PDA

Zobacz pełną wersję : 300 PLN za wymurowanie 1m2 murka - wariat?



arkadiusz
21-11-2007, 21:47
Facet krzyknal mi dzis 300PLN za wymurowanie 1m2 murka. Murki mialby byc trzy.
ok. 20 cm szerokie, 1.7m wysokie i 1.6 m dlugie. Maja byc zrobione z bloczkow Tekano Amber Blok.
Jaka jest "normalna" cena za takie murowanie?
Cos mi sie wydaje, ze zrobie to sam. Bedzie duzo wolniej ale 300PLN uwazam za P R Z E G I E C I E!

iwonaszczytno
21-11-2007, 22:06
Nie wariat tylko fachowiec który ceni swoje umiejętności :wink: , zawsze możesz wymurować sam, zobaczysz ile można zaoszczędzić (lub jeszcze stracić czasami :D )

arkadiusz
21-11-2007, 22:13
Nie wariat tylko fachowiec który ceni swoje umiejętności :wink: , zawsze możesz wymurować sam, zobaczysz ile można zaoszczędzić (lub jeszcze stracić czasami :D )

Ktorej czesci mojego posta nie rozumiesz?

system70
21-11-2007, 23:52
Facet krzyknal mi dzis 300PLN za wymurowanie 1m2 murka. Murki mialby byc trzy.
ok. 20 cm szerokie, 1.7m wysokie i 1.6 m dlugie. Maja byc zrobione z bloczkow Tekano Amber Blok.
Jaka jest "normalna" cena za takie murowanie?
Cos mi sie wydaje, ze zrobie to sam. Bedzie duzo wolniej ale 300PLN uwazam za P R Z E G I E C I E!
Mysle ze powinienes wymurowac sam to bedzie napewno taniej , a pozatym o takch bloczkach nie slyszalem mozesz pdac na nie namiary bo bym chcial zobaczyc z ciekawosc jak to wyglada :roll:

arkadiusz
22-11-2007, 00:05
http://www.teknoamerblok.pl/

ANSEXXX
22-11-2007, 10:37
xxx

arkadiusz
22-11-2007, 10:48
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nawet na twoim miejscu bym sie do tego nie przyznawal ze ktos zaproponowal Tobie normalna cene a Ty nazwales go w przenosni Wariatem . Zrob to sam i popatrz w lustro i spewnoscia to co miales na mysli tego goscia powiesz ze to przeciez do mnie mialo sie tyczyc :lol: :lol:

A tak na marginesie to nie zlecaj robotek dla innych lub nie wypytuj o cene bo obrazasz inne osoby

Widzę, że formumowicze popadają ze skrajności w skrajność. Jakiś czas temu ktoś przynał się że kupić umywalkę za ponad 5tys PLN to wszyscy pukali się w czoło.
Jak za wymurowanie murków wychodzi ponad 2tys PLN to teraz okazuje się że jest to cena "noramlna" a ze mną jest coś nie tak.

Z mojej strony EOT!

ANSEXXX
22-11-2007, 11:08
xxx

Lenart
22-11-2007, 11:51
albo jaja (przepraszam - żarty) sobie z ciebie robi i robią
albo jest pomyłka nie 300 zł z 1 m2 ale 30 zł i to juz co innego.
Może sie przesłyszałeś ?

ANSEXXX
22-11-2007, 12:09
xxx

Lenart
22-11-2007, 13:36
cholera :oops: zrobiłem studia (dzienne, nie płacone) wybudowałem
prawie dom bez wiekszych wpadek, a tu jakiś super&man albo
jasio&fasola każe mi ćwiczyć szkółkę dla debili, fajnie :evil:

ANSEXXX
22-11-2007, 14:21
xxxx

banko
22-11-2007, 18:17
porownujac do cen klinkieru to za taki morek za robocizne mozna dac 100 PLN za m2 oczywiscie warunek ze samo murowanie wchodzi w gre a nie podmurowki i inne prace
a przedmowca widze ze pozjadal wszystkie rozumy i jest najmadrzejszy na swiecie o czym swiadcza wszystkie jego posty na roznych forach wprowadza tylko ogolne zamieszanie brak jakichkolwiek znaczacych i cokolwiek wnoszacych jego wypowiedzi i dziwie szie ze moderatorzy nie blokuja kont takich zlosnikow

iwonaszczytno
22-11-2007, 20:08
Ktorej czesci mojego posta nie rozumiesz?[/quote]

