PDA

Zobacz pełną wersję : Szpachlowanie ścian?



Sad Ripper
24-11-2007, 08:05
Ile może kosztować szpachlowanie ścian? Ściany sobie są, mają ze sto lat. Przed ostatnim malowaniem solidnie je zagruntowałem, ale teraz chciałbym je mieć gładkie - ile to może kosztować? 25 za m2 to chyba troche duzo, co?

sad ripper

TOMMEX
24-11-2007, 17:52
gladz 17zl/m2 łódź

nestor795
24-11-2007, 21:50
zalezy od stanu tynkow
ale ja biore ok 10-12 zl/m2

nestor795
24-11-2007, 21:52
10 -12 zl/m2 za gladz

Galain
07-12-2007, 12:30
Czesc,

pali mnie nastepujace pytanie: mam nieogrzewany na zime dom i nie wiem, czy - w obecnej sytuacji pogodowej, przy obecnych warunkach - moglabym zrobic jeszcze gladzie gipsowe w domu?
Boje sie, ze - mimo plusowych temperatur teraz - w kazdej chwili moze mi to wszystko przymrozic...
Czy ktos z Was robi jeszcze teraz wykonczeniowke scian?

Pozdrawiam, G.

jacekp71
07-12-2007, 12:41
w mojej okolicy 8-12zl/m2, zalezy od tego co trzeba wygladzic ;-)

Rom-Kon
17-12-2007, 10:58
wielkopolska 10-12zł/m2
Warszawa ok.15zł/m2

...szpachlowanie, gruntowanie i 1-krotne malowanie na biało...

Habier
21-12-2007, 10:42
wielkopolska 10-12zł/m2
Warszawa ok.15zł/m2

...szpachlowanie, gruntowanie i 1-krotne malowanie na biało...

Rom-Kon

ceny masz ciekawe :)

1. współpracowałeś z kimś z forum w temacie gładzi?
2. szukam specjalisty od gładzi

Termin: styczeń 2008 - luty 2008
Miejsce: Pruszków (mazowieckie)
Ilość: +- 300-400m2 do zrobienia
Aktualny stan ścian: Tynk cem-wap (marnej kategorii). Nie wszędzie jest wszystko proste.

Rom-Kon
21-12-2007, 17:59
Habier odpowiedziałem na PW z Rom-Kon Bis... na Rom-Kon mam bana... :wink:

Mushasi
21-12-2007, 20:54
jakieś dziwne te ceny chyba że na czarno firma pracuje nie znam nikogo kto by brał mniej niż 18 zł /m2 z malowaniem na gotowo 25zł /m2 ale są i firmy co biorą i 35 za gotowca

Rom-Kon
21-12-2007, 21:01
jakieś dziwne te ceny chyba że na czarno firma pracuje nie znam nikogo kto by brał mniej niż 18 zł /M2
Nie przeczę... czasem na czarno a czasem "biało". Ale teraz bardziej "biało" :wink:

Rom-Kon
21-12-2007, 21:12
jakieś dziwne te ceny chyba że na czarno firma pracuje nie znam nikogo kto by brał mniej niż 18 zł /m2 z malowaniem na gotowo 25zł /m2 ale są i firmy co biorą i 35 za gotowca

25 z malowaniem na gotowca to ok. ale o 35zł jeszcze nie słyszałem!

Mushasi
23-12-2007, 19:50
firma z mojago miasta tyle bierze ( konkurencyjna )

raffran
23-12-2007, 20:26
Wlasnie dostalismy wycene m.in.na gladzie i tak
15zl/m2 ,a 18zl.m2 z materialem plus 6zl/m2 za malowanie na gotowo.

Mushasi
24-12-2007, 17:39
z materiałem to uważaj bo ci wcisną nidę gips lub coś tańszego

karol3000
27-12-2007, 16:56
Witam,
to fakt cena 35 zł. /mkw. zdarzają się na rynku ale czy jakość wykonania jest dobra ??? Większość firm robi gładzie bardzo szybko i niestety pozostawia wiele do życzenia ich koniec pracy. Później właściciel ma nerwy i potrzebuje kogoś do poprawek. Spotkałem już kilka takich ekip na terenie Katowic, Sosnowca, Siemianowic Śląskich.

