dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. marzenia górą nad rozsądkiem...

    Kolorystyka rynny, podbitki i dachu spędzała mi ostatnio sen z powiek ...
    Oglądałam wszystkie domy w okolicy, jeżdżąc bez opamiętania po krętych wiejskich dróżkach i ukradkiem spoglądając na te białe i te brązowe. Absolutny zawrót głowy.
    W okrutnej walce postawiłam na marzenia.
    ...Za lat kilka dopiszę czy było warto.
    Tymczasem przedstawiam coś dla oka.

    Tak prezentuje się lewkonia od frontu
    ...

    Updated 19-06-2011 at 22:48 by AAnakonda

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Kolory kolory a u?yteczno??, oto jest pytanie

    Cały czas powraca temat elewacji i doboru kolorów. Sprawa wygląda o tyle poważnie, że nareszcie długo oczekiwana ekipa dekarzy wkroczyła na plac boju i nieuchronnie zbliża się pora podjęcia decyzji o okuciach i oknach.
    Jak dotychczas podjęliśmy decyzję o wyborze cegły klinkierowej na kominy.
    Kandydatów było dwóch Kosmo i ETNA. Po krótkich oględzinach na składzie ta druga wydaje się o niebo porządniejsza. Ostatecznie zakupiliśmy 600 szt pełnej etny. Cegła ta ...

    Updated 19-04-2011 at 21:43 by AAnakonda

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. pozwolenie cd

    3. odpis z księgi wieczystej
    4. zamówić mapę u geodety do celów projektowych
    5. wystąpić o dostępność komunikacyjną do zarządcy drogi (według danych z ewidencji gruntu)
    6. wystąpić o zapewnienie dostawy mediów wody, pradu, gazu i kanalizacji do odpowiednich instytucji
    7. uzyskać decyzję o odrolnieniu gruntów (dotyczy gruntów klasy 2-3; 4 klasa nie wymaga decyzji - konieczne jest tylko zgłoszenie)
    8. jeśli w mapach nie ma ujętego istniejącego ...
  4. pozwolenie

    A teraz krótka ściąga spraw które przyjdzie mi załatwić ubiegając się o pozwolenie na budowę:

    1. wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania / jak nie ma to wystąpić o warunki zabudowy do gminy - na szczęście załatwione

    2. kopia mapy zasadniczej 1:1000 + wypis z ewidencji gruntów dla działek sąsiadów i drogi + wypis i wyrys z ewidencji gruntów dla własnej działki - ze starostwa powiatowego

    Updated 09-02-2011 at 19:26 by AAnakonda

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Dom w lewkoniach - wszedzie tam gdzie możliwy jest wielki sukces, możliwe są kłopoty

    Witam rozpoczynam właśnie przygodę z budową domu. Choć dziennik zaczynam redagować dopiero teraz, to tak naprawdę rozpoczęła się ona dawno temu gdy do rąk wpadł mi pierwszy katalog projektów. Najpierw była chwilowa fascynacja rozmaitością form. Potem warunki zagospodarowania przestrzennego w znacznej mierze ukierunkowały poszukiwania. Na szczęście wymagania naszej gminy nie ograniczały zbytnio naszej fantazji. W efekcie pierwszym pomysłem był dom Dzierlatka III:
    ...

    Updated 09-02-2011 at 19:32 by AAnakonda

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum