PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za wentylację z rekuperatorem.



tatutatu
18-11-2007, 13:38
Jakie są koszty (rekuperator cała instalacja plus robocizna) zainstalowania wentylacji z odzyskiem ciepła dla domu o powierzchni ok. 135 m2. Parter - otwarta kuchnia na salon, gabinet. Poddasze - trzy pokoje, łazienka.

Inka Opole
21-11-2007, 15:21
Witam
nam obecnie wyliczaja
narazie mam dwie oferty od bartosza okolo 19tys zl
i z ventus opole okolo 15tys zl

liczylem ze w 12tys sie zamkne a tu takie cos:( dom nieduzy okolo 120m2
oczywiscie te ceny tylko za rekuprator z instalacja GWC to osobna historia

moze jest ktos kto podjalby sie zrobienia instalacji?dom w okolicach Opola..zaczynamy budowe wiosna przyszlego roku?
pozdr
Rafal I Inka

lee28
22-11-2007, 05:31
Ja miałem wyceny (na cała instalację z reku bez GWC) od 12 tyś (reku daikin) d o 16 tyś (reku mistral). Z bartosza sam reku kosztuje około 7,5 tyś, do tego policzyłem sobie kanały wyjdą mnie 1,5 tyś.
Dlatego instalację zrobię sam.

Inka Opole
22-11-2007, 09:10
Witam
problem w tym ze my nie znamy sie na tym dlatego musimy zlecic instalacje firmie chyba ze ktos ze zlotymi rekami sie znajdzie i bylby w stanie u nas pod opolem zainstalowac instalacje do wentyalcji oczywiscie za odpowiednia oplate
pozdr
Rafal i Inka

vox77
28-11-2007, 20:25
Jakie są koszty (rekuperator cała instalacja plus robocizna) zainstalowania wentylacji z odzyskiem ciepła dla domu o powierzchni ok. 135 m2. Parter - otwarta kuchnia na salon, gabinet. Poddasze - trzy pokoje, łazienka.



Zależy od rodzaju uzytych kanałow wentylacyjnych, rodzaju rekuperatora i wariantu jego wykonania.Marki firmy ,wykonującej instalacje,rodzju uzytego sterownika.
Polecam reku MISTRAL firmy Provent z opola .
Dla domu 135 m2 -Mistral 300 lub Mistral 300 R ,Mistral 300 Duo,
Mistral 300 geo w zależności o oczekiwań, mozliwości finansowych i pewności doświadczenia firmy ,która to wykona.
Czasem warto zapłacić więcej i mieć gwarancję komfortu cichej pracy instalacji.
Podstawowa sprawa,czy firma zrobiła więcej niż 50 instalacji i czy mogą je pokazać u paru klientówgdzi zrobili dwa,trxy lata temu.
W województwie opolaskim polecam Ventus z Opola. mają swoją stronę w internecie


vox77

Rafalbe
28-11-2007, 22:24
planuję podobne gabaraty budynku co ty. Firma z Częstochowy, na którą namiary wziąłem ze strony firmy Pro-Vent z Opola, producenta rekuperatorów Mistral, wstępnie wyceniła mi instalację na gotowo za ok. 10.000-11.000 brutto (przy założeniu 7% Vatu). Podaję około, bo gośc robił mi wycenę z użyciem rekuperatora dopasowego do GWC. Wyliczyłem, że przy zastosowaniu innego rekuperatora z Pro-ventu, cena byłaby własnie taka jak podaję. Zaznaczę, że pytałem tylko jedną firmę i interesowałem się tylko jednym rodzajem rekuperatora, ale może Ci się taka informacja mimo to do czegoś przyda.