PDA

Zobacz pełną wersję : POKOJE DLA DZIECI - zdjęcia - dołączcie jak macie :)



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

dziuk1
07-06-2011, 18:37
Witajcie :)
Oto pokój mojej rocznej córki, w sumie nic nowego - róż i IKEA :))
Tylko męża nie mogę namówić żebyśmy pozbyli się kanapy z tego pokoju, ponieważ on uwielbia drzemać przy bawiącej się Julce :evil:


598135981459815

izkas85
08-06-2011, 23:09
Witam

Gdzie można dostać taką tapete w kwiatki lub kółka?
Chciałabym też jakieś dodatki do tego. Proszę o pomoc:)6004360044[ATTACH=CONFIG]60043

jaksie
09-06-2011, 07:42
Do takich tapet tylko spokojne dodatki w prostej formie.

izkas85
09-06-2011, 10:52
Witam

Gdzie można dostać taką tapete w kwiatki lub kółka?
Chciałabym też jakieś dodatki do tego. Proszę o pomoc:)6004360044[ATTACH=CONFIG]60043

a może ktoś robił pokoik z takimi tapetami i może wstawić zdjęcia?:)

Madeleine
09-06-2011, 12:37
Witam

Gdzie można dostać taką tapete w kwiatki lub kółka?
Chciałabym też jakieś dodatki do tego. Proszę o pomoc:)6004360044[ATTACH=CONFIG]60043tutaj
http://www.tapety-artfunk.ig.pl/
mają sporo więcej niż na stronie

Maciejka_1976
09-06-2011, 13:14
dzięki dziewczyny za instrukcję:) muszę się za to zabrać, chociaż ostatnio pogoda nie zachęca do takich działań :)


Ja także malowałam łóżko dla dziecka. Efekt wyszedł mi podobny jak u Mazo, tylko słoje jakby mniej widoczne i lekko błyszczące ( farba była z połyskiem). Łóżko było z surowego drewna sosnowego. Najpierw przetarłam papierem ściernym grubszym. Potem trzeba dokładnie odpylic i tutaj szczególnie należy zwrócic na to uwagę żeby nie było potem pyłku bo wszystko wyjdzie pod farbą. Następnie pomalowałam farbą bez podkładu (to była farba, która tego nie wymagała, doradził mi pan w sklepie nie pamiętam nazwy w tej chwili , ale jak ci zależy to sprawdzę). Po wyschnięciu przetarłam znów papierem tylko drobniutkim, delikatnie, żeby za bardzo nie zdrapac tej pierwszej warstwy farby, znowu odpyliłam i pomalowałam drugą warstwą. Można pomalowac jeszcze trzeci raz , zależy jak wyszło po 2 malowaniach. Ja pomalowałam jeszcze raz boki łóżka bo jakoś bardziej farba się wchłonęła i były bardziej widoczne słoje niż na pozostałych częściach. Zaznaczam, że jestem amatorem. Nigdy wcześniej nie malowałm drewna. Więc mój opis nie jest fachowy, opisałm to co robiłam po kolei. Z efektu jestem zadowolona. Aha malowałam pędzlem takiej średniej szerokości. Trzeba bardzo dokładnie rozscierac farbę i uważac na zacieki.

Marzenka, jeśli to nie problem to zerknij jaką farbą malowałaś i wrzuć jakąś fotkę
pozdrawiam, Magda

izkas85
09-06-2011, 13:29
tutaj
http://www.tapety-artfunk.ig.pl/
mają sporo więcej niż na stronie

strasznie drogie te fototapety, nie uśmiecha mi się wydać tyle kasy;/ może są jakies tańsze? albo jakies naklejki takie?

kamyk1
10-06-2011, 22:57
Dziękuję za rady czy szafa potrzebna w pokoju dziecka czy nie.Kupiłam komodę,bez szafy.Ale miejsce na szafę w pokoju jest ,wkrótce zamieszkamy i okaże się czy dokupić ją.
P.s.Juniorka dzięki za dodanie zdjęć,ładny pokoik.

lancer
11-06-2011, 11:21
a to pokoik mojej córeczki która juz na dniach przyjdzie na świat i w nim zamieszka, w linku wiecej zdjec
https://picasaweb.google.com/115213029263332491758/PokoikZuzki#

https://lh6.googleusercontent.com/-Z3KvDzMtFQ4/TfMy_N1SRkI/AAAAAAAACyY/EvuwvL8KZ8I/s640/IMG_7693.JPG

żona m
11-06-2011, 12:04
Zbyt dużo się dzieje w tym pokoiku. Motyle, kwiatki, żyrafy, pieski.....Wolalabym stonowane barwy. Swoją drogą dzieciątko jeszcze w brzuszku a wszystko tak leży i się kurzy? Po co Wam taka wystawa?przecież maty i zabawki interaktywnej użyjecie dopiero za 3-4 miesiące?

Ania i Bartek
11-06-2011, 13:35
żona m myślę, że Rodzice Zuzki po prostu nie mogą się jej już doczekać, stąd wszystko dopięte na ostatni guzik:)
Przecież to wielka radość, zwłaszcza, że Zuzka dołączy do nich już za chwilę. Pamiętam, że jak tylko dowiedziałam się, że jestem w pierwszej ciąży, chciałam od razu biec i kupić łóżeczko i wózek:)
Co do nadmiaru w pokoiku - to tu się zgadzam, ale ze względu na powyższe - nie będę odbierać radości uwagami.
No, może tylko jedna:) Myślę, że gdyby tak zmienić choćby dywanik, zrobiłoby się nieco spokojniej?
Życzę zdrówka i pomyślnego rozwiązania!

majkabajka07
11-06-2011, 14:19
No w sumie mogła poprzykrywać wszystko foliami i takie zdjęcia umieśćić :)
Życze dużo dobrego dla Córeczki i dużo cierpliwośći dla młodej Mamusi
pozdrawiam

żona m
11-06-2011, 22:06
No w sumie mogła poprzykrywać wszystko foliami i takie zdjęcia umieśćić :)
Życze dużo dobrego dla Córeczki i dużo cierpliwośći dla młodej Mamusi
pozdrawiam

Nie trzeba przykrywać foliami, wystarczy póki co, na kilka miesiecy pochować do opakowań, bo to jest zbyteczne dla noworodka.
Jednolita zasłona, jednolity dywan/wykładzina dobrze zrobiłyby temu pokoikowi. Przemalowanie ścian pewnie nie wchodzi w rachubę?

tofee
11-06-2011, 22:23
Nie trzeba przykrywać foliami, wystarczy póki co, na kilka miesiecy pochować do opakowań, bo to jest zbyteczne dla noworodka.
Jednolita zasłona, jednolity dywan/wykładzina dobrze zrobiłyby temu pokoikowi. Przemalowanie ścian pewnie nie wchodzi w rachubę?

Ale miło :eek:, a nie przyszło ci do głowy że skoro ktoś pomalował na taki kolor to właśnie tak mu się podobało ???
A co do rzeczy na wierzchu to wszystko co nowe strasznie śmierdzi może chcieli żeby rzeczy trochę wywietrzały zanim maluch będzie je użytkował.

ania klepka
11-06-2011, 22:42
a mi się ten pomarańczowy kolor bardzo podoba, w ogóle cały pokoik, włącznie z dywanikiem z żyrafami.
Dużo zdrówka dla dzidziusia.

anjamen
11-06-2011, 22:54
moja Helcia praktycznie od urodzenia lezala na macie, lezaczek rzeczywicscie troszke pozniej (chociaz ja ja od razu polozylam ale Malka nakrzyczala, wiec schowalam)
zona m, chyba mialas gorszy dzien....

lancer
11-06-2011, 23:16
masz racje Tofee, wszystko smierdzi, zarowno zabawki, wózek jak i szczególnie dywan. Juz jakies 2-3 tygodnie okno dzien noc otwarte i dalej jest zapach jakby farb i chyba Zuzka wczesniej przyjdzie niz t sie wywietrzy. szczerze powiem ze na poczatku nie bylo dywanu i było jakos łyso, dopiero jak wstawilismy dywan to jakos fajnie sie zrobiło. moze na zdjeciach nie widac ale to jest bardzo duzy pokoj, najwiekszy na poddaszu i moze na zdjeciach tak wyglada ze duzo wszystkiego a tak naprawde za zywo jest bardzo przestronnie. Jeszcze jak wózek odejdzie fotelik to jeszcze miejsca przybedzie. najlepszy efekt dał naklejki na skośnej sciane, w przeciwnm wypadku dzidzius przed oczami mialby jasna brzskwiniowa sciane/sufit który wyglada jak bialy

żona m
11-06-2011, 23:24
Ale miło :eek:, a nie przyszło ci do głowy że skoro ktoś pomalował na taki kolor to właśnie tak mu się podobało ???


a dlaczego mam napisać, ze jest super!!!!!!!!!! skoro nie jest. Byłabym hipokrytką wiesz? Na tym etapie można pomalować pokój na biało a wybor koloru pozostawić 3-4 latkowi. No chyba, ze Zuzia dała mamie znać kopniaczkami jaki kolor by chciała. Co do zapachu nowych rzeczy , skoro tak smierdzą, to jak otrzymały atesty?

lancer
11-06-2011, 23:33
Masz racje zostawie noworodkowi pokój cały biały, zarowno sciany i sufit ,bez dywanu i firanek, Włoze tylko łózeczko a mała za 5 lat zastanowi sie jaki chce miec kolor pokoju i wtedy moze pomalujemy, o ile sie w ogóle zdecyduje :). Odnosnie zapachu to musisz je zadac producentowi Fischer price oraz X-landerowi skad wzieli atesty bo ja niestety Ci nie udziele takiej odpowiedzi

anjamen
11-06-2011, 23:34
a dlaczego mam napisać, ze jest super!!!!!!!!!! skoro nie jest. Byłabym hipokrytką wiesz? Na tym etapie można pomalować pokój na biało a wybor koloru pozostawić 3-4 latkowi. No chyba, ze Zuzia dała mamie znać kopniaczkami jaki kolor by chciała. Co do zapachu nowych rzeczy , skoro tak smierdzą, to jak otrzymały atesty?

daj spokoj, co taki maluch moze wiedziec o kolorach?????????????????

co do zabawek, to atesty otrzymuja one same, ale nie opakowanie w ktorym siedza sporo czasu....

queene
11-06-2011, 23:37
lancer bardzo fajny ten pokoik :)
duży plus za brak różowego, reszta zgrana kolorystycznie...fajnie i wesoło, a bodźce dzidziusiowi sie przydają i motylek na pewno sie spodoba...moja uwielbiała taką pszczółke dużą - była czarno żółta wiec ostre barwy - wpatrywała sie w nią zachwycona już od początku...pewnie dlatego ze ma na imię Maja ;)
tylko łózeczko odsunęłabym troche bardziej na środek

a nowe rzeczy mają specyficzny zapach, może nie smród ale taki lekko chemiczny sie zdarza, szczególnie szafki klejone i dywany

queene
11-06-2011, 23:40
Na tym etapie można pomalować pokój na biało a wybor koloru pozostawić 3-4 latkowi. No chyba, ze Zuzia dała mamie znać kopniaczkami jaki kolor by chciała.
niemowle w białym pokoju by sie niemiłosiernie nudziło, dziecko potrzebuje bodźców do prawidłowego rozwoju a na początku życia to kolory i dźwięki

lancer
11-06-2011, 23:43
dzieki Quenne , no wlasnie celowo nie był różowy ale jakis taki troszke zblizony. ŁÓzeczko masz racje byc moze odsuniem troszke od sciany bo sciana skosna i gorzej dostepne. Wyczytałem wlasnie zeby dzidziusiowi naklejac naklejki nie na sciany a na sufit poniewaz na poczatku duzo spoglada w gore a nie na boki. Co do nieszczesnego zapachu to te szafki tez daja w kosc, sam je skladalem i kleilem takze w tym pokoiku wszystko ma chemiczny zapach ale juz coraz mniej

JoShi
12-06-2011, 14:05
a dlaczego mam napisać, ze jest super!!!!!!!!!! skoro nie jest.
Nie podoba Ci się i to wyraziłaś. OK. Ale potem pojechałaś, że po co wszystko porozstawiane. No chyba jednak trochę przesadziłaś. Ostatecznie zawsze można się ugryźć w język i nic nie pisać i się hipokrytą nie jest. Nikt Cię do tablicy nie wzywał. Obowiązku komentowania nie masz.

BTW Ty masz dzieci?

olgusieniunieczka
12-06-2011, 19:56
Ja przed urodzeniem syna wyprałam pokrowiec fotelika samochodowego i co się dało z gondolki, leżaczka itp. Dzieci biorą do buzi wszystko co się da, a takie materiały niestety mają specyficzny chemiczny zapach i to pewnie nie bez przyczyny.
Łóżeczko stało rozstawione już prawie 2 miesiące przed urodzinami- po to, żeby przyzwyczaić naszą kotkę (której dotąd wszystko było wolno :D ), że tam się nie śpi.
Lancer plus dla pokoju za niesztampowy dziewuszyński kolor :) A za 3-4 lata i tak pewnie trzeba będzie pokój odmalować, pomarańczowy z tego co wiem daje się zamalować, więc argumentu żony m o białych ścianach nie rozumiem...

lancer
12-06-2011, 21:04
Lancer plus dla pokoju za niesztampowy dziewuszyński kolor :) A za 3-4 lata i tak pewnie trzeba będzie pokój odmalować, pomarańczowy z tego co wiem daje się zamalować, więc argumentu żony m o białych ścianach nie rozumiem...

Znajac zycie masz racje ze po ok 4 latach pokoik bedzie ponownie malowany a narazie niech sie cieszy wystrojem urzadzonym przez rodziców :)

żona m
12-06-2011, 21:06
Wbrew pozorom 3-4 letnie dziecko jest w stanie samo podejmować decyzje o kolorze ścian w pokoju.
ale EOT z mojej strony.
P.S. tak mam dzieci dlatego dziwi mnie takie podejście.

queene
12-06-2011, 21:22
moje 9 letnie dziecko zażyczyło sobie czarną ściane w pokoju :) ale doszlismy do kompromisu - bedzie czarny motyw na jasnej ścianie - perkusja lub klawisze pianina

dobrze, bo moja 2,5 latka nie uznaje kompromisów więc sie jej nie pytam

lidszu
12-06-2011, 23:15
a dlaczego mam napisać, ze jest super!!!!!!!!!! skoro nie jest. Byłabym hipokrytką wiesz? Na tym etapie można pomalować pokój na biało a wybor koloru pozostawić 3-4 latkowi. No chyba, ze Zuzia dała mamie znać kopniaczkami jaki kolor by chciała. Co do zapachu nowych rzeczy , skoro tak smierdzą, to jak otrzymały atesty?
Swojemu dziecku też pomalujesz pokój na biało i zaczekach 3-4 lata, aby wybrało sobie kolor ścian ? Śmiem wątpić, a nie każdy musi mieć pokój dziecięcy w kolorach pastelowych.

Co do koloru ścian w tym konkretnym przypadku, to ja osobiście nie lubię tak intensywnego pomarańczowego, ale to nie daje mi prawa, aby komuś kazać przemalowywać pokój jego dziecka na kolor, który by mi się podobał. Każdy ma swój gust i to trzeba uszanować, a nawet jeśli się coś nie podoba, to można to przekazać w trochę łagodniejszy sposób.

duś
13-06-2011, 01:37
uhu i znów burza.
odnoszę wrażanie że wcale nie o kolory pokoju lancera, a o granice dopuszczalnej krytyki na forum.

ale pozwolę sobie zająć stanowisko merytoryczne, bo to w końcu wątek we "wnętrzach" (choć jako niedzieciatej, nie wiem czy mi wolno) - mi też pomarańczowy pokój nie przypadł do gustu i też z uwagi na nadmiar zaproponowanych bodźców wzrokowych. nie wiem, jaki efekt właściciele chcieli uzyskać, ale samą siebie zaliczam do lubiących umiar, więc pewnie nie zaskoczę, że poszłabym albo w kwiatki i zwierzaczki albo w kolor.