Normalna cena to właśnie 15-18 zł/mkw gładzi. Co do malowania to 5 zł/mkw za malowanie 1 x na biało + 2 x kolor jest mile widziane. Wszystko zależy ile jest metrów do przerobienia, przemalowania. Firm na rynku u nas jest bardzo dużo ale niestety najlepiej sugerować się kimś kto robił coś takiego u znajomego, sąsiadów itp. Zawsze możesz iść i zobaczyć efekt pracy takiego fachowca.
Pozdrawiam

Master1
29-12-2007, 13:59
Witam.
Wy forumowicze pisząc o cenach za 1m (duża rozbieżność cenowa :) 8-20 zł) szpachlowania macie na myśli szpachlowanie jednokrotne ściany czy dwukrotne ?
Pytam ponieważ większość ścian z mojego doświadczenia trzeba szpachlować dwukrotnie.

karol3000
30-12-2007, 09:55
Witam,
to fakt trzeba szpachlować dwa razy. Inaczej wychodzą piękne dołki między łączeniami. Chyba że ktoś ma jakiś "złoty środek".
Pozdrawiam

Rom-Kon
31-12-2007, 13:37
z materiałem to uważaj bo ci wcisną nidę gips lub coś tańszego
...sorry a co masz do nida-gipsu? To jeden z najlepszych materiałów! Odchodzimy od niego tylko dlatego że ciężko się go szlifuje. Czyli z punktu Inwestora to dobry gips. Ma tylko tą jedną zasadniczą wadę że źle się szlifuje ale to wada dla wykonawcy a nie Inwestora.

hipolitt kwass
02-01-2008, 15:20
profesionalnie polozona gladz kosztuje w granicach 20-25zl, za polowe tej ceny to rzeczywiscie mozna sie spodziewac szpachlowania

felus5
06-01-2008, 17:47
Waeszawa 25 zl
tj dwa razy gladz,grunt i jednokrotne melowanie

maciek1229
08-01-2008, 19:13
Ja w gnieznie,poznaniu 15zl biore tj, szpachlowanie szlifowanie i grunt

S***el
08-01-2008, 21:11
Częstochowa - 20 zł /m2 z gruntowaniem

julienx
08-01-2008, 21:23
Płacę 7 zł/Warszawa

Robi mi to gość ktory kładł tynki...

kakaowy
09-01-2008, 14:29
Spadłem z krzesła :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nestor795
09-01-2008, 20:49
7zł/m2 ?????????? to ja 7 lat temu tyle bralem bo sie uczylem fachu........ :o

gregman00
16-01-2008, 21:43
ja w zielonej górze biore 20 zł za m2 szlifowanie bezpyłowe +gruntowanie.cena oczywiście usługi pozdrawiam

Mario_Max
21-01-2008, 10:32
witam

mam pytanko jak w scianach po gładzi były robione bruzdy na przewody to trzeba szpachlowac cła sciane ,czy tylko miejsca po bruzdach ?

pawlaczynski
21-01-2008, 13:12
To ja się dołączę z pytaniem - na ścianach mam dość dobrze zrobione tynki maszynowe. Dobrze, ale gdzie niegdzie trafia się jakaś niedoskonałość. Pytanie czy naciągać na to jeszcze jedną warstwę gipsu czy od razu malowanie (wcześniej tylko grunt czy jakaś szplachla)? I jeżeli gips, to ile to może kosztować biorąc pod uwagę, że robota prawie kosmetyczna.

Pozdrawiam
P.R.

pawlaczynski
23-01-2008, 09:53
To jak z tym 'naciąganiem' gipsu na tynki maszynowe? Warto czy nie?

P.R.

-COLOR-
23-01-2008, 10:18
To ja się dołączę z pytaniem - na ścianach mam dość dobrze zrobione tynki maszynowe. Dobrze, ale gdzie niegdzie trafia się jakaś niedoskonałość. Pytanie czy naciągać na to jeszcze jedną warstwę gipsu czy od razu malowanie (wcześniej tylko grunt czy jakaś szplachla)? I jeżeli gips, to ile to może kosztować biorąc pod uwagę, że robota prawie kosmetyczna.


spójrz wieczorem przy lampie, halogenie czy rzeczywiście tylko trafia się niedoskonałość i wtedy podejmij decyzję
zazwyczaj szpachluję całe powierzchnie, wcześniej grunt, gotową masą, nie spotkałem tak zrobionych tynków by inwestor po wykonaniu tylko drobnych napraw i pomalowaniu był zadowolony, jak się uprze taki to robię jedną ścianę, ew. małe pomieszczenie i niech wtedy decyduje

pawlaczynski
23-01-2008, 10:34
No takie detale widzę. Np. małe bąbelki przy oknach i na sufitach. Są też widoczne rysy od zaciągania. Ile kosztuje robocizna do stanu idealnego - szpachlowanie, gruntowanie + malowanie na gotowo?

P.R.

-COLOR-
23-01-2008, 10:40
No takie detale widzę. Np. małe bąbelki przy oknach i na sufitach. Są też widoczne rysy od zaciągania. Ile kosztuje robocizna do stanu idealnego - szpachlowanie, gruntowanie + malowanie na gotowo?

P.R.

ok.17zł/m2 - Łódź

pawlaczynski
23-01-2008, 10:45
A w Warszawie drożej? :-(

P.R.

