dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Powtórka z rozrywki, czyli zaczynamy wszystko od początku.

  1. Zaczynamy !!!

    - 13-04-2011 - 17:07 (Powtórka z rozrywki, czyli zaczynamy wszystko od początku.)
    Cytat Napisał edmaan Zobacz post
    Dzisiaj zaprezentuje Wam nasz dom (na razie tylko na papierze). Zawsze chciałam mieć dom typu "bungalow", niestety obecna działka, na której mieszkamy była za mała ,a na nowej MPZP przewiduje kąt nachylenia dachu od 30st.do 45st. i szkoda byłoby , żeby takie poddasze nie było wykorzystane. Zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny, pozostało tylko znależć kompromis między marzeniami o "bungalowie", a przepisami. Wiedziałam na pewno, że tym razem ma być to
    ...
  2. Zaczynamy !!!

    - 13-04-2011 - 08:21 (Powtórka z rozrywki, czyli zaczynamy wszystko od początku.)
    Cytat Napisał edmaan Zobacz post
    Pozwólcie, że przedstawię Wam bliżej "kierowniczkę" budowy, nazywa się Tiphany
    ( w skrócie Tiphi).
    http://img846.imageshack.us/img846/6248/iv1k.mp4
  3. Zaczynamy !!!

    - 11-04-2011 - 21:20 (Powtórka z rozrywki, czyli zaczynamy wszystko od początku.)
    Cytat Napisał edmaan Zobacz post
    "Niech się mury pną do góry", jak to łatwo powiedzieć - gorzej z wykonaniem, bo u mnie na działce tylko gdzie okiem sięgnąć to kupy piachu i woda. Nawet z nieba dzisiaj przez cały dzień kapie. Zostając przy temacie wody mogę pochwalić się już wywierconą studnią.


    Nie ma to jak własne ujęcie wody na działce, chociaż
    ...
  4. Zaczynamy !!!

    - 09-04-2011 - 21:12 (Powtórka z rozrywki, czyli zaczynamy wszystko od początku.)
    Cytat Napisał edmaan Zobacz post
    Tak jak pisałam wyżej torf i wysoki poziom wody na działce uniemożliwiły nam wybudowanie domu na normalnych fundamentach. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw postanowiliśmy posadowić budynek na palach. Tak jak postanowiliśmy tak i zrobiliśmy, może nie dosłownie my ale firma, która specjalizuje się w wykonywaniu pali. Nasz "domeczek" stać będzie na 35 palach, dł.7 m i średnicy 40 cm. A wyglądało to tak:
    Najpierw przyjechała najważniejsza maszyna,
    ...
  5. Powtórka z rozrywki, czyli zaczynamy wszystko od początku.

    - 07-04-2011 - 22:20 (Powtórka z rozrywki, czyli zaczynamy wszystko od początku.)
    Jak wszyscy piszą , to ja też !
    Może zaczynam później niż wszyscy, bo pozwolenie na budowę już mam (nawet budowę już zaczęliśmy) ale nie ma co opisywać o "expresowym " tempie naszych urzędów. Przecież wszyscy dobrze wiedzą, że w Polsce załatwienie pozwolenia na budowę to "bułka z masłem".
    Wszędzie mili , uśmiechnięci , przyjaźnie nastawieni urzędnicy, pomogą, wytłumaczą wszystko i tak mija rok i w końcu ten czepialski, nieuprzejmy, ...

    Updated 07-04-2011 at 23:29 by edmaan

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16092009385.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	46,3 KB
ID:	51625