dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

jaro'71

  1. Marzenia o własnym... podwórku

    W tak zwanym międzyczasie rozglądałem się za blaszakiem. Znalazłem. Za 1400 zł. Blacha ocynkowana, pomalowane profile, zameczek, powierzchnia 3 x 5 m, transport i postawienie w cenie. Trzeba tylko rozrzucić po rogach 4 płyty chodnikowe. Wydaje się ok. Ale jeszcze nie zamówiłem. Jak ze wszystkim - muszę przemyśleć :) Popytałem, poczytałem no i żeby być w porządku postanowiłem zgłosić postawienie do starostwa, mimo że każdy, z kim o tym rozmawiałem, kazał stawiać i nikogo ...
  2. Marzenia o własnym... podwórku

    Skoro znalazłem chwilę żeby przysiąść do kompa (dzieciaczki i połóweczka już śpią) to coś napiszę.
    A więc nie byłem zbyt dobrze nastawiony do tej działki. Ale pojechałem raz, drugi. Posiedziałem w tych zaroślach :), pooddychałem ciszą wokół. No i zachciało mi się postawić blaszak, ogrodzić siatką, posadzić drzewka, tujki. Od czego tu zacząć. Pojechałem do Zakładu energetycznego, powiedziałem że chcę mieć prąd na działce bo słup stoi niedaleko. Na pytanie ...
  3. Marzenia o własnym... podwórku

    Z myślą jak na razie o rekreacji (nie o budowaniu) zacząłem załatwiać 3 rzeczy: prąd, wodę i zgłoszenie blaszaka jako pomieszczenia na grabki i konewkę :). W wolnej chwili opiszę te zmagania bardziej szczegółowo.
    Poza tym walczę intensywnie ze skrzypem polnym. Jak na razie bez skutku. Poradziłem sobie dotąd z perzem, częściowo z ostem (bo się rozsiewa). A ta hoszczka jak sterczała tak sterczy. Moźe popróbuję Bofixem lub Starane'em. Ale to po powrocie z wakacji :)
  4. Marzenia o własnym... podwórku

    Skoro się nie buduję to założę dziennik i zacznę chociaż coś pisać. Może wtedy bardziej się nakręcę dzięki temu magicznemu forum.
    Jestem leniwym facetem z bloku, który podwórka potrzebuję raz w tygodniu, jak trzeba rozpalić grilla :). Moja żona natomiast marzy o domu. Nie czuję się na siłach zabierać się za tak gigantyczne wyzwanie jak dom, ale może z czasem to się zmieni (o ile nie napotkam na początku tej drogi zbyt wielu przeszkód).
    Dostaliśmy w prezencie ...
Strona 47 z 47