-COLOR-
23-01-2008, 10:49
A w Warszawie drożej? :-(

P.R.

tego nie wiem

kakaowy
23-01-2008, 13:33
Jeśli ktoś Ci wykańcza całą chałupę kompleksowo, to w 17 zł/m2 się spokojnie zamkniesz. Inaczej trzeba liczyć od 20 zł/m2 w górę, w zależności od efektu jaki chcesz uzyskać.

Są oczywiście i tacy, którzy zrobią po 10 zł/m2, ale zazwyczaj po takich trzeba potem poprawiać i z oszczędności nic nie wychodzi :D

pawlaczynski
23-01-2008, 13:48
Tak, chodzi o ponad 500 mkw tynków. Szpachlowanie, gruntowanie i malowania na gotowo (kolory i biały). Ehhh, kolejne grosze trzeba sypnąć.

P.R.

ps - to 17 zł/metr to jest sama robocizna rozumiem

kakaowy
23-01-2008, 13:52
Tak, sama robocizna. Z ktorej czesci W-wy jestes?

pawlaczynski
23-01-2008, 18:31
Domek stoi pln-wsch, okolice Nieporętu.

neco
23-01-2008, 20:00
To ja się dołączę z pytaniem - na ścianach mam dość dobrze zrobione tynki maszynowe. Dobrze, ale gdzie niegdzie trafia się jakaś niedoskonałość. Pytanie czy naciągać na to jeszcze jedną warstwę gipsu czy od razu malowanie (wcześniej tylko grunt czy jakaś szplachla)? I jeżeli gips, to ile to może kosztować biorąc pod uwagę, że robota prawie kosmetyczna.


spójrz wieczorem przy lampie, halogenie czy rzeczywiście tylko trafia się niedoskonałość i wtedy podejmij decyzję
zazwyczaj szpachluję całe powierzchnie, wcześniej grunt, gotową masą, nie spotkałem tak zrobionych tynków by inwestor po wykonaniu tylko drobnych napraw i pomalowaniu był zadowolony, jak się uprze taki to robię jedną ścianę, ew. małe pomieszczenie i niech wtedy decyduje



22zł łódź szpachlowanie masą szpachlową + jednokrotne malowanie

Aluland
23-01-2008, 20:14
od 18 do 25 na gotowo Lublin

janrenovate
29-01-2008, 19:03
wielkopolska 10-12zł/m2
Warszawa ok.15zł/m2

...szpachlowanie, gruntowanie i 1-krotne malowanie na biało...

Rom-Kon

ceny masz ciekawe :)

1. współpracowałeś z kimś z forum w temacie gładzi?
2. szukam specjalisty od gładzi

Termin: styczeń 2008 - luty 2008
Miejsce: Pruszków (mazowieckie)
Ilość: +- 300-400m2 do zrobienia
Aktualny stan ścian: Tynk cem-wap (marnej kategorii). Nie wszędzie jest wszystko proste.
Do gładzi nie trzeba "specjalisty",sztablatura to juz wyzsza szkoła jazdy

Rom-Kon
29-01-2008, 20:01
Do gładzi nie trzeba "specjalisty",sztablatura to juz wyzsza szkoła jazdy
...stiuki i sztukateria też... :wink:

profesjonalnie
08-01-2009, 23:23
na pomorzu do 30 zł gładź z malowaniem na gotowo

janrenovate
09-01-2009, 06:32
Ile może kosztować szpachlowanie ścian? Ściany sobie są, mają ze sto lat. Przed ostatnim malowaniem solidnie je zagruntowałem, ale teraz chciałbym je mieć gładkie - ile to może kosztować? 25 za m2 to chyba troche duzo, co?

sad ripper

Za gładzenie 15 zł/m2

gixxxar
14-01-2009, 20:06
Bez materiału 20,zł, z mat 25zł , pozdrawiam,

Rom-Kon
14-01-2009, 21:54
Przy robotach powyżej 400m2 stawka promocyjna 40zł/m2 sama robocizna a 50zł/m2 z materiałem!

...oczywiście za takie stawki szukam "jelenia"

...dla normalnych ludzi oczywiście normalne stawki
około 17zł/m2 - przy wiekszych metrażach upusty.

kal
24-01-2009, 08:17
Ile może kosztować szpachlowanie ścian? Ściany sobie są, mają ze sto lat. Przed ostatnim malowaniem solidnie je zagruntowałem, ale teraz chciałbym je mieć gładkie - ile to może kosztować? 25 za m2 to chyba troche duzo, co?

sad ripper

Za te pieniądze można miec tynk gipsowy z mat.przy normie 1 cm gr. ceny netto

mart 3210
02-02-2009, 14:42
10 -15 zł / m kw w zależności od stanu scian,czy to remont czy tez wygładzenie nowych tynków to uczciwe pieniądze dla wykonawcy jak i dla inwestora.

wojtek31
02-02-2009, 20:56
mi się udało wynegocjować 8 zł za metr :) w Poznaniu
ustalone mam że robią jeden pokój i jak mi się spodoba to robią resztę - a z dobrego polecenia więc liczę że będzie dobrze

janrenovate
03-02-2009, 08:56
To jak z tym 'naciąganiem' gipsu na tynki maszynowe? Warto czy nie?