Ja doskonale rozumiem cały post, sęk w tym że Ty nie chcesz pojąć iż jest wolny rynek i nikt Cię do zapłaty siłą nie zmusza, za drogo ? to bierz sprawy w swoje ręce, w czym problem ? a sprawę wariata dla psychiatry zostaw , bo równie dobrze tak o Tobie mógł pomyśleć także wykonawca :wink: Pozdrawiam

ANSEXXX
22-11-2007, 20:41
xxx

ANSEXXX
22-11-2007, 20:59
xxxxx

janrenovate
22-11-2007, 21:49
Dyskusja rozgorzała co sie patrzy:)
Ale nie widze nikogo kto kiedykolwiek murował z "Amerblock'a",a to nie tak easy!!!:P
To nie jest zwykły bloczek betonowy,jest w murowaniu tego pewna sztuka,kto jej nie posiada spartaczy robote:(

Lenart
23-11-2007, 08:54
Faktycznie Dyskusja rozgorzała co sie patrzy:)

To nie jest zwykły bloczek betonowy
No faktycznie niezwykły - bo się go zalewa betonem po wymurowaniu
Jezeli do wymurowania tego niezwykłego bloczka potrzeba super umiejętności
to niedługo do wykopania łopatą dołka trzeba będzie kończyć studia i posiadać
nadzwyczajne umiejętności.
Tu nawet zaprawa jest najzwyklejsza, trzeba tylko wygładzić spoiny z zewnątrz
jeśli mur nie będzie tynkowany.
Co do ceny to oczywiście wolny rynek i każdy może zarządać nawet milion
zł a jak sie komuś nie podoba to nie - ale to wie chyba nawet dziecko.
Dlatego ten wariat to niepotrzebny, ale nie o to chyba autorowi dosłownie
chodziło.
Powtarzam - moim zdaniem - orientując się w cenach na moim rynku
dałbym od 25 do 50 zł w zależności od jakości ekipy i dokładności roboty
+ za inne prace (zalanie betonem, podmurówka itd) + poprawka za region
Powtarzam - moim zdaniem cena 300 zł coś przesadzona chyba że są jakieś
inne haczyki

janrenovate
23-11-2007, 21:36
Faktycznie Dyskusja rozgorzała co sie patrzy:)

To nie jest zwykły bloczek betonowy
No faktycznie niezwykły - bo się go zalewa betonem po wymurowaniu
Jezeli do wymurowania tego niezwykłego bloczka potrzeba super umiejętności
to niedługo do wykopania łopatą dołka trzeba będzie kończyć studia i posiadać
nadzwyczajne umiejętności.
Tu nawet zaprawa jest najzwyklejsza, trzeba tylko wygładzić spoiny z zewnątrz
jeśli mur nie będzie tynkowany.
Co do ceny to oczywiście wolny rynek i każdy może zarządać nawet milion
zł a jak sie komuś nie podoba to nie - ale to wie chyba nawet dziecko.
Dlatego ten wariat to niepotrzebny, ale nie o to chyba autorowi dosłownie
chodziło.
Powtarzam - moim zdaniem - orientując się w cenach na moim rynku
dałbym od 25 do 50 zł w zależności od jakości ekipy i dokładności roboty
+ za inne prace (zalanie betonem, podmurówka itd) + poprawka za region
Powtarzam - moim zdaniem cena 300 zł coś przesadzona chyba że są jakieś
inne haczyki
Bzdury prawicie Lenart!!
Bloczek jest z jednej strony cieższy,tak wiec po zachowuje sie inaczej jak zwykły bloczek betonowy.
Amerblock'ów betonem sie nie zalewa.
Podejrzewam iz nie potraficie trzymac łopaty,co dopiero mówic o OPEROWANIU nia!!
Wielu mowize cos jest proste jak budowa cepa,ale nie wielu wie jak cep jest zbudowany :P

