PDA

Zobacz pełną wersję : Czy geodeta może przedłużyć ważność mapki?



Jarek191
16-11-2007, 17:56
Geodeta zrobił mi mapkę do celów projektowych. Zaznaczył na niej datę do kiedy jest ważna (3miesiące). Niestety nie wyrobiłem się z resztą papierów do pozwolenia na budowę.
1. Czy w starostwie odrzucą mi tą mapkę?
2. Czy to prawda, że geodeta robiący mapkę może przystawić pieczątkę i przedłużyć jej ważność o np kolejne 3 miesiące?

pierwek
20-11-2007, 16:44
IMHO nie ma czegoś takiego jak okres ważności mapki (choć oczywiście słyszałem o urzędnikach którzy wymagają aby mapka nie byłą starsza niż np 6mcy...)
jak następnego dnia po otrzymaniu przez Ciebie mapki od geodety ktoś postawi w starostwie na mapie jakąś kreskę (naniesie np siec energrtyczną) w zakresie obszaru który obejmuje Twoja mapka to Twoja mapka staje sie automagicznie nieaktualna.

moja mapka do celów projektowych miała ponad rok jak składałem wniosek o pozwolenie na budowę. I była jak najbardziej OK.

mikolayi
20-11-2007, 20:39
Geodeta zrobił mi mapkę do celów projektowych. Zaznaczył na niej datę do kiedy jest ważna (3miesiące).

każ mu oddać Ci pieniądze i zapytaj dlaczego 3 a nie na przykład 2i pół albo 90 dni albo 45 dni. Bo co ? Bo za 3 miesiace masz znowu do niego iść ?

mr.jaro
22-11-2007, 15:58
Tak z ciekawosci zapytam - jaka moze byc rozsadna cena za sporzadzenie takiej mapki do celow projektowych?