P.R.
Zalezy jakie tynki,cięzkie,lekkie?

pigeon
02-03-2009, 12:33
WItam,

czy szpachlowanie scian - to jest to samo co kladzenie tynkow maszynowo (koncowy efekt)?

Dlaczego czesc woli maszynowo a czesc szpachlowanie reczne (bo mysle ze o takim mowa co?)

czy mozna szpachlowac jakims materialem czysto wapeinnym a nie gipsowym?

janrenovate
02-03-2009, 12:41
WItam,

czy szpachlowanie scian - to jest to samo co kladzenie tynkow maszynowo (koncowy efekt)?

Dlaczego czesc woli maszynowo a czesc szpachlowanie reczne (bo mysle ze o takim mowa co?)

czy mozna szpachlowac jakims materialem czysto wapeinnym a nie gipsowym?
Szpaclowanie to nie tynkowanie!!
Mozna nakładać gładzie natryskowo.
Mozna szpachlowac gładziami wapiennymi,mozna je nakładac ręcznie i maszynowo.
Wykończenie jest we wszystkich wariantach RĘCZNE!

pigeon
02-03-2009, 12:47
Ok w takim razie jak tynkowanie to nie szpachlowanie?
czy szpachlowanie moze byc za tynkowanie?

czy szpachlowanie jest tylko dla karton gipsow?

janrenovate
02-03-2009, 13:24
Ok w takim razie jak tynkowanie to nie szpachlowanie?
czy szpachlowanie moze byc za tynkowanie?

czy szpachlowanie jest tylko dla karton gipsow?
ojeny :o

pigeon
02-03-2009, 13:41
uroczy wpis - bardzo budujacy i wszystko wyjasniajacy- normlanie OJENY kompendium

nie wiem to pytam - po to jest forum - chyba, ze w temacie wpiszcie tylko dla zaawansowanych- nie zadawac glupich pytan

nie wiesz - nie odpowiadaj - czujesz sie zazenowany- przepraszam

nie kazdy jest alfa i omega jak ty

dla minie szpachlowanie - to to samo np co np: "cekolowanie" - efekt koncowy bedzie taki sam jak po polozeniu tynku gipsowego - nmaszynowo czyt ez recznie-
(a jak na koncu zacieraja maszynami i trzymja je w dloniach- to to juz jest recznie?)

wiec dla mnie laika - tynkowanie=szpachlownaie - przynjamniej dla mojego oka - a jak sie to jeszcze pomaluje

skoro nie za bardzo masz checi na prostowanie mojej wiedzy to pomin takie wpisy - bo mnie to irytuje

ciekawe czy mozesz np: wytlumaczyc jak bezkosztowo przeprowadzic operacje clir's czy tez przewalutowac osdsetki na jeny - ja moge

i tu pasuje
twoje
ojeny

i pokazuje ze ty tez czasami nie masz o czyms pojecia

janrenovate
02-03-2009, 17:22
(a jak na koncu zacieraja maszynami i trzymja je w dloniach- to to juz jest recznie?)
ale cos tam trzymaja w łapach,he




ciekawe czy mozesz np: wytlumaczyc jak bezkosztowo przeprowadzic operacje clir's czy tez przewalutowac osdsetki na jeny - ja moge

i tu pasuje
twoje
ojeny

i pokazuje ze ty tez czasami nie masz o czyms pojecia
easy job :D

pigeon
02-03-2009, 19:20
easy job :lol: :lol: :lol:

ojejku :o :o :o

moze wreszcie cos jednak wniesiesz w ta dyskusje ?

pigeon
02-03-2009, 19:26
ale jesli nie masz zamiaru wypowiadac sie na temat to daruj sobie OK?

arok
03-03-2009, 20:10
Ile moze kosztowac polozenie tynków oraz gladzi gipsowych na sciany wraz z malowaniem wstepnym za 1 m2. Dom jest z lat piecdziesiatych, stary tynk zerwany, czerwona cegła... w calosci to okolo 250 m2 scian... Mazowieckie... Czy duzo lepsze jest polozenie plyt GK na sciany? Czy jest sens?

pigeon
03-03-2009, 22:15
ja dostalem ceny
tynki 15 zl/m2
gladzie 15 zl/m2
malowanie 6 zl/m2
+materialy

nie jest to Warszawa - ale moze to byc podobnie.

arok
04-03-2009, 13:14
Dzieki za odpowiedz. Mi proponuje polozenie plyt z materialem za 55 zl m2 a do tego gladz z materialem i wstepnym malowaniem za 19zl m2. Nie wiem czy to jest dobry pomysl... Czy duzo bym oszczedzil gdybym zamiast plyt GK zrobil zwykle tynki a na to gladzie?[/u]