ANSEXXX
23-11-2007, 23:50
xxx

Lenart
26-11-2007, 09:01
Amerblock'ów betonem sie nie zalewa.
z karty katalogowej :i
KATALOG WYROBÓW BETONOWYCH TeknoAmerBlok
GRUPA ELEMENTÓW SZEROKOŚCI 190 mm.
PUSTAK KONSTRUKCYJNY 390mm x 190 mm x 190mm
- Gładkie ścianki lica nie wymagają tynkowania
- ZuŜycie pustaków na 1 m2 muru: 12,5 szt.
- ZuŜycie zaprawy na 1m2 muru: około 18kg
- ZuŜycie betonu do wypełnienia jednego otworu
0.00363m3
Ad vocem przedmówcom - pustak jest przeznaczony do zalewania betonem
celem zwiększenia wytrzymałości panie janrenovate - ale jak nie ma takich potrzeb to oczywiste że szkoda marnotrawić materiał.
- Gładkie ścianki lica nie wymagają tynkowania - oczywiście i dlatego pisałem
- "trzeba tylko wygładzić spoiny z zewnątrz jeśli mur nie będzie tynkowany"
ale to nie oznacza że jak ktoś chce zmienić kolor czy fakturę jakimś
ciekawym tynkiem to nie może tego zrobić
A w ogóle to widze że to mieszanie, mieszanie i ja na tym kończe tą
wysoce inteligentną dyskusję.

Sasha
26-11-2007, 15:53
Widzę że coraz więcej jest takich g.wnianych wątków w którym inwestor jest zadziwiony ceną a chór wykonawców na forum usiłuje go przekonać ze cena przecież jest OK.

Przecież każdy wie ze 300 zł/m2 ściany to ździerstwo i nie jest ważne z czego jest to cudo zrobione.

Wg mnie górną granicę wyznacza cena ułożenia klinkieru czyli 100-150 zł /m2 ale to przecież klinkier który jest najtrudniejszy.

Mushasi
09-12-2007, 23:16
Murarze się cenią od 200 zł do nawet 500 zł dni dniówka ale do kawałka muru murarz nie jest potrzebny tak jak do robienia zastrzyku lekarz , wystarczy pielengniarka z doświadczeniem

pkm
09-04-2008, 03:45
Czy ktoś chce mi powiedzieć że pensja murarza 10 000 na miesiąc to jest normalne?? Proffesory normalnie!!!

janrenovate
09-04-2008, 05:52
Murarze się cenią od 200 zł do nawet 500 zł dni dniówka ale do kawałka muru murarz nie jest potrzebny tak jak do robienia zastrzyku lekarz , wystarczy pielengniarka z doświadczeniem
Chcielismy II Irlandii,podam więc za przyklad ten kraj.
Lekarz w przychodni zarabia miesiecznie około 2tys €,minimalna stawka dla dla murarza w firmie to 27€ na godzine.
Ktos powie ze lekarz na prywatnej praktyce zarabia duzo więcej,a i owszem a i murarz jesli ma własna działalnośc zarabia nie 27€ na godzine a 60€€.
porównywanie zarobków do "prpfesórów" jest nie logiiczne.
Swoja droga nie wystarczy duzo wiedziec,trzeba byc jeszcze Mądrym!!
Znam kilku inżenierów którzy nie znaja twierdzenia pitagorasa .
Za cielaki niechybnie tytuły uzyskali:P :evil:

janrenovate
09-04-2008, 06:18
Amerblock'ów betonem sie nie zalewa.
z karty katalogowej :i
KATALOG WYROBÓW BETONOWYCH TeknoAmerBlok
GRUPA ELEMENTÓW SZEROKOŚCI 190 mm.
PUSTAK KONSTRUKCYJNY 390mm x 190 mm x 190mm
- Gładkie ścianki lica nie wymagają tynkowania
- ZuŜycie pustaków na 1 m2 muru: 12,5 szt.
- ZuŜycie zaprawy na 1m2 muru: około 18kg
- ZuŜycie betonu do wypełnienia jednego otworu
0.00363m3
Ad vocem przedmówcom - pustak jest przeznaczony do zalewania betonem
celem zwiększenia wytrzymałości panie janrenovate - ale jak nie ma takich potrzeb to oczywiste że szkoda marnotrawić materiał.
- Gładkie ścianki lica nie wymagają tynkowania - oczywiście i dlatego pisałem
- "trzeba tylko wygładzić spoiny z zewnątrz jeśli mur nie będzie tynkowany"
ale to nie oznacza że jak ktoś chce zmienić kolor czy fakturę jakimś
ciekawym tynkiem to nie może tego zrobić
A w ogóle to widze że to mieszanie, mieszanie i ja na tym kończe tą
wysoce inteligentną dyskusję.
ta technologia jak sama nazwa wskazuje przywedrowała z USA,tam nikt nie wypełnia tego betonem!!
w celu wzmocnienia muru daje sie siatke zbrojeniowa ,ale widze ze u NAS zalezy aby bylo większe zuzycie betonu!1:
Prosciej byłoby więc zaszalowac mur zalac betonem,później owy mur obłorzc jakimis płytkami,chocby takimi podobnymi do amerblocku.
Gdzie Mr Lenart wyczytaliscie te wiadomości??
Jeszcze jedno,to tak jabysmy murowali z pustaka i zalewali puste miejsca betonem,po co zatem produkowac pustaki?
Po angielsku "cavity block",mozna produkowac pełne bloczki betonowe,mielibysmy wówczas MOCNE mury:)

