dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

majki

  1. Dziennik Majkiego

    Ufff...
    Trochę jest ciśnienie... Z prądem musimy zdążyć do końca czerwca ( taka umowa .. ) A jeszcze projekt, wykonanie, itp. Projekt ma się robić około 1,5 miesiąca :(
    Na razie w szaleństwie zakupów kupiłem skrzynkę na przyłącze prądowe ( 460 zł brutto - chyba cena niezła ... ) Musze jeszcze zmierzyć ile kabla i jaka "erbetka" i to kupić do piątku, bo potem VAT idzie z 7 na 22 a jeszcze marże...
    Mam kontakt do elektryka ( podobno tani, zobaczymy ...
  2. Dziennik Majkiego

    Można powiedzieć na razie tak :
    - działka oczyszczona wstępnie z większych chaszczy, krzewów i śmieci
    - do wycięcia pozostało jeszcze jedno drzewo, trzeba będzie je jakoś w kilka osób pchać przy cięciu, po jak nie to padnie na siatkę sąsiadki i jej ogródek :(
    - podpisaliśmy już umowę o prąd ( 6kW, 3-fazowy od razu 8) , przyłącze ziemne ).
    Mamy trochę dylematów z tym prądem ( jak zrobić najtaniej..., czy skrzynkę od razu w linii ogrodzenia, ...
  3. Dziennik Majkiego

    W weekend wycinaliśmy drzewa na działce. Poszły dwa owocowe i dwa jakieś klony czy jesiony ... Ale mamy pozwolenie 8)
    Zaczyna się robić interesująca kupka drzewa do palenia kiedyś w kominku...
    Dziś jak damy radę pod piłę pójdzie duża jabłoń ( rośnie w salonie ... ) i jeszcze dwa liściaste.
    W tym tygodniu powinien powoli wjeżdżać człowiek z koparką do korzeni.
    Działka generalnie oczyszczona z co większych chwastów i zielska, ale cos czuję, ...
  4. Dziennik Majkiego

    Wiem, że ten koszt o którym napiszę nie wiąże się z budową, ale nie ponieśliśmyby go gdyby nie własnie budowa.
    Mowa jest o instalacji gazowej do samochodu. Zaczynamy tyle jeździć, ze bez tego nie zarobimy na benzynę, nie mówiąc o domu ...
    A więc 1800 zł poszło się wietrzyć .... z gazem.
    Ale teraz cały zbiornik kosztuje 30 zł :D :D :D
    W tym tygodniu powinniśmy składać wniosek o prąd.
    Nadal też szukam płyt drogowych na wjazd.
    Majki
  5. Dziennik Majkiego

    Wczoraj odebraliśmy mapkę od geodety. Ale się cieszę :D
    Zapłaciliśmy 700 zł za opalikowanie działki ( wzowienie granic ) i mapkę 1:500 do celów projektowych. Do tego wszystko na fakturę. Myślę, że to dobra cena, tym bardziej, że nie udało mi się znaleźć nikogo tańszego. A dzwoniłem chyba do 15 różnych geodetów. Niektórzy za te rzeczy chcieli po 2000 zł :o
    Szczerze mogę polecać człowieka. Z okolic Pabianic k/Łodzi. Ale moze inne rejony Łodzi też "obsługuje". ...