żona m
13-06-2011, 09:02
pokoje moich dzieci bedą białe jak reszta domu, jedyny kolor jaki przewiduje to szary:P kolorowe ściany miałam w latach 90 więc mi się opatrzyły. Pokój dziecka był już morelowy ,niebieski, zielony, teraz jest szary. Przyszła pora na biel. Noworodek przez pierwsze tygodnie i tak rozróżnia tylko kolor czarny, biały i czerwony a bodzce moze mieć w postaci zabawek sensorycznych czy interaktywnych. W pokoju o intensywnym kolorze żle sie wypoczywa dorosłemu a co dopiero dziecku, które ma kilka miesięcy. Jedynie w sypialni zaleca sie kolor czerwony:P

olgusieniunieczka
13-06-2011, 09:46
Z drugiej jednak strony, kolor pomarańczowy jest najbliższy temu co dziecko "widziało" w brzuszku. Tzn. w brzuchu królował właśnie pomarańcz, więc jest szansa, ze niemowlę instynktownie polubi ten kolor :)

Ja w tym pokoju zmieniłabym firanki na spokojniejsze. Kolor pomarańczowy mi absolutnie nie przeszkadza, ale i meble są dość "strojne" więc resztę zrobiłabym spokojną.

MarJel
13-06-2011, 09:51
pokoje moich dzieci bedą białe jak reszta domu, jedyny kolor jaki przewiduje to szary:P kolorowe ściany miałam w latach 90 więc mi się opatrzyły. Pokój dziecka był już morelowy ,niebieski, zielony, teraz jest szary. Przyszła pora na biel. Noworodek przez pierwsze tygodnie i tak rozróżnia tylko kolor czarny, biały i czerwony a bodzce moze mieć w postaci zabawek sensorycznych czy interaktywnych. W pokoju o intensywnym kolorze żle sie wypoczywa dorosłemu a co dopiero dziecku, które ma kilka miesięcy. Jedynie w sypialni zaleca sie kolor czerwony:P

To znaczy Twoje dzieci wybrały sobie biel w pokoju?
Ja też w całym domu mam przewagę bieli, czerni i szarości, ale moje dzieci hmm jakieś dziwne chyba....chciały mieć kolor w pokoju....

Anulek2005
13-06-2011, 10:02
He he - żona m wygląda mi na "babę z charakterkiem". Może rodzina nie bardzo ma prawo głosu?
Mój syn zażyczył sobie niebieski pokój to mu pomalowałam na niebiesko i jest zadowolony :) Myśmy ponad 8 lat mieli białe ściany i nam się podobało, ale jak młody wymyślił ten niebieski pokój ... to nam się też zachciało. Teraz salon z aneksem kuchennym mamy żółty a przedpokój wściekle pomarańczowy (teraz = 4 lata ;)) i też jest fajnie. W domku będzie sporo szarości ale na pewno pojawią się ostre akcenty kolorystyczne (np. w salonie mąż zażyczył sobie jedną ścianę śliwkową). Co do pokoju młodego, to mam dziwne przeczucie, że będzie ... niebieski :) :) :)

markoto
13-06-2011, 10:13
my tez mamyw szedzie na szaro a u corki pokoj rozowy a u syna niebieski, nie sa to moje ulubione kolory ale jesli dzieci wolaly miec wlasnie takie to czemu nie, zawsze mozna przemalowac jak im sie znudzi :)

pokoik fajny bo wesoly ale faktycznie ja bym dodatki juz dala stonowane tzn dywan i zaslonki :)

MarJel
13-06-2011, 10:23
my tez mamyw szedzie na szaro a u corki pokoj rozowy a u syna niebieski, nie sa to moje ulubione kolory ale jesli dzieci wolaly miec wlasnie takie to czemu nie, zawsze mozna przemalowac jak im sie znudzi :)

pokoik fajny bo wesoly ale faktycznie ja bym dodatki juz dala stonowane tzn dywan i zaslonki :)

Dokładnie, dom urządzamy dla siebie, pokoje dziecięce dla dzieci, a one lubią kolory...
Myślę że w pokoju lancer jej córcia będzie czuła się cudownie :D, mama zadbała o wszystko, może jakby firanka i dywan byłyby gładkie to już w ogóle cud malina:D

felka73
13-06-2011, 13:43
Dokładnie, dom urządzamy dla siebie, pokoje dziecięce dla dzieci, a one lubią kolory...
Myślę że w pokoju lancer jej córcia będzie czuła się cudownie :D, mama zadbała o wszystko, może jakby firanka i dywan byłyby gładkie to już w ogóle cud malina:D
Dla mnie tem pokoik też jest całkiem przyjemny , może tylko ten dywan za bardzo wzorzysty. Zupełnie nie widzę powodu aby gusta kolorystyczne mamy pokrywały się z tym co lubią dzieci .Sama mam 2 córki i kiedy się wprowadzałam do nowego domu moja 5-letnia wówczas córka zażyczyła sobie soczyste,różowe ściany i naklejki z księżniczkami - to był jej wybór i czuła się w tych kolorach dobrze , teraz ma 10 i nowy pokój w 2 odcieniach fioletu i do tego białe meble . Młodsza za to właśnie kończy 5 lat i na pytanie jakie ściany chce w swoim pokoju odpowiedziała - różowe ( wcześniej miała żółte ) . Uważam ,że każdy wiek rządzi się swoimi prawami i to jest naturalne . A to, że teraz w modzie dominuje biel i szarość nie oznacza,że nasz dom też taki musi być . Mamy czuć się w nim komfortowo dla nas samych .
pozdrawiam

ziuta62
13-06-2011, 14:32
Nareszcie pokój widziany oczami dziecka, a nie mam projektantek. Prawdziwe królestwo maleńkiej dziewczynki. Brawo i nic nie zmieniaj. :)

żona m
13-06-2011, 16:48
jak widziany oczami dziecka skoro dziecko w łonie :P
moje dzieci miały juz kolory przez naście lat. Teraz będzie biel. Oni nie znają bieli w pokoju, więc dla nich to nowość. Wychodzę z załozenia, ze zabawki w pokojach dziecięcych wprowadzaja i tak spory chaos, ze ściany powinny zostać białe. Ten pokój przypomina troszkę poczekalnię dla dzieci w przychodni. Sorry, ale takie kolory są w naszej przychodni. można go próbować ratować jasnymi zasłonami do ziemi, gladkimi firankami, jasny dywanikiem, bo teraz jest wszystkiego zbyt duzo.


Dokładnie, dom urządzamy dla siebie, pokoje dziecięce dla dzieci, a one lubią kolory...
Myślę że w pokoju lancer jej córcia będzie czuła się cudownie :D, mama zadbała o wszystko, może jakby firanka i dywan byłyby gładkie to już w ogóle cud malina:D
ja nie neguję, ze córcia będzie sie czuła cudownie, pewnie bedzie, bo dla dziecka w tym wieku najważniejsza jest sucha pieluszka i pełny brzuszek a jak jest mamcia obok to juz rewelacja. Ja od samego początku optuję, za zmianą dywanu, i zaslon, to mozna zrobic tanim kosztem. Gdyby ozdoby z pokoiku zdjąc ze ścian , można by tym obdzielić 3 pokoje. We wszystkim potrzebny jest umiar. Same meble są na tyle ozdobne i kolorowe, ze naklejki motylki, zebry, mogła sobie autorka wątku darować. Już jej wspólczuję, jak dziecko podrośnie i bedzie je zdzierać ze ścian, bo to dzieci lubią najbardziej.

ziuta62
13-06-2011, 18:01
Wydaje mi się, że leczysz tu swoje komplksy. Ilez razy można powracać do pokoju jednego małego dzieciątka. Nie jesteś ty czasem żoną zbig enga?

żona m
13-06-2011, 21:34
ja nie powracam, dyskusa trwała nadal...w zasadzie co ma pokój w pomarańczowych barwach do moich kompleksów? Skąd wiesz, ze je mam.

lasche
13-06-2011, 21:47
a co powiecie kobity na to, że mój syn (7 lat) chce mieć pokój złoty ??? i co malować ;) :) u nas będą białe ściany (no nie dałam dzieciom wyboru :) ) ale za to łóżka mają odjechane ...:) każdy urządza jak lubi ...

joliska
13-06-2011, 21:50
Lasche, nie malować - płatkami złota wykleić :)

lasche
13-06-2011, 21:55
:rotfl:aż strach pomyśleć na co wpadnie jak będzie miał naście lat

izusiam
13-06-2011, 22:22
Poszukuję takich maskotek z przylepcami na łapkach to takich firanek. Jeśli któraś z was gdzieś widziała to proszę o pomoc http://e-dywany.pl/data/offer/1/00003793/22690/BMTBhNeJYFgQGBHbUYNP.jpg http://e-dywany.pl/data/offer/1/00003861/23601/HfhEMajEgWhURZHZMgkH.jpg

queene
13-06-2011, 22:37
a co powiecie kobity na to, że mój syn (7 lat) chce mieć pokój złoty ??? i co malować ;) :) u nas będą białe ściany (no nie dałam dzieciom wyboru :) ) ale za to łóżka mają odjechane ...:) każdy urządza jak lubi ...
brokatem sypnij tu i ówdzie i bedzie na bogato :)

lidszu
13-06-2011, 23:09
Ja swoim córkom pozwoliłam wybrać kolory w nowym domu. Starsza, 7 latka, chciała mieć lawendowy pokój z niebiesko-fioletowymi pasami na jednej ze ścian i tak ma. Młodsza, 4 latka, chciała mieć "take same" kolory i pasy, więc też ma. Będą dwa identyczne pokoje - dobrze, że przynajmniej oknami się różnią, więc się nie pomylą ;) :lol2: Młodsza nie dała się przekonać do innych kolorów, ale wyszłam z założenia, że to ich pokoje i to one mają się czuć w nich dobrze.

duś
13-06-2011, 23:55
a co powiecie kobity na to, że mój syn (7 lat) chce mieć pokój złoty ??? i co malować ;) :) u nas będą białe ściany (no nie dałam dzieciom wyboru :) ) ale za to łóżka mają odjechane ...:) każdy urządza jak lubi ...
lasche, moja przyjaciółka przez białą jak śnieg ściana przeciągnęła dwa pasy złotej tapety w poziomie w ten sposób, że ma ścianę w poziome białe i złote pasy. jak usłyszałam o pomyśle, skrzywiłam się. efekt jest piorunująco piękny.
obecnie rozważam przemalowanie przedpokoju na biały i przyklejenie tapety w dokładnie taki sam sposób :D

lasche
14-06-2011, 08:40
Dziewczyny, podziwiam Wasze dzieci za konsekwencje :)

U nas przerabialiśmy:

starszak - Ben 10, Star Wars, Power Rangers, Piłkarski, Skejtowy
maluch - koparkowy, strażacki, Papa Pig, Thomas

mam nadzieję, że to wynika z ich szerokiego spektrum zainteresowania a nie zblazowania w tym wieku :D

u nas plan akcji - białe ściany i kolory w meblach i dodatkach ...ale nie śmiem mówić, że to jedyne słuszne rozwiązanie ...kilka inspiracji ...nie wiem, czy nie powtarza, bo ciężko wszystko przeczytać

http://i1.fmix.pl/fmi2439/e988f295002572bd4dd94a80/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2616211/dsc-6458)

http://i3.fmix.pl/fmi1935/dede4622002078514d72421e/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2476734/sowa)

http://i1.fmix.pl/fmi92/4686a8b700089b3e4d724140/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2476713/img)

http://i2.fmix.pl/fmi2023/6a625e0e00042d8a4d72412d/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2476712/img)

http://i3.fmix.pl/fmi477/d0e77431001f677b4d724125/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2476711/img)

http://i1.fmix.pl/fmi1943/57af742300183f654d724116/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2476710/img)

http://i1.fmix.pl/fmi646/96b256c4002d13484d724109/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2476709/img)

http://i2.fmix.pl/fmi1650/20bb1ccd001e38ac4d41e2ba/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2409164/colourful-childs-bedroom)

lasche
14-06-2011, 08:44
http://i3.fmix.pl/fmi452/2673e497000afbd34d34b748/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2389445/kids-room-300)

http://i1.fmix.pl/fmi2971/e4333e8e00193eb64d34b740/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2389440/clutter-busted4)

http://i1.fmix.pl/fmi2570/ebd41adb002d11354d7b54ec/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2490274/img)

http://i2.fmix.pl/fmi285/5c16d6ad0024cf2e4d628a9d/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2456194/img)

http://i2.fmix.pl/fmi1000/1fcef3a3001f284c4ce6e154/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2279787/metal-rack-childrens-book)

http://i3.fmix.pl/fmi1740/3b7eeed60003de484c9d0c58/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2138749/gasl-sunrise-ruffalo-08)

http://i3.fmix.pl/fmi2130/1f27015d0024c3e44cb35808/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2190178/6a00e5505df57788330120a54)

http://i1.fmix.pl/fmi1293/32ad849a0015dda74cb35936/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2190188/blog-2)

diana_teresa
14-06-2011, 09:23
lancer mnie sie pokoik podoba, choć ja gustuję raczej w stonowanych barwach, ale od kiedy w ciąży jestem to seledyn i zielony królują, choć wcześniej ich nie lubiłam. Jedyne co mi nie pasuje to lampa ta z misiami i różowym, choć sama w sobie jest cudowna nie do tego wnętrza, a jak piszesz że pokoik duży to pewnie ładnie to wszystko razem się prezentuje :)
lasche świetny ten Twój syn na złoto :)

żona m
14-06-2011, 14:37
lasche cudne fotki wstawiłaś....

reni1980
14-06-2011, 17:15
lasche inspiracje zajefajne , nie wiadomo która piękniejsza



dziewczyny ja myślę że to wcale nie chodzi o kolory ścian, każdy pokoik moze byc ładny i nie ważne jaki ma kolor ścian ale kazdy powienien mieć właśnie umiar a tego brakuje w pokoiku który wywołał taka burzę, wszystkie rzeczy są tam ładne ale osobno a w takim zestawieniu nie wiadomo na co oko zawiesić, ale kolor scian nie ma znaczenia i pokój różowy, i żółty i zielony i pomarańczowy moze być superowy pod warunkiem że poszczególne elementy do siebie pasują i są z umiarem wprowadzone, zgadzam się z żona m że ten pokoik jest niewątpliwie chaotyczny i raczej wskazuje na pokój chociaż 2 latki niż noworodka

queene
14-06-2011, 19:43
chyba ściągnę te drzewko i literki.....świetne inspiracje

malwes
14-06-2011, 21:32
Mój siedmiolatek uparł się na pomarańczowy pokój - zobaczył taki u kolegi. Teraz w mieszkaniu mamy dwie mocno pomarańczowe ściany ale w nowym domu królują biele i beże i nijak mi się ten pomarańcz nie wpisywał. "Zakręciłam" trochę Młodego i w efekcie ściany ma białe i greige i na tle tych ścian wiszą duże czarno-białe plakaty/fotografie w jednym pomarańczowym czy żółtym elementem (londyńska budka, nowojorska taxi itp). Jest pomarańczowa lampka na biurku i pomarańczowa pufa/sako do siedzenia. Wilk syty i owca cała :D