pkm
09-04-2008, 15:16
Kolega zapomina tylko że Irlandia stała się dzisiejszą ,,Irlandią" przez okres 20 lat ostrych reform...a nasi budowlańcy chcą stać się Irlandia w 2 lata. Mozna powiedzieć że nie ma zawodu który w Polsce zarabiałby tyle co w Irlandi , no chyba że robotnicy budowlani, 1m2 ściany 300pl~85€ .
O jakości pracy naszych budowlańców lepiej nie rozmawiajmy, więc odniesienie do wiedzy inżynierów uważam nie na miejscu, w myśl Pańskiego rozumowania wizyta kierownika na budowie powinna kosztować przynajmniej 1000 pl, no bo jeśli murarz 300 za 1m2 ścianki....dokąd to zmierza??

janrenovate
09-04-2008, 21:46
Kolega zapomina tylko że Irlandia stała się dzisiejszą ,,Irlandią" przez okres 20 lat ostrych reform...a nasi budowlańcy chcą stać się Irlandia w 2 lata. Mozna powiedzieć że nie ma zawodu który w Polsce zarabiałby tyle co w Irlandi , no chyba że robotnicy budowlani, 1m2 ściany 300pl~85€ .
O jakości pracy naszych budowlańców lepiej nie rozmawiajmy, więc odniesienie do wiedzy inżynierów uważam nie na miejscu, w myśl Pańskiego rozumowania wizyta kierownika na budowie powinna kosztować przynajmniej 1000 pl, no bo jeśli murarz 300 za 1m2 ścianki....dokąd to zmierza??
Niewiem dokad to zmierza,ale relatywnie murarz powinien zarabiac tyle ile w IE.
Zreszta kazdy powinien zarabiać godne pieniadze na godziwe zycie,ot co!a czy ktos chce brac 300zl za m2 to jego sprawa,a i sprawa tego który płaci!!
Ja nie zapłace bo mnie nie stac,ale sa tacy których stac na marmury,ale nie "stac" ich zapłacić za ich połorzenie 45zł za m2:P
Ja jak kogos rzeczywiscie nie stac na zapłate to czesto drobne rzeczy robie extra:)

pkm
09-04-2008, 22:55
A w czym murarz jest lepszy od reszty zawodów??, czy nauczyciel, inżynier, lekarz, nie powinni tyle zarabiać co w UE?... Ale nie zarabiają!! i długo jeszcze nie będą zarabiać, bo nie jesteśmy na tym etapie rozwoju co kraje zachodnie.
Dlatego proponuje wziąść troche na wstrzymanie bo to co wyczyniają ostatnio budowlańcy, przekracza granice rozsądku.
Proszę policzyć może stawkę godzinowa która im obecnie wychodzi!! kto ma podobna w obecnych czasach?? jawne zdzierstwo. Nie mówię że tak robia wszyscy, jak i że wszyscy to partacze, ale zaczyna to być zjawisko masowe.
A Panu życzę klientów którzy z kasą sie nie liczą...i za metr ścianki płaca i po 500... bo przecierz co przeszkadza żeby tyle zawołać??...przyzwoitość??

janrenovate
09-04-2008, 23:14
A w czym murarz jest lepszy od reszty zawodów??, czy nauczyciel, inżynier, lekarz, nie powinni tyle zarabiać co w UE?... Ale nie zarabiają!! i długo jeszcze nie będą zarabiać, bo nie jesteśmy na tym etapie rozwoju co kraje zachodnie.
Dlatego proponuje wziąść troche na wstrzymanie bo to co wyczyniają ostatnio budowlańcy, przekracza granice rozsądku.
Proszę policzyć może stawkę godzinowa która im obecnie wychodzi!! kto ma podobna w obecnych czasach?? jawne zdzierstwo. Nie mówię że tak robia wszyscy, jak i że wszyscy to partacze, ale zaczyna to być zjawisko masowe.
A Panu życzę klientów którzy z kasą sie nie liczą...i za metr ścianki płaca i po 500... bo przecierz co przeszkadza żeby tyle zawołać??...przyzwoitość??
A tak,przyzwoitośc,godnośc,zdrowy rozsadek

pkm
09-04-2008, 23:42
Przyzwoitośc,godnośc,zdrowy rozsadek...to jest to właśnie czego obecnie brakuje naszym budowlańcom...choćby na przykładzie właśnie owej ścianki za 300, proponuje zajrzeć do KNR-ów...i okaze się że nasz ,,światowej" sławy i klasy murarz życzy sobie najmniej 150/za godzine za tą karkołomną prace...przykre

