dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

pasco

  1. Dziennik budowy Pasco - Dom w Daliach 2

    6.10.2005
    Pierwsze zbiory


    Od tygodnia niewiele się wydarzyło na budowie. Najbardziej pracowita była sobota: przygotowaliśmy szalunek do "wanny" pod grzejnik kanałowy, i zalaliśmy podbeton na pozostałej części salonu. W sumie praca zajęła tylko 3 godziny, więc po tym wszystkim zabrałem się z ojcem do sadzenia: na początek trzy orzechy na sąsiednim placu, i grządka poziomek, które dostaliśmy od rodzinki. Wszystko ładnie podlane i zadbane.
    ...
  2. Dziennik budowy Pasco - Dom w Daliach 2

    29.09.2005
    Ależ to się wlecze


    Powoli zaczynam mieć dosyć budowy, a to dopiero początek :-?
    Od czasu skończenia dachu ciągle jakaś dłubanina: płot, zastawianie okien - roboty idą na prawdę bardzo powoli. No ale przynajmniej się posuwają.
    W sobotę wspólnie z ojcem pomalowaliśmy nabitkę - teraz już w całości jest biała, i wreszcie widać efekt, o który nam chodziło. Na szczęście nie różni się od naszych wyobrażeń ;)
    Od tego czasu ...
  3. Dziennik budowy Pasco - Dom w Daliach 2

    17-18 Września 2005
    Pierwsze drzewka :)

    Ostatnia sobota przebiegała spokojnie, ale pracowicie. Wreszcie udało się trochę uporządkować plac budowy, chociaż jeszcze sporo pozostało do zrobienia. Do tego trochę malowania - udało się wreszcie pomalować nabitkę nad wejściem - teraz wygląda duuuuużo lepiej ;)
    Ciągle męczymy się z naprawą betoniarki - niestety przy ostatnim betonowaniu naderwał się bęben, i nie można go za żadne skarby odkręcić! Pewnie zostanie ...
  4. Dziennik budowy Pasco - Dom w Daliach 2

    13.09.2005
    Małe podsumowanie


    13 września - całe szczęście, że dziś nie jest piątek :P
    Zrobiłem sobie małe podsumowanie budowy: od samego początku (czyli zakupu projektu) budowa kosztowała mnie 71 tysięcy (mniej więcej, bo parę wydatków uciekło mi z głowy, a paragonów nie zbieram). Wydaje mi się, że to całkiem niezły koszt, ale co się przy tym napracowałem i nadenerwowałem, tego mi nikt nie odda. Trudno. Ważne, że udało się oszczędzić. ...
  5. Dziennik budowy Pasco - Dom w Daliach 2

    Nowe zdjęcia dostępne w galerii - dodałem fotki z budowy dachu. Ekipa uwijała się tak szybko, że nie zdążyłem porobić zdjęć całości, ale efekt końcowy widać. Na zdjęciach widać, że dachówka jest dość mocno przykurzona od cięcia. Niestety wczoraj bardzo mnie to zmartwiło, bo deszcz wcale nie pomógł - jak był brudny tak pozostał. Teraz żałuję, że nie wygoniłem ekipy na dach, żeby posprzątali :(. Jak Wy sobie poradziliście z tym problemem?
Strona 3 z 9