PDA

Zobacz pełną wersję : Ekipy zza wschodniej granicy...



acerspacer
17-11-2007, 01:01
Witam.
Odebrałem wyceny budowy domu http://www.archipelag.pl/projekty-domow/igusia/?ProjectMirror=1 powiększonego o garaż dwustanowiskowy i zaliczyłem szok...
Pierwszy potencjalny wykonawca wyceniał mi budowę do stanu surowego zadaszonego z jego materiałami na kwotę dwieście z dużym kawałkiem.
Tak jak poradzili mi inni forumowicze zacząłem szukać kolejnych ekip ale juz tylko roboćizna i....wycena od stanu 0 do zadaszenia włącznie za samą robotę w granicy 55-65 tyś.
Tak sobie kombinuję może ktoś z was zna jakieś namiary na ekipy zza wschodniej granicy z których korzystaliście,a tak ogólnie to co sądzicie o takim rozwiązaniu?
Jeśli ktos ma namiary to prosiłbym o wysłanie ich na priva
Ps.Przećierz oni też mieszkają w domkach to chyba im Stalin ich nie urodził(KILKULETNICH DOMKACH)

mauro
18-11-2007, 10:55
jesli dadza ci gwarancje na pismie na wykonana prace to (jesli ich znajdziesz,bo wola pracowac w niemczech)ich zatrudnij

system70
18-11-2007, 18:32
Taaaakkkk firma ze wschodu da ci gwarancje na pismie faktury tez i jescze zazyczy sobie o 50 % taniej niz nasi fachowcy .I nie trudno ich znalesc bo jest ich tylku ze prosza sie o prace .Ludzie zejdzcie na ziemie i nie kombinujcie a jak chcecie taniej to robcie sobie sami wtedy bedzie taniej .A naljepiej wziasc sprawdzana ekipe polskich fachowcow .Mysle ze bedzie moze drozej ale i dobrze :wink:

BOBIK12
20-11-2007, 10:29
poroniony pomysł poprawienie tego będzie kosztować krocie .
wykonanie dokładne stanu surowego i nie szczędząc środków
procentować będzie potem mniejszymi kosztami wykończenia

miol
21-11-2007, 10:49
Taaaakkkk firma ze wschodu da ci gwarancje na pismie faktury tez i jescze zazyczy sobie o 50 % taniej niz nasi fachowcy .I nie trudno ich znalesc bo jest ich tylku ze prosza sie o prace .Ludzie zejdzcie na ziemie i nie kombinujcie a jak chcecie taniej to robcie sobie sami wtedy bedzie taniej .A naljepiej wziasc sprawdzana ekipe polskich fachowcow .Mysle ze bedzie moze drozej ale i dobrze :wink:

poroniony pomysł poprawienie tego będzie kosztować krocie .
wykonanie dokładne stanu surowego i nie szczędząc środków
procentować będzie potem mniejszymi kosztami wykończenia
Zejdźcie na ziemie, ile ekip budujących polskich daje gwarancje? Tylko duże firmy ale wtedy musicie zabulić dużo więcej, a i później wyegzekwować tą gwarancję to też nie takie proste. Nie trudno znaleźć? Czasy się zmieniły i np. ukraińcom powoli nieopłaca się u nas pracować, na razie zyskują sporo na różnicach w kursach walut ale u siebie też mają pracę. I na koniec, myślicie że polskie firmy nie zatrudniają ukraińców? Robotę robią ci sami ludzie tylko płacicie więcej a co do fachowości to większość ukraińców pracuje od kilku jak nie kilkunastu lat w Polsce i co do fachowośc to bym tak bardzo nie liczył na to że Polak zrobi lepiej.

lmp119
21-11-2007, 12:11
Pytanie jeszcze co ta ich gwarancja obejmuje ?? bo przewaznie tu kryje się haczyk
Zauważyłam że większość ludzi słysząc słowo gwarancja po prostu głupieje , tylko co dalej jeśli rzeczywiście dojdzie do sytuacji w której to będziecie chcieli coś reklamować ??? jak to wygląda w praktyce ??

lmp119
21-11-2007, 12:15
Zgadzam się z tym że jeśli komuś za drogo to nich sam zakasa rękawy io bierze się do roboty - wyjdzie taniej , a i pokory można nabrać do tych co to niby kosmiczne ceny mają ;)

ANSEXXX
21-11-2007, 14:23
xxx

BOBIK12
21-11-2007, 18:05
jeżeli wykonawca będzie wykonywał swoją prace sumienie a inwestor sprawdzal i w terminie ponosił koszta to problemów nie powinno być

arkadiusz
21-11-2007, 21:49
Ja wzialem Ukraincow do zrobienia ogrodzenia. Juz sam wykop pod podmurowke spier*****i i ostatecznie ich pogonilem.

nestor795
24-11-2007, 23:21
Ja wzialem Ukraincow do zrobienia ogrodzenia. Juz sam wykop pod podmurowke spier*****i i ostatecznie ich pogonilem.


haha dobre..........

miol
25-11-2007, 14:25
Ja wzialem Ukraincow do zrobienia ogrodzenia. Juz sam wykop pod podmurowke spier*****i i ostatecznie ich pogonilem.
Tylko to o niczym nie świadczy, można przejrzeć forum i poszukać ile ekip polskich zostało pogonionych i to nie za takie fuszerki.