Sasha
09-04-2008, 23:46
po prostu nie należy płacić chorych cen wykonawcom i dokładnie rozliczać ich z pracy. Zero sentymentów.

janrenovate
10-04-2008, 05:49
Nie rozumiem tego biadolenia?:(
Nikt nikogo nie zmusza,mamy wolny rynek,mozna przebierc w ofertach do woli.
Ktos gdzies podał taka a nie inna cene i teraz szum sie zrobił:P
najlepiej to by było zwołać komisję sejmową i radzic jak dokopac budowlańcom:P
A jeszcze lepiej zbudujmy KRAJ RAD:))

pkm
10-04-2008, 07:22
Sugerujesz że mamy być szczęśliwi z waszych złodziejskich stawek??
Mam nadzieje tylko, że w ramach waszych Europejskich stawek, zaprezentujecie Europejska jakość...do której wam o wiele dalej niz do stawek które krzyczycie. Myśle że inne grupy zawodowe znając europejskie stawki budowlańców, zastosuja adekwatne w stosunku do was...u mnuie już za wejscie w drzwi macie na starcie 500 :wink: zapraszam na specjalną promocje...

janrenovate
10-04-2008, 15:11
Sugerujesz że mamy być szczęśliwi z waszych złodziejskich stawek??
Mam nadzieje tylko, że w ramach waszych Europejskich stawek, zaprezentujecie Europejska jakość...do której wam o wiele dalej niz do stawek które krzyczycie. Myśle że inne grupy zawodowe znając europejskie stawki budowlańców, zastosuja adekwatne w stosunku do was...u mnuie już za wejscie w drzwi macie na starcie 500 :wink: zapraszam na specjalną promocje...
Stawki budowlańców nie osiagneły poziomu Europejskiego jeszcze,natomiast jesli sie tyczy kosztów,to te sa na poziomie europejskim,a często przekroczone i to znacznie.
chodzi o paliwo,narzędzia,etc.
Wspomne jeszcze o ZUSie,który to zbiera haracz w wysokosci ponad 40 %.
Europejski odpowiednik ZUS to stawka rzedu 5% Irlandia i 9% Dania.
Dodam jeszcze ze w wymienionych krajach nie ma obowiazku zaplacenia owego zusu jesli nie uzyskalo sie przychodu.
u nas płacisz czy masz czy nie:(
Długo mozna polemizowac.

pkm
10-04-2008, 16:06
W tej sprawie sie w pełni zgodzimy..prowadze działalność i doznaje tego na codzień, jednak ja prowadze działalność w Polsce, dla ludzi mieszkajacych w Polsce i zarabiających w Polsce....to by było na tyle

kasiola
14-04-2008, 11:42
proponuję lekarzom, żeby poszli na szybką praktykę na budowie, zdjęli fartuchy i do łopat ... to tak na marginesie :wink:

janrenovate
14-04-2008, 15:26
proponuję lekarzom, żeby poszli na szybką praktykę na budowie, zdjęli fartuchy i do łopat ... to tak na marginesie :wink:

Lepiej nie,łopata to nie lancet czy też inny stetoskop,jeszcze sobie którys krzywde wyrządzi :o

Sasha
14-04-2008, 15:37
ale jak zapomni mu się narzędzia wyjąć przy zalewaniu stropu to budynek się od tego nie zawali :) - a tak... zaszyje nożyczki i pacjent może tego nie znieść

pkm
14-04-2008, 16:50
Acha, najlepiej do kopania rowów ich wysłać...niech poznaja trud budowlańca!! fachowca, po latach cięzkiej nauki!! :wink: :-? Zarabiajacego te ochłapy...podwójna średnią krajową po 3 latach zawodówki.

