dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. ci?g?e wybory...

    Powinnam pracować kiedy dzieci śpią, ale co tam...nie chce mi się, a dawno nie pisałam co u nas na budowie.
    Dziś zdjęć z budowy nie będzie, bo pojechaliśmy jak już trochę ciemno było. Obecnie jesteśmy na etapie robienia dachu. W czwartek fachowy od dachu założyli murłaty i dwie krokwie. Niestety jest ich tylko dwóch, ale mam nadzieję, że dadzą radę. Ekipa murarzy ma chwilową przerwę. Zostały im jeszcze ścianki działowe na piętrze i na dole ściana pomiędzy kuchnią ...
  2. ?ciany szczytowe, ?cianki dzia?owe

    Pracę na budowie trochę ruszyły. Szef firmy budowlanej, która robi u nas stan surowy otwarty wymienił skład, bo poprzedni zaczął oszukiwać w kwestii między innymi czasu pracy. I od razu czyściej się zrobiło wokół domku, a ekipa wzięła się do pracy. Prawie skończyli ściany szczytowe, zaczęli murować ścianki działowe na dole, przygotowali szalunki pod wylanie wieńca dachowego (częściowo). Wklejam zdjęcia, bo one najlepiej oddają stan faktyczny budowy.

    Dom ...
  3. Weekendowa wizyta na budowie

    W czwartek podpisaliśmy umowę z architektem wnętrz, a właściwie architektami, bo to małżeństwo. Od architektów dostałam ankietę w której muszę określić moje oczekiwania i potrzeby(kolory, materiały, rodzaj sprzętu w kuchni, wielkość telewizora itd.). Oczywiście w niektórych sprawach mogę zdać się na propozycje architektów. Na naszym pierwszym spotkaniu pojawił się problem dotyczący kominka i wejścia na antresolę. Okazało się, że narysowany w projekcie kominek jest ...
  4. Kredyt

    Dziś podpisaliśmy umowę kredytową
    Pierwszą transzę wypłacimy gdzieś za miesiąc, jak już będzie skończony dach. Albo przynajmniej zamówiony i zapłacony, łącznie z oknami dachowymi i kolankowymi. Potem chcemy zamówić okna, drzwi wejściowe i garażowe, ale z montażem chyba się wstrzymamy do marca. W październiku jeszcze planujemy ocieplenie poddasza. No, a potem dłuższa przerwa. Mąż musi nadrobić zaległości w pracy i nie może się tak angażować w budowę, ...
  5. Widok z okna i dach

    Dzisiaj odważyłam się wspiąć na strop - było to moje drugie podejście . Mam lekki lęk wysokości i za pierwszym razem stanęłam w połowie zbitej z desek drabiny i nie mogłam się przełamać żeby wejść dalej. W nagrodę zobaczyłam jaki będzie widok z okien, w szczególności z tego dużego, trójkątnego na antresoli.

    Widok z dużego trójkątnego okna z antresoli.


    Na początku ...
Strona 11 z 15