dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Pod Dębem - www.mgprojekt.com.pl - nasza budowa

  1. Dach, dach, dach - temat przewodni

    No od godziny 10.00 dużo się zmieniło. Jest 18 sierpnia godz. 17.00. Dach prawie w całości. Brakuje gąsiorów i prawie koniec.





    Jedna rzecz mnie martwi. Nie ma jeszcze rynien spustowych, dachówka się kurzy i będzie z dachu spływał kolor ceglasty od cięcia dachówek, a wykonawca już otynkował na gotowo ścianę od ...
  2. Dach cd

    18 sierpień - w nocy strasznie padało i wiało. Trochę mieliśmy pietra żeby nam dachówek z dachu nie zwiało. No ale okazało się że rano nadal tam były.
    Panowie pomimo niesprzyjającej aury są od rana na dachu.
    Domek pięknieje.
    Jedna ściana od garażu jest już zagruntowana kolorkiem, reszta ocieplona i otynkowana.



    Tagi - katalog słów kluczowych: dach, roben monza plus miedź Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Parapety zewn?trzne.

    Panowie jak w Egipcie siedzą i stukają w kamienie. Oto efekt ich pracy. Każda cegiełka wykuta ręcznie młoteczkiem w tzw elkę.




    Wszystko dlatego, że cała cegła byłaby za ciężka żeby ją położyć na styropianie, a poza tym gdybyśmy wycięli taki kawałek styropianu spod okna i zastąpili go cegłą to powstałyby mostki termiczne.

    ...
  4. Rynny

    Prace postępują błyskawicznie. Rano 17 sierpnia przywieźli dachówkę, o 15.00 była już cała wciągnięta na dach specjalną windą oraz założone rynny. Rynny miedziane Wavin.






    Oczywiście spusty zostały zamontowane według projektu i nie zawsze są tam gdzie byśmy chcieli. Myślę, że sprawa jest do negocjacji z wykonawcą.
  5. Kominek

    Przyszedł czas na wybór kominka. Zdecydowaliśmy się na wkład firmy Hajduk stalowy z szamotem. Cena około 6500. Do tego dojdzie turbina do rozprowadzania ciepła na piętro. Nie chcieliśmy płaszcza wodnego z powodu takiego, że szybko brudzi szybę i robi się kotłownia w salonie.



    Kwestia obróbki pozostaje otwarta. Oto moje propozycje.

    ...
Strona 2 z 9