Natomiast co do przeładowania - to też zależy od sytuacji. U Młodszego miało być też bardzo delikatnie - bledziutki błękit na ścianach i drewno mebli. Jedynym akcentem miała być ściana z naklejkami - piratami. No i nie przewidziałam, że wróci do nas po starszym dziecku, oddane kiedyś do kuzyna, łóżko-auto Little Tikes (do piratów ma się nijak ale odmówcie dziecku łóżka auta :)) ani nie przewidziałam, że mi się kasa skończy i nie będzie na razie nawet na malutki dywanik pod stolik/przy łóżku aby nie rysokwać parkietu i ze starego domu pojedzie kolorowa wykładzina w łączkę, drogę, domki, autka....no to możecie sobie wyobrazić jak Ci piraci, z tym autem, z tą wykładziną....zgrają się z zamówionymi do pierwotnej koncepcji roletami rzymskimi i zasłonkami w paski.
No cóż...odkuję się to pozmieniam - myślę, że gorsze problemy możemy mieć niż zbyt kolorowy pokój.
Na marginesie poza kolorem ścian (subiektywnie uwielbiałam pomarańcz a potem mi przeszło - kto wie dlaczego) mnie się ten pokoik podoba baaaaaaaardzo i widziałam bardziej niespójne niż te. No i radość z pierwszego dzidziusia....wróćcie pamięcią....radość z kupowania, układania, wietrzenia, przymierzania....
Pozdrawiam :)

malwes
14-06-2011, 21:36
Jeszcze taki mały off topic....pamiętacie za czasów naszej "młodości" pokoje pełne plakatów?...jak ja sobie teraz przypomnę w kim się kochałam i kto był moim idolem w podstawówce to sobie zadaję pytanie GDZIE ja miałam oczy :D ;)

pasie
14-06-2011, 22:05
taaaa Tom Cruise na całej ścianie :lol2: sama nie wiem śmiać się czy płakać:eek:

żona m
15-06-2011, 00:27
Jeszcze taki mały off topic....pamiętacie za czasów naszej "młodości" pokoje pełne plakatów?...jak ja sobie teraz przypomnę w kim się kochałam i kto był moim idolem w podstawówce to sobie zadaję pytanie GDZIE ja miałam oczy :D ;)

Pewnie, ze pamiętam, każdy gwoździem przymocowany. Nie zapomnę pomst ojca, jak musiał ściany łatać szpachlą, po zdjęciu plakatów. Teraz się zastanawiam, jak to było możliwe, że nam na to pozwalano. Tak samo zajadałyśmy się koglem-moglem a moje dzieci nawet nie wiedzą co to jest:)

żona m
15-06-2011, 00:28
taaaa Tom Cruise na całej ścianie :lol2: sama nie wiem śmiać się czy płakać:eek:
u mnie królowała Budka suflera, Limahl, i Bajm!!!!

duś
15-06-2011, 02:34
no ja twardo wiernie przez całe życie za robbiem williamsem :D
choć młody timberlake i nick carter też mieli swoje 5 minut.
a w moim gówniarskim pokoju był pomarańcz rodem z zakreślacza tekstu i oliwkowa zieleń. o ironio - kolory w tamtym domu projektował prawdziwy architekt wnętrz (swoją drogą ostatnio odkryłam, że bardzo utytułowany i w ogóle jakaś szycha w tej branży :)) i wiecie co - POZWOLIŁ MI NA TE FANABERIE :))

mirela99
15-06-2011, 07:53
A ja miałam dostęp do Brava z RFN, nikt wtedy takich cudnych plakatów na ścianie nie miał jak ja (lata 80). Wszystkie trzy ściany (na 4 półki były) miałam tak wylejone, że nie było widać centymetra tapety. Byłam szczęśliwa, że mama mi pozwala. Bo mojemu mężowi ojciec kazał ściągnąć plakat Ediego z Iron Maiden - że niby straszy :).
Więc u mojej córki róż i biel. Ale na razie widzę, ze za mamą będzie indywidualistką - więc spodziewam się czarnego pokoju niedługo :).

gosiako
15-06-2011, 09:06
taaaa Tom Cruise na całej ścianie :lol2: sama nie wiem śmiać się czy płakać:eek:Śmiać się, śmiać:)
U mnie Shakin Stevens:)
Ja myślę, że trzeba pozwolić dzieciom na trochę ich kreatywności, pozwolić na postawienie ICH kolekcji, powieszenie ulubionego ich obrazka, które nie zawsze konweniują z resztą wystroju;)
To pokoje DZIECI.
W przypadku maluszków sprawa jest prostsza, bo nic nie powiedzą nawet jak szara ściana ich mierzi, ale starsze dzieciaki powinny, moim zdaniem, mieć możliwość nieco swobodniejszego podejścia do tematu. Nie każde dziecko musi uwielbiać szare misie z spodenkach w kratkę (ja lubię), białe ściany, szare ściany itp.
Nie chcę przez to powiedzieć, że nie mamy kształtować gustów naszych dzieci, ale nic na siłę, pozwólmy dzieciom być dziećmi i wspomnijmy, to o czym piszą inni powyżej: my mieliśmy w naszym dzieciństwie różne kolekcje, jedni pocztówki na słomianych matach, inni puste puszki, byli kolekcjonerzy pustych opakowań po dezodorantach, zbieracze plakatów i innych skarbów...
Zakładam, że wśród nas- jest wielu dawnych zbieraczy-wystawiaczy-wieszaczy. Popatrzymy na to z tej strony...dziś mamy inne gusta....

Anulek2005
15-06-2011, 09:13
Ja dostałam swój pokój w wieku 15 lat i pierwsze co zrobiłam to wymalowałam na jednej ze ścian wielkiego zielonego smoka - takiego na 2 m wysokiego. Biorąc pod uwagę marne talenty plastyczne smok był koszmarkiem, ale moim ;)

asizo
18-06-2011, 17:54
Śmiać się, śmiać:)
U mnie Shakin Stevens:)
Ja myślę, że trzeba pozwolić dzieciom na trochę ich kreatywności, pozwolić na postawienie ICH kolekcji, powieszenie ulubionego ich obrazka, które nie zawsze konweniują z resztą wystroju;)
To pokoje DZIECI.
W przypadku maluszków sprawa jest prostsza, bo nic nie powiedzą nawet jak szara ściana ich mierzi, ale starsze dzieciaki powinny, moim zdaniem, mieć możliwość nieco swobodniejszego podejścia do tematu. Nie każde dziecko musi uwielbiać szare misie z spodenkach w kratkę (ja lubię), białe ściany, szare ściany itp.
Nie chcę przez to powiedzieć, że nie mamy kształtować gustów naszych dzieci, ale nic na siłę, pozwólmy dzieciom być dziećmi i wspomnijmy, to o czym piszą inni powyżej: my mieliśmy w naszym dzieciństwie różne kolekcje, jedni pocztówki na słomianych matach, inni puste puszki, byli kolekcjonerzy pustych opakowań po dezodorantach, zbieracze plakatów i innych skarbów...
Zakładam, że wśród nas- jest wielu dawnych zbieraczy-wystawiaczy-wieszaczy. Popatrzymy na to z tej strony...dziś mamy inne gusta....

Zgadzam się.
Pamiętam, jak w wieku 12 lat wymalowałam cały swój pokoj w postacie w skali prawie 1:1. Malowałam na jasnej tapecie, bo i tak planowaliśmy już remont, więc mogłam zaszaleć. Miałam takie ozdoby chyba przez rok. A potem z kuzynką wytapetowałyśmy moj cały pokój (naprawdę profesjonalnie, do tej pory tapeta się trzyma i jest położona idealnie - az się dziwię, ze to nasza robota była ;)) uwaga... na czarno. Tzn. prawie, bo tapeta w takie kwiaty mazaje, czarno-srebrne-jakieśtam, ale wszysycy mówili, ze mam czarny pokój. Do tego były białe meble. Dziś bym tego nie zniosła, ale wtedy byłam dumna z mego pokoju, z tego jak wygląda i z tego, ze sama go urządziłam i wytapetowałam. No i wszyscy znajomi zazdrościli mi tego pokoju. Wiele moich koleżanek mowiło, ze też by chciało mieć pokój w takich kolorach, ale ICH RODZICE NA TO BY SIE NIE ZGODZILI. Dlatego też bardzo miło było mi słuchać, jak rówieśnicy mówili, ze mam super rodziców.
Przed malunkami i czarną tapetą miałam całe ściany wyklejone plakatami Depeche Mode. I to też było wspaniałe - uwielbiałam swój pokój oraz to, ze mogę go urządzać po swojemu i mieć mój kochany azyl. Pamiętam, ze moje niektóre koleżanki nie mogły nic wieszac na ścianach (chyba dlatego, ze zniszczą tapetę lub farba zacznie odchodzić). I pamiętam, ze bardzo źle się czuły z tego powodu. Niektóre nie mogły nic same wybrać do swego pokoju, bo o kolorze ścian, zasłon, dywanu, itp. decydowały ich mamy. Inna sprawa, ze kiedyś dużego wyboru nie było, ale my z bratem nasze pierwsze własne pokoje (mieliśmy 9 i 10 lat) wyposażaliśmy jeżdząc na zakupy razem z rodzicami. I to nam miało się podobać - rodzice doradzali, ale to my podejmowaliśmy ostateczną decyzję.

mik_is
18-06-2011, 20:37
Witajcie...
U mnie dopiero dach sie stawia a ja zaczynam sie już trochę rozglądać za elementami wykończenia pokoi, jak na razie to mam pomysł na pokój młodej ... Co prawda musimy iść na wspólny kompromis bo młoda chciałaby cały pokój mieć w różu, motylkach i serduszkach, a ja sie na to nie zgadzam... wiec kompromis, 2 ściany jasnofioletowe (lawenda) 1 ciemny róż ( amarant) a 1 w tapecie w kolorowe pasy, tak aby połączyć fiolet, róż oraz kolory, które już ma w zabawkach i elementach wyposażenia pokoju (czerwień, pomarańcz i inne kolory zabawek). Chcę aby pokój był kolorowy, ale jednocześnie aby młoda czuła się w nim dobrze.

Jak do tej pory wymyslilam oczywiście z aprobatą młodej: białe mebelki z Ikei, wiszący worek też z Ikei ( to jej się najbardziej spodobało :) ), fioletowy jednobarwny dywan, a młoda wybrała sobie firanki - makarony babelki dostępne na allegro kolor jeszcze do ustalenia bo sie nie może zdecydować róż kontra fiolet, przyznam że oba mi się podobają. a oto one:
https://lh6.googleusercontent.com/-q9CZo-uILpA/TfzvUGQJuUI/AAAAAAAAAbY/Y4eSc8JncD4/makarony3.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-F3ZU04hTggA/TfzvUei3UcI/AAAAAAAAAbc/SfxoY0WWeA4/makarony.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-RdQUujoTSIw/TfzvaCTjT5I/AAAAAAAAAbg/Uw1_qfv3WJc/makarony2.jpg
(zdjęcie z internetu)

I tu moje pytanie do was drogie forumowiczki...czy któras z was ma takie firanki - makarony?? Jak one się sprawują, jak się zachowuję po praniu?? czy zbieraja dużo kurzu??

asizo
19-06-2011, 09:57
mik_is, co do makaronów to raczej nie są one bezpieczne dla dzieci. Miałam swego czasu w salonie, krótko, bo moje dziecko zaplątało sobie taki sznurek wokół szyi i zrobiło niezłą szramę. Dobrze, ze skończyło sie tylko na tym. No i całe szczęscie, ze byłam obok. Inna sprawa, ze moja córka miała wtedy 3 lata. Nie wiem, w jakim wieku jest Twoje dziecko i jakie ma pomysły, ale moim zdaniem, w przypadku dzieci nigdy nie można być niczego na 100% pewnym. Czasem wydaje się, ze są już na tyle duze i mądre, ze żadna głupota im do głowy nie strzeli,a tu nagle... Ja mam dwie królewny w domu i czasem robią durniejsze numery niz jak były młodsze i mniej rozsądne. No nie wiem, ja tam bym moim dzieciom makaronów w oknach nie powiesiła. Inna sprawa, że są już niemodne (ale tym akurat się nie sugeruj) ;)
Wybrałbym jakieś jednolite zasłonki. Myśle, ze będzie spokojniej. Zobaczysz, jak dojdą zabawki, to i tak w pokoiku zrobi sie bardzo kolorowo (sama wiesz zresztą).

jaksie
19-06-2011, 11:22
Popieram w pełni asizo.
Poza tym będzie to niezłe siedlisko kurzu, brrr...

mik_is
19-06-2011, 19:15
młoda ma 4,5 roku jak narazie głupot nie robi... ale jeszcze przemyślę kwestię tych makaronów. Bardzo mi się podobają ale jednak bezpieczeństwo jest ważniejsze... powiem szczeże że nie wpadłam na pomysł zawiązania sobie ich na szyi... no coż szukam inspiracji do okna dalej mam jeszcze ze 3-4 miesiące. dzięki za podpowiedź

zivona
19-06-2011, 20:26
hej!
przeglądam forum w poszukiwaniu pomysłów na pokój dla synka. Kuba skończył 8 lat, zafascynowany jest Gwiezdnymi Wojnami. Może macie jakieś pomysły, znacie ciekawe linki.
Będę wdzięczna za podpowiedzi :-)

jaksie
19-06-2011, 20:35
wpisz w google grafika "kids room star wars" :)

zivona
20-06-2011, 08:51
dzięki za linka.
Na gadżety przyjdzie czas. Teraz jestem na etapie wybierania kolorów. O ile z pokojem Marii (7 lat), poszło nam gładko - przymierzamy sie do ciepłych odcieni różu, beżu, ewentualnie jeszcze cos z brązu - o tyle z pokojem Kuby mamy problem. Temat przewodni Gwiezdne wojny i koniec. Jestem prawie zdecydowana na szary kolor ścian, ale szukam jeszcze innych pomysłów.
Jak gdzieś znajdziecie zdjęcia pokoi miłośników Gwiezdnych Wojen to poproszę :-):)

efilo
20-06-2011, 09:34
Poszukuję takich maskotek z przylepcami na łapkach to takich firanek. Jeśli któraś z was gdzieś widziała to proszę o pomoc http://e-dywany.pl/data/offer/1/00003793/22690/BMTBhNeJYFgQGBHbUYNP.jpg

Ja takie mam - z Happy Meala :rotfl:

jaksie
20-06-2011, 10:55
dzięki za linka.
Na gadżety przyjdzie czas. Teraz jestem na etapie wybierania kolorów. O ile z pokojem Marii (7 lat), poszło nam gładko - przymierzamy sie do ciepłych odcieni różu, beżu, ewentualnie jeszcze cos z brązu - o tyle z pokojem Kuby mamy problem. Temat przewodni Gwiezdne wojny i koniec. Jestem prawie zdecydowana na szary kolor ścian, ale szukam jeszcze innych pomysłów.
Jak gdzieś znajdziecie zdjęcia pokoi miłośników Gwiezdnych Wojen to poproszę :-):)

Pod podanym linkiem są całe pokoje, nie tylko gadżety :yes:

