dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

pasco

  1. Dziennik budowy Pasco - Dom w Daliach 2

    9.05.2006
    Powoli, ale do przodu


    Wieki minęły od ostatniego postu, a tu praca posuwa się powoli do przodu.
    Zrobiliśmy w końcu podbetony, od jakiegoś czasu ojciec murował ścianki działowe. Pomurował już sporo, i na szczęście temat ścianek mamy już zakończony (no, może z wyjątkiem jednej, która będzie z płyty GK). Teraz teść układa instalację elektryczną.
    Od paru tygodni biegamy za oknami i drzwiami. Wczoraj udało się wreszcie zamówić ...
  2. Dziennik budowy Pasco - Dom w Daliach 2

    25.03.2006
    Inauguracja sezonu


    Taka szumna nazwa :D
    Ponieważ w ostatnią sobotę temeratury wreszcie wybiły się ponad 0, wybrałem się na budowę z moją drugą połową i latoroślą. Było co robić - odgrzebałem pompę po zimie - na razie jeszcze nie sprawdziłem, czy przetrwała mrozy, bo wilgoć straszna. Bałem się, że spalę silnik. Przystąpiłem też do skontrolowania stanu posiadania - na szczęście nie odnotowałem żadnej kradzieży :)
    Po tej ...
  3. Dziennik budowy Pasco - Dom w Daliach 2

    13.03.2006
    Szukam dobrych okien

    Jeżeli kiedykolwiek będę budował drugi dom, najpierw sprawdzę wszystkie okna. Dlaczego? Bo przy obecym domu tego nie zrobiłem, i...
    Jak obejrzycie zdjęcia mojego domku zobaczycie, o co chodzi. Od ogrodu mam piękne okno tarasowe (właściwie wykusz, prawie ogród zimowy). Niestety, skonstruowanie takiego czegoś z profili PCV to nie lada wyczyn, tym bardziej, że moja druga połowa za żadne skarby nie chce się zgodzić na poprzeczkę ...
  4. Dziennik budowy Pasco - Dom w Daliach 2

    05.12.2005
    Sezon budowlany w pełni ;)


    Tak, tak.
    W sobotę skończyliśmy szalowanie i zbrojenie, a w poniedziałek od rana zaczęło się betonowanie.
    Ciepła pogoda bardzo sprzyjała betonowaniu schodów, więc uwinęliśmy się dość szybko. Po drodze nie obyło się bez naprawiania betoniarki, która już po raz drugi odmówiła posłuszeństwa podczas budowy. Na szczęście udało się szybko naprawić, i do 14.00 schody były gotowe. Miło popatrzeć, tylko ...
  5. Dziennik budowy Pasco - Dom w Daliach 2

    28.11.2005
    Szaleństwo!?


    Chyba coś mi poważnie odbiło, bo dałem się namówić żonie i teściowi na zrobienie schodów betoowych jeszcze w tym roku :roll: . Kiedy to piszę murarz właśnie przeklina zakręty na schodach (no, ale on tak ma - pomarudzi i zrobi :lol: ). Początkowo był plan, żeby bawić się samemu z tymi schodami, ale w końcu wyszło na to, że jednak weźmiemy fachowca, bo konstrukcja jest naprawdę skomplikowana (zakręt na małej przestrzeni). Zastanawiam ...
Strona 2 z 9