PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa z ekipą - stan surowy otwarty



Slawek_
23-11-2007, 18:20
Czesc.
Mam ekipę - sprawdzoną przez znajomych, którzy budowali ale jeszce przed "podwyzkami". Na forum znalazlem wiele ciekawych opini i uwag ale chyba rzadko kiedy buduje ktoś z jedna ekipą stąd ciężko mi porównać moją wycenę do Waszych doświadceń. Mamy dom o po uzytk. ok. 220 m2, dach czteerospadowy z lukarnami. pozwierzchnia zabudowy 194m2. Calość prac do stanu surowego otwartego (w tym materiały, robocizna, maszyny, kierownik budowy, przykrycie dachówką cementową, barak dla ludzi, ubikacja itp) wycenione zostało na 360 tyś. Pytanie ile Was kosztował taki stan (materiały + robocizna) ze wszystkimi kosztami budowlanymi (bez pozwoleń)?
Będę wdzięczny za info - chcemy zacząć na wiosnę i póki co wykonawca jest zarezerwowany.

Kasia i Konrad
23-11-2007, 19:45
Cena z kosmosu. Mnie wykonawca za ciut mniejszy dom, ok 180 m2 powiedział za ten sam zakres robót 200 tys. I to z takim zapasem ok 20 tys. Bo tez zaczynam na wiosne. A biorąc oddzielnie ekipy do murów, więźby i krycia liczę na podstawie podanych kosztorysów że zmieszczę się ze wszystkim w 150 tys.

Slawek_
23-11-2007, 19:49
Jeszcze jedna uwaga: okolice Warszawy (20km od centrum). Te 200 tyś. obejmowało wszystko już kompletnie bez twojego udziału?

Red72
23-11-2007, 21:31
To jeszcze z 250 tyś. możesz spokojnie doliczyć do stanu klucz.Czytając posty na forum wnioskuję że wyjdzie cię ta zabawa sporo.

Ile ofert sprawdziłeś?Zdecydowanie warto szukać dalej.

Slawek_
23-11-2007, 21:57
Dopiero zaczynam. Zacząlem od sprawdzonej ekipy - ale warunki sie zmienily i teraz oferta typu "jeden wykonawca" niekoniecznie bedzie akceptowalna. Pomimo tego chciałbym znaleźć sprawdzoną ekipę, która postawi stan "developerski". Jeżeli macie na kogoś takiego namiary to prośba o info.

Z drugiej strony mam przyjaciela, który budował 4 lata temu - dom około 180m2 uzytkowej. Prace były prowadzone metoda gospodarczą i poświęcił dużo czasu na wyszukanie rosądnych cenowo i dobrych ekip. Wtedy zapłacił za stan surowy 150 tyś (materiał + robocizna). Dlatego jak czytam na forum opinie że dzisiaj można postawić stan surowy z dachem za 150 tyś, metoda gosp. to mam wątpliwości (dom 180m2). Jak to możliwe?

lee28
25-11-2007, 07:20
Dlatego jak czytam na forum opinie że dzisiaj można postawić stan surowy z dachem za 150 tyś, metoda gosp. to mam wątpliwości (dom 180m2). Jak to możliwe?

Można. U mnie stan surowy zamknięty + inst. elektryczna + tynki wewnętrzne, poszło 175 tyś (powierzchnia 140m2+80m2 piwnice). Oczywiście metoda gospodarcza.

buki75
25-11-2007, 23:02
lee28 - kiedy to bylo?

Ja właśnie kończę stan surowy otwarty, metoda gospodarcza (tzn. mam ekipę, ale materiał ja załatwiam), domek mały 123 użytkowej.... wyjdzie jakieś 130 tys.

woland1980
27-11-2007, 09:51
Zerknąłem na kilka wątków z wycenami i nasuwa mi się tylko jedna myśl, że
Skur.....lom się w głowach poprzewracało. Jak ktoś mi wycenia swoje prace murarskie na 120tys do stanu surowego, to ja tylko płaczę że w naszym kraju są ludzie którzy autentycznie zastanawiają się, czy to aby nie jest okazyjna cena. Paranoja.

malaga
29-11-2007, 16:33
Dopiero zaczynam. Zacząlem od sprawdzonej ekipy - ale warunki sie zmienily i teraz oferta typu "jeden wykonawca" niekoniecznie bedzie akceptowalna. Pomimo tego chciałbym znaleźć sprawdzoną ekipę, która postawi stan "developerski". Jeżeli macie na kogoś takiego namiary to prośba o info.

Z drugiej strony mam przyjaciela, który budował 4 lata temu - dom około 180m2 uzytkowej. Prace były prowadzone metoda gospodarczą i poświęcił dużo czasu na wyszukanie rosądnych cenowo i dobrych ekip. Wtedy zapłacił za stan surowy 150 tyś (materiał + robocizna). Dlatego jak czytam na forum opinie że dzisiaj można postawić stan surowy z dachem za 150 tyś, metoda gosp. to mam wątpliwości (dom 180m2). Jak to możliwe?

tyle sobie życzą bo są ludzie, którzy tyle im płacą
ja na stan surowy wydałam niecałe 130 000zł (dom 160m2 z oknami połaciowymi)
ekipa jedna od fundamentów, ścian, stropu, druga od więźby i trzecia od pokrycia i okien
sama tylko materiał kupowałam

dodam, że wj. mazowieckie, blisko warszawy

woland1980
29-11-2007, 18:14
ja na stan surowy wydałam niecałe 130 000zł (dom 160m2 z oknami połaciowymi)
ekipa jedna od fundamentów, ścian, stropu, druga od więźby i trzecia od pokrycia i okien
sama tylko materiał kupowałam

dodam, że wj. mazowieckie, blisko warszawy

rozumiem że 130 tys z MATERIAŁEM.?

malaga
29-11-2007, 21:53
ja na stan surowy wydałam niecałe 130 000zł (dom 160m2 z oknami połaciowymi)
ekipa jedna od fundamentów, ścian, stropu, druga od więźby i trzecia od pokrycia i okien
sama tylko materiał kupowałam

dodam, że wj. mazowieckie, blisko warszawy

rozumiem że 130 tys z MATERIAŁEM.?

tak
z materiałem
dlatego jestem w ciężkim szoku jak czytam, że ludzi robocizna tyle wyniosła
zaczynam sie zastanawiać co oni w tym domach robią?!

woland1980
30-11-2007, 09:49
widzisz o to chodzi że nic więcej od ciebie:-) tylko się nasłuchali Dziennika i naczytali GW i teraz myslą że jak znaleźli ekipę za 120tys. to mają FART.:-)

Ale jak ich stać... nie moja kasa:-)

mrbud20076
30-11-2007, 17:35
widzisz o to chodzi że nic więcej od ciebie:-) tylko się nasłuchali Dziennika i naczytali GW i teraz myslą że jak znaleźli ekipę za 120tys. to mają FART.:-)

Ale jak ich stać... nie moja kasa:-)