Sylwia_LBN
20-06-2011, 20:57
Dziewczyny wiem, że to wątek o pokojach ale potrzebuję Waszej pomocy, a jako że tu przede wszystkim mamy się udzielają to liczę, ze mnie nie przegonicie. Zamierzam kupić dla córeczki krzesełko do karmienia. Czy używałyście, a jeśli tak to podpowiedzcie czy lepiej kupić obite ceratą czy materiałem impregnowanym. Jakoś ta cerata do mnie nie przemawia. Wiem, że łatwiejsza do utrzymania w czystości bo tylko przetrzeć szmatką czy gąbką, ale wydaje mi się jakaś taka nieprzyjemna, że dziecko się przyklejać będzie :( Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?

queene
20-06-2011, 21:39
pierwsze 8 lat temu miałam drewniane z ceratką, obecnie mam najzwyklejsze plastikowe z ikea
oba super i oba godne polecenia

aha26
20-06-2011, 21:59
ja mam babyono z ceratką ,polecam ,miękkie i łatwe w utzrymaniu czystosci z fajną duzą tacą z przodu

pasie
20-06-2011, 22:02
ja mam chicco z ceratowym siedziskiem i jest super a moja siostra jakieś z materiałowym i niestety niektóre plamy nie zeszły:(

Sylwia_LBN
20-06-2011, 22:06
No, wiedziałam, że mogę na Was liczyć! Dzięki :) Dziewczyny, a w lecie jak Wasze dzieci rozebrane? Nie przyklejają się do tej ceratki?

asizo
21-06-2011, 08:49
No, wiedziałam, że mogę na Was liczyć! Dzięki :) Dziewczyny, a w lecie jak Wasze dzieci rozebrane? Nie przyklejają się do tej ceratki?
Zawsze można coś podłożyć, jakas pieluszkę.
Ja mam Chicco Mamma, model już nie produkowany, super na wszystko odporne. Ma właśnie ceratowe siedzisko. Moim zdaniem tylko takie się sprawdzi przy dziecku, bo niestety, zwłaszcza jak dziecko zaczyna samo jeść, zawsze siedzisko jest pochlapane. Przecierasz i nie ma problemu.
Do tego krzesełka mam też szytą na zamówienie tapicerkę materiałową i niestety mało z niej korzystałam. Myślałam, ze właśnie na lato, zeby dziecko się nie przyklejało, ale to tapicerka na raz i trzeba czyścić, prać. Praktycznie cały czas używałam tej oryginalnej, ceratowej, ewentualnie kładłam na nią tetrową pieluszkę albo tylko na oparcie, za głowkę, żeby się nie pociła (zwłąszcza jak dziecko było malutkie i jadło w pozycji półleżącej). Więc ja jestem za ceratowym pokryciem.

e-mól
21-06-2011, 09:04
Ja polecam drewniane krzesełka rosnące wraz dzieckiem, takie krzesło później stoi przy dorosłym stole kilka lat i ładnie wygląda. Mój prawie trzylatek sam na nie wchodzi i schodzi i je mu się wygodnie, bo nie siedzi z brodą w talerzu.
One mają jeszcze tą zaletę, że możesz je przysunąć do stołu jak dorosłe krzesło i dziecko je z całą rodziną, te plastikowe z tackami z reguły stoją z boku bo nie da się ich wsunąć pod stół.
Nasze kupiłam jak młody miał jakieś 6m-cy.
Zobacz w dzienniku u AnetyS jak to się prezentuje.
Takie krzesełko też łatwiej wysprzątać niż wygrzebywać papki z zagłębień w ceracie.
No i dla mnie osobiście takie krzesełka lepiej się komponują z wystrojem wnętrz niż pstrokate plastikowe.

dziuk1
21-06-2011, 17:34
u nas świetnie sprawdza się drewniane z IKEA, łatwo się czyści i dziecko się nie przykleja :)) a do tego ładnie wygląda :)

JoShi
21-06-2011, 20:14
Dziewczyny wiem, że to wątek o pokojach ale potrzebuję Waszej pomocy, a jako że tu przede wszystkim mamy się udzielają to liczę, ze mnie nie przegonicie. Zamierzam kupić dla córeczki krzesełko do karmienia.
Używałam różnych. Najbardziej sobie cenię Antilop z Ikea. Proste, bez zbędnych mechanizmów i zakamarków, a więc łatwe do czyszczenia. A w dodatku lekkie i zajmuje mało miejsca. Różne chicco i inne takie z ceratowymi wyściółkami u mnie się nie sprawdziły. Wyczyścić te wszystkie zakamarki to koszmar. Szczególnie, że moje dziecko niemal od samego początku nie było karmione tylko jadło samo, więc siłą rzeczy i bałagan był większy.

majkabajka07
21-06-2011, 22:02
Używałam różnych. Najbardziej sobie cenię Antilop z Ikea. Proste, bez zbędnych mechanizmów i zakamarków, a więc łatwe do czyszczenia. A w dodatku lekkie i zajmuje mało miejsca. Różne chicco i inne takie z ceratowymi wyściółkami u mnie się nie sprawdziły. Wyczyścić te wszystkie zakamarki to koszmar. Szczególnie, że moje dziecko niemal od samego początku nie było karmione tylko jadło samo, więc siłą rzeczy i bałagan był większy.

W pełni popieram przedmówczynie :)

markoto
22-06-2011, 08:05
Ja rowniez :)

jaksie
22-06-2011, 08:48
Ja również jestem bardzo zadowolona z drewnianego krzesełka (szarego ;) ). Rośnie razem z dzieckiem, dzieki niemu mój trzyltek moze swobodnie jadac z nami przy stole. Ale musze przyznac szczerze, że nie jest to jego pierwsze krzesełko. Zaczynaliśmy od plastikowego z ceratkowym siedziskiem. Takie sprawdza się lepiej, gdy karmimi maluszki, które nie potrafią jeszcze stabilnie siedzieć, poniewać można je pochylić. Plusem są tez pasy i zdejmowany stolik, który można wziać do mycia.

e-mól
22-06-2011, 09:12
a jakiej firmy to szare, stokke?
Przy pierwszym tez miałam ceratowe, a drugie póki nie siedziało to dostawało cyca, ewentualnie w leżaczku karmiłam, a później to drewniane, nawet przez chwilę nie zastanawiałam się ponownie nad ceratowym

efilo
22-06-2011, 10:04
ja na samym początku miałam fisher price

http://www.urwis.pl/sklep/zdjecia/z8/7733/2.jpg

jak tylko dorwaliśmy się do normalnego stołu (w bloku wiadomo - ława) kruszka przesiadła się na Antilop - bardzo sobie je chwaliłam

markoto
22-06-2011, 10:18
Dokaldnie, najtansze, najmniejsze, latwo moza zlozyc i wziac ze soba , mozna umyc kazdy zakamarek

jaksie
22-06-2011, 11:54
Nasze szare jest z Geuther

gusielkowo
22-06-2011, 22:15
pokoj mojej Helenki, brakuje jeszcze komody, dywanu i lozeczka i paru gadzetow
https://lh6.googleusercontent.com/-5bgjTDYUY04/TeHVBKtEmHI/AAAAAAAAC48/PAEjqXCh2UU/s512/fototapety%252520032.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-kaciwy-UFyQ/TeHU6wJ--OI/AAAAAAAAC40/5XwyYK4Dwa4/s720/fototapety%252520037.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-78k5G422iJk/TeHVDusK47I/AAAAAAAAC5M/Oxp6D33jTHY/s512/fototapety%252520029.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-Z26QP4IT3e8/TeHVHmR4y2I/AAAAAAAAC5Q/Hf9GNqdAWGY/s720/fototapety%252520025.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-5cc5MqocA8M/TeHVJcd5xuI/AAAAAAAAC5U/zVrq84R1iq8/s720/fototapety%252520022.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-7fT8XeCTODM/TeHVL0Ex-oI/AAAAAAAAC5Y/RAvwJNTgato/s720/fototapety%252520021.jpg
jak widac elfy sa w niebezpieczenstwie, jeden juz nie ma skrzydelek
https://lh5.googleusercontent.com/-U51YnNCGIN4/TeHVQ69UnrI/AAAAAAAAC5c/b_rMH5o_hLI/s720/fototapety%252520019.jpg


Prześliczny pokoik :)

Mam pytanie o te panele. Czy mają widoczną fugę, czy są bezfugowe? Ten kolor jest taki jasny? Z góry dziekuję :)

psosin
23-06-2011, 01:21
a co sadzicie o takiej pufie do pokoju dzieciecego?
http://chillipufy.pl/images/firma/allegro/galeria%20sako%20xxl.jpg

nie moge znalezc fajnego fotela do pokoju mojego 5-latka wiec pomyslałam ze dla chłopaka fajny taki worek co?

asizo
23-06-2011, 09:11
psosin, my mamy taki, z Ecopuf, tez z małym pufikiem. Fajny. Polecam. Tylko, zeby ciągle był taki "puchaty" trzeba raz na jakis czas dosypac wypełnienia (styropianowe kulki, najlepiej od razu dokupic razem z workiem), bo jednak to wypelnienie trochę się ubija i worek się robi lekko flakowaty. ;)

edde
23-06-2011, 13:03
ja mam pozytywne skojarzenia bo na takim worku to mój pierworodny się urodził :)

anjamen
23-06-2011, 13:08
Gusielkowo, panele bezfugowe. bardzo jasne, prawie biale z szaym odcieniem

agnie-cha
23-06-2011, 18:29
Dziewczynki , dajcie jakiegoś linka gdzie można te wory z pufkami kupić , fajne są.

Hanneczka
23-06-2011, 18:57
Fajne sa do pokoju starszego dziecka fotele multimedialne.... np. http://www.musicrocker.pl/ , http://mebel4u.pl/MUSIC_ROCKER_BASIC-75.html

asizo
23-06-2011, 20:34
Dziewczynki , dajcie jakiegoś linka gdzie można te wory z pufkami kupić , fajne są.
Ja tu kiedys kupowałam:
http://www.meble-ecopuf.pl/

Ale sa jeszcze inne:
http://sklep.fatty.pl/
http://www.pufy.pl/
http://www.futoyo.pl/
http://twojepufy.pl/
http://www.pufydladzieci.pl/index.php?d=4&p=2
http://www.pufynaturalne.pl/
http://pufoteka.pl/

Ecopuf mogę polecić, bo intensywnie użytkujemy już 4 lata i jest OK. Fatty jeszcze są znane, też już długo na rynku. Teraz jest mnóstwo, kiedyś był Fatty, Ecopuf i chyba cos jeszcze. Nie wiem, jak z jakością tych, co na rynku od niedawna.

BasiaK
24-06-2011, 12:30
Pokoik mojej ośmioletniej córeczki.

https://lh4.googleusercontent.com/-omLYDvV1FMA/TgReETMCZvI/AAAAAAAAA74/iVtsYrg5ys0/s912/DSC_3846.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-3zY7gcL2la0/TgRd_94GOyI/AAAAAAAAA7Q/47aPH7aBAo4/s912/DSC_3811.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-kZDsFrHpIMA/TgReClT-vTI/AAAAAAAAA7k/3xXjb5S-o90/s912/DSC_3824.JPG

asizo
24-06-2011, 13:30
BasiaK, ślicznie :)

kasiakp
24-06-2011, 15:19
BasiaK sliczny pokoik Skad sa mebelki jesli mozna zapytac

BasiaK
25-06-2011, 09:07
kasiakp to kolekcja cinderella, firmy FS Favorit ze Szczytna.

http://www.fsfavorit.pl/1033/cinderella

jaksie
25-06-2011, 10:56
Mnie osobiście nie pasuje ta żółć.

BasiaK
25-06-2011, 11:30
To nie żółć a pomarańcz, ale nieważne czy żółć czy pomarańcz, zgadzam się. Ogólnie kolor ścian, dywanik i narzuta do zmiany. Pokoik tymczasowy na parterze i kolory zostały jakie były. Mam nadzieję że do przyszłego roku, córa będzie już miała swój właściwy pokoik na piętrze, a tam takiej kolorystyki ścian nie będzie :)

jaksie
25-06-2011, 11:51
Aaaa, to dobrze. Pokój zyska :) Na moim monitorze jest żółta.

anjamen
25-06-2011, 12:38
bawialnia Heli-jeszcze troche pustkami wieje

https://lh3.googleusercontent.com/-b9EVO8Hl_Vg/TgWtiN2xYsI/AAAAAAAAC_A/JhilHvEPRto/s512/po%252520remoncie%252520012.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-cVgY9-xu2xE/TgWtd9D1DeI/AAAAAAAAC-4/EzxMAfjtfZE/s512/po%252520remoncie%252520006.jpg
i prawie skonczona sypialnia
https://lh4.googleusercontent.com/-eF9vXw9Lo9U/TgWuCIwiQfI/AAAAAAAAC_s/t-03bT4lrt4/s720/po%252520remoncie%252520043.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-W6O5GwVF_DI/TgWt2B4evOI/AAAAAAAAC_U/xKU6tUbZ4Hg/s720/po%252520remoncie%252520035.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-qMyCdGEHNMg/TgWuESFmSbI/AAAAAAAAC_w/NQuvZcyRXH4/s512/po%252520remoncie%252520047.jpg

Lukarna
25-06-2011, 12:54
Basia, super ten pokój:)
Myślę że meble sa na tyle uniwersalne że można je wstawić do pokoju znacznie młodszej dziewczynki i potem wystarcza na dłuuugo.
O czyms podobnym myślę dla swojej młodszej córki.
Ale to w dalekiej przyszłości...

Anjamen królestwo Helenki imponujące:)
Rano zaczęłam czytac Twój dziennik ale mnie obowiązki oderwały i wrócę do Ciebie wieczorem:)

MarJel
25-06-2011, 16:46
Anjamen BOSKO! Zarówno bawialnia jak i sypialnia, przepiękna kolorystyka w obu pokojach, koty w bawialni czadowe ( to Ty taka zdolna jesteś i malowałaś:D) Gdzie kupowałaś dywany, śliczne są. Jestem zachwycona, zazdroszczę Helence ;)

aneta s
25-06-2011, 17:29
Dziewczyny odnosnie krzeselka to ja jestem fanka stokke http://www.stokke.com/en-pl/highchair/tripp-trapp-product-concept.aspx (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.stokke.com%2Fe n-pl%2Fhighchair%2Ftripp-trapp-product-concept.aspx) mam 2, uzywam od urodzenia z przystawka dla niemowlat. Rosna razem z dziecmi:yes:
Anjamen i Basia piekne te pokoiki Waszych coreczek:yes:

AgaKuba
25-06-2011, 19:35
Anjamen prześlicznie! Dywan w bawialni jest cudny :)

anjamen
26-06-2011, 08:57
dywanik do bawaliani kupowalam tu
http://www.latawcedmuchawce.pl/pl/p/Dywan-Planeta-Kwiatow-150x-150-cm-Haba-2973/1013
polecam ten sklep, czesto tam cos kupujemy

a dywanik w sypialni na allegro

MarJel, kotki to fototapeta, kupilam grafike na fotolii i dalam do wydrukowania ;)

reni1980
26-06-2011, 15:41
Anjamen superowe obydwa pokoiki, jednak skoro dziecko ma do dyspozycji dwa pokoje sypialnia stała sie trochę pusta , pewno ciężko będzie ją zapełnić, z bawalnią nie ma problemu , zabawek zawsze sie uzbiera, ale naprawdę bosko

asizo
26-06-2011, 20:02
Mnie osobiście nie pasuje ta żółć.

