dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

jaro'71

  1. Marzenia o własnym... podwórku

    Po świątecznej przerwie pan glazurnik dłubał dziś sobie w dolnej łazience. Obłożył płytkami geberit i od razu ładniej się zrobiło. Stan na dziś po kilku dniach pracy - obmurowana i podłączona wanna, obudowany i opłytkowany geberit oraz terakota na podłodze. Wolno, ale zawsze do przodu :D.

    Zamówiłem dziś na allegro pokojowy regulator temperatury Euroster 2006. Zmobilizowałem się ze względu ...
  2. Marzenia o własnym... podwórku

    Jeśli chodzi o ogrzewanie, to w domu ciepło aż miło. Glazurnik robi w koszulce więc chyba nagrzałem dobrze. Nawet woda w boilerze się nagrzała bez załączania pompy CWU. Obecne nastawy kotła to podawanie 8 sek i przerwa 65 sek. Wsypałem 100 kg grochu, zobaczymy na ile wystarczy. Niestety, robi się żużel zamiast popiołu, ale to (pomijając jakość węgla) kwestia dalszych ustawień, na które brakuje mi czasu :cry: W pierwszej kolejności skrócę czas przerwy w podawaniu, żeby szybciej ...
  3. Marzenia o własnym... podwórku

    Po miesiącu nicnierobienia pora wreszcie zameldować w dzienniku przyjście w sobotę pana glazurnika :D i odpalenie kotła (myszy mogą robić imprezę w Święta, bo będzie ciepło i pusto). Glazurnik zaczął obudowywać wannę w dolnej łazience. Po pierwszym dniu widzę, że dba o zdrowie - woli pogadać jak pracować, no ale ceny sobie ustaliliśmy, więc nie powinno być nieporozumień. Niestety, powiedział, że zejdzie mu się ok. 1,5 miesiąca, bo lubi dłubać sam (2 łazienki, gres ...
  4. Marzenia o własnym... podwórku

    Z powodu paru dni mrozu postanowiłem trochę przepalić przez dzień/dwa w pustym domu, poznając zasady działania tego ustrojstwa przy okazji. Zacząłem od ustawień skrajnych (żeby za szybko groszku nie ubyło): podawanie 7s, przerwa 100 s. Temp zadana 65. Podpięte grzejniki i podłogówka, bez cwu. Płomień jak poniżej. Efekt po kilku godzinach łatwy do przewidzenia. W domu zimno. Grzejniki zimne, podłoga zimna. Woda ogrzana do... 35 stopni (i tak dobrze, bo miała 3). Sporo popiołu, ...
  5. Marzenia o własnym... podwórku

    Tak sobie policzyłem, że cena metra kwadratowego mojego domu, doprowadzonego do stanu "developerskiego", czyli bez białego montażu i podłóg, wyniosła 1500 zł :D To zawsze lepiej, niż mieszkanie po 4-6 tys. za metr. No nie? :roll:
Strona 11 z 47