dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

kubanki

  1. Sąsiecznowy dziennik Kubanek

    Jeszcze trochę wiadomości z placu boju.
    1. Udało się załatwić odrolnienie - poszło w miarę bezboleśnie. Architekt miał wczoraj złożyć wszystkie uzupełnienia w starostwie, mam nadzieję, że to zrobił.
    2. Dostałem odpowiedź z PKP odnośnie kupna podkładów - proponują mi 12zł netto za sztukę. Chyba się skuszę.
    3. W sobotę walczyłem z teściem z zadrzewieniem i zakrzaczeniem miejsca pod dom. Oto efekty:
    ...
  2. Sąsiecznowy dziennik Kubanek

    W końcu dostałem materiały w postaci elektronicznej od architekta, więc pokazuję nasz projekt.

    Elewacja południowa:


    Elewacja zachodnia - czyli strona z tarasem:


    I rozkład pomieszczeń - wyjęty z pliku cadowskiego, niestety nie jestem biegły w cadzie więc jest trochę ...
  3. Sąsiecznowy dziennik Kubanek

    Niestety, przed długim weekendem wszystkich spraw nie udało się wyprostować. Tzn. warunki zjazdu do drogi gminnej owszem, ale opinii o odrolnieniu niestety nie. Cóż, tryby biurokracji mielą powoli. W międzyczasie okazało się, że nawalił geodeta dzielący działki, bo w mapach ewidencyjnych w starostwie podział nie był naniesiony (wypis i wyrys z ewidencji jest konieczny do wniosku o odrolnienie). Na szczęście szybki telefon i krótkie żołnierskie słowa do geodety podziałały ...
  4. Sąsiecznowy dziennik Kubanek

    No i mały zgryz. Bo potrzebuję jeszcze decyzji o odrolnieniu. Na której będzie napisane, że ze względu na glebę (klasa V pochodzenia mineralnego) decyzja nie jest wymagana - no gdzie tu sens, gdzie tu logika? Czas oczekiwania - max miesiąc. Będzie trzeba grzecznie poprosić o wydanie od ręki. Ciekawe, czy się uda. Ale to jutro, bo do tego potrzebuję jeszcze wypisu z rejestru gruntów. To już na szczęście od ręki w budynku obok.
    Oczywiście za wszystko pobiera się opłaty ...
  5. Sąsiecznowy dziennik Kubanek

    Byłem dziś rano w gminie.
    Uzgodnienie zjazdu do drogi publicznej (tak to się chyba fachowo nazywa) no problem - teoretycznie w ciągu 7 dni. Po moich namowach miły pan zgodził się na pojutrze.
    Po czym nieco drżącym głosem przeszedłem do tematu wody...
    Czy w WZ nie da się dopisać "lub czasopisma" (tzn. lub z własnego ujęcia).
    "Spoko, nie ma problemu, rozumiem, że nie chce się Pan na razie pakować w koszty związane z przyłączeniem do wodociągu" ...
Strona 3 z 5