PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za projekt więźby???



metis_ps
26-11-2007, 10:27
Witam!!!

Jestem na etapie zakończonego wieńca pod murłatę. W moim projekcie drewnianej więźby dachowej znajduje sie stalowa konstrukcja wsporcza, której chciałbym uniknąć. Projektant, który wykonywal mój projekt powiedział, że jak bedzie dobry cieśla to można sie "pokusić" o wykonanie całości w drewnie. Dach mam kopertowy,kryty dachówką ceramiczną i zależy mi na tym, żeby nie było słupów na poddaszu użytkowym. Sformułowanie projektanta w stylu, że można sie "pokusić" wydaj mi sie niepoważne. Zastanawiam sie jaki byłby koszt gdybym zlecił komuś sprwawdzenie projktu więźby z ewentulaną modyfikacja i wskazówkami wykonawczymi co trzeba zrobić aby móc sie pokusić o wykonanie całej więźby w drewnie.
Może ktoś z Was dysponuje przybliżoną informacją o taki koszcie?

gorgyus
27-11-2007, 09:38
co do ceny to najprawdopodobniej nie da sie jednoznacznie odpowiedziecze to koszt 1000 czy 2000 ,musisz zaniesc do jakiego konstruktora i on wtedy wyceni Ci prace.
co do slupow to chyba ich nie unikniesz .specem nie jestem ale troszke konstrukcji dachowych widzialem (tez mam dach kopertowy nad domem)
i kazdy taki dach musi miec podparcie ,nie moze calokowicie lezec na scianach .
ale jesli chcesz bardzo uniknac slupow to musisz tak zaprojektowac sobie sciany dzialowe na poddaszu by slupy wyszly wlasnie w scianach a to juz dosc duza przebudowa projektu.
moim skromnym zdaniem powiniens sobie odposcic i zostac przy stalowej konstrukcji ,jest napewno bardziej sztywna niz drzewo a jesli chcesz miec dachowke to napewno sztywnosc jest jak najbardziej wskazana.
co do ciesli to rzeczywiscie jesli bedzie dobry to sam sobie narysuje i wykona bez problemu.u mnie dwie krokwie koszowe sobie przerabial i to bez z bedengo projektu

malaga
29-11-2007, 16:36
Witam!!!

Jestem na etapie zakończonego wieńca pod murłatę. W moim projekcie drewnianej więźby dachowej znajduje sie stalowa konstrukcja wsporcza, której chciałbym uniknąć. Projektant, który wykonywal mój projekt powiedział, że jak bedzie dobry cieśla to można sie "pokusić" o wykonanie całości w drewnie. Dach mam kopertowy,kryty dachówką ceramiczną i zależy mi na tym, żeby nie było słupów na poddaszu użytkowym. Sformułowanie projektanta w stylu, że można sie "pokusić" wydaj mi sie niepoważne. Zastanawiam sie jaki byłby koszt gdybym zlecił komuś sprwawdzenie projktu więźby z ewentulaną modyfikacja i wskazówkami wykonawczymi co trzeba zrobić aby móc sie pokusić o wykonanie całej więźby w drewnie.
Może ktoś z Was dysponuje przybliżoną informacją o taki koszcie?

pokaż ten dach, jakie są rozpiętości i przekroje krokwi?