PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za odgromówkę



YreQ
16-11-2007, 19:09
W ekipie "dachowej" mam elektryka, który na życzenie klientów kładzie też odgromówkę .....przy okazji montowania gąsiorów. Spytałam czy i nam nie zrobiłby od razu - bo szkoda mi będzie specjalnie po to gnać na dach mojego elektryka. Nad ceną ma się zastanowić.
Ktoś ma już założoną na dachu podobnym do mojego ? Jakiego rzędu są to kwoty ?..... a raczej czego powinnam się spodziewać ?

iwonaszczytno
16-11-2007, 20:04
Dom podobny do Twojego, firma zajmująca się tylko odgromami, uprawnienia odbiory etc. całość od 11000 - 13000 złociszy

YreQ
16-11-2007, 20:09
Dom podobny do Twojego, firma zajmująca się tylko odgromami, uprawnienia odbiory etc. całość od 11000 - 13000 złociszy
dzięki - zapomniałam dodać w swoim pytaniu, że tylko robocizna mnie interesuje. Cena podana wyżej to z materiałem czy sama robocizna - bo nie mam wiedzy w tym temacie...... :oops:
Będę wdzięczna za odpowiedź.

iwonaszczytno
16-11-2007, 20:13
Całość z tym że mat. około 5 tys

YreQ
16-11-2007, 20:16
Całość z tym że mat. około 5 tys ok - wielkie dzięki

elpapiotr
17-11-2007, 19:23
Witam.


W ekipie "dachowej" mam elektryka, który na życzenie klientów kładzie też odgromówkę .....przy okazji montowania gąsiorów
Trzeba pamiętać przy tym , że "odgromówkę" nie można sobie zakładać ot, tak.
A gdzie projekt ?
A gdzie metryka urządzenia piorunochronnego ?
I na koniec - pomiary i protokół w/w urządzenia, łącznie ze szkicem itd.

marcin714
20-11-2007, 17:07
Tam nie można. Ja widziałem 4 zwisające druty z dachu , których nie było do czego dopiąć bo dekarze uziomów nie robią. Stan taki trwał z rok aż ktoś się w końcu zlitował i jakieś rury zakopał.

A i jeszcze jedno . Jak przychodzi zewnętrzna instalacja odgromowa extra to trzeba równocześnie dostosowac do tej sytuacji wewnętrzną ochrone przepieciową bo inaczej tylko szkody można sobie narobić.