dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

pasco

  1. Dziennik budowy Pasco - Dom w Daliach 2

    7 czerwca 2005

    Koniec murarki

    Pogoda paskudna - co chwilę leje, i wszyscy na budowie strasznie przemoknięci. Nie sądziłem, że tak się rodzinka będzie dla mnie poświęcać...

    Ja oczywiście siedzę w pracy, pojechałem zobaczyć dopiero efekty. Wychodzi na to, że prawie wszystko OK. Kominy wyciągnięte, ścianki działowe wymurowane. Wieczorem zapada jeszcze jedna decyzja - ponieważ łazienka na piętrze wyszła baaardzo mała (ma dość dziwny ...
  2. Dziennik budowy Pasco - Dom w Daliach 2

    6.06.2005

    Kończymy murowanie!!!

    No, prawie kończymy. Zostało już tylko wymurowanie "kafernika" i ścianek działowych. Praca posuwa się jak zwykle - bardzo szybko.

    Kiedy oglądałem szczyty, naszła mnie wątpliwość, czy aby na pewno kąt spadku będzie 42 stopnie, a nie 45 (bo wydaje mi się, że spadek jest za ostry). Ale sprawdziłem w projekcie kilka razy, potem wyliczyłem "tg 42 stopni" i stwierdziłem, że wszystko wygląda ...
  3. Dziennik budowy Pasco - Dom w Daliach 2

    Kwiecień-Maj 2005
    Murarka :)

    I cóż tu dużo mówić. Mury ruszyły w górę. Dla zaoszczędzenia paru groszy (a tak właściwie - całkiem sporej sumy) wynajęliśmy Caterpillara i wykopaliśmy piasek do zasypania fundamentów z mojej własnej działki. Piasek jest do tego celu idealny, a i tak będzie trzeba nawieźć ziemi, żeby było można coś posadzić w ogrodzie. Cała operacja kosztowała 300zł za wynajęcie maszyny (w porównaniu z 1500 za piasek to pestka). ...
  4. Dziennik budowy Pasco - Dom w Daliach 2

    Kwiecień 2005
    Wreszcie!!! Rozpoczęcie budowy

    No i zaczęło się. Jak tylko minął termin wymagany od zgłoszenia rozpoczęcia robót (i Wielkanoc) zaczynamy budowę. Trzeba wyznaczyć, wykopać i zaszalować ławy - no i do roboty. Od samego początku zaczyna się marudzenie murarza - że geodeta źle wyznaczył budynek, bo wyznaczył osie a nie zewnętrzną krawędź muru (no i trzeba dodatkowo pomierzyć, żeby ława była dobrze wyznaczona). Jednak nie przejmuję się ...
  5. Dziennik budowy Pasco - Dom w Daliach 2

    Maj 2004- Luty 2005
    Poszukiwania projektu i rozpoczęcie budowy


    Długo zastanawiałem się, czy rozpoczynać budowę. W końcu jednak doszliśmy z żonką do wniosku, że jak nie teraz to nigdy - no i zaczęło się...
    :roll:

    Nie macie pojęcia, ile projektów przejrzeliśmy przed podjęciem decyzji (no, może jednak macie, bo chyba każdy kto buduje wie, jak wyglądają poszukiwania ;) ). Przy okazji poszukiwań stwierdziliśmy, że w pewnym powszechnie ...
Strona 8 z 9