Dawidex73
05-03-2009, 13:38
Witam
Ekipa połozyła nide (skasowali mało) zaczeli szpachlować łącza, nakładać kontowniki i od poniedziałku się nie pokazują, chyba coś innego złapali ...

moje pytanie, jaki teraz jest spodziewany koszt szpachlowania ?
nida położona jest tak "se'

Pozdrawiam Dawid
http://garczarki.mojabudowa.pl/

KonradJot
06-03-2009, 11:45
>>>>
dla minie szpachlowanie - to to samo np co np: "cekolowanie" - efekt koncowy bedzie taki sam jak po polozeniu tynku gipsowego - nmaszynowo czyt ez recznie-
(a jak na koncu zacieraja maszynami i trzymja je w dloniach- to to juz jest recznie?)
<<<<

nie jestem wszystkowiedzący , ale wg mnie szpachlowanie to albo płyt kg , albo szpachlowanie tynków czy gipsowych , czy cement-wapiennych w celu otrzymania gładszej powierzchni.Ręcznie to ręcznie czyli np pacą z papierem ściernym, a nie szlifierką oscylacyjną.Chociaż u siebie robię szpachlowanie i szlifowanie samodzielnie (mam 900m2 samej ściany)to wiem że szlifierką trzeba bardzo uważać i dojść do wprawy-łatwo zniszczyć wygładzoną powierzchnię.

co do tynkowania i szpachlowania. To 2 osobne i różne sprawy, gołe cegły się tynkuje, później się je szpachluje jeśli nie odpowiada nam gładkość uzyskana po tynkowaniu.
Konrad
:wink:

mirecki
06-03-2009, 17:59
Sorry że się wtrącę ale... gładzie jak robić to tylko gipsowe a nie żadne tam inne ustrojstwa . Poza tym ( przy najmniej ja tak robię ) gładzie robi się na gotowo bez szpachlowania .I choć to robota ręczna o pacy stalowej nie ma mowy ...

mirecki
06-03-2009, 18:00
miało być bez szlifowania .... upsss :wink:

KonradJot
06-03-2009, 19:41
Sorry że się wtrącę ale... gładzie jak robić to tylko gipsowe a nie żadne tam inne ustrojstwa . Poza tym ( przy najmniej ja tak robię ) gładzie robi się na gotowo bez szpachlowania .I choć to robota ręczna o pacy stalowej nie ma mowy ...

ok, gładź - szpachlowanie no powiedzmy że dla mnie to samo, chociaż można się spierać że szpachlowanie to tylko miejscowe, ale nie o to chodzi , jako że ja samouk i zarobkowo nie wykonuję można coś więcej na temat tego że nie pacą stalową?
:wink:

sfysywiu
06-03-2009, 21:59
no musisz własną ręką wygładzić :)

KacMar
08-03-2009, 20:25
no musisz własną ręką wygładzić :)

Jaka głęboka myśl jest w tej wypowiedzi.

KonradJot
08-03-2009, 22:55
no musisz własną ręką wygładzić :)

Jaka głęboka myśl jest w tej wypowiedzi.
Widać nie każdy chce się podzielić wiedzą , na powyższy temat , choćby ogólną.
Pozdrawiam :wink:

mirecki
09-03-2009, 07:48
nie ślęczę przy kompie , sorry . Paca stalowa pozostawia na końcach smugi........ Zatem : szpachlujcie gipsem szpachlowym , podwójnie ale nie dwa razy , tzn kładziemy warstwę gipsu ale po położeniu ( w zależności od tempa ) 2-4m2 nakładamy następną - cienką - warstwę . I tak na całej powierzchni - sufit , ściany itp. Paca stalowa - nieporozumienie ( choć sam niestety długo się z nią męczyłem ) Sprawdzone narzędzie to..... saiding . Kupujemy w budowlanym sklepiku jedną listwę saidingu i obcinamy kawałek o długości około 25-30 centymetrów . Następnie obcinamy boki tak by powstał nam trapez i na koniec zaokrąglamy rogi pióra i najlepsze narzędzie mamy gotowe do użycia . Zapewniam że starcza na bardo długo .
gips musi być w miarę rzadki bo kładzie się cienką warstwę która szybko przysycha . Powierzchnia wychodzi gładka bez smug i zaciągnięć , no i oczywiście bez chorego szlifowania i robienia z siebie białego bałwanka - spróbujcie