A mnie właśnie urzekła ta pomarańczowa ściana i klimat jaki tworzy z białymi mebelkami i zwłaszcza tą białą klatka na jej tle.
Taki inny dzięki temu ten pokoik, aż chciałam napisać, że duży plus za niesztampowe połaczenie kolorów (bo najczęściej spotyka się biale mebelki w tym stylu + jasnoróżowe lub szare ściany). A tu tak inaczej. Jakoś tak z hiszpańskim klimatem mi się skojarzyło ;)


dywanik do bawaliani kupowalam tu
http://www.latawcedmuchawce.pl/pl/p/Dywan-Planeta-Kwiatow-150x-150-cm-Haba-2973/1013
polecam ten sklep, czesto tam cos kupujemy


Sklep fajny, ale ceny trochę kosmiczne.

BasiaK
26-06-2011, 22:43
Dziękuję za wasze wszystkie komentarze :)

Lukarna dokładnie o to chodziło, żeby mebelki były uniwersalne, wystarczy zmiana dodatków a pokoik zmieni swój charakter.

Asizo sprawiłaś, że teraz jeszcze inaczej patrzę na ten pokoik. W sumie bardzo go lubimy, z mieszkającym w białej klatce kanarkiem harceńskim włącznie ;) Dziękuję.

Sylwia_LBN
27-06-2011, 06:27
Dziewczyny - dzięki za odzew i pomoc. Ostatecznie kupiłam FP pokryte impregnowanym materiałem (nie chciałam ceraty). Antilop jakoś zupełnie mi nie leży, z kolei Stokke to wydatek rzędu ok. 1500zł (krzesełko + pasy + wkładka) - jak dla mnie zdecydowanie za dużo. Jeszcze raz dziękuję.

Lukarna
27-06-2011, 08:19
Sylwia, ja mam pokryte materiałem, nie chciałam ceraty bo wydawało mi się, że dziecko będzie się mega pocić.
Kupiłam takie i naprawdę jestem zadowolona. Pokrycie piorę normalnie w pralce, uzykowała krzesełko najpierw moja córka od 6 miesiąca do prawie 3 r.ż. potem synek też od 6 miesiąca, teraz ma 2 lata.
Nie ma na nim ani jednej nie spranej plamy.
Krzesełko jest jasno szaro-błekitne.

Jedyne co polecam to podwójna tacka - karmisz malucha, upaćkaną tackę zabierasz do mycia na drugiej kładziesz mu zabawki. Ja miałam tylko jedną i mnie to wkurzało.
I jeszcze rozkładane oparcie, tez fajna sprawa.

efilo
27-06-2011, 10:32
normalnie jakbym miała deja vu :rotfl:

anjamen
27-06-2011, 13:47
rzeczywiscie w sypialni jest pusto, bo to duzy pokoj, ale nam to nie przeszkadza, jak Helcia dorosnie dojdzie biurko i pewnie jeszcze jakis mebelek, na razie przewiduje tam dodanie tylko kwiatka i zdjec na scianie.
Pochwale się natomiast że nie spodziewalam się ze bedzie tam spala, do tej pory spala z nami w lozku, ale od czwartku spi juz sama :)

natomiast do bawialni wjechaly juz wszystkie taczki, wozki dla lalek i inne sprzety wiec robi sie powoli zagracona :)
Doradzcie mi co dac na okno w bawialni, wisiala tam firanka biala z woalu, ale za powanie to wyglada, nie mam pomyslu..

MarJel
27-06-2011, 14:41
Doradzcie mi co dac na okno w bawialni, wisiala tam firanka biala z woalu, ale za powanie to wyglada, nie mam pomyslu..

Skoro biała za poważna to może w kolorze dwie zwiewne zasłonki, np. turkusowo seledynowe tak jak bawialnia

Np. (zamiast pasków na górze może być kolor turkusowy:rolleyes:
http://img864.imageshack.us/img864/420/imgphpk.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/864/imgphpk.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

anjamen
27-06-2011, 19:19
piekny kolorek, dzieki MarJel

Anais75
28-06-2011, 10:01
Witam dziewczyny!
ja pierwszy raz w tym wątku. Przejrzałam go pobieżnie bo strasznie długi ale bardzo podobają mi się aranżacje z białymi meblami. Właśnie mam urządzac pokoik dla synka 2 latka (a drugi w drodze, będzie różnica 2 lata między chłopakami i będą dzielić jeden duży pokój) Planujemy kupić szafę IKEA PAX i tu pojawił się problem: jaki front?? Myślę o tym białym ale mąż twierdzi że to niepraktyczne i będzie ciągle brudna ta szafa, że dzieci będą mazać, pisać po tym itp. Ja z kolei boję się ze te drewniane sosnowe się powgniatają i jeszcze gorzej będzie to wyglądać. Napiszcie proszę jak to jest w praktyce?? Kto ma rację, ja czy mąż? Które fronty i kolory mebli bardziej sprawdzają się przy małych dzieciach? PROSZĘ POMÓZCIE:)

asizo
28-06-2011, 11:37
Witam dziewczyny!
ja pierwszy raz w tym wątku. Przejrzałam go pobieżnie bo strasznie długi ale bardzo podobają mi się aranżacje z białymi meblami. Właśnie mam urządzac pokoik dla synka 2 latka (a drugi w drodze, będzie różnica 2 lata między chłopakami i będą dzielić jeden duży pokój) Planujemy kupić szafę IKEA PAX i tu pojawił się problem: jaki front?? Myślę o tym białym ale mąż twierdzi że to niepraktyczne i będzie ciągle brudna ta szafa, że dzieci będą mazać, pisać po tym itp. Ja z kolei boję się ze te drewniane sosnowe się powgniatają i jeszcze gorzej będzie to wyglądać. Napiszcie proszę jak to jest w praktyce?? Kto ma rację, ja czy mąż? Które fronty i kolory mebli bardziej sprawdzają się przy małych dzieciach? PROSZĘ POMÓZCIE:)

Ja nakleiłam na drzwiach szafy w pokoju moich dziewczyn fototapetę - naklejkę. Dodatkowo jest zabezpieczona laminatem matowym, więc zmywalna, nie blaknie, odporna na uszkodzenia. Po prawie 2 latach - jak nowa.

Moniaq
28-06-2011, 22:35
Moje synki maja w swoich pokojach białe meble (oprócz łóżek) i nie widzę potrzeby czyścić je częściej niż meble w innych kolorach

anjamen
Moje chłopaki mają białe zasłony i uważam, że super wyglądają. Jeśli masz duży pokój to śmiało można dać takie, które leżą na podłodze

http://images50.fotosik.pl/957/e20d054b30d280b4med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images40.fotosik.pl/938/c7fe6a5ea1de366amed.jpg (http://www.fotosik.pl)

katawoj
29-06-2011, 13:01
http://images46.fotosik.pl/905/d7300b4d92abec67gen.jpg

nie myślałaś o tym, żeby biurko dać córce pod okno?
strasznie ciemno i ciasno w tym kącie a tak by miała naturalne oświetlenie i więcej przestrzeni wokół

loony83
29-06-2011, 13:21
nie myślałaś o tym, żeby biurko dać córce pod okno?
strasznie ciemno i ciasno w tym kącie a tak by miała naturalne oświetlenie i więcej przestrzeni wokół
Pod okno nie można bo są obok drzwi,a tam wczale nie jest ciemno, tylko tak wyszło zdjęcie bo było robione pod światło. Pokój jest cały bardzo jasny.

mario31
29-06-2011, 16:08
http://images46.fotosik.pl/905/b37794c9c04f9a53gen.jpg

Loony 83 napisz proszę z jakiej firmy córcia ma biurko..?!

Anulek2005
29-06-2011, 16:12
To ja odpowiem - IKEA. Ostatnio takie chrześniakowi skręcałam :)

MICKE się nazywa:)

mario31
29-06-2011, 16:17
To ja odpowiem - IKEA. Ostatnio takie chrześniakowi skręcałam :)

MICKE się nazywa:)

Dzięki Anulek2005! ;)

Powiem szczerze, że 'pachniało' mi Ikeą, ale nie chciałam się wychylać...:rolleyes:

anjamen
29-06-2011, 22:49
loony83-kolorystyka pokoju swietna, ale ten fotel przy biurku mam nadzieje ze tylko do zdjecia postawiony i ze nie katujecie dziecka żeby siedziało na nim siedzac przy biurku

ania klepka
29-06-2011, 22:55
Moje synki maja w swoich pokojach białe meble (oprócz łóżek) i nie widzę potrzeby czyścić je częściej niż meble w innych kolorach

anjamen
Moje chłopaki mają białe zasłony i uważam, że super wyglądają. Jeśli masz duży pokój to śmiało można dać takie, które leżą na podłodze

http://images50.fotosik.pl/957/e20d054b30d280b4med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images40.fotosik.pl/938/c7fe6a5ea1de366amed.jpg (http://www.fotosik.pl)

domek Moniaq prezentuje się bardzo ładnie, w realu nawet ładniej niż na zdjęciach. Pozdrawiam właścicielkę wnętrz.

oldzia
30-06-2011, 08:09
bawialnia Heli-jeszcze troche pustkami wieje

https://lh3.googleusercontent.com/-b9EVO8Hl_Vg/TgWtiN2xYsI/AAAAAAAAC_A/JhilHvEPRto/s512/po%252520remoncie%252520012.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-cVgY9-xu2xE/TgWtd9D1DeI/AAAAAAAAC-4/EzxMAfjtfZE/s512/po%252520remoncie%252520006.jpg
i prawie skonczona sypialnia
https://lh4.googleusercontent.com/-eF9vXw9Lo9U/TgWuCIwiQfI/AAAAAAAAC_s/t-03bT4lrt4/s720/po%252520remoncie%252520043.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-W6O5GwVF_DI/TgWt2B4evOI/AAAAAAAAC_U/xKU6tUbZ4Hg/s720/po%252520remoncie%252520035.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-qMyCdGEHNMg/TgWuESFmSbI/AAAAAAAAC_w/NQuvZcyRXH4/s512/po%252520remoncie%252520047.jpg

PIĘKNIE!!! kolorki cukierkowe:) czy mogłabyś mi napisać, jaka to farba ten jaśniutki róż w sypialni? i gdzie można kupić takie fajowe motylki i wróżki? bawialnia boska - moim córciom buźki uśmiechnęły się od ucha do ucha, jak to zobaczyły...:yes:

anjamen
30-06-2011, 08:24
Oldzia, dzięki ;)
farba -flugger baza flutex 5 z mieszalnika
jasny roz - 1421, a motylki sa z next'a

jaksie
30-06-2011, 08:56
Ladny pokoik loony83. Pokoje chłopców z kosmicznymi sufitami mnie nie powalają.

jaksie
30-06-2011, 15:56
To fotel z IKEA?
Jeśli tak, to siedziałam na nim i od razu skreśliliśmy go jako fotel do gabinetu.

GabrysiaBP
30-06-2011, 20:37
anjamen mogę zapytać jeszcze gdzie te śliczne elfiki i wróżki można kupić,bo nie wiem czy ten next jest gdzieś u nas dostępny.I jeszcze jedno pytanie o lampy w pokojach,też są śliczne.W ogóle sypialnie mnie urzekła,długo szukałam jaśniutkiego różu do pokoju mojej Zuzi,wczoraj kupiłam z mieszalnika i wydawał się blady a na ścianie jest dosyć ostry.Ważne,że Zuzi się podoba,pozdrawiam.

olgusieniunieczka
30-06-2011, 21:07
anjamen mogę zapytać jeszcze gdzie te śliczne elfiki i wróżki można kupić,bo nie wiem czy ten next jest gdzieś u nas dostępny.I jeszcze jedno pytanie o lampy w pokojach,też są śliczne.W ogóle sypialnie mnie urzekła,długo szukałam jaśniutkiego różu do pokoju mojej Zuzi,wczoraj kupiłam z mieszalnika i wydawał się blady a na ścianie jest dosyć ostry.Ważne,że Zuzi się podoba,pozdrawiam.

To może ja trochę podpowiem. Next'ów w PL wielu nie ma. Osobiście znam tylko W-wski, ale na allegro są dobrzy ludzie, którzy takie cuda robią.
Np tu : http://allegro.pl/drewniane-motylki-motylek-ozdoby-i1680941576.html

anjamen
30-06-2011, 21:14
jesli myslisz o tym next'ie w zlotych tarasach, to chyba juz go nie ma :( . ja kupowalam motylki w UK, Gabrysia lampa w sypialni tez next, a w bawialni Leroy Merlin ;)
szczerze do bawialni wybralabym inna, ale to tatus z Helą wybierali...:rotfl:

GabrysiaBP
30-06-2011, 22:18
Bardzo Wam dziewczyny dziękuję za pomoc.

izaa
01-07-2011, 13:37
Wklejam pokoje mich panien na prośbę Gosiako:
Pokój 4-latki
http://img89.imageshack.us/img89/1207/70381668.jpg
By izuniak (http://profile.imageshack.us/user/izuniak) at 2011-07-01

http://img713.imageshack.us/img713/9454/35585891.jpg
By izuniak (http://profile.imageshack.us/user/izuniak) at 2011-07-01

http://img837.imageshack.us/img837/5355/47576471.jpg
By izuniak (http://profile.imageshack.us/user/izuniak) at 2011-07-01

http://img89.imageshack.us/img89/3289/43698026.jpg
By izuniak (http://profile.imageshack.us/user/izuniak) at 2011-07-01

izaa
01-07-2011, 13:39
I pokój 10-latki:
http://img15.imageshack.us/img15/3458/22460347.jpg
By izuniak (http://profile.imageshack.us/user/izuniak) at 2011-07-01

http://img684.imageshack.us/img684/5606/65351348.jpg
By izuniak (http://profile.imageshack.us/user/izuniak) at 2011-07-01

http://img687.imageshack.us/img687/4726/97454583.jpg
By izuniak (http://profile.imageshack.us/user/izuniak) at 2011-07-01

gosiako
01-07-2011, 14:26
Izaa, bardzo dziękuję za zdjęcia, pokoiki cuuuudne, wszystko fajnie dobrane:)BRAWO i widać, że dzieci w nich mieszkają, że są to ICH królestwa:)GRATULUJĘ:)
Ja

Tamara1
02-07-2011, 14:56
Izaa...ładniutko urządziłaś pokoje swoich córek:)...podłoga cuuudna...proszę, napisz co masz na podłodze, no i jeśli możesz podać cenę to będę wdzięczna...ślicznie u Ciebie:)...łazienkę też widziałam:)

reni1980
03-07-2011, 18:10
izaa pokoik fioletowy cudny zwłaszcza tapeta w serduszka a pokoik czarny tyckę za poważny, zwłaszcza to zdjecie z biurkiem na taki wskazuje, może dlatego że wszystkie meble są czarne ale podejzewam że to wybór córki

ALUTKA W
04-07-2011, 10:16
dodam pokoik i bawialnię moich Smyków 1,5 i 3,5 roku. Pokoiki miały być "kololowe" więc matka zakasała rękawy. Mebelki na razie stare i mało ale kasy tyż ;)
https://lh4.googleusercontent.com/-JL3KA0jqx4o/Tg7kdaNQi5I/AAAAAAAAAIs/7pEY58YOShw/s640/mimoza111.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-VSjUDzFj6Ec/Tg7keG2odiI/AAAAAAAAAIw/BSPuL3PPdpA/s640/mimoza112.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-fHfpVyruHdc/Tg7ke_fG3hI/AAAAAAAAAI0/Fq85P-mX8L4/s640/mimoza113.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-oFune8PbYZs/Tg7khHq5gQI/AAAAAAAAAI8/5-L_FM-tCy0/s640/mimoza115.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-zaQII7KeetM/Tg7kiNwmvjI/AAAAAAAAAJA/Rft7DMYZxyY/s512/mimoza116.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-eK-vClE6MKU/Tg7kjLb34hI/AAAAAAAAAJE/Sc4o-UFK01I/s640/mimoza117.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-0Butyye89g4/Tg7kj7QoudI/AAAAAAAAAJI/D3VuSlK7wG4/s640/mimoza118.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-R6SmM9RCzDY/Tg7kk8u9SkI/AAAAAAAAAJM/QhBNliVl3YA/s640/mimoza119.JPG

AJA123
04-07-2011, 17:40
izaa ten fioletowy pokoik wyszedł super

Tamara1
05-07-2011, 16:20
izaa, zaglądasz tu jeszcze,bo ja czekam:)

izaa
05-07-2011, 17:46
Dziękuję wszystkim za komplementy:)

Tamara - podłoga to nic szczególnego na razie... zwykły panel laminowany Classen Orzech Venosta. Ma dwie zalety: cenę - ok. 24 zł/m kw i dość ładny wygląd. Niestety, rysuje się okrutnie i ja już płaczę mężowi, że jak tylko dzieciaki przestaną szorować zabawkami po podłogach to wymieniamy je na deskę taka samą jak mamy na parterze.

