dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Magdala

  1. Notatnik Magdali

    wstawiam kilka nowych fotek z murowania, a na końcu wspaniałe pustaki z Porothermu: "mieści się w normie" i "się tynkiem wyrówna" oraz "powietrze daje efekt termoizolacji". Jasne, że daje. Ale WEWNĄTRZ pustaka...

    murowanie


    mury


    mury
    ...
  2. Notatnik Magdali

    Wzruszające: ustawione pierwsze pustaki. Chodziłam dziś po "domu", patrząc na każdy kawałek "ścian" a właściwi ich zarysów, "widząc" lodówke, krzesła...
    Dotykałam porowatych pustaków i nie mogłam się nadziwić, że sami sobie na łeb naciągnęliśmy takie szaleństwo!

    Wielu z naszych znajomych jest na podobnym lub bardziej zaawansowanym etepie. Trwa wielki exodus z bloków. Na zieloną trawkę :)
  3. Notatnik Magdali

    Dziś nastąpił przełom i mamy prąd za sprawą sprawnego, kumatego i bystrego elektryka.

    Djechała też zaprawa termiczna , cement, wapno...
    A od jutra zacznie się murowanie - :lol:

    Jakoś mi się nie chce w to wierzyć :)

    Zadanie do rozwiązania: jak przewieźć ok. 5 m3 stryroduru bez wynajmowania transportu, z miejsca A (obecne zamieszkanie) do miejsca B (działka) oddalonego o jakieś 3 km.? Jasne, możemy załadować na bagaznik górny, ...
  4. Notatnik Magdali

    i kilka słów komentarza:

    w poniedziałek ani wtorek beton... nie dojechał
    właśnie się leje dzis, teraz, czyli w środę. Chyba :)

    w poniedziałek, ani wtorek ani też środe elektryk sie nie pojawił, po czym dzis stwierdził, że on jednak nie ma czasu

    luz, i to pełny
  5. Notatnik Magdali

    no, to wstawiamy kolejne foty



    Tuż przed zalaniem betonu podłogi na gruncie:


    podkop, dziura i rura pod GWC:


    niebieskie: rura od wody, stalowe: bednarka, czarna folia i szary beton
Strona 1 z 9