PDA

Zobacz pełną wersję : Naciagniecie Siatki



bartelus
13-11-2007, 12:39
Ile placi sie za naciagniecie siatki na slupki. Mam tego okolo 80m do naciagniecia.

janrenovate
13-11-2007, 17:33
Sama siatka,czy też druty z napinaczami?

bartelus
14-11-2007, 13:33
Sama siatka,czy też druty z napinaczami?

Z drutami x4

adam2007
14-11-2007, 13:43
Ile placi sie za naciagniecie siatki na slupki. Mam tego okolo 80m do naciagniecia.


Najlepiej samemu. Ja 2 tyg temu skończyłem. Nic trudnego.

Zenon X
14-11-2007, 21:28
Jako student dorabiałem wykonując ogrodzenia, jakieś 5 lat temu braliśmy 5 zloty za mb. Dla ludzi robiących to po raz któryś tam, 80 mb siatki we dwoje to robota na jakieś 8 godzin. Dzisiaj nie powinno to kosztować więcej niż 10zloty za mb (zależnie od rodzaju siatki i wysokości płotu) , chyba że dochodzi spawanie zaczepów na słupkach i malowanie.
Apropo wykonania tego samemu to zależy od tego jaką jesteś ‘złotą rączką’, bo niby to nic takiego ale można to spieprzyć.
:wink: Pozdrawiam

adam2007
15-11-2007, 10:59
Jako student dorabiałem wykonując ogrodzenia, jakieś 5 lat temu braliśmy 5 zloty za mb. Dla ludzi robiących to po raz któryś tam, 80 mb siatki we dwoje to robota na jakieś 8 godzin. Dzisiaj nie powinno to kosztować więcej niż 10zloty za mb (zależnie od rodzaju siatki i wysokości płotu) , chyba że dochodzi spawanie zaczepów na słupkach i malowanie.
Apropo wykonania tego samemu to zależy od tego jaką jesteś ‘złotą rączką’, bo niby to nic takiego ale można to spieprzyć.
:wink: Pozdrawiam

Oczywiście ,że można ale się udało. Ja do słupków przypawuje nakrętki i w to daje szpilki z drutu. Idelanie sie naciąga.Zresztą to nie front , a od sąsiada. Jeszcze linka i muza gra. :D

ptr2
15-11-2007, 11:15
Oczywiście ,że można ale się udało. Ja do słupków przypawuje nakrętki i w to daje szpilki z drutu. Idelanie sie naciąga.Zresztą to nie front , a od sąsiada. Jeszcze linka i muza gra. :D

Możesz dokładniej opisać jak się naciąga siatkę na szpilkach.
Mam słupki z nakrętkami zrobione przez kogoś i zabetonowane czy na każdym słupku mam naciągać siatkę i przymocować ją szpilką do słupka?

adam2007
15-11-2007, 12:19
Oczywiście ,że można ale się udało. Ja do słupków przypawuje nakrętki i w to daje szpilki z drutu. Idelanie sie naciąga.Zresztą to nie front , a od sąsiada. Jeszcze linka i muza gra. :D

Możesz dokładniej opisać jak się naciąga siatkę na szpilkach.
Mam słupki z nakrętkami zrobione przez kogoś i zabetonowane czy na każdym słupku mam naciągać siatkę i przymocować ją szpilką do słupka?


Ja na każdym słupku zabijałem szpilke. Robiliśmy to we 3. Dwóch naciągało ręcznie a trzeci zabijał , tylko musisz pamiętać o tym by oczko siatki miało zaparcie na szpilce i nakrętce co by później nie zwichrowało siatki albo żeby nie była krzywo naciągnięta dołem lub górą.
Ps. Jak chcesze zrobie ci foty jak ja to robiłem ale dopiero prześlę w sobote wieczorem lub niedziele.

ptr2
15-11-2007, 12:49
[quote="adam2007
Ja na każdym słupku zabijałem szpilke. Robiliśmy to we 3. Dwóch naciągało ręcznie a trzeci zabijał , tylko musisz pamiętać o tym by oczko siatki miało zaparcie na szpilce i nakrętce co by później nie zwichrowało siatki albo żeby nie była krzywo naciągnięta dołem lub górą.
Ps. Jak chcesze zrobie ci foty jak ja to robiłem ale dopiero prześlę w sobote wieczorem lub niedziele.[/quote]
Jak możesz przysłać to będę wdzięczny.
mój email [email protected]

Pozdrawiam

Piotrek

adam2007
15-11-2007, 13:06
[quote="adam2007
Ja na każdym słupku zabijałem szpilke. Robiliśmy to we 3. Dwóch naciągało ręcznie a trzeci zabijał , tylko musisz pamiętać o tym by oczko siatki miało zaparcie na szpilce i nakrętce co by później nie zwichrowało siatki albo żeby nie była krzywo naciągnięta dołem lub górą.
Ps. Jak chcesze zrobie ci foty jak ja to robiłem ale dopiero prześlę w sobote wieczorem lub niedziele.
Jak możesz przysłać to będę wdzięczny.
mój email [email protected]

Pozdrawiam

Piotrek[/quote]


ok.bedziesz miał.

mario1976
15-11-2007, 13:13
[quote="adam2007
Ja na każdym słupku zabijałem szpilke. Robiliśmy to we 3. Dwóch naciągało ręcznie a trzeci zabijał , tylko musisz pamiętać o tym by oczko siatki miało zaparcie na szpilce i nakrętce co by później nie zwichrowało siatki albo żeby nie była krzywo naciągnięta dołem lub górą.
Ps. Jak chcesze zrobie ci foty jak ja to robiłem ale dopiero prześlę w sobote wieczorem lub niedziele.
Jak możesz przysłać to będę wdzięczny.
mój email [email protected]

Pozdrawiam

Piotrek

To jest raczej prosta robota. Robiłem to z ojcem na działce rekreacyjnej. Tam gdzie nie było dojazdu mieliśmy "system bloczków i linek" do naciągania siatki. Działając niewielką siłą dzięki bloczkom bardzo "sztywno" naciągało się siatkę.

Tam gdzie robiliśmy to od drogi gruntowej posiłowaliśmy się Fordem Transitem. Jeden delikatnie naciągał ruszając samochodem, drugi szpilkował.


ok.bedziesz miał.[/quote]

Zenon X
15-11-2007, 19:06
Siatki nie powinno się napinać po jednym przęśle tylko całą długość odcinka, od pierwszego słupka do końcowego, jeżeli bok ma np. 100mb to należy go podzielić na pól i zrobić w środku słupek z podporami (odcinki nie powinny być dłuższe niż jakieś 50m ) robi się tak żeby siatka była równomiernie naciągnięta na całej długości. Jeżeli masz porządną siatkę tzn. z drutu grubszego niż fi 3mm to raczej ją nie naciągniesz rękami, idealnie nadaje się tzw, wciągarka łańcuchowa. Zaczepiasz siatkę na pierwszym słupku, rozciągasz cały bok, na końcu wkładasz płaskownik w oczka siatki od góry i do niego mocujesz wciągarkę którą zaczepiasz o ostatni słupek lub jeżeli jest coś mocnego do zaczepienia to za słupkiem.
Jak masz siatkę kupioną w hipermarkiecie to spokojnie ją naciągniesz rękami tylko uważaj żebyś ją nie przeciągnął bo z wysokości 150cm zrobi ci się 140cm.
Powodzenia
:wink:

bartelus
19-11-2007, 12:17
Wzieli 5pln od metra - siatka na zamowienie srednica 4mm