Tamara1
05-07-2011, 19:11
Dzięki izaa:)...trochę się rozczarowałam, bo kolor podłogi bardzo mi odpowiadał i nie wygląedalo to na takie zwykłe panele, jak to określiłaś:)...co nie zmienia faktu, że pokoje świetnie się prezentują, a wymienić zawsze możesz...pozdrawiam:)

k_dora
06-07-2011, 14:02
bawialnia Heli-jeszcze troche pustkami wieje

https://lh3.googleusercontent.com/-b9EVO8Hl_Vg/TgWtiN2xYsI/AAAAAAAAC_A/JhilHvEPRto/s512/po%252520remoncie%252520012.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-cVgY9-xu2xE/TgWtd9D1DeI/AAAAAAAAC-4/EzxMAfjtfZE/s512/po%252520remoncie%252520006.jpg
i prawie skonczona sypialnia
https://lh4.googleusercontent.com/-eF9vXw9Lo9U/TgWuCIwiQfI/AAAAAAAAC_s/t-03bT4lrt4/s720/po%252520remoncie%252520043.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-W6O5GwVF_DI/TgWt2B4evOI/AAAAAAAAC_U/xKU6tUbZ4Hg/s720/po%252520remoncie%252520035.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-qMyCdGEHNMg/TgWuESFmSbI/AAAAAAAAC_w/NQuvZcyRXH4/s512/po%252520remoncie%252520047.jpg
Bardzo ładny :)
Chciałam się zapytać jakiej firmy jest dywan ten z kwiatkami i gdzie można kupic
Pozdrawiam

anjamen
06-07-2011, 14:36
K_dora dziekuje
dywanik jest z tego sklepu
http://www.latawcedmuchawce.pl/pl/p/Dywan-Planeta-Kwiatow-150x-150-cm-Haba-2973/1013

optima
06-07-2011, 16:13
anjamen mozesz podac firme tego regalu w bawialni?

anjamen
06-07-2011, 16:42
ikea expedit
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80208652

asiadob
06-07-2011, 21:28
Witam
Potrzebuje opini
Planuje zakup mebelków meblika dla mojego synka, ktory ma teraz 4 latka. bardzo podoba mi sie seria Dakar, tylko zastanawiam sie przez ile lat meble z takim motywem beda sie mlodemu podobac?????? i jako ilu letni chłopiec powie mi ze to juz zbyt dziecinne meble

bardzo prosze o opinie

http://www.meblik.pl/pl/kolekcje/61/dakar/ to link do tej kolekcji

jaksie
07-07-2011, 08:58
Pytanie do kryształowej kuli ;)
Niektórym chłopcom miłość do autek szybko mija, innym zostaje na całe życie. Ja nie pakowałabym się w takie meble. Mój siedmiolatek z pewnością nie chciałby takich mebli.

zivona
08-07-2011, 09:56
witam,
dziewczyny pomóżcie!
Potrzebuję porady, macie pewnie doświadczenie więc dawajcie :-)
Przeprowadzamy się do mieszkania w kamienicy, okna w pokojach dzieci z podziałem na 3. Po drugiej stronie ulicy taka sama wielka kamienica, okna w okna - bardzo bilisko. Mam zgryz co do tych okien. Myślałam, że zamówię jakieś fajne rolety i już. Ale tak sobie myślę - w ciągu dnia musiałyby byc te rolety podniesione, żeby było jasno, a spuszczane tylko na wieczór. Mieszkamy teraz w miejscu, gdzie nikt nie zaglada w okna, zero sąsiadów. I tak jakoś nie jestem przekonana, dzieci na "widelcu" obserwowane przez cały dzień? Zastanawiam się, czy można coś innego wymyślić ,pomóżcie ....

_yenefer_
08-07-2011, 10:53
Witam
Potrzebuje opini
Planuje zakup mebelków meblika dla mojego synka, ktory ma teraz 4 latka. bardzo podoba mi sie seria Dakar, tylko zastanawiam sie przez ile lat meble z takim motywem beda sie mlodemu podobac?????? i jako ilu letni chłopiec powie mi ze to juz zbyt dziecinne meble

bardzo prosze o opinie

http://www.meblik.pl/pl/kolekcje/61/dakar/ to link do tej kolekcji

na twoim miejscu nie pakowałabym się w takie mebelki - kupiłabym zwyczajne i bardzo proste a do tego naklejki i nakleiła je w podobnym miejscu jak to jest w "dakarze" plus jakiś fajny plakat w antyramie na ścianę i synek na bank będzie zachwycony:yes:

olgusieniunieczka
08-07-2011, 15:04
witam,
dziewczyny pomóżcie!
Potrzebuję porady, macie pewnie doświadczenie więc dawajcie :-)
Przeprowadzamy się do mieszkania w kamienicy, okna w pokojach dzieci z podziałem na 3. Po drugiej stronie ulicy taka sama wielka kamienica, okna w okna - bardzo bilisko. Mam zgryz co do tych okien. Myślałam, że zamówię jakieś fajne rolety i już. Ale tak sobie myślę - w ciągu dnia musiałyby byc te rolety podniesione, żeby było jasno, a spuszczane tylko na wieczór. Mieszkamy teraz w miejscu, gdzie nikt nie zaglada w okna, zero sąsiadów. I tak jakoś nie jestem przekonana, dzieci na "widelcu" obserwowane przez cały dzień? Zastanawiam się, czy można coś innego wymyślić ,pomóżcie ....

W sypialni rodziców- to bym się zastanowiła, ale u dzieci? Jeśli to kamienica, to domyślam się, że parapet przepastny. W pokoju dzieci aż się prosi żeby go jakoś fajnie wykorzystać. Jeśli pokoje nie są urządzone w sielsko-romantycznym tonie- to ja bym nie dawała żadnych firanek i zasłon. Tylko kurz zbierają.
Jeśli nie widzą ci się zwykłe rolety, to może jakieś delikatne rzymskie?
Nie podejrzewam, żeby dzieci były obserwowane przez cały dzień, a nawet jeśli, to mnie by to nie przeszkadzało.

zivona
10-07-2011, 18:56
Firanek zdecydowanie nie chcę! Parapet standard, da się coś postawić. Pokoje na razie mają tylko farby na ścianach:-) Nie będą romantyczne.
Tak się zastawnawiam jakie są jeszcze inne opcje.

Piotr_Bodnar
10-07-2011, 18:59
ALUTKA W - fajne, gustowne i radosne pokoiki. Wcale nie trzeba duzo kasy na to tylko troche pomyslunku a Tobie sie to udało znakomicie !


a co sadzicie o takiej pufie do pokoju dzieciecego?
http://chillipufy.pl/images/firma/allegro/galeria%20sako%20xxl.jpg

nie moge znalezc fajnego fotela do pokoju mojego 5-latka wiec pomyslałam ze dla chłopaka fajny taki worek co?

Swietny pomysł, i przede wszystkim wygodny i kolorki fajne :)


Kiedyś już wrzucałam ale nastąpił etap 2;) doszło oświetlenie i dywan
to pokoik mojej prawie 3 latki
http://i54.tinypic.com/2qx1hli.jpg
http://i55.tinypic.com/w1pamx.jpg
http://i54.tinypic.com/357ewyg.jpg
http://i56.tinypic.com/15i9k0l.jpg
liczę na wasze porady zasłonięcia okien:yes:
a i strona z szafą i regalikiem nie nadaje się do pokazania bo wszystkie uchwyty fabryczne wywaliłam i dumam na jakie je zmienić....

Pięknie i kolorowo - pewnie Pociecha zadowolona :)

GabrysiaBP
11-07-2011, 22:45
Zamówiłam mojemu 11-latkowi taką pufę w formie ogromnej piłki nożnej,jest mega zadowolony,a i pufa bardzo wygodna.

efilo
12-07-2011, 13:01
u nas młody ma takie z oparciem - też sobie bardzo chwali

ane3ka1
12-07-2011, 13:49
Witajcie!
Koleżanki forumki dały znać, że jest wątek z pokoikami dziecięcymi, więc i ja wtrącam swoje trzy grosze.
Pokoik na razie nie jest zamieszkały. Mały mieszkaniec powinien pojawić się jeszcze w lipcu, chyba, że będzie mu (za)dobrze u mamy.
Pokój dość trudny do zagospodarowania z uwagi na bardzo niską ściankę kolankową. Problem wyszedł "w praniu" i niestety było już za późno na zmiany.

https://lh5.googleusercontent.com/-jT2ZZ7CfcNI/Ths90pZHMSI/AAAAAAAAEl0/KSA8Cro33Qo/s640/DSCN5004.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-ZLM7Q-U33Kw/Ths94utoOkI/AAAAAAAAEl8/Qx89j5oRzWU/s640/DSCN5006.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-bhJZTvQ1QNw/Ths9_ie-mVI/AAAAAAAAEmM/hvL1uh4fyXg/s512/DSCN5010.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-iixgo-zp7IA/Ths98ao6C5I/AAAAAAAAEmE/V4f-3Cut-44/s512/DSCN5008.JPG

Obrazki z ptaszkami wykonane własnoręcznie.
https://lh4.googleusercontent.com/-A58pzo-VVIA/Ths9vyJllAI/AAAAAAAAEls/Y0a5mgF9gKY/s512/DSCN5001.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-lSJKq7N8xAo/Ths9yn6otUI/AAAAAAAAElw/ve4o72YTR9s/s640/DSCN5002.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-FtjcGLaDTA8/Ths928ZgpwI/AAAAAAAAEl4/lsejxRguYrY/s640/DSCN5005.JPG

Takie ptaszki przyfrunęły przez okno
https://lh6.googleusercontent.com/-RYuqZDi185o/Ths96lgEFiI/AAAAAAAAEmA/WPIx-BjNuzE/s512/DSCN5007.JPG

kilka przysiadło na komodach
https://lh5.googleusercontent.com/-Pj3Msl4-C2Y/Ths996RKDtI/AAAAAAAAEmI/U7zbh0Eprwk/s640/DSCN5009.JPG

jeden na kontakcie
https://lh3.googleusercontent.com/-q1ZOSodRDjI/Ths-VVVy_hI/AAAAAAAAEmg/8Nb53thyfco/s512/DSCN5016.JPG

Kącik czystości... Żałuję, że tapeta jest zasłonięta, ale już nie było gdzie wcisnąć stołu do przewijania
https://lh6.googleusercontent.com/-L0oQqvKxty8/Ths9s6Ev2RI/AAAAAAAAElo/u0E45BurY_Q/s512/DSCN5000.JPG

No i łóżeczko z pościelą szytą przez mamcię
https://lh6.googleusercontent.com/-j8ML-rCtDaA/Ths-BtQYgAI/AAAAAAAAEmQ/nJzcA-aCbzg/s640/DSCN5011.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-rAfU0CmvtxE/Ths-EHCtWkI/AAAAAAAAEmU/rmjPMc_CdmY/s640/DSCN5012.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-5jGSI0MR1sI/Ths-GoIEA7I/AAAAAAAAEmY/tX7BJqm8JnE/s512/DSCN5013.JPG

Stasiowy wóz
https://lh6.googleusercontent.com/-Apqn_T5Vlmc/Ths-IhA0ENI/AAAAAAAAEmc/3KuglN5nHik/s640/DSCN5015.JPG

gosiako
12-07-2011, 14:09
Bardzo sympatyczny pokoik, a fotel bujany boooooooooski:)zazdraszczam i proszę, zdradzaj zaraz gdzie nabyty!:)

ane3ka1
12-07-2011, 14:14
Gosiu, fotel kupiony przez Allegro z pracowni mebli.

jaksie
12-07-2011, 18:20
Piękny, aż by się chciało (na moment ;) ) być znowu w ciąży :D

anjamen
12-07-2011, 20:41
ane3ka1 pokoik dla Stasia baaardzo piekny. Cos czuje ze malemu mieszkancowi przypadnie do gustu ;)

olgusieniunieczka
13-07-2011, 10:11
Ale cudności :) Mnie najbardziej przypadły do gustu przedmioty ręcznie wykonane by mama :D Sama czekam właśnie na nadejście patchworkowej narzuty. Co prawda dziewuszyńskiej.
Pokoik jest taki spokojny, schludny, ale jednocześnie przytulny, ze mnie by się nie chciało z niego wychodzić.

Co do robótek ręcznych- też się chyba leniwiec złamię i uszyję pościel, bo dla dziewczynek to jakaś masakra! O co chodzi z tym różowym??? Ja rozumiem, że 4 latki lubią, ale niemowlęta? Szukam czegoś w biało-czerwoną kratkę i bieda straszna, nawet zdobyć materiał na pościel nie jest łatwo.

ane3ka1
13-07-2011, 10:56
Szukam czegoś w biało-czerwoną kratkę i bieda straszna, nawet zdobyć materiał na pościel nie jest łatwo.
olgusieniunieczka, ja swoje materiały sprowadzałam ze Stanów, bo u nas w kraju to tak jakby stale panowała żałoba. Wszystko jest bure, smutne i nijakie. Poszukaj czegoś na takiej stronce http://www.etsy.com/

I dziękuję!

