dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar agatka2106
    Gratuluje, niezla robota
  2. Avatar MARKOLA1
    Witam

    O co chodzi „Woda z dodatkowym obiegiem do kuchni” ?
    Cyrkulacja żeby była cały czas ciepła jak odkręcisz kurek. Tak

    Piec do ogrzewania na co będziecie mieć ?
    My też budujemy dom i szukam dla siebie ciekawych rozwiązań.
    Dzięki za odpowiedz.

    pozdrawiam
  3. Avatar jan_z_wolna
    Dzięki, dzięki. Powoli idzie elektryka. Dobrze, że majówka budowlana się zbliża.
  4. Avatar Zbigniew100
    Chwilę gdzieźś się zawieruszyłeś , a tu takie piękne widoki.
    Domek z oknami to już coś. Na bidę można spać.
    Gratulacje.
  5. Avatar Carpenter78
    No no, widze ze Ty jestes Jan ale Jan z szybka...he he
  6. Avatar jan_z_wolna
    O w du--pę. A ja myślałem, że tylko u nas taka pazerność zwierza. Nawet mi wkładki z butów podpieprzyły z gabinetu jakieś stwory
    W przypływie nerwu chciałem nawet grodzić siatką leśną. Ale jak policzyłem... to szkoda kasy.
    Myślę, że thuje i tak by wypadły. Już na jesień zaczeły od tej wilgoci brązowieć. Posadzimy żywopłot liściasty na wiosnę.
  7. Avatar talgo
    To u Nas podobnie, tych co nie ukradli to zeżarły te cholery.... No cóż trzeba będzie siać dopiero jak będzie ogrodzenie, bo wyrzucać pieniądze w błoto nie ma sensu.
  8. Avatar jan_z_wolna
    Dzięki za wizytację,
    Pińcet zyla poszło w pi...u. Najpierw wszystko stało całą jesień w wodzie. A jak śnieg przysypał to zające obgryzły. Masakra. Bardzo żal, bo ładnie się rozwijały, szczególnie cyprysy.
  9. Avatar talgo
    Widzę, że u Ciebie również praca wre.

    Jak tam Twoje drzewka sadzone w zeszłym roku... ostały się?

    Pozdrawiam i będę zaglądał dalej
  10. Avatar jan_z_wolna
    Dzięki. Myślę, że ten efekt, to kwestia tego, że widać drewno. Większość osób zakrywa wszystko, co się da obróbką blacharską. Choć wiem, że to moje rozwiązanie wymagać będzie zabiegów pielęgnacyjnych. No ale ten efekt....
  11. Avatar Zbigniew100
    Fajny kolor dachówki.
    A ten ganek
    Taki góralski, pod moje strony

    Ps. Sprawdź czy są założone rynienki odpływowe nad oknami połaciowymi.
  12. Avatar wspak
    My też mamy creaton Premion tylko w innym kolorze łupka angobowanego. ok 200mkw dachu. 2240 dach podstawowej, 92 skrajnych, 50 gąsiorów. 3 kominki wentylacyjne. Możesz napisać ewentualnie na priva ile was kosztował pokrycie dachu + robocizna? My akurat kryliśmy w trudnym okresie bo tuż po 26.12 i skończyliśmy 12.01. Czyli akurat w największe mrozy. było nawet -10st. Ale się udało. Mam nadzieję, że nie będzie poprawek.
  13. Avatar Zbigniew100
    Oglądałem broszurę Lindaba , kolor rzeczywiście podobny.
  14. Avatar jan_z_wolna
    Na początku chciałem malować nawet obróbki. Ale się bałem, że powłoka będzie się łuszczyć. Miałem próbniki Lindaba w ręce i te zielenie się kompatybilą, Rynna będzie nico ciemniejsza, ale też taka zgniła. Chyba będzie dobrze.
  15. Avatar Zbigniew100
    Ostatnio robiliśmy parę obiektów , gdzie rynny ocynkowane były malowane farbami do ocynku na dowolne kolory. Montowaliśmy np . gotowe rynny tej firmy
    http://www.balex.eu/index.php/rynny_protektor_firma
    Jeżeli już mają być w innym kolorze to lepiej niech są ciemniejsze.
  16. Avatar jan_z_wolna
    Kolorek jest taki zgniły. Fajnie z drewnem się komponuje. Niestety gorzej z doborem rynien, bo chyba poza miedzią lub zielenią Lindaba to ciężko.
  17. Avatar Zbigniew100
    Gratulacje.
    To jest taki ciekawy kolor , czy to sprawa zdjęcia ?
  18. Avatar Zbigniew100
    Byle do przodu.
    Płatew, owinąć papą i zarzucić zaprawą albo pianka.
    W tym tygodniu to już pewnie dachówka na dachu wyląduje.
    Powodzenia
  19. Avatar jan_z_wolna
    Co do krokwi, to ona jest oddalona od ściany na tyle, że zmieści się 16 cm styropianu i tynk. Natomiast z mostkami będę coś działał, ale jak przyjdzie wiosna. Na razie woalem to, niż opieranie w dziurze w ścianie. Może masz jakieś propozycje?
  20. Avatar jan_z_wolna
    No właśnie. U mnie krokiew "zlicowana" jest z murem. Do tego mam jeszcze płatwie, które przechodzą przez ścianę szczytową. Jak to obrobić? Zostawić szczelinę między murem a drewnem i zapiankować?
Strona 2 z 6