dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Gerion

  1. Dziennik Gerionowy

    Mija prawie rok od mojego ostatnie wpisu w dzienniku budowy.

    Z nazwy - dziennik budowy - wnioskowałem, że ma to być dziennik budowy, a nie dziennik zamieszkiwania, więc generalnie po przeprowadzce w maju 2007 przestałem praktycznie pisać.

    Tak sobie myślę, że wartoby coś napisać teraz, tytułem podsumowania po roku mieszkania w domu.

    Wrażenia mam mieszane. Najpierw minusy. Generalne wrażenie bycia "niewolnikiem" domu. Tzn gdziekolwiek ...
  2. Dziennik Gerionowy

    Dziś z cyklu Uroki Monopolisty cz I.

    Po którymśtam z kolei rachunku za gaz, oświeciło mnie żeby sobie spojrzeć i porównać. A porównuję koszty gazu dla domu na prowincji i dla mieszkania w dużym mieście.

    KOszt samego gazu to nic: 0,52 i 0,51. Prawdziwa zabawa się rozpoczyna dopiero później. Abonament: 5,8 i 7,1. Opłata dystrybucyjna stała: 3,5 i 12,00. Zmienna: 0,25 i 0,23.

    W domu mam taryfę Z-3 a w mieszkaniu Z-2.

    Na ...
  3. Dziennik Gerionowy

    @ pytania w komentarzach:
    K74 - farba która poszła na garderobę to lateksowa Tikurilla.(wszędzie malowałem lateksem). Koloru nie mogę się doszukać, ale gdzieś mam zapisane. Jak znajdę - dam znać.

    Marek - tynk zewnętrzny robiłem silikonowy STO, kolor STO 31314.
    Powierzchnia tynków ze. to około 200m2.

    Bonnie - dziękuję ;)

    Miałem pytanie o sposób obliczania kosztów fundamentu...Hmm.. Ja myślę, że posiadając projekt można ze spokojem ...
  4. Dziennik Gerionowy

    Dziękuję za miłe słowa w komentarzach. Jednak ktoś pamięta ;)

    Edybre: wyżej w dzienniku masz dokładnie opisane kwestie kominka. Gres to Zirconio (jak większość u mnie) Ferrum Cobre (na 7 str komentarzy jest zdjęcie), udało mi się kupić w 2 gatunku, i wybrać tyle ile mnie interesowało. Gres dość gruby (9mm)

    Klej taki jak mam wszędzie - czyli Kreisel do podłóg z ogrzewaniem podłogowym. Generalnie wykonawca się nie wysilał z kombinowaniem, a moja ...
  5. Dziennik Gerionowy

    MIesiąc upłynął.
    Nie mogę się przyzwyczaić do klimatów małomiasteczkowych :( Na szczęście późno wracam z pracy, i zostają tylko weekendy (również pracowite) więc nie ma okazji na "integrację" ale tęsknię za Poznaniem. Zwłaszcza jak od czasu do czasu jadę "odwiedzić" mieszkanie, które wynajmujemy....

    Ze spraw budowlanych, to się wziąłem ostatnio za fugowanie podmurówki. Rozgrzebana od jesieni zeszłego roku nigdy nie doczekała ...
Strona 1 z 25