janrenovate
14-04-2008, 18:34
Acha, najlepiej do kopania rowów ich wysłać...niech poznaja trud budowlańca!! fachowca, po latach cięzkiej nauki!! :wink: :-? Zarabiajacego te ochłapy...podwójna średnią krajową po 3 latach zawodówki.
Gdyby czas w rzeczy samej spedzali na nauce zapewne by nie narzekali na zarobki.
A tak wychodzą wszystie akademickie balangi,z czasów studenckich to pamietaja jedynie owe studenckie zycie w akademiku :D
Z rozrzewnieniem wspominaja "jakie to były piekne czasy',a tatko murarz naginał aby syn/corcia sie na dohtorow wykształcili:P
od 20 lat nie byłem u lekarza,lecze sie sam,zbedna jest mi pomoc medyka,a i nie znam pozytywnych przypadków owej "pomocy"

pkm
14-04-2008, 20:18
Takie tłumaczenia...to można sobie... Jeśli delikwent ma ochote, zapał i umiejetności, to choćby zaocznie może studiować.
A co do zdrowia , pozazdrościć...ale fortuna kołem sie toczy, i za lat pare może przyjdzie zapukać do drzwi...będzie tam czekał lekarz, oczywiście z Europejskimi stawkami...zycze zdrowia

pkm
14-04-2008, 20:20
Co do pomocy budowlańców...ojj tak, wszyscy na tym forum poznajemy ich ,,wybitne" umiejętności :lol: jakość i to ze znakiem ,,Q"

janrenovate
14-04-2008, 20:34
heheh,ziólkami wole sie leczyc,mam sprawdzone metody:)
a i na 'zgniłym zachodzie' u dohtorów bywałem,stawki przystepne nawet dla murarza:)

arktyk
15-04-2008, 15:48
Pozwolę sobie zabrać głos na marginesie toczącej się w tym wątku wymiany poglądów. Otóż Panowie Wykonawcy ... czy aby nie przesadzacie z tą Irlandią? Mam znajomego, który już od kliku lat pracuje w branży budowlanej w jednym z landów Niemiec Zachodnich. Ostatnio przyjechał na jakiś czas do Polski i po rozmowie ze mną na temat stawek jakie ja zapłaciłem czy będę musiał zapłacić moim budowlańcom stwierdził niemalże filozoficznie "Ja takich pieniędzy w Niemczech nie uzyskuje" Potem dodał, że gdyby nie to, że u nas ciągle zdarzają się inwestorzy, którzy zwyczajnie nie płacą za wykonaną pracę to chętnie by wrócił... Ponadto podczas jednego z ostatnich zlotów rodzinnych przysłuchiwałem się z rosnącym przerażeniem rozmowie kliku budowlańców. Rozmowa była tego rodzaju, że chwalili się oni między sobą na ile pieniędzy naciągneli zamawiających u nich usługi Klientów, a następnie wyśmiewali się oni z ich naiwności i uczciwości. Po prostu jeden z nich stwierdził, że nigdy nie umawia się z Klientem na cenę za usługę, tylko liczy za coś "z metra", bo potem dolicza sobie dodatkowe nie zakontraktowane prace, potrzebne do wykonania "roboty". Następnie klął na jednego ze swoich Klientów, że ten nie zapłacił mu po wykonanej przez niego pracy stawki dwa razy wyższej niż miała być na podstawie ustnej umowy. Argumentował że wykonał dodatkowe prace nie ujęte w umowie, a konieczne do wykonania przedmiotu umowy. Ja nie byłem tym zdziwiony, że ktoś mu nie zapłacił. Może trochę moralizuje, ale naprawdę nawet w stosunkach handlowych stosujmy się trochę do uczciwości i rzetelności, a nie starajmy się nabijać nawzajem w butelkę, stosować różne dziwne chwyty, po prostu oszukiwać się nawzajem.

Pozdrawiam,

janrenovate
15-04-2008, 19:27
a tak,w germanii to już i sami Germanie nie chca pracowac:P
masa ich w owej Irlandii,moze tyle samo co naszych.
niewiem jakie stawki uzyskuja budowlancy,moje stawki KOKOSÓW nie daja,po prostu trzeba sie zdrowo natyrac.
moze nawet niezdrowo,bo co niektórzy powiadaja że "zdrowo zmęczyc" mozna sie jedynie na siłowni.
Mnie niestety,a moze stety nie stac na silownie:P

pkm
16-04-2008, 04:39
Przykro to powiedzieć ,ale na tych panów skutkują tylko precyzyjnie(do bulu) spisane umowy :wink: , no i następnie konsekwencja w egzekwowaniu..z sadem włącznie.