Madeleine
13-07-2011, 17:08
Olgusienieczka, polecam tę dziewczynę:
http://miju-maskoty.blogspot.com/

Szyje na zamówienie, ma fantastyczne pomysły i artystyczną duszę.

olgusieniunieczka
14-07-2011, 09:11
Dzięki wam dobre kobiety:) :)

pajucha
14-07-2011, 10:39
Witam, chciałam pokazać pokój moich czteroletnich Bliźniaków - fanów Zygzaka McQueena, niestety mam kiepski aparat i zdjęcia wyszły za ciemne :( pokój wymaga jeszcze "dopieszczenia", brakuje przede wszystkim zasłonek, obrazków na ścianę a przede wszystkim tablicy do przyczepiania licznych plastycznych dzieł moich Chłopców :)

http://images35.fotosik.pl/788/93647271f4f694f4m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/93647271f4f694f4.html) http://images35.fotosik.pl/788/a85129c6eb6876d1m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a85129c6eb6876d1.html) http://images40.fotosik.pl/967/297d87a7798e4ebbm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/297d87a7798e4ebb.html) http://images43.fotosik.pl/976/a52b892d2901dde8m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a52b892d2901dde8.html) http://images47.fotosik.pl/975/3cd736a6c24bc28bm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3cd736a6c24bc28b.html) http://images41.fotosik.pl/958/2d7a55c1e68006abm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2d7a55c1e68006ab.html) http://images41.fotosik.pl/958/aa591015c428fa95m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aa591015c428fa95.html)

asizo
14-07-2011, 15:42
pajucha, konsekwentnie urządzony pokoik, ładna i ciekawa kolorystyka. Bardzo mi się podoba. Nie jest przeładowany ozdobnikami typu naklejki na ścianch i inne tematyczne gadzety. Fajnym akcentem jest dywan - jest najbardziej "pstrokaty" i łaczy kolory obu ścian. Bardzo fajnie. A jakie chcesz dać zasłonki? Wydaje mi się,z ę dobrze by było, zęby były jednolite, juz bez żadnych samochodów, np. białe lub jasnobeżowe/ecru (w kolorze frontów mebli). A w ogóle to ja bym ząłożyła tam jednolite rolety i tyle.
Piknie :)

ten30
14-07-2011, 21:56
Witam,
Teraz ja potrzebuje porady mam córkę 7 lat i syn ma rok i pokój 2,70 x 3,80cm, nie wiem jak go zastosować żeby był dla nich i do zabawy i nauki funkcjonalny? Czy taka konfiguracja wiekowa zda efekt? Z córką rozmawialiśmy i chce być z bratem w pokoju ale za trzy lata zrobi sie "pannica" i taki małolat jak i wystrój może jej przeszkadzać? Proszę Was o jakieś rozwiązanie może zdjęcia? Pozdrawiam

PS
dziewczyny mnie zlały!

Synthia
15-07-2011, 08:54
Witajcie!
Koleżanki forumki dały znać, że jest wątek z pokoikami dziecięcymi, więc i ja wtrącam swoje trzy grosze.

ane3ka1 pokoik odjazdowy !!! super

ane3ka1
15-07-2011, 09:22
Nie jest przeładowany ozdobnikami typu naklejki na ścianch i inne tematyczne gadzety.
:D

Synthia, dziękuję!

pajucha
15-07-2011, 10:57
Asizo, ślicznie dziękuję za miłe słowa:) Bardzo się cieszę, że się podoba :) co do tych zasłonek to oczywiście żadne pstrokate nie wchodzą w grę:) "kłóciłyby" się z dywanem :) myślałam raczej o niebieskich bądź czerwonych zasłonkach, choć Twój pomysł co do ecru też mi się podoba. Obawiam się jednak, że muszą być ciemniejsze, ponieważ pokój jest na poddaszu, bardzo nasłoneczniony i trudno tam latem naprawdę wytrzymać :( Dlatego też z mężem narazie będziemy chcieli założyć chociaż rolety i to chyba w granatowym odcieniu, żeby pokój zaciemnić.

asizo
15-07-2011, 14:31
Pajucha, mozecie przecież założyć rolety podgumowane (zaciemniają zupełnie) albo odbijające światło (mają taką jakby srebrną warstwę na spodzie). Ja mam na poddaszu właśnie podgumowane i jest dobrze. A sama tkanina jest jasnoszara.

efilo
15-07-2011, 14:41
zdecydowanie polecam podgumowane a nie ciemne. w mieszkaniu mieliśmy narożny duży pokój od strony południowo-zachodniej (największe okna na południe, reszta na zachód) - z roletami podgumowanymi był to najzimniejszy pokój w całym mieszkaniu (oczywiscie w upał) :) a przy tym jako że były białe nie zaciemniały optycznie wnętrza

Anais75
15-07-2011, 14:49
Ja też bym radziła podgumowane zamiast zwykłych, bo zwykłe choćby nie wiem jak ciemne to i tak nie dadzą pożądanego chłodu ani zaciemnienia. Wiem, bo sama takie miałam i to był błąd. Teraz mam w sypialni od wewnątrz jasne, harmonizujące z pokojem a na zzewnątrz są podgumowane właśnie i jest latem super, pokój się nie nagrzewa, jest ciemniej i można spać spokojnie.

ane3ka1, śliczny pokoik, spokojny i stonowany. Maluszkowi na pewno będzie w nim dobrze.
PS Ja się na razie niczym nie chwalę bo pokój synka (2 latka) w trakcie urządzania. Na razie stoi tam szafa PAX, biała, na co wszyscy w rodzinie + pan stolarz kręcili nosem;) Dziś chyba zamówię wreszcie łóżeczko, bo już mnie głowa boli od zastanawiania, a niestety w urządzaniu mieszkania jestem osamotniona. Wszystkie decyzje muszę podejmować sama :-/

żona m
17-07-2011, 22:35
Mam pytanko do mam , może któraś z Was widziała na żywo nową kolekcję mebli młodzieżowych Voxa Young Users? od lipca miały być w salonach?

reni1980
18-07-2011, 12:28
ane3ka1

kurna chata pokoik zajebisty, bardzo urokliwy, i pomysłowy, super

ane3ka1
18-07-2011, 12:53
A bardzo dziękować. Tylko lokatorowi jakoś do niego niespieszno ;)

żona m
18-07-2011, 13:44
A bardzo dziękować. Tylko lokatorowi jakoś do niego niespieszno ;)
gdyby wiedził jaki pokoik na niego czeka, juz byłby na świecie.

tofee
18-07-2011, 21:47
ane3ka1 pokoik prześliczny!!! Ciekawe czy obywatel już na miejscu czy jeszcze czekacie ;)

pasie
18-07-2011, 22:20
ane3ka1 pokoik prześliczny!!! Ciekawe czy obywatel już na miejscu czy jeszcze czekacie ;)

przed chwilką pisała u siebie to chyba jeszcze czekają;)

ane3ka1
18-07-2011, 22:28
Czekamy, czekamy. Planowo na 25-go, ale życie pokaże :)

ilonka25
19-07-2011, 14:21
Witam, mam pytanie, przeglądając to forum natknęłam się na zdjęcie pokoju dla dziewczynki. Może ktoś wie, jakim kolorem zostały pomalowane sciany na tym zdjęciu?

efilo
19-07-2011, 14:55
lawendowym? :lol2:

sugerując się plikiem śmiem twierdzić że to zagramaniczny pokój więc odnalezienie właściciela będzie dość trudne a farba zapewne niedostepna w polsce :)

Milker
19-07-2011, 15:45
Witam, chciałam pokazać pokój moich czteroletnich Bliźniaków - fanów Zygzaka McQueena, niestety mam kiepski aparat i zdjęcia wyszły za ciemne :( pokój wymaga jeszcze "dopieszczenia", brakuje przede wszystkim zasłonek, obrazków na ścianę a przede wszystkim tablicy do przyczepiania licznych plastycznych dzieł moich Chłopców :)

http://images35.fotosik.pl/788/93647271f4f694f4m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/93647271f4f694f4.html) http://images35.fotosik.pl/788/a85129c6eb6876d1m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a85129c6eb6876d1.html) http://images40.fotosik.pl/967/297d87a7798e4ebbm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/297d87a7798e4ebb.html) http://images43.fotosik.pl/976/a52b892d2901dde8m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a52b892d2901dde8.html) http://images47.fotosik.pl/975/3cd736a6c24bc28bm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3cd736a6c24bc28b.html) http://images41.fotosik.pl/958/2d7a55c1e68006abm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2d7a55c1e68006ab.html) http://images41.fotosik.pl/958/aa591015c428fa95m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aa591015c428fa95.html)
Piękny pokój. Bardzo podoba mi się połączenie niebieskiego z tym ostrym czerwonym. REWELACJA!

żona m
21-07-2011, 13:38
lawendowym? :lol2:

sugerując się plikiem śmiem twierdzić że to zagramaniczny pokój więc odnalezienie właściciela będzie dość trudne a farba zapewne niedostepna w polsce :)

do tego wizualizacja chyba.

tofee
01-08-2011, 11:02
Znalazłam takie cudeńka i zastanawiam się tylko czy praktyczne?

Wyglądają uroczo ale wolałabym żeby było uroczo + bezpiecznie+ wygodnie + wpisz dowolne z korzyścią dla malucha ;)

http://www.kidstown.pl/img/product/116



http://www.kidstown.pl/img/product/1975/kind/1



http://www.kidstown.pl/img/product/3427/kind/1
+
http://www.kidstown.pl/img.php?ident=&product=2750&kind=2&gallery=

http://www.kidstown.pl/img/product/2770/kind/1

asizo
01-08-2011, 14:06
Mogę isę wypowiedzieć odnosnie krzesełek, bo takie widziałam i nawet siedziałam. Wykonane porządnie, wytrzymałe, oparcia trochę mniej wygodne, ale w sumie 2-4 latek nie przesiaduje długo na krzesełku. Nawet jak coś rysuje, to raczej dłużej niz 10min w miejscu nie wysiedzi. ;)

tofee
01-08-2011, 16:47
asizo dzięki bo właśnie to oparcie wzbudzało moją największą obawę co do wygody ... ale chyba masz rację że taki maluch to nie posiedzi za długo więc i zdrętwieć nie ma kiedy ;)

katel2
04-08-2011, 20:01
Właśnie kończę malowanie pokoju mojego trzylatka, do mebelków jeszcze daleko więc chwilowo same ściany.
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=68526&d=1312480518

madzioochna
05-08-2011, 09:00
Właśnie kończę malowanie pokoju mojego trzylatka, do mebelków jeszcze daleko więc chwilowo same ściany.


O matko.. cudnie.. sama to robisz?

efilo
05-08-2011, 09:01
tofee
maluch nawet jak wysiedzi wiecej to i tak sie nie opiera bo z wyciagnietym jezykiem pochyla sie nad kartką ;)

aricia
05-08-2011, 11:10
katel, super!!! choć nie przepadam za mocno "przybajerzonymi" pokojami, to to Twoje słoneczko na niebie rozłożyło mnie na łopatki...sama poczułam się jak trzylatka :lol2:
...ciekawa jestem efektu końcowego...bo teraz baaaardzo ciężko będzie nie przedobrzyć!!!! 3mam kciuki za powodzenie!!! :D

nitubaga
05-08-2011, 14:02
Witanko ponowne,

ja tylko przelotem :) miałam się pochwalić tablicami nagnetycznymi u starszaka jak będą gotowe. Jako że są to się chwalę ;)

Obecnie mamy na tapecie tabliczke mnożenia :) moje dziecie to wzrokowiec i nam się już to bardzo sprawdza :)

https://lh3.googleusercontent.com/-L63hK9OiKPo/TjvbFchWxVI/AAAAAAAAFFY/LPkpkRCLvYM/s512/009.JPG

katel2
05-08-2011, 21:00
Dzięki, fajnie że się podoba (synek jest zachwycony). Maluje sama, zdjęcia z malowania krok po kroku są w moim albumie (drzewa, krzaki i ulice są pod spodem pomalowane farbą magnetyczną).

katel2
05-08-2011, 21:25
nitubaga czy ten fotel macie przymocowany również od dołu (do podłogi) i jak się sprawdza? Dzieci zadowolone, nie bujają się za mocno? Nasz synek ma 3 lata trochę się boję czy sobie krzywdy nie zrobi (a do podłogi umocować nie możemy - ogrzewanie podłogowe).

nitubaga
05-08-2011, 22:29
hm... powiem tak - jesli masz karne i posłuszne dziecko to mozesz kupić...

jeśli wiesz, ze może sie zdażyć chęć szaleństwa - odpuść na 2-3 lata. Ja mam dzieci 6 i prawie 8 lat. Sznur z fotelem od sufitu ma ponad 2 m. łatwo więc wyliczyć że zasięg huśtawki to ponad 4 m... i tak też się huśtają ;) zabawa polega na tym... zaświecić ręką światło (jedna sciana) i kopnąć klamke od drzwi balkonowych (przeciwległa sićiana) :D

No chyba, że masz możliwość jakiegoś uwiązania huśtwaki w chwili kiedy będziesz wychodzić z pokoju. :) pytanie czy dasz rade robić to zawsze ...

katel2
06-08-2011, 15:53
Dzięki! No to już wiem że nie będzie huśtawki. Nie wiem jak wpadłam na pomysł, że dziecko nie skorzysta z możliwości huśtania się do max. wysokości, tak jakoś się rozmarzyłam że usiądzie i będzie się lekko bujał. Dobrze że mnie sprowadziłaś na ziemię.

mazo
07-08-2011, 10:06
Znalazłam takie cudeńka i zastanawiam się tylko czy praktyczne?

Wyglądają uroczo ale wolałabym żeby było uroczo + bezpiecznie+ wygodnie + wpisz dowolne z korzyścią dla malucha ;)

http://www.kidstown.pl/img/product/116



http://www.kidstown.pl/img/product/1975/kind/1



http://www.kidstown.pl/img/product/3427/kind/1
+
http://www.kidstown.pl/img.php?ident=&product=2750&kind=2&gallery=

http://www.kidstown.pl/img/product/2770/kind/1
Moje córeczki miały podobne w poprzednim mieszkaniu, teraz w nowym pokoju młodszej jest stolik i krzesełka, które chcę wymienić lub przerobić, bo nie pasują mi do koncepcji ptaszkowej:), ale bardzo je lubią, dlatego jednak chyba przerobię żyrafę na sowę:) Są lekkie, więc dziewczynki przemieszczają się z nimi w dowolne miejsca - na taras, do kuchni itp.

tofee
07-08-2011, 10:11
tofee
maluch nawet jak wysiedzi wiecej to i tak sie nie opiera bo z wyciagnietym jezykiem pochyla sie nad kartką ;)[/QUOTEo= ]

[QUOTE=mazo;4845264]Moje córeczki miały podobne w poprzednim mieszkaniu, teraz w nowym pokoju młodszej jest stolik i krzesełka, które chcę wymienić lub przerobić, bo nie pasują mi do koncepcji ptaszkowej:), ale bardzo je lubią, dlatego jednak chyba przerobię żyrafę na sowę:) Są lekkie, więc dziewczynki przemieszczają się z nimi w dowolne miejsca - na taras, do kuchni itp.

Dzięki dziewczyny za opinie i pomoc.

A swoją drogą niedawno wybierałam łóżeczko i przewijak a teraz już stoliki do malunków ... boszeeeeeee jak te dzieci szybko rosną :(.

nitubaga
07-08-2011, 11:28
Dzięki! No to już wiem że nie będzie huśtawki. Nie wiem jak wpadłam na pomysł, że dziecko nie skorzysta z możliwości huśtania się do max. wysokości, tak jakoś się rozmarzyłam że usiądzie i będzie się lekko bujał. Dobrze że mnie sprowadziłaś na ziemię.


;)

no problem... Ty będąc takim Bąblem i mając taką huśtawę nie spróbowałabyś? ;)

na pocieche powiem, że ja chciałam chłopakom moim zrobić w jednym z pokoi ścianke wspinaczkową, bo ma wysokości ponad 3,5 m. I też póki co zrezygnowałam... dokładnie z tych samych powodów co Ty... czekam jeszcze ze 2-3 lata.

mazo
07-08-2011, 13:27
tofee - dzięki Twojemu linkowi znalazłam właśnie takie krzesełko, jakie chciałabym zrobić z mojego, nie sowa to co prawda, ale zawsze ptak;)
http://www.kidstown.pl/img/product/3423/kind/1

tofee
07-08-2011, 17:52
tofee - dzięki Twojemu linkowi znalazłam właśnie takie krzesełko, jakie chciałabym zrobić z mojego, nie sowa to co prawda, ale zawsze ptak;)
http://www.kidstown.pl/img/product/3423/kind/1

Cieszę się że komuś się przydało ;), śliczne są te rzeczy.

