dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

pasco

  1. Dziennik budowy Pasco - Dom w Daliach 2

    2 Sierpnia 2005
    Wiązania ciąg dalszy

    Drewno które wczoraj leżało jeszcze na ziemi zaczyna przypominać więźbę. Majstry ułożyli płatwie (teść omal nie dostał zawału, jak zobaczył ile muru przy tym wywalili :D ) i pierwszych parę "koziołków" (czyli krokwi).
    Chyba zrobiłem błąd, że pomalowałem pierwszą białą warstwą wszystkie krokwie, bo podczas wciągania dość mocno się pobrudziły, a przecież i tak będzie trzeba malować po raz ...
  2. Dziennik budowy Pasco - Dom w Daliach 2

    30 lipca 2005
    Budujemy nowy dach...

    Tak, tak. Budowa dachu ruszyła. Na razie niewiele zrobione, bo w piątkowym upale nie dało się normalnie pracować. Nawet piła łańcuchowa odmawiała posłuszeństwa! Wyszło na to, że cieśle częściowo zaszykowali krokwie, a ja w sobotę zabrałem się do ich malowania (na biało oczywiście :D ). Ciekaw jestem, co dziś zastanę na budowie.

    W swojej galerii dodałem nowe zdjęcia - zapraszam do oglądania.
  3. Dziennik budowy Pasco - Dom w Daliach 2

    29 lipca 2005
    Obsuwa!

    Hitem wczorajszego dnia była obsuwa: drewno na więźbę miało przyjechać o 9.00 a przyjechało o 14.00. Puściłem cieśli do domu, bo co mieli robić, jak nikt nie wiedział, kiedy zjawi się samochód. :evil: Ale za to dzisiaj zabrali się ostro do pracy - ciekawe, jak to będzie wyglądać, ale obiecali że do końca dnia garaż będzie już gotowy. Pożyjemy-zobaczymy! W tych upałach nie wróżę szybkiego skończenia prac. Oby tylko sobie ekipa ...
  4. Dziennik budowy Pasco - Dom w Daliach 2

    25 lipca 2005
    Dach coraz bliżej 8)
    Budowa dachu zbliża się wielkimi krokami. Coraz bliżej "sądnego dnia". Trochę się denerwuję, bo jak na razie to najpoważniejsza inwestycja na budowie, i chyba tak już pozostanie. Zamówiłem już dachówki - nowy Braas - Romańska, grafit oczywiście. Wygląda rewelacyjnie - kolor jest jaśniejszy od innych grafitów. Do tego będą czarne rynny (tak zaproponowali w hurtowni, i zgodziłem się, chociaż jeszcze nie wiem, czy dobrze ...
  5. Dziennik budowy Pasco - Dom w Daliach 2

    22 lipca 2005
    Głupieję
    Potwierdza się, że im dłużej człowiek się zastanawia tym gorzej. Już od kilku miesięcy zastanawiam się razem z moją drugą połową nad wyborem koloru dachówki. Na początku był pomysł: grafit. Potem padło stwierdzenie: a może standadowo - czerwony? Na końcu pozostał jeszcze kasztanowy (przynajmniej przy dachówce Braasa, którą chcę kupić). No i co tu wybrać? Chyba jednak padnie na grafit, bo pierwsza myśl zazwyczaj jest najlepsza. Co do ...
Strona 5 z 9