janrenovate
09-03-2009, 11:44
nie ślęczę przy kompie , sorry . Paca stalowa pozostawia na końcach smugi........ Zatem : szpachlujcie gipsem szpachlowym , podwójnie ale nie dwa razy , tzn kładziemy warstwę gipsu ale po położeniu ( w zależności od tempa ) 2-4m2 nakładamy następną - cienką - warstwę . I tak na całej powierzchni - sufit , ściany itp. Paca stalowa - nieporozumienie ( choć sam niestety długo się z nią męczyłem ) Sprawdzone narzędzie to..... saiding . Kupujemy w budowlanym sklepiku jedną listwę saidingu i obcinamy kawałek o długości około 25-30 centymetrów . Następnie obcinamy boki tak by powstał nam trapez i na koniec zaokrąglamy rogi pióra i najlepsze narzędzie mamy gotowe do użycia . Zapewniam że starcza na bardo długo .
gips musi być w miarę rzadki bo kładzie się cienką warstwę która szybko przysycha . Powierzchnia wychodzi gładka bez smug i zaciągnięć , no i oczywiście bez chorego szlifowania i robienia z siebie białego bałwanka - spróbujcie
Stara metoda,tak sie robi sztablaturę,naciagaliśmy kiedyś płyta pilśniową.

KonradJot
09-03-2009, 22:45
nie ślęczę przy kompie , sorry . Paca stalowa pozostawia na końcach smugi........ Zatem : szpachlujcie gipsem szpachlowym , podwójnie ale nie dwa razy , tzn kładziemy warstwę gipsu ale po położeniu ( w zależności od tempa ) 2-4m2 nakładamy następną - cienką - warstwę . I tak na całej powierzchni - sufit , ściany itp. Paca stalowa - nieporozumienie ( choć sam niestety długo się z nią męczyłem ) Sprawdzone narzędzie to..... saiding . Kupujemy w budowlanym sklepiku jedną listwę saidingu i obcinamy kawałek o długości około 25-30 centymetrów . Następnie obcinamy boki tak by powstał nam trapez i na koniec zaokrąglamy rogi pióra i najlepsze narzędzie mamy gotowe do użycia . Zapewniam że starcza na bardo długo .
gips musi być w miarę rzadki bo kładzie się cienką warstwę która szybko przysycha . Powierzchnia wychodzi gładka bez smug i zaciągnięć , no i oczywiście bez chorego szlifowania i robienia z siebie białego bałwanka - spróbujcie

Dzięki , mam gdzieś w garażu podbitkę plastikową takie 6 metrowe odcinki , myślisz że się będzie nadawać?
listwa ta ma około 10 cm szerokości.
rozumiem że te 25-30 cm to optymalna wielkość naszej "pacy"
pozdrawiam
:wink: :D

mart 3210
10-03-2009, 14:31
Ciekawe jak to po tej sidingowej obróbce wygląda po pomalowaniu na ciemny kolor i pod światło... :wink:

KonradJot
10-03-2009, 18:22
Ciekawe jak to po tej sidingowej obróbce wygląda po pomalowaniu na ciemny kolor i pod światło... :wink:

Chętnie też bym zobaczył jakieś zdjęcia w takowej roboty.
Pozdrawiam :wink: 8)

mirecki
11-03-2009, 10:38
panowie , nie mylcie pojęć : szpachlowanie to nie naciąganie ścian !!! szpachlę ( gips ) kładziemy po to by ściana czy sufit była gładka , i po to jest to ustrojstwo ( siding ) by nie męczyć się ze szlifowaniem . Jeśli ktoś bawi się w usuwanie dołków i górek gipsem to sorry ale to pomyłka .

mart 3210
11-03-2009, 16:13
Szpachlowanie-cekolowanie-gładź- przecierka masą gipsową,akrylową,mineralną,mieszaną ma na celu wygładzenie powierzchni.Równanie -naciąganie powierzchni ma na celu wstępne poprawienie płaszczyzny nierównych tynków,czy to pod płytki czy to pod szpachlowanie-gładzenie-cekolowanie-przecierkę.Tą zaś w zależności od użytego materiału można wykończyć przez szlifowanie mechaniczne (ręcznie lub maszynowo),na mokro przez gąbkowanie i lub bezgąbkowania,bezpośrednio po nałożeniu.Potrzebny jest odpowiedni materiał i technika.
Domyślam się ,że chodzi ci o ostatnią technikę.Rozumiem też ze twój patent polega na użyciu gipsu budowlanego i kawałka panela zamiast tzw "pióra"?

FlashBack
11-03-2009, 16:50
Szpachlowanie-cekolowanie-gładź- przecierka masą gipsową,akrylową,mineralną,mieszaną ma na celu wygładzenie powierzchni.Równanie -naciąganie powierzchni ma na celu wstępne poprawienie płaszczyzny nierównych tynków,czy to pod płytki czy to pod szpachlowanie-gładzenie-cekolowanie-przecierkę.Tą zaś w zależności od użytego materiału można wykończyć przez szlifowanie mechaniczne (ręcznie lub maszynowo),na mokro przez gąbkowanie i lub bezgąbkowania,bezpośrednio po nałożeniu.Potrzebny jest odpowiedni materiał i technika.
Domyślam się ,że chodzi ci o ostatnią technikę.Rozumiem też ze twój patent polega na użyciu gipsu budowlanego i kawałka panela zamiast tzw "pióra"?

