt robocizny trawnika, bo sie zastanawiam, czy pani ktora mi robila projekt i mi sie podoba jest droga, czy niespecjalnie? Materialy wyszly tyle ile wyszly i to do mnie przemawia, ale nie orientuje sie w cenach robocizny, wiec prosze o pomoc! Nie odmawia sie ciezarnej... szczegolnie takiej co ma termin za 3 dni ;)

DorciaIQ
12-11-2009, 12:41
znajoma,o której wcześniej pisałam,nie posadziła żadnych egzotycznych roslin
Ciesze sie ze znalazlas wytlumaczenie swoich watpliwosci :)

A teraz moze powrocmy do tematu? :D

Mymyk_KSK
12-11-2009, 16:03
Wy sie przepychacie, a ja serio pytam jaki powinien byc koszt robocizny trawnika, bo sie zastanawiam, czy pani ktora mi robila projekt i mi sie podoba jest droga, czy niespecjalnie? Materialy wyszly tyle ile wyszly i to do mnie przemawia, ale nie orientuje sie w cenach robocizny, wiec prosze o pomoc! Nie odmawia sie ciezarnej... szczegolnie takiej co ma termin za 3 dni ;)

Ciężarnej się nigdy nie odmawia a na dodatek ustępuje się jej miejsca :)

ile m2 tego trawnika jest?

"średnia" cena krakowska za następujący zakres prac:
- sprzątnięcie po budowie, usunięcie śmieci, gruzu, chwastów,
- przekopanie
- rozsypanie zyznej ziemi (humusu)
- przygotowanie pod sianie (ukształtowanie spadku, wałowanie)
- siew
to ok. 12 - 15 zł/m2 w tym nasiona trawy ale nie uwzględniony koszt ziemi która trzeba nawieźć i kontenera na odpady.

DorciaIQ
13-11-2009, 19:04
Kurka nie pamietam a nie mam przy sobie projektu, ale ogrodu (dzialki niezabudowanej) jest 900, to trawy bedzie z polowe pewnie.
No a ja mam 12 samej robocizny + nasiona... No i ziemia oddzielnie oczywiscie :)

artluka
15-11-2009, 00:42
Kurka nie pamietam a nie mam przy sobie projektu, ale ogrodu (dzialki niezabudowanej) jest 900, to trawy bedzie z polowe pewnie.
No a ja mam 12 samej robocizny + nasiona... No i ziemia oddzielnie oczywiscie :)
mysle ,że nie jest to przesadzona cena jak rozmawiam ze znajomymi ceny dochodzą nawet do 30pln za m2 , wszystko zależy od wielu czynników i upierdliwości obiektywnych , oczywiste też jest to ,że niema cen urzędowych więc można sie targować :)