PDA

Zobacz pełną wersję : ściany działowe isprawa bardzo pilna.



ilzan
15-11-2007, 15:45
proszę pomóżcie choć może powtarzam temat ale sprawa pilna!

Ile płacicie za wymurowanie m2 ścian działowych z suporeksu,

i druga sprawa jedna ścianka ma być z cegły czerwonej i taka surowa ma zostać. wg majstra należy ją licować i murować specjalną metodą. za to chcą inną stawkę za m2
Czy ktoś murował taką ścianę i czy rzeczywiście musiała to być specjalna metoda (majster mówił o użyciu listw metalowych aby uniknąć zabrudzenia cegły podczas murowania). :cry:

ilzan
15-11-2007, 16:07
i jeszcze jak liczyć metry wymurowania ścianki, tak,jak leci czy odejmować otwory drzwiowe?

ilzan
16-11-2007, 06:27
nikt mi nie podpowie

chociaż na temat ścianki z czerwonej cegły

ila66
16-11-2007, 06:44
nikt mi nie podpowie

chociaż na temat ścianki z czerwonej cegły

o jakiej cegle piszesz , o takiej malej ?http://www.czystosc.legnica.pl/images/cegla/klinkier.jpg
jezeli tak , to specjalna stawka

jak taka cegla , to sznurek i poziomica ,
bez zadnych listew ... tak muruja prawdziwi murarze :D

system70
16-11-2007, 10:25
Murarz ma racje co do metody i tego ze to co innego niz zwykle murowanie gdzie nie trzeba bawic sie w szczegoly bo zakryje to tynk .Takze stawka musi byc wyzsza i musisz to zrozumiec . :wink:

ilzan
16-11-2007, 13:18
CEGŁA JEST ZWYKŁA CZERWONA SZAMOTOWA. WIEM, ŻE Z TAKĄ SCIANA BEDZIE WIECEJ ZABAWY. WIĘC CHCIAŁAM POZNAĆ STAWKI ZA M2, PONIEWAŻ MÓGŁ JUŻ KTOŚ MUROWAC W TAKI SPOSOB. A CO DO METODY ZE SZNURKIEM I POZIOMICĄ TO TEŻ TAK MYŚLAŁAM, ALE MOZE MOJ MURARZ ZNA JESZCZE INNE?

DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI.

geddeon
26-12-2007, 02:16
i jeszcze jak liczyć metry wymurowania ścianki, tak,jak leci czy odejmować otwory drzwiowe?
napisałem to w innym temacie ale powtórze....

czy łatwiej jest wymurować ścianke całą, czy z wymierzonym dokładnie otworem drzwiowym i ewentualnym wzmocnieniem nadproża ?

jeśli nie ma różnicy to można by też zakwestionować do metrażu spoiny między cegłami... a co ? :-?

ila66
26-12-2007, 10:32
i jeszcze jak liczyć metry wymurowania ścianki, tak,jak leci czy odejmować otwory drzwiowe?
napisałem to w innym temacie ale powtórze....

czy łatwiej jest wymurować ścianke całą, czy z wymierzonym dokładnie otworem drzwiowym i ewentualnym wzmocnieniem nadproża ?

zdecydowanie łatwiej jest wymurować ścianke całą

jelek
26-12-2007, 17:55
witam z tego co zrozumialem to scianka ma pozostac w stanie surowym a zarazem ustetycznie wygladac wiec twoj majstem ma racje musi ona zostac wykonana inna metoda musi ukladac tak jak sie uklada cegle klinkierowa a takie scianki uklada sie na takzwanych dystansach a koszt ukladania takiej scianki licza okolo 2zl. za sztuke a nie za metr kwadratowy i to zdecydowanie zjmuje wiecej czasu wiec bedziesz musiala za to woecej zaplacic

pozdrawiam JELEK