to jest dzial "Lista płac wykonawców"!.

mart 3210
11-03-2009, 20:49
Szpachlowanie-cekolowanie-gładź- przecierka masą gipsową,akrylową,mineralną,mieszaną ma na celu wygładzenie powierzchni.Równanie -naciąganie powierzchni ma na celu wstępne poprawienie płaszczyzny nierównych tynków,czy to pod płytki czy to pod szpachlowanie-gładzenie-cekolowanie-przecierkę.Tą zaś w zależności od użytego materiału można wykończyć przez szlifowanie mechaniczne (ręcznie lub maszynowo),na mokro przez gąbkowanie i lub bezgąbkowania,bezpośrednio po nałożeniu.Potrzebny jest odpowiedni materiał i technika.
Domyślam się ,że chodzi ci o ostatnią technikę.Rozumiem też ze twój patent polega na użyciu gipsu budowlanego i kawałka panela zamiast tzw "pióra"?

to jest dzial "Lista płac wykonawców"!.


A ty Flash oczywiści w tym dziale podajesz tylko liczby(?) :wink:

KonradJot
12-03-2009, 15:08
Szpachlowanie-cekolowanie-gładź- przecierka masą gipsową,akrylową,mineralną,mieszaną ma na celu wygładzenie powierzchni.Równanie -naciąganie powierzchni ma na celu wstępne poprawienie płaszczyzny nierównych tynków,czy to pod płytki czy to pod szpachlowanie-gładzenie-cekolowanie-przecierkę.Tą zaś w zależności od użytego materiału można wykończyć przez szlifowanie mechaniczne (ręcznie lub maszynowo),na mokro przez gąbkowanie i lub bezgąbkowania,bezpośrednio po nałożeniu.Potrzebny jest odpowiedni materiał i technika.
Domyślam się ,że chodzi ci o ostatnią technikę.Rozumiem też ze twój patent polega na użyciu gipsu budowlanego i kawałka panela zamiast tzw "pióra"?


sorry ale gipsu budowlanego??
nie jest to pomyłka? chyba do nie wiem osadzania , prowadnic, puszek elektrycznych, to słyszałem.
:wink:

FlashBack
12-03-2009, 17:10
Szpachlowanie-cekolowanie-gładź- przecierka masą gipsową,akrylową,mineralną,mieszaną ma na celu wygładzenie powierzchni.Równanie -naciąganie powierzchni ma na celu wstępne poprawienie płaszczyzny nierównych tynków,czy to pod płytki czy to pod szpachlowanie-gładzenie-cekolowanie-przecierkę.Tą zaś w zależności od użytego materiału można wykończyć przez szlifowanie mechaniczne (ręcznie lub maszynowo),na mokro przez gąbkowanie i lub bezgąbkowania,bezpośrednio po nałożeniu.Potrzebny jest odpowiedni materiał i technika.
Domyślam się ,że chodzi ci o ostatnią technikę.Rozumiem też ze twój patent polega na użyciu gipsu budowlanego i kawałka panela zamiast tzw "pióra"?

to jest dzial "Lista płac wykonawców"!.


A ty Flash oczywiści w tym dziale podajesz tylko liczby(?) :wink:

oki, oki gladzie od 18-25 zl :D i bez ubarwiania ile warstw ile gruntowan itp.

mart 3210
12-03-2009, 19:56
Szpachlowanie-cekolowanie-gładź- przecierka masą gipsową,akrylową,mineralną,mieszaną ma na celu wygładzenie powierzchni.Równanie -naciąganie powierzchni ma na celu wstępne poprawienie płaszczyzny nierównych tynków,czy to pod płytki czy to pod szpachlowanie-gładzenie-cekolowanie-przecierkę.Tą zaś w zależności od użytego materiału można wykończyć przez szlifowanie mechaniczne (ręcznie lub maszynowo),na mokro przez gąbkowanie i lub bezgąbkowania,bezpośrednio po nałożeniu.Potrzebny jest odpowiedni materiał i technika.
Domyślam się ,że chodzi ci o ostatnią technikę.Rozumiem też ze twój patent polega na użyciu gipsu budowlanego i kawałka panela zamiast tzw "pióra"?


sorry ale gipsu budowlanego??
nie jest to pomyłka? chyba do nie wiem osadzania , prowadnic, puszek elektrycznych, to słyszałem.
:wink:

Oczywiście, że tak.Ale kolega mirecki ciągle kładzie nacisk na słowo gips więc kto wie co miał na myśli.Choć w zamierzchłych czasach używało się do tego gipsu z opóźniaczami albo i bez.

mirecki
13-03-2009, 15:00
no , no , nie siejcie popeliny ... gips tak ale tylko i wyłącznie szpachlowy . Z budowlanym dałby sobie radę tylko struś pędziwiatr . Pozdrawiam

Fachowiecopolskie
15-03-2009, 01:57
Opolskie
gładź 10-18
malowanie 5-8

AndRe_DCF
15-03-2009, 18:05
Mi właśnie kończą gładzie 18zl /m2 (z gruntowaniem i malowaniem na biało)
dodatkowo obróbka wszystkich okien w cenie.