Lukarna
07-08-2011, 18:06
Dzięki! No to już wiem że nie będzie huśtawki. Nie wiem jak wpadłam na pomysł, że dziecko nie skorzysta z możliwości huśtania się do max. wysokości, tak jakoś się rozmarzyłam że usiądzie i będzie się lekko bujał. Dobrze że mnie sprowadziłaś na ziemię.

Kurcze, ja sobie właśnie tez tak wymyśliłam, że huśtawka będzie w pokoju średniej córki - będzie miała jak zamieszkamy około 7 lat:) i młodszy brat (4 letni) będzie się mógł u niej pobujać... Ale o zabawach ekstremalnych nie pomyslałam...

Nitubaga czy pisałaś gdzieś jak masz zamontowaną tą huśtawkę? Bo kojarzę że gdzies taki opis czytałam ale nie wiem czy to nie moja bujna wyobraźnia:)

kleikadam
07-08-2011, 23:30
No i przyszedł czas na pokazanie prawie skończonego pokoju Emilki która ma 2,5 miesiąca.
Brakuje nam jeszcze tylko oświetlenia (lampa sufitowa i 2 kinkiety). Macie może jakieś propozycje ?

http://img29.imageshack.us/img29/5259/img9831y.jpg

http://img220.imageshack.us/img220/5462/img9829p.jpg

http://img684.imageshack.us/img684/7682/img9825d.jpg

reni1980
08-08-2011, 18:16
kleikadam super kolory i super pokoik, oczywiście dużo w nim brakuje wiec pochwal sie koniecznie potem bo napewno wyjdzie cudnie, lampki dałabym białe bo w kolorze może byc już przesadzone

nitubaga
08-08-2011, 18:55
Nitubaga czy pisałaś gdzieś jak masz zamontowaną tą huśtawkę? Bo kojarzę że gdzies taki opis czytałam ale nie wiem czy to nie moja bujna wyobraźnia:)

Montaż jest bananalny ;)

Ikea ma przeznaczone do tej huśtawki haki. Ale trzeba o nie pytac bo nie sa w komplecie. W komplecie jest tylko sznur i wiązania. Ja to ustrojstwo ;) montowałam na dwa haki z 2 powodów - po pierwsze mam strop Terriva więc wiadomo ;) a po drugie - umocowanie jedynie na jednym haku sprawia, ze hustawa ma wyhył 360 stopni. A jak widać na zdjęciu niedaleko jest ściana - więc dwa haki stabilizują ruch i zasięg huśtawki tak by wyhył był tylko w konkretnie wybranym kierunku.

U nas jest zamontowane 8szt kołków 10-tek jak dobrze pamiętam.

żona m
08-08-2011, 20:26
kleikadam co to za kolory w pokoiku córki? to gotowe czy z mieszalnika?

Lukarna
09-08-2011, 10:52
Nitubaga dzięki:) jeszcze mam trochę czasu;) zanim się ewentualny montaż odbędzie (pewnie z 1,5 roku:/) więc mam nadzieję że moje dzieci na tylko "dojrzeją" ze będę im mogła taką sprawić:)

Kleikadam, fajny pokoik:)

kleikadam
09-08-2011, 16:57
kleikadam super kolory i super pokoik, oczywiście dużo w nim brakuje wiec pochwal sie koniecznie potem bo napewno wyjdzie cudnie, lampki dałabym białe bo w kolorze może byc już przesadzone

Oczywiście jeszcze trochę brakuje ale nie tak dużo. Będzie jeszcze półeczka nad przewijakiem, firaneczki i może jakieś chmurki na ścianie.
Mysleliśmy wstępnie nad takim żyrandolem (i różowe i białe)

http://img37.imageshack.us/img37/9141/misne.jpg

Ale nie wiem czy nie wstawić czegos bardziej radosnego, co rozweseli ten pokoik, np:

http://img405.imageshack.us/img405/7593/rubyw.jpg
http://img534.imageshack.us/img534/6025/ruby2w.jpg



kleikadam co to za kolory w pokoiku córki? to gotowe czy z mieszalnika?

Z mieszalnika, farba Caparol z wzornika 3D. Jak potrzeba to znajdę konkretną nazwę.

żona m
09-08-2011, 19:32
prosiłabym o nazwe tego turkusu.

żona m
10-08-2011, 13:59
Ktoś pytał o krzesełka , znalazłam link do sklepu.

http://www.kidstown.pl/category/268,drobne-meble-do-pokoju-dziecka

mhk
10-08-2011, 14:06
Montaż jest bananalny ;)

Ikea ma przeznaczone do tej huśtawki haki. Ale trzeba o nie pytac bo nie sa w komplecie. W komplecie jest tylko sznur i wiązania. Ja to ustrojstwo ;) montowałam na dwa haki z 2 powodów - po pierwsze mam strop Terriva więc wiadomo ;) a po drugie - umocowanie jedynie na jednym haku sprawia, ze hustawa ma wyhył 360 stopni. A jak widać na zdjęciu niedaleko jest ściana - więc dwa haki stabilizują ruch i zasięg huśtawki tak by wyhył był tylko w konkretnie wybranym kierunku.

U nas jest zamontowane 8szt kołków 10-tek jak dobrze pamiętam.

Nitu pytanie? - czy przewiercalisicie sie na wylot przez strop - bo jaj jakos mam duzo obiekcji co do przyzcepiania tej hustawki do naszgeo stropu - tez teriva

angy
10-08-2011, 14:54
Mam prośbę: polećcie jakąś fajną stronę z oświetleniem do pokoi dziecięcych:)

justka07
10-08-2011, 15:05
Pomóżcie proszę,

mam już wybrane meble do pokoju 3 letniej córki

http://www.google.pl/imgres?q=meble+komi&um=1&hl=pl&tbm=isch&tbnid=lHx4l1KQ5gtZcM:&imgrefurl=http://alejka.pl/meble-komi-c.html&docid=DzFKlLIi560RKM&w=700&h=382&ei=WoBCTru3I83Dswa13dnHBw&zoom=1&iact=hc&vpx=834&vpy=257&dur=2359&hovh=166&hovw=304&tx=164&ty=95&page=1&tbnh=101&tbnw=185&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:10,s:0&biw=1280&bih=599

ustawienie mebli będzie mniej więcej takie jak na zdjęciu z linka, tzn: łóżko i obok szafa. na ścianie przy łóżku (przy krótszym boku łożka -ściana między łóżkiem a szafą) chciałabym wstawić tapetę i mam dylemat, którą bo obie mi się podobają:

http://www.tapety-artfunk.ig.pl/webcm/fototapety_dzieciece wzór nr 40

albo taka fototapeta w kółka
http://sklep.mkot.pl/Fototapeta_wzor_nr_05_KOLKA-7.html

którą radzicie? kolor ściany przy łóżku chciałabym intensywnie zielony a reszta jakaś biel złamana różem albo bardzo blady róż.

którą tapetę wybrać?

Nie wiecie gdzie można w Warszawie obejrzeć ten kinkiet dziecięcy w realu?

http://www.massive.be/Poland-coccinet-45557-55-10.html

Alunek
10-08-2011, 15:49
Pokój nastolatka

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/Alunek_interiors/P1060840.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/Alunek_interiors/P1060841.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/Alunek_interiors/P1060842.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/Alunek_interiors/P1060843.jpg

majamaki
10-08-2011, 19:35
Justka uważam, że przy takich meblach w rachubę wchodzą spokojne tapety. Kolejny intensywny akcent sprawi, że będzie tam chaos

Ania i Bartek
11-08-2011, 00:32
Zgadzam się!
Ja widziałabym jasnoszare ściany albo nawet dwa odcienie szarości, ale raczej jasne, rozbielone.

żona m
11-08-2011, 00:56
justka a te mele to już zaklepane na 100 %? nie boisz się tego chaosu kolorystycznego, który powstanie, gdy oprócz mebli zawitają tam zabawki, książki, duperele jakich dziewczynki mają molto?

żona m
11-08-2011, 00:57
alunek bardzo fajny pokój, mój syn ma podobny z tym samym łóżkiem z tymi samymi meblami i kolorem ścian.

jaksie
11-08-2011, 07:59
justka, to nie będzie dobrze wyglądało, uwierz.

nitubaga
11-08-2011, 08:14
Nitu pytanie? - czy przewiercalisicie sie na wylot przez strop - bo jaj jakos mam duzo obiekcji co do przyzcepiania tej hustawki do naszgeo stropu - tez teriva


hejka,

nie, nie wierciliśmy na wylot. Huśtawka wisi na 8 kołkach 10stkach długich na jakieś 12 cm. U nas wydaje się to starczać, choć prawdą jest że od czasu do czasu sama siadam na niej ;) by sprawdzić stabilność mocowania.

Mój tonaż na tester wytrzymałości zupełnie wystarcza ;) ;)

Alunek
11-08-2011, 10:38
alunek bardzo fajny pokój, mój syn ma podobny z tym samym łóżkiem z tymi samymi meblami i kolorem ścian.

dzięki! synek w jakim wieku?

pochwalisz się..może coś zgapię od ciebie;)

aricia
11-08-2011, 11:03
justka, ściany na pewno powinny być gładkie...najlepiej białe :) pewnie dojdą jakieś obrazki, plakaty, a na półkach zabawki, książki...może być hardcorowo w takim zestawieniu, jakie proponujesz...:rolleyes:

a co do mebelków, nie boisz się, że się mogą znudzić?...choć ja z tych nieróżowolubnych jestem, więc może wymyślam....

żona m
11-08-2011, 13:18
syn ma 13 lat, fotka była już tu na forum. Pokój w starym mieszkaniu mamy, jeszcze 4 miesiące i będzie urządzany od nowa w domu.

kleikadam
12-08-2011, 22:04
prosiłabym o nazwe tego turkusu.

Tak jak pisałem jest to farba firmy Caparol, a nazwa koloru VERONA 145 (wzornik 3D-SYSTEM)

kasia i boguś
13-08-2011, 17:38
Dziewczyny, czy któraś z Was wie co to za mebelki?

procentauri
13-08-2011, 18:02
Dziewczyny, czy któraś z Was wie co to za mebelki?

Niestety nie.. ale od razu skojarzyły mi się z innym pokoikiem :)

69939

katel2
14-08-2011, 19:39
kasia i boguś to mebelki firmy cilek:
http://www.cilek.com.pl/go/_search/full_search.php?search_query_words=lovely

żona m
14-08-2011, 20:55
nie no, ja bym projektanta tych mebli, pozbawiła prawa wykonywania zawodu.

queene
14-08-2011, 23:58
tak z ciekawości....powiedzcie mi...te różowe meble [niektóre wściekle różowe]....to Wasze dziewczynki same sobie wybierają ?

kasia i boguś
15-08-2011, 21:15
Moja córcia to i pewnie by wybrała :-) ale ja jej takich nie kupie. W tych mebelkach spodobało mi się to zabezpieczenie łóżka tak aby maluch nie wypadł. Córka śpi dosyć niespokojnie, "wędruje" po łóżku dlatego szukam takiego - najchętniej białego ale z ładnym zabezpieczeniem.
Widzę że te można kupować oddzielnie, tylko kwestia czy pasują potem do innegoo łóźka.

GabrysiaBP
16-08-2011, 22:49
Takie zabezpieczenie ma meblik,ja nie kupiłam,bo już nie potrzebowałam.Moja Zuzia wszystko co różowe wybrała sama,mebelki też z różowymi kwiatkami.

aricia
16-08-2011, 22:51
ikea też ma te zabezpieczenia przy łóżeczkach :)

efilo
17-08-2011, 09:50
ja kupiłam ikeowe do łóżka z innej firmy. jako że okazało się że ledwo dosięgło do górnej powierzchni materaca, więc dokupiłam do niego drugiej i założyłam piętrowo :)

mirela99
19-08-2011, 11:40
Szukam ciekawego, niebanalnego fotelika biurkowego dla pierwszoklasistki. Polecicie coś co pasuje do biało-szaro-różowego pokju ?

Matilde1
19-08-2011, 13:18
tak z ciekawości....powiedzcie mi...te różowe meble [niektóre wściekle różowe]....to Wasze dziewczynki same sobie wybierają ?

Aha..., moja jak widzi różowy mebel to od razu go chce, nieważne jak wygląda :-). Gdy zobaczy w pokoju nieróżowe meble, to będzie lament...

Kubota
24-08-2011, 09:20
Kochani marzy mi się krysztąłowa ozdoba wpokoju mojej córki . Coś w stylu jak u Kieślowskiego. Nawet nie wiem jak się to nazywa żeby wyszukać. Pomocy będę wdzieczna za linki i iinspiracje. Nawet kombinuję żeby zrobić to sama

aricia
24-08-2011, 10:59
troszkę kiepsko widać co to jest za ozdoba :(
może coś z takich kurtyn koralikowych, które wiesza się w otworach drzwiowych?
http://www.chessaart.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.chessaart.pl%2 F)

Kubota
24-08-2011, 15:26
Podobne ale szukam żeby zawiesić lecz nie w oknie - taką karuzelę dla nastolatki np nad łóżkiem. Ideał to z brylancików aby rozświetłał i migotał. Znalazłam jedną ale strasznie drogą. Może przerobić z lampy al e to też drogo

aricia
25-08-2011, 10:06
poszukaj sklepu z koralikami i sama zmontuj taką :)

azusa
25-08-2011, 11:21
Cześć, podczytuję sobie wątek i przyszłam po poradę. Szukam dla córki do pokoju fioletowej narzuty na łóżko, najlepiej gładka lub z jakimś delikatnym wzorem kwiatowym (ale nie coś multikolorowego, ewentualnie jakieś elementy w kolorze cappucino). Udało mi się ją przekonać, żeby nie malować ścian na różowo ani nie kupować różowych mebelków. W rezultacie trzy ściany są w kolorze złamanej bieli i jedna coś zbliżonego do cappucino, a meble sosnowe olejowane na biało. Aby zachować dziewczęcy charakter pokoju chciałabym dać dodatki w kolorze głębokiego fioletu (narzuta, dywanik pod łóżko, jakieś doniczki na parapet). Może coś takiego widziałyście?

duś
25-08-2011, 11:36
posiadam bardzo fajną narzute w kolorze śliwki węgierki (ale nie takiej ciemnej, tylko ładnej nasyconej) z home and you. jest gładka z ozdobnymi przeszyciami, z lekkiego, nieco połyskującego materiału.
była dostępna w 3 rozmiarach, od których zależała cena (moja ma chyba 180x220 i kosztowała koło 120 zł)

azusa
25-08-2011, 11:44
posiadam bardzo fajną narzute w kolorze śliwki węgierki (ale nie takiej ciemnej, tylko ładnej nasyconej) z home and you. jest gładka z ozdobnymi przeszyciami, z lekkiego, nieco połyskującego materiału.
była dostępna w 3 rozmiarach, od których zależała cena (moja ma chyba 180x220 i kosztowała koło 120 zł)

Dzięki duś, już sprawdziłam, gdzie mają salony, wybiorę się przy najbliższej okazji :)

duś
25-08-2011, 11:52
obecnie jej na www nie widzę, ale kolor narzuty BELISSIMA to jest własnie coś takiego, jak ta moja

bocian_86
25-08-2011, 11:55
A jakie łóżko dla bliźniaków (chłopców) w wieku 5 lat? Chodzi mi przede wszystkim o bezpieczeństwo i wygodę. Dwa osobne? Jedno połączone? Piętrowe?

mirela99
25-08-2011, 12:00
- TCHIBO
http://www.tchibo.pl/-t400002668.html
orientalna, fioletowa, z dodatkami brązowymi - nie wiem czy nie za pstrokata ;).