dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

jaro'71

  1. Marzenia o własnym... podwórku

    Przyszedł dłuugi weekend, były dłuuugie rozmowy o budowaniu, a podczas tych dłuuugich rozmów POSTAWILIŚMY NA DZIAŁCE DOM. W 3 godziny domek gotowy. Efekty na zdjęciu. Działka na razie niezagospodarowana ale...
  2. Marzenia o własnym... podwórku

    Oto wstepna koncepcja domku. Jak widać prosta bryła, domek bez "wodotrysków"




    Próbowałem go odchudzić, usunąć balkony, ale zaczyna wyglądać jak stodółka, więc balkony raczej zostaną. Usuniemy jedno okno połaciowe, no i jeszcze pomyślimy, co by tu jeszcze, póki mapki się rysują ...
  3. Marzenia o własnym... podwórku

    No żeby już chronologicznie być na bieżąco (do tej pory pisałem z około tygodniowym opóźnieniem), to powiem że odwiedziłem dziś (a właściwie wczoraj bo jest po północy) pana geodetę. Polecony przez kolegę. Nie sprawdzałem innych, trochę żałuję. Zamówiłem mapkę (5 sztuk za 600 zł). Jakby przydrogo, miało być do 500, ale spieszy nam się jakoś tak, żeby pani architekt mogła z projektem ruszyć... i nie targowałem. Później tych stówek wydanych zbyt pochopnie pewnie ...
  4. Marzenia o własnym... podwórku

    Wpadłem na genialny pomysł (przynajmniej tak mi się w tym momencie zdawało) że tu gdzie będzie stał blaszak, w samym jego rogu, wywiercimy sobie studnię. Będzie mały hydroforek ze szlauhem do podlewania trawki, a dlatego w blaszaczku żeby go można czasem zostawić na działce pod kluczem. Chociaż blaszak - jako sejf - nie nadaje się, to jednak bariera psychologiczna jest - nie każdy złodziej się włamuje :).
    Studniarz we wsi bierze 50 zł za metr wiercenia (fedruje nawet ...
  5. Marzenia o własnym... podwórku

    Oto moja udręka - po roundapie w silnym stężeniu jedyne co zostało na polu to choszczka (chyba tak sie na to mówi). Nic jej nie bierze i podobno rośnie na kwaśnej ziemi



    ten jasny placek na mojej działce to moje zagrabianie i posiana trawka wembley (tam też będzie stał blaszak). Czekam aż wyrośnie żeby zrobić grila :)
    ...