Moi fachowcy to są szpachlarze - nie szlifierze ;)
Nie wiem jak to robią ale nie szlifują - a sciany i sufity jak lustro.
Sufity i skosy (płyta GK) - szpachlują akryl pucem
sciany tynkowane - dolina nidy - gładz szpachlowa.

Pozdrawiam

arte100
26-03-2009, 15:47
Witam!!!
Fachowo wykonana gładź składa się z dwóch warstw gipsu (jedna podczas szlifowania się przeciera i po pomalowaniu jest to widoczne pod światło). Fachowe pomalowanie gładzi składa się z dwóch warstw malarskich. Pierwsza warstwa powinna być wykonana dość mocno rozrzedzoną farbą a druga gęstą. Zwykłą farbę emulsyjną można rozrzedzić wodą w stosunku ok. 1/1. Ja osobiście dolewam jeszcze preparat gruntujący np. „UNI GRUNT” w stosunku 1woda/1grunt/1farba (to taka moja mikstura). Środek gruntujący ma za zadanie jeszcze bardziej zmniejszyć chłonność gładzi gipsowej. Drugą warstwę można malować farbą nie rozcieńczoną ale dobrze wymieszana. Nie wszystkie farby można rozcieńczać wodą, w takim wypadku zawsze należy stosować się do zaleceń producenta i stosować rozcieńczalniki tej samej firmy co farba.
Jeżeli chodzi o cenę to gładź z malowaniem (2xG+2xM)=15 do 22 zł/m2. KRAKÓW
Pozdrawiam![/b]

mart 3210
04-04-2009, 13:49
Mi właśnie kończą gładzie 18zl /m2 (z gruntowaniem i malowaniem na biało)
dodatkowo obróbka wszystkich okien w cenie.

Moi fachowcy to są szpachlarze - nie szlifierze ;)
Nie wiem jak to robią ale nie szlifują - a sciany i sufity jak lustro.
Sufity i skosy (płyta GK) - szpachlują akryl pucem
sciany tynkowane - dolina nidy - gładz szpachlowa.

Pozdrawiam


No bo panie jedne gładzie się szlifuje,inne wygładza "na mokro" a jeszcze inne
przez 3 krotne wygładzanie coraz rzadszą konsystencją - ot cała sztuczka twoich "nie szlifierzy".Nie radze próbować różnych technik do różnych gładzi bo efekt może być opłakany

marekrakow
24-04-2009, 15:55
Napiszcie jakie ceny gładzi i malowania (np. z materiałami) w Krakowie, właśnie kończę domek jednorodzinny. Może kogoś polecicie?

Damian1982
11-05-2009, 12:27
nie wiem jak w Krakowie ale ja w Rzeszowie gładź na gotowo tj. 2xgładź + gruntowanie życzę sobie 16zl, a że dobrze jest wykonane zapraszam do ogladniecia.

arte100
14-05-2009, 16:07
G+M w Krakowie od 15 w góre.

surich
17-05-2009, 15:42
a ja mam inne pytanie z 2 beczki ;]
wlasnie szykuje sie do powrotu do Polsku[mieszkac bede w krakowie] z USA ..... i szukac bede pracy jako szpachlarz-malarz... czy jest szansa znalezienia jakies robotki ? moze ktos potrzebowac bedzie fachowca w tej dziedzinie ? mam wykonywanych robot przez siebie !! ;]
jak cos to moj mail: [email protected]

Gosc_gość
17-05-2009, 18:24
a ja mam inne pytanie z 2 beczki ;]
wlasnie szykuje sie do powrotu do Polsku[mieszkac bede w krakowie] z USA ..... i szukac bede pracy jako szpachlarz-malarz... czy jest szansa znalezienia jakies robotki ? moze ktos potrzebowac bedzie fachowca w tej dziedzinie ? mam wykonywanych robot przez siebie !! ;]
jak cos to moj mail: [email protected]

Tia, już do Ciebie ludzie uderzają drzwiami i oknami, bo Pan z USA przyjeżdża. :lol: :lol:
W dodatku tak nieudolnie spamuje :lol: :lol: :lol:

surich
18-05-2009, 23:58
ogolnie nie chcialem spanowac i nie jestem Panem ;] tylko zadalem orientacyjnie pytanie ... a kto chce to zrozumie jak zrozumie ... ogolnie tez jestem ciekawy strasznie technik szpachlowania jakie sa stosowane w Polsce jakich sie uzywa materialow/narzedzi czy cholera wie czego ;] jak ktos chce to moze mi napisac na miala to podyskutuje ...